Hackerimi i e-maileve të Gledis Nanos, Rama: Komunikime jo sekrete! Irani i...

para 2 jave - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama ka komentuar hackerimin e e-maileve të ish-drejtorit të Policisë së Shtetit, Gledis Nano. Rama tha se ishin komunikime jo-sekrete. Në një intervistë për “Opinion”, Rama tha se projektin...

Rama e mohon: Asgjë sensitive nuk është marrë nga hakerat iranianë

para 2 jave - Albeu

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka deklaruar edhe njëherë se nga sulmet kibernetike nuk është marrë asnjë e dhënë sensitive e qytetarëve shqiptarë. Në një intervistë në emisionin “Opinion”, Rama tha...

Çfarë kanë marrë hakerat nga Shqipëria? Rama: Asgjë sensitive

para 2 jave - ABC News

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka deklaruar edhe njëherë se nga sulmet kibernetike nuk është marrë asnjë e dhënë sensitive e qytetarëve shqiptarë. Në një intervistë në emisionin “opinion”, Rama tha...

Sulmi kibernetik/ “Rrëzim i tillë shteti s’ishte parë në botë”, Vasili zbul...

para 2 jave - BalkanWeb

I ftuar në emisionin “Frontline” në News24, deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka komentuar edhe avokatinë që zv/kryeministrja Belinda Balluku por edhe të gjithë përfaqësuesit e mazhorancës i...

Një profil i kompromentuar/ Si hynë hakerat iranianë në rrjet, u përdor virusi ZeroClear

para 2 jave - Top Channel

Përdorimi i një llogarie të komprometuar të Microsoft Exchange ka ndihmuar hakerat Iranian të nxirrnin e shfrytëzonin sasi të mëdha të dhënash, teksa infiltrimi i grupit “Drejtësia për atdheun” në rrjetin...

Balluku: Nuk humbëm asnjë të dhënë nga sulmet

para 2 jave - Klan

Balluku: Nuk humbëm asnjë të dhënë nga sulmet “Nevojiten investime në sigurinë kibernetike” Nga foltorja e parlamentit zv/kryeministria Belinda Balluku pranoi se Shqipëria nuk ka qenë e përgatitur për...

“Në fillim kërkuan para”/ Qeveria pohon: Sulmi nisi në korrik dhe së pari vunë gjobë

para 2 jave - Top Channel

Ish-kryeministri, Sali Berisha sot në kuvend u ul në krahun e shumicës. Ulja e tij ishte e rastësishme, por po sot demokratet i shtrinë dorën e bashkëpunimit të qeverisë në përpalljen me sulmet kibernetike...

Sulmi kibernetik, Salianji: Qeverisë i kanë rënë pantallonat në fund të këmbëve. Përgjigjet Balluku

para 2 jave - Telegrafi

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji replikoi sot me zëvendës kryeministren Belinda Balluku lidhur me raportimin e saj në Kuvend për sulmet kibernetike që goditën Shqipërinë. Salianji theksoi...

Sulmi kibernetik, Salianji: Qeverisë i kanë rënë pantallonat në fund të këmbëve. Përgjigjet Balluku

para 2 jave - Bota Sot

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji replikoi sot me zëvendës kryeministren Belinda Balluku lidhur me raportimin e saj në Kuvend për sulmet kibernetike që goditën Shqipërinë. Salianji theksoi...

“Kujt i duhen këta sharlatanë që qeverisin?”, Vasili për sulmet kibernetike...

para 2 jave - BalkanWeb

Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili gjatë fjalës së tij në Kuvend ka folur për sigurinë kombëtare ndërsa ka deklaruar se kjo e fundit “është më e tronditur se kurrë pasi nuk janë marrë masa e duhura...

Sulmi i Iranit, Balluku thirrje opozitës: U godit Shqipëria, të bëhemi bashkë

para 2 jave - ABC News

Akuzave të opozitës për dështim ndaj sulmit kibernetik të Iranit, zv.kryeministrja Belinda Balluku iu përgjigj me një thirrje. Ajo u kërkoi që të bëhen bashkë, pasi sulmi ishte i paprecedentë. Balluku...

Sulmet e hakerave në Shqipëri, publikohet raporti i FBI

para 2 jave - Alsat-M

Agjencia për Sigurinë Kibernetike dhe Infrastrukturore (CISA) dhe Byroja Federale e Hetimit, FBI ka publikuar raportin në lidhje me sulmet kibernetike që hakerat iranianë kryen në Shqipëri. Ajo që bie...

Sulmet kibernetike/ Salianji: Shqipëria dështoi! Balluku: Asnjë e dhënë nuk është zhdukur nga sistemi

para 2 jave - Top Channel

Salianji: Vendet e tjera e përballuan sulmin, Shqipëria dështoi. Balluku : Asnjë e dhënë nuk është zhdukur nga sistemi, këtë ka thënë kryeministri. Ky sulm ka pasur për synim fshirjen e të dhënave dhe...

Sulmi kibernetik, Balluku: Nuk është zhdukur asnjë e dhënë! Salianji: Shqipërisë i ranë pantallonat, përpiqeni që ta mbuloni me propagandë

para 2 jave - Klan

Sulmi kibernetik, Balluku: Nuk është zhdukur asnjë e dhënë! Salianji: Shqipërisë i ranë pantallonat, përpiqeni që ta mbuloni me propagandë Zv/kryeministrja Belinda Balluku dhe deputeti i PD-së, Ervin Salianji...

Sulmet kibernetike/ Salianji: Shumë e rëndë, hakerët në sistem që pas nxjer...

para 2 jave - BalkanWeb

Deputeti i PD-së Ervin Salianji ka folur sot në parlament për sulmet kibernetike. Ai tha se ajo që ka ndodhur është shumë e rëndë dhe se qeveria duhet të mbajë përgjegjësi. Sipas Salianjit, ne kemi rënë...

“S’kemi qenë të përgatitur për një sulm të këtij niveli, e pamundur t...

para 2 jave - BalkanWeb

Zëvendës kryeministrja Belinda Balluku iu përgjigj deputetit demokrat Ervin Salianjit, i cili i kërkoi transparencë sa i takon sulmeve kibernetike. Balluku deklaroi se hakerët kanë qëndruar në sistemet...

Sulmet kibernetike | Salianji i ofron mbështetjen e opozitës, Balluku: Më në fund një narrativë e arsyeshme politike

para 2 jave - Klan

Sulmet kibernetike | Salianji i ofron mbështetjen e opozitës, Balluku: Më në fund një narrativë e arsyeshme politike Raporti i FBI për sulmet kibernetike në Shqipëri u bë pjesë edhe e debateve në Kuvend...

Hakerat livadhisën 14 muaj në sistemet qeveritare, Balluku: Nuk i kapëm dot sepse ishin të padukshëm!

para 2 jave - Shekulli

Publikuar më 22.09.2022 nga Shekulli Zv/kryeministrja Belinda Balluku ka folur në Kuvend për sulmin kibernetik të Iranit në sistemet qeveritare shqiptare. Duke iu referuar të dhënave të raportit të FBI...

Sulmet kibernetike, Salianji: Qeverisë i kanë rënë pantallonat, e vetmja në rajon që dështoi

para 2 jave - Albeu

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka replikuar, zëvendëse kryeministren Balluku, duke theksuar se ajo nuk është informuar mirë dhe ka përgënjeshtruar kryeministrin Rama, kur thotë se nuk ka...

Sulmi iranian/ Raporti i FBI: Rrjedhja duhej mbyllur që para 3 vitesh

para 2 jave - Syri.net Kosova

FBI dhe Agjencia për Sigurinë Kibernetike dhe Infrastrukturore (CISA) kanë lëshuar një raport ku japin detaje mbi sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë në korrik dhe shtator. Sipas tyre, hakerat iranianë...

Sulmi iranian/ Raporti i FBI: Rrjedhja duhej mbyllur që para 3 vitesh

para 2 jave - Syri.net Kosova

FBI dhe Agjencia për Sigurinë Kibernetike dhe Infrastrukturore (CISA) kanë lëshuar një raport ku japin detaje mbi sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë në korrik dhe shtator. Sipas tyre, hakerat iranianë...

Raporti i FBI dhe CISA: Hakerat iraniane kishin akses në rrjet që 14 muaj para nisjes së sulmeve kibernetike (detaje)

para 2 jave - Top Channel

Agjencia për Sigurinë Kibernetike dhe Infrastrukturore (CISA) dhe Byroja Federale e Hetimit FBI-ja kanë lëshuar një raport të përbashkët, ku kanë dhënë detaje mbi sulmet kibernetike që janë kryer në Shqipëri....

FBI: Hakerët qe 14 muaj në rrjetin e Qeverisë së Shqipërisë

para 2 jave - Koha.net

Byroja Federale amerikane e Hetimeve (FBI) dhe Agjencia e Sigurisë Kibernetike dhe Sigurisë së Infrastrukturës kanë thënë se Qeveria Iraniane qasjen e parë në Shqipëri, përmes hakerëve e kishte pasur 14...

Sulmi kibernetik, Salianji i hapur për bashkëpunim me maxhorancën, Balluku: Vlerësoj ofertën

para 2 jave - Albeu

Zv. kryeministre, dhe njëkohësisht edhe Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka vlerësuar ofertën e deputetit demokrat, Ervin Salinaji, i cili u shpreh i hapur për të bashkëpunuar...

Sulmet kibernetike/ Salianji: Qeverisë i kanë rënë pantallonat, e vetmja në rajon që dështoi! Balluku: Asnjë e dhënë nuk u zhduk

para 2 jave - ABC News

Deputeti Ervin Salianji ka replikuar, me zëvendës kryeministren Balluku, duke theksuar se ajo nuk është informuar mirë dhe ka përgënjeshtruar kryeministrin Rama, kur thotë se nuk ka pasur një agresion...

“Ishte e pamundur ta përballonim sulmin”, Balluku: Hakerat qëndruan për 14 muaj, ne nuk kemi mbrojtje të avancuar

para 2 jave - ABC News

“Ishte një mësim ky sulm për ne”, kështu u shpreh ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, për sa i përket agresionit iranian mbi portalet qeveritare. Duke folur nga foltorja e Kuvendit,...

Sistemet nën hakerim prej 14 muajsh, Salianji: Prokuroria të nisë hetimet

para 2 jave - ABC News

Ngjarjen më të rëndë të ndodhur në Shqipëri e ka cilësuar deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji hakerimin e sistemeve nga Irani. Nga foltorja e Kuvendit, deputeti citoi raportin e FBI për sulmin...

Sulmet kiberentike, Balluku falenderon Salianjin për ofertën e bashkëpunimit

para 2 jave - ABC News

Zv. kryeministrja, njëherësh Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku vlerësoi ofertën e deputetit demokrat, Ervin Salinaji, i cili u shpreh i hapur për të bashkëpunuar me maxhorancën...

FBI-CISA raport për sulmet kibernetike: Hakerët qe 14 muaj në rrjetin e qeverisë

para 2 jave - Syri.net Kosova

FBI dhe Agjencia e Sigurisë Kibernetike dhe Sigurisë së Infrastrukturës (CISA) kanë publikuar një raport të përbashkët për sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë. Në raport thuhet se qeveria iraniane, e identifikuar...

FBI raport për Shqipërinë: Hakerat iranianë hynë në sistem 14 muaj para sulmit shkatërrues kibernetik

para 2 jave - Ina

Byroja Federale e Hetimit (FBI) dhe Agjencia e Sigurisë Kibernetike dhe Sigurisë së Infrastrukturës (CISA) publikuan raportin e mbi sulmet e fundit kibernetike kundër Qeverisë së Shqipërisë në korrik dhe...

Sulmet kibernetike/ Agjencia e Sigurisë Kibernetike dhe FBI zbërthejnë skem...

para 2 jave - BalkanWeb

Byroja Federale e Hetimit (FBI) dhe Agjencia e Sigurisë Kibernetike dhe Sigurisë së Infrastrukturës (CISA) kanë zbërthyer skemën e sulmeve kibernetike në Shqipëri. Sipas një deklarate të tyre, sulmuesit...

“Shqipërisë i ranë pantallonat”, Balluku replikon me Salianjin: Nuk është zhdukur asnjë e dhënë nga sulmet kibernetike

para 2 jave - Java News

Zv/kryeministrja Belinda Balluku dhe deputeti i PD-së, Ervin Salianji janë përfshirë në debate të forta në lidhje me sulmin kibernetik. Salianji u shpreh se Shqipëria ka dështuar në këtë rast. Ndërkohë,...

“Hakerat, 14 muaj në rrjetin e qeverisë”, zbulon raporti i FBI-CISA për sulmet kibernetike

para 2 jave - Mapo

FBI dhe Agjencia e Sigurisë Kibernetike dhe Sigurisë së Infrastrukturës (CISA) kanë publikuar një raport të përbashkët për sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë. Në raport thuhet se qeveria iraniane, e identifikuar...

FBI, CISA nxjerrin raport për sulmet kibernetike në Shqipëri, hakerat kanë pasur qasje në sistem 14 muaj më parë

para 2 jave - Telegrafi

FBI dhe Agjencia amerikane e Sigurisë Kibernetike dhe Sigurisë së Infrastrukturës (CISA) kanë publikuar një raport të përbashkët për sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë. Në raport thuhet se qeveria iraniane,...

Sulmet kibernetike në Shqipëri, FBI publikon raportin: Hakerat iranianë patën akses fillestar 14 muaj përpara

para 2 jave - Klan Macedonia

FBI dhe Agjencia për Sigurinë Kibernetike dhe Infrastrukturore (CISA) kanë lëshuar një raport ku japin detaje mbi sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë në Korrik dhe Shtator. Sipas tyre, hakerat iranianë...

FBI dhe CISA: Hackerat iranianë kanë pasur 14 muaj akses në sistemin TIMS

para 2 jave - RTK

Byroja Federale e Hetimit (FBI) dhe Agjencia e Sigurisë Kibernetike dhe Sigurisë së Infrastrukturës (CISA) kanë publikuar një deklaratë të përbashkët për Sigurinë Kibernetike, duke iu referuar sulmit kibernetik...

FBI-CISA raport për sulmet kibernetike: Hakerët qe 14 muaj në rrjetin e qeverisë

para 2 jave - Zeri

FBI dhe Agjencia e Sigurisë Kibernetike dhe Sigurisë së Infrastrukturës (CISA) kanë publikuar një raport të përbashkët për sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë. Në raport thuhet se qeveria iraniane, e identifikuar...

Sulmet kibernetike në Shqipëri, FBI publikon raportin: Hakerat patën akses fillestar 14 muaj përpara

para 2 jave - Klan

Sulmet kibernetike në Shqipëri, FBI publikon raportin: Hakerat patën akses fillestar 14 muaj përpara FBI dhe Agjencia për Sigurinë Kibernetike dhe Infrastrukturore (CISA) kanë lëshuar një raport ku japin...

Sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë/ FBI bën raportin: U futën në sistem 14 muaj përpara

para 2 jave - Vizion Plus

FBI dhe Agjencia për Sigurinë Kibernetike dhe Infrastrukturore (CISA) kanë lëshuar një raport ku japin detaje mbi sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë në Korrik dhe Shtator. Sipas tyre, hakerat iranianë...

Ushtria izraelite pengon dhjetëra sulme kibernetike nga Irani, një prej tyre shkaktoi rënien e alarmit të raketave në Jerusalem

para 2 jave - Bota Sot

Një oficer i lartë i Forcave të Mbrojtjes të Izraelit deklaroi se ushtria ka penguar dhjetëra tentativa për sulme kibernetike iraniane, kryesisht në infrastrukturën civile izraelite, gjatë vitit të kaluar....

FBI dhe CSIA: Hakerët iranianë qëndruan në rrjetin qeveritar të Shqipërisë për 14 muaj

para 2 jave - Albeu

Byroja Federale e Hetimit (FBI) dhe CISA thanë se një nga grupet e kërcënimit iranian që qëndron pas sulmit shkatërrues ndaj rrjetit të qeverisë shqiptare në korrik fshihej brenda sistemeve të saj për...

FBI thotë se hakerët kishin qasje 14 muaj më parë në sistemin qeveritar të Shqipërisë

para 2 jave - Revista

Të enjten e 22 shtatorit, Byroja Federale Amerikane e Hetimeve(FBI) dhe A gjencia e Sigurisë Kibernetike dhe e Sigurisë së Infrastrukturës (CISA) kanë publikuar një raport të përbashkët për sulmet kibernetike...

FBI, CISA nxjerrin raport për sulmet kibernetike në Shqipëri, hakerat kanë pasur qasje në sistem 14 muaj më parë

para 2 jave - Infokusi

FBI dhe Agjencia amerikane e Sigurisë Kibernetike dhe Sigurisë së Infrastrukturës (CISA) kanë publikuar një raport të përbashkët për sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë. Në raport thuhet se qeveria iraniane,...

Sulmet e hakerave në Shqipëri, publikohet raporti i FBI: Kishin hyrë në sistem 14 muaj më parë

para 2 jave - Arbresh

Agjencia për Sigurinë Kibernetike dhe Infrastrukturore (CISA) dhe Byroja Federale e Hetimit, FBI ka publikuar raportin në lidhje me sulmet kibernetike që hakerat iranianë kryen në Shqipëri. Ajo që bie...

FBI: Hakerët qe 14 muaj në rrjetin e Qeverisë së Shqipërisë

para 2 jave - Gazeta Metro

FBI dhe Agjencia e Sigurisë Kibernetike dhe Sigurisë së Infrastrukturës (CISA) kanë publikuar një raport të përbashkët për sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë. Në raport thuhet se qeveria iraniane, e identifikuar...

Sulmet kibernetike në Shqipëri, FBI publikon raportin: Hakerat patën akses 14 muaj përpara

para 2 jave - Java News

FBI dhe Agjencia për Sigurinë Kibernetike dhe Infrastrukturore (CISA) kanë lëshuar një raport ku japin detaje mbi sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë në Korrik dhe Shtator. Sipas tyre, hakerat iranianë...

FBI: Hakerët qe 14 muaj në rrjetin e Qeverisë së Shqipërisë

para 2 jave - Periskopi

FBI dhe Agjencia e Sigurisë Kibernetike dhe Sigurisë së Infrastrukturës (CISA) kanë publikuar një raport të përbashkët për sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë. Në raport thuhet se qeveria iraniane, e identifikuar...

Ushtria izraelite pengon dhjetëra sulme kibernetike nga Irani, një prej tyre shkaktoi rënien e alarmit të raketave në Jerusalem

para 2 jave - Pika

Një oficer i lartë i Forcave të Mbrojtjes të Izraelit deklaroi se ushtria ka penguar dhjetëra tentativa për sulme kibernetike iraniane, kryesisht në infrastrukturën civile izraelite, gjatë vitit të kaluar....

Sulmet kibernetike në Shqipëri, FBI publikon raportin: Hakerat iranianë patën akses në rrjetin qeveritar 14 muaj përpara

para 2 jave - FaxWeb

FBI dhe Agjencia për Sigurinë Kibernetike dhe Infrastrukturore (CISA) kanë lëshuar një raport ku japin detaje mbi sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë në Korrik dhe Shtator. Sipas tyre, hakerat iranianë...

FBI dhe CISA: Hakerët iranianë qëndruan në rrjetin qeveritar shqiptar 14 muaj

para 2 jave - Epoka e Re

Byroja Federale e Hetimit (FBI) dhe Agjencia e Sigurisë Kibernetike dhe Sigurisë së Infrastrukturës (CISA) po publikojnë këtë Këshillim të përbashkët për Sigurinë Kibernetike për të dhënë informacion mbi...

Ushtria izraelite pengon dhjetëra sulme kibernetike nga Irani, një prej tyr...

para 2 jave - BalkanWeb

Një oficer i lartë i Forcave të Mbrojtjes të Izraelit deklaroi se ushtria ka penguar dhjetëra tentativa për sulme kibernetike iraniane, kryesisht në infrastrukturën civile izraelite, gjatë vitit të kaluar....

“Më duhet ndihma jote”/ “Gracka” e hakerave ndaj përdoruesve shqiptarë, eks...

para 2 jave - BalkanWeb

Nocioni i sulmeve kibernetike është shtuar së fundmi në vendin tonë, edhe pas sulmeve mbi sistemet qeveritare nga hakerat iranianë. Sipas specialistit të IT, Tomi Kallanxhi, kjo situatë ka ndikuar në psikologjinë...

Çfarë po ndodh? Dhjetëra sulme kibernetike nga Irani, bie alarmi i raketave

para 2 jave - Bota Press

Një oficer i lartë i Forcave të Mbrojtjes të Izraelit deklaroi se ushtria ka penguar dhjetëra tentativa për sulme kibernetike iraniane, kryesisht në infrastrukturën civile izraelite, gjatë vitit të kaluar....

Doli: Kosova qëndron më mirë sesa vendet e rajonit në mbrojtjen nga sulmet kibernetike

para 2 jave - Koha.net

Eksperti i sigurisë kibernetike, Hekuran Doli, ka thënë se sulme kibernetike ka vazhdimisht në gjithë botën. Sipas tij, në aspektin institucional, Kosova qëndron më mirë sesa vendet e rajonit. Ai në emisionin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK