Janjiq: Edhe nëse krijohet Asociacioni, Serbia nuk do ta njohë Kosovën

para 3 dite - Syri.net Kosova

Asociacioni i Komunave me Shumicë serbe, tash e 9 vjet mbetet një nga temat më të përfolura në Kosovë. Kosova dhe Serbia kanë arritur më 2013 Marrëveshjen për Asociacionin në kuadër të dialgout të ndërmjetësuar...

Bislimi: Asociacioni është temë më shumë e mediave

para 3 dite - Telegrafi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, deklaroi se në Bruksel, asnjëherë nuk është diskutuar për Asociacionin. Sipas tij, kjo temë më shumë diskutohet në medie. Bislimi tregoi për të vetmin rast...

Bislimi: Listës Serbe nuk i interesojnë serbët e Kosovës

para 3 dite - Kallxo

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi deklaroi në RTK Prime, se çështja e të pagjeturve vazhdon të mbetet temë e përhershme e bisedimeve në Bruksel. Ai tha se çështja e të pagjeturve nga lufta...

Janjiq: Edhe nëse krijohet Asociacioni, Serbia nuk do ta njohë Kosovën

para 3 dite - Telegrafi

Asociacioni i Komunave me Shumicë serbe, tash e 9 vjet mbetet një nga temat më të përfolura në Kosovë. Kosova dhe Serbia kanë arritur më 2013 Marrëveshjen për Asociacionin në kuadër të dialgout të ndërmjetësuar...

Bislimi thotë se ndryshonin dy letrat e Borrellit ku ua kërkoi shtyrjen e reciprocitetit

para 3 dite - Klan Kosova

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka treguar detaje nga situata që u krijua të dielën pas vendosjes së masave të reciprocitetit. Ai tha se Kosova i është përgjigjur letrës së Josep Borrell,...

Bislimi: Kishte dallime në formulimet e dy shkresave të Borellit më 31 korrik

para 3 dite - Koha.net

22:22 Bislimi: Asociacioni është temë më shumë e mediave Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka deklaruar se gjatë 14 muajve në Bruksel asnjëherë nuk është diskutuar për Asociacionin. Gjatë...

Janjiq: Edhe nëse krijohet Asociacioni, Serbia nuk do ta njohë Kosovën

para 3 dite - GazetaBlic

Asociacioni i Komunave me Shumicë serbe, tash e 9 vjet mbetet një nga temat më të përfolura në Kosovë. Kosova dhe Serbia kanë arritur më 2013 Marrëveshjen për Asociacionin në kuadër të dialgout të ndërmjetësuar...

Janjiq: Edhe nëse krijohet Asociacioni, Serbia nuk do ta njohë Kosovën

para 3 dite - Indeks online

Asociacioni i Komunave me Shumicë serbe, tash e 9 vjet mbetet një nga temat më të përfolura në Kosovë. Kosova dhe Serbia kanë arritur më 2013 Marrëveshjen për Asociacionin në kuadër të dialgout të ndërmjetësuar...

Bislimi: E çuditshme, Borrell ndryshoi letrat që na dërgoi

para 3 dite - Syri.net Kosova

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka treguar detaje të tjera të situatës së krijuar lidhur me zbatimin e reciprocitetit me Serbinë për letërnjoftimet dhe targat, që shkaktoi reagimin e serbëve...

Zëvendëskryeministri Bislimi tregon prapaskenat se si Borrell u kërkoi ta shtyjnë reciprocitetin

para 3 dite - Reporteri

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka treguar se si Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, ka kërkuar që vendimet për shtyrjen e reciprocitetit në dokumente me Serbinë të shtyheshin....

Bislimi: Kërkesa për shtyrjen e reciprocitetit erdhi nga Borrelli me dy letra të ndryshme

para 3 dite - Debat

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka treguar detaje të tjera, të situatës lidhur me zbatimin e reciprocitetit me Serbinë për letërnjoftimet dhe targat, që shkaktoi reagimin e serbëve në veri...

Bislimi shpjegon si ndodhi reciprociteti dhe përse u shty zbatimi

para 3 dite - Klan Kosova

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, shpjegoi situatën në raport me BE-në, pas vendimit të Qeverisë, për vendosjen e masës së reciprocitetit. Bislimi deklaroi se në momentin kur Qeveria e Kosovës...

Çfarë mund të pritet nga takimi Kurti – Vuçiç më 18 gusht?

para 3 dite - Top Channel

Është konfirmuar që më 18 gusht në Bruksel do të takohen kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiç. Organizatorët e rrethanave politike thonë se ky takim është simbolik...

Janjiq flet për Asociacionin: Serbia nuk do ta njohë Kosovën edhe nesë realizohet kjo gjë!

para 3 dite - Bota Sot

Asociacioni i Komunave me Shumicë serbe, tash e 9 vjet mbetet një nga temat më të përfolura në Kosovë. Kosova dhe Serbia kanë arritur më 2013 Marrëveshjen për Asociacionin në kuadër të dialgout të ndërmjetësuar...

Analisti serb: Edhe nëse krijohet Asociacioni, Serbia nuk do ta njohë Kosovën

para 3 dite - Zeri

Asociacioni i Komunave me Shumicë serbe, tash e 9 vjet mbetet një nga temat më të përfolura në Kosovë. Kosova dhe Serbia kanë arritur më 2013 Marrëveshjen për Asociacionin në kuadër të dialgout të ndërmjetësuar...

Kush e kërkoi shtyrjen e reciprocitetit, Gërvalla e demantoi Lajcakun, Bislimi tash Gërvallën

para 3 dite - Syri.net Kosova

Shtyerja e reciprocitetit për target dhe dokumentet hyrëse/dalëse me Serbinë u propozua nga Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme, Joseph Borrell, apo ishte propozim nga SHBA-të?...

Çka mund të pritet nga takimi i radhës Kurti – Vuçiq?

para 3 dite - Syri.net Kosova

Është konfirmuar që më 18 gusht në Bruksel do të takohen kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq. E, njohësit e rrethanave politike thonë se ky takim është simbolik dhe...

Petkoviq me akuza: Kosova nuk do dialog, por konflikt

para 3 dite - Syri.net Kosova

Drejtori i të ashtuquajturëz Zyre për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se Kosova nuk është e interesuar për dialog por dëshiron vetëm konflikte. Këtë deklaratë, Petkoviq e bëri në...

Kush e kërkoi shtyrjen e reciprocitetit, Gërvalla e demantoi Lajcakun, tash Bislimi e demanton Gërvallën

para 3 dite - Gazeta Express

Shtyerja e reciprocitetit për targat dhe dokumentet hyrëse/dalëse me Serbinë u propozua nga Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme, Joseph Borrell, apo ishte propozim nga SHBA-të?...

Bislimi: E çuditshme, Borrell ndryshoi letrat që na dërgoi

para 3 dite - Telegrafi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka treguar detaje të tjera të situatës së krijuar lidhur me zbatimin e reciprocitetit me Serbinë për letërnjoftimet dhe targat, që shkaktoi reagimin e serbëve...

Kush e kërkoi shtyrjen e reciprocitetit, Gërvalla e demantoi Lajcakun, tash Bislimi e demanton Gërvallën

para 3 dite - Gazeta Express

Shtyerja e reciprocitetit për targat dhe dokumentet hyrëse/dalëse me Serbinë u propozua nga Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme, Joseph Borrell, apo ishte propozim nga SHBA-të?...

Bislimi demanton Gërvallën për çështjen e reciprocitetit

para 3 dite - GazetaBlic

Shtyerja e reciprocitetit për targat dhe dokumentet hyrëse/dalëse me Serbinë u propozua nga Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme, Joseph Borrell, apo ishte propozim nga SHBA-të?...

LIVE| Bislimi: Asociacioni është temë më shumë e mediave

para 3 dite - RTK

(Plotësuar) Zv/Kryeministri i Kosovës Besnik Bislimi, deklaroi se në Bruksel, asnjëherë nuk është diskutuar për Asociacionin. Sipas tij, kjo temë më shumë diskutohet në medie. Në intervistë për emisionin...

Amerika e përmendi Asociacionin, Bislimi i fajëson mediat se po e bëjnë temë

para 3 dite - Syri.net Kosova

Zëvendëskryeministri i Kosovës për dialog me Serbinë, Besnik Bislimi, ka fajësuar mediat se po e bëjnë temë çështjen e Asociacionit. Në ditën kur emisari amerikan për Ballkanin, Gabriel Esobar, e përmendi...

Në ditën kur Amerika e përmendi Asociacionin, Besnik Bislimi i fajëson mediat se po e bëjnë temë

para 3 dite - Reporteri

Zëvendëskryeministri i Kosovës për dialog me Serbinë, Besnik Bislimi, ka fajësuar mediat se po e bëjnë temë çështjen e Asociacionit. Në ditën kur emisari amerikan për Ballkanin, Gabriel Esobar, e përmendi...

Bislimi shpjegon si ndodhi reciprociteti dhe përse u shty zbatimi

para 3 dite - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, duke folur në RTK, shpjegoi edhe situatën në raport me BE-në, pas vendimit të Qeverisë, për vendosjen e masës së reciprocitetit, duke thënë në momentin kur...

Petkoviq akuzon se Kosova nuk do dialog, por konflikt

para 3 dite - Koha.net

Drejtori i të ashtuquajturëz Zyre për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se drejtuesit e Kosovës nuk janë të interesuar për dialog por duan vetëm konflikte. Petkoviq këto i ka thënë...

Bislimi: Asociacioni është temë më shumë e mediave

para 3 dite - Zeri

Zv.kryeministri i Kosovës Besnik Bislimi, deklaroi se në Bruksel, asnjëherë nuk është diskutuar për Asociacionin. Sipas tij, kjo temë më shumë diskutohet në medie. Bislimi foli për të vetmin rast kur me...

Çka mund të pritet nga takimi Kurti – Vuçiq më 18 gusht?

para 3 dite - Telegrafi

Është konfirmuar që më 18 gusht në Bruksel do të takohen kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq. E, njohësit e rrethanave politike thonë se ky takim është simbolik dhe...

Bislimi shpjegon reciprocitetin për dokumentet dhe targat

para 3 dite - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, shpjegoi situatën e fundit me targa dhe dokumentet hyrje-dalje, me ç’rast u shprehse dy vendimet e që janë marrë për t’u zbatuar nga 1 gushti, përbejnë zbatim...

Haradinaj mbledh partinë para takimit të Kurtit në Bruksel

para 3 dite - RTV 21

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se Kryesia e kësaj partie sot ka mbajtur mbledhje, para takimit që kryeministri Albin Kurti do të zhvillojë me palën serbe në...

Bislimi: E çuditshme, Borrell ndryshoi letrat që na dërgoi

para 3 dite - Indeks online

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, tregon detaje të tjera, të situatës lidhur me zbatimin e reciprocitetit me Serbinë për letërnjoftimet dhe targat, që shkaktoi reagimin e serbëve në veri...

Në ditën kur Amerika e përmendi Asociacionin, Bislimi i fajëson mediat se po e bëjnë temë

para 3 dite - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i Kosovës për dialog me Serbinë, Besnik Bislimi, ka fajësuar mediat se po e bëjnë temë çështjen e Asociacionit. Në ditën kur emisari amerikan për Ballkanin, Gabriel Esobar, e përmendi...

Petkoviq me akuza: Kosova nuk do dialog, por konflikt

para 3 dite - Gazeta Express

Drejtori i të ashtuquajturëz Zyre për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se Kosova nuk është e interesuar për dialog por dëshiron vetëm konflikte. Këtë deklaratë, Petkoviq e bëri në...

Bislimi tregon prapaskenat: Ja se si Borrell na kërkoi ta shtyjmë reciprocitetin

para 3 dite - Bota Sot

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka treguar se si Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, ka kërkuar që vendimet për shtyrjen e reciprocitetit në dokumente me Serbinë të shtyheshin....

Hoti: Mund të ketë skenar për asociacionin e komunave me shumicë serbe

para 3 dite - RTV 21

Opinione para takimit Kurti- Vuçiq të 18 gushtit Para takimit të kryeministrit të Kosovës dhe presidentit të Serbisë më 18 gusht në Bruksel parashikime, pikëpamje dhe pritshmëri nga më të ndryshmet.Profesori...

Bislimi tregon se si Borrell u kërkoi ta shtyjnë reciprocitetin

para 3 dite - OraInfo

Besnik Beslimi ka treguar më shumë nga takimi me Josep Borrell. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka treguar se si Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, ka kërkuar që vendimet për...

AAK ka një kërkesë për takimin Kurti-Vuçiq: Të mos ketë kthim prapa, të mos diskutohen çështjet teknike

para 3 dite - Reporteri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka njoftuar se Kryesia e kësaj partie ka mbajtur mbledhje sot, para takimit që kryeministri Albin Kurti do të zhvillojë me palën serbe...

Bislimi: E çuditshme, Borrell ndryshoi letrat që na dërgoi

para 3 dite - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, në intervistë për RTK-në tregoi detaje të tjera, të situatës me reciprocitetin, që ishte të dielën e kaluar. Bislimi deklaron se Kosova i është përgjigjur...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - RTV 21

“Asociacioni nuk duhet të bie në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës” I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave...

Çka mund të pritet nga takimi Kurti – Vuçiq më 18 gusht?

para 3 dite - GazetaBlic

Është konfirmuar që më 18 gusht në Bruksel do të takohen kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq. E, njohësit e rrethanave politike thonë se ky takim është simbolik dhe...

Petkoviq me akuza: Kosova nuk do dialog, por konflikt

para 3 dite - GazetaBlic

Drejtori i të ashtuquajturëz Zyre për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se Kosova nuk është e interesuar për dialog por dëshiron vetëm konflikte. Këtë deklaratë, Petkoviq e bëri në...

Petkoviq me akuza ndaj Kosovës

para 3 dite - Bota Sot

Drejtori i të ashtuquajturëz Zyre për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se Kosova nuk është e interesuar për dialog por dëshiron vetëm konflikte. Këtë deklaratë, Petkoviq e bëri në...

Petkoviq: Kosova nuk është e interesuar për dialog por dëshiron vetëm konflikte

para 3 dite - OraInfo

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë pritet të fillojë këtë muaj. Drejtori i të ashtuquajturëz Zyre për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se Kosova nuk është e interesuar për dialog por...

Analistët: Brukseli t’i bëjë trysni Serbisë për njohjen e Kosovës

para 3 dite - Zeri

Brukseli po i kërkon Kosovës zbatimin e marrëveshjes së Asociacionit. Këtë së fundmi e ka bërë edhe shefi i diplomacisë evropiane, Josef Borrell. Por analistët politikë në vend thonë se Brukseli duhet...

Para takimit të Kurtit në Bruksel, AAK: Të mos ketë më kthim mbrapa

para 3 dite - Syri.net Kosova

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka njoftuar se Kryesia e kësaj partie ka mbajtur mbledhje sot, para takimit që kryeministri Albin Kurti do të zhvillojë me palën serbe...

Bislimi fajëson mediat se po e bëjnë temë çështjen e Asociacionit

para 3 dite - OraInfo

Çështja e Asociacionit po vazhdon të diskutohet edhe më tutje. Zëvendëskryeministri i Kosovës për dialog me Serbinë, Besnik Bislimi, ka fajësuar mediat se po e bëjnë temë çështjen e Asociacionit. Në ditën...

AAK ka një kërkesë për takimin Kurti-Vuçiq: Të mos ketë kthim prapa, të mos diskutohen çështjet teknike

para 3 dite - Gazeta Express

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka njoftuar se Kryesia e kësaj partie ka mbajtur mbledhje sot, para takimit që kryeministri Albin Kurti do të zhvillojë me palën serbe...

Escobar përmendi Asociacionin, Bislimi: Nuk e kam diskutuar këtë çështje asnjëherë në Bruksel me zyrtarë të BE-së

para 3 dite - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Kosovës për dialog me Serbinë, Besnik Bislimi, ka fajësuar mediat se po e bëjnë temë çështjen e Asociacionit. Në ditën kur emisari amerikan për Ballkanin, Gabriel Escobar, e përmendi...

AAK-ja kërkon që në Bruksel më 18 gusht të mos diskutohet për çështje teknike

para 3 dite - Koha.net

Aleanca e Ardhmërisë së Kosovës ka kërkuar nga Qeveria që në takimin e radhës më 18 gusht në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të mos ketë...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit, të diskutohet më 18 gusht

para 3 dite - Koha.net

Asociacioni i komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit, ka thënë të premten emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gabriel Escobar, gjatë një bashkëbisedimi virtual me gazetarë....

Analistët: Brukseli t`i bëjë trysni Serbisë për njohjen e Kosovës (Video)

para 3 dite - RTK

Brukseli po i kërkon Kosovës zbatimin e marrëveshjes së Asociacionit. Këtë së fundmi e ka bërë edhe shefi i diplomacisë evropiane, Josef Borrell. Por analistët politikë në vend thonë se Brukseli duhet...

AAK ka një kërkesë për takimin Kurti-Vuçiq

para 3 dite - OraInfo

Për takimin mes Kurtit dhe Vuçiqit ka reaguar AAK. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka njoftuar se Kryesia e kësaj partie ka mbajtur mbledhje sot, para takimit që kryeministri...

Para takimit të Kurtit në Bruksel, AAK: Të mos ketë më kthim mbrapa

para 3 dite - Telegrafi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka njoftuar se Kryesia e kësaj partie ka mbajtur mbledhje sot, para takimit që kryeministri Albin Kurti do të zhvillojë me palën serbe...

Bislimi: E çuditshme, letrat që na dërgoi Borrell kishin formulime të ndryshme

para 3 dite - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka folur sonte për situatën e krijuar lidhur me zbatimin e reciprocitetit me Serbinë për letërnjoftimet dhe targat, që shkaktoi tensione nga serbët në veri...

Escobar: Kosova dhe Serbia të zbatojnë marrëveshjet

para 3 dite - Klan

Escobar: Kosova dhe Serbia të zbatojnë marrëveshjet “Shpresojmë në rezultate në takimin Kurti-Vuçiç” I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar tha se Kosova...

AAK ka një kërkesë të veçantë për takimin Kurti-Vuçiq

para 3 dite - Bota Sot

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka njoftuar se Kryesia e kësaj partie ka mbajtur mbledhje sot, para takimit që kryeministri Albin Kurti do të zhvillojë me palën serbe...

Heshtja e Kurtit e Osmanit, s’treguan se Blinken ua kërkoi nisjen e diskutimit për Asociacionin

para 3 dite - Reporteri

Kryeministri Albin Kurti dhe Presidentja Vjosa Osmani nuk e lëshuan rastin për të marrë pjesë në ceremoninë në Uashington, ku Kosovës do t’i jepeshin mbi 200 milionë dollarë. Më pas doli se e kishin aranzhuar...

Bislimi: E çuditshme, Borrell ndryshoi letrat që na dërgoi

para 3 dite - InfoShqip

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka treguar detaje të tjera të situatës së krijuar lidhur me zbatimin e reciprocitetit me Serbinë për letërnjoftimet dhe targat, që shkaktoi reagimin e serbëve...

AAK për takimin në Bruksel: Të ndiqet agjenda e marrëveshjes finale me Serbinë

para 3 dite - Indeks online

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka njoftuar se Kryesia e kësaj partie ka mbajtur mbledhje sot, para takimit që kryeministri Albin Kurti do të zhvillojë me palën serbe...

Petkoviç: Serbia mund të kishte përfshirë në luftë Ballkanin

para 3 dite - Klan

Petkoviç: Serbia mund të kishte përfshirë në luftë Ballkanin Petkoviç akuza Kurtit Drejtori i së ashtuquajturës “Zyrë për Kosovën” në Beograd, Petar Petkoviç i ka thënë opozitës serbe se nuk sulmohet Gjakova...

AAK këmbëngul: Të vazhdohet agjenda e dakorduar me Blinken drejt përmbylljes së dialogut për njohje reciproke me Serbinë

para 3 dite - GazetaBlic

Kryesia e Aleancës Për Ardhmërinë e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhje, në të cilën është kërkuar vazhdimi i agjendës së dakorduar me Sekretarin e Shtetit Antony Blinken, drejt përmbylljes së dialogut për...

Çfarë mund të pritet nga takimi Kurti – Vuçiç më 18 gusht?

para 3 dite - Flaka

Është konfirmuar që më 18 gusht në Bruksel do të takohen kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiç. Organizatorët e rrethanave politike thonë se ky takim është simbolik...

Kush e kërkoi shtyrjen e reciprocitetit? Gërvalla e demantoi Lajçakun, Bislimi e demanton Gërvallën

para 3 dite - Lajmi.net

Shtyerja e reciprocitetit për targat dhe dokumentet hyrëse/dalëse me Serbinë u propozua nga Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme, Joseph Borrell, apo ishte propozim nga SHBA-të?...

“Asociacioni më shumë temë e mediave sesa takimeve në Bruksel”

para 3 dite - KosovaPress

Për temën e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe, zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, deklaroi se për 14 muaj në Bruksel nuk është diskutuar asnjëherë Asociacioni i komunave me shumicë...

Brukselit i kërkohet t’i bëhet trystni Serbisë për njohjen e Kosovës

para 3 dite - Lajmi.net

Brukseli po i kërkon Kosovës zbatimin e marrëveshjes së Asociacionit. Këtë së fundmi e ka bërë edhe shefi i diplomacisë evropiane, Josef Borrell. Por analistët politikë në vend thonë se Brukseli duhet...

Çka mund të pritet nga takimi Kurti – Vuçiq më 18 gusht?

para 3 dite - InfoShqip

Është konfirmuar që më 18 gusht në Bruksel do të takohen kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq. E, njohësit e rrethanave politike thonë se ky takim është simbolik dhe...

Bislimi thotë se ndryshonin dy letrat e Borrellit ku ua kërkoi shtyrjen e reciprocitetit

para 3 dite - Zyrtare

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka treguar detaje nga situata që u krijua të dielën pas vendosjes së masave të reciprocitetit. Ai tha se Kosova i është përgjigjur letrës së Josep Borrell,...

Shkuan për t’i marrë 200 milionë, iu doli Asociacioni

para 3 dite - Gazeta Express

Kryeministri Albin Kurti dhe Presidentja Vjosa Osmani nuk e lëshuan rastin për të marrë pjesë në ceremoninë në Uashington, ku Kosovës do t’i jepeshin mbi 200 milionë dollarë. Më pas doli se e kishin aranzhuar...

Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit të Kosovës, thotë Escobar

para 3 dite - TV21

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar deklaroi se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e...

Bislimi: Kërkesa për shtyrjen e reciprocitetit erdhi nga Borrelli me dy letra të ndryshme

para 3 dite - Revista

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka treguar detaje të tjera, të situatës lidhur me zbatimin e reciprocitetit me Serbinë për letërnjoftimet dhe targat, që shkaktoi reagimin e serbëve në veri...

SHBA deklarohet sërish për Asociacionin

para 3 dite - Ina

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Kush e kërkoi shtyrjen e reciprocitetit: Gërvalla e demantoi Lajcakun, tash Bislimi e demanton Gërvallën

para 3 dite - Gazeta Metro

Shtyerja e reciprocitetit për targat dhe dokumentet hyrëse/dalëse me Serbinë u propozua nga Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme, Joseph Borrell, apo ishte propozim nga SHBA-të?...

Janjiq: Edhe nëse krijohet Asociacioni, Serbia nuk do ta njohë Kosovën

para 3 dite - Arbresh

Asociacioni i Komunave me Shumicë serbe, tash e 9 vjet mbetet një nga temat më të përfolura në Kosovë. Kosova dhe Serbia kanë arritur më 2013 Marrëveshjen për Asociacionin në kuadër të dialgout të ndërmjetësuar...

Bislimi shpjegon si ndodhi reciprociteti dhe përse u shty zbatimi

para 3 dite - Epoka e Re

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, shpjegoi situatën në raport me BE-në, pas vendimit të qeverisë për vendosjen e masës së reciprocitetit. Bislimi deklaroi se në momentin kur Qeveria e Kosovës...

Para takimit të Kurtit në Bruksel, AAK: Të mos ketë më kthim mbrapa

para 3 dite - InfoShqip

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka njoftuar se Kryesia e kësaj partie ka mbajtur mbledhje sot, para takimit që kryeministri Albin Kurti do të zhvillojë me palën serbe...

Shkuan në SHBA për t’i marrë 200 milionë, iu doli Asociacioni

para 3 dite - OraInfo

Asocasioni vazhdon të jetë ende temë e diskutimit. Kryeministri Albin Kurti dhe Presidentja Vjosa Osmani nuk e lëshuan rastin për të marrë pjesë në ceremoninë në Uashington, ku Kosovës do t’i jepeshin...

AAK kërkesë Kurtit: Të mos ketë kthim prapa, të mos diskutohen problemet teknike

para 3 dite - Lajmi.net

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka njoftuar se kryesia e subjektit politik që udhëheq ai ka mbajtur mbledhje sot, para takimit që kryeministri Albin Kurti do të zhvillojë...

Bislimi bëhet redaktor, “apelon” tek mediat që të mos tematizohet çështja e Asociacionit

para 3 dite - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës për dialog me Serbinë, Besnik Bislimi, ka fajësuar mediat se po e bëjnë temë çështjen e Asociacionit. Në ditën kur emisari amerikan për Ballkanin, Gabriel Esobar, e përmendi...

Bislimi: E çuditshme, letrat që na dërgoi Borrell kishin formulime të ndryshme

para 3 dite - KosovaPress

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka folur sonte për situatën e krijuar lidhur me zbatimin e reciprocitetit me Serbinë për letërnjoftimet dhe targat, që shkaktoi tensione nga serbët në veri...

Cili s’po e tregon të vërtetën? Bislimi demanton Gërvallën për çështjen e reciprocitetit

para 3 dite - Bota Press

Botapress, 5 Gusht- Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe kryenegociatori për dialogun Kosovë-Serbi, Besnik Bislimi, e ka demantuar një deklaratë të ministres së Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla. Para kësaj,...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Portalb

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar: Kosova dhe Serbia të zbatojnë të gjitha marrëveshjet e Brukselit

para 3 dite - Bota Sot

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha të premten se Kosova dhe Serbia duhet të zbatojnë të gjitha marrëveshjet e arritura në bisedimet e ndërmjetësuara...

Rohde i reagon Petkoviqit: Të gjitha marrëveshjet e Brukselit duhet të zbatohen

para 3 dite - Koha.net

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka reaguar ndaj drejtorit të së ashtuquajturës Zyra për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, duke thënë se të gjitha marrëveshjet e Brukselit duhet të...

Escobar: Kosova dhe Serbia të zbatojnë të gjitha marrëveshjet e Brukselit

para 3 dite - Zëri i Amerikës

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha të premten se Kosova dhe Serbia duhet të zbatojnë të gjitha marrëveshjet e arritura në bisedimet e ndërmjetësuara...

Takimi Kurti-Vuçiç. Escobar: Të diskutohet edhe asociacioni i komunave serbe

para 3 dite - Top Channel

Takimi Kurti-Vuçiç. Escobar: Të diskutohet edhe asociacioni i komunave serbe Zëvendës ndihmës sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gabriel Escobar pas bllokadave në veri të Kosovës u ka kërkuar...

Escobar kërkesë palës serbe dhe kosovare: Në takimin e fund gushtit do ketë diskutime edhe për Asociacionin e Komunave Serbe

para 3 dite - Top Channel

Zëvendës ndihmës sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gabriel Escobar pas bllokadave në Veri të Kosovës u ka kerkuar palës serbe dhe kosovare që në takimin e fund gushtit të diskutojnë edhe për...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - RTV 21

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Bislimi: E çuditshme, Borrell ndryshoi letrat që na dërgoi

para 3 dite - Gazeta Metro

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka treguar detaje të tjera të situatës së krijuar lidhur me zbatimin e reciprocitetit me Serbinë për letërnjoftimet dhe targat, që shkaktoi reagimin e serbëve...

Shkuan për t’i marrë 200 milionë, iu doli Asociacioni

para 3 dite - Insajderi.org

Kryeministri Albin Kurti dhe Presidentja Vjosa Osmani nuk e lëshuan rastin për të marrë pjesë në ceremoninë në Uashington, ku Kosovës do t’i jepeshin mbi 200 milionë dollarë. Më pas doli se e kishin aranzhuar...

Escobar thotë se Blinken u tha Kurtit e Osmanit se duhet të nisë diskutimi për Asociacionin

para 3 dite - Syri.net Kosova

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar tha se Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken u ka thënë se Osmani e Kurtit në takimin që kanë pasur në Departament...

Escobar: Sekretari Blinken u tha Kurtit e Osmanit se duhet të nisë diskutimi për Asociacionin

para 3 dite - Reporteri

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken u ka thënë se Osmani e Kurtit në takimin që kanë pasur në Departament...

Çka mund të pritet nga takimi Kurti – Vuçiq më 18 gusht?

para 3 dite - Top24

Është konfirmuar që më 18 gusht në Bruksel do të takohen kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq. E, njohësit e rrethanave politike thonë se ky takim është simbolik dhe...

Qëndrimi amerikan: Asociacioni s'duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Gazeta Express

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar thotë se qëndrimi i ShBA-së sa i përket Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe është se s’duhet të jetë shtet brenda...

Zv.kryeministrat s’po merren vesh me njëri-tjetrin: Gërvalla thotë ShBA e Bislimi thotë Borrelli kërkoi shtyrjen e reciprocitetit

para 3 dite - Periskopi

Shtyerja e reciprocitetit për targat dhe dokumentet hyrëse/dalëse me Serbinë u propozua nga Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme, Joseph Borrell, apo ishte propozim nga SHBA-të?...

AAK për takimin në Bruksel: Të ndiqet agjenda e marrëveshjes finale me Serbinë

para 3 dite - Infokusi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka njoftuar se Kryesia e kësaj partie ka mbajtur mbledhje sot, para takimit që kryeministri Albin Kurti do të zhvillojë me palën serbe...

Bislimi tregon se si Borrell u kërkoi ta shtyjnë reciprocitetin

para 3 dite - Top24

Besnik Beslimi ka treguar më shumë nga takimi me Josep Borrell. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka treguar se si Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, ka kërkuar që vendimet për...

Gërvalla e demantoi Lajcakun, tash Bislimi e demanton Gërvallën

para 3 dite - Insajderi.org

Shtyerja e reciprocitetit për targat dhe dokumentet hyrëse/dalëse me Serbinë u propozua nga Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme, Joseph Borrell, apo ishte propozim nga SHBA-të?...

Mosmarrëveshjet Prishtinë-Beograd, Escobar i del në krah Kosovës: Asociacio...

para 3 dite - BalkanWeb

I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, në një konferencë virtuale me gazetarët e rajonit komentoi situatën në veri të Kosovës pasi qeveria Kurti vendosi të shtyjë...

Escobar i del në krah Kosovës: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Albeu

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Ora news

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Eskobar, asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Flaka

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka deklaruar se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, nuk duhet të jetë në kundërshtim me...

Escobar: Asociacioni në Kosovë nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - TV21

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

E akuzoi se po thotë të pavërteta, ambasadori gjerman i përgjigjet Petkoviqit

para 3 dite - Reporteri

Pasi e akuzoi se po thotë të pavërteta për vendimin e qeverisë së Kosovës për reciprocitet në targa dhe dokumente, ambasadori gjerman në Kosovë i është përgjigjur Petar Petkoviqit. Ambasadori gjerman në...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Telegrafi

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Koha.net

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Rohde i reagon Petkoviqit: Marrëveshjet e Brukselit duhet të zbatohen

para 3 dite - RTK

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka reaguar ndaj drejtorit të së ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, duke thënë se të gjitha marrëveshjet e Brukselit duhet...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Reporteri

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Në ditën kur Amerika e përmendi Asociacionin, Bislimi i fajëson mediat se po e bëjnë temë

para 3 dite - Periskopi

Zëvendëskryeministri i Kosovës për dialog me Serbinë, Besnik Bislimi, ka fajësuar mediat se po e bëjnë temë çështjen e Asociacionit. Në ditën kur emisari amerikan për Ballkanin, Gabriel Esobar, e përmendi...

Bislimi: Josep Borrell ndryshoi letrën jozyrtare nga ajo zyrtare

para 3 dite - Arbresh

Zëvendës kryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi tregon detaje të tjera, të situatës me reciprocitetin, që ishte të dielën e kaluar. Bislimi deklaron se Kosova i është përgjigjur letrës së Josep Borrell,...

Çka mund të pritet nga takimi Kurti – Vuçiq më 18 gusht?

para 3 dite - Lajm

Është konfirmuar që më 18 gusht në Bruksel do të takohen kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq. E, njohësit e rrethanave politike thonë se ky takim është simbolik dhe...

Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit të Kosovës, thotë Escobar

para 3 dite - InfoShqip

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar deklaroi se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e...

ESCOBAR: ASOCIACIONI NUK DUHET TË JETË SHTET BRENDA SHTETIT

para 3 dite - KDPolitik

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar: Sekretari i Shtetit u tha Kurtit e Osmanit se duhet të nisë diskutimi për Asociacionin

para 3 dite - Gazeta Express

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar tha se Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken u ka thënë se Osmani e Kurtit në takimin që kanë pasur në Departament...

Kurti dhe Vuçiç takohen më 18 Gusht

para 3 dite - Klan

Kurti dhe Vuçiç takohen më 18 Gusht Analistët: Nuk pritet ndonjë ndryshim shumë i madh Kur është konfirmuar zyrtarisht nga BE një takim Kurti Vuçiç në kuadër të dialogut më 18 Gusht të këtij muaji, analistët...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Vizion Plus

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar:Asociacioni i komunave me shumicë serbe s’duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Aktuale

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Në ditën kur Amerika e përmendi Asociacionin, Bislimi i fajëson mediat se po e bëjnë temë

para 3 dite - Gazeta Metro

Zëvendëskryeministri i Kosovës për dialog me Serbinë, Besnik Bislimi, ka fajësuar mediat se po e bëjnë temë çështjen e Asociacionit. Në ditën kur emisari amerikan për Ballkanin, Gabriel Esobar, e përmendi...

Rohde i reagon Petkoviqit: Të gjitha marrëveshjet e Brukselit duhet të zbatohen

para 3 dite - Indeks online

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka reaguar ndaj deklaratave të drejtorit të së ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, duke thënë se të gjitha marrëveshjet e...

Petkoviq me akuza të rënda për Kosovën

para 3 dite - Bota Press

Drejtori i të ashtuquajturëz Zyre për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se drejtuesit e Kosovës nuk janë të interesuar për dialog por duan vetëm konflikte. Këtë deklaratë, Petkoviq...

Në ditën kur Amerika e përmendi Asociacionin, Bislimi i fajëson mediat se po e bëjnë temë

para 3 dite - Bota Press

Zëvendëskryeministri i Kosovës për dialog me Serbinë, Besnik Bislimi, ka fajësuar mediat se po e bëjnë temë çështjen e Asociacionit. Në ditën kur emisari amerikan për Ballkanin, Gabriel Esobar, e përmendi...

Petkoviq me akuza: Kosova nuk do dialog, por konflikt

para 3 dite - Insajderi.org

Drejtori i të ashtuquajturëz Zyre për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se Kosova nuk është e interesuar për dialog por dëshiron vetëm konflikte. Këtë deklaratë, Petkoviq e bëri në...

Në ditën kur Amerika e përmendi Asociacionin, Bislimi i fajëson mediat se po e bëjnë temë

para 3 dite - Insajderi.org

Zëvendëskryeministri i Kosovës për dialog me Serbinë, Besnik Bislimi, ka fajësuar mediat se po e bëjnë temë çështjen e Asociacionit. Në ditën kur emisari amerikan për Ballkanin, Gabriel Esobar, e përmendi...

Amerikanët e çelin punën e Asociacionit pas vizitës së Kurtit në Uashington, flet Gabriel Escobar

para 3 dite - Gazeta Express

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Zeri

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar i prerë: Asociacioni s’duhet të jetë shtet brenda shtetit. Me

para 3 dite - OraInfo

Qëndrimi amerikan: Asociacioni s’duhet të jetë shtet brenda shtetit. I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar thotë se qëndrimi i ShBA-së sa i përket Asociacionit...

Serbia mund të kishte përfshirë në luftë Ballkanin

para 3 dite - Klan Macedonia

Ashtu si në politikën kosovare edhe në atë serbe situata e së dielës me barrikadat në veri ka ngjallur debate të ashpra. Drejtori i së ashtuquajturës “Zyrë për Kosovën”, Petar Petkoviç ka deklaruar se...

Tensionet Kosovë-Serbi/ Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit! Ne kemi qenë të qartë se…

para 3 dite - Panorama

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

E akuzoi se po thotë të pavërteta, ambasadori gjerman i përgjigjet Petkoviqit

para 3 dite - Reporteri

Pasi e akuzoi se po thotë të pavërteta për vendimin e qeverisë së Kosovës për reciprocitet në targa dhe dokumente, ambasadori gjerman në Kosovë i është përgjigjur Petar Petkoviqit. Ambasadori gjerman në...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Indeks online

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - RTK

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

AAK për takimin Kurti-Vuçiq: Të mos ketë kthim prapa, të mos diskutohen çështjet teknike

para 3 dite - Insajderi.org

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka njoftuar se Kryesia e kësaj partie ka mbajtur mbledhje sot, para takimit që kryeministri Albin Kurti do të zhvillojë me palën serbe...

Ambasadori gjerman i përgjigjet Petkoviqit pasi e akuzoi se po thotë të pavërteta

para 3 dite - Telegrafi

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka reaguar ndaj drejtorit të së ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, pasi e akuzoi se po thotë të pavërteta në lidhje me reciprocitetin...

SHBA deklarohet sërish për Asociacionin

para 3 dite - Bota Sot

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - ABC News

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Gabriel Escobar flet pas vizitës së Kurtit në Uashington, përmend edhe Asociacionin

para 3 dite - OraInfo

Amerikanët e çelin punën e Asociacionit pas vizitës së Kurtit në Uashington, flet Gabriel Escobar. I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi...

AAK-Kurtit për takimin në Bruksel: Të mos ketë kthim prapa, të mos diskutohen çështjet teknike

para 3 dite - Periskopi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka njoftuar se Kryesia e kësaj partie ka mbajtur mbledhje sot, para takimit që kryeministri Albin Kurti do të zhvillojë me palën serbe...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit, duhet të jetë në përputhje me Kushtetutën e Kosovës

para 3 dite - GazetaBlic

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Evropa e Lirë

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Polemika diplomatike mes ambasadorit gjerman dhe Petkoviqit për zbatimin e marrëveshjeve

para 3 dite - Kallxo

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde ka vazhduar polemikën e tij me kryenegociatorin serb, Petar Pekoviq, i cili e kishte pyetur se përse Gjermania nuk ka bërë asgjë për zbatimin e marrëveshjes për...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Kallxo

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Bota Sot

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

AAK për takimin në Bruksel: Të ndiqet agjenda e marrëveshjes finale me Serbinë

para 3 dite - Bota Press

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka njoftuar se Kryesia e kësaj partie ka mbajtur mbledhje sot, para takimit që kryeministri Albin Kurti do të zhvillojë me palën serbe...

Takimi Kurti- Vuçiq në Bruksel, AAK i kërkon qeverisë marrëveshje finale me Serbinë

para 3 dite - Arbresh

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka njoftuar se Kryesia e kësaj partie ka mbajtur mbledhje sot, para takimit që kryeministri Albin Kurti do të zhvillojë me palën serbe...

E akuzoi se po thotë të pavërteta, kështu i përgjigjet ambasadori gjerman Petkoviqit

para 3 dite - Gazeta Express

Pasi e akuzoi se po thotë të pavërteta për vendimin e qeverisë së Kosovës për reciprocitet në targa dhe dokumente, ambasadori gjerman në Kosovë i është përgjigjur Petar Petkoviqit. Ambasadori gjerman në...

E akuzoi se po thotë të pavërteta, kështu i përgjigjet ambasadori gjerman Petkoviqit

para 3 dite - GazetaBlic

Pasi e akuzoi se po thotë të pavërteta për vendimin e qeverisë së Kosovës për reciprocitet në targa dhe dokumente, ambasadori gjerman në Kosovë i është përgjigjur Petar Petkoviqit. Ambasadori gjerman në...

Asociacioni, ambasadori gjerman i kundërpërgjigjet Petkoviqit

para 3 dite - Bota Sot

Pasi e akuzoi se po thotë të pavërteta për vendimin e qeverisë së Kosovës për reciprocitet në targa dhe dokumente, ambasadori gjerman në Kosovë i është përgjigjur Petar Petkoviqit. Ambasadori gjerman në...

Ambasadori gjerman kështu i përgjigjet Petkoviqit që e akuzoi se po thotë të pavërteta

para 3 dite - OraInfo

E akuzoi se po thotë të pavërteta, kështu i përgjigjet ambasadori gjerman Petkoviqit. Pasi e akuzoi se po thotë të pavërteta për vendimin e qeverisë së Kosovës për reciprocitet në targa dhe dokumente,...

Rohde Petkoviqit: Për Asociacionin kam folur së fundmi në “Slobodno Srpski”

para 3 dite - Zeri

Një ditë pasi drejtori i të ashtuquajturës Zyrë serbe për Kosovën, Petar Petkoviq, i ka reaguar ambasadorit gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, pasi i njëjti ka deklaruar se vendimet e Kosovës për reciprocitet...

Qëndrimi i SHBA/ Escobar: Asociacioni i komunave serbe në Kosovë s’duhet të jetë shtet brenda shtetit. S’mund të shkelet Kushtetuta

para 3 dite - Java News

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Shkuan për t’i marrë 200 milionë, iu doli Asociacioni

para 3 dite - Revista Kosovarja

Kryeministri Albin Kurti dhe Presidentja Vjosa Osmani nuk e lëshuan rastin për të marrë pjesë në ceremoninë në Uashington, ku Kosovës do t’i jepeshin mbi 200 milionë dollarë. Më pas doli se e kishin aranzhuar...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Infokusi

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës

para 3 dite - Lajmi.net

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Shkuan për t’i marrë 200 milionë, iu doli Asociacioni

para 3 dite - Bota Press

Kryeministri Albin Kurti dhe Presidentja Vjosa Osmani nuk e lëshuan rastin për të marrë pjesë në ceremoninë në Uashington, ku Kosovës do t’i jepeshin mbi 200 milionë dollarë. Më pas doli se e kishin aranzhuar...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Shenja

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Pse Osmani e Kurti s’e përmendën fare se Blinken ua kërkoi nisjen e diskutimit për Asociacionin

para 3 dite - Periskopi

Presidentja Vjosa Osmani e kryeministri Albin Kurti pas shumë kohësh arritën që para 1 jave të takohen me  një zyrtar të lartë amerikan, siç ishte Sekretari i Shtetit, Antony Blinken. Ky i fundit u përfolë...

Rohde i reagon Petkoviqit: Të gjitha marrëveshjet e Brukselit duhet të zbatohen

para 3 dite - ATV Live

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka reaguar ndaj drejtorit të së ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, duke thënë se të gjitha marrëveshjet e Brukselit duhet...

Sekretari i Shtetit Blinken u tha Kurtit e Osmanit se duhet të nisë diskutimi për Asociacionin, thotë Escobar

para 3 dite - Gazeta Metro

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar tha se Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken u ka thënë se Osmani e Kurtit në takimin që kanë pasur në Departament...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - ATV Live

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar thotë se Blinken u tha Kurtit e Osmanit se duhet të nisë diskutimi për Asociacionin

para 3 dite - Top24

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar tha se Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken u ka thënë se Osmani e Kurtit në takimin që kanë pasur në Departament...

Escobar shpreson që asociacioni të jetë temë diskutimi këtë muaj në Bruksel

para 3 dite - Epoka e Re

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka theksuar tema për Asociacionin e komunave me shumicë serbe pritet të diskutohet gjatë këtij muaji në Bruksel....

Rohde i reagon Petkoviqit: Të gjitha marrëveshjet e Brukselit duhet të zbatohen

para 3 dite - KosovaPress

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka reaguar ndaj drejtorit të së ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, duke thënë se të gjitha marrëveshjet e Brukselit duhet...

“Ka një zgjidhje të përhershme për targat”/ Escobar: Ja çfarë u tha sekretari i shtetit Kurtit e Osmanit

para 3 dite - FaxWeb

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar tha se Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken u ka thënë se Osmani e Kurtit në takimin që kanë pasur në Departament...

Escobar: Blinken iu tha Kurtit dhe Osmanit se duhet të nisë diskutimi për Asociacionin

para 3 dite - Periskopi

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar tha se Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken u ka thënë se Osmani e Kurtit në takimin që kanë pasur në Departament...

Ambasadori gjerman i përgjigjet Petkoviqit: Krijimi i Asociacionit duhet të adresohet

para 3 dite - Lajmi.net

Petar Petkoviq, drejtor i të ashtuquajturës “Zyrë për Kosovën” në Serbi, ka kritikuar Gjermaninë, e cila sipas tij, po mbanë anën e Kosovës duke bërë interpretime të njëanshme. Petkoviq, ka pyetur ambasadorin...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - KosovaPress

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar: Sekretari i Shtetit u tha Kurtit e Osmanit se duhet të nisë diskutimi për Asociacionin

para 3 dite - Bota Press

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar tha se Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken u ka thënë se Osmani e Kurtit në takimin që kanë pasur në Departament...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Nistori

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar: Sekretari i Shtetit u tha Kurtit e Osmanit se duhet të nisë diskutimi për Asociacionin

para 3 dite - Ekonomia Online

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar tha se Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken u ka thënë se Osmani e Kurtit në takimin që kanë pasur në Departament...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Arbresh

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Gazeta Metro

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Insajderi.org

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar: Asociacioni duhet të diskutohet, por nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Periskopi

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar: Asocioacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Ekonomia Online

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës,...

Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

para 3 dite - Epoka e Re

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka pohuar se krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk duhet të jetë në kundërshtim me Kushtetutën...

Kurti dhe Vuçiq do të takohen në Bruksel më 18 Gusht

para 3 dite - Lapsi

Raundi tjetër i dialogut ndërmjet Serbisë dhe Kosovës në nivelin më të lartë politik do të mbahet më 18 gusht në Bruksel, ka konfirmuar zëdhënësi i Bashkimit Evropian (BE), Peter Stano. “Mund të konfirmoj...

E akuzoi se po thotë të pavërteta, kështu i përgjigjet ambasadori gjerman Petkoviqit

para 3 dite - Periskopi

Pasi e akuzoi se po thotë të pavërteta për vendimin e qeverisë së Kosovës për reciprocitet në targa dhe dokumente, ambasadori gjerman në Kosovë i është përgjigjur Petar Petkoviqit. Ambasadori gjerman në...

Ambasadori gjerman i përgjigjet Petkovicit pas akuzave: Krijimi i Asociacionit duhet të adresohet

para 3 dite - Gazeta Metro

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, i është përgjigjur Petar Petkovicit, për Asociacionin. Ai ka thënë se krijimi i tij duhet të adresohet, shkruan Gazeta Metro. Petar Petkovic, drejtor i të ashtuquajturës...

E akuzoi se po thotë të pavërteta, kështu i përgjigjet ambasadori gjerman Petkoviqit

para 3 dite - Ekonomia Online

Pasi e akuzoi se po thotë të pavërteta për vendimin e qeverisë së Kosovës për reciprocitet në targa dhe dokumente, ambasadori gjerman në Kosovë i është përgjigjur Petar Petkoviqit. Ambasadori gjerman në...

Zbulohet data kur Kurti dhe Vuçiç do të takohen në Bruksel

para 4 dite - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Deklarata e Stoltenberg ishte 'sinjal i fortë' për Serbinë

para 4 dite - Syri.net Kosova

Për ligjëruesin e paqes dhe konfliktit në universitetin “Dublin City”, Gëzim Visoka, deklarata e Sekretarit të Përgjithshëm të Aleancës Veri-Atlantike (NATO) Jens Stoltenberg, se “NATO është e gatshme...

Kurti dhe Vuçiç pranojnë ftesën e Borrellit për takim më 18 Gusht

para 4 dite - Klan

Fotografi e realizuar gjatë një rundi të dialogut Kosovë-Serbi që ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Kurti dhe Vuçiç pranojnë ftesën e Borrellit për takim më 18 Gusht Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,...

Me kë do takohen Kurti e Vuçiç në Bruksel?

para 4 dite - Syri.net Kosova

Në takimin e radhës, të akorduar me 18 gusht (fiks një muaj pas datës origjinale të takimit) në mes të Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, do të jetë i pranishëm...

Hasani: Krijimi i Asociacionit sipas mundësive që jep Kushtetuta

para 4 dite - GazetaBlic

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë për Radion Evropa e Lirë ish-kryetari i...

Deklarata e Stoltenberg ishte ‘sinjal i fortë’ për Serbinë

para 4 dite - Bota Sot

Për ligjëruesin e paqes dhe konfliktit në universitetin “Dublin City”, Gëzim Visoka, deklarata e Sekretarit të Përgjithshëm të Aleancës Veri-Atlantike (NATO) Jens Stoltenberg, se “ NATO është e gatshme...

Rritja e tensioneve Kosovë-Serbi, zbulohet data kur Kurti dhe Vuçiç do të takohen në Bruksel

para 4 dite - Albeu

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Për themelimin e Asociacionit të komunave Serbe është rënë dakord nga të dyja palët, në Marrëveshjen e vitit 2013

para 4 dite - Radio Kosova e Lire

Themelimi i Asociacionit, Bashkësisë së komunave me shumicë serbe është rënë dakord nga të dyja palët, Kosova dhe Serbia, në Marrëveshjen e Brukselit të vitit 2013. Marrëveshja është ratifikuar nga Kuvendi...

Josep Borrell: Bashkimi Evropian insiston që Kosova sa më parë ta themelojë Asociacionin e Komunave Serbe

para 4 dite - Radio Kosova e Lire

Shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell ka thënë se Bashkimi Evropian insiston në faktin që Kosova ta themelojë Asociacionin e Komunave me Shumice serbe sa më shpejt që të jetë e mundur, në përputhje...

Osmani në takim me ambasadorin Hovenier, temë kryesore zhvillimet në veri dhe reciprociteti me Serbinë

para 4 dite - Reporteri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier. Në këtë takim është diskutuar për zhvillimet e fundit në veri të vendit si dhe për mënyrën se...

Petkoviç sulmon ambasadorin gjerman: Përfaqësuesi nuk po thotë të vërtetën

para 4 dite - ABC News

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Petar Petkoviç ka kritikuar ambasadorin gjerman në Kosovë Johan Rhode. Në komentin e tij Petkoviç thekson se përfaqësuesi gjerman nuk po e thotë të vërtetën...

Çfarë u diskutua në takimin e Osmanit me Hovenier?

para 4 dite - RTV 21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin amerikan Jeffrey Hovenier, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend, si dhe për vazhdimin e koordinimit për masat...

Osmani takohet me ambasadorin Hovenier, bisedojnë për zhvillimet e fundit në vend dhe masat e reciprocitetit

para 4 dite - Telegrafi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e ShBA-së, Jeffrey Hovenier, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend, si dhe për vazhdimin e koordinimit për masat...

Petkoviq merr guximin ta qortojë Jorn Rhoden që mbështeti Kurtin, nuk ia njeh titullin ambasador e quan përfaqësues

para 4 dite - Gazeta Express

Drejtori i të ashtuquajturës ‘Zyre për Kosovën’ në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq ka marrë guximin që ta qortojë ambasadorin gjerman në Kosovë, Jorn Rhode. Madje Petkoviq nuk ia njohu titullin si ambasador,...

Hovenier te Osmani, flasin për ngjarjet në Veri dhe "koordinimin e mëtejmë për reciprocitetin"

para 4 dite - Gazeta Express

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin amerikan, Jeffrey Hovenier, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend, si dhe për vazhdimin e koordinimit...

Petkoviq “qorton” ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, nuk ia njeh titullin ambasador, e quan “përfaqësues”

para 4 dite - GazetaBlic

Drejtori i të ashtuquajturës ‘Zyre për Kosovën’ në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq ka marrë guximin që ta qortojë ambasadorin gjerman në Kosovë, Jorn Rhode. Madje Petkoviq nuk ia njohu titullin si ambasador,...

Petkoviq merr guximin ta qortojë ambasadorin gjerman që mbështeti Kurtin

para 4 dite - Bota Sot

Drejtori i të ashtuquajturës ‘Zyre për Kosovën’ në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq ka marrë guximin që ta qortojë ambasadorin gjerman në Kosovë, Jorn Rhode. Madje Petkoviq nuk ia njohu titullin si ambasador,...

Ambasadori amerikan i shkon në zyre presidentes Osmani, zbardhet çka diskutuan

para 4 dite - Bota Sot

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e ShBA-së, Jeffrey Hovenier, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend, si dhe për vazhdimin e koordinimit për masat...

Presidentja Osmani takohet me Hovenier, ja çka biseduan

para 4 dite - OraInfo

Osmani takohet me Hovenier, flasin për zhvillimet e fundit dhe masat e reciprocitetit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e ShBA-së, Jeffrey Hovenier, me të cilin ka...

Osmani takohet me Hovenier, bisedojnë për zhvillimet e fundit në vend dhe masat e reciprocitetit

para 4 dite - Indeks online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e ShBA-së, Jeffrey Hovenier, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend, si dhe për vazhdimin e koordinimit për masat...

Ambasadori amerikan përsëri të presidentja, diskutohet koordinimi për masat e reciprocitetit

para 4 dite - Syri.net Kosova

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve, Jeffrey Hovenier, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend, si dhe për vazhdimin e koordinimit...

Osmani dhe Hovenier bisedojnë për zhvillimet e fundit në vend

para 4 dite - RTK

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e ShBA-së, Jeffrey Hovenier, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend, si dhe për vazhdimin e koordinimit për masat...

Borrell kërkon atë që kryeministri Kurti kurrë nuk do e bënte

para 4 dite - InfoShqip

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, deklaroi se Kosova duhet të përmbushë obligimet e saj dhe të zbatojë pa vonesë Marrëveshjen e Brukselit të vitit 2013, e...

Osmani diskuton me Hovenierin për vazhdimin e koordinimit për masat e reciprocitetit

para 4 dite - Zeri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve, Jeffrey Hovenier, me të cilin thuhet se ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend, si dhe për vazhdimin e koordinimit...

Hovenier: Reciprociteti është legjitim

para 4 dite - RTV 21

Ambasadori i SHBA-ve, Jeffery Hovenier dhe kryetari i Listës Serbe dolën me qëndrime të kundërta për vendimin e Qeverisë për reciprocitet. Ambasadori amerikan e cilësoi legjitim reciprocitetin, ndërsa...

Zbulohet data se kur do të takohen Kurti dhe Vuçic në Bruksel

para 4 dite - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Tensionet në veri të Kosovës/ Konfirmohet data. Kurti dhe Vuçiç takohen në Bruksel më 18 gusht

para 4 dite - NOA

BRUKSEL- Tensionet në veri të Kosovës duket se kanë detyruar BE të nisë një raund të ri bisedimesh mes Kryeministrit Albain Kurti dhe Presidentit serb, Aleksandër Vuçiç. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,...

Osmani takohet me ambasadorin amerikan, diskutojnë për vazhdimin e koordinimit për masat e reciprocitetit

para 4 dite - GazetaBlic

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve, Jeffrey Hovenier, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend, si dhe për vazhdimin e koordinimit...

Koordinimi i Kurtit me ndërkombëtarët, çfarë thanë Hovenier e Rohde

para 4 dite - Reporteri

Pas tensioneve në veri, “koordinimi me ndërkombëtarët” ishte shprehja kyçe në Kosovë. Pas akuzave të opozitës kundrejt Kryeministrit Albin Kurti, ambasadori amerikan tha se Qeveria ishte koordinuar me...

Kurti dhe Vuçiq pranojnë ftesën e Borrellit për takim më 18 gusht

para 4 dite - Nistori

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Kurti dhe Vuçiq pranojnë ftesën e Borrellit për takim më 18 gusht

para 4 dite - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Koordinimi i Kurtit me ndërkombëtarët, çfarë tha Hovenier e çfarë Rohde

para 4 dite - Gazeta Express

Pas tensioneve në veri, “koordinimi me ndërkombëtarët” ishte shprehja kyçe në Kosovë. Pas akuzave të opozitës kundrejt Kryeministrit Albin Kurti, ambasadori amerikan tha se Qeveria ishte koordinuar me...

Kurti dhe Vuçiq pranojnë ftesën e Borrellit për takim në Bruksel më 18 gusht

para 4 dite - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Konfirmohet data e takimit të ri Kurti -Vuçiq

para 4 dite - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Kurti dhe Vuçiç pranojnë ftesën e Borrell për takim më 18 gusht

para 4 dite - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Kurti dhe Vuçiq pranojnë ftesën e Borrellit për takim më 18 gusht

para 4 dite - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Koordinimi i Kurtit me ndërkombëtarët, çfarë deklaroi Hovenier e çfarë Rohde

para 4 dite - OraInfo

Veriu i Kosovës ka qenë temë e diskutimit javëve të fundit. Pas tensioneve në veri, “koordinimi me ndërkombëtarët” ishte shprehja kyçe në Kosovë. Pas akuzave të opozitës kundrejt Kryeministrit Albin Kurti,...

Hovenier te Osmani, flasin për ngjarjet në Veri dhe “koordinimin e mëtejmë për reciprocitetin”

para 4 dite - Bota Press

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin amerikan, Jeffrey Hovenier, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend, si dhe për vazhdimin e koordinimit...

Petkoviq merr guximin ta qortojë Jorn Rhoden që mbështeti Kurtin, nuk ia njeh titullin ambasador e quan përfaqësues

para 4 dite - Bota Press

Drejtori i të ashtuquajturës ‘Zyre për Kosovën’ në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq ka marrë guximin që ta qortojë ambasadorin gjerman në Kosovë, Jorn Rhode. Madje Petkoviq nuk ia njohu titullin si ambasador,...

BE-ja konfirmon takimin më 18 gusht mes Kurtit e Vuçiqit

para 4 dite - Koha.net

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, ka ftuar në takim në Bruksel kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq më 18 gusht. Zëdhënësi...

Kurti dhe Vuçiq pranojnë ftesën e Borrellit për takim më 18 gusht

para 4 dite - Ora news

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Kurti dhe Vuçiq pranojnë ftesën e Borrellit për takim më 18 gusht

para 4 dite - TV21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Osmani takohet me ambasadorin Hovenier, flasin për ngjarjet e fundit në vend dhe masat e reciprocitetit

para 4 dite - Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur të enjten në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Jeffrey Hovenier, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend, si dhe...

Takohen Hovenier dhe Osmani, flasin për ngjarjet në Veri dhe “koordinimin e mëtejmë për reciprocitetin”

para 4 dite - Insajderi.org

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin amerikan, Jeffrey Hovenier, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend, si dhe për vazhdimin e koordinimit...

Kurti dhe Vuçiç pranojnë ftesën e Borrellit, ja kur do të jetë takimi për b...

para 4 dite - BalkanWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiqç, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Brukseli e ka aranzhuar takimin Kurti -Vuçiq, kjo është data

para 4 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Kurti dhe Vuçiq pranojnë ftesën e Borrellit për takim më 18 gusht

para 4 dite - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Kurti dhe Vuçiq pranojnë ftesën e Borrellit për takim më 18 gusht

para 4 dite - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Rohde tha se vendimet e Kosovës për dokumente hyrje/dalje dhe targa janë legjitime, reagon Petkoviq

para 4 dite - Koha.net

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i ka reaguar ambasadorit të Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, pasi ai tha se vendimet e Kosovës për reciprocitetet për...

Pas tensioneve në veri të Kosovës, Albin Kurtin dhe Aleksandër Vuçiç pranojnë ftesën e BE-së! Ja kur do të takohen në Bruksel

para 4 dite - Panorama

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Kurti dhe Vuçiq do të takohen më 18 gusht

para 4 dite - Portalb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Kurti dhe Vuçiq pranojnë ftesën e Borrellit për takim në Bruksel më 18 gusht

para 4 dite - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Borrelli: Kosova duhet ta themelojë Asociacionin pa vonesa

para 4 dite - Koha.net

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, ka ripërsëritur se Kosova duhet ta themelojë sa më shpejt Asociacionin e Komunave me shumicë serbe. Borrell i është përgjigjur një pyetje...

E konfirmon BE-ja: Kurti dhe Vuçiqi takohen më 18 gusht në Bruksel

para 4 dite - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Osmani pret në takim ambasadorin Hovenier, bisedojnë për zhvillimet e fundit në vend dhe masat e reciprocitetit

para 4 dite - Gazeta Metro

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Jeffrey Hovenier, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend, si dhe për...

Borrell: Të krijohet Asociacioni dhe zbatohet aktgjykimi për Manastirin

para 4 dite - RTK

Tashmë është zyrtare se takimi ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq do të mbahet me 18 gusht në Bruksel. Temat që do të diskutohen nuk janë bërë të ditura, megjithatë,...

Vuçiç dhe Kurti përballë njëri-tjetrit, pranojnë ftesën e Borellit

para 4 dite - News33

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Osmani priti në takim ambasadorin Hovenier, biseduan për zhvillimet e fundit në vend dhe masat e reciprocitetit me Serbin

para 4 dite - Arbresh

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier. Në këtë takim është diskutuar për zhvillimet e fundit në veri të vendit si dhe për...

Ja kur do të mbahet takimin Kurti -Vuçiq, zbulohet data

para 4 dite - OraInfo

Shumë shpejtë do të mbahet takimi mes Kurtit dhe Vuçiqit. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë...

Borrell: Kosova e ka miratuar dhe duhet ta themelojë pa shtyerje Asociacionin

para 4 dite - Reporteri

Përfaqësuesi i Lartë të Bashkimit Evropian për Marrëdhëniet e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell,ka thënë se Kosova duhet ta themelojë pa vonesë, Asociacionin e komunave me shumicë serbe,...

Borell ia kërkon Kosovës pa vonesa Asociacionin dhe implementimin e vendimit për Manastirin e Deçanit

para 4 dite - Gazeta Express

Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian dhe shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borell ka kërkuar nga Kosova që të implementojë marrëveshjen për Asociacionin dhe vendimin e Kushtetueses për Manastirin...

I jepet drita e gjelbër takimit Kurti-Vuçiq, do të mbahet me këtë datë

para 4 dite - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Zbulohet data se kur do të takohen Kurti dhe Vuçic në Bruksel

para 4 dite - ABC News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Osmani takohet me Hovenier, bisedojnë për zhvillimet e fundit në vend dhe masat e reciprocitetit

para 4 dite - KosovaPress

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e ShBA-së, Jeffrey Hovenier, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend, si dhe për vazhdimin e koordinimit për masat...

Zyrtare: Takimi Kurti-Vuçiq mbahet me 18 gusht në Bruksel

para 4 dite - RTK

Tashmë është konfirmuar. Takimi ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, do të mbahet me 18 gusht. Peter Stano, zëdhënës i Bashkimit Evropian, ka konfirmuar se raundi...

Borell ia kërkon Kosovës pa vonesa Asociacionin dhe implementimin e vendimit për Manastirin e Deçanit

para 4 dite - Syri.net Kosova

Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian dhe shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borell ka kërkuar nga Kosova që të implementojë marrëveshjen për Asociacionin dhe vendimin e Kushtetueses për Manastirin...

BE e konfirmon: Takimi Kurti-Vuçiq mbahet me 18 gusht në Bruksel

para 4 dite - GazetaBlic

Tashmë është konfirmuar se takimi ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, do të mbahet me 18 gusht. Peter Stano, zëdhënës i Bashkimit Evropian, ka konfirmuar se raundi...

Kurti dhe Vuçiq pranojnë ftesën e Borrellit për takim më 18 gusht

para 4 dite - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Zyrtare: Takimi Kurti-Vuçiq mbahet me 18 gusht në Bruksel

para 4 dite - Bota Sot

Tashmë është konfirmuar. Takimi ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, do të mbahet me 18 gusht. Peter Stano, zëdhënës i Bashkimit Evropian, ka konfirmuar se raundi...

KURTI DHE VUÇIQ PRANOJNË FTESËN E BORRELLIT PËR TAKIM MË 18 GUSHT

para 4 dite - KDPolitik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

“SA MË SHUMË TË SHTYHET REZISTENCA NDAJ ASOCIACIONIT, AQ MË AFËR ËSHTË IDEJA SERBE PËR TË”

para 4 dite - KDPolitik

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë për Radion Evropa e Lirë ish-kryetari i...

Borrell: Kosova e ka miratuar dhe duhet ta themelojë pa shtyerje Asociacionin

para 4 dite - Klan Kosova

Përfaqësuesi i Lartë të Bashkimit Evropian për Marrëdhëniet e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell,ka thënë se Kosova duhet ta zbatojë Asociacionin e komunave serbe, pasi sipas tij, Prishtina...

Borrell: Kosova e ka miratuar dhe duhet ta themelojë pa shtyerje Asociacionin

para 4 dite - Aktuale

Përfaqësuesi i Lartë të Bashkimit Evropian për Marrëdhëniet e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell,ka thënë se Kosova duhet ta themelojë pa vonesë, Asociacionin e komunave me shumicë serbe,...

E kërkon Borelli: Asociacioni të bëhet sipas marrëveshjes së 2013’ës

para 4 dite - Syri.net Kosova

BE insiston që Kosova të formojë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe sipas Marrëveshjes së Brukselit të vitit 2013, por nuk ka mundësi “të detyrojë” Kosovën për ta bërë atë, thuhet në një përgjigje...

Borrell: Kosova e ka miratuar dhe duhet ta themelojë pa shtyrje Asociacionin

para 4 dite - Zeri

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Marrëdhëniet e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell, ka thënë se Kosova duhet ta themelojë pa vonesë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe, pasi...

Serbia në fushatë për Asociacionin, thonë se me të arrihet paqja afatëgjatë

para 4 dite - Syri.net Kosova

Drejtori i së ashtuquajturës “Zyre për Kosovën”, në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se me formimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe “arrihet paqja afatgjate”. Petkoviq po ashtu...

Borell ia kërkon Kosovës pa vonesa Asociacionin dhe implementimin e vendimit për Manastirin e Deçanit

para 4 dite - Bota Sot

Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian dhe shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borell ka kërkuar nga Kosova që të implementojë marrëveshjen për Asociacionin dhe vendimin e Kushtetueses për Manastirin...

Koordinimi i Kurtit me ndërkombëtarët, çfarë tha Hovenier e çfarë Rohde

para 4 dite - Infokusi

Pas tensioneve në veri, “koordinimi me ndërkombëtarët” ishte shprehja kyçe në Kosovë. Pas akuzave të opozitës kundrejt Kryeministrit Albin Kurti, ambasadori amerikan tha se Qeveria ishte koordinuar me...

Osmani takohet me ambasadorin amerikan, diskutojnë për vazhdimin e koordinimit për masat e reciprocitetit

para 4 dite - Periskopi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve, Jeffrey Hovenier, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend, si dhe për vazhdimin e koordinimit...

Kurti dhe Vuçiq pranojnë ftesën e Borrellit për takim më 18 gusht

para 4 dite - Top24

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Zelensky i Kosovës dhe aleatët e Putinit në Ballkan!

para 4 dite - Syri.net Kosova

A do të kishim një vendim të qeverisë së Kosovës për reciprocitet në dokumente dhe për targat e makinave me Serbinë, nëse president ose kryeministër i vendit do të ishte Hashim Thaçi?! Me siguri të plotë...

Konfirmohet data e takimit të ri Kurti -Vuçiq

para 4 dite - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Borell ka kërkesë për Kosovën mbi Asociacionin dhe implementimin e vendimit për Manastirin e Deçanit

para 4 dite - OraInfo

Çështja e asociacionit po vazhdon të jetë shumë e diskutuar. Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian dhe shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borell ka kërkuar nga Kosova që të implementojë marrëveshjen...

Borrell, mesazh të prerë Kurtit: Asociacioni të themelohet sa më shpejt

para 4 dite - GazetaBlic

Shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell ka thënë se Bashkimi Evropian insiston që Kosova duhet ta themelojë Asociacionin e Komunave me Shumice serbe sa më shpejt që të jetë e mundur, në përputhje me...

Peter Stano: Kurti dhe Vuçiç pranuan ftesën e Borrellit për takim më 18 gusht në Bruksel

para 4 dite - Java News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë raundin e ri të bisedimeve. Kështu konfirmoi për mediat...

Serbia në fushatë për Asociacionin, thonë se me të arrihet paqja afatëgjatë

para 4 dite - Gazeta Express

Drejtori i së ashtuquajturës “Zyre për Kosovën”, në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se me formimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe “arrihet paqja afatgjate”. Petkoviq po ashtu...

Kurti e Vuçiq pranojnë ftesën e BE-së, takohen më 18 gusht në Bruksel

para 4 dite - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Brukseli e ka aranzhuar takimin Kurti -Vuçiq, kjo është data

para 4 dite - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

BE: Takimi Kurti-Vuçiq mbahet me 18 gusht në Bruksel

para 4 dite - Fakti Ditor

Tashmë është konfirmuar se takimi ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, do të mbahet me 18 gusht. Peter Stano, zëdhënës i Bashkimit Evropian, ka konfirmuar se raundi...

“Sa më shumë të shtyhet rezistenca ndaj Asociacionit, aq më afër është ideja serbe për të”

para 4 dite - Syri.net Kosova

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë për Radion Evropa e Lirë ish-kryetari i...

BE: Kurti dhe Vuçiq pranojnë ftesën e Borrellit për takimin më 18 gusht

para 4 dite - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi...

Koordinimi i Kurtit me ndërkombëtarët, çfarë tha Hovenier e çfarë Rohde

para 4 dite - Bota Press

Pas tensioneve në veri, “koordinimi me ndërkombëtarët” ishte shprehja kyçe në Kosovë. Pas akuzave të opozitës kundrejt Kryeministrit Albin Kurti, ambasadori amerikan tha se Qeveria ishte koordinuar me...

“Sa më shumë të shtyhet rezistenca ndaj Asociacionit, aq më afër është ideja serbe për të”

para 4 dite - Telegrafi

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë për REL, ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese...

Hasani: Sa më shumë e shtyjmë Asociacionin aq më shumë i afrohemi idesë serbe për të

para 4 dite - Syri.net Kosova

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë për Radion Evropa e Lirë ish-kryetari i...

Hasani: Sa më shumë e shtyjmë Asociacionin aq më shumë i afrohemi idesë serbe për të

para 4 dite - Reporteri

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë për Radion Evropa e Lirë ish-kryetari i...

Borrell ia kërkon Kosovës themelimin e Asociacionit pa vonesa, nuk harron t’ia vë shtetit fusnotën

para 4 dite - Lajmi.net

Shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell, ka kërkuar themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë pa vonesë. Kjo, pasi që, sipas tij një marrëveshje e këtillë është arritur më 2013-ën...

Vjen lajmi i madh nga shteti mik i shqiptarëve: Gjermania përkrah masat e qeverisë kosovare për reciprocitetin!

para 4 dite - Ina

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde, pas takimit të sotëm me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se përkrah vendimet e Qeverisë së Kosovës për për targat dhe dokumentet hyrëse-dalëse...

Pas tensioneve në veri të Kosovës, Vuçiç dhe Kurti do të takohen në Bruksel (Ja data)

para 4 dite - FaxWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Hasani: Sa më shumë e shtyjmë Asociacionin aq më shumë i afrohemi idesë serbe për të

para 4 dite - Gazeta Express

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë për Radion Evropa e Lirë ish-kryetari i...

“Sa më shumë të shtyhet rezistenca ndaj Asociacionit, aq më afër është ideja serbe për të”

para 4 dite - GazetaBlic

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të...

“Sa më shumë të shtyhet rezistenca ndaj Asociacionit, aq më afër është ideja serbe për të”

para 4 dite - Panorama

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë për Radion Evropa e Lirë ish-kryetari i...

Kurti dhe Vucic pranojnë ftesën e Borrellit për takim në Bruksel më 18 gusht

para 4 dite - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Paralajmërimi i Hasanit: Sa më shumë e shtyjmë Asociacionin aq më shumë i afrohemi idesë...!

para 4 dite - Bota Sot

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë për Radion Evropa e Lirë ish-kryetari i...

Kurti e Vuçiq pranojnë ftesën e BE-së, u caktohet data kur do të takohen në Bruksel

para 4 dite - Insajderi.org

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Petar Petkoviç iu bën thirrje serbëve që ta sulmojnë Gjakovën e Kaçanikun!

para 4 dite - Syri.net Kosova

“Ka shumë njerëz në Beograd që duan ta sulmojnë Gjakovën e Kaçanikun, por nga kafenetë e Beogradit dhe rrjetet sociale, pa shkuar kurrë në Kosovë”, tha drejtori i së ashtuquajturës “Zyrë për Kosovën”,...

Brukseli e ka aranzhuar takimin Kurti -Vuçiq, kjo është data

para 4 dite - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

Borell ia kërkon Kosovës pa vonesa Asociacionin dhe implementimin e vendimit për Manastirin e Deçanit

para 4 dite - Infokusi

Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian dhe shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borell ka kërkuar nga Kosova që të implementojë marrëveshjen për Asociacionin dhe vendimin e Kushtetueses për Manastirin...

Kurti: Dezinformimi i Beogradit shtyu zbatimin e vendimit për reciprocitetet

para 4 dite - Evropa e Lirë

Shtyrja e zbatimit te vendimeve për reciprocitet me Serbinë u bë për shkak të fushatës së madhe të dezinformimit që Beogradi ka bërë mbi qytetarët e Kosovës, tha kryeministri i Kosovës Albin Kurti, gjatë...

BE-ja konfirmon takimin më 18 gusht mes Kurtit e Vuçiqit

para 4 dite - Ekonomia Online

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, ka ftuar në takim në Bruksel kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq më 18 gusht. Zëdhënësi...

Kurti dhe Vuçiq pranojnë ftesën e Borrellit për takim më 18 gusht

para 4 dite - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi...

“Sa më shumë të shtyhet rezistenca ndaj Asociacionit, aq më afër ideja serbe për të”

para 4 dite - Zeri

Krijimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të...

BE: Takimi Kurti-Vuçiq mbahet me 18 gusht në Bruksel

para 4 dite - Periskopi

Tashmë është konfirmuar se takimi ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, do të mbahet me 18 gusht. Peter Stano, zëdhënës i Bashkimit Evropian, ka konfirmuar se raundi...

Borrell: Kosova e ka miratuar dhe duhet ta themelojë pa shtyrje Asociacionin

para 4 dite - Arbresh

Përfaqësuesi i Lartë të Bashkimit Evropian për Marrëdhëniet e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell,ka thënë se Kosova duhet ta themelojë pa vonesë, Asociacionin e komunave me shumicë serbe,...

"Sa më shumë të shtyhet rezistenca ndaj Asociacionit, aq më afër është ideja serbe për të"

para 4 dite - Kallxo

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë për Radion Evropa e Lirë ish-kryetari i...

Borrell: Kosova e ka miratuar dhe duhet ta themelojë pa shtyrje Asociacionin

para 4 dite - Informatat

Përfaqësuesi i Lartë të Bashkimit Evropian për Marrëdhëniet e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell,ka thënë se Kosova duhet ta themelojë pa vonesë, Asociacionin e komunave me shumicë serbe,...

Hasani: Sa më shumë që vonohet Asociacioni, ne i afrohemi idesë serbe

para 4 dite - RTK

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të...

“Sa më shumë të shtyhet rezistenca ndaj Asociacionit, aq më afër është ideja serbe për të"

para 4 dite - Evropa e Lirë

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë për Radion Evropa e Lirë ish-kryetari i...

Borell ia kërkon Kosovës pa vonesë Asociacionin e Komunave Serbe dhe zbatimin e vendimit për Manastirin e Deçanit

para 4 dite - Gazeta Metro

Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian dhe shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borell ka kërkuar nga Kosova që të implementojë marrëveshjen për Asociacionin dhe vendimin e Kushtetueses për Manastirin...

Zelensky i Kosovës dhe aleatët e Putinit në Ballkan!

para 4 dite - Bota Sot

A do të kishim një vendim të Qeverisë së Kosovës për reciprocitet në dokumente dhe për targat e makinave me Serbinë, nëse president ose kryeministër i vendit do të ishte Hashim Thaçi?! Me siguri të plotë...

Borrell ia kërkon Kosovës themelimin e Asociacionit pa vonesa, nuk harron t’ia vë shtetit fusnotën

para 4 dite - Bota Press

Shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell, ka kërkuar themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë pa vonesë. Kjo, pasi që, sipas tij një marrëveshje e këtillë është arritur më 2013-ën...

Borrelli, Kurtit: Asociacioni të themelohet sa më shpejt

para 4 dite - Epoka e Re

Shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell ka thënë se Bashkimi Evropian insiston që Kosova duhet ta themelojë Asociacionin e Komunave me Shumice serbe sa më shpejt që të jetë e mundur, në përputhje me...

Dy mesazhet e shefit të NATO-s për Vuçiqin e Kurtin

para 4 dite - Syri.net Kosova

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg e ka bërë të qartë se NATO është i gatshëm të ndërhyjë në Kosovë, bazuar në mandatin e OKB-së, nëse vihet në pikëpyetje stabiliteti Pas bisedës që dje...

“Sa më shumë të shtyhet rezistenca ndaj Asociacionit, aq më afër është ideja serbe për të”

para 4 dite - Lajmi.net

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë për Radion Evropa e Lirë ish-kryetari i...

Borrell: Kosova e ka miratuar dhe ta zbatojë pa ndonjë shtyerje Asociacionin e komunave serbe

para 4 dite - Zyrtare

Përfaqësuesi i Lartë të Bashkimit Evropian për Marrëdhëniet e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell,ka thënë se Kosova duhet ta zbatojë Asociacionin e komunave serbe, pasi sipas tij, Prishtina...

Dy mesazhet e shefit të NATO-s për Vuçiqin e Kurtin: Jemi të gatshëm të ndërhyjmë dhe dialogu duhet të vazhdojë

para 4 dite - Reporteri

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg e ka bërë të qartë se NATO është i gatshëm të ndërhyjë në Kosovë, bazuar në mandatin e OKB-së, nëse vihet në pikëpyetje stabiliteti Pas bisedës që dje...

Borell ia kërkon Kosovës pa vonesa Asociacionin dhe implementimin e vendimit për Manastirin e Deçanit

para 4 dite - Ekonomia Online

Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian dhe shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borell ka kërkuar nga Kosova që të implementojë marrëveshjen për Asociacionin dhe vendimin e Kushtetueses për Manastirin...

Asociacioni të bëhet sipas marrëveshjes së 2013-tës, thotë Borell

para 4 dite - Periskopi

BE insiston që Kosova të formojë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe sipas Marrëveshjes së Brukselit të vitit 2013, por nuk ka mundësi “të detyrojë” Kosovën për ta bërë atë, thuhet në një përgjigje...

Petkoviq: Asociacioni vendos paqen e përhershme në Kosovë

para 4 dite - Arbresh

Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeveri të Serbisë, Petar Petkoviq, pyeti Albin Kurtin që të thotë se sa kohë po presin serbët në Kosovë për formimin e Bashkësisë së Komunave Serbe dhe çfarë duhet të ndodhë...

“Sa më shumë të shtyhet rezistenca ndaj Asociacionit, aq më afër është ideja serbe për të”

para 4 dite - Lajmi.net

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të...

Serbia në fushatë për Asociacionin, thonë se me të arrihet paqja afatëgjatë

para 4 dite - Ekonomia Online

Drejtori i së ashtuquajturës “Zyre për Kosovën”, në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se me formimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe “arrihet paqja afatgjate”. Petkoviq po ashtu...

Pas tensioneve në veri, Kurti dhe Vuçiç do të takohen në Bruksel

para 4 dite - ABC News

Kosova dhe Serbia pritet të rifillojnë bisedimet në fund të gushtit. Kryeministri Kurti dhe Presidenti Vuҫiq, pas tensioneve të fundit në veri të Kosovës, janë ftuar në Bruksel nga shefi i diplomacisë...

Petkovic e quan gënjeshtar ambasadorin gjerman Rohde dhe e ‘këshillon’ të lexojë me kujdes Marrëveshjen e Brukselit

para 4 dite - Gazeta Metro

Drejtori i të ashtuquajturës ‘Zyrë për Kosovë e Metohi’ pranë qeverisë së Serbisë, i pati mjaft kritika të ashpra për Ambsadorin e Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, pas komunikatës së tij për takimin me...

Dy mesazhet e shefit të NATO-s për Vuçiqin e Kurtin: Jemi të gatshëm të ndërhyjmë dhe dialogu duhet të vazhdojë

para 4 dite - GazetaBlic

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg e ka bërë të qartë se NATO është i gatshëm të ndërhyjë në Kosovë, bazuar në mandatin e OKB-së, nëse vihet në pikëpyetje stabiliteti Pas bisedës që dje...

Pas tensioneve në veri të Kosovës, Kurti dhe Vuçiç pranojnë ftesën për t’u takuar në Bruksel. Çfarë pritet të ndodhë

para 4 dite - Panorama

Kosova dhe Serbia pritet të rifillojnë bisedimet në fund të gushtit. Kryeministri Kurti dhe Presidenti Vuҫiç, pas tensioneve të fundit në veri të Kosovës, janë ftuar në Bruksel nga shefi i diplomacisë...

‘Sa më shumë të shtyhet rezistenca ndaj Asociacionit, aq më afër është ideja serbe për të’

para 4 dite - Gazeta Metro

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë për Radion Evropa e Lirë ish-kryetari i...

Ambasadorët e huaj në Kosovë përkrahin vendimet e Kurtit për reciprocitet ndaj Serbisë

para 4 dite - Zeri

Janë bërë po thuajse 11 vjet prejse Kosova dhe Serbia nënshkruan marrëveshjen për zbatimin e reciprocitetit, që përfshin çështjen e targave dhe dokumenteve të udhëtimit. Mirëpo, më 1 gusht të këtij viti...

Stoltenberg përsërit se NATO është e gatshme të ndërhyjë në Kosovë

para 5 dite - Syri.net Kosova

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka përsëritur qëndrimin se misioni i KFOR-it është i gatshëm të ndërhyjë në Kosovë nëse “rrezikohet stabiliteti”. Këto deklarata ai i bëri më 3 gusht gjatë një bisede...

Enver Hasani: Sa më shumë rezistencë ndaj Asociacionit, aq më afër ideja serbe për të

para 4 dite - Periskopi

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të...

Ambasadorët e huaj në Kosovë përkrahin vendimet e Kurtit për reciprocitetin ndaj Serbisë

para 5 dite - Zeri

Janë bërë po thuajse 11 vjet që kur Kosova dhe Serbia nënshkruan marrëveshjen për zbatimin e reciprocitetit, që përfshin çështjen e targave dhe dokumenteve të udhëtimit. Mirëpo, më 1 gusht të këtij viti,...

Vjen lajmi i madh nga shteti mik i shqiptarëve: Gjermania përkrah masat e qeverisë kosovare për reciprocitetin!

para 4 dite - Almakos

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde, pas takimit të sotëm me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se përkrah vendimet e Qeverisë së Kosovës për për targat dhe dokumentet hyrëse-dalëse...

Hasani: Sa më shumë e shtyjmë Asociacionin aq më shumë i afrohemi idesë serbe për të

para 4 dite - Ekonomia Online

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë për Radion Evropa e Lirë ish-kryetari i...

“Sa më shumë të shtyhet rezistenca ndaj Asociacionit, aq më afër është ideja serbe për të”

para 4 dite - Nistori

Krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim ndërkombëtar i Kosovës, prandaj Qeveria aktuale duhet të hartojë një draft-statut për të, thotë për Radion Evropa e Lirë ish-kryetari i...

Pas tensioneve në veri/ Kurti dhe Vuçiç do të takohen në Bruksel

para 4 dite - Java News

Kosova dhe Serbia pritet të rifillojnë bisedimet në fund të gushtit. Kryeministri Kurti dhe Presidenti Vuҫiq, pas tensioneve të fundit në veri të Kosovës, janë ftuar në Bruksel nga shefi i diplomacisë...

Vuçiç i “ankohet” NATO-s: Prishtina po frikëson popullsinë serbe, ne jemi treguar korrektë

para 4 dite - InfoShqip

Presidenti i Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, lidhur me situatën shqetësuese në veri të Kosovës....

Stoltenberg përsërit: NATO, e gatshme të ndërhyjë në Kosovë

para 5 dite - Albeu

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka përsëritur qëndrimin se misioni i KFOR-it është i gatshëm të ndërhyjë në Kosovë nëse “rrezikohet stabiliteti”. Këto deklarata ai i bëri më 3 gusht gjatë një bisede...

Shefi i NATO-s tha se do të intervenojë nëse cenohet siguria në Kosovë, ja përgjigja e Vuçiqit

para 4 dite - Epoka e Re

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, dje ka telefonuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për të folur mbi situatën në veri të Kosovës që u krijua pas vendimit të Qeverisë së Kosovës...

Dy mesazhet e shefit të NATO-s për Vuçiqin e Kurtin

para 4 dite - Debat

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg e ka bërë të qartë se NATO është i gatshëm të ndërhyjë në Kosovë, bazuar në mandatin e OKB-së, nëse vihet në pikëpyetje stabiliteti Pas bisedës që dje...

Jörn Rohde përkrah vendimet e Qeverisë së Kosovës për targat dhe dokumentet hyrëse-dalëse, në kufirin Kosovë-Serbi

para 4 dite - Radio Kosova e Lire

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde, pas takimit të sotëm me kryetaren Vjosa Osmani, ka thënë se përkrah vendimet e Qeverisë së Kosovës për targat dhe dokumentet hyrëse-dalëse dhe shtyrjen e...

Stoltenberg: NATO, e gatshme të ndërhyjë në Kosovë nëse rrezikohet stabiliteti, fola dhe me Vuçiç

para 5 dite - FaxWeb

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka përsëritur qëndrimin se misioni i KFOR-it është i gatshëm të ndërhyjë në Kosovë nëse “rrezikohet stabiliteti”. Këto deklarata ai i bëri më 3 gusht gjatë një bisede...

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Stoltenberg zhvilloi një bisedë telefonike me kryetarin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq

para 5 dite - Radio Kosova e Lire

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryetarin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Stoltenbergu . i cili me këtë rast theksoi...

Gjermania i konsideron legjitime vendimet e Qeverisë për targat dhe reciprocitetin

para 5 dite - Epoka e Re

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, tha se vendimet e Qeverisë për reciprocitet me letërnjoftime dhe konvertim të targave janë plotësisht legjitime dhe në përputhje me marrëveshjet e Brukselit. Përmes...

STOLTENBERG TELEFONON VUÇIQIN: NATO E GATSHME TË NDËRHYJË NËSE RREZIKOHET STABILITETI NË VERI TË KOSOVËS

para 5 dite - KDPolitik

Stoltenberg fton Kosovën e Serbinë të angazhohen në mënyrë konstruktive në dialog dhe të zgjidhin dallimet përmes diplomacisë. Pas zhvillimeve në veri të Kosovës Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens...

VUÇIQ: DO TË SHKOJ NË BRUKSEL PËR DIALOG, POR NUK PRES ASGJË

para 6 dite - KDPolitik

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha më 2 gusht se do t’i përgjigjet pozitivisht ftesës së Brukselit që më 18 gusht të mbahet rundi i ri i dialogut me Kosovën, por tha se ai nuk e di “se për çfarë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK