Vranë 20 persona dhe plagosën 18 të tjerë/ Shteti Islamik merr përgjegjësinë e sulmeve në Kabul

para një jave - Bota Sot

Grupi militant i Shtetit Islamik (IS) ka marrë përsipër ditën e sotme përgjegjësinë për shpërthimin vdekjeprurës në zonën rezidenciale shiite në kryeqytetin e Afganistanit Kabul, ku mbetën të vrarë 8 persona...

8 viktima nga shpërthimi i një bombe në Kabul

para një jave - Bota Sot

Një bombë e fshehur në një karrocë të ngarkuar me perime shpërtheu në Kabul më 5 gusht, duke vrarë të paktën tetë persona dhe duke plagosur 18 të tjerë në një zonë të banuar kryesisht nga komuniteti mysliman...

Tetë viktima nga shpërthimi me bombë në Kabul

para një jave - RTK

Një bombë e fshehur në një karrocë të ngarkuar me perime shpërtheu në Kabul më 5 gusht, duke vrarë të paktën tetë persona dhe duke plagosur 18 të tjerë në një zonë të banuar kryesisht nga komuniteti mysliman...

Vranë 20 persona dhe plagosën 18 të tjerë/ Shteti Islamik merr përgjegjësinë e sulmeve në Kabul

para një jave - Panorama

Grupi militant i Shtetit Islamik (IS) ka marrë përsipër ditën e sotme përgjegjësinë për shpërthimin vdekjeprurës në zonën rezidenciale shiite në kryeqytetin e Afganistanit Kabul, ku mbetën të vrarë 8 persona...

Tetë viktima nga shpërthimi me bombë në Kabul

para një jave - Syri.net Kosova

Një bombë e fshehur në një karrocë të ngarkuar me perime shpërtheu në Kabul më 5 gusht, duke vrarë të paktën tetë persona dhe duke plagosur 18 të tjerë në një zonë të banuar kryesisht nga komuniteti mysliman...

Tetë të vdekur nga shpërthimi me bombë në Kabul

para një jave - Portalb

Një bombë e fshehur në një karrocë të ngarkuar me perime shpërtheu në Kabul më 5 gusht, duke vrarë të paktën tetë persona dhe duke plagosur 18 të tjerë në një zonë të banuar kryesisht nga komuniteti mysliman...

Afganistan/ Shpërthim i fuqishëm, vriten tetë persona

para një jave - Alsat-M

Tetë persona janë vrarë dhe 18 u plagosën sot, si pasojë e një sulmi me bombë në një lagje Shiite në Kabul, sipas raportit të policisë afgane. “Ekipet e sigurisë po përpiqen të identifikojnë autorët” e...

Talibanët thonë se një bombë vrau 8 persona në zonën shiite të Kabulit

para një jave - Kallxo

ISLAMABAD (AP) – Një bombë e fshehur në një karrocë shpërtheu të premten pranë një xhamie në një lagje të pakicës shiite të kryeqytetit afgan, duke vrarë të paktën tetë persona dhe duke plagosur 18 të...

Sulm me bombë në mes të qytetit, 8 persona të vrarë e dhjetëra të plagosur

para një jave - Java News

Tetë persona janë vrarë dhe 18 u plagosën sot, si pasojë e një sulmi me bombë në një lagje Shiite në Kabul, sipas raportit të policisë afgane. “Ekipet e sigurisë po përpiqen të identifikojnë autorët” e...

Tetë viktima nga shpërthimi me bombë në Kabul

para një jave - Vizion Plus

Një bombë e fshehur në një karrocë të ngarkuar me perime shpërtheu në Kabul më 5 gusht, duke vrarë të paktën tetë persona dhe duke plagosur 18 të tjerë në një zonë të banuar kryesisht nga komuniteti mysliman...

Shpërthim i fuqishëm në Afganistan, vriten tetë persona

para një jave - Insajderi.org

Tetë persona janë vrarë dhe 18 u plagosën sot, si pasojë e një sulmi me bombë në një lagje Shiite në Kabul, sipas raportit të policisë afgane. “Ekipet e sigurisë po përpiqen të identifikojnë autorët” e...

8 viktima nga shpërthimi i një bombe në Kabul

para një jave - TV21

Një bombë e fshehur në një karrocë të ngarkuar me perime shpërtheu në Kabul më 5 gusht, duke vrarë të paktën tetë persona dhe duke plagosur 18 të tjerë në një zonë të banuar kryesisht nga komuniteti mysliman...

Tetë viktima nga shpërthimi me bombë në Kabul

para një jave - Zeri

Një bombë e fshehur në një karrocë të ngarkuar me perime shpërtheu në Kabul më 5 gusht, duke vrarë të paktën tetë persona dhe duke plagosur 18 të tjerë në një zonë të banuar kryesisht nga komuniteti mysliman...

Shpërthim i fuqishëm në Afganistan, vriten tetë persona

para një jave - ABC News

Tetë persona janë vrarë dhe 18 u plagosën sot, si pasojë e një sulmi me bombë në një lagje Shiite në Kabul, sipas raportit të policisë afgane. “Ekipet e sigurisë po përpiqen të identifikojnë autorët” e...

Talibanët thonë se një bombë vrau 8 persona në zonën shiite të Kabulit

para një jave - Zëri i Amerikës

ISLAMABAD (AP) - Një bombë e fshehur në një karrocë shpërtheu të premten pranë një xhamie në një lagje të pakicës shiite të kryeqytetit afgan, duke vrarë të paktën tetë persona dhe duke plagosur 18 të...

Afganistan/ Shpërthim i fuqishëm, vriten tetë persona

para një jave - Flaka

Tetë persona janë vrarë dhe 18 u plagosën sot, si pasojë e një sulmi me bombë në një lagje Shiite në Kabul, sipas raportit të policisë afgane. “Ekipet e sigurisë po përpiqen të identifikojnë autorët” e...

8 viktima nga shpërthimi me bombë në Kabul

para një jave - GazetaBlic

Një bombë e fshehur në një karrocë të ngarkuar me perime shpërtheu në Kabul më 5 gusht, duke vrarë të paktën tetë persona dhe duke plagosur 18 të tjerë në një zonë të banuar kryesisht nga komuniteti mysliman...

8 viktima nga shpërthimi me bombë në Kabul

para një jave - Bota Sot

Një bombë e fshehur në një karrocë të ngarkuar me perime shpërtheu në Kabul më 5 gusht, duke vrarë të paktën tetë persona dhe duke plagosur 18 të tjerë në një zonë të banuar kryesisht nga komuniteti mysliman...

8 viktima nga shpërthimi me bombë në Kabul

para një jave - Evropa e Lirë

Një bombë e fshehur në një karrocë të ngarkuar me perime shpërtheu në Kabul më 5 gusht, duke vrarë të paktën tetë persona dhe duke plagosur 18 të tjerë në një zonë të banuar kryesisht nga komuniteti mysliman...

Sulm me bombë në mes të qytetit, 8 persona të vrarë e dhjetëra të plagosur

para një jave - FaxWeb

Tetë persona janë vrarë dhe 18 u plagosën sot, si pasojë e një sulmi me bombë në një lagje Shiite në Kabul, sipas raportit të policisë afgane. “Ekipet e sigurisë po përpiqen të identifikojnë autorët” e...

Dy civilë vdiqën në shpërthimin e bombës në Afganistan

para një jave - Zhurnal

Dy civilë vdiqën dhe tre të tjerë u plagosën nga shpërthimi i bombës pranë një xhamie në lagjen shiite në kryeqytetin afgan, kumtuan autoritetet talebane. Policia e Kabulit kumtoi se sulmi ndodhi në Kabulin...

Afganistan/ Shpërthim i fuqishëm, vriten tetë persona

para një jave - Lajm

Tetë persona janë vrarë dhe 18 u plagosën sot, si pasojë e një sulmi me bombë në një lagje Shiite në Kabul, sipas raportit të policisë afgane. “Ekipet e sigurisë po përpiqen të identifikojnë autorët” e...

8 viktima nga shpërthimi me bombë në Kabul

para një jave - ATV Live

Një bombë e fshehur në një karrocë të ngarkuar me perime shpërtheu në Kabul më 5 gusht, duke vrarë të paktën tetë persona dhe duke plagosur 18 të tjerë në një zonë të banuar kryesisht nga komuniteti mysliman...

Talebanët kanë paralajmëruar se do të hetojnë “pretendimet” se al-Zavahiri është vrarë në Afganistan

para një jave - Fakte

Talebanët kumtuan sot se po hetojnë ato që i quajtën “pretendimet” se lideri i Al-Kaedës, Ejmen al-Zavahiri është vrarë në një sulm me dron amerikan në kryeqytetin afgan, transmeton Beta. Megjithatë, grupi...

Talebanët kanë paralajmëruar se do të hetojnë “pretendimet” se al-Zavahiri është vrarë në Afganistan

para një jave - Zhurnal

Talebanët kumtuan sot se po hetojnë ato që i quajtën “pretendimet” se lideri i Al-Kaedës, Ejmen al-Zavahiri është vrarë në një sulm me dron amerikan në kryeqytetin afgan, transmeton Beta. Megjithatë, grupi...

Talebanët kanë paralajmëruar se do të hetojnë “pretendimet” se al-Zavahiri është vrarë në Afganistan

para një jave - Medial

Talebanët kumtuan sot se po hetojnë ato që i quajtën “pretendimet” se lideri i Al-Kaedës, Ejmen al-Zavahiri është vrarë në një sulm me dron amerikan në kryeqytetin afgan, transmeton Beta. Megjithatë, grupi...

Talebanët kanë paralajmëruar se do të hetojnë “pretendimet” se al-Zavahiri është vrarë në Afganistan

para një jave - Argument

Talebanët kumtuan sot se po hetojnë ato që i quajtën “pretendimet” se lideri i Al-Kaedës, Ejmen al-Zavahiri është vrarë në një sulm me dron amerikan në kryeqytetin afgan, transmeton Beta. Megjithatë, grupi...

Talebanët kanë paralajmëruar se do të hetojnë “pretendimet” se al-Zavahiri është vrarë në Afganistan

para një jave - InFokus

Talebanët kumtuan sot se po hetojnë ato që i quajtën “pretendimet” se lideri i Al-Kaedës, Ejmen al-Zavahiri është vrarë në një sulm me dron amerikan në kryeqytetin afgan, transmeton Beta. Megjithatë, grupi...

Talebanët kanë paralajmëruar se do të hetojnë “pretendimet” se al-Zavahiri është vrarë në Afganistan

para një jave - Daily News

Talebanët kumtuan sot se po hetojnë ato që i quajtën “pretendimet” se lideri i Al-Kaedës, Ejmen al-Zavahiri është vrarë në një sulm me dron amerikan në kryeqytetin afgan, transmeton Beta. Megjithatë, grupi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK