Hileja në ‘Statutin e Foltores’, Berisha nuk do largohet edhe nëse humbet zgjedhjet lokale, ja si do t’ia hedhë

para 2 muajve - Gazeta Tema

Zgjedhjet lokale të vitit kanë nisur të dominojnë debatin politik. Në funksion të llogarive elektorale, Partia Demokratike me në krye Sali Berishën kërkon 95 bashki nga 61 që janë aktualisht. Ndërsa PD-ja...

‘Statuti i Foltores’ është me hile/ Berisha s’do largohet edhe nëse humbet zgjedhjet vendore, do t’ia hedhë me një votëbesim në Kuvendin e PD

para 2 muajve - Java News

Zgjedhjet lokale të vitit kanë nisur të dominojnë debatin politik. Në funksion të llogarive elektorale, Partia Demokratike me në krye Sali Berishën kërkon 95 bashki nga 61 që janë aktualisht. Ndërsa PD-ja...

Zgjedhjet në FRPD, nxorën në sipërfaqe problemin real të PD

para 2 muajve - Gazeta Tema

Nga Arbër Hitaj U desh një votim për një forum pa forcë domethënëse në partinë Demokratike, si Forumi Rinor Demokratik, që të plasnin debatet e forta, kësaj radhe jo nga grupimi i Bashës por nga vetë mbështetësit...

Përpjekje për të fshehur braktisjen e partisë

para 2 muajve - Gazeta Tema

Më në fund Berisha e gjeti një zgjidhje se si të maskojë braktisjen e partisë së tij nga demokratët. Pas shumë përpjekjesh për të testuar zgjedhje të brendshme dhe për të rritur interesin e demokratëve,...

Përpjekje për të fshehur braktisjen e partisë

para 2 muajve - Java News

Nga Mero Baze Më në fund Berisha e gjeti një zgjidhje se si të maskojë braktisjen e partisë së tij nga demokratët. Pas shumë përpjekjesh për të testuar zgjedhje të brendshme dhe për të rritur interesin...

Miq dhe armiq, Meta e Berisha në një romancë të vështirë politike

para 2 muajve - Telegrafi

Sot në një aleancë opozitare për të rrëzuar qeverinë Rama, por dikur marrëdhëniet mes Sali Berishës dhe Ilir Metës nuk kanë qenë fort të mira. Në kohën kur ilir Meta mbante postin e kryeministrit të vendit,...

‘Miq dhe armiq’, marrëdhënia e vështirë politike mes Berishës dhe Metë në 22 vite

para 2 muajve - Java News

Sot në një aleancë opozitare për të rrëzuar qeverinë ‘Rama’, por dikur marrëdhëniet mes Sali Berishës dhe Ilir Metës nuk kanë qenë fort të mira. Në kohën kur ilir Meta mbante postin e kryeministrit të...

Nëse futen në konflikt të egër dy kaponj, njërit prej tyre i pritet koka, që të shpëtojë tufa

para 2 muajve - Gazeta Tema

Fakti që PD-ja i “preu” kokën Lulzim Bashës dhe kriza në parti ngeli, do të thotë që është prerë koka e gabuar. A ka forcë Partia Demokratike të “presë” edhe kokën e Sali Berishës dhe të gjejë mundësinë...

Seksionet e Berishës janë kopja më e mirë e Berishës

para 2 muajve - Gazeta Tema

Sali Berisha sot ka kuptuar se Partia e tij nuk funksionon. Ka kuptuar se seksionet dhe grupseksionet nuk nxjerrin dot as komisonerë për zgjedhje, se nuk kanë oratorë dhe mbi të gjitha nuk janë aktivë....

Agjenda e Yuri Kim dhe paranoja e Berishës!

para 2 muajve - Java News

Nga Dritan Hila Me dy lëvizje të njëpasnjëshme, opozita ka dëshmuar se është më e përçarë se kurrë. Takimi i ambasadores Yuri Kim me Ilir Metën ka ngjallur menjëherë paranojat e Sali Berishës se ky i fundit...

Seksionet e Berishës janë kopja më e mirë e Berishës

para 2 muajve - Java News

Nga Mero Baze Sali Berisha sot ka kuptuar se Partia e tij nuk funksionon. Ka kuptuar se seksionet dhe grupseksionet nuk nxjerrin dot as komisonerë për zgjedhje, se nuk kanë oratorë dhe mbi të gjitha nuk...

Të gjithë me laps në dorë duke dëgjuar ambasadoren

para 2 muajve - Gazeta Tema

Ka një vërshim komentesh dhe qëndrime publike ndaj intervistës së ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Është e qartë se mbështetësit e “Foltores” janë të zemëruar, se me ta ka qenë e qartë. Por pa...

Të gjithë me laps në dorë duke dëgjuar ambasadoren

para 2 muajve - Java News

Nga Mero Baze Ka një vërshim komentesh dhe qëndrime publike ndaj intervistës së ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Është e qartë se mbështetësit e “Foltores” janë të zemëruar, se me ta ka qenë e...

Ç’pati Berisha që sulmoi kandidatin potencial për president të SHBA?

para 2 muajve - Java News

Nga Ylli Pata Debati te Fevziu pas intervistës së ambasadores Yuri Kim, mori një drejtim paksa surreal, duke kërkuar “qëndrime të reja” apo “zhvillime të freskëta”. E për ta komplikuar situatëm shërbeu...

Berisha, frikë nga Meta për ‘gërryerjen’ e PD. Mesazhi i “koduar” pas takimit me Kim

para 2 muajve - Java News

Nga Jakin Marena Kreu i shumicës së Partisë Demokratike Sali Berisha s’është në pozitë komode për të negociiuar apo bërë ‘pazar’ me Ilir Metën, në lidhje me krijimin e një koalicioni të mundshëm opozitar....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK