“Nxënësit tanë, elita intelektuale e vendit”, kolegji “Mehmet Akif”, pas VKM-se për mbylljen: Kemi zbatuar të gjitha ligjet, po humb Shqipëria

më 9.2022 - Albeu

Me vendim qeverie të miratuar ditën e sotme, 22 shtator, është vendosur mbyllja e gjimnazit “Mehmet Akif Ersoy” në Tiranë. Vendimi u shpall sot pas mbledhjes së qeverisë dhe mban firmën e zv/kryeministres...

“Nxënësit tanë, elita intelektuale e vendit”, kolegji “Mehmet Akif”, pas VKM-se për mbylljen: Kemi zbatuar të gjitha ligjet, po humb Shqipëria

më 9.2022 - ABC News

Me vendim qeverie të miratuar ditën e sotme, 22 shtator, është vendosur mbyllja e gjimnazit “Mehmet Akif Ersoy” në Tiranë. Vendimi u shpall sot pas mbledhjes së qeverisë dhe mban firmën e zv/kryeministres...

Qeveria shqiptare vendos mbylljen e një nga shkollave turke të Gylenit

më 9.2022 - TV21

Qeveria shqiptare mori vendimin për të mbyllur një kolegj jo publik turk në Tiranë me emrin “Mehmet Akif Ersoy”, pjesë e fondacionit Gulistan, pas propozimit të ministres së Arsimit. Vendimi për mbylljen...

Qeveria vendos mbylljen e shkollës turke “Mehmet Akif Ersoy”

më 9.2022 - Top Channel

Këshilli i Ministrave mori vendimin për të mbyllur kolegji jo publik turk “Mehmet Akif Ersoy”, pjesë e fondacionit Gulistan pas propozimit të ministres së Arsimit. Vendimi për mbylljen është marrë 10 ditë...

Qeveria mbyll gjimnazin “Mehmet Akif” në Tiranë, nuk tregon shkakun

më 9.2022 - Zhurnal

Qeveria shqiptare ka vendosur këtë të enjte që të mbyllë gjimnazin “Mehmet Akif Ersoy” në Tiranë. Vendimi u shpall sot pas mbledhjes së qeverisë dhe mban firmën e zv/kryeministres Belinda Balluku ndërsa...

Rama i bën tjetër dhuratë Erdoganit, mbyllet shkolla “Mehmet Akif Ersoy”

më 9.2022 - Shekulli

Publikuar më 22.09.2022 nga Shekulli Qeveria ka vendosur mbylljen e shkollës “MEHMET AKIF ERSOY”, përfshirë të gjitha ciklet parauniversitare. Vendimi është marrë në mbledhjen e fundit të Këshillit të...

Pas mbylljes së kopshtit “Turgut Ozal”, Qeveria Rama mbyll edhe shkollën “Mehmet Akif Ersoy”

më 9.2022 - Koha.mk

Qeveria ka vendosur mbylljen e shkollës “MEHMET AKIF ERSOY”, përfshirë të gjitha ciklet parauniversitare. Vendimi është marrë në mbledhjen e fundit të Këshillit të Ministrave, me propozim të ministrit...

Rama nën urdhrat e Erdogan, mbyll shkollën private të Fehtullah Gylen pas 26 vitesh në Shqipëri

më 9.2022 - Syri.net Kosova

Qeveria shqiptare ka urdhërur mbylljen e kolegjit turk të vajzave “Mehmet Akif Ersoy”. Vendimi u shpall sot pas mbledhjes së qeverisë dhe mban firmën e zv/kryeministres Belinda Balluku. Në vendim, qeveria...

“Nxënësit tanë, elita intelektuale e vendit”, reagon kolegji “Mehmet Akif”, pas vendimit të Qeverisë për mbylljen e gjimnazit

më 9.2022 - Epoka e Re

Me vendim qeverie të miratuar ditën e sotme, 22 shtator, është vendosur mbyllja e gjimnazit  “Mehmet Akif Ersoy” në Tiranë. Vendimi u shpall sot pas mbledhjes së qeverisë dhe mban firmën e zv/kryeministres...

Qeveria mbylli shkollën “Mehmet Akif Ersoy”, por cila ishte arsyeja? Dyshimet e para

më 9.2022 - Klan

Qeveria mbylli shkollën “Mehmet Akif Ersoy”, por cila ishte arsyeja? Dyshimet e para Qeveria ka vendosur ditën e sotme mbylljen e shkollës “Mehmet Akif Ersoy”, përfshirë të gjitha ciklet parauniversitare....

Qeveria mbylli shkollën, reagojnë përfaqësuesit e “Mehmet Akif”: E morëm vesh nga media, do ndjekim rrugën ligjore

më 9.2022 - FaxWeb

Fondacioni Gulistan ka reaguar lidhur me vendimin e publikuar ditën e sotme nga qeveria ku u mbyll shkolla private “Mehmet Akif”. Në reagimin e bërë, thuhet se vetëm sot ishin njoftuar se shkolla nuk i...

Qeveria i bindet Erdoganit, mbyll gjimnazin “MEHMET AKIF” në Tiranë

më 9.2022 - Albeu

Qeveria Shqiptare ka vendosur këtë të enjte që të mbyllë gjimnazin “Mehmet Akif Ersoy” në Tiranë. Vendimi u shpall sot pas mbledhjes së qeverisë dhe mban firmën e zv/kryeministres Belinda Balluku ndërsa...

Vetëm 10 ditë pas nisjes së vitit të ri shkollor, qeveria vendos të mbyllë ...

më 9.2022 - BalkanWeb

Me një vendim të publikuar sot, qeveria ka vendosur që të mbyllë pas 26 vitesh aktivitet në vendin tonë, kolegjin turk në Tiranë, “Mehmet Akif Ersoy”. Në vendim theksohet se kolegji turk ka për detyrim...

Qeveria merr vendimin për mbylljen e kolegjit turk në Tiranë “Mehmet Akif Ersoy”

më 9.2022 - Klan

Qeveria merr vendimin për mbylljen e kolegjit turk në Tiranë “Mehmet Akif Ersoy” Operon në vendin tonë prej 26 vitesh Qeveria ka marrë vendimin për mbylljen e kolegjit turk në Tiranë “Mehmet Akif Ersoy”...

Qeveria mbyll gjimnazin “Mehmet Akif” në Tiranë, nuk tregon shkakun

më 9.2022 - Epoka e Re

Qeveria shqiptare ka vendosur këtë të enjte që të mbyllë gjimnazin “Mehmet Akif Ersoy” në Tiranë. Vendimi u shpall sot pas mbledhjes së qeverisë dhe mban firmën e zv/kryeministres Belinda Balluku ndërsa...

Rama i “bindet” Erdogan-it, qeveria mbyll shkollën që drejtohej nga “mbështetësit e gylenistëve”

më 9.2022 - FaxWeb

Qeveria shqiptare ka mbyllur shkollën private “Mehmet Akif Ersoy”. Propozimi është bërë nga ministrja Evis Kushi dhe vendimi hyn në fuqi pas publikimit në fletoren zyrtare. Një njoftim, institucionit arsimor...

Vendimi/ Mbyllet shkolla private turke në Tiranë, këshilli i ministrave i kërkon të kthejë godinën dhe pagesat e nxënësve

më 9.2022 - Java News

Qeveria ka marrë vendimin për mbylljen e kolegjit turk në Tiranë “Mehmet Akif Ersoy” i cili operon në vendin tonë prej 26 vitesh. Në vendimin e këshillit të ministrave bëhet me dije se institucioni arsimor...

Ministria mbylli kopshtin, “Turgut Ozal” akuzon qeverinë shqiptare

më 9.2022 - Shekulli

Publikuar më 22.09.2022 nga Shekulli Kopështi privat “Zubeyde Hanim” njoftoi se është detyruar të mbyllë aktivitetin me urdhër të Ministrisë së Arsimit. Përmes një deklarate për mediat, kopshti që është...

Merret vendimi/ Mbyllet gjimnazi në Tiranë, ja çfarë do ndodhë me nxënësit

më 9.2022 - Zyrtare

Qeveria Shqiptare ka vendosur këtë të enjte që të mbyllë gjimnazin “Mehmet Akif Ersoy” në Tiranë. Vendimi është publikuar sot dhe gjimnazi turk në Shqipëri duhet të pajisë nxënësit me dokumentacionin e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK