Gjermania në 'krizë' për furnizimin me gaz, shpall nivelin e alarmit

para 6 dite - Syri.net Kosova

Berlin — Gjermania aktivizoi të enjten fazën e dytë nga tre të planit të saj të emergjencës, për furnizimet me gaz natyror, duke thënë se vendi përballet me një "krizë" dhe duke paralajmëruar se objektivat...

Gjermania në 'krizë' për furnizimin me gaz, shpall nivelin e alarmit

para 6 dite - Syri.net Kosova

Berlin — Gjermania aktivizoi të enjten fazën e dytë nga tre të planit të saj të emergjencës, për furnizimet me gaz natyror, duke thënë se vendi përballet me një "krizë" dhe duke paralajmëruar se objektivat...

“Dimri po vjen, situata është shumë serioze”, paralajmërimi i ministrit gje...

para 6 dite - BalkanWeb

Gjermania aktivizoi të enjten, më 23 qershor fazën e dytë të planit të saj të emergjencës për furnizimet me gaz natyror, duke thënë se vendi përballet me një “krizë” dhe duke paralajmëruar se objektivat...

Gjermania pranë racionimit të gazit pasi Rusia ul ndjeshëm furnizimet

para 6 dite - Vizion Plus

Gjermania aktivizoi të enjten, më 23 qershor fazën e dytë të planit të saj të emergjencës për furnizimet me gaz natyror, duke thënë se vendi përballet me një “krizë” dhe duke paralajmëruar se objektivat...

“Dimri po vjen, situata është shumë serioze”- Ministri gjerman: Jemi pranë racionimit të gazit pasi Rusia ul ndjeshëm furnizimet

para 6 dite - Panorama

Gjermania aktivizoi të enjten, më 23 qershor fazën e dytë të planit të saj të emergjencës për furnizimet me gaz natyror, duke thënë se vendi përballet me një “krizë” dhe duke paralajmëruar se objektivat...

Gjermania pranë racionimit të gazit pasi Rusia ul ndjeshëm furnizimet

para 6 dite - Evropa e Lirë

Gjermania aktivizoi të enjten, më 23 qershor fazën e dytë të planit të saj të emergjencës për furnizimet me gaz natyror, duke thënë se vendi përballet me një "krizë" dhe duke paralajmëruar se objektivat...

Krizë e furnizimit me gaz, Gjermania kalon në fazën 2 të planit të emergjencës

para 6 dite - ABC News

Gjermania do të hyjë në fazën 2 të planit të saj me tre faza, lidhur me emergjencën e gazit. Megjithatë, Reuters raporton se një klauzolë që do t’i lejonte ndërmarrjet të kalojnë kostot e larta të energjisë...

Gjermania pranë racionimit të gazit pasi Rusia ul ndjeshëm furnizimet

para 6 dite - Infokusi

Gjermania aktivizoi të enjten, më 23 qershor fazën e dytë të planit të saj të emergjencës për furnizimet me gaz natyror, duke thënë se vendi përballet me një “krizë” dhe duke paralajmëruar se objektivat...

Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë paralajmëron: Europa mund të përballet me krizë të gazit në dimër

para 6 dite - Ora news

Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë ka paralajmëruar se Rusia mund të ndalojë furnizimin me gaz në Evropë këtë dimër. Fatih Birol ka thënë se ai beson se një mbyllje e plotë nuk është skenari më...

Gjermania në ‘nivel alarmi’ të planit emergjent të gazit – Sheh rrezik të lartë të mungesës afatgjatë të furnizimit!

para 6 dite - Scan TV

Gjermania ka deklaruar se po kalon në të ashtuquajturin “nivelin e alarmit” të planit të saj emergjent të gazit, pasi flukset e reduktuara ruse po përkeqësojnë frikën e mungesës së furnizimit dimëror....

Shefi i IEA paralajmëron Evropën: Përgatituni për ndërprerjen totale të gazit rus

para 6 dite - Ina

Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë ka paralajmëruar se Evropa duhet të përgatitet menjëherë për ndërprerjen e plotë të eksporteve të gazit rus këtë dimër, duke u kërkuar qeverive të marrin masa për të...

‘Rusia mund të shantazhojë me gaz, Europë keni kujdes’

para 6 dite - Gazeta Metro

Rusia mund të ndalojë plotësisht furnizimin me gaz në Europë me synimin për të forcuar pozicionin e saj politik për shkak të krizës me Ukrainën, tha kreu i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë (IAE), Faith...

Shefi i IEA paralajmëron Evropën: Përgatituni për ndërprerjen totale të gazit rus

para 6 dite - Syri.net Kosova

Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë ka paralajmëruar se Evropa duhet të përgatitet menjëherë për ndërprerjen e plotë të eksporteve të gazit rus këtë dimër, duke u kërkuar qeverive të marrin masa për të...

Shefi i IEA paralajmëron Evropën: Të përgatitet për ndërprerjen totale të gazit rus

para 6 dite - Alsat-M

Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë ka paralajmëruar se Evropa duhet të përgatitet menjëherë për ndërprerjen e plotë të eksporteve të gazit rus këtë dimër, duke u kërkuar qeverive të marrin masa për të...

Shefi i IEA paralajmëron Evropën: Të përgatitet për ndërprerjen totale të gazit rus

para 6 dite - Reporteri

Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë ka paralajmëruar se Evropa duhet të përgatitet menjëherë për ndërprerjen e plotë të eksporteve të gazit rus këtë dimër, duke u kërkuar qeverive të marrin masa për të...

Shefi i IEA paralajmëron Evropën: Të përgatitet për ndërprerjen totale të gazit rus

para 6 dite - InfoShqip

Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë ka paralajmëruar se Evropa duhet të përgatitet menjëherë për ndërprerjen e plotë të eksporteve të gazit rus këtë dimër, duke u kërkuar qeverive të marrin masa për të...

Shllaku: Kosova dikur ka prodhuar gaz

para 6 dite - Koha.net

Njohësi i çështjeve të ambientalizmit, Luan Shllaku, deklaroi se një nga mundësitë eventuale të Kosovës për zhvillim energjetik është përdorimi i gazit, për dallim nga qymyri që aktualisht përdoret në...

Rusia mund t’ia ndërpresë Evropës tërësisht furnizimin me gaz këtë dimër

para 6 dite - Koha.net

Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë, Fatih Birol, ka paralajmëruar se Rusia mund ta ndalë furnizimin me gaz për Evropën, këtë dimër. Birol tha se ai beson që ndërprerja e plotë nuk është skenari...

Shefi i IEA paralajmëron Evropën: Të përgatitet për ndërprerjen totale të gazit rus

para 6 dite - Top24

Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë ka paralajmëruar se Evropa duhet të përgatitet menjëherë për ndërprerjen e plotë të eksporteve të gazit rus këtë dimër, duke u kërkuar qeverive të marrin masa për të...

Rusia mund t’ia ndërpresë Evropës tërësisht furnizimin me gaz këtë dimër

para 6 dite - Shenja

Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë, Fatih Birol, ka paralajmëruar se Rusia mund ta ndalë furnizimin me gaz për Evropën, këtë dimër. Birol tha se ai beson që ndërprerja e plotë nuk është skenari...

Europa fillon të ndjejë krizën e gazit rus, skenari që nuk duhet të përjashtojë

para 6 dite - Albeu

Nga BBC Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë ka paralajmëruar se Rusia mund të ndalojë furnizimin me gaz në Evropë këtë dimër. Fatih Birol thotë se ai beson se një mbyllje e plotë nuk është skenari...

Qeveria gjermane, plane për shpalljen e emergjencës?

para 6 dite - Klan

Qeveria gjermane, plane për shpalljen e emergjencës? Lindner: Rritja e kostove të energjisë na fut në krizë të rëndë ekonomike Qeveria gjermane mund të shpallë së shpejti gjendjen e emergjencës kombëtare,...

Evropa duhet të përgatitet, Rusia mund të ndërpresë plotësisht gazin

para 6 dite - Albeu

Teksa lufta në Ukrainë po vijon në muajin e katërt të saj, Europa duhet të jetë e përgatitur për krizat që mund të pasojnë në të ardhmen. Rusia mund të ndërpresë plotësisht gazin për Evropën pasi kërkon...

Gjermaninë e presin vite të vështira

para 6 dite - RTK

Lufta në Ukrainë i ka rritur ndjeshëm kostot e jetesës në Gjermani. Ministri gjerman i Financave, Christian Lindner i përgatit qytetarët për një fazë të gjatë privimesh. "Ekziston rreziku i një krize shumë...

Ngrihet alarmi! Evropa duhet të përgatitet, Rusia mund të ndërpresë plotësisht gazin

para 6 dite - Bota Press

Teksa lufta në Ukrainë po vijon në muajin e katërt të saj, Europa duhet të jetë e përgatitur për krizat që mund të pasojnë në të ardhmen. Rusia mund të ndërpresë plotësisht gazin për Evropën pasi kërkon...

Evropa duhet të përgatitet, Rusia mund të ndërpresë plotësisht gazin

para 7 dite - ABC News

Rusia mund të ndërpresë plotësisht gazin për Evropën pasi kërkon të forcojë ndikimin e saj politik në mes të krizës në Ukrainë, tha kreu i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë, duke shtuar se Evropa duhet...

Zyrtarja e BE-së: Europa duhet të vazhdojë të mbështesë Ukrainën

para 7 dite - ABC News

Një zyrtare e lartë i BE-së tha se Europa duhet të vazhdojë të mbështesë Ukrainën edhe pse furnizimet e dobëta të gazit rus kanë rritur frikën e recesionit, sipas skynews. Elina Bardram, e cila është drejtoreshë...

Evropa duhet të përgatitet, Rusia mund të ndërpresë plotësisht gazin

para 7 dite - InfoShqip

Rusia mund të ndërpresë plotësisht gazin për Evropën pasi kërkon të forcojë ndikimin e saj politik në mes të krizës në Ukrainë, tha kreu i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë, duke shtuar se Evropa duhet...

Evropa duhet të përgatitet, Rusia mund të ndërpresë plotësisht gazin

para 6 dite - Lajm

Rusia mund të ndërpresë plotësisht gazin për Evropën pasi kërkon të forcojë ndikimin e saj politik në mes të krizës në Ukrainë, tha kreu i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë, duke shtuar se Evropa duhet...

“Ekziston rreziku i një krize shumë serioze”! Ministri gjerman ...

para 7 dite - BalkanWeb

Lufta në Ukrainë i ka rritur ndjeshëm kostot e jetesës në Gjermani. Ministri gjerman i Financave, Christian Lindner, i përgatit qytetarët për një fazë të gjatë privimesh. “Ekziston rreziku i një krize...

Lufta rriti kostot e jetesës! Gjermaninë e presin vite të vështira

para 7 dite - Zhurnal

Lufta në Ukrainë i ka rritur ndjeshëm kostot e jetesës në Gjermani. Ministri gjerman i Financave, Christian Lindner i përgatit qytetarët për një fazë të gjatë privimesh. “Ekziston rreziku i një krize shumë...

‘Europa të përgatitet për ndalimin e gazit rus’ – Agjencia ndërkombëtare për energjinë bën apel për marrjen e masave

para 7 dite - Scan TV

Sipas kreut të Agjencisë Ndërkombëtare për Energjinë, Europa duhet të përgatitet menjëherë për një mungesë totale të furnizimit me gaz rus këtë dimër. Në një intervistë për Financial Times, kreu i agjencisë...

Lufta rriti kostot e jetesës! Gjermaninë e presin vite të vështira

para 7 dite - Infokusi

Lufta në Ukrainë i ka rritur ndjeshëm kostot e jetesës në Gjermani. Ministri gjerman i Financave, Christian Lindner i përgatit qytetarët për një fazë të gjatë privimesh. “Ekziston rreziku i një krize shumë...

Lufta rriti kostot e jetesës! Gjermaninë e presin vite të vështira

para 7 dite - Top Channel

Lufta në Ukrainë i ka rritur ndjeshëm kostot e jetesës në Gjermani. Ministri gjerman i Financave, Christian Lindner i përgatit qytetarët për një fazë të gjatë privimesh. “Ekziston rreziku i një krize shumë...

“Gjermaninë e presin vite të vështira”- Ministri i Financave paralajmëron qytetarët: Ekziston rreziku i një krize shumë serioze ekonomike për shkak të…

para 7 dite - Panorama

Lufta në Ukrainë i ka rritur ndjeshëm kostot e jetesës në Gjermani. Ministri gjerman i Financave, Chr istian Lindner i përgatit qytetarët për një fazë të gjatë privimesh. “Ekziston rreziku i një krize...

Ministri i Financave paralajmëron qytetarët: Gjermaninë e presin vite të vështira

para 7 dite - Shekulli

Publikuar më 22.06.2022 nga Shekulli Lufta në Ukrainë i ka rritur ndjeshëm kostot e jetesës në Gjermani. Ministri gjerman i Financave, Christian Lindner i përgatit qytetarët për një fazë të gjatë privimesh....

Lufta rriti kostot e jetesës! Gjermaninë e presin vite të vështira

para 7 dite - Albeu

Lufta në Ukrainë i ka rritur ndjeshëm kostot e jetesës në Gjermani. Ministri gjerman i Financave, Christian Lindner i përgatit qytetarët për një fazë të gjatë privimesh. “Ekziston rreziku i një krize shumë...

Gjermaninë e presin vite të vështira

para 7 dite - ABC News

Lufta në Ukrainë i ka rritur ndjeshëm kostot e jetesës në Gjermani. Ministri gjerman i Financave, Christian Lindner i përgatit qytetarët për një fazë të gjatë privimesh. “Ekziston rreziku i një krize shumë...

Gjermaninë e presin vite të vështira

para 7 dite - Bota Sot

Lufta në Ukrainë i ka rritur ndjeshëm kostot e jetesës në Gjermani. Ministri gjerman i Financave, Christian Lindner i përgatit qytetarët për një fazë të gjatë privimesh. "Ekziston rreziku i një krize shumë...

Gjermaninë e presin vite të vështira

para 7 dite - Vizion Plus

Lufta në Ukrainë i ka rritur ndjeshëm kostot e jetesës në Gjermani. Ministri gjerman i Financave, Christian Lindner i përgatit qytetarët për një fazë të gjatë privimesh. “Ekziston rreziku i një krize shumë...

Gjermaninë e presin vite të vështira

para 7 dite - DW

Lufta në Ukrainë i ka rritur ndjeshëm kostot e jetesës në Gjermani. Ministri gjerman i Financave, Christian Lindner i përgatit qytetarët për një fazë të gjatë privimesh. "Ekziston rreziku i një krize shumë...

Investimet e qymyrit do të rriten me 10% këtë vit mes shqetësimeve në rritje për sigurinë e energjisë!

para 7 dite - Scan TV

Investimet globale të energjisë do të rriten me më shumë se 8% në 2022 dhe do të arrijnë në 2.4 trilion dollarë, me një rritje të dukshme për zinxhirët e furnizimit me qymyr, por do të kërkohen shumë më...

Lufta rriti kostot e jetesës! Gjermaninë e presin vite të vështira

para 7 dite - Shenja

Lufta në Ukrainë i ka rritur ndjeshëm kostot e jetesës në Gjermani. Ministri gjerman i Financave, Christian Lindner i përgatit qytetarët për një fazë të gjatë privimesh. “Ekziston rreziku i një krize shumë...

“Gjermaninë e presin vite të vështira”- Ministri i Financave paralajmëron qytetarët: Ekziston rreziku i një krize shumë serioze ekonomike për shkak të…

para 7 dite - Java News

Lufta në Ukrainë i ka rritur ndjeshëm kostot e jetesës në Gjermani. Ministri gjerman i Financave, Christian Lindner i përgatit qytetarët për një fazë të gjatë privimesh. “Ekziston rreziku i një krize shumë...

T'i fikim dritat? Çfarë do të ndodhë pas pakësimit të gazit nga Rusia në Evropë

para 7 dite - Gazeta Express

Nuk është vala e nxehtë e verës ajo që po i bën udhëheqësit dhe bizneset evropiane të djersiten. Është shqetësimi se manipulimi i Rusisë me furnizimet me gaz natyror do të çojë në një krizë ekonomike dhe...

Çfarë do të ndodhë pas pakësimit të gazit nga Rusia në Evropë

para 7 dite - GazetaBlic

Nuk është vala e nxehtë e verës ajo që po i bën udhëheqësit dhe bizneset evropiane të djersiten. Është shqetësimi se manipulimi i Rusisë me furnizimet me gaz natyror do të çojë në një krizë ekonomike dhe...

Çfarë do të ndodhë pas pakësimit të gazit nga Rusia në Evropë

para 7 dite - Periskopi

Nuk është vala e nxehtë e verës ajo që po i bën udhëheqësit dhe bizneset evropiane të djersiten. Është shqetësimi se manipulimi i Rusisë me furnizimet me gaz natyror do të çojë në një krizë ekonomike dhe...

Çfarë do të ndodhë pas pakësimit të gazit nga Rusia në Evropë?

para një jave - Alsat-M

Nuk është vala e nxehtë e verës ajo që po i bën udhëheqësit dhe bizneset evropiane të djersiten. Është shqetësimi se manipulimi i Rusisë me furnizimet me gaz natyror do të çojë në një krizë ekonomike dhe...

Çfarë do të ndodhë pas pakësimit të gazit nga Rusia në Europë?

para një jave - Fakte

Nuk është vala e nxehtë e verës ajo që po i bën udhëheqësit dhe bizneset evropiane të djersiten. Është shqetësimi se manipulimi i Rusisë me furnizimet me gaz natyror do të çojë në një krizë ekonomike dhe...

“Rusia ka ndërmarrë sulm ndaj kombit gjerman”

para një jave - GazetaBlic

Ministri i Ekonomisë i Gjermanisë ka akuzuar gjigantin rus të energjisë Gazprom për një ‘sulm’ ndaj kombit të tij pasi reduktoi furnizimin e tij me gaz në Evropë. “Reduktimi i dërgesave të gazit përmes...

Çfarë do të ndodhë pas pakësimit të gazit nga Rusia në Europë?

para një jave - Syri.net Kosova

Nuk është vala e nxehtë e verës ajo që po i bën udhëheqësit dhe bizneset evropiane të djersiten. Është shqetësimi se manipulimi i Rusisë me furnizimet me gaz natyror do të çojë në një krizë ekonomike dhe...

Çfarë do të ndodhë pas pakësimit të gazit nga Rusia në Evropë?

para një jave - GazetaBlic

Nuk është vala e nxehtë e verës ajo që po i bën udhëheqësit dhe bizneset evropiane të djersiten. Është shqetësimi se manipulimi i Rusisë me furnizimet me gaz natyror do të çojë në një krizë ekonomike dhe...

Gjermania akuzon Putinin: Po përpiqet të mbjellë kaos duke shkurtuar furnizimet me gaz në Evropë

para një jave - Zeri

Ministri i Ekonomisë i Gjermanisë ka akuzuar gjigantin rus të energjisë Gazprom për një ‘sulm’ ndaj kombit të tij pasi reduktoi furnizimin e tij me gaz në Evropë. “Reduktimi i dërgesave të gazit përmes...

Gjermania akuzon Putinin: Po përpiqet të mbjellë kaos duke shkurtuar furnizimet me gaz në Europë

para një jave - ABC News

Ministri i Ekonomisë i Gjermanisë ka akuzuar gjigantin rus të energjisë Gazprom për një ‘sulm’ ndaj kombit të tij pasi reduktoi furnizimin e tij me gaz në Evropë. “Reduktimi i dërgesave të gazit përmes...

“Ky është një sulm”, shpërthen edhe Gjermania kundër Putin: Po mbjellë kaos...

para një jave - BalkanWeb

Ministri i Ekonomisë i Gjermanisë ka akuzuar gjigantin rus të energjisë Gazprom për një “sulm” ndaj kombit të tij pasi reduktoi furnizimin e tij me gaz në Evropë. “Reduktimi i dërgesave të gazit përmes...

Çfarë do të ndodhë pas pakësimit të gazit nga Rusia në Evropë?

para një jave - Portalb

Nuk është vala e nxehtë e verës ajo që po i bën udhëheqësit dhe bizneset evropiane të djersiten. Është shqetësimi se manipulimi i Rusisë me furnizimet me gaz natyror do të çojë në një krizë ekonomike dhe...

Gjermania akuzon Putinin: Po përpiqet të mbjellë kaos

para një jave - Infokusi

Ministri i Ekonomisë i Gjermanisë ka akuzuar gjigantin rus të energjisë Gazprom për një ‘sulm’ ndaj kombit të tij pasi reduktoi furnizimin e tij me gaz në Evropë. “Reduktimi i dërgesave të gazit përmes...

Çfarë do të ndodhë pas pakësimit të gazit nga Rusia në Evropë?

para një jave - TV21

Nuk është vala e nxehtë e verës ajo që po i bën udhëheqësit dhe bizneset evropiane të djersiten. Është shqetësimi se manipulimi i Rusisë me furnizimet me gaz natyror do të çojë në një krizë ekonomike dhe...

Rusia po e zvogëlon gazin në Europë – çka tash?

para një jave - Nistori

AP Nuk është një valë e nxehtë e verës që po i bën udhëheqësit evropianë të djersiten. Është frika se manipulimi i Rusisë me furnizimet me gaz natyror do të çojë në një krizë ekonomike dhe politike, dimrin...

Europa mund të kthehet te qymyri

para një jave - Klan

Europa mund të kthehet te qymyri Italia, Holanda, Austria dhe Gjermania do të ndezin termocentralet për të shmangur një krizë energjetike Blerësit më të mëdhenj të gazit rus të Evropës u përpoqën për të...

Çfarë do të ndodhë pas pakësimit të gazit nga Rusia në Evropë?

para një jave - Bota Sot

Nuk është vala e nxehtë e verës ajo që po i bën udhëheqësit dhe bizneset evropiane të djersiten. Është shqetësimi se manipulimi i Rusisë me furnizimet me gaz natyror do të çojë në një krizë ekonomike dhe...

Çfarë do të ndodhë pas pakësimit të gazit nga Rusia në Europë?

para një jave - Zhurnal

Nuk është vala e nxehtë e verës ajo që po i bën udhëheqësit dhe bizneset evropiane të djersiten. Është shqetësimi se manipulimi i Rusisë me furnizimet me gaz natyror do të çojë në një krizë ekonomike dhe...

Ekonomia gjermane do të rritet vetëm 1.5% më 2022

para një jave - Bota Sot

Dhoma Gjermane e Industrisë dhe Tregtisë (BDI) ka përgjysmuar parashikimin e rritjes ekonomike në Gjermani në vetëm 1.5 për qind këtë vit, duke paralajmëruar se humbja e gazit rus do të shkaktonte recesion....

Çfarë do të ndodhë pas pakësimit të gazit nga Rusia në Evropë?

para një jave - InfoShqip

Nuk është vala e nxehtë e verës ajo që po i bën udhëheqësit dhe bizneset evropiane të djersiten. Është shqetësimi se manipulimi i Rusisë me furnizimet me gaz natyror do të çojë në një krizë ekonomike dhe...

Çfarë do të ndodhë pas pakësimit të gazit nga Rusia në Evropë?

para një jave - Vizion Plus

Nuk është vala e nxehtë e verës ajo që po i bën udhëheqësit dhe bizneset evropiane të djersiten. Është shqetësimi se manipulimi i Rusisë me furnizimet me gaz natyror do të çojë në një krizë ekonomike dhe...

Çfarë do të ndodhë pas pakësimit të gazit nga Rusia në Evropë?

para një jave - Top Channel

Nuk është vala e nxehtë e verës ajo që po i bën udhëheqësit dhe bizneset evropiane të djersiten. Është shqetësimi se manipulimi i Rusisë me furnizimet me gaz natyror do të çojë në një krizë ekonomike dhe...

ÇFARË DO TË NDODHË PAS PAKËSIMIT TË GAZIT NGA RUSIA NË EVROPË?

para një jave - KDPolitik

Nuk është vala e nxehtë e verës ajo që po i bën udhëheqësit dhe bizneset evropiane të djersiten. Është shqetësimi se manipulimi i Rusisë me furnizimet me gaz natyror do të çojë në një krizë ekonomike dhe...

Gjermania akuzon Putinin: Po përpiqet të mbjellë kaos

para një jave - Insajderi.org

Ministri i Ekonomisë i Gjermanisë ka akuzuar gjigantin rus të energjisë Gazprom për një ‘sulm’ ndaj kombit të tij pasi reduktoi furnizimin e tij me gaz në Evropë. “Reduktimi i dërgesave të gazit përmes...

Çfarë do të ndodhë pas pakësimit të gazit nga Rusia në Evropë?

para një jave - Bota Sot

Nuk është vala e nxehtë e verës ajo që po i bën udhëheqësit dhe bizneset evropiane të djersiten. Është shqetësimi se manipulimi i Rusisë me furnizimet me gaz natyror do të çojë në një krizë ekonomike dhe...

Çfarë do të ndodhë pas pakësimit të gazit nga Rusia në Evropë?

para një jave - Zëri i Amerikës

Nuk është vala e nxehtë e verës ajo që po i bën udhëheqësit dhe bizneset evropiane të djersiten. Është shqetësimi se manipulimi i Rusisë me furnizimet me gaz natyror do të çojë në një krizë ekonomike dhe...

Gjermania i ‘frikësohet’ dimrit, shtohen kërkesat për rihapjen e termocentraleve me qymyr

para një jave - Epoka e Re

Madje edhe një ministër që i përket Partisë Ambientaliste, mund të kërkojë rihapjen e centraleve me qymyr, për të përballur uljen e sasisë së gazit rus. Situata energjetike në perspektivën e dimrit të...

Ekonomia gjermane do të rritet vetëm 1.5% më 2022

para një jave - KosovaPress

Dhoma Gjermane e Industrisë dhe Tregtisë (BDI) ka përgjysmuar parashikimin e rritjes ekonomike në Gjermani në vetëm 1.5 për qind këtë vit, duke paralajmëruar se humbja e gazit rus do të shkaktonte recesion....

Pse po i rikthehet Gjermania qymyrit përballë shkurtimeve të gazit rus?

para një jave - Top Channel

Gjermania po përpiqet të mbushë depozitat e gazit që kur Rusia filloi të kufizojë furnizimin e saj. Zgjidhjet e mundshme përfshijnë rritjen e përdorimit të qymyrit për energjinë dhe stimujt për të reduktuar...

Pse po i rikthehet Gjermania qymyrit përballë shkurtimeve të gazit rus? DW: Strategji e përkohshme

para një jave - Panorama

Gjermania po përpiqet të mbushë depozitat e gazit që kur Rusia filloi të kufizojë furnizimin e saj. Zgjidhjet e mundshme përfshijnë rritjen e përdorimit të qymyrit për energjinë dhe stimujt për të reduktuar...

Rusia po e zvogëlon gazin në Evropë - çka tash?

para një jave - Evropa e Lirë

AP Nuk është një valë e nxehtë e verës që po i bën udhëheqësit evropianë të djersiten. Është frika se manipulimi i Rusisë me furnizimet me gaz natyror do të çojë në një krizë ekonomike dhe politike, dimrin...

Pse po i rikthehet Gjermania qymyrit përballë shkurtimeve të gazit rus

para një jave - Bota Sot

Gjermania po përpiqet të mbushë depozitat e gazit që kur Rusia filloi të kufizojë furnizimin e saj. Zgjidhjet e mundshme përfshijnë rritjen e përdorimit të qymyrit për energjinë dhe stimujt për të reduktuar...

Pse po i rikthehet Gjermania qymyrit përballë shkurtimeve të gazit rus

para një jave - RTK

Gjermania po përpiqet të mbushë depozitat e gazit që kur Rusia filloi të kufizojë furnizimin e saj. Zgjidhjet e mundshme përfshijnë rritjen e përdorimit të qymyrit për energjinë dhe stimujt për të reduktuar...

Pas Gjermanisë dhe Austrisë edhe Holanda kthehet te qymyri

para një jave - ABC News

Holanda po i bashkohet Gjermanisë dhe Austrisë në rikthimin e energjisë së qymyrit të hënën pas një krize energjitike të provokuar nga pushtimi i Ukrainës nga Rusia. Holanda tha se do të hiqte të gjitha...

Pse po i rikthehet Gjermania qymyrit përballë shkurtimeve të gazit rus

para një jave - DW

Gjermania po përpiqet të mbushë depozitat e gazit që kur Rusia filloi të kufizojë furnizimin e saj. Zgjidhjet e mundshme përfshijnë rritjen e përdorimit të qymyrit për energjinë dhe stimujt për të reduktuar...

“Situata emergjente, dimri do të jetë i vështirë”, ministri ambientalist gjerman detyrohet ta rikthejë qymyrin

para një jave - Fakti Ditor

Situata energjetike në perspektivën e dimrit të acartë gjerman duket aq serioze, sa që edhe një ministër që i përket Partisë Ambientaliste, mund të kërkojë rihapjen e centraleve me qymyr, për të përballur...

Si Rusia po ‘shtrydh’ furnizimet me gaz të Europës, duke shkaktuar një kthim të hidhur dhe ngurrues tek qymyri?!

para një jave - Scan TV

Flukset e reduktuara të gazit rus dhe spektri i një ndërprerjeje të plotë të furnizimit kanë shtyrë disa qeveri europiane të rishqyrtojnë qymyrin, një nga mënyrat më të pista dhe më ndotëse të prodhimit...

Përdorimi i qymyrit në Austri dhe Gjermani – Të dy vendet e përdorin gjithnjë e më shumë, ambientalistët protestojnë!

para një jave - Scan TV

Qymyri është rikthyer sërish në përdorim të gjerë kohët e fundit. Për shkak të reduktimit drastik të furnizimeve me gaz nga Rusia, qymyri në mënyrë të papritur është bërë shumë i kërkuar në Austri dhe...

Gjermania i rikthehet përdorimit të qymyrit

para një jave - Indeks online

Ministri i Ekonomisë i Gjermanisë thotë se vendi do të kufizojë përdorimin e gazit natyror për prodhimin energjisë elektrike mes shqetësimeve për mungesat e mundshme të shkaktuara nga një ndërprerje e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK