Rusia synon të ‘shkatërrojë’ Donbasin, thotë Zelensky

para 5 dite - Telegrafi

Një këshilltar kyç i presidentit të Ukrainës ka thënë se beteja për qytetet lindore të Severodonetsk dhe Lysychansk ka arritur një “kulm të frikshëm”. Sipas BBC, përcjell Telegrafi, Oleksiy Arestovych...

Zelensky: Rusia po synon ta shkatërrojë Donbasin

para 5 dite - Koha.net

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka akuzuar Rusinë se po synon ta shkatërrojë rajonin e Donbasit. “Ka pasur sulme masive ajrore dhe me artileri në Donbas. Qëllimi i okupuesit nuk ka ndryshuar,...

Forcat ruse kanë përparuar në Lysychansk

para 5 dite - Koha.net

Ministria e Mbrojtjes së Mbretërisë së Bashkuar ka thënë të enjten se forcat ruse kanë përparuar në periferi të Lysychanskut gjatë pesë ditëve të fundit. Që nga 19 qershori “forcat ruse kanë shumë gjasa...

Rusia nis sulmet në Harkiv, Zelensky thirrje për armatime të rënda

para 5 dite - RTK

Rusia nis sulmet me raketa në Harkiv, Zelensky bën thirrje për armatime të rënda Dy ditët e fundit, Rusia ka nisur sulme të reja me raketa në qytetin ukrainas të Harkivit, duke sinjalizuar një ndryshim...

Forcat ruse përparojnë në Luhansk, marrin dy vendbanime të tjera

para 5 dite - Zhurnal

Trupat ruse kanë marrë përkohësisht dy vendbanime të tjera në rajonin e Luhansk, duke vrarë një person dhe duke plagosur tre në Lysychansk. Zhcillimin e fundit e ka bërë me dije shefi i administratës ushtarake...

Rusia synon të ‘shkatërrojë’ Donbasin,

para 5 dite - Arbresh

Këshilltari kyq i presidentit të Ukrainës, Oleksiy Arestovych ka thënë se beteja për qytetet lindore të Severodonetsk dhe Lysychansk ka arritur një “kulm të frikshëm”. Oleksiy Arestovych Ai tha se forcat...

Rusia nis sulmet me raketa në Harkiv. Zelensky bën thirrje për armatime të rënda

para 5 dite - Klan

Rusia nis sulmet me raketa në Harkiv. Zelensky bën thirrje për armatime të rënda Dy ditët e fundit, Rusia ka nisur sulme të reja me raketa në qytetin ukrainas të Harkivit, duke sinjalizuar një ndryshim...

Është ora 8 e mëngjesit në Ukrainë, çfarë pritet të ndodhë

para 5 dite - Syri.net Kosova

Një samit vendimtar dyditor nis në Bruksel të enjten me liderët e Bashkimit Evropian që takohen për të vendosur nëse do t'i jepet statusi i kandidatit në BE për Ukrainën. Këtu janë zhvillimet e fundit...

Forcat ruse përparojnë në Luhansk, marrin dy vendbanime të tjera

para 5 dite - ABC News

Trupat ruse kanë marrë përkohësisht dy vendbanime të tjera në rajonin e Luhansk, duke vrarë një person dhe duke plagosur tre në Lysychansk. Zhcillimin e fundit e ka bërë me dije shefi i administratës ushtarake...

Rusia nis sulmet me raketa në Harkiv/ Zelensky bën thirrje për armatime të rënda

para 5 dite - Vizion Plus

Dy ditët e fundit, Rusia ka nisur sulme të reja me raketa në qytetin ukrainas të Harkivit, duke sinjalizuar një ndryshim të mundshëm të taktikave nga Moska. Autoritetet ukrainase thanë se të paktën 20...

Kaq kilometra ka përparuar Rusia në Lysychansk të Ukrianës

para 5 dite - Infokusi

Rusia ka përparuar mbi 5 kilometra në qytetin Lysychansk, ka treguar ministria e Mbrojtjes se Britanisë së Madhe. Ky përparim është si qëllim për ta marrë në tërësi Sieverodonetsk, qytet kyq për ta kontrolluar...

Rusia nis sulmet me raketa në Harkiv, Zelensky bën thirrje për armatime të rënda

para 5 dite - Bota Sot

Dy ditët e fundit, Rusia ka nisur sulme të reja me raketa në qytetin ukrainas të Harkivit, duke sinjalizuar një ndryshim të mundshëm të taktikave nga Moska. Autoritetet ukrainase thanë se të paktën 20...

Rusia nis sulmet me raketa në Harkiv, Zelensky bën thirrje për armatime të rënda: Duan të shkatërrojnë të gjithë Donbasin

para 5 dite - Panorama

Dy ditët e fundit, Rusia ka nisur sulme të reja me raketa në qytetin ukrainas të Harkivit, duke sinjalizuar një ndryshim të mundshëm të taktikave nga Moska. Autoritetet ukrainase thanë se të paktën 20...

Zelensky: Rusia synon ta shndërrojë Donbasin në Mariupol

para 5 dite - ABC News

Presidenti i Ukrainës Zelensky beson se forcat ruse po përpiqen të shkatërrojnë qytete në rajonin lindor të Donbasit në të njëjtën mënyrë që vepruan në Mariupol, sipas The Guardian . “ Në Donbas janë raportuar...

Rusia nis sulmet me raketa në Harkiv. Zelensky bën thirrje për armatime të rënda

para 5 dite - Evropa e Lirë

Dy ditët e fundit, Rusia ka nisur sulme të reja me raketa në qytetin ukrainas të Harkivit, duke sinjalizuar një ndryshim të mundshëm të taktikave nga Moska. Autoritetet ukrainase thanë se të paktën 20...

Guvernatori: Sulmet ruse në Kharkiv vranë 25 persona

para 5 dite - ABC News

Sulmet ruse të martën dhe të mërkurën në Kharkiv kanë vrarë të paktën 25 persona, sipas guvernatorit rajonal. Oleh Synehubov, guvernatori i rajonit të Kharkiv, tha se rusët vazhduan të bombardojnë zonat...

Rusia nis sulmet me raketa në Harkiv. Zelensky bën thirrje për armatime të rënda

para 5 dite - Java News

Dy ditët e fundit, Rusia ka nisur sulme të reja me raketa në qytetin ukrainas të Harkivit, duke sinjalizuar një ndryshim të mundshëm të taktikave nga Moska. Autoritetet ukrainase thanë se të paktën 20...

Forcat ruse zaptojnë vendbanime të tjera në Ukrainë

para 5 dite - Ora news

Forcat ruse thuhet se kanë zaptuar vendbanimet Loskutivka dhe Rai-Oleksandrivka në jug të qyteteve binjake lindore të Ukrainës, Lysychansk dhe Sievierodonetsk. Qytetet kanë qenë në fokus të ofensivës ruse...

Guvernatori: Sulmet ruse në Kharkiv vranë 25 persona

para 5 dite - Shenja

Sulmet ruse të martën dhe të mërkurën në Kharkiv kanë vrarë të paktën 25 persona, sipas guvernatorit rajonal. Oleh Synehubov, guvernatori i rajonit të Kharkiv, tha se rusët vazhduan të bombardojnë zonat...

Zelensky: Rusët duan ta kthejnë Donbasin në Mariupol

para 5 dite - ABC News

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky la thënë se forcat ruse po përpiqen të shkatërrojnë qytete në rajonin lindor të Donbasit në të njëjtën mënyrë që bënë në Mariupol. “Në Donbas ka sulme masive ajrore...

Rusia nis sulmet me raketa në Harkiv, Zelensky bën thirrje për armatime të rënda

para 5 dite - Lajm

Dy ditët e fundit, Rusia ka nisur sulme të reja me raketa në qytetin ukrainas të Harkivit, duke sinjalizuar një ndryshim të mundshëm të taktikave nga Moska. Autoritetet ukrainase thanë se të paktën 20...

Rusia pretendon se ka pushtuar një fshat në Sievierodonetsk

para 5 dite - Bota Sot

Separatistët pro-Moskë thanë se kanë pushtuar një fshat tjetër jashtë Sievierodonetsk, fitimi i tyre i fundit territorial në rajonin lindor të Ukrainës, raportoi agjencia ruse e lajmeve Tass, përcjell...

Sulme masive ajrore në Donbas

para 5 dite - Bota Sot

Volodymyr Zelensky ka akuzuar Rusinë se dëshiron të shkatërrojë rajonin lindor të Ukrainës "hap pas hapi" dhe se dëshiron t'i kthejë qytetet e rrethuara në Mariupol. “Në Donbas ka sulme masive ajrore dhe...

Forcat ruse përparojnë në Luhansk, marrin dy vendbanime të tjera

para 5 dite - Arbresh

Trupat ruse kanë marrë përkohësisht dy vendbanime të tjera në rajonin e Luhansk, duke vrarë një person dhe duke plagosur tre në Lysychansk. Zhcillimin e fundit e ka bërë me dije shefi i administratës ushtarake...

Guvernatori: Sulmet ruse në Kharkiv vranë 25 persona

para 5 dite - Arbresh

Sulmet ruse të martën dhe të mërkurën në Kharkiv kanë vrarë të paktën 25 persona, sipas guvernatorit rajonal. Oleh Synehubov, guvernatori i rajonit të Kharkiv, tha se rusët vazhduan të bombardojnë zonat...

Qyteti kyç ukrainas nën bombardimet "masive" ruse

para 6 dite - Bota Sot

Bombardimet "masive" ruse në fushën e betejës të Ukrainës në rajonin lindor të Luganskut Severodonetsk kanë qenë "ferr" për ushtarët atje, tha të mërkurën guvernatori i Luhansk, ndërsa këmbënguli se mbrojtësit...

Mbi 20 të vrarë nga sulmet ruse me raketa në Kharkiv

para 6 dite - Koha.net

Të paktën 20 persona dyshohet se janë vrarë në një sulm rus me raketa në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës, Kharkiv dhe në fshatrat përreth, raportoi të mërkurën Reuters. Këtë sulm vdekjeprurës, Kievi...

Këshilltari i Zelenskyt paralajmëron "fitoren taktike" të Putinit

para 6 dite - Ora news

Lufta në Ukrainë vijon të jetë e ndezur prej gati katër muajsh. Forcat ruse janë përqendruar aktualisht në lindje të vendit, ku tashmë kanë arritur të kapin disa zona. Tani pushtimi i qyteteve lindore...

Qyteti ‘ferr’: Beteja për kontrollin e Severodonjeckut

para 6 dite - GazetaBlic

Ndërsa forcat ruse lëvizën për të rrethuar dy qytete kyçe në Donbas, ku Moska ka përqendruar fuqinë e saj ushtarake, Ukraina e përshkroi situatën në qytetin industrial lindor të Severodonjeckut si si “ferr”....

Raporti britanik: Mbi 50% e forcave separatiste ruse janë vrarë në Donetsk

para 6 dite - Koha.net

Forcat separatiste ruse dhe ato nga Rusia në rajonin Donetsk, kanë pësuar humbje të mëdha, sipas përditësimit të fundit të Inteligjencës së Mbretërisë së Bashkuar. Britanikët vlerësojnë se vetëm milicia...

Pësojnë humbje forcat separatiste ruse në Donetsk

para 6 dite - Koha.net

Forcat separatiste ruse dhe të mbështetura nga Rusia në rajonin e Donetskut të Ukrainës kanë pësuar numër të madh të viktimave, sipas zyrtarëve të Inteligjencës në Mbretërinë e Bashkuar. Ata vlerësojnë...

Gjysma e forcave separatiste ruse, e vdekur ose e plagosur

para 6 dite - Syri.net Kosova

Forcat separatiste ruse dhe të mbështetura nga Rusia në rajonin Donetsk të Ukrainës kanë pësuar viktima të rënda, thanë shërbimet sekretete britanike. Ato vlerësojnë se vetëm milicia e Donetskut ka humbur...

Forcat ruse bombardojnë Lisiçanskun, Moska kërkon të izolojë rezistencën ukrainase në Donbas

para 6 dite - ATV Live

Forcat ushtarake ruse vazhdojnë sulmet në Donbas, teksa po mundohen të rrethojnë plotësisht forcat e rezistencës ukrainase në qytetet e Lysychanskut dhe Severodonjeckut në rajonin e Luhanksut, ku ndodhen...

Forcat ruse synojnë qytetin kryesor të Lisychanskut

para 6 dite - Koha.net

Zyrtarët ukrainas kanë pranuar humbjen e disa komuniteteve pranë qytetit të Lysychanskut, i vetmi bashkim në rajonin e Luhanskut që ata ende kontrollojnë. “Rusët po i afrohen Lysychanskut, duke u rrënjosur...

Si të ndalet plani i Rusisë për kaosin global me ushqime

para 6 dite - Telegrafi

Nga: Seth Cropsey / The Wall Street Journal Përktheu: Agron Shala / Telegrafi.com Rreth 25 milionë tonelata drithi tashmë gjenden në siloset ukrainase që janë bllokuar nga anijet ruse. Duke i ndërprerë...

“Situatë shumë e vështirë,” Zelensky: Rusia po rrit sulmet në rajonin e Luhanskut

para 6 dite - ABC News

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy tha të martën se situata ushtarake në rajonin lindor të Luhanskut ishte shumë e vështirë pasi Rusia ka shtuar përpjekjet për të dëbuar trupat ukrainase nga zonat...

Forcat ruse kanë në target Lysychanskin

para 6 dite - RTV 21

Zyrtarët ukrainas kanë pranuar humbjen e disa komuniteteve pranë qytetit të Lysychansk, i vetmi bashkim në rajonin e Luhansk që ata ende kontrollojnë. “Rusët po i afrohen Lysychansk, duke u rrënjosur në...

Forcat ruse bombardojnë Lisiçanskun, Moska kërkon të izolojë rezistencën ukrainase në Donbas

para 6 dite - Bota Sot

Forcat ushtarake ruse vazhdojnë sulmet në Donbas, teksa po mundohen të rrethojnë plotësisht forcat e rezistencës ukrainase në qytetet e Lysychanskut dhe Severodonjeckut në rajonin e Luhanksut, ku ndodhen...

Forcat ruse bombardojnë Lisiçanskun, Moska kërkon të izolojë rezistencën ukrainase në Donbas

para 6 dite - Albeu

Forcat ushtarake ruse vazhdojnë sulmet në Donbas, teksa po mundohen të rrethojnë plotësisht forcat e rezistencës ukrainase në qytetet e Lysychanskut dhe Severodonjeckut në rajonin e Luhanksut, ku ndodhen...

Zelensky i kërkon Perëndimit armë të reja për të mbajtur Luhanskun në këmbë

para 6 dite - Syri.net Kosova

Nevoja urgjente për dërgimin e ndihmës ushtarake perëndimore në Ukrainë u theksua sërish nga presidenti i vendit, Volodymyr Zelensky. Në fjalimin e tij gjatë mbrëmjes së djeshme, Zelensky pranoi se situate...

Forcat ruse bombardojnë Lisiçanskun, Moska kërkon të izolojë rezistencën ukrainase në Donbas

para 6 dite - Evropa e Lirë

Forcat ushtarake ruse vazhdojnë sulmet në Donbas, teksa po mundohen të rrethojnë plotësisht forcat e rezistencës ukrainase në qytetet e Lysychanskut dhe Severodonjeckut në rajonin e Luhanksut, ku ndodhen...

Forcat ruse bombardojnë Lisiçanskun, Moska kërkon të izolojë rezistencën ukrainase në Donbas

para 6 dite - Panorama

Forcat ushtarake ruse vazhdojnë sulmet në Donbas, teksa po mundohen të rrethojnë plotësisht forcat e rezistencës ukrainase në qytetet e Lysychanskut dhe Severodonjeckut në rajonin e Luhanksut, ku ndodhen...

Si Moska po e rusifikon me dhunë jugun e pushtuar të Ukrainës

para 6 dite - ABC News

Nga Thomas Grove “Wall Street Journal” Disa ditë pasi forcat ruse pushtuan qytetin Berdyansk në Ukrainën Jugore, banorët u mblodhën në sheshin kryesor të qytetit me flamujt ukrainas, duke kënduar këngë...

Rusia kërcënon me ‘pasoja të rënda’ pas vendimit të Lituanisë për bllokimin e mallrave hekurudhore

para 6 dite - Kallxo

Sot është dita e 119 e invazionit ushtarak rus në Ukrainë. Zhvillimet e fundit në dhe rreth këtij invazioni jane si në vijim: Ushtria e Ukrainës ka deklaruar se ka nisur sulme ajrore në ishullin ‘Zmiinyi’,...

Rusia bombardon Kharkivin, mes viktimave edhe fëmijë, përparon ndjeshëm në Lindje

para 6 dite - Vizion Plus

Te pakten 15 persona kane humbur jeten oret e fundit ne Kharkiv si pasoje e sulmeve ajrore qe Rusia ka kryer ne kete rajon. Mes viktimave eshte edhe nje femije 8-vjeç. Nderkohe, Forcat e armatosura ukrainase...

Rusia përparon në Lindje: Merr disa zona në Donbass, bombardime edhe në Slovyansk dhe Sumy

para 6 dite - Vizion Plus

Forcat e armatosura ukrainase kanë humbur kontrollin e disa fshatrave në zonën e Lysychansk, i vetmi qytet në Lugansk që mbetet nën autoritetin e Kievit. “Rusët po i afrohen Lysychanskut, duke u ngulitur...

Vendi në nevojë urgjente për armë, Zelensky thirrje BE për sanksione të mëtejshme ndaj Rusisë

para 6 dite - Syri.net Kosova

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka kërkuar edhe një herë që Bashkimi Evropian të vendosë sanksione të mëtejshme ndaj Rusisë në një deklaratë të lëshuar mbrëmë, duke argumentuar se Brukseli duhet...

“Situatë shumë e vështirë,” Zelensky: Rusia po rrit sulmet në rajonin e Luhanskut

para 6 dite - Lajm

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy tha të martën se situata ushtarake në rajonin lindor të Luhanskut ishte shumë e vështirë pasi Rusia ka shtuar përpjekjet për të dëbuar trupat ukrainase nga zonat...

Zelensky i kërkon Perëndimit armë të reja për të mbajtur Luhanskun në këmbë

para 6 dite - ABC News

Nevoja urgjente për dërgimin e ndihmës ushtarake perëndimore në Ukrainë u theksua sërish nga presidenti i vendit, Volodymyr Zelensky. Në fjalimin e tij gjatë mbrëmjes së djeshme, Zelensky pranoi se situate...

Zelensky bën thirrje për paketën e 7-të të sanksioneve kundër Rusisë

para 6 dite - ABC News

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky gjatë një fjalimi mbremjen e djeshme tha se është e nevojshme një “paketë e shtatë e sanksioneve të Bashkimit Europian sa më shpejt të jetë e mundur”. Deklarata e...

Si Moska po e rusifikon me dhunë jugun e pushtuar të Ukrainës

para 6 dite - Tetova Sot

Nga Thomas Grove “Wall Street Journal” Disa ditë pasi forcat ruse pushtuan qytetin Berdyansk në Ukrainën Jugore, banorët u mblodhën në sheshin kryesor të qytetit me flamujt ukrainas, duke kënduar këngë...

Rusia bombardon Kharkivin, mes viktimave edhe fëmijë, përparon ndjeshëm në Lindje

para 6 dite - Java News

Te pakten 15 persona kane humbur jeten oret e fundit ne Kharkiv si pasoje e sulmeve ajrore qe Rusia ka kryer ne kete rajon. Mes viktimave eshte edhe nje femije 8-vjeç. Nderkohe, Forcat e armatosura ukrainase...

Zelensky thirrje BE për sanksione të mëtejshme ndaj Rusisë, vendi në nevojë...

para 6 dite - BalkanWeb

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka kërkuar edhe një herë që Bashkimi Evropian të vendosë sanksione të mëtejshme ndaj Rusisë në një deklaratë të lëshuar mbrëmë, duke argumentuar se Brukseli duhet...

Si Moska po e rusifikon me dhunë jugun e pushtuar të Ukrainës

para 6 dite - Insajderi.org

Nga Thomas Grove “Wall Street Journal” Disa ditë pasi forcat ruse pushtuan qytetin Berdyansk në Ukrainën Jugore, banorët u mblodhën në sheshin kryesor të qytetit me flamujt ukrainas, duke kënduar këngë...

Zelenskyy thirrje BE-së: Shtoni sanksionet ndaj Rusisë

para 6 dite - Insajderi.org

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy, dje gjatë një deklarate i ka bërë thirrje përsëri BE-së të vendosë sanksione të tjera ndaj Rusisë. Sipas mediave të huaja , Zelenskyy ka argumentuar se Brukseli...

Zelensky i kërkon Perëndimit armë të reja për të mbajtur Luhanskun në këmbë

para 6 dite - ATV Live

Nevoja urgjente për dërgimin e ndihmës ushtarake perëndimore në Ukrainë u theksua sërish nga presidenti i vendit, Volodymyr Zelensky. Në fjalimin e tij gjatë mbrëmjes së djeshme, Zelensky pranoi se situate...

Rusët bombardojnë zona të banuara në Kharkiv, 5 viktima dhe 11 të plagosur

para 6 dite - Arbresh

Forcat ruse kanë bombarduar të martën mbrëma qytetin e dytë më të madh të Ukrainës, Kharkiv-in. Këtë herë, në shënjestër të pushtuesit ishin zona të banuara dhe industriale nëpër qytet, sipas Serhii Bolvinov,...

Rusët bombardojnë zona të banuara në Kharkiv, 5 viktima dhe 11 të plagosur

para 7 dite - Indeks online

Forcat ruse kanë bombarduar të martën mbrëma qytetin e dytë më të madh të Ukrainës, Kharkiv-in. Këtë herë, në shënjestër të pushtuesit ishin zona të banuara dhe industriale nëpër qytet, sipas Serhii Bolvinov,...

Rusët bombardojnë zona të banuara në Kharkiv, 5 viktima dhe 11 të plagosur

para 7 dite - Zeri

Forcat ruse kanë bombarduar të martën mbrëma qytetin e dytë më të madh të Ukrainës, Kharkiv-in. Këtë herë, në shënjestër të pushtuesit ishin zona të banuara dhe industriale nëpër qytet, sipas Serhii Bolvinov,...

Rusët bombardojnë zona të banuara në Kharkiv, 5 viktima dhe 11 të plagosur

para 7 dite - ABC News

Forcat ruse kanë bombarduar të martën mbrëma qytetin e dytë më të madh të Ukrainës, Kharkiv-in. Këtë herë, në shënjestër të pushtuesit ishin zona të banuara dhe industriale nëpër qytet, sipas Serhii Bolvinov,...

‘Çdo gjë është në flakë’: Rajoni lindor i Ukrainës nën bombardime të vazhdueshme

para 7 dite - Indeks online

Sulmet e Rusisë shkaktuan një mbulesë të zjarrtë të martën përgjatë rajoneve në lindje të Ukrainës, ku grupe të rezistencës ukrainase po i mohojnë Moskës kontrollin e plotë ushtarak të rajonit, gati katër...

‘Çdo gjë është në flakë’: Rajoni lindor i Ukrainës nën bombardime të vazhdueshme

para 7 dite - Infokusi

Sulmet e Rusisë shkaktuan një mbulesë të zjarrtë të martën përgjatë rajoneve në lindje të Ukrainës, ku grupe të rezistencës ukrainase po i mohojnë Moskës kontrollin e plotë ushtarak të rajonit, gati katër...

”Çdo gjë është në flakë”: Rajoni lindor i Ukrainës nën bombardime të vazhdueshme

para 7 dite - Klan Macedonia

Sulmet e Rusisë shkaktuan një mbulesë të zjarrtë të martën përgjatë rajoneve në lindje të Ukrainës, ku grupe të rezistencës ukrainase po i mohojnë Moskës kontrollin e plotë ushtarak të rajonit, gati katër...

‘Çdo gjë është në flakë’: Rajoni lindor i Ukrainës nën bombardime të vazhdueshme

para 7 dite - Flaka

Sulmet e Rusisë shkaktuan një mbulesë të zjarrtë të martën përgjatë rajoneve në lindje të Ukrainës, ku grupe të rezistencës ukrainase po i mohojnë Moskës kontrollin e plotë ushtarak të rajonit, gati katër...

'Gjithçka në flakë’, rajoni lindor i Ukrainës nën bombardime të vazhdueshme

para një jave - Syri.net Kosova

Sulmet e Rusisë shkaktuan një mbulesë të zjarrtë të martën përgjatë rajoneve në lindje të Ukrainës, ku grupe të rezistencës ukrainase po i mohojnë Moskës kontrollin e plotë ushtarak të rajonit, gati katër...

Rajoni lindor i Ukrainës nën bombardime të vazhdueshme

para një jave - TV21

Sulmet e Rusisë shkaktuan një mbulesë të zjarrtë të martën përgjatë rajoneve në lindje të Ukrainës, ku grupe të rezistencës ukrainase po i mohojnë Moskës kontrollin e plotë ushtarak të rajonit, gati katër...

‘Çdo gjë është në flakë’: Rajoni lindor i Ukrainës nën bombardime të vazhdueshme

para një jave - Reporteri

Sulmet e Rusisë shkaktuan një mbulesë të zjarrtë të martën përgjatë rajoneve në lindje të Ukrainës, ku grupe të rezistencës ukrainase po i mohojnë Moskës kontrollin e plotë ushtarak të rajonit, gati katër...

‘Çdo gjë është në flakë’: Rajoni lindor i Ukrainës nën bombardime të vazhdueshme

para një jave - Tetova Sot

Sulmet e Rusisë shkaktuan një mbulesë të zjarrtë të martën përgjatë rajoneve në lindje të Ukrainës, ku grupe të rezistencës ukrainase po i mohojnë Moskës kontrollin e plotë ushtarak të rajonit, gati katër...

‘Çdo gjë është në flakë’: Rajoni lindor i Ukrainës nën bombardime të vazhdueshme

para një jave - Alsat-M

Sulmet e Rusisë shkaktuan një mbulesë të zjarrtë të martën përgjatë rajoneve në lindje të Ukrainës, ku grupe të rezistencës ukrainase po i mohojnë Moskës kontrollin e plotë ushtarak të rajonit, gati katër...

“Çdo gjë është në flakë”- Rusia godet me gjithë fuqinë e saj dy “kështjellat” e fundit në rajonin e Luhanksut në Lindje

para një jave - Panorama

Sulmet e Rusisë shkaktuan një mbulesë të zjarrtë të martën përgjatë rajoneve në lindje të Ukrainës, ku grupe të rezistencës ukrainase po i mohojnë Moskës kontrollin e plotë ushtarak të rajonit, gati katër...

Rajoni lindor i Ukrainës nën bombardime të vazhdueshme

para një jave - Zeri

Sulmet e Rusisë shkaktuan një mbulesë të zjarrtë të martën përgjatë rajoneve në lindje të Ukrainës, ku grupe të rezistencës ukrainase po i mohojnë Moskës kontrollin e plotë ushtarak të rajonit, gati katër...

‘Çdo gjë është në flakë’! Rajoni lindor i Ukrainës nën bombardime të vazhdueshme

para një jave - Top Channel

Sulmet e Rusisë shkaktuan një mbulesë të zjarrtë të martën përgjatë rajoneve në lindje të Ukrainës, ku grupe të rezistencës ukrainase po i mohojnë Moskës kontrollin e plotë ushtarak të rajonit, gati katër...

‘Çdo gjë është në flakë’: Rajoni lindor i Ukrainës nën bombardime të vazhdueshme

para një jave - GazetaBlic

Sulmet e Rusisë shkaktuan një mbulesë të zjarrtë të martën përgjatë rajoneve në lindje të Ukrainës, ku grupe të rezistencës ukrainase po i mohojnë Moskës kontrollin e plotë ushtarak të rajonit, gati katër...

‘Çdo gjë është në flakë’: Rajoni lindor i Ukrainës nën bombardime të vazhdueshme

para një jave - Evropa e Lirë

Sulmet e Rusisë shkaktuan një mbulesë të zjarrtë të martën përgjatë rajoneve në lindje të Ukrainës, ku grupe të rezistencës ukrainase po i mohojnë Moskës kontrollin e plotë ushtarak të rajonit, gati katër...

‘Çdo gjë është në flakë’: Rajoni lindor i Ukrainës nën bombardime të vazhdueshme

para një jave - Infokusi

Sulmet e Rusisë shkaktuan një mbulesë të zjarrtë të martën përgjatë rajoneve në lindje të Ukrainës, ku grupe të rezistencës ukrainase po i mohojnë Moskës kontrollin e plotë ushtarak të rajonit, gati katër...

Zelensky: Rusia po përgatitet për një ofensivë të re në Kharkiv

para një jave - Alsat-M

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenskyy tha të hënën se Rusia po përpiqej të rifillonte një ofensivë në qytetin e dytë më të madh të vendit, Kharkiv, por edhe dy qytete tjera, shkruan Alsat. “Tani ushtria...

ajoni lindor i Ukrainës nën bombardime të vazhdueshme: Çdo gjë në flakë

para një jave - Lajmi.net

Sulmet e Rusisë shkaktuan një mbulesë të zjarrtë të martën përgjatë rajoneve në lindje të Ukrainës, ku grupe të rezistencës ukrainase po i mohojnë Moskës kontrollin e plotë ushtarak të rajonit, gati katër...

‘Çdo gjë është në flakë’: Rajoni lindor i Ukrainës nën bombardime të vazhdueshme

para një jave - Shenja

Sulmet e Rusisë shkaktuan një mbulesë të zjarrtë të martën përgjatë rajoneve në lindje të Ukrainës, ku grupe të rezistencës ukrainase po i mohojnë Moskës kontrollin e plotë ushtarak të rajonit, gati katër...

Forcat ruse pushtojnë një fshat në periferi të Severodonetsk

para një jave - ABC News

Forcat ruse kanë arritur të marrin një fshat të vijës së parë të Donbasit pranë Sievierodonetsk. Bëhet fjalë për Toshkivka, pranë qyteteve binjake të Sievierodonetsk dhe Lysychansk në rajonin Donbas. Kreu...

Forcat ruse pushtojnë një fshat në periferi të Severodonetsk

para një jave - Arbresh

Forcat ruse kanë arritur të marrin një fshat të vijës së parë të Donbasit pranë Sievierodonetsk. Bëhet fjalë për Toshkivka, pranë qyteteve binjake të Sievierodonetsk dhe Lysychansk në rajonin Donbas. Kreu...

Donbasi po përballet me “sulmet më të ashpra” prej nisjes së luftës

para një jave - Nistori

Forcat ruse kanë vazhduar të bombardojnë rajonin lindor të Donbasit, teksa zyrtarët ukrainas kanë thënë se e gjithë situata në front të luftës është “jashtëzakonisht e vështirë”, dhe presidenti ukrainas,...

Donbasi po përballet me “sulmet më të ashpra” prej nisjes së luftës

para një jave - Indeks online

Forcat ruse kanë vazhduar të bombardojnë rajonin lindor të Donbasit, teksa zyrtarët ukrainas kanë thënë se e gjithë situata në front të luftës është “jashtëzakonisht e vështirë”, dhe presidenti ukrainas,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK