Nis “DokuFest”, Nurkollari: Kemi numër rekord, kemi pranuar mbi 3 mijë filma

para një jave - RTV 21

Festivali Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër, “DokuFest”, i cili mbahet në Prizren nisi sonte dhe do të zgjasë deri më 13 gusht. Drejtori artistik i DokuFest-it, Veton Nurkollari në një lidhje...

Hapet “DokuFesti”, do të shfaqen mbi 200 filma

para një jave - Koha.net

Të premten në Prizren është hapur festivali i 21-të ndërkombëtar i filmit dokumentar dhe të shkurtër, “DokuFest’. Tema e edicionit të sivjetmë të “DokuFestit” është “Si të Mbijetojmë?”, ndërsa do të shpaloset...

Nis në Prizren Festivali ‘DokuFest’

para një jave - Kallxo

Ka nisur sonte në Prizren edicioni i 21-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër “DokuFest”. Gjatë edicionit të sivjetmë të këtij Festivali do të shfaqen mbi 250 filma dokumentarë...

Në Prizren nis edicioni i 21-të i festivalit “DokuFest”

para një jave - RTK

Në Prizren, kryeqytetin kulturor të Kosovës. Atje sonte nis edicioni i 21-të i festivalit ndërkombëtar të filmit të shkurtë dhe dokumentar, DokuFest i cili për 9 ditë sjell më shumë se 200 filma nga e...

Starton Doku Fest në Prizren

para një jave - Klan

Starton Doku Fest në Prizren Do të shfaqen deri në 250 filma dhe programe speciale Tashmë janë bërë të gjitha përgatitjet për edicionin e 21të festivalit ndërkombëtar të filmit dokumentar dhe të shkurtër...

Sot nis Dokufesti

para një jave - Klan Kosova

Edicioni i 21-të i festivalit ndërkombëtar të dokumentarëve dhe filmave të metrazhit të shkurtër, Dokufest, fillon sot. Dokufesti do të zgjasë nga kjo e premtë në të premten tjetër duke ofruar rreth 200...

250 filma shfaqen në edicionin e XXI të DokuFest-it

para 2 jave - RTV 21

Për herë të parë DokuFest nominon një film për EFA Festivali ndërkombëtar i filmit dokumentar dhe të shkurtër “DokuFest” që fillon të premten në Prizren do të zgjasë deri më 13 gusht. Në programin e edicionit...

“DokuFesti” gati për edicionin e 21-të me pyetjet për mbijetesën

para 2 jave - Koha.net

Edicioni i 21-të i festivalit ndërkombëtar të filmit dokumentar dhe të shkurtër, “DokuFest” vjen në kulminacionin e interesimit të qytetarëve për ngjarje kulturore. Organizatorët e Festivalit kanë mbajtur...

Shpalosen detaje për DokuFest

para 2 jave - ATV Live

Festivali ndërkombëtar i filmit dokumentar dhe të shkurtër DokuFest do të fillojë të premten dhe do të zgjasë deri më 13 gusht në Prizren. Në programin për edicionin e 21-të do të jenë 250 filma në tetë...

Shpalosen detaje për DokuFest

para 2 jave - Indeks online

Festivali ndërkombëtar i filmit dokumentar dhe të shkurtër DokuFest do të fillojë të premten dhe do të zgjasë deri më 13 gusht në Prizren. Në programin për edicionin e 21-të do të jenë 250 filma në tetë...

DokuFest zbulon programin e plotë

para 2 jave - RTV 21

Festivali Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër “DokuFest”, i cili do të zhvillohet nga 5 deri më 13 gusht në Prizren të Kosovës ka treguar programin e plotë të DokuNights. DokuNights i këtij...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK