Xhaçka në KS: Veprimet e Rusisë, shkelje flagrante e Kartës së OKB-së

para 2 jave - RTK

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, iu drejtua sot me një fjalë takimit të posaçëm të Këshillit të Sigurimit “Për paqen dhe sigurinë e Ukrainës”, në Nju-Jork. Në takim merrnin pjesë...

"Referendumet, shkelje e kartës së OKB", Xhaçka: Situata po bëhet edhe më e rrezikshme

para 2 jave - Ora news

"Referendumet e rreme të Rusisë janë shkelje flagrante e pavarësisë, sovranitetit dhe integritetit territorial të Ukrainës, shkelje të rënda të Kartës së OKB". Kjo ishte deklarata e Ministres së Punëve...

Blinken: Rendi ndërkombëtar po shkatërrohet para syve tanë, Putini përgjegjës

para 2 jave - Koha.net

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka thënë se rendi ndërkombëtar kërcënohet të shkatërrohet për shkak të pushtimit rus në Ukrainë, shkroi të enjten France24. Në takimin e Këshillit të Sigurimit,...

Blinken: Putin të mos lejohet të shkatërrojë rendin ndërkombëtar

para 2 jave - Alsat-M

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, u bëri thirrje anëtarëve të Këshillit të Sigurimit që të ngrihen kundër presidentit rus, Vladimir Putin. Ai paralajmëroi se pushtimi rus i Ukrainës dhe përpjekjet...

Blinken: Putin s'duhet të lejohet të shkatërrojë rendin ndërkombëtar

para 2 jave - Syri.net Kosova

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, u bëri thirrje anëtarëve të Këshillit të Sigurimit që të ngrihen kundër presidentit rus, Vladimir Putin. Ai paralajmëroi se pushtimi rus i Ukrainës dhe përpjekjet...

Blinken: Putin të mos lejohet të shkatërrojë rendin ndërkombëtar

para 2 jave - Top Channel

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, u bëri thirrje anëtarëve të Këshillit të Sigurimit që të ngrihen kundër presidentit rus, Vladimir Putin. Ai paralajmëroi se pushtimi rus i Ukrainës dhe përpjekjet...

Blinken: Putin të mos lejohet të shkatërrojë rendin ndërkombëtar

para 2 jave - Flaka

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, u bëri thirrje anëtarëve të Këshillit të Sigurimit që të ngrihen kundër presidentit rus, Vladimir Putin. Ai paralajmëroi se pushtimi rus i Ukrainës dhe përpjekjet...

Blinken: Putin të mos lejohet të shkatërrojë rendin ndërkombëtar

para 2 jave - Zhurnal

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, u bëri thirrje anëtarëve të Këshillit të Sigurimit që të ngrihen kundër presidentit rus, Vladimir Putin. Ai paralajmëroi se pushtimi rus i Ukrainës dhe përpjekjet...

Blinken: Putin të mos lejohet të shkatërrojë rendin ndërkombëtar

para 2 jave - Reporteri

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, gjatë fjalimit para OKB-së më 22 shtator 2022 Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, u bëri thirrje anëtarëve të Këshillit të Sigurimit që të ngrihen...

Blinken: Putin të mos lejohet të shkatërrojë rendin ndërkombëtar

para 2 jave - Ina

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, u bëri thirrje anëtarëve të Këshillit të Sigurimit që të ngrihen kundër presidentit rus, Vladimir Putin. Ai paralajmëroi se pushtimi rus i Ukrainës dhe përpjekjet...

Blinken: Putin të mos lejohet të shkatërrojë rendin ndërkombëtar

para 2 jave - Zeri

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, u bëri thirrje anëtarëve të Këshillit të Sigurimit që të ngrihen kundër presidentit rus, Vladimir Putin. Ai paralajmëroi se pushtimi rus i Ukrainës dhe përpjekjet...

Blinken: Putin të mos lejohet të shkatërrojë rendin ndërkombëtar

para 2 jave - Kallxo

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, u bëri thirrje anëtarëve të Këshillit të Sigurimit që të ngrihen kundër presidentit rus, Vladimir Putin. Ai paralajmëroi se pushtimi rus i Ukrainës dhe përpjekjet...

Blinken: Rusia dhe Putin e shkatërroi rendin ndërkombëtar

para 2 jave - GazetaBlic

Në një takim të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të enjten, Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha se bota nuk mund ta lejojë presidentin rus Vladimir Putin të ikë nga përgjegjësia,...

Blinken: Putin të mos lejohet të shkatërrojë rendin ndërkombëtar

para 2 jave - Tetova Sot

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, u bëri thirrje anëtarëve të Këshillit të Sigurimit që të ngrihen kundër presidentit rus, Vladimir Putin. Ai paralajmëroi se pushtimi rus i Ukrainës dhe përpjekjet...

Xhaçka në takimin e Këshillit të Sigurimit: Mijëra njerëz po paguajnë për luftën e zgjedhur të Vladimir Putinit

para 2 jave - Top Channel

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, në takimin e Këshillit të Sigurimit “Paqja dhe Siguria e Ukrainës”, dënoi agresionin rus, duke e bërë presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, përgjegjës për jetët e humbura...

Blinken: Putin të mos lejohet të shkatërrojë rendin ndërkombëtar

para 2 jave - Bota Sot

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, u bëri thirrje anëtarëve të Këshillit të Sigurimit që të ngrihen kundër presidentit rus, Vladimir Putin. Ai paralajmëroi se pushtimi rus i Ukrainës dhe përpjekjet...

Blinken: Putin të mos lejohet të shkatërrojë rendin ndërkombëtar

para 2 jave - Vizion Plus

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, u bëri thirrje anëtarëve të Këshillit të Sigurimit që të ngrihen kundër presidentit rus, Vladimir Putin. Ai paralajmëroi se pushtimi rus i Ukrainës dhe përpjekjet...

Xhaçka në Këshillin e Sigurimit: Dënojmë shtegun e ri të konfrontimit të Rusisë për një mobilizim të pjesshëm

para 2 jave - Klan

Xhaçka në Këshillin e Sigurimit: Dënojmë shtegun e ri të konfrontimit të Rusisë për një mobilizim të pjesshëm Ministrja Xhaçka gjatë fjalës së saj në takimin e Këshillit të Sigurimit “Paqja dhe Siguria...

Blinken: Putin të mos lejohet të shkatërrojë rendin ndërkombëtar

para 2 jave - Evropa e Lirë

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, u bëri thirrje anëtarëve të Këshillit të Sigurimit që të ngrihen kundër presidentit rus, Vladimir Putin. Ai paralajmëroi se pushtimi rus i Ukrainës dhe përpjekjet...

“Miliona në mbarë botën të uritur nga agresioni i Putinit”, Xhaçka nga OKB:...

para 2 jave - BalkanWeb

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashme, Olta Xhaçka do ka folur në takimin e posaçëm të Këshillit të Sigurimit të OKB “Për paqen dhe sigurinë e Ukrainës”. Gjatë fjalës së saj Xhaçka tha se “lufta e Rusisë...

Xhaçka në takimin e Këshillit të Sigurimit: Mijëra njerëz po paguajnë për luftën e zgjedhur të Vladimir Putinit

para 2 jave - Bota Sot

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, në takimin e Këshillit të Sigurimit “Paqja dhe Siguria e Ukrainës”, dënoi agresionin rus, duke e bërë presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, përgjegjës për jetët e humbura...

Xhaçka në Këshillin e Sigurimit të OKB: Lufta e Rusisë në Ukrainë na kujton fashizmin dhe stalinizmin

para 2 jave - Albeu

Ministrja e Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka po flet në New York, në takimin e Këshillit të Sigurimit “Paqja dhe Siguria e Ukrainës”. Xhaçka tha se veprimet e Rusisë janë një shkelje flagrante e Kartës...

Blinken: Putin të mos lejohet të shkatërrojë rendin ndërkombëtar

para 2 jave - Shenja

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, u bëri thirrje anëtarëve të Këshillit të Sigurimit që të ngrihen kundër presidentit rus, Vladimir Putin. Ai paralajmëroi se pushtimi rus i Ukrainës dhe përpjekjet...

Këshilli i Sigurimit/ Xhaçka: Lufta e Rusisë ndaj Ukrainës, na kujton ditët e errëta të…

para 2 jave - Java News

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka ka folur në takimin e Këshillit të Sigurimit në OKB në kuadër të paqes dhe stabilitetit në Ukrainë. Xhaçka theksoi se Shqipëria mirëpret vendimin e Presidencës...

Blinken: Putin të mos lejohet të shkatërrojë rendin ndërkombëtar

para 2 jave - Arbresh

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, u bëri thirrje anëtarëve të Këshillit të Sigurimit që të ngrihen kundër presidentit rus, Vladimir Putin. Ai paralajmëroi se pushtimi rus i Ukrainës dhe përpjekjet...

Xhaçka, takime në Nju Jork: Mobilizimet e pjesshme ushtarake të Rusisë, përshkallëzim i luftës

para 2 jave - Bota Sot

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka në kuadër të Javës së Nivelit të Lartë të sesionit të 77-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, që po mbahet në Nju Jork po zhvillon...

Xhaçka takime në OKB: Referendumet apo mobilizimet e pjesshme ushtarake, lëvizje dëshpëruese të Rusisë

para 2 jave - Ditari.mk

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka në kuadër të Javës së Nivelit të Lartë të sesionit të 77të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, që po mbahet në Nju Jork po zhvilloi takime me...

SHBA nuk do t’i njohë referendumet ruse në Ukrainë

para 2 jave - Opinion.mk

Bota Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al >> KËTU Shtetet e Bashkuara të Amerikës paralajmëruan se nuk do të njohin asnjë lloj referendumi që do të mbahet në Ukrainë nga prorusët. Përmes sekretarit...

Xhaçka takohet sot me Blinken

para 2 jave - Klan

Xhaçka takohet sot me Blinken Ministrja e Jashtme: Referendumet apo mobilizimet e pjesshme ushtarake janë lëvizje dëshpëruese të Rusisë Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka në kuadër...

Xhaçka takime në OKB: Referendumet apo mobilizimet e pjesshme ushtarake, lëvizje dëshpëruese të Rusisë

para 2 jave - Politiko.mk

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka në kuadër të Javës së Nivelit të Lartë të sesionit të 77të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, që po mbahet në Nju Jork po zhvilloi takime me...

Xhaçka, takime në Nju Jork: Mobilizimet e pjesshme ushtarake të Rusisë, përshkallëzim i luftës

para 2 jave - Lajmi.net

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka në kuadër të Javës së Nivelit të Lartë të sesionit të 77-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, që po mbahet në Nju Jork po zhvillon...

Xhaçka, takime në Nju Jork: Mobilizimet e pjesshme ushtarake të Rusisë, përshkallëzim i luftës

para 2 jave - Pika

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka në kuadër të Javës së Nivelit të Lartë të sesionit të 77-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, që po mbahet në Nju Jork po zhvillon...

“Referendumet apo mobilizimet, lëvizje dëshpëruese të Rusisë”, Xhaçka takohet sot me Blinken

para 2 jave - Java News

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka në kuadër të Javës së Nivelit të Lartë të sesionit të 77-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, që po mbahet në Nju Jork po zhvillon takime me...

Xhaçka në Nju Jork: Mobilizimet e pjesshme ushtarake të Rusisë, përshkallëzim i luftës

para 2 jave - KosovaPress

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka në kuadër të Javës së Nivelit të Lartë të sesionit të 77-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, që po mbahet në Nju Jork po zhvillon...

Referendumet dhe mobilizimi, Xhaçka: Ukraina po fiton dhe këto lëvizje nuk do ta dobësojnë

para 2 jave - Albeu

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka reaguar në lidhje me referendumet që do të mbahen në rajonet ukrainase të pushtuara nga Rusia dhe mobilizimi rus që sot e njoftoi presidenti Vladimir Putin. Xhaçka ka...

Xhaçka “dënon” urdhrin e Putinit për mobilizimin ushtarak dhe referendumet: Lëvizje të dëshpëruara nga ana e Rusisë

para 2 jave - ABC News

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka ka reaguar pas deklaratës së presidenti rus, Vladimir Putin për mobilizim të pjesshëm të ushtrisë ruse dhe për referendumet për të aneksuar rajonet...

Referendumet ruse në Ukrainë/ Shqipëria: Lëvizje e dëshpëruar e Moskës që po humb luftën!

para 2 jave - Java News

Shqipëria e ka cilësuar si ‘lëvizje të dëshpëruar’ deklaratën e presidentit rus Vladimir Putin për mobilizim të pjesshëm ushtarak në Rusi. Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka reaguar me anë të një postimi...

Thirrja e Putin për mobilizim/ Xhaçka: Lëvizje të dëshpëruara nga ana e Rusisë, vetëm përshkallëzon luftën

para 2 jave - Java News

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka reaguar pas thirrjes se Putin për mobilizim duke thënë se janë lëvizje të dëshpëruara pasi Ukraina po e fiton luftën. “Referendumet e rreme dhe mobilizimet e pjesshme...

Thirrja e Putin për mobilizim, Xhaçka: Lëvizje të dëshpëruara nga ana e Rusisë, vetëm përshkallëzon luftën

para 2 jave - FaxWeb

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka reaguar pas thirrjes se Putin për mobilizim duke thënë se janë lëvizje të dëshpëruara pasi Ukraina po e fiton luftën. “Referendumet e rreme dhe mobilizimet e pjesshme...

SHBA nuk do t’i njohë referendumet ruse në Ukrainë

para 2 jave - Alsat-M

Shtetet e Bashkuara të Amerikës paralajmëruan se nuk do të njohin asnjë lloj referendumi që do të mbahet në Ukrainë nga prorusët. Përmes sekretarit të Shtetit, Blinken, Uashingtoni bën të ditur qëndrimin...

Çfarë mendojnë aktualisht elitat ruse për Putinin?

para 2 jave - ABC News

Nga Tatiana Stanovaya “ Foreign Policy ” Përktheu: Alket Goce-abcnews.al Kundërsulmi i suksesshëm i Ukrainës javët fundit, nënkupton se për herë të parë në 22 vitet e pushtetit të presidentit rus Vladimir...

Referendumet ruse, Blinken:SHBA nuk do i njohë kurrë,Putin po përbuz OKB-në

para 2 jave - RTK

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka deklaruar se SHBA nuk do t`i njohë referendumet ruse në territorin ukrainas, ndërsa shton se fakti që Rusia po mendon të mobilizojë më shumë forca rezervë...

SHBA nuk do t’i njohë referendumet ruse në Ukrainë

para 2 jave - Opinion

Shtetet e Bashkuara të Amerikës paralajmëruan se nuk do të njohin asnjë lloj referendumi që do të mbahet në Ukrainë nga prorusët. Përmes sekretarit të Shtetit, Blinken, Uashingtoni bën të ditur qëndrimin...

SHBA nuk do t’i njohë referendumet ruse në Ukrainë

para 2 jave - Arbresh

Shtetet e Bashkuara të Amerikës paralajmëruan se nuk do të njohin asnjë lloj referendumi që do të mbahet në Ukrainë nga prorusët. Përmes sekretarit të Shtetit, Blinken, Uashingtoni bën të ditur qëndrimin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK