Golat e nëntorit

para 2 muajve - Panorama

RUDINA HAJDARI Një lojë e shëmtuar është duke u luajtur nga qeveria kohët e fundit lidhur me çmimin e energjisë elektrike për konsumatorët. Para dy javësh, Edi Rama, duke shkelur ligjin për energjinë elektrike,...

Fasha 800 Kwh, Ministrja zbardh arsyet e shtyrjes së vendimit dhe i drejtohet opozitës: Nuk keni çfarë t’i bëni gomarit dhe i bini samarit

para 2 muajve - Panorama

VALENTINA MADANI/ Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, dje në Kuvend zbardhi arsyet e anulimit e aplikimit të fashës për energjinë, duke rrëzuar kauzën e protestave. Sipas saj, nuk...

Balluku opozitës në Kuvend: ‘S’keni ç’i bëni gomarit ju dhe i bini samarit’!

para 2 muajve - NOA

Anulimit të vendosjes së fashës 800 KW, ka sjellë përplasje në Kuvend mes opozitës dhe zëvendëskryeministres Belinda Balluku. Duke iu përgjigjur deputetit të PD-së, Elidon Bushati, i cili i akuzoi se e...

Heqja e fashës 800 kw/ Ministrja Balluku: Nuk e hoqëm nga presioni, por u ul konsumi! Ja ç’do ndodhë në nëntor

para 2 muajve - Top Channel

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku thotë se fasha prej 800 kw e hequr nga qeveria ka ardhur pas analizimit të situatës dhe uljes së konsumit, dhe jo nga presioni i opozitës. Balluku...

“E hoqët nga frika”, Balluku replikon me deputetin e PD: Fasha u rish...

para 2 muajve - BalkanWeb

Ministrja e Transportit dhe Energjisë, Belinda Balluku, në fjalën e saj në Parlament, ka zbuluar arsyet se përse qeveria ka rishikuar politikën me fashat e çmimeve të energjisë. Në përgjigjen për deputetin...

Anulimi i fashës 800 KW/h, Balluku-opozitës: Nuk kemi pasur presion nga ju, na vjen shumë keq që ju prishëm planet

para 2 muajve - Klan

Anulimi i fashës 800 KW/h, Balluku-opozitës: Nuk kemi pasur presion nga ju, na vjen shumë keq që ju prishëm planet Lidhur me vendimin e qeverisë për anulimin e hyrjes në fuqi të vendimit që parashikonte...

“Nuk keni çfarë t’i bëni gomarit dhe i bini samarit”/ Balluku-opozitës: Jeni mërzitur që nuk u aplikua fasha për energjinë! Na vjen keq që ju prishëm planet për protesta

para 2 muajve - Panorama

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku gjatë fjalës në Parlament iu rikthye çështjes së fashës së energjisë elektrike, të cilën qeveria e anuloi. Sipas ministres, kjo nuk u bë për shkak...

Shtyrja e fashës 800 kwh, Balluku - opozitës: Po sulmoni ERE se s’keni çfarë t’i bëni gomarit e i bini samarit

para 2 muajve - Gazeta Tema

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku në seancën e sotme plenare ka dalë në mbrojtje të ERE-s për sa i përket shtyrjes të vendosjes së fashës 800 KW. Duke iu përgjigjur deputetit të PD-së, Elidon Bushati...

Anulimi i aplikimit të fashës 800 kWh, Balluku: ERE që po e bëni copë, e ka bërë punën siç duhet

para 2 muajve - Albeu

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku në seancën e sotme plenare ka dalë në mbrojtje të ERE-s për sa i përket anulimit të vendosjes së fashës 800 KW. Balluku: Për sa i përket rrugëve nuk ka ndonjë dyshim,...

Debati/ Shtyrja e fashës 800 kwh, Balluku-opozitës: Po sulmoni ERE se ‘s’keni çfarë t’i bëni gomarit dhe i bini samarit’

para 2 muajve - Java News

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku në seancën e sotme plenare ka dalë në mbrojtje të ERE-s për sa i përket shtyrjes të vendosjes së fashës 800 KW. Duke iu përgjigjur deputetit të PD-së, Elidon Bushati...

Qeveria heq fashën 800 kW me justifikimin e rritjes së rezvervave/ Ekesperti: Niveli i rezervave hidrike është i njëjtë

para 2 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama është terhequr nga rritja e çmimit të energjisë, duke njoftuar se fasha 800 kilovat nuk do hyjë në fuqi në muajin tetor, siç ishte parashikuar. Rama e justifikoi tërheqjen e qeverisë...

Konfindustria kërkesë Kuvendit: Ngrini Komisionin hetimor për menaxhimin e energjisë 2021-2022

para 2 muajve - Ora news

Konfindustria përmes administratorit të saj të përgjithshëm Gjergj Buxhuku i ka kërkuar Kuvendit që të ngrejë një komisionin hetimi për vlerësimin e menaxhimit të sistemit energjetik 2021-2022. Ai ka kërkuar...

LAJM I FUNDIT/ Fasha 800 kw, Konfindustria: Të ngrihet Komision Hetimor për menaxhimin e sistemit energjitik, ERE në Kuvend për seancë dëgjimore

para 2 muajve - FaxWeb

Konfindustria: Të ngrihet Komision Hetimor për menaxhimin e sistemit energjetik në 2021-2022. VIJON…

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK