Raporti i KLSH për “Zyber Hallullin”, debate në parlament

më 10.2022 - Klan

Raporti i KLSH për “Zyber Hallullin”, debate në parlament Deputetja e PD akuza institucioneve, ministrja Manastirliu: Janë publikuar gjysmë të vërteta Raporti i auditit nga Kontrolli i Lartë i Shtetit...

KLSH evidentoi mangësi ushqimore tek ‘Zyber Hallulli’, deputetja Zhupa: Dës...

më 10.2022 - BalkanWeb

Deputetja Ina Zhupa, në një komunikim për mediat ka reaguar për shkeljet e gjetura të KLSH, tek shtëpia e fëmijës ‘Zyber Hallulli’. Gjatë fjalës së saj Zhupa u shpreh se në lidhje me këtë situatë ka dështuar...

Tedi Blushi: Skandal, jetimëve që u vjedhin 'kafshatën', po u mohojnë edhe ndihmat e qytetarëve

më 10.2022 - Syri

Sekretari i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi ka reaguar në rrjete sociale pas raportit auditues të KLSH-së, mbi abuzimin skandaloz me fondet e ushqimit të fëmijëve të jetimores 'Zyber Hallulli'. Skandali...

Skandali me Shtëpinë e Fëmijës/ Meta: Mbështes deklaratën e Ina Zhupës

më 10.2022 - Syri

Kryetari i PL, Ilir Meta reagoi në lidhje me skandalin e Shtëpisë së Fëmijës. Meta tha se mbështet deklaratën e deputetes demokrate, Ina Zhupa. 'Skandali i vjedhjes së racioneve të ushqimit për fëmijët...

Abuzimi me ushqimin tek “Zyber Hallulli”, reagon Meta: Banda e “Rilindjes” ka vënë dorë tek buka e gojës së fëmijëve jetimë

më 10.2022 - Albeu

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka reaguar sërish pas rastit të denoncuar nga KLSH për abuzimet me ushqimin në shtëpinë e fëmijës “Zyber Hallulli”. Komentet Meta i bëri pas deklaratës së deputetes Ina...

KLSH zbuloi se fëmijët jetimë tek “Zyber Hallulli” hanë më pak nga sa është kuota/ Deputetja e PD: Tronditëse, ka dështuar qeveria. Të ngrihet komision hetimor

më 10.2022 - Panorama

PD ka bërë një deklaratë për mediat ku ka denoncuar qeverinë dhe ministrinë e Çështjeve Sociale se ka dështuar pasi KLSH publikoi një raport me gjetje skandaloze në Shtëpinë e Fëmijës “Zyber Hallulli”....

Skandali tek ‘Zyber Hallulli’/ Meta: Banda e “Rilindjes” ka arritur deri aty sa të verë dorë tek buka e gojës së fëmijëve jetimë

më 10.2022 - Panorama

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se gjetjet e Kontrollit të Lartë të Shtetit se fëmijët jetimë tek “Zyber Hallulli” hanë më pak nga sa është kuota për ta, “është në kufijtë e të paimagjinueshmes”....

“Zyber Hallulli”, reagon sërish Shërbimi Social: Po bëhet politikë me fëmijët, asnjë ndryshim në menunë ushqimore, çmimet fikse në marrëveshjen 2 vjeçare

më 10.2022 - Gazeta Tema

Drejtoresha e Shërbimit Social Shtetëror Reme Lala dhe drejtoresha e Shtëpisë së Fëmijës “Zyber Hallulli” Tiranë Suela Lilollari kanë sqaruar për opininin publik se nuk ka pasur asnjë cënim dhe asnjë ndryshim...

Vëllai i Albana Vokshit, hartuesi i raportit të KLSH që godet jetimët

më 10.2022 - Gazeta Tema

Ka disa ditë që, në mënyrë të koordinuar, deputetë të PL dhe PD janë duke keqpërdorur dhe keqinterpretuar një raport të Kontrollit të Lartë të Shtetit, të kryer në qendrën “Zyber Hallulli”. Raporti, i...

Skandali me Shtëpinë e Fëmijës/ PD: Do të kërkojmë komision hetimor

më 10.2022 - Syri

Partia Demokratike komentoi sot një raport të Kontrollit të Lartë të Shtetit me gjetje skandaloze në Shtëpinë e Fëmijës “Zyber Hallulli”. “Ka dështuar qeveria, Ministria e Çështjeve Sociale dhe i gjithë...

Skandali me Shtëpinë e Fëmijës/ Meta: Mbështes deklaratën e Zhupës

më 10.2022 - Syri

Kryetari i PL, Ilir Meta reagoi në lidhje me skandalin e Shtëpisë së Fëmijës. Meta tha se mbështet deklaratën e deputetes demokrate, Ina Zhupa. 'Skandali i vjedhjes së racioneve të ushqimit për fëmijët...

Ina Zhupa: KLSH me gjetje skandaloze në Shtëpinë e Fëmijës “Zyber Hallulli”, ka dështuar qeveria dhe gjithë institucionet

më 10.2022 - Vizion Plus

Deputetja e PD, Ina Zhupa denoncoi nga ambjentet e jashtme të Shtëpisë së Fëmijes “Zyber Hallulli” gjetjet e KLSH në këtë institucion, me një sërë problematikash. Zhupa thotë se gjetjet sipas të cilave...

Raporti për “Zyber Hallullin” krijon debat në Kuvend/ Zhupa: Pranoni kërkes...

më 10.2022 - BalkanWeb

Deputetja Ina Zhupa, në fjalën e saj nga foltorja e Parlamentit, tha se opozita do të dorëzojë në Kuvend një kërkesë për të ngritur një komision hetimor për organet që kanë për detyrë kontrollin. Kërkesa...

Raporti i KLSH thotë se fëmijët e “Zyber Hallullit” ushqehen më pak se norma, Manastirliu e mohon

më 10.2022 - Albeu

Kontrolli i Lartë i Shtetit gjatë një auditimi të realizuar për periudhën 2019-2020-2021 ka rezultuar se shtëpia e fëmijëve “Zyber Hallulli” nuk ka zbatuar kuotën e nevojshme ushqimore për fëmijët që ndodhen...

Raporti i KLSH për “Zyber Hallullin”, ministrja Manastirliu iu përgjigjet akuzave të opozitës: Mos u merrni me gjysmë të vërteta, e citoni po nuk dini ç’flisni

më 10.2022 - Gazeta Tema

Raporti i auditit nga Kontrolli i Lartë i Shtetit për Shtëpinë e Fëmijës “Zyber Hallulli” ka shkaktuar debat në Kuvend mes deputetes Ina Zhupa dhe ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Zhupa deklaroi...

DETAJE / Vëllai i Albana Vokshit, hartuesi i raportit të KLSH që godet jetimët

më 10.2022 - Java News

Ka disa ditë që, në mënyrë të koordinuar, deputetë të PL dhe PD janë duke keqpërdorur dhe keqinterpretuar një raport të Kontrollit të Lartë të Shtetit, të kryer në qendrën “Zyber Hallulli”. Raporti, i...

Raporti i KLSH për ‘Zyber Hallullin’, Zhupa: Ka dështuar qeveria dhe gjithë institucionet

më 10.2022 - Java News

Deputetja e PD, Ina Zhupa denoncoi nga ambjentet e jashtme të Shtëpisë së Fëmijes “Zyber Hallulli” gjetjet e KLSH në këtë institucion, me një sërë problematikash. Zhupa thotë se gjetjet sipas të cilave...

“Fëmijët hanë më pak”, Manastirliu për raportin e KLSH te “Zyber Hallulli”: Llogari të bëra me makina të marra borxh nga politika

më 10.2022 - ABC News

Kontrolli i Lartë i Shtetit gjatë një auditimi të realizuar për periudhën 2019-2020-2021 ka rezultuar se shtëpia e fëmijëve “Zyber Hallulli” nuk ka zbatuar kuotën e nevojshme ushqimore për fëmijët që ndodhen...

“Zyber Hallulli”/ Shërbimi Social: Po bëhet politikë me fëmijët! Asnjë ndryshim në menunë ushqimore, çmimet…

më 10.2022 - Java News

Drejtoresha e Shërbimit Social Shtetëror Reme Lala dhe drejtoresha e Shtëpisë së Fëmijës “Zyber Hallulli” Tiranë Suela Lilollari kanë sqaruar për opininin publik se nuk ka pasur asnjë cënim dhe asnjë ndryshim...

Raporti i KLSH për “Zyber Hallullin”/ Debat në Kuvend, Manastirliu: Gjysmë të vërteta! E citoni por nuk dini ç’flisni! Zhupa: Nëse keni kundërshtime, pranoni ngritjen e Komisionit Hetimor

më 10.2022 - Panorama

Raporti i auditit nga Kontrolli i Lartë i Shtetit për Shtëpinë e Fëmijës “Zyber Hallulli” ka shkaktuar debat në Kuvend mes deputetes Ina Zhupa dhe ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Zhupa deklaroi...

Manastirliu: Nuk është prekur menuja e fëmijëve në “Zyber Hallulli”. Mos i quani jetimë, se i keni tronditur

më 10.2022 - Gazeta Tema

Nga salla e Kuvendit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu u është përgjigjur akuzave të ditëve të fundit të bëra nga opozita, për ndryshimin e dietës ushqimore të fëmijëve...

Ushqimi tek “Zyber Hallulli”/ Përgjigjet Manastirliu: Nuk është prekur menuja, raportin e KLSH e keni reduktuar qëllimisht në dy fjalë

më 10.2022 - Vizion Plus

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu u u është përgjigjur akuzave të ditëve të fundit të bëra nga opozita, për ndryshimin e dietës ushqimore të fëmijëve në qendrën “Zyber Hallulli”....

Manastirliu: Nuk është prekur menuja e fëmijëve në “Zyber Hallulli”. Mos i quani jetimë, se i keni tronditur

më 10.2022 - Java News

Nga salla e Kuvendit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu u është përgjigjur akuzave të ditëve të fundit të bëra nga opozita, për ndryshimin e dietës ushqimore të fëmijëve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK