Deputeti i PD akuzon Ramën se i dha statusin e investitorit strategjik burrit të ministres Xhaçka, Spiropali: Nuk është në konflikt interesi

para 5 dite - Shekulli

Publikuar më 23.06.2022 nga Shekulli Deputeti i Partisë Demokratike Agron Shehaj ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka favorizuar bashkëshortin e ministres Olta Xhaçka për të marrë statusin e investitorit...

Shehaj: Ja kush fshihet pas kompanisë së Xhaçkës që “gllabëroi” tokën në Hi...

para 5 dite - BalkanWeb

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka folur në Kuvend pasi kishte kërkuar interpelancë me kryeministrin Edi Rama dhe ka shprehur shqetësimin e tij për vendimin e qeverisë që sipas tij i ka falur...

Interpelanca/ Deputeti i PD akuzon kryeministrin se i dha statusin e investitorit strategjik burrit të ministres, reagon Spiropali: Ja pse nuk është në konflikt interesi

para 5 dite - Panorama

Deputeti i Partisë Demokratike Agron Shehaj ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka favorizuar bashkëshortin e ministres Olta Xhaçka për të marrë statusin e investitorit strategjik. Në një interpelancë...

Bashkëshorti i deputetes së PS, investitor strategjik/ Kuvendi diskuton të premten “fatin” e Olta Xhaçkës! Ministrja e Jashtme akuzohet se është në konflikt interesi

para 5 dite - Panorama

Ditën e premte, në orën 10:30, në Kryesinë e Kuvendit, do të mblidhet Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin, për të shqyrtuar kërkesën e deputetëve të Partisë Demokratike për heqjen e mandatit...

LIVE/ Investimet strategjike “fusin në sherr” deputetët, Spiropali përplaset me opozitën

para 5 dite - ABC News

E enjtja si çdo javë i takon Kuvendit. Seanca e sotme ka nisur me debate për shkak të Aktit Normativ për kompensimin e çmimit të materialeve të ndërtimit. Ky Akt është hequr nga rendi i ditës. Ishte deputeti...

“Nuk po na e shpikni ju rrotën”, Spiropali i përgjigjet opozitës për “Investimet Strategjike”: Nuk po i fshehim Xhaçkën dhe bashkëshortin e saj

para 5 dite - ABC News

Agron Shehaj ka hedhur akuza të tjera në kuvend për Investimet Strategjike dhe fitimit të të drejtës për të investuar për bashkëshortin e ministres Olta Xhaçka.Në mocion sqarohet se kompania e krijuar...

“Rama të ka falur plazhin publik për 30 vite”/ Agron Shehaj akuza Xhaçkës

para 5 dite - Vizion Plus

Deputeti i PD, Agron Shehaj hodhi akuza ndaj qeverisë së Ramës dhe ministres për punët e Jashtme dhe Europën, Olta Xhaçka. Gjatë fjalës së tij në Kuvendi, Shehaj tha se Rama ka favorizuar familjen e Olta...

“Rama të ka falur plazhin publik për 30 vite”, Agron Shehaj akuza ndaj Xhaçkës: Si e mban akoma postin e ministres

para 5 dite - ABC News

Gjatë fjalës së tij në seancën parlamentare të Kuvendit sot, deputeti Agron Shehaj hodhi akuza ndaj qeverisë së Ramës dhe ministres për punët e Jashtme dhe Europën, Olta Xhaçka. Shehaj tha se se Rama ka...

“Rama të ka falur plazhin publik për 30 vite”/ Agron Shehaj akuza Xhaçkës, përgjigjet Spiropali: Pse s’ka konflikt interesi

para 5 dite - Java News

Deputeti i Partisë Demokratike Agron Shehaj ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka favorizuar bashkëshortin e ministres Olta Xhaçka për të marrë statusin e investitorit strategjik. Në një interpelancë...

E enjtja mbledh deputetët në Kuvend, Agron Shehaj interpelancë me Ramën

para 5 dite - Zhurnal

E enjtja mbledh deputetët në Kuvend. Seanca e sotme parlamentare pritet të nisë me Interpelancën e thirrur nga deputeti demokrat Agron Shehaj me kryeministrin Edi Rama për investimet strategjike. Në mungesë...

E enjtja mbledh deputetët në Kuvend, Agron Shehaj interpelancë me Ramën

para 5 dite - ABC News

E enjtja mbledh deputetët në Kuvend. Seanca e sotme parlamentare pritet të nisë me Interpelancën e thirrur nga deputeti demokrat Agron Shehaj me kryeministrin Edi Rama për investimet strategjike. Në mungesë...

Investimet strategjike/ Kuvendi sot në seancë plenare, deputeti i PD interp...

para 5 dite - BalkanWeb

Zhvillohet këtë të enjte seanca plenare në Kuvend. Deputetët mblidhen në orën 10:00. Sot është parashikuar të zhvillohet interpelanca e kërkuar nga deputeti i PD Agron Shehaj me kryeministrin Edi Rama,...

Kuvendi sot seancë plenare, deputeti Agron Shehaj interpelancë me Ramën për investimet strategjike

para 5 dite - Java News

Këtë të enjte zhvillohet seanca plenare e radhës. Deputetët e Kuvendit do të mblidhen në orën 10:00, ku do të diskutohet gjatë në lidhje me investimet strategjike. Sot është parashikuar të zhvillohet edhe...

Investimet strategjike/ Pas kërkesës së grupit të Alibeajt për t’i hequr ma...

para 6 dite - BalkanWeb

Pas kërkesës së grupit të Enkelejd Alibeajt , mblidhet Këshilli i mandateve. Ky Këshill do të mblidhet për imunitetin e ministres Olta Xhaçka. Kujtojmë se më herët grupi parlamentar i PD depozitoi mocionin...

PD kërkon heqjen e mandatit të Olta Xhaçkës/ Kuvendi njofton mbledhjen e Këshillit për Rregulloren

para 6 dite - Vizion Plus

Partia Demokratike ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për t’i hequr mandatin deputetes ministres së Jashtme Olta Xhaçka. Partia Demokratike kërkojnë që t’i hiqet mandati ministres dhe deputetes...

Grupi i PD-së kërkon heqjen e mandatit të Olta Xhaçkës/ Kuvendi njofton mbledhjen e Këshillit për Rregulloren dhe Imunitetin

para 6 dite - Panorama

Ditën e premte në orën 10:30 në kryesinë e Kuvendit do të mblidhet Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin për të shqyrtuar kërkesën e deputetëve të Partisë Demokratike për heqjen e mandatit...

Bashkëshorti i saj investitor strategjik, kërkohet heqja e mandatit të Olta Xhaçkës, ja kur vendoset “fati” i ministres

para 6 dite - FaxWeb

Pas dorëzimit të mocionit për heqjen e mandatit të deputetit për ministren Olta Xhaçka, është përcaktuar dita kur do të mbahet mbledhja e Këshillit të Mandateve. Mbledhja e Këshillit për Rregullore, Mandatet...

Si e rrëzoi 4 herë maxhoranca kërkesën e PD për komision hetimor! Deputetët demokratë kallëzojnë penalisht Kryeministrin për ministren Xhaçka

para 6 dite - Panorama

MARIGLEN KUME/ Me dakordësinë e deputetëve të PDsë që drejtohen nga Enkelejd Alibeaj, Gazment Bardhi depozitoi dje në SPAK një kallëzim penal për Kryeministrin Edi Rama. Bëhet fjalë për rastin e dhënies...

Deklarata e Shehajt për Xhaçkën/ Gazment Bardhi: Synon të përbaltë çdo aksion të kolegëve në vazhdën e standartit të Berishës

para 7 dite - Top Channel

Deputeti i Partisë Demokratike Gazment Bardhi, ka thënë se mbështet çdo zë që i bashkohet aksionit politik kundër një çështje të caktuar, duke iu referuar këtu deputetit Shehaj, por shtoi se Shehaj ishte...

Bardhi në Top Story: Bashkëshorti i Xhaçkës ngriti kompaninë pesë ditë pasi hyri në fuqi ligji për investimet strategjike

para 7 dite - Top Channel

Deputeti demokrat Gazment Bardhi në Top Story tha se bashkëshorti i ministres së Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka e ngriti kompaninë pesë ditë pasi hyri në fuqi ligji për investimet strategjike, duke kryer...

“Ligji për investimet strategjike plaçkë në duart e Ramës”, Bardhi në Top Story: Nuk është vetëm rasti ‘Xhaçka’

para 7 dite - Top Channel

Deputeti Gazment Bardhi gjatë një interviste për gazetarin Sokol Balla në Top Story e cilësoi një plaçkë ne duart e kryeministrit Edi Rama ligjin për investimet strategjike. Ai theksoi se nuk është vetëm...

Komisioni për Investimet Strategjike/ Bardhi: Na u bashkuan edhe deputetë të tjerë por nuk i la Berisha, tërhoqën firmat

para 7 dite - Bota Sot

Në lidhje me kërkesën për ngritjen e një Komisioni Hetimor për Investimet Startegjike, Bardhi tha mbrëmjen e sotme në ‘Top Story” se i janë bashkuar edhe deputetë të tjerë mbështetës të Berishës, pasi...

Komisioni për Investimet Strategjike/ Bardhi: Na u bashkuan edhe deputetë të tjerë por nuk i la Berisha, tërhoqën firmat

para 7 dite - Top Channel

Një nga standartet e mia është se çdo denoncim i bërë nga unë të ndjekë edhe rrugë ligjore. Nëse ti denoncimin e ke të dokumentuar në fakte e prova, duhen dorëzuar në institucionet përgjegjëse. Unë kam...

Deklarata e Shehajt për Xhaçkën/ Gazment Bardhi: Synon të përbaltë çdo aksion të kolegëve në vazhdën e standartit të Brishës

para 7 dite - Top Channel

Në parim mbështes çdo zë që i shtohet një aksioni të caktuar. Ajo që dua të evidentoj është që në vënd që të ishte një vend shtesë, Shehaj ishte në vazhdën e standartit që ka vendosur Berisha të përbaltet...

“Ligji për investimet strategjike plaçkë në duart e Ramës”, Bardhi në Top Story: Nuk është vetëm rasti ‘Xhaçka’

para 7 dite - Top Channel

Deputeti Gazmend Bardhi gjatë një interviste për gazetarin Sokol Balla në Top Story e cilësoi një plaçkë ne duart e kryeministrit Edi Rama ligjin për investimet strategjike. Ai theksoi se nuk është vetëm...

Bardhi në Top Story: Bashkëshorti i Xhaçkës ngriti kompaninë pesë ditë pasi hyri në fuqi ligji për investimet strategjike

para 7 dite - Top Channel

“Është një aksion i nisur që në datën 4 maj me ngritjen e një komisioni të posaçëm, dua të them që ligji për investimet strategjike është kthyer në abuzim me shqiptarët, rasti më flagrant është ai i Xhaçkës,...

“Ligji për investimet strategjike plaçkë në duart e Ramës”, Bardhi në Top Story: Nuk është vetëm rasti ‘Xhaçka’

para 7 dite - Top Channel

Deputeti Gazmend Bardhi gjatë një interviste për gazetarin Sokol Balla në Top Story e cilësoi një plaçkë ne duart e kryeministrit Edi Rama ligjin për investimet strategjike. Ai theksoi se nuk është vetëm...

“Ligji për investimet strategjike plaçkë në duart e Ramës”, Bardhi në Top Story: Nuk është vetëm rasti ‘Xhaçka’

para 7 dite - Top Channel

“Ai ligj është shndërruar në një plaçkë, ka raste edhe më të rënda se sa rasti i Xhaçkës, tipike indicie për korrupsion. Një kompani e cila aplikon i refuzohet kërkesa, pas disa ditësh bashkëpunon me një...

PD kallëzon në SPAK Edi Ramën. Kërkon 7 vjet burg

para 7 dite - NOA

TIRANË- Partia Demokratike ka kallëzuar në SPAK, Kryeministrin Edi Rama. Në emër të Grupit Parlamentar të PD, deputeti Gazment Bardhi ka depozituar ditën e sotme në Prokurorinë e Posaçme kundër Krimit...

PD, kallëzim penal kundër Edi Ramës: Ka abuzuar me ligjin për investimet strategjike në rastin e Olta Xhaçkës

para një jave - GazetaBlic

Deputeti Gazment Bardhi, në emër të Grupit Parlamentar të PD, ka depozituar sot në SPAK një kallëzim penal kundër Kryeministrit Edi Rama për shpërdorim detyre. Bëhet fjalë për rastin e dhënies së statusit...

PD çon Edi Ramën në SPAK

para një jave - Mapo

Në emër të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka depozituar sot në SPAK një kallëzim penal kundër Kryeministrit Edi Rama. Kryeministri akuzohet për shpërdorim detyre, vepër penale...

“Bashkëshorti i Xhaçkës përfitoi padrejtësisht statusin e investitorit strategjik”/ PD kallëzon kryeministrin Rama: Abuzoi me ligjin

para një jave - Top Channel

Deputeti Gazment Bardhi në emër të Grupit Parlamentar të PD ka depozituar sot në SPAK një kallëzim penal kundër Kryeministrit Edi Rama për shpërdorim detyre, pasi sipas tyre ka dhënë padrejtësisht statutsin...

“Bashkëshorti i Xhaçkës përfitoi padrejtësisht statusin e investitorit strategjik”/ PD kallëzim penal ndaj kryeministrit Rama: Abuzoi me ligjin

para një jave - Top Channel

Deputeti Gazment Bardhi në emër të Grupit Parlamentar të PD ka depozituar sot në SPAK një kallëzim penal kundër Kryeministrit Edi Rama për shpërdorim detyre, pasi sipas tyre ka dhënë padrejtësisht statutsin...

PD kallëzon në SPAK Edi Ramën

para një jave - Albeu

Deputeti Gazment Bardhi në emër të Grupit Parlamentar të PD ka depozituar sot në SPAK një kallëzim penal kundër Kryeministrit Edi Rama për shpërdorim detyre, vepër penale e cila dënohet deri në 7 vjet...

Grupi Parlamentar i PD kallëzim penal Edi Ramës: Ka abuzuar me ligjin në rastin e Olta Xhackës

para një jave - Vizion Plus

Deputeti Gazment Bardhi në emër të Grupit Parlamentar të PD ka depozituar sot në SPAK një kallëzim penal kundër Kryeministrit Edi Rama për shpërdorim detyre, vepër penale e cila dënohet deri në 7 vjet...

Akuzat për ministren Xhaçka, Gazment Bardhi kallëzon në SPAK Edi Ramën: Ka abuzuar me ligjin për investimet strategjike

para një jave - Panorama

Deputeti i PD-së, Gazment Bardhi ka kallëzuar sot në SPAK kryeministrin Edi Rama për shpërdorim detyre duke e akuzuar për dhënien e statusit investitor strategjik bashkëshortit të Ministres së Jashtme...

Grupi Parlamentar i PD kallëzim penal kundër Edi Ramës: Ka abuzuar me ligjin për investimet strategjike në rastin e Olta Xhackës

para një jave - Vizion Plus

Deputeti Gazment Bardhi në emër të Grupit Parlamentar të PD ka depozituar sot në SPAK një kallëzim penal kundër Kryeministrit Edi Rama për shpërdorim detyre, vepër penale e cila dënohet deri në 7 vjet...

E FUNDIT/ PD kallëzon në SPAK Edi Ramën

para një jave - Albeu

Deputeti Gazment Bardhi në emër të Grupit Parlamentar të PD ka depozituar sot në SPAK një kallëzim penal kundër Kryeministrit Edi Rama për shpërdorim detyre, vepër penale e cila dënohet deri në 7 vjet...

PD kallëzon në SPAK Edi Ramën: Ka abuzuar me ligjin për investimet strategjike në rastin e Olta Xhaçkës

para një jave - ABC News

Deputeti Gazment Bardhi në emër të Grupit Parlamentar të PD ka depozituar sot në SPAK një kallëzim penal kundër Kryeministrit Edi Rama për shpërdorim detyre, vepër penale e cila dënohet deri në 7 vjet...

PD, kallëzim penal kundër Edi Ramës: Ka abuzuar me ligjin për investimet strategjike në rastin e Olta Xhaçkës

para një jave - Java News

Deputeti Gazment Bardhi, në emër të Grupit Parlamentar të PD, ka depozituar sot në SPAK një kallëzim penal kundër Kryeministrit Edi Rama për shpërdorim detyre. Bëhet fjalë për rastin e dhënies së statusit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK