Agjencia e Kosovës për Akreditim bëhet anëtare “affiliate” e ENQA-s

para 2 muajve - Kallxo

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Akreditim (AKA), Naim Gashi, ka pranuar sot një letër nga drejtoresha e Asociacionit Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë (ENQA), Anna Gover, me të cilën...

Kosova merr “dritën jeshile” për t’u rikthyer me të drejtat e plota në ENQA

para 2 muajve - Reporteri

Kosova sot ka pranuar statusin e kandidatit në Asociacionin Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë (ENQA), nga e cila ishte përjashtuar katër vjet më parë për shkak të ndërhyrjeve politike...

Kosova merr “dritën jeshile” për t’u rikthyer me të drejtat e plota në ENQA

para 2 muajve - RTV 21

Kosova sot ka pranuar statusin e kandidatit në Asociacionin Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë (ENQA), nga e cila ishte përjashtuar katër vjet më parë për shkak të ndërhyrjeve politike...

Agjencia për Akreditim rikthehet në ENQA si anëtare e asociuar

para 2 muajve - Koha.net

Ministria e Arsimit, Arbëre Nagavci ka thënë se Agjencia Kosovare për Akreditim është rikthyer në ENQA si anëtare e asocuar. “Kam kënaqësinë t'ju informoj se në mbledhjen e 20 shtatorit 2022, Bordi i ENQA-s...

Kosova merr “dritën jeshile” për t’u rikthyer me të drejtat e plota në ENQA

para 2 muajve - GazetaBlic

Kosova sot ka pranuar statusin e kandidatit në Asociacionin Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë (ENQA), nga e cila ishte përjashtuar katër vjet më parë për shkak të ndërhyrjeve politike...

Agjencia për Akreditim rikthehet në ENQA si anëtare e asocuar

para 2 muajve - Koha.net

Ministria e Arsimit, Arbëre Nagavci ka thënë se Agjencia Kosovare për Akreditim është rikthyer në ENQA si anëtare e asocuar. “Kam kënaqësinë t'ju informoj se në mbledhjen e 20 shtatorit 2022, Bordi i ENQA-s...

Lajmi i fundit: Agjencia e Akreditimit bëhet anëtare e asocuar e ENQA-s

para 2 muajve - OraInfo

Agjencia e Akreditimit bëhet anëtare e asocuar e ENQA-s. Agjencia e Kosovës për Akreditim është bërë anëtare e asocuar e ENQA-s. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci përmes një...

Agjencia e Kosovës për Akreditim bëhet e anëtare 'Affiliate' e ENQA-s

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Akreditim (AKA), Naim Gashi, ka pranuar të hënën, më 3 shtator 2022, një letër nga drejtoresha e Asociacionit Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë (ENQA),...

Kosova merr “dritën jeshile” për t’u rikthyer me të drejtat e plota në ENQA

para 2 muajve - Bota Sot

Kosova sot ka pranuar statusin e kandidatit në Asociacionin Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë (ENQA), nga e cila ishte përjashtuar katër vjet më parë për shkak të ndërhyrjeve politike...

Kosova merr dritën e gjelbër për t’u rikthyer me të drejtat e plota në ENQA

para 2 muajve - Telegrafi

Kosova të hënë ka pranuar statusin e kandidatit në Asociacionin Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë (ENQA), pas përjashtimit në vitin 2018 për shkak të ndërhyrjeve politike në Agjencinë...

Agjencia e Akreditimit bëhet anëtare “Affiliate” e ENQA-s

para 2 muajve - GazetaBlic

Agjencia e Akreditimit bëhet anëtare “Affiliate” e ENQA-s. Kështu thuhet në njoftimin e lëshuar për media nga ana Agjencisë së Kosovës për Akreditim, raporton Gazeta Blic. Njoftimi i plotë: AGJENCIA E...

Nagavci: Investimet në studentë i kthehen vendit në fuqi

para 2 muajve - RTK

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka uruar profesorët e studentët për fillimin e vitit të ri akademik. Shkrimin e saj drejtuesja e Arsimit në Kosovës e ka nisur me urimin për një vit të mbarë e të suksesshëm...

Agjencia e Kosovës për Akreditim bëhet anëtare “afiliate” e ENQA-s

para 2 muajve - RTK

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Akreditim (AKA), Naim Gashi, ka pranuar të hënën, më 3 shtator 2022, një letër nga drejtoresha e Asociacionit Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë (ENQA),...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK