Opinion – Çfarë fsheh lista që publikuan hakerat?

para 2 muajve - Klan

Opinion – Çfarë fsheh lista që publikuan hakerat? Autori: Blendi Fevziu 07:50 04/10/2022 #Opinion | Emision politik live nga #BlendiFevziu në #TvKlan Të ftuar në Opinion Fabian Zhilla, Spartak Koka, Artan...

Niko Peleshi, Elisa Spiropali, Mimi Kodheli dhe Luan Duzha në listën e “Memex”! Ja çfarë thotë policia për të dhënat e publikuara nga hakerat

para 2 muajve - Panorama

Janë qindra mijëra të dhëna për njerëz me rekorde kriminale, të dyshuar apo të hetuara më herët që janë hakëruar dhe janë hedhur për publikun. Publikimi ka ndodhur ditën e djeshme nga “Homeland Justice”,...

Lista e të dyshuarve kriminalë e publikuar nga hakerat, Artan Hoxha: Janë të dhëna nga viti 2010

para 2 muajve - Albeu

Gazetari Artan Hoxha thotë se lista me persona të dyshuar në Shqipëri që u publikua sot nga hakerat iranianë, nuk dihet saktësisht nëse ka dalë nga sistemi MEMEX i Policisë së Shtetit. I ftuar në emisionin...

Hakerat u treguan kriminelëve lëvizjet e policisë, gazetarja: Publikimi i të dhënave rrezikon hetimet për ta

para 2 muajve - Lapsi

Personat që janë nën hetim për vepra të ndryshme penale mund të mësojnë për hetimin nëpërmjet të dhënave që kanë publikuar hakerat këtë të hënë. Gazetarja Dorjana Bezat thotë se të dhënat që dyshohet se...

“Lista është marrë nga sistemi TIMS”- Ish shefi i Antidrogës: Hakerat nxorën emrat e personave të dyshuar nga policia

para 2 muajve - Bota Sot

Ish shefi i Antidrogës në Policinë e Fierit, Dritan Zagani, ka folur për listën e nxjerrë nga hakerat iranianë, që dyshohet se përmban emrat e personave të dyshuar apo verifikuar nga Policia e Shtetit...

Hakerat u treguan kriminelëve lëvizjet e policisë, gazetarja: Publikimi i të dhënave rrezikon hetimet për ta

para 2 muajve - Top Channel

Personat që janë nën hetim për vepra të ndryshme penale mund të mësojnë për hetimin nëpërmjet të dhënave që kanë publikuar hakerat këtë të hënë. Gazetarja Dorjana Bezat thotë se të dhënat që dyshohet se...

Me foto dhe të dhëna të plota/ Gazetarja Bezat: Si hynë hakerat në sistemin e Policisë së Shtetit dhe publikuan identitetet e kriminelëve

para 2 muajve - Top Channel

Hakerat kanë hyrë në zemër të Policisë së Shtetit, duke publikuar të dhëna të personave të përfshirë në veprimtari kriminale në vendin tonë. Hakerat e Home Land Justice publikuan sot një listë me 105 mijë...

Çfarë ndodh nëse grupet kriminale marrin në dorë MEMEX? Ish-kreu i policisë: Do të ketë pasoja! Gazetari Veliu: Do krijohet…

para 2 muajve - Top Channel

Hakerat iranianë të cilët kanë hyrë brenda disa sistemeve të rëndësishme të Policisë së Shtetit, flitet se mund të kenë thyer edhe MEMEX, sistem që mban të dhëna sekrete të policisë mbi çdo eksponent kriminal....

Publikimi i listës të së dyshuarve nga hakerat, Spartak Koka: Dyshime se janë të dhëna të sistemit Deep Sea

para 2 muajve - Klan

Publikimi i listës të së dyshuarve nga hakerat, Spartak Koka: Dyshime se janë të dhëna të sistemit Deep Sea Gazetari Spartak Koka thotë se lista me persona të dyshuar në Shqipëri që u publikua sot nga...

Berisha: Të dhënat e MEMEX janë publikuar

para 2 muajve - Klan

Berisha: Të dhënat e MEMEX janë publikuar Kreu i PD: Paralajmeëron kontigjentët e krimit që janë nën hetim Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaron se sulmet kibernetike ndaj sistemeve dixhitale...

Sulmi kibernetik i radhës, gazetari: Nëse publikohet Memex rrëzohet policia...

para 2 muajve - BalkanWeb

Gazetari Spartak Koka tha në emisionin “Opinion” se nëse publikohen të dhëna nga sistemi Memex, i bie që e gjithë organizata e Policisë së Shtetit të rrëzohet. Duke e konsideruar tepër sensitiv informacionin...

“Lista është marrë nga sistemi TIMS”- Ish shefi i Antidrogës: Hakerat nxorën emrat e personave të dyshuar nga policia

para 2 muajve - Panorama

Ish shefi i Antidrogës në Policinë e Fierit, Dritan Zagani, ka folur për listën e nxjerrë nga hakerat iranianë, që dyshohet se përmban emrat e personave të dyshuar apo verifikuar nga Policia e Shtetit...

Spartak Koka: Në rast se hakerat publikojnë MEMEX-in, rrëzohet e gjithë Policia e Shtetit

para 2 muajve - Klan

Spartak Koka: Në rast se hakerat publikojnë MEMEX-in, rrëzohet e gjithë Policia e Shtetit Gazetari Spartak Koka thotë se lista e publikuar nga hakerat iranianë me personat e dyshuar të policisë, nuk i...

Sulmet kibernetike/ “Hakerat kanë tentuar sulmin në bankat e nivelit të dyt...

para 2 muajve - BalkanWeb

Eksperti i sigurisë Ervin Karamuço, në emisionin “Open” në Neës24 ka deklaruar se lista e publikuar sot është një listë e manipuluar dhe nuk përfshi persona të dyshuar por se mund të bëhet fjalë për persona...

Lista e të dyshuarve e publikuar nga hakerat, Artan Hoxha: Janë të dhëna nga viti 2010

para 2 muajve - Klan

Lista e të dyshuarve e publikuar nga hakerat, Artan Hoxha: Janë të dhëna nga viti 2010 Gazetari Artan Hoxha thotë se lista me persona të dyshuar në Shqipëri që u publikua sot nga hakerat iranianë, nuk...

Gazetari merr ‘live’ mesazhin nga punonjësi i IT-së në Ministrinë e Brendshme: Sistemi MEMEX është thyer, nuk dimë çfarë është prekur

para 2 muajve - Top Channel

Sistemi MEMEX është thyer dhe ende nuk dimë se çfarë është prekur realisht. Ky ishte mesazhi që një punonjës IT në Ministrinë e Brendshme i dërgoi gazetarit Muhamed Veliu, teksa ishte ‘live’ në emisionin...

A është thyer sistemi MEMEX? Ish-drejtori i policisë Hajdarmataj: Nëse po, është shumë e rëndë për policinë, mendoj se hakerat…

para 2 muajve - Top Channel

Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit, Arben Hajdarmataj beson se hakerat iranianë kanë arritur të depërtojnë në Memex, Sistemin e Menaxhimit të Informacionit Kriminal që mban të dhëna sekrete të...

Çfarë ndodh nëse grupet kriminale marrin në dorë MEMEX? Ish-kreu i policisë: Do të ketë pasoja! Gazetari Veliu: Do krijohet…

para 2 muajve - Bota Sot

Hakerat iranianë të cilët kanë hyrë brenda disa sistemeve të rëndësishme të Policisë së Shtetit, flitet se mund të kenë thyer edhe MEMEX, sistem që mban të dhëna sekrete të policisë mbi çdo eksponent kriminal....

Gazetari Hoxha: Hakerat kanë në dorë edhe regjistrin e Bankës së Shqipërisë, serverat e gjykatave e bashkive

para 2 muajve - NOA

Tiranë- Sot u publikua lista me të dhënat e sistemit Memex një databas i policisë për personat të skeduar për ngjarje të ndryshme. Rasti po komentohet si shqetësues në media. I ftuar në ‘Opinion’ gazetari...

Publikimi i të dhënave, gazetari Ferhati: Është në vazhdën e sistemit TIMS....

para 2 muajve - BalkanWeb

Në emisionin “Open” në News24 me gazetaren Eni Vasili, po diskutohet në lidhje me publikimin e të dhënave nga sistemi MEMEX. Gazetari i kronikës Eni Ferhati, deklaroi se publikimi i dosjet se re nuk ka...

Gazetari merr ‘live’ mesazhin nga punonjësi i IT-së në Ministrinë e Brendshme: Sistemi MEMEX është thyer, nuk dimë çfarë është prekur

para 2 muajve - Bota Sot

Sistemi MEMEX është thyer dhe ende nuk dimë se çfarë është prekur realisht. Ky ishte mesazhi që një punonjës IT në Ministrinë e Brendshme i dërgoi gazetarit Muhamed Veliu, teksa ishte ‘live’ në emisionin...

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë: Hakerat kanë tentuar të hyjnë në sistemet e bankave të nivelit të dytë! Nuk është më shteti objektivi i tyre

para 2 muajve - Panorama

Eksperti i Sigurisë, Ervin Karamuço ka deklaruar se hakerat iranianë kanë tentuar të hyjnë në sistemet e bankave të nivelit të dytë në vendin tonë, por nuk ia kanë dalë. I ftuar në emisionin “Open”, Karamuço...

Shqipëri: Hakerat publikojnë sistemin “Memex”

para 2 muajve - RTV 21

Dalim emrat dhe fotografitë e mbi 90 mijë personave Grupi i hakerave iranianë kanë publikuar të tjera të dhëna delikate të policisë që janë marrë pas sulmit kibernetik të shënuar afro një muaj më parë....

Lista me shqiptarët e dyshuar, Rama: Nuk është sistemi MEMEX i Ministrisë së Brendshme

para 2 muajve - Klan

Lista me shqiptarët e dyshuar, Rama: Nuk është sistemi MEMEX i Ministrisë së Brendshme Kryeministri Edi Rama ka folur lidhur me publikimin nga hakerat iranianë ditën e sotme të disa listave me shqiptarë...

Rama: Lista e hakerave, fotomontazh qesharak

para 2 muajve - Klan

Rama: Lista e hakerave, fotomontazh qesharak “Historia e financimeve ruse në PD nuk ka mbaruar” Kryeministri ka garantuar në Parlament se listat me të dhëna të personave me shtetësi shqiptare të bëra publike...

Shtohet lista e PS/ Pas Spiropalit dhe Duzhës, në database-n e ‘Memex’ edhe Peleshi dhe Kodheli

para 2 muajve - Syri

Në listën e publikuar nga hakerat iranianë të database të sistemit policor MEMEX, përveç ministres Erisa Spiropali dhe deputetit të PS-së Luan Duzha , ndodhen edhe emrat e ministrit Niko Peleshi, përfshirë...

Niko Peleshi, Elisa Spiropali dhe Mimi Kodheli në listën e ‘Memex’ të publikuar nga hakerat iranianë, reagon Policia e Shtetit: Ja si qëndron e vërteta

para 2 muajve - Panorama

Në listën e publikuar nga hakerat iranianë, të nxjerrë nga sistemi i Policisë së Shtetit bashkë me email-et e ish-kryepolicit Gledis Nano, ndodhen edhe emrat e 2 ministrave, Elisa Spiropali, Niko Peleshi...

Nëse grupet kriminale marrin në dorë MEMEX çfarë ndodh? Ish-kreu i policisë: Do të ketë pasoja! Gazetari Veliu: Do krijohet…!

para 2 muajve - Java News

Hakerat iranianë të cilët kanë hyrë brenda disa sistemeve të rëndësishme të Policisë së Shtetit, flitet se mund të kenë thyer edhe MEMEX, sistem që mban të dhëna sekrete të policisë mbi çdo eksponent kriminal....

“Lista është marrë nga sistemi TIMS”- Ish shefi i Antidrogës: Hakerat nxorën emrat e personave të dyshuar nga policia

para 2 muajve - Pika

Ish shefi i Antidrogës në Policinë e Fierit, Dritan Zagani, ka folur për listën e nxjerrë nga hakerat iranianë, që dyshohet se përmban emrat e personave të dyshuar apo verifikuar nga Policia e Shtetit...

Sulmi iranian, Rama këmbëngul: Hakerat nuk arritën qëllimin, nuk u mor asnjë e dhënë sensitive

para 2 muajve - Top Channel

Pas dy sulmeve kibernetike nga Irani, kryeministri Edi Rama këmbëngul që sulmi nuk e ka realizuar objektivin e tij në vjedhjen e të dhënave. Nga kuvendi teksa iu përgjigj akuzave të deputetit të PD, Ferdidand...

Radhë e gjatë socialistësh në databazën që iranianët hakëruan, del emri i një deputeti tjetër

para 2 muajve - Syri

Një tjetër socialist qarkullon në databazën me të dhëna të publikuar nga hakerat iranianë. Pas Elisa Spiropalit, Mimi Kodhelit e Niko Peleshit, në duart e hakerave ka rënë edhe Luan Duzha, deputeti i Partisë...

Sulmet kibernetike/ Artan Hoxha: Këto janë informacionet e rëndësishme që iranianët kanë hakeruar

para 2 muajve - Java News

Gazetari Artan Hoxha tha në emisionin “Opinion” se hakerat iranianë kanë arritur të kenë në duar edhe informacione që lidhen me regjistrin banker të Shqipërisë. Duke ju referuar një liste të publikuar...

Goditja kibernetike/ Eksperti i sigurisë: Hakerat kanë tentuar të hyjnë në sistemet e bankave të nivelit të dytë! S’është më shteti objektivi i tyre

para 2 muajve - Java News

Eksperti i Sigurisë, Ervin Karamuço ka deklaruar se hakerat iranianë kanë tentuar të hyjnë në sistemet e bankave të nivelit të dytë në vendin tonë, por nuk ia kanë dalë. I ftuar në emisionin “Open”, Karamuço...

Hakërimi/ Mesazh ‘live’ nga punonjësi i IT-së në Ministrinë e Brendshme për gazetarin: Sistemi MEMEX është thyer, s’dimë çfarë është prekur

para 2 muajve - Java News

Sistemi MEMEX është thyer dhe ende nuk dimë se çfarë është prekur realisht. Ky ishte mesazhi që një punonjës IT në Ministrinë e Brendshme i dërgoi gazetarit Muhamed Veliu, teksa ishte ‘live’ në emisionin...

Lista e publikuar nga hakerat iranianë, Rama: Fotomontazh, nuk është MEMEX

para 2 muajve - RTK

Lista e publikuar nga hakerat iranianë nuk është MEMEX. Kështu theksoi kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit duke deklaruar se lista e publikuar është fotomontazh, një përgjigje kjo mbi praninë...

“Është listë e fotomontuar”, Rama mohon sulmin e fundit kibernetik në siste...

para 2 muajve - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama, duke iu përgjigjur deputetit të PD Ferdinand Xhaferraj, kur tha se problemi i vërtetë është sulmi kibernetik që po i ndodh vendit, deklaroi se lista e publikuar sot nga sistemi MEMEX,...

Lista me emrat e ministrave, Rama: Ajo që ka dalë nga MEMEX është fotomontazh, bëjnë hajgare hakerat me ju

para 2 muajve - ABC News

Kryeministri Edi Rama, pasditen e sotme, në sallën e Kuvendit duke iu përgjigjur opozitës tha se asnjë e dhënë sensitive nuk është në dorë të hakerave. Për sa i përket listës së publikuar sot nga hakerat,...

Rama në Kuvend: Sulmet kibernetike nuk e arritën qëllimin

para 2 muajve - RTK

Kryeministri Edi Rama siguroi sot në Kuvend se sulmet kibernetike nuk e arritën qëllimin dhe asnjë gjë me vlerë nuk është marrë në infrastrukturën digjitale. Rama replikoi me deputetët e opozitës lidhur...

Lista me emrat e ministrave, Rama: Ajo që ka dalë nga MEMEX është e fotomontazh, bëjnë hajgare hakerat me ju

para 2 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama, duke iu përgjigjur opozitës tha se asnjë e dhënë sensitive nuk është në dorë të hakerave. Për sa i përket listës së publikuar sot nga hakerat, me emrat e 2 ministrave, Niko Peleshi,...

‘Ministrja Spiropali e dyshuar’/ Nuk zhgënjen Rama: Listë e fotomontuar! Fajin e ka opozita dhe media...

para 2 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama nuk ka zhgënjyer edhe sot në lidhje me sulmin e fundit kibernetik, pasi faqja Homeland Justice ka publikuar të dhëna sensitive në lidhje me database e programit të Policisë së Shtetit...

Çuçi pranon rrjedhjen e të dhënave: Nuk është sistemi MEMEX, por po hetojmë

para 2 muajve - Syri

Pas Policisë së Shtetit edhe Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka deklaruar se listat e publikuara sot nga hakerat iranianë me gjeneralitetet dhe fotot e personave me shtetësi shqiptare nuk janë pjesë e...

Çfarë ndodh nëse grupet kriminale marrin në dorë MEMEX? Ish-kreu i policisë: Do të ketë pasoja! Gazetari Veliu: Do krijohet…

para 2 muajve - Pika

Hakerat iranianë të cilët kanë hyrë brenda disa sistemeve të rëndësishme të Policisë së Shtetit, flitet se mund të kenë thyer edhe MEMEX, sistem që mban të dhëna sekrete të policisë mbi çdo eksponent kriminal....

Rama: Ajo që ka dalë nuk është sistemi MEMEX, fotomontazh

para 2 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama, pasditen e sotme, në sallën e Kuvendit duke iu përgjigjur opozitës tha se asnjë e dhënë sensitive nuk është në dorë të hakerave. “Kujdes me këtë pjesë sepse ka akoma. E dyta e vërteta...

Vazhdojnë pasojat e sulmit kibernetik në Shqipëri, hakerat publikojnë listën e personave të dyshuar për krime

para 2 muajve - Ina

Faqja e hakerave “Homeland Justice” ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë. Bëhet fjalë për të gjithë informacionin policor në sistemet e mbyllura për personat e dyshuar si të përfshirë...

“Ajo që ka dalë nga MEMEX është e fotomontuar”, Rama: Hakerat nuk kanë asnjë të dhënë sensitive

para 2 muajve - ABC News

Kryeministri Edi Rama, pasditen e sotme, në sallën e Kuvendit duke iu përgjigjur opozitës tha se asnjë e dhënë sensitive nuk është në dorë të hakerave. Rama: Kujdes me këtë pjesë sepse ka akoma. E dyta...

"Qejf o qejf o qerrata", edhe këngëtari i njohur i muzikës popullore në sistemin "MEMEX" të Policisë

para 2 muajve - Gazeta Tema

Hakerat iranianë kanë publikuar ditën e sotme të dhëna të tjera konfidenciale të Policisë së Shtetit. Bëhet fjalë për sistemin e quajtur "MEMEX", në të cilin janë listuar të gjithë të skeduarit nga Policia...

“Qejf o qejf o qerrata”. Këngëtari i njohur del në listën e hakerave iranianë

para 2 muajve - NOA

TIRANË- Emra të njohur nga fusha të ndryshme, duket se janë pjesë e listës së publikuar nga hakerat iranianë. Këngëtari i muzikës popullore, Spartak Xhaferraj rezulton gjithashtu si pjesë e kësaj liste....

Bledi Çuçi: Lista e publikuar sot nuk është pjesë e bazës së të dhënave të sistemit MEMEX

para 2 muajve - Klan

Bledi Çuçi: Lista e publikuar sot nuk është pjesë e bazës së të dhënave të sistemit MEMEX Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi i ka qëndruar deklaratës zyrtare të policisë për rrjedhjen e 49 listave me gjeneralitetet...

Hakerat nxjerrin të dhënat sekrete, përveç Spiropalit, në listë edhe Peleshi dhe Kodheli

para 2 muajve - Shekulli

Publikuar më 03.10.2022 nga Shekulli Hakerat iranianë që sulmuan Shqipërinë, vijojnë të publikojnë të dhëna mjaft sensitive nga sistemet kompjuterike shtetërore. Në një grup në Telegram, hakerat e “Homeland...

Hakerat nxjerrin sekretet e policisë, prokuroria kërkesë urgjente Rusisë për mbylljen e kanalit në Telegram

para 2 muajve - Syri

Prokuroria shqiptare i ka drejtuar një letërporosi Ministrisë ruse të Drejtësisë për ekzekutimin e një vendimi gjykate për mbylljen e faqes Homeland Justice në aplikacionin Telegram. Ky rrjet social kontrollohet...

Hakerimi i MEMEX, Çuçi: Nuk është databaza zyrtare ajo e publikuar

para 2 muajve - Albeu

Pas publikimit nga hakerat iranianë të të dhënave nga sistimi MEMEX, Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka reaguar dhe është shprehur se databaza e publikuar nga hakerat nuk është ajo zyrtare. Çuçi foli për...

Të dhëna të reja nga hakerat, Zagani: Policia është qesharake! E ka detyrim ligjor të sqarojë qytetarët

para 2 muajve - Syri

Ish-shefi i anti-drogës, Dritan Zagani, komentoi në edicionin e pasdites me Armela Ferkon në Syri Tv rënien e sistemit MEMEX ku u zbërthyen nga hakerat mijëra të dhëna për personat që janë të dyshuar nga...

VIDEO/ Spiropali e përfshirë në aktivitet kriminal? Zagani: E dyshuar si kontigjent

para 2 muajve - Syri

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali rezulton në mesin e emrave të dyshuar si të përfshirë në veprimtari kriminale apo të dyshuar kontingjentë, në dokumentet e publikuara...

Hakerimi i MEMEX, eksperti i IT: Qeveria e di me saktësi cilat sisteme janë prekur! Policia është politike

para 2 muajve - Syri

Eksperti i IT, Besmir Semanaj, komentoi në edicionin e pasdites me Armela Ferkon në Syri Tv rënien e sistemit MEMEX ku u zbërthyen nga hakerat mijëra të dhëna për personat që janë të dyshuar nga policia....

Të dhëna të reja nga hakerat, Zagani: Policia është bërë qesharake! E ka detyrim ligjor të sqarojë qytetarët

para 2 muajve - Syri

Ish-shefi i anti-drogës, Dritan Zagani, komentoi në edicionin e pasdites me Armela Ferkon në Syri Tv rënien e sistemit MEMEX ku u zbërthyen nga hakerat mijëra të dhëna për personat që janë të dyshuar nga...

Spiropali e përfshirë në aktivitet kriminal? Zagani: Ja pse emri i saj ndodhet në listën e publikuar nga hakerat

para 2 muajve - Syri

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali rezulton në mesin e emrave të dyshuar si të përfshirë në veprimtari kriminale apo të dyshuar kontingjentë, në dokumentet e publikuara...

Sulmi kibernetik, hakerat publikojnë databazën e të gjithë personave të dyshuar për krime

para 2 muajve - Syri.net Kosova

“Homeland Justice” ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë. Bëhet fjalë për të gjithë informacionin policor në sistemet e mbyllura për personat e dyshuar si të përfshirë në veprimtari kriminale...

I doli emri si e dyshuar për krime, Spiropali me gjuhën e Ramës: S’keni më turp dhe patriotizëm

para 2 muajve - Ora news

Hakerat që kryen sulmin kibernetik ndaj Shqipërisë kanë publikuar një tjetër sistem sekret me gjithë databazën e informacionit kriminal të policisë shqiptare. Grupi i hakerave Homeland Justice, ka hedhur...

Spiropali: Qesharake! Hakerat e një vendi armiqësor me Shqipërinë postojnë lista me emra pa lidhje

para 2 muajve - Gazeta Tema

Ministrja Elisa Spiropali ka reaguar pas të dhënave të publikuara këtë të hënë nga hakerat. Sipas disa mediave, Spiropali ishte në sistemin MEMEX të Policisë së Shtetit, pra si person i skeduar/dyshuar,...

Hakerimi i MEMEX, eksperti i IT: Qeveria e di me saktësi cilat sisteme janë prekur! Deklaratat e Policisë, politike

para 2 muajve - Syri

Eksperti i IT, Besmir Semanaj, komentoi në edicionin e pasdites me Armela Ferkon në Syri Tv rënien e sistemit MEMEX ku u zbërthyen nga hakerat mijëra të dhëna për personat që janë të dyshuar nga policia....

Emri i saj në listën e të dyshuarve të policisë, Spiropali: Hajde gjejmë çfarë lidhje ka Elisa

para 2 muajve - Syri

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali rezulton në mesin e emrave të dyshuar si të përfshirë në veprimtari kriminale apo të dyshuar kontingjentë, në dokumentet e publikuara...

Lista e hakerave me emrat e ministrave, Rama: Është fotomontazh

para 2 muajve - Infokusi

Kryeministri Edi Rama, ka folur sot në Kuvend lidhur me publikimin e databazës nga sistemi MEMEX nga hakerat iranian, ku janë lakuar edhe emrat e dy 2 ministrave dhe një ish ministreje. Duke iu përgjigjur...

“Ajo që ka dalë nga MEMEX është fotomontazh”/ Rama: Hakerat s’kanë asnjë të dhënë sensitive. Amerikanët i keni bërë si Guri te filmi…!

para 2 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama, pasditen e sotme, në sallën e Kuvendit duke iu përgjigjur opozitës tha se asnjë e dhënë sensitive nuk është në dorë të hakerave. Rama: Kujdes me këtë pjesë sepse ka akoma. E dyta...

“Qejf o qejf o qerrata”/ Këngëtari i njohur i muzikës popullore në listën misterioze të publikuar nga hakerat iranianë

para 2 muajve - Java News

Emra të njohur nga fusha të ndryshme, duket se janë pjesë e listës së publikuar nga hakerat iranianë. Këngëtari i muzikës popullore, Spartak Xhaferraj rezulton gjithashtu si pjesë e kësaj liste. Këngëtari...

Emrat e Spiropalit, Peleshit dhe Kodhelit në listën e hakerave, reagon policia: S'kanë lidhje me ngjarje kriminale

para 2 muajve - Gazeta Tema

Në listën e publikuar nga hakerat iranianë, të nxjerrë nga sistemi i Policisë së Shtetit bashkë me email-et e ish-kryepolicit Gledis Nano, ndodhen edhe emrat e 2 ministrave, Elisa Spiropali, Niko Peleshi,...

Berisha: Të dhënat u nxorrën nga hakerat e qeverisë

para 2 muajve - Klan

Berisha: Të dhënat u nxorrën nga hakerat e qeverisë “Kërkohet të zhduken lidhjet e krimit me qeverinë” Sali Berisha është i bindur se sistemet e shërbimeve publike përfshirë dhe atë TIMS e MEMEX ku janë...

Spiropali në listën e të shumëkërkuarve, reagon ministrja: Qesharake!

para 2 muajve - Albeu

Ditën e sotme u publikua lista e personave të dyshuar për aktivitete kriminale, e ashtuquajtura lista MEMEX. Këto të dhëna u publikuan nga hakerat iranianë dhe në mesin e personave të dyshuar për aktivitete...

Mes te dyshuarve të policisë? Reagon Spiropali: Qesharake, hajde gjejmë ç’lidhje ka Elisa

para 2 muajve - ABC News

Ministrja Elisa Spiropali ka reaguar pasi te dhënat e saj u bënë publike nga hakerat që sulmuan sistemet në Shqipëri. “S’ka më jo turp, po as një minimum sensi logjik të kanaleve e të portaleve në raport...

Sulmet kibernetike ndaj MEMEX, reagon Policia e Shtetit: S’janë prekur apo ...

para 2 muajve - BalkanWeb

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me sulmin ndaj sistemit MEMEX. Në deklaratën e saj, policia sqaron se nuk është prekur dhe se këto të dhëna nuk kanë të bëjnë fare me databazën e sistemit policor...

Publikimi i të dhënave nga hakerat, Policia e Shtetit: MEMEX nuk është prekur

para 2 muajve - Gazeta Express

Policia e Shtetit ka deklaruar se sistemi MEMEX nuk është prekur apo dëmtuar nga hakerat. Nisur nga publikimi i disa të dhënave nga faqja “Homelad Justice” policia thotë se ata nuk kanë të bëjnë me databazën...

Sulmi kibernetik, hakerat publikojnë databazën e të gjithë personave të dyshuar për krime

para 2 muajve - News33

“Homeland Justice” ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë. Bëhet fjalë për të gjithë informacionin policor në sistemet e mbyllura për personat e dyshuar si të përfshirë në veprimtari kriminale...

Publikimi i të dhënave për personat në hetim, reagon Policia shqiptare

para 2 muajve - Telegrafi

Policia e Shtetit në Shqipëri ka reaguar sot pas publikimit të disa të dhënave nga hakerat të pretenduara se janë marrë nga sistemi policor MEMEX, për personat që janë në hetim. Në reagim, Policia e Shtetit...

Policia: Nuk janë prekur apo dëmtuar të dhëna sensitive nga MEMEX

para 2 muajve - Klan

Policia: Nuk janë prekur apo dëmtuar të dhëna sensitive nga MEMEX Policia e Shtetit ka reaguar dhe dekaron se sistemi MEMEX nuk është prekur apo dëmtuar. Duke iu referuar disa të dhënave që janë të publikuara...

Lista e hakerave me emrat e ministrave, Rama: Është fotomontazh, bëjnë “hajgare” hakerat me ju

para 2 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Edi Rama, ka folur sot në Kuvend lidhur me publikimin e databazës nga sistemi MEMEX nga hakerat iranian, ku janë lakuar edhe emrat e dy 2 ministrave dhe një ish-ministreje. Duke iu përgjigjur...

Hakerat nxjerrin të dhëna sekrete, Elisa Spiropali mes të dyshuarve të policisë në sistemin “Memex”

para 2 muajve - Shekulli

Publikuar më 03.10.2022 nga Shekulli Hakerat e paguar nga Irani për të sulmuar Shqipërinë vijojnë të publikojnë të dhënat që kanë arritur të marrin. Në një grup në Telegram, hakerat “Homeland Justice”...

Publikimi i të dhënave nga hakerat! Reagon Policia: Sistemi "MEMEX" nuk është prekur

para 2 muajve - Gazeta Tema

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me sulmin ndaj sistemit MEMEX. Në deklaratën e saj, policia sqaron se nuk është prekur dhe se këto të dhëna nuk kanë të bëjnë fare me databazën e sistemit policor...

Berisha: Hakerët qeveritarë sulmuan sistemet për të fshehur gjurmët

para 2 muajve - Koha.mk

Tiranë, 3 tetor – Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh në një konferencë për media se ‘hakerat qeveritarë” kanë sulmuar sistemet online për të zhdukur gjurmët e qeveritarëve me bandat e drogës....

Publikimi i të dhënave për personat në hetim, reagon Policia shqiptare

para 2 muajve - Bota Sot

Policia e Shtetit në Shqipëri ka reaguar sot pas publikimit të disa të dhënave nga hakerat të pretenduara se janë marrë nga sistemi policor MEMEX, për personat që janë në hetim. Në reagim, Policia e Shtetit...

Publikimi i të dhënave për personat në hetim, reagon Policia shqiptare

para 2 muajve - GazetaBlic

Policia e Shtetit në Shqipëri ka reaguar sot pas publikimit të disa të dhënave nga hakerat të pretenduara se janë marrë nga sistemi policor MEMEX, për personat që janë në hetim. Në reagim, Policia e Shtetit...

Sulmi i hakerave iranian, Policia: Nuk kanë të bëjnë me MEMEX, të dhënat tona nuk janë prekur

para 2 muajve - Albeu

Hakerat iraniane kanë publike në Telegram të dhëna të marra nga sistemi MEMEX ndërkohë policiqa ka reaguar në lidhje me klët Policia bën të ditur se nuk janë prekur apo dëmtuar të dhëna sensitive që administrohen...

Sulmet e hakerave, policia: Nuk kanë të bëjnë fare me “MEMEX”, të dhënat nuk janë prekur

para 2 muajve - ABC News

Mijëra emra të dyshuarish janë publikuar sot nga hakerat iranianë “Homeland Justice”. Pretendohet se hakerat kanë thyer sistemin MEMEX dhe kanë nxjerrë të dhënat, Emrat, Fotot, 105 mijë personave që kanë...

Habit policia, hakerat nuk kanë marrë të dhëna, por mos i publikoni...

para 2 muajve - Syri

Pas publikimeve në media dhe në rrjetet sociale të të thënave shumë sensitive të policisë së shtetit kanë reaguar edhe këta ta fundit duke i kërkuar, medias që të mos publikojë të dhënat që janë bërë publike...

Hakerat nxjerrin foton e Elisa Spiropalit. Për çfarë dyshohet Ministrja?

para 2 muajve - Politiko.mk

Këtë të hënë, hakerat e ‘Homeland Justice’ kanë publikuar një tjetër listë me të dhëna sensitive të qytetarëve të dyshuar për ngjarje të ndryshme. Emër, mbiemër, numër ID, foto, data dhe vendi i lindjes...

Policia e Shtetit reagon pas publikimit të databazës nga hakersat iranianë me rreth 100 mijë emra shqiptarësh të skeduar

para 2 muajve - NOA

Tiranë- Policia e Shtetit ka reaguar pas publikimit të databazës me rreth 100 mijë emra shqiptarësh të skeduar nga policia. Mes tyre ishte edhe emri i ministres Elisa Spiropali. Reagimi i Policisë së Shtetit:...

Publikimi i të dhënave të MEMEX nga hakerat, reagon Policia e Shtetit: Nuk janë prekur të dhëna sensitive, po hetojmë si rrodhën

para 2 muajve - Panorama

Policia e Shtetit ka reaguar pasi hakerat iranianë publikuan në Telegram të dhëna të marra nga sistemi MEMEX i policisë së shtetit, që përmban të dhëna për persona të dyshuar apo në hetim për ngjarje kriminale....

Lista e publikuar nga hakerat: Deputeti i partisë së Ilir Metës në listën e zezë të Policisë

para 2 muajve - Gazeta Tema

Sot hakerat e “Homeland Justice” publikuan dokumente nga skedarët e Policisë së Shtetit për persona të dyshuar kontingjente të përfshirë në krime. Bëhet fjalë për sistemin e menaxhimit të informacionit...

Hakerat nxjerrin foton e Elisa Spiropalit. Për çfarë dyshohet Ministrja?

para 2 muajve - Indeks.mk

Këtë të hënë, hakerat e ‘Homeland Justice’ kanë publikuar një tjetër listë me të dhëna sensitive të qytetarëve të dyshuar për ngjarje të ndryshme. Emër, mbiemër, numër ID, foto, data dhe vendi i lindjes...

Hakerat nxjerrin foton e Elisa Spiropalit. Për çfarë dyshohet Ministrja?

para 2 muajve - Ditari.mk

Këtë të hënë, hakerat e ‘Homeland Justice’ kanë publikuar një tjetër listë me të dhëna sensitive të qytetarëve të dyshuar për ngjarje të ndryshme. Emër, mbiemër, numër ID, foto, data dhe vendi i lindjes...

Hakerimi i sistemit MEMEX/ Çuçi: Nuk është databaza zyrtare ajo e publikuar, po hetojmë me FBI dhe Microsoft

para 2 muajve - Java News

Ministri i Brendshëm Bled Çuçi ka reaguar në lidhje me publikimin e të dhënave të sistemit MEMEX nga hakerat, pas sulmit kibernetik nga Irani. Çuçi ka thënë për mediat perpara se te hynte në sallën e Kuvendit...

Hakerat iranianë/ Prokuroria shqiptare i kërkoi Rusisë mbylljen e kanalit në Telegram, asnjë përgjigje nga Moska

para 2 muajve - Java News

Prokuroria shqiptare i ka drejtuar një letërporosi Ministrisë ruse të Drejtësisë për ekzekutimin e një vendimi gjykate për mbylljen e faqes Homeland Justice në aplikacionin Telegram. Ky rrjet social kontrollohet...

Të dhënat e publikuara nga hakerat/ Reagon Policia: Sistemi MEMEX nuk është prekur

para 2 muajve - Vizion Plus

Policia e Shtetit ka reaguar pas publikimit të të dhënave të tjera të qytetarëve të dyshuar për ngjarje të ndryshme nga hakerat e sponsorizuar nga Irani. Të dhënat u publikuan këtë të hënë në mëngjes,...

Berisha: Hakerët qeveritarë sulmuan sistemet për të fshehur gjurmët

para 2 muajve - Alsat-M

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh në një konferencë për media se ‘hakerat qeveritarë” kanë sulmuar sistemet online për të zhdukur gjurmët e qeveritarëve me bandat e drogës. “Sistemet janë...

Vazhdojnë pasojat e sulmit kibernetik në Shqipëri, hakerat publikojnë listën e personave të dyshuar për krime

para 2 muajve - Alsat-M

Faqja e hakerave “Homeland Justice” ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë. Bëhet fjalë për të gjithë informacionin policor në sistemet e mbyllura për personat e dyshuar si të përfshirë...

Për çfarë ngjarje dyshohet ministrja Elisa Spiropali që del në sistemin e hakersave ‘Memex’?

para 2 muajve - NOA

Një ministre e kabinetit qeveritar, figuron në sistemin e publikuar nga hakersat si e implikuar në një ngjarje penale. Hakerat e paguar nga Irani për të sulmuar Shqipërinë vijojnë të publikojnë të dhënat...

Publikimi i MEMEX nga hakerat, ministrja shqiptare në mesin e personave të dyshuar si kriminelë

para 2 muajve - News33

Ditën e sotme u publikua lista e personave të dyshuar për aktivitete kriminale, e ashtuquajtura lista MEMEX. Këto të dhëna u publikuan nga hakerat iranianë dhe në mesin e personave të dyshuar për aktivitete...

Publikimi i MEMEX nga hakerat, Elisa Spiropali në mesin e personave të dyshuar si kriminelë

para 2 muajve - Albeu

Ditën e sotme u publikua lista e personave të dyshuar për aktivitete kriminale, e ashtuquajtura lista MEMEX. Këto të dhëna u publikuan nga hakerat iranianë dhe në mesin e personave të dyshuar për aktivitete...

Hakerat nxjerrin foton e Ervis Martinajt, detaji që bie në sy

para 2 muajve - Zhurnal

Hakerat e “Homeland Justice” kanë publikuar dokumente të tjera nga skedarët e Policisë së Shtetit për persona të dyshuar kontingjente të përfshirë në krime. “Homeland Justice”, në vijim të veprimeve kriminale,...

Hakerat publikojnë kontigjentin e MEMEX, mes emrave edhe Elisa Spiropali

para 2 muajve - Syri

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali rezulton në mesin e emrave të dyshuar si të përfshirë në veprimtari kriminale apo të dyshuar kontingjentë, në dokumentet e publikuara...

VIDEO-SYRI TV/ Hakerimi i sistemit MEMEX, Berisha: Publikimi i të dhënave, dekonspirim

para 2 muajve - Syri

Kreu i PD-së, Sali Berisha denoncoi publikimin e të dhënave nga sistemi MEMEX i Policisë së Shtetit, ku mbahen të dhëna për persona në hetim për vepra kriminale. Nga selia blu, Berisha deklaroi se vendi...

Hakerat iranianë/ Prokuroria i kërkoi Rusisë mbylljen e kanalit në Telegram, asnjë përgjigje nga Moska

para 2 muajve - Java News

Prokuroria shqiptare i ka drejtuar një letërporosi Ministrisë ruse të Drejtësisë për ekzekutimin e një vendimi gjykate për mbylljen e faqes Homeland Justice në aplikacionin Telegram. Ky rrjet social kontrollohet...

Thyhet sistemi “MEMEX”, hakerat publikojnë të dhënat nga sistemi i policisë për të dyshuarit shqiptarë

para 2 muajve - News33

Edhe pse sulmi është sprapsur, grupi i hakerave financuar nga Irani për sulmin kibernetik ndaj Shqipërisë, vijon të publikojë të dhëna sensitive të marra nga sistemet e goditura. Sot grupi “Homeland Justice”...

“Sulmi kibernetik nuk e arriti qëllimin, Rama: Falë fuqisë së llumit, çdo gallataxhi përzien politikanë me krimin…

para 2 muajve - FaxWeb

Kryeministri Edi Rama, nga foltorja e Kuvednit deklaroi se lista e publikuar sot nga sistemi MEMEX, është e fotomontuar. Rama hodhi akuza ndaj medias dhe opozitës, kur tha se çdo veprim dashakeqe nga një...

Hakerët publikuan të dhëna nga sistemi i Policisë së Shqipërisë “Memex”

para 2 muajve - Portalb

Grupi i hakerave iranianë kanë publikuar të tjera të dhëna delikate të policisë që janë marrë pas sulmit kibernetik të shënuar afro një muaj më parë. Ashtu siç u paralajmërua më herët nga Vizion Plus ,...

Hakerat nxjerrin foton e Elisa Spiropalit. Për çfarë dyshohet Ministrja?

para 2 muajve - Vizion Plus

Këtë të hënë, hakerat e ‘Homeland Justice’ kanë publikuar një tjetër listë me të dhëna sensitive të qytetarëve të dyshuar për ngjarje të ndryshme. Emër, mbiemër, numër ID, foto, data dhe vendi i lindjes...

Berisha: Hakerët qeveritarë sulmuan sistemet për të fshehur gjurmët

para 2 muajve - Ina

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh në një konferencë për media se ‘hakerat qeveritarë” kanë sulmuar sistemet online për të zhdukur gjurmët e qeveritarëve me bandat e drogës. “Sistemet janë...

Databaza e MEMEX, hakerat nxjerrin foton e Ervis Martinajt

para 2 muajve - Gazeta Express

“Homeland Justice” ka publikuar dokumente që përmbajnë të gjithë informacionin policor në sistemet e mbyllura shqiptare për personat e dyshuar si të përfshirë në veprimtari kriminale apo të dyshuar kontingjentë....

Në listën e hackerave edhe emrat e ministrave, deputetëve e gazetarëve, reagon policia: S’kanë lidhje me hetime apo ngjarje kriminale

para 2 muajve - Java News

Në listën e publikuar nga hakerat iranianë, Report Tv ka zbuluar se ndodhen edhe emrat e 2 ministrave, Elisa Spiropali, Ministër i Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe Niko Peleshi, Ministër i Mbrojtjes,...

Hakerat iranianë publikojnë foton dhe të dhënat e Ervis Martinajt. Çfarë u zbulua

para 2 muajve - NOA

Hakerat iranianë kanë publikuar ditën e sotme një listë me emra dhe fotot, e cila dyshohet se përmban rreth 105 shqiptarë, të cilët janë nën hetim nga policia. Mes mijërave fotove dhe dokumenteve me të...

Berisha: Sot janë publikuar 105 mijë emra shqiptarësh të hetuar nga policia! Shteti, tërësisht në duart e krimit

para 2 muajve - Klan

Berisha: Sot janë publikuar 105 mijë emra shqiptarësh të hetuar nga policia! Shteti, tërësisht në duart e krimit Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, deklaroi këtë të hënë se sot nga sistemi MEMEX...

“Publikimi të dhënave, moment i rrezikshëm”, Berisha: Asnjë i ndaluar për sulmin kibernetik, drejtësia vegël e partisë shtet

para 2 muajve - Top Channel

Sali Berisha ka reaguar sërish sot lidhur me publikimin e të dhënave nga sistemet MEMEX dhe TIMS, pas sulmit të hakerave ndaj faqeve zyrtare qeveritare. Berisha tha se të dhënat e shqiptarëve janë vendosur...

Spiropali: Turp! Hakerat e një vendi armiqësor me Shqipërinë postojnë lista me emra pa lidhje, këtu hidhen gjylet e akuzave absurde!

para 2 muajve - Java News

Pas publikimit ne disa portale te lajmeve se ne listen e publikuar nga hekerat iraniane gjendej dhe emri i ministres Elisa Spiropalit, ka ardhur reagimi i menjehershem i kesaj te fundit. Postimi i Spiropalit:...

Hakerat nxjerrin foton e Ervis Martinajt, detaji që bie në sy

para 2 muajve - Vizion Plus

Hakerat e “Homeland Justice” kanë publikuar dokumente të tjera nga skedarët e Policisë së Shtetit për persona të dyshuar kontingjente të përfshirë në krime. “Homeland Justice”, në vijim të veprimeve kriminale,...

Publikimi i të dhënave të policisë nga hakerat, Berisha: Sistemi u sulmua për të zhdukur lidhjet e qeverisë me krimin

para 2 muajve - Telegrafi

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar në një deklaratë për shtyp pas publikimit të dokumenteve më të fundit të policisë nga hakerat, ku shfaqen të dhënat e mbi 105 mijë shqiptarëve të...

Hakerat publikojnë databazën e personave të dyshuar për krime! Berisha: Janë 105 mijë emra

para 2 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, përmes një deklarate për shtyp ka bërë me dije se janë publikuar përmes sistemit MEMEX 105 mijë emrash shqiptarësh të hetuar nga policia për krime të llojeve...

Hakerat iranianë publikojnë emrat dhe fotot e shqiptarëve që po hetohen nga policia (FOTO)

para 2 muajve - NOA

Tiranë- Publikohen të tjera të dhëna nga hakersat iranianë. Ata kanë publikuar sërish ditën e sotme të dhëna sensitive, të marra nga sistemet e goditura nga sulmi kibernetik i pak javëve më parë. Grupi...

Berisha: Hakerët qeveritarë sulmuan sistemet për të fshehur gjurmët

para 2 muajve - Bota Sot

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh në një konferencë për media se ‘hakerat qeveritarë” kanë sulmuar sistemet online për të zhdukur gjurmët e qeveritarëve me bandat e drogës. “ Sistemet janë...

Vazhdojnë pasojat e sulmit kibernetik në Shqipëri, hakerat publikojnë listën e personave të dyshuar për krime

para 2 muajve - Ina

Faqja e hakerave “Homeland Justice” ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë. Bëhet fjalë për të gjithë informacionin policor në sistemet e mbyllura për personat e dyshuar si të përfshirë...

Vazhdojnë pasojat e sulmit kibernetik në Shqipëri, hakerat publikojnë listën e personave të dyshuar për krime

para 2 muajve - Telegrafi

Faqja e hakerave “Homeland Justice” ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë. Bëhet fjalë për të gjithë informacionin policor në sistemet e mbyllura për personat e dyshuar si të përfshirë...

Hakerat nxjerrin edhe foton e vjetër të Ervis Martinajt

para 2 muajve - Shekulli

Publikuar më 03.10.2022 nga Shekulli Hakerat iranianë kanë publikuar të dhëna të tjera të rendësishme nga sistemet qeveritare pas sulmeve të vazhdueshme që bën gjatë vitit të fundit. Bëhet fjalë për sistemin...

Të dhënat nga sistemi Memex dalin ‘sheshit’, hakerat publikojnë foton e Ervis Martinajt! Ja informacionet që kanë për të shumëkërkuarin

para 2 muajve - Panorama

Hakerat kanë publikuar ditën e sotme në rrjetin e komunikimit “Telegram” të dhënat për individë të skeduar për ngjarje kriminale nga sistemi policor Memex. Mes qindra të dhënave të publikuara, bie në sy...

Berisha: Sistemi “TIMS” i sulmuar nga vetë hakerat e qeverisë për të zhdukur provat

para 2 muajve - Indeks.mk

Publikimi i hakerave i të dhënave të sistemit “Memex” në vendin tonë, nxorri në një deklaratë për mediat, kryedemokratin Sali Berisha. Berisha akuzoi se në sulmin ndaj sistemeve tona nuk janë përfshirë...

FOTO: Hakerat nxjerrin foton e Ervis Martinajt, detaji që bie në sy

para 2 muajve - Gazeta Tema

Hakerat iranianë kanë publikuar të dhëna të tjera të rendësishme nga sistemet qeveritare pas sulmeve të vazhdueshme që bën gjatë vitit të fundit. Bëhet fjalë për sistemin e rendësishëm të policisë, i quaJtur...

Deklarata e fortë e Berishës: Sistemi TIMS u sulmua nga hackera qeveritarë,...

para 2 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha lëshoi akuza të forta, duke shtuar se sistemi TIMS u sulmua nga hackera qeveritarë. Në një dalje për mediat, Berisha pohoi se sistemi TIMS u sulmua për të zhdukur...

“Shqipëria bëhet vendi më i rrezikshëm në Ballkan dhe Europa”, Berisha: Nxj...

para 2 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në një dalje për mediat ka reaguar për sulmin ndaj sistemit MEMEX. Ai tha se hackerimi i jep mundësi bandave kriminale që të marrin masa dhe që delinkuentët...

Hakerët iranianë publikojnë dokumente të tjera të Policisë së Shqipërisë

para 2 muajve - Revista

Të hënën e tre tetorit, një javë pasi hakerët iranianë kanë hyrë në sistemin e vëzhgimit me kamera sigurie, “Homeland Justice” tashmë ka publikuar edhe dokumente të tjera nga skedarët e policisë së Shqipërisë....

“Publikimi të dhënave, moment i rrezikshëm”, Berisha: Asnjë i ndaluar për sulmin kibernetik, drejtësia vegël e partisë shtet

para 2 muajve - GazetaBlic

Sali Berisha ka reaguar sërish sot lidhur me publikimin e të dhënave nga sistemet MEMEX dhe TIMS, pas sulmit të hakerave ndaj faqeve zyrtare qeveritare. Berisha tha se të dhënat e shqiptarëve janë vendosur...

Hakerat nxjerrin foton e Ervis Martinajt, detaji që bie shumë në sy

para 2 muajve - ABC News

Hakerat iranianë kanë publikuar të dhëna të tjera të rendësishme nga sistemet qeveritare pas sulmeve të vazhdueshme që bën gjatë vitit të fundit. Bëhet fjalë për sistemin e rendësishëm të policisë, i quaJtur...

Thyhet sistemi “MEMEX”, hakerat publikojnë të dhënat nga sistemi i policisë për të dyshuarit shqiptarë

para 2 muajve - ABC News

TIRANË – Edhe pse sulmi është sprapsur, grupi i hakerave financuar nga Irani për sulmin kibernetik ndaj Shqipërisë, vijon të publikojë të dhëna sensitive të marra nga sistemet e goditura. Sot grupi “Homeland...

Publikimi i databazës së sistemit ‘MEMEX’ nga hakerat iranianë, reagon Policia e Shtetit

para 2 muajve - Java News

Policia e Shtetit ka reaguar dhe dekaron se sistemi MEMEX nuk është prekur apo dëmtuar. Duke iu referuar disa të dhënave që janë të publikuara në media, policia thotë se nuk kanë të bëjnë me databazën...

Berisha: Sistemi “TIMS” i sulmuar nga vetë hakerat e qeverisë për të zhdukur provat

para 2 muajve - Politiko.mk

Publikimi i hakerave i të dhënave të sistemit “Memex” në vendin tonë, nxorri në një deklaratë për mediat, kryedemokratin Sali Berisha. Berisha akuzoi se në sulmin ndaj sistemeve tona nuk janë përfshirë...

Berisha: Sistemi “TIMS” i sulmuar nga vetë hakerat e qeverisë për të zhdukur provat

para 2 muajve - Ditari.mk

Publikimi i hakerave i të dhënave të sistemit “Memex” në vendin tonë, nxorri në një deklaratë për mediat, kryedemokratin Sali Berisha. Berisha akuzoi se në sulmin ndaj sistemeve tona nuk janë përfshirë...

Vazhdojnë pasojat e sulmit kibernetik në Shqipëri, hakerat publikojnë listën e personave të dyshuar për krime

para 2 muajve - Lajm

Faqja e hakerave “Homeland Justice” ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë. Bëhet fjalë për të gjithë informacionin policor në sistemet e mbyllura për personat e dyshuar si të përfshirë...

Hakerimi i sistemit MEMEX, Çuçi: Nuk është databaza zyrtare ajo e publikuar, po hetojmë me FBI dhe Microsoft

para 2 muajve - FaxWeb

Ministri i Brendshëm Bled Çuçi ka reaguar në lidhje me publikimin e të dhënave të sistemit MEMEX nga hakerat, pas sulmit kibernetik nga Irani. Çuçi ka thënë se nuk është databaza zyrtare ajo që ka dale...

Berisha: Sistemi “TIMS” i sulmuar nga vetë hakerat e qeverisë për të zhdukur provat

para 2 muajve - Vizion Plus

Publikimi i hakerave i të dhënave të sistemit “Memex” në vendin tonë, nxorri në një deklaratë për mediat, kryedemokratin Sali Berisha. Berisha akuzoi se në sulmin ndaj sistemeve tona nuk janë përfshirë...

Sulmi ndaj sistemi TIMS, Berisha: Autorë, hakerat qeveritarë! Përfituan për të zhdukur të dhënat për udhëtimet e përbashkëta me grupet kriminale

para 2 muajve - Panorama

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ngritur dyshime se pas sulmit ndaj sistemit TIMS pak ditë më parë në vendin tonë qëndrojnë hakerat qeveritarë. Ai u shpreh se ata kanë përfituar nga sulmi i ndodhur në...

Berisha: Sistemi TIMS u sulmua nga hakerat qeveritarë, asnjë masë nga 15 korriku për mbrojtjen e sistemeve

para 2 muajve - Syri

Kryetari demokrat, Sali Berisha, tha se publikimi i listës së personave të dyshuar për krime në Shqipëri është një moment shumë i rrezikshëm për vendin. Berisha tha se qeveria nuk ka marrë asnjë masë për...

Hakerat publikojnë kartotekën e MEMEX/ Berisha: Çdo gjë në këtë shtet të mafias, ndodhet në duart e krimit

para 2 muajve - Syri

Kryetari demokrat, Sali Berisha, denoncoi sot publikimin nga nga hakerat të listës së çdo shqiptari të dyshuar për krime në vend. Berisha tha se ky është një moment jashtëzakonisht i rrezikshëm për vendin....

Hakerat publikuan materialet e MEMEX, Berisha ngre alarmin: Moment i rrezikshëm për vendin, janë paralajmëruar ata që po hetohen nga policia për krime

para 2 muajve - Panorama

Sali Berisha : Sic kisha denoncuar para jush, vendosjen nën kontroll të plotë nga krimi shtetëror i të gjitha të dhënave të këtij vendi, me gjithë mohimet e papërgjegjshme të kreut të këtij shteti që funksionon...

“Një moment i rrezikshëm për vendin,” Berisha: Janë publikuar 105 mijë emra shqiptarësh të hetuar nga policia

para 2 muajve - ABC News

“Sot nga sistemi Memex që përbën kartotekën e punës 30-vjeçare të Policisë së Shtetit, janë publikuar 105 mijë emra shqiptarësh të dyshuar, të hetuar nga policia për krime nga lloje më të ndryshmet. Nga...

Hakerat publikojnë sistemin “Memex”/ Dalim emrat dhe fotografitë e mbi 90 mijë personave në Shqipëri

para 2 muajve - Vizion Plus

Grupi i hakerave iranianë kanë publikuar të tjera të dhëna delikate të policisë që janë marrë pas sulmit kibernetik të shënuar afro një muaj më parë. Ashtu siç u paralajmërua më herët nga Vizion Plus,...

Berisha: Hakerët qeveritarë sulmuan sistemet për të fshehur gjurmët

para 2 muajve - Shenja

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh në një konferencë për media se ‘hakerat qeveritarë” kanë sulmuar sistemet online për të zhdukur gjurmët e qeveritarëve me bandat e drogës. “Sistemet janë...

Spiropali mes të dyshuarve të policisë në sistemin MEMEX? Reagon ministrja: Qesharake, keqdashësi e atyre që hedhin gurin…

para 2 muajve - FaxWeb

Hakerat iranianë që sulmuan Shqipërinë, kanë publikuar të dhëna mjaft sensitive nga sistemet kompjuterike shtetërore. Në një grup në Telegram, hakerat e “Homeland Justice” kanë publikuar listat që dyshohet...

Hakerët publikojnë të dhënat e të dyshuarve për krim në Shqipëri

para 2 muajve - Zeri

Grupi i hakerëve “Homeland Justice” ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e Policisë së Shtetit shqiptar. “Euronews Albania” sqaron se janë publikuar të dhëna të personave që dyshohet se janë të...

“Shqiptarët e dyshuar”, hakerët iranianë publikojnë dokumente të tjera

para 2 muajve - Gazeta Tema

Hakerat iranianë që sulmuan sistemet qeveritare verën e këtij viti dhe më vonë në shtator ndërhynë në sistemet e qeverisë, kanë publikuar këtë të hënë të dhëna të tjera. Janë dhjetëra dokumente me emra...

E nxorën hakerat: Elisa Spiropali në listën e “MEMEX”-it, e dyshuar për krime

para 2 muajve - Fakti Ditor

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali rezulton në mesin e emrave të dyshuar si të përfshirë në veprimtari kriminale apo të dyshuar kontingjentë, në dokumentet e publikuara...

Deklarata e fortë e ekspertit të kriminalistikës: 1.7 giga informacion krim...

para 2 muajve - BalkanWeb

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço ka bërë një deklaratë të fortë, ku thuhet se hackerat kanë sulmuar sistemin Memex. Përmes një reagimi në rrjetin social ‘Facebook’ Karamuço pohoi se ndodhi ajo...

Hakerët iranianë publikojnë dokumente të tjera të policisë shqiptare

para 2 muajve - Tetova Sot

‘Homeland Justice’ ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë sw Shqipwrisw. Bëhet fjalë për persona të dyshuar të përfshirë në krime. Rreth dy javë më parë, grupi i hakerëve iranianë “Homeland...

Publikimi i informacionit kriminal nga hakerat, Eksperti ngre alarmin: Ndodhi ajo që i druheshim

para 2 muajve - Syri

Eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço thotë se ditën e sotme hakerat kanë publikuar 1.7 giga informacion kriminal nga sistemi policor Memex. Sipas tij, ndodhi ajo që dyshohej. Eksperti ngre alarmin...

Fotografia e papublikuar, hakerat iranianë nxjerrin imazhin e Ervis Martinajt

para 2 muajve - Java News

Hakerat iranianë kanë publikuar të dhëna të tjera të rendësishme nga sistemet qeveritare pas sulmeve të vazhdueshme që bën gjatë vitit të fundit. Bëhet fjalë për sistemin e rendësishëm të policisë, i quaJtur...

Berisha: Sistemi “TIMS” i sulmuar nga vetë hakerat e qeverisë për të zhdukur provat

para 2 muajve - Java News

Publikimi i hakerave i të dhënave të sistemit “Memex” në vendin tonë, nxorri në një deklaratë për mediat, kryedemokratin Sali Berisha. Berisha akuzoi se në sulmin ndaj sistemeve tona nuk janë përfshirë...

Publikimi i të dhënave të policisë nga hakerat, Berisha: Sistemi u sulmua për të zhdukur lidhjet e qeverisë me krimin

para 2 muajve - Infokusi

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar në një deklaratë për shtyp pas publikimit të dokumenteve më të fundit të policisë nga hakerat, ku shfaqen të dhënat e mbi 105 mijë shqiptarëve të...

Policia mohon hackerimin e sistemit MEMEX: Po kryhen hetimet për rrjedhjen e informacioneve, media të mos i publikojë

para 2 muajve - FaxWeb

Policia e Shtetit ka mohuar rrjedhjen e informacioneve nga sistemi MEMEX ditën e sotme. Përmes një njoftimit zyrtar, thuhet se nuk është prekur asnjë e dhënë sensitive e sistemit policor dhe se po hetohet...

Vazhdojnë pasojat e sulmit kibernetik në Shqipëri, hakerat publikojnë listën e personave të dyshuar për krime

para 2 muajve - Infokusi

Faqja e hakerave “Homeland Justice” ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë. Bëhet fjalë për të gjithë informacionin policor në sistemet e mbyllura për personat e dyshuar si të përfshirë...

Hakerët iranianë publikojnë dokumente të tjera të policisë shqiptare

para 2 muajve - Bota Sot

“Homeland Justice” ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë së Shqipërisë. Bëhet fjalë për persona të dyshuar të përfshirë në krime. Rreth dy javë më parë, grupi i hakerëve iranianë “Homeland...

“Siguria publike është në pikëpyetje të madhe”- Eksperti i kriminalistikës: Hakerat publikojnë informacionin kriminal nga sistemi Memex! Ajo që druheshim ta thonim…

para 2 muajve - Panorama

Eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço ka deklaruar se ditën e sotme hakerat kanë publikuar 1.7 giga informacion kriminal nga sistemi policor Memex. Ai thekson se ndodhi ajo që druheshim ta thonim ndërsa...

Berisha: Hakerët qeveritarë sulmuan sistemet për të fshehur gjurmët

para 2 muajve - Lajm

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh në një konferencë për media se ‘hakerat qeveritarë” kanë sulmuar sistemet online për të zhdukur gjurmët e qeveritarëve me bandat e drogës. “Sistemet janë...

Berisha: Hakerët qeveritarë sulmuan sistemet për të fshehur gjurmët

para 2 muajve - Top24

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh në një konferencë për media se ‘hakerat qeveritarë” kanë sulmuar sistemet online për të zhdukur gjurmët e qeveritarëve me bandat e drogës. “ Sistemet janë...

Berisha: Sistemi “TIMS” i sulmuar nga vetë hakerat e qeverisë për të zhdukur provat

para 2 muajve - Redaksia

Publikimi i hakerave i të dhënave të sistemit “Memex” në vendin tonë, nxorri në një deklaratë për mediat, kryedemokratin Sali Berisha. Berisha akuzoi se në sulmin ndaj sistemeve tona nuk janë përfshirë...

Hakerët iranianë publikojnë dokumente të tjera të policisë shqiptare

para 2 muajve - VOX TV

”Homeland Justice’ ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë sw Shqipwrisw. Bëhet fjalë për persona të dyshuar të përfshirë në krime. Rreth dy javë më parë, grupi i hakerëve iranianë “Homeland...

Berisha: Hakerët qeveritarë sulmuan sistemet për të fshehur gjurmët

para 2 muajve - Pika

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh në një konferencë për media se ‘hakerat qeveritarë” kanë sulmuar sistemet online për të zhdukur gjurmët e qeveritarëve me bandat e drogës. “ Sistemet janë...

Publikimi i materialeve MEMEX, Berisha: Janë ekspozuar 105 mijë emra që policia po i heton për krime, absolutisht hakera qeveritarë

para 2 muajve - FaxWeb

Pas publikimit të materialeve MEMEX, kreu i PD-së Sali Berisha doli në një deklaratë për shtyp, duke ia atribuar këtë rrjedhje tjetër informacioni qeverisë. Berisha theksoi se janë ekspozuar 105 mijë emra...

Hakerat nxjerrin foton e Ervis Martinajt, detaji që bie shumë në sy

para 2 muajve - Insajderi.org

Hakerat iranianë kanë publikuar të dhëna të tjera të rendësishme nga sistemet qeveritare pas sulmeve të vazhdueshme që bën gjatë vitit të fundit. Bëhet fjalë për sistemin e rendësishëm të policisë, i quaJtur...

Berisha: Sistemi “TIMS” i sulmuar nga vetë hakerat e qeverisë për të zhdukur provat

para 2 muajve - Bild

Publikimi i hakerave i të dhënave të sistemit “Memex” në vendin tonë, nxorri në një deklaratë për mediat, kryedemokratin Sali Berisha. Berisha akuzoi se në sulmin ndaj sistemeve tona nuk janë përfshirë...

Hakerat iranianë publikojnë dokumente të reja nga skedarët e policisë

para 2 muajve - Java News

‘Homeland Justice’ ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë. Bëhet fjalë për persona të dyshuar kontingjentë të përfshirë në krime. Rreth 2 javë më parë, grupi i hakerave iranianë “Homeland...

Berisha: Sistemi “TIMS” i sulmuar nga vetë hakerat e qeverisë për të zhdukur provat

para 2 muajve - Desk.al

Publikimi i hakerave i të dhënave të sistemit “Memex” në vendin tonë, nxorri në një deklaratë për mediat, kryedemokratin Sali Berisha. Berisha akuzoi se në sulmin ndaj sistemeve tona nuk janë përfshirë...

Berisha: Sistemi “TIMS” i sulmuar nga vetë hakerat e qeverisë për të zhdukur provat

para 2 muajve - Revista

Publikimi i hakerave i të dhënave të sistemit “Memex” në vendin tonë, nxorri në një deklaratë për mediat, kryedemokratin Sali Berisha. Berisha akuzoi se në sulmin ndaj sistemeve tona nuk janë përfshirë...

Berisha: Sistemi “TIMS” i sulmuar nga vetë hakerat e qeverisë për të zhdukur provat

para 2 muajve - Debat

Publikimi i hakerave i të dhënave të sistemit “Memex” në vendin tonë, nxorri në një deklaratë për mediat, kryedemokratin Sali Berisha. Berisha akuzoi se në sulmin ndaj sistemeve tona nuk janë përfshirë...

Vazhdojnë pasojat e sulmit kibernetik në Shqipëri, hakerat publikojnë listën e personave të dyshuar për krime

para 2 muajve - Fakti Ditor

Faqja e hakerave “Homeland Justice” ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë. Bëhet fjalë për të gjithë informacionin policor në sistemet e mbyllura për personat e dyshuar si të përfshirë...

Sulmet kibernetike në Shqipëri, hakerat publikojnë listën e personave të dyshuar për krime

para 2 muajve - Nistori

Faqja e hakerave “Homeland Justice” ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë. Bëhet fjalë për të gjithë informacionin policor në sistemet e mbyllura për personat e dyshuar si të përfshirë...

Hakerët iranianë publikojnë dokumente të tjera të policisë shqiptare

para 2 muajve - Lajm

‘Homeland Justice’ ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë sw Shqipwrisw. Bëhet fjalë për persona të dyshuar të përfshirë në krime. Rreth dy javë më parë, grupi i hakerëve iranianë “Homeland...

Bie sistemi më i sofistikuar i komunikimit policor – Irani vijon publikimet e materialeve

para 2 muajve - Bota Press

Një ndër sistemet më të sofistikuara të komunikimit policor në Shqipëri, i njohur si Memex, ka rënë pre e sulmeve kibernetike të Iranit në Shqipëri, ku së fundmi janë publikuar një sërë dokumentesh me...

Bie sistemi më i sofistikuar i komunikimit policor – Irani vijon publikimet e materialeve

para 2 muajve - Periskopi

Një ndër sistemet më të sofistikuara të komunikimit policor në Shqipëri, i njohur si Memex, ka rënë pre e sulmeve kibernetike të Iranit në Shqipëri, ku së fundmi janë publikuar një sërë dokumentesh me...

Bie sistemi më i sofistikuar i komunikimit policor – Irani vijon publikimet e materialeve

para 2 muajve - Periskopi

Një ndër sistemet më të sofistikuara të komunikimit policor në Shqipëri, i njohur si Memex, ka rënë pre e sulmeve kibernetike të Iranit në Shqipëri, ku së fundmi janë publikuar një sërë dokumentesh me...

U publikua nga hakerat/ Çfarë është sistemi MEMEX i policisë me të dhënat e krimit shqiptar

para 2 muajve - FaxWeb

Ditën e sotme një material prej 1.7 giga ku është skeduar i gjithë informacioni policor në sistemin MEMEX për personat e dyshuar si të përfshirë në veprimtari krimianale është publikuar nga grupi i hakerave...

Hakerët iranianë publikojnë dokumente të tjera të policisë shqiptare

para 2 muajve - Ekonomia Online

“Homeland Justice” ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë së Shqipërisë. Bëhet fjalë për persona të dyshuar të përfshirë në krime. Rreth dy javë më parë, grupi i hakerëve iranianë “Homeland...

“1.7 giga informacion kriminal”/ Hakerat iranianë nuk ndalen, publikojnë dokumente të tjera nga skedarët e policisë

para 2 muajve - FaxWeb

Pas dy javësh, grupi i hakerëve iranianë “Homeland Justice” ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë. Bëhet fjalë për persona të dyshuar kontigjentë të përfshirë në krime. Eksperti i kriminalistikës,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK