RUSI – Duma ratifikon aneksimin e rajoneve të Ukrainës

para 2 muajve - Shqipmedia

MOSKË, 3 tetor /ATSH-DPA/- Dhoma e Ulët e parlamentit rus ose Duma ka ratifikuar inkorporimin e katër rajoneve të pushtuara ukrainase të Luhanskut, Donetskut, Zaporizhias dhe Khersonit në Rusi, një akt...

Ish-shefi i CIA-s: Nëse Rusia përdor armë bërthamore, SHBA do ia shkatërrojë gjithë ushtrinë

para 2 muajve - Shqipmedia

Nëse presidenti Vladimir Putin do të përdorë armët bërthamore, Shtetet e Bashkuara dhe aleatët do të asgjësojnë të gjitha trupat dhe pajisjet ruse në Ukrainë. Janë fjalët e gjeneralit në pension dhe ish-kreut...

Rusia tërhiqet nga kërcënimet nukleare: Veprojmë me tru, jo me zemër

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Rusia bën një hap pas nga përdorimi i armëve bërthamore në Ukrainë. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, iu përgjigj kërkesës së liderit çeçen, Ramazan Kadyrov, duke këshilluar që në këtë situatë duhet...

Humbjet vënë në pikëpytje taktikat e Rusisë, Putin shkarkon komandantin

para 2 muajve - Zeri

Pas një sërë humbjesh ushtarake që kanë vënë në pikëpyetje taktikat e vendit, Rusia ka shkarkuar komandantin e qarkut të saj ushtarak perëndimor. Al Jazeera se gjeneral-koloneli Alexander Zhuravlyov do...

Sondazhi: 83% e ukrainasve duan anëtarësimin në NATO

para 2 muajve - ABC News

Një rekord 83 për qind e ukrainasve do të dëshironin që vendi i tyre të anëtarësohej në NATO, sipas një sondazh me bazë në Kiev, që vjen pasi Ukraina aplikoi për t’u bashkuar me bllokun ushtarak. Sondazhi...

Rusia tërhiqet nga kërcënimet nukleare: Veprojmë me tru, jo me zemër

para 2 muajve - Tetova Sot

Rusia bën një hap pas nga përdorimi i armëve bërthamore në Ukrainë. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, iu përgjigj kërkesës së liderit çeçen, Ramazan Kadyrov, duke këshilluar që në këtë situatë duhet...

Humbje pas humbje, Putin shkarkon komandantin e radhës

para 2 muajve - Reporteri

Pas një sërë humbjesh ushtarake që kanë vënë në pikëpyetje taktikat e vendit, Rusia ka shkarkuar komandantin e qarkut të saj ushtarak perëndimor. Al Jazeera raporton se gjeneral-koloneli Alexander Zhuravlyov...

Rusia tërhiqet nga kërcënimet nukleare: Veprojmë me tru, jo me zemër

para 2 muajve - Syri

Rusia bën një hap pas nga përdorimi i armëve bërthamore në Ukrainë. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, iu përgjigj kërkesës së liderit çeçen, Ramazan Kadyrov, duke këshilluar që në këtë situatë duhet...

83% e qytetarëve ukrainas janë pro anëtarësimit në NATO

para 2 muajve - Flaka

Sipas një sondazhi, 83% e ukrainasve do të donin që vendi i tyre të anëtarësohej në NATO. Sondazhi i 2,000 të anketuarve nga Rating Group u krye pasi Presidenti Volodymyr Zelensky njoftoi të premten se...

Putin fajëson për humbjet taktikat e Rusisë, shkarkon komandantin

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Pas një sërë humbjesh ushtarake që kanë vënë në pikëpyetje taktikat e vendit, Rusia ka shkarkuar komandantin e qarkut të saj ushtarak perëndimor. Al Jazeera bën me dije se gjeneral-koloneli Alexander Zhuravlyov...

Humbjet vënë në pikëpytje taktikat e Rusisë, Putin shkarkon komandantin

para 2 muajve - Zhurnal

Pas një sërë humbjesh ushtarake që kanë vënë në pikëpyetje taktikat e vendit, Rusia ka shkarkuar komandantin e qarkut të saj ushtarak perëndimor. Al Jazeera se gjeneral-koloneli Alexander Zhuravlyov do...

Sondazhi: 83% e ukrainasve duan anëtarësimin në NATO

para 2 muajve - Lapsi

Një rekord 83 për qind e ukrainasve do të dëshironin që vendi i tyre të anëtarësohej në NATO, sipas një sondazh me bazë në Kiev, që vjen pasi Ukraina aplikoi për t’u bashkuar me bllokun ushtarak. Sondazhi...

Humbje pas humbje, Putin shkarkon komandantin e radhës

para 2 muajve - Bota Sot

Pas një sërë humbjesh ushtarake që kanë vënë në pikëpyetje taktikat e vendit, Rusia ka shkarkuar komandantin e qarkut të saj ushtarak perëndimor. Al Jazeera raporton se gjeneral-koloneli Alexander Zhuravlyov...

Lufta në Ukrainë, ish-shefi i CIA-s: SHBA dhe NATO do ta shkatërrojnë Rusinë nëse përdor armë bërthamore

para 2 muajve - FaxWeb

Kërcënimet bërthamore të Kremlinit kanë shkaktuar paralajmërime të ashpra nga Perëndimi . Ish-shefi i CIA-s paralajmëroi veçanërisht se SHBA dhe aleatët e saj në NATO do të shkatërronin Rusinë nëse Vladimir...

Ish-komandanti i CIA-s: SHBA dhe NATO do ta shkatërrojnë Rusinë nëse përdor armë bërthamore

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Kërcënimet bërthamore të Kremlinit kanë shkaktuar paralajmërime të ashpra nga Perëndimi. Ish-shefi i CIA-s paralajmëroi veçanërisht se SHBA dhe aleatët e saj në NATO do të shkatërronin Rusinë nëse Vladimir...

Humbjet vënë në pikëpytje taktikat e Rusisë, Putin shkarkon komandantin

para 2 muajve - Albeu

Pas një sërë humbjesh ushtarake që kanë vënë në pikëpyetje taktikat e vendit, Rusia ka shkarkuar komandantin e qarkut të saj ushtarak perëndimor. Al Jazeera se gjeneral-koloneli Alexander Zhuravlyov do...

Humbjet vënë në pikëpytje taktikat e Rusisë, Putin shkarkon komandantin

para 2 muajve - ABC News

Pas një sërë humbjesh ushtarake që kanë vënë në pikëpyetje taktikat e vendit, Rusia ka shkarkuar komandantin e qarkut të saj ushtarak perëndimor. Al Jazeera se gjeneral-koloneli Alexander Zhuravlyov do...

Putin fajëson për humbjet taktikat e Rusisë, shkarkon komandantin

para 2 muajve - Syri

Pas një sërë humbjesh ushtarake që kanë vënë në pikëpyetje taktikat e vendit, Rusia ka shkarkuar komandantin e qarkut të saj ushtarak perëndimor. Al Jazeera bën me dije se gjeneral-koloneli Alexander Zhuravlyov...

83% e qytetarëve ukrainas janë pro anëtarësimit në NATO

para 2 muajve - FaxWeb

Sipas një sondazhi, 83% e ukrainasve do të donin që vendi i tyre të anëtarësohej në NATO. Sondazhi i 2,000 të anketuarve nga Rating Group u krye pasi Presidenti Volodymyr Zelensky njoftoi të premten se...

Rusia tërhiqet nga kërcënimet nukleare: Veprojmë me tru, jo me zemër

para 2 muajve - Lajm

Rusia bën një hap pas nga përdorimi i armëve bërthamore në Ukrainë. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, iu përgjigj kërkesës së liderit çeçen, Ramazan Kadyrov, duke këshilluar që në këtë situatë duhet...

SHBA po shqyrton se si t’i përgjigjet përshkallëzimit të mundshëm rus në Ukrainë

para 2 muajve - RTV 21

Me shqetësimet në rritje se Vladimir Putin do të përshkallëzojë luftën e Rusisë në Ukrainë , SHBA po shqyrton se si t’i përgjigjet një sërë skenarësh të mundshëm, duke përfshirë frikën se rusët mund të...

Kovaçevski – Dir: Mbështetje e plotë për Ukrainën

para 2 muajve - Fakte

Shkup, 3 Tetor – Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski u takua me Larisa Dir, ambasadore e sapoemëruar e Ukrainës në vend. Në takim u shpreh falënderim për politikat...

Finlanda dhe Polonia ftojnë në takime ambasadorët rusë

para 2 muajve - Fakte

Finlanda dhe Polonia thanë se kanë ftuar në takime ambasadorët rusë në vendet e tyre, për të dënuar përpjekjen e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të katër rajoneve ukrainase. Ministria e Jashtme e Finlandës...

Rusia tërhiqet nga kërcënimet nukleare: Veprojmë me tru, jo me zemër

para 2 muajve - Infokusi

Rusia bën një hap pas nga përdorimi i armëve bërthamore në Ukrainë. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, iu përgjigj kërkesës së liderit çeçen, Ramazan Kadyrov, duke këshilluar që në këtë situatë duhet...

Ish-komandanti i CIA-s: SHBA dhe NATO do ta shkatërrojnë Rusinë nëse përdor armë bërthamore

para 2 muajve - Syri

Kërcënimet bërthamore të Kremlinit kanë shkaktuar paralajmërime të ashpra nga Perëndimi. Ish-shefi i CIA-s paralajmëroi veçanërisht se SHBA dhe aleatët e saj në NATO do të shkatërronin Rusinë nëse Vladimir...

Humbje pas humbje, Putin shkarkon komandantin e radhës

para 2 muajve - Infokusi

Pas një sërë humbjesh ushtarake që kanë vënë në pikëpyetje taktikat e vendit, Rusia ka shkarkuar komandantin e qarkut të saj ushtarak perëndimor. Al Jazeera se gjeneral-koloneli Alexander Zhuravlyov do...

Duma ruse ratifikon aneksimin e rajoneve ukrainase

para 2 muajve - Koha.net

Pa asnjë votë kundër e asnjë abstenim, Duma e Rusisë i ratifikoi të hënën traktatet për futjen e Donetskut, Luhanskut, Zaporizhzhias dhe Khersonit, nën administrimin rus. Këto rajone, zyrtarisht të Ukrainës,...

Rusia tërhiqet nga kërcënimet nukleare: Veprojmë me tru, jo me zemër

para 2 muajve - Fakti Ditor

Rusia bën një hap pas nga përdorimi i armëve bërthamore në Ukrainë. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, iu përgjigj kërkesës së liderit çeçen, Ramazan Kadyrov, duke këshilluar që në këtë situatë duhet...

Çfarë janë armët bërthamore ‘taktike’ dhe pasojat e tyre nëse përdoren në Ukrainë?

para 2 muajve - Tetova Sot

Përdorimi i armëve bërthamore taktike është më afër se kurrë – por sa ndryshe janë ato nga armët bërthamore që njohim dhe mbi të gjitha çfarë dëmi janë në gjendje të shkaktojnë? Një luftë bërthamore taktike...

Çfarë ndodh pas aneksimeve të fundit të Moskës? Këto janë skenarët…

para 2 muajve - Albeu

Nga Emanuele Rossi & Gabriele Carrer “ Formiche.net ” “Me aneksimin e zonave aktualisht të pushtuara në Ukrainë, Vladimir Putin po përpiqet të konsolidojë politikisht atë që ai nuk mund të jetë i sigurt...

A mund të nuklearizohet lufta në Ukrainë?

para 2 muajve - Kallxo

Gjashtëdhjetë vjet pas krizës së raketave kubane, bota përsëri shqetësohet për luftën bërthamore. Gjashtëdhjetë vjet më parë bota ishte dëshimitare e një kataklizmi bërthamor. Kriza kubane e raketave filloi...

Çfarë ndodh pasi aneksimeve të fundit të Moskës?Këta janë skenarët…

para 2 muajve - ABC News

Nga Emanuele Rossi & Gabriele Carrer “ Formiche.net ” Përktheu: Alket Goce-abcnews.al “Me aneksimin e zonave aktualisht të pushtuara në Ukrainë, Vladimir Putin po përpiqet të konsolidojë politikisht atë...

Kremlini tregon se kur i lejohet të përdorë armët bërthamore

para 2 muajve - Alsat-M

Rusia bën një hap pas nga përdorimi i armëve bërthamore në Ukrainë. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, iu përgjigj kërkesës së liderit çeçen, Ramazan Kadyrov, duke këshilluar që në këtë situatë duhet...

“Veprojmë me tru, jo me zemër”, Kremlini tregon se kur i lejohet t’i përdorë armët bërthamore

para 2 muajve - Zeri

Rusia bën një hap pas nga përdorimi i armëve bërthamore në Ukrainë. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, iu përgjigj kërkesës së liderit çeçen, Ramazan Kadyrov, duke këshilluar që në këtë situatë duhet...

Çfarë ndodh nëse Rusia përdor armë bërthamore

para 2 muajve - Klan

Çfarë ndodh nëse Rusia përdor armë bërthamore David Petraeus deklaron se veprimet e fundit të Putin tregojnë se ai po e humb luftën Nëse retorika e presidentit rus Vladimir Putin për të përdorur armë bërthamore...

Finlanda dhe Polonia ftojnë në takime ambasadorët rusë

para 2 muajve - Top Channel

Finlanda dhe Polonia thanë se kanë ftuar në takime ambasadorët rusë në vendet e tyre, për të dënuar përpjekjen e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të katër rajoneve ukrainase. Ministria e Jashtme e Finlandës...

Rusia tërhiqet nga kërcënimet nukleare: Veprojmë me tru, jo me zemër

para 2 muajve - Bota Press

Rusia bën një hap pas nga përdorimi i armëve bërthamore në Ukrainë. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, iu përgjigj kërkesës së liderit çeçen, Ramazan Kadyrov, duke këshilluar që në këtë situatë duhet...

Humbje pas humbje, Putin shkarkon komandantin e radhës

para 2 muajve - Pika

Pas një sërë humbjesh ushtarake që kanë vënë në pikëpyetje taktikat e vendit, Rusia ka shkarkuar komandantin e qarkut të saj ushtarak perëndimor. Al Jazeera raporton se gjeneral-koloneli Alexander Zhuravlyov...

Duma ruse ratifikon aneksimin e katër rajoneve ukrainase

para 2 muajve - Bota Sot

Duma ruse ka ratifikuar në mënyrë unanime ligjet për aneksimin e katër rajoneve ukrainase në Rusi. The Guardian raporton se asnjë deputete nuk votoi kundër projektligjit të Presidentit Vladimir Putin dhe...

Duma ruse ratifikon aneksimin e katër rajoneve ukrainase

para 2 muajve - ABC News

Duma ruse ka ratifikuar në mënyrë unanime ligjet për aneksimin e katër rajoneve ukrainase në Rusi. The Guardian raporton se asnjë deputete nuk votoi kundër projektligjit të Presidentit Vladimir Putin dhe...

Agresioni/ Duma ruse miraton aneksimin e katër rajoneve ukrainase

para 2 muajve - Syri

Duma ruse ka ratifikuar në mënyrë unanime ligjet për aneksimin e katër rajoneve ukrainase në Rusi. The Guardian raporton se asnjë deputete nuk votoi kundër projektligjit të Presidentit Vladimir Putin dhe...

Ish-shefi i CIA-s tregon çfarë ndodh nëse Rusia përdor armë bërthamore

para 2 muajve - Klan

Ish-shefi i CIA-s tregon çfarë ndodh nëse Rusia përdor armë bërthamore David Petraeus deklaron se veprimet e fundit të Putin tregojnë se ai po e humb luftën Nëse retorika e presidentit rus Vladimir Putin...

Duma ruse miraton aneksimin e katër rajoneve ukrainase

para 2 muajve - ABC News

Duma ruse ka ratifikuar në mënyrë unanime ligjet për aneksimin e katër rajoneve ukrainase në Rusi. The Guardian raporton se asnjë deputete nuk votoi kundër projektligjit të Presidentit Vladimir Putin dhe...

Finlanda dhe Polonia ftojnë në takime ambasadorët rusë

para 2 muajve - Vizion Plus

Finlanda dhe Polonia thanë se kanë ftuar në takime ambasadorët rusë në vendet e tyre, për të dënuar përpjekjen e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të katër rajoneve ukrainase. Ministria e Jashtme e Finlandës...

Finlanda dhe Polonia ftojnë në takime ambasadorët rusë

para 2 muajve - Bota Sot

Finlanda dhe Polonia thanë se kanë ftuar në takime ambasadorët rusë në vendet e tyre, për të dënuar përpjekjen e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të katër rajoneve ukrainase. Ministria e Jashtme e Finlandës...

Ish-drejtori i CIA-s: Nëse Moska përdor armë bërthamore, SHBA-ja me aleatë do t'i shkatërrojë trupat ruse

para 2 muajve - Koha.net

Ish-drejtori i CIA-s, David Petraeus, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët do të veprojnë në rast se Moska do të përdorte armë bërthamore në Ukrainë, raportoi të hënën “The Guardian”....

Kovaçevski – Dir: Mbështetje e plotë për Ukrainën

para 2 muajve - Medial

Shkup, 3 Tetor – Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski u takua me Larisa Dir, ambasadore e sapoemëruar e Ukrainës në vend. Në takim u shpreh falënderim për politikat...

Finlanda dhe Polonia ftojnë në takime ambasadorët rusë

para 2 muajve - Medial

Finlanda dhe Polonia thanë se kanë ftuar në takime ambasadorët rusë në vendet e tyre, për të dënuar përpjekjen e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të katër rajoneve ukrainase. Ministria e Jashtme e Finlandës...

Kovaçevski – Dir: Mbështetje e plotë për Ukrainën

para 2 muajve - Zhurnal

Shkup, 3 Tetor – Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski u takua me Larisa Dir, ambasadore e sapoemëruar e Ukrainës në vend. Në takim u shpreh falënderim për politikat...

Finlanda dhe Polonia ftojnë në takime ambasadorët rusë

para 2 muajve - Zhurnal

Finlanda dhe Polonia thanë se kanë ftuar në takime ambasadorët rusë në vendet e tyre, për të dënuar përpjekjen e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të katër rajoneve ukrainase. Ministria e Jashtme e Finlandës...

Finlanda dhe Polonia ftojnë në takime ambasadorët rusë

para 2 muajve - Koha.mk

Finlanda dhe Polonia thanë se kanë ftuar në takime ambasadorët rusë në vendet e tyre, për të dënuar përpjekjen e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të katër rajoneve ukrainase. Ministria e Jashtme e Finlandës...

Finlanda dhe Polonia ftojnë në takime ambasadorët rusë

para 2 muajve - Panorama

Finlanda dhe Polonia thanë se kanë ftuar në takime ambasadorët rusë në vendet e tyre, për të dënuar përpjekjen e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të katër rajoneve ukrainase. Ministria e Jashtme e Finlandës...

Ish-drejtori i CIA-s: SHBA-të dhe aleatët do të shkatërronin trupat ruse dhe do të fundosnin flotën e saj të Detit të Zi – nëse Putini përdor armë bërthamore

para 2 muajve - Telegrafi

Një ish-drejtor i CIA-s paralajmëroi se SHBA-ja dhe aleatët e NATO-s do të shkatërronin forcat ruse nëse presidenti rus Vladimir Putin përdor armë bërthamore në Ukrainë. Sipas mediave të huaja, përcjell...

Duma ruse ratifikon aneksimin e rajoneve ukrainase

para 2 muajve - Shenja

Pa asnjë votë kundër e asnjë abstenim, Duma e Rusisë i ratifikoi të hënën traktatet për futjen e Donetskut, Luhanskut, Zaporizhzhias dhe Khersonit, nën administrimin rus. Këto rajone, zyrtarisht të Ukrainës,...

Takim Kovaçevski – Dir: Mbështetje e plotë për Ukrainën nga Maqedonia e Veriut

para 2 muajve - Ina

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski u takua me Larisa Dir, ambasadore e sapoemëruar e Ukrainës në vend. Në takim u shpreh falënderim për politikat në kohë dhe...

Takim Kovaçevski – Dir: Mbështetje e plotë për Ukrainën nga Maqedonia e Veriut

para 2 muajve - Klan Macedonia

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski u takua me Larisa Dir, ambasadore e sapoemëruar e Ukrainës në vend. Në takim u shpreh falënderim për politikat në kohë dhe...

Finlanda dhe Polonia ftojnë në takime ambasadorët rusë

para 2 muajve - GazetaBlic

Finlanda dhe Polonia thanë se kanë ftuar në takime ambasadorët rusë në vendet e tyre, për të dënuar përpjekjen e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të katër rajoneve ukrainase. Ministria e Jashtme e Finlandës...

Finlanda dhe Polonia ftojnë në takime ambasadorët rusë

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Finlanda dhe Polonia thanë se kanë ftuar në takime ambasadorët rusë në vendet e tyre, për të dënuar përpjekjen e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të katër rajoneve ukrainase. Ministria e Jashtme e Finlandës...

Gjenerali Petraeus: Nëse Putin do të përdorë armët bërthamore, SHBA do të asgjësojnë të gjitha trupat dhe pajisjet ruse në Ukrainë

para 2 muajve - TV21

Nëse presidenti Vladimir Putin do të përdorë armët bërthamore, Shtetet e Bashkuara dhe aleatët do të asgjësojnë të gjitha trupat dhe pajisjet ruse në Ukrainë. Janë fjalët e gjeneralit në pension dhe ish-kreut...

Ish-drejtori i CIA-s tregon se si do t’i përgjigjej NATO-ja një sulmi bërthamore rus

para 2 muajve - Reporteri

Me javë të tëra presidenti rus, Vladimir Putin, ka kërcënuar me armë bërthamore, ndërsa këtë të hëne ish-drejtor i CIA-së dhe gjenerali i penzionuar, David Petraeus, drejtpërsëdrejti parlajmëroi presidentin...

Moska ka fonde që t’i mbështesë rajonet e aneksuara, thotë ministri i Financave i Rusisë

para 2 muajve - GazetaBlic

Moska ka fonde për të mbështetur katër rajone të Ukrainës, të cilat presidenti Vladimir Putin filloi t’i aneksojë javën e kaluar, tha ministri i Financave i Rusisë. Anton Siluanov shtoi se fondet janë...

Tmerri në tokë, çfarë janë armët bërthamore taktike, me të cilat Putin po kërcënon Ukrainën dhe Perëndimin?

para 2 muajve - Tetova Sot

Nga Nina Srinivasan Rathbun “The Conversation” Përktheu: Alket Goce-abcnews.al Armët taktike bërthamore kanë nisur që të përmenden gjithnjë e më shpesh në skenën ndërkombëtare, teksa duke u përballur me...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Dosja

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Takim Kovaçevski – Dir: Mbështetje e plotë për Ukrainën nga Maqedonia e Veriut

para 2 muajve - Shenja

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski u takua me Larisa Dir, ambasadore e sapoemëruar e Ukrainës në vend. Në takim u shpreh falënderim për politikat në kohë dhe...

Kovaçevski – Dir: Mbështetje e plotë për Ukrainën

para 2 muajve - Daily News

Shkup, 3 Tetor – Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski u takua me Larisa Dir, ambasadore e sapoemëruar e Ukrainës në vend. Në takim u shpreh falënderim për politikat...

Finlanda dhe Polonia ftojnë në takime ambasadorët rusë

para 2 muajve - Daily News

Finlanda dhe Polonia thanë se kanë ftuar në takime ambasadorët rusë në vendet e tyre, për të dënuar përpjekjen e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të katër rajoneve ukrainase. Ministria e Jashtme e Finlandës...

Kovaçevski – Dir: Mbështetje e plotë për Ukrainën

para 2 muajve - InFokus

Shkup, 3 Tetor – Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski u takua me Larisa Dir, ambasadore e sapoemëruar e Ukrainës në vend. Në takim u shpreh falënderim për politikat...

Finlanda dhe Polonia ftojnë në takime ambasadorët rusë

para 2 muajve - InFokus

Finlanda dhe Polonia thanë se kanë ftuar në takime ambasadorët rusë në vendet e tyre, për të dënuar përpjekjen e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të katër rajoneve ukrainase. Ministria e Jashtme e Finlandës...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Indeks.mk

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Ish-drejtori i CIA-s: Nëse Moska përdor armë bërthamore, SHBA-ja me aleatë do t’i shkatërrojë trupat ruse

para 2 muajve - Shenja

Ish-drejtori i CIA-s, David Petraeus, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët do të veprojnë në rast se Moska do të përdorte armë bërthamore në Ukrainë, raportoi të hënën “The Guardian”....

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Top Channel

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Ish-drejtori i CIA-s: ShBA do të veprojë, nëse Moska përdor armë bërthamore

para 2 muajve - Kallxo

SHBA dhe aleatët e saj do t’i shkatërrojnë trupat dhe pajisjet e Rusisë në Ukrainë dhe do ta fundosin flotën e saj të Detit të Zi nëse presidenti rus Vladimir Putin përdor armë bërthamore, tha të dielën...

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Politiko.mk

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Finlanda dhe Polonia ftojnë në takime ambasadorët rusë

para 2 muajve - Lajm

Finlanda dhe Polonia thanë se kanë ftuar në takime ambasadorët rusë në vendet e tyre, për të dënuar përpjekjen e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të katër rajoneve ukrainase. Ministria e Jashtme e Finlandës...

Takim Kovaçevski – Dir: Mbështetje e plotë për Ukrainën nga Maqedonia e Veriut

para 2 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski u takua me Larisa Dir, ambasadore e sapoemëruar e Ukrainës në vend. Në takim u shpreh falënderim për politikat në kohë dhe...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Klan

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga...

Ish-drejtori i CIA-s: Nëse rusët përdorin armë bërthamore në Ukrainë, do t’i shkatërrojmë

para 2 muajve - Shekulli

Publikuar më 03.10.2022 nga Shekulli SHBA-ja dhe aleatët e saj do të shkatërrojnë forcat dhe pajisjet ruse në Ukrainë dhe do të fundosin flotën ruse në Detin e Zi nëse Vladimir Putin përdor armë bërthamore,...

Vjen reagimi i ashpër nga SHBA për Rusinë, ja çfarë e pret nëse përdorin armë bërthamore

para 2 muajve - Bota Sot

SHBA-ja dhe aleatët e saj do të shkatërrojnë forcat dhe pajisjet ruse në Ukrainë dhe do të fundosin flotën ruse në Detin e Zi nëse Vladimir Putin përdor armë bërthamore, ka paralajmëruar David Petraeus....

Gjenerali amerikan tregon se çfarë ndodh nëse Rusia përdor armë bërthamore

para 2 muajve - Alsat-M

Gjenerali amerikan, David Petraeus ka folur për mediat se çfarë do të ndodhë nëse Rusia vendosë të përdorë një armë bërthamore në Ukrainë dhe cila do të jetë përgjigja e Perëndimit. Gjatë një interviste...

Ish-drejtori i CIA-s: Nëse rusët përdorin armë bërthamore në Ukrainë, do t’i shkatërrojmë

para 2 muajve - Gazeta Tema

SHBA-ja dhe aleatët e saj do të shkatërrojnë forcat dhe pajisjet ruse në Ukrainë dhe do të fundosin flotën ruse në Detin e Zi nëse Vladimir Putin përdor armë bërthamore, ka paralajmëruar David Petraeus....

Ish-drejtori i CIA-s: Nëse rusët përdorin armë bërthamore në Ukrainë, do t’i shkatërrojmë

para 2 muajve - Syri

SHBA-ja dhe aleatët e saj do të shkatërrojnë forcat dhe pajisjet ruse në Ukrainë dhe do të fundosin flotën ruse në Detin e Zi nëse Vladimir Putin përdor armë bërthamore, ka paralajmëruar David Petraeus....

Senatori amerikan: Rusët mund të synojnë qendrën e furnizimit me armë në Poloni

para 2 muajve - Syri

Një senator amerikan tha se ka frikë se Rusia mund të synojë një qendër furnizimi me armë në Poloni. Marco Rubio tha për CNN se nëse presidenti rus Vladimir Putin e kupton se mund të humbasë luftën për...

Petraeus: SHBA do t’i shkatërronte trupat ruse nëse Putin përdor armë bërthamore në Ukrainë

para 2 muajve - Syri

Ish-drejtori i CIA-s dhe gjenerali i ushtrisë në pension thotë se lideri i Moskës është "i dëshpëruar" dhe "realiteti i fushëbetejës me të cilin po përballet nuk mund të përmbyset". SHBA dhe aleatët e...

Ish-drejtori i CIA-s: Nëse Moska përdor armë bërthamore, SHBA-ja me aleatë do t’i shkatërrojë trupat ruse

para 2 muajve - VOX TV

Ish-drejtori i CIA-s, David Petraeus, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët do të veprojnë në rast se Moska do të përdorte armë bërthamore në Ukrainë, raportoi të hënën “The Guardian”....

Finlanda dhe Polonia ftojnë në takime ambasadorët rusë

para 2 muajve - Almakos

Finlanda dhe Polonia thanë se kanë ftuar në takime ambasadorët rusë në vendet e tyre, për të dënuar përpjekjen e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të katër rajoneve ukrainase. Ministria e Jashtme e Finlandës...

Gjenerali amerikan tregon se çfarë ndodh nëse Rusia përdor armë bërthamore

para 2 muajve - Ina

Gjenerali amerikan, David Petraeus ka folur për mediat se çfarë do të ndodhë nëse Rusia vendosë të përdorë një armë bërthamore në Ukrainë dhe cila do të jetë përgjigja e Perëndimit. Gjatë një interviste...

Takim Kovaçevski – Dir: Mbështetje e plotë për Ukrainën nga Maqedonia e Veriut

para 2 muajve - Lapsi

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski u takua me Larisa Dir, ambasadore e sapoemëruar e Ukrainës në vend. Në takim u shpreh falënderim për politikat në kohë dhe...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Ditari.mk

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Takim Kovaçevski – Dir: Mbështetje e plotë për Ukrainën nga Maqedonia e Veriut

para 2 muajve - VOX TV

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski u takua me Larisa Dir, ambasadore e sapoemëruar e Ukrainës në vend. Në takim u shpreh falënderim për politikat në kohë dhe...

Gjenerali amerikan: Nëse rusët përdorin armë bërthamore në Ukrainë, do t’i shkatërrojmë

para 2 muajve - Albeu

SHBA-ja dhe aleatët e saj do të shkatërrojnë forcat dhe pajisjet ruse në Ukrainë dhe do të fundosin flotën ruse në Detin e Zi nëse Vladimir Putin përdor armë bërthamore, ka paralajmëruar David Petraeus....

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Indeks.mk

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Ish-drejtori i CIA-s: Nëse rusët përdorin armë bërthamore në Ukrainë, do t’i shkatërrojmë

para 2 muajve - ABC News

SHBA-ja dhe aleatët e saj do të shkatërrojnë forcat dhe pajisjet ruse në Ukrainë dhe do të fundosin flotën ruse në Detin e Zi nëse Vladimir Putin përdor armë bërthamore, ka paralajmëruar David Petraeus....

Ish-drejtori i CIA-s: Nëse Moska përdor armë bërthamore, SHBA-ja me aleatë do t’i shkatërrojë trupat ruse

para 2 muajve - FaxWeb

Ish-drejtori i CIA-s, David Petraeus, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët do të veprojnë në rast se Moska do të përdorte armë bërthamore në Ukrainë, raportoi të hënën “The Guardian”....

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Politiko.mk

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Kovaçevski – Dir: Mbështetje e plotë për Ukrainën

para 2 muajve - GazetaMax

Shkup, 3 Tetor – Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski u takua me Larisa Dir, ambasadore e sapoemëruar e Ukrainës në vend. Në takim u shpreh falënderim për politikat...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Vizion Plus

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Tmerri në tokë, çfarë janë armët bërthamore taktike, me të cilat Putini po kërcënon

para 2 muajve - Periskopi

Armët taktike bërthamore kanë nisur që të përmenden gjithnjë e më shpesh në skenën ndërkombëtare, teksa duke u përballur me humbjet e rënda në fushën e betejës në Ukrainën Lindore, presidenti Vladimir...

Takim Kovaçevski – Dir: Mbështetje e plotë për Ukrainën nga Maqedonia e Veriut

para 2 muajve - Lajm

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski u takua me Larisa Dir, ambasadore e sapoemëruar e Ukrainës në vend. Në takim u shpreh falënderim për politikat në kohë dhe...

Si do t’i përgjigjej NATO-ja një sulmi bërthamore rus, tregon ish-drejtori i CIA-s

para 2 muajve - Infokusi

Me javë të tëra presidenti rus, Vladimir Putin, ka kërcënuar me armë bëthamore, ndërsa këtë të hëne ish-drejtor i CIA-së dhe gjenerali i penzionuar, David Petraeus, drejtpërsëdrejti parlajmëroi presidentin...

Ish-drejtori i CIA-s: ShBA-të do të shkatërronin trupat dhe flotën ruse në Detin e Zi nëse përdoren armët bërthamore

para 2 muajve - Periskopi

Një ish-drejtor i CIA-s paralajmëroi se SHBA-ja dhe aleatët e NATO-s do të shkatërronin forcat ruse nëse presidenti rus Vladimir Putin përdor armë bërthamore në Ukrainë. Sipas mediave të huaja, David Petraeus...

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Infokusi

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Ish-drejtori i CIA-s tregon se si do t’i përgjigjej NATO-ja një sulmi bërthamore rus

para 2 muajve - Pika

Me javë të tëra presidenti rus, Vladimir Putin, ka kërcënuar me armë bërthamore, ndërsa këtë të hëne ish-drejtor i CIA-së dhe gjenerali i penzionuar, David Petraeus, drejtpërsëdrejti parlajmëroi presidentin...

Sulm bërthamor nga Moska?/ Ish kreu i CIA-s: Do të përgjigjemi duke eliminuar të gjitha forcat ruse në Ukrainë

para 2 muajve - Java News

“Shtetet e Bashkuara të Amerikës, së bashku me aleatët e NATO-s, do të “eliminonin” forcat ruse në Ukrainë nëse presidenti rus Vladimir Putin vendos të përdorë armë bërthamore në Ukrainë” , kështu deklaroi...

“Do përballeni me pasoja të rënda”/ Stoltenberg ‘i ashpër’ ndaj Rusisë: Nëse përdoren armët bërthamore…

para 2 muajve - Java News

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Ish-drejtori i CIA-s: Nëse rusët përdorin armë bërthamore në Ukrainë, do t’i shkatërrojmë

para 2 muajve - InfoShqip

SHBA-ja dhe aleatët e saj do të shkatërrojnë forcat dhe pajisjet ruse në Ukrainë dhe do të fundosin flotën ruse në Detin e Zi nëse Vladimir Putin përdor armë bërthamore, ka paralajmëruar David Petraeus....

Ish-drejtori i CIA-s: Nëse rusët përdorin armë bërthamore në Ukrainë, do t’i shkatërrojmë

para 2 muajve - Tetova Sot

SHBA-ja dhe aleatët e saj do të shkatërrojnë forcat dhe pajisjet ruse në Ukrainë dhe do të fundosin flotën ruse në Detin e Zi nëse Vladimir Putin përdor armë bërthamore, ka paralajmëruar David Petraeus....

Gjenerali amerikan tregon se çfarë ndodh nëse Rusia përdor armë bërthamore

para 2 muajve - Fakti Ditor

Gjenerali amerikan, David Petraeus ka folur për mediat se çfarë do të ndodhë nëse Rusia vendosë të përdorë një armë bërthamore në Ukrainë dhe cila do të jetë përgjigja e Perëndimit. Gjatë një interviste...

Vjen reagimi i ashpër nga SHBA për Rusinë, ja çfarë e pret nëse përdorin armë bërthamore

para 2 muajve - Top24

SHBA-ja dhe aleatët e saj do të shkatërrojnë forcat dhe pajisjet ruse në Ukrainë dhe do të fundosin flotën ruse në Detin e Zi nëse Vladimir Putin përdor armë bërthamore, ka paralajmëruar David Petraeus....

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Lapsi

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Vjen reagimi i ashpër nga SHBA për Rusinë, ja çfarë e pret nëse përdorin armë bërthamore

para 2 muajve - Pika

SHBA-ja dhe aleatët e saj do të shkatërrojnë forcat dhe pajisjet ruse në Ukrainë dhe do të fundosin flotën ruse në Detin e Zi nëse Vladimir Putin përdor armë bërthamore, ka paralajmëruar David Petraeus....

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore!

para 2 muajve - Infokusi

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Desk.al

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Debat

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Redaksia

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore mbështesin kërkesën e Ukrainës të bëhet anëtare e NATO-s

para 2 muajve - Radio Kosova e Lire

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore mbështesin Ukrainën të bëhet anëtare e NATO-s. Këtë shtete i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet nga forcat...

Stoltenberg: Rimarrja e Lyman tregon Ukrainën të aftë për të çliruar territ...

para 2 muajve - BalkanWeb

Kthimi i qytetit të Lyman në rajonin e Donetskut nën kontrollin e Ukrainës tregon se Forcat e Armatosura të Ukrainës janë në gjendje të largojnë forcat ruse nga territoret e pushtuara përkohësisht prej...

Stoltenberg paralajmëron pasoja të rënda për Rusinë nëse përdorë armë bërthamore

para 2 muajve - Desk.al

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka paralajmëruar “pasoja të rënda për Rusinë”, nëse presidenti rus Vladimir Putin do të përdorte armë bërthamore në Ukrainë, mes retorikës së përshkallëzuar...

NATO: Putinin e presin “pasoja të rënda” nëse i përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Koha.net

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka paralajmëruar “pasoja të rënda” për Rusinë nëse presidenti Vladimir Putin, do t'i përdorë armët bërthamore ndaj Ukrainës. Stoltenberg deklaroi të...

Stoltenberg paralajmëron pasoja të rënda për Rusinë nëse përdorë armë bërthamore

para 2 muajve - Zhurnal

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka paralajmëruar “pasoja të rënda për Rusinë”, nëse presidenti rus Vladimir Putin do të përdorte armë bërthamore në Ukrainë, mes retorikës së përshkallëzuar...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Kallxo

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Stoltenberg paralajmëron pasoja të rënda për Rusinë nëse përdorë armë bërthamore

para 2 muajve - Alsat-M

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka paralajmëruar “pasoja të rënda për Rusinë”, nëse presidenti rus Vladimir Putin do të përdorte armë bërthamore në Ukrainë, mes retorikës së përshkallëzuar...

Senatori amerikan: Rusët mund të synojnë qendrën e furnizimit me armë në Poloni

para 2 muajve - Bota Sot

Një senator amerikan tha se ka frikë se Rusia mund të synojë një qendër furnizimi me armë në Poloni. Marco Rubio tha për CNN se nëse presidenti rus Vladimir Putin e kupton se mund të humbasë luftën për...

Presidentët e 9 vendeve të NATO-s mbështesin anëtarësimin e Ukrainës

para 2 muajve - RTV 21

Presidentët e nëntë vendeve të NATO-s nga Evropa Qendrore dhe Lindore lëshuan një deklaratë të përbashkët të dielën duke dënuar aneksimin e territoreve të Ukrainës nga Rusia dhe duke i bërë thirrje NATO-s...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore!

para 2 muajve - Top Channel

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Stoltenberg paralajmëron pasoja të rënda për Rusinë nëse përdorë armë bërthamore

para 2 muajve - Telegrafi

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka paralajmëruar “pasoja të rënda për Rusinë”, nëse presidenti rus Vladimir Putin do të përdorte armë bërthamore në Ukrainë, mes retorikës së përshkallëzuar...

9 shtete të NATO-s: Ukraina të anëtarësohet në aleancë

para 2 muajve - Klan

9 shtete të NATO-s: Ukraina të anëtarësohet në aleancë Kërkesa drejtuar Stoltenberg pas shpalljes së aneksimit të 4 rajoneve nga Rusia Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen...

Senatori amerikan: Rusët mund të synojnë qendrën e furnizimit me armë në Poloni

para 2 muajve - Lapsi

Një senator amerikan tha se ka frikë se Rusia mund të synojë një qendër furnizimi me armë në Poloni. Marco Rubio tha për CNN se nëse presidenti rus Vladimir Putin e kupton se mund të humbasë luftën për...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore!

para 2 muajve - Gazeta Tema

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Maqedonia e Veriut është në mesin e nëntë vendeve që pranojnë kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në NATO

para 2 muajve - Alsat-M

Nëntë vende nga Evropa Qendrore dhe Lindore, përfshirë Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi, pranojnë kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në NATO, thuhet në deklaratën e përbashkët, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Ukraina kërkon anëtarësim të përshpejtuar në NATO, nëntë shtete evropiane shprehin mbështetjen e tyre

para 2 muajve - Top Channel

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

NATO paralajmëron Rusinë/ Stoltenberg: Do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore!

para 2 muajve - NOA

Bruksel- NATO ka paralajmëruar qartë Rusinë se do të përballet me pasoja nëse përdor armë bërthamore. Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli...

Stoltenberg jep mesazhin e fundit për Rusinë, ky është paralajmërimi i rëndë!

para 2 muajve - Ina

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Ukraina kërkon anëtarësim të përshpejtuar në NATO, nëntë shtete evropiane shprehin mbështetjen e tyre

para 2 muajve - Gazeta Tema

Deklarata u nënshkrua nga liderët e Republikës Çeke, Estonisë, Lituanisë, Letonisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi, Polonisë, Rumanisë dhe Sllovakisë, raporton Radio Evropa e Lirë Deklarata e përbashkët...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Reporteri

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Maqedonia në vendin e nëntë vendeve të NATO-s, që ofrojnë mbështetje për Ukrainën

para 2 muajve - Zhurnal

Shkup, 2 Tetor – Nëntë vende të NATO-s, në Europën Qendrore dhe Lindore, kanë ‘mbështetur një rrugë’ që Ukraina të bashkohet me aleancën dhe iu kanë bërë thirrje të 30 vendeve anëtare të rrisin ndihmën...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore!

para 2 muajve - Aktuale

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Senatori amerikan: Rusët mund të synojnë qendrën e furnizimit me armë në Poloni

para 2 muajve - Infokusi

Një senator amerikan tha se ka frikë se Rusia mund të synojë një qendër furnizimi me armë në Poloni. Marco Rubio tha për CNN se nëse presidenti rus Vladimir Putin e kupton se mund të humbasë luftën për...

Stoltenberg jep mesazhin e fundit për Rusinë, ky është paralajmërimi i rëndë

para 2 muajve - InfoShqip

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Shefi i NATO-s: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Shqipmedia

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Senatori amerikan: Rusët mund të synojnë qendrën e furnizimit me armë në Poloni

para 2 muajve - Pika

Një senator amerikan tha se ka frikë se Rusia mund të synojë një qendër furnizimi me armë në Poloni. Marco Rubio tha për CNN se nëse presidenti rus Vladimir Putin e kupton se mund të humbasë luftën për...

Ukraina vazhdon kundërsulmin

para 2 muajve - Bild

Rusia sulmoi të dielën me dronë Krivyi Rih-in, qytetin e lindjes së presidentit ukrainas, si dhe objektiva të tjera. Ky zhvillim vjen pasi Kievi mori sërish kontrollin e plotë të një qyteti strategjik...

Paralajmëron Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse për...

para 2 muajve - BalkanWeb

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Stoltenberg jep mesazhin e fundit për Rusinë, ky është paralajmërimii rëndë!

para 2 muajve - Bota Sot

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Gazeta Express

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - GazetaBlic

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Panorama

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Syri

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Këto shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - TV21

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore!

para 2 muajve - Flaka

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Stoltenberg “paralajmëron” Rusinë: Do e paguani rëndë nëse përdorni armët bërthamore!

para 2 muajve - Albeu

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Ina

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Stoltenberg thotë se Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - OraInfo

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore. Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga...

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Nistori

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Zeri

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - ABC News

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Nëntë vende të NATO-s ofrojnë mbështetjen e tyre për Ukrainën, për t’iu bashkuar aleancës

para 2 muajve - Alsat-M

Nëntë vende të NATO-s, në Evropën Qendrore dhe Lindore, kanë ‘mbështetur një rrugë’ që Ukraina të bashkohet me aleancën dhe iu kanë bërë thirrje të 30 vendeve anëtare të rrisin ndihmën ushtarake për Kievin....

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Syri

Përfaqësuesit e 9 vendeve anëtare të NATO-s kanë shpërndarë sot një komunikatë të përbashkët ku mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në atë organizatë. Vendet në fjalë janë të gjitha të ish-bllokut komunist,...

Maqedonia e Veriut është në mesin e nëntë vendeve që pranojnë kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në NATO

para 2 muajve - Telegrafi

Nëntë vende nga Evropa Qendrore dhe Lindore, përfshirë Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi, pranojnë kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në NATO, thuhet në deklaratën e përbashkët, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Shenja

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

RMV në mesin e nëntë vendeve që pranojnë kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në NATO

para 2 muajve - Indeks.mk

Nëntë vende nga Evropa Qendrore dhe Lindore, përfshirë Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi, pranojnë kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në NATO, thuhet në deklaratën e përbashkët, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - RTK

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Nëntë vende të NATO-s ofrojnë mbështetjen e tyre për Ukrainën, për t’iu bashkuar aleancës

para 2 muajve - Telegrafi

Nëntë vende të NATO-s, në Evropën Qendrore dhe Lindore, kanë ‘mbështetur një rrugë’ që Ukraina të bashkohet me aleancën dhe iu kanë bërë thirrje të 30 vendeve anëtare të rrisin ndihmën ushtarake për Kievin....

Maqedonia e Veriut e Mali i Zi shprehen pro hyrjes së Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Aktuale

Nëntë vende të Evropës Qendrore dhe Lindore, përfshirë Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi, pranojnë kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në NATO, sipas një deklarate të përbashkët. Dokumenti u nënshkrua...

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Klan Macedonia

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Gazeta Express

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Kallxo

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

‘Putin mund të sulmojë një vend të NATO-s’, paralajmëron senatori amerikan

para 2 muajve - Java News

Senatori republikan i Floridës, Marco Rubio, shprehu shqetësimin për mundësinë e një sulmi në territorin e NATO-s nga presidenti rus Vladimir Putin gjatë një interviste të dielën me CNN. “Unë mendoj se...

Maqedonia e Veriut është në mesin e nëntë vendeve që pranojnë kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në NATO

para 2 muajve - Bota Sot

Nëntë vende nga Evropa Qendrore dhe Lindore, përfshirë Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi, pranojnë kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në NATO, thuhet në deklaratën e përbashkët. Dokumenti u nënshkrua...

Nëntë vende të NATO-s ofrojnë mbështetjen e tyre për Ukrainën, për t’iu bashkuar aleancës

para 2 muajve - Bota Sot

Nëntë vende të NATO-s, në Evropën Qendrore dhe Lindore, kanë ‘mbështetur një rrugë’ që Ukraina të bashkohet me aleancën dhe iu kanë bërë thirrje të 30 vendeve anëtare të rrisin ndihmën ushtarake për Kievin....

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Zhurnal

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - ABC News

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Ukraina vazhdon kundërsulmin, vendos në vështirësi presidentin rus Vladimir Putin

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Rusia sulmoi të dielën me dronë Krivyi Rih-in, qytetin e lindjes së presidentit ukrainas, si dhe objektiva të tjera. Ky zhvillim vjen pasi Kievi mori sërish kontrollin e plotë të një qyteti strategjik...

Nëntë vende të NATO-s ofrojnë mbështetjen e tyre për Ukrainën mes tyre edhe Maqedonia e Veriut

para 2 muajve - Tetova Sot

Nëntë vende të NATO-s, në Evropën Qendrore dhe Lindore, kanë ‘mbështetur një rrugë’ që Ukraina të bashkohet me aleancën dhe iu kanë bërë thirrje të 30 vendeve anëtare të rrisin ndihmën ushtarake për Kievin....

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - GazetaBlic

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Stoltenberg: Përparimi i Ukrainës në Liman tregon se mund të shtyhen prapa forcat ruse

para 2 muajve - Portalb

Kapja nga Ukraina e një qyteti brenda territorit të aneksimit të deklaruar nga presidenti rus Vladimir Putin tregon se ukrainasit po bëjnë përparim dhe janë në gjendje të zmbrapsen kundër forcave ruse,...

Stoltenberg: Kapja e qytetit Lyman tregon përparimin e ushtrisë ukrainase

para 2 muajve - Alsat-M

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë kapja e qytetit Lyman nga Ukraina, tregon përparimin e ushtrisë. Në një intervistë me “Meet the Press’ të NBC, Jens Stoltenberg tha se kjo...

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Albeu

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO: Nuk njohim përpjekjet ruse për aneksim (Deklarata)

para 2 muajve - Panorama

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Ukraina vazhdon kundërsulmin

para 2 muajve - Politiko.mk

Rusia sulmoi të dielën me dronë Krivyi Rih-in, qytetin e lindjes së presidentit ukrainas, si dhe objektiva të tjera. Ky zhvillim vjen pasi Kievi mori sërish kontrollin e plotë të një qyteti strategjik...

Ukraina “në prag” të anëtarësimit në NATO? 9 shtete i ofrojnë mbështetje

para 2 muajve - NOA

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Vizion Plus

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Zeri

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Ukraina vazhdon kundërsulmin

para 2 muajve - RTK

Rusia sulmoi të dielën me dronë Krivyi Rih-in, qytetin e lindjes së presidentit ukrainas, si dhe objektiva të tjera. Ky zhvillim vjen pasi Kievi mori sërish kontrollin e plotë të një qyteti strategjik...

Stoltenberg: Kapja e qytetit Lyman tregon përparimin e ushtrisë ukrainase

para 2 muajve - Telegrafi

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë kapja e qytetit Lyman nga Ukraina, tregon përparimin e ushtrisë. Në një intervistë me “Meet the Press’ të NBC, Jens Stoltenberg tha se kjo...

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Revista Kosovarja

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Maqedonia e Veriut është në mesin e nëntë vendeve që pranojnë kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në NATO

para 2 muajve - InfoShqip

Nëntë vende nga Evropa Qendrore dhe Lindore, përfshirë Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi, pranojnë kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në NATO, thuhet në deklaratën e përbashkët, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Ukraina vazhdon kundërsulmin

para 2 muajve - Kallxo

Rusia sulmoi të dielën me dronë Krivyi Rih-in, qytetin e lindjes së presidentit ukrainas, si dhe objektiva të tjera. Ky zhvillim vjen pasi Kievi mori sërish kontrollin e plotë të një qyteti strategjik...

Ukraina vazhdon kundërsulmin

para 2 muajve - Ditari.mk

Rusia sulmoi të dielën me dronë Krivyi Rih-in, qytetin e lindjes së presidentit ukrainas, si dhe objektiva të tjera. Ky zhvillim vjen pasi Kievi mori sërish kontrollin e plotë të një qyteti strategjik...

Ukraina vazhdon kundërsulmin

para 2 muajve - Indeks.mk

Rusia sulmoi të dielën me dronë Krivyi Rih-in, qytetin e lindjes së presidentit ukrainas, si dhe objektiva të tjera. Ky zhvillim vjen pasi Kievi mori sërish kontrollin e plotë të një qyteti strategjik...

Stoltenberg jep mesazhin e fundit për Rusinë, ky është paralajmërimii rëndë!

para 2 muajve - Pika

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Ukraina vazhdon kundërsulmin

para 2 muajve - Vizion Plus

Rusia sulmoi të dielën me dronë Krivyi Rih-in, qytetin e lindjes së presidentit ukrainas, si dhe objektiva të tjera. Ky zhvillim vjen pasi Kievi mori sërish kontrollin e plotë të një qyteti strategjik...

Ukraina vazhdon kundërsulmin, vendos në vështirësi presidentin rus Vladimir Putin

para 2 muajve - Syri

Rusia sulmoi të dielën me dronë Krivyi Rih-in, qytetin e lindjes së presidentit ukrainas, si dhe objektiva të tjera. Ky zhvillim vjen pasi Kievi mori sërish kontrollin e plotë të një qyteti strategjik...

9 shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Java News

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - InfoShqip

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Ukraina vazhdon kundërsulmin

para 2 muajve - Bota Sot

Rusia sulmoi të dielën me dronë Krivyi Rih-in, qytetin e lindjes së presidentit ukrainas, si dhe objektiva të tjera. Ky zhvillim vjen pasi Kievi mori sërish kontrollin e plotë të një qyteti strategjik...

Maqedonia në mesin e nëntë vendeve që pranojnë kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në NATO, Shqipëria ende jo!!!

para 2 muajve - Almakos

Nëntë vende nga Evropa Qendrore dhe Lindore, përfshirë Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi, pranojnë kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në NATO, thuhet në deklaratën e përbashkët, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Stoltenberg “paralajmëron” Rusinë: Do e paguani rëndë nëse përdorni armët bërthamore!

para 2 muajve - FaxWeb

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Ukraina vazhdon kundërsulmin

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Rusia sulmoi të dielën me dronë Krivyi Rih-in, qytetin e lindjes së presidentit ukrainas, si dhe objektiva të tjera. Ky zhvillim vjen pasi Kievi mori sërish kontrollin e plotë të një qyteti strategjik...

Gjykata Kushtetuese e Rusisë njeh aneksimin e katër territoreve ukrainase

para 2 muajve - Ora news

Gjykata Kushtetuese e Rusisë ka njohur sot aneksimin e katër territoreve kryesore të Ukrainës si të ligjshëm, raporton AFP. Gjykata ka vulosur në mënyrë efektive marrëveshjet e aneksimit të nënshkruara...

Maqedonia e Veriut e Mali i Zi shprehen pro hyrjes së Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Infokusi

Dokumenti u nënshkrua nga presidentët e Rumanisë, Republikës Çeke, Estonisë, Letonisë, Lituanisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi, Polonisë dhe Sllovakisë, të cilët deklarojnë se ata qëndrojnë me vendosmëri...

Maqedonia në mesin e nëntë vendeve që pranojnë kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në NATO, Shqipëria ende jo!!!

para 2 muajve - VOX TV

Nëntë vende nga Evropa Qendrore dhe Lindore, përfshirë Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi, pranojnë kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në NATO, thuhet në deklaratën e përbashkët, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Stoltenberg: Rusia do të përballet me pasoja të rënda nëse përdor armët bërthamore

para 2 muajve - Periskopi

Ukraina rimori të shtunën kontrollin e një qyteti kyç brenda territorit që presidenti rus e shpalli si të aneksuar nga Moska. Për sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, përparimi i forcave...

Maqedonia e Veriut e Mali i Zi shprehen pro hyrjes së Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Lajmi.net

Nëntë vende të Evropës Qendrore dhe Lindore, përfshirë Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi, pranojnë kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në NATO, sipas një deklarate të përbashkët. Dokumenti u nënshkrua...

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Lajmi.net

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Ukraina vazhdon kundërsulmin, vendos në vështirësi presidentin rus Vladimir Putin

para 2 muajve - InfoShqip

Rusia sulmoi të dielën me dronë Krivyi Rih-in, qytetin e lindjes së presidentit ukrainas, si dhe objektiva të tjera. Ky zhvillim vjen pasi Kievi mori sërish kontrollin e plotë të një qyteti strategjik...

BRUKSEL – Krerët e shteteve lindore të NATO-s kundërshtojnë aneksimin e territoreve ukrainase nga Rusia

para 2 muajve - Shqipmedia

VARSHAVË, 2 tetor /ATSH-PAP/- Krerët e vendeve anëtare të NATO-s të Evropës Qendrore dhe Lindore në një deklaratë të përbashkët kanë shprehur mbështetjen për integritetin territorial të Ukrainës dhe kanë...

Stoltenberg: Kapja e qytetit Lyman tregon përparimin e ushtrisë ukrainase

para 2 muajve - Tetova Sot

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë kapja e qytetit Lyman nga Ukraina, tregon përparimin e ushtrisë. Në një intervistë me “Meet the Press’ të NBC, Jens Stoltenberg tha se kjo...

Ukraina në NATO, 9 vende anëtare mbështesin zyrtarisht anëtarësimin

para 2 muajve - Epoka e Re

Përfaqësuesit e 9 vendeve anëtare të NATO-s kanë shpërndarë sot një komunikatë të përbashkët ku mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në atë organizatë. Vendet në fjalë janë të gjitha të ish-bllokut komunist,...

Maqedonia e Veriut është në mesin e nëntë vendeve që pranojnë kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në NATO

para 2 muajve - Lajm

Nëntë vende nga Evropa Qendrore dhe Lindore, përfshirë Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi, pranojnë kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në NATO, thuhet në deklaratën e përbashkët, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Këto shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Insajderi.org

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Lajm

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Ukraina vazhdon kundërsulmin

para 2 muajve - Redaksia

Rusia sulmoi të dielën me dronë Krivyi Rih-in, qytetin e lindjes së presidentit ukrainas, si dhe objektiva të tjera. Ky zhvillim vjen pasi Kievi mori sërish kontrollin e plotë të një qyteti strategjik...

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Arbresh

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Epoka e Re

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Ukraina “në prag” të anëtarësimit në NATO? 9 shtete i ofrojnë mbështetje

para 2 muajve - FaxWeb

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Nëntë shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

para 2 muajve - Periskopi

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje Aleancës që t’i ofrojë më shumë armë Kievit, në mënyrë që të mbrohet...

Maqedonia e Veriut e Mali i Zi shprehen pro hyrjes së Ukrainës në NATO

para 2 muajve - ATV Live

Nëntë vende të Evropës Qendrore dhe Lindore, përfshirë Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi, pranojnë kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në NATO, sipas një deklarate të përbashkët. Dokumenti u nënshkrua...

Rusia e sulmon me dronë kamikazë qytetin e lindjes të Zelenskyt

para 2 muajve - Bota Sot

Rusia e ka sulmuar qytetin e lindjes së Volodymyr Zelenskyt, Kryvyi Rih, në Ukrainën jugore me një dron kamikazë të dielën. Droni kamikazë goditi një shkollë në qytetin e lindjes së presidentit ukrainas,...

Ukraina vazhdon kundërsulmin

para 2 muajve - Desk.al

Rusia sulmoi të dielën me dronë Krivyi Rih-in, qytetin e lindjes së presidentit ukrainas, si dhe objektiva të tjera. Ky zhvillim vjen pasi Kievi mori sërish kontrollin e plotë të një qyteti strategjik...

Ukraina vazhdon kundërsulmin

para 2 muajve - Debat

Rusia sulmoi të dielën me dronë Krivyi Rih-in, qytetin e lindjes së presidentit ukrainas, si dhe objektiva të tjera. Ky zhvillim vjen pasi Kievi mori sërish kontrollin e plotë të një qyteti strategjik...

Rusia e sulmon me dronë kamikazë qytetin e lindjes të Zelenskyt

para 2 muajve - GazetaBlic

Rusia e ka sulmuar qytetin e lindjes së Volodymyr Zelenskyt, Kryvyi Rih, në Ukrainën jugore me një dron kamikazë të dielën. Droni kamikazë goditi një shkollë në qytetin e lindjes së presidentit ukrainas,...

Presidentët e vendeve të NATOS me deklaratë të përbashkët për aneksimin ilegal të Rusisë ndaj territoreve të Ukrainës

para 2 muajve - Bota Sot

Presidentët e vendeve anëtare të NATO-s të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë dalë me një deklaratë të përbashkët mbi përpjekjet ruse për të aneksuar ilegalisht territoret e Ukrainës, pjesë e kësaj deklarate...

Presidentët e vendeve të NATOS nga Evropa Qendrore dhe Lindore me deklaratë të përbashkët për aneksimin ilegal të Rusisë ndaj territoreve të Ukrainës

para 2 muajve - Portalb

Presidentët e vendeve anëtare të NATO-s të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë dalë me një deklaratë të përbashkët mbi përpjekjet ruse për të aneksuar ilegalisht territoret e Ukrainës, pjesë e kësaj deklarate...

Ukraina rimerr qytetin në rajonin që u aneksua nga Rusia, aleati i Putin: Të përdoren armët bërthamore

para 2 muajve - Shqipmedia

Ukraina thotë se ka rimarrë kontrollin e qytet kyç të Lyman në pjesën lindore të vendit, që është e pushtuar nga trupat ruse. Rimarrja e kontrollit të këtij qyteti nga trupat ukrainase u bë të shtunën,...

Ukraina rimerr qytetin në rajonin që u aneksua nga Rusia, aleati i Putin kërkon përdorimin e armëve bërthamore

para 2 muajve - Klan

Ukraina rimerr qytetin në rajonin që u aneksua nga Rusia, aleati i Putin kërkon përdorimin e armëve bërthamore Ukraina thotë se ka rimarrë kontrollin e qytet kyç të Lyman në pjesën lindore të vendit, që...

Rusia e sulmon me dronë kamikazë qytetin e lindjes të Zelenskyt

para 2 muajve - Arbresh

Rusia e ka sulmuar qytetin e lindjes së Volodymyr Zelenskyt, Kryvyi Rih, në Ukrainën jugore me një dron kamikazë të dielën. Droni kamikazë goditi një shkollë në qytetin e lindjes së presidentit ukrainas,...

Rusia e sulmon me dronë kamikazë qytetin e lindjes të Zelenskyt

para 2 muajve - Epoka e Re

Rusia e ka sulmuar qytetin e lindjes së Volodymyr Zelenskyt, Kryvyi Rih, në Ukrainën jugore me një dron kamikazë të dielën. Droni kamikazë goditi një shkollë në qytetin e lindjes së presidentit ukrainas,...

Rusia e sulmon me dronë kamikazë qytetin e lindjes të Zelenskyt

para 2 muajve - Ekonomia Online

Rusia e ka sulmuar qytetin e lindjes së Volodymyr Zelenskyt, Kryvyi Rih, në Ukrainën jugore me një dron kamikazë të dielën. Droni kamikazë goditi një shkollë në qytetin e lindjes së presidentit ukrainas,...

Presidentët e vendeve të NATOS nga Evropa Qendrore dhe Lindore me deklaratë të përbashkët për aneksimin ilegal të Rusisë ndaj territoreve të Ukrainës

para 2 muajve - ATV Live

Presidentët e vendeve anëtare të NATO-s të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë dalë me një deklaratë të përbashkët mbi përpjekjet ruse për të aneksuar ilegalisht territoret e Ukrainës, pjesë e kësaj deklarate...

Presidentët e vendeve të NATOS nga Evropa Qendrore dhe Lindore me deklaratë të përbashkët për aneksimin ilegal të Rusisë ndaj territoreve të Ukrainës

para 2 muajve - Ekonomia Online

Presidentët e vendeve anëtare të NATO-s të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë dalë me një deklaratë të përbashkët mbi përpjekjet ruse për të aneksuar ilegalisht territoret e Ukrainës, pjesë e kësaj deklarate...

TURQIA DËNON ANEKSIMIN E PALIGJSHËM TË TERRITOREVE UKRAINASE

para 2 muajve - KDPolitik

Turqia i është bashkuar komunitetit ndërkombëtar në dënimin e përpjekjes së Rusisë për të aneksuar paligjshëm edhe katër rajone ukrainase, teksa tri shtete të Baltikut i kanë bërë thirrje NATO-s që të...

RUSIA ANEKSON KATËR RAJONE UKRAINASE, ZELENSKY KËRKON ANËTARËSIM TË PËRSHPEJTUAR NË NATO

para 2 muajve - KDPolitik

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka thënë të premten popullit se Rusia i ka tashmë katër rajone të reja. Sipas tij, banorët e katër rajoneve ukrainase të aneksuara nga Rusia – Donjeck, Luhansk, Zaporizhja...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK