Departamenti amerikan i Thesarit vendos sanksione ndaj policisë së edukimit moral iranian

para 2 jave - Syri.net Kosova

Departamenti amerikan i Thesarit njoftoi të enjten sanksione të reja kundër shtatë zyrtarëve të policisë iraniane të sigurisë dhe edukimit moral, duke i akuzuar ata për shkelje të të drejtave të grave,...

SHBA vendos sanksione ndaj policisë së edukimit moral iranian

para 2 jave - Top Channel

Departamenti amerikan i Thesarit njoftoi të enjten sanksione të reja kundër shtatë zyrtarëve të policisë iraniane të sigurisë dhe edukimit moral, duke i akuzuar ata për shkelje të të drejtave të grave,...

SHBA vendosi sanksione ndaj policisë së edukimit moral iranian

para 2 jave - Portalb

Departamenti amerikan i Thesarit njoftoi të enjten sanksione të reja kundër shtatë zyrtarëve të policisë iraniane të sigurisë dhe edukimit moral, duke i akuzuar ata për shkelje të të drejtave të grave,...

Garda Revolucionare Iraniane kërcënon protestuesit

para 2 jave - TV21

Garda Revolucionare e Iranit u bëri thirrje të enjten organeve të drejtësisë të Republikës Islamike të ndjekin penalisht ata, që sipas saj, përhapin lajme të rreme e thashetheme lidhur me arsyet e vdekjes...

Vdekja e 22-vjeçares, Garda Revolucionare Iraniane kërcënon protestuesit

para 2 jave - Shqipmedia

Garda Revolucionare e Iranit u bëri thirrje të enjten organeve të drejtësisë të Republikës Islamike të ndjekin penalisht ata, që sipas saj, “përhapin lajme të rreme e thashetheme” lidhur me arsyet e vdekjes...

SHBA vendos sanksione ndaj policisë së edukimit moral iranian

para 2 jave - Bota Sot

Departamenti amerikan i Thesarit njoftoi të enjten sanksione të reja kundër shtatë zyrtarëve të policisë iraniane të sigurisë dhe edukimit moral, duke i akuzuar ata për shkelje të të drejtave të grave,...

SHBA vendos sanksione ndaj policisë së edukimit moral iranian

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Departamenti amerikan i Thesarit njoftoi të enjten sanksione të reja kundër shtatë zyrtarëve të policisë iraniane të sigurisë dhe edukimit moral, duke i akuzuar ata për shkelje të të drejtave të grave,...

SHBA-ja fut në listë të zezë policinë morale të Iranit pas vdekjes së 22-vjeçares në paraburgim

para 2 jave - Koha.net

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë sanksionuar policinë morale të Iranit, duke e futur në listë të zezë të enjten, pas vdekjes në paraburgim të 22-vjeçares, Mahsa Amini, që u arrestua nën dyshimin...

Irani e bllokon internetin në përpjekje për t’i ndalur protestat

para 2 jave - Koha.net

Irani e ka ndalë internetin në disa pjesë të Teheranit dhe Kurdistanit, e po ashtu e ka bllokuar qasjen në platformat si Instagram dhe WhatsApp, në përpjekje që ta ndalojë rritjen e protestës për vdekjen...

Tubimet për 22-vjeçaren që theu ligjet e hixhabit ‘ndezin’ Iran...

para 2 jave - BalkanWeb

Kur Mahsa Amini u varros fundjavën e kaluar, pas vdekjes së saj në paraburgimin e policisë morale të Iranit, një mesazh i thjeshtë shkruhej nw gurin e varrit të saj: “Nuk do të vdesësh. Emri yt do të bëhet...

Anonymous sulmon qeverinë iraniane, bien faqet e ekzekutivit në Teheran

para 2 jave - Top Channel

Ç’të mbjellësh, do të korrësh dhe kjo shprehje, duket se për qeverinë iraniane po vlen sot më shumë se kurrë. Disa faqe të saj kanë rënë nga sistemi, si pasojë e një sulmi të kryer nga grupi i hakerëve,...

Babai i 22-vjeçares së vrarë iraniane: Doja ta shihja trupin e vajzës, por nuk më lejuan

para 2 jave - Koha.net

Babai i Mahsa Amini, gruas 22-vjeçare, vdekja e së cilës ka bërë që të organizohen protesta të shumta në të gjithë Iranin, ka akuzuar autoritetet për gënjeshtra. Amjad Amini, në një intervistë për BBC-në...

“Doja ta shihja, por nuk më lanë të hyja”/ Babai i 22-vjeçares akuzon autoritetet iraniane për manipulimin e shkakut të vdekjes së saj

para 2 jave - Top Channel

Babai i Mahsa Amini, vajzës 22-vjeçare e cila vdiq pas mbajtjes në paraburgimin e Iranit për vendosjen jo të duhur të shamisë, ka deklaruar e nuk e kanë lejuar të shohë të bijën gjatë kohës që ishte atje....

Rikthehen Anonymous, sulmi i radhës në ndihmë të iranianëve

para 2 jave - News33

Si po i ndihmon iranianët grupi i famshëm i hakerave Anonymous? Pas sulmit të tyre kibernetik të shtatorit kundër faqeve të qeverisë shqiptare, duket se qeveria iraniane tashmë po përballet me disa sulme...

Protestat e dhunshme në Iran shënojnë ditën e pestë, pas vrasjes së vajzës që u vra pasi nuk mbante shami

para 2 jave - Syri.net Kosova

Protesta të dhunshme janë mbajtur për ditën e pestë me radhë në Iran, pas vdekjes së një të reje, si pasojë e dhunës policore, pasi nuk kishte vendosur si duhet në publik shaminë. Qindra gra protestuan...

Garda Revolucionare Iraniane kërcënon protestuesit

para 2 jave - Top Channel

Garda Revolucionare e Iranit u bëri thirrje të enjten organeve të drejtësisë të Republikës Islamike të ndjekin penalisht ata, që sipas saj, përhapin lajme të rreme e thashetheme lidhur me arsyet e vdekjes...

Të paktën 31 të vrarë në protestat në Iran për vdekjen e 22-vjeçares Mahsa Amina

para 2 jave - Koha.net

Të paktën 31 civilë janë vrarë që nga fillimi i protestave në Iran, të shkaktuara nga vdekja e një gruaje 22-vjeçare, pasi ajo u arrestua nga policia morale, njoftoi të enjten organizata e Iranit për të...

Të rinjtë iranianë shpërthejnë në revolta

para 2 jave - Klan

Të rinjtë iranianë shpërthejnë në revolta Protestojnë për vrasjen nga policia të një 22-vjeçareje Këto skena janë bërë prej 5 ditësh, pjesë e përditshmërisë në Iran. Në Teheran e qytete të tjera, mijëra...

Protesta masive në Iran pas vdekjes së Mahsa Aminit

para 2 jave - TV21

Protestat të cilat nisën në Iran pas vdekjes së 22-vjeçares, Mahsa Amini, pasi ajo u arrestua me arsyetimin se “nuk respektonte rregullat e shamisë”, vazhduan në ditën e 6-të ndërsa në disa qytete protestuesit...

Humbi jetën nga torturat sepse nuk mbajti hixhabin, Garda Revolucionare e I...

para 2 jave - BalkanWeb

Garda Revolucionare e Iranit u bëri thirrje të enjten organeve të drejtësisë të Republikës Islamike të ndjekin penalisht ata, që sipas saj, përhapin lajme të rreme e thashetheme lidhur me arsyet e vdekjes...

ShBA i vë sanksione policisë morale të Iranit dhe krerëve, pas vdekjes së 22-vjeçares

para 2 jave - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara i kanë vendosur sanksione policisë morale të Iranit, duke e akuzuar për abuzim dhe dhunë ndaj grave iraniane dhe shkelje të të drejtave të protestuesve paqësorë iranianë. Sanksionet...

Irani kufizon qasjen në Instagram dhe WhatsApp mes protestave për vdekjen e 22-vjeçares

para 2 jave - Alsat-M

Irani ka frenuar aksesin në rrjetet e mediave sociale sikurse Instagram dhe WhatsApp mes protestave për vdekjen e një gruaje në paraburgim nga policia, sipas banorëve dhe vëzhguesit të internetit NetBlocks....

Iran, vazhdojnë protestat që nisën pas vdekjes së Mahsa Aminit

para 2 jave - Shenja

Protestat të cilat nisën në Iran pas vdekjes së 22-vjeçares, Mahsa Amini, pasi ajo u arrestua me arsyetimin se “nuk respektonte rregullat e shamisë”, vazhduan në ditën e 6-të ndërsa në disa qytete protestuesit...

Përshkallëzohen protestat në Iran pas vdekjes së të resë

para 2 jave - Klan

Përshkallëzohen protestat në Iran pas vdekjes së të resë Që nga e mërkura kanë humbur jetën 7 demonstrues, protesta dhe jashtë vendit Përshkallëzohen protestat në Iran pas vdekjes së një të reje, si pasojë...

Garda Revolucionare Iraniane kërcënon protestuesit

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Garda Revolucionare e Iranit u bëri thirrje të enjten organeve të drejtësisë të Republikës Islamike të ndjekin penalisht ata, që sipas saj, përhapin lajme të rreme e thashetheme lidhur me arsyet e vdekjes...

“Nuk ka qenë kurrë e sëmurë”/ Babai i 22 vjeçares që u dhunua për vdekje për hixhabin: Autoritetet gënjejnë!

para 2 jave - Java News

Babai i 22-vjeçares Mahsa Amini, vdekja e së cilës ka shkaktuar në një valë protestash në të gjithë Iranin, ka akuzuar autoritetet se po gënjejnë. Në një intervistë me BBC, Amjad Amini tha se nuk ishte...

Irani ka frenuar aksesin në rrjetet e mediave sociale sikurse Instagram dhe WhatsApp mes protestave për vdekjen e një gruaje

para 2 jave - Alsat-M

Irani ka frenuar aksesin në rrjetet e mediave sociale sikurse Instagram dhe WhatsApp mes protestave për vdekjen e një gruaje në paraburgim nga policia, sipas banorëve dhe vëzhguesit të internetit NetBlocks....

Policia morale e Iranit ka terrorizuar gratë për dekada. Kush janë ata?

para 2 jave - Syri.net Kosova

Një grua e re iraniane u tërhoq nga rrugët e Teheranit nga policia famëkeqe e moralit të vendit dhe u dërgua në një "qendër riedukimi" për mësime modestie javën e kaluar. Tre ditë më vonë, ajo vdiq. Qeveria...

Protestat në Iran, shkon në 17 numri i të vdekurve

para 2 jave - ABC News

Ka shkuar në 17 numri i të vdekurve në Iran që nga shpërthimi i protestave në vend gjashtë ditë më parë. Mediat shtetërore të Iranit kanë njoftuar se, shtatë protestues dhe katër anëtarë të forcave të...

Grupi Anonymous merr përgjegjësinë për sulmin ndaj Qeverisë iraniane

para 2 jave - ATV Live

Disa faqe qeveritare iraniane kanë rënë nga sistemi, si pasojë e sulmit të kryer nga grupi i hakerëve, Anonymous. Ky grup e ka marrë përgjegjësinë për sulmin, pas protestave kombëtare që janë mbajtur si...

Grupi Anonymous merr përgjegjësinë për sulmin ndaj qeverisë iraniane

para 2 jave - Zeri

Disa faqe qeveritare iraniane kanë rënë nga sistemi, si pasojë e sulmit të kryer nga grupi i hakerëve, Anonymous. Ky grup e ka marrë përgjegjësinë për sulmin, pas protestave kombëtare që janë mbajtur si...

Sulmet kibernetike drejt Shqipërisë, grupi Anonymous i bën ‘gjëmën’ qeverisë iraniane: Bien faqet e Presidencës dhe ato qeveritare

para 2 jave - Java News

Disa faqe qeveritare iraniane kanë rënë nga sistemi, si pasojë e sulmit të kryer nga grupi i hakerëve, Anonymous. Ky grup e ka marrë përgjegjësinë për sulmin, pas protestave kombëtare që janë mbajtur si...

“Nuk ka qenë kurrë e sëmurë”, babai i 22 vjeçares që u dhunua për vdekje për hixhabin: Autoritetet gënjejnë, policia e ka dhunuar

para 2 jave - FaxWeb

Babai i 22-vjeçares Mahsa Amini, vdekja e së cilës ka shkaktuar në një valë protestash në të gjithë Iranin, ka akuzuar autoritetet se po gënjejnë. Në një intervistë me BBC, Amjad Amini tha se nuk ishte...

Gratë iraniane dhe më gjerë presin flokët në shenjë proteste për vdekjen e 22-vjeçares, Mahsa Amini

para 2 jave - Syri.net Kosova

Gratë në Iran po heqin shamitë e tyre dhe po presin flokët për të protestuar për vdekjen e 22-vjeçares Mahsa Amini. Mahsa Amini, një grua kurde 22-vjeçare nga qyteti veriperëndimor i Saqez, vdiq në spital...

Grupi Anonymous merr përgjegjësinë për sulmin ndaj Qeverisë iraniane

para 2 jave - Evropa e Lirë

Disa faqe qeveritare iraniane kanë rënë nga sistemi, si pasojë e sulmit të kryer nga grupi i hakerëve, Anonymous. Ky grup e ka marrë përgjegjësinë për sulmin, pas protestave kombëtare që janë mbajtur si...

Grupi Anonymous merr përgjegjësinë për sulmin ndaj Qeverisë iraniane

para 2 jave - ABC News

Disa faqe qeveritare iraniane kanë rënë nga sistemi, si pasojë e sulmit të kryer nga grupi i hakerëve, Anonymous. Ky grup e ka marrë përgjegjësinë për sulmin, pas protestave kombëtare që janë mbajtur si...

Irani kufizon qasjen në Instagram dhe WhatsApp mes protestave për vdekjen e 22-vjeçares

para 2 jave - Albeu

Irani ka frenuar aksesin në rrjetet e mediave sociale sikurse Instagram dhe WhatsApp mes protestave për vdekjen e një gruaje në paraburgim nga policia, sipas banorëve dhe vëzhguesit të internetit NetBlocks....

Trazira mes protestueve dhe policëve në Iran

para 2 jave - Periskopi

Sot ka pasur përplasje midis policisë iraniane dhe protestuesve antiqeveritarë në Teheran, në trazirat më të këqija atje për vite me rradhë. Një person tha për BBC-në se lagja e saj i ngjante një fushe...

Kjo është deklarata e babait të vajzës iraniane që u vra nga policia: Nuk më lanë ta shihja…

para 2 jave - Insajderi.org

Mahsa Amini, një vajzë kurde 22-vjeçare nga qyteti veriperëndimor i Saqez, vdiq në spital të premten, pasi kaloi tre ditë në koma. Ajo ishte duke vizituar kryeqytetin Tehran me familje e saj kur u arrestua...

Irani kufizon qasjen në Instagram dhe WhatsApp mes protestave për vdekjen e 22-vjeçares

para 2 jave - Insajderi.org

Irani ka frenuar aksesin në rrjetet e mediave sociale sikurse Instagram dhe WhatsApp mes protestave për vdekjen e një gruaje në paraburgim nga policia, sipas banorëve dhe vëzhguesit të internetit NetBlocks....

Trazira mes protestueve dhe policëve në Iran

para 2 jave - Ekonomia Online

Sot ka pasur përplasje midis policisë iraniane dhe protestuesve antiqeveritarë në Teheran, në trazirat më të këqija atje për vite me rradhë. Një person tha për BBC-në se lagja e saj i ngjante një fushe...

Protestat në Iran, shkon në 17 numri i të vdekurve

para 2 jave - Tetova Sot

Ka shkuar në 17 numri i të vdekurve në Iran që nga shpërthimi i protestave në vend gjashtë ditë më parë. Mediat shtetërore të Iranit kanë njoftuar se, shtatë protestues dhe katër anëtarë të forcave të...

Gratë presin flokët në shenjë proteste për vdekjen e 22-vjeçares

para 2 jave - Alsat-M

Gratë në Iran po heqin shamitë e tyre dhe po presin flokët për të protestuar për vdekjen e 22-vjeçares Mahsa Amini. Mahsa Amini, një grua kurdë 22-vjeçare nga qyteti veriperëndimor i Saqez, vdiq në spital...

Grupi Anonymous merr përgjegjësinë për sulmin ndaj Qeverisë iraniane

para 2 jave - Infokusi

Disa faqe qeveritare iraniane kanë rënë nga sistemi, si pasojë e sulmit të kryer nga grupi i hakerëve, Anonymous. Ky grup e ka marrë përgjegjësinë për sulmin, pas protestave kombëtare që janë mbajtur si...

Gratë presin flokët në shenjë proteste për vdekjen e 22-vjeçares në Iran

para 2 jave - Bota Sot

Gratë në Iran po heqin shamitë e tyre dhe po presin flokët për të protestuar për vdekjen e 22-vjeçares Mahsa Amini. Mahsa Amini, një grua kurde 22-vjeçare nga qyteti veriperëndimor i Saqez, vdiq në spital...

Trazira me të vdekur në Iran pas vrasjes së Mahsa Amini

para 2 jave - Kallxo

Irani është nën presion publik që nga dita kur një grua 22-vjeçare vdiq në paraburgim nga policia iraniane e njohur si Policia e Moralit. Presidenti iranian Ebrahim Raisi, ndërkohë, i dënoi “standardet...

Gratë iraniane dhe më gjerë presin flokët në shenjë proteste për vdekjen e 22-vjeçares, Mahsa Amini

para 2 jave - Telegrafi

Gratë në Iran po heqin shamitë e tyre dhe po presin flokët për të protestuar për vdekjen e 22-vjeçares Mahsa Amini. Mahsa Amini, një grua kurdë 22-vjeçare nga qyteti veriperëndimor i Saqez, vdiq në spital...

Irani kufizon qasjen në Instagram dhe WhatsApp mes protestave për vdekjen e 22-vjeçares

para 2 jave - Gazeta Metro

Irani ka frenuar aksesin në rrjetet e mediave sociale sikurse Instagram dhe WhatsApp mes protestave për vdekjen e një gruaje në paraburgim nga policia, sipas banorëve dhe vëzhguesit të internetit NetBlocks....

Çfarë dihet për vdekjen e 22-vjeçares në Iran që nxiti protestat në vend?

para 2 jave - Telegrafi

Mahsa Amini, një grua kurdë 22-vjeçare nga qyteti veriperëndimor i Saqez, vdiq në spital të premten, pasi kaloi tre ditë në koma. Ajo ishte duke vizituar kryeqytetin Tehran me familje e saj kur u arrestua...

Disa gra djegin shamitë gjatë protestave në Iran, pas vdekjes së një vajze të arrestuar pasi “nuk mbante hixhab”

para 2 jave - Revista Kosovarja

Gratë i vunë zjarrin shamive të tyre ndërsa protestat shpërthyen në të gjithë Iranin në përgjigje të një gruaje që vdiq në paraburgimin e ‘policisë së moralit’ të vendit. Sipas mediave të huaja, përcjell...

VIDEO/ Protestat për vrasjen e Mahsa Aminit, forcat e sigurisë hapin zjarr,...

para 2 jave - BalkanWeb

Nëntë persona raportohet të janë vrarë në protestat në Iran të shkaktuara nga vdekja e një gruaje të arrestuar për dyshime se ka thyer rregullat e rrepta të hixhabit. Mes të vrarëve të raportuar është...

Gratë presin flokët në shenjë proteste për vdekjen e 22-vjeçares në Iran

para 2 jave - Insajderi.org

Gratë në Iran po heqin shamitë e tyre dhe po presin flokët për të protestuar për vdekjen e 22-vjeçares Mahsa Amini. Mahsa Amini, një grua kurde 22-vjeçare nga qyteti veriperëndimor i Saqez, vdiq në spital...

Gratë presin flokët në shenjë proteste për vdekjen e 22-vjeçares në Iran

para 2 jave - Pika

Gratë në Iran po heqin shamitë e tyre dhe po presin flokët për të protestuar për vdekjen e 22-vjeçares Mahsa Amini. Mahsa Amini, një grua kurde 22-vjeçare nga qyteti veriperëndimor i Saqez, vdiq në spital...

Gratë presin flokët në shenjë proteste për vdekjen e 22-vjeçares në Iran

para 2 jave - ATV Live

Gratë në Iran po heqin shamitë e tyre dhe po presin flokët për të protestuar për vdekjen e 22-vjeçares Mahsa Amini. Mahsa Amini, një grua kurde 22-vjeçare nga qyteti veriperëndimor i Saqez, vdiq në spital...

Gratë presin flokët në shenjë proteste për vdekjen e 22-vjeçares në Iran

para 2 jave - KosovaPress

Gratë në Iran po heqin shamitë e tyre dhe po presin flokët për të protestuar për vdekjen e 22-vjeçares Mahsa Amini. Mahsa Amini, një grua kurde 22-vjeçare nga qyteti veriperëndimor i Saqez, vdiq në spital...

Çfarë i shkaktoi protestat në Iran?

para 2 jave - Syri.net Kosova

Irani është përfshirë ditët e fundit nga protestat pas vdekjes së një gruaje 22-vjeçare, e cila ishte arrestuar nga e ashtuquajtura polici e moralit, pasi nuk kishte veshur në mënyrën e duhur shaminë e...

Gratë iraniane djegin shamitë në protestën për vdekjen e Mahsa Aminit në paraburgim

para 2 jave - Koha.net

Vdekja e 22-vjeçares Mahsa Amini javën e kaluar në Iran, e cila u arrestua në Teheran nga policia e moralit për shkak të kodit të veshjes, ka ngjallur zemërim të madh te gratë iraniane, ka shkruar CNN-i...

Protestues dhe policë të vrarë në protestat në Iran

para 2 jave - TV21

Katër policë janë plagosur dhe një “asistent policor” vdiq nga plagët e marra gjatë protestave masive në Iran, që po organizohen pas vdekjes së një gruaje 22-vjeçare, e cila po mbahej nga Policia e moralit...

Protestues dhe policë të vrarë në protestat në Iran

para 2 jave - Alsat-M

Katër policë janë plagosur dhe një “asistent policor” vdiq nga plagët e marra gjatë protestave masive në Iran, që po organizohen pas vdekjes së një gruaje 22-vjeçare, e cila po mbahej nga Policia e moralit...

Protestues dhe policë të vrarë në protestat në Iran

para 2 jave - Zeri

Katër policë janë plagosur dhe një “asistent policor” vdiq nga plagët e marra gjatë protestave masive në Iran, që po organizohen pas vdekjes së një gruaje 22-vjeçare, e cila po mbahej nga Policia e moralit...

Gratë guximtare marshojnë kundër regjimit iranian, i hedhin dhe i djegin shamitë nga koka

para 2 jave - Gazeta Metro

Në Iran tashmë kanë filluar protesta të mëdha nga pakënaqësitë dhe rebelimi i shoqërisë atje nga vdekja e gruas pas maltretimit që i është bërë nga ‘policia e moralit’, vetëm pse kjo e fundit nuk e kishte...

Protestues dhe policë të vrarë në protestat në Iran

para 2 jave - RTK

Katër policë janë plagosur dhe një “asistent policor” vdiq nga plagët e marra gjatë protestave masive në Iran, që po organizohen pas vdekjes së një gruaje 22-vjeçare, e cila po mbahej nga Policia e moralit...

Vdekja e 22-vjeçares në duart e policisë, protestues dhe efektivë të vrarë në protestat në Iran

para 2 jave - ABC News

Katër policë janë plagosur dhe një “asistent policor” vdiq nga plagët e marra gjatë protestave masive në Iran, që po organizohen pas vdekjes së një gruaje 22-vjeçare, e cila po mbahej nga Policia e moralit...

Iran, 3 të vrarë në protestat për vdekjen e një gruaje në paraburgim

para 2 jave - Shenja

Të paktën 3 persona janë vrarë në protestat disaditore në provincën Kurdistan të Iranit për vdekjen e javës së kaluar të një gruaje 22-vjeçare në paraburgim nga policia, transmeton AA. Siç raporton agjencia...

Protestues dhe policë të vrarë në protestat në Iran

para 2 jave - ABC News

Katër policë janë plagosur dhe një “asistent policor” vdiq nga plagët e marra gjatë protestave masive në Iran, që po organizohen pas vdekjes së një gruaje 22-vjeçare, e cila po mbahej nga Policia e moralit...

Protestues dhe policë të vrarë në protestat në Iran

para 2 jave - Evropa e Lirë

Katër policë janë plagosur dhe një “asistent policor” vdiq nga plagët e marra gjatë protestave masive në Iran, që po organizohen pas vdekjes së një gruaje 22-vjeçare, e cila po mbahej nga Policia e moralit...

Çfarë i shkaktoi protestat në Iran?

para 2 jave - Evropa e Lirë

AP Irani është përfshirë ditët e fundit nga protestat pas vdekjes së një gruaje 22-vjeçare, e cila ishte arrestuar nga e ashtuquajtura polici e moralit, pasi nuk kishte veshur në mënyrën e duhur shaminë...

Protestues dhe policë të vrarë në protestat në Iran

para 2 jave - ATV Live

Katër policë janë plagosur dhe një “asistent policor” vdiq nga plagët e marra gjatë protestave masive në Iran, që po organizohen pas vdekjes së një gruaje 22-vjeçare, e cila po mbahej nga Policia e moralit...

Gratë përballë regjimit, protesta në Teheran pas vrasjes së të resë nga policia

para 2 jave - TV21

Protesta të mëdha dhe të dhunshme kanë përfshirë Iranin pas vdekjes së një të reje si pasojë e dhunës policore pasi nuk kishte vendosur si duhet në publik velin islamik. Qindra gra protestuan në rrugët...

Protestues dhe policë të vrarë në protestat në Iran

para 2 jave - FaxWeb

Katër policë janë plagosur dhe një “asistent policor” vdiq nga plagët e marra gjatë protestave masive në Iran, që po organizohen pas vdekjes së një gruaje 22-vjeçare, e cila po mbahej nga Policia e moralit...

Protestues dhe policë të vrarë në protestat në Iran

para 2 jave - Arbresh

Katër policë janë plagosur dhe një “asistent policor” vdiq nga plagët e marra gjatë protestave masive në Iran, që po organizohen pas vdekjes së një gruaje 22-vjeçare, e cila po mbahej nga Policia e moralit...

Protesta në Iran pas vrasjes së të resë nga policia ‘fetare’: Gratë djegin shamitë kundër hixhabit (VIDEO)

para 2 jave - Shqipmedia

Gratë iraniane kanë qenë në ballë të përshkallëzimit të protestave në Iran dhe kanë djegur shamitë, pas vdekjes në paraburgim të një gruaje të arrestuar për shkelje të ligjeve të hixhabit. Demonstratat...

“Kaos” në Iran, mbeten të vrarë policë dhe protestues

para 2 jave - FaxWeb

Katër policë janë plagosur dhe një “asistent policor” vdiq nga plagët e marra gjatë protestave masive në Iran, që po organizohen pas vdekjes së një gruaje 22-vjeçare, e cila po mbahej nga Policia e moralit...

Protestues dhe policë të vrarë në protestat në Iran

para 2 jave - Arbresh

Katër policë janë plagosur dhe një “asistent policor” vdiq nga plagët e marra gjatë protestave masive në Iran, që po organizohen pas vdekjes së një gruaje 22-vjeçare, e cila po mbahej nga Policia e moralit...

S’ndalen protesta në Iran: Gratë djegin shamitë në demonstratat anti-hixhab, regjimi islamik i vrau 6 protestues

para 2 jave - Gazeta Metro

Protesta që nisën pas vdekjes së gruas kurde nën arrestin e ‘policisë së moralit’ të Iranit, që e rrahën deri në vdekje sipas raporteve kanë eskaluar në protesta masive anti regjimit fanatik islamik iranian...

VIDEO/ Shikojini këto pamje, kështu të vret policia e moralit në Iran

para 2 jave - Syri.net Kosova

Video të shumta me skena ngjethëse janë publikuar në internet për të treguar sesa barbarisht vepron policia e moralit në Iran, viktimë e së cilës ishte së fundi 22-vjeçarja Amini. "Dëshironi vërtet të...

“Vdekje diktatorit”/ Gratë pushtojnë sheshet në Iran dhe djegin shamitë pas vdekjes së 22-vjeçares

para 2 jave - Bota Sot

Protestueset femra janë vënë në ballë të përshkallëzimit të protestave në Iran duke djegur shamitë, pas vdekjes në paraburgim të një gruaje të arrestuar për shkelje të ligjeve të hixhabit. Demonstratat...

22 vjeçarja u dhunua për vdekje pasi protestoi kundër regjimit, gratë pushtojnë sheshet në Iran dhe djegin shamitë (VIDEO)

para 2 jave - Albeu

Protestueset femra kanë qenë në ballë të përshkallëzimit të protestave në Iran dhe kanë djegur shamitë, pas vdekjes në paraburgim të një gruaje të arrestuar për shkelje të ligjeve të hixhabit. Demonstratat...

Protesta në Iran: Gratë djegin shamitë e kokës në revoltë kundër hixhabit

para 2 jave - Syri.net Kosova

Protestueset femra kanë qenë në ballë të ashpërsimit të protestave në Iran dhe kanë djegur shamitë e kokës, pas vdekjes në paraburgim të një gruaje të arrestuar për shkelje të ligjeve të hixhabit. Demonstratat...

VIDEO/ Pas vdekjes së 23 vjeçares, gratë në Iran djegin shamitë e presin flokët në protestë

para 2 jave - Ora news

Protestueset femra kanë përshkallëzuar protestën në Iran duke djegur shamitë e prerë flokët pas vdekjes në paraburgim të një vjaze të arrestuar për shkelje të ligjeve të hixhabit. KETU LAJMET MINUTE PAS...

Protesta masive në Iran për 22-vjeçaren e cila u vra për mosvendosjen e Hixhabit

para 2 jave - Alsat-M

Protesta masive po zhvillohen në Iran pas vrasjes së një 22-vjeçare. Ahsa Amini, u vra nga “policia morale” me pretendimin e ajo nuk e kishte vendosur si duhet mbulesën (Hixhabin). Kjo ka shkaktuar zemërim...

22-vjeçarja vdiq pas dhunës se nuk u vesh si duhet; shpërthejnë protestat në Iran

para 2 jave - Indeks.mk

Irani është përfshirë nga protesta pas vdekjes së 22-vjeçares Mahsa Amini. 22-vjeçarja u arrestuar nga policia për moralin, pasi nuk kishte veshur në mënyrën e duhur veshjen e saj në përputhje me rregullat...

Trazira në Iran: Gratë djegin shamitë e tyre gjatë protestave kundër hixhabit

para 2 jave - Periskopi

Gratë kanë qenë në krye të protestave të dhunshme në Iran, që u nxitën pas vdekjes së një gruaje që ishte rrahur për thyerjen e ligjeve të hixhabit (shamisë), shkruan BBC, përcjell Periskopi. Turma lëshoi...

“Vdekje diktatorit”/ Një 22-vjeçare shkeli ligjet e hixhabit dhe u dhunua p...

para 2 jave - BalkanWeb

Protestueset femra janë vënë në ballë të përshkallëzimit të protestave në Iran duke djegur shamitë, pas vdekjes në paraburgim të një gruaje të arrestuar për shkelje të ligjeve të hixhabit. Demonstratat...

Eskalojnë protestat në Iran, gratë i hodhën në zjarr shamitë/ Pamje

para 2 jave - Insajderi.org

Iranianët kanë intensifikuar protestat e tyre në shumë pjesë të vendit, kjo pas vdekjes paraburgim të një gruaje të arrestuar për shkelje të ligjeve të hixhabit Protestat filluan ditën e premte me demonstruesit...

VIDEO/ 22 vjeçarja u dhunua për vdekje pasi protestoi kundër regjimit dhe shkeli ligjin e “hixhabit”, gratë pushtojnë sheshet në Iran dhe djegin shamitë

para 2 jave - FaxWeb

Protestueset femra kanë qenë në ballë të përshkallëzimit të protestave në Iran dhe kanë djegur shamitë, pas vdekjes në paraburgim të një gruaje të arrestuar për shkelje të ligjeve të hixhabit. Demonstratat...

Protesta masive në Iran për 22-vjeçaren e cila u vra për mosvendosjen e Hixhabit

para 2 jave - Periskopi

Protesta masive po zhvillohen në Iran pas vrasjes së një 22-vjeçare. Ahsa Amini, u vra nga “policia morale” me pretendimin e ajo nuk e kishte vendosur si duhet mbulesën (Hixhabin). Kjo ka shkaktuar zemërim...

Protestojnë gratë iraniane, i djegin shamitë

para 2 jave - Epoka e Re

Gratë dhe vajzat iraniane kanë qenë në ballë të përshkallëzimit të protestave në Iran. Ato i kanë djegur shamitë pas vdekjes në paraburgim të një gruaje të arrestuar për shkelje të ligjeve të hixhabit....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK