Njofton Këshilli i Prindërve: Ky është veprimi i radhës, nëse nuk i paguani mësuesit

para 2 muajve - Gazeta Express

Këshilli i Prindërve i Kosovës ka thënë se nëse mësimdhënësve nuk iu jepen pagat e shtatorit, prindërit duhet të organizohen në çdo shkollë për të mbledhur fonde solidariteti për t’i ndihmuar financiarisht...

Këshilli i Prindërve reagon sërish, tregon veprimet që do t’i marrë nëse mësimdhënësve nuk iu jepen pagat e shtatorit

para 2 muajve - GazetaBlic

Këshilli i Prindërve i Kosovës ka thënë se nëse mësimdhënësve nuk iu jepen pagat e shtatorit, prindërit duhet të organizohen në çdo shkollë për të mbledhur fonde solidariteti për t’i ndihmuar financiarisht...

Deputeti i VV-së kundër kolegëve nga “Guxo”: Pagat për mësimdhënësit le t’i paguajë SBASHK-u

para 2 muajve - Reporteri

Adnan Rrustemi, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje Deputeti i VV-së, Adnan Rrustemi, ka thënë se SBASHK-u i ka refuzuar 6 oferta e ndërmjetësime për ndërprerjen e grevës “pa ja marrë mendimin anëtarësisë”,...

Deputeti i VV-së kundër kolegëve nga "Guxo": Pagat për mësimdhënësit le t'i paguajë SBASHK-u

para 2 muajve - Gazeta Express

Deputeti i VV-së, Adnan Rrustemi, ka thënë se SBASHK-u i ka refuzuar 6 oferta e ndërmjetësime për ndërprerjen e grevës “pa ja marrë mendimin anëtarësisë”, ndërsa shton se kur u pyet anëtarësia “shumica...

Deputeti i VV-së kërkon që SBAShK-u t’i kompensojë orët e humbura dhe mësimdhënësve pagat

para 2 muajve - OraInfo

Rrustemi: SBAShK t’i kompensojë orët e humbura dhe mësimdhënësve pagat. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi, ka thënë se kryesia e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës...

Deputeti i VV-së 'gjen' zgjidhjen për pagat, ja me çka e ngarkon SBASHK-un

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Deputeti i Vetëvendosjes, Adnan Rrustemi, ka qenë i radhës që ka reaguar në lidhje me mosekzekutimin e pagave nga ana e Qeverisë për mësimdhënësit grevistë. Rrustemi ka bërë fajtor SBASHK-un që sipas tij,...

Deputetja e VV-së: SBASHK-u t`i paguajë mësimdhënësit me 3.2 milion eurot që i mori në emër të anëtarësisë

para 2 muajve - Bota Sot

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbëreshë Kryeziu-Hyseni nëpërmjet një postimi në Facebook, ka komentuar vendimin e Qeverisë për mos-ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit grevistë. Ajo ka ftuar SBASHK-un...

Deputeti i VV-së del kundër kërkesës së deputetëve të “Guxo”: Pagat për mësimdhënësit le t’i paguajë SBASHK-u

para 2 muajve - Bota Sot

Deputeti i VV-së, Adnan Rrustemi, ka thënë se SBASHK-u i ka refuzuar 6 oferta e ndërmjetësime për ndërprerjen e grevës “pa ja marrë mendimin anëtarësisë”, ndërsa shton se kur u pyet anëtarësia “shumica...

Deputetja e VV-së: SBASHK-u t`i paguaj mësimdhënësit me 3.2 milion eurot që i mori në emër të anëtarësisë

para 2 muajve - Bota Sot

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbëreshë Kryeziu-Hyseni nëpërmjet një postimi në Facebook, ka komentuar vendimin e Qeverisë për mos-ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit grevistë. Ajo ka ftuar SBASHK-un...

A do të kompensohen orët e humbura të mësimit?

para 2 muajve - Kallxo

Me një muaj vonesë, për shkak të grevës në institucionet publike arsimore, mbi 300.000 nxënës në Kosovë nisën më 3 tetor vitin e ri shkollor. Orët e humbura në shtator nuk dihet nëse do të kompensohen...

Drejtoresha e Arsimit në Gjakovë pro testimit të mësimdhënësve

para 2 muajve - Kallxo

Eranda Kumnova Baçi, drejtoreshë e Drejtorisë së Arsimit në Gjakovë, ka thënë në emisionin “KALLXO Përnime” se po shpresojnë për asistimet e drejtorëve të shkollave në vlerësimet e mësimdhënësve. “Ne kemi...

Deputeti i VV-së kundër kolegëve nga “Guxo”: Pagat për mësimdhënësit le t’i paguaj SBASHK-u

para 2 muajve - GazetaBlic

Deputeti i VV-së, Adnan Rrustemi, ka thënë se SBASHK-u i ka refuzuar 6 oferta e ndërmjetësime për ndërprerjen e grevës “pa ja marrë mendimin anëtarësisë”, ndërsa shton se kur u pyet anëtarësia “shumica...

A do të kompensohen orët e humbura të mësimit?

para 2 muajve - Bota Sot

Me një muaj vonesë, për shkak të grevës në institucionet publike arsimore, mbi 300.000 nxënës në Kosovë nisën më 3 tetor vitin e ri shkollor. Orët e humbura në shtator nuk dihet nëse do të kompensohen...

A do të kompensohen orët e humbura të mësimit?

para 2 muajve - RTK

Me një muaj vonesë, për shkak të grevës në institucionet publike arsimore, mbi 300.000 nxënës në Kosovë nisën më 3 tetor vitin e ri shkollor. Orët e humbura në shtator nuk dihet nëse do të kompensohen...

A do të kompensohen orët e humbura të mësimit në Kosovë?

para 2 muajve - Top Channel

Me një muaj vonesë, për shkak të grevës në institucionet publike arsimore, mbi 300.000 nxënës në Kosovë nisën më 3 tetor vitin e ri shkollor. Orët e humbura në shtator nuk dihet nëse do të kompensohen...

Nimani: Greva në arsim nuk ka filluar në qershor sepse na vinte keq për maturantët dhe gjysmë-maturantët

para 2 muajve - Kallxo

Pasojat e grevës njëmuajshe në arsim është tema që po diskutohet në emisionin “KALLXO Përnime”. Sindikatat e kanë suspenduar grevën deri në janar të vitit 2023. I ftuar në emision është edhe Zenun Nimani...

Pasojat e grevës - LIVE

para 2 muajve - Kallxo

Në emisionin “KALLXO Përnime” po diskutohet për qeverisja e krizës në arsim. Si të intervenohet në problemet që i ka arsimi në Kosovë? Cilat janë pasojat që ka lënë greva e mësimdhënëse në cilësinë e arsimit...

Pas pesë javësh grevë – nis mësimi!

para 2 muajve - RTV 21

Nxënësit u rikthyen në bankat shkollore në tërë Kosovën Mbi 279 mijë nxënës u rikthyen në procesin mësimor pas pesë javësh të grevës që la pasoja për ta. Procesi nisi pa telashe por me humbjen e disa mijërave...

Deputeti i VV-së shkon edhe më larg: Pagat e mësimdhënësve t’i paguaj SBASHK-u

para 2 muajve - Lajmi.net

Deputeti i VV-së, Adnan Rrustemi, ka thënë se SBASHK-u i ka refuzuar 6 oferta e ndërmjetësime për ndërprerjen e grevës “pa ja marrë mendimin anëtarësisë”, ndërsa shton se kur u pyet anëtarësia “shumica...

Kosovë, fillon viti shkollor pas një muaj vonese

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Qindra mijëra nxënës të shkollave fillore dhe të mesme të Kosovës filluan sot vitin e ri shkollor me një muaj vonesë, meqë greva e mësimdhënësve pamundësoi fillimin e tij me një shtator. Fillimi i procesit...

SBASHK vs. Qeveri - A do të shkëmbehen pagat për kompensimin e orëve

para 2 muajve - Gazeta Express

Me një muaj vonesë, për shkak të grevës në institucionet publike arsimore, mbi 300.000 nxënës në Kosovë nisën më 3 tetor vitin e ri shkollor. Orët e humbura në shtator nuk dihet nëse do të kompensohen...

Psikologët flasin për dëmet e shkaktuara nga greva, Totaj komplimente Sindikatës

para 2 muajve - Koha.net

Me një muaj vonesë ka nisur viti i ri shkollor në të gjitha institucionet e arsimit parauniversitar në Komunën e Prizrenit. Në shkollën “Mati Logoreci” në Prizren, të hënën, prindërit i kanë shoqëruar...

A do të kompensohen orët e humbura të mësimit?

para 2 muajve - GazetaBlic

Me një muaj vonesë, për shkak të grevës në institucionet publike arsimore, mbi 300.000 nxënës në Kosovë nisën më 3 tetor vitin e ri shkollor. Orët e humbura në shtator nuk dihet nëse do të kompensohen...

Çfarë pritet të ndodhë, a do të kompensohen orët e humbura të mësimit?

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Me një muaj vonesë, për shkak të grevës në institucionet publike arsimore, mbi 300.000 nxënës në Kosovë nisën më 3 tetor vitin e ri shkollor. Orët e humbura në shtator nuk dihet nëse do të kompensohen...

A do të kompensohen orët e humbura të mësimit në Kosovë?

para 2 muajve - Nistori

Me një muaj vonesë, për shkak të grevës në institucionet publike arsimore, mbi 300.000 nxënës në Kosovë nisën më 3 tetor vitin e ri shkollor. Orët e humbura në shtator nuk dihet nëse do të kompensohen...

A do të kompensohen orët e humbura të mësimit në Kosovë?

para 2 muajve - Flaka

Me një muaj vonesë, për shkak të grevës në institucionet publike arsimore, mbi 300.000 nxënës në Kosovë nisën më 3 tetor vitin e ri shkollor. Orët e humbura në shtator nuk dihet nëse do të kompensohen...

A do të kompensohen orët e humbura të mësimit?

para 2 muajve - Reporteri

Me një muaj vonesë, për shkak të grevës në institucionet publike arsimore, mbi 300.000 nxënës në Kosovë nisën më 3 tetor vitin e ri shkollor. Orët e humbura në shtator nuk dihet nëse do të kompensohen...

Drejtori i shkollës “Ahmet Gashi”: Besoj se orët e humbura do të kompensohen

para 2 muajve - Koha.net

Drejtori i shkollës “Ahmet Gashi” në Prishtinë, Haxhi Meta, ka thënë se beson që orët e humbura do të kompensohen dhe se kjo është marrë parasysh edhe në marrëveshjen e arritur. Ai ka thënë se është e...

A do të kompensohen orët e humbura të mësimit?

para 2 muajve - Infokusi

Me një muaj vonesë, për shkak të grevës në institucionet publike arsimore, mbi 300.000 nxënës në Kosovë nisën më 3 tetor vitin e ri shkollor. Orët e humbura në shtator nuk dihet nëse do të kompensohen...

Frika se mësimi mund të ndalët përsëri, prindërit i drejtohen Qeverisë për rrogat e grevistëve

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Këshilli i Prindërve të Kosovës po kërkon nga institucionet e Kosovës ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit që kanë qenë në grevë. Këshilli i Prindërve të Kosovës thotë se nuk janë dakord të krijohet...

Prindërit i drejtohen Qeverisë për pagat e grevistëve

para 2 muajve - RTV 21

Këshilli i Prindërve të Kosovës po kërkon nga institucionet e vendit ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit që kanë qenë në grevë. Këshilli i Prindërve të Kosovës thotë se nuk janë dakord të krijohet një...

SBASHK vs. Qeveri – A do të shkëmbehen pagat për kompensimin e orëve

para 2 muajve - Infokusi

Me një muaj vonesë, për shkak të grevës në institucionet publike arsimore, mbi 300.000 nxënës në Kosovë nisën më 3 tetor vitin e ri shkollor. Orët e humbura në shtator nuk dihet nëse do të kompensohen...

Drejtori i Arsimit në Pejë: Mësimi filloi në Pejë, por pagat s’u ekzekutuan

para 2 muajve - OraInfo

Gega: Mësimi filloi në Pejë, por pagat s’u ekzekutuan. Drejtori i Arsimit në Pejë, Naser Gega, ka bërë të ditur se në të gjitha shkollat e kësaj komune ka nisur mësimi. Në një lidhje direkte në emisionin...

A do të kompensohen orët e humbura të mësimit?

para 2 muajve - Zeri

Me një muaj vonesë, për shkak të grevës në institucionet publike arsimore, mbi 300.000 nxënës në Kosovë nisën më 3 tetor vitin e ri shkollor. Orët e humbura në shtator nuk dihet nëse do të kompensohen...

A do të kompensohen orët e humbura të mësimit?

para 2 muajve - Bota Sot

Me një muaj vonesë, për shkak të grevës në institucionet publike arsimore, mbi 300.000 nxënës në Kosovë nisën më 3 tetor vitin e ri shkollor. Orët e humbura në shtator nuk dihet nëse do të kompensohen...

A do të kompensohen orët e humbura të mësimit?

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Me një muaj vonesë, për shkak të grevës në institucionet publike arsimore, mbi 300.000 nxënës në Kosovë nisën më 3 tetor vitin e ri shkollor. Orët e humbura në shtator nuk dihet nëse do të kompensohen...

Nxënësit ia arritën më në fund të ulen në bankat shkollore

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Dyert e shkollave u hapën sot pas më shumë se një muaj grevë, me vendimin e sindikalistëve. Ajo kishte nisur më 25 gusht dhe tani u pezullua deri në janar të vitit 2023. Shkollat më në fund janë mbushur...

Kryetari i Malishevës uron nxënësit e komunës për fillimin e viti të ri shkollor

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Sot, në të gjitha shkollat e Komunës së Malishevës ka filluar viti i ri shkollor. Me këtë rast, kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati dhe drejtoresha e Drejtorisë për Arsim dhe Edukim, Arbëreshë...

Frika se mësimi mund të ndalet përsëri, prindërit i drejtohen Qeverisë për rrogat e grevistëve

para 2 muajve - Gazeta Express

Këshilli i Prindërve të Kosovës po kërkon nga institucionet e vendit ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit që kanë qenë në grevë. Këshilli i Prindërve të Kosovës thotë se nuk janë dakord të krijohet një...

Më në fund nis shkolla në Kosovë/ Viti shkollor fillon një muaj me vonesë, mësuesit ndërpresin grevën

para 2 muajve - Top Channel

Nxënësit janë kthyer ne shkolla pas një muaji grevë. Këtë të hënë procesi mësimor është zhvilluar i rregullt, derisa nxënësit i janë gëzuar hapjes së shkollave. Ndërkaq prindërit thonë që për një muaj...

Mësimi ka filluar në të gjitha shkollat e Komunës së Prizrenit

para 2 muajve - Koha.net

Viti i ri shkollor, sipas Drejtorisë së Arsimit në Prizren, ka filluar në të gjitha institucionet e arsimit parauniversitar. Në shkollën “Mati Logoreci” në Prizren, të hënën, prindërit kanë shoqëruar fëmijët...

Këshilli i Prindërve i bën thirrje Qeverisë që pagat e mësimdhënësve të ekzekutohen

para 2 muajve - OraInfo

Këshilli i Prindërve të Kosovës ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që paga e muajit shtator të ekzekutohet për mësimdhënësit. Në një reagim në Facebook, Këshilli i Prindërve të Kosovës ka thënë se “nuk jemi...

Nxënësit të entuziazmuar që iu rikthyen bankave shkollore – iu shpërndahen edhe librat e nevojshme për nisjen e mësimit

para 2 muajve - Telegrafi

Pas një muaji të grevës nxënësit në shkollat e Kosovës u janë rikthyer bankave shkollore. Lidhur me këtë drejtoresha e SHFMU “Ismail Qemali”, në Prishtinë, Mimoza Krasniqi, tha për Telegrafin se mësimi...

Mësuesit ndërpresin grevën, fillon mësimi në Kosovë

para 2 muajve - Klan

Mësuesit ndërpresin grevën, fillon mësimi në Kosovë Sindikata pranon pagesën prej 50 Eurosh nga qeveria Pas një muaji grevë nga mësimdhënësit, nxënësit në Kosovë i janë kthyer bankave shkollore. Nxënësit...

Reagon Këshilli i Prindërve: Pagat e mësimdhënësve duhet dhënë

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Këshilli i Prindërve i Kosovës përmes një postimi në Facebook i ka bërë thirrje qeverisë që të ekzekutohen pagat për nxënës. Në reagimin e tyre thuhet edhe se grevat në arsimin e obligueshëm duhet të rregullohen...

Kosovë, nxënësit u kthyen në shkolla

para 2 muajve - Portalb

Viti i ri shkollor ka nisur zyrtarisht të hënën në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar në Kosovë. Fillimi i mësimit ka ndodhur me një vonesë prej pesë javësh, si rezultat i një greve të mësimdhënësve,...

Këshilli i Prindërve i bën thirrje Qeverisë që pagat e mësimdhënësve të ekzekutohen

para 2 muajve - Reporteri

Këshilli i Prindërve të Kosovës ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që paga e muajit shtator të ekzekutohet për mësimdhënësit, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. Në një reagim në Facebook, Këshilli i Prindërve...

Nxënësit e klasës së parë arritën të ulen në bankat shkollore

para 2 muajve - Bota Sot

Dyert e shkollave u hapen sot pas më shumë se një muaj grevë, me vendimin e sindikalistëve. Ajo kishte nisur më 25 gusht dhe tani u pezullua deri në janar të vitit 2023. Shkollat më në fund janë mbushur...

Drejtori i Arsimit në Pejë: Mësimi filloi në Pejë, por pagat s’u ekzekutuan

para 2 muajve - Infokusi

Gega: Mësimi filloi në Pejë, por pagat s’u ekzekutuan. Drejtori i Arsimit në Pejë, Naser Gega, ka bërë të ditur se në të gjitha shkollat e kësaj komune ka nisur mësimi. Në një lidhje direkte në emisionin...

Këshilli i Prindërve kërkojnë që të ekzekutohen pagat e mësimdhënësve

para 2 muajve - RTK

Menjëherë pas publikimit të lajmit se nuk do të ekzekutohen pagat për grevistët ka reaguar Këshilli i Prindërve. Të njëjtit kanë kërkuar nga Qeveria që të bëjnë ekzekutimin e plotë të pagave të mësimdhënësve,...

SBASHK vs. Qeveri – A do të shkëmbehen pagat për kompensimin e orëve

para 2 muajve - Bota Press

Me një muaj vonesë, për shkak të grevës në institucionet publike arsimore, mbi 300.000 nxënës në Kosovë nisën më 3 tetor vitin e ri shkollor. Orët e humbura në shtator nuk dihet nëse do të kompensohen...

Këshilli i Prindërve: Pagat e mësimdhënësve duhet të dalin pa vonesë

para 2 muajve - Kallxo

Këshilli i Prindërve të Kosovës ka kërkuar që të jepen pagat për mësimdhënësit. Sipas Këshillit të Prindërve, ata kanë avokuar për të drejtën e fëmijëve për arsim dhe kanë kundërshtuar të drejtën monopolizuese...

Kosovë: Nxënësit kthehen në shkolla

para 2 muajve - Klan Macedonia

NJË MUAJ GREVË – MËSIMDHËNËSIT SHPRESOJNË SE DO TË KOMPENSOHET BOSHLLËKU Pas një muaji grevë nga mësimdhënësit, nxënësit në Kosovë i janë kthyer bankave shkollore. Nxënësit dhe prindërit janë shprehur...

Këshilli i Prindërve: Pagat e mësimdhënësve duhet dhënë

para 2 muajve - Bota Sot

Këshilli i Prindërve i Kosovës përmes një postimi në Facebook i ka bërë thirrje qeverisë që të ekzekutohen pagat për nxënës. Në reagimin e tyre thuhet edhe se grevat në arsimin e obligueshëm duhet të rregullohen...

Këshilli i Prindërve: Pagat duhet t’u jepen mësimdhënësve

para 2 muajve - Zeri

Këshilli i Prindërve i Kosovës, përmes një postimi në Facebook, i bëri thirrje Qeverisë që të ekzekutohen pagat për nxënës. Në reagimin e Këshillit thuhet edhe se grevat në arsimin e obligueshëm duhet...

A do të kompensohen orët e humbura të mësimit?

para 2 muajve - Lajmi.net

Me një muaj vonesë, për shkak të grevës në institucionet publike arsimore, mbi 300.000 nxënës në Kosovë nisën më 3 tetor vitin e ri shkollor. Orët e humbura në shtator nuk dihet nëse do të kompensohen...

RMV, u mbajt Samiti i parë kombëtar i shkollave të mesme

para 2 muajve - Portalb

Të shtunën në Fakultetin Ekonomik në Universitetin “Shën Kirili dhe Metodi” u mbajt Samiti Kombëtar i Shkollave të Mesme nën moton “Jini në hap me gjeneratën”. Samiti është evenimenti më i madh, por edhe...

Këshilli i Prindërve thirrje Qeverisë: Ekzekutoni pagat e mësimdhënësve pa vonesë

para 2 muajve - GazetaBlic

Këshilli i Prindërve ka reaguar për mos ekzekutimin e pagave për mësimdhënësve, derisa ka thënë se pagat duhet dhënë, raporton Gazeta Blic. Përmes një postimi në Facebook, Këshilli ka thënë se nuk pajtohen...

Këshilli i Prindërve i bën thirrje Qeverisë që pagat e mësimdhënësve të ekzekutohen

para 2 muajve - Infokusi

Këshilli i Prindërve të Kosovës ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që paga e muajit shtator të ekzekutohet për mësimdhënësit. Në një reagim në Facebook, Këshilli i Prindërve të Kosovës ka thënë se “nuk jemi...

Me pesë javë vonesë, nxënësit e klasës së parë arritën të ulen në bankat shkollore

para 2 muajve - Lajmi.net

Dyert e shkollave u hapen sot pas më shumë se një muaj grevë, me vendimin e sindikalistëve. Ajo kishte nisur më 25 gusht dhe tani u pezullua deri në janar të vitit 2023. Shkollat më në fund janë mbushur...

‼️PAGAT E MËSIMDHËNËSVE DUHEN DHËNË‼️ – reagon Këshilli i Prindërve

para 2 muajve - Insajderi.org

Këshilli i Prindërve të Kosovës po kërkon nga institucionet e Kosovës ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit që kanë qenë në grevë. Këshilli i Prindërve të Kosovës thotë se nuk janë dakord të krijohet...

A do të kompensohen orët e humbura të mësimit?

para 2 muajve - Periskopi

Me një muaj vonesë, për shkak të grevës në institucionet publike arsimore, mbi 300.000 nxënës në Kosovë nisën më 3 tetor vitin e ri shkollor. Orët e humbura në shtator nuk dihet nëse do të kompensohen...

Pas pesë javëve grevë, nis mësimi në Kosovë

para 2 muajve - Top Channel

Zilja e shkollës ka rënë sërish në shkollën “Naim Frashëri” për fillimin e vitit të ri shkollor. Që nga qershori, kur ka përfunduar mësimi, nxënësit kanë qenë jashtë bankave shkollore. Pas pesë javëve...

Këshilli i Prindërve – Qeverisë: Ekzekutoni pagat për mësimdhënësit, mos tentoni t’i “disiplinoni” në forma tjera

para 2 muajve - Lajmi.net

Këshilli i Prindërve ka bërë kërkesë te Qeveria e Kosovës që pagat për mësimdhënësit për muajin e grevës në shtator të ekzekutohen. Në një postim në Facebook ata kanë thënë se pagat e mësimdhënësve duhen...

Këshilli i Prindërve: Pagat e mësimdhënësve duhet dhënë

para 2 muajve - Infokusi

Këshilli i Prindërve i Kosovës përmes një postimi në Facebook i ka bërë thirrje qeverisë që të ekzekutohen pagat për nxënës. Në reagimin e tyre thuhet edhe se grevat në arsimin e obligueshëm duhet të rregullohen...

Kosovë, nxënësit kthehen në shkolla

para 2 muajve - Klan

Kosovë, nxënësit kthehen në shkolla Viti i ri shkollor ka nisur zyrtarisht të hënën në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar në Kosovë. Fillimi i mësimit ka ndodhur me një vonesë prej pesë javësh,...

Frika se mësimi mund të ndalet përsëri, prindërit i drejtohen Qeverisë për rrogat e grevistëve

para 2 muajve - Bota Press

Këshilli i Prindërve të Kosovës po kërkon nga institucionet e vendit ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit që kanë qenë në grevë. Këshilli i Prindërve të Kosovës thotë se nuk janë dakord të krijohet një...

Ish ministri i Arsimit me propozim interesant: Mësuesit të paguhen sipas suksesit të nxënësve

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Në kohën kur arsimi në vend po ndodhet në krizë, ish ministri i Arsimit, Rexhep Osmani ka dal me një propozim interesant për të zbutur situatën mes Sindikatës së Arsimit dhe Qeverisë, shkruan Syri.net...

Nxënësit e klasës së parë arritën të ulen në bankat shkollore

para 2 muajve - Pika

Dyert e shkollave u hapen sot pas më shumë se një muaj grevë, me vendimin e sindikalistëve. Ajo kishte nisur më 25 gusht dhe tani u pezullua deri në janar të vitit 2023. Shkollat më në fund janë mbushur...

Përfundon greva, nis një muaj me vonesë mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë

para 2 muajve - ABC News

Me një muaj vonesë, sot fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë, pas pezullimit të grevës pesë javore nga SBASHK-u. MASHTI në njoftimin për fillimin e vitit të ri shkollor...

Këshilli i Prindërve – Qeverisë: Ekzekutoni pagat për mësimdhënësit, mos tentoni t’i “disiplinoni” në forma tjera

para 2 muajve - Fakti Ditor

Këshilli i Prindërve ka bërë kërkesë te Qeveria e Kosovës që pagat për mësimdhënësit për muajin e grevës në shtator të ekzekutohen. Në një postim në Facebook ata kanë thënë se pagat e mësimdhënësve duhen...

Kosovë, prej sot nxënësit u rikthyen në bankat shkollore

para 2 muajve - Klan Macedonia

Këtë të hënë, mësimi filloi për rreth 300 mijë nxënës të nivelit parauniversitar në Kosovë. Greva në sektorin e arsimit në Kosovës la për gati pesë javë, mbi 300.000 nxënës jashtë bankave shkollore, është...

Këshilli i Prindërve kërkon nga qeveria t’i ekzekutojë pagat për mësimdhënësit

para 2 muajve - Epoka e Re

Këshilli i Prindërve ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që t’i ekzekutojë pagat e mësimdhënësve për muajin shtator. “Grevat në arsimin e obligueshëm duhet të rregullohen me ligj dhe jo me forma të tjera...

Nxënësit kthehen në shkolla

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Viti i ri shkollor ka nisur zyrtarisht të hënën në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar në Kosovë. Fillimi i mësimit ka ndodhur me një vonesë prej pesë javësh, si rezultat i një greve të mësimdhënësve,...

Këshilli i Prindërve – qeverisë: Ekzekutoni pagat për mësimdhënësit

para 2 muajve - Ekonomia Online

Këshilli i Prindërve të Kosovës i ka bërë thirrje institucioneve të qeverisë së Kosovës që të bëjnë ekzekutimin e plotë të pagave të mësimdhënësve pa vonesë. Në një reagim në Facebook, Këshilli i Prindërve...

Këshilli i Prindërve – Qeverisë për pagat e mësuesve: Nëse s’mund bëni diçka mirë për arsimin, mos e bëni më keq

para 2 muajve - Periskopi

Këshilli i Prindërve i Kosovës përmes një postimi në Facebook i ka bërë thirrje qeverisë që të ekzekutohen pagat për nxënës. Në reagimin e tyre thuhet edhe se grevat në arsimin e obligueshëm duhet të rregullohen...

Sot, në të gjitha shkollat e Komunës së Malishevës ka filluar viti i ri shkollor.

para 2 muajve - Radio Kosova e Lire

Sot, në të gjitha shkollat e Komunës së Malishevës ka filluar viti i ri shkollor. Me këtë rast, kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati dhe drejtoresha e Drejtorisë për Arsim dhe Edukim, Arbëreshë...

Një muaj me vonesë, sot nis viti i ri shkollor në Kosovë

para 2 muajve - RTV 21

Viti i ri shkollor duhej të fillonte zyrtarisht më 1 shtator, por një gjë e tillë nuk ndodhi për shkak të grevës së SBASHK-ut. Sot fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë,...

Pas një muaji grevë, të hënën nisi viti i ri shkollor

para 2 muajve - Koha.net

Të hënën (3 tetor) nisi viti i ri shkollor në Kosovë, pas plot një muaji grevë në të gjitha institucionet arsimore publike. Dyert e institucioneve arsimore u hapën, pasi sindikalistët morën vendim që greva...

Mësimi në shkollat “Selman Riza” dhe “Mihal Grameno” në Fushë Kosovë ka filluar pa ndonjë telashe

para 2 muajve - GazetaBlic

Mësimi në shkollën “Selam Riza” ka filluar mëngjesin e sotëm pa ndonjë telashe. Kështu për Klan Kosovën ka bërë të ditur drejtori i kësaj shkolle Esat Simnica, i cili u shpreh se disa nxënës u ardhur nga...

Nxënësit i gëzohen rikthimit në shkollë

para 2 muajve - Bota Sot

Zilja e shkollës ka rënë sërish në shkollën "Naim Frashëri" për fillimin e vitit të ri shkollor. Që nga qershori, kur ka përfunduar mësimi, nxënësit kanë qenë jashtë bankave shkollore. Pas pesë javëve...

Ndërpritet greva e arsimit në Kosovë, nxënësit kthehen në shkollë

para 2 muajve - Alsat-M

Sot ka filluar mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë, pas suspendimit të grevës pesë javore nga SBASHK-u. MASHT-i në njoftimin për fillimin e vitit të ri shkollor ka uruar të...

Fillon mësimi me një muaj vonesë

para 2 muajve - Kallxo

Me një muaj vonesë, sot ka filluar mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar. Pas grevës së përgjithshme që ka filluar më 25 gusht, sot nxënësit kthehen në bankat shkollore për të nisur vitin...

Filloi sot mësimi në shkollat e Kosovës pas grevës një mujorëshe

para 2 muajve - Ina

Në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme në Kosovë sot ka nisur procesi mësimor pas grevës një mujorëshe të organizuar nga SBASHK-u. Kjo e fundit javën e kaluar pezulloi grevën për një afat të shkurtër,...

Një muaj me vonesë, nxënësit kthehen sot në bankat shkollore

para 2 muajve - Reporteri

Me një muaj voneës, sot fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë, pas suspendimit të grevës pesë javore nga SBASHK-u. MASHTI në njoftimin për fillimin e vitit të ri shkollor...

Mësimi në shkollën “Faik Konica” fillon pas një muaji grevë

para 2 muajve - GazetaBlic

Nxënësit e shkollës fillore të mesme të ulët “Faik Konica”, i janë kthyer mësimit pas një muaji grevë. MAShTI në njoftimin për fillimin e vitit të ri shkollor ka uruar të gjithë nxënësit dhe mësimdhënësit....

Nxënësit kthehen në shkolla, pas pesë jave grevë

para 2 muajve - Tetova Sot

09:36 – Mësimi në shkollat “Selman Riza” dhe “Mihal Grameno” në Fushë Kosovë ka filluar pa ndonjë telashe Mësimi në shkollën “Selam Riza” ka filluar mëngjesin e sotëm pa ndonjë telashe. Kështu për Klan...

Nxënësit kthehen në shkolla

para 2 muajve - Nistori

Viti i ri shkollor ka nisur zyrtarisht të hënën në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar në Kosovë. Fillimi i mësimit ka ndodhur me një vonesë prej pesë javësh, si rezultat i një greve të mësimdhënësve,...

Sot nis procesi mësimor

para 2 muajve - GazetaBlic

Sot nis procesi mësimor. Kështu ka bërë të ditur dje Ministra e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit. Përmes njoftimit, MASHTI ka bërë të ditur se kishin bërë përgatitje që viti i ri shkollor...

Kosovë, nxënësit kthehen në shkolla

para 2 muajve - Lajm

Viti i ri shkollor ka nisur zyrtarisht të hënën në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar në Kosovë. Fillimi i mësimit ka ndodhur me një vonesë prej pesë javësh, si rezultat i një greve të mësimdhënësve,...

Sot nis viti i ri shkollor në Kosovë pas pesë jave grevë të mësimdhënësve

para 2 muajve - Bota Sot

Pas suspendimit të grevës pesë javore, sot fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë. Viti i ri shkollor duhej të fillonte zyrtarisht më 1 shtator, por një gjë e tillë nuk...

Nxënësit i gëzohen rikthimit në shkollë

para 2 muajve - Lajmi.net

Zilja e shkollës ka rënë sërish në shkollën “Naim Frashëri” për fillimin e vitit të ri shkollor. Që nga qershori, kur ka përfunduar mësimi, nxënësit kanë qenë jashtë bankave shkollore. Pas pesë javëve...

Kosovë, nxënësit sot u kthyen në shkolla, pas pesë jave grevë

para 2 muajve - VOX TV

Sot ka filluar mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë, pas suspendimit të grevës pesëjavore nga SBASHK-u. MASHT-i në njoftimin për fillimin e vitit të ri shkollor ka uruar të...

Hapja e shkollave: Nxënësit gëzohen, prindërit kërkojnë zëvendësim të orëve

para 2 muajve - Periskopi

Zilja e shkollës ka rënë sërish në shkollën “Naim Frashëri” për fillimin e vitit të ri shkollor. Që nga qershori, kur ka përfunduar mësimi, nxënësit kanë qenë jashtë bankave shkollore. Pas pesë javëve...

Sot nis viti i ri shkollor në Kosovë pas pesë jave grevë të mësimdhënësve

para 2 muajve - Lajmi.net

Pas suspendimit të grevës pesë javore, sot fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë. Viti i ri shkollor duhej të fillonte zyrtarisht më 1 shtator, por një gjë e tillë nuk...

Profesori i gjimnazit “Sami Frashëri”: Kemi humbur shumë, me ndihmën e nxënësve do ta kompensojmë boshllëkun

para 2 muajve - ATV Live

Profesori i gjimnazit “Sami Frashëri”, Ibush Llapashtica po e konsideron fillimin e vitit të ri shkallor si ditë të veçantë. Ai i tha Ekonomia Online se mësimi i filluar një muaj me vonesë është humbje...

Një muaj me vonesë, nxënësit në Kosovë kthehen në bankat e shkollës

para 2 muajve - FaxWeb

Me një muaj vonesë, sot fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar në Kosovë, pas pezullimit të grevës pesë javore nga SBASHK-u. MASHTI në njoftimin për fillimin e vitit të ri shkollor...

Sot nis viti i ri shkollor në Kosovë pas pesë jave grevë të mësimdhënësve

para 2 muajve - Fakti Ditor

Pas suspendimit të grevës pesë javore, sot fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë. Viti i ri shkollor duhej të fillonte zyrtarisht më 1 shtator, por një gjë e tillë nuk...

Mësimi nisë me pesë javë vonesë – Nxënësit i gëzohen rikthimit në shkollë

para 2 muajve - Insajderi.org

Zilja e shkollës ka rënë sërish në shkollën “Naim Frashëri” për fillimin e vitit të ri shkollor. Që nga qershori, kur ka përfunduar mësimi, nxënësit kanë qenë jashtë bankave shkollore. Pas pesë javëve...

Profesori i gjimnazit “Sami Frashëri”: Kemi humbur shumë, me ndihmën e nxënësve do ta kompensojmë boshllëkun

para 2 muajve - Ekonomia Online

Profesori i gjimnazit “Sami Frashëri”, Ibush Llapashtica po e konsideron fillimin e vitit të ri shkallor si ditë të veçantë. Ai i tha Ekonomia Online se mësimi i filluar një muaj me vonesë është humbje...

Nxënësit i gëzohen rikthimit në shkollë

para 2 muajve - ATV Live

Zilja e shkollës ka rënë sërish në shkollën “Naim Frashëri” për fillimin e vitit të ri shkollor. Që nga qershori, kur ka përfunduar mësimi, nxënësit kanë qenë jashtë bankave shkollore. Pas pesë javëve...

Sot nis procesi mësimor

para 2 muajve - Infokusi

Kështu ka bërë të ditur dje Ministra e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit. Përmes njoftimit, MASHTI ka bërë të ditur se kishin bërë përgatitje që viti i ri shkollor të fillojë më 1 shtator...

Një muaj me vonesë, nxënësit kthehen sot në bankat shkollore

para 2 muajve - Revista Kosovarja

Me një muaj voneës, sot fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë, pas suspendimit të grevës pesë javore nga SBASHK-u. MASHTI në njoftimin për fillimin e vitit të ri shkollor...

Një muaj me vonesë, sot nis viti i ri shkollor në Kosovë

para 2 muajve - Lapsi

Viti i ri shkollor duhej të fillonte zyrtarisht më 1 shtator, por një gjë e tillë nuk ndodhi për shkak të grevës së SBASHK-ut. Sot fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë,...

Mësimi në shkollën “Faik Konica”, fillon pas një muaji grevë

para 2 muajve - Ekonomia Online

Nxënësit e shkollës fillore të mesme të ulët “Faik Konica”, i janë kthyer mësimit pas pesë jave grevë, raporton Ekonomia Online.

SBASHK-u ka deklaruar sërish se kundërshton vlerësimin me shkrim të mësimdhënësve

para 2 muajve - Radio Kosova e Lire

Sindikata e Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë ka deklaruar sërish se kundërshton vlerësimin me shkrim të mësimdhënësve. Kryetari i kësaj sindikate, Rrahman Jasharaj, ka thënë se zgjidhja e vetme...

Memli Krasniqi: Qeveria Kurti përmes sulmeve të shumta, bëri që mësimdhënësit të fillojnë vitin shkollor të fyer e të lënduar

para 2 muajve - Radio Kosova e Lire

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka folur lidhur me fillimin e mësimit më 3 tetor, pas pezullimit të grevës njëmujore nga SBAShK-u. Ai ka thënë se është i lumtur që nxënësit po kthehen sot në bankat...

Mësimi në shkollën “Faik Konica”, fillon pas pesë jave grevë

para 2 muajve - Ekonomia Online

Nxënësit e shkollës fillore të mesme të ulët “Faik Konica”, i janë kthyer mësimit pas pesë jave grevë, raporton Ekonomia Online.

Sot nis viti i ri shkollor në Kosovë pas pesë jave grevë të mësimdhënësve

para 2 muajve - Periskopi

Pas suspendimit të grevës pesë javore, sot fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë. Viti i ri shkollor duhej të fillonte zyrtarisht më 1 shtator, por një gjë e tillë nuk...

Kompensimi i orëve mësimore midis kërkesës dhe refuzimit

para 2 muajve - Koha.net

Mobilizim të mësimdhënësve kërkoi të dielën Ministria e Arsimit për të plotësuar humbjet e shkaktuara nga greva. Për qindra mijëra orë mësimore të humbura, MASHTI paralajmëroi se të hënën do të formojë...

Drejtoresha Zhitija: I mirëpresim nxënësit!

para 2 muajve - RTV 21

Shkollat kanë bërë përgatitjet përfundimtare Në shkollën fillore “Gjergj Fishta” në Prishtinë të dielën u bënë përgatitjet e fundit para se të fillojë mësimi nesër. Drejtoresha e kësaj shkolle Supije Zhitija...

Krasniqi: Qeveria për herë të parë bëri që mësimdhënësit të fillojnë vitin shkollor kokëulur

para 2 muajve - RTV 21

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi pas vendimit të SBASHK-ut për suspendimin e grevës, ka shprehur shqetësimin e tij mbi trajtimin që Qeveria e Kosovës po ua bën mësimdhënësve,...

Nesër fillon mësimi!

para 2 muajve - RTV 21

MASHTI paralajmëron kompensim të orëve të humbura.- Jasharaj: Orët e humbura nuk zëvendësohen Një dite pas pezullimit të grevës, ministria e Arsimit ka njoftuar të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit...

Memli Krasniqi: Qeveria bëri që mësimdhënësit të nisin vitin shkollor kokulur, të fyer e të lënduar

para 2 muajve - Reporteri

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se është i lumtur që fëmijët nesër po i kthehen bankave të shkollës. Mirëpo, Krasniqi thotë se është i shqetësuar për “modelin qeverisës...

Krasniqi: Qeveria për herë të parë bëri që mësimdhënësit të fillojnë vitin shkollor kokëulur

para 2 muajve - Koha.net

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Memli Krasniqi ka mirëpritur fillimin e vitit të ri shkollor më 3 tetor, pas vendimit të SBASHK-ut për suspendimin e grevës. Ai në një postim në Facebook...

Krasniqi shprehet i lumtur që fëmijët po nisin mësimin, ndërsa ka kritika për qeverinë

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, është shprehur i lumtur që fëmijët po kthehen nesër në bankat e shkollës. Mirëpo, ai tha se është edhe i shqetësuar për modelin qeverisës që po...

Krasniqi: Qeveria bëri që mësimdhënësit të nisin vitin shkollor kokulur, të fyer e të lënduar

para 2 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se është i lumtur që fëmijët nesër po i kthehen bankave të shkollës. Mirëpo, Krasniqi thotë se është i shqetësuar për “modelin qeverisës...

Shkollat bëhen gati për të nisur të hënën mësimin

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Në shkollën fillore “Gjergj Fishta” në Prishtinë të dielën u bënë përgatitjet e fundit para se të fillojë mësimi nesër. Drejtoresha e kësaj shkolle Supije Zhitija tha se janë të gatshëm për të mirëpritur...

Krasniqi: Qeveria bëri që mësimdhënësit të fillojnë vitin shkollor të fyer e të lënduar

para 2 muajve - Telegrafi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, është shprehur i lumtur që fëmijët po kthehen nesër në bankat e shkollës. Mirëpo, ai tha se është edhe i shqetësuar për modelin qeverisës që po...

Nxënësit në Kosovë nesër i rikthehen mësimit

para 2 muajve - TV21

Përfundimisht pas më shumë se 5 javë grevë nesër nis procesi mësimor në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar në Kosovë. Ministria e Arsimit tha se që nesër do të formojë grupin punues për të rishikuar...

Krasniqi i lumtur që fëmijët po nisin mësimin

para 2 muajve - RTK

Në një postimi në facebook Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka shkruar se është shumë i lumtur që fëmijët po kthehen nesër në bankat e shkollës. “Jam shumë i lumtur që fëmijët...

Memli Krasniqi thotë se Qeveria bëri që mësimdhënësit të nisin vitin shkollor kokulur, të fyer e të lënduar

para 2 muajve - OraInfo

Memli Krasniqi thotë se Qeveria bëri që mësimdhënësit të nisin vitin shkollor kokulur, të fyer e të lënduar. Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se është i lumtur që fëmijët...

Jasharaj nuk hoqi dorë nga greva - profesori nga Amerika i dërgon mesazh të fortë: Ik, lësho rrugë sepse...

para 2 muajve - Bota Sot

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK) ka vendosur që të pezullojë grevën pas pesë javësh, pasi ka marrë mendimin e anëtarësisë. Kryetari i Këshillit Grevist, Rrahman Jasharaj, tha se pezullimi...

Krasniqi i lumtur që nesër nis mësimi, por i shqetësuar për modelin qeverisës që po instalohet

para 2 muajve - Zeri

Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi, është shprehur i lumtur që nesër do të nis viti i ri shkollor, ndonëse një muaj me vonesë për shkak të grevës. Krasniqi përveç se është shprehur i lumtur për nisjën e...

Fillimi i mësimit, MASHT kërkon bashkëpunim për kompensimin e orëve të humbura nga greva

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka njoftuar të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar. MAShTI...

Akuza e kundërakuza mes SBASHK-ut e Qeverisë, çka ndikoi në pezullimin e grevës pas pesë jave?

para 2 muajve - GazetaBlic

Plotë pesë javë, akuza e kundërakuza janë shkëmbyer ndërmjet ‘protagonistëve’ të këtij ‘tregimi, SBASHK-ut dhe Qeverisë së Kosovës, raporton GazetaBlic. Të dy palët, nuk po arrinin ta bind njëra-tjetrën...

Nxënësit nesër në shkollë/ Reagon Krasniqi: Ky është shqetësimi i tij

para 2 muajve - GazetaBlic

Kreu i PDK-së, Memli Krasniqi thotë se është i lumtur për fillimin e vitit të ri shkollor, pas pesë jave grevë, raporton GazetaBlic. Krasniqi përmes një shkrimi në “Facebook” thotë se, Qeveria e Kosovës...

MASHTI kërkon bashkëpunim për kompensimin e orëve të humbura

para 2 muajve - OraInfo

Nesër fillon procesi mësimor, MASHTI kërkon bashkëpunim për kompensimin e orëve. Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka njoftuar të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit...

Pas grevës së mësuesve, shkollat në Kosovë bëhen gati për të nisur mësimin

para 2 muajve - Top Channel

Në shkollën fillore “Gjergj Fishta” në Prishtinë të dielën u bënë përgatitjet e fundit para se të fillojë mësimi nesër. Drejtoresha e kësaj shkolle Supije Zhitija tha se janë të gatshëm për të mirëpritur...

Shkollat bëhen gati për të nisur mësimin

para 2 muajve - RTV 21

Në shkollën fillore “Gjergj Fishta” në Prishtinë të dielën u bënë përgatitjet e fundit para se të fillojë mësimi nesër. Drejtoresha e kësaj shkolle Supije Zhitija tha se janë të gatshëm për të mirëpritur...

Në Kosovë nesër fillon viti shkollor, pas pezullimit të grevës

para 2 muajve - Ina

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022), fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit...

Jasharaj shprehet sërish kundër vlerësimit të mësimdhënësve përmes testimit

para 2 muajve - Kallxo

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), Rrahman Jasharaj, edhe një herë është shprehur kundër vlerësimit të mësimdhënësve me anë të testimit të njohurive. Për këtë,...

SBAShK-u kundërshton vlerësimin e mësimdhënësve përmes testimit

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Pas pezullimit të grevës nga sindikatat nesër do të nisë mësimi në të gjitha shkollat e vendit. Megjithatë rikthen edhe debatin për cilësinë në arsim. Procesin e vlerësimit të performancës së mësimdhënësve...

SBAShK-u kundërshton vlerësimin e mësimdhënësve përmes testimit

para 2 muajve - RTV 21

Pas pezullimit të grevës nga sindikatat nesër do të nisë mësimi në të gjitha shkollat e vendit. Megjithatë rikthen edhe debatin për cilësinë në arsim. Procesin e vlerësimit të performancës së mësimdhënësve...

SBAShK-u kundërshton vlerësimin e mësimdhënësve përmes testimit

para 2 muajve - Reporteri

Pas pezullimit të grevës nga sindikatat nesër do të nisë mësimi në të gjitha shkollat e vendit. Megjithatë rikthen edhe debatin për cilësinë në arsim. Procesin e vlerësimit të performancës së mësimdhënësve...

SBASHK-u kundërshton vlerësimin e mësimdhënësve përmes testimit

para 2 muajve - Koha.net

Pas pezullimit të grevës nga sindikatat nesër do të nisë mësimi në të gjitha shkollat e vendit. Megjithatë rikthehet edhe debati për cilësinë në arsim. Procesin e vlerësimit të performancës së mësimdhënësve...

Krasniqi: I lumtur që fëmijët po nisin mësimin, qeveria bëri që mësimdhënësit të fillojnë vitin shkollor të fyer e të lënduar

para 2 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, është shprehur i lumtur që fëmijët po kthehen nesër në bankat e shkollës. Mirëpo, ai tha se është edhe i shqetësuar për modelin qeverisës që po...

Nesër fillon mësimi / Reagon Krasniqi: Ky është shqetësimi i tij

para 2 muajve - Infokusi

Kryetari i Partisë Demoktratike të Kosovës, Memli Krasniqi, është shprehur i lumtur për fillimin e vitit të ri shkollor, pas pesë jave grevë, shkruan Gazeta inFokus. Krasniqi përmes një postimi në faqen...

SBAShK-u kundërshton vlerësimin e mësimdhënësve përmes testimit

para 2 muajve - Gazeta Express

Pas pezullimit të grevës nga sindikatat nesër do të nisë mësimi në të gjitha shkollat e vendit. Megjithatë rikthen edhe debatin për cilësinë në arsim. Procesin e vlerësimit të performancës së mësimdhënësve...

SBAShK-u kundërshton vlerësimin e mësimdhënësve përmes testimit

para 2 muajve - Telegrafi

Pas pezullimit të grevës nga sindikatat nesër do të nisë mësimi në të gjitha shkollat e vendit. Megjithatë rikthen edhe debatin për cilësinë në arsim. Procesin e vlerësimit të performancës së mësimdhënësve...

Krasniqi: I lumtur që fëmijët po nisin mësimin, qeveria bëri që mësimdhënësit të fillojnë vitin shkollor të fyer e të lënduar

para 2 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, është shprehur i lumtur që fëmijët po kthehen nesër në bankat e shkollës. Mirëpo, ai tha se është edhe i shqetësuar për modelin qeverisës që po...

MASHTI njofton për fillimin e mësimit të hënën: Do të rishikohet kalendari

para 2 muajve - RTV 21

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka njoftuar të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar. MAShTI...

Nesër fillon procesi mësimor në Kosovë

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022), fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit...

Krasniqi: Qeveria bëri që mësimdhënësit të fillojnë vitin shkollor kokulur, të fyer e të lënduar

para 2 muajve - Lajm

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, është shprehur i lumtur që nesër do të fillojë viti i ri shkollor, mirëpo tha se ndihet i shqetësuar për modelin e qeverisë që po instalohet....

MASHTI njofton për fillimin e mësimit të hënën: Do të rishikohet kalendari

para 2 muajve - Koha.net

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI) ka njoftuar se të hënën do të nisë mësimi në të gjitha nivelet parauniversitare. MASHTI ka thënë se kishte bërë përgatitjet për fillim...

Ministria e Arsimit kërkon bashkëpunim për kompensimin e orëve

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka njoftuar të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar. MAShTI...

MASHT njofton zyrtarisht për nisjen e mësimit nesër, flet edhe për kompensimin e orëve të humbura

para 2 muajve - Reporteri

Ka mbetur pak orë deri te nisja e mësimit, proces ky që po fillon fiks një muaj me vonesë, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. MASHT përmes një njoftimi në Facebook, zyrtarisht ka bërë të ditur se procesi...

Krasniqi i lumtur që nesër po nis mësimi por i shqetësuar që mësimdhënësit u fyen e u lënduan

para 2 muajve - Insajderi.org

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se është i lumtur që fëmijët nesër po i kthehen bankave të shkollës. Mirëpo, Krasniqi thotë se është i shqetësuar për “modelin qeverisës...

Pas grevës për rroga ShBAShK-u i del kundër qeverisë Kurti edhe për një nismë tjetër

para 2 muajve - Insajderi.org

Pas pezullimit të grevës nga sindikatat nesër do të nisë mësimi në të gjitha shkollat e vendit. Megjithatë rikthen edhe debatin për cilësinë në arsim. Procesin e vlerësimit të performancës së mësimdhënësve...

Memli Krasniqi: Qeveria bëri që mësimdhënësit të nisin vitin shkollor kokulur, të fyer e të lënduar

para 2 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se është i lumtur që fëmijët nesër po i kthehen bankave të shkollës. Mirëpo, Krasniqi thotë se është i shqetësuar për “modelin qeverisës...

Zbrazen shkollat fillore në Ballkanin Perëndimor, Kosova në krye të listës

para 2 muajve - Epoka e Re

Vitet e fundit, në vendet e rajonit të Ballkanit vërehet një rënie gjithnjë e më e theksuar e numrit të nxënësve, kryesisht për shkak të largimit të një numri të madh njerëzish, përfshirë familje të tëra,...

Krasniqi: Qeveria për herë të parë bëri që mësimdhënësit të fillojnë vitin shkollor kokëulur

para 2 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Memli Krasniqi ka mirëpritur fillimin e vitit të ri shkollor më 3 tetor, pas vendimit të SBASHK-ut për suspendimin e grevës. Por ai ka shprehur shqetësimin...

Krasniqi: I lumtur që fëmijët po nisin mësimin, qeveria bëri që mësimdhënësit të fillojnë vitin shkollor të fyer e të lënduar

para 2 muajve - Periskopi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi tha se është i lumtur që po fillon të hënën procesi mësimor por që të njëjtën kohë edhe i shqetësuar për “modelin qeverisës që po instalohet”....

Zbrazen shkollat fillore në Ballkanin Perëndimor, Kosova në krye të listës

para 2 muajve - Periskopi

Vitet e fundit, në vendet e rajonit të Ballkanit vërehet një rënie gjithnjë e më e theksuar e numrit të nxënësve, kryesisht për shkak të largimit të një numri të madh njerëzish, përfshirë familje të tëra,...

SBAShK-u kundërshton vlerësimin e mësimdhënësve përmes testimit

para 2 muajve - Bota Sot

Pas pezullimit të grevës nga sindikatat nesër do të nisë mësimi në të gjitha shkollat e vendit. Megjithatë rikthen edhe debatin për cilësinë në arsim. Procesin e vlerësimit të performancës së mësimdhënësve...

MASHTI njofton për fillimin e mësimit të hënën

para 2 muajve - RTK

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI) ka njoftuar se të hënën do të nisë mësimi në të gjitha nivelet parauniversitare. "MAShTI i kishte bërë përgatitjet e duhura që viti...

MASHTI për fillimin e mësimit: Do të rishikohet kalendari i vitit shkollor

para 2 muajve - Kallxo

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), pas pezullimit të grevës një muajshe në arsim, ka njoftuar gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër (e hënë) fillon mësimi...

Memli Krasniqi mirëpret fillimin e vitit të ri shkollor: Kërkesat e mësimdhënësve të plotësohen sa më shpejt

para 2 muajve - ATV Live

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Memli Krasniqi ka mirëpritur fillimin e vitit të ri shkollor më 3 tetor, pas vendimit të SBASHK-ut për suspendimin e grevës. Ai në një postim në Facebook...

Krasniqi: Jam i shqetësuar për modelin qeverisës që po instalohet

para 2 muajve - Periskopi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi tha se është i lumtur që po fillon të hënën procesi mësimor por që të njëjtën kohë edhe i shqetësuar për “modelin qeverisës që po instalohet”....

Fillimi i procesit mësimor, MAShTI kërkon bashkëpunim për kompensimin e orëve të humbura shkaku i grevës

para 2 muajve - Telegrafi

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka njoftuar të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar. MAShTI...

Nesër fillon procesi mësimor në Kosovë

para 2 muajve - Zhurnal

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022), fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit...

Kryetari i PDK-së: Jam shumë i lumtur që fëmijët po kthehen nesër në bankat e shkollës

para 2 muajve - Epoka e Re

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka shkruar për fillimin e mësimit më 3 tetor, pas pezullimit të grevës njëmujore nga ana e SBAShK-ut. Ai ka thënë se është i lumtur që fëmijët po kthehen nesër në bankat...

Nesër fillon procesi mësimor në Kosovë

para 2 muajve - Gazeta Express

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022), fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit...

Nesër fillon procesi mësimor në Kosovë

para 2 muajve - Bota Sot

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022), fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit...

Procesi mësimor në Kosovë fillon nesër, më 3 tetor

para 2 muajve - OraInfo

Nesër fillon procesi mësimor në vendin tonë. Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022),...

Kjo shkollë në Prishtinë nesër do të nis mësimin, flet drejtoresha

para 2 muajve - Insajderi.org

Në shkollën fillore “Gjergj Fishta” në Prishtinë të dielën u bënë përgatitjet e fundit para se të fillojë mësimi nesër. Drejtoresha e kësaj shkolle Supije Zhitija tha se janë të gatshëm për të mirëpritur...

MASHT: Nesër fillon procesi mësimor

para 2 muajve - GazetaBlic

Ministra e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka njoftuar se të hënën e 3 tetorit do të fillojë mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar. Përmes njoftimit, MASHTI ka bërë të ditur...

Organizatorët e grevës njëmujore duhet të japin përgjegjësi politike dhe ligjore për sabotimin e mësimit

para 2 muajve - Bota Sot

Një fjalë e urtë popullore thotë; “Ku ke, kurkund, çka bane, kurgja..!?” , pra ky do ishte vlerësimi i sakët i dështimit të grevës njëmujore e SBASHK-ut, e cila dje u ndërpre turpshëm dhe me dëme të pariparueshme...

Shkollat gati për nesër

para 2 muajve - Periskopi

Në shkollën fillore “Gjergj Fishta” në Prishtinë të dielën u bënë përgatitjet e fundit para se të fillojë mësimi nesër. Drejtoresha e kësaj shkolle Supije Zhitija tha se janë të gatshëm për të mirëpritur...

SBAShK-u kundërshton vlerësimin e mësimdhënësve përmes testimit

para 2 muajve - Infokusi

Pas pezullimit të grevës nga sindikatat nesër do të nisë mësimi në të gjitha shkollat e vendit. Megjithatë rikthen edhe debatin për cilësinë në arsim. Procesin e vlerësimit të performancës së mësimdhënësve...

Shkollat bëhen gati për të nisur mësimin

para 2 muajve - Fakti Ditor

Në shkollën fillore “Gjergj Fishta” në Prishtinë të dielën u bënë përgatitjet e fundit para se të fillojë mësimi nesër. Drejtoresha e kësaj shkolle Supije Zhitija tha se janë të gatshëm për të mirëpritur...

Dyert e shkollave hapen nesër, por pasojat nga greva e stërzgjatur mbesin

para 2 muajve - Bota Sot

Dyert e institucioneve të arsimit do të hapen nesër (e hënë) për nxënësit, pas pesë javëve grevë. Kështu kanë vendosur sindikalistët të cilët morën vendim për pezullim të grevës deri në janar të vitit...

SBAShK-u kundërshton vlerësimin e mësimdhënësve përmes testimit

para 2 muajve - Lajmi.net

Pas pezullimit të grevës nga sindikatat nesër do të nisë mësimi në të gjitha shkollat e vendit. Megjithatë rikthen edhe debatin për cilësinë në arsim. Procesin e vlerësimit të performancës së mësimdhënësve...

SBASHK-u është deklaruar sërish se kundërshton vlerësimin me shkrim të mësimdhënësve

para 2 muajve - Radio Kosova e Lire

Sindikata e Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë ka deklaruar sërish se kundërshton vlerësimin me shkrim të mësimdhënësve. Kryetari i kësaj sindikate, Rrahman Jasharaj, ka thënë se zgjidhja e vetme...

Shkollat bëhen gati për të nisur mësimin

para 2 muajve - ATV Live

Në shkollën fillore “Gjergj Fishta” në Prishtinë të dielën u bënë përgatitjet e fundit para se të fillojë mësimi nesër. Drejtoresha e kësaj shkolle Supije Zhitija tha se janë të gatshëm për të mirëpritur...

Kosovë: Ndërpritet greva, mësimi fillon të hënën më 3 tetor

para 2 muajve - Klan Macedonia

Për rreth pesë javë iu qëndruan pas kërkesave të tyre. Vendimi për grevë në shumicën e shkollave në Kosovë u respektua gjatë kësaj kohe. Të enjten Sindikata e Arsimit propozoi që greva të pezullohej deri...

Nesër nis mësimi, Ministria e Arsimit kërkon bashkëpunim për kompensimin e orëve

para 2 muajve - Lajmi.net

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka njoftuar të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar. MAShTI...

Nesër fillon procesi mësimor në Kosovë

para 2 muajve - Infokusi

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022), fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit...

SBAShK-u kundërshton vlerësimin e mësimdhënësve përmes testimit

para 2 muajve - Periskopi

Pas pezullimit të grevës nga sindikatat nesër do të nisë mësimi në të gjitha shkollat e vendit. Megjithatë rikthen edhe debatin për cilësinë në arsim. Procesin e vlerësimit të performancës së mësimdhënësve...

SBAShK-u kundërshton vlerësimin e mësimdhënësve përmes testimit

para 2 muajve - Bota Press

Pas pezullimit të grevës nga sindikatat nesër do të nisë mësimi në të gjitha shkollat e vendit. Megjithatë rikthen edhe debatin për cilësinë në arsim. Procesin e vlerësimit të performancës së mësimdhënësve...

SBAShK-u kundërshton vlerësimin e mësimdhënësve përmes testimit

para 2 muajve - ATV Live

Pas pezullimit të grevës nga sindikatat nesër do të nisë mësimi në të gjitha shkollat e vendit. Megjithatë rikthen edhe debatin për cilësinë në arsim. Procesin e vlerësimit të performancës së mësimdhënësve...

MAShT del me njoftimin për fillimin e vitit të ri shkollor

para 2 muajve - Revista Kosovarja

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022), fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit...

MASHTI kërkon bashkëpunim nga të gjithë akterët e arsimit për të kompensuar orët e humbura gjatë grevës

para 2 muajve - Radio Kosova e Lire

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka njoftuar të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar. “Të hënën,...

Kosovë/ Ndërpritet greva, mësimi fillon të hënën, më 3 tetor

para 2 muajve - Alsat-M

Për rreth pesë javë iu qëndruan pas kërkesave të tyre. Vendimi për grevë në shumicën e shkollave në Kosovë u respektua gjatë kësaj kohe. Të enjten Sindikata e Arsimit propozoi që greva të pezullohej deri...

Dyert e shkollave hapen nesër – pasojat nga greva e stërzgjatur mbesin

para 2 muajve - Telegrafi

Dyert e institucioneve të arsimit do të hapen nesër (e hënë) për nxënësit, pas pesë javëve grevë. Kështu kanë vendosur sindikalistët të cilët morën vendim për pezullim të grevës deri në janar të vitit...

Nesër fillon mësimi, por pasojat nga greva mbesin

para 2 muajve - Zeri

Dyert e institucioneve të arsimit do të hapen nesër (e hënë) për nxënësit, pas pesë javëve grevë. Kështu kanë vendosur sindikalistët të cilët morën vendim për pezullim të grevës deri në janar të vitit...

Ministria e Arsimit: Nesër fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar

para 2 muajve - Insajderi.org

Pas pesë javësh grevë, ditën e djeshme SBASHK-u njoftoi se greva u pezullua, derisa Ministria e Arsimit ka njoftuar se që nga nesër do të fillojë mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar....

Nesër nxënësit u rikthehen bankava shkollore

para 2 muajve - Periskopi

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022), fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit...

Nesër fillon procesi mësimor, MASHTI kërkon bashkëpunim për kompensimin e orëve

para 2 muajve - Epoka e Re

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka njoftuar të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022), fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit...

MAShT del me njoftimin për fillimin e vitit të ri shkollor

para 2 muajve - Bota Press

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022), fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit...

​Nesër fillon mësimi, Ministria e Arsimit kërkon bashkëpunim për kompensimin e orëve

para 2 muajve - Arbresh

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka njoftuar të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar. MAShTI...

Nesër fillon procesi mësimor në Kosovë

para 2 muajve - Ekonomia Online

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022), fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit...

Nesër fillon procesi mësimor në Kosovë

para 2 muajve - ATV Live

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022), fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit...

Kosovë, ndërpritet greva, mësimi fillon të hënën, më 3 tetor

para 2 muajve - Lajm

Për rreth pesë javë iu qëndruan pas kërkesave të tyre. Vendimi për grevë në shumicën e shkollave në Kosovë u respektua gjatë kësaj kohe. Të enjten Sindikata e Arsimit propozoi që greva të pezullohej deri...

Shtatori erdhi në tetor

para 2 muajve - Bota Sot

Me sa duket erdhi fundi i vendimeve të gabuara të SBASHK për Grevë me ndërprerje mësimi. Ky konfusion i pa kuptimt filloi gabimisht dhe prodhoi dëme të rënda në procesin e mësimit për shqiptarët në Kosovë....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK