Partia GERB e së djathtës së qendrës, pritet të fitojë në zgjedhjet e Bullgarisë

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Në Bullgari, partia e së djathtës së qendrës GERB e ish-kryeministrit Bojko Borisov pritet të dalë fituese në zgjedhjet e së dielës, të katërtat në më pak se dy vjet, sipas rezultateve të pjesshme, por...

Në Maqedoni kishte 461 votues, fitoi Borisov! Pas zgjedhjeve të reja, Bullgaria në rrugë të vjetër pa dalje?

para 2 muajve - TV21

Partia GERB e ish kryeministrit Bojko Borisov është fituese e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare që u mbajtën dje në Bullgarinë. U votua edhe në Maqedoninë në 7 vende zgjedhore. Prej 461 votave, 127...

Edhe në Maqedoni më së shumti vota fitoi Bojko Borisov

para 2 muajve - Fakte

Shkup, 3 tetor – Partia GERB e ish kryeministrit bullgar Bojko Borisov, në Maqedoninë e Veriut ka fituar më së shumti vota nga bullgarët që jetojnë në vendin tonë. Vota të mira gjithashtu ka fituar edhe...

Bullgari, shtatë parti futen në parlament pas rezultateve të zgjedhjeve të parakohshme

para 2 muajve - Portalb

Pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Bullgari më 2 tetor, shtatë parti politike që tejkaluan pragun prej 4 për qind hynë në parlamentin e 48-të të vendit me 240 deputetë, raporton Anadolu Agency...

Borisov fitoi zgjedhjet në Bullgari, por vështirë të formoj qeverinë

para 2 muajve - Alsat-M

Gazetar: Lluka Andreev Zgjedhjet parlamentare në Bullgari nuk sollën zgjidhje të krizës politike në vend. Gjithnjë e më shumë ka gjasa që Bojko Borisovi të mos mund të arrijë në mënyrë të pavarur të sigurojë...

Zgjedhjet e katërta në më pak se dy vite, partia GERB pritet të fitojë zgjedhjet në Bullgari

para 2 muajve - Top Channel

Partia bullgare e qendrës së djathtë, GERB, e ish-kryeministrit Boyko Borissov, pritet të fitojë zgjedhjet në Bullgari – të katërtat në më pak se dy vjet. Megjithatë, mundësitë për të formuar koalicion...

GERB prin në zgjedhjet në Bullgari

para 2 muajve - Alsat-M

Partia bullgare e qendrës së djathtë, GERB, e ish-kryeministrit Boyko Borissov, pritet të fitojë zgjedhjet në Bullgari – të katërtat në më pak se dy vjet. Megjithatë, mundësitë për të formuar koalicion...

Zgjedhjet në Bullgari: Borisovi me më shumë vota, Petkovi në opozitë

para 2 muajve - Klan Macedonia

GJASHTË PARTI HYJNË NË PARLAMENTIN BULLGAR Partia e ish-Kryeministrit bullgar, Bojko Borisov, ka fituar 25.3% të votave në zgjedhjet e djeshme të parakohshme parlamentare, të katërtat në dy vitet e fundit...

GERB prin në zgjedhjet në Bullgari

para 2 muajve - GazetaBlic

Partia bullgare e qendrës së djathtë, GERB, e ish-kryeministrit Boyko Borissov, pritet të fitojë zgjedhjet në Bullgari – të katërtat në më pak se dy vjet. Megjithatë, mundësitë për të formuar koalicion...

GERB prin në zgjedhjet në Bullgari

para 2 muajve - Bota Sot

Partia bullgare e qendrës së djathtë, GERB, e ish-kryeministrit Boyko Borissov, pritet të fitojë zgjedhjet në Bullgari – të katërtat në më pak se dy vjet. Megjithatë, mundësitë për të formuar koalicion...

GERB prin në zgjedhjet në Bullgari

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Partia bullgare e qendrës së djathtë, GERB, e ish-kryeministrit Boyko Borissov, pritet të fitojë zgjedhjet në Bullgari – të katërtat në më pak se dy vjet. Megjithatë, mundësitë për të formuar koalicion...

Edhe në Maqedoni më së shumti vota fitoi Bojko Borisov

para 2 muajve - Zhurnal

Shkup, 3 tetor – Partia GERB e ish kryeministrit bullgar Bojko Borisov, në Maqedoninë e Veriut ka fituar më së shumti vota nga bullgarët që jetojnë në vendin tonë. Vota të mira gjithashtu ka fituar edhe...

Ish-kryeministri Borisov do të fitojë zgjedhjet në Bullgari

para 2 muajve - RTV 21

Partia e qendrës së djathtë të Bullgarisë GERB ka fituar zgjedhjet parlamentare të vendit, tregojnë rezultatet paraprake. E udhëhequr nga ish-kryeministri Bojko Borisov, GERB mori 25.4% të votave me 99%...

Zgjedhjet në Bullgari/ Borisov drejt fitores, Petkov pranon humbjen

para 2 muajve - Ora news

Në zgjedhjet e katërta parlamentare brenda 18 muajsh në Bullgari, partia konservatore e ish-kreut të qeverisë, Bojko Borisov kryeson sipas sondazheve të fundit. Por formimi i qeverisë së re bullgare do...

Zgjedhjet në Bullgari: Borisovi me më shumë vota, Petkovi në opozitë

para 2 muajve - VOX TV

GJASHTË PARTI HYJNË NË PARLAMENTIN BULLGAR Partia e ish-Kryeministrit bullgar, Bojko Borisov, ka fituar 25.3% të votave në zgjedhjet e djeshme të parakohshme parlamentare, të katërtat në dy vitet e fundit...

Ish-kryeministri Zaev uron Borisovin për fitoren e zgjedhjeve në Bullgari

para 2 muajve - TV21

Ish-kryeministri Zoran Zaev ka uruar Bojko Borisovin dhe partinë e tij GERB për fitoren në zgjedhjet parlamentare në Bullgari. “Urime të gjithë qytetarëve të Bullgarisë për zgjedhjet e suksesshme. Urime...

Partia e ish-kryeministrit Borisov mori më së shumti vota në zgjedhjet në Bullgari

para 2 muajve - Reporteri

Rezultatet e pjesshme të zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare në Bullgari tregojnë se partia e qendrës së djathtë “Qytetarët për Zhvillimin Evropian të Bullgarisë” (GERB) e liderit shumëvjeçar Bojko...

Zaev uron Borisovin për fitoren e zgjedhjeve në Bullgari

para 2 muajve - Koha.mk

Shkup, 3 tetor – Ish kryeministri Bojko Borisov dhe partia e tij Gerb duket se janë fituesit e zgjedhjeve të parakohshme në Bullgari, të katërtat që mbahen në vend brenda 2 vitesh. Ish kryeministri i Maqedonisë...

Zgjedhjet në Bullgari: Borisovi me më shumë vota, Petkovi në opozitë

para 2 muajve - Almakos

GJASHTË PARTI HYJNË NË PARLAMENTIN BULLGAR Partia e ish-Kryeministrit bullgar, Bojko Borisov, ka fituar 25.3% të votave në zgjedhjet e djeshme të parakohshme parlamentare, të katërtat në dy vitet e fundit...

Zgjedhjet në Bullgari: Partia e Borisovit kryeson

para 2 muajve - Top Channel

Në zgjedhjet e katërta parlamentare brenda 18 muajsh, partia konservatore e ish-kreut të qeverisë, Bojko Borisov kryeson sipas llogaritjeve të fundit. Por formimi i qeverisë së re bullgare do të jetë i...

Zgjedhjet në Bullhari, prin koalicioni GERB-SDS

para 2 muajve - TV21

Me përpunimin e 99,40 për qind të fletëvotimeve, më së shumti vota në zgjedhjet në Bullgari ka koalicioni GERB-SDS edhe atë 25,37 për qind (632.097 vota). Këtë e tregojnë të dhënat e Komisionit Qendror...

Borisov drejt fitores në Bullgari, në dyshim formimi i qeverisë

para 2 muajve - Bild

Ish-kryeministri Borjko Borisov dhe partia e tij Gerb duket se janë fituesit e zgjedhjeve të parakohshme në Bullgari, të katërtat që mbahen në vend brenda 2 vitesh. Sipas të dhënave paraprake, Gerb ka...

Borisov fitoi zgjedhjet në Bullgari, por vështirë të formoj qeverinë

para 2 muajve - Lajm

Zgjedhjet parlamentare në Bullgari nuk sollën zgjidhje të krizës politike në vend. Gjithnjë e më shumë ka gjasa që Bojko Borisovi të mos mund të arrijë në mënyrë të pavarur të sigurojë shumicën në Parlament....

Ish-kryeministri Zaev uron Borisovin për fitoren e zgjedhjeve në Bullgari

para 2 muajve - Ina

Ish-kryeministri Zoran Zaev ka uruar Bojko Borisovin dhe partinë e tij GERB për fitoren në zgjedhjet parlamentare në Bullgari. “Urime të gjithë qytetarëve të Bullgarisë për zgjedhjet e suksesshme. Urime...

EDITORIAL / Çdo mos stabilitet politik në Bullgari nuk është i mirë për Maqedoninë e Veriut

para 2 muajve - Zhurnal

Shkup, 3 tetor – Bullgaria ka votuar dje sërish në zgjedhje të parakohshme parlamentare, ku fitues ka dalë partia e udhëhequr nga ish kryeministri Bojko Borisov. Edhe përkundër kësaj fitoreje, formimi...

Zgjedhjet në Bullgari: Kryeson partia e Borisov

para 2 muajve - Klan

Zgjedhjet në Bullgari: Kryeson partia e Borisov Në zgjedhjet e katërta parlamentare brenda 18 muajsh, partia konservatore e ish-kreut të qeverisë, Bojko Borisov kryeson sipas llogaritjeve të fundit. Por...

Ish-kryeministri Zoran Zaev uron Borisovin për fitoren e zgjedhjeve në Bullgari

para 2 muajve - Klan Macedonia

Ish kryeministri Bojko Borisov dhe partia e tij Gerb duket se janë fituesit e zgjedhjeve të parakohshme në Bullgari, të katërtat që mbahen në vend brenda 2 vitesh. Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut...

Bojko Borisov kryeson në zgjedhjet në Bullgari, formimi i qeverisë do të jetë i vështirë

para 2 muajve - Portalb

Në zgjedhjet e katërta parlamentare brenda 18 muajsh, partia konservatore e ish-kreut të qeverisë, sipas llogaritjeve të fundit, Bojko Borisov kryeson. Por formimi i qeverisë së re bullgare do të jetë...

Zaev uron Borisovin për fitoren e zgjedhjeve në Bullgari

para 2 muajve - Aktuale

Ish-kryeministri Zoran Zaev ka uruar Bojko Borisovin dhe partinë e tij GERB për fitoren në zgjedhjet parlamentare në Bullgari. “Urime të gjithë qytetarëve të Bullgarisë për zgjedhjet e suksesshme. Urime...

Borisov fiton zgjedhjet në Bullgari

para 2 muajve - Alsat-M

Ish kryeministri Bojko Borisov dhe partia e tij Gerb duket se janë fituesit e zgjedhjeve të parakohshme në Bullgari, të katërtat që mbahen në vend brenda 2 vitesh. Sipas të dhënave paraprake, Gerb ka marrë...

Zgjedhjet në Bullgari: Kryeson partia e Borisov

para 2 muajve - Shqipmedia

Në zgjedhjet e katërta parlamentare brenda 18 muajsh, partia konservatore e ish-kreut të qeverisë, Bojko Borisov kryeson sipas llogaritjeve të fundit. Por formimi i qeverisë së re bullgare do të jetë i...

Borisov drejt fitores në Bullgari, në dyshim formimi i qeverisë

para 2 muajve - Indeks.mk

Ish-kryeministri Borjko Borisov dhe partia e tij Gerb duket se janë fituesit e zgjedhjeve të parakohshme në Bullgari, të katërtat që mbahen në vend brenda 2 vitesh. Sipas të dhënave paraprake, Gerb ka...

Zgjedhjet në Bullgari: Kryeson partia e Borisov

para 2 muajve - Klan Macedonia

Në zgjedhjet e katërta parlamentare brenda 18 muajsh, partia konservatore e ish-kreut të qeverisë, Bojko Borisov kryeson sipas llogaritjeve të fundit. Por formimi i qeverisë së re bullgare do të jetë i...

Zgjedhjet në Bullgari: Partia e Borisovit kryeson

para 2 muajve - Aktuale

Në zgjedhjet e katërta parlamentare brenda 18 muajsh, partia konservatore e ish-kreut të qeverisë, Bojko Borisov kryeson sipas llogaritjeve të fundit. Por formimi i qeverisë së re bullgare do të jetë i...

Zaev uron mikun e tij Bojko Borisov për fitoren në zgjedhjet e djeshme në Bullgari

para 2 muajve - Zhurnal

Sofje, 3 tetor – Ish kryeministri i RMV-së, Zoran Zaev, përmes rrjeteve sociale, ka uruar fitoren e ish kolegut të tij nga Bullgaria, Bojko Borisov, informon Zhurnal. Ai i uron atij bisedime të suksesshme...

Zgjedhjet në Bullgari, fiton partia e ish-kryeministrit Borisov

para 2 muajve - RTK

Zgjedhjet në Bullgari të zhvilluara më 2 tetor kanë nxjerrë fitues partinë GERB të ish kryeministrit Bojko Borisov. Deri tani janë numëruar 99 % të votave, ku partia e Borisov ka marrë 25.4 % të votave,...

Partia e fajësuar për korrupsionin pritet t’i fitojë zgjedhjet në Bullgari

para 2 muajve - GazetaBlic

Partia e qendrës së djathtë GERB, e cila është fajësuar për korrupsion ka fituar zgjedhjet parlamentare të Bullgarisë, sipas rezultateve të pjesshme. Zyrtarët kanë numëruar 99 për qind të votave nga sondazhi...

Zgjedhjet në Bullgari: Rezultatet e pjesshme tregojnë për fitore të Borisovit pavarësisht akuzave për korrupsion

para 2 muajve - Telegrafi

GERB e qendrës së djathtë, një parti e fajësuar për korrupsion ndër vite, ka fituar zgjedhjet parlamentare të Bullgarisë, sipas rezultateve të pjesshme. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, zyrtarët...

Ish-kryeministri Zaev uron Borisovin për fitoren e zgjedhjeve në Bullgari

para 2 muajve - InfoShqip

Ish-kryeministri Zoran Zaev ka uruar Bojko Borisovin dhe partinë e tij GERB për fitoren në zgjedhjet parlamentare në Bullgari. “Urime të gjithë qytetarëve të Bullgarisë për zgjedhjet e suksesshme. Urime...

Ish-kryeministri i Bullgarisë fiton zgjedhjet e parakohshme

para 2 muajve - NOA

Zgjedhjet e djeshme në Bullgari kanë nxjerrë si forcë të parë, partinë GERB të ish kryeministrit Bojko Borisov. Ndërsa janë numëruar mbi 99 % të votave, rezulton se partia e Borisov ka marrë 25.4 % të...

Borisov drejt fitores në Bullgari, në dyshim formimi i qeverisë

para 2 muajve - Vizion Plus

Ish-kryeministri Borjko Borisov dhe partia e tij Gerb duket se janë fituesit e zgjedhjeve të parakohshme në Bullgari, të katërtat që mbahen në vend brenda 2 vitesh. Sipas të dhënave paraprake, Gerb ka...

Zgjedhjet në Bullgari: Partia e Borisovit kryeson

para 2 muajve - Bota Sot

Në zgjedhjet e katërta parlamentare brenda 18 muajsh, partia konservatore e ish-kreut të qeverisë, Bojko Borisov kryeson sipas llogaritjeve të fundit. Por formimi i qeverisë së re bullgare do të jetë i...

Borisov fiton zgjedhjet në Bullgari, kalkulimet e vështira për formimin e Qeverisë

para 2 muajve - Ina

Në zgjedhjet e katërta parlamentare brenda 18 muajve në Bullgari, partia GERB e ish-kryeministrit Bojko Borisov është partia më e fortë politike, e cila është fituese e zgjedhjeve. Por analistët kanë komentuar...

Borisovi fiton zgjedhjet në Bullgari, në dyshim formimi i qeverisë

para 2 muajve - Zeri

Ish kryeministri Bojko Borisov dhe partia e tij Gerb duket se janë fituesit e zgjedhjeve të parakohshme në Bullgari, të katërtat që mbahen në vend brenda 2 vitesh. Sipas të dhënave paraprake, Gerb ka marrë...

Zgjedhjet në Bullgari, rezultatet paraprake nxjerrin fituese partinë e ish-kryeministrit Borisov

para 2 muajve - ABC News

Rezultatet e pjesshme në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të Bullgarisë tregojnë se partia e qendrës së djathtë Qytetarët për Zhvillimin Evropian të Bullgarisë (GERB) e liderit afatgjatë Bojko Borisov...

Zgjedhjet në Bullgari: Kryeson partia e Borisov

para 2 muajve - Pa censure

Në zgjedhjet e katërta parlamentare brenda 18 muajsh, partia konservatore e ish-kreut të qeverisë, Bojko Borisov kryeson sipas llogaritjeve të fundit. Por formimi i qeverisë së re bullgare do të jetë i...

Partia e Bojko Borisov kryeson në zgjedhjet parlamentare në Bullgari! Pse formimi i qeverisë do të jetë i vështirë

para 2 muajve - Panorama

Në zgjedhjet e katërta parlamentare brenda 18 muajsh, partia konservatore e ish-kreut të qeverisë, Bojko Borisov kryeson sipas llogaritjeve të fundit. Por formimi i qeverisë së re bullgare do të jetë i...

Zgjedhjet në Bullgari: Partia e Borisovit kryeson

para 2 muajve - DW

Në zgjedhjet e katërta parlamentare brenda 18 muajsh, partia konservatore e ish-kreut të qeverisë, Bojko Borisov kryeson sipas llogaritjeve të fundit. Por formimi i qeverisë së re bullgare do të jetë i...

Edhe në Maqedoni më së shumti vota fitoi Bojko Borisov

para 2 muajve - GazetaMax

Shkup, 3 tetor – Partia GERB e ish kryeministrit bullgar Bojko Borisov, në Maqedoninë e Veriut ka fituar më së shumti vota nga bullgarët që jetojnë në vendin tonë. Vota të mira gjithashtu ka fituar edhe...

Bojko Borisov kryeson në zgjedhjet në Bullgari, formimi i qeverisë do të jetë i vështirë

para 2 muajve - Shenja

Në zgjedhjet e katërta parlamentare brenda 18 muajsh, partia konservatore e ish-kreut të qeverisë, sipas llogaritjeve të fundit, Bojko Borisov kryeson. Por formimi i qeverisë së re bullgare do të jetë...

Akuzat për korrupsion nuk e pengojnë Borisovin të fitojë zgjedhjet në Bullgari

para 2 muajve - Java News

Partia GERB e ish-kryeministrit Bojko Borisov doli e para në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Bullgari. Megjithatë rezultati nuk mjafton, kështu që një koalicion mbetet i pashmangshëm. Ish-partia...

REZULTATET/ Partia e qendrës së djathtë GERB kryeson në zgjedhjet në Bullgari

para 2 muajve - Albeu

Partia e qendrës së djathtë GERB e ish-kryeministrit Bojko Borisov fitoi zgjedhjet parlamentare të së dielës në Bullgari. Fitorja u arrit me 25.4% të votave, nga 99% e votave të numëruara të hënën. Partia...

Bullgari, partia e ish-kryeministrit Borisov fiton zgjedhjet e parakohshme parlamentare

para 2 muajve - Syri

Rezultatet e pjesshme në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të Bullgarisë tregojnë se partia e qendrës së djathtë “Qytetarët për Zhvillimin Evropian të Bullgarisë” (GERB) e liderit afatgjatë Bojko Borisov...

Ish-kryeministri Zaev uron Borisovin për fitoren e zgjedhjeve në Bullgari

para 2 muajve - Tetova Sot

Ish-kryeministri Zoran Zaev ka uruar Bojko Borisovin dhe partinë e tij GERB për fitoren në zgjedhjet parlamentare në Bullgari. “Urime të gjithë qytetarëve të Bullgarisë për zgjedhjet e suksesshme. Urime...

Zgjedhjet në Bullgari: Partia e Borisovit kryeson

para 2 muajve - Nistori

Në zgjedhjet e katërta parlamentare brenda 18 muajsh, partia konservatore e ish-kreut të qeverisë, Bojko Borisov kryeson sipas llogaritjeve të fundit. Por formimi i qeverisë së re bullgare do të jetë i...

ZGJEDHJET NË BULLGARI: FORCAT ANTI-SHKUP NUK KALOJNË PRAGUN, RRITJE PËR PARTINË PRO-RUSE

para 2 muajve - KDPolitik

Kanë dështuar të futen në Parlamentin bullgar partitë që më shumë kanë përdorur çështjen e historisë dhe gjuhës me Maqedoninë e Veriut. Sipas të dhënave fillestare, VMRO-BND dhe ITN, dy parti populiste...

Zgjedhjet në Bullgari: Rezultatet e pjesshme tregojnë për fitore të Borisovit

para 2 muajve - Info7

GERB e qendrës së djathtë, një parti e fajësuar për korrupsion ndër vite, ka fituar zgjedhjet parlamentare të Bullgarisë, sipas rezultateve të pjesshme. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, zyrtarët...

Zaev uron Borisovin për fitoren e zgjedhjeve në Bullgari

para 2 muajve - VOX TV

Ish-kryeministri Zoran Zaev ka uruar Bojko Borisovin dhe partinë e tij GERB për fitoren në zgjedhjet parlamentare në Bullgari. “Urime të gjithë qytetarëve të Bullgarisë për zgjedhjet e suksesshme. Urime...

Ish-kryeministri Zaev uron Borisovin për fitoren e zgjedhjeve në Bullgari

para 2 muajve - Lajm

Ish-kryeministri Zoran Zaev ka uruar Bojko Borisovin dhe partinë e tij GERB për fitoren në zgjedhjet parlamentare në Bullgari. “Urime të gjithë qytetarëve të Bullgarisë për zgjedhjet e suksesshme. Urime...

Borisov fiton zgjedhjet në Bullgari

para 2 muajve - Fakti Ditor

Ish kryeministri Bojko Borisov dhe partia e tij Gerb duket se janë fituesit e zgjedhjeve të parakohshme në Bullgari, të katërtat që mbahen në vend brenda 2 vitesh. Sipas të dhënave paraprake, Gerb ka marrë...

Borisov fiton zgjedhjet në Bullgari

para 2 muajve - Lajm

Ish kryeministri Bojko Borisov dhe partia e tij Gerb duket se janë fituesit e zgjedhjeve të parakohshme në Bullgari, të katërtat që mbahen në vend brenda 2 vitesh. Sipas të dhënave paraprake, Gerb ka marrë...

Partia e akuzuar për korrupsion pritet t’i fitojë zgjedhjet në Bullgari

para 2 muajve - Periskopi

Partia e qendrës së djathtë GERB, e cila është fajësuar për korrupsion ka fituar zgjedhjet parlamentare të Bullgarisë, sipas rezultateve të pjesshme. Zyrtarët kanë numëruar 99 për qind të votave nga sondazhi...

Zgjedhjet në Bullgari, rezultatet paraprake nxjerrin fituese partinë e ish-kryeministrit Borisov

para 2 muajve - Insajderi.org

Rezultatet e pjesshme në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të Bullgarisë tregojnë se partia e qendrës së djathtë Qytetarët për Zhvillimin Evropian të Bullgarisë (GERB) e liderit afatgjatë Bojko Borisov...

Zgjedhjet në Bullgari, ja çfarë tregojnë sondazhet e para, cila parti kryeson

para 2 muajve - Alsat-M

Partia e ish-kryeministrit bullgar, Bojko Borisov duket se është partia fituese e zgjedhjeve që u mbajtën sot në Bullgari, duke siguruar 25% të votave, sipas exit poll-it Alpha Research. Partia konservatore...

Bullgari, sondazhet: Partia GERB, fituese e zgjedhjeve të përgjithshme

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Partia GERB, e ish-kryeministrit Bojko Borisov, ka gjasa të fitojë zgjedhjet e së dielës në Bullgari, të katërtat në vend në më pak se dy vite. Vendi po përpiqet të sigurojë qëndrueshmëri e parashikueshmëri...

Zgjedhjet në Bullgari/ Rezultatet e para, partia e Boyko Borisov kryeson me 25% të votave

para 2 muajve - Panorama

Kanë përfunduar votimet për zgjedhjet e parakohshme në Bullgari. Mediat vendase kanë publikuar rezultatet e para të votimeve, ku kryeson partia GERB-SDS. Sipas mediave, janë përpunuar 24.29% të të dhënave...

Petkov dhe Vasilev pranuan humbjen në zgjedhjet e sotme në Bullgari

para 2 muajve - Portalb

“Vazhdojmë me ndryshimet” pranoi humbjen në zgjedhjet parlamentare në Bullgari, transmeton 360 Gradë . “I humbëm zgjedhjet. GERB dhe DPS kanë mandat të qartë për të formuar koalicion”, tha bashkëkryetari...

Bullgari, sondazhet: Partia GERB, fituese e zgjedhjeve të përgjithshme

para 2 muajve - Syri

Partia GERB, e ish-kryeministrit Bojko Borisov, ka gjasa të fitojë zgjedhjet e së dielës në Bullgari, të katërtat në vend në më pak se dy vite. Vendi po përpiqet të sigurojë qëndrueshmëri e parashikueshmëri...

Zgjedhjet e parakohshme në Bullgari, exit poll-et e para nxjerrin fituese partinë GERB-SDS

para 2 muajve - Top Channel

Partia GERB-SDS ka fituar 66 deputetë në zgjedhjet e sotme parlamentare në Bullgari, sipas rezultateve të para të exit poll-it të kryer nga “Alpha Research”. Parti e dytë renditet Vazhdimi i ndryshimit...

Zgjedhjet në Bullgari, sipas exit poll-it prin partia e Borisovit

para 2 muajve - TV21

Sipas rezultateve të para të exit poll-it të kryer nga “Alpha Research”, koalicioni i partisë së Bojko Borisovit GERB-SDS ka fituar 66 deputetë në zgjedhjet e sotme parlamentare në Bullgari. Parti e dytë...

Exit polli për zgjedhjet në Bullgari: GERB-SDS ka 66 deputetë, Vazhdimi i ndryshimit 52

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Sipas rezultateve të para të exit poll-it të kryer nga “Alpha Research”, partia GERB-SDS ka fituar 66 deputetë në zgjedhjet e sotme parlamentare në Bullgari. Parti e dytë renditet Vazhdimi i ndryshimit...

Zgjedhjet në Bullgari, ja çfarë tregojnë sondazhet e para, cila parti kryeson

para 2 muajve - Albeu

Partia e ish-kryeministrit bullgar, Bojko Borisov duket se është partia fituese e zgjedhjeve që u mbajtën sot në Bullgari, duke siguruar 25% të votave, sipas exit poll-it Alpha Research. Partia konservatore...

Zgjedhjet e parakohshme në Bullgari, exit poll-et e para nxjerrin fituese partinë GERB-SDS

para 2 muajve - Zhurnal

Partia GERB-SDS ka fituar 66 deputetë në zgjedhjet e sotme parlamentare në Bullgari, sipas rezultateve të para të exit poll-it të kryer nga “Alpha Research”. Parti e dytë renditet Vazhdimi i ndryshimit...

Ja kush fitoi zgjedhjet në Bullgari, dalin anketat e para pas votimeve të sotme

para 2 muajve - InfoShqip

Sipas Exit poll-eve të para Bojko Borisov nga partia GERB është fitues i zgjedhjeve në Bullgari, ndërsa kryeministri i deritanishëm Kiril Petkov është radhitur i dyti, transmeton INA, duke u thirrur në...

Bullgarët votojnë për të katërtën herë brenda 18 muajsh

para 2 muajve - Koha.net

Kandidatët bullgarë votuan në zgjedhjet e përgjithshme të Bullgarisë - të katërtat brenda 18 muajsh - të shënuara nga paqëndrueshmëria politike dhe vështirësitë ekonomike në anëtarin më të varfër të Bashkimit...

Zgjedhjet në Bullgari/ Dalin exit poll-et e para, ja si parashikohet rezultati

para 2 muajve - Panorama

Janë publikuar exit-pollet e para për zgjedhjet e parakohshme në Bullgari. Sipas të dhënave të publikuara nga “Alpha Research”, partia GERB-SDS ka fituar 66 deputetë. Parti e dytë renditet “Vazhdimi i...

Bullgari, sondazhet: Partia GERB, fituese e zgjedhjeve të përgjithshme

para 2 muajve - Kallxo

Partia GERB, e ish-kryeministrit Bojko Borisov, ka gjasa të fitojë zgjedhjet e së dielës në Bullgari, të katërtat në vend në më pak se dy vite. Vendi po përpiqet të sigurojë qëndrueshmëri e parashikueshmëri...

Exit poll: Gerb, fituese e zgjedhjeve në Bullgari

para 2 muajve - Klan

Exit poll: Gerb, fituese e zgjedhjeve në Bullgari Partia e ish-kryeministrit Borisov merr 25% te votave Në Bullgari po mbahen këtë të dielë zgedhjet lokale ku nëpërmjet votës do të përcaktohet edhe qeveria...

Ja kush fitoi zgjedhjet në Bullgari, dalin anketat e para pas votimeve të sotme

para 2 muajve - Ina

Sipas Exit poll-eve të para Bojko Borisov nga partia GERB është fitues i zgjedhjeve në Bullgari, ndërsa kryeministri i deritanishëm Kiril Petkov është radhitur i dyti, transmeton INA, duke u thirrur në...

Zgjedhjet e parakohshme në Bullgari, rikthehet ish-kryministri Borisov?

para 2 muajve - Gazeta Tema

Partia GERB-SDS ka fituar 66 deputetë në zgjedhjet e sotme parlamentare në Bullgari, sipas rezultateve të para të exit poll-it të kryer nga “Alpha Research”. Parti e dytë renditet Vazhdimi i ndryshimit...

Bullgari, sondazhet: Partia GERB, fituese e zgjedhjeve të përgjithshme

para 2 muajve - Ina

Partia GERB, e ish-kryeministrit Bojko Borisov, ka gjasa të fitojë zgjedhjet e së dielës në Bullgari, të katërtat në vend në më pak se dy vite. Vendi po përpiqet të sigurojë qëndrueshmëri e parashikueshmëri...

Zgjedhjet në Bullgari, ja çfarë tregojnë sondazhet e para, cila parti kryeson

para 2 muajve - ABC News

Partia e ish-kryeministrit bullgar, Bojko Borisov duket se është partia fituese e zgjedhjeve që u mbajtën sot në Bullgari, duke siguruar 25% të votave, sipas exit poll-it Alpha Research. Partia konservatore...

Zgjedhjet në Bullgari, exit poll-i: GERB-SDS ka 66 deputetë, Vazhdimi i ndryshimit - 52

para 2 muajve - Bota Sot

Sipas rezultateve të para të exit poll-it të kryer nga "Alpha Research", partia GERB-SDS ka fituar 66 deputetë në zgjedhjet e sotme parlamentare në Bullgari. Parti e dytë renditet Vazhdimi i ndryshimit...

Exit poll: Gerb, fituese e zgjedhjeve në Bullgari

para 2 muajve - Klan Macedonia

Partia e ish-kryeministrit Borisov merr 25% te votave Në Bullgari po mbahen këtë të dielë zgedhjet lokale ku nëpërmjet votës do të përcaktohet edhe qeveria e re ne vend. Në Exit-Pollet e publikuara paraprakisht...

Bullgari, sondazhet: Partia GERB, fituese e zgjedhjeve të përgjithshme

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Partia GERB, e ish-kryeministrit Bojko Borisov, ka gjasa të fitojë zgjedhjet e së dielës në Bullgari, të katërtat në vend në më pak se dy vite. Vendi po përpiqet të sigurojë qëndrueshmëri e parashikueshmëri...

Bullgari: Të paktën tri parti nevojiten për formimin e qeverisë së re

para 2 muajve - Bota Sot

Të paktën tri parti do të nevojiten për të formuar një kabinet qeveritar pas zgjedhjeve të sotme parlamentare në Bullgari. Këtë e ka komentuar për Nova TV politologu Dimitar Ganev, pasi në orën 19:00 janë...

SOFJE – Bullgaria në zgjedhje për herë të katërt në 18 muaj

para 2 muajve - Shqipmedia

SOFJE, 2 tetor /ATSH-DPA/- Bullgaria po zhvillon sot zgjedhjet e saj të katërta parlamentare në 18 muaj. Sondazhet e opinionit publik parashikojnë se deri në tetë parti mund ta kapërcejnë me sukses pengesën...

Bullgari: Të paktën tri parti nevojiten për formimin e qeverisë së re

para 2 muajve - Shenja

Të paktën tri parti do të nevojiten për të formuar një kabinet qeveritar pas zgjedhjeve të sotme parlamentare në Bullgari. Këtë e ka komentuar për Nova TV politologu Dimitar Ganev, pasi në orën 19:00 janë...

Zgjedhjet e përgjithshme në Bullgari, të katërtat në 18 muajt e fundit

para 2 muajve - Alsat-M

Gazetar: Adrian Kerimi Në Bullgari po mbahen zgjedhjet e katërta parlamentare në më pak se dy vjet. Të drejtë vote kanë 6.6 milion qytetarë. Nga Maqedonia e Veriut janë paraqitur për të votuar 181 shtetas...

Zgjedhjet në Bullgari, ja kush fitoi sipas sondazheve të para

para 2 muajve - VOX TV

Partia e ish-kryeministrit bullgar, Bojko Borisov duket se është partia fituese e zgjedhjeve që u mbajtën sot në Bullgari, duke siguruar 25% të votave, sipas exit poll-it Alpha Research. Partia konservatore...

Zgjedhjet në Bullgari, sipas exit poll-it prin partia e Borisovit

para 2 muajve - Lajm

Sipas rezultateve të para të exit poll-it të kryer nga “Alpha Research”, koalicioni i partisë së Bojko Borisovit GERB-SDS ka fituar 66 deputetë në zgjedhjet e sotme parlamentare në Bullgari. Parti e dytë...

Bullgaria mban zgjedhjet e radhës, të katërtat në më pak se dy vjet

para 2 muajve - Kallxo

Në Bullgari sot po mbahen zgjedhjet e parakohshme, t ë cilat janë të katërtat në vetëm 18 muaj. Por çfarë fshihet pas paqëndrueshmërisë dhe a ka ndonjë zgjidhje në horizont? Si arriti Bullgaria në këtë...

‘Në krizë politike nga 2020’/ Bullgaria mban zgjedhjet e katërta në më pak se dy vjet

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Qytetarët në Bullgari votojnë më 2 tetor në zgjedhjet e përgjithshme. Këto janë zgjedhjet e katërta në 18 muajt e fundit, në mes të pritjeve se do të prodhojnë një Parlament të fragmentuar dhe bisedimeve...

A do të rikthehet Bojko Borissov? Bullgarët sot sërish në zgjedhje

para 2 muajve - VOX TV

Qytetarët bullgarë këtë sot u drejtohen qendrave të votimit Kjo është hera e katërt në dy vjet që bullgarët shkojnë në zgjedhje. Zgjedhjet e përgjithshme janë lënë në hije këtë herë nga lufta në Ukrainë,...

Bullgaria mban zgjedhjet e katërta në më pak se dy vjet

para 2 muajve - Vizion Plus

Qytetarët në Bullgari votojnë më 2 tetor në zgjedhjet e përgjithshme. Këto janë zgjedhjet e katërta në 18 muajt e fundit, në mes të pritjeve se do të prodhojnë një Parlament të fragmentuar dhe bisedimeve...

Në më pak se dy vjet Bullgaria mban zgjedhjet e katërta

para 2 muajve - Portalb

Qytetarët në Bullgari votojnë më 2 tetor në zgjedhjet e përgjithshme. Këto janë zgjedhjet e katërta në 18 muajt e fundit, në mes të pritjeve se do të prodhojnë një Parlament të fragmentuar dhe bisedimeve...

Zgjedhjet në Bullgari, votimi i katërt i vendit në vetëm 18 muaj

para 2 muajve - Top Channel

Bullgaria është përfshirë në një trazirë aq të thellë politike saqë zgjedhjet e parakohshme të së dielës do të jenë votimi i katërt i tillë në vetëm 18 muaj. Këto Zgjedhje u bënë të nevojshme pas rrëzimit...

Bullgari: Zgjedhje të reja para një dimri të vështirë

para 2 muajve - GazetaBlic

Bullgari: Zgjedhje për herë të katërt brenda 18 muajve. Krizës së gjatë politike i shtohet edhe lufta, inflacioni dhe kriza e energjisë, si dhe një përçarje edhe më e thellë në një kamp pro-rus dhe një...

Bullgaria mban zgjedhjet e katërta në më pak se dy vjet

para 2 muajve - Panorama

Qytetarët në Bullgari votojnë më 2 tetor në zgjedhjet e përgjithshme. Këto janë zgjedhjet e katërta në 18 muajt e fundit, në mes të pritjeve se do të prodhojnë një Parlament të fragmentuar dhe bisedimeve...

Bullgaria mban zgjedhjet e katërta në më pak se dy vjet

para 2 muajve - GazetaBlic

Qytetarët në Bullgari votojnë më 2 tetor në zgjedhjet e përgjithshme. Këto janë zgjedhjet e katërta në 18 muajt e fundit, në mes të pritjeve se do të prodhojnë një Parlament të fragmentuar dhe bisedimeve...

Bullgaria mban zgjedhjet e katërta në më pak se dy vjet

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Qytetarët në Bullgari votojnë më 2 tetor në zgjedhjet e përgjithshme. Këto janë zgjedhjet e katërta në 18 muajt e fundit, në mes të pritjeve se do të prodhojnë një Parlament të fragmentuar dhe bisedimeve...

‘Në krizë politike nga 2020’/ Bullgaria mban zgjedhjet e katërta në më pak se dy vjet

para 2 muajve - Syri

Qytetarët në Bullgari votojnë më 2 tetor në zgjedhjet e përgjithshme. Këto janë zgjedhjet e katërta në 18 muajt e fundit, në mes të pritjeve se do të prodhojnë një Parlament të fragmentuar dhe bisedimeve...

Bullgaria sot voton, të katërtat zgjedhje në më pak se dy vjet

para 2 muajve - TV21

Në Bullgari mbahen sot zgjedhjet parlamentare, të katërtat në më pak se dy vjet. Sipas rezultateve të agjencive të sondazhit të opinionit publik, partia e qendrës së djathtë bullgare Qytetarët për Zhvillimin...

Bullgaria sot voton, të katërtat zgjedhje në më pak se dy vjet

para 2 muajve - Klan Macedonia

Në Bullgari mbahen sot zgjedhjet parlamentare, të katërtat në më pak se dy vjet. Sipas rezultateve të agjencive të sondazhit të opinionit publik, partia e qendrës së djathtë bullgare Qytetarët për Zhvillimin...

Bullgari: Zgjedhje të reja para një dimri të vështirë

para 2 muajve - Zeri

Bullgari: Zgjedhje për herë të katërt brenda 18 muajve. Krizës së gjatë politike i shtohet edhe lufta, inflacioni dhe kriza e energjisë, si dhe një përçarje edhe më e thellë në një kamp pro-rus dhe një...

Bullgaria mban zgjedhjet e parakohshme të dielën

para 2 muajve - Koha.net

Bullgaria po mban zgjedhjet e përgjithshme të parakohshme këtë të diel, për herë të katërt në më pak se dy vjet. Këto zgjedhje janë përpjekja e tretë për të formuar një qeveri në këtë vend, e cila dështoi...

Bullgaria sot voton

para 2 muajve - RTV 21

Në Bullgari mbahen sot zgjedhjet parlamentare, të katërtat në më pak se dy vjet. Sipas rezultateve të agjencive të sondazhit të opinionit publik, partia e qendrës së djathtë bullgare Qytetarët për Zhvillimin...

Bullgaria sërish në zgjedhje, çfarë pritet këtë herë?

para 2 muajve - Ina

Qytetarët e Bullgarisë do t’i drejtohen sot qendrave të votimit, në zgjedhjet e tyre të katërta kombëtare në më pak se dy vjet. Edhe këtë herë me pak shpresë për një qeveri të qëndrueshme. Kjo, për shkak...

Bullgaria sërish në zgjedhje, çfarë pritet këtë herë?

para 2 muajve - Gazeta Tema

Qytetarët e Bullgarisë do t’i drejtohen sot qendrave të votimit, në zgjedhjet e tyre të katërta kombëtare në më pak se dy vjet. Edhe këtë herë me pak shpresë për një qeveri të qëndrueshme. Kjo, për shkak...

Bullgaria sot voton

para 2 muajve - Alsat-M

Në Bullgari mbahen sot zgjedhjet parlamentare, të katërtat në më pak se dy vjet. Sipas rezultateve të agjencive të sondazhit të opinionit publik, partia e qendrës së djathtë bullgare Qytetarët për Zhvillimin...

Bullgari: Zgjedhje të reja para një dimri të vështirë

para 2 muajve - DW

Bullgari: Zgjedhje për herë të katërt brenda 18 muajve. Krizës së gjatë politike i shtohet edhe lufta, inflacioni dhe kriza e energjisë, si dhe një përçarje edhe më e thellë në një kamp pro-rus dhe një...

Bullgaria mban zgjedhjet e katërta në më pak se dy vjet

para 2 muajve - Nistori

Qytetarët në Bullgari votojnë më 2 tetor në zgjedhjet e përgjithshme. Këto janë zgjedhjet e katërta në 18 muajt e fundit, në mes të pritjeve se do të prodhojnë një Parlament të fragmentuar dhe bisedimeve...

Sot mbahen zgjedhjet parlamentare në Bullgari, të katërtat në më pak se dy vjet

para 2 muajve - Lajmi.net

Në Bullgari mbahen sot zgjedhjet parlamentare, të katërtat në më pak se dy vjet. Sipas rezultateve të agjencive të sondazhit të opinionit publik, partia e qendrës së djathtë bullgare Qytetarët për Zhvillimin...

Bullgaria sot voton, të katërtat zgjedhje në më pak se dy vjet

para 2 muajve - Lajm

Në Bullgari mbahen sot zgjedhjet parlamentare, të katërtat në më pak se dy vjet. Sipas rezultateve të agjencive të sondazhit të opinionit publik, partia e qendrës së djathtë bullgare Qytetarët për Zhvillimin...

Bullgaria sot voton

para 2 muajve - Bota Press

Në Bullgari mbahen sot zgjedhjet parlamentare, të katërtat në më pak se dy vjet.Sipas rezultateve të agjencive të sondazhit të opinionit publik, partia e qendrës së djathtë bullgare Qytetarët për Zhvillimin...

Bullgaria sot voton

para 2 muajve - Pika

Në Bullgari mbahen sot zgjedhjet parlamentare, të katërtat në më pak se dy vjet. Sipas rezultateve të agjencive të sondazhit të opinionit publik, partia e qendrës së djathtë bullgare Qytetarët për Zhvillimin...

Bullgaria voton sot

para 2 muajve - Periskopi

Në Bullgari mbahen sot zgjedhjet parlamentare, të katërtat në më pak se dy vjet. Sipas rezultateve të agjencive të sondazhit të opinionit publik, partia e qendrës së djathtë bullgare Qytetarët për Zhvillimin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK