Rreth 4 orë pritje për miratimin e dy projektligjeve

para 2 muajve - Koha.net

Rreth 4 orë i janë dashur pushtetit që t’i bëjë votat e mjaftueshme për të votuar dy nga projektligjet që ishin në rend dite në seancën e së hënës. Me 61 vota Kuvendi miratoi zgjatjen e masave emergjente...

KUVENDI: Votohet vazhdimi i masave emergjente për energjinë

para 2 muajve - RTV 21

Në votim mori pjesë vetëm pozita, opozita e lëshoi sallën Ndalemi tek zhvillimet në Kuvend ku partitë opozitare lëshuan demonstrativisht sallën, në shenjë pakënaqësie me, siç thanë, papërgjegjësinë e shumicës....

Kuvendi i Kosovës miraton zgjatjen e masave emergjente për rrymë

para 2 muajve - Nistori

Me 61 vota për, Kuvendi i Kosovës ka miratuar kërkesën e Qeverisë për të zgjatur masat emergjente për furnizim me energji edhe për një muaj. Partitë opozitare bojkotuan votimin e kësaj mase të Qeverisë,...

Arben Gashi tregon pse LDK-ja lëshoi sot sallën e Kuvendit

para 2 muajve - OraInfo

LDK-ja lëshoi sallën sot, Arben Gashi publikon videon: Qe pse. Me anë të një videoje të publikuar në Facebook, shefi i deputetëve të LDK-së, Arben Gashi ka sqaruar largimin nga seanca e sotme e Kuvendit...

LDK-ja braktisi Kuvendin, Gashi publikon videon: Qe pse

para 2 muajve - GazetaBlic

Me anë të një videoje të publikuar në Facebook, shefi i deputetëve të LDK-së, Arben Gashi ka reaguar duke e arsyetuar largimin nga seanca e sotme e Kuvendit të Kosovë. Ai në mbishkrimin e videos shkroi...

Miratohet vazhdimi i masave emergjente për furnizim me energji

para 2 muajve - RTV 21

Kuvendi Kosovës me 61 vota pro ka votuar për vendimin e qeverisë që parasheh vazhdimin e masave emergjente për furnizim me energji elektrike edhe për 30 ditë. Pro këtij vendimi ka votuar edhe deputetja...

“Inspektor” Armend Muja duke fotografuar listat e deputetëve të nënshkruar në Kuvend

para 2 muajve - Reporteri

Ditën e sotme, me vazhdimin e seancës në ora 13:00, opozita ka lëshuar sallën e Kuvendit, e kjo për shkak të vonesave të deputetëve, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. Deputeti nga radhët e Lëvizjes...

Kuvendi miraton vendimin e qeverisë për zgjatjen e masave emergjente në furnizim me energji

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Kuvendi e ka miratuar vendimin e qeverisë për zgjatjen e masave emergjente në furnizim me energji. Në votim kanë marr pjesë 61 deputetë, pa opozitën. Të gjithë kanë votuar pro këtij vendimi. Ndërkohë para...

LDK-ja lëshoi sallën sot, Arben Gashi publikon videon: Qe pse…

para 2 muajve - Infokusi

Me anë të një videoje të publikuar në Facebook, shefi i deputetëve të LDK-së, Arben Gashi ka sqaruar largimin nga seanca e sotme e Kuvendit të Kosovë. Në videon e ndarë nga seanca e sotme në Kuvend, Gashi...

LDK lëshoi sot sallën e Kuvendit, Arben Gashi sqaron se pse ndodhi kjo

para 2 muajve - Lajmi.net

Përmes një video të publikuar në Facebook, shefi i deputetëve të grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, ka sqaruar largimin nga seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës. Gashi thotë se kanë më shumë se...

Opozita lëshon sallën, qëndroi vetëm deputetja e AAK-së

para 2 muajve - RTV 21

Deputetët e opozitës lëshuan sallën e Kuvendit të Kosovës, pos deputetes së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Albena Reshitaj. Kundër mbajtjes së seancës u deklaruan shefat e grupeve parlamentare të Lidhjes...

Opozita lëshon sallën e Kuvendit

para 2 muajve - Reporteri

Grupi i Shefit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka thënë se ka më shumë se katër orë që ka korum për votim, por që Kuvendi nuk po voton, dhe sipas tij është e paarsyeshme dhe e palogjikshme pritja e...

Kuvendi i Kosovës miraton zgjatjen e masave emergjente për energji elektrike

para 2 muajve - Albeu

Me 61 vota për, Kuvendi i Kosovës ka miratuar kërkesën e Qeverisë për të zgjatur masat emergjente për furnizim me energji edhe për një muaj. Partitë opozitare bojkotuan votimin e kësaj mase të Qeverisë,...

Kuvendi i Kosovës miraton vazhdimin e masave emergjente për rrymën

para 2 muajve - Kallxo

Më 61 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar vazhdimin e masave emergjente për furnizimin me energji. Në votim nuk morën pjesë deputetët e opozitës, përveç Albena Reshitajt...

Kuvendi voton për vazhdimin e masave emergjenten në energji, ndërpritet seanca

para 2 muajve - Opinion.mk

Me 61 vota për Kuvendi i Kosovës ka votuar për vazhdimin e masave emergjente në energji, raporton Ekonomia Online. Kuvendi miratoi në parim edhe Projektligjin për edukimin në fëmijëri të hershme. Më pas...

Deputetja Reshitaj kundër opozitës, merr pjesë në votimin e masave emergjente për energjinë

para 2 muajve - Telegrafi

Opozita e la lëshuar seancën e kuvendit, për shkak të vonesave dhe pritjes së deputetëve të opozitës. I pari këtë e bëri të ditur Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, e pastaj edhe Abelard...

“Kam të drejtë të caktoj pauza e pushime sa herë ka nevojë”, Konjufca u përgjigjet kritikave të opozitës

para 2 muajve - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca i është përgjigjur kritikave të opozitës për shkak të seancës së sotme e cila ende nuk ka nisur punimet në mënyrën e duhur. Konjufca, deklaroi se roli i tij...

Kursime dhe reduktime të rrymës – deputetët votojnë zgjatjen e masës emergjente për energjinë

para 2 muajve - Telegrafi

Me 61 vota për, asnjë kundër e abstenim deputetët e Kuvendi të Kosovës kanë votuar masën emergjente për energjinë që përcakton reduktimet e rrymës. Lajmi në përditësim…

LDK lëshon seancën pas vonesës në nisjen e saj

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Grupi parlamentar i LDK-së ka lëshuar sallën e kuvendit pasi siç tha shefi i grupit të kësaj partie, Arben Gashi, është e paarsyeshme dhe e palogjikshme pritja e deputetëve të opozitës. Ai tha se në momentin...

Miratohet vendimi për vazhdimin e masave emergjente për energji

para 2 muajve - Bota Sot

Kuvendi i Kosovës ka miratuar vendimin e Qeverisë së Kosovës për zgjatjen e masave emergjente në furnizim me energji elektrike. 61 deputet kanë marrë pjesë në votim dhe të gjithë e kanë dhënë votën e tyre...

Vonohen deputetët, Opozita lëshon seancën e Kuvendit

para 2 muajve - OraInfo

Partitë opozitare Lidhja Demokratike e Kosovës, Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovë e kanë lëshuar seancën e Kuvendit. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi tha...

Miratohet zgjatja e masave emergjente për furnizim me energji

para 2 muajve - Bota Sot

Kuvendi Kosovës me 61 vota pro ka votuar për vendimin e qeverisë që parasheh vazhdimin e masave emergjente për furnizim me energji elektrike edhe për 30 ditë. Pro këtij vendimi ka votuar edhe deputetja...

“Kam të drejtë të caktoj pauza e pushime sa herë ka nevojë”, Konjufca u përgjigjet kritikave të opozitës

para 2 muajve - Bota Sot

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca i është përgjigjur kritikave të opozitës për shkak të seancës së sotme e cila ende nuk ka nisur punimet në mënyrën e duhur. Konjufca, deklaroi se roli i tij...

Kuvendi miraton zgjatjen e masave emergjente për rrymë

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Me 61 vota për, Kuvendi i Kosovës ka miratuar kërkesën e Qeverisë për të zgjatur masat emergjente për furnizim me energji edhe për një muaj. Partitë opozitare bojkotuan votimin e kësaj mase të Qeverisë,...

Pa opozitën, Kuvendi miraton zgjatjen e masave emergjente për energjinë elektrike

para 2 muajve - Zeri

Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot vendimin e Qeverisë për zgjatjen e masave emergjente për furnizim me energji elektrike. Në Kuvend ishin vetëm 61 deputetë të pozitës, të cilët të gjithë votuan pro këtij...

Opozita lëshon seancën, kundërshtojnë pritjen e deputetëve të LVV-së

para 2 muajve - Kallxo

Partitë opozitare PDK, LDK dhe AAK, janë larguar nga seanca e Kuvendit të Kosovës e cila ka filluar pas më shumë se një orë ore pauzë me kërkesë të kryeparlamentarit Glauk Konjufca për të pritur deputetët...

Albena Reshitaj sërish kundër partisë së saj, voton për vazhdimin e masave emergjente të energjisë elektrike

para 2 muajve - Kallxo

Deputetja Albena Reshitaj ka dalë kundër vendimit të partisë së saj, AAK-së të cilët e lëshuan sallën e Kuvendit për të kundërshtuar pritjen e deputetëve të partisë në pushtet për tu krijuar kuorumi për...

LDK lëshoi sot sallën e Kuvendit, Arben Gashi sqaron se pse ndodhi kjo

para 2 muajve - Fakti Ditor

Përmes një video të publikuar në Facebook, shefi i deputetëve të grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, ka sqaruar largimin nga seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës. Gashi thotë se kanë më shumë se...

Deputetja Reshitaj kundër opozitës, merr pjesë në votimin e masave emergjente për energjinë

para 2 muajve - GazetaBlic

Opozita e la lëshuar seancën e kuvendit, për shkak të vonesave dhe pritjes së deputetëve të opozitës. I pari këtë e bëri të ditur Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, e pastaj edhe Abelard...

Me “çykë të zorit”, Kuvendi miraton masat emergjente për energji

para 2 muajve - GazetaBlic

Pa opozitën, deputetët e mazhorancës kanë miratuar vazhdimin e masave emergjente për energjinë elektrike, raporton Gazeta Blic. Për këtë pikë ishin 61 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim. Seanca...

Shtyhet seanca për në orën 13:00

para 2 muajve - Koha.net

Kuvendi i Kosovës shtyu seancës e së hënës për në orën 13:00, për shkak të mungesës së kuorumit. Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, deklaroi se Komisioni për Legjislacion po i interviston kandidatët...

Seanca e Kuvendit shtyhet për në orën 13:00

para 2 muajve - Reporteri

Seanca e Kuvendit të Kosovës e cila ishte thirrur për në orën 11:00, është shtyrë për në orën 13:00. Këtë njoftim për deputetët e dha kryeparlamentari, Glauk Konjufca. Arsyeja e kësaj shtyrje është që...

Konjufca e Gashi diskutojnë në Kuvend, shkak mosfillimi i seancës

para 2 muajve - Opinion.mk

Kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca ka debatuar me deputetin e LDK-së Arben Gashi lidhur me vonesën e fillimit të seancës, raporton Ekonomia Online. Seanca ishte paraparë të mbahej në orën 10:00, por është...

Opozita e lëshon seancën, mbetet në sallë vetëm Albena Reshitja

para 2 muajve - GazetaBlic

Partitë opozitare Lidhja Demokratike e Kosovës, Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovë e kanë lëshuar seancën e Kuvendit. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi tha...

Opozita lëshon seancën, në sallë vetëm kjo deputete

para 2 muajve - Bota Sot

Opozita e la lëshuar senacën e kuvendit, për shkak të vonesave dhe prites së deputetëve të opozitës. I pari këtë e bëri të ditur Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, e pastaj edhe Abelard...

LDK-ja braktis seancën e Kuvendit

para 2 muajve - Zeri

Grupi Parlamentar i LDK-së ka braktisur seancën e sotme të Kuvendit. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, ka thënë se deputetët e partisë së tij do të braktisin seancën e sotme, pasi sipas...

“Ka kuorum, që 4 orë presim për votim” / Arben Gashi i LDK me akuza të rënda ndaj VV-së e Konjufcës: E patolerushme, e palogjikshme, jo demokratike

para 2 muajve - GazetaBlic

Tri partitë opozitare kanë lëshuar seancën e Kuvendit të Kosovës me arsyetimin se tash e katër orë ka kuorum për votim, por që po mungojnë deputetët e shumicës, raporton Gazeta Blic. Ka qenë Arben Gashi...

Besnik Tahiri: Nuk ka kushte për punë, të mbyllet seanca

para 2 muajve - GazetaBlic

Shefi i GP të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se seanca e Kuvendit duhet të mbyllet, pasi nuk ka kushte për punë, raporton Gazeta Blic. Ai tha se mund të rrinë fizikisht në Kuvend por që nuk ka deputetë...

Tahiri: Kuvendi po dështon, mazhoranca e papërgjegjshme dhe me menaxhim të dobët

para 2 muajve - GazetaBlic

Abelard Tahiri, shef i GP të PDK-së, tha se mazhoranca po sillet me shumë papërgjegjësi dhe se Kuvendi po dështon vazhdimisht, raporton Gazeta Blic. Ai tha se Kuvendi duhet të vazhdojë seancën, derisa...

Shtyhet seanca, shkak mungesa e kuorumit për masat emergjente të energjisë

para 2 muajve - RTK

Seanca e Kuvendit të Kosovës është shtyrë për në orën 13:00, në mungesë të kourumit për të votuar për pikën e parë të rendit të ditës – për masat emergjente të energjisë. Në fakt, një pjesë e deputetëve...

Shtyhet seanca, Konjufca kërkoi mendimin e opozitës, por nuk i dëgjoi

para 2 muajve - RTV 21

Kuvendi i Kosovës shtyu për në orën 13:00 seancën e cila ishte planifikuar të mbahej në orën 11:00. Kryetari Glauk Konjufca, në fillim të seancës kërkoi të dijë nëse opozita do të marrë pjesë në votim,...

Seanca e Kuvendit shtyhet për në orën 13:00

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Seanca e Kuvendit të Kosovës e cila ishte thirrur për në orën 11:00, është shtyrë për në orën 13:00. Këtë njoftim për deputetët e dha kryeparlamentari, Glauk Konjufca. Arsyeja e kësaj shtyrje është që...

LDK-ja braktisi seancën, Gashi publikon videon: Qe pse

para 2 muajve - Ekonomia Online

Me anë të një videoje të publikuar në Facebook, shefi i deputetëve të LDK-së, Arben Gashi ka reaguar duke e arsyetuar largimin nga seanca e sotme e Kuvendit të Kosovë. Ai në mbishkrimin e videos shkroi...

Seanca e Kuvendit shtyhet për në orën 13:00, shkak intervistimi i kandidatëve për anëtarë të KGjK-së

para 2 muajve - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca e ka shtyrë fillimin e seancës së Kuvendit për në orën 13:00 pasi shumica parlamentare nuk i kishte numrat e mjaftueshëm për të votuar masat emergjente të...

Miratohet zgjatja e masave emergjente për furnizim me energji

para 2 muajve - Lajmi.net

Kuvendi Kosovës me 61 vota pro ka votuar për vendimin e qeverisë që parasheh vazhdimin e masave emergjente për furnizim me energji elektrike edhe për 30 ditë. Pro këtij vendimi ka votuar edhe deputetja...

Deputetja e AAK-së kundër partisë së saj në Kuvend, voton pro masave emergjente për energjinë

para 2 muajve - Infokusi

Deputetja nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Albena Reshitaj, është e vetmja nga kjo parti që sot nuk lëshoi sallën e Kuvendit dhe votoi pro masave emergjente të qeverisë për gjendjen me energjinë...

VV nuk i ka numrat në Kuvend, Glauk Konjufca shtyn seancën

para 2 muajve - Gazeta Express

Është shtyrë për në ora 13:00 seanca e Kuvendit. Kjo pasi mazhoranca nuk i pati numrat për ta vazhduar seancën. Lexo Edhe: Shefat e Grupeve Parlamentare të partive opozitare u deklaruan kundër shtyrjes...

VV nuk i ka numrat në Kuvend, Glauk Konjufca shtyn seancën

para 2 muajve - OraInfo

Është shtyrë për në ora 13:00 seanca e Kuvendit. Kjo pasi mazhoranca nuk i pati numrat për ta vazhduar seancën. Shefat e Grupeve Parlamentare të partive opozitare u deklaruan kundër shtyrjes së seancës,...

Kuvendi miraton vendimin e qeverisë për zgjatjen e masave emergjente në furnizim me energji

para 2 muajve - Infokusi

Kuvendi e ka miratuar vendimin e qeverisë për zgjatjen e masave emergjente në furnizim me energji. Në votim kanë marr pjesë 61 deputetë, pa opozitën. Të gjithë kanë votuar pro këtij vendimi. Ndërkohë para...

Opozita lëshon sallën e Kuvendit

para 2 muajve - Infokusi

Grupi i Shefit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka thënë se ka më shumë se katër orë që ka korum për votim, por që Kuvendi nuk po voton, dhe sipas tij është e paarsyeshme dhe e palogjikshme pritja e...

Shtyhet seanca, shkak intervistimi i kandidatëve për anëtarë të KGjK-së

para 2 muajve - Opinion.mk

Seanca e Kuvendit të Kosovës e cila ishte thirrur për në orën 11:00, është shtyrë për në orën 13:00. Këtë njoftim për deputetët e dha kryeparlamentari, Glauk Konjufca, raporton Ekonomia Online. Arsyeja...

VV nuk i ka numrat në Kuvend, Glauk Konjufca shtyn seancën

para 2 muajve - GazetaBlic

Është shtyrë për në ora 13:00 seanca e Kuvendit, raporton Gazeta Blic. Kjo pasi mazhoranca nuk i pati numrat për ta vazhduar seancën. Shefat e Grupeve Parlamentare të partive opozitare u deklaruan kundër...

Opozita lëshon seancën e Kuvendit, vonohen deputetët

para 2 muajve - Lajmi.net

Partitë opozitare Lidhja Demokratike e Kosovës, Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovë e kanë lëshuar seancën e Kuvendit. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi tha...

Kuvendi miraton vendimin e qeverisë për zgjatjen e masave emergjente në furnizim me energji

para 2 muajve - Bota Press

Kuvendi e ka miratuar vendimin e qeverisë për zgjatjen e masave emergjente në furnizim me energji. LEXO EDHE KETE 5 vjet burgim për dy ish-zyrtarë të ministrisë Në votim kanë marr pjesë 61 deputetë, pa...

Kuvendi miraton zgjatjen e masave emergjente për rrymë

para 2 muajve - Periskopi

Me 61 vota për, Kuvendi i Kosovës ka miratuar kërkesën e Qeverisë për të zgjatur masat emergjente për furnizim me energji edhe për një muaj. Partitë opozitare bojkotuan votimin e kësaj mase të Qeverisë,...

Opozita e lëshon seancën, mbetet në sallë vetëm Albena Reshitaj

para 2 muajve - Ekonomia Online

Partitë opozitare Lidhja Demokratike e Kosovës, Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovë e kanë lëshuar seancën e Kuvendit, raporton Ekonomia Online. Shefi i Grupit Parlamentar...

Seanca e Kuvendit shtyhet për në orën 13:00

para 2 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca e ka shtyrë fillimin e seancës së Kuvendit për në orën 13:00 pasi shumica parlamentare nuk i kishte numrat e mjaftueshëm për të votuar masat emergjente të...

Kuvendi voton për vazhdimin e masave emergjenten në energji, ndërpritet seanca

para 2 muajve - Ekonomia Online

Me 61 vota për Kuvendi i Kosovës ka votuar për vazhdimin e masave emergjente në energji, raporton Ekonomia Online.

Kuvendi miraton vendimin për zgjatjen e masave emergjente për furnizim me energji

para 2 muajve - Epoka e Re

Kuvendi i Republikës së Kosovës ka miratuar vendimin për zgjatjen e masave emergjente për furnizim me energji. Në favor të këtij vendimi kanë votuar 61 deputetë sa ishin në sallën e Kuvendit. Kalimin e...

Shtyhet për disa minuta seanca e Kuvendit të Kosovës, kjo është arsyeja

para 2 muajve - Infokusi

Seanca e Kuvendit të Kosovës është shtyrë për disa minuta, shkruan Gazeta Infokus. Këtë e ka bërë të ditur kyeparlamentari Glauk Konjufca i cili tha se seanca po shtyhet për shkak se janë duke u intervistuar...

Opozita lëshon seancën e Kuvendit

para 2 muajve - Epoka e Re

Partitë opozitare, Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) e kanë lëshuar seancën e Kuvendit. Shefi i grupit parlamentar të PDK-së,...

Pushteti nuk arrin t’i mbledhë 61 deputetë, opozita largohet: Lojërat e deputetëve që s’ka kush t’ua ndalë rrogat

para 2 muajve - Periskopi

Seanca e parapararë e Kuvendit për në orën 13:00 ka filluar me probleme. Në këtë seancë, është paraparë votimi i  masave emergjente për energjinë. Shefi i deputetëve të LDK-së, parti e cila edhe u largua...

Opozita e lëshon seancën, mbetet në sallë vetëm Albena Reshitja

para 2 muajve - Ekonomia Online

Partitë opozitare Lidhja Demokratike e Kosovës, Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovë e kanë lëshuar seancën e Kuvendit, raporton Ekonomia Online. Shefi i Grupit Parlamentar...

LDK-ja lëshon seancën, shkak vonesa për nisjen e saj

para 2 muajve - Epoka e Re

Grupi parlamentar i LDK-së ka lëshuar sallën e kuvendit pasi siç ka thënë shefi i grupit të kësaj partie, Arben Gashi është e paarsyeshme dhe e palogjikshme pritja e deputetëve të opozitës. Ai ka thënë...

Konjufca e Gashi diskutojnë në Kuvend, shkak mosfillimi i seancës

para 2 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca ka debatuar me deputetin e LDK-së Arben Gashi lidhur me vonesën e fillimit të seancës, raporton Ekonomia Online. Seanca ishte paraparë të mbahej në orën 10:00, por është...

Seanca e Kuvendit shtyhet për në orën 13:00

para 2 muajve - ATV Live

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca e ka shtyrë fillimin e seancës së Kuvendit për në orën 13:00 pasi shumica parlamentare nuk i kishte numrat e mjaftueshëm për të votuar masat emergjente të...

VV nuk i ka numrat në Kuvend, Glauk Konjufca shtyn seancën

para 2 muajve - Bota Press

Është shtyrë për në ora 13:00 seanca e Kuvendit.Kjo pasi mazhoranca nuk i pati numrat për ta vazhduar seancën. LEXO EDHE KETE Ndërron jetë specialistja e mjekësisë së përgjithshme Shefat e Grupeve Parlamentare...

Pushteti nuk i ka numrat në Kuvend, Konjufca shtyn seancën

para 2 muajve - Epoka e Re

Është shtyrë për në ora 13:00 seanca e Kuvendit. Kjo shtyrje e ka ndodhur pasi shumica parlamentare nuk i kishte numrat për ta vazhduar seancën. Shefat e grupeve parlamentare të partive opozitare janë...

Shtyhet seanca e kuvendit për ora 13:00 – Kjo është arsyeja

para 2 muajve - Insajderi.org

Kuvendi i Kosovës shtyu seancës e së hënës për në orën 13:00, për shkak të mungesës së kuorumit. Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, deklaroi se Komisioni për Legjislacion po i interviston kandidatët...

Shtyhet seanca, shkak intervistimi i kandidatëve për anëtarë të KGjK-së

para 2 muajve - Ekonomia Online

Seanca e Kuvendit të Kosovës e cila ishte thirrur për në orën 11:00, është shtyrë për në orën 13:00. Këtë njoftim për deputetët e dha kryeparlamentari, Glauk Konjufca, raporton Ekonomia Online. Arsyeja...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK