Shumë kompani detyrohen të mbyllin dyert shkaku i krizës energjetike

para 2 muajve - Zhurnal

Shkup, 3 Tetor – Pas takimit të pasuksesshëm të kreut të shtetit për një marrëveshje dypalëshe, për furnizimin me energji elektrike nga Bullgaria, optimizmi i bizneseve të mëdha se autoritetet do të ofrojnë...

34 milion euro tetori, energjia ‘luksi” i shpërdoruar nga shqiptarët

para 2 muajve - Mapo

Aranit Muraçi Dy janë kriteret që çmimi i energjisë të mbetet i pandryshuar: moti dhe fakti sesa energjia elektrike do të kursehet nga qytetarët. Kështu të paktën premtoi kryeministri Edi Rama, teksa anuloi...

Shkupi nuk pret ndryshim në politikën e jashtme të Sofjes

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Maqedonia e Veriut nuk pret ndryshim të politikës bullgare ndaj saj edhe pas zgjedhjeve parlamentare që u mbajtën më 2 tetor, thonë nga Qeveria maqedonase duke komentuar rezultatin që sërish ka lënë paqartësi...

Maqedonia e Veriut nuk pret ndryshime të politikës bullgare ndaj saj

para 2 muajve - Nistori

Maqedonia e Veriut nuk pret ndryshim të politikës bullgare ndaj saj edhe pas zgjedhjeve parlamentare që u mbajtën më 2 tetor, thonë nga Qeveria maqedonase duke komentuar rezultatin që sërish ka lënë paqartësi...

Rrymën elektrike, ditën e blejnë shtrenjtë e natën e shesin lirë?

para 2 muajve - Flaka

Opozita në Maqedoninë e Veriut po akuzon pushtetin se po shet me çmim të lirë rrymën që po tepron gjatë natës, ndërkaq po blen me çmim të lartë energji gjatë ditës. Autoritetet maqedonase kanë shpallur...

Shkupi nuk pret ndryshim në politikën e jashtme të Sofjes

para 2 muajve - Flaka

Maqedonia e Veriut nuk pret ndryshim të politikës bullgare ndaj saj edhe pas zgjedhjeve parlamentare që u mbajtën më 2 tetor, thonë nga Qeveria maqedonase duke komentuar rezultatin që sërish ka lënë paqartësi...

Shumë kompani detyrohen të mbyllin dyert shkaku i krizës energjetike në Maqedoni

para 2 muajve - Telegrafi

Pas takimit të pasuksesshëm të kreut të shtetit për një marrëveshje dypalëshe, për furnizimin me energji elektrike nga Bullgaria, optimizmi i bizneseve të mëdha se autoritetet do të ofrojnë energji elektrike...

Shumë kompani detyrohen të mbyllin dyert shkaku i krizës energjetike

para 2 muajve - Alsat-M

Gazetar: Ile Petreski Pas takimit të pasuksesshëm të kreut të shtetit për një marrëveshje dypalëshe, për furnizimin me energji elektrike nga Bullgaria, optimizmi i bizneseve të mëdha se autoritetet do...

Shumë kompani detyrohen të mbyllin dyert shkaku i krizës energjetike në Maqedoni

para 2 muajve - Bota Sot

Pas takimit të pasuksesshëm të kreut të shtetit për një marrëveshje dypalëshe, për furnizimin me energji elektrike nga Bullgaria, optimizmi i bizneseve të mëdha se autoritetet do të ofrojnë energji elektrike...

Shumë kompani detyrohen të mbyllin dyert shkaku i krizës energjetike në Maqedoni

para 2 muajve - Tetova Sot

Pas takimit të pasuksesshëm të kreut të shtetit për një marrëveshje dypalëshe, për furnizimin me energji elektrike nga Bullgaria, optimizmi i bizneseve të mëdha se autoritetet do të ofrojnë energji elektrike...

Shumë kompani detyrohen të mbyllin dyert shkaku i krizës energjetike

para 2 muajve - Flaka

Pas takimit të pasuksesshëm të kreut të shtetit për një marrëveshje dypalëshe, për furnizimin me energji elektrike nga Bullgaria, optimizmi i bizneseve të mëdha se autoritetet do të ofrojnë energji elektrike...

Nuredini: Qytetarët të mos ngrohen me gjithçka, do të hetohet çmimi i shitjes së druve

para 2 muajve - Portalb

Duke marrë parasysh krizën ekonomike dhe energjetike, ndotja e ajrit pritet të rritet këtë dimër , tha ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Naser Nuredini në konferencën e sotme për shtyp. Ai...

Shumë kompani detyrohen të mbyllin dyert shkaku i krizës energjetike në Maqedoni

para 2 muajve - VOX TV

Pas takimit të pasuksesshëm të kreut të shtetit për një marrëveshje dypalëshe, për furnizimin me energji elektrike nga Bullgaria, optimizmi i bizneseve të mëdha se autoritetet do të ofrojnë energji elektrike...

Kriza energjetike: Defektet e rrymës – qytetarët nga frika blejnë dru për ngrohje

para 2 muajve - Klan Macedonia

PREJ 60, NË 100 EURO RRITET ÇMIMI I DRURIT Në këtë mënyrë Zaim Sinani nga Kondova po përgatitet për dimrin. Sipas tij ngrohja me dru është më e sigurtë dhe më e lirë në krize ekonomike e energjitike, raporton...

Shumë kompani detyrohen të mbyllin dyert shkaku i krizës energjetike në Maqedoni

para 2 muajve - Lajm

Pas takimit të pasuksesshëm të kreut të shtetit për një marrëveshje dypalëshe, për furnizimin me energji elektrike nga Bullgaria, optimizmi i bizneseve të mëdha se autoritetet do të ofrojnë energji elektrike...

Shumë kompani në Maqedoni detyrohen të mbyllin dyert shkaku i krizës energjetike

para 2 muajve - Nistori

Pas takimit të pasuksesshëm të kreut të shtetit për një marrëveshje dypalëshe, për furnizimin me energji elektrike nga Bullgaria, optimizmi i bizneseve të mëdha se autoritetet do të ofrojnë energji elektrike...

Shumë kompani detyrohen të mbyllin dyert shkaku i krizës energjetike

para 2 muajve - Almakos

Gazetar: Ile Petreski Pas takimit të pasuksesshëm të kreut të shtetit për një marrëveshje dypalëshe, për furnizimin me energji elektrike nga Bullgaria, optimizmi i bizneseve të mëdha se autoritetet do...

Nuk ka rrymë të lirë bullgare, Maqedonia do ta blejë shtrenjtë, ndaj do t’i lutet BE-së për ndihmë

para 2 muajve - Shqipmedia

Maqedonia dhe Bullgaria duket se janë gjithnjë e më larg marrëveshjes për blerjen e energjisë elektrike të lirë, shkruan Alsat. Qeveria kërkon të blejë energji elektrike me 200 euro për megavat orë, që...

Radev: Bullgaria është e gatshme ta rrisë eksportin e rrymës në Republikën e Maqedonisë së Veriut në përputhje me rregullat evropiane

para 2 muajve - Shqipmedia

Presidenti i Bullgarisë Rumen Radev deklaroi se Bullgaria është eksportuesi kryesor i energjisë elektrike në rajon dhe se është e gatshme ta rrisë eksportin e saj në Republikën e Maqedonisë së Veriut në...

Radev: Gati për ta rritur eksportin e energjisë elektrike drejt RMV-së

para 2 muajve - Klan

Radev: Gati për ta rritur eksportin e energjisë elektrike drejt RMV-së Negociatat reale RMV-BE, pas futjes së bullgarëve në kushtetutë Presidenti bullgar, Rumen Radev, ka deklaruar se Bullgaria është eksportuesi...

Sofja i kujton Shkupit kushtin për negociatat me BE

para 2 muajve - Klan

Sofja i kujton Shkupit kushtin për negociatat me BE Radev – Pendarovskit: Vetëm pas futjes së bullgarëve në Kushtetutë Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, ka deklaruar se konform rregullave të tregut...

Situata energjitike/ Eksperti Duleviç: Administrata shpërdoron energji. E largët dita kur Shqipëria do të mbetet pa drita

para 2 muajve - Vizion Plus

Situata energjitike, në vend dhe jo vetëm, vijon të mbetet një shqetësim. Megjithatë, eksperti i energjisë, Azmir Duleviç tha për Vizion Plus se Shqipëria nuk është në kushtet e vendeve europiane pasi...

Sofja i kujton Shkupit kushtin për negociatat me BE

para 2 muajve - Flaka

Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, ka deklaruar se konform rregullave të tregut energjetik evropian dhe ligjeve bullgare, Bullgaria është e gatshme ta rrisë eksportin e energjisë në Maqedoninë e Veriut....

Radev: Bullgaria është e gatshme ta rrisë eksportin e rrymës në Republikën e Maqedonisë së Veriut në përputhje me rregullat evropiane

para 2 muajve - Medial

Sofje, 2 tetor – Presidenti i Bullgarisë Rumen Radev deklaroi se Bullgaria është eksportuesi kryesor i energjisë elektrike në rajon dhe se është e gatshme ta rrisë eksportin e saj në Republikën e Maqedonisë...

Radev: Bullgaria është e gatshme ta rrisë eksportin e rrymës në Republikën e Maqedonisë së Veriut në përputhje me rregullat evropiane

para 2 muajve - Zhurnal

Sofje, 2 tetor – Presidenti i Bullgarisë Rumen Radev deklaroi se Bullgaria është eksportuesi kryesor i energjisë elektrike në rajon dhe se është e gatshme ta rrisë eksportin e saj në Republikën e Maqedonisë...

Radev: Bullgaria është e gatshme të rrisë eksportin e energjisë elektrike në Maqedoninë e Veriut

para 2 muajve - Portalb

Bullgaria është eksportuesi kryesor i energjisë elektrike në rajon dhe është e gatshme të rrisë eksportet e saj në Republikën e Maqedonisë së Veriut në përputhje me rregullat e tregut evropian të energjisë...

Radev: Bullgaria është e gatshme ta rrisë eksportin e rrymës në Maqedoni, në përputhje me rregullat evropiane

para 2 muajve - TV21

Presidenti i Bullgarisë Rumen Radev deklaroi se Bullgaria është eksportuesi kryesor i energjisë elektrike në rajon dhe se është e gatshme ta rrisë eksportin e saj në Republikën e Maqedonisë së Veriut në...

KESH blen rreth 34 mln euro energji për muajin tetor

para 2 muajve - ABC News

Korporata Elektroenergjitke Shqiptare ka siguruar energjinë për të plotësuar nevojat e vendit për muajin tetor. Në bazë të tenderit të zhvilluar energjia është blerë për periudhën 1-31 tetor dhe ka kushtuar...

(VIDEO) Radev për maqedonasit: E rrisim eksportin e energjisë, por harroni të kaluarën

para 2 muajve - Shenja

Presidenti i Bullgarisë Rumen Radev thotë se janë të gatshëm që të rrisin eksportet e energjisë elektrike në Maqedoninë e Veriut në përputhje me rregullat e tregut evropian të energjisë dhe legjislacionit...

Radev: Bullgaria është e gatshme ta rrisë eksportin e rrymës në Republikën e Maqedonisë së Veriut në përputhje me rregullat evropiane

para 2 muajve - InfoShqip

Presidenti i Bullgarisë Rumen Radev deklaroi se Bullgaria është eksportuesi kryesor i energjisë elektrike në rajon dhe se është e gatshme ta rrisë eksportin e saj në Republikën e Maqedonisë së Veriut në...

“Bullgaria e gatshme të rrisë eksportin e energjisë elektrike në RMV”

para 2 muajve - Tetova Sot

Bullgaria është e gatshme të rrisë eksportin e energjisë elektrike në Republikën e Maqedonisë së Veriut, por në përputhje me normat e tregut europian të energjisë dhe legjislacionin bullgar, tha sot presidenti...

Radev: Bullgaria është e gatshme të rrisë eksportin e energjisë elektrike në Maqedoninë e Veriut

para 2 muajve - Telegrafi

Bullgaria është e gatshme të rrisë eksportin e energjisë elektrike në Republikën e Maqedonisë së Veriut, por në përputhje me normat e tregut evropian të energjisë dhe legjislacionin bullgar, tha sot presidenti...

Presidenti bullgar për maqedonasit: E rrisim eksportin e energjisë, por çlirohuni nga e kaluara!

para 2 muajve - Almakos

Presidenti bullgar për maqedonasit: E rrisim eksportin e energjisë, por çlirohuni nga e kaluara! Bullgaria mund të rrisë eksportin e energjisë në Maqedoninë e Veriut, ndërkohë që angazhohet edhe për më...

Radev: Gati për ta rritur eksportin e rrymës drejt RMV-së

para 2 muajve - Aktuale

Presidenti bullgar, Rumen Radev, ka deklaruar se Bullgaria është eksportuesi kryesor I energjisë elektrike në rajon dhe se është e gatshme ta rrisë eksportin drejt RMV-së. Në Bullgari, sot mbahen zgjedhje...

Radev: Gati për ta rritur eksportin e rrymës drejt RMV-së

para 2 muajve - Klan Macedonia

NEGOCIATAT REALE RMV-BE, PAS FUTJES SË BULLGARËVE NË KUSHTETUTË Presidenti bullgar, Rumen Radev, ka deklaruar se Bullgaria është eksportuesi kryesor I energjisë elektrike në rajon dhe se është e gatshme...

“Bullgaria e gatshme të rrisë eksportin e energjisë elektrike në RMV”

para 2 muajve - Pa censure

Bullgaria është e gatshme të rrisë eksportin e energjisë elektrike në Republikën e Maqedonisë së Veriut, por në përputhje me normat e tregut europian të energjisë dhe legjislacionin bullgar, tha sot presidenti...

Radev: Bullgaria është e gatshme ta rrisë eksportin e rrymës në Republikën e Maqedonisë së Veriut në përputhje me rregullat evropiane

para 2 muajve - GazetaMax

Sofje, 2 tetor – Presidenti i Bullgarisë Rumen Radev deklaroi se Bullgaria është eksportuesi kryesor i energjisë elektrike në rajon dhe se është e gatshme ta rrisë eksportin e saj në Republikën e Maqedonisë...

Presidenti bullgar për maqedonasit: E rrisim eksportin e energjisë, por çlirohuni nga e kaluara!

para 2 muajve - Shenja

Bullgaria mund të rrisë eksportin e energjisë në Maqedoninë e Veriut, ndërkohë që angazhohet edhe për më shumë mbështetje për Shkupin nga ana e Bashkimit Evropian. Ky është premtimi i presidentit bullgar...

Nuk ka rrymë të lirë bullgare, Maqedonia do ta blejë shtrenjtë, ndaj do t’i lutet BE-së për ndihmë

para 2 muajve - InfoShqip

Maqedonia dhe Bullgaria duket se janë gjithnjë e më larg marrëveshjes për blerjen e energjisë elektrike të lirë, shkruan Alsat. Qeveria kërkon të blejë energji elektrike me 200 euro për megavat orë, që...

Radev: Bullgaria është e gatshme ta rrisë eksportin e rrymës në Maqedoni

para 2 muajve - VOX TV

Presidenti i Bullgarisë Rumen Radev deklaroi se Bullgaria është eksportuesi kryesor i energjisë elektrike në rajon dhe se është e gatshme ta rrisë eksportin e saj në Republikën e Maqedonisë së Veriut në...

Maqedonia e Veriut kërkon rrymë nga Bullgaria

para 2 muajve - Ina

Maqedonia e Veriut ka kërkuar nga Bullgaria ndihmë në përballje me krizën energjetike, respektivisht t’i shesë energji elektrike, pa shkelur rregullat e Bashkimit Evropian. Kjo u bë ditur nga presidenti...

“Bullgaria e gatshme të rrisë eksportin e energjisë elektrike në RMV”

para 2 muajve - Almakos

Bullgaria është e gatshme të rrisë eksportin e energjisë elektrike në Republikën e Maqedonisë së Veriut, por në përputhje me normat e tregut europian të energjisë dhe legjislacionin bullgar, tha sot presidenti...

Maqedonia e Veriut “në dorë” të Bullgarisë, kërkon energji për dimrin

para 2 muajve - Gazeta Tema

Maqedonia e Veriut i ka kërkuar zyrtarisht ndihmë Bullgarisë që t’i shesë energji për të përballuar dimrin, i cili pritet të jetë shumë i vështirë për shumë vende të rajonit tonë. Lajmi u bë i ditur nga...

“Bullgaria e gatshme të rrisë eksportin e energjisë elektrike në RMV”

para 2 muajve - Nistori

Bullgaria është e gatshme të rrisë eksportin e energjisë elektrike në Republikën e Maqedonisë së Veriut, por në përputhje me normat e tregut europian të energjisë dhe legjislacionin bullgar, tha sot presidenti...

Radev: Bullgaria është e gatshme ta rrisë eksportin e rrymës në Maqedoni

para 2 muajve - Zyrtare

Presidenti i Bullgarisë Rumen Radev deklaroi se Bullgaria është eksportuesi kryesor i energjisë elektrike në rajon dhe se është e gatshme ta rrisë eksportin e saj në Republikën e Maqedonisë së Veriut në...

Nuk ka rrymë të lirë bullgare, Maqedonia do ta blejë shtrenjtë, ndaj do t’i lutet BE-së për ndihmë?

para 2 muajve - Lajm

Maqedonia dhe Bullgaria duket se janë gjithnjë e më larg marrëveshjes për blerjen e energjisë elektrike të lirë, shkruan Alsat. Qeveria kërkon të blejë energji elektrike me 200 euro për megavat orë, që...

Maqedonia dhe Bullgaria larg marrëveshjes për blerjen e energjisë elektrike të lirë?

para 2 muajve - Open-TV

Maqedonia dhe Bullgaria duket se janë gjithnjë e më larg marrëveshjes për blerjen e energjisë elektrike të lirë, shkruan Alsat. Qeveria kërkon të blejë energji elektrike me 200 euro për megavat orë, që...

MAQEDONIA E VERIUT KËRKON RRYMË NGA BULLGARIA

para 2 muajve - KDPolitik

Maqedonia e Veriut ka kërkuar nga Bullgaria ndihmë në përballje me krizën energjetike, respektivisht t’i shesë energji elektrike, pa shkelur rregullat e Bashkimit Evropian. Kjo u bë ditur nga presidenti...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK