Udhëheqësi çeçen zotohet se do të dërgojë tre djemtë e tij adoleshentë për të luftuar me rusët

më 10.2022 - Ora news

Udhëheqësi çeçen Ramzan Kadyrov thotë se tre djemtë e tij, 14, 15 dhe 16 vjeç, së shpejti do të shkojnë në vijën e frontit të Ukrainës për të luftuar me forcat ruse. Kadyrov është një aleat i fortë i Vladimir...

Udhëheqësi çeçen zotohet të dërgojë djem adoleshentë në vijën e parë të frontit

më 10.2022 - RTV 21

Udhëheqësi çeçen, Ramzan Kadyrov thotë se tre djemtë e tij, 14, 15 dhe 16 vjeç, së shpejti do të udhëtojnë në vijën e frontit për të luftuar përkrahë forcave ruse. Kadyrov është një aleat i Vladimir Putin,...

Kadyrovi dhe Prigozhin assesi të pajtohen me humbjen e qytetit ukrainas Lyman, kërkojnë ndëshkimin e zyrtarëve të lartë ushtarakë rusë

më 10.2022 - Telegrafi

Dy aleatët dhe njerëzit e besueshëm të presidentit rus Vladimir Putin, kanë kritikuar humbjet ruse në Ukrainë. Humbja e qytetit Lyman duket se ka ndikuar në nervat e Ramzan Kadyrovit nga Çeçenia, transmeton...

Ka 14 fëmijë, Kadyrov paralajmëron dërgimin e tre djemve të tij adoleshentë në luftë në Ukrainë

më 10.2022 - GazetaBlic

Udhëheqësi çeçen Ramzan Kadyrov njoftoi të hënën se do të dërgojë tre nga djemtë e tij adoleshentë për të luftuar në Ukrainë, pasi sugjeroi të shtunën se armët bërthamore me fuqi të kufizuar të përdoren...

Kadyrovi dhe Prigozhin assesi të pajtohen me humbjen e qytetit ukrainas Lyman, kërkojnë ndëshkimin e zyrtarëve të lartë ushtarakë rusë

më 10.2022 - Bota Sot

Dy aleatët dhe njerëzit e besueshëm të presidentit rus Vladimir Putin, kanë kritikuar humbjet ruse në Ukrainë. Humbja e qytetit Lyman duket se ka ndikuar në nervat e Ramzan Kadyrovit nga Çeçenia. Ai sot...

Kadyrov i dërgon fëmijët e tij të mitur në luftë: 'Ka ardhur koha që ata të shfaqen në një luftë të vërtetë'

më 10.2022 - Syri

Lideri i Çeçenisë, Ramzan Kadyrov, ka njoftuar se tre djemtë e tij të mitur së shpejti do të shkojnë në vijën e frontit në Ukrainë. “Nipërit e presidentit të parë të Republikës Çeçene, Heroit të Rusisë...

Udhëheqësi çeçen do të dërgojë tre djemtë e tij adoleshentë në luftë në Ukrainë, njëri prej tyre është 14 vjeç

më 10.2022 - Syri

Ramzan Kadyrov ka thënë të hënën se do të dërgonte djemtë e tij adoleshentë për të luftuar në Ukrainë. Aleati i presidentit rus Vladimir Putin, tha se tre djemtë e tij – 14, 15 dhe 16 vjeç – do të niseshin...

Kadirov fton Putin të përdorë armët bërthamore, dërgon fëmijët adoleshentë në front

më 10.2022 - Bota Press

Lideri çeçen Ramzan Kadyrov përfaqëson padyshim pjesën më agresive e përkrahësve të Vladimir Putin. Ditët e kaluara madje, ai kritikoi hapur komandën ushtarake që u tërhoq pa luftuar në Lyman, një nga...

Udhëheqësi çeçen do të dërgojë tre djemtë e tij adoleshentë në luftë në Ukrainë – njëri prej tyre është 14 vjeç

më 10.2022 - Telegrafi

Ramzan Kadyrov ka thënë të hënën se do të dërgonte djemtë e tij adoleshentë për të luftuar në Ukrainë. Aleati i presidentit rus Vladimir Putin, tha se tre djemtë e tij – 14, 15 dhe 16 vjeç – do të niseshin...

Udhëheqësi çeçen: Djemtë e mi do të shkojnë në Ukrainë për të luftuar

më 10.2022 - Top Channel

Udhëheqësi çeçen, Ramzan Kadyrov ka thënë se tre djemtë e tij adoleshentë, të moshës 14, 15 dhe 16 së shpejti do të shkojnë në Ukrainë për të luftuar në vijën e frontit. Kadyrov ndau një video të djemve...

Udhëheqësi çeçen do të dërgojë tre djemtë e tij adoleshentë në luftë në Ukrainë – njëri prej tyre është 14 vjeç

më 10.2022 - News33

Ramzan Kadyrov ka thënë të hënën se do të dërgonte djemtë e tij adoleshentë për të luftuar në Ukrainë. Aleati i presidentit rus Vladimir Putin, tha se tre djemtë e tij – 14, 15 dhe 16 vjeç – do të niseshin...

Kadyrov thotë se ka dërguat tre fëmijët e tij të mitur në luftë kundër Ukrainës

më 10.2022 - TV21

Fushata e mobilizimit ushtarak në Rusi vijon dhe shumë njerëz iu janë bashkuar radhëve të ushtrisë që pas vendimi të presidentit Putin. Së fundmi, lideri i çeçenëve, Ramazan Kadyrov tregon se 3 fëmijët...

Kadyrov: Do të dërgoj në luftë fëmijët e mi

më 10.2022 - Ina

Udhëheqësi çeçen dhe aleati i Vladimir Putinit, Ramzan Kadyrov po përgatitet të dërgojë fëmijët e tij në luftë kundër Ukrainës. Ndërsa rekrutimi po vazhdon ende, me mijëra që po vrapojnë drejt kufirit...

Aleati i Putinit, Kadyrovi, thotë së po i dërgon 3 djemtë e tij të mitur në frontin e luftës në Ukrainë

më 10.2022 - Koha.net

Udhëheqësi çeçen, Ramzan Kadyrov, ka thënë të hënën se po i dërgon tre djemtë e tij adoleshentë në frontin e luftës në Ukrainë, shkroi të “Kyiv Post”. Kadyrov, i cili është aleat i presidentit rus, Vladimir...

Dështoi në Ukrainë/ Aleatët e Putinit kritikojnë kryesimin e “makinës” ruse të luftës

më 10.2022 - Albeu

Dy aleatët e fuqishëm të presidetit rus Vladimir Putin kanë ndërmarrë hapun e rrallë për të kritikuar gjeneralët kryesorë të makinës së tij të luftës. Hymbja në Lyman nga Rusia, e cila vë në rrezik pjesët...

Udhëheqësi çeçen: Djemtë e mi do të shkojnë në Ukrainë për të luftuar

më 10.2022 - Bota Sot

Udhëheqësi çeçen, Ramzan Kadyrov ka thënë se tre djemtë e tij adoleshentë, të moshës 14, 15 dhe 16 së shpejti do të shkojnë në Ukrainë për të luftuar në vijën e frontit. Kadyrov ndau një video të djemve...

Udhëheqësi çeçen do të dërgojë tre djemtë e tij adoleshentë në luftë në Ukrainë – njëri prej tyre është 14 vjeç

më 10.2022 - Tetova Sot

Ramzan Kadyrov ka thënë të hënën se do të dërgonte djemtë e tij adoleshentë për të luftuar në Ukrainë. Aleati i presidentit rus Vladimir Putin, tha se tre djemtë e tij – 14, 15 dhe 16 vjeç – do të niseshin...

Kadyrov: Do të dërgoj në luftë fëmijët e mi

më 10.2022 - Alsat-M

Udhëheqësi çeçen dhe aleati i Vladimir Putinit, Ramzan Kadyrov po përgatitet të dërgojë fëmijët e tij në luftë kundër Ukrainës. Ndërsa rekrutimi po vazhdon ende, me mijëra që po vrapojnë drejt kufirit...

Kadyrov: Do të dërgoj në luftë fëmijët e mi

më 10.2022 - Ina

Udhëheqësi çeçen dhe aleati i Vladimir Putinit, Ramzan Kadyrov po përgatitet të dërgojë fëmijët e tij në luftë kundër Ukrainës. Ndërsa rekrutimi po vazhdon ende, me mijëra që po vrapojnë drejt kufirit...

Befason udhëheqësi çeçen, tre djemtë e tij adoleshentë do të shkojnë të luftojnë në Ukrainë

më 10.2022 - Albeu

Udhëheqësi çeçen Ramzan Kadyrov ka thënë se tre djemtë e tij adoleshentë të moshës 14, 15 dhe 16 vjec së shpejti do të shkojnë në Ukrainë për të luftuar në vijën e frontit. Kadyrov ndau një video të djemve...

Lideri çeçen dërgon tre djemtë e tij të mitur të luftojnë në Ukrainë

më 10.2022 - Reporteri

Lideri çeçen dhe aleati i Vladimir Putin, Ramzan Kadyrov, ka dërguar tre djemtë e tij, 14, 15 dhe 16 vjeçar për të luftuar në Ukrainë, raportoi agjencioni rus i lajmeve, “Ria Novosti”, përcjell gazeta...

Udhëheqësi çeçen thotë se djemtë e tij të mitur do të dërgohen për të luftuar në Ukrainë

më 10.2022 - Zeri

Udhëheqësi çeçen Ramzan Kadyrov ka thënë se tre djemtë e tij adoleshentë, të moshës 14, 15 dhe 16 vjeç, së shpejti do të shkojnë në Ukrainë për të luftuar në vijën e frontit. Kadyrovi ndau një video të...

“Koha të përballen me një betejë të vërtetë,” Kadyrov: Do të dërgoj në luftë fëmijët e mi

më 10.2022 - ABC News

Udhëheqësi çeçen dhe aleati i Vladimir Putinit, Ramzan Kadyrov po përgatitet të dërgojë fëmijët e tij në luftë kundër Ukrainës. Ndërsa rekrutimi po vazhdon ende, me mijëra që po vrapojnë drejt kufirit...

“Koha të përballem me një betejë të vërtetë,” Kadyrov: Do të dërgoj në luftë fëmijët e mi të mitur

më 10.2022 - ABC News

Udhëheqësi çeçen dhe aleati i Vladimir Putinit, Ramzan Kadyrov po përgatitet të dërgojë fëmijët e tij në luftë kundër Ukrainës. Ndërsa rekrutimi po vazhdon ende, me mijëra që po vrapojnë drejt kufirit...

Aleati i Putin dërgon fëmijët e mitur të luftojnë në Ukrainë

më 10.2022 - Syri

Fushata e mobilizimit ushtarak në Rusi vijon dhe shumë njerëz iu janë bashkuar radhëve të ushtrisë që pas vendimi të presidentit Putin. Së fundmi, lideri i çeçenëve, Ramazan Kadyrov tregon se 3 fëmijët...

Lideri çeçen, Kadyrov, dërgon në luftë për Putinin 3 djemtë e tij të mitur: ‘E kanë me dëshirë’!

më 10.2022 - NOA

Kreu i luftës i Vladimir Putinit, Ramzan Kadyrov, ka deklaruar se po dërgon 3 djemtë e tij për të luftuar në Ukrainë. Njoftimi vjen vetëm dy ditë pasi lideri çeçen i bëri thirrje presidentit Putin që të...

Aleati i Putin dërgon fëmijët e mitur të luftojnë në Ukrainë

më 10.2022 - Gazeta Tema

Fushata e mobilizimit ushtarak në Rusi vijon dhe shumë njerëz iu janë bashkuar radhëve të ushtrisë që pas vendimi të presidentit Putin. Së fundmi, lideri i çeçenëve, Ramazan Kadyrov tregon se 3 fëmijët...

Lideri çeçen dërgon tre djemtë e tij të mitur të luftojnë në Ukrainë

më 10.2022 - Bota Sot

Lideri çeçen dhe aleati i Vladimir Putin, Ramzan Kadyrov, ka dërguar tre djemtë e tij, 14, 15 dhe 16 vjeçar për të luftuar në Ukrainë, raportoi agjencioni rus i lajmeve, “Ria Novosti”. “Nënmosha nuk duhet...

Lideri çeçen dërgon tre djemtë e tij të mitur të luftojnë në Ukrainë

më 10.2022 - Aktuale

Lideri çeçen dhe aleati i Vladimir Putin, Ramzan Kadyrov, ka dërguar tre djemtë e tij, 14, 15 dhe 16 vjeçar për të luftuar në Ukrainë, raportoi agjencioni rus i lajmeve, “Ria Novosti”, përcjell gazeta...

Kremlini refuzon kërkesën e liderit çeçen për përdorimin e armëve atomike

më 10.2022 - Java News

Lideri i Çeçenisë, Ramzan Kadyrov, një nga personat më aktiv në luftën mes Rusisë dhe Ukrainës, ka kërkuar nga Putin që të përdorë armët bërthamore, pasi avancimi ka ngecur. Këtë të hënë ka ardhur edhe...

Kadyrov: Do të dërgoj në luftë fëmijët e mi

më 10.2022 - Fakti Ditor

Udhëheqësi çeçen dhe aleati i Vladimir Putinit, Ramzan Kadyrov po përgatitet të dërgojë fëmijët e tij në luftë kundër Ukrainës. Ndërsa rekrutimi po vazhdon ende, me mijëra që po vrapojnë drejt kufirit...

“Koha të përballen me një betejë të vërtetë,” Kadyrov: Do të dërgoj në luftë fëmijët e mi

më 10.2022 - InfoShqip

Udhëheqësi çeçen dhe aleati i Vladimir Putinit, Ramzan Kadyrov po përgatitet të dërgojë fëmijët e tij në luftë kundër Ukrainës. Ndërsa rekrutimi po vazhdon ende, me mijëra që po vrapojnë drejt kufirit...

Kadyrovi thotë se po i dërgon 3 djemtë e tij të mitur në frontin e luftës në Ukrainë

më 10.2022 - VOX TV

Udhëheqësi çeçen, Ramzan Kadyrov, ka thënë të hënën se po i dërgon tre djemtë e tij adoleshentë në frontin e luftës në Ukrainë, shkroi të “Kyiv Post”. Kadyrov, i cili është aleat i presidentit rus, Vladimir...

Udhëheqësi çeçen: Djemtë e mi do të shkojnë në Ukrainë për të luftuar

më 10.2022 - Pika

Udhëheqësi çeçen, Ramzan Kadyrov ka thënë se tre djemtë e tij adoleshentë, të moshës 14, 15 dhe 16 së shpejti do të shkojnë në Ukrainë për të luftuar në vijën e frontit. Kadyrov ndau një video të djemve...

Udhëheqësi çeçen: Do t’i dërgoj 3 djemtë e mitur në frontin e luftës në Ukrainë

më 10.2022 - Insajderi.org

Udhëheqësi çeçen, Ramzan Kadyrov, ka thënë se do t’i dërgon tre djemtë e tij adoleshentë në frontin e luftës në Ukrainë. Kadyrov, i cili është aleat i presidentit rus, Vladimir Putin, ka thënë se djemtë...

E jazëkshme: Lideri çeçen dërgon tre djemtë e tij të mitur të luftojnë në Ukrainë

më 10.2022 - Periskopi

Lideri çeçen dhe aleati i Vladimir Putin, Ramzan Kadyrov, ka dërguar tre djemtë e tij, 14, 15 dhe 16-vjeçar për të luftuar në Ukrainë, raportoi agjencioni rus i lajmeve, “Ria Novosti”. “Nënmosha nuk duhet...

Televizioni propagandues rus publikon pamjet të rënda ‘të përdorimit të armëve bërthamore’, jep mesazh për Perëndimin

më 10.2022 - Fakti Ditor

Mediat ruse kanë treguar një sekuencë rrëqethëse të reve kërpudha pas lajmeve për një konflikt të mundshëm bërthamor, mes thirrjeve që Putini ‘të marrë masa drastike’ për të fituar në Ukrainë. Pamjet e...

Aleatët i kërkojnë Putinit të përdorë armë bërthamore, por a munden ushtarët rusë të operojnë në një mjedis të tillë?

më 10.2022 - Gazeta Tema

Instituti për Studimin e Luftës (ISW), një institut me bazë në Uashington, ka thënë se ushtria ruse në gjendjen e saj aktuale pothuajse me siguri nuk ishte në gjendje të operonte në një fushë beteje bërthamore,...

Aleatët i kërkojnë Putinit të përdorë armë bërthamore, por a munden ushtarët rusë të operojnë në një mjedis të tillë?

më 10.2022 - ABC News

Instituti për Studimin e Luftës (ISW), një institut me bazë në Uashington, ka thënë se ushtria ruse në gjendjen e saj aktuale pothuajse me siguri nuk ishte në gjendje të operonte në një fushë beteje bërthamore,...

Aleatët i kërkojnë Putinit të përdorë armë bërthamore, por a munden ushtarët rusë të operojnë në një mjedis të tillë?

më 10.2022 - Bota Sot

Instituti për Studimin e Luftës (ISW), një institut me bazë në Uashington, ka thënë se ushtria ruse në gjendjen e saj aktuale pothuajse me siguri nuk ishte në gjendje të operonte në një fushë beteje bërthamore,...

“Putin të vlerësojë ‘masat drastike’ “/ Udhëheqësi çeçen: Të përdorë armët bërthamore me…

më 10.2022 - Java News

Udhëheqësi çeçen Ramzan Kadyrov, pasi trupat ruse njoftuan tërheqjen e tyre nga qyteti kyç i Lyman, akuzoi Shtabin e Përgjithshëm të Moskës. Shuplaka në Kiev ishte e dhunshme. Sepse, një ditë pas shpalljes...

Aleatët i kërkojnë Putinit të përdorë armë bërthamore, por a munden ushtarët rusë të operojnë në një mjedis të tillë

më 10.2022 - InfoShqip

Instituti për Studimin e Luftës (ISW), një institut me bazë në Uashington, ka thënë se ushtria ruse në gjendjen e saj aktuale pothuajse me siguri nuk ishte në gjendje të operonte në një fushë beteje bërthamore,...

Aleatët i kërkojnë Putinit të përdorë armë bërthamore, por a munden ushtarët rusë të operojnë në një mjedis të tillë?

më 10.2022 - Open-TV

Instituti për Studimin e Luftës (ISW), një institut me bazë në Uashington, ka thënë se ushtria ruse në gjendjen e saj aktuale pothuajse me siguri nuk ishte në gjendje të operonte në një fushë beteje bërthamore,...

Kadirov nervoz me gjeneralët e Putinit, rekomandon përdorimin e armëve bërthamore kundër Ukrainës

më 10.2022 - Periskopi

Lideri çeçen, Ramzan Kadyrov, thotë se Moska duhet të konsiderojë përdorimin e një arme bërthamore me rendiment të ulët në Ukrainë pas një disfate të re të madhe në fushën e betejës. Përderisa Rusia e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK