Turqia pranon kushtet e Putinit, gazi do të paguhet me rubla

para 3 dite - Reporteri

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Rusi, ku është takuar me presidentin rus Vladimir Putin. Pas një diskutimi mbi katër orë me dyer të mbyllura në Soçi, dy liderët...

Turqisë Putin-Erdogan bien dakord të forcojnë bashkëpunimin

para 3 dite - Syri.net Kosova

Presidenti rus Vladimir Putin dhe Presidenti turk Tajip Erdogan ranë dakord të premten në Soçi të rrisin bashkëpunimin në industrinë e transportit, bujqësisë, financës dhe ndërtimit, thuhej në një deklaratë...

Erdogani pranon kushtet e Putinit, gazi do të paguhet me rubla

para 3 dite - OraInfo

Turqia po vazhdon marrdhëniet me Rusinë. Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Rusia, ku është takuar me presidentin rus Vladimir Putin. Pas një diskutimi mbi katër...

Erdogani pranon kushtet e Putinit, gazi do të paguhet me rubla

para 3 dite - TV21

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Rusia, ku është takuar me presidentin rus Vladimir Putin. Pas një diskutimi mbi katër orë me dyer të mbyllura në Soçi, dy liderët...

Turqia pranon kushtet e Putinit, gazi do të paguhet me rubla

para 3 dite - GazetaBlic

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Rusia, ku është takuar me presidentin rus Vladimir Putin. Pas një diskutimi mbi katër orë me dyer të mbyllura në Soçi, dy...

“Europa t’i jetë mirënjohëse Turqisë”, Putin falenderon Erdogan

para 3 dite - Shqipmedia

Presidenti rus, Vladimir Putin ka falënderuar personalisht të premten homologun turk, Recep Tayyip Erdogan për marrëveshjet mbi eksportimin e grurit dhe për gazin. Gjatë takimit kokë më kokë të zhvilluar...

Turqia pranon kushtet e Putinit, gazi do të paguhet me rubla

para 3 dite - Syri.net Kosova

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Rusia, ku është takuar me presidentin rus Vladimir Putin. Pas një diskutimi mbi katër orë me dyer të mbyllura në Soçi, dy liderët...

Putin-Erdogan bien dakord të forcojnë bashkëpunimin

para 3 dite - Kallxo

Presidenti rus Vladimir Putin dhe Presidenti turk Tajip Erdogan ranë dakord të premten në Soçi të rrisin bashkëpunimin në industrinë e transportit, bujqësisë, financës dhe ndërtimit, thuhej në një deklaratë...

Erdogani forcon bashkëpunimin me Putinin

para 3 dite - Klan

Erdogani forcon bashkëpunimin me Putinin Dy udhëheqësit diskutuan çështjet politike, ekonomike dhe tregtare Presidenti rus Vladimir Putin dhe ai turk Erdogan u takuan të premten për herë të dytë në pak...

Putin falenderon Erdoganin për zhbllokimin e eksporteve të grurit dhe ushqimeve

para 3 dite - Vizion Plus

Presidenti rus Vladimir Putin falënderoi homologun e tij turk Rexhep Tajip Erdogan për rolin e tij në ndërmjetësimin e një marrëveshjeje të fundit për të rifilluar eksportet e grurit nga portet ukrainase...

Turqia dhe Rusia ranë dakord për të rritur bashkëpunimin mes dyja vendeve

para 3 dite - Telegrafi

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu turk, Recep Tayyip Erdogan, ranë dakord për të rritur bashkëpunimin në industrinë e transportit, bujqësisë, financave dhe ndërtimit, thanë në një deklaratë të...

Turqia pranon kushtet e Putinit, gazi do të paguhet me rubla

para 3 dite - Zeri

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Rusia, ku është takuar me presidentin rus Vladimir Putin. Pas një diskutimi mbi katër orë me dyer të mbyllura në Soçi, dy liderët...

Erdogan “dorëzohet” para Putinit, pranon të paguaj gazin me rubla

para 3 dite - Aktuale

Në qendër të diskutimeve gjatë vizitës së Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan në Rusi, ku u takua me homologun e tij, Vladimir Putin, ka qenë dhe çështja e gazit. Duket se Erdogan është “dorëzuar” para...

Turqia pranon kushtet e Putinit, gazi do të paguhet me rubla

para 3 dite - Indeks online

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Rusia, ku është takuar me presidentin rus Vladimir Putin. Pas një diskutimi mbi katër orë me dyer të mbyllura në Soçi, dy liderët...

Erdogani pranon kushtet e Putinit, gazi do të paguhet me rubla

para 3 dite - Lajmi.net

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Rusia, ku është takuar me presidentin rus Vladimir Putin. Pas një diskutimi mbi katër orë me dyer të mbyllura në Soçi, dy liderët...

Erdogan shtrëngon duart me Putin, arrihet marrëveshja: Turqia do të paguajë gazin e Rusisë me rubla

para 3 dite - News33

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Rusi, aty ku dhe është takuar me presidentin rus, Vladimir Putin. Dy liderët kanë rënë dakort që Turqia ta paguajë Rusinë me...

Turqia del “nga rreshti”, pranon të paguajë me rubla gazin rus

para 3 dite - Albeu

Turqia ka pranuar që ta paguajë gazin rus me rubla, që ishte edhe një nga kushtet e Vladimir Putinit. Ky vendim është marrë ditën e sotme, teksa dy liderët janë takuar në Soçi të Rusisë, pasi Rexhep Tajip...

Turqia pranon kushtet e Putinit, gazi do të paguhet me rubla

para 3 dite - ABC News

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Rusia, ku është takuar me presidentin rus Vladimir Putin. Pas një diskutimi mbi katër orë me dyer të mbyllura në Soçi, dy liderët...

Erdogan takon homologun rus Putin në Soçi

para 3 dite - Koha.mk

Bisedimet midis Ankarasë dhe Moskës për zhvillimet në Siri do të “sjellin lehtësim në rajon”, tha sot presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, raporton Anadolu Agency (AA). “Unë besoj se trajtimi ynë...

Putin takohet me Erdoganin: BE-ja duhet ta falënderojë Turqinë për transitin e gazit

para 3 dite - Koha.net

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan dhe homologu rus, Vladimir Putin, zhvilluan të premten një takim në Soçi, ku diskutuan marrëdhëniet ndërmjet shteteve, si dhe situatën globale politike, ekonomike...

Në më pak se një muaj, Putin dhe Erdogan takohen sërish

para 3 dite - Top Channel

Në më pak se një muaj, presidenti i Turqisë dhe ai i Rusisë janë takuar për herë të dytë në në vendpushimin rus të Detit të Zi, Soçi. Erdogan është përpjekur ta fusë Turqinë, në marrëdhënie të mira me...

Washington Post: Putin i bën kërkesë Erdogan të blejë aksione në rafineritë turke të naftës

para 3 dite - Top Channel

Presidenti rus Vladimir Putin u takua ditën e sotme me homologun turk Recep Tayyip Erdogan, ku diskutuan ndër të tjera edhe për eksportin e drithërave nga Ukraina. Putin i uroi mirëseardhje Erdoganit në...

Ukraina dhe Siria, temat kryesore të takimit mes Putinit dhe Erdoganit

para 3 dite - Nistori

Presidenti rus Vladimir Putin u takua më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në qytetin rus të Soçit, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë midis dy liderëve në më pak se një muaj. Përfundimi...

Turqia dhe Rusia ranë dakord për të rritur bashkëpunimin mes dyja vendeve

para 3 dite - InfoShqip

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu turk, Recep Tayyip Erdogan, ranë dakord për të rritur bashkëpunimin në industrinë e transportit, bujqësisë, financave dhe ndërtimit, thanë në një deklaratë të...

Erdogani pranon kushtet e Putinit, gazi do të paguhet me rubla

para 3 dite - Periskopi

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Rusia, ku është takuar me presidentin rus Vladimir Putin. Pas një diskutimi mbi katër orë me dyer të mbyllura në Soçi, dy liderët...

Takohen Erdogan-Putin: Turqia pranon kushtet e Rusisë, gazi do të paguhet me rubla

para 3 dite - Flaka

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Rusia, ku është takuar me presidentin rus Vladimir Putin. Pas një diskutimi mbi katër orë me dyer të mbyllura në Soçi, dy liderët...

Turqia pranon kushtet e Putinit, gazi do të paguhet me rubla

para 3 dite - Infokusi

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Rusia, ku është takuar me presidentin rus Vladimir Putin. Pas një diskutimi mbi katër orë me dyer të mbyllura në Soçi, dy liderët...

Çfarë do të diskutohet mes Putinit dhe Erdoganit?

para 3 dite - Telegrafi

Presidenti rus, Vladimir Putin u takua me homologun turk, Recep Tayyip Erdogan. Putin i uroi mirëseardhje Erdoganit në Socchi, duke falënderuar presidentin turk për ndihmën në sigurimin e një marrëveshjeje...

Ukraina dhe Siria, temat kryesore të takimit Putin-Erdogan

para 3 dite - Top Channel

Presidenti rus Vladimir Putin u takua më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në qytetin rus të Soçit, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë midis dy liderëve në më pak se një muaj. Përfundimi...

Ukraina dhe Siria, temat kryesore të takimit mes Putinit dhe Erdoganit

para 3 dite - Syri.net Kosova

Presidenti rus Vladimir Putin u takua më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në qytetin rus të Soçit, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë midis dy liderëve në më pak se një muaj. Përfundimi...

Takimi Putin-Erdogan nënvizon lidhjet komplekse Rusi-Turqi

para 3 dite - Bota Sot

Presidenti rus Vladimir Putin dhe ai turk Tajip Erdogan po takohen të premten për herë të dytë në pak më shumë se dy javë, pasi Turqia ndihmoi për ndërmjetësimin e një marrëveshjeje për të rifilluar eksportet...

Takimi/ Turqia pranon kushtet e Putinit, gazi do të paguhet me rubla

para 3 dite - Java News

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Rusia, ku është takuar me presidentin rus Vladimir Putin. Pas një diskutimi mbi katër orë me dyer të mbyllura në Soçi, dy liderët...

Erdogan takim me Putinin, arrin në resortin rus pranë Detit të Zi

para 3 dite - Top Channel

Presidenti rus Vladimir Putin ka mbërritur në Soçi, në një resort rus pranë Detit të Zi, ku do të ketë një takim me homologun turk Recep Tayip Erdogan. “Kjo do të jetë një mundësi për të diskutuar për...

Çfarë do të diskutohet mes Putinit dhe Erdoganit?

para 3 dite - InfoShqip

Presidenti rus, Vladimir Putin u takua me homologun turk, Recep Tayyip Erdogan. Putin i uroi mirëseardhje Erdoganit në Socchi, duke falënderuar presidentin turk për ndihmën në sigurimin e një marrëveshjeje...

Takimi i dytë brenda muajit/ Putin me Erdogan në Sochi, nga Ukraina, Siria ...

para 3 dite - BalkanWeb

Presidenti rus Vladimir Putin u takua më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në qytetin rus të Soçit, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë midis dy liderëve në më pak se një muaj. Përfundimi...

Takimi i dytë brenda muajit, çfarë u diskutua mes Putin dhe Erdogan në Soçi

para 3 dite - Albeu

Presidenti rus Vladimir Putin u takua më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në qytetin rus të Soçit, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë midis dy liderëve në më pak se një muaj. Përfundimi...

Turqia dhe Rusia ranë dakord për të rritur bashkëpunimin

para 3 dite - Insajderi.org

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu turk, Recep Tayyip Erdogan, ranë dakord për të rritur bashkëpunimin në industrinë e transportit, bujqësisë, financave dhe ndërtimit, thanë në një deklaratë të...

UKRAINA DHE SIRIA, TEMAT KRYESORE TË TAKIMIT MES PUTINIT DHE ERDOGANIT

para 3 dite - KDPolitik

Presidenti rus Vladimir Putin u takua më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në qytetin rus të Soçit, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë midis dy liderëve në më pak se një muaj. Përfundimi...

Erdogan takim me Putinin, arrin në resortin rus pranë Detit të Zi

para 3 dite - Aktuale

Presidenti rus Vladimir Putin ka mbërritur në Soçi, në një resort rus pranë Detit të Zi, ku do të ketë një takim me homologun turk Recep Tayip Erdogan. “Kjo do të jetë një mundësi për të diskutuar për...

Turqia del “nga rreshti”, pranon të paguajë me rubla gazin rus

para 3 dite - Arbresh

Turqia ka pranuar që ta paguajë gazin rus me rubla, që ishte edhe një nga kushtet e Vladimir Putinit. Ky vendim është marrë ditën e sotme, teksa dy liderët janë takuar në Soçi të Rusisë, pasi Rexhep Tajip...

Putin takohet me Erdoganin, dy temat kryesore për të cilat diskutuan

para 3 dite - Bota Sot

Presidenti rus Vladimir Putin u takua më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në qytetin rus të Soçit, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë midis dy liderëve në më pak se një muaj. Përfundimi...

Ukraina dhe Siria, temat kryesore të takimit mes Putinit dhe Erdoganit

para 3 dite - GazetaBlic

Presidenti rus Vladimir Putin u takua më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në qytetin rus të Soçit, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë midis dy liderëve në më pak se një muaj. Përfundimi...

Erdogani mbërrin në resortin rus, pritet të takohet me Putinin

para 3 dite - Zeri

Presidenti rus Vladimir Putin do të diskutojë sot me homologun turk Recep Tayip Erdogan në Soçi, resort rus pranë Detit të Zi. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov bëri të ditur se lideri turk para pak...

Sot takohen Putini dhe Erdogani, për të dytën herë brenda muajit

para 3 dite - RTV 21

Presidenti rus, Vladimir Putin do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Pas 4 orësh takim me dyer të mbyllura, Turqia pranon kushtet e Putinit! Gazi do të paguhet me rubla

para 3 dite - FaxWeb

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Rusia, ku është takuar me presidentin rus Vladimir Putin. Pas një diskutimi mbi katër orë me dyer të mbyllura në Soçi, dy liderët...

Putini dhe Erdogani takohen sërish

para 3 dite - Koha.net

Presidenti rus, Vladimir Putin do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Erdogan – Putin: Bisedimet midis Ankarasë dhe Moskës për zhvillimet në Siri do të “sjellin lehtësim në rajon”

para 3 dite - Portalb

Bisedimet midis Ankarasë dhe Moskës për zhvillimet në Siri do të “sjellin lehtësim në rajon”, tha sot presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, në pjesën e hapur për media të takimit dypalësh me homologun...

Putini dhe Erdogani takohen për të dytën herë brenda muajit

para 3 dite - Klan Macedonia

Presidenti rus, Vladimir Putin do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Putin: Vendet evropiane duhet t’i jenë mirënjohës Turqisë

para 3 dite - Arbresh

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka vlerësuar presidentin turk, Recep Tayyip Erdoğan, për rolin e tij në nënshkrimin e marrëveshjes historike për të zhbllokuar eksportet e grurit, që gjithashtu përfshin...

Sot takohen Putini dhe Erdogani, për të dytën herë brenda muajit

para 3 dite - TV21

Presidenti rus, Vladimir Putin do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Erdogani mbërrin në resortin rus, pritet të takohet me Putinin

para 3 dite - ABC News

Presidenti rus Vladimir Putin do të diskutojë sot me homologun turk Recep Tayip Erdogan në Soçi, resort rus pranë Detit të Zi. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov bëri të ditur se lideri turk para pak...

Putini dhe Erdogani takohen për të dytën herë brenda muajit

para 3 dite - Kallxo

Presidenti rus, Vladimir Putin, do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Erdogan arrin në Soçi, pritet të takohet me Putinin – ky është takimi i tyre i dytë brenda 18 ditëve

para 3 dite - Telegrafi

Presidenti rus Vladimir Putin do të diskutojë sot me homologun turk Recep Tayyip Erdogan në Soçi, ku zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov bëri të ditur se lideri turk para pak çasteve ka arritur në këtë...

Takimi Putin-Erdogan nënvizon lidhjet komplekse Rusi-Turqi

para 3 dite - Zëri i Amerikës

Presidenti rus Vladimir Putin dhe ai turk Tajip Erdogan po takohen të premten për herë të dytë në pak më shumë se dy javë, pasi Turqia ndihmoi për ndërmjetësimin e një marrëveshjeje për të rifilluar eksportet...

Putini dhe Erdogani takohen sërish

para 3 dite - News33

Presidenti rus, Vladimir Putin do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Takimi mes Putin dhe Erdogan, ja temat kryesore që u diskutuan

para 3 dite - Java News

Presidenti rus Vladimir Putin u takua më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në qytetin rus të Soçit, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë midis dy liderëve në më pak se një muaj. Përfundimi...

Putini dhe Erdogani takohen për të dytën herë brenda muajit

para 3 dite - GazetaBlic

Presidenti rus, Vladimir Putin do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Putini dhe Erdogani takohen për të dytën herë brenda muajit

para 3 dite - Panorama

Presidenti rus, Vladimir Putin do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Putini dhe Erdogani takohen për të dytën herë brenda muajit

para 3 dite - Indeks online

Presidenti rus, Vladimir Putin do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Putini dhe Erdogani takohen për të dytën herë brenda muajit

para 3 dite - Vizion Plus

Presidenti rus, Vladimir Putin do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Putini dhe Erdogani takohen për të dytën herë brenda muajit

para 3 dite - RTK

Presidenti rus, Vladimir Putin, do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Ukraina dhe Siria, temat kryesore të takimit mes Putinit dhe Erdoganit

para 3 dite - Infokusi

Presidenti rus Vladimir Putin u takua më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në qytetin rus të Soçit, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë midis dy liderëve në më pak se një muaj. Përfundimi...

Erdogan do të takohet me Putinin në Soçi: Çfarë pritet?

para 3 dite - Portalb

Përfundimi i luftës në Ukrainë dhe fillimi i një lufte të re në Siri pritet të dominojnë bisedimet të premten (5 gusht) midis presidentit rus Vladimir Putin dhe homologut turk Rexhep Tajip Erdogan, shkruan...

Putini dhe Erdogani takohen për të dytën herë brenda muajit

para 3 dite - Evropa e Lirë

Presidenti rus, Vladimir Putin do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Putin: Vendet evropiane duhet t’i jenë mirënjohës Türkiye-s

para 3 dite - Shenja

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka vlerësuar presidentin turk, Recep Tayyip Erdoğan, për rolin e tij në nënshkrimin e marrëveshjes historike për të zhbllokuar eksportet e grurit, që gjithashtu përfshin...

Çfarë do të diskutohet mes Putinit dhe Erdoganit?

para 3 dite - Debat

Presidenti rus, Vladimir Putin u takua me homologun turk, Recep Tayyip Erdogan. Putin i uroi mirëseardhje Erdoganit në Socchi, duke falënderuar presidentin turk për ndihmën në sigurimin e një marrëveshjeje...

Ukraina dhe Siria, temat kryesore të takimit mes Putinit dhe Erdoganit

para 3 dite - News Tv

Presidenti rus Vladimir Putin u takua më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në qytetin rus të Soçit, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë midis dy liderëve në më pak se një muaj.Përfundimi...

Putini dhe Erdogani takohen për të dytën herë brenda muajit

para 3 dite - Infokusi

Presidenti rus, Vladimir Putin do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Lufta/ Putin dhe Erdogan takohen për të dytën herë brenda muajit

para 3 dite - Java News

Presidenti rus, Vladimir Putin do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Takimi mes Putin dhe Erdogan, ja temat kryesore që diskutuan

para 3 dite - FaxWeb

Presidenti rus Vladimir Putin u takua më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në qytetin rus të Soçit, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë midis dy liderëve në më pak se një muaj. Përfundimi...

Sot takohen Putini dhe Erdogani, për të dytën herë brenda muajit

para 3 dite - Tetova Sot

Presidenti rus, Vladimir Putin do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Erdogani mbërrin në resortin rus, pritet të takohet me Putinin

para 3 dite - Insajderi.org

Presidenti rus Vladimir Putin do të diskutojë sot me homologun turk Recep Tayip Erdogan në Soçi, resort rus pranë Detit të Zi. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov bëri të ditur se lideri turk para pak...

Putin vlerëson lartë rolin e Erdogan për marrëveshjen për grurë

para 3 dite - Periskopi

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka vlerësuar lartë homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan, në rolin e tij për nënshkrimin e marrëveshjes për zhbllokimin e eksporteve të grurit ukrainas, shkruan CNN....

Erdogan e Putin takohen për herë të dytë brenda një muaji

para 3 dite - Lajmi.net

Presidenti rus, Vladimir Putin do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Sot takohen Putini dhe Erdogani

para 3 dite - Pa censure

Presidenti rus, Vladimir Putin do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Erdogani arrin në Soçi, pritet të takohet me Putinin

para 3 dite - FaxWeb

Presidenti rus Vladimir Putin do të diskutojë sot me homologun turk Recep Tayyip Erdogan në Soçi, resort rus pranë Detit të Zi. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov bëri të ditur se lideri turk para pak...

Erdogani mbërrin në resortin rus, pritet të takohet me Putinin

para 3 dite - Epoka e Re

Presidenti rus Vladimir Putin do të diskutojë sot me homologun turk Recep Tayip Erdogan në Soçi, resort rus pranë Detit të Zi. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov bëri të ditur se lideri turk para pak...

Erdogani arrin në Soçi, pritet të takohet me Putinin

para 3 dite - Ekonomia Online

Presidenti rus Vladimir Putin do të diskutojë sot me homologun turk Recep Tayyip Erdogan në Soçi, resort rus pranë Detit të Zi. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov bëri të ditur se lideri turk para pak...

Erdogani arrin në Soçi, pritet të takohet me Putinin

para 3 dite - Informatat

Presidenti rus Vladimir Putin do të diskutojë sot me homologun turk Recep Tayyip Erdogan në Soçi, resort rus pranë Detit të Zi. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov bëri të ditur se lideri turk para pak...

Erdogan e Putin takohen për herë të dytë brenda një muaji

para 3 dite - Periskopi

Presidenti rus, Vladimir Putin do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Erdogan arrin në Soçi, pritet të takohet me Putinin, ky është takimi i tyre i dytë brenda 18 ditëve

para 3 dite - Gazeta Metro

Presidenti rus Vladimir Putin do të diskutojë sot me homologun turk Recep Tayyip Erdogan në Soçi, ku zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov bëri të ditur se lideri turk para pak çasteve ka arritur në këtë...

Takim mes dy liderëve, Putin dhe Erdogan bisedojnë sot në Soçi

para 3 dite - Lapsi

Presidenti Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, planifikojnë të takohen të premten në qytetin turistik jugor rus të Detit të Zi, Soçi. Kjo do të jetë biseda e dytë ballë për ballë...

Erdogan arrin në Soçi, pritet të takohet me Putinin – ky është takimi i tyre i dytë brenda 18 ditëve

para 3 dite - Ekonomia Online

Presidenti rus Vladimir Putin do të diskutojë sot me homologun turk Recep Tayyip Erdogan në Soçi, ku zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov bëri të ditur se lideri turk para pak çasteve ka arritur në këtë...

Putini dhe Erdogani takohen për të dytën herë brenda muajit

para 3 dite - ATV Live

Presidenti rus, Vladimir Putin do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Takim kokë më kokë mes dy liderëve, Putin dhe Erdogan bisedojnë sot në Soçi

para 3 dite - InfoShqip

Presidenti Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, planifikojnë të takohen të premten në qytetin turistik jugor rus të Detit të Zi, Soçi. Kjo do të jetë biseda e dytë ballë për ballë...

Merret vendimi, nesër hapet qendra e koordinimit për eksportet e drithërave ukrainase në Stamboll

para 3 dite - Lapsi

Një qendër e përbashkët koordinimi (JCC) për eksportet e grurit ukrainas sipas një marrëveshjeje të ndërmjetësuar nga OKB do të hapet në një ceremoni në Stamboll të mërkurën, tha ministria e mbrojtjes...

Erdogan e Putin takohen për herë të dytë brenda një muaji

para 3 dite - Insajderi.org

Presidenti rus, Vladimir Putin do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi. Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata...

Takim kokë më kokë, Putin dhe Erdogan bisedojnë sot në Soçi

para 4 dite - Alsat-M

Presidenti Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, planifikojnë të takohen të premten në qytetin turistik jugor rus të Detit të Zi, Soçi. Kjo do të jetë biseda e dytë ballë për ballë...

Erdogan do të takohet sot me Putinin në Rusi, ja çfarë do të diskutojnë

para 4 dite - Syri.net Kosova

Stamboll, Turqi – Presidenti Recep Tayyip Erdoğan do të shkojë sot në Soçi me ftesë të presidentit rus Vladimir Putin. Në një deklaratë me shkrim nga Drejtoria e Komunikimit të Presidencës, thuhet se :...

Takim kokë më kokë, Putin dhe Erdogan bisedojnë sot në Soçi

para 4 dite - GazetaBlic

Presidenti Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, planifikojnë të takohen të premten në qytetin turistik jugor rus të Detit të Zi, Soçi. Kjo do të jetë biseda e dytë ballë për ballë...

Takim mes dy liderëve, Putin dhe Erdogan bisedojnë sot në Soçi

para 3 dite - Debat

Presidenti Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, planifikojnë të takohen të premten në qytetin turistik jugor rus të Detit të Zi, Soçi. Kjo do të jetë biseda e dytë ballë për ballë...

Takohen Putin dhe Erdogan, kjo është tema e bisedimeve

para 4 dite - Ina

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe homologu i tij turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohen për bisedime të premten, me Ukrainën dhe Sirinë që pritet të dominojnë axhendën. Erdogan do të jetë i lartë...

Takim kokë më kokë, Putini dhe Erdogani bisedojnë sot në Soçi

para 4 dite - Zeri

Presidenti Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, planifikojnë të takohen të premten në qytetin turistik jugor rus të Detit të Zi, Soçi. Kjo do të jetë biseda e dytë ballë për ballë...

Takohen Putin dhe Erdogan, kjo është tema e bisedimeve

para 4 dite - Bota Sot

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe homologu i tij turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohen për bisedime të premten, me Ukrainën dhe Sirinë që pritet të dominojnë axhendën. Erdogan do të jetë i lartë...

LIVE: Shtohet rreziku, Rusia ka të ngjarë të minojë sigurinë e centralit bërthamor të kapur

para 4 dite - Bota Sot

05.08.2022 - 08:19 Takohen Putin dhe Erdogan, kjo është tema e bisedimeve Nga: H.O. Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe homologu i tij turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohen për bisedime të premten,...

Takim kokë më kokë, Putin dhe Erdogan bisedojnë sot në Soçi

para 3 dite - Arbresh

Presidenti Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, planifikojnë të takohen të premten në qytetin turistik jugor rus të Detit të Zi, Soçi. Kjo do të jetë biseda e dytë ballë për ballë...

Erdoğan vizitë në Rusi. Bisedime me Putin

para 4 dite - NOA

Ankara- Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan do të bëjë një vizitë njëditore në qytetin bregdetar rus Soçi për t’u takuar me homologun e tij rus Vladimir Putin për të diskutuar lidhjet dypalëshe dhe çështjet...

PUTINI PRET ERDOGANIN

para 3 dite - KDPolitik

Presidenti rus Vladimir Putin takohet këtë të premte në Soçi me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan. Njoftimi është bërë i ditur nga zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov. Sikurse transmeton KDP njoftimet...

Takim kokë më kokë, Putin dhe Erdogan bisedojnë sot në Soçi

para 3 dite - Lajm

Presidenti Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, planifikojnë të takohen të premten në qytetin turistik jugor rus të Detit të Zi, Soçi. Kjo do të jetë biseda e dytë ballë për ballë...

Erdoğan dhe Putin takohen për herë të dytë brenda 17 ditësh

para 4 dite - Java News

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan nesër do të bëjë një vizitë njëditore në qytetin bregdetar rus Soçi për t’u takuar me homologun e tij rus Vladimir Putin për të diskutuar lidhjet dypalëshe dhe çështjet...

Putin dhe Erdogan takohen sot në Soçi

para 3 dite - Epoka e Re

Presidenti Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, planifikojnë të takohen të premten në qytetin turistik jugor rus të Detit të Zi, Soçi. Kjo do të jetë biseda e dytë ballë për ballë...

Takim kokë më kokë, Putin dhe Erdogan bisedojnë sot në Soçi

para 4 dite - Ekonomia Online

Presidenti Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, planifikojnë të takohen të premten në qytetin turistik jugor rus të Detit të Zi, Soçi. Kjo do të jetë biseda e dytë ballë për ballë...

Takim kokë më kokë, Putin dhe Erdogan bisedojnë sot në Soçi

para 4 dite - Insajderi.org

Presidenti Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, planifikojnë të takohen të premten në qytetin turistik jugor rus të Detit të Zi, Soçi. Kjo do të jetë biseda e dytë ballë për ballë...

Kryetari turk, Erdoğan, sot qëndron për një vizitë në qytetin, Soçi, ku do të takohet me kryetarinrus, Vladimir Putin

para 4 dite - Radio Kosova e Lire

Kryetari turk Rexhep Tajip Erdoğan, sot do të realizojë një vizitë njëditore në qytetin bregdetar rus, Soçi, për t’u takuar me homologun e tij rus Vladimir Putin për të diskutuar lidhjet dypalëshe dhe...

Erdoğan do të vizitojë Rusinë për të zhvilluar bisedime me Putinin

para 4 dite - BalkanWeb

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan do të bëjë një vizitë njëditore në qytetin bregdetar rus Soçi për t’u takuar me homologun e tij rus Vladimir Putin për të diskutuar lidhjet dypalëshe dhe çështjet ndërkombëtare....

Erdogan do të vizitojë Rusinë për të zhvilluar bisedime me Putinin

para 4 dite - Zhurnal

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan nesër do të bëjë një vizitë njëditore në qytetin bregdetar rus Soçi për t’u takuar me homologun e tij rus Vladimir Putin për të diskutuar lidhjet dypalëshe dhe çështjet...

Triumfi i Erdoganit

para 4 dite - Koha.mk

Politikat e jashtme të Erdoganit mund të jenë agresive dhe jokonsistente, por vetëm sepse ai arriti të mbante marrëdhënie të mira me dy palët ndërluftuese, marrëveshja ishte e mundur. Politikat e tij autoritare...

Erdogan do të vizitojë Rusinë për të zhvilluar bisedime me Putinin

para 4 dite - Arbresh

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan nesër do të bëjë një vizitë njëditore në qytetin bregdetar rus Soçi për t’u takuar me homologun e tij rus Vladimir Putin për të diskutuar lidhjet dypalëshe dhe çështjet...

FOKUS – BE shqyrton rrugë alternative për eksportet e grurit ukrainas

para 4 dite - Shqipmedia

BRUKSEL, 4 gusht /ATSH-DPA/ – Pavarësisht rifillimit të eksporteve të grurit nga portet e Detit të Zi, sipas një marrëveshjeje të ndërmjetësuar nga OKB-ja dhe Turqia midis Rusisë dhe Ukrainës, BE synon...

Erdoğan do të vizitojë Rusinë për të zhvilluar bisedime me Putinin

para 4 dite - Shenja

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan nesër do të bëjë një vizitë njëditore në qytetin bregdetar rus Soçi për t’u takuar me homologun e tij rus Vladimir Putin për të diskutuar lidhjet dypalëshe dhe çështjet...

Erdoğan do të vizitojë Rusinë për të zhvilluar bisedime me Putinin

para 4 dite - Arbresh

Erdoğan dhe Putin do të takohen personalisht për herë të dytë në 17 ditë pas takimit në kryeqytetin iranian Teheran, ku liderët patën një takim trepalësh me nikoqirin e tyre, presidentin iranian Ebrahim...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK