Kancelari gjerman: Ukraina ka nevojë për një plan 'Marshall'

para 5 dite - Syri.net Kosova

Kancelari gjerman Olaf Scholz njoftoi të mërkurën se dëshiron të diskutojë skicat e një "Plani Marshall për Ukrainën" me krerët e Grupit të Shtatë vendeve në samitin e ardhshëm në Gjermani. "Ashtu si Evropa...

Scholz thotë se Ukraina ka nevojë për një plan Marshall

para 5 dite - RTV 21

Kancelari gjerman Olaf Scholz njoftoi të mërkurën se dëshiron të diskutojë skicat e një “Plani Marshall për Ukrainën” me krerët e Grupit të Shtatë vendeve në samitin e ardhshëm në Gjermani. “Ashtu si Evropa...

Shkatërrimi i Ukrainës, Scholz kërkon një “Plan Marshall”

para 5 dite - Albeu

Kancelari Olaf Scholz bëri thirrje për një “Plan Marshall” për rindërtimin e Ukrainës së shkatërruar nga lufta. Në deklaratën e tij qeveritare në Bundestag Olaf Scholz tha se gjatë vizitës së tij në Ukrainë...

Scholz: Ukraina ka nevojë për një plan të ri Marshall

para 5 dite - ABC News

Kancelari gjerman Olaf Scholz njoftoi të mërkurën se dëshiron të diskutojë skicat e një “Plani Marshall për Ukrainën” me krerët e G7 në samitin e ardhshëm në Gjermani, sipas CNN . “Ashtu si Europa u shkatërrua...

Kancelari Scholz kërkon një “Plan Marshall” për Ukrainën

para 5 dite - Panorama

Kancelari Olaf Scholz bëri thirrje për një “Plan Marshall” për rindërtimin e Ukrainës së shkatërruar nga lufta. Në deklaratën e tij qeveritare në Bundestag Olaf Scholz tha se gjatë vizitës së tij në Ukrainë...

Zelensky do të flasë në samitet e G7 dhe NATO-s

para 5 dite - RTV 21

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky praktikisht do t’i drejtohet samiteve të G7 dhe NATO-s që do të zhvillohen gjatë javës së ardhshme, thanë zyrtarë të lartë të administratës amerikane, ndërsa ai...

Slavoj Žižek: Për të kuptuar se ç’po ndodh me Ukrainën….

para 5 dite - Shenja

Slavoj Žižek, një filozof slloven me famë botërore dhe një komentues popullor i fenomeneve politike dhe kulturore, botoi një shkrim në The Guardian në të cilën ai shprehte mendimin e tij për marrjen e...

Scholz: Ukraina ka nevojë për një plan të ri Marshall

para 5 dite - Lajm

Kancelari gjerman Olaf Scholz njoftoi të mërkurën se dëshiron të diskutojë skicat e një “Plani Marshall për Ukrainën” me krerët e G7 në samitin e ardhshëm në Gjermani, sipas CNN. “Ashtu si Europa u shkatërrua...

Kancelari Scholz kërkon një "Plan Marshall" për Ukrainën

para 5 dite - DW

Kancelari Olaf Scholz bëri thirrje për një "Plan Marshall" për rindërtimin e Ukrainës së shkatërruar nga lufta. Në deklaratën e tij qeveritare në Bundestag Olaf Scholz tha se gjatë vizitës së tij në Ukrainë...

BERLIN – Scholz: Ukraina ka nevojë për një “Plan Marshall”

para 6 dite - Shqipmedia

BERLIN, 22 qershor /ATSH-DPA/-Kancelari gjerman, Olaf Scholz ka bërë thirrje për ngritjen e një “Plani Marshall” për të ndihmuar rimëkëmbjen e pasluftës së Ukrainës përpara tre samiteve radhazi të liderëve...

Scholz: Ukraina ka nevojë për një “Plan Marshall

para 6 dite - Top24

ancelari gjerman, Olaf Scholz ka bërë thirrje për ngritjen e një “Plani Marshall” për të ndihmuar rimëkëmbjen e pasluftës së Ukrainës përpara tre samiteve radhazi të liderëve të BE-së, G7 dhe NA Duke folur...

Scholz: BE të jep dritë jeshile për nisjen e negociatave me Shqipërinë

para 6 dite - Bota Sot

Kancelari gjerman Olaf Scholz përsëri mbrojti të mërkurën që vendet e Ballkanit Perëndimor të forcojnë perspektivat e tyre të anëtarësimit në BE dhe të përgatisin një lloj Plani Marshall për rindërtimin...

Scholz: Partneriteti me Rusinë i paimagjinueshëm, duhet plan Marshall për Ukrainën

para 6 dite - ABC News

Evropa qëndron e bashkuar në anën e popullit ukrainas, tha kancelari gjerman Olaf Scholz, i cili përshkroi çdo mundësi të një partneriteti me Rusinë imperialiste agresive të Putinit në të ardhmen e afërt...

Scholz: Ukraina dhe Rusia ende larg negociatave të paqes

para 6 dite - Flaka

Ukraina dhe Rusia janë shumë larg përfundimit të luftës përmes negociatave, tha të mërkurën kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke shtuar se presidenti Vladimir Putin ende beson gabimisht se ai mund të diktojë...

Kancelari gjerman: Jemi gati për të mbrojtur çdo vend të NATO-s që kërcënohet nga Rusët

para 6 dite - Tetova1

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke folur para deputetëve në Bundestag, u tregua edhe njëherë i prerë në qëndrimin e tij, duke theksuar se Gjermani dhe NATO janë të vendosura për të mbrojtur çdo metër...

Scholz: BE të jep dritë jeshile për nisjen e negociatave me Shqipërinë

para 6 dite - ATV Live

Kancelari gjerman Olaf Scholz përsëri mbrojti të mërkurën që vendet e Ballkanit Perëndimor të forcojnë perspektivat e tyre të anëtarësimit në BE dhe të përgatisin një lloj Plani Marshall për rindërtimin...

Scholz: Jemi larg negociatave midis Ukrainës dhe Rusisë

para 6 dite - Syri.net Kosova

Ukraina dhe Rusia janë shumë larg përfundimit të luftës përmes negociatave, tha të mërkurën kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke shtuar se presidenti Vladimir Putin ende beson gabimisht se ai mund të diktojë...

Jemi gati për të mbrojtur çdo vend të NATO-s që kërcënohet nga Rusët, paralajmëroi Scholz

para 6 dite - Portalb

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke folur para deputetëve në Bundestag, u tregua edhe njëherë i prerë në qëndrimin e tij, duke theksuar se Gjermani dhe NATO janë të vendosura për të mbrojtur çdo metër...

Një “Plan Marshall” i nevojshëm për të rindërtuar Ukrainën, thotë Scholz

para 6 dite - Bota Sot

Ukraina ka nevojë për ndihmë masive financiare për t’u rindërtuar pas shkatërrimit të shkaktuar nga agresioni rus. Kështu ka thënë kancelari gjerman Olaf Scholz, duke thënë se rindërtimi do të ishte një...

Një “Plan Marshall” i nevojshëm për të rindërtuar Ukrainën, thotë Scholz

para 6 dite - Telegrafi

Ukraina ka nevojë për ndihmë masive financiare për t’u rindërtuar pas shkatërrimit të shkaktuar nga agresioni rus. Kështu ka thënë kancelari gjerman Olaf Scholz, duke thënë se rindërtimi do të ishte një...

Scholz: BE të jep dritë jeshile për nisjen e negociatave me Shqipërinë

para 6 dite - KosovaPress

Kancelari gjerman Olaf Scholz përsëri mbrojti të mërkurën që vendet e Ballkanit Perëndimor të forcojnë perspektivat e tyre të anëtarësimit në BE dhe të përgatisin një lloj Plani Marshall për rindërtimin...

Scholz: Jemi gati për të mbrojtur çdo vend të NATO-s që kërcënohet nga Rusët

para 6 dite - ABC News

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke folur para deputetëve në Bundestag, u tregua edhe njëherë i prerë në qëndrimin e tij, duke theksuar se Gjermani dhe NATO janë të vendosura për të mbrojtur çdo metër...

Scholz: Ukraina dhe Rusia ende larg negociatave të paqes

para 6 dite - Aktuale

Ukraina dhe Rusia janë shumë larg përfundimit të luftës përmes negociatave, tha të mërkurën kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke shtuar se presidenti Vladimir Putin ende beson gabimisht se ai mund të diktojë...

Scholz: Ukraina dhe Rusia ende larg negociatave të paqes

para 6 dite - Vizion Plus

Ukraina dhe Rusia janë shumë larg përfundimit të luftës përmes negociatave, tha të mërkurën kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke shtuar se presidenti Vladimir Putin ende beson gabimisht se ai mund të diktojë...

Scholz: Ukraina dhe Rusia ende larg negociatave të paqes

para 6 dite - ABC News

Ukraina dhe Rusia janë shumë larg përfundimit të luftës përmes negociatave, tha të mërkurën kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke shtuar se presidenti Vladimir Putin ende beson gabimisht se ai mund të diktojë...

Scholz: Ukraina dhe Rusia ende larg negociatave të paqes

para 6 dite - Albeu

Ukraina dhe Rusia janë shumë larg përfundimit të luftës përmes negociatave, tha të mërkurën kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke shtuar se presidenti Vladimir Putin ende beson gabimisht se ai mund të diktojë...

Sipas Scholz, Rusia dhe Ukraina ende janë larg negociatave të paqes

para 6 dite - Portalb

Ukraina dhe Rusia janë shumë larg përfundimit të luftës përmes negociatave, tha sot kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke shtuar se presidenti Vladimir Putin ende beson gabimisht se ai mund të diktojë kushtet...

“Putin mendon se mund të diktojë kushtet e paqes”/ Kancelari Scholz: Jemi larg përfundimit të luftës përmes negociatave Rusi-Ukrainë

para 6 dite - Panorama

Ukraina dhe Rusia janë shumë larg përfundimit të luftës përmes negociatave, tha të mërkurën kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke shtuar se presidenti Vladimir Putin ende beson gabimisht se ai mund të diktojë...

Scholz: Ukraina dhe Rusia ende larg negociatave të paqes

para 6 dite - RTK

Ukraina dhe Rusia janë shumë larg përfundimit të luftës përmes negociatave, tha të mërkurën kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke shtuar se presidenti Vladimir Putin ende beson gabimisht se ai mund të diktojë...

Scholz: Jemi gati për të mbrojtur çdo vend të NATO-s që kërcënohet nga Rusët

para 6 dite - InfoShqip

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke folur para deputetëve në Bundestag, u tregua edhe njëherë i prerë në qëndrimin e tij, duke theksuar se Gjermani dhe NATO janë të vendosura për të mbrojtur çdo metër...

Scholz: Ukraina dhe Rusia ende larg negociatave të paqes

para 6 dite - Bota Sot

Ukraina dhe Rusia janë shumë larg përfundimit të luftës përmes negociatave, tha të mërkurën kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke shtuar se presidenti Vladimir Putin ende beson gabimisht se ai mund të diktojë...

Scholz: Ukraina dhe Rusia ende larg negociatave paqësore

para 6 dite - GazetaBlic

Ukraina dhe Rusia janë shumë larg përfundimit të luftës përmes negociatave, tha të mërkurën kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke shtuar se presidenti Vladimir Putin ende beson gabimisht se ai mund të diktojë...

Scholz: Ukraina dhe Rusia ende larg negociatave të paqes

para 6 dite - Evropa e Lirë

Ukraina dhe Rusia janë shumë larg përfundimit të luftës përmes negociatave, tha të mërkurën kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke shtuar se presidenti Vladimir Putin ende beson gabimisht se ai mund të diktojë...

“Putin mendon se mund të…”/ Scholz: Jemi larg përfundimit të luftës përmes negociatave Rusi-Ukrainë

para 6 dite - Java News

Ukraina dhe Rusia janë shumë larg përfundimit të luftës përmes negociatave, tha të mërkurën kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke shtuar se presidenti Vladimir Putin ende beson gabimisht se ai mund të diktojë...

A janë afër paqes Rusia e Ukraina? Kjo është përgjigja që jep Kancelari gjerman

para 6 dite - Lajmi.net

Ukraina dhe Rusia janë shumë larg përfundimit të luftës përmes negociatave, tha të mërkurën kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke shtuar se presidenti Vladimir Putin ende beson gabimisht se ai mund të diktojë...

Lufta do të vijojë, Scholz: Jemi larg negociatave mes Ukrainës dhe Rusisë

para 6 dite - FaxWeb

Ukraina dhe Rusia janë shumë larg përfundimit të luftës përmes negociatave, tha të mërkurën kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke shtuar se presidenti Vladimir Putin ende beson gabimisht se ai mund të diktojë...

Scholz: Ukraina dhe Rusia ende larg negociatave të paqes

para 6 dite - Arbresh

Ukraina dhe Rusia janë shumë larg përfundimit të luftës përmes negociatave, tha të mërkurën kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke shtuar se presidenti Vladimir Putin ende beson gabimisht se ai mund të diktojë...

Scholz: Ukraina dhe Rusia ende larg negociatave të paqes

para 6 dite - Lajm

Ukraina dhe Rusia janë shumë larg përfundimit të luftës përmes negociatave, tha të mërkurën kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke shtuar se presidenti Vladimir Putin ende beson gabimisht se ai mund të diktojë...

Kancelari gjerman: Ukraina dhe Rusia ende larg negociatave të paqes

para 6 dite - Epoka e Re

Ukraina dhe Rusia janë shumë larg përfundimit të luftës përmes negociatave, ka thënë të mërkurën kancelari gjerman, Olaf Scholz, duke shtuar se presidenti Vladimir Putin ende beson gabimisht se ai mund...

Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës, për aq sa është e nevojshme, premtoi Scholz

para 7 dite - Portalb

Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës për aq sa është e nevojshme, tha kancelari gjerman Olaf Scholz, ndërsa shtoi se është e qartë se Ukraina i përket Evropës. Udhëheqësi gjerman tha se vendi i tij do...

Kancelari gjerman zotohet të ndihmojë Ukrainën: Do t’i dërgojmë armë për aq kohë sa është e nevojshme

para 7 dite - Panorama

Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës për aq sa është e nevojshme, tha kancelari gjerman Olaf Scholz, ndërsa shtoi se është e qartë se Ukraina i përket Evropës. Udhëheqësi gjerman tha se vendi i tij do...

Scholz: Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës, për aq sa është e nevojshme

para 7 dite - ABC News

Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës për aq sa është e nevojshme, tha kancelari gjerman Olaf Scholz, ndërsa shtoi se është e qartë se Ukraina i përket Evropës. Udhëheqësi gjerman tha se vendi i tij do...

Scholz: Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës, për aq sa është e nevojshme

para 7 dite - TV21

Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës për aq sa është e nevojshme, tha kancelari gjerman Olaf Scholz, ndërsa shtoi se është e qartë se Ukraina i përket Evropës. Udhëheqësi gjerman tha se vendi i tij do...

Scholz: Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës, për aq sa është e nevojshme

para 7 dite - Ora news

Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës për aq sa është e nevojshme, tha kancelari gjerman Olaf Scholz, ndërsa shtoi se është e qartë se Ukraina i përket Evropës. Udhëheqësi gjerman tha se vendi i tij do...

Scholz: Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës, për aq sa është e nevojshme

para një jave - Top Channel

Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës për aq sa është e nevojshme, tha kancelari gjerman Olaf Scholz, ndërsa shtoi se është e qartë se Ukraina i përket Evropës. Udhëheqësi gjerman tha se vendi i tij do...

Scholz: Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës, për aq sa është e nevojshme

para 7 dite - RTK

Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës për aq sa është e nevojshme, tha kancelari gjerman Olaf Scholz, ndërsa shtoi se është e qartë se Ukraina i përket Evropës. Udhëheqësi gjerman tha se vendi i tij do...

Scholz: Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës, për aq sa është e nevojshme

para 7 dite - Aktuale

Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës për aq sa është e nevojshme, tha kancelari gjerman Olaf Scholz, ndërsa shtoi se është e qartë se Ukraina i përket Evropës. Udhëheqësi gjerman tha se vendi i tij do...

Scholz: Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës, për aq sa është e nevojshme

para një jave - GazetaBlic

Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës për aq sa është e nevojshme, tha kancelari gjerman Olaf Scholz, ndërsa shtoi se është e qartë se Ukraina i përket Evropës. Udhëheqësi gjerman tha se vendi i tij do...

Scholz: Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës, për aq sa është e nevojshme

para një jave - Vizion Plus

Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës për aq sa është e nevojshme, tha kancelari gjerman Olaf Scholz, ndërsa shtoi se është e qartë se Ukraina i përket Evropës. Udhëheqësi gjerman tha se vendi i tij do...

Scholz: Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës, për aq sa është e nevojshme

para 7 dite - in7

Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës për aq sa është e nevojshme, tha kancelari gjerman Olaf Scholz, ndërsa shtoi se është e qartë se Ukraina i përket Evropës. Udhëheqësi gjerman tha se vendi i tij do...

Scholz: Gjermania do të dërgojë armë në Ukrainë për aq kohë sa të jetë e nevojshme

para një jave - Zhurnal

”Gjermania do të vazhdojë të mbështesë Ukrainën me armë për aq kohë sa nevojitet”, tha kancelari gjerman Olaf Scholz gjatë një fjalimi në takimin vjetor të Federatës së Industrive Gjermane. Scholz ripohoi...

Scholz: Gjermania do ta furnizojë Ukrainën me armë për aq sa ka nevojë

para një jave - Koha.net

Gjermania do të vazhdojë ta mbështesë Ukrainën me armë për aq sa ka nevojë, ka thënë se kancelari gjerman, Olaf Scholz, gjatë një fjalimi në takimin vjetor të Federatës së Industrive gjermane të martën....

Kancelari Scholz thotë se Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës derisa të jetë e nevojshme

para një jave - Ina

Kancelari gjerman Olaf Scholz gjatë fjalimit të tij të mbajtur sot, tha se Gjermania do të vazhdojë ta mbështesë Ukrainën me armë “derisa të jetë e nevojshme”. Scholz ka rikonfirmuar edhe njëherë përkushtimin...

Scholz: Gjermania do të dërgojë armë në Ukrainë për aq kohë sa të jetë e nevojshme

para një jave - Syri.net Kosova

''Gjermania do të vazhdojë të mbështesë Ukrainën me armë për aq kohë sa nevojitet", tha kancelari gjerman Olaf Scholz gjatë një fjalimi në takimin vjetor të Federatës së Industrive Gjermane. Scholz ripohoi...

Kancelari Scholz thotë se Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës derisa të jetë e nevojshme

para një jave - Alsat-M

Kancelari gjerman Olaf Scholz gjatë fjalimit të tij të mbajtur sot, tha se Gjermania do të vazhdojë ta mbështesë Ukrainën me armë “derisa të jetë e nevojshme”. Scholz ka rikonfirmuar edhe njëherë përkushtimin...

Scholz: Gjermania do ta furnizojë Ukrainën me armë për aq sa ka nevojë

para një jave - Shenja

Gjermania do të vazhdojë ta mbështesë Ukrainën me armë për aq sa ka nevojë, ka thënë se kancelari gjerman, Olaf Scholz, gjatë një fjalimi në takimin vjetor të Federatës së Industrive gjermane të martën....

Kancelari Scholz thotë se Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës derisa të jetë e nevojshme

para një jave - Telegrafi

Kancelari gjerman Olaf Scholz gjatë fjalimit të tij të mbajtur sot, tha se Gjermania do të vazhdojë ta mbështesë Ukrainën me armë “derisa të jetë e nevojshme”. Scholz ka rikonfirmuar edhe njëherë përkushtimin...

Scholz: Gjermania do të dërgojë armë në Ukrainë për aq kohë sa të jetë e nevojshme

para një jave - RTV 21

Gjermania do të vazhdojë të mbështesë Ukrainën me armë “për aq kohë sa nevojitet”, tha kancelari gjerman, Olaf Scholz gjatë një fjalimi në takimin vjetor të Federatës së Industrive Gjermane të martën....

“Liria ka çmimin e saj”, Scholz: Nuk do t’i harroj kurrë imazhet e tmerrit që pashë në Ukrainë

para një jave - ABC News

Lancelari gjerman Olaf Scholz ka thënë se Gjermania do të vazhdojë të mbështesë Ukrainën me armë për aq kohë sa nevojitet. Gjatë një fjalimi në takimin vjetor të Federatës së Industrive Gjermane të martën,...

Kancelari Scholz thotë se Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës derisa të jetë e nevojshme

para një jave - in7

Kancelari Scholz thotë se Gjermania do t’i dërgojë armë Ukrainës derisa të jetë e nevojshme Kancelari gjerman Olaf Scholz gjatë fjalimit të tij të mbajtur sot, tha se Gjermania do të vazhdojë ta mbështesë...

Kancelari gjerman: Nuk do t’i harroj kurrë imazhet e tmerrit që pashë në Ukrainë

para një jave - Epoka e Re

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka thënë se Gjermania do të vazhdojë të mbështesë Ukrainën me armë për aq kohë sa nevojitet. Gjatë një fjalimi në takimin vjetor të Federatës së Industrive Gjermane të martën, ...

Scholz: Nuk do t’i harroj kurrë imazhet e tmerrit që pashë në Ukrainë

para një jave - Arbresh

Lancelari gjerman Olaf Scholz ka thënë se Gjermania do të vazhdojë të mbështesë Ukrainën me armë për aq kohë sa nevojitet. Gjatë një fjalimi në takimin vjetor të Federatës së Industrive Gjermane të martën,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK