Dëshmitë tronditëse të babait të 7-vjeçares e pushuesve: Tase erdhi me shpejtësi skëterre e goditi Jonadën

para një jave - Ina

Zbardhet dëshmia që, Bledar Avdia, babai i Jonadës 7-vjeçare që u vra në Potam nga policia Arjan Tase, ka dhënë në gjykatë. Nga deklarimet Bledar Avdia ka rezultuar se familja Avdia, bashkë me të afërm...

‘Ndalo se e vrave’, zbardhet dëshmia e babait të Jonadës: Skafi erdhi drejt nesh, e preu vajzën në të gjithë trupin

para një jave - Fakte

Minuta tmerri kanë qenë ato me të cilat është ndeshur familja Avdia, e cila ishte akomoduar në Potam një ditë përpara tragjedisë në të cilën humbi vajzën e vogël, Jonadën, 7 vjeçe. Gazetasi.al mëson nga...

A ka sinjale se mund të shpallet “non grata” nga SHBA? Përgjigjet Ilir Meta

para një jave - Albeu

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është shprehur se spekulimet se ai mund të jetë politikani i radhës për t’u shpallur “non grata” nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, janë thjesht histori të kuzhinës...

Bashkëpunimi i ri/ Berisha dhe Meta: Do bashkëpunojmë për largimin e Ramës

para një jave - Top Channel

Ilir Meta e konsideroi të turpshëm reagimin e parë zyrtar të ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi për ngjarjen tragjike të Himarës. Drejtuesi i Partisë së Lirisë mori në mbrojtje Sali Berishën për sulmet...

A ka sinjale se mund të shpallet “non grata” nga SHBA? Përgjigjet Ilir Meta

para një jave - InfoShqip

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është shprehur se spekulimet se ai mund të jetë politikani i radhës për t’u shpallur “non grata” nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, janë thjesht histori të kuzhinës...

Vrasja e 7-vjeçares, provat e Prokurorisë së Vlorës që ndryshuan akuzën për ish-efektivin Arjan Tase

para një jave - Reporteri

Një ditë më parë, Prokuroria e Vlorës rrëzoi të gjithë hetimin e bërë nga Agjencia për Mbikqyrjen Policore për Arjan Tasen, për vrasje nga pakujdesia, në lidhje me vdekjen e 7-vjeçares në plazhin e Potamit...

A rrezikoni të shpalleni ‘non-grata’?/ Ilir Meta: Këto gatuhen në kuzhinën propagandistike të Edi Ramës

para një jave - Panorama

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta i është përgjigjur spekulimeve se mund të shpallet ‘nongrata’ nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ashtu si lideri historik i së djathtës, Sali Berisha. Sipas Metës,...

A rrezikoni të shpalleni ‘non-grata’?/ Ilir Meta: Këto gatuhen në kuzhinën propagandistike të Edi Ramës

para një jave - Bota Sot

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta i është përgjigjur spekulimeve se mund të shpallet ‘nongrata’ nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ashtu si lideri historik i së djathtës, Sali Berisha. Sipas Metës,...

Dëshmia rrëqethëse e babait të Jonadës

para një jave - Klan

Dëshmia rrëqethëse e babait të Jonadës “Ishim bashkë në ujë, skafi na hyri në mes” Janë zbardhur rrëfimet që dëshmitarët kanë dhënë për ngjarjen e së martës në plazhin e Potamit në Himarë ku humbi jetën...

“Ndalo se e vrave”, zbardhet dëshmia e babait të Jonadës: Arjan Tase hyri me shpejtësi skëterrë

para një jave - Klan

“Ndalo se e vrave”, zbardhet dëshmia e babait të Jonadës: Arjan Tase hyri me shpejtësi skëterrë Vrasja e Jonada Avdisë, 7 vjeçe në Potam të Himarës ka tronditur tërë opinionin publik. Ajo u vra teksa po...

Ngjarja tragjike në Vlorë, dalin detaje të reja për vdekjen e 7 vjeçares

para një jave - OraInfo

Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditë më parë. Një ditë më parë, Prokuroria e Vlorës rrëzoi të gjithë hetimin e bërë nga Agjencia për Mbikqyrjen Policore për Arjan Tasen, për vrasje nga pakujdesia, në lidhje...

Vrasja e 7-vjeçares në plazh, dëshmia tronditëse e pushueses: Pashë goditjen nga skafi, babai i vajzës i bërtiste që të ndalonte

para një jave - Panorama

Të tjera dëshmi tronditëse kane dalë nga dosja hetimore për vrasjen e 7-vjeçares Jonada Avdia ne plazhin e Potamit ne Himare. Një pushuese shprehet tejet e shqetësuar për praninë e skafit para se të ndodhte...

Tragjedia në Himarë, pushuesja: Sapo pamë skafin, burri më kërkoi të lajmër...

para një jave - BalkanWeb

Një tjetër dëshmi për tragjedinë e Himarës, ku humbi jetën 7-vjeçarja Jonada Avdia. Në dosjen e prokurorisë së Vlorës të siguruar për “BalkanWeb” nga gazetari Igli Çelmeta është dhe dëshmia e një pushueseje,...

Vrasja e Jonadës së Potam, rrëqeth pushuesja: Pashë goditjen nga skafi, babai i vajzës i bërtiste që të ndalonte

para një jave - Bota Sot

Një tjetër dëshmi ka dalë në dritë këtë të premte për tragjedinë e Himarës, ku humbi jetën 7-vjeçarja Jonada Avdia, raporton “News24”. Në dosjen e prokurorisë së Vlorës është dhe dëshmia e një pushueseje,...

Vdekja e Joandës bën jehonë në mediat e Britanisë së Madhe, “Daily Mail” : Vajza britanike…

para një jave - Top Channel

Ngjarja tragjike e vdekjes së 7-vjeçares Jonada Avdia ka tronditur jo vetëm Shqipërinë, por edhe Britaninë, ku së fundmi “Daily Mail” ka ritreguar të gjithë situatën. Faqja ka shkruar të gjithë tragjedinë...

Mediat britanike shkruajnë për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë

para një jave - Zeri

Ditë më parë gjithë shqiptarët u tronditën nga vdekja tragjike e Jonada Avdias në Himarë. Ajo ishtë duke qëndruar në pushime me familjen e saj kur u godit për vdekje nga një skaf, të cilin e drejtonte...

Tragjedia në Himarë, pushuesja: Skafi u ngrit vertikalisht dhe pastaj goditi 7-vjeçaren

para një jave - Albeu

Të tjera dëshmi tronditëse kanë dalë nga ngjarja e rëndë në Himarë, ku humbi jetën 7-vjeçarja pas goditjes nga skafi i drejtuar nga Arjan Tase. Në dosjen e prokurorisë së Vlorës të siguruar për “Balkanweb”,...

Mediat britanike shkruajnë për vajzën që u vra me skaf në Himarë

para një jave - Klan Kosova

Vrasja e vajzës shatëvjeçare me skaf gjatë kohës kur ajo po qëndronte me pushime në Himarë, tronditi opinionin mbarë shqiptar. Mirëpo, lajmi për vajzën shqiptare me banim në Britani të Madhe, mori dhenë...

Tragjedia në Himarë, media prestigjioze britanike shkrim për ngjarjen e rëndë

para një jave - Syri.net Kosova

Media britanike “The Mirror” ka pasqyruar ngjarjen e rëndë që ndodhi në brigjet shqiptare, tragjedinë ku humbi jetën Jonada Avdia, vajza 7 vjeçare e goditur nga skafi i shefit të policisë, tashmë të shkarkuar...

“Nuk do të doja kurrsesi…”/ Doli sot para Gjykatës së Vlorës, ja çfarë tha Arjan Tase gjatë seancës

para një jave - Top Channel

Ka dalë sot para Gjykatës së Vlorës ish-polici Arjan Tase, i cili përplasi për vdekje 7-vjeçaren Joanda Avdia në plazhin e Potamit në Himarë. Sipas burimeve të Top Channel, Tase ishte i tronditur në gjykatë...

Vrasja e 7-vjeçares në Himarë, kush është prokurorja që po heton policin Arjan Tase

para një jave - Albeu

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Himarë, ku mbeti viktimë një 7-vjeçare, e cila u godit me skaf nga komisari Arjan Tase, ditën e sotme u vendos masa e sigurisë për autorin. Personi i cili shkaktoi tragjedinë,...

Vrau 7 vjeçaren në Himarë, kush është prokurorja që po heton policin Arjan Tase

para një jave - ABC News

Ngjarja e ndodhur në dy gushtë në plazhin e Potamit në Himarë, ku mbeti e vdekur 7-vjeçarja Jonada Avdia, pasi u përplas në breg të detit nga skafi i drejtuar nga oficeri Arjan Tase, tronditi mbarë opinionin...

Burg për policin që përplasi me gomone 7-vjeçaren

para një jave - Klan Macedonia

Arjan Tase: Ngushëllime familjes, falje Policisë së Shtetit Gjykata e Vlorës ka lënë në burg pa afat ish-shefin e policimit në Drejtorinë e Elbasanit, Arjan Tase që paraditen e 2 Gushtit përplasi për vdekje...

Bashkëpunimi i ri/ Berisha dhe Meta: Do bashkëpunojmë për largimin e Ramës

para një jave - Top24

Ilir Meta e konsideroi të turpshëm reagimin e parë zyrtar të ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi për ngjarjen tragjike të Himarës. Drejtuesi i Partisë së Lirisë mori në mbrojtje Sali Berishën për sulmet...

‘Ndalo se e vrave’, zbardhet dëshmia e babait të Jonadës: Skafi erdhi drejt nesh, e preu vajzën në të gjithë trupin

para një jave - Top24

Minuta tmerri kanë qenë ato me të cilat është ndeshur familja Avdia, e cila ishte akomoduar në Potam një ditë përpara tragjedisë në të cilën humbi vajzën e vogël, Jonadën, 7 vjeçe. Gazetasi.al mëson nga...

Meta: Çuçi përgjegjës për kriminalizimin e policisë

para një jave - Klan

Meta: Çuçi përgjegjës për kriminalizimin e policisë “Rama do të përfundojë nën këmbët e popullit të lirisë” Partia e Lirisë do të depozitojë në Shtator në parlament një propozim për indeksimin e detyrueshëm...

Sipas AMP mund t’ja hidhte me gjobë, si e “fundosi” prokuroria-policinë në akuzën për efektivin skafist që masakroi 7-veçaren

para një jave - Albeu

Prokuroria ka konstatuar prova të rënda që e implikojnë drejtpërdrejt polin Arjan Tase në vrasjen me skaf të 7-vjeçares Jonada Avdia pak ditë më parë në plazhin e Potamit në Himarë. Në kërkesën e prokurorisë...

Çuçi: S’kam skaf, po varkë me vela/ Ministri i Brendshëm: Përgjegjës për jetën e shtetasve, por jo baltën e Berishës

para një jave - Top Channel

Protestuesit i vendosën ultimatum 72 orë për dorëheqje e tij, por ministri i Brendshëm la të kuptohet se nuk po e vlerëson një opsion të tillë. Në reagimin e tij të parë pas tragjedisë së Himarës ministri...

Opozita për Çuçin, Meta sulmon ministrin e brendshëm

para një jave - Top Channel

Në dy dalje paralele Sali Berisha dhe Ilir Meta ishin në të njëjtën linjë për tragjedinë e Himarës duke ngritur gishtin e akuzës ndaj Ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi. “Jam këtu si kryetar i Partisë së...

Vrasja e 7-vjeçares, provat e Prokurorisë së Vlorës që ndryshuan akuzën për ish-efektivin Arjan Tase

para një jave - Infokusi

Një ditë më parë, Prokuroria e Vlorës rrëzoi të gjithë hetimin e bërë nga Agjencia për Mbikqyrjen Policore për Arjan Tasen, për vrasje nga pakujdesia, në lidhje me vdekjen e 7-vjeçares në plazhin e Potamit...

Shkaktoi vdekjen e 7-vjeçares, flet Tase: Kërkoj ndjesë, mund të kisha vrarë edhe familjen time

para një jave - Zeri

Ish-polici Arjan Tase, që me manovrat e tij me skaf shkaktoi vdekjen e 7-vjeçares Jonada Avdija, foli për herë të parë në gjykatë mbi ngjarjen tragjike në Potam të Himarës, për të cilin akuzohet nga prokuroria...

AMP e lehtësoi, si e “hodhi në erë” prokuroria policinë në akuzën për efektivin skafist që masakroi 7-veçaren. Arsyetimi ligjor i prokurores

para një jave - ABC News

Prokuroria ka konstatuar prova të rënda që e implikojnë drejtpërdrejt polin Arjan Tase në vrasjen me skaf të 7-vjeçares Jonada Avdia pak ditë më parë në plazhin e Potamit në Himarë. Në kërkesën e prokurorisë...

Arrest me burg për Arjan Tasen/ Ish policit që vrau 7 vjeçaren iu dha masa e sigurisë në Gjykatën e Vlorës

para një jave - Top Channel

Nën akuzën e vrasjes me dashje indirekte të vogëlushes Jonada Avdia, Gjykata e Vlorës vendosi arrest me burg per ish shefin e policisë Arjan Tase. Komisari nuk kishte zgjedhur avokat personal dhe ndaj...

Berisha: Rama ka afat 72 orë për t’i shkarkuar dy ministra

para një jave - Koha.net

Kryetari i Partisë Demokratikës në Shqipëri, Sali Berisha i kërkoi kryeministrit Edi Rama të shkarkojë menjëherë ministren e Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe ministrin e Brendshëm, Bledi Çuçi, si përgjegjës...

“Ndalo se e vrave …”, Abc zbardh dëshminë e personit që nxorri nga deti trupin e pajetë të Jonadës që u sakatua nga skafi i Arjan Tases

para një jave - ABC News

Abc ka zbardhur dëshminë e Emiljano Zeqillarit, i cili është personi që nxori nga deti trupin e pajetë të vazjës 7-vjeçare Jonada Avdia, e cila u përplas për vdekje në plazhin e Potamit në Himarë, nga...

Vdekja e 7-vjeçares në Himarë, polici ngushëllon familjarët dhe i kërkon falje Policisë së Shtetit

para një jave - Reporteri

Polici Arjan Tase nuk e ka kundërshtuar vendimin e dhënë nga Gjykata e Vlorës për ta lënë në burg, pasi goditi për vdekje me gomone 7-vjeçaren në plazhin e Potamit në Himarë. Në seancë, ai ka ngushëlluar...

“Skafi hyri me shpejtësi të madhe dhe më ndau nga vajza”, zbardhet dëshmia ...

para një jave - BalkanWeb

Zbardhet dëshmia në polici te babait të 7-vjeçares Jonada Avdia e cila u vra nga skafi që drejtohej nga polici Arjan Tase. Në dëshminë e siguruar nga gazetari Igli Çelmeta për “BalkanWeb” babai Bledar...

“Ndalo se e vrave vajzën”, rrëfimi i kushëririt të 7-vjeçares për tragjedin...

para një jave - BalkanWeb

Tragjedia e Himarës, ku një skaf që drejtohej nga një efektiv policie i mori jetën një 7-vjeçareje ka tronditur të madh e të vogël dhe u bë motiv për protesta në Shqipëri. Ngjarja tronditëse mori përmasa...

Vrasja e 7-vjeçares, provat e Prokurorisë së Vlorës që ndryshuan akuzën për ish-efektivin Arjan Tase

para një jave - Arbresh

Një ditë më parë, Prokuroria e Vlorës rrëzoi të gjithë hetimin e bërë nga Agjencia për Mbikqyrjen Policore për Arjan Tasen, për vrasje nga pakujdesia, në lidhje me vdekjen e 7-vjeçares në plazhin e Potamit...

“Ndalo se e vrave vajzën”, rrëfimi i kushëririt të 7-vjeçares që ishte prezent: Drejtuesi i skafit vazhdoi të ecë

para një jave - Albeu

Të tjera detaje kanë dalë nga vrasja e 7-vjeçares në bregdetin e Himarës, e cila u godit nga gomonia e drejtuar nga komisari Arjan Tase. Ka qenë kushëriri i 7-vjeçares që humbi jetën, E.Z, i cili ishte...

“Erdhi me shpejtësi skëterre dhe ma mori vajzën nga duart”, Abc zbardh dëshminë e babait të Jonadës që u vra nga polici Arjan Tase

para një jave - ABC News

E marta e 2 gushtit ishte një ditë tragjike për gjithë Shqipërinë, pasi në plazhin e Potamit në Himarë, skafi i drejtuar nga oficeri Arjan Tase, pa përplasur për vdekje 7-vjeccaren Jonada Avdia, e cila...

Mediat britanike shkruajnë për vdekjen e Jonada Avdisë

para një jave - Klan

Mediat britanike shkruajnë për vdekjen e Jonada Avdisë “Ministria e Jashtme të reagojë, ishte shtetase britanike” Mediat britanike i kanë bërë jehonë ngjarjes tragjike të Potamit, ku 7-vjeçarja Jonada...

Berisha: Skafi në Potam, në pronësi të çunave të Londrës

para një jave - Klan

Berisha: Skafi në Potam, në pronësi të çunave të Londrës Ministri Ç uçi ka kompani veljerash me trafikantë droge Sali Berisha, i cili këmbëngul se goditja e 7-vjeçares Avdia nga skafi që drejtohej nga...

Tragjedia në Himarë, del dëshmia e autorit Arjan Tase: Nëse do isha rrotulluar në anën tjetër, do kisha vrarë familjen time

para një jave - Albeu

Ish-efektivi i Policisë së Shtetit, Arjan Tase ka dhënë detaje të tjera lidhur me atë që ka ndodhur mesditen e të martës në plazhin e Potamit në Himarë. Në rrëfimin e tij, gjatë seancës së sotme për masën...

“Ndalo se e vrave vajzën”, rrëfimi i kushëririt të 7-vjeçares për tragjedinë në Himarë: Drejtuesi i skafit vazhdoi të ecë

para një jave - Albeu

Të tjera detaje kanë dalë nga vrasja e 7-vjeçares në bregdetin e Himarës, e cila u godit nga gomonia e drejtuar nga komisari Arjan Tase. Ka qenë kushëriri i 7-vjeçares që humbi jetën, E.Z, i cili ishte...

Vrasja e 7-vjeçares, provat e Prokurorisë së Vlorës që ndryshuan akuzën për ish-efektivin Arjan Tase

para një jave - Gazeta Metro

Një ditë më parë, Prokuroria e Vlorës rrëzoi të gjithë hetimin e bërë nga Agjencia për Mbikqyrjen Policore për Arjan Tasen, për vrasje nga pakujdesia, në lidhje me vdekjen e 7-vjeçares në plazhin e Potamit...

“Goditja nga skafi e dëmtoi vajzën”, zbardhet dëshmia e babait të 7-vjeçares

para një jave - Aktuale

Është zbardhur nga News 24, dëshmia e babait të vogëlushes Jonada Avdia, që humbi jetën në Potam, pas përplasjes nga skafi i drejtuar nga një ish-efektiv policie. Sipas dëshmisë së tij Bledar Avdia ka...

Zbardhet dëshmia e babait të 7-vjeçares, tregon tmerrin dhe momentet e fundit me Joandën: Skafi hyri me shpejtësi të madhe dhe…

para një jave - News33

Zbardhet dëshmia në polici e babait të 7 vjeçares, Jonada Avdi, e cila u vra nga një skaf që drejtohej nga ish-komisari Arjan Tase. Në dëshminë e dhënë, Bledar Avdia ka rrëfyer tmerrin e përjetuar dhe...

“Ndalo se e vrave vajzën”- Rrëfimi tronditës i kushëririt të 7-vjeçares

para një jave - Bota Sot

Tre ditë më parë vendi u trondit nga një ngjarje e rëndë, ku një vajzë 7-vjeçare humbi jetën teksa lahej në plazh, pasi një skaf që drejtohej nga komisari Arjan Tase e goditi atë për vdekje. Kushëriri...

Babai i Jonadës rrëfen minutat e tmerrit, tregon si ndodhi tragjedia

para një jave - Bota Sot

Zbardhet dëshmia e babait të 7-vjeçares Jonada Avdia, që humbi jetën tragjikisht në Potam, pas përplasjes nga skafi i drejtuar nga një ish-efektiv policie. Sipas dëshmisë së tij Bledar Avdia ka treguar...

“Ndalo se e vrave vajzën”- Rrëfimi tronditës i kushëririt të 7-vjeçares: Drejtuesi i skafit vazhdoi të ecë dhe…

para një jave - Panorama

Tre ditë më parë vendi u trondit nga një ngjarje e rëndë, ku një vajzë 7-vjeçare humbi jetën teksa lahej në plazh, pasi një skaf që drejtohej nga komisari Arjan Tase e goditi atë për vdekje. Kushëriri...

Oficeri i policisë që goditi 7-vjeçaren me skaf lihet në burg, flet në gjykatë

para një jave - Koha.net

Gjykata e Vlorës e ka dhënë masën e sigurisë për ish-shefin e komisariatit të Policisë së Himarës, Arjan Tase. Ai është lënë në burg me akuzën e vrasjes me dashje indirekte. Më 3 gusht, Tase aksidentoi...

A ka marrë ndonjë ‘sinjal’ se mund të shpallet non grata nga SHBA? Ja si përgjigjet Meta

para një jave - FaxWeb

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta i është përgjigjur spekulimeve se mund të shpallet ‘nongrata’ nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ashtu si lideri historik i së djathtës, Sali Berisha. Sipas Metës,...

Gjykata vendos për policin që shkaktoi tragjedinë në Himarë, ai i shpreh ngushëllime familjes së viktimës

para një jave - Syri.net Kosova

Efektivi i policisë Arjan Tase ka qenë i ngarkuar emocionalisht në seancën gjyqësore për vlerësimin e masës së sigurisë. Ai i ka shprehur ngushëllime familjes së Jonadës dhe i ka kerkuar ndjesë Policisë...

“Ndalo se e vrave”, dëshmia e babait të vajzës 7-vjeçare: Skafi erdhi drejt nesh me shpejtësi dhe na ndau

para një jave - Albeu

Minuta tmerri kanë qenë ato me të cilat është ndeshur familja Avdia, e cila ishte akomoduar në Potam një ditë përpara tragjedisë në të cilën humbi vajzën e vogël, Jonadën, 7 vjeçe. Gazetasi.al mëson ekskluzivisht...

Minutat e tmerrit para vdekjes, dëshmia e babait të Jonadës: Skafi erdhi drejt nesh me shpejtësi dhe na ndau

para një jave - ABC News

Minuta tmerri kanë qenë ato me të cilat është ndeshur familja Avdia, e cila ishte akomoduar në Potam një ditë përpara tragjedisë në të cilën humbi vajzën e vogël, Jonadën, 7 vjeçe. Gazetasi.al mëson nga...

Mediat britanike shkrim për vrasjen e Jonada Avdisë në Himarë: U godit nga ...

para një jave - BalkanWeb

Mediat britanike i kanë bërë jehonë ditën e sotme tragjedisë së ndodhur në plazhin e Potamit, ku 7-vjeçarja Jonada Avdia u vra nga gomonia e drejtuar nga komisari Arjan Tase. “ The Mirror ”, “ TheSun ”...

Mediat britanike shkrim për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë: U godit nga skafi i komisarit Arjan Tase

para një jave - Albeu

Mediat britanike i kanë bërë jehonë ditën e sotme tragjedisë së ndodhur në plazhin e Potamit, ku 7-vjeçarja Jonada Avdia u vra nga gomonia e drejtuar nga komisari Arjan Tase. “ The Mirror ”, “ TheSun ”...

LAJM I FUNDIT/ Vajza iu vra nga skafi i komisarit, zbardhet dëshmia e babait të 7-vjeçares: Ja si ndodhi tragjedia

para një jave - Panorama

Është zbardhur dëshmia e Bledar Avias, babait të 7-vjeçares e cila humbi jetën, teksa u përplas nga një skaf buzë detit, që drejtohej nga komisari Arjan Tase. “Ishte ora rreth 14:00 po lahesha në breg...

Vrau 7 vjeçaren në Himarë, kush është prokurorja që po heton Arjan Tasen

para një jave - Java News

Ngjarja e ndodhur në dy gushtë në plazhin e Potamit në Himarë, ku mbeti e vdekur 7-vjeçarja Jonada Avdia, pasi u përplas në breg të detit nga skafi i drejtuar nga oficeri Arjan Tase, tronditi mbarë opinionin...

Gjykata lë në burg Arjan Tasen, personin që goditi për vdekje 7-vjeçaren në Himarë

para një jave - TV21

Lihet në burg Arjan Tase, ish-shefit të komisariatit të Policisë së Himarës, i cili tri ditë më parë, aksidentoi për vdekje një vajzë 7-vjeçare në bregdetin e plazhit të Potamit në Himarë. Ai akuzohet...

Vrau me gomone 7-vjeçaren/ Arjan Tase pranon krimin: Ngushëllime familjarëve, falje Policisë

para një jave - Top Channel

Arjan Tase nuk e ka kundërshtuar vendimin e dhënë nga gjykata e Vlorës për ta lënë në burg, pasi goditi për vdekje me gomone 7-vjeçaren në plazhin e Potamit. Në seancë, ai ka ngushëlluar familjarët e Jonada...

Vrau me gomone 7-vjeçaren, Arjan Tase pranon krimin: Ngushëllime familjarëve, falje policisë

para një jave - Telegrafi

Arjan Tase nuk e ka kundërshtuar vendimin e dhënë nga gjykata e Vlorës për ta lënë në burg, pasi goditi për vdekje me gomone 7-vjeçaren në plazhin e Potamit, në Himarë. Në seancë, ai ka ngushëlluar familjarët...

Goditi për vdekje 7-vjeçaren në Himarë, gjykata lë në burg Arjan Tasen

para një jave - RTV 21

Lihet në burg Arjan Tase, ish-shefit të komisariatit të Policisë së Himarës, i cili tri ditë më parë, aksidentoi për vdekje një vajzë 7-vjeçare në bregdetin e plazhit të Potamit në Himarë. Ai akuzohet...

“Do të kisha vrarë familjen time nëse…”- I mori jetën 7-vjeçares me skaf, zbardhet dëshmia e Arjan Tase: Fati im i keq, s’doja kurrsesi të ndodhte

para një jave - Panorama

Ish-shefi i policisë, Arjan Tase i ka kërkuar ndjesë familjarëve të Jonada Avdijt, 7-vjeçares që i mori jetën me skaf. Korrespondenti i Panorama, raporton se gjatë seancës gjyqësore Tase është shfaqur...

“Polici goditi për vdekje vajzën e mitur”/ Daily Mail: Mirela Kumbaro ia hodhi fajin për tragjedinë Arjan Tases dhe…

para një jave - Panorama

Vdekja e 7-vjeçares, Jonada Avdia ka marrë vëmendjen edhe të mediave britanike. Kështu, Daily Mail shkruan se “vajza britanike humbi jetën në një aksident të tmerrshëm me skaf, teksa ishte për pushime...

Mediat britanike për vdekjen e Jonadës në Himarë: Vajza u godit nga skafi i policit

para një jave - ABC News

Media britanike “The Mirror” ka pasqyruar ngjarjen e rëndë që ndodhi në brigjet shqiptare, tragjedinë ku humbi jetën Jonada Avdia, vajza 7 vjeçare e goditur nga skafi i shefit të policisë, tashmë të shkarkuar...

‘Nëse do isha rrotulluar në anën tjetër, do kisha vrarë familjen time’. Shefi Arjan Tase flet për momentet e tragjedisë

para një jave - NOA

Vlorë- ish-shefi i Policimit në Komunitet në Elbasan dhe ish- shefi i komisariatit Himarë, Arjan Tase, ka spjeguar momentet e tragjedisë ku humbi jetën 7-vjeçarja, Jonada Avdia. Sipas tij, nëse do ishte...

Vrau me gomone 7-vjeçaren, Arjan Tase pranon krimin: Ngushëllime familjarëve, falje policisë

para një jave - GazetaBlic

Arjan Tase nuk e ka kundërshtuar vendimin e dhënë nga gjykata e Vlorës për ta lënë në burg, pasi goditi për vdekje me gomone 7-vjeçaren në plazhin e Potamit, në Himarë. Në seancë, ai ka ngushëlluar familjarët...

Gjykata e Vlorës merr vendim për policin që goditi për vdekje 7-vjeçaren në Himarë

para një jave - Reporteri

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg policin Arjan Tase i cili i mori jetën me skaf ne breg të detit një vogëlusheje 7-vjeçare. Prokuroria e Vlorës ka kërkuar që polici që vrau me skaf 7-vjeçaren të hetohet...

Goditi për vdekje 7-vjeçaren në plazhin e Potamit, lihet në burg Arjan Tase

para një jave - Top Channel

Arjan Tase, ish-shefi i komisariatit të Himarës, që përplasi për vdekje 7-vjeçaren në plazhin e Potamit u la në arrest me burg nga gjykata e Vlorës, pas disa orësh seancë. Ndaj Tases, rëndon akuza e vrasjes...

Gazeta ‘The Mirror’ për vdekjen tragjike të Jonadës në plazhin e Potamit: Vajza e re britanike u godit nga skafi i policit

para një jave - Shekulli

Publikuar më 05.08.2022 nga Shekulli Media britanike “The Mirror” ka pasqyruar ngjarjen e rëndë që ndodhi në brigjet shqiptare, tragjedinë ku humbi jetën Jonada Avdia, vajza 7 vjeçare e goditur nga skafi...

Përplasi për vdekje të miturën në Himarë, gjykata lë në burg Arjan Tasen

para një jave - Indeks online

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë ka marrë sot vendimin “arrest me burg” për Arjan Tase, drejtuesin e gomones që përplasi për vdekje në plazhin e Potami në Himarë, 7-vjeçaren Jonada Avdiu. Sipas vendimit...

Ndryshon akuza ndaj komisarit Tase, ulet dënimi maksimal, ja sa vite burg rrezikon

para një jave - Bota Sot

Akuza ndaj komisarit Arjan Tase që përplasi për vdekje 7-vjeçaren, është vrasje me dashje parashikuar nga neni 76 që shkon deri në 20 vite burgim. Vrasje me dashje indirekte është e sqaruar në komentarin...

Vdekja e 7-vjeçares në Himarë, polici ngushëllon familjarët dhe i kërkon falje Policisë së Shtetit

para një jave - Kallxo

Polici Arjan Tase nuk e ka kundërshtuar vendimin e dhënë nga Gjykata e Vlorës për ta lënë në burg, pasi goditi për vdekje me gomone 7-vjeçaren në plazhin e Potamit në Himarë. Në seancë, ai ka ngushëlluar...

Vdekja e 7-vjeçares në Himarë bën jehonë në mediat britanike, ja çfarë shkruajnë

para një jave - Bota Sot

Media britanike “The Mirror” ka pasqyruar ngjarjen e rëndë që ndodhi në brigjet shqiptare, tragjedinë ku humbi jetën Jonada Avdia, vajza 7 vjeçare e goditur nga skafi i shefit të policisë, tashmë të shkarkuar...

Gjykata e la në burg, ndërsa prokuroria akuzon policin për vrasje me dashje, Arjan Tase u kërkon falje familjarëve të 7-vjeçares që vrau me skaf

para një jave - Shekulli

Publikuar më 05.08.2022 nga Shekulli Tre ditë pas tragjedisë në plazhin e Potamit, Gjykata e Vlorës ka lënë në burg policin Arjan Tase i cili i mori jetën me skaf në breg të detit një vogëlusheje 7-vjeçare....

‘Ndalo se e vrave’, zbardhet dëshmia e babait të Jonadës: Skafi erdhi drejt nesh, e preu vajzën në të gjithë trupin

para një jave - Zhurnal

Minuta tmerri kanë qenë ato me të cilat është ndeshur familja Avdia, e cila ishte akomoduar në Potam një ditë përpara tragjedisë në të cilën humbi vajzën e vogël, Jonadën, 7 vjeçe. Gazetasi.al mëson nga...

“Ngushëllime familjarëve, falje Policisë së Shtetit”, fjalët e Arjan Tases në Gjykatën e Vlorës

para një jave - Klan

“Ngushëllime familjarëve, falje Policisë së Shtetit”, fjalët e Arjan Tases në Gjykatën e Vlorës “Ngushëllime familjarëve, falje Policisë së Shtetit”, këto kanë qenë fjalët e vetme që ka artikuluar Arjan...

Burg për policin që përplasi me gomone 7-vjeçaren

para një jave - Lajm

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg pa afat ish-shefin e policimit në Drejtorinë e Elbasanit, Arjan Tase që paraditen e 2 Gushtit përplasi për vdekje me gomone 7-vjeçaren, Jonada Avdia. Ndaj ish-efektivit...

Gjykata akuzon policin për vrasje me dashje, Arjan Tase u kërkon falje familjarëve të 7-vjeçares që vrau me skaf

para një jave - Shekulli

Publikuar më 05.08.2022 nga Shekulli Tre ditë pas tragjedisë në plazhin e Potamit, Gjykata e Vlorës ka lënë në burg policin Arjan Tase i cili i mori jetën me skaf në breg të detit një vogëlusheje 7-vjeçare....

Vrau me gomone 7-vjeçaren, Arjan Tase pranon krimin: Ngushëllime familjarëve, falje policisë

para një jave - Zeri

Arjan Tase nuk e ka kundërshtuar vendimin e dhënë nga gjykata e Vlorës për ta lënë në burg, pasi goditi për vdekje me gomone 7-vjeçaren në plazhin e Potamit, në Himarë. Në seancë ai ka ngushëlluar familjarët...

Përplasi për vdekje me skaf 7-vjeçaren, gjykata e Vlorës merr vendimin për policin Arjan Tase

para një jave - Alsat-M

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg policin Arjan Tase i cili i mori jetën me skaf ne breg të detit një vogëlusheje 7-vjeçare. Prokuroria e Vlorës ka kërkuar që polici që vrau me skaf 7-vjeçaren të hetohet...

Berisha: Janë zhdukur kamerat nga vendi i krimit në Himarë. Qytetarët i kanë lënë 72 orë afat Ramës

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi se janë zhdukur kamerat nga vendi i krimit në Himarë. Berisha paralajmëroi kryeministrin Edi Rama, ndërsa tha se qytetarët i kanë lënë 72 orë afat. “Janë bërë...

Lihet në burg Arjan Tase, akuzohet për vrasje me dashje të 7-vjeçares në Himarë

para një jave - Telegrafi

Lihet në burg Arjan Tase, ish-shefit të komisariatit të Policisë së Himarës, i cili tri ditë më parë, aksidentoi për vdekje një vajzë 7-vjeçare në bregdetin e plazhit të Potamit në Himarë. Ai akuzohet...

Përplasi për vdekje me skaf 7-vjeçaren, gjykata e Vlorës merr vendimin për policin Arjan Tase

para një jave - Gazeta Express

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg policin Arjan Tase i cili i mori jetën me skaf ne breg të detit një vogëlusheje 7-vjeçare. Prokuroria e Vlorës ka kërkuar që polici që vrau me skaf 7-vjeçaren të hetohet...

Goditi për vdekje me gomone 7-vjeçaren në plazhin e Potamit, Gjykata cakton “arrest me burg” për Arjan Tasen

para një jave - Klan

Arjan Tase Goditi për vdekje me gomone 7-vjeçaren në plazhin e Potamit, Gjykata cakton “arrest me burg” për Arjan Tasen Gjykata e Vlorës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Arjan Tasen. Ish-shefi...

Tragjedia në Himarë, Berisha: Janë zhdukuar kamerat që regjistruan skenën e krimit

para një jave - Ora news

Kryetari i PD-së thotë se është bërë përpjekje për të fshehur gjurmët e krimit në plazhin e Potamit, ku efektivi Arjan Tase vrau me skaf vajzën 7 vjeçare Jonada Advdija më 2 gusht 2022. “Janë bërë përpjekje...

“Janë zhdukur kamerat e sigurisë”, Berisha për tragjedinë e Potamit: Rama të shkarkojë 2 ministrat! Çuçi anëtar i shoqatës së trafikantëve

para një jave - Top Channel

Në konferencën e përjavshme për mediat, Sali Berisha kërkoi sërish dorëheqjen apo shkarkimin e dy ministrave Çuçi e Kumbaro, të cilët i konsideron si përgjegjës të tragjedisë në plazhin e Potamit, ku 7...

‘Ndalo se e vrave’, dëshmia e babait të Jonadës: Skafi erdhi drejt nesh, na ndau

para një jave - OraInfo

Minutat e tmerrit para vdekjes: ‘Ndalo se e vrave’, dëshmia e babait të Jonadës: Skafi erdhi drejt nesh, na ndau. Minuta tmerri kanë qenë ato me të cilat është ndeshur familja Avdia, e cila ishte akomoduar...

Akuzohet se shkaktoi tragjedinë në Himarë, çfarë tha Arjan Tases në gjygj

para një jave - NOA

VLORË- I dyshuari për vrasjen e 7-vjeçares Jonada Avdia, Arjan Tase doli sot para trupit gjykues. Ai nuk e ka kundërshtuar masën e sigurisë e dhënë nga gjykata e Vlorës për ta lënë në burg. Në seancë,...

Ish komisari i policisë që vrau 7 vjeçaren në Himarë akuzohet për "vrasje me dashje"

para një jave - Zëri i Amerikës

Gjykata e Vlorës dha masën e sigurisë në burg për ish-komisarin e policisë Arjan Tase pasi prokuroria e Vlorës ngriti akuzën e “vrasjes së kryer në formën e dashjes indirekte “ të 7-vjeçares Jonada Avdia....

Goditi për vdekje 7-vjeçaren në Himarë, gjykata lë në burg Arjan Tasen

para një jave - Zeri

Pas disa orë seancë gjyqësore, Gjykata e Vlorës shqiptoi dënim me burg për Arjan Tase, ish-shefin e komisariatit të Policisë së Himarës, i cili tri ditë më parë aksidentoi për vdekje një vajzë 7-vjeçare...

Vrasje me dashje indirekte, Gjykata lë në burg ish-efektivin Arjan Tase

para një jave - News33

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për ish-efektivin Arjan Tase. Prokuroria kërkoi arrest me burg për efektivin e policisë i cili në plazhin e Potamit me gomonen që ngiste vrau një...

Gjykata e Vlorës jep masën e sigurisë për Arjan Tasen

para një jave - NOA

Vlorë- Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për komisarin e policisë Arjan Tase, i cili përplasi me skaf 7-vjeçaren Jonada Avdia që ndërroi jetë në plazhin e Potamit.

‘Ndalo se e vrave’, zbardhet dëshmia e babait të Jonadës: Skafi erdhi drejt nesh, e preu vajzën në të gjithë trupin

para një jave - GazetaBlic

Minuta tmerri kanë qenë ato me të cilat është ndeshur familja Avdia, e cila ishte akomoduar në Potam një ditë përpara tragjedisë në të cilën humbi vajzën e vogël, Jonadën, 7 vjeçe. Gazetasi.al mëson nga...

Zyrtarizohet akuza që ka ngritur Prokuroria ndaj Arjan Tases

para një jave - Panorama

Zyrtarizohet akuza e Prokurorisë së Vlorës e ngritur ndaj ish policit Arjan Tase. Korespondenti i Panorama bën me dije se sot në gjykatë Prokuroria kërkoi masën “arrest me burg” për Tasen për akuzën “vrasje...

Arjan Tase i shpreh ngushëllimet familjes Avdia në sallën e gjyqit, kërkon falje ndaj…detajet nga seanca

para një jave - Panorama

Korespondenti i Panorama raporton se Arjan Tase sot në gjykatë ku doli për vlerësimin e masës së sigurisë u ka shprehur ngushëllimet e tij familjarëve të vogëlushes 7-vjeçare Jonada Avdia. Mësohet se Tase...

U la burg pasi përplasi për vdekje 7-vjeçaren, Arjan Tase thotë vetëm dy fjalë në gjykatë

para një jave - Albeu

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për Arjan Tasen, polici që përplasi për vdekje 7-vjeçaren në Himarë. Pas vendimit të gjykatës, Tase ka thënë: “Ngushëllime familjarëve, falje policisë...

Gjykata e Vlorës merr vendim për policin që goditi për vdekje 7-vjeçaren në Himarë

para një jave - Aktuale

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg policin Arjan Tase i cili i mori jetën me skaf ne breg të detit një vogëlusheje 7-vjeçare. Prokuroria e Vlorës ka kërkuar që polici që vrau me skaf 7-vjeçaren të hetohet...

Vrau me skaf 7 vjeçaren / Gjykata lë në burg ish oficerin, Arjan Tase: Ngushëllime familjarëve, i kërkoj falje Policisë së Shtetit

para një jave - Vizion Plus

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg ish oficerin Arjan Tase, i cili akuzohet për vrasjen e 7 vjeçares në plazhin e Potamit në Himarë. Prokuroria e Vlorës ka hedhur poshtë akuzën e ngritur nga Agjencia e Mbikqyrjes...

Përplasi për vdekje me skaf 7-vjeçaren, gjykata e Vlorës merr vendimin për policin Arjan Tase

para një jave - GazetaBlic

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg policin Arjan Tase i cili i mori jetën me skaf në breg të detit një vogëlusheje 7-vjeçare. Prokuroria e Vlorës ka kërkuar që polici që vrau me skaf 7-vjeçaren të hetohet...

Vrau me skaf 7-vjeçaren, Gjykata e Vlorës merr vendimin për Arjan Tasen

para një jave - Albeu

Gjykata e Vlorës ka marrë vendimin për ish-efektivin e policisë Arjan Tase, i cili përplasi pë vdekjen e vogëlushes 7-vjeçare në plazhin e Potamit. Prokuroria Vlorë ka kërkuar që Tase të hetohet me akuzën...

Përplasi me skaf për vdekje 7-vjeçaren, dy fjalët e Arjan Tases në gjyq

para një jave - Albeu

Përplasi me skaf për vdekje 7-vjeçaren, dy fjalët e Arjan Tases në gjyq Tase në seancë : Ngushëllime familjarëve, falje policisë së shtetit, nuk e ka kundërshtuar vendimin e marrë sot. vijon…/albeu.com

Vrau me skaf 7-vjeçaren, Gjykata merr vendimin për policin Arjan Tase

para një jave - Bota Sot

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg policin Arjan Tase i cili i mori jetën me skaf ne breg të detit një vogëlusheje 7-vjeçare. Prokuroria e Vlorës ka hedhur poshtë akuzën e ngritur nga Agjencia e Mbikqyrjes...

Vrau me skaf 7-vjeçaren, flet polici Arjan Tase

para një jave - ABC News

Vrau me skaf 7-vjeçaren, flet polici Arjan Tase Tase në seancë : Ngushëllime familjarëve, falje policisë së shtetit, nuk e ka kundërshtuar vendimin e marrë sot. Gjykata e Vlorës ka caktuar masën e sigurisë...

"Çun londre", Berisha tregon pronarin e skafit që aksidentoi 7-vjeçaren, kush e ktheu në punë Arjan Tasen

para një jave - Gazeta Express

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha pasi mori pjesë në protestën e djeshme për tragjedinë ku Jonada Avdia u vra nga një gomone e drejtuar nga komisari Arjan Tase, ka dalë në një konferencë për...

Minutat e tmerrit para vdekjes, dëshmia e babait të Jonadës: Skafi erdhi drejt nesh me shpejtësi dhe na ndau

para një jave - Tetova Sot

Minuta tmerri kanë qenë ato me të cilat është ndeshur familja Avdia, e cila ishte akomoduar në Potam një ditë përpara tragjedisë në të cilën humbi vajzën e vogël, Jonadën, 7 vjeçe. Gazetasi.al mëson nga...

E FUNDIT/ Vrau me skaf 7-vjeçaren, Gjykata e Vlorës merr vendimin për Arjan Tasen

para një jave - Albeu

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg policin Arjan Tase i cili i mori jetën me skaf ne breg të detit një vogëlusheje 7-vjeçare. Prokuroria e Vlorës ka kërkuar që polici që vrau me skaf 7-vjeçaren të hetohet...

Tragjedia në Himarë, caktohet masa e sigurisë ndaj Arjan Tases. Ish-polici që i mori jetën 7-vjeçares lihet në burg

para një jave - Panorama

Arjan Tase lihet në burg! Ai mbërriti rreth orës 10:20 në ambientet e Gjykatës së Vlorës e cila kishte caktuar ditën e sotme më 5 gusht, seancën për vlerësimin e masës së sigurisë ndaj ish-shefit të Komisariatit...

Mediat britanike pasqyrojnë vdekjen tragjike të Jonadës në plazhin e Potamit: U godit nga skafi i policit Arjan Tase teksa notonte

para një jave - Panorama

Media britanike “ The Mirror ” ka pasqyruar ngjarjen e rëndë që ndodhi në brigjet shqiptare, tragjedinë ku humbi jetën Jonada Avdia, vajza 7 vjeçare e goditur nga skafi i shefit të policisë, tashmë të...

E FUNDIT/ Vrau me skaf 7-vjeçaren, Gjykata merr vendimin për policin Arjan Tase

para një jave - ABC News

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg policin Arjan Tase i cili i mori jetën me skaf ne breg të detit një vogëlusheje 7-vjeçare. Prokuroria e Vlorës ka kërkuar që polici që vrau me skaf 7-vjeçaren të hetohet...

“E goditi Jonadën me pjesën e motorit”/ Zbardhet dëshmia e babait të 7-vjeçares që u vra në Himarë: Skafi hyri me shpejtësi të madhe dhe më ndau nga vajza

para një jave - Java News

Zbardhet dëshmia në polici te babait të 7-vjeçares Jonada Avdia e cila u vra nga skafi që drejtohej nga polici Arjan Tase. Në dëshminë e siguruar nga gazetari Igli Çelmeta për “BalkanWeb” babai Bledar...

“Ne do të bashkërendojmë çdo veprim”, Berisha: Meta një opozitar i vërtetë,...

para një jave - BalkanWeb

Kreu i PD Sali Berisha në një komunikim për mediat u pyet nëse ka biseduar me kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta lidhur me aksionin opozitar dhe çështje që do të trajtohen. Berisha u shpreh se ende nuk...

Berisha: PD krah çdo proteste qytetare, ka ndryshuar qëndrimi ynë ndaj tyre

para një jave - Ora news

Kryetari I Partisë Demokratike Sali Berisha në bashkëbisedim të përjavshëm me gazetarët tregoi nëse do të vijojë të mbështesë protestat që do të organizohen nga shoqeria civile. Sipas tij qëndrimi I PD...

Berisha: Ngjarja në Himarë është krim i mirfilltë shtetëror, i kërkoj Ramës të shkarkojë menjëherë të dy ministrat

para një jave - Klan

Berisha: Ngjarja në Himarë është krim i mirfilltë shtetëror, i kërkoj Ramës të shkarkojë menjëherë të dy ministrat Sali Berisha: Janë zhdukur kamerat nga vendi i krimit Janë bërë përpjekje të mëdha për...

Berisha: Asgjë nuk e nxit më shumë revoltën sesa bllokimi i drejtësisë. Për Edi Ramën do ketë një gjykim popullor

para një jave - Panorama

Ish kryeministri Sali Berisha ka deklaruar në konferencën e përjavshme me mediat se për Edi Ramën “do ketë një gjykim popullor” në lidhje me skandalet e denoncuara për vjedhje. Ndër të tjera, Berisha tha...

Sali Berisha i reagon ministrit të Brendshëm: Ministri i familjes Çuçi është skafo-ministër

para një jave - Telegrafi

Pas vdekjes tragjike të vajzës 7 vjeçare në plazhin Potam të Himarës, i pari i Partisë Demokratike (PD), Sali Berisha kishte kërkuar dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi, i cili sot me një reagim...

Mediat britanike për vdekjen e Jonadës në Himarë: Vajza u godit nga skafi i policit

para një jave - Tetova Sot

Media britanike “The Mirror” ka pasqyruar ngjarjen e rëndë që ndodhi në brigjet shqiptare, tragjedinë ku humbi jetën Jonada Avdia, vajza 7 vjeçare e goditur nga skafi i shefit të policisë, tashmë të shkarkuar...

Berisha: Rama ka 72 orë afat të shkarkojë 2 ministrat, janë zhdukur kamerat që regjistruan skenën e krimit

para një jave - Shekulli

Publikuar më 05.08.2022 nga Shekulli Kryetari i PD, Sali Berisha i kërkoi kryeministri të shkarkojë menjëherë dy ministrat përgjegjës direkt të kësaj ngjarjeje të rëndë, ministren e Turizmit dhe atë të...

LIVE/ Ngjarja tragjike në Himarë dhe protesta, Berisha konferencë me gazeta...

para një jave - BalkanWeb

Kreu i PD Sali Berisha, në një komunikim për mediat komentoi ngjarjen tragjike në Himarë, duke u ndalur edhe tek protesta e zhvilluar ditën e djeshme. /vijon…

Vrasja e 7 vjeçares në Himarë, Berisha nxjerr emrin e pronarit të skafit: J...

para një jave - BalkanWeb

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha pasi mori pjesë në protestën e djeshme për tragjedinë ku Jonada Avdia u vra nga një gomone e drejtuar nga komisari Arjan Tase, ka dalë në një konferencë për...

Berisha sërish thirrje Ramës: Shkarko dy ministrat përgjegjës për fatkeqësinë në Himarë

para një jave - Albeu

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një komunikim për mediat i bëri dhe njëherë thirrje kryeministrit Rama të shkarkojë dy ministrat e tij, si përgjegjës për fatkeqësinë në Potam. “Bën një status e fillon...

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

para një jave - ABC News

Vetëm pak minuta pasi Ilir Meta, tha se do të bashkëpunonte ngushtë me Sali Berishën, ky i fundit ka lëshuar deklarata pozitive ndaj ish-presidentit. Sipas Berishës, Ilir Meta është një opozitar i vërtetë...

“Nuk tha asnjë fjalë për vrasjen nga polici trafikant”, Berisha...

para një jave - BalkanWeb

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha në një reagim në facebook është shprehur me kritika ndaj ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi. Ndërsa ka publikuar fotografi, Berisha drejtuar me akuza thekson se...

Tragjedia në Potam/ Sali Berisha: Janë zhdukur kamerat që regjistruan skenën e krimit. Edi Rama meriton një revoltë të madhe popullore

para një jave - Panorama

Sali Berisha: Janë bërë përpjekje të mëdha për të fshehur gjurmët e krimit, jo vetëm autori tentoi të largohet, por janë zhdukur kamerat që regjistruan skenën e krimit. Persona, kriminelë njësoj si Arjan...

Tragjedia në Himarë/ “Fax News” siguron dosjen hetimore: Tase e kthehu menjëherë skafin! Helikat e motorëve masakruan trupin e 7-vjeçares (Zbulohet skena e krimit)

para një jave - FaxWeb

“Fax News” ka siguruar dosjen hetimore ndaj komisarit të policisë Arjan Tase i cili 4 ditë më parë përplasi me skaf 7-vjeçaren Jonada Avdia në plazhin e Potamit në Himarë. Gjithashtu Prokuroria ka kërkuar...

Vrasja e 7-vjeçares në Himarë, Berisha: Pronari i skafit një nga “çunat e Londrës”, kush e riktheu në detyrë Arjan Tasen

para një jave - ABC News

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u ndal sot tek ngjarja kriminale e ndodhur tre ditë më parë në Potam të Himarës ku polici Arjan Tase, vrau me skaf një 7-vjeçare. Berisha tha se skafi i përket...

Vrau me gomone 7-vjeçaren: Arjan Tase pranon krimin, çfarë tha në seancë?

para një jave - Infokusi

Arjan Tase nuk e ka kundërshtuar vendimin e dhënë nga gjykata e Vlorës për ta lënë në burg, pasi goditi për vdekje me gomone 7-vjeçaren në plazhin e Potamit. Në seancë, ai ka ngushëlluar familjarët e Jonada...

Vrasje me dashje: Gjykata e Vlorës mban në burg policin Arjan Tase që përplasi për vdekje 7 vjeçaren

para një jave - Gazeta Metro

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg policin Arjan Tase i cili i mori jetën me skaf ne breg të detit një vogëlusheje 7-vjeçare. Prokuroria e Vlorës ka kërkuar që polici që vrau me skaf 7-vjeçaren të hetohet...

Tragjedia në Himarë/ Flet Arjan Tase: Nëse skafi do ishte rrotulluar në anën tjetër, do kisha vrarë familjen time

para një jave - Java News

Në seancën gjyqësore, Arjan Tase është shfaqur i tronditur pas ngjarjes së rëndë në Himarë, ku përplasi për vdekje 7-vjeçaren Jonada Avdia. “Nuk do të doja kurrësesi të kishte ndodhur ajo që ndodhi. Nuk...

Përplasi për vdekje të miturën në Himarë, gjykata lë në burg Arjan Tasen

para një jave - ATV Live

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë ka marrë sot vendimin “arrest me burg” për Arjan Tase, drejtuesin e gomones që përplasi për vdekje në plazhin e Potami në Himarë, 7-vjeçaren Jonada Avdiu. Sipas vendimit...

Ngjarja në Himarë/ Berisha nxjerr emrin e pronarit të skafit

para një jave - Vizion Plus

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha pasi mori pjesë në protestën e djeshme për tragjedinë ku Jonada Avdia u vra nga një gomone e drejtuar nga komisari Arjan Tase, ka dalë në një konferencë për...

Tragjedia në Himarë-Arjan Tase: Nëse do isha rrotulluar në anën tjetër, do kisha vrarë familjen time

para një jave - Bota Press

Ish-efektivi i Policisë së Shtetit, Arjan Tase ka dhënë detaje të tjera lidhur me atë që ka ndodhur mesditen e të martës në plazhin e Potamit në Himarë. Në rrëfimin e tij, gjatë seancës së sotme për masën...

Lihet në burg Arjan Tase, akuzohet për vrasje me dashje indirekte të 7-vjeçares

para një jave - Tetova Sot

Është lënë në burg Arjan Tase, ish-shefi i komisariatit të Policisë së Himarës, i cili tri ditë më parë, aksidentoi për vdekje një vajzë 7-vjeçare në bregdetin e plazhit të Potamit në Himarë. Ai akuzohet...

Goditi për vdekje 7-vjeçaren në plazhin e Potamit, Arjan Tase mbërrin në gjykatën e Vlorës

para një jave - Top Channel

Arjan Tase ish-shefi i komisariatit të Himarës, që përplasi për vdekje 7-vjeçaen në plazhin e Potamit ka mbërritur në ambientet e gjykatës së Vlorës për t’u njohur më masën e sigurisë. Prokurorja Eranda...

Tragjedia e Potamit/ Ministri i Brendshëm reagon pas akuzave: Përgjegjës për jetën e shtetasve, por jo për baltën e Berishës!

para një jave - Top Channel

Një ditë pas akuzave të ish kryeministrit Berisha, bërë në protestën e thirrur nga shoqëria civile pas tragjedisë në Potam, vjen reagimi i Ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi. Ndërsa i konsideron sajesa...

Ndryshon akuza ndaj komisarit Arjan Tase/ Dënimi maksimal me burg ulet nga 20 vite në 15 vite

para një jave - Java News

Akuza ndaj komisarit Arjan Tase që përplasi për vdekje 7-vjeçaren, është vrasje me dashje parashikuar nga neni 76 që shkon deri në 20 vite burgim. Vrasje me dashje indirekte është e sqaruar në komentarin...

Tragjedia në Himarë dhe deklarata e Berishës, reagon ministri Çuçi: Jam përpjekur të flasë me veprime konkrete kundër fajtorëve

para një jave - Telegrafi

Më 2 gusht vajza 7-vjeçare e familjes Avdia humbi jetën në Himarë, teksa pushonte me familjen e saj. Ajo u përplas për vdekje teksa ishte në breg, nga mjeti i fuqishëm motorik që drejtohej nga ish-shefi...

Vrasja makabre e 7-vjeçares në det bëhet lajm në mediat ndërkombëtare

para një jave - Insajderi.org

Mediat britanike i kanë bërë jehonë ngjarjes tragjike të Potamit, ku 7-vjeçarja Jonada Avdia humbi jetën pasi u përplas nga skafi i drejtuar nga zyrtari i policisë Arjan Tase. “Një vajzë e vogël britanike...

Gjykata vendos për policin që shkaktoi tragjedinë në Himarë, ai i shpreh ngushëllime familjes së viktimës

para një jave - Lajmi.net

Efektivi i policisë Arjan Tase ka qenë i ngarkuar emocionalisht në seancën gjyqësore për vlerësimin e masës së sigurisë. Ai i ka shprehur ngushëllime familjes së Jonadës dhe i ka kerkuar ndjesë Policisë...

Si do arrini ta rrëzoni Ramën? Sali Berisha zbulon planin e tij

para një jave - InfoShqip

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncoi sot se Edi Rama ka nisur që tani punën për blerjen e zgjedhjeve të ardhshme, duke zbritur në terren inspektorët e zonave. Berisha tha se zgjedhjet nuk do të vidhen...

Mediat britanike për vdekjen e Jonadës në Himarë: Vajza u godit nga skafi i policit

para një jave - FaxWeb

Media britanike “The Mirror” ka pasqyruar ngjarjen e rëndë që ndodhi në brigjet shqiptare, tragjedinë ku humbi jetën Jonada Avdia, vajza 7 vjeçare e goditur nga skafi i shefit të policisë, tashmë të shkarkuar...

Tragjedia e Potamit/ Ministri i Brendshëm reagon një ditë pas protestës

para një jave - Top Channel

Reagimi i Ministrisë së Brendshme për tragjedinë në Himarë: Ka një përpjekje për të prodhuar fakte që të ilustrojnë akuzat e gatshme të Sali Berishës ndaj meje pas tragjedisë së fundit në Himarë. Për respekt...

Aksidentoi për vdekje 7-vjeçaren në Himarë, Arjan Tase mbërrin në ambientet...

para një jave - BalkanWeb

Ish-polici Arjan Tase që aksidentoi për vdekje 7-vjeçaren në Himarë ka mbërritur në ambientet e gjykatës në Vlorë. Seanca drejtohet nga gjyqtarja, Viola Canaj ndërsa prokurore e çështjes është Eranda Lazaj....

Gjykata e lë në burg, Arjan Tase i kërkon falje familjes Avdia dhe Policisë: Nuk do ta ankimoj vendimin!

para një jave - Java News

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg policin Arjan Tase i cili i mori jetën me skaf ne breg të detit një vogëlusheje 7-vjeçare. Prokuroria e Vlorës ka kërkuar që polici që vrau me skaf 7-vjeçaren të hetohet...

Tragjedia në Himarë, Arjan Tase del sot para Gjykatës së Vlorës – akuzohet për vrasje me dashje

para një jave - Telegrafi

Ish-efektivi Arjan Tase do të dalë sot në orën 10:30 para Gjykatës së Vlorës për masën e sigurisë. Ish-shefi i Komisariatit të Himarës, Tase u arrestuar 3 ditë më parë pas ngjarjes tragjike të ndodhur...

Tragjedia e Himarës, Çuçi i përgjigjet akuzave të Berishës

para një jave - Klan

Tragjedia e Himarës, Çuçi i përgjigjet akuzave të Berishës Vdekja e 7-vjeçares Avdia si pasojë e goditjes së skafit me drejtues ish-policin Arjan Tase ka tronditur opinionin publik. Mbrëmjen e djeshme...

Tragjedia në Himarë dhe deklarata e Berishës, reagon ministri Çuçi: Jam përpjekur të flasë me veprime konkrete kundër fajtorëve

para një jave - Bota Sot

Më 2 gusht vajza 7-vjeçare e familjes Avdia humbi jetën në Himarë, teksa pushonte me familjen e saj. Ajo u përplas për vdekje teksa ishte në breg, nga mjeti i fuqishëm motorik që drejtohej nga ish-shefi...

"Zotëron një kompani mjetesh lundruese", reagon ministri Çuçi pas akuzave të Berishës

para një jave - Gazeta Express

Pas akuzave nga kreu i PD-së Sali Berisha që zotëron një kompani mjetesh lundruese në pronësi të tij, ka reaguar edhe ministri i Brendshëm Bledi Çuçi. Sipas ekstraktit të QKB, që u publikua dje në media...

Vrau me skaf 7-vjeçaren, flet polici Arjan Tase

para një jave - Tetova Sot

Vrau me skaf 7-vjeçaren, flet polici Arjan Tase Tase në seancë : Ngushëllime familjarëve, falje policisë së shtetit, nuk e ka kundërshtuar vendimin e marrë sot. Gjykata e Vlorës ka caktuar masën e sigurisë...

Akuzat e Berishës për kompaninë e mjeteve lundruese në pronësi të Çuçit, re...

para një jave - BalkanWeb

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka reaguar lidhur me akuzat që u artikuluan ditën e djeshme nga kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha për një kompani mjetesh lundruese në pronësi të tij. Sipas ekstraktit...

Përplasi për vdekje 7-vjeçaren me skaf, shtyhet seanca për masën e sigurisë për Arjan Tasen

para një jave - Gazeta Express

Ish-shefi i Komisariatit të Himarës Arjan Tase, i cili duke dhënë shfaqje ne bregun e plazhit të Potamit vrau me skaf një vajzë 7-vjeçare, pritet të dalë sot para gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë....

Ministri Çuçi e pranon: Kam një shoqatë velierash sportive, të ndajmë fatin e Shqipërisë nga fati dhe balta e Berishës

para një jave - Shekulli

Publikuar më 05.08.2022 nga Shekulli Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi pranoi se ka një shoqatë velierash sportive, ashtu siç u zbuluar nga gazetari i ekonomisë, Klodian Tomorri. Por Çuçi akuzoi Berishën...

Vrau me skaf 7-vjeçaren në Himarë/ Gjykata merr vendimin për policin Arjan Tase

para një jave - Java News

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg policin Arjan Tase i cili i mori jetën me skaf ne breg të detit një vogëlusheje 7-vjeçare. Prokuroria e Vlorës ka kërkuar që polici që vrau me skaf 7-vjeçaren të hetohet...

Policia që shkaktoi tragjedinë në Himarë del sot para gjykatës, kjo është akuza ndaj tij

para një jave - Syri.net Kosova

Ish-efektivi Arjan Tase do të dalë sot në orën 10:30 para Gjykatës së Vlorës për masën e sigurisë. Ish-shefi i Komisariatit të Himarës, Tase u arrestua 3 ditë më parë pas ngjarjes tragjike të ndodhur në...

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

para një jave - Tetova Sot

Vetëm pak minuta pasi Ilir Meta, tha se do të bashkëpunonte ngushtë me Sali Berishën, ky i fundit ka lëshuar deklarata pozitive ndaj ish-presidentit. Sipas Berishës, Ilir Meta është një opozitar i vërtetë...

Tragjedia në Himarë, mbërrin në ambientet e gjykatës Arjan Tase. Sot vendoset masa e sigurisë

para një jave - Panorama

Arjan Tase ka mbërritur rreth orës 10:20 në ambientet e Gjykatës së Vlorës e cila ka caktuar ditën e sotme më 5 gusht, për të zhvilluar seancën për vlerësimin e masës së sigurisë ndaj ish-shefit të Komisariatit...

Arjan Tase del sot para gjykatës për vrasjen e vajzës 7 vjeçe

para një jave - Ina

Ish-efektivi Arjan Tase do të dalë sot në orën 10:30 para Gjykatës së Vlorës për masën e sigurisë. Ish-shefi i Komisariatit të Himarës, Tase u arrestuar 3 ditë më parë pas ngjarjes tragjike të ndodhur...

“Ai s’është Ilir Meta, por Ilir Floriri”/ Berisha harron akuzat: Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

para një jave - Java News

Vetëm pak minuta pasi Ilir Meta, tha se do të bashkëpunonte ngushtë me Sali Berishën, ky i fundit ka lëshuar deklarata pozitive ndaj ish-presidentit. Sipas Berishës, Ilir Meta është një opozitar i vërtetë...

Tragjedia në Himarë/ Çuçi: Fajtorët janë para drejtësisë, jam përpjekur të flas me veprime konkrete

para një jave - Vizion Plus

Ministri I Brendshëm Bledi Çuçi ka reaguar për tragjedinë e Himarës, ku humbi jetën një 7 vjeçare pas përplasjes me skaf nga ish oficeri Arjan Tase. Në një postim në Facebook, Çuçi shkruan se gjatë kësaj...

Tragjedia në Himarë, Berisha: Skafi i përket njërit prej “çunave të Londrës”

para një jave - Lajmi.net

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u ndal sot tek ngjarja kriminale e ndodhur tre ditë më parë në Potam të Himarës ku polici Arjan Tase, vrau me skaf një 7-vjeçare. Berisha tha se skafi i përket...

Vrau me skaf 7-vjeçaren, polici Arjan Tase mbërrin në Gjykatën e Vlorës

para një jave - ABC News

Ish-shefi i Komisariatit të Himarës Arjan Tase, i cili duke dhënë shfaqje ne bregun e plazhit të Potamit vrau me skaf një vajzë 7-vjeçare, pritet të dalë sot para gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë....

Ministri Çuçi flet për rastin e 7-vjeçares: Kam reaguar me vepra, akuzat ndaj meje i nxit Berisha

para një jave - NOA

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka reaguar në lidhje me rastin e vdekjes së 7-vjeçares Jonada Avdia si pasojë e goditjes nga një skaf në plazhin e Potamit në Himarë. Ai shprehet se ka reaguar me vepra...

Përplasi për vdekje me skaf 7-vjeçaren, gjykata e Vlorës merr vendimin për policin Arjan Tase

para një jave - in7

Përplasi për vdekje me skaf 7-vjeçaren, gjykata e Vlorës merr vendimin për policin Arjan Tase Gjykata e Vlorës ka lënë në burg policin Arjan Tase i cili i mori jetën me skaf ne breg të detit një vogëlusheje...

Vrau me skaf 7-vjeçaren, mbërrin në gjykatë polici Arjan Tase

para një jave - Albeu

Ish-shefi i Komisariatit të Himarës, Arjan Tase, i cili përplasi për vdekje me skaf 7-vjeçare në Himarë, ka mbërritur sot në gjykatë ku do të njihet me masën e sigurisë. Prokuroria e Vlorës pritet të ashpërsojë...

Akuzat e Berishës për biznesin e skafeve, reagon Çuçi: Sajesë e neveritshme, nuk më sfidon

para një jave - Albeu

Vdekja e 7-vjeçare nga skafi në Himarë ka sjellë përplasje mes kampit të opozitës dhe qeverisë. Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi i është përgjigjur akuzave të Berishës, se ai ka biznes skafesh. Çuçi e ka...

Zbardhet dëshmia e babait të Jonadës: Skafi erdhi drejt nesh, e preu vajzën në të gjithë trupin

para një jave - Revista Kosovarja

Minuta tmerri kanë qenë ato me të cilat është ndeshur familja Avdia, e cila ishte akomoduar në Potam një ditë përpara tragjedisë në të cilën humbi vajzën e vogël, Jonadën, 7 vjeçe. Gazetasi.al mëson nga...

“Mund të kisha vrarë dhe familjen time…”, Arjan Tase kërkon ndjesë në sallën e gjyqit, akuza parashikon dënimin nga 10-15 vite burg

para një jave - FaxWeb

Detaje të reja mësohen nga seanca gjyqësore për Arjan Tasen, për të cilin Gjykata e Vlorës vendosi masën e sigurisë të arrestit me burg, nën akuzën e vrasjes në rrethana indirekte, e cila parashikohet...

“Drejtësi për Jonadën”, sërish protestë të hënën

para një jave - Telegrafi

Protesta për Jonadën, vajzën 7-vjeçare e cila u godit nga gomonia që drejtohej nga komisari Arjan Tase, mbrëmë zgjati rreth dy orë, në Tiranë. Qytetarë, fëmijë, shoqëria civile dhe politikanë të opozitës...

Arjan Tase del sot para Gjykatës së Vlorës, akuzohet për vrasje me dashje

para një jave - Gazeta Express

Ish-efektivi Arjan Tase do të dalë sot në orën 10:30 para Gjykatës së Vlorës për masën e sigurisë. Ish-shefi i Komisariatit të Himarës, Tase u arrestuar 3 ditë më parë pas ngjarjes tragjike të ndodhur...

Tragjedia në Himarë/ Reagon ministri i Brendshëm Bledi Çuçi: I hedh poshtë me neveri sajesat ndaj meje. Rruga për t’u përballur me baltën e Sali Berishës nuk më sfidon

para një jave - Panorama

Reagim i Ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi: Ka një përpjekje për të prodhuar fakte që të ilustrojnë akuzat e gatshme të Sali Berishës ndaj meje pas tragjedisë së fundit në Himarë. Për respekt të opinionit...

Vrau me skaf 7-vjeçaren, shtyhet seanca për masën e sigurisë për policin

para një jave - ABC News

Ish-shefi i Komisariatit të Himarës Arjan Tase, i cili duke dhënë shfaqje ne bregun e plazhit të Potamit vrau me skaf një vajzë 7-vjeçare, pritet të dalë sot para gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë....

Akuzat e Berishës pas tragjedisë në Himarë, reagon Çuçi

para një jave - ABC News

Akuzat e Berishës pas tragjedisë në Himarë, reagon Çuçi Reagimi: Ka një përpjekje për të prodhuar fakte që të ilustrojnë akuzat e gatshme të Sali Berishës ndaj meje pas tragjedisë së fundit në Himarë....

Berisha thotë se ka pasur kamera sigurie në breg: Janë zhdukur pamjet e vrasjes në Himarë

para një jave - Java News

Kreu i PD, Sali Berisha akuzoi policinë për manipulim të provave në vendin e tragjedisë së ndodhur 3 ditë më parë në plazhin e Himarës ku një 7 vjeçare humbi jetën pasi u përplas nga skafi i drejtuar nga...

Vdekja e 7-vjeçares në Himarë bën jehonë në mediat britanike, ja çfarë shkruajnë

para një jave - Bota Press

Media britanike “The Mirror” ka pasqyruar ngjarjen e rëndë që ndodhi në brigjet shqiptare, tragjedinë ku humbi jetën Jonada Avdia, vajza 7 vjeçare e goditur nga skafi i shefit të policisë, tashmë të shkarkuar...

Shkaktoi tragjedinë në Himarë, Arjan Tase sot në Gjykatë

para një jave - Klan

Arjan Tase Shkaktoi tragjedinë në Himarë, Arjan Tase sot në Gjykatë Ish-shefi i policimit në komunitet, Arjan Tase do të përballet sot në Gjykatën e Vlorës me akuzën e ‘Vrasjes me dashje’ dhe jo për ‘Vrasje...

Përplasi për vdekje të miturën në Himarë, gjykata lë në burg Arjan Tasen

para një jave - KosovaPress

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë ka marrë sot vendimin “arrest me burg” për Arjan Tase, drejtuesin e gomones që përplasi për vdekje në plazhin e Potami në Himarë, 7-vjeçaren Jonada Avdiu. Sipas vendimit...

Vrau me gomone 7-vjeçaren| Arjan Tase pranon krimin: Ngushëllime familjarëve, falje Policisë

para një jave - Arbresh

Arjan Tase nuk e ka kundërshtuar vendimin e dhënë nga gjykata e Vlorës për ta lënë në burg, pasi goditi për vdekje me gomone 7-vjeçaren në plazhin e Potamit. Në seancë, ai ka ngushëlluar familjarët e Jonada...

Gjykata vendos për policin që shkaktoi tragjedinë në Himarë, ai i shpreh ngushëllime familjes së viktimës

para një jave - Gazeta Metro

Efektivi i policisë Arjan Tase ka qenë i ngarkuar emocionalisht në seancën gjyqësore për vlerësimin e masës së sigurisë. Ai i ka shprehur ngushëllime familjes së Jonadës dhe i ka kerkuar ndjesë Policisë...

Dëshmia rrënqethëse e babait të Jonadës: Skafi erdhi drejt nesh, e preu vajzën në të gjithë trupin

para një jave - Insajderi.org

Minuta tmerri kanë qenë ato me të cilat është ndeshur familja Avdia, e cila ishte akomoduar në Potam një ditë përpara tragjedisë në të cilën humbi vajzën e vogël, Jonadën, 7 vjeçe. Gazetasi.al mëson nga...

Vrau me gomone 7-vjeçaren: Arjan Tase pranon krimin

para një jave - Ekonomia Online

Arjan Tase nuk e ka kundërshtuar vendimin e dhënë nga gjykata e Vlorës për ta lënë në burg, pasi goditi për vdekje me gomone 7-vjeçaren në plazhin e Potamit. Në seancë, ai ka ngushëlluar familjarët e Jonada...

Gjykata e Vlorës merr vendim për policin që goditi për vdekje 7-vjeçaren në Himarë

para një jave - Epoka e Re

Lihet në burg Arjan Tase, ish-shefit të komisariatit të Policisë së Himarës, i cili tri ditë më parë, aksidentoi për vdekje një vajzë 7-vjeçare në bregdetin e plazhit të Potamit në Himarë. Ai akuzohet...

Arjan Tase del sot para gjykatës për vrasjen e vajzës 7 vjeçe

para një jave - Bota Sot

Ish-efektivi Arjan Tase do të dalë sot në orën 10:30 para Gjykatës së Vlorës për masën e sigurisë. Ish-shefi i Komisariatit të Himarës, Tase u arrestuar 3 ditë më parë pas ngjarjes tragjike të ndodhur...

Minutat e tmerrit para vdekjes/ “Ndalo se e vrave”, dëshmia e babait të Jonadës: Skafi erdhi drejt nesh, na ndau…

para një jave - FaxWeb

Minuta tmerri kanë qenë ato me të cilat është ndeshur familja Avdia, e cila ishte akomoduar në Potam një ditë përpara tragjedisë në të cilën humbi vajzën e vogël, Jonadën, 7 vjeçe. Gazetasi.al mëson ekskluzivisht...

Përplasi për vdekje 7-vjeçaren, Gjykata e Vlorës lë në burg Arjan Tasen. Zbulohet çfarë i tha ish-komisari avokatit mbrojtës

para një jave - FaxWeb

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për komisarin e policisë Arjan Tase, i cili përplasi me skaf 7-vjeçaren Jonada Avdia, 4 ditë më parë në plazhin e Potamit në Himarë. Ka qenë...

Përplasi për vdekje 7-vjeçaren në Himarë, ja çfarë dekaroi Tase në sallën e gjyqit

para një jave - Periskopi

Ish-polici Arjan Tase që aksidentoi për vdekje 7-vjeçaren në plazhin e Potamit u la në burg nga Gjykata e Vlorës. Në seancë Tase ka pranuar krimin dhe ka deklarurar se nuk do ta ankimojë, teksa i ka shprehur...

Përplasi për vdekje me skaf 7-vjeçaren, gjykata e Vlorës merr vendimin për policin Arjan Tase

para një jave - Bota Press

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg policin Arjan Tase i cili i mori jetën me skaf ne breg të detit një vogëlusheje 7-vjeçare. Prokuroria e Vlorës ka kërkuar që polici që vrau me skaf 7-vjeçaren të hetohet...

Gjykata e Vlorës merr vendim për policin që goditi për vdekje 7-vjeçaren në Himarë

para një jave - Insajderi.org

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg policin Arjan Tase i cili i mori jetën me skaf ne breg të detit një vogëlusheje 7-vjeçare. Prokuroria e Vlorës ka kërkuar që polici që vrau me skaf 7-vjeçaren të hetohet...

‘Ndalo se e vrave’, zbardhet dëshmia e babait të Jonadës: Skafi erdhi drejt nesh, e preu vajzën në të gjithë trupin

para një jave - Ekonomia Online

Minuta tmerri kanë qenë ato me të cilat është ndeshur familja Avdia, e cila ishte akomoduar në Potam një ditë përpara tragjedisë në të cilën humbi vajzën e vogël, Jonadën, 7 vjeçe. Gazetasi.al mëson nga...

“Drejtësi për Jonadën”, sërish protestë të hënën

para një jave - Tetova Sot

Protesta për Jonadën, vajzën 7-vjeçare e cila u godit nga gomonia që drejtohej nga komisari Arjan Tase, mbrëmë zgjati rreth dy orë, në Tiranë. Qytetarë, fëmijë, shoqëria civile dhe politikanë të opozitës...

Arjan Tase, akuzohet për vrasje me dashje të 7-vjeçares në Himarë

para një jave - Arbresh

Lihet në burg Arjan Tase, ish-shefit të komisariatit të Policisë së Himarës, i cili tri ditë më parë, aksidentoi për vdekje një vajzë 7-vjeçare në bregdetin e plazhit të Potamit në Himarë. Ai akuzohet...

LAJM I FUNDIT/ Përplasi për vdekje 7-vjeçaren, Gjykata e Vlorës merr vendimin për Arjan Tasen

para një jave - FaxWeb

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për komisarin e policisë Arjan Tase, i cili përplasi me skaf 7-vjeçaren Jonada Avdia. Ka qenë prokurorja Erida Lazaj, ajo që ka kërkuar ndryshimin...

FOTO-VIDEO/ “Nuk do ndalemi deri sa…”, tensione, revolta dhe thirrje për do...

para një jave - BalkanWeb

Ashtu siç edhe u paralajmërua qytetarët zhvilluan të enjten para Ministrisë së Brendshme, protestë duke kërkuar drejtësi për 7-vjeçaren Jonada Avdia që u vra tragjikisht në plazhin e Potamit. Protesta...

Protestë në Tiranë për ngjarjen tragjike në Potam

para një jave - Bota Sot

Për rreth dy orë, qindra qytetarë të Tiranës morën pjesë në protestën e organizuar nga shoqëria civile për të nderuar 7-vjeçaren Jonada Avdia, e cila humbi jetën në plazhin e Potamit në Himarë, pasi u...

Tragjedia në Himarë dhe deklarata e Berishës, reagon ministri Çuçi: Jam përpjekur të flasë me veprime konkrete kundër fajtorëve

para një jave - Shenja

Më 2 gusht vajza 7-vjeçare e familjes Avdia humbi jetën në Himarë, teksa pushonte me familjen e saj. Ajo u përplas për vdekje teksa ishte në breg, nga mjeti i fuqishëm motorik që drejtohej nga ish-shefi...

“Drejtësi për Jonadën”, sërish protestë të hënën

para një jave - Nistori

Protesta për Jonadën, vajzën 7-vjeçare e cila u godit nga gomonia që drejtohej nga komisari Arjan Tase, mbrëmë zgjati rreth dy orë, në Tiranë. Qytetarë, fëmijë, shoqëria civile dhe politikanë të opozitës...

Si do arrini të rrëzoni Ramën kur keni drejtësinë kundër? Berisha denoncon ‘përgatitjet’ për vjedhjen e zgjedhjeve

para një jave - FaxWeb

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncoi sot se Edi Rama ka nisur që tani punën për blerjen e zgjedhjeve të ardhshme, duke zbritur në terren inspektorët e zonave. Berisha tha se zgjedhjet nuk do të vidhen...

Tragjedia në Himarë, Berisha: Skafi i përket njërit prej “çunave të Londrës”

para një jave - Insajderi.org

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u ndal sot tek ngjarja kriminale e ndodhur tre ditë më parë në Potam të Himarës ku polici Arjan Tase, vrau me skaf një 7-vjeçare. Berisha tha se skafi i përket...

“Çun londre”, Berisha tregon pronarin e skafit që aksidentoi 7-vjeçaren, kush e ktheu në punë Arjan Tasen

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha pasi mori pjesë në protestën e djeshme për tragjedinë ku Jonada Avdia u vra nga një gomone e drejtuar nga komisari Arjan Tase, ka dalë në një konferencë për...

“Nuk shkojmë në det, sepse shteti të vret”/ Dinamika e protestës dje pas tragjedisë në Potam, shqiptarët zbarkojnë në shesh dhe i vendosin ultimatum Ramës

para një jave - Panorama

MARIGLEN KUME/ Ashtu siç u lajmërua pas tragjedisë në Potam ku oficeri i Policisë aksidentoi për vdekje 7-vjeçaren me mjet lundrues, shqiptarët zbarkuan në protestë për t’i kërkuar Kryeministrit Rama që...

Vrau me skaf 7-vjeçaren, shtyhet seanca për masën e sigurisë për policin

para një jave - Java News

Ish-shefi i Komisariatit të Himarës Arjan Tase, i cili duke dhënë shfaqje ne bregun e plazhit të Potamit vrau me skaf një vajzë 7-vjeçare, pritet të dalë sot para gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë....

Akuzat për vdekjen e 7-vjeçares, reagon Çuçi: Rruga për t’u përballur me baltën e Sali Berishës nuk më sfidon

para një jave - Java News

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka reaguar pas akuzave të opozitës në lidhje me vdekjen e 7-vjeçares Jonada Avdia në Himarë. Reagimi vjen pas akuzave të një dite më parë të kreut të PD, Sali Berisha,...

Arjan Tase del sot para Gjykatës së Vlorës, akuzohet për ‘vrasje me dashje’

para një jave - Tetova Sot

Ish-efektivi Arjan Tase do të dalë sot në orën 10:30 para Gjykatës së Vlorës për masën e sigurisë. Ish-shefi i Komisariatit të Himarës, Tase u arrestuar 3 ditë më parë pas ngjarjes tragjike të ndodhur...

Berisha: “Ministri i familjes Çuçi është skafo-ministër”

para një jave - Arbresh

Pas vdekjes tragjike të vajzës 7 vjeçare në plazhin Potam të Himarës, i pari i Partisë Demokratike (PD), Sali Berisha kishte kërkuar dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi, i cili sot me një reagim...

‘Vrasje me dashje’ apo nga pakujdesia, prokuroria vendos sot çfarë akuze do ngrejë ndaj Arjan Tases, shefi i shkarkuar i Policisë del në gjyq

para një jave - GazetaBlic

Edhe pse Prokuroria e Vlorës ende nuk ka konkluduar një akuzë konkrete zyrtare për komisarin e vënë në pranga, Arjan Tase, ajo çka bëhet me dije është se ditën e sotme, në Gjykatë do të kërkojë mbajtjen...

“Të dhënat janë shumë tronditëse”/ Berisha flet për ngjarjen tragjike në Himarë: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

para një jave - FaxWeb

“Skafi ishte i Adhurim Kushit, një nga çunat e Taulant Ballës në Angli. Pra, e kuptoni vetë origjinën e skafit. Adhurim Kushi punon akoma në Britani dhe blen skaf. Autori jo vetëm tentoi të largohet, por...

Polici që shkaktoi tragjedinë në Himarë del sot para gjykatës, kjo është akuza ndaj tij

para një jave - Lajmi.net

Ish-efektivi Arjan Tase do të dalë sot në orën 10:30 para Gjykatës së Vlorës për masën e sigurisë. Ish-shefi i Komisariatit të Himarës, Tase u arrestua 3 ditë më parë pas ngjarjes tragjike të ndodhur në...

‘Vrasje me dashje’ apo nga pakujdesia, prokuroria vendos sot çfarë akuze do ngrejë ndaj Arjan Tases, shefi i shkarkuar i Policisë del në gjyq

para një jave - Panorama

NIKOLETA KOVAÇI/ Edhe pse Prokuroria e Vlorës ende nuk ka konkluduar një akuzë konkrete zyrtare për komisarin e vënë në pranga, Arjan Tase, ajo çka bëhet me dije është se ditën e sotme, në Gjykatë do të...

Arjan Tase del sot para Gjykatës së Vlorës, akuzohet për vrasje me dashje

para një jave - Java News

Ish-efektivi Arjan Tase do të dalë sot në orën 10:30 para Gjykatës së Vlorës për masën e sigurisë. Ish-shefi i Komisariatit të Himarës, Tase u arrestuar 3 ditë më parë pas ngjarjes tragjike të ndodhur...

Policia që shkaktoi tragjedinë në Himarë del sot para gjykatës, kjo është akuza ndaj tij

para një jave - Lajmi.net

Ish-efektivi Arjan Tase do të dalë sot në orën 10:30 para Gjykatës së Vlorës për masën e sigurisë. Ish-shefi i Komisariatit të Himarës, Tase u arrestua 3 ditë më parë pas ngjarjes tragjike të ndodhur në...

Arjan Tase del sot para gjykatës për vrasjen e vajzës 7 vjeçe

para një jave - Lapsi

Ish-efektivi Arjan Tase do të dalë sot në orën 10:30 para Gjykatës së Vlorës për masën e sigurisë. Ish-shefi i Komisariatit të Himarës, Tase u arrestuar 3 ditë më parë pas ngjarjes tragjike të ndodhur...

“Drejtësi për Jonadën”, sërish protestë të hënën

para një jave - Lajm

Protesta për Jonadën, vajzën 7-vjeçare e cila u godit nga gomonia që drejtohej nga komisari Arjan Tase, mbrëmë zgjati rreth dy orë, në Tiranë. Qytetarë, fëmijë, shoqëria civile dhe politikanë të opozitës...

LAJM I FUNDIT/ Përplasi për vdekje 7-vjeçaren në Himarë, Mbërrin në Gjykatë Arjan Tase, si ndryshoi akuza për komisarin e policisë

para një jave - FaxWeb

Komisari i policisë Arjan Tase ka mbërritur në ambientet e Gjykatës së Vlorës ku pritet të njihet me masën e sigurisë personale. Tase pritej të dilte para gjykatës mëngjesin e sotëm, por dhënia e masës...

Nuk tha asnjë fjalë për vdekjen e Jonadës! Bledi Çuçi ‘preket’ pasi i doli emri si biznesmen skafesh: E kam krijuar me miq pasionantë…

para një jave - FaxWeb

4 ditë pas vdekjes së Jonada Avdisë, vogëlushes që u godit nga skafi i komisarit të policisë Arjan Tase, ministri i brendshëm Bledi Çuçi më në fund ka zgjedhur që të reagojë publikisht. Por jo për Jonadën…...

Arjan Tase del sot para gjykatës për vrasjen e vajzës 7 vjeçe

para një jave - ATV Live

Ish-efektivi Arjan Tase do të dalë sot në orën 10:30 para Gjykatës së Vlorës për masën e sigurisë. Ish-shefi i Komisariatit të Himarës, Tase u arrestuar 3 ditë më parë pas ngjarjes tragjike të ndodhur...

Arjan Tase del sot para gjykatës për vrasjen e vajzës 7 vjeçare

para një jave - KosovaPress

Ish-efektivi Arjan Tase do të dalë sot në orën 10:30 para Gjykatës së Vlorës për masën e sigurisë. Ish-shefi i Komisariatit të Himarës, Tase u arrestuar 3 ditë më parë pas ngjarjes tragjike të ndodhur...

Policia që shkaktoi tragjedinë në Himarë del sot para gjykatës, kjo është akuza ndaj tij

para një jave - Gazeta Metro

Ish-efektivi Arjan Tase do të dalë sot në orën 10:30 para Gjykatës së Vlorës për masën e sigurisë. Ish-shefi i Komisariatit të Himarës, Tase u arrestua 3 ditë më parë pas ngjarjes tragjike të ndodhur në...

Arjan Tase del sot para Gjykatës së Vlorës, akuzohet për ‘vrasje me dashje’

para një jave - Arbresh

Ish-efektivi Arjan Tase do të dalë sot në orën 10:30 para Gjykatës së Vlorës për masën e sigurisë. Ish-shefi i Komisariatit të Himarës, Tase u arrestuar 3 ditë më parë pas ngjarjes tragjike të ndodhur...

Arjan Tase del sot para Gjykatës së Vlorës për vrasjen e 7 vjeçares në plazh

para një jave - Periskopi

Ish-efektivi Arjan Tase do të dalë sot në orën 10:30 para Gjykatës së Vlorës për masën e sigurisë. Ish-shefi i Komisariatit të Himarës, Tase u arrestuar 3 ditë më parë pas ngjarjes tragjike të ndodhur...

Arjan Tase del sot para Gjykatës së Vlorës, akuzohet për vrasje me dashje

para një jave - Insajderi.org

Ish-efektivi Arjan Tase do të dalë sot në orën 10:30 para Gjykatës së Vlorës për masën e sigurisë. Ish-shefi i Komisariatit të Himarës, Tase u arrestuar 3 ditë më parë pas ngjarjes tragjike të ndodhur...

Protestë në Tiranë për ngjarjen tragjike në Potam

para një jave - Lapsi

Për rreth dy orë, qindra qytetarë të Tiranës morën pjesë në protestën e organizuar nga shoqëria civile për të nderuar 7-vjeçaren Jonada Avdia, e cila humbi jetën në plazhin e Potamit në Himarë, pasi u...

Qytetarët protestojnë për vdekjen e 7-vjeçares

para një jave - Klan

Qytetarët protestojnë për vdekjen e 7-vjeçares Kërkohet drejtësi dhe përgjegjësi nga autoritetet Qytetarë dhe përfaqësues të shoqërisë civile u mblodhën përpara Ministrisë së Brendshme për të kërkuar drejtësi...

Ilir Meta në protestën për Jonadën: Të vrasim frikën, të dorëhiqen ministrat përgjegjës

para një jave - Klan Kosova

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ishte i pranishëm në protestën që po mbahet në Tiranë për të përkujtuar të miturën që humbi jetën në mënyrë tragjike në plazhin e Potamit në Himarë pasi u godit nga...

Protestuesit-Kryeministrit: Nëse deri ditën e hënë nuk shkarkohen Çuçi, Kumbaro dhe Nano, do vijojmë me protesta të pandalshme

para një jave - Top Channel

Protestuesit i kanë lënë 72 orë kohë kryeministrit Edi Rama që të shkarkojë nga detyra ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi, Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano dhe ministren e Turizmit,...

“Drejtësi për Jonadën”/ Sërish protestë të hënën! Qytetarët ultimatum kryeministrit: 72 orë kohë për të shkarkuar Çuçin, Nanon dhe Kumbaron!

para një jave - Top Channel

Protesta për Jonadën, vajzën 7-vjeçare e cila u godit nga gomonia që drejtohej nga komisari Arjan Tase është mbyllur pas rreth dy orësh më Tiranë. Qytetarë, fëmijë, Shoqëria Civile dhe politikanë të opozitës...

“Drejtësi për Jonadën”/ Përfundon pas dy orësh protesta, lajmërohet sërish të hënën! Ultimatum kryeministrit: 72 orë kohë për të shkarkuar Çuçin, Nanon dhe Kumbaron!

para një jave - Top Channel

Protesta për Jonadën, vajzën 7-vjeçare e cila u godit nga gomonia që drejtohej nga komisari Arjan Tase është mbyllur pas rreth dy orësh më Tiranë. Qytetarë, fëmijë, Shoqëria Civile dhe politikanë të opozitës...

Protestuesit-Kryeministrit: Nëse deri ditën e hënë nuk shkarkohen Çuçi, Kumbaro dhe Nano, do vijojmë me protesta të pandalshme

para një jave - Top Channel

Protestuesit i kanë lënë 72 orë kohë kryeministrit Edi Rama që të shkarkojë nga detyra ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi, Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano dhe ministren e Turizmit,...

Të hënën protesta e radhës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë

para një jave - Reporteri

Protesta e radhës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, do të zhvillohet të hënën e 8 gushtit te godina para Kryeministrisë. Lajmin e bëri të ditur avokati dhe aktivisti, Altin Goxhaj teksa po mbante fjalën...

“Drejtësi për Jonadën”/ Përfundon protesta pas dy orësh, lajmërohet sërish të hënën

para një jave - Top Channel

Protesta për Jonadën, vajzën 7-vjeçare e cila u godit nga gomonia që drejtohej nga komisari Arjan Tase është mbyllur pas rreth dy orësh. Qytetarë, fëmijë, Shoqëria Civile dhe politikanë të opozitës protestuan...

Protestuesit ultimatum 72 orësh Edi Ramës për të shkarkuar ministrat

para një jave - Syri.net Kosova

Protestuesit që u mblodhën mbrëmjen e sotme duke kërkuar largimin e ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi dhe asaj të Turizmit, Mirela Kumbaro, i kanë dhënë ultimatum Edi Ramës. Duke folur në mbyllje të protestës,...

‘Drejtësi për Jonadën’/ Protestuesit nisen në drejtim të Drejtorisë së Policisë, kërkojnë dorëheqjen e Nanos

para një jave - Syri.net Kosova

Qindra protestues të cilët dolën në protestë para Ministrisë së Brendshme për të kërkuar drejtësi për vrasjen e vogëlushes 7 vjeçare Jonada Avdia nga Komisari Arjan Taso. Pasi protestuan para ministrisë...

“Herën tjetër s’ka qirinj por flakë”/ Qytetarët mbyllin protestën: Të hënën në orën shtatë jemi sërish këtu

para një jave - Top Channel

Qytetarët që ishin pjesë në protestën e ditës së sotme, ku kërkohet drejtësi për ngjarjen tragjike ku humbi jetën një 7-vjeçare, kanë përfunduar protestën për sot, ku njoftuan se do të mblidhen sërish...

“Drejtësi për Jonadën”/ Përfundon protesta, paralajmërohet të hënën

para një jave - Top Channel

Protesta për Jonadën, vajzën 7-vjeçare e cila u godit nga gomonia që drejtohej nga komisari Arjan Tase është mbyllur pas rreth dy orësh. Qytetarë, fëmijë, Shoqëria Civile dhe politikanë të opozitës protestuan...

Berisha i bashkohet protestës: Nga ngjarjet më tragjike që kanë ndodhur, Çuçi duhej shkarkuar pas 4 minutash

para një jave - Telegrafi

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i është bashkuar protestës para Ministrisë së Brendshme për vrasjen e 7-vjeçares Jonada Avdia. Berisha kërkoi dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi....

Protestuesit-Kryeministrit: Nëse deri ditën e hënë nuk shkarkohen Çuçi, Kumbaro dhe Nano, do vijojmë me protesta të pandalshme

para një jave - Top Channel

“Nëse deri ditën e hënë kryeministri nuk shkarkon Çuçin, Nanon dhe Kumbaron ne do të vijojmë me protesta të pandalshme, vrasja e Jonadës nuk mbyllet këtu, do të kërkojmë drejtësi. Rama mund të thotë nuk...

“Nuk mund të shkoj në det, se shtetit më vret”, pankartat më pikante të protestës së qytetarëve

para një jave - ABC News

Mbrëmjen e sotme ashtu siç edhe ishte paralajmëruar, me qindra qytetarë shqiptarë kanë dalë në protestë para Ministrisë së Brendshme, ku kërkohej drejtësi për vogëlushen 7-vjeçare Jonada Avdia, e cila...

Vrasja e Jonadës: Protesta e radhës, të hënën në orën 19:00

para një jave - Klan

Vrasja e Jonadës: Protesta e radhës, të hënën në orën 19:00 Protestuesit kanë paralajmëruar një tjetër tubim në lidhje me vdekjen e 7-vjeçares Jonada Avdia. Avokati Altin Goxhaj njoftoi se protesta do...

Berisha dhe Meta takohen në protestën për vrasjen e 7-vjeçares

para një jave - Klan

Berisha dhe Meta takohen në protestën për vrasjen e 7-vjeçares Protesta për vrasjen e 7-vjeçares Jonada Avdia ka bërë bashkë kryetarin e Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe atë të Partisë së Lirisë,...

Protestuesit ultimatum Ramës: Deri të hënën shkarko Çuçin, Kumbaron dhe Nanon

para një jave - Klan

Protestuesit ultimatum Ramës: Deri të hënën shkarko Çuçin, Kumbaron dhe Nanon Protestuesit i kanë vendosur ultimatum kryeministrit Edi Rama. Nëse deri të hënën ai nuk shkarkon ministrat Bledi Çuçi e Mirela...

“Nuk e vrau varka, por shteti”/ Protesta për Jonadën zhvendoset para Kryeministrisë

para një jave - Top Channel

Qytetarë, Shoqëria Civile dhe politikanë të opozitës protestuan fillimisht para Ministrisë së Brendshme nën moton “Nuk e vrau varka, por shteti”, ndërsa janë zhvendosur para Kryeministrisë. Kjo protestë...

“Nuk e vrau varka, por shteti”/ Protestës i bashkohen Meta dhe Berisha: Protestën e politizoi Rama, Çuçi të marrë përgjegjësitë

para një jave - Top Channel

Kryedemokrati Sali Berisha, ka qenë i pranishëm në protestën e ditës së sotme pas tragjedisë ku humbi jetën 7-vjeçarja, Jonada Avdia, e cila u aksidentua dhe humbi jetën nga një skaf që drejtohej nga komisari...

“Jonada je në zemrat tona”, ndizen qirinj në shkallët e ministrisë

para një jave - Top Channel

Qytetarët kanë ndezur qirinj në shkallët e Ministrisë së Brendshme për Jonada Avdinë e cila ndërroi jetë tragjikisht pasi u përplas nga gomonia që drejtohej nga komisari Arjan Tase. Qytetarë, Shoqëria...

Protestë për Jonadën/ Qytetarët drejt Kryeministrisë

para një jave - Top Channel

Qytetarë, Shoqëria Civile dhe politikanë të opozitës po protestonin para Ministrisë së Brendshme nën moton “Nuk e vrau varka, por shteti”, ndërsa janë nisur drejt Kryeministrisë për të vijuar protestën....

FOTOLAJM/ Protesta, Berisha ndez një qiri në shkallët e Kryeministrisë

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i është bashkuar protestës qytetare të organizuar për të kërkuar dorëheqjen e ministrave të Brendshëm dhe Turizmit, Bledi Çuçi dhe Mirela Kumbaro. Protestuesit...

Tragjedia në Himarë, Meta: Mjafton vetëm një dorëheqje, ajo e Edi Ramës

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir meta i është bashkuar protestës së shoqërisë civile përpara Ministrisë së Brendshme për tragjedinë e ndodhur në plazhin e Potamit, Himarë, ku humbi jetën Jonada Avdia....

“Drejtësi për Jonadën, a mund të luaj në breg me babin”/ Pankartat më pikan...

para një jave - BalkanWeb

Protesta e shoqërisë civile për vrasjen e vajzës 7-vjeçare në plazhin e Potamit u mbyll pas rreth 2 orësh thirrje për dorëheqje të ministrave përgjegjës dhe dënim maksimal të komisarit Arjan Tase. Por,...

Protesta për vdekjen e 7-vjeçares, Berisha dhe Meta në marshim, qytetarët ultimatum Ramës: Shkarko dy ministrat deri të hënën

para një jave - Gazeta Express

Ka nisur grumbullimi i personave që po marrin pjesë në protestën që do zhvillohet para Ministrisë së Brendshme, e thirrur kjo nga Shoqëria Civile nën moton: “Nuk e vrau varka, por shteti”. Kjo protestë...

Pjesëmarrja masive, qytetarët mbushin sheshin, kërkojnë dorëheqje

para një jave - Syri.net Kosova

Një protestë është organizuar sot nga shoqëria civile për ngjarjen e cila ka tronditur vendin ku një 7-vjeçare humbi jetën në Himarë. Pjesëmarrja në protestë ka qenë e lartë, ndërsa qytetarë të shumtë...

Mbyllet protesta për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë, qytetarët: Kthehemi të...

para një jave - BalkanWeb

Pas më shumë se 100 minuta, është lajmëruar fundi i protestës mbi vrasjen e 7-vjeçares në Himarë. Avokati Altin Goxhaj ka lajmëruar se protesta do të vijojë të hënën në orën 19:00, ndërsa më parë kishte...

Protesta për vdekjen e 7-vjeçares, Berisha dhe Meta në marshim, qytetarët ultimatum Ramës: Shkarko dy ministrat

para një jave - Gazeta Express

Ka nisur grumbullimi i personave që po marrin pjesë në protestën që do zhvillohet para Ministrisë së Brendshme, e thirrur kjo nga Shoqëria Civile nën moton: “Nuk e vrau varka, por shteti”. Kjo protestë...

“Protestën e politizoi Rama”/ Berisha: 21 janari nuk është e njëjta gjë, Çuçi të marrë përgjegjësitë

para një jave - Top Channel

Berisha : Kryetar i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur për gazetarët në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ është shprehur se do të mbështesë çdo protestë. ‘Qytetarët kërkojnë me shumë të drejtë,...

‘Hiqni kapelet, a keni fëmijë’, protestuesit thirrje efektivëve t’i bashkohen tubimit: Drejtësi për Jonadën

para një jave - Top Channel

Qindra persona pjesëmarrës në protestën e ditës së sotme, i kanë bërë thirrje policisë së shtetit ti bashkohen tubimit, që vjen pas tragjedisë së ndodhur në plazhin e Potamit në Himarë, ku vogëlushja 7-vjeçare,...

Një minutë heshtje për Jonadën/ Protestuesit ulen në gjunjë

para një jave - Top Channel

Një minutë heshtje është mbajtur nga protestuesit për Jonadën, duke u ulur të gjithë në gjunjë. Qytetarë, Shoqëria Civile dhe politikanë të opozitës po protestojnë para Ministrisë së Brendshme nën moton...

Protesta për Jonadën/ Përplasje me policinë para Ministrisë së Brendshme

para një jave - Top Channel

Qytetarët që po protestojnë këtë të enjte para Ministrisë së Brendshme për vdekjen tragjike të Jonadës në Potam të Himarës kanë tentuar të thyejnë kordonin e sigurisë dhe janë përplasur me policinë. Protestuesit...

FOTO: Pjesëmarrja masive/ Qytetarët mbushin sheshin, kërkojnë dorëheqje

para një jave - Syri.net Kosova

Një protestë është organizuar sot nga shoqëria civile për ngjarjen e cila ka tronditur vendin ku një 7-vjeçare humbi jetën në Himarë. Pjesëmarrja në protestë ka qenë e lartë, ndërsa qytetarë të shumtë...

FOTOLAJM/ Tensionet mes protestuesve dhe policisë, tmerrohen fëmijët e pranishëm

para një jave - Syri.net Kosova

Tensione në protestë, teksa qytetarët janë përplasur me policinë ka sjellë dhe frikë te fëmijët e pranishëm që kanë nisur të qajnë. Përplasja ka zgjatur pak minuta, teksa policia është vendosur gardh për...

Protesta pas tragjedisë në Himarë, Berisha: Duan të mbrohen vetëm me shkarkime policësh

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetar i Partisë Demokratike, Sali Berisha duke folur për gazetarët në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ është shprehur se do të mbështesë çdo protestë. ‘Qytetarët kërkojnë me shumë të drejtë, dorëheqjen...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

para një jave - Syri.net Kosova

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga ish-efektivi Arjan Tase. I kontaktuar...

Tensionohet situata para Ministrisë së Brendshme, protestuesit tentojnë të thyejnë kordonin

para një jave - Syri.net Kosova

Tensionohet situata në protestën e thirrur nga qytetarët për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë. Pas thirrjes së aktivistit Altin Goxhaj, qytetarët kanë tentuar të thyejnë kordonin dhe kanë kërkuar të spostohen...

Protesta për tragjedinë e Himarës, qytetarët i drejtohen Presidencës, kërko...

para një jave - BalkanWeb

Pasi protestuan përpara Kryeministrisë, protestuesit po marshojnë drejt Presidencës ku kanë pretenduar se edhe presidenti i ri duhet të ketë një qëndrim mbi ngjarjen tragjike. Gazetari Osman Stafa ka raportuar...

Protesta për vrasjen e Jonadës/ E afërmja i jep ultimatumin Ramës: Ose shka...

para një jave - BalkanWeb

Vijon protesta për ngjarjen tragjike në Himarë ku humbi jetën vogëlushja Jonada. E afërmja e familjes ka dhënë ultimatumin. Ajo u shpreh se nëse nuk shkarkohen deri të hënën përgjegjësit, do të vijohet...

Nis protesta për vdekjen e 7-vjeçares, qytetarët përplasen me policinë, Berisha dhe Meta i bashkohen protestës

para një jave - Gazeta Express

Ka nisur grumbullimi i personave që po marrin pjesë në protestën që do zhvillohet para Ministrisë së Brendshme, e thirrur kjo nga Shoqëria Civile nën moton: “Nuk e vrau varka, por shteti”. Kjo protestë...

“Herën tjetër s’ka qirinj por flakë”/ Qytetarët mbyllin protestën: Të hënën në orën shtatë jemi sërish këtu

para një jave - Bota Sot

Ka përfunduar protesta e ditës së sotme, ku qindra protestues kërkuan drejtësi për ngjarjen e rëndë ku vogëlushja 7-vjeçare, Jonada Avdia humbi jetën tragjikisht, pas një aksidenti nga një skaf që drejtohej...

“Drejtësi për Jonadën”/ Përfundon protesta pas dy orësh

para një jave - Bota Sot

Protesta për Jonadën, vajzën 7-vjeçare e cila u godit nga gomonia që drejtohej nga komisari Arjan Tase është mbyllur pas rreth dy orësh më Tiranë. Qytetarë, fëmijë, Shoqëria Civile dhe politikanë të opozitës...

Protestuesit ‘ultimatum’ Ramës

para një jave - Bota Sot

Protesta për ngjarjen e rëndë në Himarë po vazhdon, ku protestuesit i janë drejtuar presidencës ku qendron Bajram Begaj. Qytetarët protestuan fillimisht para Ministrisë së Brendshme shkuan në Kryeministrisë...

“Jonada zemër, pse nuk kthehesh me ne në Angli?” Mes shumë protestuesve edhe fëmijë

para një jave - RTV 21

Në protestën e sotme para Ministrisë së Brendshme për vdekjen e vogëlushes 7-vjeçare në Himarë, ka pasur një pjesëmarrje të lartë edhe të fëmijëve, të cilët kanë ardhur me prindërit e tyre për sensibilizimin...

Ndryshohet akuza për policin që la të vdekur fëmijën në Himarë

para një jave - RTV 21

Ndryshoi akuza për vrasjen e fëmijës nga polici me mjet lundrues në Himarë: nga vrasje nga pakujdesia në vrasje me dashje indirekte, që parashah deri në 20 vjet burg.

Çfarë nuk u pa nga protesta për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë (FOTO LAJM)

para një jave - Albeu

Është mbyllur pak minuta më parë protesta e shoqërisë civile për vrasjen e vajzës 7-vjeçare në plazhin e Potamit. Protesta zgjati rreth 2 orë dhe u shoqërua me thirrje për dorëheqje të ministrave përgjegjës...

Berisha i bashkohet protestës: Nga ngjarjet më tragjike që kanë ndodhur, Çuçi duhej shkarkuar pas 4 minutash

para një jave - Zeri

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i është bashkuar protestës para Ministrisë së Brendshme për vrasjen e 7-vjeçares Jonada Avdia. Berisha kërkoi dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi....

LIVE/ “Shkarko Çuçin, Kumbaron dhe Nanon”, qytetarët i lënë afat Ramës deri ditën e hënë, në të kundërt sërish në protestë

para një jave - ABC News

Ka zgjatur rreth 1 orë e 40 minuta protesta qytetare mbrëmjen e sotme në Tiranë, pas ngjarjes së rëndë të ndodhur dy ditë më parë në plazhin e Potamit në Himarë, ku humb i jetën në mënyrë tragjike 7-vjeçrja...

Tensione në protestë, qytetarët përplasen me policinë: Hiqni kapelet, bashkohuni me ne

para një jave - Reporteri

Qytetarët në protestë janë përplasur me efektivët duke çarë kordonin e tyre. Me thirrjet: “Hiqni kapelet, bashkohuni me ne!”, “Çuçi jep dorëheqjen”, protestuesit e kanë zhvendosur kordonin e policisë në...

“Edi Rama kriminel”/ Vdekja tragjike e Jonadës, protestuesit th...

para një jave - BalkanWeb

Vijon protesta e qytetarëve për ngjarjen e tmerrshme të ndodhur dy ditë më parë në Himarë, ku vogëlushja 7-vjeccare Jonada Avdia humbi jetën, pasi u përplas nga skafi i drejtuar nga një oficer policie....

Mbyllet tubimi për tragjedinë e Himarës, protestuesit: Kthehemi të hënën! Ultimatumi për kryeministrin Rama

para një jave - Panorama

Është mbyllur pas një orë e 45 minuta protesta e shoqërisë civile e mbajtur në Tiranë, për vdekjen e 7-vjeçares Jonada Avdia. Protestuesit kanë thënë se do të rikthehen sërish në protestë të hënën në orën...

VIDEOLAJM/ Protesta për Jonadën 7-vjeçare zhvendoset para Kryeministrisë, p...

para një jave - BalkanWeb

Protestuesit që marrin në pjesë në tubimin për tragjedinë e ndodhur në Potam , ku Jonada 7-vjeçare humbi jetën pasi u përplas nga gomonia e drejtuar nga komisari Arjan Tase, janë zhvendosur nga ministria...

Vdekja e Jonadës, Berisha ndez qiri tek Kryeministria

para një jave - Klan

Vdekja e Jonadës, Berisha ndez qiri tek Kryeministria Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka ndezur një qiri në kujtim të Jonada Avdisë, 7-vjeçares që u vra në Potam të Himarës pasi u përplas...

Protestuesit ‘ultimatum’ Ramës: Deri të hënën shkarko dy ministrat dhe Gledis Nanon, do rikthehemi sërish

para një jave - GazetaBlic

Pas Kryeministrisë, dhe Presidencës protestuesit janë zhvendosur sërish.  Ata kanë marshuar drejt institucionit të Drejtërisë së Policisë. Protestuesit, pas mbërritjes së Berishës dhe Metës në protestë,...

Qytetarët ultimatum Ramës. Kërkojnë shkarkimin brenda 72 orëve për Çuçin, Kumbaron dhe Nanon

para një jave - NOA

Tiranë- Ka përfunduar protesta e mbajtur sot nga qytetarët për vrasjen e 7-vjeçares Jonada, në plazhin e Potamit, Himarë nga Arjan Tase. Qytetarët kanë paralajmëruar se nëse për 72 orë nuk shkarkohen ministrat...

Protesta për tragjedinë e Himarës, Berisha dhe Meta shtrëngojnë duart

para një jave - Bota Sot

Dy ish-kryeministrat Sali Berisha dhe Ilir Meta janë bërë bashkë në protestën e ngritur për tragjedinë e ndodhur dy ditë më parë në Himarë. Atje u vra me skaf nga një polic, një vajzë vetëm 7-vjeçare....

Protestuesit ultimatum qeverisë: 72 orë kohë për të shkarkuar Çuçin, Nanon dhe Kumbaron

para një jave - Albeu

Pas Kryeministrisë, dhe Presidencës protestuesit janë zhvendosur sërish. Ata kanë marshuar drejt institucionit të Drejtërisë së Policisë. Protestuesit, kërkojnë një qëndrim zyrtar edhe nga Presidenti i...

"Zgjohem natën dhe shikoj vajzën", pegagogia mes dhimbjes për humbjen e të afërmes së saj: Do ti drejtohemi drejtësisë dhe Ambasadës angleze

para një jave - Ora news

Jo vetëm revolta për sigurinë në vend por edhe dhimbja për humbjen e të afërmes së saj e nxori në protestë. Pedagogia dhe aktivistja Ilirjana Kuçana tregoi për mediat sesi pushimet në Shqipëri të djalit...

“Nuk e vrau varka, por shteti”/ Protestë për Jonadën para Ministrisë së Brendshme

para një jave - Top Channel

Qytetarë, Shoqëria Civile dhe politikanë të opozitës po protestojnë para Ministrisë së Brendshme nën moton “Nuk e vrau varka, por shteti”. Kjo protestë vjen pas tragjedisë së ndodhur në plazhin e Potamit...

“Nuk e vrau varka, por shteti”, nis protesta e shoqërisë civile për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë

para një jave - Reporteri

Ka nisur grumbullimi i personave që po marrin pjesë në protestën që do zhvillohet para Ministrisë së Brendshme, e thirrur kjo nga Shoqëria Civile nën moton: “Nuk e vrau varka, por shteti”. Kjo protestë...

“Rama politizoi tragjedinë”, Berisha: PD mbështet protestën e qytetarëve, k...

para një jave - BalkanWeb

Kreu i Sali Berisha ka kërkuar dorëheqjen e ministri Bledi Çuçi pas tragjedisë së ndodhur në Himarë ku një vogëlushe 7- vjeçare humbi jetën pasi u godit nga një skaf. Berisha u shpreh se i vetmi njeri...

Berisha i bashkohet protestës: Ministri Çuçi të japë dorëheqjen

para një jave - Klan

Berisha i bashkohet protestës: Ministri Çuçi të japë dorëheqjen Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i është bashkuar protestës para Ministrisë së Brendshme për vrasjen e 7-vjeçares Jonada Avdia....

Meta i bashkohet protestës/ “Rast i përsëritur, nuk është marrë asnjë masë”

para një jave - Vizion Plus

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta i është bashkuar protestës së organizuar nga qytetarët dhe shoqëria civile, për vrasjen e 7 vjeçares nga ish oficeri Arjan Tase. Për mediat, Meta tha se nuk është marrë...

“Nuk e vrau varka, por shteti”/ Protestë për Jonadën para Ministrisë së Brendshme

para një jave - Top Channel

Qytetarë, Shoqëria Civile dhe politikanë të opozitës po protestojnë para Ministrisë së Brendshme nën moton “Nuk e vrau varka, por shteti”. Kjo protestë vjen pas tragjedisë së ndodhur në plazhin e Potamit...

Berisha: Vij në protestë si qytetar, dorëheqje e Çuçit dhe Kumbaros, Rama nuk ka ndjeshmëri

para një jave - Ora news

Kreu i PD-së, Sali Berisha i është bashkua protestë për vrasjen e Jonadës së vogël nga polici Arjan Tase duke thënë se i bashkohet asaj si qytetar. Berisha: Sot jam si qytetar në protestë. Kjo është një...

Protestuesit për vrasjen e 7-vjeçares, drejtohen te Kryeministria, me ta Berisha dhe Meta

para një jave - Ora news

Ndërkohë protesta e thirrur para ministrisë së brendshme për vrasjen e Jonadës së vogël në Potam është drejtuar te Kryeministria. Qytetarët dhe protestuesit janë duke ecur në bulevard drejt ndërtesës së...

Tragjedia në Himarë, protestë pranë Ministrisë së Brendshme

para një jave - RTK

Ka nisur pak më parë në Tiranë protesta pranë Ministrisë së Brendshme, nën moton “Nuk e vrau varka, por shteti”. Protesta vjen pas tragjedisë së ndodhur në plazhin e Potamit në Himarë, ku një vogëlushe...

Qytetarët ultimatum Ramës: Deri të hënën shkarko dy ministrat dhe Gledis Nanon, sërish në protestë

para një jave - ABC News

Pas Kryeministrisë, dhe Presidencës protestuesit janë zhvendosur sërish. Ata kanë marshuar drejt institucionit të Drejtërisë së Policisë. Protestuesit, kërkojnë një qëndrim zyrtar edhe nga Presidenti i...

Sali Berisha dhe Ilir Meta shtrëngojnë duar në protestën për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë

para një jave - OraInfo

Berisha dhe Meta shtrëngojnë duar në protestën për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë. Dy ish-kryeministrat Sali Berisha dhe Ilir Meta janë bërë bashkë në protestën qytetare në shenjë reagimi për tragjedinë...

“Nuk e vrau varka, por shteti”/ Protestë në Tiranë për vdekjen e vogëlushes 7-vjeçare në Himarë

para një jave - TV21

Qytetarë, Shoqëria Civile dhe politikanë të opozitës po protestojnë para Ministrisë së Brendshme në Tiranë nën moton “Nuk e vrau varka, por shteti”. Kjo protestë vjen pas tragjedisë së ndodhur në plazhin...

FOTOLAJM/ Fëmijët me parulla prekëse në protestën për vdekjen e 7-vjeçares

para një jave - Syri.net Kosova

Qytetarët janë mbledhur përpara Ministrisë së Brendshme duke kërkuar dorëheqjen e ministrit Bledi Çuçi. Reagimi i tyre vjen pas ngjarjes së rëndë në Himarë, ku një vogëlushe 7-vjeçare humbi jetën pasi...

“Nuk e vrau varka, por shteti”, protestë në Tiranë për vogëlushen Jonada

para një jave - Telegrafi

Po mbahet në Tiranë protesta e organizuar nga shoqëria civile për vdekjen e vogëlushes Jonada Avdia, e cila humbi jetën dy ditë më parë ndërsa lahej në det pasi u përplas nga një skaf i fuqishëm që drejtohej...

Tragjedia e Jonadës/ Ilir Meta i bashkohet protestës para Ministrisë së Bre...

para një jave - BalkanWeb

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir meta i është bashkuar protestës së shoqërisë civile përpara Ministrisë së Brendshme për tragjedinë e ndodhur në plazhin e Potamit, ku humbi jetën Jonada Avdia. “Vetëm...

Protesta për vrasjen e 7-vjeçares konfiguron frontin opozitar, Berisha dhe Meta shtrëngojnë duart

para një jave - Albeu

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe Ilir Meta kanë marrë pjesë në protestën për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë nga gomonia e drejtuar nga Arjan Tase. Pasi kanë ecur për disa minuta në Bulevard, kreu i PD...

Detaji i 15 metrave, a tentoi policia të manipulonte vendin e ngjarjes? Sot prokuroria e rrëzoi

para një jave - Albeu

Tragjedia e Himarës dy ditë më parë ngriti në këmbë gjithë opinionin publik, pasi një fëmije të pafajshëm, iu mor jeta ndërsa luante në breg të detit me babain e saj. Rreth orës 14:00 të ditës së martë...

Protesta për vdekjen e 7-vjeçares, qytetarët vendosin qirinj në hyrjen e Kryeministrisë, mes tyre edhe Berisha

para një jave - Panorama

Protesta për vdekjen e 7-vjeçares Jonada Avdia është transferuar nga Ministria e Brendshme tek Kryeministria. Qytetarët kanë ndezur qirinj në hyrjen kryesore të Kryeministrisë. Edhe ish-kryeministri Sali...

Berisha dhe Meta shtrëngojnë duar në protestën për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë

para një jave - Indeks online

Dy ish-kryeministrat Sali Berisha dhe Ilir Meta janë bërë bashkë në protestën qytetare në shenjë reagimi për tragjedinë e ndodhur dy ditë më parë në Himarë, ku u vra me skaf nga një polic, një vajzë vetëm...

A tentoi policia të manipulonte vendin e ngjarjes, detaji i 15 metrave. Sot prokuroria e rrëzoi

para një jave - ABC News

Tragjedia e Himarës dy ditë më parë ngriti në këmbë gjithë opinionin publik, pasi një fëmije të pafajshëm, iu mor jeta ndërsa luante në breg të detit me babain e saj. Rreth orës 14:00 të ditës së martë...

Berisha dhe Meta shtrëngojnë duar në protestën për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë

para një jave - ABC News

Dy ish-kryeministrat Sali Berisha dhe Ilir Meta janë bërë bashkë në protestën qytetare në shenjë reagimi për tragjedinë e ndodhur dy ditë më parë në Himarë, ku u vra me skaf nga një polic, një vajzë vetëm...

Tension në protestën për 7-vjeçaren, protestuesit përplasen me policinë në Tiranë

para një jave - Zeri

Një moment tensioni është regjistruar në protestën homazh në nder të 7 vjeçares Jonada Avdia e cila po mbahet në Tiranë. Pjesëmarrësit në protestën bën thirrje për grumbullimin e tyre në sheshin pas Ministrisë...

Polici vrau 7-vjeçaren në Himarë, protestuesit ndezin qirinj para Ministrisë

para një jave - News33

Një protestë madhështore është duke u zhvilluar në kryeqytet për vrasjen e vajzës 7-vjeçare nga një polic në Himarë. Qytetarët e shumtë fillimisht janë mbledhur para Ministrisë së Brendshme ku kanë bërë...

Protesta për vogëlushen e vrarë në Himarë, shihni pjesëmarrjen e qytetarëve...

para një jave - BalkanWeb

Një protestë është organizuar sot nga shoqëria civile për ngjarjen e cila ka tronditur vendin ku një 7-vjeçare humbi jetën në Himarë. Pjesëmarrja në protestë ka qenë e lartë, ndërsa qytetarë të shumtë...

FOTOLAJM/ “Jonada zemër, pse nuk kthehesh me ne në Angli”, tre vogëlushë me...

para një jave - BalkanWeb

Prej orës 19:00 para Ministrisë së Brendshme ka nisur protesta për tragjedinë e ndodhur në plazhin e Potamit, ku humbi jetën tragjikisht 7-vjeçarja Jonada Avdia si pasojë e përplasjes nga gomonia, e drejtuar...

Protesta për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë, qytetarët ndezin dritat e telefonit

para një jave - Albeu

Po vijon ende protesta për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë nga gomonia e drejtuar nga komisari i Policisë Arjan Tase. Qytetarët u zhvendosën pak minuta më parë nga Ministria e Brendshme përballë Kryeministrisë....

"Jep dorëheqjen!" Qytetarët ndezin qirinj në shkallët e Kryeministrisë për vrasjen e Jonadës

para një jave - Ora news

Protesta për vdekjen e vogëlushes Jonada në Potam të Himarës u zhvendos nga Ministria e Brendshme te Kryeministria. Protestuesit ndezën qirinj për shpirtin e vogëlushes në shkallët e kryeministrisë. Nuk...

“Nuk e vrau varka, por shteti”/ Shoqëria civile protestë për Jonadën me mbështetjen e opozitës

para një jave - Top Channel

Kanë nisur të mblidhen protestuesit e parë të protestës që do të nisë pas pak minutash në kryeqytet nën moton “Nuk e vrau varka, por shteti”, ndërsa janë shtuar edhe forcat policore në gatishmëri për çdo...

Tensione në protestë e të qara fëmijësh, qytetarët përplasen me policinë (V...

para një jave - BalkanWeb

Tensione në protestë, teksa qytetarët janë përplasur me policinë. Situata ka sjellë dhe frikë te fëmijët e pranishëm që kanë nisur të qajnë. Përplasja ka zgjatur pak minuta, teksa policia është vendosur...

Nis protesta për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e afërmja e familjes: S'ka fjalë për dhimbjen e tyre

para një jave - Gazeta Express

KLa nisur grumbullimi i personave që po marrin pjesë në protestën që do zhvillohet para Ministrisë së Brendshme, e thirrur kjo nga Shoqëria Civile nën moton: “Nuk e vrau varka, por shteti”. Kjo protestë...

Vdekja e 7-vjeçares, protestuesit përplasen me policinë tek Ministria e Brendshme

para një jave - Klan

Vdekja e 7-vjeçares, protestuesit përplasen me policinë tek Ministria e Brendshme Protesta para Ministrisë së Brendshme në kujtim të 7-vjeçares Jonada Avdia është shoqëruar me tensione. Pas thirrjes së...

Vrasja e 7 vjeçares/ Meta i bashkohet protestës: Rast i përsëritur, nuk është marrë asnjë masë

para një jave - Vizion Plus

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta i është bashkuar protestës së organizuar nga qytetarët dhe shoqëria civile, për vrasjen e 7 vjeçares nga ish oficeri Arjan Tase. Për mediat, Meta tha se nuk është marrë...

Tragjedia e Himarës, Meta: Populli është rizgjuar, po reagon fort

para një jave - GazetaBlic

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir meta i është bashkuar protestës së qytetarëve para Ministrisë së Brendshme e cila vjen 2 ditë pas tragjedisë së Himarës, ku mbeti e vrarë 7-vjeçarja Jonada AVdia, e cila...

Polici vrau 7-vjeçaren në Himarë, protestuesit ndezin qirinj para Ministrisë

para një jave - Albeu

Një protestë madhështore është duke u zhvilluar në kryeqytet për vrasjen e vajzës 7-vjeçare nga një polic në Himarë. Qytetarët e shumtë fillimisht janë mbledhur para Ministrisë së Brendshme ku kanë bërë...

Tragjedia e Himarës, Meta nga protesta: Populli është rizgjuar, po reagon fort

para një jave - Albeu

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir meta, i është bashkuar protestës së qytetarëve para Ministrisë së Brendshme për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë nga gomonia që drejtohej nga komisari Arjan Tase. Protesta...

Vdekja tragjike e Jonadas/ “S’ka fjalë për dhimbjen”, e afërmja e familjes ...

para një jave - BalkanWeb

Vajza e dajës së babait të Jonada Avdisë, vogëlushes që humbi jetën tragjikisht në plazhin e Potamit pasi u përplas nga varka e drejtuar nga komisari Arjan Tase ka folur për Neës24 nga protesta që po zhvillohet...

Berisha i bashkohet protestës: Jonada u vra nga një skafist i qeverisë

para një jave - GazetaBlic

Kreu i PD, Sali Berisha, i është bashkuar protestës së thirrur nga shoqëria civile para Ministrisë së Brendshme, pas tragjedisë së Himarës ku humbi jetën 7-vjeçarja Jonada Avdia. “Janë qytetarë të revoltuar...

Protesta për vrasjen e 7-vjeçares, protestuesit nga Ministria e Brendshme nisen drejt Kryeministrisë

para një jave - Albeu

Protestuesit e mbledhur për vrasjen e 7-vjeçares Jonada në plazhin e Potamit në Himarë kanë nisur marshimin tani drejt kryeministrisë pas disa minutave para Ministrisë së Brendshme. Deri më tani ata kanë...

“Kjo është ngjarje e përsëritur”- Ilir Meta flet nga protesta për tragjedinë e Himarës: Kemi një bandë kriminale, por populli ka vendosur të ngrihet

para një jave - Panorama

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, iu bashkua këtë të enjte protestës qytetare në ambientet përballë Ministrisë së Brendshme në lidhje me vdekjen e 7-vjeçares Jonada Avdia. Në fjalën e tij për media,...

“Përgjegjësia është e kryeministrit”/ Meta i bashkohet protestës: Shqipëria nuk e ka luksin që ta dëgjojë atë që thotë mos e teproni me politikë

para një jave - Panorama

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta i është bashkuar protestës së qytetarëve dhe aktivistëve për vdekjen e 7-vjeçares Jonada Avdia në Himarë. Në një prononcim për mediat, Meta tha se kjo ngjarje është...

Berisha i bashkohet protestës për tragjedinë e Potamit: Një fëmijë 7-vjeç u blua nga helikat e skafistit të qeverisë

para një jave - Panorama

Ish-kryeministri Sali Berisha i është bashkuar protestës që po mbahet në ambientet e jashtme të Ministrisë së Brendshme për vrasjen e 7-vjeçares Jonida Avdia. “Kështu është në kodin qeverisjes, përgjegjësia...

Pas Ministrisë së Brendshme, protestuesit marshojnë drejt Kryeministrisë

para një jave - Panorama

Pas një ore proteste përpara Ministrisë së Brendshme, protestuesit i janë drejtuar Kryeministrisë. Qindra qytetarë dhe aktivistë kanë marshuar nga zona e Pedonales drejt Kryeministrisë. Tubimit i janë...

Tragjedia e Himarës, Meta: Populli është rizgjuar, po reagon fort

para një jave - ABC News

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir meta i është bashkuar protestës së qytetarëve para Ministrisë së Brendshme e cila vjen 2 ditë pas tragjedisë së Himarës, ku mbeti e vrarë 7-vjeçarja Jonada AVdia, e cila...

Berisha i bashkohet protestës para Ministrisë së Brendshme/ “Kauza e qytetarëve, e ndjeshme”

para një jave - Vizion Plus

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka qenë i pranishëm në protestën e organizuar nga qytetarët para Ministrisë së Brendshme. Në një deklaratë për media, Berisha tha se kauza që ka  ngritur qytetarët...

Çfarë do të bënit nëse do të ishit në vend të Ramës? Berisha përgjigjet nga protesta: Në minutën e katërt!

para një jave - Albeu

Ish-kryministri Sali Berisha ka marrë pjesë në protestën e organizuar nga shoqëria civile për vrasjen me gomone të 7-vjeçares në Himarë. Berisha është pyetur nga gazetarët se çfarë do të bënte nëse do...

Protesta për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë, Berisha shfaqet mes turmës: Vogëlushja u blua nga një skafist qeveritar

para një jave - Albeu

Ish-kryeministri Sali Berisha i është bashkuar protestës qytetare të mbajtur në Tiranë për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë nga gomonia që drejtohej nga komisari Arjan Tase. Berisha ka mbajtur edhe fjalën...

Protesta për tragjedinë e Himarës, Berisha dhe Meta pritet t’i bashkohen qytetarëve

para një jave - Albeu

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha dhe ai i Partisë së Lirisë, Ilir Meta pritet t’i bashkohet pas pak protestës se thirrur nga shoqëria civile për vrasjen e 7-vjeçares Jonada Avdia. Protesta po...

“E vrau shteti”, tensione në protestën për vrasjen e 7-vjeçares, qytetarët përplasen me policinë

para një jave - Albeu

Situata në protestën e mbajtur në Tiranë për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë është tensionuar. Kjo pasi qytetarët e pranishëm në protestë janë përplasur me policinë, siç shihet edhe në fotografi. Kujtojmë...

Berisha: Qeveria nuk reflekton, qytetarët të vazhdojnë protestën derisa të largohet Çuçi

para një jave - Ora news

Kreu i PD-së, Sali Berisha i është bashkua protestë për vrasjen e Jonadës së vogël nga polici Arjan Tase duke thënë se i bashkohet asaj si qytetar. Ai tha se është shumë e vështirë që të reflektojë qeveria,...

“Nuk e vrau varka, por shteti”, Stresi bëhet pjesë e protestës për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë

para një jave - Indeks online

Sonte ka nisur protesta me moton: “Nuk e vrau varka, por shteti” para Ministrisë së Brendshme. Kjo protestë vjen pas tragjedisë së ndodhur në Himarë, ku vogëlushja 7-vjeçare Jonada Avdia, u aksidentua...

Nis protesta për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e afërmja e familjes: S’ka fjalë për dhimbjen e tyre

para një jave - Indeks online

Ka nisur grumbullimi i personave që po marrin pjesë në protestën që do zhvillohet para Ministrisë së Brendshme, e thirrur kjo nga Shoqëria Civile nën moton: “Nuk e vrau varka, por shteti”. Kjo protestë...

Pas Berishës edhe Meta i bashkohet protestës para Ministrisë së Brendshme

para një jave - ABC News

Pas kreut të PD, Sali Berisha, edhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, i është bashkuar protestës së qytetarëve para Ministrisë së Brendshme, pas ngjarjes tragjike të dy ditëve më parë në Himarë, ku...

Tragjedia në Himarë, çfarë do bënte Berisha? Përgjigjet ish-kryeministri

para një jave - ABC News

Ish-Kryeministri Sali Berisha i pranishëm në protestën qytetare për vrasjen e vogëlushes 7-vjeçare nga polici me skaf Arjan Tase, është pyetur edhe se si ai do të reagonte nëse do të ishte në krye të qeverisë....

Protestuesit ultimatum Ramës: Nëse deri ditën e hënë nuk shkarkohen Çuçi, Kumbaro dhe Nano, do vijojmë me protesta të pandalshme

para një jave - Flaka

Protestuesit i kanë lënë 72 orë kohë kryeministrit Edi Rama që të shkarkojë nga detyra ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi, Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano dhe ministren e Turizmit,...

Protesta për tragjedinë në Himarë, Berisha i bashkohet turmës

para një jave - NOA

Tiranë- Kreu i PD, Sali Berisha, i është bashkuar protestës së thirrur nga shoqëria civile para Ministrisë së Brendshme, pas tragjedisë së Himarës ku humbi jetën 7-vjeçarja Jonada Avdia. Berisha tha për...

Tragjedia e Himarës, qytetarët në protestë

para një jave - Klan

Tragjedia e Himarës, qytetarët në protestë Motoja e protestës: “Nuk e vrau varka, por shteti” Qytetarët, shoqëria civile dhe politika protestojnë pranë Ministrisë së Brendshme. Protesta zhvillohet në kujtim...

Berisha i bashkohet protestës para Ministrisë së Brendhshme/ “Kjo është një kauzë e ndjeshme”

para një jave - Vizion Plus

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka qenë i pranishëm në protestën e organizuar nga qytetarët para Ministrisë së Brendshme. Në një deklaratë për media, Berisha tha se kauza që ka  ngritur qytetarët...

Protesta përpara Ministrisë së Brendshme, tensionohet situata! Aktivistët përplasen me policinë

para një jave - Panorama

Është tensionuar për disa momente protesta përpara MInistrisë së Brendshme për vdekjen e 7-vjeçares Jonada Avdia. Qytetarët dhe aktivistët janë përplasur me policinë pasi kanë dashur të lëvizin në hapësirën...

“Drejtësi për Jonadën!”- Protestuesit përplasen me Policinë e Shtetit: Hiqni kapelet! T’ju vi zor që mbroni këta kriminelë që vjedhin

para një jave - Panorama

Është tensionuar protesta e mbajtur përballë ambienteve të jashtme të Ministrisë së Brendshme në lidhje me vdekjen e 7-vjeçares Jonida Avdia. Qytetarë të shumtë janë përplasur me Policinë e Shtetit, ku...

Berisha i bashkohet protestës para Ministrisë së Brendshme: Vogëlushja u blua nga skafi i njeriut të qeverisë

para një jave - ABC News

Kreu i PD, Sali Berisha, i është bashkuar protestës së thirrur nga shoqëria civile para Ministrisë së Brendshme, pas tragjedisë së Himarës ku humbi jetën 7-vjeçarja Jonada Avdia. Berisha tha për mediat...

Tensione në protestën për vrasjen e 7-vjeçares, qytetarët përplasen me policinë: E vrau shteti

para një jave - ABC News

Tensione në protestën për vrasjen e 7-vjeçares, qytetarët përplasen me policinë. Ata kanë vazhduar me thirrjet se vajzën 7-vjeçare në Himarë e vrau shteti. Qytetarët kanë bërë thirrje për dorëheqje të...

Tragjedia e Himarës, protestuesja e përlotur: Edhe shkallët e pishinës më duken si bregu i Jonadës, kam frikë për fëmijën

para një jave - ABC News

Tragjedia e Himarës, ku humbi jetën 7-vjeçarja Jonada Avdia, e cila u përplas në breg nga skafi i drejtuar nga oficeri i policisë Arjan Tase, kanë mbledhur mbrëmjen e së enjtes me qindra qytetarë para...

Tragjedia e Himarës, e afërmja e familjes Avdia thirrje Ramës dhe Çuçit: Mos ia rëndoni më plagën Bledit dhe Ermirës

para një jave - ABC News

Protestës së qytetarëve para Ministrisë së Brendshme pas tragjedisë së Himarës, një e afërme e familjes Avdia, i kërkoi kryeministrit dhe ministrit Çuçi që mos e thellojnë më plagën e kësaj familjeje....

“Nuk e vrau varka, por shteti”, nis protesta para Ministrisë së Brendshme për tragjedinë në Himarë

para një jave - News33

Qindra qytetarë janë mbledhur pasditen e sotme përpara Ministrisë së Brendshme për të protestuar pas vdekjes së vajzës 7-vjeçare në plazhin e Himarës, pasi u godit nga helikat e një skafi buzë detit. Qytetarët...

Protesta e Shoqërisë Civile, ambasada e SHBA paralajmëron shtetasit e saj: ...

para një jave - BalkanWeb

Ambasada e SHBA në Tiranë në një njoftim të fundit paralajmëron qytetarët e saj për të shmangur përfshirjen me turmën në protestën e thirrur sot nga Shoqëria Civile. Kujtojmë se protesta që sapo ka nisur...

“Nuk e vrau varka, por shteti”/ Vdekja tragjike e Jonadas së vo...

para një jave - BalkanWeb

Pritet të nisë për pak minuta protesta para Ministrisë së Brendshme, e thirrur nga Shoqëria Civile nën moton: “Nuk e vrau varka, por shteti”. Kjo protestë vjen pas tragjedisë së ndodhur në plazhin e Potamit...

Protesta përpara Ministrisë së Brendshme/ Përplasje mes protestuesve dhe efektivëve të policisë

para një jave - Vizion Plus

Ka nisur përplasja mes protestuesve dhe punonjësve të policisë përpara ambjenteve të Ministrisë së Brendshme. Qytetyarët të revoltuar kanë kërkuar edhe të futen në ambjentet e brendshme të institucionit...

E afërmja e familjes Avdia në protestë: S’ka fjalë për dhimbjen e tyre, Bledi e kishte vajzën për dore

para një jave - GazetaBlic

Në protestën që po zhvillohet para Ministrisë së Brendshme, ka marrë pjesë edhe vajza e dajës së babait të Jonada Avdisë, vogëlushes që humbi jetën tragjikisht në plazhin e Potamit pasi u përplas nga varka...

E afërmja e familjes Avdia në protestë: S’ka fjalë për dhimbjen e tyre, Bledi e kishte vajzën prej dore

para një jave - Bota Sot

Në protestën që po zhvillohet para Ministrisë së Brendshme, ka marrë pjesë edhe vajza e dajës së babait të Jonada Avdisë, vogëlushes që humbi jetën tragjikisht në plazhin e Potamit pasi u përplas nga varka...

Stresi bëhet pjesë e protestës për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë

para një jave - NOA

Tiranë- Ka vetëm disa minuta që ka nisur protesta me moton: “Nuk e vrau varka, por shteti” para Ministrisë së Brendshme. Kjo protestë vjen pas tragjedisë së ndodhur në Himarë, ku vogëlushja 7-vjeçare Jonada...

E afërmja e Jonadës tregon ç’ndodhi në Potam: Babai e kishte përdore, gomonia e goditi 2 herë

para një jave - Arbresh

Pedagogia Ilirjana Kuçana, njëkohësisht e afërmja e Jonadës së vogël, ka rrëfyer në një intervistë për mediat nga protesta momentin e ngjarjes tragjike që i mori jetën 7-vjeçares teksa qëndronte në breg...

“Ishte mbesa ime”, pedagogia e veshur në të zeza reagon për tragjedinë e Himarës: Babai e kishte për dore 7-vjeçaren

para një jave - Albeu

Në Tiranë po mbahet protesta e shoqërisë civile lidhur me vrasjen me gomone të 7-vjeçares në Himarë, nga komisari Arjan Tase. Në protestë është parë edhe kushërira e babait të viktimës, Ilirjana Kuçana,...

Protesta për tragjedinë e Himarës, kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta pritet t’i bashkohet tubimit

para një jave - Panorama

Kryetari i Partisë i Lirisë, Ilir Meta pritet t’i bashkohet pas pak protestës se thirrur nga shoqëria civile për vrasjen e 7-vjeçares Jonada Avdia. Vijon… © Panorama.al

“Të mos bëhet politikë me këtë çështje”/ E afërmja e Jonadës: Nuk besojmë shumë tek organet e drejtësisë! Do i drejtohemi edhe ambasadës britanike

para një jave - Panorama

Një prej të afërmve të 7-vjeçares Jonada Avdia ka folur gjatë protestës së sotme përpara Ministrisë së Brendshme. Ajo bën thirrje që të mos bëhet politikë me këtë çështje. Gjithashtu ajo u shpreh se familjarët...

Protesta për 7-vjeçaren te Ministria e Brendshme, policia nis grumbullimin, vendoset në pozicione

para një jave - Ora news

Një orë para protestës së thirrur nga shoqëria civile për ngjarja e rëndë të ndodhur të martën e 2 gushtit 2022 në plazhin e Potamit në Himarë, ku humbi jetën 7-vjeçarja Jonada Avdia pasi përplas nga skafi...

“Nuk shkojmë në det, sepse shteti të vret”/ Qytetarët me pankarta në duar përpara Ministrisë së Brendshme, kërkojnë drejtësi për 7-vjeçaren (FOTO+VIDEO)

para një jave - Panorama

Me pankarta nëpër duar, qytetarët kanë dalë përpara Ministrisë së Brendshme në formë proteste pas vdekjes së 7-vjeçares Jonada Avdia në Himarë. Siç shihet nga pamjet, mesazhet kryesore janë thirrjet për...

“Nuk e vrau varka, por shteti”, Stresi bëhet pjesë e protestës për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë

para një jave - ABC News

Ka vetëm disa minuta që ka nisur protesta me moton: “Nuk e vrau varka, por shteti” para Ministrisë së Brendshme. Kjo protestë vjen pas tragjedisë së ndodhur në Himarë, ku vogëlushja 7-vjeçare Jonada Avdia,...

“Nuk e vrau varka por shteti”, qytetarët protestojnë para Ministrisë së Brendshme për vdekjen e Jonadës

para një jave - ABC News

Qindra qytetarë kanë dalë në protestë mbrëmjen e sotme para Ministrisë së Brendshme, pas ngjarjes tragjike të dy ditëve më parë në plazhin e Potamit në Himarë, ku 7-vjeçarja Jonada Avdia u përplas për...

“Nuk e vrau varka, por shteti”, nis protesta e shoqërisë civile për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë

para një jave - GazetaBlic

Ka nisur grumbullimi i personave që po marrin pjesë në protestën që do zhvillohet para Ministrisë së Brendshme, e thirrur kjo nga Shoqëria Civile nën moton: “Nuk e vrau varka, por shteti”. Kjo protestë...

Vdekja e 7-vjeçares në Himarë, nis protesta e qytetarëve përpara Ministrisë së Brendshme

para një jave - Panorama

Qytetarë dhe aktivistë janë mbledhur mbrëmjen e sotme përpara Ministrisë së Brendshme në protestë pas vdekjes tragjike të 7-vjeçares Jonada Avdia në Himarë. Ashtu siç ishte paralajmëruar, protesta nis...

Nis protesta e Shoqërisë Civile për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë, ambasada e SHBA paralajmëron shtetasit e saj: Evitoni turmat!

para një jave - Albeu

Ka nisur protesta e shoqërisë civile në Tiranë, për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë nga gomonia e drejtuar nga komisari Arjan Tase. Në bulevard janë mbledhur me dhjetëra njerëz, nën moton “nuk e vrau varka...

Mbyllet protesta për vrasjen e Jonadës, njoftohet për një tubim tjetër të hënën

para një jave - Java News

Është mbyllur pas një orë e 45 minuta protesta e shoqërisë civile e mbajtur në Tiranë, për vdekjen e 7-vjeçares Jonada Avdia. Protestuesit kanë thënë se do të rikthehen sërish në protestë të hënën në orën...

VIDEO-SYRI TV/ ‘Vrasje me dashje’, Prokuroria e Vlorës ndryshon akuzën për Komisarin e Policisë

para një jave - Syri.net Kosova

‘Vrasje me dashje’ është akuza që prokuroria e Vlorës ka ngritur ndaj ish-komisarit Arjan Tase i cili goditi për vdekje me skaf 7-vjeçaren ne plazhin e Potamit. Dosja e prokurorisë është dërguar në gjykatë...

Të rinjtë demokratë thirrje qytetarëve: Ejani në protestë, ti themi ndal fenomeneve të tilla

para një jave - Syri.net Kosova

Ngjarja e rëndë që ndodhi në Himarë ku humbi jetën një vajzë e vogel pasi e goditi skafi, kanë sjellë një reagim të jashtëzakonshëm nga opinioni publik. Në vazhdim të reagimit të tyre, qytetarët kanë paralajmëruar...

Protestuesit-Kryeministrit: Nëse deri ditën e hënë nuk shkarkohen Çuçi, Kumbaro dhe Nano, do vijojmë me protesta të pandalshme

para një jave - Top24

Protestuesit i kanë lënë 72 orë kohë kryeministrit Edi Rama që të shkarkojë nga detyra ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi, Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano dhe ministren e Turizmit,...

“Zgjohem natën dhe shikoj vajzën”, pegagogia mes dhimbjes për humbjen e të afërmes së saj: Do ti drejtohemi drejtësisë dhe Ambasadës angleze

para një jave - Top24

Jo vetëm revolta për sigurinë në vend por edhe dhimbja për humbjen e të afërmes së saj e nxori në protestë. Pedagogia dhe aktivistja Ilirjana Kuçana tregoi për mediat sesi pushimet në Shqipëri të djalit...

Pas mbërritjes së Berishës e Metës/ Protestuesit ‘ultimatum’ Ramës: Deri të hënën shkarko dy ministrat dhe Gledis Nanon, do rikthehemi sërish

para një jave - Java News

Pas Kryeministrisë, dhe Presidencës protestuesit janë zhvendosur sërish. Ata kanë marshuar drejt institucionit të Drejtërisë së Policisë. Protestuesit, pas mbërritjes së Berishës dhe Metës në protestë,...

Berisha flet për vrasjen e 4 demonstruesve më 21 janar 2011: Ishte tjetër gjë, donin të më merrnin pushtetin. Rama vampir…!

para një jave - Java News

Sali Berisha, ka qenë i pranishëm në protestën e ditës së sotme pas tragjedisë ku humbi jetën 7-vjeçarja, Jonada Avdia, e cila u aksidentua dhe humbi jetën nga një skaf që drejtohej nga komisari Arjan...

Pas Ministrisë së Brendshme, protestuesit marshojnë drejt Kryeministrisë

para një jave - Java News

Pas një ore proteste përpara Ministrisë së Brendshme, protestuesit i janë drejtuar Kryeministrisë. Qindra qytetarë dhe aktivistë kanë marshuar nga zona e Pedonales drejt Kryeministrisë. Tubimit i janë...

“Na duhet vetëm një dorëheqje…”/ Tragjedia e Himarës, Meta akuzon Ramën: Populli është rizgjuar, po reagon fort

para një jave - Java News

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir meta i është bashkuar protestës së qytetarëve para Ministrisë së Brendshme e cila vjen 2 ditë pas tragjedisë së Himarës, ku mbeti e vrarë 7-vjeçarja Jonada AVdia, e cila...

Tragjedia e Jonadës/ Shuhet protesta qytetare, Meta i bashkohet turmës para Ministrisë së Brendshme. Tani radhën e kanë “ustallarët”: Qeveria cinike, të ikin…!

para një jave - Java News

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir meta i është bashkuar protestës së shoqërisë civile përpara Ministrisë së Brendshme për tragjedinë e ndodhur në plazhin e Potamit, ku humbi jetën Jonada Avdia. “Vetëm...

Si do vepronit po të ishit në vend të Ramës? Berisha: Nëse Çuçi nuk do dorëhiqej për 3 minuta, unë do ta…

para një jave - Java News

Po të ishit në vendin e Ramës si do vepronit, u pyet Berisha pasi iu bashkua protestës për vogëlushen 7-vjeçare. Pyetjes së gazetarëve Berisha iu përgjigj se do të kërkonte dorëheqjen e Çuçit. ‘Mediat...

“Drejtësi për Jonadën, a mund të luaj në breg me babin”/ Pankartat më pikante në protestën e shoqërisë civile për vrasjen e 7-vjeçares (FOTO)

para një jave - Zyrtare

Protesta e shoqërisë civile për vrasjen e vajzës 7-vjeçare në plazhin e Potamit u mbyll pas rreth 2 orësh thirrje për dorëheqje të ministrave përgjegjës dhe dënim maksimal të komisarit Arjan Tase. Por,...

Të ishte për AMP mund t’ja hidhte edhe me një gjobë, sa vite burg pritet të dënohet polici që vrau 7-vjeçaren pas ndërhyrjes së Prokurorisë

para një jave - Albeu

Pas ndërhyrjes së Prokurorisë së Vlorës, është ndërruar akuza për autorin e vrasjes së 7-vjeçares në Himarë, komisarit Arjan Tase. Organi i akuzës ka kërkuar që polici që vrau me skaf 7-vjeçaren të hetohet...

Tensione në protestën për tragjedinë në Himarë, qytetarët përplasen me policinë

para një jave - Lajmi.net

Tensione në protestën për vrasjen e 7-vjeçares, qytetarët përplasen me policinë. Ata kanë vazhduar me thirrjet se vajzën 7-vjeçare në Himarë e vrau shteti. Qytetarët kanë bërë thirrje për dorëheqje të...

Tragjedia në Himarë, Prokuroria ndryshon akuzën për Arjan Tasen në “Vrasje me dashje”

para një jave - Reporteri

Ish-shefi i policisë në komunitet, Arjan Tase, do të përballet në gjykatë me akuzën e ‘Vrasjes me dashje’ dhe jo për ‘Vrasje e kryer nga pakujdesia’. Kjo është akuza me të cilën prokuroria do dërgojë në...

Çfarë nuk u pa nga protesta për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë (FOTO LAJM)

para një jave - Insajderi.org

Është mbyllur pak minuta më parë protesta e shoqërisë civile për vrasjen e vajzës 7-vjeçare në plazhin e Potamit. Protesta zgjati rreth 2 orë dhe u shoqërua me thirrje për dorëheqje të ministrave përgjegjës...

FOTO/ Tubimi para ministrisë, Berisha u bashkohet qytetarëve. Pritet Meta: Vogëlushja u vra nga një skafist i qeverisë

para një jave - Java News

Tubimi para ministrisë, ish-kryeministri Berisha u bashkohet qytetarëve. Ai tha se vogelushja u vra nga nje skafist i qeverise. Më herët, edhe Partia e Lirisë njoftoi se Ilir Meta do të jetë i pranishëm,...

“Të mos bëhet politikë me këtë çështje”/ E afërmja e Jonadës: Nuk besojmë shumë tek…

para një jave - Java News

Një prej të afërmve të 7-vjeçares Jonada Avdia ka folur gjatë protestës së sotme përpara Ministrisë së Brendshme. Ajo bën thirrje që të mos bëhet politikë me këtë çështje. Gjithashtu ajo u shpreh se familjarët...

FOTO/ Tensione në protestën për vrasjen e 7-vjeçares, qytetarët përplasen me policinë. Prezentë PD e Partia e Lirisë: E vrau shteti

para një jave - Java News

Tensione në protestën për vrasjen e 7-vjeçares, qytetarët përplasen me policinë: E vrau shteti. Qytetarët kanë bërë thirrje për dorëheqje të ministrit. Pjesë e protestës është bërë edhe opozita, mbështetësit...

“S’ka fjalë për dhimbjen”/ Familjarja e Jonadës në protestë: Bledi kthehej çdo verë në Shqipëri, vajzën e kishte kapur prej dore. Helika e griu…!

para një jave - Java News

Pjesë e protestës së sotme përpara Ministrisë së Brendshme është dhe një familjare e vajzës 7-vjeçare, e cila u vra nga skafi i Arjan Tase në Himarë. Vajza e dajës së babait të Jonada, duke folur për mediat...

Akuza e AMP mund ta shpëtonte edhe me gjobë, por sa vite burg pritet të dënohet polici që vrau 7-vjeçaren pas ndërhyrjes së Prokurorisë?

para një jave - ABC News

Prokuroria e Vlorës ka kërkuar që polici që vrau me skaf 7-vjeçaren të hetohet me akuzën për veprën penale vrasje me dashje, ndërsa ka kërkuar masën e arrestit me burg. Vrasja e kryer me dashje dënohet...

Tragjedia në Himarë/ Të rinjtë e FRPD i bashkohen protestës përpara Ministr...

para një jave - BalkanWeb

Të rinjtë demokratë i bashkohen protestës së thirrur nga shoqëria civile para Ministrisë së Brendshme pas tragjedisë në Himarë, ku një 7-vjeçar u vra aksidentalisht nga skafi që drejtohej nga një efektiv...

Ngushëllimet për Jonadën, politikanët dhe shefi i policisë në familjen e së miturës

para një jave - Top Channel

Dyert e familjes Avdia vijojnë të jenë të hapura edhe një ditë pasi përcollën për në banesën e fundit Jonadën, të voglën e tyre që humbi jetën pasi u godit për vdekje me gomone nga zyrtari i policisë Arjan...

“Vrasje me dashje”/ Prokuroria e Vlorës kundër policisë që e klasifikoi “nga pakujdesia”

para një jave - Top Channel

Teksa zyrtarët dhe ish-zyrtarët më të lartë po ngushëllojnë të afërmit e Jonadës së vogël në Laprakë, prokuroria e Vlorës ka vendosur t’i dalë kundër policisë dhe të rëndoje akuzën ndaj komisarit që është...

Protesta/ Ambasada e SHBA: Evitoni turmat e mëdha, situata mund të jetë e paparashikueshme!

para një jave - Java News

Ambasada e SHBA në Tiranë në një njoftim të fundit paralajmëron qytetarët e saj për të shmangur përfshirjen me turmën në protestën e thirrur sot nga Shoqëria Civile. Kujtojmë se protesta që sapo ka nisur...

Berisha i bashkohet protestës: Nga ngjarjet më tragjike që kanë ndodhur, Çuçi duhej shkarkuar pas 4 minutash

para një jave - Insajderi.org

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i është bashkuar protestës para Ministrisë së Brendshme për vrasjen e 7-vjeçares Jonada Avdia. Berisha kërkoi dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi....

Detaji i 15 metrave, a tentoi policia të manipulonte vendin e ngjarjes? Sot prokuroria e rrëzoi

para një jave - Insajderi.org

Tragjedia e Himarës dy ditë më parë ngriti në këmbë gjithë opinionin publik, pasi një fëmije të pafajshëm, iu mor jeta ndërsa luante në breg të detit me babain e saj. Rreth orës 14:00 të ditës së martë...

Përfundon protesta pas dy orësh, lajmërohet sërish të hënën

para një jave - Arbresh

Protesta për Jonadën, vajzën 7-vjeçare e cila u godit nga gomonia që drejtohej nga komisari Arjan Tase është mbyllur pas rreth dy orësh. Qytetarë, fëmijë, Shoqëria Civile dhe politikanë të opozitës protestuan...

Vdekja e 7-vjeçares në Himarë/ Të rinjtë e PD-së bëjnë thirrje për t’iu bashkuar protestës përpara Ministrisë së Brendshme

para një jave - Panorama

Të rinjtë e Partisë Demokratike, u kanë bërë thirrje qytetarëve që të bashkohen në protestën që do të zhvillohet sot në orën 19:00 përpara Ministrisë së Brendshme për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë nga...

Qirinj e arushë te dera e kryeministrisë, pankarta për Kumbaron: A i sheh pikat e vockla të gjakut në fytyrën… (Shihni videon)

para një jave - FaxWeb

Qytetarët kanë mbushur sheshin para kryeministrisë duke kërkuar drejtësi për vogëlushen e vrarë në Potam. Të shumta janë pankartat që ata mbajnë në duar, ku kërkojnë të dorëhiqet kryeministri, ministri...

Pas thuajse 2 orësh, mbyllet protesta për vrasjen e Jonadës! Tubim sërish të hënën

para një jave - FaxWeb

Pas 1 ore e 45 minutash, ka përfunduar protesta e qytetarëve për vrasjen e vogëlushes 7-vjeçare në plazhin e Potamit. Të shumtë në numër, ata i bënë ‘ultimatum’ kreut të qeverisë Edi Rama që të shkarkojë...

“Hiqni Çuçin, drejtorin e policisë dhe Kumbaron”/ Qytetarët ‘ultimatum’ Ramës: Ke kohë 72 orë, ose…

para një jave - FaxWeb

Të mbledhur para presidencës, qytetarët i kanë bërë thirrje kryeministrit të vendit Edi Rama që të heqë nga detyra Çuçin, drejtorin e policisë Vlorë dhe ministren Kumbaro ose përndryshe protestat nuk do...

Protesta zhvendoset para Kryeministrisë, Berisha ndez qiri tek shkallët

para një jave - FaxWeb

Qytetarë, përfaqësues të shoqërisë civile kanë mbërritur para Kryeministrisë. Teksa forcat policore po monitorojnë situatën nga larg, kreu i PD-së ka ndezur qiri në shkallët e institucionit në nderim të...

“Mjafton dorëheqja e Ramës”/ Meta në protestë: Tronditje e madhe, nuk kemi luksin të dëgjojmë përrallat e tij

para një jave - FaxWeb

Meta: Shqipëria nuk e ka luksin që në këtë tronditje të madhe të dëgjojë përrallën mos e teproni me politikën se po na prishni imazhin në Ballkan për turizmin. Një kryeministër i papërgjegjshëm që ka ligjin...

Protesta për tragjedinë e Himarës, Berisha dhe Meta shtrëngojnë duart

para një jave - Lapsi

Dy ish-kryeministrat Sali Berisha dhe Ilir Meta janë bërë bashkë në protestën e ngritur për tragjedinë e ndodhur dy ditë më parë në Himarë. Atje u vra me skaf nga një polic, një vajzë vetëm 7-vjeçare....

Gledis Nano shkon për ngushëllim tek familja e 7-vjeçares

para një jave - Klan

Gledis Nano shkon për ngushëllim tek familja e 7-vjeçares Kryepolici: Mos më keqkuptoni, vij si prind 1 ditë pasi u përcoll për në banesën e fundit, në shtëpinë e 7-vjeçares që u përplas për vdekje nga...

Berisha e Meta, në familjen e 7-vjeçares Avdia

para një jave - Klan

Berisha e Meta, në familjen e 7-vjeçares Avdia “Krim shtetëror. Deklaratat e Ramës, tallje me popullin” Të impresionuar nga kurajo e familjes Avdia për të përballuar dhimbjen e madhe nga humbja e vajzës...

Berisha flet në protestë: Të ikë Rama, Çuçi dhe Kumbaro nuk mjaftojnë

para një jave - Arbresh

Ish-kryeministri Sali Berisha i është bashkuar protestës që po mbahet në ambientet e jashtme të Ministrisë së Brendshme për vrasjen e 7-vjeçares Jonida Avdia. “Kështu është në kodin qeverisjes, përgjegjësia...

Qytetarët ultimatum Ramës: Deri të hënën shkarko dy ministrat dhe Gledis Nanon, sërish në protestë

para një jave - Arbresh

Pas Kryeministrisë, dhe Presidencës protestuesit janë zhvendosur sërish. Ata kanë marshuar drejt institucionit të Drejtërisë së Policisë. Protestuesit, kërkojnë një qëndrim zyrtar edhe nga Presidenti i...

Tragjedia në Himarë, Prokuroria ndryshon akuzën për Arjan Tasen në “Vrasje me dashje”

para një jave - Bota Sot

Ish-shefi i policisë në komunitet, Arjan Tase, do të përballet në gjykatë me akuzën e ‘Vrasjes me dashje’ dhe jo për ‘Vrasje e kryer nga pakujdesia’. Kjo është akuza me të cilën prokuroria do dërgojë në...

U akuzua për trafik droge, si i shpëtoi Tase drejtësisë?

para një jave - ABC News

Monitorimi nga ajri i Gurdia Di Financës italiane nxori zbuluar disa parcela me kanabis në 3 tetor të 2020-tës mes të cilave edhe atë me 6690 rrënjë kanabis në zonën e Himarës ku shef komisariati ishte...

“Vrasje me dashje”, ndryshon akuza për Arjan Tasen

para një jave - Aktuale

Ish-shefi i policimit në komunitet, Arjan Tase do të përballet në gjykatë me akuzën e ‘Vrasjes me dashje’ dhe jo për ‘Vrasje e kryer nga pakujdesia’. Kjo është akuza me të cilën prokuroria do dërgojë në...

Meta në protestë: Mjafton të ikë Edi Rama

para një jave - Arbresh

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka folur në protestën e mbajtur në bulevardin Dëshmorët e Kombit për 7-vjeçaren që humbi jetën në Potam të Himarës. “Vetëm pak kohë më parë dy qytetarë u plagosën...

Tragjedia në Himarë, Prokuroria ndryshon akuzën për Arjan Tasen në “Vrasje me dashje”

para një jave - GazetaBlic

Ish-shefi i policisë në komunitet, Arjan Tase, do të përballet në gjykatë me akuzën e ‘Vrasjes me dashje’ dhe jo për ‘Vrasje e kryer nga pakujdesia’. Kjo është akuza me të cilën prokuroria do dërgojë në...

“Nuk e vrau varka, por shteti”, protestë në Tiranë për vogëlushen Jonada

para një jave - Lajm

Po mbahet në Tiranë protesta e organizuar nga shoqëria civile për vdekjen e vogëlushes Jonada Avdia, e cila humbi jetën dy ditë më parë ndërsa lahej në det pasi u përplas nga një skaf i fuqishëm që drejtohej...

Tensione në protestë, qytetarët përplasen me policinë: Hiqni kapelet, bashkohuni me ne

para një jave - Periskopi

Qytetarët në protestë janë përplasur me efektivët duke çarë kordonin e tyre. Me thirrjet:“Hiqni kapelet, bashkohuni me ne!”, “Çuçi jep dorëheqjen”, protestuesit e kanë zhvendosur kordonin e policisë në...

“Vrasje me dashje”, ndryshon akuza për Arjan Tasen

para një jave - Klan

Arjan Tase “Vrasje me dashje”, ndryshon akuza për Arjan Tasen Prokuroria: U paralajmërua nga pushuesit për rrezikun Ish-shefi i policimit në komunitet, Arjan Tase do të përballet në gjykatë me akuzën e...

Tragjedia e Himarës, Meta: Populli është rizgjuar, po reagon fort

para një jave - Arbresh

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir meta i është bashkuar protestës së qytetarëve para Ministrisë së Brendshme në Tiranë e cila vjen dy ditë pas tragjedisë së Himarës, ku mbeti e vrarë 7-vjeçarja Jonada AVdia,...

Shqipëri, protestë për vdekjen tragjike të 7-vjeçares në plazhin e Potamit

para një jave - KosovaPress

Qytetarë të shumtë janë mbledhur para godinës së Ministrisë së Brendshme, për të protestuar për ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë në plazhin e Potamit në Himarë, ku një 7-vjeçare u përplas për...

Pas Berishës edhe Meta i bashkohet protestës para Ministrisë së Brendshme në Tiranë

para një jave - Arbresh

Pas kreut të PD, Sali Berisha, edhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, i është bashkuar protestës së qytetarëve para Ministrisë së Brendshme, pas ngjarjes tragjike të dy ditëve më parë në Himarë, ku...

Tension në protestën për Jonadën, protestuesit përplasen me policinë

para një jave - Arbresh

Një moment tensioni është regjistruar në protestën homazh në nder të 7 vjeçares Jonada Avdia e cila po mbahet në Tiranë. Pjesëmarrësit në protestën bën thirrje për grumbullimin e tyre në sheshin pas Ministrisë...

"Duhet të ishin shkarkuar të gjithë ministrat" Meta fton qytetarët t'i bashkohen protestës sot pasdite

para një jave - Ora news

Kryetari i Partisë së Lirisë ishte sot në shtëpinë e familjes Avdia për të përcjellë ngushëllimet për vdekjen e Jonadës vajzës 7 vjeçare. Në një prononcim për median pas vizitës në shtëpi Meta ftoi të...

“Nuk e vrau varka, por shteti” – Protestë për Jonadën

para një jave - Pa censure

Qytetarë, Shoqëria Civile dhe politikanë të opozitës po protestojnë para Ministrisë së Brendshme nën moton “Nuk e vrau varka, por shteti”. Kjo protestë vjen pas tragjedisë së ndodhur në plazhin e Potamit...

Berisha në protestë: Jonada u vra nga një skafist i qeverisë

para një jave - Insajderi.org

Kreu i PD, Sali Berisha, i është bashkuar protestës së thirrur nga shoqëria civile para Ministrisë së Brendshme, pas tragjedisë së Himarës ku humbi jetën 7-vjeçarja Jonada Avdia. Berisha: Janë qytetarë...

Tensione në protestë pas vdekjes së 7-vjeçares, qytetarët përplasen me policinë

para një jave - Insajderi.org

Qytetarët në protestë janë përplasur me efektivët duke çarë kordonin e tyre. Me thirrjet:“Hiqni kapelet, bashkohuni me ne!”, “Çuçi jep dorëheqjen”, protestuesit e kanë zhvendosur kordonin e policisë në...

Berisha i bashkohet protestës në Tiranë: Ministri Çuçi të japë dorëheqjen

para një jave - Arbresh

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i është bashkuar protestës para Ministrisë së Brendshme për vrasjen e 7-vjeçares Jonada Avdia. Berisha kërkoi dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi....

Protestë për Jonadën para Ministrisë së Brendshme nën moton “Nuk e vrau varka, por shteti”

para një jave - Arbresh

Qytetarë, Shoqëria Civile dhe politikanë të opozitës po protestojnë para Ministrisë së Brendshme nën moton “Nuk e vrau varka, por shteti”. Kjo protestë vjen pas tragjedisë së ndodhur në plazhin e Potamit...

Tragjedia në Himarë/ "Vrasje me dashje apo nga pakujdesia" ja sa vite burg rrezikon Arjan Tase

para një jave - Ora news

Policia dhe prokuroria janë të ndarë në lidhje me akuzën që do të rëndojë mbi Arjan Tasen i cili vrau trë martën me skaf 7 vjeçaren Jonada Avdia në Plazhin e Potamit në Himarë. Në njoftimet e policisë...

“Për Jonadën”/ Qytetarët të indinjuar për vogëlushen e vrarë, shihni pjesmarrjen në protestë (FOTOT)

para një jave - FaxWeb

Një protestë është organizuar sot nga shoqëria civile për ngjarjen e cila ka tronditur vendin ku një 7-vjeçare humbi jetën në Himarë. Pjesëmarrja në protestë ka qenë e lartë, ndërsa qytetarë të shumtë...

Protesta për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, qytetarët përplasen me policinë: Hiqni kapelet, bashkohuni me ne

para një jave - Gazeta Metro

Qytetarët në protestë janë përplasur me efektivët duke çarë kordonin e tyre. Me thirrjet:“Hiqni kapelet, bashkohuni me ne!”, “Çuçi jep dorëheqjen”, protestuesit e kanë zhvendosur kordonin e policisë në...

Tubimi para ministrisë, Berisha u bashkohet qytetarëve: Vogëlushja u vra nga një skafist i qeverisë

para një jave - FaxWeb

Tubimi para ministrisë, ish-kryeministri Berisha u bashkohet qytetarëve. Berisha: Janë qytetarë të revoltuar për një ngjarje që ka tronditur mbarë shqiptarët, por jo pushtetarët. Vogëlushja u vra nga një...

Vrasje me dashje indirekte/ Prokuroria ndryshon akuzën për Arjan Tasen

para një jave - Vizion Plus

Prokuroria e Vlorës ka hedhur poshtë akuzën e ngritur nga Agjencia e Mbikqyrjes Policore ndaj ish-efektivit Arian Tase. Hetuesit nuk kane pranuar akuzën e vrasjes nga pakujdesia, por kane këkruar vrasje...

“Nuk e vrau varka, por shteti”/ Protestë për Jonadën para Ministrisë së Brendshme

para një jave - Top24

Qytetarë, Shoqëria Civile dhe politikanë të opozitës po protestojnë para Ministrisë së Brendshme nën moton “Nuk e vrau varka, por shteti”. Kjo protestë vjen pas tragjedisë së ndodhur në plazhin e Potamit...

“Hiqni kapelet, bashkohuni me ne”/ Tensionohet situata para ministrisë, qytetarët çajnë kordonin e policisë

para një jave - FaxWeb

Është tensionuar situata para ambienteve të ministrisë së Brendshme pasi qytetarët kërkojnë të futen brenda, teksa u kërkojnë efektivëve të policisë tu bashkohen. Me thirrjet:“Hiqni kapelet, bashkohuni...

E afërmja e familjes Avdia në protestë: S’ka fjalë për dhimbjen e tyre, Bledi e kishte vajzën prej dore

para një jave - Insajderi.org

Në protestën që po zhvillohet para Ministrisë së Brendshme, ka marrë pjesë edhe vajza e dajës së babait të Jonada Avdisë, vogëlushes që humbi jetën tragjikisht në plazhin e Potamit pasi u përplas nga varka...

Prokuroria ndryshon akuzën/ Arjan Tase do të gjykohet për vrasje me dashje indirekte

para një jave - Vizion Plus

Prokuroria e Vlorës ka hedhur poshtë akuzën e ngritur nga Agjencia e Mbikqyrjes Policore ndaj ish-efektivit Arian Tase. Hetuesit nuk kane pranuar akuzën e vrasjes nga pakujdesia, por kane këkruar vrasje...

Fillon protesta për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë

para një jave - Periskopi

Ka nisur grumbullimi i personave që po marrin pjesë në protestën që do zhvillohet para Ministrisë së Brendshme, e thirrur kjo nga Shoqëria Civile nën moton: “Nuk e vrau varka, por shteti”. Kjo protestë...

“Pasi i mori dritën e syve babait, shëtiti me skaf luksoz familjen e tij”/ Familjarja e Jonadës: Kryebanditi me uniformë policie…

para një jave - FaxWeb

Familjarja e 7-vjeçares: Ishte dita e dytë e pushimeve, tragjedia! Kryebanditi i veshur me uniformë policië është rikthyer pas krimit për të marrë familjen dhe për ta shëtitur me jahte luksoze. Nuk i mjaftoi...

“Nuk e vrau varka, por shteti”/ Sot protestë përpara Ministrisë së Brendshme

para një jave - Vizion Plus

Për ngjarjen e rëndë në plazhin e Potamit një protestë do të mbahet para Ministrisë së Brendshme. Qytetarët janë thirrur nga shoqëria civile të protestojnë në parullën “Jonadën nuk e vrau varka, por e...

Për ngushëllime në familjen Avdia, përlotet Berisha: Ky akt u krye nga një njeri i qeverisë

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka shkuar sot në familjen e 7-vjeçares së ndjerë e cila humbi jetën si pasojë e goditjes nga skafi me drejtues Arjan Tasen në detin e Potamit të Himarës. Pasi...

“Prindërit e Jonadës punuan aq shumë, u shpërblyen me makabritet”/ Flet familjarja e 7-vjeçares: Do t’i shkojmë çështjes deri në fund

para një jave - FaxWeb

Ilirjana Kucana: Unë jam familjare, pa e ditur se ishte Jonada mbesa jonë, jam trishtuar pafund. Është tmerr i vërtetë, është për tu admiruar forca që kanë gjetur prindërit për të pritur dhe përcjellë...

“Nuk e vrau varka, por shteti”, nis protesta për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë

para një jave - Insajderi.org

KLa nisur grumbullimi i personave që po marrin pjesë në protestën që do zhvillohet para Ministrisë së Brendshme, e thirrur kjo nga Shoqëria Civile nën moton: “Nuk e vrau varka, por shteti”. Kjo protestë...

Exclusive/ Tragjedia në Potam u referua si ‘vrasje nga pakujdesia’, kundërshton Prokuroria e Vlorës, pritet të rëndojë akuzën ndaj ish-shefit të Elbasanit, Arjan Tase

para një jave - Top Channel

Prokuroria e Vlorës pritet të dalë kundër qëndrimit dhe referimit të policise së Vlorës që e dorëzoi komisarin Arjan Tase për akuzen e vrasjes nga pakujdesia. Nga burime të sigurta gazetarja Anila Hoxha...

Tragjedia në Potam u referua si ‘vrasje nga pakujdesia’/ Kundërshton Prokuroria e Vlorës, pritet të rëndojë akuzën ndaj ish-shefit të Elbasanit, Arjan Tase

para një jave - Top Channel

Prokuroria e Vlorës pritet të dalë kundër qëndrimit dhe referimit të policise së Vlorës që e dorëzoi komisarin Arjan Tase për akuzen e vrasjes nga pakujdesia. Nga burime të sigurta Anila Hoxha mëson se...

Goditi me skaf për vdekje 7-vjeçarjen, Arjan Tase do akuzohet për “vrasje me dashje”. Prokuroria ashpërson masën

para një jave - Bota Sot

Prokuroria pritet të ashpërsojë akuzën për shefin e shkarkuar të policisë, Arjan Tasen. News24 raporton se ai do të akuzohet për “vrasje me dashje”. Kujtojmë se Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (AMP) njoftoi...

Pa patentë dhe i armatosur, polici akuzohet për vrasje me dashje të 7-vjeçares, dyshohet se trafikonte drogë me skaf

para një jave - Shekulli

Publikuar më 04.08.2022 nga Shekulli Prokuroria e Vlorës ka kërkuar të gjykohet per vrasje me dashje polici që vrau me skaf 7-vjeçaren, ndërsa ka kërkuar masën e arrestit me burg. Në këtë mënyrë Prokuroria...

Policia donte ta mbronte, Prokuroria “fundos” raportin e AMP-së: Polici Arjan Tase hetohet për vrasje me dashje

para një jave - ABC News

Prokuroria e Vlorës ka kërkuar të gjykohet për vrasje me dashje polici që vrau me skaf 7-vjeçaren, ndërsa ka kërkuar masën e arrestit me burg. Në këtë mënyrë Prokuroria e Vlorës kundërshton qëndrimin e...

Vdekja e 7-vjeçares në Himarë/ Berisha nxjerr të rinjtë e PD të bëjnë thirrje për t’iu bashkuar protestës përpara Ministrisë së Brendshme

para një jave - Java News

Të rinjtë e Partisë Demokratike, u kanë bërë thirrje qytetarëve që të bashkohen në protestën që do të zhvillohet sot në orën 19:00 përpara Ministrisë së Brendshme për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë nga...

Tragjedia në Himarë, Prokuroria ndryshon akuzën: ‘Nuk ishte vrasje nga pakujdesia por me dashje’!

para një jave - NOA

Vlorë- Prokuroria vendos akuzën “vrasje me dashje” për komisar Arjan Tase i cili me skafin që drejtonte shkaktoi vdekjen e vogëlushes 7-vjeçare, Jonada Advdia mesditën e 2 gushtit në plazhin e Potamit...

“Rama duhej t’i shkarkonte ministrat dhe kreun e bashkisë”, Meta për tragje...

para një jave - BalkanWeb

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta, pas daljes nga familja Avdia, ku përcolli ngushëllimet për tragjedinë e humbjes së 7-vjeçares së tyre, tha se do të jetë sot në protestën e njoftuar nga shoqëria...

Tragjedia e Potamit, misteret që shoqërojnë ngjarjen që i mori jetën vogëlushes Jonada Avdia

para një jave - Bota Sot

Për ngjarjen e rëndë të Potamit, ku një komisar Policie i mori jetën një fëmije 7 vjeç, deri orëve të vona të mbrëmjes së djeshme ka folur dhe hetuar vetëm Policia dhe Agjencia e Mbikëqyrjes Policore....

Policia donte ta mbronte, Porkuroria “fundos” raportin e AMP-së: Polici Arjan Tase hetohet për vrasje me dashje

para një jave - ABC News

Prokuroria e Vlorës ka kërkuar të gjykohet per vrasje me dashje polici që vrau me skaf 7-vjeçaren, ndërsa ka kërkuar masën e arrestit me burg. Në këtë mënyrë Prokuroria e Vlorës kundërshton qëndrimin dhe...

‘Vampirë politikë dhe mediatikë’, Berisha i përgjigjet Ramës me vdekjet e qytetarëve në komisariate dhe vrasjen e Klodian Rashës

para një jave - Shekulli

Publikuar më 04.08.2022 nga Shekulli “Erdha për të shpreh ngushëllimet më të ndjera familjes. Erdha si qytetar. Për familjen e Jonadës që humbi jetën në një krim horror. Ngjarje që ka tronditur thellë,...

Tragjedia në Himarë, Prokuroria ndryshon akuzën për Arjan Tasen në “Vrasje me dashje”

para një jave - Lajmi.net

Ish-shefi i policisë në komunitet, Arjan Tase, do të përballet në gjykatë me akuzën e ‘Vrasjes me dashje’ dhe jo për ‘Vrasje e kryer nga pakujdesia’. Kjo është akuza me të cilën prokuroria do dërgojë në...

VIDEO/ E mitura u përplas për vdekje nga skafi në plazhin e Potamit, Meta v...

para një jave - BalkanWeb

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, ka zhvilluar një vizitë ngushëlluese në familjen Avdia. Familja Avdia humbi tragjikisht vajzën 7-vjeçare, pasi u godit nga një skaf që drejtohej nga ish-polici Arjan...

LAJM I FUNDIT/ Goditi me skaf për vdekje 7-vjeçarjen, Arjan Tase do akuzohet për “vrasje me dashje”. Prokuroria ashpërson masën

para një jave - Panorama

Prokuroria pritet të ashpërsojë akuzën për shefin e shkarkuar të policisë, Arjan Tasen. News24 raporton se ai do të akuzohet për “vrasje me dashje”. Kujtojmë se Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (AMP) njoftoi...

Homazhet në familjen Avdia që humbi vajzën/ Gledis Nano: Jam këtu si prind, nuk dua të keqkuptohet

para një jave - Top Channel

Prej dy ditësh familja Avdia ka hapur dyert e mortit në Laprakë, pas humbjes së vajzën së tyre Jonadës në Potam, kur u godit nga një gomone. Personazhe të njohur, zyrtarë, politikanë dhe qytetarë u janë...

Tragjedia e Potamit/ Berisha për ngushëllim në familjen Avdia: Krim horror, qeveria e mbushur me xhelatë. Në protestë do jem si qytetar

para një jave - Top Channel

Ngushëllime në familjen Avdia, e cila humbi vajzën e tyre të vogël, pasi u godit për vdekje në breg të detit nga një gomone, ka shprehur edhe ish-kryeministri Sali Berisha. Në një vizitë në familjen e...

Jonada humbi jetën në breg të detit, Meta për ngushëllim në familjen Avdia: Këtu ligjin e bëjnë të fortët, në protestë për të parandaluar ngjarje të tilla në të...

para një jave - Panorama

Kryetari i Partise se Lirise, Ilir Meta ka shkuar sot per ngushellim ne familjen Avdia e cila humbi vajzen 7-vjeçare, Jonada, e cila u godit për vdekje në breg të detit në plazhin e Potamit nga skafi që...

Vajza e tyre humbi jetën teksa luante në breg të detit, e goditur nga skafi i Arjan Tases, Ilir Meta i shkon për ngushëllim familjes Avdia

para një jave - Panorama

Kryetari i Partise se Lirise, Ilir Meta ka shkuar sot per ngushellim ne familjen Avdia e cila humbi vajzen 7-vjeçare, Jonada, e cila u godit për vdekje në breg të detit në plazhin e Potamit nga skafi që...

Tragjedia e Potamit, misteret që shoqërojnë ngjarjen që i mori jetën vogëlushes Jonada Avdia. Skafi në pronësi të një të akuzuari për grabitje makinash…

para një jave - Panorama

NIKOLETA KOVAÇI/ Për ngjarjen e rëndë të Potamit, ku një komisar Policie i mori jetën një fëmije 7 vjeç, deri orëve të vona të mbrëmjes së djeshme ka folur dhe hetuar vetëm Policia dhe Agjencia e Mbikëqyrjes...

‘Manovra u krye me gjakftohtësi’, i riu përlotet teksa tregon tragjedinë në Himarë

para një jave - News33

Erind Çelmeta, një prej pushueseve i cili ndodhej në plazhin e Potamit në Himarë ditën e djeshme, ka treguar se Arjan Tase, ka kryer me gjakftohtësi manovrën teksa drejtonte mjetin lundrues, duke i marrë...

"Sot do jem në protestë si qytetar", Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

para një jave - Gazeta Express

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka konfirmuar prezencën e tij në protestën që do të zhvillohet ditën e sotme përballë Ministrisë së Brendshme. Pas daljes nga familja Avdia, aty ku shprehu...

Për ngushëllime në familjen Avdia, përlotet Berisha: Ky akt u krye nga një njeri i qeverisë

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka shkuar sot në familjen e 7-vjeçares së ndjerë e cila humbi jetën si pasojë e goditjes nga skafi me drejtues Arjan Tasen në detin e Potamit të Himarës. Pasi...

Berisha në familjen e 7-vjeçares që humbi jetën tragjikisht në Himarë: Krim...

para një jave - BalkanWeb

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ndodhet këtë paradite në banesën e vogëlushes që humbi jetën tragjikisht në Himarë, pasi u përplas nga një skaf që drejtohej nga komisari Arjan Tase. Një ditë pas...

“Në protestë do të jem si qytetar”, Berisha: Dënoj papërgjegjshmërinë...

para një jave - BalkanWeb

“Rama në vend të shkarkojë me urgjencë ministrin Çuçi u vërsulet gazetarëve”, kështu u shpreh kreu i PD Sali Berisha, ndërsa zhvilloi këtë të enjte një vizitë ngushëllimi në familjen e vogëlushes 7-vjeçare...

Tragjedia në Himarë, Prokuroria ndryshon akuzën për Arjan Tasen në “Vrasje me dashje”

para një jave - Lapsi

Ish-shefi i policisë në komunitet, Arjan Tase, do të përballet në gjykatë me akuzën e ‘Vrasjes me dashje’ dhe jo për ‘Vrasje e kryer nga pakujdesia’. Kjo është akuza me të cilën prokuroria do dërgojë në...

Pas ngushëllimeve në familjen Avdia, Berisha nuk mban dot lotët: Ky akt u krye nga një njeri i qeverisë

para një jave - Klan

Pas ngushëllimeve në familjen Avdia, Berisha nuk mban dot lotët: Ky akt u krye nga një njeri i qeverisë Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka shkuar sot në familjen e 7-vjeçares së ndjerë e cila...

Berisha në familjen e 7-vjeçares që humbi jetën tragjikisht në Himarë, shpr...

para një jave - BalkanWeb

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ndodhet këtë paradite në banesën e vogëlushes që humbi jetën tragjikisht në Himarë, pasi u përplas nga një skaf që drejtohej nga komisari Arjan Tase. Një ditë pas...

Tragjedia në Himarë, Prokuroria ndryshon akuzën për Arjan Tasen në “Vrasje me dashje”

para një jave - Zyrtare

Ish-shefi i policisë në komunitet, Arjan Tase, do të përballet në gjykatë me akuzën e ‘Vrasjes me dashje’ dhe jo për ‘Vrasje e kryer nga pakujdesia’. Kjo është akuza me të cilën prokuroria do dërgojë në...

Gledis Nano shkon për ngushëllim në familjen e 7-vjeçares: Humbje tragjike, sot kam ardhur si prind dhe si qytetar

para një jave - Klan

Gledis Nano shkon për ngushëllim në familjen e 7-vjeçares: Humbje tragjike, sot kam ardhur si prind dhe si qytetar Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano ka shkuar ditën e sotme për...

Berisha vizitë për ngushëllime në familjen e 7-vjeçares së ndjerë: Krimi u krye nga një njeri i qeverisë

para një jave - Albeu

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar një vizitë në familjen e 7-vjeçares që u vra të martën nga skafi i drejtuar nga polici, Arjan Tase. Berisha, pas vizitës ka folur për mediat dhe është shprehur...

Goditi me skaf për vdekje 7-vjeçarjen/ Porkuroria “fundos” raportin e AMP-së dhe ashpërson masën për Arjan Tasen: Do hetohet për vrasje me dashje

para një jave - Java News

Prokuroria e Vlorës ka kërkuar të gjykohet per vrasje me dashje polici që vrau me skaf 7-vjeçaren, ndërsa ka kërkuar masën e arrestit me burg. Në këtë mënyrë Prokuroria e Vlorës kundërshton qëndrimin dhe...

Berisha del i përlotur nga familja Avdia/ Krim horror!

para një jave - NOA

Tiranë- Kreu i PD Sali Berisha ka zhvilluar sot një vizitë ngushëllimi në familjen Avdia që humbi tragjikisht jetën në Himarë. ‘Erdha si qytetar për vogëlushen e cila humbi jetën në një krim horror që...

Berisha vizitë ngushëlluese në familjen Avdia: Ky akt u krye nga xhelati skafist i qeverisë

para një jave - Vizion Plus

Krey i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka kryer një vizitë ngushëllimi në familjen Avdia dy ditë pas ngjarjes targjike në Himarë. Pas vizitës në familje Berisha mbajti një fjalë për mediat ku përgjegjësinë...

Tragjedia në Himarë, Prokuroria ndryshon akuzën për Arjan Tasen në ‘Vrasje me dashje’

para një jave - Epoka e Re

Ish-shefi i policisë në komunitet, Arjan Tase, do të përballet në gjykatë me akuzën e ‘Vrasjes me dashje’ dhe jo për ‘Vrasje e kryer nga pakujdesia’. Kjo është akuza me të cilën prokuroria do dërgojë në...

“Krimi u krye nga një njeri i qeverisë”- Berisha ngushëllime në familjen e 7-vjeçares që u vra nga skafi në plazh: Komisari i policisë, një xhelat

para një jave - Panorama

Ish-kryeministri Sali Berisha ishte sot në familjen Avdia, e cila humbi vajzën e saj 7-vjecare, pasi u përplas nga një skaf buzë detit, që drejtohej nga një komisar policie. Në një prononcim për mediat,...

“Do jem në protestë si qytetar”- Berisha i përgjigjet Ramës: Në vend se të shkarkosh ministrin e familjes Çuçi, mban anën e vampirëve të vërtetë

para një jave - Panorama

Sali Berisha: Ky xhelat skafist nuk bëri gjë tjetër vecse imitoi ministrin e tij me skaf. Edi Rama flet në mënyrën më të përcartë, vampirë mediatikë dhe politikë, nuk ka njeri që nuk tronditet deri në...

Berisha te familja e 7-vjeçares: E vrau xhelati skafist i qeverisë, imitoi ministrin e tij

para një jave - ABC News

Dy ditë pas tragjedisë së Himarës, ky vogëlushja 7-vjeçare vdiq tragjikisht pas goditjes nga skafi, ish-kryeministri Sali Berisha ndodhej për një vizitë ngushëllimi në familjen Avdia. Ai i shprehu ngushëllimet...

Tragjedia në Himarë, Prokuroria ndryshon akuzën për Arjan Tasen në “Vrasje me dashje”

para një jave - Ekonomia Online

Ish-shefi i policisë në komunitet, Arjan Tase, do të përballet në gjykatë me akuzën e ‘Vrasjes me dashje’ dhe jo për ‘Vrasje e kryer nga pakujdesia’. Kjo është akuza me të cilën prokuroria do dërgojë në...

Drejtori i Policisë vizitë ngushëllimi te familja e 7-vjeçares: Kam ardhur si prind e qytetar!

para një jave - NOA

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Gledis Nano, ka shprehur ngushëllimet e tij për familjen Avdia për vdekjen tragjike të 7-vjeçares në plazhin e Potamit. Në një prononcim për mediat, Nano u shpreh se...

Polici vrau 7-vjeçaren, Gledis Nano shkon për vaki te familja Avdia: Mos ma keqkuptoni vizitën…

para një jave - ABC News

Gledis Nano ditën e sotme ka shkuar për ngushëllim në familjen Avdia, e cila 2 ditë më parë humbi në mënyrë tragjike vogëlushen 7-vjeçare Jonada. Jonada u godit për vdekje nga skafi i drejtuar nga polici...

Arjan Tase po hetohet për lidhje me grupet e trafikut të drogës/ Gomonia që përplasi 7-vjeçaren dyshohet se përdorej edhe për…

para një jave - Java News

Dyshimet e hetuesve të Prokurorisë së Vlorës dhe të Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore janë se Arjan Tase,polici që goditi për vdekje me skaf 7-vjeçaren Jonada Avdia, mund të ketë lidhje me trafikun e drogës...

Drejtori i Policisë vizitë ngushëllimi në familjen Avdia: Erdha si prind e si qytetar

para një jave - Vizion Plus

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka bërë një vizitë ngushëlluese në familjen e avdia dy ditë pas tragjedisë. Në një fjalë të shkurtër për mediat Nano ka shprehur edhe njëherë...

Polici vrau 7-vjeçaren me skaf, Gledis Nano vizitë për ngushëllim në familjen Avdia: Të mos keqinterpretohet, kam ardhur si prind

para një jave - Albeu

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka shkuar sot për ngushëllime në familjen e 7-vjeçares që u vra të martën nga skafi që drejtohej nga punonjësi i policisë, Arjan Tase. Pas vizitës...

Vrau 7-vjeçaren në Himarë, si e “mundi” drejtësinë për 1 muaj Arjan Tase: U pezullua pas dyshimeve se bashkëpunonte me trafikantët

para një jave - ABC News

Arjan Tase arriti të mundë sistemin e drejtësisë, prokurorinë dhe policinë në vetëm një muaj. Në territorin që ai mbulonte si shef komisariati në datën 3 tetor 2020 gjatë një monitorimi me avion të Guardia...

Ngjarja tragjike në Himarë/ Prokuroria pritet të ndryshojë akuzën, komisari i policisë Arjan Tase mund ta pësojë keq

para një jave - FaxWeb

Gjykata e Vlorës ka caktuar ditën e premte më 5 gusht ora 10:30, për të zhvilluar seancën për vlerësimin e masës së sigurisë ndaj ish-shefit të komisariatit të Himarës, Arjan Tase. Ai akuzohet për ngjarjen...

Sot protestohet në Shqipëri për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë

para një jave - Zeri

Ditën e sotme në orën 19:00 është paralajmëruar zhvillimi i një proteste për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë. Protesta do të mbahet para Godinës së Ministrisë së Brendshme. Tubimi është njoftuar në rrjetet...

Berisha s’ndal akuzat edhe gjatë ngushëllimeve në familjen e 7-vjeçares: E vrau xhelati skafist i qeverisë

para një jave - Java News

Sali Berisha ndodhej për një vizitë ngushëllimi në familjen Avdia. Berisha u shpreh se i ka shprehur ngushëllimet më të ndjera familjes si qytetar. Berisha: Erdha si qytetar për t’i shprehur ngushëllimet...

Vdekja tragjike e Jonadas së vogël nga polici në Himarë, mbahet sot protesta nga shoqëria civile

para një jave - Gazeta Express

Pasditen e sotme shoqëria civile do të zhvillojë një protestë para Ministrisë së Brendshme, ku do të kërkohet dorëheqja e ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi, Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit...

Sot protestohet për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë

para një jave - Kallxo

Sot në orën 19:00 është paralajmëruar zhvillimi i një proteste për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë. Protesta do të mbahet para objektit të Ministrisë së Brendshme. Tubimi është njoftuar në rrjetet sociale,...

Aksidenti tragjik në Himarë / Pas Nanos, edhe Berisha për ngushëllim në familjen Avdia

para një jave - Java News

Sali Berisha vizitoi sot familjen Avdia për të shprehur ngushëllime për humbjen e rëndë. Dy ditë më parë, kjo familje humbi vajzën e tyre 7-vjeçare. Ajo u vra nga një skaf që drejtohej nga polici Arjan...

Tragjedia e 7 vjeçares në plazh, Prokuroria e Vlorës pritet të rëndojë akuzën si ‘vrasje me dashje’

para një jave - Periskopi

Prokuroria e Vlorës pritet të dalë kundër qëndrimit dhe referimit të policise së Vlorës që e dorëzoi komisarin Arjan Tase për akuzen e vrasjes nga pakujdesia. Nga burime të sigurta gazetarja Anila Hoxha...

Tragjedia e 7 vjeçares në plazh, Prokuroria e Vlorës pritet të rëndojë akuzën si ‘vrasje me dashje’

para një jave - Periskopi

Prokuroria e Vlorës pritet të dalë kundër qëndrimit dhe referimit të policise së Vlorës që e dorëzoi komisarin Arjan Tase për akuzen e vrasjes nga pakujdesia. Nga burime të sigurta gazetarja Anila Hoxha...

Vdekja e vogëlushes në breg të detit/ Sot mbahet protestë në Tiranë, qytetarët do kërkojnë dorëheqjen e dy ministrave

para një jave - Panorama

Qytetarët kanë thirrur në rrjetet sociale mbajtjen e një proteste në ambientet përballë Ministrisë së Brendshme sot, e enjte, 4 gusht, ora 19:00. Protesta mbahet në lidhje me ngjarjen tragjike ndodhur...

Për ngushëllime në familjen Avdia, përlotet Berisha: Ky akt u krye nga një njeri i qeverisë

para një jave - Bota Press

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka shkuar sot në familjen e 7-vjeçares së ndjerë e cila humbi jetën si pasojë e goditjes nga skafi me drejtues Arjan Tasen në detin e Potamit të Himarës. Pasi...

Gledis Nano, për ngushëllim në familjen Avdia: Kam ardhur si prind dhe qytetar

para një jave - Java News

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Gledis Nano ka shkuar sot paradite për një vizitë ngushëllimi në familjen Avdia, që humbi vajzën e tyre 7-vjeçare Jonada, në ngjarjen tragjike në Potam. Nano tha se nuk...

“Nuk e vrau varka, por shteti”, sot protesta para Ministrisë për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë, qytetarët kërkojnë drejtësi

para një jave - ABC News

Ngjarja e rëndë e ndodhur të martën e 2 gushtit në plazhin e Potamit në Himarë, ku humbi jetën 7-vjeçarja Jonada Avdia, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga punonjësi i policisë, Arjan Tase, tronditi...

‘Nuk e vrau varka, por shteti’! Vdekja tragjike e Jonadës në Himarë, mbahet sot protesta nga shoqëria civile

para një jave - NOA

Tiranë- Shoqëria civile do të zhvillojë pasditen e sotme një protestë para Ministrisë së Brendshme, ku do të kërkohet dorëheqja e ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi, Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë...

Sali Berisha konfirmon pjesëmarrjen në protestën për Jonadën: Edi Rama të shkarkonte me urgjencë Cuçin, vampirët e vërtetë janë ata

para një jave - FaxWeb

Kreu i PD Sali Berisha ka folur për mediat, pas vizitës së ngushëllimit në banesën e familjes Avdia, të cilët humbën vajzën e tyre Jonada, në një aksident të tmerrshëm në Himarë, ku e mitura u godit nga...

Sali Berisha për ngushëllime te familja Avdija: Erdha si qytetar, ky krim monstruoz u krye nga një njeri i qeverisë!

para një jave - FaxWeb

Ish-kryeministri Sali Berisha mesditën e sotme ishte për ngushëllim te familja Avdija e cila dy ditë më parë humbi vajzën 7-vjeçare pasi një komisar i policisë e përplasi me skaf në breg të detit në Potam...

Berisha te familja e 7-vjeçares: E vrau xhelati skafist i qeverisë, imitoi ministrin e tij

para një jave - Epoka e Re

Dy ditë pas tragjedisë së Himarës, ku vogëlushja 7-vjeçare vdiq tragjikisht pas goditjes nga skafi, ish-kryeministri Sali Berisha ndodhej për një vizitë ngushëllimi në familjen Avdia. Ai i shprehu ngushëllimet...

Polici vrau 7-vjeçaren me skaf, Gledis Nano vizitë për ngushëllim në familjen Avdia: Të mos keqinterpretohet, kam ardhur si prind

para një jave - Lapsi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka shkuar sot për ngushëllime në familjen e 7-vjeçares që u vra të martën nga skafi që drejtohej nga punonjësi i policisë, Arjan Tase. Pas vizitës...

Mundi drejtësinë për 1 muaj, si u kthye në polici autori i tragjedisë

para një jave - Lapsi

Arjan Tase arriti të mundë sistemin e drejtësisë, prokurorinë dhe policinë në vetëm një muaj. Në territorin që ai mbulonte si shef komisariati në datën 3 tetor 2020 gjatë një monitorimi me avion të Guardia...

Drejtori i Policisë Gledis Nano vizitë ngushëllimi në familjen që humbi 7-vjeçaren në ngjarjen tragjike në Potam

para një jave - Lapsi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Gledis Nano ka shkuar sot paradite për një vizitë ngushëllimi në familjen Avdia, që humbi vajzën e tyre 7-vjeçare Jonada, në ngjarjen tragjike në Potam. Drejtori Nano...

Plazhe bosh dhe pa pushues, çfarë po ndodh në Himarë 2 ditë pas tragjedisë

para një jave - Epoka e Re

Situata paraqitet më e qetë në plazhin e Himarës pas tragjedisë që i mori jetën 7-vjeçares teksa lahej në breg të detit, por numri i pushuesve vijon të jetë i vogël, ndërsa në vendin ku kishte humbur jetën...

‘Manovra u krye me gjakftohtësi’, i riu përlotet teksa tregon tragjedinë në Himarë

para një jave - Java News

Erind Çelmeta, një prej pushueseve i cili ndodhej në plazhin e Potamit në Himarë ditën e djeshme, ka treguar se Arjan Tase, ka kryer me gjakftohtësi manovrën teksa drejtonte mjetin lundrues, duke i marrë...

“Nuk e vrau varka, por shteti”, sot protesta para Ministrisë për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë, qytetarët kërkojnë drejtësi

para një jave - Bota Press

Ngjarja e rëndë e ndodhur të martën e 2 gushtit në plazhin e Potamit në Himarë, ku humbi jetën 7-vjeçarja Jonada Avdia, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga punonjësi i policisë, Arjan Tase, tronditi...

“E fiku” kontrolli me avion i Guardia di Finanza, si arriti të dalë brenda muajit i pastër nga drejtësia Arjan Tase

para një jave - FaxWeb

Arjan Tase, i cili vrau me skafin e tij vogëlushen Jonada, arriti të mundë sistemin e drejtësisë, prokurorinë dhe policinë në vetëm një muaj. Në territorin që ai mbulonte si shef komisariati në datën 3...

Ngjarja tragjike në Himarë/ Edi Rama gjen fajtorin tek opozita dhe media, Sali Berisha sot vizitë ngushëllimi pranë familjes Avdija

para një jave - FaxWeb

Ish-kryeministri Sali Berisha ka njoftuar se sot në orën 11:00 do të jetë për një vizitë ngushëllimi në familjen Avdija e cila dy ditë më parë humbi tragjikisht vajzën 7-vjeçare. Një ditë pasi Jonada Avdia,...

Sot protestë në Tiranë për Jonadën, kërkohet dorëheqja e dy ministrave, opozita mbështet lëvizjen por Meta e Berisha nuk deklarojnë pjesëmarrjen

para një jave - FaxWeb

Një ditë pasi Jonada Avdia, vogëlushja e cila u vra nga skafi që drejtonte Arjan Tase në Himarë, u përcoll për në banesën e fundit, në Tiranë është thirrur një protestë nga shoqëria civile dhe jo vetëm,...

Vdekja tragjike e pesë vjeçares në Himarë, sot protestohet nga shoqëria civile

para një jave - Arbresh

Pasditen e sotme shoqëria civile do të zhvillojë një protestë para Ministrisë së Brendshme, ku do të kërkohet dorëheqja e ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi, Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit...

“Nuk e vrau varka, por shteti”, sot protesta para Ministrisë për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë

para një jave - Insajderi.org

Ngjarja e rëndë e ndodhur të martën e 2 gushtit në plazhin e Potamit në Himarë, ku humbi jetën 7-vjeçarja Jonada Avdia, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga punonjësi i policisë, Arjan Tase, tronditi...

“Nuk e vrau varka, por shteti”/ Pas ngjarjes në Himarë, paralajmërohen protesta në Tiranë

para 2 jave - TV21

Pas tragjedisë së ndodhur në Himarë, ku një 7-vjeçare ka humbur jetën pasi u përplas në breg nga një mjet lundrues, kanë nisur thirrjet e para për protestë. Ka qenë Partia Demokratike në Shqipëri, ajo...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK