Sulmet kibernetike, eksperti i IT: Deklaratat, hajgare qeveritare! Niveli i sigurisë është zero!

para një muaji - Syri.net Kosova

Eksperti i IT, Hekuran Doli, komentoi nga Prishtina për emisionin 'Çim Peka Live' në Syri Tv, hakerimin e sistemit MEMEKS, ku hakerat publikuan listën me 105 mijë persona të cilët dyshohet se janë kontigjentë,...

“Po gënjejnë”, gazetarja Lala: Shteti e di mirë se cilat sistemi janë sulmu...

para një muaji - BalkanWeb

Gazetarja Klodiana Lala thotë se qeveria dhe institucionet e dinë se cilët sisteme janë hakeruar dhe se cfarë materiali është marrë, por zgjedhin që të mos dalin në një konferencë dhe të njoftojnë publikun....

Gazetari merr ‘live’ mesazhin nga punonjësi i IT-së në Ministrinë e Brendshme: Sistemi MEMEX është thyer, nuk dimë çfarë është prekur

para një muaji - Top Channel

Sistemi MEMEX është thyer dhe ende nuk dimë se çfarë është prekur realisht. Ky ishte mesazhi që një punonjës IT në Ministrinë e Brendshme i dërgoi gazetarit Muhamed Veliu, teksa ishte ‘live’ në emisionin...

“Policia e Shtetit po operon manualisht”, Klodiana Lala për sulmin e sotëm ...

para një muaji - BalkanWeb

Në emisionin “Open” në News24 me gazetaren Eni Vasili, po diskutohet në lidhje me sulmin kibernetik ndaj sistemit Memex dhe publikimin e të dhënave. Gazetarja Klodiana Lala, u shpreh se nuk bëhet fjalë...

Gazetari merr ‘live’ mesazhin nga punonjësi i IT-së në Ministrinë e Brendshme: Sistemi MEMEX është thyer, nuk dimë çfarë është prekur

para një muaji - Bota Sot

Sistemi MEMEX është thyer dhe ende nuk dimë se çfarë është prekur realisht. Ky ishte mesazhi që një punonjës IT në Ministrinë e Brendshme i dërgoi gazetarit Muhamed Veliu, teksa ishte ‘live’ në emisionin...

Ferdinand Dervishi: Hakerat publikuan të dhëna për kontigjentë të policisë, i paqartë burimi tyre

para një muaji - Syri

Gazetari Ferdinand Dervishi, thotë se nuk ka prova që të dhënat e publikuara nga hakerat ditën e sotme, të jenë pjesë e sistemit MEMEX. Megjithatë ai deklaroi se ka dyshime që të dhënat vijnë nga databaza...

Sulmet kibernetike, eksperti i IT: Deklaratat, hajgare qeveritare! Niveli i sigurisë është zero!

para një muaji - Syri

Eksperti i IT, Hekuran Doli, komentoi nga Prishtina për emisionin 'Çim Peka Live' në Syri Tv, hakerimin e sistemit MEMEKS, ku hakerat publikuan listën me 105 mijë persona të cilët dyshohet se janë kontigjentë,...

“Sot policia punon manualisht”/ Gazetarja Lala: Nuk janë publikuar ende të dhënat e sistemit MEMEX, por është e hakeruar

para një muaji - Panorama

Gazetarja Klodiana Lala ka deklaruar se të dhënat e publikuara ditën e sotme, nuk i përkasin sistemit MEMEX të policisë së Shtetit. Por ajo shton se ky sistem dhe sisteme të tjera janë hakeruar. E ftuar...

Hakërimi/ Mesazh ‘live’ nga punonjësi i IT-së në Ministrinë e Brendshme për gazetarin: Sistemi MEMEX është thyer, s’dimë çfarë është prekur

para një muaji - Java News

Sistemi MEMEX është thyer dhe ende nuk dimë se çfarë është prekur realisht. Ky ishte mesazhi që një punonjës IT në Ministrinë e Brendshme i dërgoi gazetarit Muhamed Veliu, teksa ishte ‘live’ në emisionin...

Hakerimi i MEMEX, eksperti i IT: Qeveria e di me saktësi cilat sisteme janë prekur! Policia është politike

para një muaji - Syri

Eksperti i IT, Besmir Semanaj, komentoi në edicionin e pasdites me Armela Ferkon në Syri Tv rënien e sistemit MEMEX ku u zbërthyen nga hakerat mijëra të dhëna për personat që janë të dyshuar nga policia....

Hakerimi i MEMEX, eksperti i IT: Qeveria e di me saktësi cilat sisteme janë prekur! Deklaratat e Policisë, politike

para një muaji - Syri

Eksperti i IT, Besmir Semanaj, komentoi në edicionin e pasdites me Armela Ferkon në Syri Tv rënien e sistemit MEMEX ku u zbërthyen nga hakerat mijëra të dhëna për personat që janë të dyshuar nga policia....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK