Perla nga FRPD - Një kandidat u skualifikua se ishte 31 vjeç, Xhaferri u zgjodh kryetar 32 vjeç e 7 muaj!

para 2 muajve - Gazeta Tema

Kostandin Pula, ish kandidat për kryeatar të FRPD në Kurbin, ka folur në emisionin "Të Paekspozuarit", ku ka zbuluar se ai u përjashtua nga gara për shkak se ishte 31 vjeç, ndërkohë që Besart Xhaferri...

Kokalari përplaset me Sekretarin e FRPD për zgjedhjen e kryetarit: ‘Kë gënjeni ju, budallenj na dini?’

para 2 muajve - NOA

TIRANË- Evi Kokalari është përplasur me Sekretarin e Përgjithshëm të FRPD, Grigels Muçollari, për zgjedhjen e Besart Xhaferrit si kreu i këtij forumi. Kokalari thotë se procesi u manipulua dhe se Xhaferri...

Salianji, Xhaferajt: Si do e bashkosh forumin pas kontestimeve?

para 2 muajve - Syri

Deputeti demokrat, Ervin Salianji tha se zgjedhjet për kryetarin e FRPD u shoqëruan nga kontestime. Sipas tij, ky proces krijon probleme dhe sjell përçarje për Partinë Demokratike. Salianji tha se tre...

Votë për të rinjtë, problem i vjetër/ Reagojnë humbësit. Fajësojnë procesin, por jo Sali Berishën

para 2 muajve - Top Channel

Zgjedhjet e Forumit Rinor trazuan ujërat në selinë blu, pasi e vetmja strukturë që duhet të tregonte një faqe të re së PD-së së rithemeluar dëshmoi se asgjë nuk ka ndryshuar në raport me votën. Barbara...

Kreu i ri i FRPD hedh poshtë akuzat: Gara s’ishte e paracaktuar! Kam bërë 27 mijë km, takova mijëra njerëz

para 2 muajve - Syri

Kryetari i ri i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Besart Xhaferi, i ftuar në emisionin 'Çim Peka Live' në Syri Tv, hodhi poshtë akuzat se gara ishte e paracaktuar pasi kishin 60 ditë fushatë në dispozicion...

VIDEO: PD në hapat e duhura (për shkatërrim) me farsën e zgjedhjeve të Forumit Rinor

para 2 muajve - Gazeta Tema

Nga Vitjon Nina Të dielën e 2 tetorit, Forumi Rinor i Partisë Demokratike, në vazhdën e një reformimi të vetë forcës së djathtë politike në Shqipëri, ndërmori zgjedhjet për drejtuesin e forumit, i cili...

Çarja e re, të rinjtë e PD nën shembullin e të vjetërve, "lumë" akuzash për zgjedhjen e kreut të FRPD

para 2 muajve - Ora news

Gara mes gjashtë kandidatëve pretendentë për kryetarë të Forumit Rinor u kthye në debate që pas zgjedhjes së Besart Xhaferrajt si kreu i FRPD. Kandidatë në garë kanë kontestuar problematika në proces teksa...

FOTOT/ "Shpërthen" kandidatja për kreun e FRPD: Kjo nuk është PD-ja që ne duam

para 2 muajve - Gazeta Tema

Barbara Doda, një prej kandidateve për kreu e FRPD-së, ka denoncuar procesin e votimit në zgjedhjet që u mbajtën dy ditë më parë. Teksa ka falënderuar çdo të rinj në takimet e zhvilluara në bazë, Doda...

“Përpjekje për të njollosur procesin zgjedhor te FRPD”, reagon kreu i komis...

para 2 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Komisionit të Votimit dhe Numërimit në Shkodër Fatjon Mani dhe anëtari i Kryesisë së PD, Grigels Muçollari, në një deklaratë për mediat janë shprehur se sa i përket procesit zgjedhor të FRPD-së,...

Manipulimi për kryetarin e ri, anëtari i FRPD-së: Skandaloze, votonin 74 persona rezultonin 100 vota

para 2 muajve - Shekulli

Publikuar më 03.10.2022 nga Shekulli Sali Berisha është kujdesur që frymën e tij jo demokratike ta përcjellë edhe në forumet e reja që lindin nga partia demokratike. Skënder Dhuli anëtar që prej vitit...

Zgjedhjet në FRPD/ Muçollari: Asnjë ankesë zyrtare nga kandidatët! Procesi i rregullt në 62 degët

para 2 muajve - Syri

I ftuar në Edicionin e Pasdites në SYRI TV me Armela Ferkon, anëtari i Kryesisë së PD-së Grigels Muçollari ka folur për proçesin zgjedhor brenda FRPD. Sipas Muçollari, deri më sot që po flasim nuk ka asnjë...

Publikimi i audios për manipulim/ Kreu i Komisionit të Votimit në PD, Shkodër: Tentativë për të njollosur procesin e zgjedhjeve në FRPD

para 2 muajve - Panorama

Partia Demokratike, dega Shkodër ka reaguar pas publikimit të një audio ku pretendohet se janë kryer manipulime votash gjatë zgjedhjeve të zhvilluara në FRPD. Në një deklaratë për mediat, Kryetari i komisionit...

‘Zgjedhjet për kreun e FRPD në Shkodër’/ PD: Nuk është bërë absolutisht asnjë manipulim votimi

para 2 muajve - Syri

Kryetari i Komisionit të Votimit dhe Numërimit në Shkodër Fatjon Mani dhe anëtarit i Kryesisë së PD, Grigels Muçollari, kanë mbajtur një konferencë për shtyp ku kanë hedhur poshtë akuzat se në qendrën...

Manipulimi në partinë e Berishës, anëtari i FRPD: Skandaloze, votonin 74 persona rezultonin 100 vota. Këlliçi na gënjeu duke ‘ia hedhur’ fajin Bashës

para 2 muajve - Gazeta Tema

Sali Berisha është kujdesur që frymën e tij jo demokratike ta përcjellë edhe në forumet e reja që lindin nga partia demokratike. Skënder Dhuli anëtar që prej vitit 2011 në Forumin Rinor të Partisë Demokratike...

Forumi Rinor i PD ka një kryetar të ri, Besart Xhaferri fiton zgjedhjet

para 2 muajve - Albeu

Ditën e shtunë u mbajtën zgjedhjet për kreun e Forumit Rinor të Partisë Demokratike ku fitues është shpallur Besart Xhaferri. Anëtari i kryesisë së PD, Grigels Mucollari në një deklaratë për mediat bëri...

Shpallet fituesi i zgjedhjeve dhe kryetari i ri i Forumit Rinor të PD: Besart Xhaferri

para 2 muajve - Syri

Partia Demokratike ka shpallur sot, rezultatin zyrtar të zgjedhjeve në Forumin Rinor të saj. Fitues i zgjedhjeve dhe kryetar i ri i Forumit Rinor të Partisë Demokratike u shpall z. Besart Xhaferri. Shpallja...

Mbahuni demokratë, fitorja është afër!

para 2 muajve - Gazeta Tema

Në Partinë Demokratike, atë zyrtare që përfaqësohet nga Alibeaj, dhe atë jozyrtare që përfaqësohet nga Sali Berisha, prej kohësh ka pllakosur zija. Tashmë ajo që duket qartë, është fakti se ndarja është...

Kap nga rruga e fute të votojë: Manipulimi i hapur në partinë e Sali Berishës, më shumë se gjysma e atyre që votuan nuk ishin fare anëtarë të PD

para 2 muajve - Gazeta Tema

Këtë të dielë, në partinë e Sali Berishës është mbajtur një “garë” për zgjedhjen e kreut të FRPD-së. Por gara, ashtu si zakonisht kur Berisha bën zgjedhjet, është shoqëruar me manipulime skandaloze. Përveçse...

Manipulimi i zgjedhjeve në FRPD, më shumë se gjysma e votuesve jo anëtarë të PD

para 2 muajve - Java News

Këtë të dielë, në partinë e Sali Berishës është mbajtur një “garë” për zgjedhjen e kreut të FRPD-së. Por gara, ashtu si zakonisht kur Berisha bën zgjedhjet, është shoqëruar me manipulime skandaloze. Përveçse...

Protestë në bazën e PD-së së Berishës për zgjedhjen e kreut të ri të FRPD-së

para 2 muajve - Shekulli

Publikuar më 03.10.2022 nga Shekulli Debatet e brendshme në PD, sa herë ka zgjedhje, nuk mundën të eliminohen edhe kësaj here, për zgjedhjen e kreut të forumit rinor demokrat, paçka se në krye të PD-së...

PD, zgjedhje si në kohë të Lulit! Protesta nga baza e lart për zgjedhjen e kreut të ri të FRPD-së

para 2 muajve - Top Channel

Demokratët shpresonin dhe mendonin se me ardhjen e Sali Berishës në krye të PD, do të merrnin fund akuzat për manipulime të brendshme zgjedhjesh në gjirin e tyre si ato për të cilat akuzohej Lulzim Basha....

Ndahet edhe Foltorja: Protesta nga baza për zgjedhjen e kreut të ri të FRPD-së

para 2 muajve - Gazeta Tema

Debatet e brendshme në PD, sa herë ka zgjedhje, nuk mundën të eliminohen edhe kësaj here, për zgjedhjen e kreut të forumit rinor demokrat, paçka se në krye të PD-së është Berisha, njeriu që ka dëshmuar...

PD, zgjedhje si në kohë të Lulit! Protesta nga baza e lart për zgjedhjen e kreut të ri të FRPD-së

para 2 muajve - Bota Sot

Demokratët shpresonin dhe mendonin se me ardhjen e Sali Berishës në krye të PD, do të merrnin fund akuzat për manipulime të brendshme zgjedhjesh në gjirin e tyre si ato për të cilat akuzohej Lulzim Basha....

U zgjodh kryetar i FRPD/ Besart Xhaferri reagon pas akuzave për manipulim të votimit: Rezultati është i thellë, edhe rivali më uroi

para 2 muajve - Top Channel

Besart Xhaferri ka reaguar pas akuzave të të rinjve të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, që thonë se votat që nxorën Xhaferrin kryetar janë manipuluar. Xhaferri u zgjodh këtë të diel kryetar i FRPD-së....

PD-ja e Berishës zgjedh kreun e ri të FRPD-së

para 2 muajve - Epoka e Re

Besart Xhaferri, është zgjedhur kryetar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Bëhet me dije se Besart Xhaferri ka arritur të sigurojë shumicën e votave, konkretisht 5256 vota, ndekur më pas nga Mariglend...

Kreu i ri i FRPD-së reagon pas akuzave për manipulim të votave: Rezultati është i thellë

para 2 muajve - Java News

Besart Xhaferri ka reaguar pas akuzave të të rinjve të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, që thonë se votat që nxorën Xhaferrin kryetar janë manipuluar. Xhaferri u zgjodh këtë të diel kryetar i FRPD-së....

Besart Xhaferri zgjidhet kryetar i FRPD, të rinjtë e forumit të pakënaqur: U manipulua procesi i votimit

para 2 muajve - Top Channel

Besart Xhaferri është zgjedhur si kryetar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, ku po garonin gjashtë kandidatë, I cil ka kryesuar me 5256 vota në total. Xhaferri ka lënë pas Mariglend Doçin me 1292...

FOTOT/ Përcaktimi i fituesit, të rinjtë e FRPD-së akuzojnë ashpër Berishën dhe Këlliçin: Kryen turpin më të madh

para 2 muajve - Gazeta Tema

Ditën e djeshme u mbajtën zgjedhjet për kreun e ri të FRPD, ku fitues doli ashtu siç ishte përfolur pa u mbajtur votimet, Besart Xhaferri. Xhaferri arriti që të fitojë me një diferencë të thellë ndaj kandidatëve...

Besart Xhaferri zgjidhet kryetar i FRPD, të rinjtë e forumit të pakënaqur: U manipulua procesi i votimit

para 2 muajve - Bota Sot

Besart Xhaferri është zgjedhur si kryetar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, ku po garonin gjashtë kandidatë, I cil ka kryesuar me 5256 vota në total. Xhaferri ka lënë pas Mariglend Doçin me 1292...

FOTOT/ Denoncimi: Në zgjedhjet e FRPD votuan 38 dhe 39-vjeçarë

para 2 muajve - Gazeta Tema

Forumi Rinor i Partisë Demokratike mbajti zgjedhjet për kreun e ri, jo pak të kontestuara për parregullsi. Denoncime të shumta u bënë në lidhje me mospërputhjen e shifrave të votuesve në procesverbale....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK