Nuk tërhiqen pedagogët, nesër protestë për pagat! Kovaçi: Do qëndrojmë fort, bojkoti një nga mënyrat, drejtuesit të mos intimidojnë stafin akademik

para 2 muajve - Panorama

BESARTA BASHA/ Kur ndajnë vetëm dy javë nga fillimi i vitit të ri akademik, universitetet rrezikojnë të mos hapin dyert pas protestave të pedagogëve, të cilët kanë vendosur ta bojkotojnë mësimin nëse kërkesa...

Rritja e pagave, nesër mbahet protesta e pedagogëve, sindikata thirrje stafit akademik: Të qëndrojmë fort për të realizuar kërkesa tona

para 2 muajve - FaxWeb

Sindikata e Punonjësve të Universiteteve të Shqipërisë ka publikuar thirrjen për mbështetjen e protestës së pedagogëve në orën 11:00 të datës 5 tetor. Protesta do të organizohet përballë universitetit...

Kovaçi: Të merren parasysh kërkesat e pedagogëve ose bojkotojmë mësimin më 17 tetor

para 2 muajve - Ora news

Profesorët kanë firmosur një peticion ku kërkohet realizimi i disa kërkesave nga ana e qeverisë ose në të kundërt do të bojkotojnë procesin mësimor në fakultete që pretendohet të nis më datë 17 tetor....

Pedagogët protestë më 5 Tetor

para 2 muajve - Klan

Pedagogët protestë më 5 Tetor Kovaçi: nuk pranojmë lëmoshë, do vijojmë me bojkotin e mësimit më 17 Tetor nëse nuk ka reagim Pedagogët janë të vendosur për të vijuar me protestat deri në plotësimin e kërkesave...

Pedagogët sërish protestë në 5 tetor: Duam rritje pagash

para 2 muajve - Vizion Plus

Pedagogët në Tiranë kanë paralajmëruar një tjetër protestë më datë 5 tetor para Universitetit Politeknik. Organizatoret i bëne thirrje stafit akademik që ti bashkohen protestës për plotësimin e kërkesavë...

“Larg interesave të politikës”, Sindikata e pedagogëve thirrje stafeve akad...

para 2 muajve - BalkanWeb

Sindikata e pedagogëve iu ka bërë thirrje stafeve akademike që t’i bashkohen protestës së 5 tetorit, para Universiteti Politeknik në Tiranë. Në një dalje për mediat pedagogët thanë se po ushtrohet presion...

Sindikata e universiteteve paralajmëron qeverinë: Mos kërcënoni pjesëmarrësit në protestë

para 2 muajve - Mapo

Ditën sotme sindikata e universiteteve ka dalë në një deklaratë para universitetit Politeknik nga ku u bënë thirrje ndaj kolegëve në mbar vendin ti bashkohen protestës që do të mbajnë me 5 tetor. “U na...

Protesta e pedagogëve/ Sindikata: Mos bëni presione dhe intimidime

para 2 muajve - Syri

Sindikata e Punonjësve të Universiteteve ka dalë me një deklaratë për mediat këtë të hënë duke paralajmëruar për protestën që do të mbahet ditën e mërkurë më 5 tetor në Universitetin Politeknik. “Le të...

Pedagogët në protestë të mërkurën për rritje pagash/ Sindikata bën thirrje: Mos bëni presione e intimidime. Qëndrojmë larg politikës

para 2 muajve - Panorama

Sindikata e punonjësve të universiteteve ka dalë me një deklaratë për mediat këtë të hënë duke paralajmëruar për protestën që do të mbahet ditën e mërkurë më 5 tetor në Universitetin Politeknik. “Le të...

Peticioni i pedagogëve, Erisa Xhixho kërkon seancë urgjente me ministren e ...

para 2 muajve - BalkanWeb

Partia e Lirisë kërkon seancë urgjente me Ministren e Arsimit për peticionin e pedagogëve të Shqipërisë. Në një reagim në rrjete sociale, Erisa Xhixho tha se nisur nga fakti që nisja e vitit akademik fillon...

Pedagogët kërkojnë rritje pagash dhe paralajmëruan përshkallëzim të protestës, ministrja e Arsimit thirret në seancë urgjente dëgjimore

para 2 muajve - Panorama

Deputetja e Partisë së Lirisë, Erisa Xhixho ka kërkuar një seancë urgjente dëgjimore në Komision parlamentar me ministren e Arsimit Evis Kushi për të dëgjuar në lidhje me hapat që po ndërmerr ky institucion...

Peticioni i pedagogëve, Erisa Xhixho kërkon seancë urgjente me ministren e Arsimit, ja kërkesat kryesore

para 2 muajve - Syri

Partia e Lirisë kërkon seancë urgjente me Ministren e Arsimit për peticionin e pedagogëve të Shqipërisë. Në një reagim në rrjete sociale, Erisa Xhixho tha se nisur nga fakti që nisja e vitit akademik fillon...

“Të bëhemi bashkë me 5 tetor”/ Sindikata e pedagogëve paralajmëron protestë: Nuk kërkojmë thjesht rritje pagash, s’ka njësi matëse për misionin akademik

para 2 muajve - FaxWeb

Sindikata e pedagogëve ka dalë me një deklaratë para Universitetit Politeknik, ku u bën thirrje të pedagogëve nga i gjithë vendi t’i bashkohen protestës ditën e mërkurë, në 5 tetor. Përfaqësuesi i kësaj...

Peticioni i pedagogëve, Erisa Xhixho kërkon seancë urgjente me ministren e Arsimit

para 2 muajve - FaxWeb

Partia e Lirisë ka kërkuar seancë urgjente me Ministren e Arsimit për peticionin e pedagogëve të Shqipërisë. Me një shënim në “Facebook”, Erisa Xhixho shprehet se nga fakti që nisja e vitit akademik fillon...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK