Nëse nuk ka marrëveshje për pagat, mësuesit sërish në grevë

më 5.2022 - Ina

Sindikata e Arsimit dhe Shkencës në Maqedoninë e Veriut ka paralajmëruar se deri të martën do të dihet nëse mësuesit do të marrin paga më të larta apo do të ketë sërish grevë. Kryetari i SASHK-ut, Jakim...

RMV, SASHK-u dhe MASH-i nuk arritën marrëveshje as në takimin e sotëm

më 5.2022 - Portalb

Vazhduam me bisedimet me Sindikatën për arsim, shkencë dhe kulturë (SHASHK) dhe fillim të javës së ardhshme, të hënën ose të martën, pres që të kemi marrëveshje përfundimtare, deklaroi sot ministri i Arsimit...

SASHK-Qeveri, akoma pa marrëveshje, vendimi të martën

më 5.2022 - Alsat-M

Gazetar: Melihate Rustemi Riaktivizimi i grevës në arsim do të varet nga rezultatet e Marrëveshjes paqësore dhe me ndërmjetësues që pritet të përmbyllet fillimin e javës që vjen. Pas raundit të ri të bisedimeve,...

Ministri Shaqiri pret marrëveshje përfundimtare me SASHK-un në fillim të javës së ardhshme

më 5.2022 - Koha.mk

Vazhduam me bisedimet me Sindikatën për arsim, shkencës dhe kulturë (SASHK) dhe në fillim të javës së ardhshme, të hënën ose të martën, pres të kemi marrëveshje përfundimtare, deklaroi sot ministri i Arsimit...

Shaqiri pret marrëveshje përfundimtare me SASHK-un në fillim të javës së ardhshme

më 5.2022 - Zhurnal

Shkup, 13 maj – Vazhduam me bisedimet me Sindikatën për arsim, shkencës dhe kulturë (SASHK) dhe në fillim të javës së ardhshme, të hënën ose të martën, pres të kemi marrëveshje përfundimtare, deklaroi...

SASHK-MASH ende pa marrëveshje edhe sot

më 5.2022 - Koha.mk

Kryetari i SASHK-ut Jakim Nedellkov pas takimit me përfaqësuesit e MASH-it tha se nuk ka ende një marrëveshje përfundimtare as sot me ta. Ai tha se bisedimet do të vazhdojnë ende javën që vjen, pasi sot...

SASHK-MASH ende pa marrëveshje edhe sot

më 5.2022 - TV21

Kryetari i SASHK-ut Jakim Nedellkov pas takimit me përfaqësuesit e MASH-it tha se nuk ka ende një marrëveshje përfundimtare as sot me ta. Ai tha se bisedimet do të vazhdojnë ende javën që vjen, pasi sot...

Mbaron takimi SASHK-MASH, Shaqiri: Deri të martën pritet të kemi një marrëveshje për pagat

më 5.2022 - Telegrafi

Edhe në takimin e ri ndërmjet përfaqësuesve të SASHK-ut dhe ministrit të Arsimit Jeton Shaqiri, nuk ka marrëveshje për pagat e mësimdhënësve. Thanë se u diskutua për përqindjen, u afruan pikëpamjet, por...

SASHK-MASH: Harmonizohen disa qëndrime, por s’ka marrëveshje

më 5.2022 - Klan Macedonia

SHAQIRI: JAVËN E ARDHSHME MARRËVESHJE PËR PAGAT E MËSIMDHËNËSVE Kryetari I SASHK-ut, Jakim Nedelkov, pas raundit të sotëm të negociatave me Ministrinë e Arsimit ka deklaruar se në përgjithësi është arritur...

Nedellkov: Duket se sot ka sinjale pozitive për një zgjidhje përfundimtare

më 5.2022 - TV21

Kryetari i SASHK-ut Jakim Nedelkov para takimit të sotëm me MASh tha se presin rezultate pozitive nga negociatat për kërkesat në arsim. Nedellkov thotë se po afrohen qëndrimet me çka sipas tij pritet përfundimisht...

SAShK – Qeveri | Shaqiri: Pavarësisht epilogut, procesi mësimor nuk guxon të ndërpritet

më 5.2022 - Nistori

Riaktivizimi i grevës në arsim do të varet nga rezultatet e Marrëveshjes paqësore dhe me ndërmjetësues që pritet të përmbyllet fillimin e javës që vjen. Pas raundit të ri të bisedimeve, kreu i SASHK-ut...

Nedellkov: Duket që edhe sot të ketë sinjale pozitive për zgjidhje përfundimtare

më 5.2022 - Zhurnal

Shkup, 13 maj – Në Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës (MASH) është në vijim takim i ri mes Sindikatës së pavarur të arsimit, shkencës dhe kulturës (SASHK) ku dyja palët duhet të arrijnë ujdi për çështjet...

SASHK-Qeveri, akoma pa marrëveshje, vendimi të martën

më 5.2022 - Flaka

Riaktivizimi i grevës në arsim do të varet nga rezultatet e Marrëveshjes paqësore dhe me ndërmjetësues që pritet të përmbyllet fillimin e javës që vjen. Pas raundit të ri të bisedimeve, kreu i SASHK-ut...

Rritja e rrogave, SASHK-MASH pa marrëveshje edhe sot

më 5.2022 - Aktuale

Kryetari i SASHK-ut Jakim Nedellkov pas takimit me MASH-in tha se nuk ka ende një marrëveshje përfundimtare as sot me MASH-in. Ai tha se vazhdimet do të vazhdojnë ende javën që vjen, pasi sot përveç kontratës...

SASHK-MASH nuk arrijnë marrëveshje as sot

më 5.2022 - Klan Macedonia

Kryetari i SASHK-ut Jakim Nedellkov pas takimit me përfaqësuesit e MASH-it tha se nuk ka ende një marrëveshje përfundimtare as sot me ta. Ai tha se bisedimet do të vazhdojnë ende javën që vjen, pasi sot...

Ministri Shaqiri pret marrëveshje përfundimtare me SASHK-un në fillim të javës së ardhshme

më 5.2022 - Tetova Sot

Vazhduam me bisedimet me Sindikatën për arsim, shkencës dhe kulturë (SASHK) dhe në fillim të javës së ardhshme, të hënën ose të martën, pres të kemi marrëveshje përfundimtare, deklaroi sot ministri i Arsimit...

Nedellkov: Duket se sot ka sinjale pozitive për një zgjidhje përfundimtare

më 5.2022 - Klan Macedonia

Kryetari i SASHK-ut Jakim Nedelkov para takimit të sotëm me MASh tha se presin rezultate pozitive nga negociatat për kërkesat në arsim. Nedellkov thotë se po afrohen qëndrimet me çka sipas tij pritet përfundimisht...

Pagat në arsim, Shaqiri: Sot nuk do të diskutohet për ofertë financiare

më 5.2022 - TV21

Në takimin e sotëm mes Sindikatës së Arsimit, Shkencë dhe Kulturë (SASHK) dhe Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, nuk do të ofrohet përqindje e re për pagat më të larta në arsim. Temë e negociatave do...

Bisedimet SASHK-MASH, sot do të flitet vetëm për marrëveshjet kolektive jo për rritje të pagave

më 5.2022 - Telegrafi

Në takimin e sotëm negociator ndërmjet Sindikatës së Pavarur për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK) dhe Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, nuk do të ofrohet përqindje e re për pagat më të larta në arsim....

Mbaron takimi SASHK-MASH, Shaqiri: “Deri të martën pritet të kemi një marrëveshje për pagat”

më 5.2022 - Tetova Sot

Edhe në takimin e ri ndërmjet përfaqësuesve të SASHK-ut dhe ministrit të Arsimit Jeton Shaqiri, nuk ka marrëveshje për pagat e mësimdhënësve. Thanë se u diskutua për përqindjen, u afruan pikëpamjet, por...

SASHK-Qeveri, akoma pa marrëveshje, vendimi të martën

më 5.2022 - Info7

Riaktivizimi i grevës në arsim do të varet nga rezultatet e Marrëveshjes paqësore dhe me ndërmjetësues që pritet të përmbyllet fillimin e javës që vjen. Pas raundit të ri të bisedimeve, kreu i SASHK-ut...

Shaqiri: Me SASHK-un do të bisedohet për marrëveshjet kolektive, jo për ofertë konkrete financiare

më 5.2022 - Klan Macedonia

Në takimi e sotshëm mes Sindikatës së Arsimit Shkencës dhe Kulturës dhe Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, nuk do të ofrohet përqindje e re për paga më të larta në arsim. Kështu njoftoi i pari i arsimit,...

Nedellkov: Duket se sot ka sinjale pozitive për një zgjidhje përfundimtare për rritje të pagave

më 5.2022 - Tetova Sot

Kryetari i SASHK-ut Jakim Nedelkov para takimit të sotëm me MASh tha se presin rezultate pozitive nga negociatat për kërkesat në arsim. Nedellkov thotë se po afrohen qëndrimet me çka sipas tij pritet përfundimisht...

SASHK-Qeveri, akoma pa marrëveshje, vendimi të martën

më 5.2022 - in7

Riaktivizimi i grevës në arsim do të varet nga rezultatet e Marrëveshjes paqësore dhe me ndërmjetësues që pritet të përmbyllet fillimin e javës që vjen. Pas raundit të ri të bisedimeve, kreu i SASHK-ut...

SASHK-Qeveri, akoma pa marrëveshje, vendimi të martën

më 5.2022 - Almakos

Gazetar: Melihate Rustemi Riaktivizimi i grevës në arsim do të varet nga rezultatet e Marrëveshjes paqësore dhe me ndërmjetësues që pritet të përmbyllet fillimin e javës që vjen. Pas raundit të ri të bisedimeve,...

Nedellkov: Kemi afruar qëndrimet, por gjithçka mbetet e hapur

më 5.2022 - Shenja

Kryetari i SASHK-ut, Jakim Nedellkov pas mbarimit të takimit me Ministrinë e Arsimit, ka deklaruar se në takim është biseduar për të gjitha çështjet dhe se kanë përafruar disa qëndrime në lidhje me marrëveshjet...

Jeton Shaqiri: Janë përafruar edhe më tepër qëndrimet, të hënën ose të martën marrëveshja definitive

më 5.2022 - Shenja

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri, tha se sot kanë vazhduar me bisedimet dhe tha se është optimist se në fillim të javës, të hënën ose të martën do të ketë marrëveshje. “Në këtë fazë, gjatë...

Mbaron takimi SASHK-MASH, Shaqiri: “Deri të martën pritet të kemi një marrëveshje për pagat”

më 5.2022 - Pa censure

Edhe në takimin e ri ndërmjet përfaqësuesve të SASHK-ut dhe ministrit të Arsimit Jeton Shaqiri, nuk ka marrëveshje për pagat e mësimdhënësve. Thanë se u diskutua për përqindjen, u afruan pikëpamjet, por...

SASHK-MASH ende pa marrëveshje edhe sot

më 5.2022 - Lajm

Kryetari i SASHK-ut Jakim Nedellkov pas takimit me përfaqësuesit e MASH-it tha se nuk ka ende një marrëveshje përfundimtare as sot me ta. Ai tha se bisedimet do të vazhdojnë ende javën që vjen, pasi sot...

Shaqiri: Me SASHK-un do të bisedohet për marrëveshjet kolektive, jo për ofertë konkrete financiare

më 5.2022 - Tetova Sot

Në takimi e sotshëm mes Sindikatës së Arsimit Shkencës dhe Kulturës dhe Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, nuk do të ofrohet përqindje e re për paga më të larta në arsim. Kështu njoftoi i pari i arsimit,...

Nedellkov: Duket se sot ka sinjale pozitive për një zgjidhje përfundimtare për rritje të pagave

më 5.2022 - in7

Kryetari i SASHK-ut Jakim Nedelkov para takimit të sotëm me MASh tha se presin rezultate pozitive nga negociatat për kërkesat në arsim. Nedellkov thotë se po afrohen qëndrimet me çka sipas tij pritet përfundimisht...

Shaqiri: Sot me SASHK-un nuk do të flasim për ofertë konkrete

më 5.2022 - Shenja

Në takimi e sotshëm mes Sindikatës së Arsimit Shkencës dhe Kulturës dhe Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, nuk do të ofrohet përqindje e re për paga më të larta në arsim. Kështu njoftoi i pari i arsimit,...

Nedellkov: Duket se sot ka sinjale pozitive për një zgjidhje përfundimtare

më 5.2022 - Almakos

Kryetari i SASHK-ut Jakim Nedelkov para takimit të sotëm me MASh tha se presin rezultate pozitive nga negociatat për kërkesat në arsim. Nedellkov thotë se po afrohen qëndrimet me çka sipas tij pritet përfundimisht...

Nedellkov: Duket se sot ka sinjale pozitive për një zgjidhje përfundimtare

më 5.2022 - Lajm

Kryetari i SASHK-ut Jakim Nedelkov para takimit të sotëm me MASh tha se presin rezultate pozitive nga negociatat për kërkesat në arsim. Nedellkov thotë se po afrohen qëndrimet me çka sipas tij pritet përfundimisht...

SAShK dhe MASh sot në takim të ri negociator

më 5.2022 - Portalb

Pas takimit të para dy ditëve, Sindikata e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SASHK) dhe Ministria e Arsimit (MASH), sot pasdite duhet të kenë një takim të ri negociator për të diskutuar për rritjen në përqindje...

Takim i ri mes SASHK-ut dhe Ministrisë së Arsimit, pritet harmonizimi i qëndrimeve

më 5.2022 - Alsat-M

Sindikata e Pavarur për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK) dhe Ministria e Arsimit dhe Shkencës (SASHK) sot pasdite duhet të mbajnë një takim të ri për të diskutuar për rritjen e pagave në arsim. Dje nga...

Takim i ri mes SASHK-ut dhe Ministrisë së Arsimit, pritet harmonizimi i qëndrimeve

më 5.2022 - Koha.mk

Shkup, 13 maj – Sindikata e Pavarur për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK) dhe Ministria e Arsimit dhe Shkencës (SASHK) sot pasdite duhet të mbajnë një takim të ri për të diskutuar për rritjen e pagave...

Shaqiri: Me SASHK-un do të bisedohet për marrëveshjet kolektive, jo për ofertë konkrete financiare

më 5.2022 - Lajm

Në takimi e sotshëm mes Sindikatës së Arsimit Shkencës dhe Kulturës dhe Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, nuk do të ofrohet përqindje e re për paga më të larta në arsim. Kështu njoftoi i pari i arsimit,...

Shaqiri: Me SASHK-un do të bisedohet për marrëveshjet kolektive, jo për ofertë konkrete financiare

më 5.2022 - Zyrtare

Në takimi e sotshëm mes Sindikatës së Arsimit Shkencës dhe Kulturës dhe Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, nuk do të ofrohet përqindje e re për paga më të larta në arsim. Kështu njoftoi i pari i arsimit,...

SASHK dhe MASH në takim të ri, pritet harmonizimi përfundimtar i qëndrimeve

më 5.2022 - Telegrafi

Sindikata e Pavarur për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK) dhe Ministria e Arsimit dhe Shkencës sot pasdite është planifikuar të kenë një takim të ri për të diskutuar për rritjen e pagave në përqindje....

SASHK-u dhe MASH-i në takim të ri negociues, Sindikata pret harmonizim përfundimtar të qëndrimeve

më 5.2022 - Klan Macedonia

Sindikata e Pavarur për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK) dhe Ministria e Arsimit Shkencës  dhe Kulturës pritet që sot pasdite  të kenë takim të ri për të diskutuar për rritjen e pagave në përqindje....

SASHK dhe MASH në përpjekje të reja për të gjetur marrëveshje të përbashkët

më 5.2022 - Zhurnal

Shkup, 13 maj – Sindikata e pavarur për arsim, shkencë dhe kulturë (SASHK) dhe Ministria e Arsimit dhe Shkencës sot pasdite duhet të kenë takim të ri në të cilin do të bisedohet për përqindje e rritjes...

SASHK dhe MASH në takim të ri, pritet harmonizimi përfundimtar i qëndrimeve

më 5.2022 - Aktuale

Sindikata e Pavarur për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK) dhe Ministria e Arsimit dhe Shkencës sot pasdite është planifikuar të kenë një takim të ri për të diskutuar për rritjen e pagave në përqindje....

SASHK dhe MASH në përpjekje të reja për të gjetur marrëveshje të përbashkët

më 5.2022 - GazetaMax

Shkup, 13 maj – Sindikata e pavarur për arsim, shkencë dhe kulturë (SASHK) dhe Ministria e Arsimit dhe Shkencës sot pasdite duhet të kenë takim të ri në të cilin do të bisedohet për përqindje e rritjes...

Takim i ri mes SASHK-ut dhe Ministrisë së Arsimit, pritet harmonizimi i qëndrimeve

më 5.2022 - Almakos

Sindikata e Pavarur për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK) dhe Ministria e Arsimit dhe Shkencës (SASHK) sot pasdite duhet të mbajnë një takim të ri për të diskutuar për rritjen e pagave në arsim. Dje nga...

Takim i ri mes SASHK-ut dhe Ministrisë së Arsimit, pritet harmonizimi i qëndrimeve

më 5.2022 - Fakti Ditor

Sindikata e Pavarur për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK) dhe Ministria e Arsimit dhe Shkencës (SASHK) sot pasdite duhet të mbajnë një takim të ri për të diskutuar për rritjen e pagave në arsim. Dje nga...

SASHK dhe MASH në takim të ri, pritet harmonizimi përfundimtar i qëndrimeve

më 5.2022 - Tetova Sot

Sindikata e Pavarur për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK) dhe Ministria e Arsimit dhe Shkencës sot pasdite është planifikuar të kenë një takim të ri për të diskutuar për rritjen e pagave në përqindje....

SASHK dhe MASH në takim të ri, pritet harmonizimi përfundimtar i qëndrimeve

më 5.2022 - Shenja

Sindikata e Pavarur për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK) dhe Ministria e Arsimit dhe Shkencës sot pasdite është planifikuar të kenë një takim të ri për të diskutuar për rritjen e pagave në përqindje....

SASHK dhe MASH në takim të ri, pritet harmonizimi përfundimtar i qëndrimeve

më 5.2022 - Info7

Sindikata e Pavarur për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK) dhe Ministria e Arsimit dhe Shkencës sot pasdite është planifikuar të kenë një takim të ri për të diskutuar për rritjen e pagave në përqindje....

SASHK dhe MASH në takim të ri, pritet harmonizimi përfundimtar i qëndrimeve

më 5.2022 - Info7

Sindikata e Pavarur për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK) dhe Ministria e Arsimit dhe Shkencës sot pasdite është planifikuar të kenë një takim të ri për të diskutuar për rritjen e pagave në përqindje....

SASHK dhe MASH në takim të ri, pritet harmonizimi përfundimtar i qëndrimeve

më 5.2022 - Lajm

Sindikata e Pavarur për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK) dhe Ministria e Arsimit dhe Shkencës sot pasdite është planifikuar të kenë një takim të ri për të diskutuar për rritjen e pagave në përqindje....

Takim i ri mes SASHK-ut dhe Ministrisë së Arsimit, pritet harmonizimi i qëndrimeve

më 5.2022 - Almakos

Sindikata e Pavarur për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK) dhe Ministria e Arsimit dhe Shkencës (SASHK) sot pasdite duhet të mbajnë një takim të ri për të diskutuar për rritjen e pagave në arsim. Dje nga...

SASHK-u dhe MASH-i në takim të ri negociues

më 5.2022 - Press Online

Sindikata e pavarur për arsim, shkencë dhe kulturë (SASHK) dhe Ministria e Arsimit dhe Shkencës sot pasdite duhet të kenë takim të ri në të cilin do të bisedohet për përqindje e rritjes së rrogave. Pas...

Edukatorëve do t’u ulen pagat këtë muaj, mjetet do t’iu kompensohen muajt në vijim

më 5.2022 - Zhurnal

Shkup, 12 Maj – Pagat e edukatorëve në kopshte ishin tema e debatimit mes SAShK-ut dhe MPPS-së. Të dyja palët u shprehën të kënaqura nga negociatat, sepse ka gatishmëri për gjetjen e një zgjidhjeje për...

Trençevska: Punonjësit e çerdheve nuk do të marrin paga të plota për muajin prill

më 5.2022 - Alsat-M

Punonjësit në çerdhe që ishin në grevë nuk do të marrin të plota pagat për muajin prill. Këtë e bëri të ditur ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jovana Trençevska pas takimit me përfaqësuesit e Sindikatës...

RMV, më 17 maj do të takohen Ministria dhe Sindikata për të diskutuar në lidhje me rrogat e edukatoreve

më 5.2022 - Portalb

Kërkesat që janë pjesë e vendimit për grevë të punësuarve në kopshte për fëmijë dhe çështjen e pagave të punësuarve gjatë kohës së grevës kanë qenë temë e bisedës gjatë takimit të sotëm në mes ministres...

Më 17 maj ministrja Trençevska do të takohet me Nedellkovin e SASHK-ut

më 5.2022 - Telegrafi

Kërkesat që janë pjesë e vendimit për grevë të punësuarve në kopshte për fëmijë dhe çështjen e pagave të punësuarve gjatë kohës së grevës kanë qenë temë e bisedës gjatë takimit të sotëm në mes ministres...

Takim i ri negociues në mes MPPS-së dhe SASHK-ut dakordohet më 17 maj

më 5.2022 - Koha.mk

Kërkesat që janë pjesë e vendimit për grevë të punësuarve në kopshte për fëmijë dhe çështjen e pagave të punësuarve gjatë kohës së grevës kanë qenë temë e bisedës gjatë takimit të sotëm në mes ministres...

Më 17 Maj ministrja Trençevska takon Nedelkovin nga SASHK

më 5.2022 - Zhurnal

Shkup, 12 maj – Kërkesat që janë pjesë e vendimit për grevë të punësuarve në kopshte për fëmijë dhe çështjen e pagave të punësuarve gjatë kohës së grevës kanë qenë temë e bisedës gjatë takimit të sotëm...

Më 17 Maj ministrja Trençevska takon Nedelkovin nga SASHK

më 5.2022 - Klan Macedonia

Kërkesat që janë pjesë e vendimit për grevë të punësuarve në kopshte për fëmijë dhe çështjen e pagave të punësuarve gjatë kohës së grevës kanë qenë temë e bisedës gjatë takimit të sotëm në mes ministres...

Të punësuarit ne çerdhe s’do të marrin paga të plota, SAShK dhe MPPS kërkojnë zgjidhje

më 5.2022 - TV21

Kreu i Sindikatës së Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Jakim Nedellkov njoftoi se të punësuarit në çerdhe për fëmijë nuk do te marrin paga të plota, përcjell TV21. Nedellkov tha se SAShK dhe Ministria për...

Rroga jo të plota për grevistët në çerdhe?

më 5.2022 - Aktuale

Ka përfunduar takimi mes SASHK-ut dhe drejtuesve të Ministrisë për Punë dhe Politikë Sociale. Ministrja e Punës, Jovana Trençevska tha se punonjësit në çerdhe që ishin pjesë e grevës nuk do të marrin paga...

MPPS: Paga jo të plota për grevistët në çerdhe?

më 5.2022 - Alsat-M

Ka përfunduar takimi mes SASHK-ut dhe drejtuesve të Ministrisë për Punë dhe Politikë Sociale. Ministrja e Punës, Jovana Trençevska tha se punonjësit në çerdhe që ishin pjesë e grevës nuk do të marrin paga...

Maqedoni: Më 17 maj MPPS dhe SASHK do të mbajnë takimin e radhës

më 5.2022 - InfoShqip

Kërkesat që janë pjesë e vendimit për grevë të punësuarve në kopshte për fëmijë dhe çështjen e pagave të punësuarve gjatë kohës së grevës kanë qenë temë e bisedës gjatë takimit të sotëm në mes ministres...

Edukatorëve do t’u ulen pagat këtë muaj, mjetet do t’iu kompensohen muajt në vijim

më 5.2022 - in7

Pagat e edukatorëve në kopshte ishin tema e debatimit mes SAShK-ut dhe MPPS-së. Të dyja palët u shprehën të kënaqura nga negociatat, sepse ka gatishmëri për gjetjen e një zgjidhjeje për institucionet parashkollore....

Më 17 Maj ministrja Trençevska takon Nedelkovin nga SASHK

më 5.2022 - GazetaMax

Shkup, 12 maj – Kërkesat që janë pjesë e vendimit për grevë të punësuarve në kopshte për fëmijë dhe çështjen e pagave të punësuarve gjatë kohës së grevës kanë qenë temë e bisedës gjatë takimit të sotëm...

Më 17 Maj ministrja Trençevska takon Nedelkovin nga SASHK

më 5.2022 - GazetaMax

Shkup, 12 maj – Kërkesat që janë pjesë e vendimit për grevë të punësuarve në kopshte për fëmijë dhe çështjen e pagave të punësuarve gjatë kohës së grevës kanë qenë temë e bisedës gjatë takimit të sotëm...

SASHK dhe MPPS vazhdojnë dialogun, këto janë të rejat e fundit

më 5.2022 - Flaka

Në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale tashmë ka nisur takimi mes SASHK-ut dhe përfaqësuesve të këtij institucioni ku pritet të diskutohen shumë çështje që kanë të bëjnë me punonjësit në çerdhe, shkruan...

MPPS: Paga jo të plota për grevistët në çerdhe?

më 5.2022 - Flaka

Ka përfunduar takimi mes SASHK-ut dhe drejtuesve të Ministrisë për Punë dhe Politikë Sociale. Ministrja e Punës, Jovana Trençevska tha se punonjësit në çerdhe që ishin pjesë e grevës nuk do të marrin paga...

SASHK dhe MPPS vazhdojnë dialogun, këto janë të rejat e fundit

më 5.2022 - Alsat-M

Në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale tashmë ka nisur takimi mes SASHK-ut dhe përfaqësuesve të këtij institucioni ku pritet të diskutohen shumë çështje që kanë të bëjnë me punonjësit në çerdhe, shkruan...

MPPS: Paga jo të plota për grevistët në çerdhe?

më 5.2022 - Lajm

Ka përfunduar takimi mes SASHK-ut dhe drejtuesve të Ministrisë për Punë dhe Politikë Sociale. Ministrja e Punës, Jovana Trençevska tha se punonjësit në çerdhe që ishin pjesë e grevës nuk do të marrin paga...

Maqedoni: Më 17 maj MPPS dhe SASHK do të mbajnë takimin e radhës

më 5.2022 - Zyrtare

Kërkesat që janë pjesë e vendimit për grevë të punësuarve në kopshte për fëmijë dhe çështjen e pagave të punësuarve gjatë kohës së grevës kanë qenë temë e bisedës gjatë takimit të sotëm në mes ministres...

Më 17 Maj ministrja Trençevska takon Nedelkovin nga SASHK

më 5.2022 - Tetova Sot

Kërkesat që janë pjesë e vendimit për grevë të punësuarve në kopshte për fëmijë dhe çështjen e pagave të punësuarve gjatë kohës së grevës kanë qenë temë e bisedës gjatë takimit të sotëm në mes ministres...

SASHK – MPPS: Të punësuarit në çerdhe nuk do të marrin paga të plota

më 5.2022 - Shenja

Ministrja e Punës dhe Politikë Sociale, Jovana Trençevska pas takimit me kreun e SASHK-ut, Jakim Nedellkov, tha se se punonjësit në çerdhe që ishin pjesë e grevës nuk do të marrin paga të plota. Në anën...

Trençevska: Punonjësit e çerdheve nuk do të marrin paga të plota për muajin prill

më 5.2022 - Almakos

Punonjësit në çerdhe që ishin në grevë nuk do të marrin të plota pagat për muajin prill. Këtë e bëri të ditur ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jovana Trençevska pas takimit me përfaqësuesit e Sindikatës...

MPPS: Paga jo të plota për grevistët në çerdhe?

më 5.2022 - InfoShqip

Ka përfunduar takimi mes SASHK-ut dhe drejtuesve të Ministrisë për Punë dhe Politikë Sociale. Ministrja e Punës, Jovana Trençevska tha se punonjësit në çerdhe që ishin pjesë e grevës nuk do të marrin paga...

Të punësuarit ne çerdhe s’do të marrin paga të plota

më 5.2022 - Tetova Sot

Kreu i Sindikatës së Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Jakim Nedellkov pas takimit ministren e Punës dhe Politikës Sociale, Jovana Trençevska njoftoi se të punësuarit në çerdhe për fëmijë nuk do te marrin...

SASHK dhe MPPS vazhdojnë dialogun, këto janë të rejat e fundit

më 5.2022 - Tetova Sot

Në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale tashmë ka nisur takimi mes SASHK-ut dhe përfaqësuesve të këtij institucioni ku pritet të diskutohen shumë çështje që kanë të bëjnë me punonjësit në çerdhe. Një...

Paga jo të plota për grevistët në çerdhe?

më 5.2022 - Nistori

Ka përfunduar takimi mes SASHK-ut dhe drejtuesve të Ministrisë për Punë dhe Politikë Sociale. Ministrja e Punës, Jovana Trençevska tha se punonjësit në çerdhe që ishin pjesë e grevës nuk do të marrin paga...

SASHK dhe MPPS vazhdojnë dialogun, këto janë të rejat e fundit

më 5.2022 - Fakti Ditor

Në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale tashmë ka nisur takimi mes SASHK-ut dhe përfaqësuesve të këtij institucioni ku pritet të diskutohen shumë çështje që kanë të bëjnë me punonjësit në çerdhe, shkruan...

MPPS: Paga jo të plota për grevistët në çerdhe?

më 5.2022 - Fakti Ditor

Ka përfunduar takimi mes SASHK-ut dhe drejtuesve të Ministrisë për Punë dhe Politikë Sociale. Ministrja e Punës, Jovana Trençevska tha se punonjësit në çerdhe që ishin pjesë e grevës nuk do të marrin paga...

MPPS: Paga jo të plota për grevistët në çerdhe?

më 5.2022 - in7

Ka përfunduar takimi mes SASHK-ut dhe drejtuesve të Ministrisë për Punë dhe Politikë Sociale. Ministrja e Punës, Jovana Trençevska tha se punonjësit në çerdhe që ishin pjesë e grevës nuk do të marrin paga...

MPPS: Paga jo të plota për grevistët në çerdhe?

më 5.2022 - Almakos

Ka përfunduar takimi mes SASHK-ut dhe drejtuesve të Ministrisë për Punë dhe Politikë Sociale. Ministrja e Punës, Jovana Trençevska tha se punonjësit në çerdhe që ishin pjesë e grevës nuk do të marrin paga...

SASHK dhe MPPS vazhdojnë dialogun, këto janë të rejat e fundit

më 5.2022 - in7

Në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale tashmë ka nisur takimi mes SASHK-ut dhe përfaqësuesve të këtij institucioni ku pritet të diskutohen shumë çështje që kanë të bëjnë me punonjësit në çerdhe, shkruan...

Shaqiri pjesëmarrës në Samitin ndërkombëtar për profesionin e mësimdhënies në Valencia

më 5.2022 - Info7

Ministri i arsimit dhe shkencës Jeton Shaqiri merr pjesë në Samitin ndërkombëtar për profesionin e mësimdhënies që po zhvillohet nga data 11 deri më 13 maj në Valencia, nën organizimin e Ministrisë për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK