Kuleba: Rusia mund të thërrasë 300,000 ose 500,000 njerëz, por nuk do ta fi...

para 2 jave - BalkanWeb

Rusia nuk do të fitojë kurrë një luftë kundër Ukrainës, sepse të gjithë ukrainasit janë shumë të motivuar për të mbrojtur vendin e tyre, ndryshe nga rusët. Ministri i Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba e tha...

Rusia izolohet në Këshillin e Sigurimit

para 2 jave - Klan

Rusia izolohet në Këshillin e Sigurimit Sekretari i shtetit Blinken akuzon Putinin për rrënimin e sistemin ndërkombëtar Këshilli i Sigurimit i OKB-së diskutoi për Ukrainën të enjten në sfondin e një mobilizimi...

Përplasja Blinken-Lavrov në Këshillin e Sigurimit

para 2 jave - Klan

Përplasja Blinken-Lavrov në Këshillin e Sigurimit SHBA akuzon Rusinë se po shkatërron rendin botëror Për herë të parë që prej nisjes së luftës Rusi-Ukrainë, Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken...

SHBA:Këshilli i Sigurimit t’i kërkojë Rusisë të ndalë kërcënimet bërthamore

para 2 jave - RTK

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, u bëri thirrje vendeve anëtare të Këshillit të Sigurimit të OKB-së që t`i "dërgojnë një mesazh të qartë" Rusisë se duhet të ndalë kërcënimet e saj bërthamore...

Kuleba: Rusia nuk është e interesuar për bisedimet e paqes

para 2 jave - Bota Sot

Rusia nuk ka interes të zhvillojë bisedime për paqen me Kievin për t’i dhënë fund luftës së nisur në shkurt, njoftoi sot ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, në...

SHBA: Këshilli i Sigurimit t’i kërkojë Rusisë të ndalë kërcënimet bërthamore

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken u bëri thirrje vendeve anëtare të Këshillit të Sigurimit të OKB-së që t'i "dërgojnë një mesazh të qartë" Rusisë se duhet të ndalë kërcënimet e saj bërthamore...

SHBA: Këshilli i Sigurimit t’i kërkojë Rusisë të ndalë kërcënimet bërthamore

para 2 jave - Bota Sot

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken u bëri thirrje vendeve anëtare të Këshillit të Sigurimit të OKB-së që t'i "dërgojnë një mesazh të qartë" Rusisë se duhet të ndalë kërcënimet e saj bërthamore...

Blinken kërkon veprim ndaj Putinit, Lavrov sulmon akuzat e perëndimorëve

para 2 jave - Desk.al

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, kërkoi të enjten që presidenti Vladimir Putin të japë llogari, gjersa ai u përball me Rusinë në një sesion të Këshillit të Sigurimit, në të cilin Kombet e...

Pas fjalimit të tij, ministri i jashtëm rus largohet nga takimi i KS të OKB-së ku po diskutohej për Ukrainën

para 2 jave - Telegrafi

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov është larguar nga një takim i Këshillit të Sigurisë së OKB-së pas fjalimit të tij. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ai filloi duke thënë: “Ka një përpjekje...

Ministri ukrainas: Rusia nuk është e interesuar për bisedimet e paqes

para 2 jave - Insajderi.org

Rusia nuk ka interes të zhvillojë bisedime për paqen me Kievin për t’i dhënë fund luftës së nisur në shkurt, njoftoi sot ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, në...

Kuleba: Rusia nuk është e interesuar për bisedimet e paqes

para 2 jave - Pika

Rusia nuk ka interes të zhvillojë bisedime për paqen me Kievin për t’i dhënë fund luftës së nisur në shkurt, njoftoi sot ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, në...

Të dy në takimin e Asamblesë së Përgjithshme, ministrat e Jashtëm të Ukrainës dhe Rusisë mbajnë distancë nga njëri-tjetri

para 2 jave - ABC News

Në qytetin e Nju Jorkut, ku liderët po marrin pjesë aktualisht në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, ministrat e jashtëm të Ukrainës dhe Rusisë po qëndrojnë larg njëri-tjetrit, raporton BBC . Dmytro Kuleba,...

Pas fjalimit të tij, ministri i jashtëm rus largohet nga takimi i KS të OKB-së ku po diskutohej për Ukrainën

para 2 jave - InfoShqip

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov është larguar nga një takim i Këshillit të Sigurisë së OKB-së pas fjalimit të tij. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ai filloi duke thënë: “Ka një përpjekje...

Kuleba: Rusia nuk është e interesuar për bisedimet e paqes

para 2 jave - ATV Live

Rusia nuk ka interes të zhvillojë bisedime për paqen me Kievin për t’i dhënë fund luftës së nisur në shkurt, njoftoi sot ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, në...

Kuleba: Rusia nuk është e interesuar për bisedimet e paqes

para 2 jave - KosovaPress

Rusia nuk ka interes të zhvillojë bisedime për paqen me Kievin për t’i dhënë fund luftës së nisur në shkurt, njoftoi sot ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, në...

SHBA: Këshilli i Sigurimit t’i kërkojë Rusisë të ndalë kërcënimet bërthamore

para 2 jave - Pika

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken u bëri thirrje vendeve anëtare të Këshillit të Sigurimit të OKB-së që t’i “dërgojnë një mesazh të qartë” Rusisë se duhet të ndalë kërcënimet e saj bërthamore...

Pas fjalimit të tij, ministri i jashtëm rus largohet nga takimi i KS të OKB’së ku po diskutohej për Ukrainën

para 2 jave - Gazeta Metro

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov është larguar nga një takim i Këshillit të Sigurisë së OKB-së pas fjalimit të tij. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ai filloi duke thënë: “Ka një përpjekje...

Çështja Zaporizhzhia, kreu i mbikëqyrësit bërthamor takohet me Lavrov dhe Kuleba

para 2 jave - ABC News

Kreu i agjencisë së mbikëqyrjes bërthamore të OKB-së është takuar se me ministrat e jashtëm të Ukrainës dhe Rusisë në një përpjekje për të krijuar një zonë sigurie dhe sigurie rreth një centrali bërthamor...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK