Putini ia huqi: Zyrtarizoi aneksimin e 4 territoreve ukrainase, pak ditë me vonë i humbet të gjitha

para 2 muajve - Gazeta Express

Rusia nuk ka më kontroll të plotë të asnjë prej katër provincave të Ukrainës , të cilat thotë se i aneksoi javën e kaluar pasi trupat ukrainase thuhet se përparuan dhjetëra kilometra në provincën Kherson...

Trupat ukrainase vazhdojnë kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 2 muajve - TV21

Trupat ukrainase vazhduan të hënën kundërofensivën e tyre ndaj forcave ruse. Kievi dhe vëzhguesit e huaj kanë lënë të kuptohet se ka pasur përparime të reja në rajonin strategjik jugor të Khersonit, që...

Trupat ukrainase vazhdojnë kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 2 muajve - Gazeta Tema

Trupat ukrainase vazhduan të hënën kundërofensivën e tyre ndaj forcave ruse. Kievi dhe vëzhguesit e huaj kanë lënë të kuptohet se ka pasur përparime të reja në rajonin strategjik jugor të Khersonit, që...

Trupat ukrainase vazhdojnë kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 2 muajve - Top Channel

Trupat ukrainase vazhduan të hënën kundërofensivën e tyre ndaj forcave ruse. Kievi dhe vëzhguesit e huaj kanë lënë të kuptohet se ka pasur përparime të reja në rajonin strategjik jugor të Khersonit, që...

Trupat ukrainase vazhdojnë kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 2 muajve - Top Channel

Trupat ukrainase vazhduan të hënën kundërofensivën e tyre ndaj forcave ruse. Kievi dhe vëzhguesit e huaj kanë lënë të kuptohet se ka pasur përparime të reja në rajonin strategjik jugor të Khersonit, që...

Trupat ukrainase vazhdojnë kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 2 muajve - Vizion Plus

Trupat ukrainase vazhduan të hënën kundërofensivën e tyre ndaj forcave ruse. Kievi dhe vëzhguesit e huaj kanë lënë të kuptohet se ka pasur përparime të reja në rajonin strategjik jugor të Khersonit, që...

Ushtarët ukrainas e ngritin flamurin verdhë e kaltër edhe në një qytet tjetër, që ishte nën kontrollin e rusëve

para 2 muajve - Telegrafi

Ushtarët ukrainas nga brigada e 128-të, janë filmuar duke ngritur flamurin verdhë e kaltër në fshatin e çliruar Myrolyubivka në rajonin e Khersonin. Një shpërthim i fuqishëm i artilerisë dëgjohet në prapavijë...

Trupat ukrainase vazhdojnë kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 2 muajve - Zhurnal

Trupat ukrainase vazhduan të hënën kundërofensivën e tyre ndaj forcave ruse. Kievi dhe vëzhguesit e huaj kanë lënë të kuptohet se ka pasur përparime të reja në rajonin strategjik jugor të Khersonit, që...

Kundërsulmi ukrainas efikas/ Ushtarët ngrenë flamurin në një tjetër qytet të ‘aneksuar’ nga Rusia

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Trupat ukrainase vazhduan të hënën kundërofensivën e tyre ndaj forcave ruse. Kievi dhe vëzhguesit e huaj kanë lënë të kuptohet se ka pasur përparime të reja në rajonin strategjik jugor të Khersonit, që...

Trupat ukrainase vazhdojnë kundërofensivën, përparojnë drejt Khersonit

para 2 muajve - GazetaBlic

Trupat ukrainase vazhduan të hënën kundërofensivën e tyre ndaj forcave ruse. Kievi dhe vëzhguesit e huaj kanë lënë të kuptohet se ka pasur përparime të reja në rajonin strategjik jugor të Khersonit, që...

Trupat ukrainase vazhdojnë kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 2 muajve - Shenja

Trupat ukrainase vazhduan të hënën kundërofensivën e tyre ndaj forcave ruse. Kievi dhe vëzhguesit e huaj kanë lënë të kuptohet se ka pasur përparime të reja në rajonin strategjik jugor të Khersonit, që...

Përparim në rajonin e Kherson, trupat ukrainase vijojnë kundërofensivën ndaj Rusisë

para 2 muajve - Panorama

Trupat ukrainase vazhduan të hënën kundërofensivën e tyre ndaj forcave ruse. Kievi dhe vëzhguesit e huaj kanë lënë të kuptohet se ka pasur përparime të reja në rajonin strategjik jugor të Khersonit, që...

Trupat ukrainase vazhdojnë kundërofensivën ndaj forcave ruse

para 2 muajve - Bota Sot

Trupat ukrainase vazhduan të hënën kundërofensivën e tyre ndaj forcave ruse. Kievi dhe vëzhguesit e huaj kanë lënë të kuptohet se ka pasur përparime të reja në rajonin strategjik jugor të Khersonit, që...

KIEV – Trupat ukrainase avancojnë në Ukrainën lindore dhe jugore

para 2 muajve - Shqipmedia

KIEV, 3 tetor /ATSH-DPA/-Ndërsa kundërsulmi i tyre vazhdon, trupat ukrainase kanë vazhduar të avancojnë me sukses kundër pushtuesve rusë në lindje dhe jug të vendit. “Në rajonin e Luhanskut, ushtarët ukrainas...

Rusia nuk ka më kontroll të plotë të asnjë prej katër provincave të 'aneksuara' të Ukrainës

para 2 muajve - Ora news

Rusia nuk ka më kontroll të plotë të asnjë prej katër provincave të Ukrainës , të cilat thotë se i aneksoi javën e kaluar pasi trupat ukrainase thuhet se përparuan dhjetëra kilometra në provincën Kherson...

Kundërsulmi ukrainas efikas/ Ushtarët ngrenë flamurin në një tjetër qytet të ‘aneksuar’ nga Rusia

para 2 muajve - Syri

Një tjetër qytet i ‘aneksuar’ nga Rusia është çliruar nga ushtarët e brigadës së 128-të të Ukrainës, të cilët janë filmuar duke vendosur një flamur blu dhe të verdhë mbi fshatin Myrolyubivka në rajonin...

Ukraina bën përparimin më të madh në jug që nga fillimi i luftës me Rusinë

para 2 muajve - Telegrafi

Kievi bëri një përparim të madh ushtarak në Ukrainën jugore të hënën. Kështu shkruajnë mediat e huaja, sipas të cilave, trupat ukrainase rimorën fshatrat përgjatë brigjeve të lumit Dnipro në Ukrainën jugore,...

Kundër-ofensiva e Kievit/ Qyteti u ‘aneksua’ nga Rusia, ushtarët ukrainas rimarrin gjysmën e rajonit Kherson. Ngrenë flamurin…!

para 2 muajve - Java News

Ushtarët nga brigada e 128-të e Ukrainës janë filmuar duke vendosur një flamur blu dhe të verdhë mbi fshatin Myrolyubivka në rajonin Kherson. Në sfondin e videos dëgjohet një bum artilerie. Kjo pason një...

Ukraina bën përparimin më të madh në jug që nga fillimi i luftës me Rusinë

para 2 muajve - Bota Sot

Kievi bëri një përparim të madh ushtarak në Ukrainën jugore të hënën. Kështu shkruajnë mediat e huaja, sipas të cilave, trupat ukrainase rimorën fshatrat përgjatë brigjeve të lumit Dnipro në Ukrainën jugore,...

Trupat ukrainase pretendojnë se kanë çliruar qytetin Lyman

para 2 muajve - RTK

Ushtarët e forcave ukrainase pretendojnë se kanë çliruar qytetin kyç të Lymanit. Më herët ky qytet ishte përdorur nga forcat ruse si një qendër logjistike dhe transporti për operacionet e saj në veri të...

Ukraina thotë se 60 mijë trupa ruse janë vrarë deri më tani në luftë

para 2 muajve - Bota Sot

Ukraina ka lëshuar një vlerësim tjetër për numrin e trupave ruse që beson se janë vrarë që nga fillimi i luftës. Që nga e hëna, Kievi thotë se rreth 60 mijë 430 ushtarë rusë kanë vdekur, shkruan Sky News....

Lideri i Çeçenisë zotohet se do të dërgojë djemtë e tij adoleshentë në vijën e parë: Erdhi koha që të përjetojnë një betejë të vërtetë

para 2 muajve - Panorama

Udhëheqësi çeçen Ramzan Kadyrov thotë se tre djemtë e tij adoleshentë, të moshës 14, 15 dhe 16 vjeç, së shpejti do të udhëtojnë në vijën e frontit në Ukrainë për të luftuar me forcat ruse. Kadyrov është...

Ukraina bën përparim në rajonin Kherson

para 2 muajve - Klan

Ukraina bën përparim në rajonin Kherson Forcat ukrainase kanë ripushtuar disa qytete përgjatë bregut perëndimor të lumit Dnipro në Ukrainën jugore. Një avancim ukrainas përgjatë lumit Dnipro mund të bllokojë...

Forcat ukrainase çlirojnë fshatin në Donetsk, godasin objektivat ruse në shumë zona

para 2 muajve - Top Channel

Forcat ukrainase kanë çliruar fshatin Torske në rajonin e Donetsk dhe po i afrohen rimarrjes së Luhanskut. Zëdhënësi i Grupit Lindor të Forcave të Armatosura të Ukrainës, Serhiy Cherevaty tha se forcat...

Moska do të “vazhdojë të konsultimet” për kufijtë e territoreve të aneksuara

para 2 muajve - RTV 21

Moska do të “vazhdojë konsultimin” me banorët e rajoneve Zaporizhzhia dhe Kherson për të përcaktuar kufijtë e saktë të rajoneve të Ukrainës që pretendohet se janë aneksuar nga Rusia. “Sa i përket Khersonit...

Zelensky 'sfidon' Putinin, parashikon se çfarë do të ndodhë tani

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky , siguroi se flamuri i vendit të tij tashmë po valëvitet në shumë vende në Donbas ku Rusia mbajti referendume aneksimi që ai i cilësoi si "farsë". “Rusia organizoi...

Zelensky 'sfidon' Putinin, parashikon se çfarë do të ndodhë tani

para 2 muajve - Syri

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky , siguroi se flamuri i vendit të tij tashmë po valëvitet në shumë vende në Donbas ku Rusia mbajti referendume aneksimi që ai i cilësoi si "farsë". “Rusia organizoi...

Ukraina i publikon humbjet masive të rusëve

para 2 muajve - Koha.net

Mediumi ukrainas “The Kyiv Independent”, i ka publikuar të hënën humbjet e trupave ruse në luftë ndaj Ukrainës, qëkur nisi agresioni. Rusia i ka humbur mbi 60 mijë trupa, 265 avionë, 228 helikopterë, 2.380...

Përcaktimi i kufijve të rinj, Kremlini: Do të konsultohemi me banorët e Kherson-it dhe Zaporizhzhia-s

para 2 muajve - ABC News

Kremlini tha të hënën se do të konsultohet me banorët që jetojnë në dy nga rajonet ukrainase që u aneksuan javën e kaluar, Kherson dhe Zaporizhzhia për përcaktimin e kufijve të rinj, shkruan The Guardian....

Ukraina bën bilancin: Kemi vrarë 60 mijë rusë që nga fillimi i luftës

para 2 muajve - NOA

Ukrainë- Më shumë se 60 mijë ushtarë rusë kanë humbur jetën që nga fillimi i luftës në Ukrainë. Në një njoftim zyrtar, autoritetet ukrainase thanë gjithashtu se kanë shkatërruar më shumë se 2300 tanke....

Ukraina bën bilancin: Kemi vrarë 60 mijë rusë që nga fillimi i luftës

para 2 muajve - ABC News

Më shumë se 60 mijë ushtarë rusë kanë humbur jetën që nga fillimi i luftës në Ukrainë. Në një njoftim zyrtar, autoritetet ukrainase thanë gjithashtu se kanë shkatërruar më shumë se 2300 tanke. Sipas Ukrainës,...

Ukraina çliron edhe një territor të rëndësishëm

para 2 muajve - Koha.net

Forcat e Armatosura të Ukrainës njoftuan se kanë çliruar fshatin Torske në rajonin e Donetskut, njoftoi zëdhënësi i Grupit Lindor, Serhiy Cherevati, përcjell BBC-ja. “Tani disa prej ushtarëve po përpiqen...

Forcat ukrainase çlirojnë fshatin në Donetsk, godasin objektivat ruse në shumë zona

para 2 muajve - Infokusi

Forcat ukrainase kanë çliruar fshatin Torske në rajonin e Donetsk dhe po i afrohen rimarrjes së Luhanskut. Zëdhënësi i Grupit Lindor të Forcave të Armatosura të Ukrainës, Serhiy Cherevaty tha se forcat...

Ukraina: 60 mijë trupa ruse janë vrarë në luftë

para 2 muajve - Epoka e Re

Ukraina ka lëshuar një vlerësim tjetër për numrin e trupave ruse që beson se janë vrarë që nga fillimi i luftës. Kievi ka thënë se rreth 60 mijë e 430 ushtarë rusë kanë vdekur nga fillimi i luftës. Për...

Forcat ukrainase çlirojnë një fshat në Donetsk dhe godasin objektivat ruse në Luhansk

para 2 muajve - RTV 21

Forcat ukrainase çliruan fshatin Torske pranë Lyman në rajonin e Donetsk të dielën, teksa po i afrohen rimarrjes së rajonit të Luhanskut, sipas ushtrisë ukrainase. Serhiy Cherevaty, zëdhënës i Grupit Lindor...

Flamujt rusë hiqen nga qyteti i çliruar ukrainas

para 2 muajve - GazetaBlic

Ushtarët ukrainas kanë hequr flamujt rusë nga një shesh pranë ndërtesës së këshillit të qytetit në qytetin e çliruar Liman. Trupat ruse u tërhoqën nga qyteti për shkak të rrezikut për t’u rrethuar nga...

Zelensky: Ukraina ka shënuar përparime në Kherson dhe në Donetsk

para 2 muajve - ABC News

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka deklaruar se Ukraina nuk ka shënuar sukses ushtarak vetëm në Liman, por edhe në Kherson, sipas The Guardian. Gjatë një deklarate, ai tha se forcat ukrainase...

VIDEO/ Festimet në Kiev për rimarrjen e Limanit

para 2 muajve - Syri

Një klimë euforie mbizotëron orët e fundit në Kiev pas operacionit të suksesshëm për rimarrjen e qytetit Liman në rajonin e Donetskut, në vazhdën e aneksimit të tij së bashku me tre rajone të tjera të...

Ukraina: Kemi vrarë 60 mijë rusë dhe kemi shkatërruar 2300 tanke

para 2 muajve - Shenja

Ukraina thotë se më shumë se 60 mijë ushtarë rusë kanë humbur jetën në luftën mes dy shteteve, që prej nisjes së saj më 24 shkurt të këtij viti. Në një njoftim zyrtar, autoritetet ukrainase thanë gjithashtu...

“Qytetarja puth tokën nga lumturia”, ukrainasit festojnë për rimarrjen e Limanit nga pushtuesit rusë

para 2 muajve - GazetaBlic

Një klimë euforie mbizotëron orët e fundit në Kiev pas operacionit të suksesshëm për rimarrjen e qytetit Liman në rajonin e Donetskut, nga pushtuesit rusë. “Që  prej orës 12:00 Porti është tërësisht i...

Ukraina bën bilancin: Kemi vrarë 60 mijë rusë që nga fillimi i luftës

para 2 muajve - Open-TV

Më shumë se 60 mijë ushtarë rusë kanë humbur jetën që nga fillimi i luftës në Ukrainë. Në një njoftim zyrtar, autoritetet ukrainase thanë gjithashtu se kanë shkatërruar më shumë se 2300 tanke. Sipas Ukrainës,...

Flamujt rusë hiqen nga qyteti i çliruar ukrainas

para 2 muajve - Press Online

Ushtarët ukrainas kanë hequr flamujt rusë nga një shesh pranë ndërtesës së këshillit të qytetit në qytetin e çliruar Liman. Trupat ruse u tërhoqën nga qyteti për shkak të rrezikut për t’u rrethuar nga...

Ukraina rikthen një tjetër fshat të rëndësishëm

para 2 muajve - Bota Press

Forcat e Armatosura të Ukrainës njoftuan se kanë çliruar fshatin Torske në rajonin e Donetskut, njoftoi zëdhënësi i Grupit Lindor, Serhiy Cherevati, përcjell BBC-ja. “Tani disa prej ushtarëve po përpiqen...

Ukraina rikthen një tjetër fshat të rëndësishëm

para 2 muajve - Periskopi

Forcat e Armatosura të Ukrainës njoftuan se kanë çliruar fshatin Torske në rajonin e Donetskut, njoftoi zëdhënësi i Grupit Lindor, Serhiy Cherevati, përcjell BBC-ja. “Tani disa prej ushtarëve po përpiqen...

Zelensky: Ukraina ka shënuar përparime në Kherson dhe në Donetsk

para 2 muajve - Lajm

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka deklaruar se Ukraina nuk ka shënuar sukses ushtarak vetëm në Liman, por edhe në Kherson, sipas The Guardian. Gjatë një deklarate, ai tha se forcat ukrainase...

“Qytetarja puth tokën nga lumturia”, ukrainasit festojnë për rimarrjen e Limanit nga pushtuesit rusë

para 2 muajve - Bota Press

Një klimë euforie mbizotëron orët e fundit në Kiev pas operacionit të suksesshëm për rimarrjen e qytetit Liman në rajonin e Donetskut, nga pushtuesit rusë. “Që prej orës 12:00 Porti është tërësisht i pastër....

Ukraina pretendon kontrollin e plotë të Lyman

para 2 muajve - Klan

Ukraina pretendon kontrollin e plotë të Lyman OKB kërkon lirimin e kreut të termocentralit bërthamor të Zaporizhzhia pasi përbën kërcënim për sigurinë Trupat ukrainase kanë festuar rimarrjen e bastionit...

Nga çlirimi i Lymanit te djegia e flamujve rusë – kështu po i festojnë ukrainasit çlirimet e tokave

para 2 muajve - Telegrafi

Forcat ukrainas kanë hyrë më 1 tetor në qytetin e Lymanit derisa sot u raportuar se qyteti u pastrua plotësisht nga forcat ruse. Një video që u publikua nga gazetari i The Guardian, Luke Harding tregon...

Zelensky: Kemi kontrollin e plotë të qytetit të Limanit

para 2 muajve - Top Channel

Presidenti i Ukrainës tha se forcat e tij kanë kontrollin e plotë të qytetit lindor të Limanit, një qytet strategjik në Donbas, nga i cili forcat ruse u tërhoqën një ditë më parë. Zelensky i bëri këto...

Pamje të rënda të ushtarëve rusë të vrarë në qytetin e çliruar ukrainas

para 2 muajve - Telegrafi

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka deklaruar gjatë ditës së sotme se qyteti Lyman i Ukrainës është “pastruar plotësisht” nga forcat ruse. Qyteti Lyman gjendet në rajonin e Donetskut, transmeton...

Rusët e vrarë në qytetin e çliruar ukrainas [PAMJE TË RËNDA]

para 2 muajve - Koha.net

Faqja ukrainase në Twitter “UkrArmyBlog”, publikoi të dielën pamje të disa ushtarëve rusë, që u vranë në luftime ndaj trupave ukrainase në qytetin Lyman. Në pamje shihen trupa ruse të vrarë, derisa disa...

Zelensky jep lajmin e madh për ukrainasit: Rimorëm qytetin e Limanit

para 2 muajve - Mapo

Presidenti i Ukrainës tha se forcat e tij kanë kontrollin e plotë të qytetit lindor të Limanit, një qytet strategjik në Donbas, nga i cili forcat ruse u tërhoqën një ditë më parë. Zelensky i bëri këto...

Forcat ukrainase hyjnë në Lyman, Zelensky zotohet të rimarrë qytete të tjera

para 2 muajve - Reporteri

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky e deklaroi qytetin kyç lindor të Liman “të pastruar plotësisht” nga forcat ruse të dielën. Ky zhvillim vjen një ditë pasi Moska tha se trupat e saj kishin vendosur...

Frikë nga rrethimi, rusët tërhiqen nga qyteti strategjik i Ukrainës

para 2 muajve - Zhurnal

Rusia ka tërhequr trupat e saj nga qyteti strategjik ukrainas Lyman, në një lëvizje që shihet si një pengesë e rëndësishme për fushatën e saj në lindje. Tërheqja erdhi mes frikës se mijëra ushtarë do të...

Zelensky: Kemi kontrollin e plotë të qytetit të Limanit

para 2 muajve - RTV 21

Presidenti i Ukrainës tha se forcat e tij kanë kontrollin e plotë të qytetit lindor të Limanit, një qytet strategjik në Donbas, nga i cili forcat ruse u tërhoqën një ditë më parë. Volodymyr Zelenskyy i...

Zelensky: E kemi nën kontroll të plotë qytetin e Lymanit

para 2 muajve - Koha.net

Presidenti i Ukrainës tha se forcat e tij kanë kontrollin e plotë të qytetit lindor të Lymanit, qytet strategjik në Donbas, nga i cili forcat ruse u tërhoqën një ditë më parë. Zelensky i bëri këto komente...

Frikë nga rrethimi, rusët tërhiqen nga qyteti strategjik i Ukrainës

para 2 muajve - Alsat-M

Rusia ka tërhequr trupat e saj nga qyteti strategjik ukrainas Lyman, në një lëvizje që shihet si një pengesë e rëndësishme për fushatën e saj në lindje. Tërheqja erdhi mes frikës se mijëra ushtarë do të...

Zelensky: Qyteti i Lymanit është krejtësisht i pastruar nga rusët

para 2 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i Ukrainës, Volodymye Zelensky, ka deklaruar se qyteti lindor i Lymanit është i “pastruar plotësisht” nga forcat ruse. Kjo, një ditë pasi Moska tha se trupat e saj kishin vendosur të tërhiqeshin...

Zelensky: Kemi kontrollin e plotë të qytetit të Limanit

para 2 muajve - Panorama

Presidenti i Ukrainës tha se forcat e tij kanë kontrollin e plotë të qytetit lindor të Limanit, një qytet strategjik në Donbas, nga i cili forcat ruse u tërhoqën një ditë më parë. Zelensky i bëri këto...

Publikohet video ushtarët rusë duke ikur nga qyteti strategjik Liman (Video)

para 2 muajve - VOX TV

Ushtria e Ukrainës është futur dje në qytetin Liman të rajonit të Luhanskut pas një lufte të ashpër dhe një rrethimi disa ditor. Gjithçka ka ndodhur në kuadër të kundërofensivës ukrainase në lindjen që...

Zelensky: Lyman është çliruar tërësisht nga trupat ruse

para 2 muajve - Alsat-M

Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë liruar plotësisht qytetin Lyman, në rajonin e Donetskut, nga pushtuesit rusë. “Që nga ora 12:30, Lyman tani është pastruar plotësisht” , tha presidenti Zelensky në...

Zelenskyy: Qyteti lindor i Lyman është ‘pastruar’ plotësisht nga forcat ruse

para 2 muajve - Top Channel

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy thotë se qyteti lindor i Lyman në rajonin e Donetsk është “pastruar plotësisht” nga forcat ruse. Forcat ukrainase rimorën qytetin të shtunën, pasi Kremlini njoftoi...

Zelensky: Kemi kontrollin e plotë të qytetit të Limanit

para 2 muajve - Klan Macedonia

Presidenti i Ukrainës tha se forcat e tij kanë kontrollin e plotë të qytetit lindor të Limanit, një qytet strategjik në Donbas, nga i cili forcat ruse u tërhoqën një ditë më parë. Zelensky i bëri këto...

Zelenskyy: Kemi kontrollin e plotë të qytetit të Limanit

para 2 muajve - Syri

Presidenti i Ukrainës tha se forcat e tij kanë kontrollin e plotë të qytetit lindor të Limanit, një qytet strategjik në Donbas, nga i cili forcat ruse u tërhoqën një ditë më parë. Zelensky i bëri këto...

Ukraina çliroi qytetin e rëndësishëm strategjik të Limanit në rajonin e Donetskut

para 2 muajve - Portalb

Forcat ushtarake ukrainase çliruan qytetin Liman në rajonin e Donetskut. Autoritetet ruse kanë konfirmuar se kanë tërhequr trupat e tyre nga ky qytet me rëndësi strategjike pas raportimeve të mëparshme...

Zelensky: Kemi kontrollin e plotë të qytetit të Limanit

para 2 muajve - Kallxo

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky tha se forcat e tij kanë kontrollin e plotë të qytetit lindor të Limanit, një qytet strategjik në Donbas, nga i cili forcat ruse u tërhoqën një ditë më parë. Zelensky...

Zelensky: Kemi kontrollin e plotë të qytetit të Limanit

para 2 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Ukrainës tha se forcat e tij kanë kontrollin e plotë të qytetit lindor të Limanit, një qytet strategjik në Donbas, nga i cili forcat ruse u tërhoqën një ditë më parë. Zelensky i bëri këto...

Ukraina shënon edhe një fitore

para 2 muajve - Gazeta Express

Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë liruar plotësisht qytetin Lyman, në rajonin e Donetskut, nga pushtuesit rusë. “Që nga ora 12:30, Lyman tani është pastruar plotësisht” , tha presidenti Zelensky në...

Zelensky: Kemi kontrollin e plotë të qytetit të Limanit

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Ukrainës tha se forcat e tij kanë kontrollin e plotë të qytetit lindor të Limanit, një qytet strategjik në Donbas, nga i cili forcat ruse u tërhoqën një ditë më parë. Zelensky i bëri këto...

‘Rusët u tërhoqën një ditë më parë’/ Zelensky: Kemi kontrollin e plotë të qytetit të Limanit

para 2 muajve - Syri

Presidenti i Ukrainës tha se forcat e tij kanë kontrollin e plotë të qytetit lindor të Limanit, një qytet strategjik në Donbas, nga i cili forcat ruse u tërhoqën një ditë më parë. Zelensky i bëri këto...

Zelensky: E kemi pastruar plotësisht nga rusët qytetin Lyman

para 2 muajve - Telegrafi

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, ka deklaruar se qyteti Lyman në lindje të rajonit Donetsk, është “pastruar plotësisht” nga forcat ruse. Forcat ukrainase kanë arritur ta rikthejnë nën kontroll këtë...

Frikë nga rrethimi, rusët tërhiqen nga qyteti strategjik i Ukrainës

para 2 muajve - Tetova Sot

Rusia ka tërhequr trupat e saj nga qyteti strategjik ukrainas Lyman, në një lëvizje që shihet si një pengesë e rëndësishme për fushatën e saj në lindje. Tërheqja erdhi mes frikës se mijëra ushtarë do të...

Aneksimet e Putinit do të dështojnë, thonë ushtarët ukrainas në frontin lindor

para 2 muajve - Epoka e Re

Ushtarët ukrainas në frontin lindor të luftës janë të bindur se aneksimet e katër rajoneve, të cilat u shpallën nga Moska zyrtarisht më 29 shtator, nuk do të finalizohen, por do të dështojnë, pasi rezistenca...

Ukraina shënon edhe një fitore

para 2 muajve - Zeri

Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë liruar plotësisht qytetin Lyman, në rajonin e Donetskut, nga pushtuesit rusë. “Që nga ora 12:30, Lyman tani është pastruar plotësisht”, tha presidenti Zelensky në fjalën...

Forcat ukrainase bëjnë bilancet: Kemi “eliminuar” 60 mijë ushtarë rusë

para 2 muajve - Alsat-M

Ukraina pretendon se më shumë se 60,000 ushtarë rusë janë vrarë në luftë deri më tani. Në një përditësim nga forcat e armatosura të Ukrainës, vendi vlerëson se numri i ushtarëve rusë të vrarë ka arritur...

‘Janë vrarë mbi 60 mijë ushtarë rusë’, Ushtria ukrainase bën publike shifrat zyrtare

para 2 muajve - Java News

Më shumë se 60,000 trupa ruse janë vrarë në luftë deri më tani, ndërsa mbi 2,300 tanke janë shkatërruar, kanë pohuar autoritetet ukrainase në vlerësimet e tyre të përditësuara të numrit të viktimave këtë...

Ukraina shënon edhe një fitore përballë Rusisë

para 2 muajve - Bota Sot

Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë liruar plotësisht qytetin Lyman, në rajonin e Donetskut, nga pushtuesit rusë. “Që nga ora 12:30, Lyman tani është pastruar plotësish t”, tha presidenti Zelensky në...

Rimarrja e qytetit strategjik të Limanit, Zelensky: Porti është plotësisht i pastër

para 2 muajve - Aktuale

Qyteti strategjik i Limanit, në pjesën lindore të Ukrainës, është “pastruar plotësisht” nga forcat ruse, një ditë pas tërheqjes së ushtrisë, njoftoi presidenti Volodymyr Zelensky. “Nga ora 12:30 (me orën...

Frikë nga rrethimi, rusët tërhiqen nga qyteti strategjik i Ukrainës

para 2 muajve - Tetova Sot

Rusia ka tërhequr trupat e saj nga qyteti strategjik ukrainas Lyman, në një lëvizje që shihet si një pengesë e rëndësishme për fushatën e saj në lindje. Tërheqja erdhi mes frikës se mijëra ushtarë do të...

Zelensky: Lyman është çliruar tërësisht nga trupat ruse

para 2 muajve - ABC News

Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë liruar plotësisht qytetin Lyman, në rajonin e Donetskut, nga pushtuesit rusë. “Që nga ora 12:30, Lyman tani është pastruar plotësisht” , tha presidenti Zelensky në...

Zelensky: Kemi kontrollin e plotë të qytetit të Limanit

para 2 muajve - Infokusi

Presidenti i Ukrainës tha se forcat e tij kanë kontrollin e plotë të qytetit lindor të Limanit, një qytet strategjik në Donbas, nga i cili forcat ruse u tërhoqën një ditë më parë. Zelensky i bëri këto...

Zelensky: Kemi kontrollin e plotë të qytetit të Limanit

para 2 muajve - ATV Live

Presidenti i Ukrainës tha se forcat e tij kanë kontrollin e plotë të qytetit lindor të Limanit, një qytet strategjik në Donbas, nga i cili forcat ruse u tërhoqën një ditë më parë. Zelensky i bëri këto...

'Lëreni Putinin, ose do të vriteni një nga një' Zelensky u drejtohet rusëve pasi u tërhoqën nga Lymani

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Rusia ka tërhequr trupat e saj nga qyteti strategjik ukrainas Lyman, në një lëvizje që shihet si një pengesë e rëndësishme për fushatën e saj në lindje. Tërheqja erdhi mes frikës se mijëra ushtarë do të...

Zelensky mesazh rusëve: Do të vriteni një nga një

para 2 muajve - Albeu

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka paralajmëruar rusët për atë që i pret në Ukrainë. Zelensky tha se ata “do të vriten një nga një, për sa kohë që Vladimir Putin, i cili urdhëroi pushtimin e Ukrainës,...

Nga frika se po rrethohen në të gjitha anët nga ukrainasit, forcat ruse tërhiqen nga Lymani – Kievi valvit flamurin verdhë e kaltër

para 2 muajve - Telegrafi

Forcat ruse janë tërhequr nga qyteti me rëndësi strategjike në rajonin e Donetskut. Bëhet fjalë për qytetin Lyman, ku forcat ruse nga frika se po rrethohen në të gjitha anët nga ukrainasit janë tërhequr....

Ukraina pretendon se më shumë se 60 mijë rusë janë vrarë në luftë deri më tani

para 2 muajve - GazetaBlic

Forcat e Armatosura të Ukrainës, në një përditësim të fundit, pretendojnë se 60 mijë ushtarë rusë janë vrarë në luftë deri më tani. Sipas përditësimeve të tyre, rreth 60,110 ushtarë rusë janë vrarë dhe...

Ukraina pretendon se më shumë se 60 mijë rusë janë vrarë në luftë deri më tani

para 2 muajve - Bota Sot

Forcat e Armatosura të Ukrainës, në një përditësim të fundit, pretendojnë se 60 mijë ushtarë rusë janë vrarë në luftë deri më tani. Sipas përditësimeve të tyre, rreth 60,110 ushtarë rusë janë vrarë dhe...

Zelensky drejtuar rusëve: Lëreni Putinin, ose do të vriteni një nga një

para 2 muajve - TV21

Rusia ka tërhequr trupat e saj nga qyteti strategjik ukrainas Lyman, në një lëvizje që shihet si një pengesë e rëndësishme për fushatën e saj në lindje. Tërheqja erdhi mes frikës se mijëra ushtarë do të...

Forcat ukrainase: Kemi “eliminuar” 60 mijë ushtarë rusë

para 2 muajve - Lajm

Ukraina pretendon se më shumë se 60,000 ushtarë rusë janë vrarë në luftë deri më tani. Në një përditësim nga forcat e armatosura të Ukrainës, vendi vlerëson se numri i ushtarëve rusë të vrarë ka arritur...

Ukrainasit çlirojnë qytetin kyç të aneksuar ditë më parë nga Rusia

para 2 muajve - Kallxo

Rusia pësoi një disfatë ushtarake poshtëruese të shtunën kur trupat ukrainase çliruan qytetin kyç lindor të Lyman, me video që shfaqnin ata duke ngritur një flamur kombëtar dhe duke performuar një valle...

Zelenski: Qytetin e Limanit e kemi nën kontroll të plotë

para 2 muajve - Radio Kosova e Lire

Duke folur për kundërofenziven e ushtrisë ukrainase dhe sukseset e saj, presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski ka thënë se tanimë, qytetin e Limanit e kemi nën kontroll të plotë dhe se forcat ruse janë...

Ukraina po rimerr territoret? Zelensky: Kemi kontrollin e plotë të qytetit të Limanit

para 2 muajve - FaxWeb

Presidenti i Ukrainës tha se forcat e tij kanë kontrollin e plotë të qytetit lindor të Limanit, një qytet strategjik në Donbas, nga i cili forcat ruse u tërhoqën një ditë më parë. Zelensky i bëri këto...

Zelensky: Kemi kontrollin e plotë të qytetit të Limanit

para 2 muajve - Lajm

Presidenti i Ukrainës tha se forcat e tij kanë kontrollin e plotë të qytetit lindor të Limanit, një qytet strategjik në Donbas, nga i cili forcat ruse u tërhoqën një ditë më parë. Zelensky i bëri këto...

Ministria britanike e Mbrojtjes: Rusët pësuan humbje të mëdha gjatë tërheqjes nga qyteti Lyman

para 2 muajve - Bota Sot

Ministria britanike e Mbrojtjes, ka njoftuar se tërheqja ruse nga qyteti ukrainas Lyman, ka shkaktuar një “lloj pengese të rëndësishme politike”. Në raportimin më të fundit mbi gjendjen në Ukrainë, ministria...

Pse është i rëndësishëm kapja e Lyman nga Ukraina?

para 2 muajve - Ina

Dje raportuam për tërheqjen e Rusisë nga qyteti i Lyman në rajonin e Donetskut, ja pse është e rëndësishme për Ukrainën, përcjell Bota sot. Lyman kishte rënë në maj në duart e forcave ruse, të cilat e...

Pse është i rëndësishëm kapja e Lyman nga Ukraina?

para 2 muajve - Bota Sot

Dje raportuam për tërheqjen e Rusisë nga qyteti i Lyman në rajonin e Donetskut, ja pse është e rëndësishme për Ukrainën, përcjell Bota sot. Lyman kishte rënë në maj në duart e forcave ruse, të cilat e...

'Lëreni Putinin, ose do të vriteni një nga një' Zelensky u drejtohet rusëve pasi u tërhoqën nga Lymani

para 2 muajve - Syri

Rusia ka tërhequr trupat e saj nga qyteti strategjik ukrainas Lyman, në një lëvizje që shihet si një pengesë e rëndësishme për fushatën e saj në lindje. Tërheqja erdhi mes frikës se mijëra ushtarë do të...

Ministria britanike e Mbrojtjes: Rusët pësuan humbje të mëdha gjatë tërheqjes nga qyteti Lyman

para 2 muajve - Telegrafi

Ministria britanike e Mbrojtjes, ka njoftuar se tërheqja ruse nga qyteti ukrainas Lyman, ka shkaktuar një “lloj pengese të rëndësishme politike”. Në raportimin më të fundit mbi gjendjen në Ukrainë, ministria...

Ukraina shënon edhe një fitore ndaj forcave ruse

para 2 muajve - Periskopi

Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë liruar plotësisht qytetin Lyman, në rajonin e Donetskut, nga pushtuesit rusë. “Që nga ora 12:30, Lyman tani është pastruar plotësisht”, tha presidenti Zelensky në fjalën...

Ukraina shënon edhe një fitore

para 2 muajve - Bota Press

Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë liruar plotësisht qytetin Lyman, në rajonin e Donetskut, nga pushtuesit rusë. “Që nga ora 12:30, Lyman tani është pastruar plotësisht” , tha presidenti Zelensky në...

Ukraina shënon edhe një fitore

para 2 muajve - Epoka e Re

Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë liruar plotësisht qytetin Lyman, në rajonin e Donetskut, nga pushtuesit rusë. “Që nga ora 12:30, Lyman tani është pastruar plotësisht”, ka thënë presidenti Zelensky...

Ukraina pretendon se më shumë se 60 mijë rusë janë vrarë në luftë deri më tani

para 2 muajve - Infokusi

Forcat e Armatosura të Ukrainës, në një përditësim të fundit, pretendojnë se 60 mijë ushtarë rusë janë vrarë në luftë deri më tani. Sipas përditësimeve të tyre, rreth 60,110 ushtarë rusë janë vrarë dhe...

Zelensky mesazh rusëve: Do të vriteni një nga një

para 2 muajve - Gazeta Tema

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka paralajmëruar rusët se “do të vriten një nga një, për sa kohë që Vladimir Putin, i cili urdhëroi pushtimin e Ukrainës, është në pushtet. “Derisa të zgjidhni të...

Zelensky konfirmon se kanë rikthyer në zotërim një qytet ukrainas

para 2 muajve - Aktuale

Në fjalimin e tij të natës të shtunën, presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky konfirmoi tërheqjen e forcave ruse nga qyteti strategjik i Donetskut, Lyman. “Flamuri ukrainas është tashmë në Lyman, rajoni...

Ukraina shënon edhe një fitore

para 2 muajve - ATV Live

Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë liruar plotësisht qytetin Lyman, në rajonin e Donetskut, nga pushtuesit rusë. “Që nga ora 12:30, Lyman tani është pastruar plotësisht”, tha presidenti Zelensky në fjalën...

Zelensky: Lyman është çliruar tërësisht nga trupat ruse

para 2 muajve - Open-TV

Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë liruar plotësisht qytetin Lyman, në rajonin e Donetskut, nga pushtuesit rusë. “Që nga ora 12:30, Lyman tani është pastruar plotësisht” , tha presidenti Zelensky në...

Forcat ukrainase bëjnë bilancet: Kemi “eliminuar” 60 mijë ushtarë rusë

para 2 muajve - Open-TV

Ukraina pretendon se më shumë se 60,000 ushtarë rusë janë vrarë në luftë deri më tani. Në një përditësim nga forcat e armatosura të Ukrainës, vendi vlerëson se numri i ushtarëve rusë të vrarë ka arritur...

Ukraina shënon edhe një fitore

para 2 muajve - Ekonomia Online

Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë liruar plotësisht qytetin Lyman, në rajonin e Donetskut, nga pushtuesit rusë. “Që nga ora 12:30, Lyman tani është pastruar plotësisht”, tha presidenti Zelensky në fjalën...

Zelensky drejtuar rusëve: Lëreni Putinin, ose do të vriteni një nga një

para 2 muajve - Lajm

Rusia ka tërhequr trupat e saj nga qyteti strategjik ukrainas Lyman, në një lëvizje që shihet si një pengesë e rëndësishme për fushatën e saj në lindje. Tërheqja erdhi mes frikës se mijëra ushtarë do të...

Historia e luftërave Rusi – Ukrainë

para 2 muajve - Insajderi.org

Shkruan Charles Emerson/ History Today Në Ukrainë, nuk është vetëm e ardhmja ajo që është në rrezik. Është gjithashtu e kaluara. Jo shumë kohë më parë, duke kërkuar të dhëna për historinë e Ukrainës në...

Zelensky mesazh rusëve: Do të vriteni një nga një sa kohë Putin të jetë në pushtet

para 2 muajve - InfoShqip

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka paralajmëruar rusët se “do të vriten një nga një, për sa kohë që Vladimir Putin, i cili urdhëroi pushtimin e Ukrainës, është në pushtet” . “Derisa të zgjidhni...

Ministria britanike e Mbrojtjes: Rusët pësuan humbje të mëdha gjatë tërheqjes nga qyteti Lyman

para 2 muajve - Shenja

Ministria britanike e Mbrojtjes, ka njoftuar se tërheqja ruse nga qyteti ukrainas Lyman, ka shkaktuar një “lloj pengese të rëndësishme politike”. Në raportimin më të fundit mbi gjendjen në Ukrainë, ministria...

Zelensky, rusëve: Do të vriteni një nga një derisa Putin të jetë në pushtet

para 2 muajve - ATV Live

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha sonte në një mesazh për rusët se ata do të vriten një nga një derisa presidenti rus Vladimir Putin të jetë në pushtet, i cili urdhëroi pushtimin e Ukrainës. “Derisa...

Ministria e Mbrojtjes e Britnaisë: Rusët pësuan humbje të mëdha gjatë tërheqjes nga Lymani

para 2 muajve - Epoka e Re

Ministria britanike e Mbrojtjes, ka njoftuar se tërheqja ruse nga qyteti ukrainas Lyman, ka shkaktuar një “lloj pengese të rëndësishme politike”. Në raportimin më të fundit mbi gjendjen në Ukrainë, ministria...

Zelensky iu drejtohet rusëve: Do të vriteni një nga një sa kohë Putin të jetë në pushtet

para 2 muajve - Periskopi

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka paralajmëruar rusët se “do të vriten një nga një, për sa kohë që Vladimir Putin është në pushtet, i cili urdhëroi pushtimin e Ukrainës. “Derisa të zgjidhni të...

RUSIA TËRHEQ TRUPAT NGA QYTETI LINDOR I LIMANIT

para 2 muajve - KDPolitik

Ministria e Mbrojtjes së Rusisë tha se ka tërhequr trupat nga qyteti strategjik i Limanit, që gjendet në lindje të Ukrainës. “Për shkak të kërcënimit nga rrethimi, trupat janë tërhequr nga Krasni Liman,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK