Të paktën 10 të vdekur pas sulmeve të Izraelit në Rripin e Gazës

para një jave - Ina

Të paktën 10 persona janë vrarë nga sulmet ajrore izraelite në Rripin e Gazës. Në grupin e të vrarëve është edhe një komandant i lartë i një grupi militantësh palestinez. Zyrtarët lokal të shëndetësisë...

Kush ishte Tayseer al-Jabari, komandanti më i lartë i “Xhihadit Islamik” i vrarë nga Izraeli?

para një jave - Telegrafi

Tayseer al-Jabari, komandanti i lartë i Xhihadit Islamik i vrarë gjatë bombardimit të një apartamenti në Rripin e Gazës të premten, ishte përgjegjës për arsenalin e raketave dhe koordinatori kryesor i...

Të paktën 10 të vrarë pas sulmeve të Izraelit në Rripin e Gazës

para një jave - GazetaBlic

Të paktën 10 persona janë vrarë nga sulmet ajrore izraelite në Rripin e Gazës. Në grupin e të vrarëve është edhe një komandant i lartë i një grupi militantësh palestinez. Zyrtarët lokal të shëndetësisë...

Kush ishte Tayseer al-Jabari, komandanti më i lartë i “Xhihadit Islamik” i vrarë nga Izraeli?

para një jave - Debat

Tayseer al-Jabari, komandanti i lartë i Xhihadit Islamik i vrarë gjatë bombardimit të një apartamenti në Rripin e Gazës të premten, ishte përgjegjës për arsenalin e raketave dhe koordinatori kryesor i...

Vitet komandanti më i lartë i “Xhihadit Islamik”

para një jave - Bota Sot

Sulmet ajrore izraelite goditën të premten objektiva në shumë pjesë të Gazës, duke vrarë një komandant të lartë të lëvizjes së Xhihadit Islamik palestinez. Grupi militant u zotua të hakmerrej duke thënë...

“Zoti është i madh”, izraelitët nuk ndalen, sulmojnë sërish grupin militant të Xhihadit Islamik, momenti kur raketat “fluturojnë”mbi njerëzit

para një jave - News33

Situata mes Izraelit dhe grupit militant të Xhihad Islamik është përshkallëzuar. Më herët Izraeli bëri me dije se kishin sulmuar disa objekte të grupit militant të Xhihadit Islamik në Gaza, ku si pasojë...

Izraeli vret liderin e Xhihadit Islamik me sulme ajrore në Gaza: Vepruam ku...

para një jave - BalkanWeb

Avionët izraelitë goditën sot qytetin e Gazës, duke vrarë një militant palestinez dhe të paktën 14 të tjerë në operacionin më të madh ushtarak në 15 muaj. Izraeli tha se po ndërmerrte veprime kundër grupit...

Situatë e tensionuar/ Organizata palestineze “Xhihadi Islamik” hedh raketa ...

para një jave - BalkanWeb

Disa raketat u hodhën drejt Izraelit të premten në mbrëmje pasi forcat e armatosura izraelite goditën disa objektiva në Gaza. Sirena të shumta u dëgjuan ndërsa më shumë se 60 raketa u lancuan drejt Yavne,...

U vranë 10 palestinezë nga sulmet ajrore izraelite ndaj Rripit të Gazës

para një jave - Portalb

Të paktën 10 persona u vranë në sulmet ajrore izraelite në Rripin e bllokuar të Gazës, raporton Anadolu Agency (AA). Sipas deklaratës së Ministrisë palestineze të Shëndetësisë, në mesin e të vrarëve është...

Sulmet në Gaza, në mesin e viktimave një 5 vjeçare

para një jave - RTV 21

Izraeli ka kryer sulme në Gaza në përgjigje të kërcënimeve nga një grup militant palestinez, duke vrarë të paktën 10 persona, përfshirë një komandant. Zyrtarët lokalë të shëndetësisë kanë thënë se një...

“Xhihadi Islamik” pretendon se ka lëshuar më shumë se 100 raketa në territorin izraelit

para një jave - Zhurnal

Grupi palestinez “Xhihadit Islamik” kumtoi sot se ka lëshuar më shumë se 100 raketa në drejtim të Izraelit si hakmarrje për sulmet ajrore që vranë një nga komandantët e tij të lartë. “Si përgjigje fillestare...

Sulmi i izraelitëve në Rripin e Gazës: Të paktën 15 të vdekur, publikohen skenat e tmerrshme të sulmit

para një jave - Top Channel

15 persona kanë ndërruar jetë së fundmi në Gaza, si pasojë e sulmeve të Izraelit. Një ndër të vdekurit ishte një militant të lartë, sipas një zëdhënësi të ushtrisë izraelite. Izraeli tha se kishte në shënjestër...

Izraeli sulmon Gazën ndërsa tensionet përshkallëzohen

para një jave - Klan

Izraeli sulmon Gazën ndërsa tensionet përshkallëzohen Izraeli nisi të premten një sulm ajror në Gaza, duke vrarë të paktën dhjetë persona, përfshi një komandant të grupit militant të Xhihadit Islamik dhe...

‘Xhihadi Islamik’ hedh raketa drejt Izraelit (Video)

para një jave - NOA

Tel-Aviv- ‘Xhihadi Islamik’ hedh raketa drejt Izraelit. Disa raketat u hodhën të premten në mbrëmje pasi forcat e armatosura izraelite goditën disa objektiva në Gaza. Sirena të shumta u dëgjuan ndërsa...

Xhihadi Islamik Palestinez lëshon mbi 100 raketa nga Gaza drejt Izraelit

para një jave - Panorama

Më shumë se 70 raketa janë hedhur nga Rripi i Gazës drejt Izraelit këtë mbrëmje disa orë pasi u goditën objektivat palestinezë në Gaza, duke vrarë një udhëheqës të lartë terrorist të Xhihadit Islamik ,...

Lëvizja palestineze Xhihadi Islamik: Më shumë se 100 raketa lëshohen në Izrael

para një jave - Shenja

Lëvizja palestineze “Xhihadi Islamik” njoftoi se kishte lëshuar më shumë se 100 raketa nga Rripi i Gazës në qytetet izraelite në përgjigje të vrasjes së një prej liderëve të saj më të lartë nga forcat...

Organizata palestineze “Xhihadi Islamik” lanson raketa drejt Izraelit

para një jave - Telegrafi

Disa raketat u hodhën drejt Izraelit të premten në mbrëmje pasi forcat e armatosura izraelite goditën disa objektiva në Gaza. Sirena të shumta u dëgjuan ndërsa më shumë se 60 raketa u lansuan drejt Yavne,...

Vritet komandanti më i lartë i “Xhihadit Islamik”

para një jave - Lajmi.net

Sulmet ajrore izraelite goditën të premten objektiva në shumë pjesë të Gazës, duke vrarë një komandant të lartë të lëvizjes së Xhihadit Islamik palestinez. Grupi militant u zotua të hakmerrej duke thënë...

Izraeli sulmon Gazën ndërsa tensionet përshkallëzohen

para një jave - TV21

Izraeli nisi të premten një sulm ajror në Gaza, duke vrarë të paktën tetë persona, përfshi një komandant të grupit militant të Xhihadit Islamik dhe duke plagosur 40 të tjerë, sipas zyrtarëve palestinezë....

9 të vrarë nga sulmet ajrore të Izraelit në zonat e banuara në Gaza (fotot)

para një jave - Top Channel

Të paktën nëntë njerëz janë vrarë sot në Gaza – duke përfshirë një militant të grupit Xhihadi Islamik dhe një vajzë e vogël – dhe 55 njerëz u plagosën në një seri sulmesh me raketa nga gjuajtësit izraelitë...

Gaza, 9 të vrarë nga sulmet ajrore izraelite

para një jave - Zëri i Amerikës

Sulmet ajrore izraelite goditën të premten objektiva në shumë pjesë të Gazës, duke vrarë një komandant të lartë të lëvizjes së Xhihadit Islamik palestinez. Grupi militant u zotua të hakmerrej duke thënë...

VIDEO/ Vritet nga forcat izraelite komandanti palestinez, mes viktimave dhe...

para një jave - BalkanWeb

Ushtria izraelite thotë se po sulmon objektiva në Rripin e Gazës në përgjigje të kërcënimeve nga një grup militant palestinez atje. Të paktën 10 palestinezë, duke përfshirë një fëmijë dhe një komandant...

Udhëheqësi i Xhihadit Islamik thotë se do t’i hakmerren Izraelit

para një jave - Telegrafi

Udhëheqësi i grupit militant palestinez Xhihadi Islamik u zotua të premten të synojë Tel Avivin pasi një sulm izraelit vrau një nga komandantët e lartë të grupit në Rripin e Gazës. “Armiku sionist filloi...

Ushtria e Izraelit po intensifikon sulmet në Gaza, raportohet për së paku tetë të vdekur

para një jave - Koha.net

Ushtria e Izraelit ka njoftuar se po i godet shënjestrat në Rripin e Gazës në reagim ndaj kërcënimeve nga grupet militante palestineze, raporton BBC. Së paku tetë palestinezë, përfshirë një fëmijë dhe...

Izraeli sulmon Gazën ndërsa tensionet përshkallëzohen

para një jave - Zeri

Izraeli nisi të premten një sulm ajror në Gaza, duke vrarë të paktën dhjet persona, përfshi një komandant të grupit militant të Xhihadit Islamik dhe duke plagosur 40 të tjerë, sipas zyrtarëve palestinezë....

Tensionohet situata/ Organizata palestineze “Xhihadi Islamik” hedh raketa drejt Izraelit

para një jave - Java News

Disa raketat u hodhën drejt Izraelit të premten në mbrëmje pasi forcat e armatosura izraelite goditën disa objektiva në Gaza. Sirena të shumta u dëgjuan ndërsa më shumë se 60 raketa u lancuan drejt Yavne,...

Armata izraelite kreu sulm në Rripin e Gazës, vritet komandanti i “Xhihadit Islamik”

para një jave - Zhurnal

Izraeli kumtoi sot se ushtria e tij ka sulmuar Rripin e Gazës dhe ka shpallur “gjendje të posaçme” pas disa ditë tensioni për arrestimin e një ekstremisti në territor tjetër palestinez, Bregun Perëndimor...

Izraeli sulmon Gazën ndërsa tensionet përshkallëzohen/ Ndërtesat përfshihen...

para një jave - BalkanWeb

Izraeli nisi të premten një sulm ajror në Gaza, duke vrarë të paktën tetë persona, përfshi një komandant të grupit militant të Xhihadit Islamik dhe duke plagosur 40 të tjerë, sipas zyrtarëve palestinezë....

Izraeli sulmon Gazën ndërsa tensionet përshkallëzohen

para një jave - Top Channel

Izraeli nisi të premten një sulm ajror në Gaza, duke vrarë të paktën tetë persona, përfshi një komandant të grupit militant të Xhihadit Islamik dhe duke plagosur 40 të tjerë, sipas zyrtarëve palestinezë....

Izraeli sulmon Gazën ndërsa tensionet përshkallëzohen

para një jave - Kallxo

Izraeli nisi të premten një sulm ajror në Gaza, duke vrarë të paktën tetë persona, përfshi një komandant të grupit militant të Xhihadit Islamik dhe duke plagosur 40 të tjerë, sipas zyrtarëve palestinezë....

Vitet komandanti më i lartë i “Xhihadit Islamik”

para një jave - KosovaPress

Sulmet ajrore izraelite goditën të premten objektiva në shumë pjesë të Gazës, duke vrarë një komandant të lartë të lëvizjes së Xhihadit Islamik palestinez, Tayseer al-Jaabari. Grupi militant u zotua të...

Të paktën 15 të vdekur në sulmin e izraelitëve në Rripin e Gazës – publikohen në rrjetet sociale skenat e tmerrshme

para një jave - Telegrafi

Izraeli kreu sot një valë sulmesh ajrore në Gaza, ku ka vrarë të paktën 15 persona, duke përfshirë një militant të lartë, sipas një zëdhënësi të ushtrisë izraelite. Izraeli tha se kishte në shënjestër...

Tension në Gaza, operacion i ushtrisë izraelite kundër militantëve

para një jave - Koha.mk

Ushtria izraelite ka nisur një ofensivë kundër bazave të militantëve në Rripin e Gazës pas kërcënimit të tyre për sulme të mundshme. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë në Gaza deri në këto...

Ushtria izraelite vret komandantin e “Xhihadit Islamik”

para një jave - Alsat-M

Izraeli njoftoi sot se ushtria ka sulmuar Rripin e Gazës dhe shpalli një “situatë të veçantë” pas disa ditësh tensioni për arrestimin e një ekstremisti në një territor tjetër palestinez, Bregun Perëndimor...

Izraeli sulmon Gazën, vriten 8 persona

para një jave - Aktuale

Izraeli nisi të premten një sulm ajror në Gaza, duke vrarë të paktën tetë persona, përfshi një komandant të grupit militant të Xhihadit Islamik dhe duke plagosur 40 të tjerë, sipas zyrtarëve palestinezë....

Izraeli nis sulmet në Rripin e Gazës, tetë të vrarë, mes tyre një komandant ushtarak

para një jave - ABC News

Ushtria izraelite ka nisur këtë të premte sulme ndaj objektivave në Rripin e Gazës në përgjigje të kërcënimeve nga një grup militant palestinez. BBC r aporton se të paktën tetë palestinezë, mes tyre një...

Bombardimet izraelite në Rripin e Gazës, vritet udhëheqësi i Xhihadit Islamik

para një jave - Ora news

Ushtria izraelite nisi sot një valë sulmesh ajrore dhe bombardimesh në Rripin e Gazës duke synuar grupin militant të Xhihadit Islamik, i cili nga ana e tij akuzoi shtetin hebre se dëshiron të "fillojë...

Tetë persona të vrarë, Izraeli sulmon Gazën ndërsa tensionet përshkallëzohen

para një jave - Panorama

Izraeli nisi të premten një sulm ajror në Gaza, duke vrarë të paktën tetë persona, përfshi një komandant të grupit militant të Xhihadit Islamik dhe duke plagosur 40 të tjerë, sipas zyrtarëve palestinezë....

Të paktën 15 të vdekur në sulmin e izraelitëve në Rripin e Gazës – publikohen në rrjetet sociale skenat e tmerrshme

para një jave - Flaka

Izraeli kreu sot një valë sulmesh ajrore në Gaza, ku ka vrarë të paktën 15 persona, duke përfshirë një militant të lartë, sipas një zëdhënësi të ushtrisë izraelite. Izraeli tha se kishte në shënjestër...

Ushtria izraelite sulmoi Rripin e Gazës, vritet komandanti i “Xhihadit Islamik”

para një jave - Telegrafi

Izraeli njoftoi sot se ushtria ka sulmuar Rripin e Gazës dhe shpalli një “situatë të veçantë” pas disa ditësh tensioni për arrestimin e një ekstremisti në një territor tjetër palestinez, Bregun Perëndimor...

Izraeli sulmon Gazën ndërsa tensionet përshkallëzohen

para një jave - Vizion Plus

Izraeli nisi të premten një sulm ajror në Gaza, duke vrarë të paktën tetë persona, përfshi një komandant të grupit militant të Xhihadit Islamik dhe duke plagosur 40 të tjerë, sipas zyrtarëve palestinezë....

Përshkallëzohen tensionet, Izraeli sulmon Gazën

para një jave - Bota Sot

Izraeli nisi të premten një sulm ajror në Gaza, duke vrarë të paktën tetë persona, përfshi një komandant të grupit militant të Xhihadit Islamik dhe duke plagosur 40 të tjerë, sipas zyrtarëve palestinezë....

Izraeli sulmon Gazën ndërsa tensionet përshkallëzohen

para një jave - RTK

Izraeli nisi të premten një sulm ajror në Gaza, duke vrarë të paktën tetë persona, përfshi një komandant të grupit militant të Xhihadit Islamik dhe duke plagosur 40 të tjerë, sipas zyrtarëve palestinezë....

Izraeli nis sulmet në Rripin e Gazës, tetë të vrarë, mes tyre një komandant ushtarak – Abc News

para një jave - Lapsi

Ushtria izraelite ka nisur këtë të premte sulme ndaj objektivave në Rripin e Gazës në përgjigje të kërcënimeve nga një grup militant palestinez. BBC raporton se të paktën tetë palestinezë, mes tyre një...

Izraeli sulmon Gazën ndërsa tensionet përshkallëzohen

para një jave - GazetaBlic

Izraeli nisi të premten një sulm ajror në Gaza, duke vrarë të paktën tetë persona, përfshi një komandant të grupit militant të Xhihadit Islamik dhe duke plagosur 40 të tjerë, sipas zyrtarëve palestinezë....

Terroristët e Xhihadit Islamik të Palestinës sulmojnë me 70 raketa nga Gaza në Izrael, s’ka viktima

para një jave - Gazeta Metro

Sulmet me rakete u kryen disa orë pasi që eprori i organizatës terroriste Xhihadi Islamik i Palestinës ishte vrarë nga Forcat Ajrore të Izraelit në veri të Rripit të Gazës, transmeton Gazeta Metro. Më...

‘Xhihadi Islamik’ hedh raketa drejt Izraelit

para një jave - Arbresh

‘Xhihadi Islamik’ hedh raketa drejt Izraelit. Disa raketat u hodhën të premten në mbrëmje pasi forcat e armatosura izraelite goditën disa objektiva në Gaza. Sirena të shumta u dëgjuan ndërsa më shumë se...

Izraeli sulmon Gazën ndërsa tensionet përshkallëzohen

para një jave - Evropa e Lirë

Izraeli nisi të premten një sulm ajror në Gaza, duke vrarë të paktën tetë persona, përfshi një komandant të grupit militant të Xhihadit Islamik dhe duke plagosur 40 të tjerë, sipas zyrtarëve palestinezë....

Izraeli shënjestron Xhihadin Islamik, bombardojnë disa objekte në Gaza, raportohen të vdekur

para një jave - News33

Ushtria izraelite ka nisur sulmet ndaj disa objekteve në Gaza. Ky lajm u bë me dije nga vetë ushtria izraelite ditën e sotme në një deklaratë. Mësohet se objektet i përkasin Xhihadit Islamik, më i vogli...

(VIDEO) Të paktën 15 të vdekur në sulmin e izraelitëve në Rripin e Gazës, publikohen në rrjetet sociale skenat e tmerrshme

para një jave - Shenja

Izraeli kreu sot një valë sulmesh ajrore në Gaza, ku ka vrarë të paktën 15 persona, duke përfshirë një militant të lartë, sipas një zëdhënësi të ushtrisë izraelite. Izraeli tha se kishte në shënjestër...

IZRAELI SULMON GAZËN NDËRSA TENSIONET PËRSHKALLËZOHEN

para një jave - KDPolitik

Izraeli nisi të premten një sulm ajror në Gaza, duke vrarë të paktën dhjet persona, përfshi një komandant të grupit militant të Xhihadit Islamik dhe duke plagosur 40 të tjerë, sipas zyrtarëve palestinezë....

Vriten 10 palestinezë në sulmet ajrore izraelite ndaj Rripit të Gazës

para një jave - Arbresh

Të paktën 10 persona u vranë në sulmet ajrore izraelite në Rripin e bllokuar të Gazës, raporton Anadolu Agency (AA). Sipas deklaratës së Ministrisë palestineze të Shëndetësisë, në mesin e të vrarëve është...

Përshkallëzohen tensionet, Izraeli sulmon Gazën

para një jave - Shenja

Izraeli nisi të premten një sulm ajror në Gaza, duke vrarë të paktën tetë persona, përfshi një komandant të grupit militant të Xhihadit Islamik dhe duke plagosur 40 të tjerë, sipas zyrtarëve palestinezë....

Kundërpërgjigjet Hamasi, raketa në territorin izraelit

para një jave - Fakti Ditor

Hamasi ka marrë vendimin t’i kundërpërgjigjet sulmeve izraelite, duke lëshuar një ofensivë të vërtetë me lëshimin e disa raketave në territorin e Izraelit, përfshi qytetin qendror të Yavne dhe qyteteve...

Izraeli sulmon Gazën ndërsa tensionet përshkallëzohen

para një jave - ATV Live

Izraeli nisi të premten një sulm ajror në Gaza, duke vrarë të paktën dhjet persona, përfshi një komandant të grupit militant të Xhihadit Islamik dhe duke plagosur 40 të tjerë, sipas zyrtarëve palestinezë....

Izraeli nis sulmet në Rripin e Gazës, shënohen 8 viktima

para një jave - FaxWeb

Ushtria izraelite ka nisur këtë të premte sulme ndaj objektivave në Rripin e Gazës në përgjigje të kërcënimeve nga një grup militant palestinez. BBC raporton se të paktën tetë palestinezë, mes tyre një...

Izraeli nis operacion ushtarak në Gaza, vrau komandantin e terroristëve të Xhihadit Islamik të Palestinës

para një jave - Gazeta Metro

Ushtria izraelite nuk ka pritur eskalimin e situatës dhe ka nisur sulmin në veri të Gaza duke vrarë komandatin e organizatës terroriste Xhihadi Islamik i Palestinës Tayseer al-Jabari të premten, poashtu...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK