Nuk është e vërtetë se çmimet po rriten sepse jemi anëtar të NATO-s

para 2 muajve - Portalb

Në postim pretendohet rrejshëm se çmimet e larta janë rezultat i asaj që vendi ynë ndan mjete financiare për të paguar armët, logjistikën dhe mercenarët/ushtarët që bëjnë luftë kundër Federatës Ruse. Qeveria...

Lajm i keq, nuk pritet lirimi i asnjë produkti që është shtrenjtuar

para 2 muajve - OraInfo

U miratua në fundjavë në Qeveri, por Projektligji për vendosjen e çmimeve tavan për produktet e shportës bazë nuk pritet që të fillojë së zbatuari para muajit dhjetor. Sipas njohësve të çështjeve ekonomike,...

A ka zbritje reale sezonale çmimesh në Kosovë?

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Në Kosovë nuk ka ndonjë ligj të posaçëm që do të rregullonte mënyrën e uljes sezonale të çmimeve. Dhe në mungesë të normativës ligjore, tregtarët kosovarë praktikisht bëjnë si të duan vetë me uljen sezonale...

Inflacioni në Gjermani arrin nivelin më të lartë në 7 dekada

para 2 muajve - Reporteri

Shifra e shtatorit prej 10.9 për qind vjen në një kohë kur të gjitha institutet po shpjegojnë mënyrën se si mungesa e gazit do të ndikojë në rritjen ekonomike të vitit 2023. Inflacioni në Gjermani u rrit...

Inflacioni në Gjermani arrin nivelin më të lartë në 7 dekada

para 2 muajve - Telegrafi

Shifra e shtatorit prej 10.9 për qind vjen në një kohë kur të gjitha institutet po shpjegojnë mënyrën se si mungesa e gazit do të ndikojë në rritjen ekonomike të vitit 2023. Inflacioni në Gjermani u rrit...

Inflacioni në Gjermani arrin nivelin më të lartë në 7 dekada

para 2 muajve - Ina

Shifra e shtatorit prej 10.9 për qind vjen në një kohë kur të gjitha institutet po shpjegojnë mënyrën se si mungesa e gazit do të ndikojë në rritjen ekonomike të vitit 2023. Inflacioni në Gjermani u rrit...

A ka zbritje reale sezonale çmimesh në Kosovë?

para 2 muajve - Insajderi.org

Në Kosovë nuk ka ndonjë ligj të posaçëm që do të rregullonte mënyrën e uljes sezonale të çmimeve. Dhe në mungesë të normativës ligjore, tregtarët kosovarë praktikisht bëjnë si të duan vetë me uljen sezonale...

Sa ishte inflacioni për gjatë viteve në Kosovë, në këtë vit arriti kulmin

para 2 muajve - Gazeta Express

Në Kosovë janë ngritur çmimet e të gjitha produktet. Po ashtu, vazhdon ngritja e çmimeve të disa produkteve bazë. Çmimet e prodhimeve dhe shërbimeve në Kosovë, si gjetkë në Evropë, kanë nisur të rriten...

KURA PËR TË ZBUTUR GODITJEN NGA KRIZA EKONOMIKE

para 2 muajve - KDPolitik

Rritja aktuale e çmimeve të energjisë me shumicë në Evropë i ka shtyrë qeveritë të marrin masa për të mbrojtur konsumatorët nga ndikimi i drejtpërdrejtë i rritjes së çmimeve. Qeveria është vazhdimisht...

Ekonomistët shuajnë shpresat: Nuk pritet lirimi i asnjë produkti që është shtrenjtuar

para 2 muajve - Epoka e Re

Në fundjavë  është miratuar në qeveri, por Projektligji për vendosjen e çmimeve tavan për produktet e shportës bazë nuk pritet që të fillojë së zbatuari para muajit dhjetor. Sipas njohësve të çështjeve...

Gjermania zbret në 7 për qind TVSH-në për gazin

para 2 muajve - VOX TV

Norma e Tatimit mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) për furnizimet e gazit përmes rrjetit të gazit natyror do të ulet nga 19 në 7 për qind për një periudhë të kufizuar nga 1 tetori deri në fund të marsit 2024....

Ja sa ishte inflacioni në Kosovë nga viti 2014 deri në 2021

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Në Kosovë janë ngritur çmimet e të gjitha produkteve. Po ashtu, vazhdon ngritja e çmimeve të disa produkteve bazë. Çmimet e prodhimeve dhe shërbimeve në Kosovë, si kudo në Evropë, kanë nisur të rriten...

Caktimi i çmimeve tavan për produktet bazë i vonuar, nuk pritet ulja e çmimeve

para 2 muajve - Koha.net

U miratua në fundjavë në Qeveri, por Projektligji për vendosjen e çmimeve tavan për produktet e shportës bazë nuk pritet që të fillojë së zbatuari para muajit dhjetor. Sipas njohësve të çështjeve ekonomike,...

Sa ishte inflacioni për gjatë viteve në Kosovë, dhe si në këtë vit arriti kulmin?

para 2 muajve - Periskopi

Në Kosovë janë ngritur çmimet e të gjitha produktet. Po ashtu, vazhdon ngritja e çmimeve të disa produkteve bazë, shkruan Periskopi. Çmimet e prodhimeve dhe shërbimeve në Kosovë, si gjetkë në Evropë, kanë...

Gjermania zbret në 7 për qind TVSH-në për gazin

para 2 muajve - Alsat-M

Norma e Tatimit mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) për furnizimet e gazit përmes rrjetit të gazit natyror do të ulet nga 19 në 7 për qind për një periudhë të kufizuar nga 1 tetori deri në fund të marsit 2024....

Gjermania zbret në 7 për qind Tatimin mbi Vlerën e Shtuar për gazin

para 2 muajve - Telegrafi

Norma e Tatimit mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) për furnizimet e gazit përmes rrjetit të gazit natyror do të ulet nga 19 në 7 për qind për një periudhë të kufizuar nga 1 tetori deri në fund të marsit 2024....

Gjermania e zbret në 7 për qind TVSh-në për gazin

para 2 muajve - Epoka e Re

Norma e Tatimit mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) për furnizimet e gazit përmes rrjetit të gazit natyror do të ulet nga 19 në 7 për qind për një periudhë të kufizuar nga 1 tetori deri në fund të marsit 2024....

Rrejshëm pretendohet se inflacioni në Gjermani është mbi 45 për qind

para 2 muajve - Portalb

Postimi përhap gënjeshtra se inflacioni real në Gjermani është mbi 45 për qind dhe si “provë” tregohet një ilustrim që tregon se indeksi ekonomik për muajin prill është 45.8 për qind. Por ky indeks nuk...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK