Turqia me rregulla më të rrepta për rrjetet sociale

para 2 muajve - TV21

Qeveria turke ka përgatitur një projektligj, që synon të rregullojë më rreptë rrjetet sociale. Projekti për të ashtuquajturin ligji i disinformimit duhet të kalojë në fillim të tetorit në parlament.Kur...

Turqia do të aplikojë rregulla më të rrepta për rrjetet sociale

para 2 muajve - Alsat-M

Kur parlamenti turk më 1 tetor mblidhet për herë të parë pas pushimeve të verës, në krye të rendit të ditës “qëndron projektligji për luftën ndaj përhapjes së informacioneve të rreme në rrjetet sociale”....

Rrjetet sociale,Turqia do të aplikojë rregulla më të rrepta

para 2 muajve - Aktuale

Qeveria turke ka përgatitur një projektligj, që synon të rregullojë më rreptë rrjetet sociale. Projekti për të ashtuquajturin ligji i disinformimit duhet të kalojë në fillim të tetorit në parlament. Kur...

Turqia do të aplikojë rregulla më të rrepta për rrjetet sociale

para 2 muajve - InfoShqip

Kur parlamenti turk më 1 tetor mblidhet për herë të parë pas pushimeve të verës, në krye të rendit të ditës “qëndron projektligji për luftën ndaj përhapjes së informacioneve të rreme në rrjetet sociale”....

Turqia do të aplikojë rregulla më të rrepta për rrjetet sociale

para 2 muajve - Zeri

Qeveria turke ka përgatitur një projektligj, që synon të rregullojë më rreptë rrjetet sociale. Projekti për të ashtuquajturin ligji i disinformimit duhet të kalojë në fillim të tetorit në parlament.Kur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK