Pse Berisha nuk merr dot Veriun e PD?

para 2 muajve - Gazeta Tema

Prej fillimit të “Foltores” një vit më parë, Berisha rezistencën kryesore e ka pasur në Veri të vendit, aty ku dhe PD është më e fortq. Ai thuajse nuk mori dot asnjë deputet në Kukës, Shkodër, Dibër dhe...

Primaret - një hap vendimtar i PD për rritjen e pushtetit të votës së anëtarëve dhe simpatizantëve të saj

para 2 muajve - Syri

Miratimi nga Kryesia dhe Këshilli Kombëtar i PD i Rregullores ose procedurave së përzgjedhjes së kandidatëve për zgjedhjet e pushtetit vendor përmes primareve, është një hap historik për rritjen e pushtetit...

Pse Berisha nuk merr dot Veriun e PD?

para 2 muajve - Java News

Nga Mero Baze Prej fillimit të “Foltores” një vit më parë, Berisha rezistencën kryesore e ka pasur në Veri të vendit, aty ku dhe PD është më e fortq. Ai thuajse nuk mori dot asnjë deputet në Kukës, Shkodër,...

Shkërmoqja e Foltores

para 2 muajve - Gazeta Tema

Nga Ylli Pata Kur Sali Berisha u ndëshkua në mënyrë letale politikisht nga qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ata që shikonin një ringritje të tij ishin vetëm tifozët e zellshëm, ose njerëz të...

Shkërmoqja e Foltores

para 2 muajve - Java News

Nga Ylli Pata Kur Sali Berisha u ndëshkua në mënyrë letale politikisht nga qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ata që shikonin një ringritje të tij ishin vetëm tifozët e zellshëm, ose njerëz të...

Berisha: Opozita do të ketë koalicion me bazë të gjerë për zgjedhjet lokale

para 2 muajve - Klan

Berisha: Opozita do të ketë koalicion me bazë të gjerë për zgjedhjet lokale Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha konfirmoi se opozita do të formojë një koalicion me bazë të gjerë për zgjedhjet lokale...

Berisha: Ne nuk na i cakton kandidatët as droga, as partia shtet, as krimi, por qytetarët

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Kreu i PD, Sali Berisha, në një deklaratë për mediat këtë pasdite tha se opozita nuk i emëron kandidatët siç i emëron Edi Rama, por do i zgjedhin qytetarët. Kryedemokrati u shpreh se kandidatët e PD-së...

Berisha: Opozita do të ketë koalicion me bazë të gjerë për zgjedhjet lokale

para 2 muajve - Klan Macedonia

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha konfirmoi se opozita do të formojë një koalicion me bazë të gjerë për zgjedhjet lokale të vitit 2022. Duke folur për gazetarët jashtë selisë së Parlamentit,...

Zgjedhjet lokale/ Berisha: Bashkëpunim me partitë e djathta, do dalim me kandidatë të përbashkët

para 2 muajve - Top Channel

Sali Berisha është i hapur për të bashkëpunuar me partitë e tjera opozitare, me qëllim për të dalë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme lokale. “Do të caktojmë kandidatët nëpërmjet primareve....

Jo vetëm Meta, Berisha paralajmëron koalicion të gjerë për “lokalet”, kush janë partitë që do t’i bashkohen

para 2 muajve - ABC News

Sali Berisha planifikon që në zgjedhjet lokale të hyjë si koalicion jo vetëm me ish-Presidentin Meta por edhe me parti të tjera opozitare. Kështu ai ka paralajmëruar një koalicion të gjerë, ku do të përfshihen...

Berisha: Ne nuk na i cakton kandidatët as droga, as partia shtet, as krimi, por qytetarët

para 2 muajve - Syri

Kreu i PD, Sali Berisha, në një deklaratë për mediat këtë pasdite tha se opozita nuk i emëron kandidatët siç i emëron Edi Rama, por do i zgjedhin qytetarët. Kryedemokrati u shpreh se kandidatët e PD-së...

Edhe Berisha paralajmëron koalicion për ‘lokalet’ me të djathtën, ‘harron’ Metën/ Kush janë partitë që do t’i bashkohen

para 2 muajve - Java News

Sali Berisha planifikon që në zgjedhjet lokale të hyjë si koalicion jo vetëm me ish-Presidentin Meta por edhe me parti të tjera opozitare. Kështu ai ka paralajmëruar një koalicion të gjerë, ku do të përfshihen...

Berisha: Po konsultohemi me aleatët, e mbështes mendimin për kandidatët të përbashkët

para 2 muajve - Ora news

Në një prononcim për gazetarët para hyrjes së Kuvendit, kreu i PD-së, Sali Berisha u shpreh se ka nisur procedura për përzgjedhjen e kandidatëve për zgjedhjet lokale. Ai tha se janë në konsultime me aleatët...

Hileja në ‘Statutin e Foltores’, Berisha nuk do largohet edhe nëse humbet zgjedhjet lokale, ja si do t’ia hedhë

para 2 muajve - Gazeta Tema

Zgjedhjet lokale të vitit kanë nisur të dominojnë debatin politik. Në funksion të llogarive elektorale, Partia Demokratike me në krye Sali Berishën kërkon 95 bashki nga 61 që janë aktualisht. Ndërsa PD-ja...

Edhe Berisha paralajmëron koalicion për ‘lokalet’/ Kush janë partitë që do t’i bashkohen

para 2 muajve - Java News

Sali Berisha planifikon që në zgjedhjet lokale të hyjë si koalicion jo vetëm me ish-Presidentin Meta por edhe me parti të tjera opozitare. Kështu ai ka paralajmëruar një koalicion të gjerë, ku do të përfshihen...

‘Statuti i Foltores’ është me hile/ Berisha s’do largohet edhe nëse humbet zgjedhjet vendore, do t’ia hedhë me një votëbesim në Kuvendin e PD

para 2 muajve - Java News

Zgjedhjet lokale të vitit kanë nisur të dominojnë debatin politik. Në funksion të llogarive elektorale, Partia Demokratike me në krye Sali Berishën kërkon 95 bashki nga 61 që janë aktualisht. Ndërsa PD-ja...

Zgjedhjet në FRPD, nxorën në sipërfaqe problemin real të PD

para 2 muajve - Gazeta Tema

Nga Arbër Hitaj U desh një votim për një forum pa forcë domethënëse në partinë Demokratike, si Forumi Rinor Demokratik, që të plasnin debatet e forta, kësaj radhe jo nga grupimi i Bashës por nga vetë mbështetësit...

Përpjekje për të fshehur braktisjen e partisë

para 2 muajve - Java News

Nga Mero Baze Më në fund Berisha e gjeti një zgjidhje se si të maskojë braktisjen e partisë së tij nga demokratët. Pas shumë përpjekjesh për të testuar zgjedhje të brendshme dhe për të rritur interesin...

Përpjekje për të fshehur braktisjen e partisë

para 2 muajve - Gazeta Tema

Më në fund Berisha e gjeti një zgjidhje se si të maskojë braktisjen e partisë së tij nga demokratët. Pas shumë përpjekjesh për të testuar zgjedhje të brendshme dhe për të rritur interesin e demokratëve,...

Seksionet e Berishës janë kopja më e mirë e Berishës

para 2 muajve - Gazeta Tema

Sali Berisha sot ka kuptuar se Partia e tij nuk funksionon. Ka kuptuar se seksionet dhe grupseksionet nuk nxjerrin dot as komisonerë për zgjedhje, se nuk kanë oratorë dhe mbi të gjitha nuk janë aktivë....

Seksionet e Berishës janë kopja më e mirë e Berishës

para 2 muajve - Java News

Nga Mero Baze Sali Berisha sot ka kuptuar se Partia e tij nuk funksionon. Ka kuptuar se seksionet dhe grupseksionet nuk nxjerrin dot as komisonerë për zgjedhje, se nuk kanë oratorë dhe mbi të gjitha nuk...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK