Ura e Abazovic vajtoi operacionin ‘Oluja’ që çliroi Kroacinë nga Serbia, ‘është një servil i Vucic’ ishte reagimi

para 3 dite - Gazeta Metro

Të enjten ishte përvjetori i 27’të i operacionit ‘Stuhia’ të ushtrisë kroate që çliroi pjesët e okupuara nga forcat serbe në Kroaci që afroi fundin e luftës mes ish republikave jugosllave. Organizatat...

Trajkoviq: Aleanca Vuçiq-Rama-Abazoviq duan copëtimin e Malit të Zi

para 3 dite - InfoShqip

Atë që e ka thënë ditë më parë presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, lidhur me iniciativën “Ballkani i Hapur” e ka thënë edhe politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq. Ish-deputetja e Kuvendit...

Partia pro-serbe e ajo boshnjake mund të mbajnë kryeministrin Abazoviç në pushtet

para 3 dite - Ora news

Qeveria e Dritan Abazoviç mund t’i shpëtojë rrëzimit pasi disa parti në opozitë ende nuk janë prononcuar se si do të votojnë në 19 gusht. Iniciuesve të shkarkimit të shqiptaro-malazezit i mungojnë 5 vota....

Pretendimet për pronësi të kishës ortodokse serbe në Deçan dhe pretendimet e saja në Mal të Zi - janë të njëjta

para 3 dite - Bota Sot

Arkitektja e gjenocidit në Ballkan, të kryer dhe zbatuar në praktikë nga shteti serb, Kisha Ortodokse Serbe, tashme me të madhe është duke e sfiduar shtetin e Kosovës dhe atë të Malit të Zi. Marrëveshja...

Trajkoviq: Aleanca Vuçiq-Rama-Abazoviq duan copëtimin e Malit të Zi

para 4 dite - Ina

Atë që e ka thënë ditë më parë presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, lidhur me iniciativën “Ballkani i Hapur” e ka thënë edhe politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq. Ish-deputetja e Kuvendit...

Trajkoviq: Aleanca Vuçiq-Rama-Abazoviq duan copëtimin e Malit të Zi

para 4 dite - Bota Sot

Atë që e ka thënë ditë më parë presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, lidhur me iniciativën “Ballkani i Hapur” e ka thënë sot edhe politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq. Ish-deputetja e Kuvendit...

Trajkoviq: Aleanca Vuçiq-Rama-Abazoviq duan copëtimin e Malit të Zi

para 4 dite - Telegrafi

Atë që e ka thënë ditë më parë presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, lidhur me iniciativën “Ballkani i Hapur” e ka thënë sot edhe politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq. Ish-deputetja e Kuvendit...

Marrëveshja me kishën serbe, mitropoliti Mihailo: Abazoviç na dorëzoi në Serbi, Mali i Zi nuk ekziston më!

para 4 dite - Albeu

Një ditë pasi Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe Porfirije nënshkroi në Podgoricë Marrëveshjen Themelore me kryeministrin e Malit të Zi Dritan Abazoviç, ka reaguar Mitropoliti i Kishës Ortodokse Malazeze...

Mocion votëbesimi për qeverinë, reagon Abazoviç: Nuk do të mbijetojnë politikisht ata që filluan procedurën

para 4 dite - TV21

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka reaguar ditën e sotme pas depozitimit të kërkesës nga ana e DPS-së në Kuvend, e cila kërkon votëbesimin e qeverisë. Në një konferencë për mediat Abazoviç...

Trajkoviq: Aleanca Vuçiq-Rama-Abazoviq duan copëtimin e Malit të Zi

para 4 dite - Nistori

Atë që e ka thënë ditë më parë presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, lidhur me iniciativën “Ballkani i Hapur” e ka thënë sot edhe politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq. Ish-deputetja e Kuvendit...

Mocioni ndaj Abazoviçit, kryeministri i Malit të Zi: Nismëtarët nuk do t’i mbijetojnë politikisht 19 gushtit

para 4 dite - Top Channel

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç në konferencën për media me rastin e 100 ditëve të qeverisë tha se nismëtarët e mocionit të votëbesimit nuk do t’i mbijetojnë politikisht kësaj. Ai tha se nuk...

Mocioni për shkarkim të qeverisë malazeze, reagon Abazoviq: Nuk do të mbijetojnë politikisht ata që e filluan procedurën

para 4 dite - Reporteri

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq në konferencën për media me rastin e 100 ditëve të Qeverisë tha se Marrëveshja Themelore është nënshkruar pa prezencën e mediave sepse Kish Ortodokse Serbe ka...

Mocioni ndaj Abazoviçit, kryeministri i Malit të Zi: Nismëtarët nuk do t’i mbijetojnë politikisht 19 gushtit

para 4 dite - Top Channel

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç në konferencën për media me rastin e 100 ditëve të qeverisë tha se Marrëveshja Themelore është nënshkruar pa prezencën e mediave sepse Kisha Ortodokse Serbe...

Mocion votëbesimi për qeverinë, reagon Abazoviç: Nuk do të mbijetojnë politikisht ata që filluan procedurën

para 4 dite - Syri.net Kosova

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka reaguar ditën e sotme pas depozitimit të kërkesës nga ana e DPS-së në Kuvend, e cila kërkon votëbesimin e qeverisë. Në një konferencë për mediat Abazoviç...

Mocioni për shkarkim të qeverisë malazeze, reagon Abazoviq

para 4 dite - Reporteri

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq në konferencën për media me rastin e 100 ditëve të Qeverisë tha se Marrëveshja Themelore është nënshkruar pa prezencën e mediave sepse Kish Ortodokse Serbe ka...

Partia e presidentit dorëzoi mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë, Abazoviç: Ata që filluan procedurën nuk do të mbijetojnë politikisht

para 4 dite - Insajderi.org

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviç tha sot në konferencën për media me rastin e 100 ditëve të para të qeverisë se nuk e di nëse qeveria do t’i mbijetojë 19 gushtit, por se e di se politikisht ata...

Partia e Presidentit Gjukanoviç dorëzoi mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë, Abazoviç: Ata që filluan procedurën nuk do të mbijetojnë politikisht

para 4 dite - Panorama

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviç tha sot në konferencën për media me rastin e 100 ditëve të para të qeverisë se nuk e di nëse qeveria e tij do të mund t’i mbijetojë datës 19 gusht. Por theksoi...

Mocion votëbesimi për qeverinë, reagon Abazoviç: Nuk do të mbijetojnë politikisht ata që filluan procedurën

para 4 dite - InfoShqip

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka reaguar ditën e sotme pas depozitimit të kërkesës nga ana e DPS-së në Kuvend, e cila kërkon votëbesimin e qeverisë. Në një konferencë për mediat Abazoviç...

Mocion votëbesimi, reagon Abazoviq: Nismëtarët, s’do të mbijetojnë politikisht

para 4 dite - Flaka

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka reaguar sot pas depozitimit të kërkesës nga ana e DPS-së në Kuvend, e cila kërkon votëbesimin e qeverisë. Abazoviç ka deklaruar se nuk e di nëse Qeveria...

Partia e presidentit dorëzoi mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë, Abazoviç:...

para 4 dite - BalkanWeb

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviç tha sot në konferencën për media me rastin e 100 ditëve të para të qeverisë se nuk e di nëse qeveria do t’i mbijetojë 19 gushtit, por se e di se politikisht ata...

Mocion mosbesimi ndaj qeverisë së malit të Zi, reagon Abazoviç: Ata që filluan procedurën, nuk do të mbijetojnë politikisht

para 4 dite - News33

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar ditën e sotme lidhur me mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Malit të Zi. Abazoviç tha sot në konferencën për media me rastin e 100 ditëve të Qeverisë...

Qeveria malazeze mund të shkarkohet më 19 gusht, reagon Dritan Abazoviq

para 4 dite - Telegrafi

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq në konferencën për media me rastin e 100 ditëve të Qeverisë tha se Marrëveshja Themelore është nënshkruar pa prezencën e mediave sepse Kish Ortodokse Serbe ka...

Mocion mosbesimi ndaj qeverisë së malit të Zi, reagon Abazoviç: Ata që filluan procedurën, nuk do të mbijetojnë politikisht

para 4 dite - Albeu

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar ditën e sotme lidhur me mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Malit të Zi. Abazoviç tha sot në konferencën për media me rastin e 100 ditëve të Qeverisë...

Mocion votëbesimi për qeverinë, reagon Abazoviç: Nuk do të mbijetojnë politikisht ata që filluan procedurën

para 4 dite - ABC News

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka reaguar ditën e sotme pas depozitimit të kërkesës nga ana e DPS-së në Kuvend, e cila kërkon votëbesimin e qeverisë. Në një konferencë për mediat Abazoviç...

Qeveria malazeze mund të shkarkohet më 19 gusht, reagon Abazoviq

para 4 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq në konferencën për media me rastin e 100 ditëve të Qeverisë tha se Marrëveshja Themelore është nënshkruar pa prezencën e mediave, sepse Kisha Ortodokse Serbe...

Tërhiqet Dritan Abazoviç, i premton të njëjtën marrëveshje kishës malazeze

para 4 dite - Klan Macedonia

Në 100 ditët e para të punës së qeverisë së tij, Dritan Abazoviç u shpreh i gatshëm për rregullimin e marrëdhënieve me të gjitha bashkësitë fetare, përfshirë kishën ortodokse malazeze. “Ne jemi të gatshëm...

Tërhiqet Dritan Abazoviç, i premton të njëjtën marrëveshje kishës malazeze

para 4 dite - Klan

Tërhiqet Dritan Abazoviç, i premton të njëjtën marrëveshje kishës malazeze Në 100 ditët e para të punës së qeverisë së tij, Dritan Abazoviç u shpreh i gatshëm për rregullimin e marrëdhënieve me të gjitha...

Mocion votëbesimi për qeverinë/ Reagon Abazoviç: Nuk do mbijetojnë politikisht ata që filluan procedurën

para 4 dite - Java News

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç tha sot në konferencën për media me rastin e 100 ditëve të Qeverisë se nuk e di nëse Qeveria do t’i mbijetojë 19 gushtit, por se e di se ata që filluan procedurën...

Tërhiqet Dritan Abazoviç, i premton të njëjtën marrëveshje kishës malazeze

para 4 dite - Tetova Sot

Në 100 ditët e para të punës së qeverisë së tij, Dritan Abazoviç u shpreh i gatshëm për rregullimin e marrëdhënieve me të gjitha bashkësitë fetare, përfshirë kishën ortodokse malazeze. “Ne jemi të gatshëm...

Mediet kroate e quajnë Dritan Abazoviçin kryeministër pro-serb

para 4 dite - Bota Sot

Gazeta serbe “Alo” shkruan se kroatët qartë janë shkallëmuar, duke treguar se janë të “qorruar” nga urrejtja e çdo gjë serbe, këtë e thanë pas shkrimit në mediet kroate që e quajnë Dritan Abazoviçin kryeministër...

Abazovic drejt rënies me 19 gusht, doli sfidues dhe mbron marrëveshjen me Kishën Serbe

para 4 dite - Gazeta Metro

Kryeministri malazias Dritan Abazovic doli sot në një ceremoni më shumë se një konferencë për shtyp ku paraqiti ato që i konsideron suksese në 100 ditët e qeverisjes së tij. Ai këmbënguli se marrëveshja...

Fytyra e tradhtisë

para 4 dite - Bota Sot

Pra, kështu duket: vështrimi i fiksuar, faqe të zbehta, buzë të shtrënguara dhe fytyra pa shprehje. Pra, kështu duket fytyra e njeriut, i cili me një të rënë të dorës, një të rënë të stilolapsit, nënshkroi...

Abazoviq përmend veriun e Kosovës gjatë përplasjeve në Qeveri

para 4 dite - Syri.net Kosova

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, në seancën e qeverisë, gjatë diskutimit me ministrin e Jashtëm, Ranko Krivokapiq, për Traktatin Themelor me Kishën Serbe, tha se kushdo që dëshiron destabilizimin...

Dinosha: Marrëveshja e Abazoviqit me Kishën Serbe, hap i ngutshëm

para 4 dite - GazetaBlic

Nënshkrimi i marrëveshjes nga kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, me Kishën Ortodokes Serbe, ka ngjallur reagime të shumta në Mal të Zi dhe jashtë tij. Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq,...

Dinosha: Marrëveshja e Abazoviqit me Kishën Serbe, hap i ngutshëm

para 4 dite - Bota Sot

Nënshkrimi i marrëveshjes nga kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, me Kishën Ortodokes Serbe, ka ngjallur reagime të shumta në Mal të Zi dhe jashtë tij. Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq,...

Mediat kroate e quajnë Dritan Abazoviçin kryeministër pro-serb

para 4 dite - Lajm

Gazeta serbe “Alo” shkruan se kroatët qartë janë shkallëmuar, duke treguar se janë të “qorruar” nga urrejtja e çdo gjë serbe, këtë e thanë pas shkrimit në mediet kroate që e quajnë Dritan Abazoviçin kryeministër...

Dinosha: Marrëveshja me Kishën Ortodokse Serbe hap i ngutshëm i Dritanit

para 4 dite - RTK

Nënshkrimi i marrëveshjes nga kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq me Kishën Ortodokes Serbe ka ngjallur reagime të shumta si në Mal të Zi ashtu edhe jashtë. Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq...

Dinosha: Marrëveshja e Abazoviqit me Kishën Serbe, hap i ngutshëm

para 4 dite - Lajmi.net

Nënshkrimi i marrëveshjes nga kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, me Kishën Ortodokes Serbe, ka ngjallur reagime të shumta në Mal të Zi dhe jashtë tij. Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq,...

19 GUSHT: SHKËLQIMI APO RËNIA E DRITAN ABAZOVIQIT?

para 4 dite - KDPolitik

Pas nënshkrimit në fshehtësi të marrëveshjes me Kishën Ortodokse Serbe, e cila i jep asaj të drejta ekskluzive, si eksterritorialitetin, Abazoviqi do t’i nënshtrohet më 19 gusht mocionit të votëbesimit...

Edhe një parti shqiptare i bashkohet nismës për rrëzimin e Qeverisë së Abazoviqit

para 4 dite - Top24

Si duket nuk do ta ketë gjatë Qeveria e udhëhequr nga Dritan Abazoviq, shqiptari që drejton partinë multietnike URA. Tridhjetë e gjashtë deputetë nga Partia Demokratike e Socialistëve (DPS), Partia Socialdemokrate...

“Këtij njeriu nuk mund t’i besohet”, DPS dorëzon mocionin për votëbesimin e Dritan Abazoviç

para 5 dite - Top24

Ditën e sotme Partia Demokratike e Socialistëve ka depozituar në parlamentin e Malit të Zi kërkesën për votëbesimin e kryeministrit Dritan Abazoviç. Lajmin e ka dhënë kryetari i klubit të përfaqësuesve...

Dritan Abazoviqi nënshkroi fundin e tij në politikë me marrëveshjen me Kishën serbe

para 5 dite - Bota Sot

Me ardhjen e Dritan Abazoviqit, kryeministër i Malit të Zi shqiptarët u gëzuan, meqenëse për herë të parë shteti fqinj ka një kryeministër me etni shqiptare. Për shkak të mungesës së përvojës në politikë...

“KËTIJ NJERIU NUK MUND T’I BESOHET”, DPS DORËZON MOCIONIN PËR VOTËBESIMIN E DRITAN ABAZOVIÇ

para 5 dite - KDPolitik

Ditën e sotme Partia Demokratike e Socialistëve ka depozituar në parlamentin e Malit të Zi kërkesën për votëbesimin e kryeministrit Dritan Abazoviç. Lajmin e ka dhënë kryetari i klubit të përfaqësuesve...

Një gabim i rëndë juridik dhe politik i kryeministrit Abazoviç

para 5 dite - Bota Sot

Askush nuk e ka shpjeguar dot zellin personal politiko-fetar të kryeministrit malazez Abazoviç për të nënshkruar ai marrëveshjen e re midis qeverisë së Malit të Zi dhe Kishës Ortodokse Serbe. Portali malazez...

Një gabim i rëndë juridik dhe politik i kryeministrit Abazoviç

para 5 dite - Lajm

Botuar në DITA Askush nuk e ka shpjeguar dot zellin personal politiko-fetar të kryeministrit malazez Abazoviç për të nënshkruar ai marrëveshjen e re midis qeverisë së Malit të Zi dhe Kishës Ortodokse Serbe....

PARALAJMËRIMI PËR ‘DENAZIFIKIMIN E BALLKANIT’ PËRMES TWITTER-IT

para 6 dite - KDPolitik

Deklarata e Vladimir Gjukanoviqit, deputet i Partisë Progresive Serbe në pushtet (partia e presidentit Aleksandar Vuçiq), se Serbia “do të detyrohet të nisë denazifikimin e Ballkanit”, nuk është e rastësishme...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK