Dasma e pazakontë e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, letra që i bëri të gjithë dasmorët të qajnë

më 9.2022 - Syri.net Kosova

Bashkëluftëtari i Fehmi Lladrovcit, njëherit edhe i afërm i tij, Sabit Lladrovci, ka rrëfyer se si ka ndodhur dasma e Fehmi e Xhevë Lladrovcit. “Fehmiu pasi u dënua 10 vite, me kërkesën e bacit Tush ka...

Bashkëluftëtari rrëfen se beteja ku u vra Fehmi e Xhevë Lladrovci ka zgjatë shtatë orë

më 9.2022 - Zeri

Sabit Lladrovci, bashkëluftëtar i Fehmi e Xhevë Lladrovcit, ka rrëfyer momentet kur është zhvilluar beteja në të cilën janë vrarë të ndjerët në vitin 1998. Në Info Magazine të Klan Kosovës, ai ka deklaruar...

Dasma e pazakontë e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, letra që i bëri të gjithë dasmorët të qajnë

më 9.2022 - Reporteri

Bashkëluftëtari i Fehmi Lladrovcit, njëherit edhe i afërm i tij, Sabit Lladrovci, ka rrëfyer se si janë martuar Fehmi e Xhevë Lladrovci. “Fehmiu pasi u dënua 10 vite, me kërkesën e bacit Tush ka shku te...

Tregojnë bashkëluftëtarët e tij: Si ka qenë Fehmi Lladrovci si komandant e si nxënës e student

më 9.2022 - Syri.net Kosova

Bashkëluftëtarët e Fehmi Lladrovcit, Sabit Lladrovci dhe Ferki Karaxha, kanë treguar se si ka qenë Fehmiu si komandant dhe si nxënës. “Fehmi lladrovci si komandant ka qenë shumë i afërt me ushtarë dhe...

Ish-kryeministri shqiptar me status emocional për Xhevë e Fehmi Lladrovcin

më 9.2022 - Infokusi

Ish-kryeministri shqiptar, Pandeli Majko, i cili gëzon simpatinë e madhe të shqiptarëve të Kosovës, me anë të një statusi tejet emocional, ka kujtuar heronjtë e Kosovës Xhevë e Fehmi Lladrovci, në përvjetorin...

Dasma e pazakontë e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, letra që i bëri të gjithë dasmorët të qajnë

më 9.2022 - Bota Sot

Bashkëluftëtari i Fehmi Lladrovcit, njëherit edhe i afërm i tij, Sabit Lladrovci, ka rrëfyer se si ka ndodhur dasma e Fehmi e Xhevë Lladrovcit. “Fehmiu pasi u dënua 10 vite, me kërkesën e bacit Tush ka...

Dasma e pazakontë e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, letra që i bëri të gjithë dasmorët të qajnë

më 9.2022 - GazetaBlic

Bashkëluftëtari i Fehmi Lladrovcit, njëherit edhe i afërm i tij, Sabit Lladrovci, ka rrëfyer se si ka ndodhur dasma e Fehmi e Xhevë Lladrovcit. “Fehmiu pasi u dënua 10 vite, me kërkesën e bacit Tush ka...

Dasma e pazakontë e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, letra që i bëri të gjithë dasmorët të qajnë

më 9.2022 - Revista Kosovarja

Bashkëluftëtari i Fehmi Lladrovcit, njëherit edhe i afërm i tij, Sabit Lladrovci, ka rrëfyer se si ka ndodhur dasma e Fehmi e Xhevë Lladrovcit. “Fehmiu pasi u dënua 10 vite, me kërkesën e bacit Tush ka...

Si ka qenë Fehmi Lladrovci si komandant dhe si nxënës – flasin bashëkluftarët e tij

më 9.2022 - Tetova Sot

Bashkëluftëtrët e Fehmi Lladrovcit, Sabit Lladrovci dhe Ferki Karaxha, kanë treguar se si ka qenë Fehmiu si komandant dhe si nxënës. “Fehmi lladrovci si komandant ka qenë shumë i afërt me ushtarë dhe brenda...

24 vite nga rënia e Fehmiut e Xhevës, Ahmeti: Veprimtaria e tyre nuk harrohet

më 9.2022 - Ditari.mk

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti 24 vjetorin e rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit e ka përkujtuar si rënie heroike që do mbetet gjatë në kujtimet tona sepse e dështën lirinë më shumë se jetën. Vitet ikin por...

Dasma e pazakontë e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, letra që i bëri të gjithë dasmorët të qajnë

më 9.2022 - Infokusi

Bashkëluftëtari i Fehmi Lladrovcit, njëherit edhe i afërm i tij, Sabit Lladrovci, në “Frontal” të T7 ka rrëfyer se si ka ndodhur dasma e Fehmi e Xhevë Lladrovcit. “Fehmiu pasi u dënua 10 vite, me kërkesën...

Si ka qenë Fehmi Lladrovci si komandant dhe si nxënës – flasin bashëkluftarët e tij

më 9.2022 - Infokusi

Bashkëluftëtrët e Fehmi Lladrovcit, Sabit Lladrovci dhe Ferki Karaxha, kanë treguar se si ka qenë Fehmiu si komandant dhe si nxënës. “Fehmi lladrovci si komandant ka qenë shumë i afërt me ushtarë dhe brenda...

Dasma e pazakontë e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, letra që i bëri të gjithë dasmorët të qajnë

më 9.2022 - Lajmi.net

Bashkëluftëtari i Fehmi Lladrovcit, njëherit edhe i afërm i tij, Sabit Lladrovci, ka rrëfyer se si ka ndodhur dasma e Fehmi e Xhevë Lladrovcit. “Fehmiu pasi u dënua 10 vite, me kërkesën e bacit Tush ka...

Kuvendi mban një minutë heshtje për Fehmi e Xhevë Lladrovcin

më 9.2022 - Medial

Kuvendi i Republikës së Kosovës në seancën e sotme e filluar me një orë vonesë, ka mbajtur një minutë heshtje për Fehmi e Xhevë Lladrovcin në 24 vjetorin e rënies. Çifti Fehmi e Xhevë Lladrovci, ishin...

Seanca filloi me një minutë heshtje për Fehmi e Xhevë Lladrovcin

më 9.2022 - RTV 21

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka filluar me një minutë heshtje në nder të Fehmi e Xhevë Lladrovcit. 24 vjet më parë, më 22 shtator të vitit 1998, bashkë me luftëtarët e tjerë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,...

Nis seanca me një minutë heshtje në nder të Fehmi e Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Koha.net

13:06 Lekaj: Vetëm kryeministri mund ta zgjidh çështjen e grevave Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, ka thënë se tema e grevës në një formë apo tjetër e ka bllokuar aspektin institucional dhe shoqëror. Sipas...

Seanca e Kuvendit fillon me një minutë heshtje

më 9.2022 - Syri.net Kosova

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka nisur me një minutë heshtje për të kujtuar 24-vjetorin e rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca tha se edhe tetë depuetë kanë...

Krasniqi: Akti sublim i heroizmit të Fehmi e Xhevë Lladrovcit, shembull i sakrificës për çlirimin e Kosovës

më 9.2022 - Syri.net Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka bërë homazhe në Memorialin e dëshmorëve të UÇK-së në Gllanasellë, në përvjetorin e 24-të të rënies heroike të Fehmi e Xhevë Lladrovcit. Në një...

Memli Krasniqi: Akti sublim i heroizmit të Fehmi e Xhevë Lladrovcit, shembull i sakrificës për çlirimin e Kosovës

më 9.2022 - Reporteri

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka bërë homazhe në Memorialin e dëshmorëve të UÇK-së në Gllanasellë, në përvjetorin e 24-të të rënies heroike të Fehmi e Xhevë Lladrovcit. Në një...

Publikohet fotografia e rrallë e Fehmi Lladrovcit para gjyqit serb në vitin 1984

më 9.2022 - Reporteri

Fotografi Ilaz Bylykbashki ka publikuar një fotografi të pa parë më herët të Fehmi Lladrovcit, njërit prej figurave kyçe të organizimit dhe ngritjes së Ushtrisë Çlitimtare të Kosovës, i cili u vra në luftime...

Krasniqi: Akti sublim i Fehmiut e Xhevës do të përcillet ndër breza

më 9.2022 - RTK

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi në përvjetorin e 24-të të rënies heroike të Fehmi e Xhevë Lladrovcit, me bashkëpunëtorë ka bërë homazhe në Memorialin e dëshmorëve të UÇK-së në Gllanasellë,...

Haxhiu: Xhevë e Fehmi Lladrovci dhe Fatime Hetemi – dëshmorë të luftës së lavdishme

më 9.2022 - Zeri

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Xhevë Lladrovci, Fehmi Lladrovci dhe Fatime Hetemi janë dëshmorët e luftës së lavdishme. Sipas saj, rënia e tyre vetëm sa ka ngritur frymën çlirimtare...

Kuvendi mban një minutë heshtje për Fehmi e Xhevë Lladrovcin

më 9.2022 - Zhurnal

Kuvendi i Republikës së Kosovës në seancën e sotme e filluar me një orë vonesë, ka mbajtur një minutë heshtje për Fehmi e Xhevë Lladrovcin në 24 vjetorin e rënies. Çifti Fehmi e Xhevë Lladrovci, ishin...

Kuvendi nderon më një minutë heshtje Fehmi e Xhevë Lladrovcin në 24-vjetorin e rënies

më 9.2022 - Kallxo

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë nderuar më një minutë heshtje komandantin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshorten e tij, Xhevë Lladrovci, në 24-vjetorin e rënies së tij....

Dasma e pazakontë e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, letra që i bëri të gjithë dasmorët të qajnë

më 9.2022 - Insajderi.org

Bashkëluftëtari i Fehmi Lladrovcit, njëherit edhe i afërm i tij, Sabit Lladrovci, në “Frontal” të T7 ka rrëfyer detaje nga dasma e pazakontë e Fehmi e Xhevë Lladrovcit. Sipas Lladrovcit dasma e Fehmi dhe...

Dasma e pazakontë e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, letra që i bëri të gjithë dasmorët të qajnë

më 9.2022 - Ekonomia Online

Bashkëluftëtari i Fehmi Lladrovcit, njëherit edhe i afërm i tij, Sabit Lladrovci, në “Frontal” të T7 ka rrëfyer se si ka ndodhur dasma e Fehmi e Xhevë Lladrovcit. “Fehmiu pasi u dënua 10 vite, me kërkesën...

Publikohet fotografia e Fehmi Lladrovcit para gjyqit

më 9.2022 - Syri.net Kosova

Sot në 24 vjetorin e rënies heroike të heronjve Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, fotografi i njohur Ilaz Bylykbashi e ka publikuar një fotografi të rrallë të Fehmiut. Në fotografi ai shihet duke u përballë me...

Haradinaj kujton Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin: Janë themel i Kosovës së lirë

më 9.2022 - Syri.net Kosova

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar sot Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin në 24-vjetorin e rënies. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se Fehmiu e Xheva...

Publikohet fotografia e rrallë e Fehmi Lladrovcit para gjyqit serb në vitin 1984

më 9.2022 - Aktuale

Fotografi Ilaz Bylykbashki ka publikuar një fotografi të pa parë më herët të Fehmi Lladrovcit, njërit prej figurave kyçe të organizimit dhe ngritjes së Ushtrisë Çlitimtare të Kosovës, i cili u vra në luftime...

Haxhiu: Xhevë e Fehmi Lladrovci dhe Fatime Hetemi – dëshmorë të luftës së lavdishme

më 9.2022 - GazetaBlic

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Xhevë Lladrovci, Fehmi Lladrovci dhe Fatime Hetemi, janë dëshmorët e luftës së lavdishme. Sipas saj, rënia e tyre vetëm sa ka ngritur frymën çlirimtare...

Krasniqi: Akti sublim i heroizmit të Fehmi e Xhevë Lladrovcit, shembull i sakrificës për çlirimin e Kosovës

më 9.2022 - GazetaBlic

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka bërë homazhe në Memorialin e dëshmorëve të UÇK-së në Gllanasellë, në përvjetorin e 24-të të rënies heroike të Fehmi e Xhevë Lladrovcit. Në një...

Me një minut heshtje për nder të Fehmi e Xhevë Lladrovcit nis seanca e Kuvendit

më 9.2022 - GazetaBlic

Seanca e Kuvendit të Kosovë ka nisur me një minut heshtje në përvjetorin e 24-të rënies heroike të Fehmi e Xhevë Lladrovcit. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca tha se ata janë shembull i përkryer...

Me një minutë heshtje fillon seanca e Kuvendit

më 9.2022 - OraInfo

Seanca e Kuvendit fillon me një minutë heshtje. Seanca e Kuvendit të Kosovës ka nisur me një minutë heshtje për të kujtuar 24-vjetorin e rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit. Kryetari i Kuvendit të Kosovës,...

Ilaz Bylykbashi publikon fotografinë e rrallë: Fehmi Lladrovci para gjyqit serb në vitin 1984

më 9.2022 - Syri.net Kosova

Fotografi Ilaz Bylykbashki ka publikuar një fotografi të pa parë më herët të Fehmi Lladrovcit, njërit prej figurave kyçe të organizimit dhe ngritjes së Ushtrisë Çlitimtare të Kosovës, i cili u vra në luftime...

Me një minut heshtje për nder të Fehmi e Xhevë Lladrovcit nis seanca e Kuvendit

më 9.2022 - GazetaBlic

Seanca e Kuvendit të Kosovë ka nisur me një minut heshtje në përvjetorin e 24-të rënies heroike të Fehmi e Xhevë Lladrovcit. Më 22 shtator 1998, Fehmi dhe Xhevë Lladrovci u vranë gjatë përleshjeve me forcat serbe në Gradinë.

Kuvendi nderon me një minutë heshtje heronjtë Fehmi e Xhevë Lladrovci

më 9.2022 - RTK

Sot shënohet 24-vjetori i rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit Kuvendi i Kosovës sot ka filluar punimet e seancës me një minutë heshtje për heronjtë e Kosovës, Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit. Kryetari...

Fotoja e Fehmi Lladrovcit gjatë gjykimit për veprimtarinë e tij atdhetare

më 9.2022 - Zeri

Sot u bënë 24 vjet nga rënia heroike e Fehmi e Xhevë Lladrovcit, figurave kyçe në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. Fotografi i njohur Ilaz Bylykbashi ka publikuar një foto të Fehmiut, ku shihet duke u përballur...

Ahmeti përkujton Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin: Shqiptarët do t’i kujtojnë përjetësisht!

më 9.2022 - Ina

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti ka përkutuar Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit në 24 vjetorin e rënies. “24 vite nga rënia e tyre heroike. Ideali i Fehmi dhe Xhevë Lladrovci për...

Haradinaj kujton Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin në 24-vjetorin e rënies

më 9.2022 - Zeri

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ramush Haradinaj, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka kujtuar Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin në 24-vjetorin e rënies. Ai tha se Fehmiu e Xheva ishin...

Kurti me fjalë të mëdha përkujton Fehmi Lladrovcin, Xhevën e krahason me Shotën

më 9.2022 - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka përkujtuar heronjtë kombetarë, Fehmi e Xhevë Lladrovci në 24 vjetorin e rënies së tyre. Kurti e ka vënë në memorie një intervistë të shkurtër të Lladrovcit dhënë...

Haradinaj kujton Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin: Janë themel i Kosovës së lirë

më 9.2022 - Telegrafi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar sot Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin në 24-vjetorin e rënies. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se Fehmiu e Xheva...

24 vite nga rënia e Fehmiut e Xhevës, Ahmeti: Veprimtaria e tyre nuk harrohet

më 9.2022 - Opinion.mk

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti 24 vjetorin e rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit e ka përkujtuar si rënie heroike që do mbetet gjatë në kujtimet tona sepse e dështën lirinë më shumë se jetën. Vitet ikin por...

24 vite nga rënia e Fehmiut e Xhevës, Ahmeti: Veprimtaria e tyre nuk harrohet

më 9.2022 - Dosja

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti 24 vjetorin e rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit e ka përkujtuar si rënie heroike që do mbetet gjatë në kujtimet tona sepse e dështën lirinë më shumë se jetën. Vitet ikin por...

Haradinaj kujton Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin: Janë themel i Kosovës së lirë

më 9.2022 - GazetaBlic

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar sot Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin në 24-vjetorin e rënies. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka thënë...

Salihu: Luftën që në fillim të shekullit e filluan Shota e Azemi, Xheva e Fehmiu e mbaruan në fund

më 9.2022 - Periskopi

Fitim Salihu ka shkruar për heronjtë Fehmi e Xhevë Lladrovcin në 24 vjetorin e rënies së tyre. Ai teksa rikthen në kujtesë disa veprime e deklarata të tyre nga lufta, shkruan se luftën që e filluan Shotë...

Haradinaj kujton Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin: Janë themel i Kosovës së lirë

më 9.2022 - Bota Sot

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar sot Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin në 24-vjetorin e rënies. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka thënë...

Haradinaj kujton Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin: Janë themel i Kosovës së lirë

më 9.2022 - RTK

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar sot Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin në 24-vjetorin e rënies. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka thënë...

Lladrovci: Kur mora lajmin e kobshëm për Fehën e Xhevën, mesazhi im i parë për familjen ishte se nuk guxon të pikë lot

më 9.2022 - Bota Press

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi- Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

24 vite nga rënia e Fehmiut e Xhevës, Ahmeti: Veprimtaria e tyre nuk harrohet

më 9.2022 - Politiko.mk

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti 24 vjetorin e rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit e ka përkujtuar si rënie heroike që do mbetet gjatë në kujtimet tona sepse e dështën lirinë më shumë se jetën. Vitet ikin por...

Kurti: Fehmi dhe Xhevë Lladrovci janë bërë pjesë e historisë moderne të Kosovës

më 9.2022 - Koha.net

Në 24-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe dhe vendosi lule te shtatorja e tyre në Drenas. Sipas njoftimit nga Qeveria, që nga vitet...

24 vjetori i rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit/ Kurti bën homazhe në Drenas

më 9.2022 - Syri.net Kosova

Në 24-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe dhe vendosi lule të freskëta te shtatorja e tyre në Drenas. Që nga vitet ’80-të...

Krasniqi kujton Fehmi e Xhevë Lladrovcin në 24 vjetorin e rënies heroike të tyre

më 9.2022 - Infokusi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kujtuar Fehmi e Xhevë Lladrovcin në 24 vjetorin e rënies heroike të tyre në luftën për liri, shkruan Gazeta Infokus. Ai ka bërë homazhe tek...

Haxhiu: Xhevë e Fehmi Lladrovci dhe Fatime Hetemi – dëshmorë të luftës së lavdishme

më 9.2022 - Infokusi

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Xhevë Lladrovci, Fehmi Lladrovci dhe Fatime Hetemi, janë dëshmorët e luftës së lavdishme. Sipas saj, rënia e tyre vetëm sa ka ngritur frymën çlirimtare...

Krasniqi: Akti sublim i heroizmit të Fehmi e Xhevë Lladrovcit, shembull i sakrificës për çlirimin e Kosovës

më 9.2022 - Lajmi.net

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka bërë homazhe në Memorialin e dëshmorëve të UÇK-së në Gllanasellë, në përvjetorin e 24-të të rënies heroike të Fehmi e Xhevë Lladrovcit. Në një...

Seanca e Kuvendit fillon me një minutë heshtje

më 9.2022 - Lajmi.net

Ka filluar seanca plenare e Kuvendit të Kosovës. Kjo seancë ka filluar me një minutë heshtje për të kujtuar 24 vjetorin e rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca...

Memli Krasniqi, me bashkëpunëtorë bënë homazhe në Memorialin e dëshmorëve të UÇK-së në Fortesë, ish-Gllanasellë të Drenasit

më 9.2022 - Radio Kosova e Lire

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, me bashkëpunëtorë ka bërë homazhe në Memorialin e dëshmorëve të UÇK-së në Gllanasellë, në 24-vjetorin e rënies heroike të Fehmi e Xhevë Lladrovcit....

24 VITE NGA RËNIA E FEHMIUT E XHEVËS, AHMETI: VEPRIMTARIA E TYRE NUK HARROHET

më 9.2022 - Lapsi

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti 24 vjetorin e rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit e ka përkujtuar si rënie heroike që do mbetet gjatë në kujtimet tona sepse e dështën lirinë më shumë se jetën. Vitet ikin por...

Kurti bëri homazhe në 24-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Telegrafi

Në 24-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe dhe vendosi lule të freskëta te shtatorja e tyre në Drenas. Më 22 shtator...

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - RTV 21

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

Viti 1984: Fotofrafi e rrallë e Fehmi Lladrovcit para gjyqit

më 9.2022 - Fakti Ditor

Sot në 24 vjetorin e rënies heroike të heronjve Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, fotografi i njohur Ilaz Bylykbashi e ka publikuar një fotografi të rrallë të Fehmiut. Në fotografi ai shihet duke u përball me...

Në 24-vjetorin e rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, Kurti bëri homazhe

më 9.2022 - RTK

Në 24-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe dhe vendosi lule të freskëta te shtatorja e tyre në Drenas. “Që nga vitet...

Publikohet fotografia e Fehmi Lladrovcit para gjyqit

më 9.2022 - Flaka

Sot në 24 vjetorin e rënies heroike të heronjve Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, fotografi i njohur Ilaz Bylykbashi e ka publikuar një fotografi të rrallë të Fehmiut. Në fotografi ai shihet duke u përballë me...

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Ditari.mk

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

24 vite nga rënia e Fehmiut e Xhevës, Ahmeti: Veprimtaria e tyre nuk harrohet

më 9.2022 - Debat

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti 24 vjetorin e rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit e ka përkujtuar si rënie heroike që do mbetet gjatë në kujtimet tona sepse e dështën lirinë më shumë se jetën. Vitet ikin por...

Haradinaj kujton Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin: Janë themel i Kosovës së lirë

më 9.2022 - Lajmi.net

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kujtuar sot Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin në 24-vjetorin e rënies. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka thënë se Fehmiu e Xheva ishin sinonim...

Kurti bën homazhe te shtatorja e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 24-vjetorin e rënies së tyre

më 9.2022 - Zeri

Sot janë bërë 24 vjet nga rënia heroike e Fehmi e Xhevë Lladrovcit, lidhur me këtë kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka bërë homazhe te shtatorja e tyre në Drenas. Kryeministri, ndër të tjera, ka thënë...

24 vite nga rënia e Fehmiut e Xhevës, Ahmeti: Veprimtaria e tyre nuk harrohet

më 9.2022 - Bild

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti 24 vjetorin e rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit e ka përkujtuar si rënie heroike që do mbetet gjatë në kujtimet tona sepse e dështën lirinë më shumë se jetën. Vitet ikin por...

Ahmeti përkujton Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin: Shqiptarët do t’i kujtojnë përjetësisht!

më 9.2022 - Tetova Sot

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti ka përkutuar Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit në 24 vjetorin e rënies. “24 vite nga rënia e tyre heroike. Ideali i Fehmi dhe Xhevë Lladrovci për...

Kurti: Fehmi dhe Xhevë Lladrovci janë bërë pjesë e historisë moderne të Kosovës

më 9.2022 - GazetaBlic

Në 24-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe dhe vendosi lule te shtatorja e tyre në Drenas. Sipas njoftimit nga Qeveria, që nga vitet...

Kurti përkujton Fehmi e Xhevë Lladrovcin dhe Fatime Hetemin e Shefqet Zekën në 24 vjetorin e rënies

më 9.2022 - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka përkujtuar heronjtë Fehmi e Xhevë Lladrovci në 24 vjetorin e rënies. Në një postim në Facebook, Kurti ka shkruar se Fehmiu dhe Xheva iu bashkuan Ushtrisë Çlirimtare...

Kuvendi nderon Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin

më 9.2022 - ATV Live

Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën plenare, ku pritet të vazhdohet debati parlamentar për grevat e përgjithshme në vend. Mirëpo, paraprakisht, Kuvendi mbajti një minutë heshtje në nderim të 24 vjetorit...

Haradinaj kujton Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin: Janë themel i Kosovës së lirë

më 9.2022 - Infokusi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar sot Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin në 24-vjetorin e rënies. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se Fehmiu e Xheva...

Nis me një minutë heshtje seanca e Kuvendit të Kosovës

më 9.2022 - Revista Kosovarja

Tashmë ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës. Seanca filloi me një minutë heshtje për nder të 24-vjetorit të rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit. Çifti Fehmi e Xhevë Lladrovci, ishin ndër figurat më emblematike...

Memli Krasniqi: Akti sublim i heroizmit të Fehmi e Xhevë Lladrovcit, shembull i sakrificës për çlirimin e Kosovës

më 9.2022 - Revista Kosovarja

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka bërë homazhe në Memorialin e dëshmorëve të UÇK-së në Gllanasellë, në përvjetorin e 24-të të rënies heroike të Fehmi e Xhevë Lladrovcit. Në një...

Ahmeti përkujton Fehmi dhe Xhevë Lladrovci në 24 vjetorin e vdekjes!

më 9.2022 - Flaka

24 vite nga rënia e tyre heroike. Ideali i Fehmi dhe Xhevë Lladrovci për çlirimin dhe lirinë e popullit mbetet në kujtimet tona si sot, sepse e deshtën lirinë më shumë se jetën. Vitet ikin por veprimtarinë...

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Alsat-M

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

Ali Ahmeti përkujton Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin: Shqiptarët do t’i kujtojnë përjetësisht!

më 9.2022 - Open-TV

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti ka përkutuar Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit në 24 vjetorin e rënies. “24 vite nga rënia e tyre heroike. Ideali i Fehmi dhe Xhevë Lladrovci për...

Memli Krasniqi: Akti sublim i heroizmit të Fehmi e Xhevë Lladrovcit, shembull i sakrificës për çlirimin e Kosovës

më 9.2022 - Insajderi.org

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka bërë homazhe në Memorialin e dëshmorëve të UÇK-së në Gllanasellë, në përvjetorin e 24-të të rënies heroike të Fehmi e Xhevë Lladrovcit. Në një...

Haxhiu: Rënia e Xhevë e Fehmi Lladrovci dhe Fatime Hetemi ngriti frymën çlirimtare

më 9.2022 - Epoka e Re

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Xhevë Lladrovci, Fehmi Lladrovci dhe Fatime Hetemi, janë dëshmorët e luftës së lavdishme. Sipas Haxhiut, rënia e tyre vetëm sa ka ngritur frymën çlirimtare...

Kuvendi nderon Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin

më 9.2022 - KosovaPress

Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën plenare, ku pritet të vazhdohet debati parlamentar për grevat e përgjithshme në vend. Mirëpo, paraprakisht, Kuvendi mbajti një minutë heshtje në nderim të 24 vjetorit...

Publikohet fotografi e rrallë e Fehmi Lladrovcit në gjykimet në vitin 1984

më 9.2022 - Infokusi

Në 24-vjetorin e rënies së Fehmi Lladrovcit, fotoreporteri i njohur Ilaz Bylykbashi publikoi një fotografi të heroit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, shkruan Gazeta Infokus. Në këtë fotografi shihet...

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Aktuale

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

Haxhiu: Xhevë e Fehmi Lladrovci dhe Fatime Hetemi – dëshmorë të luftës së lavdishme

më 9.2022 - Ekonomia Online

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Xhevë Lladrovci, Fehmi Lladrovci dhe Fatime Hetemi, janë dëshmorët e luftës së lavdishme. Sipas saj, rënia e tyre vetëm sa ka ngritur frymën çlirimtare...

Haxhiu thotë se Xhevë e Fehmi Lladrovci dhe Fatime Hetemi janë dëshmorë të luftës së lavdishme

më 9.2022 - Arbresh

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka kujtuar Xhevë Lladrovci, Fehmi Lladrovci dhe Fatime Hetemi, të cilët i cilësoi si dëshmorë të luftës së lavdishme. Haxhiu përmes një shkrimi në “Facebook”, deklaroi...

Seanca e Kuvendit fillon me një minutë heshtje në nderim të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Epoka e Re

Ka filluar seanca plenare e Kuvendit të Kosovës. Kjo seancë ka filluar me një minutë heshtje për të kujtuar 24 vjetorin e rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca,...

Kuvendi mban një minutë heshtje për Fehmi e Xhevë Lladrovcin

më 9.2022 - Arbresh

Kuvendi i Republikës së Kosovës në seancën e sotme e filluar me një orë vonesë, ka mbajtur një minutë heshtje për Fehmi e Xhevë Lladrovcin në 24 vjetorin e rënies. Çifti Fehmi e Xhevë Lladrovci, ishin...

Krasniqi: “Akti sublim i Fehmiut dhe Xhevës do të përcillet ndër breza”

më 9.2022 - Arbresh

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka bërë homazhe në Memorialin e dëshmorëve të UÇK-së në Gllanasellë, në përvjetorin e 24-të të rënies heroike të Fehmi e Xhevë Lladrovcit. Përmes...

Krasniqi: Akti sublim i heroizmit të Fehmi e Xhevë Lladrovcit, shembull i sakrificës për çlirimin e Kosovës

më 9.2022 - Epoka e Re

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, me bashkëpunëtorë ka bërë homazhe në Memorialin e dëshmorëve të UÇK-së në Gllanasellë, në përvjetorin e 24-të të rënies heroike të Fehmi...

Krasniqi: Akti sublim i heroizmit të Fehmi e Xhevë Lladrovcit, shembull i sakrificës për çlirimin e Kosovës

më 9.2022 - Ekonomia Online

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka bërë homazhe në Memorialin e dëshmorëve të UÇK-së në Gllanasellë, në përvjetorin e 24-të të rënies heroike të Fehmi e Xhevë Lladrovcit. Në një...

Kuvendi mban një minutë heshtje për Fehmi e Xhevë Lladrovcin

më 9.2022 - Arbresh

Kuvendi i Republikës së Kosovës në seancën e sotme e filluar me një orë vonesë, ka mbajtur një minutë heshtje për Fehmi e Xhevë Lladrovcin në 24 vjetorin e rënies. Çifti Fehmi e Xhevë Lladrovci, ishin...

Sot, 24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Flaka

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

Haradinaj kujton Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin: Janë themel i Kosovës së lirë

më 9.2022 - Bota Press

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar sot Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin në 24-vjetorin e rënies. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka thënë...

Beteja e 22 shtatorit 1998, në të cilën ranë Komandanti emblematik i luftës së UÇK-së, Fehmi Lladrovci dhe Xhevë Lladrovci

më 9.2022 - Radio Kosova e Lire

24 vjet më parë, më 22 shtator të vitit 1998, në një betejë të përmasave të mëdha, kanë rënë në altarin e lirisë, Fehmi Lladrovci, Xhevë Krasniqi – Lladrovci, Fatime Hetemi, Shefqet Zeka. Fehmi Lladrovci...

24 vite nga rënia e Fehmiut e Xhevës, Ahmeti: Veprimtaria e tyre nuk harrohet

më 9.2022 - Top24

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti 24 vjetorin e rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit e ka përkujtuar si rënie heroike që do mbetet gjatë në kujtimet tona sepse e dështën lirinë më shumë se jetën. Vitet ikin por...

24 vite nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, Ahmeti: Veprimtaria e tyre nuk harrohet

më 9.2022 - Expuls

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti 24 vjetorin e rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit e ka përkujtuar si rënie heroike që do mbetet gjatë në kujtimet tona sepse e dështën lirinë më shumë se jetën. Vitet ikin por...

“Janë themel i Kosovës së lirë”, Haradinaj kujton Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin

më 9.2022 - Lajm

Kryetari i AAK-s, Ramush Haradinaj ka kujtuar sot Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin në 24-vjetorin e rënies. Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka thënë se Fehmiu e Xheva ishin sinonim i qëndresës, fuqisë...

Ahmeti përkujton Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin: Shqiptarët do t’i kujtojnë përjetësisht!

më 9.2022 - Lajm

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti ka përkutuar Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit në 24 vjetorin e rënies. “24 vite nga rënia e tyre heroike. Ideali i Fehmi dhe Xhevë Lladrovci për...

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - GazetaBlic

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

Ahmeti përkujton Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin: Shqiptarët do t’i kujtojnë përjetësisht!

më 9.2022 - Zyrtare

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti ka përkutuar Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit në 24 vjetorin e rënies. “24 vite nga rënia e tyre heroike. Ideali i Fehmi dhe Xhevë Lladrovci për...

24-vjetori i rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, kryeministri Kurti bën homazhe në Drenas

më 9.2022 - Lajmi.net

Në 24-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe dhe vendosi lule të freskëta te shtatorja e tyre në Drenas. “Që nga vitet ’80-të e tutje,...

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Bota Sot

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

24 vite nga rënia e Fehmiut e Xhevës, Ahmeti: Veprimtaria e tyre nuk harrohet

më 9.2022 - Desk.al

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti 24 vjetorin e rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit e ka përkujtuar si rënie heroike që do mbetet gjatë në kujtimet tona sepse e dështën lirinë më shumë se jetën. Vitet ikin por...

Publikohet fotografia e Fehmi Lladrovcit para gjyqit

më 9.2022 - Ekonomia Online

Sot në 24 vjetorin e rënies heroike të heronjve Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, fotografi i njohur Ilaz Bylykbashi e ka publikuar një fotografi të rrallë të Fehmiut. Në fotografi ai shihet duke u përball me...

Viti 1984: Fotofrafi e rrallë e Fehmi Lladrovcit para gjyqit

më 9.2022 - Periskopi

Sot në 24 vjetorin e rënies heroike të heronjve Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, fotografi i njohur Ilaz Bylykbashi e ka publikuar një fotografi të rrallë të Fehmiut. Në fotografi ai shihet duke u përball me...

Publikohet fotografia e Fehmi Lladrovcit para gjyqit në vitin 1984

më 9.2022 - Arbresh

Sot në 24 vjetorin e rënies heroike të heronjve Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, fotografi i njohur Ilaz Bylykbashi e ka publikuar një fotografi të rrallë të Fehmiut. Në fotografi ai shihet duke u përball me...

Haradinaj përkujton Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin: Ata janë themel i Kosovës së lirë

më 9.2022 - Epoka e Re

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka përkujtuar Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin në 24-vjetorin e rënies së tyre. Haradinaj ka thënë se Fehmiu e Xheva ishin sinonim i qëndresës,...

Kurti bën homazhe tek shtatoret e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit në 24-vjetorin e rënies së tyre

më 9.2022 - Infokusi

Në 24-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë homazhe te shtatoret e tyre në Drenas, shkruan Gazeta Infokus. Ai vendosi lule pranë shtatoreve...

Haradinaj kujton Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin: Janë themel i Kosovës së lirë

më 9.2022 - Ekonomia Online

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar sot Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin në 24-vjetorin e rënies. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka thënë...

Haradinaj: Fehmi dhe Xhevë Lladrovci janë themel i Kosovës së lirë

më 9.2022 - Arbresh

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar sot Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin në 24-vjetorin e rënies. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se Fehmiu e Xheva ishin...

Kurti bëri homazhe në 24-vjetorin e rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - ATV Live

Në 24-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe te shtatorja e tyre në Drenas. “Që nga vitet ’80-të e tutje, emri i Fehmi...

Kurti me fjalë të mëdha përkujton Fehmi Lladrovcin, Xhevën e krahason me Shotën

më 9.2022 - Top24

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka përkujtuar heronjtë kombetarë, Fehmi e Xhevë Lladrovci në 24 vjetorin e rënies së tyre. Kurti e ka vënë në memorie një intervistë të shkurtër të Lladrovcit dhënë...

Kurti me fjalë të mëdha përkujton Fehmi Lladrovcin, Xhevën e krahason me Shotën

më 9.2022 - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka përkujtuar heronjtë kombetarë, Fehmi e Xhevë Lladrovci në 24 vjetorin e rënies së tyre. Kurti e ka vënë në memorie një intervistë të shkurtër të Lladrovcit dhënë...

Kurti bën homazhe te shtatorja e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit: Ata janë ndër figurat kyçe të ngritjes së UÇK-së

më 9.2022 - Revista

Me rastin e 24-vjetorit të rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë homazhe te shtatorja e tyre në Drenas. 24 vjet më parë, më 22 shtator të vitit 1998, bashkë...

24-vjetori i rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, Kurti bën homazhe në Drenas

më 9.2022 - Epoka e Re

Në 24-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë homazhe tek shtatorja e tyre në Drenas. Kurti ka thënë se Fehmi e Xhevë Lladrovci janë pjesë...

Kurti bëri homazhe në 24-vjetorin e rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - KosovaPress

Në 24-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe dhe vendosi lule të freskëta te shtatorja e tyre në Drenas. “Që nga vitet...

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Lajmi.net

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Fakti Ditor

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

24-vjetori i rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, kryeministri Kurti bën homazhe në Drenas

më 9.2022 - Fakti Ditor

Në 24-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe dhe vendosi lule të freskëta te shtatorja e tyre në Drenas. “Që nga vitet ’80-të e tutje,...

24-vjetori i rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, kryeministri Kurti bën homazhe në Drenas

më 9.2022 - Gazeta Metro

Në 24-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe dhe vendosi lule të freskëta te shtatorja e tyre në Drenas. “Që nga vitet ’80-të e tutje,...

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Infokusi

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

24-vjetori i rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, kryeministri Kurti bën homazhe në Drenas

më 9.2022 - Debat

Në 24-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe dhe vendosi lule të freskëta te shtatorja e tyre në Drenas. “Që nga vitet ’80-të e tutje,...

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Dosja

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

Kurti me fjalë të mëdha për Fehmi dhe Xhevë Lladrovci në 24 vjetorin e rënies heroike

më 9.2022 - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shkruar për 24 vjetorin e rënies së heroit të kombit, Fehmi Lladrovcit. Kurti e ka vënë në memorie një intervistë të shkurtër të Lladrovcit dhënë BBC-së, gjatë luftës....

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Lapsi

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Ekonomia Online

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Arbresh

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit në luftën për çlirimin e Kosovës si pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Burrë e grua, ranë së bashku në luftën për liri më 22 shtator...

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Gazeta Metro

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

Në 24-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, Kurti bëri homazhe në Drenas

më 9.2022 - Ekonomia Online

Në 24-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe dhe vendosi lule të freskëta te shtatorja e tyre në Drenas. Që nga vitet ’80-të...

Në 24-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, kryeministri Kurti bëri homazhe në Drenas

më 9.2022 - Arbresh

Në 24-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe dhe vendosi lule të freskëta te shtatorja e tyre në Drenas. Që nga vitet ’80-të...

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Top24

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Epoka e Re

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Bota Press

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

Bëhen 24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Revista Kosovarja

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - ATV Live

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - Periskopi

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

24 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

më 9.2022 - KosovaPress

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtarët e para të UÇK-së....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK