Protesta dhe debate mbi grevën në sektorin e arsimit në Kosovë

para 2 jave - Syri.net Kosova

Një grup qytetarësh u hodh në protestë të enjten duke kërkuar t’i jepet fund grevës së përgjithshme në sektorin e arsimit në Kosovë, e cila ka nisur nga 25 gushti i këtij viti. Disa nga protestuesit me...

Debat për grevën, opozita me kritika ndaj qeverisë

para 2 jave - RTV 21

Debati mbi grevën në arsim solli sërish përplasjet ndërmjet opozitës dhe Kryeministrit Kurti dhe deputetëve të shumicës në Parlament. Kryetariu i PDK-së, Memli Krasniqi, i tha kryeministrit se vendi është...

Protesta dhe debate mbi grevën në sektorin e arsimit në Kosovë

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Një grup qytetarësh u hodh në protestë të enjten duke kërkuar t’i jepet fund grevës së përgjithshme në sektorin e arsimit në Kosovë, e cila ka nisur nga 25 gushti i këtij viti. Disa nga protestuesit me...

Protesta dhe debate mbi grevën në sektorin e arsimit në Kosovë

para 2 jave - Lajmi.net

Një grup qytetarësh u hodh në protestë të enjten duke kërkuar t’i jepet fund grevës së përgjithshme në sektorin e arsimit në Kosovë, e cila ka nisur nga 25 gushti i këtij viti. Disa nga protestuesit me...

Greva në arsim shkakton protesta dhe debate në Kosovë, ‘topi’ për zgjidhje hidhet te Qeveria

para 2 jave - Gazeta Metro

Një grup qytetarësh u hodh në protestë të enjten duke kërkuar t’i jepet fund grevës së përgjithshme në sektorin e arsimit në Kosovë, e cila ka nisur nga 25 gushti i këtij viti. Disa nga protestuesit me...

Hulumtimi i PIPOS: 87% e qytetarëve që do ta votonin VV mendojnë se Sindikata është përgjegjëse për grevën

para 2 jave - Insajderi.org

Sipas të dhënave nga Instituti PIPOS, 55% të respodentëve kanë thënë se fajtorë për grevën në arsim janë Sindikatat, kurse 37 prej tyre e lanë fajtor Qeverinë. Ndërsa, 3.5 përqind vlerësojnë se është tjetër...

Batusha: SBASHK po përdor presion ndaj mesimdhënësve që kanë dashur të nisin mësimin!

para 2 jave - GazetaBlic

Deputeti i LVV-së, Agon Batusha, ka folur në lidhje me grevën në arsim. Ai është shprehur i lumtur që një shkollë në Gjakovë ka filluar procesin mësimor. “Nuk guxojmë t’i humbin nxënësve mësimin. Në 2019...

Kurti e thotë sërish në Kuvend: Irritohem kur dikush vjen në zyrën e kryeministrit e më thotë vëlla

para 2 jave - RTV 21

Kryeministri Albin Kurti sërish përmendi në Kuvend disikutimin me kryetarin e SBASHK-ut për të cilin tha se gjatë takimit iu ka referuar si “vëlla”. Kurti në Kuvend tha se ka kaluar koha kur dikush bëhet...

Nagavci: Kemi përmbushur mbi 90 për qind të kërkesave të SBASHK-ut, por ata thonë ‘lëvizni edhe pak’

para 2 jave - Telegrafi

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, në seancën e sotme të Kuvendit ku po diskutohet për grevën në arsim, tha se Qeveria ka përmbushur mbi 90 për qind të kërkesave të SBASHK-ut. Megjithatë, ajo tha se...

Nagavci: Kemi përmbushur mbi 90 për qind të kërkesave por SBASHK-u thonë 'lëvizni edhe pak'

para 2 jave - Kallxo

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, në seancën e Kuvendit ku po diskutohet për grevën në arsim, tha se Qeveria ka përmbushur mbi 90 për qind të kërkesave të SBASHK-ut. Sipas saj Sindikata e Bashkuar...

Deputeti Koka: I thashë Jasharajt “vëlla”, ma ktheu “jam kryetar”, iu përkula siç e kam mësuar në Indi

para 2 jave - OraInfo

Koka: I thashë Jasharajt “vëlla”, ma ktheu “jam kryetar”, iu përkula siç e kam mësuar në Indi. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Koka, ka sqaruar, sipas tij, saktësisht atë se çfarë ka ndodhur dje...

Kurti: I kam dy vëllezër, por ata janë për te shpia, nuk vijnë në Qeveri – ka kaluar ajo kohë

para 2 jave - Reporteri

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar sot në Kuvend në lidhje me vazhdimin e grevës në arsim. Kurti ka akuzuar sërish SBASHK-un për shantazh, derisa ka thënë se Qeveria e tij ka tentuar të...

Basha: Për 16 euro SBASHK-u po i mban peng fëmijët në shtëpi

para 2 jave - Telegrafi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, në seancën e sotme të Kuvendit duke folur për grevën në arsim, tha se mbi 300 mijë fëmijë po mbahen peng në shtëpi për 16 euro. Kjo pasi sipas tij, për shkak...

Basha: Kërkesa e SBASHK e pasinqertë, ata e kanë me Albin Kurtin!

para 2 jave - GazetaBlic

Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha para deputetëve në kuvend ka folur për grevën në arsim. Ai ka thënë se kërkesa e SBAShK-ut është e pasinqertë dhe sipas tij kjo tregon se ata e kanë vetëm me Kurtin...

Nagavci: Mbi 90 për qind e kërkesave të SBASHK-ut janë plotësuar, por ata kërkojnë edhe 50 euro

para 2 jave - Zeri

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka folur për grevën, duke thënë se mbi 90 për qind e kërkesave të SBASHK-ut janë plotësuar. Ajo u shpreh se vetëm një kërkesë nuk është përmbushur, vetëm ajo e 50...

Kurti: I kam dy vëllezër, por ata janë për te shpija, nuk vijnë në Qeveri

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar sot në Kuvend në lidhje me vazhdimin e grevës në arsim. Kurti ka akuzuar sërish SBASHK-un për shantazh, derisa ka thënë se Qeveria e tij ka tentuar të...

Nagavci: Janë përmbushur më shumë se 90% e kërkesave, s’është përmbushur vetëm një

para 2 jave - GazetaBlic

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci duke folur në kuvend për grevën në arsim , tha se janë përmbushur më shumë se 90% e kërkesave. Ajo u shpreh se vetëm një kërkesë nuk është...

Nagavci: SBAShK-ut i janë plotësuar 90% të kërkesave

para 2 jave - Bota Sot

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci tha se SBASHK-u po i mban peng nxënësit. Në seancën e Kuvendit ku po diskutohet për grevën e mësimdhënësve, ajo tha se Qeveria ia ka plotësuar SBAShK-ut 90% të kërkesave....

Kurti thotë se greva po përdoret si armë kundër tij

para 2 jave - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se opozita po e përdor grevën si armë kundër tij. Ai në foltoren e Kuvendit iu referua fjalimeve të deputetit të AAk-së Pal Lekaj dhe atij të PDK-së, Ferat Shala....

Kurti: Greva po përdoret si armë kundër meje, me mua s'ka praktika të 'vllaznillakut'

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në seancën e Kuvendit ku po debatohet për grevën në arsim ka akuzuar sërish SBASHK-un për shantazh. Kurti ka thënë se Qeveria e tij ka tentuar të bëjë dialog social...

Kurti - opozitës: Hallin e keni me mua e rezultatin e 14 shkurtit, por s’kam çfarë bëj se populli ka votuar

para 2 jave - Syri.net Kosova

Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot janë deklaruar në lidhje me grevën në arsim. Ndër të tjerash, pati vërejtje të shumta në drejtim të Qeverisë dhe të kryeministrit Albin Kurti. E pas kësaj, Kurti tha...

Kurti në Kuvend: Greva po përdoret si armë kundër meje

para 2 jave - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në seancën e Kuvendit ku po debatohet për grevën në arsim ka akuzuar opozitën se po e përdorë grevën si “armë kundër tij”. Kurti përmendi fjalimet e deputetit të AAK-së,...

Kusari-Lila e quan “skajshmërisht të politizuar” grevën në arsim

para 2 jave - Reporteri

Greva është politizuar skajshmërisht, tha shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, në debatin parlamentar për grevën në arsim, raporton gazeta online Reporteri.net. “Fëmijët...

Protesta dhe debate mbi grevën në sektorin e arsimit në Kosovë

para 2 jave - Periskopi

Një grup qytetarësh u hodh në protestë të enjten duke kërkuar t’i jepet fund grevës së përgjithshme në sektorin e arsimit në Kosovë, e cila ka nisur nga 25 gushti i këtij viti. Disa nga protestuesit me...

Kusari-Lila për grevën: Procesi skajshmërisht është politizuar

para 2 jave - Syri.net Kosova

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, deklaroi të enjten se greva në arsim është politizuar skajshmërisht si proces. Në seancën e Kuvendit ku po diskutohet për grevën,...

Lekaj: Qeveria e Kosovës të ulë tensionet karshi sindikatave

para 2 jave - Syri.net Kosova

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj, duke folur për grevën e përgjithshme në Kosovë, e cila ka filluar në fund të muajit gusht ka thënë se nuk është momenti që SBASHK-u dhe sindikatat...

Kurti flet për grevën në arsim: Me termat e ‘vllaznillëkut’ për arsim ka mundur të flitej në të kaluarën, por jo më

para 2 jave - OraInfo

Kurti: Me termat e ‘vllaznillëkut’ për arsim ka mundur të flitej në të kaluarën, por jo më. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka sqaruar kritikën për kryetarin e SBAShK-ut, Rrahman Jashari, pasi ky...

Kurti për shprehjen ‘Na ndihmo si vëlla’: I kam dy vëllezër, por ata janë për shtëpi jo për Qeveri

para 2 jave - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në seancën e sotme të Kuvendit duke folur për grevën në arsim, përmendi sërish shprehjen ‘vëlla’ me të cilën iu kishte drejtuar kreu i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj....

Kusari: Mund të ju japim ide si të mbahen grevat

para 2 jave - RTV 21

Kryetarja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari- Lila tha se si shkak i grevës prindërve iu janë shkaktuar telashe. “Ja që fatkeqësisht fëmijët po ballafaqohen me një situatë që...

Lekaj – Qeverisë: Mjaft i ofenduat mësimdhënësit

para 2 jave - RTV 21

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj kërkoi nga Qeveria e Kosovës që të ofrojë zgjidhje për ndaljen e grevës së mësimdhënësve. Gjatë debatit ku po diskutohet për grevën e mësimdhënësve...

Jasharaj: Urojmë që qeveria ta ndryshojë qasjen e gabuar

para 2 jave - RTK

Edhe pas takimeve të mbrëmshme ndërmjet sindikalistëve evropianë që ishin në Kosovë për të gjetur një zgjidhje lidhur me grevën, nuk u arrit asnjë marrëveshje. Ndërkohë, anëtarësia e sindikatave të Kosovës...

Në Zyrë të Kurtit pas përballjes me Dimal Bashën, Jasharaj jep detaje nga takimi

para 2 jave - Syri.net Kosova

Në një bisedë të gjatë me Gazetën Express, Jasharaj ka dhënë detaje nga takimi i djeshëm në zyrë të Kurtit. Si ishte qasja e Kryeministrit? A foli dje Jasharaj me Kurtin? Çfarë i tha kryesindikalistja...

Greva në arsim, Gola: Qeveria Kurti ndodhet në mes dy alternativave

para 2 jave - Telegrafi

Kryetari i Komisionit për Arsim nga Lëvizja Vetëvendosje, Ardian Gola, duke folur për grevën në arsim tha se Qeveria Kurti aktualisht ndodhet në mes të dy alternativave. E para sipas tij është këmbëngulja...

Kuvendi kërkon zgjidhje për grevën në arsim

para 2 jave - Evropa e Lirë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë vazhduar më 22 shtator debatin për grevën në arsim, që ka hyrë në javën e katërt. Deputetët e partive opozitare kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të ofrojë zgjidhje...

Kurti: Problemi i grevistëve nuk është te arsimi, por te zgjedhja e ime kryeministër dhe rezultati i 14 shkurtit

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri Albin Kurti në debatin për grevën në arsim në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës tha se problemi i grevistëve nuk është te arsimi, por te zgjedhja e tij kryeministër dhe rezultati i 14...

Kurti: Vëllezërit janë për te shtëpia, jo për në Qeveri

para 2 jave - Zeri

Në Kuvend po debatohet për grevën e përgjithshme të BSPK-së, ku ditë më parë u bë virale deklarata e tij se Rrahman Jasharaj i kishte thënë “Ndihmomë si vëlla”. Kurti përsëri ka përmendur këtë shprehje,...

Lëshoni fëmijët e mos i mbani peng, i thotë Kusari-Lila SBASHK-ut

para 2 jave - Zeri

Në seancën e sotme të Kuvendit është duke u diskutuar mbi grevën e përgjithshme të BSPK-së. Shefja e GP të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila, ka pasur një sërë akuzash për SBASHK-un. Ajo ka thënë se nuk është...

Kurti: Unë i kam dy vëllezër por ata nuk vijnë në Qeveri sepse vëllezërit janë për të shtëpia

para 2 jave - Kallxo

“Çështja e vëllezërve”, është rikthyer edhe sot në temë diskutimi në Kuvendin e Kosovës. Kryeministri Albin Kurti ka thënë se ai ka dy vëllezër dhe se ata nuk kanë shkuar dhe nuk do të shkojnë ta vizitojnë...

Kurti: Vëllezërit e mi s’kanë ardhur asnjëherë në Qeveri, ata janë për shtëpi

para 2 jave - Opinion.mk

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se vëllezërit e tij nuk kanë shkuar asnjëherë në qeveri në dy mandatet e qeverisjes së tij, derisa reagoi lidhur me terminologjinë “vëlla” për të cilën kritikoi kreun...

Vazhdojnë “dramat” me vëllain, Kokaj: Iu drejtova Rrahman Jasharajt me “vëlla” më tha unë jam kryetar

para 2 jave - Infokusi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj nga Kuvendi i Kosovës i është drejtuar kryetarit të Sindikatave të Bashkuara të Arsimit (SBASHK), Rrahman Jasharaj duke thënë se në komisionin parlamentar...

Përplasjet me Rrahman Jasharajn në Komision, Gola i VV: Treguam një maturi si shumicë

para 2 jave - GazetaBlic

Deputeti i Vetëvendosjes, Ardian Gola, sot në foltoren e Kuvendit tregoi për ngjarjet e djeshme gjatë raportimit të kryetarit të SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, në Komisionin e Arsimit, ku pati përplasje...

Kurti përmend vëllezërit e tij në Kuvend: S’kanë ardhur asnjëherë në Qeveri, ata janë për shtëpi

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se vëllezërit e tij nuk kanë shkuar asnjëherë në qeveri në dy mandatet e qeverisjes së tij, derisa reagoi lidhur me terminologjinë “vëlla” për të cilën kritikoi kreun...

Kusari-Lila për grevën: Procesi skajshmërisht është politizuar, SBASHK-u thotë se ende nuk e ka parë Projektligjin e Pagave

para 2 jave - Telegrafi

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, deklaroi të enjten se greva në arsim është politizuar skajshmërisht si proces. Në seancën e Kuvendit ku po diskutohet për grevën,...

VIDEO - Mimoza Kusari Lila del me propozime për SBAShK-un se si duhet të mbajnë grevën

para 2 jave - Kallxo

Kryetarja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje Mimoza Kusari Lila, tha se greva po vazhdon përkundër se përpjekjet e qeverisë janë të vazhdueshme. “Ne nuk jemi palë në proces, por ne mund të ofrojmë...

Kurti: Greva po përdoret si armë kundër kryeministrit

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka sqaruar për ecurinë e takimeve që i ka pasur ai që nga 1 shtatori me përfaqësues të BSPK-së, para se të fillonte greva. “Ne nga takimet që i kam pasur me BSPK-në,...

Lekaj: Qeveria e Kosovës të ulë tensionet karshi sindikatave

para 2 jave - Telegrafi

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj duke folur për grevën e përgjithshme në Kosovë, e cila ka filluar në fund të muajit gusht ka thënë se nuk është momenti që SBASHK-u dhe sindikatat...

Lekaj: Qeveria e ka barrën për zgjidhjen e ngërçit me greva

para 2 jave - Kallxo

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj duke folur për grevën e përgjithshme në Kosovë, ka thënë se barrën për zgjidhjen e kësaj çështje e ka qeveria. Ai ka akuzuar qeverinë që sipas...

Kokaj: I thashë Jasharajt “vëlla”, ma ktheu “jam kryetar”, iu përkula siç e kam mësuar në Indi

para 2 jave - Lajmi.net

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj, ka sqaruar, sipas tij, saktësisht atë se çfarë ka ndodhur dje në Komisionin për Arsim. Kokaj tha se iu drejtua kryetarit të SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, si...

Greva në arsim, Gola: Qeveria Kurti ndodhet në mes dy alternativave

para 2 jave - GazetaBlic

Kryetari i Komisionit për Arsim nga Lëvizja Vetëvendosje, Ardian Gola, duke folur për grevën në arsim tha se Qeveria Kurti aktualisht ndodhet në mes të dy alternativave. E para sipas tij është këmbëngulja...

Përpjekjet e dështuara për pajtim Jasharaj-Kurti, s’bëjnë punë as ndërkombëtarët

para 2 jave - Syri.net Kosova

Përpjekjet e dështuara për pajtim Jasharaj-Kurti, s’bëjnë punë as ndërkombëtarët Pajtim në mes të Qeverisë dhe SBASHK-ut s’ka ende. Edhe përkundër ndërhyrjes së presidentes së vendit, avokatit të popullit...

Sa shkolla kanë bojkotuar grevën në arsim?

para 2 jave - Infokusi

Fillimi i procesit mësimor dhe bojkotimi i grevës tashmë është bërë nga disa shkolla në qytete të ndryshme të Kosovës. Megjithatë një pjesë e madhe e shkollave në vend po vazhdojnë të jenë në grevë e nxënësit...

Mimoza Kusari-Lila del me ide për SBASHK-un se si duhet ta mbajnë grevën

para 2 jave - GazetaBlic

Shefja e GP të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka dalë me propozim për SBASHK-un se si duhet të organizohet greva. Ajo ka kërkuar të vazhdojë procesi mësimor derisa ka dhënë një ide për mbajtjen...

Mimoza Kusari-Lila e quan “skajshmërisht të politizuar” grevën në arsim

para 2 jave - OraInfo

Kusari-Lila e quan “skajshmërisht të politizuar” grevën në arsim. Greva është politizuar skajshmërisht, tha shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, në debatin parlamentar...

Nagavci: SBASHK-ut ia plotësuam 90% të kërkesave, tani e kanë vetëm një

para 2 jave - Infokusi

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci tha se SBASHK-u po i mban peng nxënësit. Në seancën e sotme të Kuvendit ku po diskutohet për grevën e mësimdhënësve, ajo tha se Qeveria ia ka plotësuar SBASHK-ut 90%...

Basha për SBAShK-un: E kanë vetëm me Kurtin, jo me arsimtarët

para 2 jave - Infokusi

Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha para deputetëve në kuvend ka folur për grevën në arsim. Ai ka thënë se kërkesa e SBAShK-ut është e pasinqertë dhe sipas tij kjo tregon se ata e kanë vetëm me Kurtin...

Basha në rolin e “ciceronit” të Qeverisë: Kërkesa e SBASHK-ut e pasinqertë, për 16 euro po i mbajnë peng fëmijët

para 2 jave - Lajmi.net

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, gjatë ditës së djeshme përdori fjalë shumë të rënda në drejtim të kryetarit të SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj. E në seancën...

Lekaj: Qeveria e Kosovës të ulë tensionet karshi sindikatave

para 2 jave - GazetaBlic

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj duke folur për grevën e përgjithshme në Kosovë, e cila ka filluar në fund të muajit gusht ka thënë se nuk është momenti që SBASHK-u dhe sindikatat...

Mimoza Kusari-Lil: Sindikalistët se kanë lexuar projektligjin për paga

para 2 jave - GazetaBlic

Shefja e deputetëve të VV-së, Mimoza Kusari-Lila, tha se pas mosfillimit të mësimit kanë dalë shumë probleme të cilat po ndikojnë tek fëmijët, por edhe tek familjet. “Greva po shkakton dëm duke i mbajtur...

Këto janë shkollat që e ‘tradhtuan’ SBASHK-un

para 2 jave - Syri.net Kosova

Një numër i shkollave në komunat e Kosovës kanë vendosur të ndërpresin grevën, duke mos respektuar thirrjen e SBASHK-ut për vazhdimin e saj. Aktualisht mësimi është duke u zhvilluar në 14 komuna të Kosovës,...

Shkollat që nuk iu bindën SBASHK-ut

para 2 jave - Reporteri

Një numër i shkollave në komunat e Kosovës kanë vendosur të ndërpresin grevën, duke mos respektuar thirrjen e SBASHK-ut për vazhdimin e saj. Aktualisht mësimi është duke u zhvilluar në 14 komuna të Kosovës,...

Kurti: Greva po përdoret si armë kundër kryeministrit

para 2 jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nga foltorja e Kuvendit, ka thënë se opozita po e përdor grevën si armë kundër tij. Ai ka thënë se kjo është dëshmuar edhe nga fjalimet në Kuvend të bëra sot nga deputeti...

Kokaj: I thash Jasharajt ‘vëlla’, ma ktheu ‘jam kryetar’ – Iu përkula siç e kam mësuar në Indi

para 2 jave - Periskopi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj, ka sqaruar, sipas tij, saktësisht atë se çfarë ka ndodhur dje në Komisionin për Arsim. Koka tha se iu drejtua kryetarit të SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, si...

Greva në arsim, këto janë shkollat në 14 komuna që nuk iu binden SBASHK-ut

para 2 jave - Syri.net Kosova

Një numër i shkollave në komunat e Kosovës kanë vendosur të ndërpresin grevën, duke mos respektuar thirrjen e SBASHK-ut për vazhdimin e saj. Aktualisht mësimi është duke u zhvilluar në 14 komuna të Kosovës,...

Kurti në Kuvend: Greva po përdoret si armë kundër meje

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në seancën e Kuvendit ku po debatohet për grevën në arsim ka akuzuar sërish SBASHK-un për shantazh. Kurti ka thënë se Qeveria e tij ka tentuar të bëjë dialog social...

Kurti për shprehjen ‘Na ndihmo si vëlla’: I kam dy vëllezër, por ata janë për shtëpi jo për Qeveri

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në seancën e sotme të Kuvendit duke folur për grevën në arsim, përmendi sërish shprehjen ‘vëlla’ me të cilën iu kishte drejtuar kreu i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj....

Kurti-opozitës: Hallin e keni me mua e rezultatin e 14 shkurtit, por s’kam çfarë bëjë se populli ka votuar

para 2 jave - Lajmi.net

Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot janë deklaruar në lidhje me grevën në arsim. Ndër të tjerash pati vërejtje të shumta në drejtim të Qeverisë dhe të kryeministrit Albin Kurti. E pas kësaj, Kurti tha...

Kurti: Viktima nga greva janë vetëm nxënësit e mësimdhënësit, ka kalu koha kur dikush bëhet kryeministër me vllazni

para 2 jave - Lajmi.net

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar sot në Kuvend në lidhje me vazhdimin e grevës në arsim. Ai theksoi se më 1 shtator në mbrëmje bashkë me ministrin e Financave e kanë takuar kryetarin...

Greva në arsim, Gola: Qeveria Kurti ndodhet në mes dy alternativave

para 2 jave - Infokusi

Kryetari i Komisionit për Arsim nga Lëvizja Vetëvendosje, Ardian Gola, duke folur për grevën në arsim tha se Qeveria Kurti aktualisht ndodhet në mes të dy alternativave. E para sipas tij është këmbëngulja...

Nagavci: Janë përmbushur më shumë se 90% e kërkesave, s’është përmbushur vetëm një

para 2 jave - Arbresh

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci duke folur në kuvend për grevën në arsim , tha se janë përmbushur më shumë se 90% e kërkesave. Ajo në seancë parlamentare u shpreh se vetëm...

Kurti: Me termat e ‘vllaznillëkut’ për arsim ka mundur të flitej në të kaluarën, por jo më

para 2 jave - Lajm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka sqaruar kritikën për kryetarin e SBAShK-ut, Rrahman Jashari, pasi ky i fundit i tha “vëlla”. Kurti tha se i ka dy vëllezër, e sipas tij, asnjëri prej tyre as në...

Basha në rolin e “ciceronit” të Qeverisë: Kërkesa e SBASHK-ut e pasinqertë, për 16 euro po i mbajnë peng fëmijët

para 2 jave - Fakti Ditor

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, gjatë ditës së djeshme përdori fjalë shumë të rënda në drejtim të kryetarit të SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj. E në seancën...

Nagavci: SBASHK-ut ia plotësuam 90% të kërkesave, tani e kanë vetëm një

para 2 jave - Bota Press

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci tha se SBASHK-u po i mban peng nxënësit.Në seancën e sotme të Kuvendit ku po diskutohet për grevën e mësimdhënësve, ajo tha se Qeveria ia ka plotësuar SBASHK-ut 90%...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është irrituar dhe pezmatuar aq shumë pse Rrahman Jasharaj i ka thënë, vëlla

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në seancën e sotme të Kuvendit duke folur për grevën në arsim, përmendi sërish shprehjen “vëlla” me të cilën iu kishte drejtuar pa të keq por me qëllim mirëkuptimi...

Nuk kemi kohë për të humbur, pasi janë duke pësuar nxënësit që janë e ardhmja e Kosovës, thotë, Pal Lekaj

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Sot në Kuvendin e Kosovës, deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka folur për grevën e të gjitha sindikatave në përgjithësi dhe të asaj në arsim në veçanti, duke theksuar se barrën kryesore...

Kusari-Lila për grevën: Procesi është politizuar në skajshmëri, dëmi është me pasoja të parikuperueshme

para 2 jave - Lajmi.net

Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se fëmijët po ballafaqohen me një situatë që s’e kanë shkaktuar e as krijuar me grevë, por sipas saj, po i bartin pasojat....

Lekaj për grevën në arsim: Është koha të ofroni zgjidhje, mjaft i ofenduat mësimdhënësit

para 2 jave - Lajmi.net

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të ofrojë zgjidhje për ndaljen e grevës së mësimdhënësve. Gjatë debatit ku po diskutohet në Kuvendin e Kosovës për grevën e mësimdhënësve,...

Kurti: Opozita po e përdorë grevën si armë kundër meje

para 2 jave - ATV Live

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se opozita po e përdorë grevën në arsim si armë kundër tij. Duke iu kundërpërgjigjur deputetëve opozitarë në debatin e sotëm parlamentar për grevën, Kurti...

Nagavci: SBAShK-ut i janë plotësuar 90% të kërkesave

para 2 jave - Ekonomia Online

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci tha se SBASHK-u po i mban peng nxënësit. Në seancën e Kuvendit ku po diskutohet për grevën e mësimdhënësve, ajo tha se Qeveria ia ka plotësuar SBAShK-ut 90% të kërkesave....

Dimal Basha: Kërkesa e SBASHK-ut e pasinqertë, për 16 euro po i mbajnë peng fëmijët

para 2 jave - Arbresh

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, gjatë ditës së djeshme përdori fjalë shumë të rënda në drejtim të kryetarit të SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj. Ai gjatë gjithë...

Nagavci: Kemi përmbushur mbi 90 për qind të kërkesave të SBAShK-ut, por ata thonë ‘lëvizni edhe pak’

para 2 jave - Epoka e Re

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, në seancën e sotme të Kuvendit ku po diskutohet për grevën në arsim, tha se Qeveria ka përmbushur mbi 90 për qind të kërkesave të SBAShK-ut. Megjithatë, ajo tha se...

Basha për SBAShK-un: E kanë vetëm me Kurtin, jo me arsimtarët

para 2 jave - Ekonomia Online

Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha para deputetëve në Kuvend ka folur për grevën në arsim. Ai ka thënë se kërkesa e SBAShK-ut është e pasinqertë dhe sipas tij kjo tregon se ata e kanë vetëm me kryeministrin...

Greva në arsim, këto janë shkollat në 14 komuna që nuk iu binden SBASHK-ut

para 2 jave - Telegrafi

Një numër i shkollave në komunat e Kosovës kanë vendosur të ndërpresin grevën, duke mos respektuar thirrjen e SBASHK-ut për vazhdimin e saj. Aktualisht mësimi është duke u zhvilluar në 14 komuna të Kosovës,...

Kusari-Lila e quan “skajshmërisht të politizuar” grevën në arsim

para 2 jave - Infokusi

Greva është politizuar skajshmërisht, tha shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, në debatin parlamentar për grevën në arsim. “Fëmijët e klasës së parë po presin t’i takojnë...

Dimal Basha: SBASHK po i mbanë peng 300 mijë fëmijë për 16 euro

para 2 jave - Insajderi.org

Deputeti i Lëvizjen Vetëvendosje, Dimal Basha është marrë sërish me mësuesit kosovar. Ai ka akuzuar sindikatën e arsimit se po mbanë peng 300 mijë fëmijë për 16 euro, shkruan Insajderi. “Na si shoqni e...

Pal Lekaj: E vetmja adresë për zgjidhje për grevën është kryeministri i Kosovës, askush tjetër

para 2 jave - Infokusi

Deputeti i AAK-së, Palë Lekaj, ka folur e SBASHK-ut, që ka nisur nga 25 gushti. Ai tha se kryesindikalistja evropiane, Susan Flocken ka thënë se “Qeveria në vend të dialogut ka zgjedhur presionin dhe shantazhin...

Këto janë shkollat në 14 komunat që s’i binden SBASHK-ut për grevë

para 2 jave - Zeri

Një numër i shkollave në komunat e Kosovës kanë vendosur të ndërpresin grevën, duke mos respektuar thirrjen e SBASHK-ut për vazhdimin e saj. Aktualisht mësimi është duke u zhvilluar në 14 komuna të Kosovës,...

Shkollat që nuk iu bindën SBASHK-ut

para 2 jave - OraInfo

Këto janë shkollat që e ‘tradhtuan’ SBASHK-un. Një numër i shkollave në komunat e Kosovës kanë vendosur të ndërpresin grevën, duke mos respektuar thirrjen e SBASHK-ut për vazhdimin e saj. Aktualisht mësimi...

Këto janë shkollat që e ‘tradhtuan’ SBASHK-un

para 2 jave - GazetaBlic

Një numër i shkollave në komunat e Kosovës kanë vendosur të ndërpresin grevën, duke mos respektuar thirrjen e SBASHK-ut për vazhdimin e saj. Aktualisht mësimi është duke u zhvilluar në 14 komuna të Kosovës,...

‘Vajton’ pak Kurti: Ma shpallën grevën kur isha në negociata me fqinjin tonë verior, agresiv e dashakeq

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në seancën ku po diskutohet për grevën në arsim, e ka ndërlidhur shpalljen zyrtare të grevës me datën kur ai ishte nisur në Bruksel për takimin me presidentin e Serbisë,...

Kurti: Opozita po e përdorë grevën si armë kundër meje

para 2 jave - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se opozita po e përdorë grevën në arsim si armë kundër tij. Duke iu kundërpërgjigjur deputetëve opozitarë në debatin e sotëm parlamentar për grevën, Kurti...

Kurti: Greva po përdoret si armë ndaj meje

para 2 jave - Redaksia

“Greva po përdoret si armë kundër kryeministrit, e jo për mësimdhënësin dhe arsimin” Kështu ka deklaruar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në seancën e 22 shtatorit në Kuvendin e Kosovës ku po debatohet...

Kurti: Unë po negocioja me fqinjin agresiv përderisa tek shtëpia ishte paralajmëruar greva masive

para 2 jave - Insajderi.org

Kryeministri Albin Kurti po vazhdon të kritikojë ashpër Këshillin Grevist të BSPK-në në krye me Rrahman Jasharajn. Ai ka përmebndur më konkretisht ditën që zyrtarisht u shpallë greva, shkruan Insajderi....

“Ka kalu koha kur dikush bëhet kryeministër me vllazni” – Kurti thumbon sërish Rraham Jashrajn: Irritohem

para 2 jave - Insajderi.org

Kryeministri Albin Kurti i është kthyer edhe njëherë debatit për përdorimin e shprehjes “vëlla” nga ana e kryetarit të SBASHK-ut, Rrahaman Jasharaj në njërin prej takimeve që kishte me të, shkruan Insajderi....

Kurti: I kam dy vëllezër, por ata nuk vijnë në Qeveri, vëllezërit janë për te shpija

para 2 jave - Arbresh

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar sot në Kuvend në lidhje me vazhdimin e grevës në arsim. Kurti ka thënë se i ka dy vëllezër por që asnjëri s’ka hyrë në ndërtesën e Qeverisë as në qeverinë...

Kurti: Viktima të grevës janë vetëm nxënësit dhe mësimdhënësit

para 2 jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar të enjten në Kuvend në lidhje me vazhdimin e grevës në arsim. Ai ka thënë se më 1 shtator në mbrëmje bashkë me ministrin e Financave e kanë takuar kryetarin...

Kusari-Lila për grevat: Procesi është politizuar

para 2 jave - Revista Kosovarja

Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se greva në arsim është politizuar në skajshmëri. Ajo në Kuvendin e Kosovës, gjatë debatit parlamentar për grevat, tha...

Kurti: Vëllezërit e mi s’kanë ardhur asnjëherë në Qeveri, ata janë për shtëpi

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se vëllezërit e tij nuk kanë shkuar asnjëherë në qeveri në dy mandatet e qeverisjes së tij, derisa reagoi lidhur me terminologjinë “vëlla” për të cilën kritikoi kreun...

Kurti: Irritohem kur dikush më thërret “vëlla”, ka kalu koha kur dikush bëhet kryeministër me vllazni

para 2 jave - Arbresh

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar sot në Kuvend në lidhje me vazhdimin e grevës në arsim. Kurti ka thënë se i ka dy vëllezër por që asnjëri s’ka hyrë në ndërtesën e Qeverisë as në qeverinë...

Kurti: I kam dy vëllezër, por ata janë për shtëpi, jo për qeveri

para 2 jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në seancën e sotme të Kuvendit duke folur për grevën në arsim, përmendi sërish shprehjen “vëlla” me të cilën iu kishte drejtuar kreu i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj....

Kurti thotë se Rrahman Jasharaj e irritoi kur i tha ‘vëlla’: Vëllezërit janë për te shpia

para 2 jave - Periskopi

Kryeministri Albin Kurti thotë se u irritua kur Rrahman Jasharaj e quajti vëlla. “Unë i kam dy vëllezër por asnjëri prej tyre as në Kurti 1 as në 2 nuk ka ardhë në ndërtesën e shtëpisë. Unë besoj se vëllezërit...

Kusari-Lila del me ide për SBASHK-un se si duhet ta mbajnë grevën

para 2 jave - Bota Press

Shefja e GP të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka dalë me propozim për SBASHK-un se si duhet të organizohet greva. Ajo ka kërkuar të vazhdojë procesi mësimor derisa ka dhënë një ide për mbajtjen...

Lekaj: Qeveria e Kosovës t’i ulë tensionet karshi sindikatave

para 2 jave - ATV Live

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj duke folur për grevën e përgjithshme në Kosovë, e cila ka filluar në fund të muajit gusht ka thënë se nuk është momenti që SBASHK-u dhe sindikatat...

Kusari-Lila: Greva e SBASHK-ut me pasoja të parikuperueshme për fëmijet

para 2 jave - Revista

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari, ka thënë se dëmi që po shkaktohet nga greva në arsim, është i parikuperueshëm. Kështu ka thënë ajo gjatë fjalimit të saj në seancën...

Gola për grevën: Qeveria Kurti ndodhet në mes dy alternativave

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryetari i Komisionit për Arsim nga Lëvizja Vetëvendosje, Ardian Gola, duke folur për grevën në arsim tha se Qeveria Kurti aktualisht ndodhet në mes të dy alternativave. E para sipas tij është këmbëngulja...

Kusari-Lila për grevat: Procesi është politizuar në skajshmëri

para 2 jave - KosovaPress

Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se greva në arsim është politizuar në skajshmëri. Ajo në Kuvendin e Kosovës, gjatë debatit parlamentar për grevat, tha...

Kusari-Lila për grevën: Përpjekjet e qeverisë për të gjetur zgjidhje janë të vazhudueshme, por procesi skajshmërisht është politizuar”

para 2 jave - Arbresh

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, gjatë seancës plenare që po mbahet sot deklaroi se greva në arsim është politizuar skajshmërisht si proces. Në seancën e Kuvendit...

Kusari-Lila për grevën në arsim: Dëmi që po i shkaktohet fëmijëve, me pasoja të parikuperueshme

para 2 jave - Epoka e Re

Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se fëmijët po ballafaqohen me një situatë që s’e kanë shkaktuar e as krijuar me grevë, por sipas saj, po i bartin pasojat....

Pal Lekaj, qeverisë: Mjaft me kokëfortësi! Plotësoji kërkesat e sindikatave!

para 2 jave - Epoka e Re

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj para deputetëve në kuvend ka folur për grevën e të gjitha sindikatave në përgjithësi dhe të asaj në arsim në veçanti. Ai u shpreh se barrën kryesore...

Kusari-Lila akuzon SBASHK-un se linçoi Avokatin e Popullit

para 2 jave - Insajderi.org

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila e ka kritikuar ashpër Sindikatën e Arsimit për mbajtjen e grevës, shkruan Insajderi. Kusari-Lila komentoi edhe përfshirjen e Avokatit...

Lekaj: Qeveria e Kosovës t’i ulë tensionet karshi sindikatave

para 2 jave - Ekonomia Online

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj duke folur për grevën e përgjithshme në Kosovë, e cila ka filluar në fund të muajit gusht ka thënë se nuk është momenti që SBASHK-u dhe sindikatat...

Shkollat që nuk iu bindën SBASHK-ut

para 2 jave - Infokusi

Një numër i shkollave në komunat e Kosovës kanë vendosur të ndërpresin grevën, duke mos respektuar thirrjen e SBASHK-ut për vazhdimin e saj. Aktualisht mësimi është duke u zhvilluar në 14 komuna të Kosovës,...

Një numër i shkollave në disa komuna kanë vendosur të ndërpresin grevën, duke mos respektuar thirrjen e SBASHK-ut

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Një numër i shkollave në komunat e Kosovës kanë vendosur të ndërpresin grevën, duke mos respektuar thirrjen e SBASHK-ut për vazhdimin e saj. Aktualisht mësimi është duke u zhvilluar në 14 komuna të Kosovës,...

“Pasojat janë sikur ndërprerja e mësimit nga Serbia para lufte”!

para 2 jave - Bota Sot

Jemi në fund të javës së katërt që kur kanë nisur grevat e mësimdhënësve, ndërsa fëmijët vazhdojnë të mbesin pa mësim. Qeveria dhe SBASHK-u nuk po mund të bien dakord për zgjidhjen e ngërçit. Për këtë...

Këto janë shkollat që ‘tradhtuan’ grevën e SBASHK’ut

para 2 jave - Bota Press

Një numër i shkollave në komunat e Kosovës kanë vendosur të ndërpresin grevën, duke mos respektuar thirrjen e SBASHK-ut për vazhdimin e saj. Aktualisht mësimi është duke u zhvilluar në 14 komuna të Kosovës,...

Këto janë shkollat që ‘tradhtuan’ grevën e SBASHK’ut

para 2 jave - Gazeta Metro

Një numër i shkollave në komunat e Kosovës kanë vendosur të ndërpresin grevën, duke mos respektuar thirrjen e SBASHK-ut për vazhdimin e saj. Aktualisht mësimi është duke u zhvilluar në 14 komuna të Kosovës,...

Ish zv/ministri i Arsimit: Greva e ka humbur kuptimin, dëmi i pariparueshëm

para 2 jave - Infokusi

Për shkak të mosplotësimit të kërkesave nga ana e Qeverisë, tash e tre javë SBASHK-u ka hyrë në grevë të përgjithshme. Si pasojë e kësaj, nxënësit edhe këtë javë nuk janë kthyer në shkolla, pasi SBASHK-u...

Greva në arsim, këto janë shkollat në 14 komuna që nuk iu binden SBASHK-ut

para 2 jave - Revista Kosovarja

Një numër i shkollave në komunat e Kosovës kanë vendosur të ndërpresin grevën, duke mos respektuar thirrjen e SBASHK-ut për vazhdimin e saj. Aktualisht mësimi është duke u zhvilluar në 14 komuna të Kosovës,...

Këto janë shkollat që e ‘tradhtuan’ SBASHK-un

para 2 jave - Ekonomia Online

Një numër i shkollave në komunat e Kosovës kanë vendosur të ndërpresin grevën, duke mos respektuar thirrjen e SBASHK-ut për vazhdimin e saj. Aktualisht mësimi është duke u zhvilluar në 14 komuna të Kosovës,...

Këto janë shkollat që ‘tradhtuan’ grevën e SBASHK’ut

para 2 jave - Periskopi

Një numër i shkollave në komunat e Kosovës kanë vendosur të ndërpresin grevën, duke mos respektuar thirrjen e SBASHK-ut për vazhdimin e saj. Aktualisht mësimi është duke u zhvilluar në 14 komuna të Kosovës,...

“Pasojat janë sikur ndërprerja e mësimit nga Serbia para lufte”!

para 2 jave - Lapsi

Jemi në fund të javës së katërt që kur kanë nisur grevat e mësimdhënësve, ndërsa fëmijët vazhdojnë të mbesin pa mësim. Qeveria dhe SBASHK-u nuk po mund të bien dakord për zgjidhjen e ngërçit. Për këtë...

Greva në arsim, kush ka faj?

para 2 jave - Revista

Java e tretë e shtatorit në Kosovë i gjen ende në grevë 99.6 për qind të mësimdhënësve në nivel vendi, e mijëra nxënës jashtë shkollave. Kjo për shkak të moskompromisit nga asnjëra palë, qoftë nga Qeveria...

'Dimal zeza', reagimet e shumta ndaj deputetit të VV-së pas debatit me Rrahman Jasharajn

para 2 jave - Syri.net Kosova

Debati mes deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha dhe kreut të SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj ishte sot një ndër videot që u bë virale gjatë ditës. Kjo pasi deputeti Basha kishte vazhduar polemikat...

Flocken rekomandon që në dialogun mes SBAShK-ut dhe Qeverisë të përfshihet një palë e tretë

para 2 jave - GazetaBlic

Drejtoresha e Unionit të Sindikatave të Arsimit në Evropë, Susan Flocken, ka thënë se kërkesat e mësimdhënësve duhet të dëgjohen, pasi që greva është mjeti i fundit që mund të përdoret. “Ne duhet të jemi...

Flocken rekomandon që në dialogun mes SBAShK-ut dhe Qeverisë të përfshihet një palë e tretë

para 2 jave - Bota Sot

Drejtoresha e Unionit të Sindikatave të Arsimit në Evropë, Susan Flocken, duke folur për grevën në arsimin e Kosovës, ka thënë se kërkesat e mësimdhënësve duhet të dëgjohen, pasi që greva është mjeti i...

Kryesindikalistja e Arsimit për Evropë rekomandon që në dialogun mes SBAShK-ut dhe Qeverisë të përfshihet një palë e tretë

para 2 jave - OraInfo

Flocken rekomandon që në dialogun mes SBAShK-ut dhe Qeverisë të përfshihet një palë e tretë. Drejtoresha e Unionit të Sindikatave të Arsimit në Evropë, Susan Flocken, ka thënë se kërkesat e mësimdhënësve...

Basha akuzonte Jasharajn për pengmarrje të nxënësve, por fëmijët e tij shkollohen jashtë vendit

para 2 jave - Bota Sot

Dimal Basha – Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, sot ka qenë i ashpër me Kryetarin e SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, teksa i ka kërkuar të hiqte dorë nga kërkesa për 100 euro. Basha në korridorin e Kuvendit...

Kryesindikalistja evropiane takohet me Kurtin, s’ka zgjidhje për ndaljen e ...

para 2 jave - BalkanWeb

Drejtoresha e përgjithshme e Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim, Susan Flocken, nuk ka arritur që të gjejë një zgjidhje për t’i dhënë fund grevës në sektorin e arsimit në Kosovë. Flocken, së bashku...

Kryesindikalistja evropiane takohet me Kurtin, s’ka zgjidhje për ndaljen e grevës

para 2 jave - Top Channel

Drejtoresha e përgjithshme e Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim, Susan Flocken, nuk ka arritur që të gjejë një zgjidhje për t’i dhënë fund grevës në sektorin e arsimit në Kosovë. Flocken, së bashku...

“Doli dhe tha greva vazhdon”, Kurti i ankohet kryesindikalistes evropiane për Rrahman Jasharajn

para 2 jave - Reporteri

As pas intervenimeve nga sindikatat e nivelit evropian, nuk është arritur një marrëveshje për ndërprerjen e grevës në sektorin publik. Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim Drejtoreshën Evropiane...

Qeveria: Presim reagimin pasues nga Këshilli Grevist

para 2 jave - RTV 21

Kryeministri Albin Kurti, ka pritur sot në takim drejtoreshën vvropiane të Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim (ETUCE), Susan Flocken, së bashku me përfaqësuesit e Këshillit Grevist. Qeveria në...

Greva në arsim, as Flocken nuk e bind Kurtin

para 2 jave - RTV 21

Drejtoresha e përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit në Evropë, Susan Flocken dhe kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, takuan sot kryeministrin...

As kryesindikalistja evropiane nuk e zgjidh ngërçin, greva vazhdon

para 2 jave - Koha.net

Ngërçi në arsim nuk është zgjidhur as të mërkurën, pas takimit të kryesindikalistës evropiane për arsim, Susan Flocken dhe kryetarit të Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman...

Qeveria tregon se çfarë u bisedua në takimin e kryeministrit Kurti me kryesindikalisten evropiane

para 2 jave - Kallxo

Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim drejtoreshën evropiane të Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim (ETUCE), Susan Flocken, së bashku me përfaqësuesit e Këshillit Grevist. Qeveria bën të...

Kryesindikalistja e Arsimit për Evropë rekomandon që në dialogun mes SBAShK-ut dhe Qeverisë të përfshihet një palë e tretë

para 2 jave - Infokusi

Flocken rekomandon që në dialogun mes SBAShK-ut dhe Qeverisë të përfshihet një palë e tretë. Drejtoresha e Unionit të Sindikatave të Arsimit në Evropë, Susan Flocken, ka thënë se kërkesat e mësimdhënësve...

Jasharaj pas takimit me Kurtin e Flocken: U fol anglisht, unë nuk kuptova, por qeveria nuk lëvizi asnjë centimetër

para 2 jave - Reporteri

Qeveria e Kosovës dhe Këshilli Grevist nuk kanë arritur një marrëveshje për ndërprerjen e grevës të punëtorëve të sektorit publik, as pas ndërmjetësimit të drejtoreshës së Unionit të Sindikatave të Arsimit...

Vazhdon greva, takimi i Kurtit me Kryesindikalisten e Arsimit për Evropë përfundon pa marrëveshje

para 2 jave - Reporteri

Takimi i Kryeministrit Albin Kurti me Drejtoreshën e Unionit të Sindikatave të Arsimit në Europë, Susan Flock, ka përfunduar pa marrëveshje, shkruan Gazeta Online Reporteri.net . Flock tha se nuk kanë...

Jasharaj e jep lajmin e keq: Greva vazhdon, Qeveria s'po lëviz karshi kërkesave tona

para 2 jave - Syri.net Kosova

Drejtoresha e Përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës (ETUCE), Susan Flocken po qëndron sot në Kosovë. Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj thotë se pavarësisht përpjekjeve të zonjës...

S’kryen punë as ndërmjetësimi i kryesindikalistes evropiane, greva vazhdon

para 2 jave - Zhurnal

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar e Arsimit, Shkencës Rrahman Jashari dhe drejtoresha e Përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës (ETUCE) Susan Flocken, kanë pasur një takim të mërkurën...

Greva në arsim, as Flocky nuk e bind Kurtin

para 2 jave - RTV 21

Drejtoresha e përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit në Evropë, Sussan Flocky dhe kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, takuan sot kryeministrin...

Dështon sërish marrëveshja, as kryesindikalistja e Arsimit për Evropë s'i pajton Kurtin e Jasharajn

para 2 jave - Syri.net Kosova

Nuk ka marrëveshje për grevën, kështu u bë e ditur në një konferencë për media të SBASHK-ut, pas një takimi që pati me kryeministrin Albin Kurti dhe me drejtoreshën e Unionit të Sindikatave të Arsimit...

Flocky bashkë me Jasharajn i shkojnë në zyrë Kurtit

para 2 jave - RTV 21

Drejtoresha e përgjithshme të Unionit të Sindikatave të Arsimit në Evropë, Sussan Flocky dhe kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, po zhvillojnë takim me...

Pas takimit me Kurtin, Flocken: Nuk arritëm zgjidhje për grevën në arsim

para 2 jave - Zeri

Drejtoresha e përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit në Evropë, Susan Flocken, ka deklaruar se nuk është gjetur një zgjidhje për ndërprerjen e grevës në arsim, edhe pas takimi të sotëm që pati...

Kurti pas takimit me Flocken dhe Jasharajn: Shtesat prej 50 eurove tejkalojnë shkallën e inflacionit në Kosovë

para 2 jave - Zeri

Kryeministri i vendit Kosovës, Albin Kurti, gjatë ditës së sotme ka pritur në takim Drejtoreshën Evropiane të Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim (ETUCE), Susan Flocken, së bashku me përfaqësuesit...

Jasharaj lëshon mbledhjen e Komisionit për Arsim

para 2 jave - RTV 21

Me tone dhe përplasje të ashpra si dhe me tensione u zhvillua mbledhja e Komisionit për Arsim me përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit. Tensionet u ngritën kur fajal iu dha deputetit të Lëvizjes...

Sbashk-u me opozitën, lak n’qafë!

para 2 jave - Bota Sot

Edhe pse opozita është n’gjumë, ajo nuk është kah flenë rehatshëm, sepse “problemet” ia kanë humbë rrugën n’oborr të shtëpisë! Me sy hapur, ëndërrojnë dhe shpresojnë se ndoshta këta “argatët” në SBASHK,...

Kryesindikalistja evropiane takohet me Kurtin, s’ka zgjidhje për ndaljen e grevës

para 2 jave - Evropa e Lirë

Drejtoresha e përgjithshme e Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim, Susan Flocken, nuk ka arritur që të gjejë një zgjidhje për t’i dhënë fund grevës në sektorin e arsimit në Kosovë. Flocken, së bashku...

Flocken pas takimit me Kurtin e Jasharajn: Mbështesim SBASHK-un

para 2 jave - RTK

Greva në arsim dhe administratë vazhdoi edhe sot, vazhdimin e saj e ka konfirmuar kreu i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, përkundër paralajmërimeve se kjo organizatë ka heqë dorë nga kërkesa për 100 euro shtesë....

“Dimal zeza”, reagimet e shumta ndaj deputetit të VV-së pas debatit me Rrahman Jasharajn

para 2 jave - Lajmi.net

Debati mes deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha dhe kreut të SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj ishte sot një ndër videot që u bë virale gjatë ditës. Kjo pasi deputeti Basha kishte vazhduar polemikat...

Kryesindikalistja e Arsimit për Evropë pas takimit me Kurtin: Nuk arritëm një zgjidhje për grevën në arsim

para 2 jave - OraInfo

Flocky pas takimit me Kurtin: Nuk arritëm një zgjidhje për grevën në arsim. Sussan Flocky, drejtoresha e përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit në Evropë, ka deklaruar se nuk është gjetur një...

Qeveria: Presim reagim pasues nga Këshilli Grevist në arsim

para 2 jave - OraInfo

“Doli dhe tha greva vazhdon” – Kurti i ankohet kryesindikalistes evropiane për Jasharajn. As pas intervenimeve nga sindikatat e nivelit evropian, nuk është arritur një marrëveshje për ndërprerjen e grevës...

Rrahman Jasharaj konfirmon se greva vazhdon: Qeveria nuk i ka ndryshuar qëndrimet e veta

para 2 jave - OraInfo

Jasharaj: Qeveria nuk i ka ndryshuar qëndrimet e veta, greva vazhdon. Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, ka bërë të ditur se greva në sistemin arsimor...

Kryeministri Kurti u takua me drejtoreshën e Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës, Qeveria nuk lëviz në qëndrimin për grevën

para 2 jave - Kallxo

Kryeministri Albin Kurti është takuar sonte me drejtoreshën e përgjithshme të Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës (ETUCE), Susan Flocken, me të cilën kanë diskutuar për grevën në arsim në Kosovë....

'T’u kisha lutë si vëllai vëllait, ndaleni grevën', ja si iu përgjigj Jasharaj kërkesës së Kokajt

para 2 jave - Syri.net Kosova

Deputeti i VV-së, Jahja Kokaj, foli për kërkesën që sot ia bëri kreut të SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, që ta ndërpresë grevën. “Zotninë që e përmende, ai më tha “unë s’jam shoku yt, jam kryetar, jam ashtu”,...

Kurti nuk tërhiqet, greva vazhdon

para 2 jave - Bota Sot

Greva e nisur në sektorin e arsimit do të vazhdojë pasi kërkesat e SBASHK-ut nuk morën “dritën jeshile” nga Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti edhe pas takimit që ky i fundit pati me Sussan Flocken, drejtoreshë...

Kurti takohet me Flocken: Qeveria mbetet e përkushtuar për dialog me SBASHK-un

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim drejtoreshën Evropiane të Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim Susan Flocken, së bashku me përfaqësuesit e Këshillit Grevist, ku është diskutuar mbi...

Jasharaj: Greva vazhdon, Qeveria nuk po lëviz karshi kërkesave tona

para 2 jave - Zeri

Nuk ka marrëveshje për ndërprerjen e grevës së mësimdhënësve as pas pas një takimi që pati me kryeministrin Albin Kurti dhe me drejtoreshën e Unionit të Sindikatave të Arsimit në Evropë, Susan Flocken....

Qeveria për takimin Kurti-Flocken: Sindikatat të jenë pjesë përmbajtjesore e diskutimeve publike për ligjin për pagat

para 2 jave - Zeri

Kryeministri i vendit Kosovës, Albin Kurti, gjatë ditës së sotme ka pritur në takim Drejtoreshën Evropiane të Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim (ETUCE), Susan Flocken, së bashku me përfaqësuesit...

Kryeministri Kurti u takua me drejtoreshën e përgjithshme etë Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës, Qeveria nuk lëviz në qëndrimin për grevën

para 2 jave - Kallxo

Kryeministri Albin Kurti është takuar sonte me drejtoreshën e përgjithshme të Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës (ETUCE), Susan Flocken, me të cilën kanë diskutuar për grevën në arsim në Kosovë....

“T’u kisha lutë si vëllai vëllait, ndaleni grevën”, Kokaj tregon si iu përgjigj Jasharaj kërkesës së tij

para 2 jave - Reporteri

Deputeti i VV-së, Jahja Kokaj, ka folur për kërkesën që sot ia bëri kreut të SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, që ta ndërpresë grevën. “Zotninë që e përmende, ai më tha “unë s’jam shoku yt, jam kryetar, jam...

S’pati ujdi me SBASHK-un, reagon Qeveria: Doli dhe tha greva vazhdon

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim Drejtoreshën Evropiane të Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim (ETUCE), Susan Flocken, së bashku me përfaqësuesit e Këshillit Grevist. Pas...

Jasharaj, pas takimit me Kurtin e Flocken: U fol anglisht, unë nuk kuptova, por qeveria nuk lëvizi asnjë centimetër

para 2 jave - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës dhe Këshilli Grevist nuk kanë arritur një marrëveshje për ndërprerjen e grevës të punëtorëve të sektorit publik, as pas ndërmjetësimit të drejtoreshës së Unionit të Sindikatave të Arsimit...

LAJMI I FUNDIT: S’ka marrëveshje, nuk gjendet zgjidhje për grevën në arsim

para 2 jave - GazetaBlic

Susan Flocky, drejtoresha e përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit në Evropë, ka deklaruar se nuk është gjetur një zgjidhje për ndërprerjen e grevës në arsim, edhe pas takimi të sotëm që pati...

Jasharaj arrin te qeveria, gati për takimin e Sussan Flocky dhe kryeministrit Kurti

para 2 jave - Syri.net Kosova

Krerët e SBAShK-ut, në krye me Rrahman Jasharajn, kanë shkuar tashmë pranë Qeverisë së Kosovës, për takimin e paralajmëruar të drejtoreshës së përgjithshme të Unionit të Sindikatave të Arsimit në Europë,...

Takimi me Kurtin, Kryesindikalistja evropiane: Ne e mbështesim SBASHK-un në kërkesat e tij

para 2 jave - Lajmi.net

Drejtoresha e përgjithshme e Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim, Susan Flocken, nuk ka arritur që të gjejë një zgjidhje për t’i dhënë fund grevës në sektorin e arsimit në Kosovë. Flocken, së bashku...

Kurti: Marrëveshja përfundimtare me Serbinë, vetëm me njohje reciproke

para 2 jave - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ritheksuar se marrëveshja përfundimtare me Serbinë duhet të ketë në qendër njohjen reciproke. Duke komentuar dokumentin që ka qarkulluar për marrëveshjen finale,...

“T’u kisha lutë si vëllai vëllait, ndaleni grevën”, Kokaj tregon si iu përgjigj Jasharaj kërkesës së tij

para 2 jave - GazetaBlic

Deputeti i VV-së, Jahja Kokaj, foli për kërkesën që sot ia bëri kreut të SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, që ta ndërpresë grevën. “Zotninë që e përmende, ai më tha “unë s’jam shoku yt, jam kryetar, jam ashtu”,...

“T’u kisha lutë si vëllai-vëllait, ndaleni grevën”, Kokaj tregon si iu përgjigj Jasharaj

para 2 jave - Bota Sot

Deputeti i VV-së, Jahja Kokaj, foli për kërkesën që sot ia bëri kreut të SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, që ta ndërpresë grevën. “Zotninë që e përmende, ai më tha “unë s’jam shoku yt, jam kryetar, jam ashtu”,...

Kryesindikalistja evropiane takohet me Kurtin, s’ka zgjidhje për ndaljen e grevës

para 2 jave - Lajmi.net

Drejtoresha e përgjithshme e Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim, Susan Flocken, nuk ka arritur që të gjejë një zgjidhje për t’i dhënë fund grevës në sektorin e arsimit në Kosovë. Flocken, së bashku...

Basha i bërtet Jasharajt: A ke punu para luftës pa pare, e tash për 50 euro po i mban fëmijët peng a?

para 2 jave - Syri.net Kosova

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha sot ka qenë i ashpër me kreun e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës, Rrahman Jasharajn, madje i ka kërkuar të heqë kërkesën për 50 euro shtesë në...

Jasharaj tek qeveria, gati për takimin me Kurtin

para 2 jave - GazetaBlic

Krerët e SBASHK-ut, në krye me Rrahman Jasharajn, kanë shkuar tashmë pranë Qeverisë së Kosovës, për takimin e paralajmëruar të drejtoreshës së përgjithshme të Unionit të Sindikatave të Arsimit në Europë,...

Vazhdon greva, Jasharaj: Qeveria nuk i ka ndryshuar qëndrimet e veta

para 2 jave - Infokusi

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, ka bërë të ditur se greva në sistemin arsimor do të vazhdojë, kjo edhe pas takimit që pati sot Sussan Flocky, drejtoresha...

Sefaj fyen deputetin Basha: Lidheni Dimal qenin

para 2 jave - Koha.net

Përfaqësuesi i Shoqatave Sindikale të Shërbyesve Civilë të Nivelit Qendror, Ali Sefaj ka reaguar pas përplasjes së deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha dhe kryetarit të SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj....

A ka marrëveshje për grevën, flet kryesindikalistja e Arsimit për Evropë

para 2 jave - Infokusi

Nuk ka marrëveshje për grevën, kështu u bë e ditur në një konferencë për media të SBASHK-ut, pas një takimi që pati me kryeministrin Albin Kurti dhe me drejtoreshën e Unionit të Sindikatave të Arsimit...

Humolli i VV-së: Punëtorët e arsimit kanë bërë kërkesa të arsyeshme, Qeveria të bisedoj pa paragjykime me Sindikatat

para 2 jave - Infokusi

Kanë kaluar saktësisht tri javë që kur nxënësit e mësimit parauniversiar në Kosovë, nuk kanë filluar vitin e ri shkollor për shkak të grevës së shpallur nga ana e BSPK-së. Gjatë kësaj kohë janë zhvilluar...

Takimi me Kurtin, Kryesindikalistja evropiane: Ne e mbështesim SBASHK-un në kërkesat e tij

para 2 jave - Fakti Ditor

Drejtoresha e përgjithshme e Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim, Susan Flocken, nuk ka arritur që të gjejë një zgjidhje për t’i dhënë fund grevës në sektorin e arsimit në Kosovë. Flocken, së bashku...

Jasharaj, pas takimit me Kurtin e Flocken: U fol anglisht, unë nuk kuptova, por qeveria nuk lëvizi asnjë centimetër

para 2 jave - News Tv

Qeveria e Kosovës dhe Këshilli Grevist nuk kanë arritur një marrëveshje për ndërprerjen e grevës të punëtorëve të sektorit publik, as pas ndërmjetësimit të drejtoreshës së Unionit të Sindikatave të Arsimit...

Buzhala i reagon Bashës: Paguhet 1000-2000 euro prej shtetit, ja kish nxan pritën një burri në moshë

para 2 jave - Lajmi.net

Gjatë ditës së sotme është bërë virale përplasja verbale mes deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha dhe kreut të Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës, Rrahman Jasharaj. Kjo pasi që përpos...

Jasharaj: Qeveria e Kurtit nuk i ka ndryshuar qëndrimet e veta, greva vazhdon

para 2 jave - Lajm

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, ka bërë të ditur se greva në sistemin arsimor do të vazhdojë, kjo edhe pas takimit që pati sot Sussan Flocky, drejtoresha...

Jasharaj, pas takimit me Kurtin e Flocken: U fol anglisht, unë nuk kuptova, por qeveria nuk lëvizi asnjë centimetër

para 2 jave - Fakti Ditor

Qeveria e Kosovës dhe Këshilli Grevist nuk kanë arritur një marrëveshje për ndërprerjen e grevës të punëtorëve të sektorit publik, as pas ndërmjetësimit të drejtoreshës së Unionit të Sindikatave të Arsimit...

Pas takimit me Kurtin, Flocken: Nuk arritëm zgjidhje për grevën në arsim

para 2 jave - Gazeta Metro

Drejtoresha e përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit në Evropë, Susan Flocken, ka deklaruar se nuk është gjetur një zgjidhje për ndërprerjen e grevës në arsim, edhe pas takimi të sotëm që pati...

Ali Sefaj e fyen Dimal Bashën: Lidhne Dimal q*nin!

para 2 jave - Bota Sot

Përfaqësuesi i Këshillit Grevist, Ali Sefaj ka reaguar pas përplasjes së deputetit të LVV-së Dimal Basha dhe kryetarit të SBASHK-ut Rrahman Jasharaj në korridoret e kuvendit të Kosovës. Sefaj përmes një...

‘Përplasja’ Basha-Jasharaj për grevën – VIDEO

para 2 jave - Kallxo

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje (LVV), Dimal Basha ka pasur sot një përplasje qëndrimesh me kryetarin e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, (SBAShK) Rrahman...

Sbashk-u me opozitën, lak n’qafë!

para 2 jave - Pika

Edhe pse opozita është n’gjumë, ajo nuk është kah flenë rehatshëm, sepse “problemet” ia kanë humbë rrugën n’oborr të shtëpisë! Me sy hapur, ëndërrojnë dhe shpresojnë se ndoshta këta “argatët” në SBASHK,...

Jasharaj pas takimit Kurti-Flocken: U fol në gjuhën angleze, shumë gjëra s’munda t’i kuptojë

para 2 jave - Insajderi.org

Kërkesat e SBASHK-ut nuk morën “dritën jeshile” nga Albin Kurti edhe pas takimit që ky i fundit pati me Sussan Flocken, drejtoreshë e Unionit të Sindikatave Evropiane të Arsimit, e cila sot në Kosovë veçanërisht...

Deputeti i LVV-së në mbrojtje të SBAShK-ut: Kanë kërkesa të arsyeshme

para 2 jave - Bota Press

Kanë kaluar saktësisht tri javë që kur nxënësit e mësimit parauniversiar në Kosovë, nuk kanë filluar vitin e ri shkollor për shkak të grevës së shpallur nga ana e BSPK-së. Gjatë kësaj kohë janë zhvilluar...

Ende asnjë marrëveshje për t’i dhënë fund grevës që ka “paralizuar” arsimin në Kosovë

para 2 jave - FaxWeb

Drejtoresha e përgjithshme e Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim, Susan Flocken, nuk ka arritur që të gjejë një zgjidhje për t’i dhënë fund grevës në sektorin e arsimit në Kosovë. Flocken, së bashku...

Kryetari i SBASHK-ut: Qeveria nuk i ka ndryshuar qëndrimet e veta, greva vazhdon

para 2 jave - Epoka e Re

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, ka bërë të ditur se greva në sistemin arsimor do të vazhdojë, kjo edhe pas takimit që pati sot Sussan Flocky, drejtoresha...

“T’u kisha lutë si vëllai vëllait, ndaleni grevën”, Kokaj tregon si iu përgjigj Jasharaj kërkesës së tij

para 2 jave - Infokusi

Deputeti i VV-së, Jahja Kokaj, në “Frontal” të T7 foli për kërkesën që sot ia bëri kreut të SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, që ta ndërpresë grevën. “Zotninë që e përmende, ai më tha “unë s’jam shoku yt, jam...

Kurti takohet me Flocken: Qeveria mbetet e përkushtuar për dialog me SBASHK-un

para 2 jave - KosovaPress

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim drejtoreshën Evropiane të Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim Susan Flocken, së bashku me përfaqësuesit e Këshillit Grevist, ku është diskutuar mbi...

Qeveria ia lë fajin SBAShK-ut: Pas takimit, ata thanë se greva vazhdon

para 2 jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim Drejtoreshën Evropiane të Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim (ETUCE), Susan Flocken, së bashku me përfaqësuesit e Këshillit Grevist. Pas...

Pas takimit me Flocken dhe Jasharajn, Qeverisë nuk i bëhet vonë për nxënësit: ‘Ata thanë greva vazhdon’

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim Drejtoreshën Evropiane të Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim (ETUCE), Susan Flocken, së bashku me përfaqësuesit e Këshillit...

Jasharaj, pas takimit me Kurtin e Flocken: Qeveria nuk lëvizi asnjë centimetër

para 2 jave - Gazeta Metro

Qeveria e Kosovës dhe Këshilli Grevist nuk kanë arritur një marrëveshje për ndërprerjen e grevës të punëtorëve të sektorit publik, as pas ndërmjetësimit të drejtoreshës së Unionit të Sindikatave të Arsimit...

Jasharaj, pas takimit me Kurtin e Flocken: Qeveria nuk lëvizi asnjë centimetër

para 2 jave - Epoka e Re

Qeveria e Kosovës dhe Këshilli Grevist nuk kanë arritur një marrëveshje për ndërprerjen e grevës të punëtorëve të sektorit publik, as pas ndërmjetësimit të drejtoreshës së Unionit të Sindikatave të Arsimit...

Buzhala i reagon Bashës: Paguhet 1000-2000 euro prej shtetit, ja kish nxan pritën një burri në moshë

para 2 jave - Fakti Ditor

Gjatë ditës së sotme është bërë virale përplasja verbale mes deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha dhe kreut të Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës, Rrahman Jasharaj. Kjo pasi që përpos...

Sefaj ofendon rëndë Dimal Bashën

para 2 jave - Syri.net Kosova

Përfaqësuesi i Këshillit Grevist, Ali Sefaj, ka reaguar ashpër pas ‘përplasjes’ së kryetarit të SBAShK-ut, Rrahman Jasharajt dhe deputetit të VV-së, Dimal Basha. Nëpërmjet një statusi në Facebook, Sefaj...

Jasharaj tek Qeveria, gati për takimin e Flock dhe Kurtit

para 2 jave - Infokusi

Krerët e SBASHK-ut, në krye me Rrahman Jasharajn, kanë shkuar tashmë pranë Qeverisë së Kosovës, për takimin e paralajmëruar të drejtoreshës së përgjithshme të Unionit të Sindikatave të Arsimit në Europë,...

Kurti takohet me Flocken: Qeveria mbetet e përkushtuar për dialog me SBASHK-un

para 2 jave - ATV Live

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim drejtoreshën Evropiane të Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim Susan Flocken, së bashku me përfaqësuesit e Këshillit Grevist, ku është diskutuar mbi...

Greva vazhdon

para 2 jave - ATV Live

Greva e nisur në sektorin e arsimit do të vazhdojë pasi kërkesat e SBASHK-ut nuk morën “dritën jeshile” nga Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti edhe pas takimit që ky i fundit pati me Sussan Flocken, drejtoreshë...

Pas takimit me Jasharajn dhe Flocken, Qeveria: Shtesa prej 50 eurove tejkalon shkallën e inflacionit në vend

para 2 jave - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim Drejtoreshën Evropiane të Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim (ETUCE), Susan Flocken, së bashku me përfaqësuesit e Këshillit...

Qeveria njofton për takimin e Kurtit me Flocken dhe Jasharajn: Jemi të përkushtuar për dialog

para 2 jave - Periskopi

Qeveria e Republikës së Kosovës ka njoftuar për takimin që pati me drejtoreshën e përgjithshme të Unionit të Sindikatave të Arsimit në Evropë, Susan Flocken, duke u shprehur se e informuan znj Flocken...

Qeveria ia lë fajin SBAShK-ut: Pas takimit, ata thanë se greva vazhdon

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim Drejtoreshën Evropiane të Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim (ETUCE), Susan Flocken, së bashku me përfaqësuesit e Këshillit...

Jasharaj pas debatit me Bashën: Nëse i kemi 67% analfabetë, pse po duan t’i hapin shkollat

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, e ka komentuar debatin e ashpër që e pati me deputetin e Vetëvendosjes, Dimal Bashën, ku tha se “falë Zotit që janë mediet pasi debati nuk ishte për të bërë zgjidhje”....

Jasharaj pas debatit me Bashën: Nëse i kemi 67% analfabetë, pse po duan t’i hapin shkollat

para 2 jave - Reporteri

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, e ka komentuar debatin e ashpër që e pati me deputetin e Vetëvendosjes, Dimal Bashën, ku tha se “falë Zotit që janë mediet pasi debati nuk ishte për të bërë zgjidhje”....

Kurti nuk tërhiqet, greva vazhdon

para 2 jave - KosovaPress

Greva e nisur në sektorin e arsimit do të vazhdojë pasi kërkesat e SBASHK-ut nuk morën “dritën jeshile” nga Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti edhe pas takimit që ky i fundit pati me Sussan Flocken, drejtoreshë...

A ka marrëveshje për grevën, flet kryesindikalistja e Arsimit për Evropë

para 2 jave - Bota Press

Nuk ka marrëveshje për grevën, kështu u bë e ditur në një konferencë për media të SBASHK-ut, pas një takimi që pati me kryeministrin Albin Kurti dhe me drejtoreshën e Unionit të Sindikatave të Arsimit...

Jasharaj, pas takimit me Kurtin e Flocken: Qeveria nuk lëvizi asnjë centimetër

para 2 jave - Bota Press

Qeveria e Kosovës dhe Këshilli Grevist nuk kanë arritur një marrëveshje për ndërprerjen e grevës të punëtorëve të sektorit publik, as pas ndërmjetësimit të drejtoreshës së Unionit të Sindikatave të Arsimit...

Jasharaj, pas takimit me Kurtin e Flocken: U fol anglisht, unë nuk kuptova, por qeveria nuk lëvizi asnjë centimetër

para 2 jave - Revista Kosovarja

Qeveria e Kosovës dhe Këshilli Grevist nuk kanë arritur një marrëveshje për ndërprerjen e grevës të punëtorëve të sektorit publik, as pas ndërmjetësimit të drejtoreshës së Unionit të Sindikatave të Arsimit...

Ky deputet i pushtetit i del në krah SBAShK-ut: Kanë kërkesa të arsyeshme

para 2 jave - Insajderi.org

Tashmë e tre javë SBASHK-u është në grevë. Si pasojë nxënësit e mësimit parauniversiar në Kosovë, nuk kanë filluar vitin e ri shkollor. Madje kjo sindikatë nuk po tërhiqet edhe pas takimit të sotshëm me...

Jasharaj: S’ka lëvizje as pas takimit Flocky-Kurti, edhe pse kemi pritur shumë

para 2 jave - Periskopi

Kreu i SBASHK’ut, Rrahman Jasharaj sot në një konferencë si përcjellës i Susan Flocky, drejtoresha e përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit në Evropë, ka thënë se nuk ka ndërhyrë në takimin...

Grevisti e ofendon rëndë Dimal Bashën pas përplasjes me Rrahman Jasharajn

para 2 jave - GazetaBlic

Kryetari i Këshillit Grevist të Shërbyesve Civilë Ali Sefaj, ka reaguar pas përplasjes së deputetit të Vetëvendosjes Dimal Basha, me kryetarin e Këshillit Grevist të BSPK-së Rrahman Jasharaj. Sefaj tha...

Përplasje në korridorin e Kuvendit/ Jasharaj i kërkon Bashës që ta ul zërin, Basha: Po bërtas se..

para 2 jave - Bota Sot

Me debate të ashpra e tensione është përcjellë mbledhja e Komisionit për Arsim, ku të ftuar kanë qenë përfaqësuesit e SBAShK-ut. Kryetari i Këshillit Grevist të BSPK-së, Rrahman Jasharaj nuk ka dashur...

As kryesindikalistja e Arsimit për Evropë nuk i pajton Kurtin e Jasharajn, dështon sërish marrëveshja

para 2 jave - Fakti Ditor

Nuk ka marrëveshje për grevën, kështu u bë e ditur në një konferencë për media të SBASHK’ut, pas një takimi që pati me kryeministrin Albin Kurti dhe me drejtoreshën e Unionit të Sindikatave të Arsimit...

Vjen lajmi i fundit nga SBASHK-u pas takimit me kryesindikalisten e Arsimit për Evropë

para 2 jave - Insajderi.org

SBASHK-u ka bërë të ditur se nuk është arritur marrëveshje për grevën. Kështu ka njoftuar kjo sindikatë në konferencën për që u mbajt pas një takimi që pati me kryeministrin Albin Kurti dhe me drejtoreshën...

Flocky pas takimit me Kurtin: Nuk arritëm një zgjidhje për grevën në arsim

para 2 jave - Arbresh

Sussan Flocky, drejtoresha e përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit në Evropë, ka deklaruar se nuk është gjetur një zgjidhje për ndërprerjen e grevës në arsim, edhe pas takimi të sotëm që pati...

S’kryen punë as ndërmjetësimi i kryesindikalistes evropiane, greva vazhdon

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar e Arsimit, Shkencës Rrahman Jashari dhe drejtoresha e Përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës (ETUCE) Susan Flocken, kanë pasur një takim të mërkurën...

Takimi me Kurtin e Jasharajn këtë pasdite, Flocky: Nuk arritëm ndonjë zgjidhje

para 2 jave - Periskopi

Susan Flocky, drejtoresha e përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit në Evropë, ka deklaruar se nuk është gjetur një zgjidhje për ndërprerjen e grevës në arsim, edhe pas takimi të sotëm që pati...

Anëtari i Këshillit Grevist me fjalë të rënda për deputetin e LVV-së: “Lidhne Dimal qenin”

para 2 jave - Zeri

Udhëheqësi i Këshillit Grevist të Shërbyesve Civilë, Ali Sefaj, ka reaguar pas debatit që ka pasur kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj me deputetin e LVV-së, Dimal Basha, në Komisionin për Arsim. Sefaj...

'Çka po bërtet?', 'Po bërtas se ti s'kupton ndryshe' - Basha i VV-së 'përplaset' ashpër me Jasharajn (VIDEO)

para 2 jave - Syri.net Kosova

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, ka debatuar ashpër me kryetarin e SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj. Pasi Jasharaj e lëshoi raportimin në Komisionin për Arsim, ishte Basha ai i cili me zë të lartë...

Kurti për grevën: Shantazhet “ose kaq ose nuk shkojmë në punë” nuk po pushojnë

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në samitin digjital që u mbajt këtë të mërkurë në Prishtinë, ka folur edhe për grevën në sistemin arsimor. Para të pranishmëve, Kurti ka thënë se Qeveria ka bërë shumë...

Dimal Basha sërish ia përmend Rrahman Jasharit 100 euro, detaje nga debati i ashpër

para 2 jave - Syri.net Kosova

Pasi Jasharaj e lëshoi raportimit në Komisionin për Arsim, ishte Dimal Basha ai i cili me zë të lartë i thoshte Jasharajt se “dinjitetin e ke kthyer në para, se i do 100 euro”. “A ke punuar para luftës...

Kurti: Marrëveshja finale me Serbinë vetëm me njohje reciproke

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ritheksuar se marrëveshja finale me Serbinë duhet të ketë në qendër njohjen reciproke. Duke komentuar dokumentin që ka qarkulluar për marrëveshjen finale, kreu qeveritar...

Tasholli: Tash po e dini krejt, Dimal Basha është diagnoza e kësaj Qeverie

para 2 jave - Fakti Ditor

Studiuesi i filozofisë dhe opinionisti Ismail Tasholli ka reaguar në rrjetin e tij social Facebook pas incidentit verbal që ka ndodhur sot në mbledhjen e Komisionit Parlamentar ku pati një përplasje midis...

Jasharaj lëshon mbledhjen, Basha i thotë se dinjitetin e ka kthyer në para

para 2 jave - RTV 21

Pas përplasjeve dhe fjalimit të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj ka lëshuar mbledhjen e Komisionit për Arsim. Basha e ka akuzuar Jasharajn që e ka...

“Argumenti” i Dimal Bashës

para 2 jave - Ekonomia Online

I thojke Dimali Rrahmanit: A ke punu para luftes pa pare? Ai i tha PO kam punu pa pare. Dimali i tha e tash pse po lype ma shume pare. Per turpin e tij, nje djale i ri rreth te 30’ve, i bertitike nja 70...

'Çka po bërtet?', 'Po bërtas se ti s'kupton ndryshe' - Basha i VV-së 'përplaset' me Jasharajn

para 2 jave - Syri.net Kosova

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, ka debatuar ashpër në korridor me kryetarin e SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj. Pasi Jasharaj e lëshoi raportimin në Komisionin për Arsim, ishte Basha ai i cili...

‘O kaq, o nuk shkoj në punë’, Kurti kërkon ndërprerjen e grevës, akuzon SBASHK-un se po bën shantazh

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar sërish që të ndërpritet greva e mësimdhënësve. Kurti në Samitin Digjital që po mbahet në Prishtinë, tha para mediave se duhet të gjendet një...

“Po piskas se ti nuk merr vesh ndryshe”, Dimal Basha sulmon verbalisht Rrahman Jasharajn në korridoret e Kuvendit

para 2 jave - Reporteri

Janë publikuar pamjet e përplasjes që deputeti i VV-së, Dimal Basha ka pasur me kreun e e SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj pasi ai lëshoi mbledhjen e Komisionit për Arsim, shkruan Reporteri.net. Basha në pamje...

Jasharaj lëshon mbledhjen e Komisionit pas përplasjeve me Dimal Bashën: Bëri deklaratë skandaloze për mësimdhënësit

para 2 jave - Reporteri

Kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj ka lëshuar mbledhjen e Komisionit për Arsim. Ai këtë e ka bërë pas përplasjeve me deputetin e VV-së, Dimal Basha. Para mediave Jasharaj tha se Basha ka përdorur fjalor...

Ali Sefaj me reagim të ashpër: Lidhne Dimal qenin

para 2 jave - Insajderi.org

Anëtari i Këshillit Grevist, Ali Sefaj ka reaguar ashpër ndaj deputetit të VV-së, Dimal Basha, pasi ky i fundit i bërtiste kryesindikalistit Rrahman Jasharaj, gjatë një diskutimit në hollin e Kuvendit....

Basha i bërtet Jasharajt: A ke punu para luftës pa pare, e tash për 50 euro po i mban fëmijët peng a?

para 2 jave - Lajmi.net

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha sot ka qenë i ashpër me kreun e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës, Rrahman Jasharajn, madje i ka kërkuar të heqë kërkesën për 50 euro shtesë në...

Kurti për grevën: Kemi bërë shumë hapa, por shantazhi nuk po pushon

para 2 jave - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se nga ana e Qeverisë që drejton janë bërë shumë hapa për ta tejkaluar grevën në arsim, por thotë se shantazhi nuk po pushon. Kryeministri u bëri thirrje mësimdhënësve...

Kurti për grevën: Kemi bërë shumë hapa, por s’po pushon shantazhi

para 2 jave - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nga ana e Qeverisë që drejton janë bërë shumë hapa për ta tejkaluar grevën në arsim, por thotë se shantazhi nuk po pushon. Në një konferencë për media nga...

Tasholli: Tash po e dini krejt, Dimal Basha është diagnoza e kësaj Qeverie

para 2 jave - Lajmi.net

Studiuesi i filozofisë dhe opinionisti Ismail Tasholli ka reaguar në rrjetin e tij social Facebook pas incidentit verbal që ka ndodhur sot në mbledhjen e Komisionit Parlamentar ku pati një përplasje midis...

Fundi i grevës duket larg, Kurti: Secili duhet ta kryejë punën meritore për pagën që merr

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri Albin Kurti konfirmoi edhe njëherë sot se është larg arritja e një marrëveshje me SBASHK-un për ndërprerjen e grevës. Në një konferencë për media, Kurti s’ishte i kënaqur që u pyet për grevën,...

Jasharaj thotë se nuk ndihet mirë: Kam marramendje

para 2 jave - Syri.net Kosova

Përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, ka raportuar sot në Komisionin për Arsim, në lidhje me grevën. Përgjatë këtij raportimi pati edhe diskutime mjaftë...

Kurti nuk lëshon pe për grevën: Shantazhi “kaq para” është i dëmshëm

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk heq dorë nga qëndrimi i tij për grevën në arsim. Ai ka thënë se shantazhi “kaq para” ose nuk shkojmë në punë është i dëmshëm. Prandaj, sipas tij edhe 50 euro është...

Kurti kërkon ndërprerjen e grevës, akuzon SBASHK-un se nuk po i ndalë shantazhet

para 2 jave - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti edhe sot ka kërkuar ndërprerjen e grevës në arsim. Kurti në një paraqitje për media nga Samiti Digjital që po mbahet në Prishtinë, ka thënë se duhet të gjendet zgjidhje...

Ekspertët alarmojnë për dëmin që po u shkaktohet nxënësve, grevën e quajnë të tepërt e tallje

para 2 jave - ATV Live

Greva në arsim ka hyrë në javën e tretë, duke bërë kështu që të humbin numër i madh i orëve mësimore. Sipas ekspertëve të arsimit, e gjitha kjo është në dëme të nxënësve, duke e quajtur grerën të tepërt...

Drejtoresha e sindikatave të Evropës dhe Jasharaj shkojnë në Qeveri, pritet takimi me Kurtin

para 2 jave - Insajderi.org

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj dhe zëdhënësi Ymer Ymeri, kanë shkuar pranë Qeverisë së Kosovës, për takimin e paralajmëruar të drejtoreshës së përgjithshme të Unionit të Sindikatave të Arsimit...

Kurti kërkon ndërprerjen e grevës, akuzon SBASHK-un se nuk po i ndalë shantazhet

para 2 jave - News Tv

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti edhe sot ka kërkuar ndërprerjen e grevës në arsim. Kurti në një paraqitje për media nga Samiti Digjital që po mbahet në Prishtinë, ka thënë se duhet të gjendet zgjidhje...

“Po piskas se ti nuk merr vesh ndryshe”, Dimal Basha sulmon verbalisht Jasharajn

para 2 jave - Revista Kosovarja

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj është përplasur me Dimal Bashën, deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, në hapësirat e Kuvendit të Kosovës menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit Parlamentar...

Një ndërmjetësuese nga Evropa mes Jasharajt dhe Kurtit, aranzhohen dy takime

para 2 jave - Syri.net Kosova

Drejtoresha e Përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës (ETUCE), Susan Flocken sot gjatë ditës pritet të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar rreth grevës...

“Po piskas se ti nuk merr vesh ndryshe”, Dimal Basha sulmon verbalisht Jasharajn në korridoret e Kuvendit

para 2 jave - GazetaBlic

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj është përplasur me Dimal Bashën, deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, në hapësirat e Kuvendit të Kosovës menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit Parlamentar...

Jasharaj në Komisionin për Arsim: Fajtori i vetëm për grevën është Kurti

para 2 jave - RTV 21

Kryetari i Këshillit Grevist të BSPK-së, Rrahman Jasharaj ka thënë se në mesin e njerëzve që po shahen është ai dhe shumë mësimdhënës. “U tentua që Rrahman Jasharaj të shpallet armik i vendit. Dhe asnjëherë...

Jasharaj: Greva vazhdon, me linçimet që më u bënë s’po guxoj të dal në rrugë vetë

para 2 jave - Koha.net

Kreu i Sindikatës së Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë, Rrahman Jasharaj, ka thënë se greva e përgjithshme e thirrur në BSPK më 25 gusht, është për faj të Qeverisë së Kosovës dhe ai ka shtuar se...

Jasharaj tek Qeveria, gati për takimin e Flock dhe Kurtit

para 2 jave - Bota Press

Krerët e SBASHK-ut, në krye me Rrahman Jasharajn, kanë shkuar tashmë pranë Qeverisë së Kosovës, për takimin e paralajmëruar të drejtoreshës së përgjithshme të Unionit të Sindikatave të Arsimit në Europë,...

Kurti: Duhet të gjejmë një zgjidhje sa më parë për fillimin e mësimit

para 2 jave - RTK

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në konferencën për media pas samitit, është pyetur edhe për grevën në arsim. “Kompensimi me 50 euro, bëhet për tu përballur me inflacioni, jo si zëvendësim...

“Bëri deklaratë skandaloze për mësimdhënësit”, Jasharaj lëshon mbledhjen e Komisionit pas përplasjeve me Dimal Bashën

para 2 jave - OraInfo

Kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj ka lëshuar mbledhjen e Komisionit për Arsim. Ai këtë e ka bërë pas përplasjeve me deputetin e VV-së, Dimal Basha. Para mediave Jasharaj tha se Basha ka përdorur fjalor...

Dimal Basha fyen rëndë Jasharajn – Kryesindikalisti e lëshon mbledhjen e komisionit

para 2 jave - OraInfo

Rrahman Jasharaj, kryetari i SBASHK-ut ka lëshuar mbledhjen e komisionit për Arsim në Kuvend pas fjalimit që ka pasur me deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha. Basha në këtë mbledhje ka fyer...

Jahja Kokaj me kërkesë për Rrahman Jasharajn: T’u kisha lutë si vëllai- vëllait, ndaleni grevën

para 2 jave - Kallxo

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj sot në komisionin për Arsim i është lutur “si vëllai vëllait”, kryetarit të SBASHK-ut, Rrahman Jasharajt që ta ndërpresin grevën në arsim. Sipas Kokajt kjo...

Jasharaj lëshon mbledhjen e Komisionit për Arsim, Basha i thotë se dinjitetin e ka kthyer në para

para 2 jave - GazetaBlic

Pas përplasjeve dhe fjalimit të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj ka lëshuar mbledhjen e Komisionit për Arsim. Basha e ka akuzuar Jasharajn që e ka...

Jasharaj me Flock te Qeveria për t’u takuar me Albin Kurtin

para 2 jave - Periskopi

Krerët e SBASHK-ut, në krye me Rrahman Jasharajn, kanë shkuar tashmë pranë Qeverisë së Kosovës, për takimin e paralajmëruar të drejtoreshës së përgjithshme të Unionit të Sindikatave të Arsimit në Europë,...

Jasharaj lëshon mbledhjen e Komisionit për Arsim, Basha i thotë se dinjitetin e ka kthyer në para

para 2 jave - GazetaBlic

Pas përplasjeve dhe fjalimit të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj ka lëshuar mbledhjen e Komisionit për Arsim. Basha e ka akuzuar Jasharajn që e ka...

Jasharaj s’mund ta durojë deputetin Dimal Basha, lëshon mbledhjen e Komisionit

para 2 jave - Zeri

Kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj ka lëshuar mbledhjen e Komisionit për Arsim, ku po diskutohet për situatën në arsim. Jasharaj ka lëshuar mbledhjen gjatë fjalës së deputetit të LVV-së, Dimal Basha,...

Fundi i grevës duket larg, Kurti: “Mësimdhënësit duhet ta kryejnë punën meritore për pagat që i marrin”

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri Albin Kurti konfirmoi edhe njëherë sot se është larg arritja e një marrëveshje me SBASHK-un për ndërprerjen e grevës. Në një konferencë për media, Kurti s’ishte i kënaqur që u pyet për grevën,...

Jasharaj s’ndihet mirë gjatë raportimit në Komision, thotë se ka marramendje

para 2 jave - Bota Sot

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar ë Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharaj gjatë raportimit në Komisionin për Arsim tha se nuk ndihet mirë. Ai tha se ka marramendje. Jasharaj ka thënë...

Grevisti e ofendon rëndë Dimal Bashën pas përplasjes me Rrahman Jasharajn

para 2 jave - Infokusi

Kryetari i Këshillit Grevist të Shërbyesve Civilë Ali Sefaj, ka reaguar pas përplasjes së deputetit të Vetëvendosjes Dimal Basha, me kryetarin e Këshillit Grevist të BSPK-së Rrahman Jasharaj. Sefaj tha...

Kryeministri Kurti kërkon ndërprerjen e grevës, akuzon SBASHK-un se nuk po i ndalë shantazhet

para 2 jave - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti edhe sot ka kërkuar ndërprerjen e grevës në arsim. Kurti në një paraqitje për media nga Samiti Digjital që po mbahet në Prishtinë, ka thënë se duhet të gjendet zgjidhje...

Komisioni për Arsim, Ardian Gola i kërkon Rrahman Jasharajt të mos përmend emrin e kryeministrit pa qenë prezent

para 2 jave - Reporteri

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, gjatë paraqitjes para Komisionit për Arsim ku po diskutohet për grevën tha se Kurti është i vetmi fajtor për grevën, raporton Gazeta Online Reporteri.net. I pari...

Jasharaj: Jam bullizuar në Kuvendin e Kosovës pasi kam përdorur fjalën "vëlla"

para 2 jave - Kallxo

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, dhe deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ardian Gola, kanë pasur një përplasje sot në Komisionin për Arsim. Jasharaj...

Jasharaj në Komisionin për Arsim: U bullizova nga kryeministri në kuvend për shprehjen vëlla

para 2 jave - RTV 21

Kryetari i Këshillit Grevist të BSPK-së, Rrahman Jasharaj ka thënë se në mesin e njerëzve që po shahen është ai dhe shumë mësimdhënës. “U tentua që Rrahman Jasharaj të shpallet armik i vendit. Dhe asnjëherë...

E akuzoi Jasharajn se po i mban nxënësit peng, por Basha fëmijët e tij i shkollon jashtë vendit

para 2 jave - Bota Press

Debatin brenda komisionit e vazhduan me përplasje në korridorin e Kuvendit të Kosovës. Dimal Basha e Rrahman Jasharaj u përplasen për grevën. Deputeti i vetëvendosjes që është edhe anëtarë i komisionit...

Jasharaj: Do të shkoj në varr si hero i kohës së shekullit 21

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se është person i sinqertë. Gjatë Komisionit për Arsim ku po diskutohet për grevën e cila ka hyrë në javën e katërt, ai tha se naiviteti dhe sinqeriteti...

Përplasje në Komisionin për Arsim, Gola i thotë Jasharajt të mos përmend emrin e kryeministrit pa prezencën e tij

para 2 jave - Syri.net Kosova

Mbledhja e sotme e Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport ku të ftuar janë përfaqësuesit e SBASHK-ut për të diskutuar lidhur me grevën në arsim, është zhvilluar me...

Jasharaj: Fajtori i vetëm për grevën është Kurti

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se fajtori i vetëm për grevën në arsim është kryeministri Albin Kurti dhe qeveria që ai drejton. Këtë deklaratë Jasharaj e bëri në Komisionin për Arsim...

Rrahman Jasharaj: Do të shkoj në varr si hero i kohës së shekullit 21

para 2 jave - Reporteri

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, gjatë paraqitjes para Komisionit për Arsim ku po diskutohet për grevën tha se Kurti e ka shfrytëzuar takimin që kishte me të dhe me Këshillin Grevist për ta sulmuar....

Jasharaj: I vetmi fajtor është Albin Kurti

para 2 jave - ATV Live

Kryetari i Këshillit Grevist të BSPK-së, Rrahman Jasharaj ka deklaruar se i vetmi fajtor për grevat është kryeministri Albin Kurti. Madje, ai ka shtuar se për shkak të nxitjes nga ana e qeverisë si shkak...

Greva, SBAShK-u në takim me Komisionin e Arsimit

para 2 jave - Alsat-M

Kryetari i Këshillit Grevist të BSPK-së, Rrahman Jasharaj ka thënë se në mesin e njerëzve që po shahen është ai dhe shumë mësimdhënës. “U tentua që Rrahman Jasharaj të shpallet armik i vendit. Dhe asnjëherë...

Rrahman Jasharaj: Do të shkoj në varr si hero i kohës së shekullit 21

para 2 jave - OraInfo

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se është person i sinqertë. Gjatë Komisionit për Arsim ku po diskutohet për grevën e cila ka hyrë në javën e katërt, ai tha se naiviteti dhe sinqeriteti...

E akuzoi Jasharajn se po i mban nxënësit peng, por Basha fëmijët e tij i shkollon jashtë vendit

para 2 jave - Gazeta Metro

Debatin brenda komisionit e vazhduan me përplasje në korridorin e Kuvendit të Kosovës. Dimal Basha e Rrahman Jasharaj u përplasen për grevën. Deputeti i vetëvendosjes që është edhe anëtarë i komisionit...

“Për 50 euro po i len fëmijët peng a?” – Basha që po “vajton” për nxënësit e Kosovës i shkollon jashtë vendit fëmijët e tij

para 2 jave - Insajderi.org

Debatin brenda komisionit e vazhduan me përplasje në korridorin e Kuvendit të Kosovës. Dimal Basha e Rrahman Jasharaj u përplasen për grevën. Deputeti i vetëvendosjes që është edhe anëtarë i komisionit...

Cilësohet i panevojshëm ndërmjetësimi në grevë nga Flocken

para 2 jave - Arbresh

Drejtoresha e Sindikatave të Arsimit të Evropës, Susan Flocken sot viziton Kosovën, për shkak të grevës në arsim. Flocken pritet të ketë takim gjatë ditës me Kryeministrin, Albin Kurtin, dhe me përfaqësues...

Jasharaj: Do të shkoj në varr si hero i kohës së shekullit 21

para 2 jave - Klan Macedonia

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se është person i sinqertë. Gjatë Komisionit për Arsim ku po diskutohet për grevën e cila ka hyrë në javën e katërt, ai tha se naiviteti dhe sinqeriteti...

Basha akuzoi Jasharajn se po i mban nxënësit peng, por harron se fëmijët e tij shkollohen jashtë vendit

para 2 jave - Periskopi

Debatin brenda komisionit e vazhduan me përplasje në korridorin e Kuvendit të Kosovës. Dimal Basha e Rrahman Jasharaj u përplasen për grevën. Deputeti i vetëvendosjes që është edhe anëtarë i komisionit...

Jasharaj: I vetmi fajtor është Albin Kurti

para 2 jave - KosovaPress

Kryetari i Këshillit Grevist të BSPK-së, Rrahman Jasharaj ka deklaruar se i vetmi fajtor për grevat është kryeministri Albin Kurti. Madje, ai ka shtuar se për shkak të nxitjes nga ana e qeverisë si shkak...

Greva në arsim, Flocken sot takohet me Kurtin dhe SBASHK-un

para 2 jave - Syri.net Kosova

Drejtoresha e Përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës (ETUCE), Susan Flocken sot gjatë ditës pritet të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar rreth grevës...

Jasharaj: Qeveria e ka në dorë që greva të mos zgjasë deri në pranverë

para 2 jave - Zeri

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se ai personalisht nuk pyetet nëse greva të ndërpritet ose të vazhdojë. Ky vendim sipas tij merret nga anëtarësia. Jasharaj ka thënë se fajtori i vetëm...

Tensione në komisionin ku po raporton Jasharaj, Gola i thotë të mos e përmend emrin e kryeministrit

para 2 jave - Bota Sot

21.09.2022 - 10:59 Gola i thotë Jasharajt të mos përmend emrin e kryeministrit pa prezencën e tij Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj dha besën në Komisionin për Arsim që nuk do të flas më, kur iu kërkua...

Gola i thotë Jasharajt të mos përmend emrin e kryeministrit pa prezencën e tij

para 2 jave - Bota Sot

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj dha besën në Komisionin për Arsim që nuk do të flas më, kur iu kërkua nga kryetari Ardian Gola që të mos përmend emrin e kryeministrit, meqë nuk është i pranishëm....

Jasharaj: Do të shkoj në varr si hero i kohës ku kryeministër ishte Albin Kurti

para 2 jave - Zeri

Sindikata e Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë është takuar me Komisionin për Arsim në Kuvendin e Kosovës, ku po diskutohet për situatën në arsim. Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ka folur...

Greva në arsim, temë e Komisionit për Arsim dhe SBAShK-ut

para 2 jave - RTK

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport sot është duke diskutuar me përfaqësues të Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës, Kulturës (SBAShK-ut) lidhur me grevën...

SBAShK-u, bashkë me Flocken, sonte në konferencë për medie

para 2 jave - RTK

Drejtoresha e Përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës (ETUCE), Susan Flocken, sot gjatë ditës pritet të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar rreth grevës...

Grevisti e ofendon rëndë Dimal Bashën pas përplasjes me Rrahman Jasharajn

para 2 jave - Gazeta Metro

Mbledhja e sotme e Komisionit për Arsimit, ku të ftuar ishin përfaqësuesit e SBASHK-ut për të diskutuar për grevën, është zhvilluar me shumë debate dhe tensione. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal...

Kryetari i SBASHK-ut: Do të shkoj në varr si hero i kohës së shekullit 21

para 2 jave - GazetaBlic

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se është person i sinqertë. Gjatë Komisionit për Arsim ku po diskutohet për grevën e cila ka hyrë në javën e katërt, ai tha se naiviteti dhe sinqeriteti...

“S’mundesh me ia ndalë fjalën”, tensione në komisionin ku po raporton Rrahman Jasharaj

para 2 jave - GazetaBlic

Gjatë Komisionit për Arsim, ka raportuar kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, lidhur me grevën që ka filluar më 25 gusht. Derisa po fliste, Jasharaj përmendi deklaratën e Kurtit se “Jasharaj iu drejtua...

Jasharaj: Fajtori i vetëm për grevën është Kurti, Qeveria po kujdeset t’i zhduk sindikatat

para 2 jave - GazetaBlic

Sindikata e Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë është takuar me Komisionin për Arsim. Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se fajtori i vetëm për grevën në arsim është kryeministri Albin...

Jasharaj i kërkon Bashës që ta ul zërin, Basha: Po bërtas se nuk merr vesh ndryshe

para 2 jave - KosovaPress

Me debate të ashpra e tensione është përcjellë mbledhja e Komisionit për Arsim, ku të ftuar kanë qenë përfaqësuesit e SBAShK-ut. Kryetari i Këshillit Grevist të BSPK-së, Rrahman Jasharaj nuk ka dashur...

“Po piskas se ti nuk merr vesh ndryshe”, “I ke marr fëmijët peng”, “A pe sheh çfarë fjalori ki?”, Rrahman Jasharaj e Dimal Basha vazhdojnë përplasjen në korridor të Kuvendit

para 2 jave - Infokusi

Janë publikuar pamjet e përplasjes që deputeti i VV-së, Dimal Basha ka pasur me kreun e e SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj pasi ai lëshoi mbledhjen e Komisionit për Arsim. Basha në pamje shihet duke e sulmuar...

Një ndërmjetësuese nga Evropa mes Jasharajt dhe Kurtit, aranzhohen dy takime

para 2 jave - Bota Sot

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka njoftuar se sot do të mbajë konferencë për medie bashkë me drejtoreshën e Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës (ETUCE), Susan Flocken. Konferenca...

Rrahman Jasharaj: Fajtori i vetëm për grevën është Kurti

para 2 jave - OraInfo

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se fajtori i vetëm për grevën në arsim është kryeministri Albin Kurti dhe qeveria që ai drejton. Këtë deklaratë Jasharaj e bëri në Komisionin për Arsim...

“Po piskas se ti nuk merr vesh ndryshe”, “I ke marr fëmijët peng”, “A pe sheh çfarë fjalori ki?”,Rrahman Jasharaj e Dimal Basha vazhdojnë përplasjen në korridor të Kuvendit

para 2 jave - Infokusi

Janë publikuar pamjet e përplasjes që deputeti i VV-së, Dimal Basha ka pasur me kreun e e SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj pasi ai lëshoi mbledhjen e Komisionit për Arsim. Basha në pamje shihet duke e sulmuar...

S’ndalet Dimal Basha, Jasharajt i thotë fjalë të rënda edhe në korridor të Kuvendit

para 2 jave - Lajmi.net

Në Komisionin për Arsim sot të pranishëm kanë qenë përfaqësuesit e Sindikatës së Arsimit në Kosovës. Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ndër të tjerash deklaroi se kërkesat e tyre nuk janë duke u...

Jasharaj lëshon mbledhjen e Komisionit pas përplasjeve me Dimal Bashën: Bëri deklaratë skandaloze për mësimdhënësit

para 2 jave - Infokusi

Kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj ka lëshuar mbledhjen e Komisionit për Arsim. Ai këtë e ka bërë pas përplasjeve me deputetin e VV-së, Dimal Basha. Para mediave Jasharaj tha se Basha ka përdorur fjalor...

Jasharaj lëshon mbledhjen e Komisionit për Arsim, Basha i thotë se dinjitetin e ka kthyer në para

para 2 jave - Infokusi

Pas përplasjeve dhe fjalimit të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj ka lëshuar mbledhjen e Komisionit për Arsim, shkruan Gazeta Infokus. Kjo për arsye...

“Këtu je në shpi teme” – Basha i VV-së i bërtet dhe rrah tavolinën Jasharajt, ky lëshon mbledhjen

para 2 jave - Lajmi.net

Polemika të ashpra ka pasur sot në Komisionin për Arsim, aty ku Rrahman Jasharaj, kryetar i SBASHK-ut, raportoi para deputetëve. Jasharaj lëshoi mbledhjen pasi deputeti i VV-së, Dimal Basha filloi të bërtasë...

Kurti: SBAShK-u s’po i ndal shantazhet, mësimdhënësit duhet të kryejnë punën meritore për pagat që marrin

para 2 jave - Lajmi.net

Kryeministri Albin Kurti konfirmoi edhe njëherë sot se është larg arritja e një marrëveshje me SBASHK-un për ndërprerjen e grevës. Në një konferencë për media, Kurti s’ishte i kënaqur që u pyet për grevën,...

Sefaj ofendon rëndë Dimal Bashën

para 2 jave - Lapsi

Sefaj ofendon rëndë Dimal Bashën 6143952645644364 Përfaqësuesi i Këshillit Grevist, Ali Sefaj, ka reaguar ashpër pas ‘përplasjes’ së kryetarit të SBAShK-ut, Rrahman Jasharajt dhe deputetit të VV-së, Dimal...

Grevisti e ofendon rëndë Dimal Bashën pas përplasjes me Rrahman Jasharajn

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryetari i Këshillit Grevist të Shërbyesve Civilë Ali Sefaj, ka reaguar pas përplasjes së deputetit të Vetëvendosjes Dimal Basha, me kryetarin e Këshillit Grevist të BSPK-së Rrahman Jasharaj. Sefaj tha...

Deputeti i VV-së, Jasharajt: E ke kthyer dinjitetin në 100 euro, bërtas se ti s’kupton ndryshe

para 2 jave - Arbresh

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, ka debatuar ashpër në korridor me kryetarin e SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj. Pasi Jasharaj e lëshoi raportimit në Komisionin për Arsim, ishte Basha ai i cili...

“Lidhne Dimal qenin”, grevisti reagon ashpër pas përplasjes së Jasharajt me deputetin e LVV-së

para 2 jave - Arbresh

Përfaqësuesi i Këshillit Grevist, Ali Sefaj, ka reaguar ashpër pas ‘përplasjes’ së kryetarit të SBAShK-ut, Rrahman Jasharajt dhe deputetit të VV-së, Dimal Basha. Nëpërmjet një statusi në Facebook, Sefaj...

SBAShK-u e drejtoresha e ETUCE sot mbajnë konferencë për medie

para 2 jave - GazetaBlic

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka njoftuar se sot do të mbajë konferencë për medie bashkë me drejtoreshën e Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës (ETUCE), Susan Flocken. Konferenca...

SBAShK-u e drejtoresha e ETUCE sot mbajnë konferencë për medie

para 2 jave - Bota Sot

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka njoftuar se sot do të mbajë konferencë për medie bashkë me drejtoreshën e Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës (ETUCE), Susan Flocken. Konferenca...

Kurti: Marrëveshja finale me Serbinë vetëm me njohje reciproke

para 2 jave - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ritheksuar se marrëveshja finale me Serbinë duhet të ketë në qendër njohjen reciproke. Duke komentuar dokumentin që ka qarkulluar për marrëveshjen finale, kreu qeveritar...

Kurti flet për grevën: Mësimdhënësit duhet të kryejnë punën meritore për pagat që marrin

para 2 jave - Lajmi.net

Kryeministri Albin Kurti konfirmoi edhe njëherë sot se është larg arritja e një marrëveshje me SBASHK-un për ndërprerjen e grevës. Në një konferencë për media, Kurti s’ishte i kënaqur që u pyet për grevën,...

Jasharaj thotë se nuk ndihet mirë: Kam marramendje

para 2 jave - Lajmi.net

Përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, ka raportuar sot në Komisionin për Arsim, në lidhje me grevën. Përgjatë këtij raportimi pati edhe diskutime mjaftë...

Kurti për grevën: Shantazhet “ose kaq ose nuk shkojmë në punë” nuk po pushojnë

para 2 jave - Lapsi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në samitin digjital që u mbajt këtë të mërkurë në Prishtinë, ka folur edhe për grevën në sistemin arsimor. Para të pranishmëve, Kurti ka thënë se Qeveria ka bërë shumë...

“Lidhne Dimal qenin”, grevisti Sefaj ashpërson gjuhën kundër deputetit të VV-së

para 2 jave - Insajderi.org

Pas përplasjes së deputetit të LVV-së Dimal Bashës dhe kryetarit të SBASHK-ut Rrahman Jasharajt, ka reaguar Udhëheqësi i Këshillit Grevist të shërbyesve civilë, Ali Sefaj, duke e ashpësuar rëndë gjuhën...

Kurti kërkon ndërprerjen e grevës, akuzon SBASHK-un se nuk po i ndalë shantazhet

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti edhe sot ka kërkuar ndërprerjen e grevës në arsim. Kurti në një paraqitje për media nga Samiti Digjital që po mbahet në Prishtinë, ka thënë se duhet të gjendet zgjidhje...

Kurti: Marrëveshja finale me Serbinë vetëm me njohje reciproke

para 2 jave - ATV Live

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ritheksuar se marrëveshja finale me Serbinë duhet të ketë në qendër njohjen reciproke. Duke komentuar dokumentin që ka qarkulluar për marrëveshjen finale, kreu qeveritar...

Jasharaj flet pas sulmit verbal që ia bëri Dimal Basha: Falë Zotit që janë mediat pasi debati nuk ishte për të bërë zgjidhje

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, ka folur për ardhjen e drejtoreshës së Sindikatave të Arsimit të Evropës, Susan Flok, dhe takimit që kjo e fundit do ta ketë me kryeministrin e vendit, Albin Kurti....

Sefaj ofendon rëndë Dimal Bashën

para 2 jave - Arbresh

Përfaqësuesi i Këshillit Grevist, Ali Sefaj, ka reaguar ashpër pas ‘përplasjes’ së kryetarit të SBAShK-ut, Rrahman Jasharajt dhe deputetit të VV-së, Dimal Basha. Nëpërmjet një statusi në Facebook, Sefaj...

Kurti kërkon ndërprerjen e grevës, akuzon SBAShK-un se nuk po i ndalë shantazhet

para 2 jave - Bota Press

Kryeministri Albin Kurti konfirmoi edhe njëherë sot se është larg arritja e një marrëveshje me SBASHK-un për ndërprerjen e grevës. Në një konferencë për media, Kurti s’ishte i kënaqur që u pyet për grevën,...

“Ky njeri duhet të shkojë në burg” – eskalon debati në komision, Jasharaj e lëshon mbledhjen

para 2 jave - Bota Press

Rrahman Jasharaj, kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, e ka lëshuar mbledhjen e Komisionit Parlamentar për Arsim pas përplasjes me Dimal Bashën, deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje. “Vetë kryetari...

VIDEO: Kështu e sulmoi verbalisht Dimal Basha në korridorin e Kuvendit, Rrahman Jasharajn

para 2 jave - Gazeta Metro

Në Komisionin për Arsim sot të pranishëm kanë qenë përfaqësuesit e Sindikatës së Arsimit në Kosovës. Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ndër të tjerash deklaroi se kërkesat e tyre nuk janë duke u...

Ekspertët alarmojnë për dëmin nga greva: Po talleni keq me fëmijët e Kosovës

para 2 jave - Zeri

Greva në arsim ka hyrë në javën e tretë, duke bërë kështu që të humbin numër i madh i orëve mësimore. Sipas ekspertëve të arsimit, e gjitha kjo është në dëme të nxënësve, duke e quajtur grerën të tepërt...

Jasharaj pas debatit me Bashën: Nëse i kemi 67% analfabetë, pse po duan t’i hapin shkollat

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, e ka komentuar debatin e ashpër që e pati me deputetin e Vetëvendosjes, Dimal Bashën, ku tha se “falë Zotit që janë mediet pasi debati nuk ishte për të bërë zgjidhje”,...

Ekspertët alarmojnë për dëmin që po u shkaktohet nxënësve, grevën e quajnë të tepërt e tallje

para 2 jave - GazetaBlic

Greva në arsim ka hyrë në javën e tretë, duke bërë kështu që të humbin numër i madh i orëve mësimore. Sipas ekspertëve të arsimit, e gjitha kjo është në dëme të nxënësve, duke e quajtur grerën të tepërt...

Kurti nuk lëshon pe për grevën: Shantazhi “kaq para” është i dëmshëm

para 2 jave - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk heq dorë nga qëndrimi i tij për grevën në arsim. Ai ka thënë se shantazhi “kaq para” ose nuk shkojmë në punë është i dëmshëm. Prandaj, sipas tij edhe 50 euro është...

Deputeti Basha sulmon verbalisht Jasharajn në korridoret e Kuvendit

para 2 jave - ATV Live

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj është përplasur me Dimal Bashën, deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, në hapësirat e Kuvendit të Kosovës menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit Parlamentar...

“S’mundesh me ia ndalë fjalën”, tensione në komisionin ku po raporton Rrahman Jasharaj

para 2 jave - Lajmi.net

Diskutime të zëshme pati sot në Komisionin për Arsim, ku të pranishëm janë përfaqësuesit e SBASHK-ut. Gjatë komisionit, ka raportuar kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, në lidhej me grevën që ka filluar...

Tensione në komisionin ku po raporton Rrahman Jasharaj

para 2 jave - Infokusi

Gjatë Komisionit për Arsim, ka raportuar kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, lidhur me grevën që ka filluar më 25 gusht. Derisa po fliste, Jasharaj përmendi deklaratën e Kurtit se “Jasharaj iu drejtua...

Jasharaj:Nuk jemi tërhequr e s`do të tërhiqemi pa u realizuar kërkesat tona

para 2 jave - RTK

Greva në arsim dhe administratë vazhdon edhe sot, përkundër ndërmjetësimit të Avokatit të Popullit, i cili po përpiqet të gjejë një zgjidhje ndërmjet sindikatave dhe Qeverisë. Vazhdimin e grevës e ka konfirmuar...

S’ndalet Dimal Basha, Jasharajt i thotë fjalë të rënda edhe në korridor të Kuvendit

para 2 jave - Fakti Ditor

Në Komisionin për Arsim sot të pranishëm kanë qenë përfaqësuesit e Sindikatës së Arsimit në Kosovës. Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ndër të tjerash deklaroi se kërkesat e tyre nuk janë duke u...

S’ndalet ‘ngelci i VV’së’, Dimal Basha i thotë fjalë të rënda Jasharajt edhe në korridor të Kuvendit

para 2 jave - Gazeta Metro

Në Komisionin për Arsim sot të pranishëm kanë qenë përfaqësuesit e Sindikatës së Arsimit në Kosovës. Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ndër të tjerash deklaroi se kërkesat e tyre nuk janë duke u...

Kurti kërkon ndërprerjen e grevës, akuzon SBAShK-un se nuk po i ndalë shantazhet

para 2 jave - ATV Live

Kryeministri Albin Kurti konfirmoi edhe njëherë sot se është larg arritja e një marrëveshje me SBASHK-un për ndërprerjen e grevës. Në një konferencë për media, Kurti s’ishte i kënaqur që u pyet për grevën,...

“Po piskas se ti nuk merr vesh ndryshe”, Basha sulmon verbalisht Jasharajn në korridoret e Kuvendit

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj është përplasur me Dimal Bashën, deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, në hapësirat e Kuvendit të Kosovës menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit Parlamentar...

E paprecedent: Dimal Basha i shkon prapa Rrahman Jasharajt në korridorin e Kuvendit dhe i pisket

para 2 jave - Periskopi

Një sekuencë skandaloze është publikuar në media, ku deputeti Dimal Basha shkon prapa Rrahman Jasharajt nëpër korridorin e Kuvendit dhe thotë se ‘po i pisket se ai s’merr vesh ndryshe’. Debati mes tyre,...

Jasharaj lëshon mbledhjen, shkak deputeti Basha

para 2 jave - Epoka e Re

Polemika të ashpra ka pasur sot në Komisionin për Arsim, aty ku Rrahman Jasharaj, kryetar i SBAShK-ut, ka raportuar para deputetëve. Jasharaj ka lëshuar mbledhjen pasi deputeti i LV-së, Dimal Basha, kishte...

Kurti kërkon ndërprerjen e grevës, akuzon SBAShK-un se nuk po i ndalë shantazhet

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryeministri Albin Kurti konfirmoi edhe njëherë sot se është larg arritja e një marrëveshje me SBASHK-un për ndërprerjen e grevës. Në një konferencë për media, Kurti s’ishte i kënaqur që u pyet për grevën,...

“Këtu je në shpi teme” – Basha i VV-së i bërtet dhe rrah tavolinën Jasharajt, ky lëshon mbledhjen

para 2 jave - Fakti Ditor

Polemika të ashpra ka pasur sot në Komisionin për Arsim, aty ku Rrahman Jasharaj, kryetar i SBASHK-ut, raportoi para deputetëve. Jasharaj lëshoi mbledhjen pasi deputeti i VV-së, Dimal Basha filloi të bërtasë...

Fundi i grevës duket larg, Kurti: Mësimdhënësit “duhet ta kryejnë punën meritore për pagat që i marrin”

para 2 jave - Fakti Ditor

Kryeministri Albin Kurti konfirmoi edhe njëherë sot se është larg arritja e një marrëveshje me SBASHK-un për ndërprerjen e grevës. Në një konferencë për media, Kurti s’ishte i kënaqur që u pyet për grevën,...

‘Këtu je në shpi teme’: ‘Hallva i VV’së’ i bërtet dhe ia rrah tavolinën Jasharajt, ky lëshon mbledhjen

para 2 jave - Gazeta Metro

Polemika të ashpra ka pasur sot në Komisionin për Arsim, aty ku Rrahman Jasharaj, kryetar i SBASHK-ut, raportoi para deputetëve. Jasharaj lëshoi mbledhjen pasi deputeti i VV-së, Dimal Basha filloi të bërtasë...

Kurti kërkon ndërprerjen e grevës, akuzon SBASHK-un se nuk po i ndalë shantazhet

para 2 jave - Revista Kosovarja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti edhe sot ka kërkuar ndërprerjen e grevës në arsim. Kurti në një paraqitje për media nga Samiti Digjital që po mbahet në Prishtinë, ka thënë se duhet të gjendet zgjidhje...

Përplasje në Komisionin për Arsim, Gola i thotë Jasharajt të mos përmend emrin e kryeministrit pa qenë prezent

para 2 jave - Lajmi.net

Kryetari i Këshillit Grevist të BSPK-së, Rrahman Jasharaj ka thënë se në mesin e njerëzve që po shahen është ai dhe shumë mësimdhënës. “U tentua që Rrahman Jasharaj të shpallet armik i vendit. Dhe asnjëherë...

Jasharaj: Do të shkoj në varr si hero i kohës së shekullit të 21

para 2 jave - Lajmi.net

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar për Arsim Shkencë dhe Kulturë, Rrahman Jasharaj është deklaruar sot në lidhje me grevën përballë deputetëve të Komisionit për Arsim. Ndër të tjerash ai ka fajësuar kryeministrin...

Jasharaj: Fajtori i vetëm për grevën është Kurti, Qeveria po kujdeset t’i zhduk sindikatat

para 2 jave - Lajmi.net

Përfaqësuesit e Sindikatës së Pavarur të Arsimit në Kosovë janë duke qëndruar sot në Kuvendin e Kosovës, në kuadër të Komisionit për Arsim. Me këtë rast, kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë...

Jasharaj: Do të shkoj në varr si hero i kohës së shekullit 21

para 2 jave - Infokusi

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se është person i sinqertë. Gjatë Komisionit për Arsim ku po diskutohet për grevën e cila ka hyrë në javën e katërt, ai tha se naiviteti dhe sinqeriteti...

Jasharaj: Fajtori i vetëm për grevën është Kurti

para 2 jave - Infokusi

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se fajtori i vetëm për grevën në arsim është kryeministri Albin Kurti dhe qeveria që ai drejton. Këtë deklaratë Jasharaj e bëri në Komisionin për Arsim...

Jasharaj lëshon mbledhjen e Komisionit për Arsim, Basha i thotë se dinjitetin e ka kthyer në para

para 2 jave - Ekonomia Online

Pas përplasjeve dhe fjalimit të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj ka lëshuar mbledhjen e Komisionit për Arsim. Basha e ka akuzuar Jasharajn që e ka...

Kurti i ‘hedh benzinë zjarrit’: Mësimdhënësit duhet ta kryejnë punën meritore për pagat që i marrin

para 2 jave - Periskopi

Kryeministri Albin Kurti konfirmoi edhe njëherë sot se është larg arritja e një marrëveshje me SBASHK-un për ndërprerjen e grevës. Në një konferencë për media, Kurti s’ishte i kënaqur që u pyet për grevën,...

Kurti për grevën: Mësimdhënësit duhet të kryejnë punën meritore për pagat që marrin

para 2 jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës,  Albin Kurti konfirmoi edhe njëherë sot se është larg arritja e një marrëveshje me SBASHK-un për ndërprerjen e grevës. Në një konferencë për media, Kurti s’ishte i kënaqur që u...

Kurti për grevën: Mësimdhënësit duhet të kryejnë punën meritore për pagat që marrin

para 2 jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë me dije se është larg arritja e një marrëveshje me SBAShK-un për ndërprerjen e grevës. Në një konferencë për media, Kurti ka thënë se nuk ishte i kënaqur që...

Marrëveshja për ndalje të grevës shumë larg, Kurti: Mësimdhënësit duhet ta kryejnë punën meritore për pagat që i marrin

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri Albin Kurti konfirmoi edhe njëherë sot se është larg arritja e një marrëveshje me SBASHK-un për ndërprerjen e grevës. Në një konferencë për media, Kurti s’ishte i kënaqur që u pyet për grevën,...

Fundi i grevës shumë larg, Kurti: Mësuesit duhet t’i meritojnë ato paga me punën e tyre

para 2 jave - FaxWeb

Kryeministri Albin Kurti konfirmoi edhe njëherë sot se është larg arritja e një marrëveshje për ndërprerjen e grevës. Në një konferencë për media, Kurti s’ishte i kënaqur që u pyet për grevën, ndërsa tha...

Fundi i grevës duket larg, Kurti: Mësimdhënësit “duhet ta kryejnë punën meritore për pagat që i marrin”

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryeministri Albin Kurti konfirmoi edhe njëherë sot se është larg arritja e një marrëveshje me SBASHK-un për ndërprerjen e grevës. Në një konferencë për media, Kurti s’ishte i kënaqur që u pyet për grevën,...

Jasharaj ka pasur molisje në Komisionin për Arsim

para 2 jave - KosovaPress

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharja nuk ndihet mirë dhe se ka pasur marramendje në takim me Komisionin për Arsim. Jasharaj ka përjetuar molisje gjatë kohës...

Jasharaj: Do të shkoj në varr si hero i shekullit 21, ku kryeministër ishte Albin Kurti

para 2 jave - Fakti Ditor

Sindikata e Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë është takuar me Komisionin për Arsim në Kuvendin e Kosovës, ku po diskutohet për situatën në arsim. Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ka folur...

Jasharaj gjatë raportimit në Komision thotë se nuk ndihet mirë: Kam marramendje

para 2 jave - Gazeta Metro

Përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, ka raportuar sot në Komisionin për Arsim, në lidhje me grevën. Përgjatë këtij raportimi pati edhe diskutime mjaftë...

Jasharaj s’ndihet mirë gjatë raportimit në Komision, thotë se ka marramendje

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar ë Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharja gjatë raportimit në Komisionin për Arsim tha se nuk ndihet mirë dhe se ka marramendje, raporton Ekonomia Online.

Greva në arsim, Flocken sot takohet me Kurtin dhe SBASHK-un

para 2 jave - Infokusi

Drejtoresha e Përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës (ETUCE), Susan Flocken sot gjatë ditës pritet të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar rreth grevës...

Jasharja s’ndihet mirë gjatë raportimit në Komision, thotë se ka marramendje

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar ë Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharja gjatë raportimit në Komisionin për Arsim tha se nuk ndihet mirë dhe se ka marramendje, raporton Ekonomia Online.

Jasharaj: Do të shkoj në varr si hero i kohës së shekullit 21

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se është person i sinqertë. Gjatë Komisionit për Arsim ku po diskutohet për grevën e cila ka hyrë në javën e katërt, ai tha se naiviteti dhe sinqeriteti...

SBAShK-u në takim me Komisionin e Arsimit

para 2 jave - KosovaPress

Kryetari i Këshillit Grevist të BSPK-së, Rrahman Jasharaj ka thënë se në mesin e njerëzve që po shahen është ai dhe shumë mësimdhënës. “U tentua që Rrahman Jasharaj të shpallet armik i vendit. Dhe asnjëherë...

Gola i thotë Jasharajt të mos përmend emrin e kryeministrit pa prezencën e tij

para 2 jave - KosovaPress

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj dha besën në Komisionin për Arsim që nuk do të flas më, kur iu kërkua nga kryetari Ardian Gola që të mos përmend emrin e kryeministrit, meqë nuk është i pranishëm....

Jasharaj: Duke më sulmuar, pa dashtë po më bëni hero të kohës

para 2 jave - Revista Kosovarja

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se po ndihet i pasigurt për shkak të kërcënimeve dhe shantazheve. Gjatë raportimit në Komisionin për Arsim ku po diskutohet për grevën, Jasharaj ka deklaruar...

Jasharaj: Do të shkoj në varr si hero i kohës së shekullit 21

para 2 jave - Top24

Gjatë Komisionit për Arsim ku po diskutohet për grevën e cila ka hyrë në javën e katërt, ai tha se naiviteti dhe sinqeriteti që ka, po i kushton. “Mësimdhënësit në Kosovë e dinë kush është Rrahman Jasharaj,...

E rithekson Jasharaj: I vetmi fajtor për greva është Albin Kurti

para 2 jave - Insajderi.org

Nga 25 gushti Sindikata e Arsimit ka hyrë në grevë, mësimdhënësit po kërkojnë nga qeveria 100 euro shtesë deri në Miratimin e Ligjit për Paga. Sipas kreut të SBASHK-ut fajtori i vetëm për greva është kryeministri...

Jasharaj: Do të shkoj në varr si hero i shekullit 21

para 2 jave - Epoka e Re

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar për Arsim Shkencë dhe Kulturë, Rrahman Jasharaj është deklaruar sot në lidhje me grevën përballë deputetëve të Komisionit për Arsim. Ndër të tjerash ai ka fajësuar kryeministrin...

Jasharaj: Fajtori i vetëm për grevën është Kurti

para 2 jave - Lajm

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se fajtori i vetëm për grevën në arsim është kryeministri Albin Kurti dhe qeveria që ai drejton. Këtë deklaratë, Jasharaj e bëri në Komisionin për Arsim...

Jasharaj: Do të shkoj në varr si hero i kohës së shekullit 21

para 2 jave - Lajm

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se është person i sinqertë. Gjatë Komisionit për Arsim ku po diskutohet për grevën e cila ka hyrë në javën e katërt, ai tha se naiviteti dhe sinqeriteti...

Jasharaj: Do të shkoj në varr si hero i kohës së shekullit 21

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se është person i sinqertë. Gjatë Komisionit për Arsim ku po diskutohet për grevën e cila ka hyrë në javën e katërt, ai tha se naiviteti dhe sinqeriteti...

Tensione në Komisionin për Arsim: Gola i thotë Jasharajt të mos përmend emrin e kryeministrit

para 2 jave - Gazeta Metro

Mbledhja e sotme e Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport ku të ftuar janë përfaqësuesit e SBASHK-ut për të diskutuar lidhur me grevën në arsim, është zhvilluar me...

Jasharaj para Komisionit për Arsim: Fajtori i vetëm për grevën është Kurti

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se fajtori i vetëm për grevën në arsim është kryeministri Albin Kurti dhe qeveria që ai drejton. Këtë deklaratë Jasharaj e bëri në Komisionin për Arsim...

Ekspertët alarmojnë për dëmin që po u shkaktohet nxënësve, grevën e quajnë të tepërt e tallje

para 2 jave - Lajmi.net

Greva në arsim ka hyrë në javën e tretë, duke bërë kështu që të humbin numër i madh i orëve mësimore. Sipas ekspertëve të arsimit, e gjitha kjo është në dëme të nxënësve, duke e quajtur grerën të tepërt...

Rrahman Jasharaj: Do të shkoj në varr si hero i kohës së shekullit 21

para 2 jave - Insajderi.org

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, duke e sulmuar pa dashtë po bëhet hero i kohës kur Kurti është kryeministër, ai ka shtuar se do të shkoj në varr si hero i kohës së shekullit të 21. Në mbledhjen...

Jasharaj: Kurti është fajtori i vetëm për grevën në arsim

para 2 jave - Insajderi.org

Rrahman Jasharaj, Kryetari i SBAShK-ut, ka thënë se fajtori i vetëm për grevën në arsim është kryeministri Albin Kurti dhe qeveria që ai drejton. Jasharaj në mbledhjen e Komisioninit për Arsim tha se qeveria...

Jasharaj: Fajtori i vetëm për grevën është Kurti, qeveria po kujdeset t’i zhduk sindikatat

para 2 jave - Epoka e Re

Përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK) janë duke qëndruar sot në Kuvendin e Kosovës, në kuadër të mbledhjes së Komisionit për Arsim. Me këtë rast, kryetari i...

SBAShK-u e drejtoresha e ETUCE sot mbajnë konferencë për medie

para 2 jave - Top24

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka njoftuar se sot do të mbajë konferencë për medie bashkë me drejtoreshën e Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës (ETUCE), Susan Flocken. Konferenca...

Një ndërmjetësuese nga Evropa mes Jasharajt dhe Kurtit, aranzhohen dy takime

para 2 jave - Pika

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka njoftuar se sot do të mbajë konferencë për medie bashkë me drejtoreshën e Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës (ETUCE), Susan Flocken. Konferenca...

Jasharaj: Do të shkoj në varr si hero i kohës së shekullit 21

para 2 jave - Periskopi

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se është person i sinqertë. Gjatë Komisionit për Arsim ku po diskutohet për grevën e cila ka hyrë në javën e katërt, ai tha se naiviteti dhe sinqeriteti...

Jasharaj: Fajtori i vetëm për grevën është Kurti, Qeveria po kujdeset t’i zhduk sindikatat

para 2 jave - Ekonomia Online

Sindikata e Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë është takuar me Komisionin për Arsim, raporton Ekonomia Online. Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se fajtori i vetëm për grevën në arsim...

Jasharaj: Nuk po mundem me dalë në rrugë vet, nuk ndihem i sigurtë

para 2 jave - Arbresh

Kryetari i Sindikatës së Arsimit, Rrahman Jasharaj, gjatë përballjes me deputetë në Komisionin për Arsim, ka deklaruar se nuk po ndihet i sigurtë të del në rrugë i vetëm, për shkak të presioneve të vazhdueshme...

Greva në arsim, SBAShK-u takohet me Komisionin për Arsim

para 2 jave - Ekonomia Online

Sindikata e Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë është do të takuar me Komisionin për Arsim, raporton Ekonomia Online. Përderisa Drejtoresha e Përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës...

Greva në arsim, Flocken sot takohet me Kurtin dhe SBASHK-un

para 2 jave - Ekonomia Online

Drejtoresha e Përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës (ETUCE), Susan Flocken sot gjatë ditës pritet të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar rreth grevës...

Ekspertët alarmojnë për dëmin që po u shkaktohet nxënësve, grevën e quajnë të tepërt e tallje

para 2 jave - Gazeta Metro

Greva në arsim ka hyrë në javën e tretë, duke bërë kështu që të humbin numër i madh i orëve mësimore. Sipas ekspertëve të arsimit, e gjitha kjo është në dëme të nxënësve, duke e quajtur grerën të tepërt...

Jasharaj:Nuk jemi tërhequr e s`do të tërhiqemi pa u realizuar kërkesat tona

para 2 jave - Periskopi

Greva në arsim dhe administratë vazhdon edhe sot, përkundër ndërmjetësimit të Avokatit të Popullit, i cili po përpiqet të gjejë një zgjidhje ndërmjet sindikatave dhe Qeverisë. Vazhdimin e grevës e ka konfirmuar...

Kryetari i Këshillit Grevist, Rrahman Jasharaj, ka thënë se grevistët nuk janë tërhequr nga asnjë kërkesë e tyre

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Kryetari i Këshillit Grevist të SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se grevistët nuk janë tërhequr nga asnjë kërkesë e tyre drejtuar Qeverisë së Kosovës. Ai tha për Demokracia.com se greva nuk do të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK