“Çdo ditë shihuni në pasqyrë. SHBA-të ju mbështesin”- Yuri Kim, thirrje magjistratëve të rinj: Mos u dorëzoni, reforma po jep rezultate

para 2 muajve - Panorama

VALENTINA MADANI/ Në 25-vjetorin e ceremonisë së Shkollës së Magjistraturës, ambasadorja amerikane Yuri Kim apeloi dje magjistratët e rinj që të mos dorëzohen përballë sfidave, por të bëhen shpresë për...

25-vjetori i ngritjes së Shkollës së Magjistraturës/ Ambasadorja e BE-së në Tiranë: Faktor kyç për përfundimin e reformës në drejtësi! Mbështetje e plotë nga unioni

para 2 muajve - Panorama

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Christiane Hohmann e ka konsideruar faktor kyç Shkollën e Magjistraturës për reformën në drejtësi. Hohman ishte e pranishme sot në ceremoninë e 25-vjetorit të...

SHBA-BE: Drejtësia po jep rezultate/ Begaj-studentëve të Magjistraturës: Tregoni paanshmëri

para 2 muajve - Vizion Plus

Shtetet e bashkuara te Amerikes dhe Bashkimi Evropian kane shfrytezuar ceremonine per 25 vjetorin e shkolles se Magjistratures per te nenvizuar mbeshtetjen e tyre per reformen ne drejtesi. Diplomatja amerikane...

Yuri Kim: Reforma në Drejtësi po jep rezultat

para 2 muajve - Klan

Yuri Kim: Reforma në Drejtësi po jep rezultat “Shihni veten çdo mëngjes në pasqyrë për misionin për keni” Pavarësisht kritikave nga të dyja krahët e politikës mbi sistemin e drejtësisë, ambasadorja Yuri...

Magjistratët e rinj marrin një këshillë nga ambasadorja amerikane Yuri Kim

para 2 muajve - Top Channel

Kur bëhet fjalë se kush janë ata që mund ta ndryshojnë për mirë Shqipërinë, amerikanët nuk kanë ndonjë dilemë. Nuk është politika, janë gjyqtarët dhe prokurorët e ndershëm dhe ndërgjegjja e tyre por edhe...

Magjistratët e rinj marrin një këshillë nga ambasadorja amerikane Yuri Kim

para 2 muajve - Bota Sot

Kur bëhet fjalë se kush janë ata që mund ta ndryshojnë për mirë Shqipërinë, amerikanët nuk kanë ndonjë dilemë. Nuk është politika, janë gjyqtarët dhe prokurorët e ndershëm dhe ndërgjegjja e tyre, por edhe...

Ambasadorja Kim-magjistratëve të rinj: Mos u dorëzoni kurrë

para 2 muajve - Syri

“Mos u dorëzoni kurrë”! Kjo ka qenë thirrja që ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim u ka bërë në fjalën e saj të gjithë magjistratëve të rinj që do të dalin nga Shkolla e Magjistraturës. Ajo ishte e pranishme...

Ambasadorja Kim-magjistratëve të rinj: Mos u dorëzoni kurrë

para 2 muajve - Klan

Ambasadorja Kim-magjistratëve të rinj: Mos u dorëzoni kurrë “Mos u dorëzoni kurrë”! Kjo ka qenë thirrja që ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim u ka bërë në fjalën e saj të gjithë magjistratëve të rinj që do...

Ambasadorja Kim iu drejtohet magjistratëve të rinj: Ju sfidoj të jeni të guximshëm, bëhuni shpresë për vendin

para 2 muajve - Mapo

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim në përvjetorin e Shkollës së Magjistraturës u shpreh, se reforma në drejtësi po jep rezultatet e saj. Ndërsa iu bëri thirrje magjistratëve të rinj të mos dorëzohen...

Ceremonia e diplomimit të magjistratëve të rinj/ Yuri Kim: Mos u dorëzoni kurrë

para 2 muajve - Vizion Plus

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), në Tiranë, Yuri Kim deklaroi sot se Reforma në Drejtësi po jep rezultate. Gjatë ceremonisë së diplomimit të magjistratëve të rinj, Kim tha se Reforma...

“Reforma në Drejtësi po jep rezultat”/ Ambasadorja Kim-magjistratëve të rin...

para 2 muajve - BalkanWeb

Ambasadorja amerikane Yuri Kim u shpreh se reforma në drejtësi po jep rezultatet e saj, duke shtuar se po përballet me sfida të ndryshme. Ambasadorja Kim i bëri thirrje magjistratëve të rinj të mos dorëzohen...

“Drejtësia penale në veprim,” Kim: Ju sfidoj të jeni të guximshëm, reforma po jep rezultate

para 2 muajve - ABC News

E pranishme në ceremoninë e 25-vjetorit të krijimit të shkollës së magjistraturës paraditen e së hënës ishte edhe ambasadorja amerikane Yuri Kim. Në fjalën e saj, kryediplomatja amerikane u tha magjistratëve...

25-vjetori i shkollës së Magjistraturës, ambasadorja e BE: Magjistratët e rinj kanë sfida të mëdha përpara

para 2 muajve - Syri

Ambasadorja e BE në Shqipëri, Cristiane Hohman i është bashkuar aktivitetit të zhvilluar në 25-vjetorin e krijimit të shkollës së Magjistraturës. Në fjalën e saj, ambasadorja e BE tha se magjistratët e...

25-vjetori i shkollës së Magjistraturës/ Yuri Kim: Duhet të përmirësohemi e të modernizohemi, reforma në drejtësi po jep rezultate

para 2 muajve - Top Channel

Yuri Kim : Paqja e vërtetë është prania e drejtësia. Sot shënojmë një gur kilometrik të revolucionit demokratik në Shqipëri. Për këto 24 vite SHBA ka qëndruar pranë shqiptarëve dhe punës së shkollës së...

"Reforma në Drejtësi po jep rezultat!" Ambasadorja Yuri Kim -magjistratëve të rinj: Ju sfidoj të jeni të guximshëm

para 2 muajve - Gazeta Tema

Ambasadorja amerikane Yuri Kim u shpreh se reforma në drejtësi po jep rezultatet e saj, duke shtuar se po përballet me sfida të ndryshme. Ambasadorja Kim i bëri thirrje magjistratëve të rinj të mos dorëzohen...

Yuri Kim apel magjistratëve të rinj: Ju sfidoj të jeni të guximshëm

para 2 muajve - Java News

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim në aktivitetin e zhvilluar në 25-vjetorin e krijimit të Shkollës së Magjistraturës, kërkoi nga magjistratët e rinj të tregojnë guxim përballë sfidës së vështirë që i pret....

Mesazhi i ambasadores së SHBA për magjistratët: Ju sfidoj të jeni të guximshëm në bërjen e ndryshimeve

para 2 muajve - FaxWeb

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim në ceremoninë e 25-vjetorit të shkollës së Magjistraturës u bëri thirrje magjistratëve të rinj të jenë të guximshëm për të bërë ndryshimin. “Ju sfidoj të jeni të guximshëm...

Ambasadorja e BE përgënjeshtron Ballën e Ramës: Nuk ka vendim për ‘non gratat’

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Bashkimi Europian nuk ka ndonjë vendim për të aplikuar procedurën që ndjek SHBA apo Mbretëria e Bashkuar për sanksionimin e personave të caktuar, duke i shpallur ata “non grata”. Në një prononcim për mediat,...

Ambasadorja e BE përgënjeshtron Ballën e Ramës: Nuk ka vendim për ‘non grata-t’

para 2 muajve - Syri

Bashkimi Europian nuk ka ndonjë vendim për të aplikuar procedurën që ndjek SHBA apo Mbretëria e Bashkuar për sanksionimin e personave të caktuar, duke i shpallur ata “non grata”. Në një prononcim për mediat,...

BE nuk ka vendim për “non gratat”

para 2 muajve - Klan

BE nuk ka vendim për “non gratat” Ambasadorja Hohman: Secili shtet anëtar vendos vetë Bashkimi Europian nuk ka ende ndonjë vendim për të aplikuar procedurën që ndjek SHBA apo Mbretëria e Bashkuar për sanksionimin...

BE nuk ka vendim për “non gratat”, ambasadorja Hohmann: Secili shtet anëtar vendos vetë

para 2 muajve - Java News

Bashkimi Europian nuk ka ende ndonjë vendim për të aplikuar procedurën që ndjek SHBA apo Mbretëria e Bashkuar për sanksionimin e personave të caktuar, duke i shpallur ata “non grata”. Të paktën ambasadorja...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK