Mediat amerikane bëjnë bilancet e uraganit Ian, më shumë se 100 viktima në dy shtete

para një muaji - ABC News

Më shumë se njëqind njerëz vdiqën në Florida dhe Karolinën e Veriut për shkak të uraganit Ian, njoftuan mediat amerikane, ndër to edhe rrjeti televiziv CNN, megjithëse numri zyrtar i të vdekurve është...

Mediat amerikane bëjnë bilancet e uraganit Ian, më shumë se 100 viktima në dy shtete

para një muaji - NOA

Më shumë se njëqind njerëz vdiqën në Florida dhe Karolinën e Veriut për shkak të uraganit Ian, njoftuan mediat amerikane, ndër to edhe rrjeti televiziv CNN, megjithëse numri zyrtar i të vdekurve është...

Florida, shkon në 88 numri i viktimave nga uragani Ian, më shumë se gjysma ...

para një muaji - BalkanWeb

Shkon në 88 numri i viktimave të shkaktuara nga uragani Ian në Florida. Këtë e bën të ditur CNN duke cituar burime zyrtare. Ndërkohë po shtohen polemika kundër autoriteteve të qarkut Lee, ku kanë ndodhur...

Efektet shkatërruese të uraganit në disa pjesë të Floridës

para një muaji - Tetova Sot

Numri i të vdekurve nga uragani Ian shkoi mbi 80 të dielën, ndërsa banorët e prekur nga stuhia në Floridë, Karolinën e Jugut dhe Karolinën e Veriut kanë filluar përpjekjet e rimëkëmbjes, që pritet të kushtojë...

Rritet numri i të vdekurve në Florida

para një muaji - RTV 21

Numri i të vdekurve nga uragani Ian ka shkuar mbi 80 në Florida, ndërsa personeli i shpëtimit vazhdon të kërkojë të mbijetuar dhe të vlerësojë dëmet. Zyrtarët në Florida janë sulmuar pasi kritikët pretendojnë...

Florida, shkon në 88 numri i viktimave nga uragani Ian

para një muaji - Shenja

Shkon në 88 numri i viktimave të shkaktuara nga uragani Ian në Florida. Këtë e bën të ditur CNN duke cituar burime zyrtare. Ndërkohë po shtohen polemika kundër autoriteteve të qarkut Lee, ku kanë ndodhur...

Shkon në 88 numri i viktimave nga uragani Ian në Florida

para një muaji - FaxWeb

Shkon në 88 numri i viktimave të shkaktuara nga uragani Ian në Florida. Këtë e bën të ditur CNN duke cituar burime zyrtare. Ndërkohë po shtohen polemika kundër autoriteteve të qarkut Lee, ku kanë ndodhur...

Efektet shkatërruese të uraganit në disa pjesë të Floridës

para një muaji - RTK

Numri i të vdekurve nga uragani Ian shkoi mbi 80 të dielën, ndërsa banorët e prekur nga stuhia në Floridë, Karolinën e Jugut dhe Karolinën e Veriut kanë filluar përpjekjet e rimëkëmbjes, që pritet të kushtojë...

Efektet shkatërruese të uraganit në disa pjesë të Floridës

para një muaji - Alsat-M

Javë më parë, një destinacion i preferuar për pushime, tani qyteti Fort Myers në Florida, është kthyer në një zonë shkatërrimesh nga uragani Ian. Njoftimet thonë se numri i të vdekurve nga stuhia pritet...

Efektet shkatërruese të uraganit në disa pjesë të Floridës

para një muaji - Top Channel

Numri i të vdekurve nga uragani Ian shkoi mbi 80 të dielën, ndërsa banorët e prekur nga stuhia në Floridë, Karolinën e Jugut dhe Karolinën e Veriut kanë filluar përpjekjet e rimëkëmbjes, që pritet të kushtojë...

Dhjetra viktima/ Efektet shkatërruese të uraganit në disa pjesë të Floridës

para një muaji - Panorama

Numri i të vdekurve nga uragani Ian shkoi mbi 80 të dielën, ndërsa banorët e prekur nga stuhia në Floridë, Karolinën e Jugut dhe Karolinën e Veriut kanë filluar përpjekjet e rimëkëmbjes, që pritet të kushtojë...

Efektet shkatërruese të uraganit në disa pjesë të Floridës

para një muaji - Flaka

Numri i të vdekurve nga uragani Ian shkoi mbi 80 të dielën, ndërsa banorët e prekur nga stuhia në Floridë, Karolinën e Jugut dhe Karolinën e Veriut kanë filluar përpjekjet e rimëkëmbjes, që pritet të kushtojë...

Rritet numri i të vdekurve nga uragani “Ian” në Florida

para një muaji - Pika

Numri i të vdekurve nga uragani “Ian” thuhet se ka kaluar 80 në Florida, ndërsa personeli i shpëtimit vazhdon të kërkojë të mbijetuar dhe të vlerësojë dëmet. Nga ana tjetër ka pasur shumë vërejtje për...

Efektet shkatërruese të uraganit në disa pjesë të Floridës

para një muaji - Bota Sot

Numri i të vdekurve nga uragani Ian shkoi mbi 80 të dielën, ndërsa banorët e prekur nga stuhia në Floridë, Karolinën e Jugut dhe Karolinën e Veriut kanë filluar përpjekjet e rimëkëmbjes, që pritet të kushtojë...

Efektet shkatërruese të uraganit në disa pjesë të Floridës

para një muaji - Zëri i Amerikës

Numri i të vdekurve nga uragani Ian shkoi mbi 80 të dielën, ndërsa banorët e prekur nga stuhia në Floridë, Karolinën e Jugut dhe Karolinën e Veriut kanë filluar përpjekjet e rimëkëmbjes, që pritet të kushtojë...

Efektet shkatërruese të uraganit në disa pjesë të Floridës

para një muaji - Pika

Numri i të vdekurve nga uragani Ian shkoi mbi 80 të dielën, ndërsa banorët e prekur nga stuhia në Floridë, Karolinën e Jugut dhe Karolinën e Veriut kanë filluar përpjekjet e rimëkëmbjes, që pritet të kushtojë...

Rritet numri i viktimave në SHBA si pasojë e uraganit “Ian”

para një muaji - Albeu

Numri i të vdekurve nga uragani Ian, i cili goditi shtetet juglindore të SHBA-së javën e kaluar, ka arritur në 62, raportojnë autoritetet lokale. Ian, një nga uraganet më të fuqishëm që ka goditur ndonjëherë...

Shkon në 62 numri i të vdekurve nga uragani Ian në SHBA

para një muaji - ABC News

Numri i të vdekurve nga uragani Ian, i cili goditi shtetet juglindore të SHBA-së javën e kaluar, ka shkuar në 62, sipas autoriteteve lokale. Ian, një nga uraganet më të fuqishëm që ka goditur ndonjëherë...

Rritet numri i viktimave në SHBA si pasojë e uraganit “Ian”

para një muaji - Shenja

Numri i të vdekurve nga uragani Ian, i cili goditi shtetet juglindore të SHBA-së javën e kaluar, ka arritur në 62, raportojnë autoritetet lokale. Ian, një nga uraganet më të fuqishëm që ka goditur ndonjëherë...

Ky është numri i të vdekurve nga uragani Ian në SHBA

para një muaji - Insajderi.org

Numri i të vdekurve nga uragani Ian, i cili goditi shtetet juglindore të SHBA-së javën e kaluar, ka shkuar në 62, sipas autoriteteve lokale. Ian, një nga uraganet më të fuqishëm që ka goditur ndonjëherë...

Rritet numri i viktimave në SHBA si pasojë e uraganit “Ian”

para një muaji - FaxWeb

Numri i të vdekurve nga uragani Ian, i cili goditi shtetet juglindore të SHBA-së javën e kaluar, ka arritur në 62, raportojnë autoritetet lokale. Ian, një nga uraganet më të fuqishëm që ka goditur ndonjëherë...

Operacionet e ndihmave pas uraganit Ian

para një muaji - Zëri i Amerikës

Uragani Ian goditi pjesën jugperëndimore të Floridës vetëm për disa orë. Por për të pastruar të gjitha dëmet do të duhen muaj të tërë. Nga Florida deri në Karolinën Veriut vazhdojnë pa ndërprerje përpjekjet...

Shkon në 54 numri i viktimave nga uragani Ian

para një muaji - Syri.net Kosova

Të paktën 54 persona u konfirmuan të vdekur si pasojë e uraganit Ian, nga viktimat 47 janë në Florida, katër në Karolinën e Veriut dhe tre në Kubë. Më shumë se 1,000 njerëz u shpëtuan nga zonat e përmbytura...

Arrin në 54 numri i viktimave nga uragani Ian, 47 prej tyre në Florida

para një muaji - Koha.net

Është rritur ndjeshëm numri i viktimave nga uragani Ian që goditi SHBA-në dhe Kubën, raporton agjencia AP. Së paku 54 persona raportohet se kanë vdekur: 47 prej tyre në Florida, katër në Karolinë Veriore...

Shkon në 54 numri i viktimave nga uragani Ian

para një muaji - Klan Macedonia

Të paktën 54 persona u konfirmuan të vdekur si pasojë e uraganit Ian, nga viktimat 47 janë në Florida, katër në Karolinën e Veriut dhe tre në Kubë. Më shumë se 1,000 njerëz u shpëtuan nga zonat e përmbytura...

Uragani shkatërrues gjunjëzoi pjesë të SHBA-së

para një muaji - Alsat-M

Ian, një nga uraganet më të forta dhe më të këqija që ka goditur ndonjëherë SHBA-në, mori 54 jetë, me 47 vdekje të konfirmuara në Florida, 4 në Karolinën e Veriut dhe 3 në Kubë. Përmbytjet dhe erërat e...

Operacionet e ndihmave pas uraganit Ian

para një muaji - Pika

Uragani Ian goditi pjesën jugperëndimore të Floridës vetëm për disa orë. Por për të pastruar të gjitha dëmet do të duhen muaj të tërë. Nga Florida deri në Karolinën Veriut vazhdojnë pa ndërprerje përpjekjet...

Uragani Ian në Florida, shkon në të paktën 64 numri i viktimave, stuhia dre...

para një muaji - BalkanWeb

Numri i viktimave të uraganit Ian në Florida ka shkuar në të paktën 64, raporton CNN, duke cituar autoritetet lokale. Uragani Ian, i dobësuar dhe tani i deklasifikuar si një ciklon post tropikal, vazhdon...

SHBA, rreth 30 të vdekur nga uragani Ian

para një muaji - Kallxo

Ekipet e shpëtimit vazhdojnë të kërkojnë për të mbijetuar në shtëpitë e përmbytura në Florida. Shteti u godit në fillim të kësaj jave nga uragani Ian, një nga më të fortët që kanë goditur ndonjëherë vendin....

Uragani “Ian” i ka shkaktuar dëme të shumta Shteteve të Bashkuara të Amerikës

para një muaji - Radio Kosova e Lire

Uragani “Ian” i ka shkaktuar dëme të shumta Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Njoftohet se deri më tani, janë evidentuar 54 viktima, 47 prej të cilave në shtetin e Floridës, katër në Karolinën e Veriut,...

Uragani Ian në SHBA, numri i të vdekurve shkon në 70

para një muaji - Bota Sot

Uragani Ian la dhjetëra viktima dhe shkatërrime të pallogaritshme pas tij nga SHBA. Reuters raporton 50 vdekje të konfirmuara, shumica prej tyre në Lee County, Florida. Akoma më tragjike janë bilancet...

Bilanc dramatik si pasojë e uraganit Ian në SHBA

para një muaji - RTK

Bilanci i viktimave dhe dëmeve të lëna pas nga uragani Ian në SHBA është tragjike. 50 vdekje janë konfirmuara, shumica prej tyre në Lee County, Florida, megjithatë numri i viktimave pritet të jetë shumë...

Pasojat e uraganit Ian, rreth 70 të vdekur dhe miliona shtëpi pa energji elektrike

para një muaji - ABC News

Uragani Ian la dhjetëra viktima dhe shkatërrime të pallogaritshme pas tij nga SHBA. Reuters raporton 50 vdekje të konfirmuara, shumica prej tyre në Lee County, Florida. Akoma më tragjike janë bilancet...

Pasojat e uraganit Ian, rreth 70 të vdekur dhe miliona shtëpi pa energji elektrike

para një muaji - GazetaBlic

Uragani Ian la dhjetëra viktima dhe shkatërrime të pallogaritshme pas tij nga SHBA. Reuters raporton 50 vdekje të konfirmuara, shumica prej tyre në Lee County, Florida. Akoma më tragjike janë bilancet...

Shkon në 54 numri i viktimave nga uragani Ian

para një muaji - Ekonomia Online

Të paktën 54 persona u konfirmuan të vdekur si pasojë e uraganit Ian, nga viktimat 47 janë në Florida, katër në Karolinën e Veriut dhe tre në Kubë. Më shumë se 1,000 njerëz u shpëtuan nga zonat e përmbytura...

Uragani Ian në SHBA/ Numri i të vdekurve shkon në 70, miliona shtëpi kanë mbetur pa…

para një muaji - Java News

Uragani Ian la dhjetëra viktima dhe shkatërrime të pallogaritshme pas tij nga SHBA. Reuters raporton 50 vdekje të konfirmuara, shumica prej tyre në Lee County, Florida. Akoma më tragjike janë bilancet...

SHBA, rreth 30 të vdekur nga uragani Ian

para një muaji - Shenja

Ekipet e shpëtimit vazhdojnë të kërkojnë për të mbijetuar në shtëpitë e përmbytura në Florida. Shteti u godit në fillim të kësaj jave nga uragani Ian, një nga më të fortët që kanë goditur ndonjëherë vendin....

Uragani Ian, të paktën 50 viktima dhe dëme të pallogaritshme materiale

para një muaji - Periskopi

Bilanci i viktimave dhe dëmeve të lëna pas nga uragani Ian në SHBA është tragjike. 50 vdekje janë konfirmuara, shumica prej tyre në Lee County, Florida, megjithatë numri i viktimave pritet të jetë shumë...

Uragani Ian, të paktën 50 viktima dhe dëme të pallogaritshme materiale

para një muaji - ATV Live

Bilanci i viktimave dhe dëmeve të lëna pas nga uragani Ian në SHBA është tragjike. 50 vdekje janë konfirmuara, shumica prej tyre në Lee County, Florida, megjithatë numri i viktimave pritet të jetë shumë...

SHBA, rreth 30 të vdekur nga uragani Ian

para një muaji - Debat

Ekipet e shpëtimit vazhdojnë të kërkojnë për të mbijetuar në shtëpitë e përmbytura në Florida. Shteti u godit në fillim të kësaj jave nga uragani Ian, një nga më të fortët që kanë goditur ndonjëherë vendin....

SHBA, rreth 30 të vdekur nga uragani Ian

para një muaji - Desk.al

Ekipet e shpëtimit vazhdojnë të kërkojnë për të mbijetuar në shtëpitë e përmbytura në Florida. Shteti u godit në fillim të kësaj jave nga uragani Ian, një nga më të fortët që kanë goditur ndonjëherë vendin....

Pasojat e uraganit Ian, rreth 70 të vdekur dhe miliona shtëpi pa energji elektrike

para një muaji - Arbresh

Uragani Ian la dhjetëra viktima dhe shkatërrime të pallogaritshme pas tij nga SHBA. Reuters raporton 50 vdekje të konfirmuara, shumica prej tyre në Lee County, Florida. Akoma më tragjike janë bilancet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK