Kërkimi, qeveria zvicrane asiston Bankën e Shqipërisë

para një jave - Bota Sot

Qeveria zvicerane po asiston Bankën e Shqipërisë në fushën e kërkimit dhe në procesin e vendimmarrjes. Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, zhvilloi dje një takim me drejtorin e Operacioneve...

Kërkimi, qeveria zvicerane asiston Bankën e Shqipërisë

para një jave - Panorama

Qeveria zvicerane po asiston Bankën e Shqipërisë në fushën e kërkimit dhe në procesin e vendimmarrjes. Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, zhvilloi dje një takim me drejtorin e Operacioneve...

Reformat për shtetin ligjor dhe klima e biznesit, Zvicra i jep Shqipërisë 105 milionë franga

para një jave - Panorama

VALENTINA MADANI/ Zvicra i ofron mbështetje monetare Shqipërisë për forcimin e shtetit ligjor, si dhe për përmirësimin e klimës së biznesit. Me një fond prej 105 milionë franga, Zvicra do të mbështesë...

Zvicra jep 100 milionë euro për zhvillimin e demokracisë, ekonomisë dhe shëndetësisë në Shqipëri

para një jave - Alsat-M

“Programi i ri i bashkëpunimit midis Zvicrës dhe Shqipërisë është një tregues tjetër e partneritetit të ngushtë midis dy vendeve tona. Shumë është arritur në katër vitet e shkuara. Jam e sigurtë që shumë...

Shqipëria do përfitojë 105 mln franga zviceriane

para një jave - Klan Macedonia

Granti nga programi i bashkëpunimit zviceran në Shqipëri Për tre vite rresht, Shqipëria do të përfitojë 105 milionë franga zvicerane në formë grantesh nga Zvicra. Programi u bë publik në një aktivitet,...

Shqipëria do përfitojë 105 mln franga zviceriane

para një jave - Klan

Shqipëria do përfitojë 105 mln franga zviceriane Granti nga programi i bashkëpunimit zviceran në Shqipëri Për tre vite rresht, Shqipëria do të përfitojë 105 milionë franga zvicerane në formë grantesh nga...

Zvicra dhe Shqipëria nisin fazën e re të bashkëpunimit për katër vitet e ardhshme

para një jave - Syri.net Kosova

Një program i ri bashkëpunimi zvicerano-shqiptar për të cilin Zvicra përkushton fondin prej 105 milionë franga zvicerane, u lançua sot me synim kontributin për demokraci, zhvillim ekonomik, shëndetësi...

Zvicra jep 100 milionë euro për zhvillimin e demokracisë, ekonomisë dhe shëndetësisë në Shqipëri

para një jave - Telegrafi

Ministrja shqiptare e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj dhe Drejtorja e Përgjithshme e Agjencisë Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim SDC, Patricia Danzi, njoftuan sot nisjen e një fazë të re...

Bashkëpunimi me Zvicrën/ Program për ekonominë, shëndetësinë dhe klimën

para një jave - Top Channel

Për katër vitet e ardhshme Shqipëria dhe Zvicra kanë një program bashkëpunimi që përfshin ndihmën në disa fusha. Një fazë e re e programit të bashkëpunimit midis Zvicrës dhe Shqipërisë u lançua sot, që...

Zvicra i ofron Shqipërisë 105 milionë franga

para një jave - Gazeta Express

Zvicra do t’i ofrojë Shqipërisë 105 milionë franga për përmirësimin e klimës së biznesit dhe reformat për shtetin ligjor. Fondacioni mundësohet përmes Programit të Bashkëpunimit Zviceran në Shqipëri për...

Zvicra, 105 milionë Franga për Shqipërinë/ Mbështetje në grante për ekonominë dhe punësimin

para një jave - Vizion Plus

Zvicra do të japë 105 milionë franga zvicerane në formë grantesh për Shqipërinë përgjatë tre viteve, si mbështetje për të vijuar reformat. Përmes Programit të Bashkëpunimit Zviceran 2022-2025, do të synohet...

Zvicra ofron 105 milionë franga për Shqipërinë

para një jave - ABC News

Zvicra do t’i ofrojë Shqipërisë 105 milionë franga për përmirësimin e klimës së biznesit dhe reformat për shtetin ligjor. Fondacioni mundësohet përmes Programit të Bashkëpunimit Zviceran në Shqipëri për...

Zvicra jep 100 milionë euro për zhvillimin e demokracisë, ekonomisë dhe shëndetësisë në Shqipëri

para një jave - Arbresh

Ministrja shqiptare e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj dhe Drejtorja e Përgjithshme e Agjencisë Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim SDC, Patricia Danzi, njoftuan sot nisjen e një fazë të re...

Reformat/ Zvicra ofron 105 milionë franga për Shqipërinë

para një jave - Java News

Zvicra do t’i ofrojë Shqipërisë 105 milionë franga për përmirësimin e klimës së biznesit dhe reformat për shtetin ligjor. Fondacioni mundësohet përmes Programit të Bashkëpunimit Zviceran në Shqipëri për...

Zvicra i “fal” Shqipërisë 100 milionë euro – Ibrahimaj: Do të përmirësojmë klimën e biznesit dhe rrisim punësimin!

para një jave - Scan TV

Qeveria zvicerane ka akorduar për vendin tonë një shumë prej 101 milionë euro në formë grantesh me qëllim vijimin e reformave përgjatë viteve 2022-2055 në katër shtylla kryesore. Gjatë eventit të lançimit...

Ambasadori zviceran zotohet për thellim të bashkëpunimit me Kosovën

para një jave - Ekonomia Online

Ambasada e Zvicrës në Kosovë, ka organizuar ngjarjen e nisjes së Programit të Bashkëpunimit Zviceran për Kosovën 2022–2025.  Në këtë ngjarje është diskutuar për bashkëpunimin e shtetit të Kosovës me Zvicrën,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK