Italia: Koha për dialog dhe normalizim të plotë mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Reporteri

Ministri italian i Punëve të Jashtme, Antonio Tajani kërkoi të enjten nga Kosova dhe Serbia normalizim të plotë të marrëdhënieve, pasi një ditë më parë u arrit një marrëveshje mes dy vendeve për targat....

Italia: Koha për dialog dhe normalizim të plotë mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Top Channel

Ministri italian i Punëve të Jashtme, Antonio Tajani kërkoi të enjten nga Kosova dhe Serbia normalizim të plotë të marrëdhënieve, pasi një ditë më parë u arrit një marrëveshje mes dy vendeve për targat....

Italia: Koha për dialog dhe normalizim të plotë mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - ABC News

Ministri italian i Punëve të Jashtme, Antonio Tajani, kërkoi të enjten nga Kosova dhe Serbia normalizim të plotë të marrëdhënieve, pasi një ditë më parë u arrit një marrëveshje mes dy vendeve për targat....

'Marrëveshja për targat'/ Italia: Koha për dialog dhe normalizim të plotë mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Syri

Ministri italian i Punëve të Jashtme, Antonio Tajani, kërkoi të enjten nga Kosova dhe Serbia normalizim të plotë të marrëdhënieve, pasi një ditë më parë u arrit një marrëveshje mes dy vendeve për targat....

Kurti: Targat janë teknike, por pasojat janë më shumë se politike

para 2 jave - Syri

Kryeministri Kosovës, Albin Kurti, sot para deputetëve në Kuvendit të Kosovës, ka folur për dakordimin e djeshëm në Bruksel, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. “Qëllimi ynë ishte që propozimi franko-gjerman...

Prej marrëveshjes së targave, drejt planit franko-gjerman: Çka dihet deri tani?

para 2 jave - OraInfo

Pas arritjes së marrëveshjes për targat ilegale serbe mes Kosovës dhe Serbisë më 23 nëntor, kryediplomati evropian, Josep Borell paralajmëroi se në ditët në vijim do t’i ftojë liderët e të dyja shteteve...

Kurti thotë se në Bruksel nuk pati marrëveshje, por dakordim

para 2 jave - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha para deputetëve të Kuvendit, se të mërkurën në Bruksel nuk ka pasur marrëveshje, por dakordim për targat. Sipas Kurtit dakordimi e vendos procesin e negocimit të...

Opozita në Kosovë i kërkon Kurtit më shumë transparencë për dialogun

para 2 jave - Koha.mk

Partitë opozitare në Kosovë kanë mirëpritur arritjen e marrëveshjes me Serbinë për targat ilegale serbe. Veç kësaj, në seancën parlamentare të Kuvendit të Kosovës, deputetët opozitarë kërkuan nga kryeministri...

Italia: Koha për dialog dhe normalizim të plotë mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Vizion Plus

Ministri italian i Punëve të Jashtme, Antonio Tajani, kërkoi të enjten nga Kosova dhe Serbia normalizim të plotë të marrëdhënieve, pasi një ditë më parë u arrit një marrëveshje mes dy vendeve për targat....

Italia: Koha për dialog dhe normalizim të plotë mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Evropa e Lirë

Ministri italian i Punëve të Jashtme, Antonio Tajani, kërkoi të enjten nga Kosova dhe Serbia normalizim të plotë të marrëdhënieve, pasi një ditë më parë u arrit një marrëveshje mes dy vendeve për targat....

Opozita në Kosovë i kërkon Kurtit më shumë transparencë për dialogun me Serbinë

para 2 jave - Panorama

Partitë opozitare në Kosovë kanë mirëpritur arritjen e marrëveshjes me Serbinë për targat ilegale serbe. Veç kësaj, në seancën parlamentare të Kuvendit të Kosovës, deputetët opozitarë kërkuan nga kryeministri...

Nga plani franko-gjerman në propozim të Brukselit: Çka dihet deri tani?

para 2 jave - Zeri

Pas arritjes së marrëveshjes për targat ilegale serbe mes Kosovës dhe Serbisë më 23 nëntor, kryediplomati evropian, Josep Borell, paralajmëroi se në ditët në vijim do t’i ftojë liderët e të dyja shteteve...

Reuters: Serbët e Kosovës të pasigurt për marrëveshjen e targave|Video

para 2 jave - RTK

Qytetarët serbë të Kosovës në veri të vendit kanë opinione të ndryshme sa i përket marrëveshjes për targat të arritur të mërkurën në mbrëmje mes Kosovës e Serbisë në Bruksel, me ndërmjetësimin e BE-së....

Vuçiç: Fitore e vogël taktike në Bruksel, pritet presion edhe më i madh

para 2 jave - Syri

Presidentit i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se marrëveshja e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për targa, është një fitore e vogël taktike “që do të na çojë në presion edhe më të madh”....

Ministri i Jashtëm i Italisë e quan hap të rëndësishëm drejt paqes arritjen e marrëveshjes për targa

para 2 jave - Syri.net Kosova

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani e ka vlerësuar si hap të rëndësishëm drejt paqes, marrëveshjen e arritur mbrëmë në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, për çështjen e targave. Tajani në një postim...

Dy versione të ndryshme të ujdisë për targat “KM, etj”

para 2 jave - Reporteri

Takimi trilateral mes Kosovës, Serbisë dhe Bashkimit EVropian Mbrëmja e vonë e së mërkurës prodhoi një ujdi për targat e paligjshme “KM, etj”. “ We have a deal ”, shkroi gëzueshëm Përfaqësuesi i Lartë...

Vuçiq: Fitore e vogël taktike në Bruksel, pritet presion edhe më i madh

para 2 jave - Portalb

Presidentit i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se marrëveshja e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për targa, është një fitore e vogël taktike “që do të na çojë në presion edhe më të madh”,...

Kurti: Në Bruksel është arritur dakordim, por jo marrëveshje

para 2 jave - Portalb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë të enjten, para deputetëve të Kuvendit, se të mërkurën në Bruksel nuk ka pasur marrëveshje, por dakordim për targat, transmeton REL . “Marrëveshja e mbrëmshme...

Zëdhënësi i BE-së: Kurti e Vuçiq takohen shumë shpejt në Bruksel, marrëveshja e arritur nuk është fundi i procesit

para 2 jave - GazetaBlic

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka deklaruar se marrëveshja e arritur dje në Bruksel për çështjen e targave në mes të Kosovës dhe Serbisë nuk është fundi i procesit. Pas arritjes së kësaj marrëveshjes...

Kurti thotë se në Bruksel është arritur dakordim, por jo marrëveshje

para 2 jave - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë të enjten, para deputetëve të Kuvendit, se të mërkurën në Bruksel nuk ka pasur marrëveshje, por dakordim për targat. “Marrëveshja e mbrëmshme nuk është marrëveshje...

Nga plani franko-gjerman te propozimi i Brukselit, çfarë dihet për dialogun Kosovë-Serbi?

para 2 jave - Albeu

Por, çfarë dihet deri më tani lidhur me këtë propozim? Që nga vera nëpër duart e zyrtarëve të Kosovës dhe Serbisë është duke qarkulluar një dokument që u quajt plani franko-gjerman, e që sipas zyrtarëve...

Vuçiq: Marrëveshja për targa, është një fitore e vogël taktike

para 2 jave - RTK

Marrëveshjen për targa të arritur në Bruksel, mes Kosovës dhe Serbisë, e ka komentuar sot edhe presidenti i Serbisë. Aleksandar Vuçiq. Këtë marrëveshje, Vuçiq e konsideron më të favorshme për Serbinë....

Ministri i Jashtëm i Italisë e quan hap të rëndësishëm drejt paqes arritjen e marrëveshjes për targa

para 2 jave - Zeri

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani e ka vlerësuar si hap të rëndësishëm drejt paqes, marrëveshjen e arritur mbrëmë në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, për çështjen e targave. Tajani në një postim...

Nga plani franko-gjerman te propozimi i Brukselit, çfarë dihet për dialogun Kosovë-Serbi?

para 2 jave - Top Channel

Pas arritjes së marrëveshjes për targat ilegale serbe mes Kosovës dhe Serbisë më 23 nëntor, kryediplomati evropian, Josep Borell, paralajmëroi se në ditët në vijim do t’i ftojë liderët e të dyja shteteve...

Nga plani franko-gjerman te propozimi i Brukselit, çfarë dihet për dialogun Kosovë-Serbi?

para 2 jave - News33

Pas arritjes së marrëveshjes për targat ilegale serbe mes Kosovës dhe Serbisë më 23 nëntor, kryediplomati evropian, Josep Borell, paralajmëroi se në ditët në vijim do t’i ftojë liderët e të dyja shteteve...

Vuçiq: Kurti të hënën kishte një marrëveshje më të mirë në tavolinë, sesa ajo që e pranoi dje

para 2 jave - Reporteri

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq në një adresim për media ka folur për marrëveshjen për targa të arritur dje në Bruksel. Vuçiq tha se ditën e hënë, Prishtina në tavolinë kishte një marrëveshje më të mirë...

Marrëveshja për targat, reagon edhe Ministri i Jashtëm i Italisë

para 2 jave - GazetaBlic

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani e ka vlerësuar si hap të rëndësishëm drejt paqesmarrëveshjen për targa të e arritur mbrëmë në mes Kosovës dhe Serbisë. Në një postim në Twitter, Tajani ka thënë...

Opozita në Kosovë i kërkon Kurtit më shumë transparencë për dialogun

para 2 jave - Top Channel

Partitë opozitare në Kosovë kanë mirëpritur arritjen e marrëveshjes me Serbinë për targat ilegale serbe. Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, tha se mirëpret dakordimin që ka ndodhur...

Lista Serbe “sfidon” Prishtinën: Targat KM do të mbeten në përdorim!

para 2 jave - Top Channel

Lista Serbe e përshëndeti marrëveshjen e arritur në Bruksel, por si për t`i hedhur sërish benzinë zjarrit, këmbënguli të tregonte se targat KM mbeten në përdorim. “Duam t’i informojmë qytetarët se të gjithë...

Kurti: Qëllimi ynë ishte që propozimi franko-gjerman të bëhet çështja e bisedimeve në Bruksel

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se marrëveshja e mbrëmshme për targat, është arritje e madhe meqë për herë të parë procesi i dialogut hyn në fazë të negocimit mbi kornizën e përgjithshme. Ani pse...

Vuçiç: Fitore e vogël taktike në Bruksel, pritet presion edhe më i madh

para 2 jave - BalkanWeb

Presidentit i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se marrëveshja e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për targa, është një fitore e vogël taktike “që do të na çojë në presion edhe më të madh”....

“Targat”, SHBA mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Alsat-M

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

Kurti: Këtë vit u regjistruan më pak se 200 automjete me targa ilegale, krejt të tjerave iu del regjistrimi

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri Albin Kurti ka shprehur keqardhje për veturat e djegura në veri shkak i konvertimit të targave në RKS, duke thënë se nuk ka arritur t’i mbrojë. “Më vjen shumë keq që gjashtë vetura serbe janë...

Vuçiç: Fitore e vogël taktike në Bruksel, pritet presion edhe më i madh

para 2 jave - Albeu

Presidentit i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se marrëveshja e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për targa, është një fitore e vogël taktike “që do të na çojë në presion edhe më të madh”....

Marrëveshja me Kosovën/ Vuçiç: Fitore e vogël taktike në Bruksel, pritet presion edhe më i madh

para 2 jave - Panorama

Presidentit i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se marrëveshja e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për targa, është një fitore e vogël taktike “që do të na çojë në presion edhe më të madh”....

Vuçiç: Fitore e vogël taktike në Bruksel, pritet presion edhe më i madh

para 2 jave - ABC News

Presidentit i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se marrëveshja e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për targa, është një fitore e vogël taktike “që do të na çojë në presion edhe më të madh”....

Opozita i kërkon Kurtit më shumë transparencë në dialog

para 2 jave - Syri.net Kosova

Partitë opozitare në Kosovë kanë mirëpritur arritjen e marrëveshjes me Serbinë për targat ilegale serbe. Veç kësaj, në seancën parlamentare të Kuvendit të Kosovës, deputetët opozitarë kërkuan nga kryeministri...

DASH përshëndet marrëveshjen: Hap gjigant përpara! Mediat e huaja: Ishte presioni i BE

para 2 jave - Top Channel

Një hap gjigant përpara, kështu e përshkroi zëdhënësi i DASH marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. “Përgëzojmë marrëveshjen...

Ministri i Jashtëm i Italisë për marrëveshjen e targave: Hap i rëndësishëm drejt paqes

para 2 jave - Lajmi.net

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani, ka reaguar pas lajmit se është arritur marrëveshje për targat në mes Kosovës dhe Serbisë. Me anë të një postimi në Twitter, Tajani këtë marrëveshje e ka cilësuar...

Kurti i komenton 2 takimet e 3 ditëve të fundit në Bruksel: Ka dallime të mëdha

para 2 jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti duke folur për dy takimet brenda 3 ditëve të fundit në Bruksel thotë se ka një dallim i madh në mes të takimit të 21 nëntorit, në të cilin u takua ai me presidentin...

Opozita në Kosovë i kërkon Kurtit më shumë transparencë në dialog

para 2 jave - Evropa e Lirë

Partitë opozitare në Kosovë kanë mirëpritur arritjen e marrëveshjes me Serbinë për targat ilegale serbe. Veç kësaj, në seancën parlamentare të Kuvendit të Kosovës, deputetët opozitarë kërkuan nga kryeministri...

Vuçiq: Fitore e vogël taktike në Bruksel, pritet presion edhe më i madh! Nuk e duam Kosovën në OKB

para 2 jave - TV21

Presidentit i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se marrëveshja e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për targa, është një fitore e vogël taktike “që do të na çojë në presion edhe më të madh”....

Kurti: Marrëveshja me Serbinë s’është për targat, është një arritje e madhe

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se e arritën qëllimin me marrëveshjen e arritur të mërkurën me Serbinë. Kurti tha se ajo “nuk është marrëveshje për targat”. Kurti tha se qëllimi ishte që propozimi...

Kurti: Këtë vit u regjistruan më pak se 200 vetura me traga ilegale, të tjerat janë të vjetra dhe u del regjistrimi

para 2 jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka folur lidhur me çështjen e targave ilegale në veri të Kosovës, të cilat pas marrëveshjes të arritur dje në Bruksel nuk do të lëshohen më në Serbi. Kurti tha se në...

Borrelli ka ndryshuar deklaratë, Kosova nuk ka ndryshuar qëndrim

para 2 jave - News33

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për targat duke thënë se është një dakordim i madh. Kurti ka treguar se në takimin e tij me presidentin...

Kurti: Mbrëmë nuk pati marrëveshje për targa, por dakordim, Borrelli ndryshoi deklaratën, jo ne

para 2 jave - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka dhënë detaje për marrëveshjen e arritur mbrëmë në Bruksel, shkruan Reporteri.net. Kurti tha se kjo marrëveshje nuk është e njëjtë me atë të së hënës, që iu ishte...

SHBA përshëndet marrëveshjen Kosovë-Serbi: Hap gjigand përpara në garantimin e paqes

para 2 jave - Vizion Plus

Pas marrëveshjes së arritur mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave , normalizimin e marrëdhënieve dhe mospërshkallëzimin e situatës në terren kanë reaguar Kosova, Serbia si dhe liderët ndërkombëtar....

Italia: Koha për dialog dhe normalizim të plotë mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - KosovaPress

Ministri italian i Punëve të Jashtme, Antonio Tajani, kërkoi të enjten nga Kosova dhe Serbia normalizim të plotë të marrëdhënieve, pasi një ditë më parë u arrit një marrëveshje mes dy vendeve për targat....

Deklarohet kryeministri Kurti: Marrëveshja e arritur dje në Bruksel, nuk është marrëveshje për targat

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se marrëveshja e arritur dje në Bruksel, nuk është marrëveshje për targat. “Marrëveshja e mbrëmshme s’është marrëveshje për targat, ne u morëm vesh që t’i ndalojmë...

Nga plani franko-gjerman në propozim të Brukselit: Çka dihet deri më tani?

para 2 jave - Evropa e Lirë

Pas arritjes së marrëveshjes për targat ilegale serbe mes Kosovës dhe Serbisë më 23 nëntor, kryediplomati evropian, Josep Borell, paralajmëroi se në ditët në vijim do t’i ftojë liderët e të dyja shteteve...

Pas marrëveshjes për targat pritet që Kurti dhe Vuçiq të ftohen sërish në Bruksel

para 2 jave - DW

Në momentin e fundit arrihet marrëveshja për targat. Borrell paralajmëron takime të reja mes Kurtit dhe Vuçiqit në Bruksel. Presidentja e Kosovës falëndern SHBA për marrëveshjen. Kryediplomati i BE-së...

Ironizon Mirena: “Shkoi Bisla në Bruksel, e dinjiteti shkoi për lesh”

para 2 jave - Bota Press

Ilir Mirena, analist, ka shkruar një status me tone ironizuese ndaj marrëveshjes së fundit në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, e cila po quhet nga kryeministrit Albin Kurti si “ dakordim ”. Ai ka shkruar...

Kurti: S’është marrëveshje për targat, por dakordim - ne s’ndërruam qëndrim, Borrelli ndryshoi deklaratë

para 2 jave - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, para deputetëve të Kuvendit të Kosovës ka folur rreth marrëveshjes së arritur mbrëmë në Bruksel. Në fjalën e tij, kryeministri Albin Kurti ka thënë se kjo nuk është...

Vucic thotë se ajo çka insistoi u pranua: Të themelohet Asociacioni njëherë dhe do flasim për të tjerat pastaj

para 2 jave - Gazeta Metro

Presidenti serb Aleksandar Vucic doli para publikut serb dhe nguli këmbë se ka nxjerrë atë që deshi nga ujdia e mbrëmshme, zotimin për themelimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe që siç pretendon...

Vuçiq: Kurti të hënën kishte një marrëveshje më të mirë në tavolinë, sesa ajo që e pranoi dje

para 2 jave - Infokusi

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq në një adresim për media ka folur për marrëveshjen për targa të arritur dje në Bruksel. Vuçiq tha se ditën e hënë, Prishtina në tavolinë kishte një marrëveshje më të mirë...

Borrelli ka ndryshuar deklaratë, Kosova nuk ka ndryshuar qëndrim

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për targat duke thënë se është marrëveshje e madhe. Kurti ka treguar se në takimin e tij me presidentin...

Italia: Koha për dialog dhe normalizim të plotë mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - ATV Live

Ministri italian i Punëve të Jashtme, Antonio Tajani, kërkoi të enjten nga Kosova dhe Serbia normalizim të plotë të marrëdhënieve, pasi një ditë më parë u arrit një marrëveshje mes dy vendeve për targat....

Nga plani franko-gjerman në propozim të Brukselit: Çka dihet deri më tani?

para 2 jave - Nistori

Pas arritjes së marrëveshjes për targat ilegale serbe mes Kosovës dhe Serbisë më 23 nëntor, kryediplomati evropian, Josep Borell, paralajmëroi se në ditët në vijim do t’i ftojë liderët e të dyja shteteve...

Vuçiq: Fitore e vogël taktike në Bruksel, pritet presion edhe më i madh

para 2 jave - Ina

Presidentit i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se marrëveshja e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për targa, është një fitore e vogël taktike “që do të na çojë në presion edhe më të madh”....

Kurtit: Marrëveshja për targat vlen derisa të kryhet negocimi për planin franko-gjerman

para 2 jave - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se sipas marrëveshjes së nënshkruar mbrëmë me Serbinë, nuk do të lëshohen dhe regjistrohen targa të reja të automjeteve nga Beogradi për banorët serbë të Kosovës....

Qytetarët e Kosovës reagojnë për marrëveshjen e targave

para 2 jave - Klan

Qytetarët e Kosovës reagojnë për marrëveshjen e targave Ata janë të mendimeve të ndryshme sa i takon marrëveshjes së arritur në Bruksel Qytetarët e Kosovës janë të mendimeve të ndryshme, sa i përket marrëveshjes...

Italia: Koha për dialog dhe normalizim të plotë mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Arbresh

Ministri italian i Punëve të Jashtme, Antonio Tajani, kërkoi të enjten nga Kosova dhe Serbia normalizim të plotë të marrëdhënieve, pasi një ditë më parë u arrit një marrëveshje mes dy vendeve për targat....

Italia ia njeh vetes pak merita për marrëveshjen, Tajani: Rezultat i vizitës time në Kosovë e Serbi

para 2 jave - Epoka e Re

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani, ka reaguar pas lajmit se është arritur marrëveshje për targat në mes Kosovës dhe Serbisë. Me anë të një postimi në “Twitter”, Tajani këtë marrëveshje e ka...

“Marrëveshja për targat vlen derisa të kryhen negocimi për planin franko-gjerman”

para 2 jave - GazetaBlic

Interpretimi i Kurtit: Marrëveshja për targat vlen derisa të kryhen negocimi për planin franko-gjerman Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se sipas marrëveshjes së nënshkruar mbrëmë me Serbinë, nuk...

Italia: Koha për dialog dhe normalizim të plotë mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Lajm

Ministri italian i Punëve të Jashtme, Antonio Tajani, kërkoi të enjten nga Kosova dhe Serbia normalizim të plotë të marrëdhënieve, pasi një ditë më parë u arrit një marrëveshje mes dy vendeve për targat....

Kurti: Marrëveshja e mbrëmshme nuk është marrëveshje për targat

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për targat duke thënë se është marrëveshje e madhe. Kurti ka treguar se në takimin e tij me presidentin...

Vuçiq: Fitore e vogël taktike në Bruksel, pritet presion edhe më i madh

para 2 jave - Evropa e Lirë

Presidentit i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se marrëveshja e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për targa, është një fitore e vogël taktike “që do të na çojë në presion edhe më të madh”....

“Borell ndryshoi deklaratën e tij”, Kurti për takimin në Bruksel: Ishte dakordësim jo marrëveshje

para 2 jave - FaxWeb

Kryeministri Albin Kurti, në seancën e Kuvendit ka folur për marrëveshjen e mbrëmshme në Bruksel për çështjen e targave. Kurti ka thënë se ajo që ndodhi mbrëmë nuk është marrëveshje, por dakordësim dhe...

Vuçiq: Fitore e vogël taktike në Bruksel, pritet presion edhe më i madh

para 2 jave - Zeri

Presidentit i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se marrëveshja e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për targa, është një fitore e vogël taktike “që do të na çojë në presion edhe më të madh”....

Lista Serbe: Targat KM mbeten në përdorim

para 2 jave - Vizion Plus

Lista Serbe ka mirëpritur marrëveshjen e arritur në Bruksel, dhe ka thënë se targat KM mbeten në përdorim. “Duam t’i informojmë qytetarët se të gjithë pronarët e automjeteve me targa KM (Mitrovicë e Kosovës)...

Petkoviq i reagon Trajkoviqit: Mos gënje për targat KM

para 2 jave - Bota Sot

Petar Petkoviq, drejtori i së ashtuquajturës “Zyre për Kosovën”, në Qeverinë e Serbisë, i ka reaguar politikanës serbe, Rada Trajkoviq e cila ka deklauar se me marrëveshjen e Brukselit do të mbyllet zyra...

Çka përmban “Kapitulli 35”, që u përmend nga Borrelli pas marrëveshjes për targat?

para 2 jave - Bota Sot

Kreu i diplomacisë evropiane, Josep Borrell, mbrëmë dha detaje për marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave në Bruksel. Ai foli edhe për Kapitullin 35 të negociatave të Serbisë...

Kurti: Këtë vit u regjistruan më pak se 200 automjete me targa ilegale, krejt të tjerave iu del regjistrimi

para 2 jave - Lajmi.net

Kryeministri Albin Kurti ka shprehur keqardhje për veturat e djegura në veri shkak i konvertimit të targave në RKS, duke thënë se nuk ka arritur t’i mbrojë. “Më vjen shumë keq që gjashtë vetura serbe janë...

Opozita i kërkon Kurtit më shumë transparencë në dialog

para 2 jave - Lajmi.net

Partitë opozitare në Kosovë kanë mirëpritur arritjen e marrëveshjes me Serbinë për targat ilegale serbe. Veç kësaj, në seancën parlamentare të Kuvendit të Kosovës, deputetët opozitarë kërkuan nga kryeministri...

Nga plani franko-gjerman në propozim të Brukselit: Çka dihet deri më tani?

para 2 jave - Lajmi.net

Pas arritjes së marrëveshjes për targat ilegale serbe mes Kosovës dhe Serbisë më 23 nëntor, kryediplomati evropian, Josep Borell, paralajmëroi se në ditët në vijim do t’i ftojë liderët e të dyja shteteve...

Marrëveshja e Brukselit / Jetëgjatësia e targave serbe – “KM”, “PR”, “GL”, “UR”… mbesin përgjithmonë

para 2 jave - GazetaBlic

Saga e tabelave ilegale serbe ka përfunduar mbrëmë, përmes një marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel me lehtësimin dhe ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian të mbështetur edhe nga Shtetet e...

Lista Serbe: Targat KM mbeten në përdorim, pasi Albin Kurti ka pranuar gjithçka, që ka refuzuar në ditët e kaluara

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Lista Serbe ka mirëpritur marrëveshjen e arritur në Bruksel, dhe ka thënë se targat KM mbeten në përdorim, Duam t’i informojmë qytetarët se të gjithë pronarët e automjeteve me targa KM (Mitrovicë e Kosovës)...

Çfarë përmban Kapitulli 35, që u përmend nga Borrelli pas marrëveshjes për targat

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kreu i diplomacisë evropiane, Josep Borrell, mbrëmë dha detaje për marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave në Bruksel. Ai foli edhe për Kapitullin 35 të negociatave të Serbisë...

Opozita në Kosovë i kërkon Kurtit më shumë transparencë rreth marrëveshjes me Serbinë

para 2 jave - FaxWeb

Partitë opozitare në Kosovë kanë mirëpritur arritjen e marrëveshjes me Serbinë për targat ilegale serbe. Veç kësaj, në seancën parlamentare të Kuvendit të Kosovës, deputetët opozitarë kërkuan nga kryeministri...

Opozita i kërkon Kurtit më shumë transparencë për dialogun

para 2 jave - Insajderi.org

Partitë opozitare në Kosovë kanë mirëpritur arritjen e marrëveshjes me Serbinë për targat ilegale serbe. Veç kësaj, në seancën parlamentare të Kuvendit të Kosovës, deputetët opozitarë kërkuan nga kryeministri...

Vuçiç: Fitore e vogël taktike në Bruksel, pritet presion edhe më i madh

para 2 jave - Open-TV

Presidentit i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se marrëveshja e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për targa, është një fitore e vogël taktike “që do të na çojë në presion edhe më të madh”....

Marrëveshja për targat, reagon edhe Ministri i Jashtëm i Italisë

para 2 jave - Insajderi.org

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani e ka vlerësuar si hap të rëndësishëm drejt paqesmarrëveshjen për targa të e arritur mbrëmë në mes Kosovës dhe Serbisë . Në një postim në Twitter, Tajani ka...

Lista Serbe: Targat KM mbeten në përdorim

para 2 jave - Top Channel

Lista Serbe ka mirëpritur marrëveshjen e arritur në Bruksel, dhe ka thënë se targat KM mbeten në përdorim. “Duam t’i informojmë qytetarët se të gjithë pronarët e automjeteve me targa KM (Mitrovicë e Kosovës)...

SHBA: Mirëpresim marrëveshjen ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Zhurnal

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

Kurti: Ne s’kemi ndryshuar qëndrim, Borrelli ka ndryshuar deklaratë

para 2 jave - Lajmi.net

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, është deklaruar rreth marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për targat që u arrit mbrëmë, duke thënë se qeveria nuk ka ndryshuar qëndrim por se është ndryshuar deklarata...

Kurti: Ata që thonë se çka s’u pranua të hënën u pranua të mërkurën, s’po e dinë për çka po flasin

para 2 jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ata që thonë se ajo që nuk u pranua të hënën në Bruksel, u pranua të mërkurën (dje), nuk po e dinë për çka po flasin. “Të hënën më është ofruar një dokument...

Interpretimi i Kurtit: Marrëveshja për targat vlen derisa të kryhet negocimi për planin franko-gjerman

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se sipas marrëveshjes së nënshkruar mbrëmë me Serbinë, nuk do të lëshohen dhe regjistrohen targa të reja të automjeteve nga Beogradi për banorët serbë të Kosovës....

Kurti: Ajo që ndodhi mbrëmë në Burksel nuk është marrëveshje, por dakordim – Borrell e ndryshoj deklaratën e tij

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri Albin Kurti në seancën e Kuvendit, ka folur për marrëveshjen e mbrëmshme në Bruksel për çështjen e targave. Kurti ka thënë se ajo që ndodhi mbrëmë nuk është marrëveshje, por dakordim dhe ndryshim...

Çfarë përmban “Kapitulli 35”, që u përmend nga Borrelli pas marrëveshjes për targat

para 2 jave - Zeri

Kreu i diplomacisë evropiane, Josep Borrell, mbrëmë dha detaje për marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave në Bruksel. Ai foli edhe për Kapitullin 35 të negociatave të Serbisë...

Trajkoviq pas marrëveshjes Kosovë-Serbi: Mbyllet qendra e regjistrimit të veturave në Rashkë, nuk ka më targa “KM”

para 2 jave - OraInfo

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova, Rada Trajkoviq ka komentuar arritjen e marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për targat, në Bruksel. Trajkoviq përmes një postimi në Twitter, ka...

Kurti thotë se në Bruksel është arritur dakordim, por jo marrëveshje

para 2 jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë të enjten, para deputetëve të Kuvendit, se të mërkurën në Bruksel nuk ka pasur marrëveshje, por dakordim për targat. “Marrëveshja e mbrëmshme nuk është marrëveshje...

Lista Serbe i gëzohet marrëveshjes për targat: “Edhe kur targat KM na skadojnë vazhdohet regjistrimi pa pengesa”

para 2 jave - Reporteri

Vendimi qeveritar për ndalimin e targave të paligjshme serbe të cilat lëshohen nga MPB-ja e Serbisë Lista Serbe i është gëzuar marrëveshjes për targat të arritur në orët e vona të së mërkures, për çka...

Lista Serbe: Targat KM mbeten në përdorim

para 2 jave - Alsat-M

Lista Serbe ka mirëpritur marrëveshjen e arritur në Bruksel, dhe ka thënë se targat KM mbeten në përdorim. “Duam t’i informojmë qytetarët se të gjithë pronarët e automjeteve me targa KM (Mitrovicë e Kosovës)...

Kurti merr telefonata urimi, reagime pozitive për Kosovën nga ndërkombëtarët

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kosova dhe Serbia, të mërkurën mbrëma kanë arritur marrëveshje për targat, në Bruksel.Sipas kësaj marrëveshje, Serbia do të ndalojë lëshimin e targave me emërtimet e qyteteve të Kosovës dhe në anën tjetër...

Kurti: Ata që thonë se çka s’u pranua të hënën u pranua të mërkurën, s’po e dinë për çka po flasin

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ata që thonë se ajo që nuk u pranua të hënën në Bruksel, u pranua të mërkurën (dje), nuk po e dinë për çka po flasin. “Të hënën më është ofruar një dokument...

Propozimi franko-gjerman në tryezë/ Pas marrëveshjes për targat pritet që K...

para 2 jave - BalkanWeb

Në momentin e fundit arrihet marrëveshja për targat. Borrell paralajmëron takime të reja mes Kurtit dhe Vuçiçit në Bruksel. Presidentja e Kosovës falënderon SHBA për marrëveshjen. Kryediplomati i BE-së...

Kurti për targat: Është një dakordim, por nuk është marrëveshje

para 2 jave - KosovaPress

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se marrëveshja e mbrëmshme për targat, është arritje e madhe meqë për herë të parë procesi i dialogut hyn në fazë të negocimit mbi kornizën e përgjithshme. Ani pse...

Ambasadori amerikan në Kosovës: Marrëveshja për targat avancon përpjekjet për normalizim të marrëdhënieve me Serbinë

para 2 jave - TV21

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se marrëveshja e arritur të mërkurën mes Kosovës dhe Serbisë për targat, e shton sigurinë dhe avancon përpjekjet për normalizim mes vendeve. “Vlerësojmë...

Propozimi franko-gjerman në tryezë/ Pas marrëveshjes për targat pritet që Kurti dhe Vuçiç të ftohen prapë në Bruksel

para 2 jave - Syri

Në momentin e fundit arrihet marrëveshja për targat. Borrell paralajmëron takime të reja mes Kurtit dhe Vuçiçit në Bruksel. Presidentja e Kosovës falënderon SHBA për marrëveshjen. Kryediplomati i BE-së...

Propozimi franko-gjerman në tryezë/ Pas marrëveshjes për targat pritet që Kurti dhe Vuçiç të ftohen prapë në Bruksel

para 2 jave - Syri

Në momentin e fundit arrihet marrëveshja për targat. Borrell paralajmëron takime të reja mes Kurtit dhe Vuçiçit në Bruksel. Presidentja e Kosovës falënderon SHBA për marrëveshjen. Kryediplomati i BE-së...

Mbyllet zyra për regjistrim të automjeteve në Rashkë

para 2 jave - Syri.net Kosova

Me anë të një postimi në Twitter, Trajkoviq ka thënë se targat ilegale ekzistuese “KM” të lëshuara nga Serbia do të jenë në qarkullim derisa ato të skadojnë. “Zyra për regjistrim dhe ri-regjistrim të automjeteve...

Deklarata e Josep Borrell për marrëveshjen për targat (Dokument)

para 2 jave - Syri.net Kosova

Sjellim më poshtë deklaratën e plotë: Nën lehtësimin e BE-së, palët kanë rënë dakord mbi masat për shmangien e përshkallëzimit dhe të përqendrohen plotësisht, si çështje me urgjencë në propozimin për normalizimin...

Kurti: Ajo që ndodhi mbrëmë në Bruksel nuk është marrëveshje, por dakordim – Borrell e ndryshoi deklaratën e tij

para 2 jave - Revista Kosovarja

Kryeministri Albin Kurti, në seancën e Kuvendit ka folur për marrëveshjen e mbrëmshme në Bruksel për çështjen e targave. Kurti ka thënë se ajo që ndodhi mbrëmë nuk është marrëveshje, por dakordim dhe ndryshim...

Marrëveshja për targat, Vuçiç: Fitore e vogël taktike në Bruksel, pritet presion edhe më i madh

para 2 jave - FaxWeb

Presidentit i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se marrëveshja e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për targa, është një fitore e vogël taktike “që do të na çojë në presion edhe më të madh”....

Kryeministri Kurti për targat: Është një dakordim, por nuk është marrëveshje

para 2 jave - ATV Live

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se marrëveshja e mbrëmshme për targat, është arritje e madhe meqë për herë të parë procesi i dialogut hyn në fazë të negocimit mbi kornizën e përgjithshme. Ani pse...

Mbyllet zyra për regjistrim të automjeteve në Rashkë

para 2 jave - Ina

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të serbëve nga Kosova, Rada Trajkoviq, ka njoftuar se pas arritjes së marrëveshjes për targat midis Kosovës dhe Serbisë, tashmë është mbyllur qendra e regjistrimit të automjeteve...

Lista Serbe: Targat KM mbeten në përdorim

para 2 jave - Evropa e Lirë

Lista Serbe ka mirëpritur marrëveshjen e arritur në Bruksel, dhe ka thënë se targat KM mbeten në përdorim. “Duam t’i informojmë qytetarët se të gjithë pronarët e automjeteve me targa KM (Mitrovicë e Kosovës)...

Lista Serbe del me një sqarim, pas marrëveshjes së arritur në Bruksel

para 2 jave - Bota Sot

Lista Serbe me anë të një postimi në Facebook njofton se e mirëpret marrëveshjen e arritur në Bruksel, e cila siç thanë, konfirmoi se targat KM mbeten në përdorim, se askush nuk do t’i heqë e as nuk do...

Ambasadori amerikan në Kosovë: Marrëveshja për targat shton sigurinë dhe av...

para 2 jave - BalkanWeb

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se marrëveshja e arritur të mërkurën mes Kosovës dhe Serbisë për targat, e shton sigurinë dhe avancon përpjekjet për normalizim mes vendeve. “Vlerësojmë...

Lista Serbe: Kemi ruajtur targa “KM”

para 2 jave - OraInfo

Lista Serbe ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e arritur në mes Kosovës dhe Serbisë sa i përket çështjes së targave. Nga Lista Serbe u tha se mirëpresin marrëveshjen e arritur në Bruksel, duke konfirmuar...

Ambasadori amerikan në Kosovë: Marrëveshja për targat shton sigurinë dhe avancon përpjekjet për normalizim

para 2 jave - Top Channel

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se marrëveshja e arritur të mërkurën mes Kosovës dhe Serbisë për targat, e shton sigurinë dhe avancon përpjekjet për normalizim mes vendeve. “Vlerësojmë...

Borrell: Kosova dhe Serbia janë pajtuar të zbatojnë të gjitha marrëveshjet e arritura në të kaluarën

para 2 jave - Lajmi.net

Kryediplomati evropian, Josep Borrell është deklaruar mbrëmë rreth marrëveshjes së arritur në Bruksel mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimit dhe Petar Petkoviq. Sipas Borrell, palët...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen për targat

para 2 jave - Koha.mk

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

Lista Serbe: Kemi ruajtur targat KM

para 2 jave - Koha.net

Lista Serbe ka thënë se me marrëveshjen e arritur në Bruksel, targat KM do të mbesin në përdorim dhe se nuk do të shqiptohen gjoba për qytetarët serbë që kanë targa të tilla. Madje nga Lista Serbe është...

Serbia nuk regjistron më vetura me targa ilegale në Kosovë?

para 2 jave - Syri.net Kosova

RTKlive ka pyetur në një Qendër të Kontrollimit Teknik në Shtërpcë, me pronar serb, shtetas i Kosovës, nëse është e mundur që të bëhet vazhdimi i regjistrimit të automjetit me targat GL. Duke u prezantuar...

Lista Serbe: Të gjithë pronarët e automjeteve me targa KM do të mund ta zgjasin regjistrimin

para 2 jave - Syri.net Kosova

Lista Serbe me anë të një postimi në Facebook njofton se e mirëpret marrëveshjen e arritur në Bruksel, e cila siç thanë, konfirmoi se targat KM mbeten në përdorim, se askush nuk do t’i heqë e as nuk do...

Marrëveshja për targa, Petkoviq: Kurti pranoi gjithçka që kishte refuzuar më parë

para 2 jave - Reporteri

Kryenegociatori serb, Petar Petkoviq e ka quajtur “fitore” të Serbisë marrëveshjen për targa të arritur mbrëmë në Bruksel. Sipas Petkoviq, kjo tregon se nuk do të ketë politikë ndëshkuese ndaj serbëve...

Trajkoviq: Me marrëveshjen e Brukselit, është mbyllur qendra e regjistrimit të automjeteve në Rashkë

para 2 jave - GazetaBlic

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova, Rada Trajkoviq ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për targat, në Bruksel. Trajkoviq përmes një postimi në Twitter,...

“Faleminderit, u tregove konstruktiv”, këshilltari i DASH telefonoi Kurtin

para 2 jave - Ina

Këshilltari Special në Departamentin Amerikan të Shtetit, Derek Chollet përmes një postimi në Twitter, ka bërë të ditur se ka zhvillyar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Ai...

Presidentja Osmani reagon pas marrëveshjes për targat, por faleminderime vetëm SHBA-ve

para 2 jave - Ina

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka falënderuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier dhe Qeverinë e ShBA-së, pas arritjes së marrëveshjes për targat. Osmani tha se Hovenier e Qeveria e ShBA-së...

SHBA-të e mirëpresin marrëveshjen Kosovë – Serbi për targat

para 2 jave - Ina

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mirëpritur marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në lidhje me çështjen e targave ilegale, duke thënë se të dy palët bën një hap gjigant. Zëdhënësi i Departamentit...

Ambasadori amerikan në Kosovë: Marrëveshja për targat shton sigurinë dhe avancon përpjekjet për normalizim

para 2 jave - Ina

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se marrëveshja e arritur të mërkurën mes Kosovës dhe Serbisë për targat, e shton sigurinë dhe avancon përpjekjet për normalizim mes vendeve. “Vlerësojmë...

Petkoviq: Targat e vjetra mbesin, të reja nuk do të lëshohen

para 2 jave - RTK

Targat e lëshuara me herët nga Serbia me akronime të Mitrovicës (KM) do të vazhdojnë të mbesin në qarkullim, por nuk do të lëshohen më targa të reja. Kështu ka deklaruar kyenegociatori serb, Petar Petkoviq,...

Trajkoviq thotë se është mbyllur qendra e regjistrimit të veturave në Rashkë

para 2 jave - Zhurnal

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova, Rada Trajkoviq, ka komentuar arritjen e marrëveshjes në mes Kosovës dhe Serbisë për targat. Trajkoviq tha se me këtë marrëveshje është mbyllur qendra...

Lista Serbe: Mirëpresim marrëveshjen, targat KM mbesin

para 2 jave - Zeri

Të mërkurën në Bruksel, Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për targat ilegale që qarkullojnë në Kosovë e që lëshohen nga Beogradi zyrtar. Këtë arritje të marrëveshjes e ka mirëpritur Lista Serbe....

“Faleminderit, u tregove konstruktiv”, këshilltari i DASh telefonoi Kurtin

para 2 jave - TV21

Pas marrëveshjes së arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë këshilltari i Departamentit të Shtetit Chollet Derek, në New York ka telefonuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin për ta falënderuar për...

Opozita në Kosovë i kërkon Kurtit më shumë transparencë në dialog

para 2 jave - Lajm

Partitë opozitare në Kosovë kanë mirëpritur arritjen e marrëveshjes me Serbinë për targat ilegale serbe. Veç kësaj, në seancën parlamentare të Kuvendit të Kosovës, deputetët opozitarë kërkuan nga kryeministri...

Lista Serbe: Targat 'KM' mbesin, atyre do t'u zgjatet regjistrimi pa ndërprerje

para 2 jave - Kallxo

Dje në mbrëmje, pas një takimi që zgjati disa orë e diskutimeve mes kryenegociatorëve nga Kosova dhe Serbia, me ndërmjetësimin e Miroslav Lajçak, u dha lajmi se u arrit një marrëveshje për targat. Lista...

Pse nuk e zbatoi kërkesën për shtyrje 10 mujore, çfarë u tha Kurti deputetëve

para 2 jave - Bota Press

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, ka thënë se arsyeja pse nuk e ka pranuar shtyrjen e vendimit për targat 10 mujore ose 1 vit ka qenë sepse sipas tij “kjo do ta tregonte paaftësinë e shtetit”. “Nuk...

Kurti: Marrëveshja e arritur dje në Bruksel, nuk është marrëveshje për targat

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se marrëveshja e arritur dje në Bruksel, nuk është marrëveshje për targat. “Marrëveshja e mbrëmshme s’është marrëveshje për targat, ne u morëm vesh që t’i ndalojmë...

Kurti: Ne s’kemi ndryshuar qëndrim, por Borrelli ka ndryshuar deklaratën

para 2 jave - Nistori

Kryeministri Albin Kurti, në seancën e Kuvendit ka folur për marrëveshjen e mbrëmshme në Bruksel për çështjen e targave. Kurti ka thënë se ajo që ndodhi mbrëmë nuk është marrëveshje, por dakordim dhe ndryshim...

SHBA-ja mirëpriti marrëveshjen Kosovë – Serbi

para 2 jave - Portalb

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”, transmeton VOA . Në një deklaratë të zëdhënësit...

Hovenier: Marrëveshja për targat shton sigurinë dhe avancon përpjekjet për normalizim

para 2 jave - Evropa e Lirë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se marrëveshja e arritur të mërkurën mes Kosovës dhe Serbisë për targat, e shton sigurinë dhe avancon përpjekjet për normalizim mes vendeve. “Vlerësojmë...

Kosova dhe Serbia arritën marrëveshjen/ BBC: BE zbuti tensionet, çështja e targave mund të shkaktonte dhunë

para 2 jave - Bota Sot

BBC i ka bërë jehonë lajmit se Kosova dhe Serbia arritën marrëveshjen për targat. Në një shkrim e medias britanike thuhet se “Kosova dhe Serbia kanë rënë dakord për hapat për të zbutur një mosmarrëveshje...

Marrëveshja për targat/ Ambasadori amerikan në Kosovë: Shton sigurinë dhe avancon përpjekjet për normalizim

para 2 jave - Panorama

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se marrëveshja e arritur të mërkurën mes Kosovës dhe Serbisë për targat, e shton sigurinë dhe avancon përpjekjet për normalizim mes vendeve. “Vlerësojmë...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen për targat mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - TV21

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

Borrell: Kosova dhe Serbia janë pajtuar të zbatojnë të gjitha marrëveshjet e arritura në të kaluarën

para 2 jave - Fakti Ditor

Kryediplomati evropian, Josep Borrell është deklaruar mbrëmë rreth marrëveshjes së arritur në Bruksel mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimit dhe Petar Petkoviq. Sipas Borrell, palët...

Interpretimi i Kurtit: Marrëveshja për targat vlen derisa të kryhet negocimi për planin franko-gjerman

para 2 jave - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se sipas marrëveshjes së nënshkruar mbrëmë me Serbinë, nuk do të lëshohen dhe regjistrohen targa të reja të automjeteve nga Beogradi për banorët serbë të Kosovës....

Deklarata e Josep Borrell për marrëveshjen për targat Kosovë-Serbi

para 2 jave - RTK

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka publikuar deklaratën e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme e Siguri, Josep Borrell, në cilësinë e lehtësuesit në procesin e dialogut mes Kosovës e...

Kurti bëhet i gjallë pas ujdis për targa, thotë se Borrelli ka ndryshuar deklaratën dhe jo ai

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është bërë i gjallë për herë të parë që nga ujdia për targa në mes të Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se të hënë i është ofruar një dokument që nuk i referohej propozimit...

Pas marrëveshjes për targat, pritet takimi Kurti-Vuçiq për diskutimin e propozimit franko-gjerman

para 2 jave - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç Pas arritjes së marrëveshjes në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave, pritet të ftohen kryeministri Albin...

SHBA-të e mirëpresin marrëveshjen Kosovë – Serbi për targat

para 2 jave - Ditari.mk

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mirëpritur marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në lidhje me çështjen e targave ilegale, duke thënë se të dy palët bën një hap gjigant. Zëdhënësi i Departamentit...

Hovenier: Marrëveshja për targat shton sigurinë dhe avancon përpjekjet për normalizim

para 2 jave - Vizion Plus

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se marrëveshja e arritur të mërkurën mes Kosovës dhe Serbisë për targat, e shton sigurinë dhe avancon përpjekjet për normalizim mes vendeve. “Vlerësojmë...

Kurti tregon pse nuk e zbatoi kërkesën perëndimore për shtyrjen e vendimit për targat

para 2 jave - Ekonomia Online

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, ka thënë se arsyeja pse nuk e ka pranuar shtyrjen e vendimit për targat 10 mujore ose 1 vit ka qenë sepse sipas tij “kjo do ta tregonte paaftësinë e shtetit”. “Nuk...

Kurti: Nuk ishte marrëveshje ajo e mbrëmshmja, por dakordim

para 2 jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë sot në Kuvend se mbrëmë nuk u arrit marrëveshje mes Bislimit dhe Petkoviqit, por dakordim mes palëve. Kurti tha se ata që thonë se ajo që nuk u pranua të hënën...

Lista Serbe: Të gjithë pronarët e automjeteve me targa KM do të mund ta zgjasin regjistrimin

para 2 jave - GazetaBlic

Lista Serbe me anë të një postimi në Facebook njofton se e mirëpret marrëveshjen e arritur në Bruksel, e cila siç thanë, konfirmoi se targat KM mbeten në përdorim, se askush nuk do t’i heqë e as nuk do...

Pas marrëveshjes për targat pritet që Kurti dhe Vuçiq të ftohen prapë në Bruksel

para 2 jave - DW

Në momentin e fundit arrihet marrëveshja për targat. Borrell paralajmëron takime të reja mes Kurtit dhe Vuçiqit në Bruksel. Presidentja e Kosovës falëndern SHBA për marrëveshjen. Kryediplomati i BE-së...

Trajkoviq: Me marrëveshjen për targa u mbyll qendra e regjistrimit në Rashkë

para 2 jave - Zeri

Me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, dje në Bruksel u arrit marrëveshja për targat ilegale mes Kosovës e Serbisë. Për këtë ka reaguar kryetarja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova, Rada Trajkoviq,...

Kurti: Ata që thonë se çka s’u pranua të hënën u pranua të mërkurën, s’po e dinë për çka po flasin

para 2 jave - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ata që thonë se ajo që nuk u pranua të hënën në Bruksel, u pranua të mërkurën (dje), nuk po e dinë për çka po flasin. “Të hënën më është ofruar një dokument...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen për targat

para 2 jave - Kallxo

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

Interpretimi i Kurtit: Marrëveshja për targat vlen derisa të kryhet negocimi për planin franko-gjerman

para 2 jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se sipas marrëveshjes së nënshkruar mbrëmë me Serbinë, nuk do të lëshohen dhe regjistrohen targa të reja të automjeteve nga Beogradi për banorët serbë të Kosovës....

Kurti: Marrëveshja me Serbinë s’është për targat, është një arritje e madhe

para 2 jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se e arritën qëllimin me marrëveshjen e arritur të mërkurën me Serbinë. Kurti tha se ajo “nuk është marrëveshje për targat”. Kurti tha se qëllimi ishte që propozimi...

Bislimi: Pas marrëveshjes për targat, pritet takimi Kurti-Vuçiq për diskutimin e propozimit franko-gjerman

para 2 jave - Syri.net Kosova

Pas arritjes së marrëveshjes në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave, pritet të ftohen kryeministri Albin Kurti dhe presidenti Aleksandar Vuçiq për të diskutuar në lidhje me propozimin...

SHBA vlerëson arritjen e marrëveshjes për targat

para 2 jave - Syri.net Kosova

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Jeff Hovenier, ka reaguar në lidhje me arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, për çështjen e targave. Hovenier, në Twitter, ka vlerësuar...

Petkoviq ia jep një interpretim marrëveshjes së arritur

para 2 jave - Syri.net Kosova

Përfaqësuesi i palës serbe në dialogun Kosovë-Serbi, Petar Petkoviq, është deklaruar pas marrëveshjes së arritur dje në Bruksel në lidhje me targat. Petkoviq tha se marrëveshja e arritur në mes Kosovës...

'Hap gjigant' - Amerika, e kënaqur me marrëveshjen për targa

para 2 jave - Syri.net Kosova

Shtetet e Bashkuara kanë mirëpritur marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë gjatë ditës së djeshme, për çështjen e targave. Kështu është deklaruar nëpërmjet një komunikate nga Departamenti i Shtetit...

Kurti: Arritëm qëllimin që propozimi franko-gjerman të bëhet çështje në procesin e dialogut me Serbinë

para 2 jave - Arbresh

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se në bisedimet e zhvilluara të mërkurën në Bruksel, Kosova ka arritur qëllimin e saj që propozimi franko-gjerman të bëhet çështje në procesin e dialogut me Serbinë. Kurti,...

“U zgjidh mosmarrëveshja që mund të nxiste dhunë”, mediat e huaja i japin jehonë marrëveshjes për targa

para 2 jave - Reporteri

Arritja e marrëveshjes lidhur me çështjen e targave mes Kosovës dhe Serbisë, ka marrë jehonë edhe në mediat ndërkombëtare. Agjencia e lajmeve Reuters shkruan se Kosova dhe Serbia arritën të pajtoheshin...

Kurti: Marrëveshja me Serbinë s’është për targat, është një arritje e madhe

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se e arritën qëllimin me marrëveshjen e arritur të mërkurën me Serbinë. Kurti tha se ajo “nuk është marrëveshje për targat”. Kurti tha se qëllimi ishte që propozimi...

Vuçiq: Fitore e vogël taktike në Bruksel, pritet presion edhe më i madh

para 2 jave - Epoka e Re

Presidentit i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se marrëveshja e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për targa, është një fitore e vogël taktike “që do të na çojë në presion edhe më të madh”....

Trajkoviq: Mbyllet qendra e regjistrimit të veturave në Rashkë, nuk ka më regjistrime me tabela “KM”

para 2 jave - Bota Sot

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova, Rada Trajkoviq ka komentuar arritjen e marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për targat, në Bruksel. Trajkoviq përmes një postimi në Twitter, ka...

Hovenier: Vlerësojmë qasjen konstruktive, marrëveshja avancon përpjekjet për normalizim marrëdhëniesh

para 2 jave - Zeri

Dje Kosova dhe Serbia arritën një marrëveshje për targat ilegale. Për këtë ka reaguar edhe ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier. Hovenieri ka thënë se mirëpret këtë marrëveshje, duke u shprehur...

Marrëveshja për targa, Hovenier: E rrit sigurinë dhe avancon përpjekjet për normalizimin e marrëdhënieve

para 2 jave - OraInfo

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka mirëpritur arritjen e marrëveshjes për targa mes Kosovës e Serbisë, mbrëmë në Bruksel . Hovenier ka thënë se e vlerëson qasjen konstruktive dhe fleksibilitetin...

SHBA-ja përshëndet marrëveshjen e arritur: Të dyja palët kanë bërë një hap të madh para

para 2 jave - Koha.net

Departamenti Amerikan i Shtetit ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për targat të mërkurën. DASH ka thënë se është bërë një hap i madh para, ndërsa ka inkurajuar palët të vazhdojnë...

Hovenier: Marrëveshja për targat shton sigurinë

para 2 jave - Koha.net

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier, ka thënë se marrëveshja e arritur të mërkurën mes Kosovës dhe Serbisë për targat, e forcon sigurinë. Hovenier ka thënë se marrëveshja avancon përpjekjet për...

Vuçiq: Fitore e vogël taktike në Bruksel, pritet presion edhe më i madh

para 2 jave - Lajm

Presidentit i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se marrëveshja e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për targa, është një fitore e vogël taktike “që do të na çojë në presion edhe më të madh”....

Petkoviq: Me marrëveshjen për targa s’do të ketë politikë ndëshkuese të institucioneve të Kurtit

para 2 jave - Syri.net Kosova

Përfaqësuesi i palës serbe në dialogun Kosovë-Serbi, Petar Petkoviq, është deklaruar pas marrëveshjes së arritur dje në Bruksel në lidhje me targat. Petkoviq tha se marrëveshja e arritur në mes Kosovës...

Marrëveshja për targa, Hovenier: E rrit sigurinë dhe avancon përpjekjet për normalizimin e marrëdhënieve

para 2 jave - Reporteri

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka mirëpritur arritjen e marrëveshjes për targa mes Kosovës e Serbisë, mbrëmë në Bruksel. Hovenier ka thënë se e vlerëson qasjen konstruktive dhe fleksibilitetin...

SHBA-të e mirëpresin marrëveshjen Kosovë – Serbi për targat

para 2 jave - Lapsi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mirëpritur marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në lidhje me çështjen e targave ilegale, duke thënë se të dy palët bën një hap gjigant. Zëdhënësi i Departamentit...

Kurti thotë se nuk ka marrëveshje: Ne nuk kemi ndryshuar qëndrim, Borrelli ka ndryshuar deklaratë

para 2 jave - Insajderi.org

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po deklarohet për marrëveshjen e mbrëmshme të arritur mes Kosovës e Serbisë për target në Bruksel. Kurti befason me deklaratën e tij. Ai thotë se ajo nuk është marrëveshje...

Nga plani franko-gjerman tek plani i BE`së, çka ndrysho gjatë rrugës?

para 2 jave - Insajderi.org

Kryeministri dhe zv/kryeministri nuk po e quajnë më plani franko-gjerman propozimin për mes së cilit po synohet arritja e një marrëveshjeje përfundimtare me Serbinë. Të dy këta të mërkurën iu referuan...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen Kosovë – Serbi: Rruga më e mirë për të çuar përpara të ardhmen europiane

para 2 jave - Top Channel

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

Kosova dhe Serbia arritën marrëveshjen/ BBC: BE zbuti tensionet, çështja e targave mund të shkaktonte dhunë

para 2 jave - Panorama

BBC i ka bërë jehonë lajmit se Kosova dhe Serbia arritën marrëveshjen për targat. Në një shkrim e medias britanike thuhet se “Kosova dhe Serbia kanë rënë dakord për hapat për të zbutur një mosmarrëveshje...

BBC-ja me artikull rreth arritjes së marrëveshjes për targat në Bruksel

para 2 jave - Lajmi.net

Kosova dhe Serbia janë dakorduar për hapat që do të çonin në zbutjen e mosmarrëveshjes për targat serbe të veturave, të cilat kishin kërcënuar të shkaktonin dhunë, shkruan BBC. Përfaqësuesi i lartë i BE-së...

BBC-ja i bën jehonë lajmit për arritjen e marrëveshjes për targat

para 2 jave - Zeri

Arritja e marrëveshjes për targat mes Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, ka marrë vëmendjen e mediave ndërkombëtare. Është gjiganti medial britanik, BBC i cili ka kushtuar një...

Hovenier: Vlerësojmë qasjen konstruktive, marrëveshja avancon përpjekjet për normalizimin e marrëdhënieve

para 2 jave - Zeri

Dje Kosova dhe Serbia arritën një marrëveshje për targat ilegale. Për këtë ka reaguar edhe ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier. Hovenieri ka thënë se mirëpret këtë marrëveshje, duke u shprehur...

Lista Serbe del me një sqarim për serbët, pas marrëveshjes së arritur mbrëmë në Bruksel

para 2 jave - Infokusi

Lista Serbe me anë të një postimi në Facebook njofton se e mirëpret marrëveshjen e arritur në Bruksel, e cila siç thanë, konfirmoi se targat KM mbeten në përdorim, se askush nuk do t’i heqë e as nuk do...

Për targat, pas së hënës s’erdhi e marta siç tha Bislimi – por e mërkura

para 2 jave - Infokusi

Mbrëmë është arritur marrëveshja në mes të Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave, lajm të cilin e bëri të ditur kryediplomati evropian, Josep Borrell. “Shumë i lumtur për të njoftuar se shefat e grupeve...

Kosova dhe Serbia arritën marrëveshjen/ BBC: BE zbuti tensionet, çështja e targave mund të shkaktonte dhunë

para 2 jave - Syri

BBC i ka bërë jehonë lajmit se Kosova dhe Serbia arritën marrëveshjen për targat. Në një shkrim e medias britanike thuhet se “Kosova dhe Serbia kanë rënë dakord për hapat për të zbutur një mosmarrëveshje...

Marrëveshja për targa, Petkoviq: Kurti pranoi gjithçka që kishte refuzuar më parë

para 2 jave - Infokusi

Kryenegociatori serb, Petar Petkoviq e ka quajtur “fitore” të Serbisë marrëveshjen për targa të arritur mbrëmë në Bruksel. Sipas Petkoviq, kjo tregon se nuk do të ketë politikë ndëshkuese ndaj serbëve...

Kosova dhe Serbia arritën marrëveshjen/ BBC: BE zbuti tensionet, çështja e targave mund të shkaktonte dhunë

para 2 jave - Syri

BBC i ka bërë jehonë lajmit se Kosova dhe Serbia arritën marrëveshjen për targat. Në një shkrim e medias britanike thuhet se “Kosova dhe Serbia kanë rënë dakord për hapat për të zbutur një mosmarrëveshje...

SHBA: E mirëpresim marrëveshjen për targat, Kosova e Serbia kanë bërë një hap gjigant

para 2 jave - Syri.net Kosova

Shtetet e Bashkuara kanë mirëpritur marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë gjatë ditës së djeshme, për çështjen e targave. Kështu është deklaruar nëpërmjet një komunikate nga Departamenti i Shtetit...

Pritet takimi Kurti-Vuçiq për diskutimin e propozimit franko-gjerman

para 2 jave - Syri.net Kosova

Pas arritjes së marrëveshjes në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave, pritet të ftohen kryeministri Albin Kurti dhe presidenti Aleksandar Vuçiq për të diskutuar në lidhje me propozimin...

Petkoviq i reagon Trajkoviqit: Serbët do të mund t’i regjistrojnë dhe zgjasin targat KM – mos gënje

para 2 jave - Bota Press

Petar Petkoviq, drejtori i së ashtuquajturës “Zyre për Kosovën”, në Qeverinë e Serbisë, i ka reaguar politikanës serbe, Rada Trajkoviq e cila ka deklauar se me marrëveshjen e Brukselit do të mbyllet zyra...

ShBA-ja mirëpret marrëveshjen për targat

para 2 jave - Nistori

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

Pas marrëveshjes për targat pritet që Kurti dhe Vuçiq të ftohen prapë në Bruksel

para 2 jave - Nistori

Në momentin e fundit arrihet marrëveshja për targat. Borrell paralajmëron takime të reja mes Kurtit dhe Vuçiqit në Bruksel. Presidentja e Kosovës falëndern SHBA për marrëveshjen. Kryediplomati i BE-së...

Lista Serbe: Targat KM mbeten në përdorim

para 2 jave - Nistori

Lista Serbe ka mirëpritur marrëveshjen e arritur në Bruksel, dhe ka thënë se targat KM mbeten në përdorim. “Duam t’i informojmë qytetarët se të gjithë pronarët e automjeteve me targa KM (Mitrovicë e Kosovës)...

BBC jehonë arritjes së marrëveshjes: BE zbut tensionet për targat e makinave të Kosovës

para 2 jave - NOA

BBC i ka bërë jehonë arritjes së marrëveshjes për targat mes Kosovës dhe Serbisë. Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, shkroi në Twitter: “Kemi një marrëveshje!” dhe tha se të dyja palët...

Hovenier tregon se çfarë sjell marrëveshja Kosovë-Serbi për targat

para 2 jave - GazetaBlic

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se e vlerësojnë qasjen konstruktive dhe fleksibilitetin që e prodhoi marrëveshjen e arritur të mërkurën në mbrëmje ndërmjet...

SHBA mirëpret marrëveshjen Kosovë-Serbi: Rruga për të çuar përpara të ardhmen evropiane

para 2 jave - Opinion

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

Lista Serbe: Targat KM mbeten në përdorim

para 2 jave - Epoka e Re

Lista Serbe ka mirëpritur marrëveshjen e arritur në Bruksel, dhe ka thënë se targat KM mbeten në përdorim. “Duam t’i informojmë qytetarët se të gjithë pronarët e automjeteve me targa KM (Mitrovicë e Kosovës)...

Hovenier: Marrëveshja për targat avancon përpjekjet për normalizimin e marrëdhënieve

para 2 jave - Bota Sot

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka mirëpritur marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel për targat. Hovenier thotë se marrëveshja rrit sigurinë...

Bislimi: Borrelli shumë shpejt do t’i ftojë Kurtin e Vuçiqin në takim, ne i suspenduam gjobat

para 2 jave - Zeri

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun me Serbinë, Besnik Bislimi, ka thënë se marrëveshja e sotme i hap të gjitha dyert që të fillohet me biseda intensive rreth planit të propozuar nga BE-ja e të mbështetur...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen Kosovë – Serbi share SHBA-ja mirëpret marrëveshjen Kosovë – Serbi

para 2 jave - ABC News

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

BBC jehonë arritjes së marrëveshjes: BE zbut tensionet për targat e makinave të Kosovës

para 2 jave - ABC News

BBC i ka bërë jehonë arritjes së marrëveshjes për targat mes Kosovës dhe Serbisë. Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, shkroi në Twitter: “Kemi një marrëveshje!” dhe tha se të dyja palët...

Çka përmban “Kapitulli 35”, që u përmend nga Borrelli pas marrëveshjes për targat

para 2 jave - Bota Press

Kreu i diplomacisë evropiane, Josep Borrell, mbrëmë dha detaje për marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave në Bruksel. Ai foli edhe për Kapitullin 35 të negociatave të Serbisë...

Lista Serbe: Targat “KM” do të funksionojnë edhe kur t’u skadojë afati

para 2 jave - Lajmi.net

Lista Serbe ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e arritur në mes Kosovës dhe Serbisë sa i përket çështjes së targave. Nga Lista Serbe u tha se mirëpresin marrëveshjen e arritur në Bruksel, duke konfirmuar...

BBC i bën jehonë arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kosova dhe Serbia kanë rënë dakord për hapat për të zbutur një mosmarrëveshje për targat serbe të makinave, të cilat kishin kërcënuar të shkaktonin dhunë, shkruan BBC. Shefi i politikës së jashtme të BE-së,...

Chollet bisedë telefonike me Kurtin: ShBA-ja e mbështet fuqishëm dialogun Kosovë-Serbi

para 2 jave - Syri.net Kosova

Këshilltari Special në Departamentin Amerikan të Shtetit, Derek Chollet përmes një postimi në Twitter, ka bërë të ditur se ka zhvillyar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Ai...

Osmani ka falënderuar Shtetet e Bashkuara për marrëveshjen mes Prishtinës dhe Beogradit për targat

para 2 jave - InfoShqip

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka falënderuar ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, për marrëveshjen e arritur mbrëmë në Bruksel nga përfaqësuesit e Kosovës...

BBC i bën jehonë arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi

para 2 jave - Ina

Kosova dhe Serbia kanë rënë dakord për hapat për të zbutur një mosmarrëveshje për targat serbe të makinave, të cilat kishin kërcënuar të shkaktonin dhunë, shkruan BBC. Shefi i politikës së jashtme të BE-së,...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen për targat mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Ora news

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

Trajkoviq: Mbyllet qendra e regjistrimit të veturave në Rashkë, nuk ka më targa “KM”

para 2 jave - Lajmi.net

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova, Rada Trajkoviq, ka komentuar arritjen e marrëveshjes në mes Kosovës dhe Serbisë për targat. Trajkoviq tha se me këtë marrëveshje është mbyllur qendra...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen për targat

para 2 jave - Vizion Plus

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

Chollet bisedë telefonike me Kurtin: ShBA-ja e mbështet fuqishëm dialogun Kosovë-Serbi

para 2 jave - GazetaBlic

Këshilltari Special në Departamentin Amerikan të Shtetit, Derek Chollet përmes një postimi në Twitter, ka bërë të ditur se ka zhvillyar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Ai...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen Kosovë – Serbi

para 2 jave - Albeu

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

Pas marrëveshjes për targat, pritet takimi Kurti-Vuçiq për diskutimin e propozimit franko-gjerman

para 2 jave - Lajmi.net

Pas arritjes së marrëveshjes në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave, pritet të ftohen kryeministri Albin Kurti dhe presidenti Aleksandar Vuçiq për të diskutuar në lidhje me propozimin...

Hovenier tregon se çfarë sjell marrëveshja Kosovë-Serbi për targat

para 2 jave - Infokusi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se e vlerësojnë qasjen konstruktive dhe fleksibilitetin që e prodhoi marrëveshjen e arritur të mërkurën në mbrëmje ndërmjet...

Këshilltari i Blinkenit telefonon Kurtin: Faleminderit, u tregove konstruktiv

para 2 jave - Zeri

Kosova dhe Serbia të mërkurën mbrëma kanë arritur marrëveshje për targat. Derek Chollet, këshilltari special i Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, ka telefonuar kryeministrin e Kosovës, Albin...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen për targat, e quan hap gjigant

para 2 jave - Zeri

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

Marrëveshja për targat, këshilltari i Blinken telefonon Kurtin: Faleminderit që tregove konstruktivitet

para 2 jave - Reporteri

Derek Chollet, këshilltari special i Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, ka telefonuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, menjëherë pas arritjes së marrëveshjes për targa në Bruksel. Chollet...

Deklarata e plotë e Borrell pas marrëveshjes: Ndërmejtësi i BE-së braktisë procesin, nëse njëra palë shkakton bllokada tash e tutje

para 2 jave - Reporteri

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politik të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka publikuar deklaratën e plotë të shefit të BE-së për Politikë të Jashtme, Josep...

ShBA-ja mirëpret marrëveshjen për targat: Të dyja palët kanë bërë një hap të madh

para 2 jave - ATV Live

Departamenti Amerikan i Shtetit ka mirëpritur marrëveshjen e arritur të mërkurën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për targat. Zëdhënësi i Departamentit të shtetit, Ned Price ka potencuar se e mbështesin dialogun...

Marrëveshja për targat, Hovenier: Avancon përpjekjet për normalizimin e marrëdhënieve

para 2 jave - ATV Live

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka mirëpritur marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel për targat. Hovenier thotë se marrëveshja rrit sigurinë...

Presidentja Osmani falënderon ambasadorin Hovenier, pas marrëveshjes për targat

para 2 jave - ATV Live

Presidentja Vjosa Osmani e ka falënderuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, dhe Qeverinë e ShBA-së, pas arritjes së marrëveshjes për targat. Osmani tha se Hovenier e Qeveria e ShBA-së patën...

Lista serbe: Edhe kur skadon afati mund të zgjasim validetetin e targave ” KM “

para 2 jave - ATV Live

Lista serbe ka reaguar sot pas arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi për targat, duke thënë se të gjithë pronarët e automjeteve me targa KM do të mund të funksionojnë normalisht dhe kur të skadojë regjistrimi...

BBC jehonë arritjes së marrëveshjes: BE zbut tensionet për targat e makinave të Kosovës

para 2 jave - Tetova Sot

BBC i ka bërë jehonë arritjes së marrëveshjes për targat mes Kosovës dhe Serbisë. Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, shkroi në Twitter: “Kemi një marrëveshje!” dhe tha se të dyja palët...

Bisedimet Kosovë-Serbi/ Arrihet marrëveshja për targat në Bruksel, çfarë pa...

para 2 jave - BalkanWeb

Kosova dhe Serbia, të mërkurën mbrëma kanë arritur marrëveshje për targat, në Bruksel. Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell, ka bërë të ditur se kryenegociatorët e Kosovës...

“Tani normalizimi i marrëdhënieve”, SHBA-të mirëpresin marrëves...

para 2 jave - BalkanWeb

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

SHBA-të e mirëpresin marrëveshjen Kosovë – Serbi për targat

para 2 jave - Shenja

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mirëpritur marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në lidhje me çështjen e targave ilegale, duke thënë se të dy palët bën një hap gjigant. Zëdhënësi i Departamentit...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen Kosovë – Serbi

para 2 jave - Klan

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen Kosovë – Serbi Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në...

Hap gjigant përpara e quan Amerika marrëveshjen Kosovë-Serbi për targa

para 2 jave - Reporteri

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë mirëpritur marrëveshjen Kosovë -Serbi të arritur të mërkurën vonë në Bruksel. “Shtetet e Bashkuara mirëpresin marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë...

“Pritet takim Kurti-Vuçiq për diskutimin e propozimit franko-gjerman”

para 2 jave - Insajderi.org

Pas arritjes së marrëveshjes në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave, pritet të ftohen kryeministri Albin Kurti dhe presidenti Aleksandar Vuçiq për të diskutuar në lidhje me propozimin...

Lista Serbe del me një sqarim për serbët, pas marrëveshjes së arritur për targat mbrëmë në Bruksel

para 2 jave - Arbresh

Paterica e Vuçiqit në Kosovë, Lista Serbe, ka mirëpritur marrëveshjen e arritur në Bruksel për targat. Në  një postim në Facebook, nga kjo parti thanë se janë të gëzuar që qytetarët që kanë targat KM mund...

Lista Serbe: Targat KM mbeten në përdorim

para 2 jave - Lajm

Lista Serbe ka mirëpritur marrëveshjen e arritur në Bruksel, dhe ka thënë se targat KM mbeten në përdorim. “Duam t’i informojmë qytetarët se të gjithë pronarët e automjeteve me targa KM (Mitrovicë e Kosovës)...

Lista serbe: Edhe kur skadon afati mund të zgjasim validetetin e targave KM

para 2 jave - KosovaPress

Lista serbe ka reaguar sot pas arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi për targat, duke thënë se të gjithë pronarët e automjeteve me targa KM do të mund të funksionojnë normalisht dhe kur të skadojë regjistrimi...

BBC i bën jehonë arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi: BE zbuti tensionet për targat e makinave

para 2 jave - Albeu

Kosova dhe Serbia kanë rënë dakord për hapat për të zbutur një mosmarrëveshje për targat serbe të makinave, të cilat kishin kërcënuar të shkaktonin dhunë, shkruan BBC . Shefi i politikës së jashtme të...

Lista Serbe del me një sqarim për serbët, pas marrëveshjes së arritur mbrëmë në Bruksel

para 2 jave - Bota Press

Lista Serbe me anë të një postimi në Facebook njofton se e mirëpret marrëveshjen e arritur në Bruksel, e cila siç thanë, konfirmoi se targat KM mbeten në përdorim, se askush nuk do t’i heqë e as nuk do...

Petkoviq: Me marrëveshjen për targa s’do të ketë politikë ndëshkuese të institucioneve të Kurtit

para 2 jave - Lajmi.net

Përfaqësuesi i palës serbe në dialogun Kosovë-Serbi, Petar Petkoviq, është deklaruar pas marrëveshjes së arritur dje në Bruksel në lidhje me targat. Petkoviq tha se marrëveshja e arritur në mes Kosovës...

BBC i bën jehonë arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi

para 2 jave - Infokusi

Kosova dhe Serbia kanë rënë dakord për hapat për të zbutur një mosmarrëveshje për targat serbe të makinave, të cilat kishin kërcënuar të shkaktonin dhunë, shkruan BBC. Shefi i politikës së jashtme të BE-së,...

Petkoviq pas marrëveshjes në Bruksel: I ruajtëm targat KM

para 2 jave - Infokusi

Negociatori i palës serbe në dialogun Kosovë-Serbi, Petar Petkoviq, ka theksuar se marrëveshja e arritur në Bruksel për targat, nënkupton se nuk do të ketë politika ndëshkuese ndaj serbëve me targa të...

Lista Serbe bëhen të ‘gjallë’ pas arritjes së marrëveshjes për targa

para 2 jave - Gazeta Metro

Lista Serbe me anë të një postimi në Facebook njofton se e mirëpret marrëveshjen e arritur në Bruksel, e cila siç thanë, konfirmoi se targat KM mbeten në përdorim, se askush nuk do t’i heqë e as nuk do...

Bashkimi Europian: Kosova dhe Serbia arritën një marrëveshje mbi targat e makinave

para 2 jave - Syri

Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell tha se Kosova dhe Serbia arritën një marrëveshje lidhur me targat në bisedimet ndërmjet kryenegociatorëve të të dy vendeve. “Me kënaqësi...

Bashkimi Europian: Kosova dhe Serbia arritën një marrëveshje mbi targat e makinave

para 2 jave - Syri

Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell tha se Kosova dhe Serbia arritën një marrëveshje lidhur me targat në bisedimet ndërmjet kryenegociatorëve të të dy vendeve. “Me kënaqësi...

Marrëveshja për targa, Hovenier: E rritë sigurinë, e vlerësojmë qasjen konstruktive dhe fleksibilitetin

para 2 jave - Lajmi.net

Jeff Hovenier, ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, ka reaguar në lidhje me arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, për çështjen e targave. Hovenier, në Twitter, ka vlerësuar...

Trajkoviq pas marrëveshjes Kosovë-Serbi: Mbyllet qendra e regjistrimit të veturave në Rashkë, nuk ka më targa “KM”

para 2 jave - Lajm

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova, Rada Trajkoviq ka komentuar arritjen e marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për targat, në Bruksel. Trajkoviq përmes një postimi në Twitter, ka...

SHBA: E mirëpresim marrëveshjen për targat, Kosova e Serbia kanë bërë një hap gjigant

para 2 jave - Lajmi.net

Shtetet e Bashkuara kanë mirëpritur marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë gjatë ditës së djeshme, për çështjen e targave. Kështu është deklaruar nëpërmjet një komunikate nga Departamenti i Shtetit...

SHBA mirëpret marrëveshjen Kosovë-Serbi për targat: Një hap gjigant

para 2 jave - Java News

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë lidhur me targat, duke e cilësuar atë një hap gjigant përpara drejt qëndrueshmërisë në të gjithë rajonin. Zëdhënësi i...

Trajkoviq: Me marrëveshjen e Brukselit, është mbyllur qendra e regjistrimit të automjeteve në Rashkë

para 2 jave - Bota Press

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova, Rada Trajkoviq ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për targat, në Bruksel. Trajkoviq përmes një postimi në Twitter,...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen Kosovë – Serbi: Rrugë e mirë për të çuar përpara të ardhmen evropiane të dy vendeve

para 2 jave - Panorama

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

SHBA e mirëpret marrëveshjen Kosovë - Serbi për targat ilegale serbe

para 2 jave - Syri

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

SHBA e mirëpret marrëveshjen Kosovë - Serbi për targat ilegale serbe

para 2 jave - Syri

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

Borell: Kosova pranoi marrëveshjen për mos gjobitjen e serbëve që në automjetet e tyre bartin targa me mbishkrime të Serbisë

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Shefi i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka dhënë detaje për marrëveshjen që është arritur në Bruksel mes kryenegociatorëve nga Kosova dhe Serbia, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq. Borrell, nëpërmjet...

Xhefri Hovenier: Marrëveshja në Bruksel rrit sigurinë dhe avancon përpjekjet për normalizimin e marrëdhënieve

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se e vlerëson qasjen konstruktive dhe fleksibilitetin që e prodhoi marrëveshjen e arritur të mërkurën, në Bruksel ndërmjet...

Besnik Bislimi: nuk do të ketë gjoba për qytetarët serbë të cilët ngasin veturat me shenjat Kosova e Metohija, Kosovska Mitrovica etj

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Kryenegociatori i Kosovës në bisedime me Serbinsë, Besnik Bislimi ka pranuar se nuk do të ketë gjoba për qytetarët serbë të cilët ngasin veturat me shenjat Kosova e Metohija, Kosovska Mitrovica e të tjera....

Lista Serbe: Targat ekzistuese mbeten, u zgjatet afati – të reja nuk do të lëshohen njëherë

para 2 jave - Ekonomia Online

Lista Serbe, përmes një komunikate shtypi, e ka mirëpritur marrëveshjen e arritur në Bruksel, e cila siç thotë kjo parti, konfirmoi se targat KM mbeten në përdorim, se askush nuk do t’i heqë e as nuk do...

“Faleminderit, u tregove konstruktiv” – Këshilltari i DASH-it zbulon bisedën me Kurtin

para 2 jave - Insajderi.org

Pas marrëveshjes së arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë këshilltari i Departamentit të Shtetit Chollet Derek, në New York ka telefonuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin për ta falënderuar për...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen për targat: Të dyja palët kanë bërë një hap të madh

para 2 jave - Insajderi.org

Departamenti Amerikan i Shtetit ka mirëpritur marrëveshjen e arritur të mërkurën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për targat. Zëdhënësi i Departamentit të shtetit, Ned Price ka potencuar se e mbështesin dialogun...

Marrëveshja për targat, BBC shkruan artikull të veçantë

para 2 jave - Arbresh

Mediumi britanik, BBC i ka kushtuar një artikull arritjes së marrëveshjes për targat në Bruksel. Në këtë artikull thuhet se Kosova dhe Serbia janë dakorduar për hapat që do të çonin në zbutjen e mosmarrëveshjes...

Lista Serbe mirëpret marrëveshjen e Brukselit për targa

para 2 jave - Arbresh

Paterica e Vuçiqit në Kosovë, Lista Serbe, ka mirëpritur marrëveshjen e arritur në Bruksel për targat. Në  një postim në Facebook, nga kjo parti thanë se janë të gëzuar që qytetarët që kanë targat KM mund...

Kurti merr telefonatë në tre të mëngjesit nga SHBA-ja pas marrëveshjes për targat

para 2 jave - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është telefonuar në orët e para të së enjtes nga këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, për t’u përuruar për marrëveshjen për targat me Serbinë....

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen për targat

para 2 jave - Lajm

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

Hovenier: Marrëveshja për targat shton sigurinë dhe avancon përpjekjet për normalizim

para 2 jave - Lajm

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se marrëveshja e arritur të mërkurën mes Kosovës dhe Serbisë për targat, e shton sigurinë dhe avancon përpjekjet për normalizim mes vendeve. “Vlerësojmë...

BBC i bën jehonë arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi

para 2 jave - Fakti Ditor

Kosova dhe Serbia kanë rënë dakord për hapat për të zbutur një mosmarrëveshje për targat serbe të makinave, të cilat kishin kërcënuar të shkaktonin dhunë, shkruan BBC. Shefi i politikës së jashtme të BE-së,...

BBC-ja, artikull arritjes së marrëveshjes për targat në Bruksel

para 2 jave - KosovaPress

Kosova dhe Serbia janë dakorduar për hapat që do të çonin në zbutjen e mosmarrëveshjes për targat serbe të veturave, të cilat kishin kërcënuar të shkaktonin dhunë, shkruan BBC. Përfaqësuesi i lartë i BE-së...

Bislimi: Pas marrëveshjes për targat, pritet takimi Kurti-Vuçiq për diskutimin e propozimit franko-gjerman

para 2 jave - Fakti Ditor

Pas arritjes së marrëveshjes në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave, pritet të ftohen kryeministri Albin Kurti dhe presidenti Aleksandar Vuçiq për të diskutuar në lidhje me propozimin...

Trajkoviq: Mbyllet qendra e regjistrimit të veturave në Rashkë, nuk ka më targa “KM”

para 2 jave - Fakti Ditor

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova, Rada Trajkoviq, ka komentuar arritjen e marrëveshjes në mes Kosovës dhe Serbisë për targat. Trajkoviq tha se me këtë marrëveshje është mbyllur qendra...

Kurti merr telefonatë në tre të mëngjesit nga SHBA-ja pas marrëveshjes për targat

para 2 jave - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është telefonuar në orët e para të së enjtes nga këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, për t’u përuruar për marrëveshjen për targat me Serbinë....

Lista Serbe e mirëpret marrëveshjen: Targat KM mbesin në përdorim

para 2 jave - Fakti Ditor

Lista Serbe ka dalë me një reagim pas marrëveshjes së arritur në Bruksel për targat. Ata e mirëpresin marrëveshjen e arritur, derisa thonë se “u konfirmua se targat KM mbeten në përdorim, askush nuk do...

Trajkovic: Mbyllet qendra e regjistrimit të veturave në Rashkë, ska më targa ‘KM’

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova, Rada Trajkovic, ka komentuar arritjen e marrëveshjes në mes Kosovës dhe Serbisë për targat. Trajkoviq tha se me këtë marrëveshje është mbyllur qendra...

Lista Serbe: Të gjithë pronarët e automjeteve me targa KM do të mund ta zgjasin regjistrimin

para 2 jave - Insajderi.org

Lista Serbe me anë të një postimi në Facebook njofton se e mirëpret marrëveshjen e arritur në Bruksel, e cila siç thanë, konfirmoi se targat KM mbeten në përdorim, se askush nuk do t’i heqë e as nuk do...

SHBA-të e mirëpresin marrëveshjen Kosovë – Serbi për targat

para 2 jave - Almakos

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mirëpritur marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në lidhje me çështjen e targave ilegale, duke thënë se të dy palët bën një hap gjigant. Zëdhënësi i Departamentit...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen për targat: Të dyja palët kanë bërë një hap të madh

para 2 jave - KosovaPress

Departamenti Amerikan i Shtetit ka mirëpritur marrëveshjen e arritur të mërkurën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për targat. Zëdhënësi i Departamentit të shtetit, Ned Price ka potencuar se e mbështesin dialogun...

Përpjekjet për normalizimin Kosovë-Serbi, Hovenier tregon se çfarë sjell marrëveshja për targat

para 2 jave - Fakti Ditor

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se e vlerësojnë qasjen konstruktive dhe fleksibilitetin që e prodhoi marrëveshjen e arritur të mërkurën në mbrëmje ndërmjet...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen për targat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - RTK

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mirëpritur marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve. Në një deklaratë të zëdhënësit...

Trajkoviq pas marrëveshjes Kosovë-Serbi: Mbyllet qendra e regjistrimit të veturave në Rashkë, nuk ka më targa “KM”

para 2 jave - Arbresh

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova, Rada Trajkoviq ka komentuar arritjen e marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për targat, në Bruksel. Trajkoviq përmes një postimi në Twitter, ka...

Trajkoviq pas marrëveshjes Kosovë-Serbi: Mbyllet qendra e regjistrimit të veturave në Rashkë, nuk ka më targa “KM”

para 2 jave - Insajderi.org

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova, Rada Trajkoviq ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për targat, në Bruksel. Trajkoviq përmes një postimi në Twitter,...

Hovenier për marrëveshjen për targat: Shton sigurinë

para 2 jave - KosovaPress

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier ka mirëpritur marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel për targat. Ai në Twitter ka shkruar se ShBA vlerëson qasjen...

Përpjekjet për normalizimin Kosovë-Serbi, Hovenier tregon se çfarë sjell marrëveshja për targat

para 2 jave - Bota Press

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka mirëpritur marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel për targat. Hovenier thotë se marrëveshja rrit sigurinë...

Bislimi: Pritet takimi Kurti-Vucic për diskutimin e propozimit franko-gjerman

para 2 jave - Gazeta Metro

Pas arritjes së marrëveshjes në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave, pritet të ftohen kryeministri Albin Kurti dhe presidenti Aleksandar Vucic për të diskutuar në lidhje me propozimin...

Këshilltari i Blinken telefonon Kurtin: Faleminderit, u tregove konstruktiv

para 2 jave - Infokusi

Derek Chollet, këshilltari special i Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, ka telefonuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, pas marrëveshjes së arritur në Bruksel, për ta falënderuar për...

SHBA-të e mirëpresin marrëveshjen Kosovë – Serbi për targat

para 2 jave - Info7

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mirëpritur marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në lidhje me çështjen e targave ilegale, duke thënë se të dy palët bën një hap gjigant. Zëdhënësi i Departamentit...

Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, BBC: BE zbut tensionet për targat

para 2 jave - FaxWeb

BBC ka kryer një analizë në lidhje me çështjen e targave të Kosovës dhe Serbisë. Kosova i kthehet negociatave nën presionin e aleatit të saj kryersor, SHBA. Kosova dhe Serbia kanë rënë dakord për hapat...

Marrëveshja për targat, Hovenier: Avancon përpjekjet për normalizimin e marrëdhënieve

para 2 jave - Ekonomia Online

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka mirëpritur marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel për targat. Hovenier thotë se marrëveshja rrit sigurinë...

Ne i suspendojmë gjobat, Serbia s’prodhon më targa

para 2 jave - Epoka e Re

Kryenegociatori Besnik Bislimi ka folur pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave. Bislimi tha se, sipas kësaj marrëveshjeje, Serbia do të pushojë së lëshuari tabela të...

SHBA: E mirëpresim marrëveshjen për targat, Kosova e Serbia kanë bërë një hap gjigant

para 2 jave - Press Online

Shtetet e Bashkuara kanë mirëpritur marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë gjatë ditës së djeshme, për çështjen e targave. Kështu është deklaruar nëpërmjet një komunikate nga Departamenti i Shtetit...

Ambasadori i SHBA-ve tregon se çfarë sjell marrëveshja Kosovë-Serbi për targat

para 2 jave - Insajderi.org

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se e vlerësojnë qasjen konstruktive dhe fleksibilitetin që e prodhoi marrëveshjen e arritur të mërkurën në mbrëmje ndërmjet...

Kjo është deklarata e Amerikës për marrëveshjen për targat

para 2 jave - Insajderi.org

Shtetet e Bashkuara kanë mirëpritur marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë gjatë ditës së djeshme, për çështjen e targave. Kështu është deklaruar nëpërmjet një komunikate nga Departamenti i Shtetit...

Hovenier tregon se çfarë sjell marrëveshja për targat

para 2 jave - Epoka e Re

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se e vlerësojnë qasjen konstruktive dhe fleksibilitetin që e prodhoi marrëveshjen e arritur të mërkurën në mbrëmje ndërmjet...

Marrëveshja për targat, këshilltari i Blinken telefonon Kurtin

para 2 jave - Bota Press

Derek Chollet, këshilltari special i Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, ka telefonuar kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti, të cilin e ka përgëzuar për arritjen e marrëveshjes...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen për targat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Infokusi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mirëpritur marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve. Në një deklaratë të zëdhënësit...

Mediat e huaja i bëjnë jehonë arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi

para 2 jave - Gazeta Metro

Kosova dhe Serbia kanë rënë dakord për hapat për të zbutur një mosmarrëveshje për targat serbe të makinave, të cilat kishin kërcënuar të shkaktonin dhunë. Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell,...

Marrëveshja për targa, Hovenier: E rritë sigurinë, e vlerësojmë konstruktivitetin dhe fleksibilitetin

para 2 jave - Gazeta Metro

Jeff Hovenier, ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, ka reaguar në lidhje me arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, për çështjen e targave. Hovenier, në Twitter, ka vlerësuar...

Marrëveshja për targat, Hovenier: E rritë sigurinë, e vlerësojmë qasjen konstruktive dhe fleksibilitetin

para 2 jave - Arbresh

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier ka reaguar në lidhje me arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, për çështjen e targave. Hovenier, në Twitter, ka vlerësuar...

Petkoviq: Targat KM ende në qarkullim, por nuk do të lëshohen të reja

para 2 jave - Arbresh

Kryenegociatori i Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se pala serbe ka arritur të ruajë paqen dhe stabilitetin, dhe se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti “sonte ka pranuar gjithçka që ka refuzuar në ditët...

BBC i bën jehonë arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi

para 2 jave - Bota Press

Kosova dhe Serbia kanë rënë dakord për hapat për të zbutur një mosmarrëveshje për targat serbe të makinave, të cilat kishin kërcënuar të shkaktonin dhunë, shkruan BBC . Shefi i politikës së jashtme të...

SHBA mirëpret marrëveshjen për targat mes Kosovës dhe Serbisë: Hap gjigant drejt paqes dhe stabilitetit në rajon

para 2 jave - Bota Press

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dalë me një reagim pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave. Në reagimin e zëdhënësit të Departamentit Amerikan të Shtetit,...

BBC i bën jehonë arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi

para 2 jave - Revista Kosovarja

Kosova dhe Serbia kanë rënë dakord për hapat për të zbutur një mosmarrëveshje për targat serbe të makinave, të cilat kishin kërcënuar të shkaktonin dhunë, shkruan BBC. Shefi i politikës së jashtme të BE-së,...

ShBA-ja e mbështet fuqishëm dialogun Kosovë-Serbi

para 2 jave - Arbresh

Këshilltari Special në Departamentin Amerikan të Shtetit, Derek Chollet përmes një postimi në Twitter, ka bërë të ditur se ka zhvillyar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Ai...

BBC shkruan për marrëveshjen Kosovë – Serbi

para 2 jave - Epoka e Re

Kosova dhe Serbia kanë rënë dakord për hapat për të zbutur një mosmarrëveshje për targat serbe të makinave, shkruan BBC . Shefi i politikës së jashtme i BE-së, Josep Borrell, shkroi në Twitter: “Kemi një...

BBC i bën jehonë arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi

para 2 jave - Press Online

Kosova dhe Serbia kanë rënë dakord për hapat për të zbutur një mosmarrëveshje për targat serbe të makinave, të cilat kishin kërcënuar të shkaktonin dhunë, shkruan BBC . Shefi i politikës së jashtme të...

Uashingtoni e quan hap gjigant përpara marrëveshjen Kosovë -Serbi

para 2 jave - Press Online

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë mirëpritur marrëveshjen Kosovë -Serbi të arritur të mërkurën vonë në Bruksel. “Shtetet e Bashkuara mirëpresin marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë...

Marrëveshja për targa | Mbrëmë foli edhe Borrell, kjo është deklarata e plotë

para 2 jave - Insajderi.org

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka publikuar deklaratën e plotë të shefit të BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, lidhur me marrëveshjen e arritur të mërkurën mbrëma në Bruksel ndërmjet Kosovës...

BBC i bën jehonë arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi

para 2 jave - Insajderi.org

Kosova dhe Serbia kanë rënë dakord për hapat për të zbutur një mosmarrëveshje për targat serbe të makinave, të cilat kishin kërcënuar të shkaktonin dhunë, shkruan BBC . Shefi i politikës së jashtme të...

Chollet bisedë telefonike me Kurtin: ShBA-ja e mbështet fuqishëm dialogun Kosovë-Serbi

para 2 jave - Ekonomia Online

Këshilltari Special në Departamentin Amerikan të Shtetit, Derek Chollet përmes një postimi në Twitter, ka bërë të ditur se ka zhvillyar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Ai...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen për targat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Arbresh

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mirëpritur marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve. Në një deklaratë të zëdhënësit...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen për targat: Rruga më e mirë për të çuar përpara të ardhmen evropiane të Serbisë dhe Kosovës

para 2 jave - FaxWeb

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

Pas arritjes së marrëveshjes për targa, reagon Departamenti i Shtetit Amerikan

para 2 jave - Gazeta Metro

Pas arritjes së ujdisë mes Kosovës dhe Serbisë për targat, kanë reaguar edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ka qenë zëdhënësi i DASH, Ned Price,i cili ka thënë se SHBA’ja e mirëpret këtë arritje për...

Arritja e ujdisë për targat, Kurti telefonohet nga Këshilltari Special i DASH

para 2 jave - Gazeta Metro

Këshilltari Special në Departamentin Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka njoftuar se ka pasur një të mirë me kryeministrin Albin Kurti, i cili thotë se e ka falënderuar shefin e qeverisë për angazhimin...

Bislimi deklarohet pas marrëveshjes, Kurti dhe Vuçiq pritet të ftohen nga Borrell

para 2 jave - Redaksia

Zëvëndëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka thënë se marrëveshja e arritur në Bruksel në mes Kosovës dhe Serbisë do të hap dyert e bisedave intensive të dy palëve për pranin e propozuar nga Bashkimi...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen Kosovë – Serbi

para 2 jave - Bota Sot

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

Petkoviq: I kemi ruajtur targat tona serbe KM

para 2 jave - Koha.net

Negociatori i palës serbe në dialogun Kosovë-Serbi, Petar Petkoviq, ka theksuar se marrëveshja e arritur në Bruksel për targat, nënkupton se nuk do të ketë politika ndëshkuese ndaj serbëve me targa të...

Çfarë ndodhë nëse njëra palë e bllokon procesin tash e tutje? – Deklarata e plotë e Borrell pas marrëveshjes

para 2 jave - Ina

Shefi i diplomacisë evropiane, Joseph Borrell, pas arritjes së marrëveshjes në Bruksel, ka deklaruar se Kosova dhe Serbia duhet të përqëndrohen në propozimin franko-gjerman, siç u prezentua në shtator...

Këshilltari i Blinken telefonon Kurtin: Faleminderit, u tregove konstruktiv

para 2 jave - Bild

Derek Chollet, këshilltari special i Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, ka telefonuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, pas marrëveshjes së arritur në Bruksel, për ta falënderuar për...

‘Qele guri gojën’: Asnjë fjalë nga Kurti pas arritjes së ujdis me Serbinë për targat

para 2 jave - Gazeta Metro

Kurti një ditë më parë kishte shumë fjalë për të fajësuar, shefin e diplomacisë europiane, Josep Borrel, por çuditërisht po heshtë pas ujdisë për targat mes Kosovës dhe Serbisë, ende nuk kemi një reagim...

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen Kosovë – Serbi

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë “për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të tensioneve”. Në një deklaratë të zëdhënësit të Departamentit...

Marrëveshja për targat, “plus” për Serbinë në kapitullin 35 të negociatave me BE-në

para 2 jave - Reporteri

Marrëveshja për targat e arritur sonte në Bruksel, mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë do të prezantohet si rezultat për shtetin serb në përditësimin e radhës së Kapitullit të 35-të për Serbinë...

Bislimi: Borrelli shumë shpejt do t’i ftojë Kurtin e Vuçiqin në takim, ne i suspenduam gjobat

para 2 jave - Reporteri

Zv/kryeministri kosovar, Besnik Bislimi Kryenegociatori i Kosovës në dialogun me Serbinë, Besnik Bislimi, ka thënë se marrëveshja e sotme i hap të gjitha dyert që të fillohet me biseda intensive rreth...

Borrell: Të gjitha marrëveshjet e kaluara të Dialogut duhet të zbatohen

para 2 jave - Redaksia

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka publikuar një video në rrjetin e tij social Twitter, ka thënë se Kosovës dhe Serbia e kanë kuptuar se “të gjitha marrëveshjet e kaluara të Dialogut...

Bislimi: Marrëveshja e sotme i hap të gjitha dyert

para 2 jave - RTK

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun me Serbinë, Besnik Bislimi, në një deklarim për RTK –në, ka thënë se marrëveshja e sotme i hap të gjitha dyert që të fillohet me biseda intensive rreth planit të propozuar...

Petkoviq: Targat KM ende në qarkullim, por nuk do të lëshohen të reja

para 2 jave - Kallxo

Kryenegociatori i Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se pala serbe ka arritur të ruajë paqen dhe stabilitetin, dhe se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti “sonte ka pranuar gjithçka që ka refuzuar në ditët...

Marrëveshja për targat, “plus” për Serbinë në kapitullin 35 të negociatave me BE-në

para 2 jave - Reporteri

Marrëveshja për targat e arritur sonte në Bruksel, mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë do të prezantohet si rezultat për shtetin serb në përditësimin e radhës së Kapitullit të 35-të për Serbinë...

E fundit/ Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Politiko.mk

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për masat që ndihmojnë në shmangie të tensioneve dhe për koncentrim të plotë në propozimin për normalizim të...

Deklarata e plotë e Borrellit lidhur me marrëveshjen për targat

para 2 jave - Koha.net

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka publikuar deklaratën e plotë të shefit të BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, lidhur me marrëveshjen e arritur të mërkurën mbrëma në Bruksel ndërmjet Kosovës...

Bislimi: Borrelli shumë shpejt do ta ftoj Kurtin e Vuçiqin në takim, ne i suspenduam gjobat

para 2 jave - Zeri

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun me Serbinë, Besnik Bislimi, ka thënë se marrëveshja e sotme i hap të gjitha dyert që të fillohet me biseda intensive rreth planit të propozuar nga BE-ja e të mbështetur...

Petkoviq: Gati për të filluar bisedimet për propozimin franko-gjerman

para 2 jave - Koha.net

Negociatori i palës serbe, Petar Petkoviq, ka thënë se pas marrëveshjes së arritur për targat, duhet të fillohet me negocimin mbi propozimin franko-gjerman. Sipas tij, tensionet e lidhura me targat janë...

Zëdhënësi i Qeverisë: Palët u pajtuan në atë që Kosova insistoi që nga takimet e së hënës

para 2 jave - Syri.net Kosova

Zëdhënësi i Qeverisë Përparim Kryeziu ka thënë se marrëveshja e arritur të mërkurën në Bruksel është në harmoni me kërkesat e ditës së hënë që ka pasur Kosova. Kryeziu ka thënë se palët janë pajtuar që...

Zëdhënësi i Qeverisë: Palët u pajtuan në atë që Kosova insistoi që nga takimet e së hënës

para 2 jave - Bota Sot

Zëdhënësi i Qeverisë ka thënë se marrëveshja e arritur të mërkurën në Bruksel është në harmoni me kërkesat e ditës së hënë që ka pasur Kosova. Kryeziu ka thënë se palët janë pajtuar që plotësisht të koncentrohen...

Borrell: Nëse njëra bllokon procesin e ndërpres dialogun

para 2 jave - Zhurnal

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për targat mes Kosovës dhe Serbisë. Ai ka shpërndarë një deklaratë të shefit të BE-së për politikë të jashtme dhe siguri,...

Petkoviq: Gati për të filluar bisedimet mbi propozimin franko-gjerman

para 2 jave - Koha.net

Negociatori i palës serbe, Petar Petkoviq, ka thënë se pas marrëveshjes së arritur për targat, duhet të fillohet me negocimin mbi propozimin franko-gjerman. Sipas tij, tensionet e lidhura me targat janë...

Arrihet marrëveshja për targat

para 2 jave - Koha.net

Pala kosovare dhe ajo serbe kanë arritur marrëveshje lidhur me targat, ka konfirmuar përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell. “Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës...

Borell: Palët i ftoj ditëve të ardhshme, nëse njëra bllokon procesin e ndërpres dialogun

para 2 jave - Syri.net Kosova

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano ka shpërndarë një deklaratë të lëshuar nga Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell pas arritjes së marrëveshjes për targat në Bruksel me dy kryenegociatorët nga Kosova...

Petkoviq: Targat KM ende në qarkullim, por nuk do të lëshohen të reja

para 2 jave - Evropa e Lirë

Kryenegociatori i Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se pala serbe ka arritur të ruajë paqen dhe stabilitetin, dhe se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti “sonte ka pranuar gjithçka që ka refuzuar në ditët...

Pas marrëveshjes flet Petkoviq: Serbët me targa KM nuk do të gjobiten

para 2 jave - Bota Sot

Serbët nga Kosova që kanë targa ilegale KM, dhe me shkurtesa tjera të qyteteve të Kosovës, ende do të mund t’i përdorin ato dhe t’i regjistrojnë veturat e tyre normalisht, tha sonte shefi i zyrës për Kosovë...

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - DW

Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borell, deklaroi se Kosova dhe Serbia arritën ne ndërmjetësimin e BE-së marrëveshje për targat. Presidentja Osmani i atribuoi SHBA-së një meritë të veҫantë për këtë...

Petkoviq: Kurti sonte ka pranuar gjithçka që ka refuzuar më parë

para 2 jave - Zeri

Serbët nga Kosova që kanë targa ilegale KM, dhe me shkurtesa tjera të qyteteve të Kosovës, ende do të mund t’i përdorin ato dhe t’i regjistrojnë veturat e tyre normalisht, tha sonte shefi i zyrës për Kosovë...

Borelli paralajmëron fazë serioze të dialogut në lidhje me planin franko-gjerman

para 2 jave - Zeri

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka paralajmëruar një fazë serioze të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, pas arritjes së marrëveshjes për targat. Në deklaratën e tij të plotë që e ka publikuar zëdhënësi...

Josep Borrell: Nëse njëra palë bllokon procesin e ndërpres dialogun

para 2 jave - OraInfo

Peter Stano ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për targat mes Kosovës dhe Serbisë. Ai ka shpërndarë një deklaratë të shefit të BE-së për politikë të jashtme dhe siguri Josep Borrell. Në deklaratën...

Bislimi: Borrelli së shpejti fton Kurtin e Vuçiqin për të diskutuar për planin franko-gjerman

para 2 jave - GazetaBlic

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun me Serbinë, Besnik Bislimi, ka folur pas takimit në të cilin është arritur marrëveshja për targat. Ai ka theksuar se pas kësaj marrëveshjeje do të diskutohet për planin...

Borell paralajmëron fazë serioze të dialogut: Nëse njëra palë e bllokon, BE e ndërpret procesin

para 2 jave - Bota Sot

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano ka shpërndarë një deklaratë të lëshuar nga Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell pas arritjes së marrëveshjes për targat në Bruksel me dy kryenegociatorët nga Kosova...

“Kurti-Vuçiqi 2 me 0” / Opinionisti: Kurti është duke e zbutur e duke e larguar nga Kosova presidentin e Serbisë, Vuçiqin

para 2 jave - Bota Sot

Kryediplomati evropian, Josep Borell, i cili ka thënë se Kosova dhe Serbia -nën ndërmjetësim të Bashkimit Evropian - kanë arritur marrëveshje për targat ilegale serbe. Për këtë opinionisti Sulejman Mehazi,...

Bislimi para mediave pas marrëveshjes: Ne i suspendojmë gjobat, Serbia s’prodhon më targa

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryenegociatori kosovar, Besnik Bislimi ka folur pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave. Bislimi tha se sipas kësaj marrëveshjeje, Serbia do të pushojë së lëshuari...

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshjen për targat

para 2 jave - Shqipmedia

Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshjen për targat. Në një takim që lehtësohej nga Bashkimi Evropian, në Bruksel, kryenegociatorët e Kosovës dhe të Serbisë kanë rënë dakord për masat që duhen marrë...

E fundit/ Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Indeks.mk

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për masat që ndihmojnë në shmangie të tensioneve dhe për koncentrim të plotë në propozimin për normalizim të...

Bislimi: Duhet të fillojmë bisedimet për propozimin franko-gjerman

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryenegociatori kosovar, Besnik Bislimi nuk ka treguar asgjë për arritjen e marrëveshjes për targat mes Kosovës dhe Serbisë. Bislimi përmes një cicërime në Twitter tha se pas marrëveshjes së sotme, Kosova...

Besnik Bislimi: Pas marrëveshjes për targat, duhet të vazhdojmë bisedimet intensive për “marrëveshjen e madhe”

para 2 jave - Reporteri

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi është lajmëruar në Tëitter, pas arritjes së marrëveshjes për targat. Bislimi ka shpërndarë postimin e Shefit të Diplomacisë së BE’së, Josep Borrell, ku njoftoi për arritjen...

Marrëveshja për targat, Presidentja Osmani ia jep krejt meritat SHBA’së – s’e përmend fare BE’në

para 2 jave - Reporteri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas arritjes së një marrëveshjeje për targat në Bruksel, në takimin mes kryenegociatorëve, Besnik Bislimit nga Kosova dhe Petar Petkoviç nga Serbia. Në reagimin...

Marrëveshja për targat, zv.kryeministri i Kosovës: Duhet të vazhdojmë bised...

para 2 jave - BalkanWeb

Pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për targat në Bruksel, ka reaguar zëvendëskryeminisitri e njëkohësisht kryenegociatori i palës së Kosovës Besnik Bislimi. Në një shkrim në Twitter,...

Marrëveshja për targat, Vjosa Osmani falenderon SHBA-të

para 2 jave - Albeu

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pasi Prishtina dhe Beogradi arritën marrëveshje për çështjen e targave. Ajo ka falenderuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier dhe Qeverinë Amerikane...

Osmani falënderon SHBA-në për marrëveshjen për targat

para 2 jave - Evropa e Lirë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka falënderuar Ambasadën amerikane në Kosovë për angazhimin e saj në arritjen e marrëveshjes për targat ilegale serbe. “Mbështetja e saj për procesin e dialogut mes...

Marrëveshja për targat, Osmani falenderon ambasadorin e SHBA-së

para 2 jave - Klan

Marrëveshja për targat, Osmani falenderon ambasadorin e SHBA-së Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka falënderuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier dhe qeverinë e SHBA-së, pas arritjes...

Arritja e marrëveshjes për targat, reagon negociatori i Kosovës: Të vazhdojmë bisedimet intensive për propozimin e BE

para 2 jave - Klan

Arritja e marrëveshjes për targat, reagon negociatori i Kosovës: Të vazhdojmë bisedimet intensive për propozimin e BE Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, i cili njëherësh është edhe negociatori...

Bislimi pas marrëveshjes: Duhet vazhduar bisedimet për propozimin e BE-së

para 2 jave - Koha.net

Kryenegociatori i Kosovës për dialogun me Serbinë, Besnik Bislimi, pas arritjes së marrëveshjes deklaroi se tash duhet vazhduar me bisedime intensive, për propozimin e Bashkimit Evropian. Bislimi shkroi...

Osmani falënderon SHBA-në: Mbështetja e tyre është e domosdoshme

para 2 jave - Koha.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka falënderuar ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier dhe qeverinë amerikane për arritjen e marrëveshjes për targat të mërkurën mbrëma në Bruksel. Osmani ka...

Borrell: Kemi marrëveshje Kosovë-Serbi për targat

para 2 jave - TV21

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia -nën ndërmjetësim të Bashkimit Evropian – kanë arritur marrëveshje për targat ilegale serbe. Borrell ka thënë se Kosova do t’iu japë...

Deklarata e Borrell konfirmon që Kosova është pajtuar ta themelojë Asociacionin

para 2 jave - Infokusi

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka lëshuar një deklaratë pas arritjes së marrëveshjes për targat në Bruksel. Në këtë deklaratë, mes tjerash, thuhet gjithashtu se palët e kuptojnë...

Petkoviq: U arrit ajo çka insistoi Beogradi, Kurti pranoi gjithçka që refuzoi më parë

para 2 jave - Infokusi

Petar Pekoviq, kryenegociatori i Beogradit në dialog me Prishtinën, ka folur lidhur me marrëveshjen e arritur për çështjen e targave. Duke shpjeguar detajet e marrëveshjes, Petkoviç është shprehur se,...

Osmani falënderon Hovenierin dhe SHBA-në për marrëveshjen Kosovë-Serbi

para 2 jave - Syri.net Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka falënderuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier dhe Qeverinë Amerikane për angazhimin e tyre aktiv në arritjen e marrëveshjes së sotme në Bruksel. Osmani...

Borell: Serbia nuk lëshon targa ilegale, Kosova nuk i zbaton gjobat

para 2 jave - Syri.net Kosova

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka dhënë detaje për marrëveshjen që është arritur sot në Bruksel mes kryenegociatorëve nga Kosova dhe Serbia, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq....

Borrell jep detajet e para të marrëveshjes Kosovë-Serbi për targat

para 2 jave - Reporteri

Shefi i Diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka ndarë detajet e parë të marrëveshjes që u arrit sonte në Bruksel, për çështjen e targave. Përmes një postimi në Twitter, Borrell ka thënë se...

E fundit/ Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Ditari.mk

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për masat që ndihmojnë në shmangie të tensioneve dhe për koncentrim të plotë në propozimin për normalizim të...

Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi për targat

para 2 jave - NOA

Bruksel- Pas diskutimesh të gjata, arrihet marrëveshja për targat mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel. Kryediplomatët e Kosovës dhe Serbisë Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç u takuan sot në Bruksel për...

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshjen për targat

para 2 jave - Top Channel

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për masat që ndihmojnë në shmangie të tensioneve dhe për koncentrim të plotë në propozimin për normalizim të...

Marrëveshja për targat, Vjosa Osmani anashkalon BE-në: Falenderoj SHBA-në p...

para 2 jave - BalkanWeb

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për targat në Bruksel mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë Osmani meritat për këtë marrëveshje ia ka dhënë Shteteve të Bashkuara...

Dialogu në Bruksel/ Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat, ja çf...

para 2 jave - BalkanWeb

Kosova dhe Serbia, kanë arritur sot marrëveshjen për targat në Bruksel, në një takim që lehtësohej nga BE. Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell, ka bërë të ditur se kryenegociatorët...

Vjosa Osmani falënderon SHBA-të për arritjen e marrëveshjes për targat mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel

para 2 jave - Panorama

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për targat në Bruksel mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë. Ajo falënderon Shtetet e Bashkuara të Amerikës për angazhimin...

Zv/kryeministri i Kosovës: Pas marrëveshjes, duhet të vazhdojnë bisedimet intensive të mbështetur nga Gjermania dhe Franca

para 2 jave - Panorama

Pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për targat në Bruksel, ka reaguar edhe zëvendëskryeminsitri i Kosovës, Besnik Bislimi. Në një deklaratë në Twitter, Bislimi ka thënë se pas dakordësimit,...

Marrëveshja për targat, reagon Osmani, falenderime për SHBA-të, asnjë fjalë për Borrell

para 2 jave - ABC News

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pasi Prishtina dhe Beogradi arritën marrëveshje për çështjen e targave. Ajo ka falenderuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier dhe Qeverinë Amerikane...

Bislimi pas marrëveshjes për targat: Duhet të vazhdojmë me bisedimet për planin franko-gjerman

para 2 jave - Zeri

Kryenegociatori i Kosovës Besnik Bislimi, ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për targat sonte në Bruksel. Bislimi ka thënë se pas marrëveshjes për targat, duhet të vazhdojnë me bisedimet për propozimin...

Bislimi pas arritjes së marrëveshjes: Bisedimet duhet të vazhdojnë për normalizimin e plotë të marrëdhënieve

para 2 jave - OraInfo

Bislimi thotë se bisedimet duhet të vazhdojnë për normalizimin e plotë të marrëdhënieve. Zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Bislimi, ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për targat. Ai tha se bisedimet...

Pas marrëveshjes për targat, Osmani falënderon Hovenierin e ShBA-në

para 2 jave - OraInfo

Osmani pas marrëveshjes për targat falënderon Hovenierin e ShBA-në. Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka falënderuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier dhe Qeverinë e ShBA-së, pas arritjes...

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - OraInfo

Shefi për Politikë të Jashtme i BE-së, Josep Borrell, ka dhënë sihariqin e arritjes së marrëveshjes në mes të Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave. “Shumë i lumtur për të njoftuar se shefat e grupeve...

Besnik Bislimi: Të vazhdohet me bisedime intensive për normalizim të plotë të marrëdhënieve

para 2 jave - Kallxo

Kryenegociatori i Kosovës për dialogun me Serbinë, Besnik Bislimi, ka thënë se pas arritjes së marrëveshjes për targat duhet të vazhdohet me bisedime intensive për propozimin e BE-së për normalizim të...

LAJMI I FUNDIT: Arrihet marrëveshja për targat

para 2 jave - Koha.net

Pala kosovare dhe ajo serbe kanë arritur marrëveshje lidhur me targat, ka konfirmuar përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell. “Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës...

S’ka ende reagim nga Kurti, zëdhënësi shpërndan konferencën e tij në Bruksel

para 2 jave - Infokusi

Ka më shumë se një orë që është njoftuar se është arritur një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave, por ende nuk kemi një reagim nga kryeministri Albin Kurti. Zëdhënësi i Qeverisë,...

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - News33

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për targat, nën ndërmjetësim të Bashkimit Evropian. Negociatat janë zhvilluar në Bruksel mes të dërguarit të...

Lajm i mirë vjen para mesnate nga Brukseli: Arrihet marrëveshja për targat

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për masat që ndihmojnë në shmangie të tensioneve dhe për koncentrim të plotë në propozimin për normalizim të...

Kosova dhe Serbia arritën marrëveshje për targat

para 2 jave - Portalb

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia -nën ndërmjetësim të Bashkimit Evropian – kanë arritur marrëveshje për targat ilegale serbe. Borrell ka thënë se Kosova do t’iu japë...

“Tym i bardhë” në Bruksel, arrihet marrëveshja për targat

para 2 jave - Reporteri

Është arritur marrëveshja për targat në takimin e sotëm në Bruksel, mes Kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimit dhe atij të Serbisë, Petar Petkoviq, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. Lajmin e ka...

E fundit/ Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Redaksia

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për masat që ndihmojnë në shmangie të tensioneve dhe për koncentrim të plotë në propozimin për normalizim të...

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Alsat-M

Kosova dhe Serbia, të mërkurën mbrëma, kanë arritur marrëveshje për targat, në Bruksel. Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell, ka bërë të ditur se kryenegociatorët e Kosovës...

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat, ja çfarë parashikohet

para 2 jave - BalkanWeb

Kosova dhe Serbia, kanë arritur sot marrëveshjen për targat në Bruksel, në një takim që lehtësohej nga BE. Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell, ka bërë të ditur se kryenegociatorët...

Pas marrëveshjes, kjo është kërkesa e Besnik Bislimit

para 2 jave - Bota Sot

Zv/kryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, nuk ka dhënë detaje sa i përket marrëveshjes së fundit të arritur mes Prishtinës zyrtare dhe Beogradit zyrtar, të mërkurën në Bruksel. Megjithatë ai tha se pas...

Osmani reagon pas marrëveshjes për targat

para 2 jave - Bota Sot

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka falënderuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier dhe Qeverinë e ShBA-së, pas arritjes së marrëveshjes për targat. Osmani tha se Hovenier e Qeveria e ShBA-së...

Borrell njofton se në Bruksel është arritur marrëveshja për targat

para 2 jave - Koha.mk

Pala kosovare dhe ajo serbe kanë arritur marrëveshje lidhur me targat, ka konfirmuar përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell. “Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës...

LAJMI I FUNDIT: Arrihet marrëveshja për targat

para 2 jave - Indeks.mk

Pala kosovare dhe ajo serbe kanë arritur marrëveshje lidhur me targat, ka konfirmuar përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell. “Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës...

Osmani falendëron SHBA-në për marrëveshje për targat

para 2 jave - Zeri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për targat sonte në Bruksel. Osmani ka falendëruar SHBA-në për angazhimin për arritjen e kësaj marrëveshje, ndërsa tha se është...

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Klan

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për targat, nën ndërmjetësim të Bashkimit Evropian. Negociatat...

Marrëveshja në Bruksel, Serbia nuk lëshon më targa ilegale, Kosova nuk kërkon riregjistrim të veturave

para 2 jave - Zeri

Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për targat në Bruksel, sipas të cilës Serbia nuk do të lëshojë më targa ilegale dhe Kosova do të ndërpresë veprimet e mëtejshme në lidhje me riregjistrimin e...

Ambasadori Bajrami pas marrëveshjes: Kosova arriti objektivin e saj

para 2 jave - RTK

Për arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi për targat, ka reaguar ambasadori i Kosovës në Bruksel, Agron Bajrami. Në llogarinë e tij në Twitter, ai shkroi se kjo marrëveshje është arritur pas orësh të tëra...

Josep Borell jep lajmin: Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Syri

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për targat, nën ndërmjetësim të Bashkimit Evropian. Negociatat janë zhvilluar në Bruksel mes të dërguarit të...

Josep Borell jep lajmin: Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Syri

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për targat, nën ndërmjetësim të Bashkimit Evropian. Negociatat janë zhvilluar në Bruksel mes të dërguarit të...

Vjosa Osmani: Dua të falënderoj SHBA-në për angazhimin që të arrihej marrëveshja në Bruksel

para 2 jave - Kallxo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka falënderuar Qeverinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe ambasadorin Jeff Hovenier për arritjen e marrëveshjes së sotme në Bruksel Përmes rrjetit Twitter, Osmani...

Pritet takimi Kurti-Vuçiq për diskutimin e propozimit franko-gjerman

para 2 jave - Infokusi

Pas arritjes së marrëveshjes në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave, pritet të ftohen kryeministri Albin Kurti dhe presidenti Aleksandar Vuçiq për të diskutuar në lidhje me propozimin...

Takimi i Bislimit me Petkoviqin e Lajçakun hyn në orën e shtatë, ende s’ka marrëveshje për targat

para 2 jave - Reporteri

Takimi në Bruksel mes Kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij të Serbisë, Petar Petkoviq, me ndërmjetësimin e të dërguarit të Posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav...

Borrell jep detaje, kjo është ujdia: Serbia nuk lëshon targa ilegale, Kosova nuk i zbaton gjobat

para 2 jave - GazetaBlic

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka dhënë detaje për marrëveshjen që është arritur sot në Bruksel mes kryenegociatorëve nga Kosova dhe Serbia, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq....

Bislimi: Pas marrëveshjes së sotme, duhet të vazhdojmë bisedimet intensive për normalizim të plotë të marrëdhënieve

para 2 jave - GazetaBlic

Zëvëndëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi lidhur me çështjen e targave. Përmes një postimi në Twitter, Bislimi ka thënë se pas së mërkurës, duhet...

Ambasadori Bajrami: Arrihet marrëveshja në Bruksel

para 2 jave - GazetaBlic

Ambasadori i Kosovës në Bruksel, Agron Bajrami ka njoftuar se pas orëve të gjata të negociatave ndërmjet përfaqësuesve të Kosovës dhe Serbisë, është arritur një marrëveshje në Bruskel. “Pas orëve të gjata,...

LAJMI I FUNDIT: Arrihet marrëveshja për targat

para 2 jave - Opinion.mk

Pala kosovare dhe ajo serbe kanë arritur marrëveshje lidhur me targat, ka konfirmuar përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell. “Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës...

E fundit/ Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Vizion Plus

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për masat që ndihmojnë në shmangie të tensioneve dhe për koncentrim të plotë në propozimin për normalizim të...

Borrell: Kemi marrëveshje Kosovë Serbi

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell tha se Kosova dhe Serbia arritën marrëveshje lidhur me targat në bisedimet ndërmjet kryenegociatorëve të të dy vendeve. “Me kënaqësi ju...

LAJMI I FUNDIT: Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi në Bruksel

para 2 jave - GazetaBlic

Kryediplomati i BE-së, Josep Borrell, ka njoftuar se Kosova dhe Serbia kanë arritur një marrëveshje mes vete në Bruksel, pas disa orëve të bisedimeve, raporton Paparaci. Ai me anë të një postimi në Twitter...

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Opinion

“Ne kemi nje marrëveshje! Me kënaqësi të njoftoj se kryenegociatorët e #Kosovës dhe #Serbisë nën lehtësimin e BE-së kanë rënë dakord për masat për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm dhe për t’u përqëndruar...

Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi në Bruksel

para 2 jave - Bota Sot

Kryediplomati i BE-së, Josep Borrell, ka njoftuar se Kosova dhe Serbia kanë arritur një marrëveshje mes vete në Bruksel, pas disa orëve të bisedimeve. Ai me anë të një postimi në Twitter tha se “ ne kemi...

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Albeu

Shefi i Politikës së Jashtme të BE’së, Joseph Borrell ka njoftuar se Kosova dhe Serbia kanë arritur një marrëveshje. Borrell përmes një cicërime në Twitter tha se kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë,...

“Tym i bardhë”, Borrell: Ka marrëveshje Kosovë Serbi

para 2 jave - ABC News

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Europian, Josep Borrell ka dhënë lajmin për arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë. Përmes një postimi në twitter, Borrell thekson se dy kryenegociatorët kanë...

“Ngërçi për targat në Kosovë, arrihet marrëveshja në Bruksel”

para 2 jave - ABC News

Ambasadori i Kosovës në Bruksel, Agron Bajrami ka njoftuar se pas orëve të gjata të negociatave ndërmjet përfaqësuesve të Kosovës dhe Serbisë, është arritur një marrëveshje në Bruksel. “Pas orëve të gjata,...

Negociatat në Bruksel mes kryenegociatorëve, Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat. Borrell: Shmangen tensionet

para 2 jave - Panorama

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për targat, nën ndërmjetësim të Bashkimit Evropian. Negociatat janë zhvilluar në Bruksel mes të dërguarit të...

Borrell: Arrihet marrëveshja për targat

para 2 jave - Zeri

Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për targat. këtë e ka konfirmuar Përfaqësuesi i lartë i BE-së Josep Borrell, i cili ka njoftuar se kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, nën lehtësimin e BE-së,...

Arrihet marrëveshje për targat mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Aktuale

Kryediplomati evropian, Josep Borrell ka deklaruar se është arritur marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë sa i përket normalizimit të situatës pas tensioneve të fundit. Marketing Përmes një statusi në Twitter,...

REL: Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Syri

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për targat, nën ndërmjetësim të Bashkimit Evropian. Negociatat janë zhvilluar në Bruksel mes të dërguarit të...

Borrell: Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Kallxo

Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje lidhur me çështjen e targave. Lajmin e ka bërë të ditur Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme Josep Borrell. “Kemi një marrëveshje! Me kënaqësi...

BE ua bën me dije Kosovës dhe Serbisë se i pret ndëshkimi nëse e pengojnë Dialogun tani e tutje

para 2 jave - Gazeta Metro

Përfaqësuesi i Lartë i BE’së Josep Borrell, ka dalë me një komunikatë menjëherë pas arritjes së ujdisë në mes të Kosovës dhe Serbisë duke paralajmëruar për hapat e mëtutjeshëm, e ku theksohet ndëshkimi...

E fundit/ Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Desk.al

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për masat që ndihmojnë në shmangie të tensioneve dhe për koncentrim të plotë në propozimin për normalizim të...

Borrell jep lajmin: Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Java News

Kryediplomati europian, Josep Borrell, ka thënë se Kosova dhe Serbia, nën ndërmjetësim të Bashkimit Europian, kanë arritur marrëveshje për targat ilegale serbe. Borrell ka thënë se Kosova do t’u japë fund...

Bislimi para mediave pas marrëveshjes: Ne i suspendojmë gjobat, Serbia s’prodhon më targa

para 2 jave - Infokusi

Kryenegociatori kosovar, Besnik Bislimi ka folur pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave. Bislimi tha se sipas kësaj marrëveshjeje, Serbia do të pushojë së lëshuari...

Serbia krenohet se Kurti i pranoi të gjitha që i refuzoi të hënën, por këta pranuan të diskutojnë planin franko-gjerman që shtiren se e harruan

para 2 jave - Gazeta Metro

Drejtori i të ashtuquajturës ‘Zyrë për Kosovë e Metohi’, Petar Petkovic, në rolin e kryenegociatorit të mërkurën pas ujdisë për targat u krenua se mbrojtën ca targa dhe se ishte pikërisht vetëm kryeministri...

Arrihet marrëveshje për targat mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Redaksia

Kryediplomati evropian, Josep Borrell ka deklaruar se është arritur marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë sa i përket normalizimit të situatës pas tensioneve të fundit. Përmes një statusi në Twitter, Borrell...

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Nistori

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia – nën ndërmjetësim të Bashkimit Evropian – kanë arritur marrëveshje për targat ilegale serbe. Borrell ka thënë se Kosova do t’iu japë...

Drama e kotë Kurtit, e pranoi Borrellin dhe i pranoi targat

para 2 jave - Infokusi

“Tym i bardhë” nga Brukseli. Marrëveshja për targa është arritur. Lajmin e madh e të shumëpritur e dha Joseph Borrelli, shef i diplomacisë së BE-së, i shumë kritikuar dy ditët e fundit nga kryeministrit...

Bislimi pas marrëveshjes: Duhet të vazhdojmë bisedimet për normalizim të plotë të marrëdhënieve

para 2 jave - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka folur pas arritjes së marrëveshjes në Bruksel sa i përket targave. Përmes një postimi në Twitter, Bislimi ka deklaruar se tashmë duhet të vazhdohet me...

Osmani reagon pas marrëveshjes për targat

para 2 jave - Shenja

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka falënderuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier dhe Qeverinë e ShBA-së, pas arritjes së marrëveshjes për targat. Osmani tha se Hovenier e Qeveria e ShBA-së...

Bislimi pas marrëveshjes: Duhet vazhduar bisedimet për propozimin e BE-së

para 2 jave - Shenja

Kryenegociatori i Kosovës për dialogun me Serbinë, Besnik Bislimi, pas arritjes së marrëveshjes deklaroi se tash duhet vazhduar me bisedime intensive, për propozimin e Bashkimit Evropian. Bislimi shkroi...

Bislimi: Pas marrëveshjes së sotme, duhet të vazhdojmë bisedimet intensive për normalizim të plotë të marrëdhënieve

para 2 jave - Infokusi

Zëvëndëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi lidhur me çështjen e targave.Përmes një postimi në Twitter, Bislimi ka thënë se pas së mërkurës, duhet...

Pajtohen Kosova dhe Serbia për targat

para 2 jave - Gazeta Metro

Është arritur pajtimi në mes të Kosovës dhe Serbisë për targa, ka njoftuar kryediplomati i BE’së, Josep Borrell, shkruan Gazeta Metro. Siç ka thënë përfaqësi i lartë i BEs’ë, Josep Borrel, të dy kryenegoicatorët,...

Bislimi: Borrelli shumë shpejt do ta ftoj Kurtin e Vuçiqin në takim, ne i suspenduam gjobat

para 2 jave - Insajderi.org

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun me Serbinë, Besnik Bislimi, ka thënë se marrëveshja e sotme i hap të gjitha dyert që të fillohet me biseda intensive rreth planit të propozuar nga BE-ja e të mbështetur...

BE-ja pas marrëveshjes: Palët e kuptojnë se duhet zbatuar të gjitha marrëveshjet

para 2 jave - Insajderi.org

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka lëshuar një deklaratë pas arritjes së marrëveshjes për targat në Bruksel. Në këtë deklaratë, mes tjerash, thuhet gjithashtu se palët e kuptojnë...

Çfarë ndodhë nëse njëra palë e bllokon procesin tash e tutje? – Deklarata e plotë e Borrell pas marrëveshjes

para 2 jave - Bild

Shefi i diplomacisë evropiane, Joseph Borrell, pas arritjes së marrëveshjes në Bruksel, ka deklaruar se Kosova dhe Serbia duhet të përqëndrohen në propozimin franko-gjerman, siç u prezentua në shtator...

Petkoviq: I kemi ruajtur targat KM, Kurti pranoi gjithçka që refuzoi ditëve të mëparshme

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryenegociatori i Qeverisë së Serbisë në dialogun me Kosovën, Petar Petkoviq, ka thënë se marrëveshja në Bruksel do të thotë se nuk ka politikë ndëshkuese ndaj serbëve që drejtojnë vetura me targa “KM”...

Lajçak shpreson se sonte do të arrihet një marrëveshje për targat

para 2 jave - Kallxo

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë se shpreson që të mërkurën do të arrihet marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave...

Osmani falënderon ambasadorin amerikan për arritjen e marrëveshjes për targat

para 2 jave - Lajmi.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka falënderuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier dhe Qeverinë e SHBA-së për arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për targat. Përmes një postimi,...

Borrell jep detaje për marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë për targat

para 2 jave - Lajmi.net

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka dhënë detaje për marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë në Bruskel. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Borrell ka bërë të ditur se...

Borrell konfirmon: Serbia ndalon lëshimin e targave, Kosova riregjistrimin e automjeteve

para 2 jave - Shenja

“Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës dhe të Serbisë, nën lehtësimin e BE-së, kanë rënë dakord për masat, për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm dhe për t’u përqendruar plotësisht...

Kjo është ujdia sipas Borell: Serbia nuk lëshon targa ilegale, Kosova nuk i zbaton gjobat

para 2 jave - Infokusi

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka dhënë detaje për marrëveshjen që është arritur sot në Bruksel mes kryenegociatorëve nga Kosova dhe Serbia, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq....

Marrëveshja Kosovë-Serbi, presidentja Osmani falënderon Hovenierin dhe ShBA-të për angazhimin

para 2 jave - Infokusi

Presidentja Vjosa Osmani ka dalë me një reagim pasi Kosova dhe Serbia arritën një marrëveshje për targa në Bruksel, të mërkurën mbrëma.Ajo tha se dëshiron të falënderoj ambasadorin amerikan në Prishtinë,...

Arrihet marrëveshja për targat

para 2 jave - Infokusi

Joseph Borrell ka njoftuar se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshjen për targat. “Ne kemi nje marreveshje! Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e #Kosovës dhe #Serbisë nën lehtësimin e BE-së...

Borrell jep detaje të marrëveshjes për targat

para 2 jave - Infokusi

Është arritur marrëveshja për targat mes Kosovës dhe Serbisë. Jospeh Borrell ka njoftuar se Serbia do të ndalojë së lëshuari targat me emërtimet e qyteteve të Kosovës dhe Kosova do të ndërpresë veprimet...

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Flaka

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për targat, nën ndërmjetësim të Bashkimit Evropian. Negociatat janë zhvilluar në Bruksel mes të dërguarit të...

Lajçak shpreson se sonte do të arrihet një marrëveshje për targat

para 2 jave - InfoShqip

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë se shpreson që të mërkurën do të arrihet marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave...

Borrell: Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - InfoShqip

Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje lidhur me çështjen e targave.Lajmin e ka bërë të ditur Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme Josep Borrell. “Kemi një marrëveshje! Me kënaqësi...

BE njofton se Kosova dhe Serbia e “kuptojnë” se marrëveshjet e kaluara duhet të zbatohen

para 2 jave - Gazeta Metro

Pas arritjes së ujdisë për targa në mes të Kosovës dhe Serbisë, pas bisedimeve maratonike dhe dramave nga kryeministri, Albin Kurti në njërën anë dhe presidenti serb, Aleksandër Vucic në anën tjetër. Menjëherë...

Rritja më e lartë e çmimeve në muajin tetor vërehet te ushqimet

para 2 jave - Lapsi

Bislimi, pas pranimit të qeverisë që të mos jap gjoba: Tash fokusohemi në njohje Kryenegociatori i Kosovës në Bruksel, Besnik Bislimi, ka shkruar në llogarinë e tij në Twitter se pasi u arrit marrëveshja...

LAJMI I FUNDIT: Arrihet marrëveshja për targat

para 2 jave - Tetova Sot

Pala kosovare dhe ajo serbe kanë arritur marrëveshje lidhur me targat, ka konfirmuar përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell. “Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës...

Borell e konfirmon se ka marrëveshje Kosovë- Serbi

para 2 jave - Tetova Sot

Shefi i Politikës së Jashtme të BE’së, Joseph Borrell ka njoftuar se Kosova dhe Serbia kanë arritur një marrëveshje. Borrell përmes një cicërime në Twitter tha se kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë,...

Osmani falënderon SHBA-në për angazhimin rreth marrëveshjes për targat

para 2 jave - Epoka e Re

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka falënderuar Ambasadën amerikane në Kosovë për angazhimin e saj në arritjen e marrëveshjes për targat ilegale serbe. “Mbështetja e saj për procesin e dialogut mes...

Petkoviq: Targat KM ende në qarkullim

para 2 jave - Epoka e Re

Kryenegociatori i Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se pala serbe ka arritur të ruajë paqen dhe stabilitetin, dhe se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti “sonte ka pranuar gjithçka që ka refuzuar në ditët...

Lajçak shpreson në një marrëveshje sonte, Bislimi e Petkoviq konsultohen me Prishtinën e Beogradin

para 2 jave - Bota Sot

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë se shpreson që të mërkurën do të arrihet marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave...

Bislimi e Petkoviqi konsultohen me Prishtinën e Beogradin

para 2 jave - Zeri

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë se shpreson që të mërkurën do të arrihet marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave...

Arrihet marrëveshje për targat mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Lajmi.net

Kryediplomati evropian, Josep Borrell ka deklaruar se është arritur marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë sa i përket normalizimit të situatës pas tensioneve të fundit. Përmes një statusi në Twitter, Borrell...

LAJMI I FUNDIT: Arrihet marrëveshja për targat

para 2 jave - Shenja

Pala kosovare dhe ajo serbe kanë arritur marrëveshje lidhur me targat, ka konfirmuar përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell. “Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës...

Borrell: Nëse njëra bllokon procesin e ndërpres dialogun

para 2 jave - Insajderi.org

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian Peter Stano, ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për targat mes Kosovës dhe Serbisë. Ai ka shpërndarë një deklaratë të shefit të BE-së për politikë të jashtme dhe siguri...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë në Bruksel për të gjetur zgjidhje për targat

para 2 jave - Opinion

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç po takohen në Bruksel, me ndërmjetësimin e të dërguarit evropian për bisedimet ndërmjet të dy vendeve, Miroslav Lajçak, në një...

Çka po ndodh në takimin Bislimi-Petkoviq në Bruksel

para 2 jave - GazetaBlic

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë se shpreson që të mërkurën do të arrihet marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave...

Ca hipokrizi: Osmani pas marrëveshjes për targat falënderon Hovenierin e ShBA’në

para 2 jave - Gazeta Metro

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka falënderuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier dhe Qeverinë e ShBA-së, pas arritjes së marrëveshjes për targat. Osmani tha se Hovenier e Qeveria e ShBA-së...

E fundit/ Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Bild

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për masat që ndihmojnë në shmangie të tensioneve dhe për koncentrim të plotë në propozimin për normalizim të...

Osmani, pas marrëveshjes për targat, falënderon Hovenierin e ShBA-në

para 2 jave - Ekonomia Online

Presidentja Vjosa Osmani e ka falënderuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, dhe Qeverinë e ShBA-së, pas arritjes së marrëveshjes për targat. Osmani tha se Hovenier e Qeveria e ShBA-së patën...

Takimi në Bruksel, Bislimi e Petkoviqi konsultohen me qeveritë për zhvillimet

para 2 jave - Shenja

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë se shpreson që të mërkurën do të arrihet marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave...

Vjosa Osmani pas marrëveshjes për targat falënderon Hovenierin e ShBA-në

para 2 jave - Open-TV

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka falënderuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier dhe Qeverinë e ShBA-së, pas arritjes së marrëveshjes për targat. Osmani tha se Hovenier e Qeveria e ShBA-së...

Ekskluzive|Serbia s`regjistron më vetura me targa ilegale në Kosovë?

para 2 jave - RTK

Qendrat e Kontrollimit Teknik në Kosovë me pronarë serbë, që punojnë me sistem të Serbisë, nuk kryejnë më shërbime që kanë të bëjnë me vazhdimin ose regjistrimet e reja të automjeteve me targat ilegale...

Për çfarë masash janë pajtuar Kosova e Serbia për shmangien e eskalimit të krizës së targave, çka mbeti pa u zgjidhur ende

para 2 jave - Gazeta Metro

Përfaqësuesi i Lartë i BE’së për Politikë të Jashtme dhe të Sigurisë, Josep Borrell, njoftoi se ty dyja palët janë pajtuar për masa për shmangien e eskalimit ndërsa hapat e mëtejmë do të përcaktohen në...

Osmani falënderon Amerikën për arritjen e marrëveshjes në Bruksel

para 2 jave - ATV Live

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për targat në Bruksel mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë Osmani meritat për këtë marrëveshje ia ka dhënë Shteteve të Bashkuara...

Rritja më e lartë e çmimeve në muajin tetor vërehet te ushqimet

para 2 jave - Lapsi

Bislimi, pas pranimit të qeverisë që të mos jap gjoba: Tash fokusohemi në njohje Kryenegociatori i Kosovës në Bruksel, Besnik Bislimi, ka shkruar në llogarinë e tij në Twitter se pasi u arrit marrëveshja...

LAJMI I FUNDIT: Arrihet marrëveshja për targat

para 2 jave - Dosja

Pala kosovare dhe ajo serbe kanë arritur marrëveshje lidhur me targat, ka konfirmuar përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell. “Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës...

Osmani falënderon Amerikën për arritjen e marrëveshjes në Bruksel

para 2 jave - KosovaPress

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për targat në Bruksel mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë Osmani meritat për këtë marrëveshje ia ka dhënë Shteteve të Bashkuara...

Bislimi: Pas marrëveshjes, duhet të vazhdojnë bisedimet intensive të mbështetur nga Gjermania dhe Franca

para 2 jave - KosovaPress

Pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për targat në Bruksel, ka folur zëvendëskryeminsitri, Besnik Bislimi. Në një shkrim në Twitter, Bislimi ka thënë se pas dakordësimit, duhet të vazhdojnë...

Bislmi me një deklaratë të papritur pas marrëveshjes me Serbinë

para 2 jave - Bota Press

Kryenegociatori kosovar, Besnik Bislimi nuk ka treguar asgjë për arritjen e marrëveshjes për targat mes Kosovës dhe Serbisë . Osmani reagon pas arritjes së marrëveshjes për targat Bislimi përmes një cicërime...

Pasi lëshuan pe dhe u pajtuan me propozimin e BE, prononcohet edhe Bislimi nga Brukseli

para 2 jave - Gazeta Metro

Zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Bislimi, ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për targat. Ai tha se bisedimet duhet të vazhdojnë për normalizimin e plotë të marrëdhënieve. “Pas marrëveshjes së...

Osmani falënderon ambasadorin amerikan për arritjen e marrëveshjes për targat

para 2 jave - Revista Kosovarja

Presidentja e Kosovës, , Vjosa Osmani ka falënderuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier dhe Qeverinë e SHBA-së për arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për targat. Përmes një postimi,...

Bislimi: Pas marrëveshjes, duhet të vazhdojnë bisedimet intensive të mbështetur nga Gjermania dhe Franca

para 2 jave - ATV Live

Pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për targat në Bruksel, ka folur zëvendëskryeminsitri, Besnik Bislimi. Në një shkrim në Twitter, Bislimi ka thënë se pas dakordësimit, duhet të vazhdojnë...

LAJMI I FUNDIT: Arrihet marrëveshja për targat

para 2 jave - Lapsi

Pala kosovare dhe ajo serbe kanë arritur marrëveshje lidhur me targat, ka konfirmuar përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell. “Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës...

Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi për çështjen e targave

para 2 jave - Open-TV

Kryediplomati evropian, Josep Borell ka bërë të ditur se është arritur një marrëveshje në mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave. Më herët të mërkurën filloi takimi trepalësh në mes Përfaqësuesit...

Pas marrëveshjes për targat – Vjen reagimi i Besnik Bislimit nga Brukselit

para 2 jave - Insajderi.org

Kryenegociatori kosovar, Besnik Bislimi nuk ka treguar asgjë për arritjen e marrëveshjes për targat mes Kosovës dhe Serbisë . Bislimi përmes postimi në Twitter tha se pas marrëveshjes së sotme, Kosova...

Edhe Besnik Bislimi njofton se është arritur marrëveshja për targat, nuk jep asnjë detaj

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryenegociatori kosovar, Besnik Bislimi nuk ka dhënë asnjë detaje për marrëveshjem për targat mes Kosovës dhe Serbisë, të arritur sot në Bruksel. Bislimi përmes postimi në Twitter tha se pas marrëveshjes...

Pse u shty për dy ditë marrëveshja për targat?

para 2 jave - Ekonomia Online

Më në fund arrihet marrëveshja në Bruksel për targat. Sipas Borrell, Serbia më nuk do të lëshojë targa për qytete të Kosovës dhe Kosova nuk do të vazhdojë të marrë masa të tjera për riregjistrimin e veturave....

Marrëveshja për targat, Bislimi: Në duhet të vazhdojmë bisedimet tona intensive të mbështetura nga Gjermania dhe Franca

para 2 jave - Arbresh

Zëvendëskryeminsitri i Kosovës, Besnik Bislimi ka folur pas arritjes së marrëveshjes për targat mes Kosovës dhe Serbisë. Me anë të një shkrim në Twitter, Bislimi ka thënë se pas dakordësimit, duhet të...

Osmani pas marrëveshjes për targat falënderon Hovenierin e ShBA-në

para 2 jave - Lajm

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka falënderuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier dhe Qeverinë e ShBA-së, pas arritjes së marrëveshjes për targat. Osmani tha se Hovenier e Qeveria e ShBA-së...

Vjosa Osmani falënderon vetëm Hovenierin dhe SHBA-në për marrëveshjen, s’e përmend Borrellin

para 2 jave - Fakti Ditor

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka falënderuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier dhe Qeverinë Amerikane për angazhimin e tyre aktiv në arritjen e marrëveshjes së sotme në Bruksel. Osmani...

Kjo është ujdia sipas Borell!

para 2 jave - Fakti Ditor

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka dhënë detaje për marrëveshjen që është arritur sot në Bruksel mes kryenegociatorëve nga Kosova dhe Serbia, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq....

Ambasadori Bajrami: Arrihet marrëveshja në Bruksel

para 2 jave - Fakti Ditor

Ambasadori i Kosovës në Bruksel, Agron Bajrami ka njoftuar se pas orëve të gjata të negociatave ndërmjet përfaqësuesve të Kosovës dhe Serbisë, është arritur një marrëveshje në Bruskel. “Pas orëve të gjata,...

Kjo është ujdia sipas Borell: Serbia nuk lëshon targa ilegale, Kosova nuk i zbaton gjobat

para 2 jave - Bota Press

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka dhënë detaje për marrëveshjen që është arritur sot në Bruksel mes kryenegociatorëve nga Kosova dhe Serbia, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq....

Osmani reagon pas arritjes së marrëveshjes për targat

para 2 jave - Bota Press

Presidentja Vjosa Osmani ka dalë me një reagim pasi Kosova dhe Serbia arritën një marrëveshje për targa në Bruksel. Ajo falënderon ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier dhe Qeverinë e SHBA-së për...

KOSOVA DHE SERBIA ARRIJNË MARRËVESHJE PËR TARGAT

para 2 jave - KDPolitik

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia -nën ndërmjetësim të Bashkimit Evropian – kanë arritur marrëveshje për targat ilegale serbe. Borrell ka thënë se Kosova do t’iu japë...

Lajçak shpreson në një marrëveshje sonte, Bislimi e Petkoviq konsultohen me Prishtinën e Beogradin

para 2 jave - Infokusi

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë se shpreson që të mërkurën do të arrihet marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave...

Borrell jep detaje për marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë për targat

para 2 jave - Revista Kosovarja

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka dhënë detaje për marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë në Bruskel. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Borrell ka bërë të ditur se...

Borrell jep detaje nga marrëveshja e arritur mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Arbresh

Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për targat. Lajmi u bë i ditur nga Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të jashtme dhe Siguri, Josep Borell, përmes një postimi në Twitter. “Serbia do të...

Osmani pas marrëveshjes për targat falënderon Hovenierin e ShBA-të

para 2 jave - Arbresh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka falënderuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier dhe Qeverinë e ShBA-së, pas arritjes së marrëveshjes për targat. Osmani tha se Hovenier e Qeveria e...

Arrihet marrëveshje për targat mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Press Online

Kryediplomati evropian, Josep Borrell ka deklaruar se është arritur marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë sa i përket normalizimit të situatës pas tensioneve të fundit. Përmes një statusi në Twitter, Borrell...

Borrell jep detaje për marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë për targat

para 2 jave - Press Online

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka dhënë detaje për marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë në Bruskel. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Borrell ka bërë të ditur se...

Arrihet marrëveshja për targat

para 2 jave - ATV Live

Pala kosovare dhe ajo serbe kanë arritur marrëveshje lidhur me targat, ka konfirmuar përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell. “Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës...

Çfarë parasheh marrëveshja Kosovë-Serbi për targa?

para 2 jave - Insajderi.org

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për masat që ndihmojnë në shmangie të tensioneve dhe për koncentrim të plotë në propozimin për normalizim të...

Osmani falënderon Hovenierin dhe SHBA-në për marrëveshjen, por nuk e përmend Borrellin

para 2 jave - Insajderi.org

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka falënderuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier dhe Qeverinë Amerikane për angazhimin e tyre aktiv në arritjen e marrëveshjes së sotme në Bruksel. Osmani...

Marrëveshja për targat – Lajmërohet Borrell

para 2 jave - Insajderi.org

Shefi i Politikës së Jashtme të BE’së, Joseph Borrell ka njoftuar se Kosova dhe Serbia kanë arritur një marrëveshje. Borrell përmes një postimi në Twitter tha se kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë,...

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Populli

Pala kosovare dhe ajo serbe kanë arritur marrëveshje lidhur me targat, ka konfirmuar përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell. “Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës...

LAJMI I FUNDIT: Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Arbresh

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për masat që ndihmojnë në shmangie të tensioneve dhe për koncentrim të plotë në propozimin për normalizim të...

Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi për targat

para 2 jave - Epoka e Re

Pala kosovare dhe ajo serbe kanë arritur marrëveshje lidhur me targat, ka konfirmuar përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell. “Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës...

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Epoka e Re

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për masat që ndihmojnë në shmangie të tensioneve dhe për koncentrim të plotë në propozimin për normalizim të...

LAJMI I FUNDIT: Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi në Bruksel

para 2 jave - Lajm

Ai me anë të një postimi në Twitter tha se “ne kemi një marrëveshje”. “Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë nën lehtësimin e BE-së kanë rënë dakord për masat për të shmangur...

LAJMI I FUNDIT: Arrihet marrëveshja për targat

para 2 jave - Almakos

Pala kosovare dhe ajo serbe kanë arritur marrëveshje lidhur me targat, ka konfirmuar përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell. “Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës...

Arrihet marrëveshja për targat

para 2 jave - KosovaPress

Pala kosovare dhe ajo serbe kanë arritur marrëveshje lidhur me targat, ka konfirmuar përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell. “Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës...

Borrell jep detaje të marrëveshjes për targat

para 2 jave - Bota Press

Shefi i Politikës së Jashtme të BE’së, Joseph Borrell ka njoftuar se Kosova dhe Serbia kanë arritur një marrëveshje. Arrihet marrëveshja në Bruksel Borrell përmes një cicërime në Twitter tha se kryenegociatorët...

Arrihet marrëveshja në Bruksel

para 2 jave - Bota Press

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për masat që ndihmojnë në shmangie të tensioneve dhe për koncentrim të plotë në propozimin për normalizim të...

LAJMI I FUNDIT: Pajtohen Kosova dhe Serbia për targat

para 2 jave - Gazeta Metro

Është arritur pajtimi në mes të Kosovës dhe Serbisë për targa, ka njoftuar kryediplomati i BE’së, Josep Borrell, shkruan Gazeta Metro. “Me gëzim iu njoftojmë se dy kryenegociatoret e Kosovës dhe Serbisë...

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - Revista Kosovarja

Joseph Borrell ka njoftuar se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshjen për targat. “Ne kemi nje marreveshje! Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e #Kosovës dhe #Serbisë nën lehtësimin e BE-së...

E FUNDIT/ Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

para 2 jave - FaxWeb

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për masat që ndihmojnë në shmangie të tensioneve dhe për koncentrim të plotë në propozimin për normalizim të...

Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi për targat

para 2 jave - Insajderi.org

Kryediplomati evropian, Josep Borell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për masat që ndihmojnë në shmangie të tensioneve dhe për koncentrim të plotë në propozimin për normalizim të...

Borrell njofton se në Bruksel është arritur marrëveshja për targat

para 2 jave - Ekonomia Online

Pala kosovare dhe ajo serbe kanë arritur marrëveshje lidhur me targat, ka konfirmuar përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell. “Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës...

Bajqinovci: Si ndodhi që Borrell u pajtua me Serbinë e jo me Kosovën

para 2 jave - Infokusi

Deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci thotë se pyetje kryesore në zhvillimet e fundit është “si ndodhi që Borrell u pajtua me Serbinë”. “Si ndodhi që Borrell u pajtua me Serbinë që nga deklarata e përbashkët...

Bislimi e Petkoviqi konsultohen me Prishtinën e Beogradin

para 2 jave - Lapsi

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë se shpreson që të mërkurën do të arrihet marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave...

Vazhdon takimi tre palësh në Bruksel

para 2 jave - Redaksia

Më herët të mërkurën, Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak ka bërë të ditur se takimi në mes tij dhe kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq...

Takimi në Bruksel, Bislimi e Petkoviqi konsultohen me qeveritë për zhvillimet

para 2 jave - Arbresh

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë se shpreson që të mërkurën do të arrihet marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave...

Dita e fundit për marrëveshje, detaje të reja nga takimi Bislimi – Petkoviq në Bruksel

para 2 jave - Bota Press

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë se shpreson që të mërkurën do të arrihet marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave...

Vazhdon takimi maratonik Bislimi-Petkovic: Po marrin udhëzime nga shefat e tyre në Prishtinë e Beograd

para 2 jave - Gazeta Metro

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë se shpreson që të mërkurën do të arrihet marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë në Bruksel për të gjetur zgjidhje për targat e makinave

para 2 jave - Panorama

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç po takohen në Bruksel, me ndërmjetësimin e të dërguarit evropian për bisedimet ndërmjet të dy vendeve, Miroslav Lajçak, në një...

Gjermania: Kosova të tregojë vetëpërmbajtje për targat, të futet në agjendë Asociacioni

para 2 jave - Syri

Qeveria Federale e Gjermanisë i ka bërë thirrje Republikës së Kosovës që të tregojë vetëpërmbajtje në mosmarrëveshjen e saj për targat ilegale. Sipas Reutersit në versionin gjerman, Qeveria Federale e...

Marrëveshja për targat – Dalin deklaratat e para nga takimi Lajçak-Bislimi-Petkoviq

para 2 jave - Ekonomia Online

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë se shpreson që të mërkurën do të arrihet marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave...

Bilçik: Topi është në duart e Kosovës, presim veprime për çështjen e targave

para 2 jave - Ekonomia Online

Eurodeputeti sllovak, Vladimir Bilçik, ka vlerësuar se drejt arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për targat, Bashkimi Evropian pret që autoritetet kosovare të ndërmarrin veprime konkrete....

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë në Bruksel për të gjetur zgjidhje për targat e makinave

para 2 jave - Java News

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç po takohen në Bruksel, me ndërmjetësimin e të dërguarit evropian për bisedimet ndërmjet të dy vendeve, Miroslav Lajçak, në një...

Lajçak shpreson në arritjen e një marrëveshjeje për targat

para 2 jave - Insajderi.org

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë se shpreson që të mërkurën do të arrihet marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave...

Gjermania: Kosova të tregojë vetëpërmbajtje për targat, të futet në agjendë Asociacioni

para 2 jave - Syri.net Kosova

Qeveria Federale e Gjermanisë i ka bërë thirrje Republikës së Kosovës që të tregojë vetëpërmbajtje në mosmarrëveshjen e saj për targat ilegale. Sipas Reutersit në versionin gjerman, Qeveria Federale e...

Nis takimi trepalësh për targat në Bruksel

para 2 jave - Top Channel

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar nisjen e takimit trepalësh për çështjen e targave. Kosova përfaqësohet nga kryenegociatori, Besnik Bislimi,...

Kurti kërkon planin franko-gjerman

para 2 jave - Klan

Kurti kërkon planin franko-gjerman BE heq nga agjenda liberalizimin e vizave Kosova është e gatshme që të diskutojë për planin franko-gjerman me Serbinë sa më shpejt që të jetë e mundur, ka deklaruar kryeministri...

Nis takimi trepalësh për targat në Bruksel

para 2 jave - TV21

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar nisjen e takimit trepalësh për çështjen e targave. Kosova përfaqësohet nga kryenegociatori, Besnik...

VOA: Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë në Bruksel për të gjetur zgjidhje për targat e makinave

para 2 jave - Bota Sot

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç po takohen në Bruksel, me ndërmjetësimin e të dërguarit evropian për bisedimet ndërmjet të dy vendeve, Miroslav Lajçak, në një...

Kryeministri Kurti deklaroi se Kosova e Serbia kanë pasur tetë opsione në tavolinë nga BE-ja, gjatë muajve të dialogut

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Kryeministri, Albin Kurti ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë pasur tetë opsione në tavolinë nga BE-ja përgjatë muajve të dialogimit. Ai këtë ua tha ministrave gjatë mbledhjes së Qeverisë, por u pyet sërish...

Nis takimi trepalësh për targat në Bruksel

para 2 jave - Albeu

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar nisjen e takimit trepalësh për çështjen e targave. Kosova përfaqësohet nga kryenegociatori, Besnik...

Takimi trepalësh për targat në Bruksel, Lajçak: Shpresoj të gjendet një zgjidhje

para 2 jave - Syri

Po vazhdon takimi mes kryenegociatorëve, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq në Bruksel. Kjo u bë e ditur nga i dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Në një shkrim në...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë në Bruksel për të gjetur zgjidhje për targat e makinave

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç po takohen në Bruksel, me ndërmjetësimin e të dërguarit evropian për bisedimet ndërmjet të dy vendeve, Miroslav Lajçak, në një...

Nis takimi Lajçak-Bislimi-Petkoviq

para 2 jave - Koha.net

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, shkroi në Twitter se ka nisur takimi në Bruksel me negociatorin e Kosovës, Besnik Bislimi dhe atë serb, Petar Petkoviq. Ai tha...

Kurtit i bien në mend këshillat amerikane, i kthehet ambasadorit Hovenier

para 2 jave - Bota Press

Kryeministri Albin Kurti është mbështetur krejtësisht tek ambasadori amerikan pas mospajtimeve me shefin e diplomacisë evropiane Josep Borell. Ai dje tha se 48 orëshin ia dha ambasadorit amerikan dhe se...

Lajçak: Kam shpresë për gjetjen e një zgjidhje sot

para 2 jave - Syri.net Kosova

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar për takimin që po vazhdon të mbahet në Bruksel mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij të Serbisë, Petar Petkoviq....

Lajçak takon kryenegociatorët: Sinqerisht shpresoj të gjejmë zgjidhje sot

para 2 jave - Reporteri

Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka pritur në takim zëvendëskryeministrin e Kosovës Besnik Bisilimi dhe kryenegociatorin e Serbisë, Petar Petkoviq. Lajçak,...

Del foto nga takimi Bislimi-Petkoviq në Bruksel, Lajçak: Kam shpresë për gjetjen e një zgjidhje sot

para 2 jave - OraInfo

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar për takimin që po vazhdon të mbahet në Bruksel mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij të Serbisë, Petar Petkoviq...

Fillon takimi në Bruksel, Lajçak shpreson për zgjidhje sot

para 2 jave - Kallxo

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se ka filluar takimi mes zëvëndëskryeministrit të Kosovës për dialog, Besnik Bislimi...

Vazhdon takimi në Bruksel, Lajçak: Kam shpresë për gjetjen e një zgjidhje sot

para 2 jave - Bota Sot

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar për takimin që po vazhdon të mbahet në Bruksel mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij të Serbisë, Petar Petkoviq....

Dialogu Kosovë-Serbi, Lajçak: Bisedimet në vazhdim, shpresë për zgjidhje për të de-përshkallëzuar tensionet

para 2 jave - Ora news

Përfaqësuesi Special i BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor përmes një posimi në rrjetine tij social Twitter shkruan se ka shpresë për “një zgjidhje...

Lajçaku pret në takim Bislimin e Petkoviqin, pret zgjidhje për depërshkallëzim të tensioneve

para 2 jave - GazetaBlic

Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav lajçak ka bërë të ditur se do të mirëpres në takim kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq si vazhdim i takimeve...

Targat, së shpejti nis takimi mes Bislimit e Petkoviqit në Bruksel

para 2 jave - Bota Sot

Takimi mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij serb, Petar Petkoviq në Bruksel, po pritet të fillojë. Kështu ka thënë shefi i kabinetit të Bislimit, Klisman Kadiu. “Nuk e di nëse takimet...

Nis takimi Bislimi – Petkoviq, Lajçaku shpreson të ketë marrëveshje

para 2 jave - Zeri

Ka nisur në Bruksel takimi mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij serb, Petar Petkoviq, i ndërmjetësuar nga emisari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak. Lajçaku shpreson që të ketë...

Targat, së shpejti nis takimi mes Bislimit e Petkoviqit në Bruksel

para 2 jave - Syri.net Kosova

Takimi mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij serb, Petar Petkoviq në Bruksel, po pritet të fillojë. Kështu ka thënë për Klankosova.tv, shefi i kabinetit të Bislimit, Klisman Kadiu. “Nuk...

Pas dy orë bisedimesh, Bislimi dhe Petkoviq shkojnë në pauzë

para 2 jave - Epoka e Re

Pas dy orë bisedimesh në Bruksel mes negociatorëve të Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe  Petar Petkoviq, me ndërmjetësimin e BE-së, ka pasuar pauza. Së shpejti pritet vazhdimi i dialogut në formatin...

Kurti: Borrell u tregua i njëanshëm/ “Hoqi nga tryeza e bisedimeve propozimin franko-gjerman”

para 2 jave - Vizion Plus

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka akuzuar përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian, Josep Borrell se është treguar i njëanshëm në bisedimet e Brukselit. Ai u shpreh se Borrell e kishte hequr nga...

Nis takimi trepalësh për targat në Bruksel

para 2 jave - Lajmi.net

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar nisjen e takimit trepalësh për çështjen e targave. Kosova përfaqësohet nga kryenegociatori, Besnik...

Adresimi i kryeministrit Kurti në mbledhjen e qeverisë

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur sot para kabinetit qeveritar në nisje të mbledhjes së qeverisë, përcjell Syri.net Kosova Shefi i qeverisë ka njoftuar për takimet që pati në Bruksel, duke...

Diskutimi për targat/ Së shpejti nis takimi mes Bislimit e Petkoviqit në Bruksel

para 2 jave - GazetaBlic

Takimi mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij serb, Petar Petkoviq në Bruksel, po pritet të fillojë. Kështu ka thënë për Klankosova.tv, shefi i kabinetit të Bislimit, Klisman Kadiu. “Nuk...

Kosova dhe Serbia përpjekje për marrëveshje dhe sot në Bruksel/ Stano: Taki...

para 2 jave - BalkanWeb

Bashkimi Evropian ka konfirmuar se sot në Bruksel do të ketë një takim në mes kryenegociatorëve Besnik Bislimi nga Kosova dhe Petar Petkovic nga Serbia. Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano në një konferencë...

Dalin pamje nga takimi Bislimi-Petkoviq në Bruksel, Lajçak: Kam shpresë për gjetjen e një zgjidhje sot

para 2 jave - Infokusi

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar për takimin që po vazhdon të mbahet në Bruksel mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij të Serbisë, Petar Petkoviq....

Normalizimi i marrëdhënieve me Serbinë/ Albin Kurti: Propozimi franko-gjerm...

para 2 jave - BalkanWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, kërkoi të mërkurën që plani i Francës dhe Gjermanisë, i përkrahur nga BE-ja, të vendoset në tryezë “një orë e më parë”. Ky plan, sipas raportimeve, është një propozim...

Filloi takimi trepalësh për targat në Bruksel

para 2 jave - ATV Live

I dërguari i posaçëm Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka informuar se ka nisur takimi takimi tre palësh për çështjen e targave në Bruksel. Kosova po përfaqësohet nga Besnik...

Tentohet takim për targat mes kryenegociatorëve/ Italia: Hajdeni ta zgjidhim në Romë

para 2 jave - Top Channel

Një tjetër takim për zgjidhjen e ngërçit në targave po tentohet po tentohet në Bruksel mes Kosovës e Serbisë, këtë radhë në nivel kryenegociatorësh. Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç, nën ndërmjetësimin...

NZZ: Përsëri amerikanët po e ndihmojnë BE’në nga rrëmuja në Kosovë

para 2 jave - Reporteri

Foto ilustruese “Tetë orë negociata mes Serbisë dhe Kosovës, dhe rezultati? Asgjë”, shkruan Neue Zurcher Zeitung. Gazeta prestigjoze zvicerane shkruan se pas takimit, “Josep Borrell, i cili ishte në disponim...

Nis takimi trepalësh për targat në Bruksel

para 2 jave - Insajderi.org

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar nisjen e takimit trepalësh për çështjen e targave. Kosova përfaqësohet nga kryenegociatori, Besnik...

Kurti mbështeti për ‘muri’ Vuçiqin dhe Borellin – vlerësohet lart paraqitja e tij në Bruksel!

para 2 jave - Bota Sot

Me 21 nëntor, në Bruksel u mbajt një takim urgjent, ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, por që rezultoi pa marrëveshje. Ky takim u organizua nga kryediplomati evropian,...

Targat, së shpejti nis takimi mes Bislimit e Petkoviqit në Bruksel

para 2 jave - Infokusi

Takimi mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij serb, Petar Petkoviq në Bruksel, po pritet të fillojë. Kështu ka thënë, shefi i kabinetit të Bislimit, Klisman Kadiu. “Nuk e di nëse takimet...

Kurti: Propozimi franko-gjerman të vendoset në tryezë një orë e më parë

para 2 jave - ABC News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, kërkoi të mërkurën që plani i Francës dhe Gjermanisë, i përkrahur nga BE-ja, të vendoset në tryezë “një orë e më parë”. Ky plan, sipas raportimeve, është një propozim...

Tensionet, Albin Kurti: Propozimi për marrëveshjen finale duhet të merret seriozisht

para 2 jave - Syri

(E plotësuar) Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vendit në konferencë është pyetur nga gazetarët për detaje të atyre tetë opsioneve që i përmendi gjatë mbledhjes me kabinetin. Kurti tha se ka menduar...

Del foto nga takimi Bislimi-Petkoviq në Bruksel, Lajçak: Kam shpresë për gjetjen e një zgjidhje sot

para 2 jave - Fakti Ditor

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar për takimin që po vazhdon të mbahet në Bruksel mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij të Serbisë, Petar Petkoviq....

Adresimi i Kryeministrit Kurti në mbledhjen e Qeverisë

para 2 jave - Bota Sot

Sot para nesh kemi një mbledhje shumë të rëndësishme të Qeverisë. Ndër të tjera në rend të ditës kemi dy projektligje të cilat janë tejet të nevojshme. Pas një pune të gjatë dhe të kujdesshme, po sjellim...

Filloi takimi trepalësh për targat në Bruksel

para 2 jave - KosovaPress

I dërguari i posaçëm Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka informuar se ka nisur takimi trepalësh për çështjen e targave në Bruksel. Kosova po përfaqësohet nga Besnik Bislimi,...

Kurti: Propozimi franko-gjerman të vendoset në tryezë një orë e më parë

para 2 jave - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, kërkoi të mërkurën që plani i Francës dhe Gjermanisë, i përkrahur nga BE-ja, të vendoset në tryezë “një orë e më parë”. Ky plan, sipas raportimeve, është një propozim...

Fillon takimi Bislimi-Petkovic, dalin pamjet e para

para 2 jave - Gazeta Metro

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar për takimin që po vazhdon të mbahet në Bruksel mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij të Serbisë, Petar Petkovic....

Nis takimi tripalësh në Bruksel, Lajçak: Shpresoj të gjendet një zgjidhje për uljen e tensioneve

para 2 jave - FaxWeb

Ka nisur takimi mes kryenegociatorëve, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq në Bruksel. Kjo u bë e ditur nga i dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Në një shkrim në Twitter,...

”Borrell iu përshtat Serbisë”, Kurti: Qëllimi i madh u hoq nga axhenda

para 2 jave - Aktuale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas mbledhjes së qeverisë, teksa ka folur për takimin që u zhvillua në Bruksel, tha se shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ndryshoi premisën...

Lajçaku pret në takim Bislimin e Petkoviqin, pret zgjidhje për normalizim të marrëdhënieve

para 2 jave - Arbresh

Përfaqësuesi i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka pritur në takim zëvendëskryeministrin e Kosovës, Besnik Bisilimi dhe kryenegociatorin e Serbisë, Petar Petkoviq. Përmes një postimi në...

Nis takimi Bislimi – Petkoviq, Lajçaku shpreson të ketë marrëveshje

para 2 jave - Ekonomia Online

Ka nisur në Bruksel takimi mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij serb, Petar Petkoviq, i ndërmjetësuar nga emisari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak. Lajçaku shpreson që të ketë...

Stano: Bislimi dhe Petkoviq u ftuan për një rrugëdalje nga situata për targat në frymë evropiane

para 2 jave - Syri.net Kosova

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka thënë se zëvendëskryeministri Besnik Bisilimi dhe kryenegociatori serb, Petar Petkoviq, shkuan në Bruksel me ftesë të institucioneve evropiane. Ai, në një konferencë...

Vazhdon takimi në Bruksel, Lajçak: Kam shpresë për gjetjen e një zgjidhje sot

para 2 jave - Bota Press

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar për takimin që po vazhdon të mbahet në Bruksel mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij të Serbisë, Petar Petkoviq....

Stano: Bislimi dhe Petkoviq u ftuan për një rrugëdalje nga situata për targat në frymë evropiane

para 2 jave - Reporteri

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka thënë se zëvendëskryeministri Besnik Bisilimi dhe kryenegociatori serb, Petar Petkoviq, shkuan në Bruksel me ftesë të institucioneve evropiane. Ai, në një konferencë...

Nis takimi i Lajçakut me Bislimin dhe Petkoviqin: Kam shpresë për gjetjen e një zgjidhje sot

para 2 jave - Epoka e Re

Emisari i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar për takimin që është duke u mbajtur  në Bruksel në mes të kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij...

​”Borrell iu përshtat Serbisë”, Kurti: Qëllimi i madh u hoq nga axhenda

para 2 jave - Opinion

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas mbledhjes së qeverisë, teksa ka folur për takimin që u zhvillua në Bruksel, tha se shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ndryshoi premisën...

BE-ja fton Kosovën e Serbinë që “në frymë evropiane” të zgjidhin “krizën më të madhe ndër vite”

para 2 jave - Zeri

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka thënë se zëvendëskryeministri Besnik Bisilimi dhe kryenegociatori serb, Petar Petkoviq, shkuan në Bruksel me ftesë të institucioneve evropiane. Ai, në një konferencë...

Kurti akuza Brukselit për çështjen e pagjeturve: U dakorduam për tekstin, s’po e përmendin

para 2 jave - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në një konferencë për media shpalosi “një zhvillim interesant” në takimin e 18 gushtit në Bruksel. Ai tha se në këtë takim janë marrë vesh për tekstin për të pagjeturit,...

BE-ja fton Kosovën e Serbinë që “në frymë evropiane” të zgjidhin “krizën më të madhe ndër vite”

para 2 jave - Koha.net

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar se të dy kryenegociatorët i janë përgjigjur pozitivisht ftesës për takim. Ai ka thënë në konferencën për media të mërkurën se BE-ja pret nga dy...

Kurti: Brukseli nuk e përmend dakordimin e 18 gushtit për të pagjeturit

para 2 jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti duke folur për zhvillimet që rrodhën nga takimi i fundit në Bruksel, iu kthye një takimi tjetër, të 18 gushtit, duke përmendur dakordimin e palëve për marrëveshjen e...

Kurti: Bislimi është në Bruksel për targat, për planin franko-gjerman të diskutojmë “një orë e më parë”

para 2 jave - ATV Live

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se zëvendëskryeministri i parë Besnik Bislimi është në Bruksel për targat. Ai në një konferencë për medie, ka deklaruar se Bislimi është atje pasi...

Stano: Bislimi dhe Petkoviq u ftuan për një rrugëdalje nga situata për targat në frymë evropiane

para 2 jave - Bota Sot

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka thënë se zëvendëskryeministri Besnik Bisilimi dhe kryenegociatori serb, Petar Petkoviq, shkuan në Bruksel me ftesë të institucioneve evropiane. Ai, në një konferencë...

Kurti: Propozimi franko-gjerman të vendoset në tryezë një orë e më parë

para 2 jave - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, kërkoi të mërkurën që plani i Francës dhe Gjermanisë, i përkrahur nga BE-ja, të vendoset në tryezë "një orë e më parë". Ky plan, sipas raportimeve, është një propozim...

Nga negociatat 8 orëshe deri te largimi i liberalizimit të vizave nga agjenda – gjithçka çfarë ndodhi pas takimit tre palësh në Bruksel

para 2 jave - Infokusi

“Takimi urgjent”, i thirrur nga kryediplomati evropian, Josep Borrell, u bë për shkak të tensionimit të situatës në veri, shkruan Gazeta Infokus. Borrell kërkoi nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti...

Stano: Bislimi dhe Petkoviq sot në Bruksel, u ftuan për të gjetur një zgjidhje për targat në frymë evropiane

para 2 jave - Infokusi

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka thënë se zëvendëskryeministri Besnik Bisilimi dhe kryenegociatori serb, Petar Petkoviq, shkuan në Bruksel me ftesë të institucioneve evropiane. Ai, në një konferencë...

Kurti: Serbia nuk e nënshkroi marrëveshjen për të pagjeturit, BE-ja nuk e kritikoi

para 2 jave - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se në takimin më 18 gusht në Bruksel janë dakorduar për tekstin për marrëveshjen për të pagjeturit, për të zhdukurit me dhunë. Ai tha se mungojnë vetëm nënshkrimet,...

Kurti s'lejon pazare me serbët e larguar nga institucionet, 'godet' sërish Borrellin

para 2 jave - Syri.net Kosova

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar mbledhjen e radhës. Kjo mbledhje ka filluar me deklarimin e kryeministrit Albin Kurti. Kurti foli në lidhje me zhvillimet e ditës së hënë në takimin e tij me presidentin...

'Është koha e hapave të mëdhenj', ja çfarë po paralajmëron Kurti

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka konfirmuar se zëvendëskryeministri i parë i vendit Besnik Bislimi ka udhëtuar në Bruksel për targat. Në konferencën e mbajtur pas mbledhjes së Qeverisë, Kurti deklaroi...

Kurti: Tetë opsione ishin në tavolinë për targat, tri ishin të pranushme për ne

para 2 jave - Insajderi.org

Të paktën tetë propozime për zgjdhjen e çështjes së targave janë bërë në gjashtë muajt e fundit. Këtë e ka zbuluar sot kryeministri Albin Kurti në konferencën për media pas mbledhjes së qeverisë. Pavarësisht...

Së shpejti nis takimi mes Bislimit e Petkoviqit në Bruksel për targat

para 2 jave - Ekonomia Online

Takimi mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij serb, Petar Petkoviq në Bruksel, po pritet të fillojë. Kështu ka thënë për Klankosova.tv, shefi i kabinetit të Bislimit, Klisman Kadiu. “Nuk...

Kurti për takimin me Vuçiçin në Bruksel: Shkova për marrëveshjen finale

para 2 jave - Opinion

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas mbledhjes së qeverisë, ka folur në lidhje me takimin që pati në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ndërmjetësuar nga i dërguari i Posaçëm për dialogun,...

“Dola i fundit nga ndërtesa”, Kurti zbulon propozimin e fundit që iu bë në ...

para 2 jave - BalkanWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen e sotme të qeverisë ka folur sërish për dështimin e negociatave të së hënës në Bruksel. Kurti ka thënë se në ftesën që e kishte pranuar për takimin në Bruksel,...

Kurti: Bislimi është në Bruksel për targat, jemi të për planin franko-gjerman të diskutojmë “një orë e më parë”

para 2 jave - Zhurnal

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se zëvendëskryeministri i parë Besnik Bislimi është në Bruksel për targat. Ai në një konferencë për medie, ka deklaruar se Bislimi është atje pasi...

Bislimi udhëtoi për në Bruksel

para 2 jave - ATV Live

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të takohet me kryenegociatorin serb, Petar Petkoviq. Lajmin për KosovaPress e ka konfirmuar shefi i kabinetit të Bislimit,...

“Mungojnë vetëm nënshkrimet”/ Kurti flet për një marrëveshje në Bruksel, Serbia s’është e gatshme

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri Albin Kurti ka bërë të ditur se në Bruksel në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi kishin rënë dakord për një marrëveshje për të pagjeturit, por se Beogradi nuk ishte i gatshëm. Ai, në një konferencë...

Kurti: Tani s’është koha për ambicie të vogla, por për hapa të mëdhenj

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se po bëjnë përpjekje maksimale për marrëveshje për targat, megjithatë, shtoi se tani nuk është koha për ambicie të vogla, por hapa të mëdhenj. Kurti, në konferencë...

Dështimi i negociatave për targat, Kurti: I kishim tetë opsione nga BE-ja në tavolinë, Serbisë s’i binte tamam asnjëri

para 2 jave - Albeu

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë pasur tetë opsione në tavolinë nga BE-ja përgjatë muajve të dialogimit. Ai këtë ua tha ministrave gjatë mbledhjes së Qeverisë, por...

Kurti: I kishim tetë opsione nga BE-ja në tavolinë, Serbisë s’i binte tamam asnjëri

para 2 jave - Zeri

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë pasur tetë opsione në tavolinë nga BE-ja përgjatë muajve të dialogimit. Ai këtë ua tha ministrave gjatë mbledhjes së Qeverisë, por u pyet sërish...

Kurti: Bislimi është në Bruksel për targat, për planin franko-gjerman të diskutojmë “një orë e më parë”

para 2 jave - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se zëvendëskryeministri i parë Besnik Bislimi është në Bruksel për targat. Ai në një konferencë për medie, ka deklaruar se Bislimi është atje pasi...

E konfirmon Kurti: Bislimi udhëtoi për në Bruksel për të diskutuar për targat

para 2 jave - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar në lidhje me udhëtimin e zv/kryeministrit Besnik Bislimi për në Bruksel. Kurti ka deklaruar se udhëtimi i Bislimit për në Bruksel lidhet pikërisht me...

Kurti: Jemi të gatshëm që propozimi i BE-së, i mbështetur nga Franca e Gjermania të vendoset në tryezë

para 2 jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti teksa ka folur për procesin e dialogut Kosovë-Serbi, ka thënë se ai është i gatshëm që propozimi i Bashkimit Evropian i mbështetur nga Franca dhe Gjermania të vendoset...

Besnik Bislimi udhëton për Bruksel

para 2 jave - Syri.net Kosova

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, tashmë ka udhëtuar për në Bruksel. Këtë për Klankosova.tv e bëri të ditur Klisman Kadiu, shefi i kabinetit të Bislimit. “Mundem të konfirmoj që zëvendëskryeministri...

Kurti: Serbisë s’i binte tamam asnjëri nga tetë opsionet e BE-së që ishin në tavolinë

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë pasë tetë opsione në tavolinë nga BE-ja përgjatë muajve të dialogimit. Ai këtë ua tha ministrave gjatë mbledhjes së Qeverisë, por u pyet sërish...

Kurti për marrëveshjen me Serbinë: Nuk është koha e ambicieve të vogla, por e hapave të mëdhenj

para 2 jave - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se po bëhen përpjekje për arritjen e marrëveshjes për targa. Megjithatë, theksoi se tani nuk wshtw koha e ambicieve të vogla në dialog, por duhen hapa të mëdhenj....

Kurti: Bislimi është në Bruskel për të zhvilluar takime me Lajçakun dhe Petkoviqin për targat

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se sot zëvendëskryeministri i parë Besnik Bislimi është në Bruksel për targat. Ai, në një konferencë për media, ka deklaruar se Bislimi është atje...

Kurti për marrëveshjen me Serbinë: Nuk është koha e ambicieve të vogla, por e hapave të mëdhenj

para 2 jave - ATV Live

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se po bëhen përpjekje për arritjen e marrëveshjes për targa. Megjithatë, theksoi se tani nuk wshtw koha e ambicieve të vogla në dialog, por duhen hapa të mëdhenj....

Kurti: I kishim tetë opsione nga BE-ja në tavolinë, Serbisë s’i binte tamam asnjëri

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë pasur tetë opsione në tavolinë nga BE-ja përgjatë muajve të dialogimit për çështjen e targave. Ai këtë ua tha ministrave gjatë mbledhjes së qeverisë,...

Kurti: Borrelli më kërkoi pezullim të vendimit për targat dhe garanci për Asociacionin

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë gjatë mbledhjes së Qeverisë se Shefi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka kërkuar pezullimin e vendimit për targat si...

Kurti: Borrell zhduku nga tavolina propozimin franko-gjerman

para 2 jave - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, edhe gjatë ditës së sotme ka dhënë detaje të reja për takimin e së hënës me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq në kryeqendrën evropiane, Bruksel. Në mbledhjen e qeverisë,...

Këto janë të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e Qeverisë

para 2 jave - Arbresh

Në rend të ditës kemi dy projektligje të cilat janë tejet të nevojshme. Pas një pune të gjatë dhe të kujdesshme, po sjellim për miratim Projektligjin për Zyrtarët Publik dhe Projektligjin për Pagat në...

“Dola i fundit nga ndërtesa”, Kurti zbulon propozimin e fundit që iu bë në Bruksel: E refuzoi Serbia

para 2 jave - OraInfo

Kryeminisri i Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka folur sërish për dështimin e negociatave të së hënës në Bruksel . Kurti ka thënë se në ftesën që e kishte pranuar për takimin në Bruksel,...

Kurti zbardh negociatat me BE-në në Bruksel për targat, fajëson Vuçiçin për mungesën e marrëveshjes, akuza edhe për Borrell

para 2 jave - Top Channel

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti thotë se për çështjen e targave ka pasur tetë mundësi zgjedhjeje dhe fajëson Serbinë që nuk pranoi asnjërën prej tyre. Tre opsione ishin të përshtatshme për Kosovën dhe...

Kurti 'godet' sërish Borrelin: Qëllimi i madh u hoq nga agjenda, ai iu përshtat qëllimeve të Serbisë

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, në takimin e së hënës në Bruksel i është përshtatur më shumë qëllimit të...

Kurti: Nuk jam i hidhëruar në BE-në, jam i gatshëm për takime që për temë kanë marrëveshjen finale

para 2 jave - Ekonomia Online

Ndaj Bashkimit Evropian, si në të kaluarën, si sot, shpesh kam qenë kritik e jam kritik, por po e ritheksoj asnjëherë i hidhëruar. Në këtë drejtim, është edhe deklarata ime në Bruksel këtë të hënë. Kritik...

Kurti zbardh negociatat me BE-në në Bruksel për targat, fajëson Vuçiçin për mungesën e marrëveshjes

para 2 jave - Top Channel

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti thotë se për çështjen e targave ka pasur tetë mundësi zgjedhjeje dhe fajëson Serbinë që nuk pranoi asnjërën prej tyre. Tre opsione ishin të përshtatshme për Kosovën dhe...

Çështja e targave u diskutua për gjashtë muaj në Bruksel, Kurti: Ishin tetë opsione – Serbia i refuzoi të gjitha

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se për gjashtë muaj në Bruksel është diskutuar për çështjen e targave, por se kjo temë nuk mund të jetë objekt i negocimit. Kurti ka thënë se Qeveria e Kosovës...

Kurti: Bislimi udhëtoi për në Bruksel për të diskutuar për targat

para 2 jave - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar në lidhje me udhëtimin e zv/kryeministrit Besnik Bislimi për në Bruksel. Kurti ka deklaruar se udhëtimi i Bislimit për në Bruksel lidhet pikërisht me...

Kurti: Qëllimi i madh u hoq nga agjenda, Borrell iu përshtat qëllimeve të Serbisë

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, në takimin e së hënës në Bruksel i është përshtatur më shumë qëllimit të...

Kurti: Në Bruksel u arrit dakordim për të pagjeturit, mungojnë vetëm nënshkrimet – Serbia s’është e gatshme

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri Albin Kurti ka bërë të ditur se në Bruksel në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi kishin rënë dakord për një marrëveshje për të pagjeturit, por se Beogradi nuk ishte i gatshëm. Ai, në një konferencë...

Kurti për takimin me Vuçiqin: Nuk shkova atje për targat

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri Albin Kurti tha se të hënën nuk u takua me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq në Bruksel për të folur thjesht për çështjen e targave. Kurti në një konferencë për media tha se mori udhë drejt...

Çështja e targave u diskutua për gjashtë muaj në Bruksel, Kurti: Ishin tetë opsione, Serbia i refuzoi të gjitha

para 2 jave - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se për gjashtë muaj në Bruksel është diskutuar për çështjen e targave, por se kjo temë nuk mund të jetë objekt i negocimit. Kurti ka thënë se Qeveria e Kosovës...

Analisti amerikan e quan Borrellin të pacipë

para 2 jave - Reporteri

Takimi tetë orësh i mbajtur të hënën në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nën ndërmjetësimin e Shefit për Politikë të Jashtme të Bashkimit...

“Dola i fundit nga ndërtesa”, Kurti zbulon propozimin e fundit që iu bë në Bruksel: E refuzoi Serbia

para 2 jave - Reporteri

Kryeminisri i Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka folur sërish për dështimin e negociatave të së hënës në Bruksel. Kurti ka thënë se në ftesën që e kishte pranuar për takimin në Bruksel,...

Kurti: Unë shkoj në Bruksel vetëm për marrëveshje finale

para 2 jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dhënë detaje të reja për takimin e së hënës, që u mbajt në Bruksel me përfaqësuesin e lartë të BE-së për politikë të jashtme, Joseph Borrell, me emisarin e BE-së...

Kurti u ministrave jep detaje të takimit në Bruksel

para 2 jave - Zhurnal

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në fillim të mbledhjes së Qeverisë ka folur para ministrave për takimin që pati me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq në Bruksel. Ai tha se edhe pas bisedimeve ka qëndruar...

Kurti: Qëllimi i madh u hoq nga agjenda, Borrell iu përshtat qëllimeve të Serbisë

para 2 jave - Ina

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, në takimin e së hënës në Bruksel i është përshtatur më shumë qëllimit të...

Analisti amerikan e quan Borrellin të pacipë

para 2 jave - Zeri

Takimi tetëorësh i mbajtur të hënën në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nën ndërmjetësimin e shefit për Politikë të Jashtme të Bashkimit Evropian,...

Kurti ‘godet’ sërish Borrelin: Qëllimi i madh u hoq nga agjenda, ai iu përshtat qëllimeve të Serbisë

para 2 jave - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, në takimin e së hënës në Bruksel i është përshtatur më shumë qëllimit të...

Kurti: Ishim të gatshëm të pezullonim vendimin për targat me këtë kusht

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur rreth takimit që pati të hënën në Bruksel, duke thënë se Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ndryshoi propozimin e dhënë vetë....

Kurti jep sinjale se nuk takohet më me Vuçiqin veç për targat

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se është i “çdoherë i gatshëm” të shkojë në Bruksel për t’u takuar sërish me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Por, në mbledhjen e sotme të Qeverisë, Kurti tregoi...

Kurti tregon a është hidhëruar me Borrellin e Lajçakun

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri Albin Kurti në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka folur për takimet në Bruksel dhe çështjen e targave. Ai tha se Europa është kontinenti i Kosovës dhe se Bashkimi Europian fati i saj, prandaj...

Nuk u arrit marrëveshja për targat, Albin Kurti akuza përfaqësuesit të lartë të BE-së: Josep Borrell iu përshtat më shumë qëllimit të Serbisë

para 2 jave - Panorama

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka akuzuar përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian për politikë të jashtme, Josep Borrell, se në takimin e para dy ditëve, i është përshtatur më shumë qëllimit...

Kurti: Borell iu përshtat qëllimit të Serbisë

para 2 jave - RTK

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur para kabinetit qeveritar për takimin tetorësh të nivelit të lartë me presidentin serb e zyrtarët e lartë evropian, që rezultoi pa marrëveshje. Ai para kabinetit...

Kurti tregon në detaje çfarë ndodhi në Bruksel, thotë se Vuçiqi e refuzoi marrëveshjen për targat

para 2 jave - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar në detaje se çfarë ka ndodhur në takimin e fundit në Bruksel i cili u mbajt ditë më parë dhe zgjati për më shumë se 8 orë. Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës,...

Kurti: Bislimi ndodhet në Bruksel, mbase do të ketë takim në përpjekje për dakordim për targa

para 2 jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se sot në Bruksel ndodhet zëvendëskryeministri Besnik Bislimi. Kurti ka thënë se Bislimi atje mund të ketë një takim, në përpjekje që brenda këtyre 48 orëve...

Nga BE paralajmërojnë një takim tjetër Kurti-Vucic, nëse sot kryenegociatorët pajtohen për diçka

para 2 jave - Gazeta Metro

Zëdhënësi i Bashkimit Europian (BE), Peter Stano ka bërë me dije se nëse pajtohen sot për ndonjë gjë, kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkovic, atëherë do të mund të ndodhë...

Analisti amerikan e quan Borrellin të pacipë

para 2 jave - Syri.net Kosova

Takimi tetë orësh i mbajtur të hënën në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nën ndërmjetësimin e Shefit për Politikë të Jashtme të Bashkimit...

Besnik Bislimi ka udhëtuar për Bruksel

para 2 jave - Infokusi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, tashmë ka udhëtuar për në Bruksel. Këtë e bëri të ditur Klisman Kadiu, shefi i kabinetit të Bislimit. “Mundem të konfirmoj që zëvendëskryeministri tashmë...

A do të jetë edhe Borrell prezent sot në takimin “urgjent” në mes të kryenegociatorëve në Bruksel?

para 2 jave - Reporteri

Kryediplomati evropian, Josep Borrell Sot në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun,...

Kurti: Propozimi franko-gjerman të vendoset në tryezë diskutimi një orë e më parë

para 2 jave - Insajderi.org

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pas mbledhjes së qeverisë kërkoi që plani i Francës dhe Gjermanisë, i përkrahur nga BE-ja, të vendoset në tryezë “një orë e më parë”. Ndërkohë që në Bruksel për të diskutuar...

Kurti: Jam kritik ndaj Borrellit e Lajçakut, por s’jam i hidhëruar

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri Albin Kurti në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka folur për takimet në Bruksel dhe çështjen e targave. Ai tha se Europa është kontinenti i Kosovës dhe se Bashkimi Europian fati i saj, prandaj...

Kurti: Borreli fatkeqësisht e ndryshoi premisën e negocimit, e hoqi nga tavolina planin franko- gjerman

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri i vendit, Albin Kurti para kabinetit qeveritar ka folur për dështimin e arritjes së marrëveshjes për targat ilegale para dy ditësh në Bruksel, raporton Gazeta Blic “Pas takimit që patëm atje,...

Targat, Bislimi dhe Petkoviç në Bruksel

para 2 jave - Klan

Targat, Bislimi dhe Petkoviç në Bruksel Dy negociatorët takohen pak orë para se të përfundoje shtyrja e afatit për gjobat Nesër përfundon afati i shtyrjes së vendimit për gjobat për serbët në veri që përdorin...

Kurti vazhdon përplasjen me Borrellin: Liderët thirren për marrëveshje finale, unë s’jam polic

para 2 jave - GazetaBlic

Shefi i Qeverisë, Albin Kurti, në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka raportuar për takimin e fundit që e pati të hënën në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksnadar Vuçiq. Ai tha se qëllimi i vetëm i këtyre...

“Unë jam i gatshëm për marrëveshjen përfundimtare, ligjërisht të obligueshme dhe me njohjen në qendër”

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri i vendit, Albin Kurti para kabinetit qeveritar ka theksuar se në Bruksel gjendet zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, raporton Gazeta Blic. Ai tha se në këto takime, Bislimi do të mundohet...

Kurti: Borreli fatkeqësisht e ndryshoi premisën e ndryshimit të negocimit, e hoqi nga tavolina planin franko- gjerman

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri i vendit, Albin Kurti para kabinetit qeveritar ka folur për dështimin e arritjes së marrëveshjes për targat ilegale para dy ditësh në Bruksel. “Pas takimit që patëm atje, i cili zgjati 8 orë,...

A do të jetë edhe Borrell prezent sot në takimin “urgjent” në mes të kryenegociatorëve në Bruksel?

para 2 jave - Bota Sot

Sot në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak për të diskutuar...

Serwer e quan Borrellin të pacipë: Afati i marsit 2023 nuk ka gjasa të përmbushet

para 2 jave - Ina

Takimi tetë orësh i mbajtur të hënën në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nën ndërmjetësimin e Shefit për Politikë të Jashtme të Bashkimit...

Kurti thotë se Borrell iu përshtat qëllimit të Serbisë: Braktisi disa propozime paraprake

para 2 jave - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është sqaruar lidhur me takimin e fundit që pati në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, si dhe ndërmjetësit e BE-së. Sipas Kurtit, Përfaqësuesi i Lartë...

Kurti flet për një tentim të fundit për marrëveshje me Lajçakun gjatë kohës sa Borrell tregohej i ashpër në konferencë

para 2 jave - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen e qeverisë iu ka treguar ministrave për mbarëvajtjen e takimit tripalësh në Bruksel, midis tij, presidentit serb Aleksandër Vuçiq, Përfaqësuesit të Lartë...

Kurti shpalos detaje nga takimi në Bruksel, thotë se Borrell iu përshtat interesave të Serbisë

para 2 jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka folur sërish për takimin me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq në Bruksel. Kurti ka shpalosur detaje nga propozimi që kishte dhënë...

Kurti u tregon detaje ministrave për takimin në Bruksel: Dola i fundit nga ndërtesa e BE’së….

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri Albin Kurti në fillim të mbledhjes së Qeverisë së Kosovës ka folur për takimin që pati në Bruksel. Ai tha se edhe pas bisedimeve ka qëndruar për të bërë edhe një përpjekje të fundit, të cilën...

Kurti: Tani s’është koha për ambicie të vogla, por për hapa të mëdhenj

para 2 jave - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se po bëjnë përpjekje maksimale për marrëveshje për targat, megjithatë, shtoi se tani nuk është koha për ambicie të vogla, por hapa të mëdhenj. Kurti, në konferencë...

Bislimi udhëtoi për në Bruksel

para 2 jave - KosovaPress

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të takohet me kryenegociatorin serb, Petar Petkoviq. Lajmin për KosovaPress e ka konfirmuar shefi i kabinetit të Bislimit,...

Kurti për takimin me Vuçiqin: Nuk shkova atje për targat

para 2 jave - Fakti Ditor

Kryeministri Albin Kurti tha se të hënën nuk u takua me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq në Bruksel për të folur thjesht për çështjen e targave. Kurti në një konferencë për media tha se mori udhë drejt...

Kurti akuza Brukselit për çështjen e pagjeturve: E kemi dakorduar tekstin, nuk po e përmendin

para 2 jave - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në një konferencë për media shpalosi “një zhvillim interesant” në takimin e 18 gushtit në Bruksel. Ai tha se në këtë takim marrë vesh për tekstin për të pagjeturit,...

Shtyrja e afatit për targat përfundon sonte, Kurti tregon se çfarë do të ndodhë

para 2 jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi të mërkurën se çështja e targave ilegale duhet të zgjidhet para se të bëhen 48 orë. Në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë, Kurti tha se nuk...

Kurti: Tani s’është koha për ambicie të vogla, por për hapa të mëdhenj

para 2 jave - ATV Live

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se po bëjnë përpjekje maksimale për marrëveshje për targat, megjithatë, shtoi se tani nuk është koha për ambicie të vogla, por hapa të mëdhenj. Kurti, në konferencë...

Rritja më e lartë e çmimeve në muajin tetor vërehet te ushqimet

para 2 jave - Lapsi

Kurti: Në Bruksel shkova për marrëveshjen finale, jo për targa “Në Bruksel shkova për marrëveshjen finale jo për targat, por ata hoqën dorë”, tha kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë një konference për media…

Rritja më e lartë e çmimeve në muajin tetor vërehet te ushqimet

para 2 jave - Lapsi

Kurti konfirmon takimin Bislimi-Petkoviç: Mbase mund të arrihet dakordimi Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka konfirmuar lajmin e Albanian Post se kryenegociatori i Kosovës, Besnik Bislimi ka udhëtuar për në Bruksel për …

SHBA-ja e përkushtuar për gjetjen e një zgjidhjeje mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Koha.mk

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, është shumë i përkushtuar për gjetjen e një zgjidhjeje për çështjen e targave ilegale serbe. Deklaratën,...

SHBA, shumë e përkushtuar për gjetjen e një zgjidhjeje për targat

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, është shumë i përkushtuar për gjetjen e një zgjidhjeje për çështjen e targave ilegale serbe. Deklaratën,...

Kurti: Bislimi është në Bruksel për targat, për planin franko-gjerman të diskutojmë “një orë e më parë”

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se zëvendëskryeministri i parë Besnik Bislimi është në Bruksel për targat. Ai në një konferencë për medie, ka deklaruar se Bislimi është atje pasi...

Kurti: Bislimi është në Bruskel, zhvillon takime për targat

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se zëvendëskryeministri i parë Besnik Bislimi është në Bruksel për targat. Ai, në një konferencë për medie, ka deklaruar se Bislimi është atje pasi...

Besnik Bislimi ka udhëtuar për Bruksel

para 2 jave - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, tashmë ka udhëtuar për në Bruksel. Këtë për Klankosova.tv e bëri të ditur Klisman Kadiu, shefi i kabinetit të Bislimit. “Mundem të konfirmoj që zëvendëskryeministri...

Kurti thotë se Borrelli iu përshtat qëllimit të Serbisë: Braktisi disa propozime paraprake

para 2 jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për takimin e fundit që pati në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Ai ka thënë se ndërmjetësi i këtij takimi, Josep Borrell, e ka braktisur...

Besnik Bislimi shkon në Bruksel

para 2 jave - Epoka e Re

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, tashmë ka udhëtuar për në Bruksel. Lajmin e ka bërë me dije Klisman Kadiu, shefi i kabinetit të Bislimit. “Mundem të konfirmoj që zëvendëskryeministri tashmë...

Serbia nis implementimin e vendimit për pezullimin e lëshimit të targave ilegale

para 2 jave - Infokusi

Serbia ka pezulluar lëshimin e targave ilegale me akronime si KM., PZ., PR., GL., e të tjera për qytetarët serbë që jetojnë në Kosovë. Ashtu siç deklaroi Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pas takimit...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen për targat në Bruksel

para 2 jave - TV21

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak – do të takohen të mërkurën në Bruksel...

Targat – Qeveria e Kosovës vs Shtetet e Bashkuara të Amerikës

para 2 jave - Insajderi.org

Në mesnatë skadon afati i kërkesë së SHBA-së. Si do të veprojë Kosova? Do ta dëgjojë, apo kundërshtojë shtetin amerikan – siç ka vepruar në rastet e kaluara kur në pyetje ka qenë çështja e targave. Kryeministri...

Kryenegociatorët Bislimi dhe Petkoviç takohen për targat në Bruksel

para 2 jave - Vizion Plus

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç, nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak – do të takohen të mërkurën në Bruksel për...

Serwer e quan Borrellin të pacipë: Afati i marsit 2023 nuk ka gjasa të përmbushet

para 2 jave - Infokusi

Takimi tetë orësh i mbajtur të hënën në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nën ndërmjetësimin e Shefit për Politikë të Jashtme të Bashkimit...

Pas takimit Kurti-Vuçiç në Bruksel, kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë ...

para 2 jave - BalkanWeb

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç do të zhvillojnë sot një takim në Bruksel me të dërguarin e BE, Mirosllav Lajçak, ku në foksus do të jenë diskutimet për ta arritur...

Kurti ‘godet’ sërish Borrelin: Qëllimi i madh u hoq nga agjenda, ai iu përshtat qëllimeve të Serbisë

para 2 jave - Lajm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, në takimin e së hënës në Bruksel i është përshtatur më shumë qëllimit të...

Analisti amerikan e quan Borrellin të pacipë

para 2 jave - Lajm

Takimi tetëorësh i mbajtur të hënën në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nën ndërmjetësimin e shefit për Politikë të Jashtme të Bashkimit Evropian,...

“Si fuçi baruti”, mediet greke: Kosova po shkon drejt “përshkallëzimit të dhunës”

para 2 jave - ABC News

Mediet greke i kanë kushtuar një artikull situatës së tensionuar Kosovë-Serbi, pasi nuk u arrit asnjë marrëveshje për targat gjatë takimit të Kurtit dhe Vuçiçit në Bruksel dy ditë më parë. Artikulli nga...

Albin Kurti: SHBA, shumë e përkushtuar për gjetjen e një zgjidhjeje për targat

para 2 jave - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, është shumë i përkushtuar për gjetjen e një zgjidhjeje për çështjen e targave ilegale serbe. Deklaratën,...

Albin Kurti: SHBA, shumë e përkushtuar për gjetjen e një zgjidhjeje për targat

para 2 jave - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, është shumë i përkushtuar për gjetjen e një zgjidhjeje për çështjen e targave ilegale serbe. Deklaratën,...

Bislimi dhe Petkoviq takohen për targat në Bruksel

para 2 jave - Kallxo

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak – do të takohen të mërkurën në Bruksel...

Çështja e targave u diskutua për gjashtë muaj në Bruksel, Kurti: Ishin tetë opsione, Serbia i refuzoi të gjitha

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se për gjashtë muaj në Bruksel është diskutuar për çështjen e targave, por se kjo temë nuk mund të jetë objekt i negocimit. Kurti ka thënë se Qeveria e Kosovës...

Kurti: Shkova në Bruksel për marrëveshje, Vuçiqi erdhi për targat

para 2 jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e qeverisë sot tregoi për takimin që kishte pasur në Bruksel me presidentin serb, Vuçiq dhe përfaqësuesin e BE-së, Josep Borrell. Para ministrave, Kurti...

Kurti: Vuçiqi erdhi në Bruksel për targa, unë shkova për marrëveshje finale

para 2 jave - Lajm

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se në Bruksel shkoi për marrëveshjen finale që në qendër ka njohjen reciproke për dallim nga presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, shkoi vetëm për çështjen e targave....

Kurti: Jam kritik ndaj Borrellit e Lajçakut, por s’jam i hidhëruar

para 2 jave - Fakti Ditor

Kryeministri Albin Kurti në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka folur për takimet në Bruksel dhe çështjen e targave. Ai tha se Europa është kontinenti i Kosovës dhe se Bashkimi Europian fati i saj, prandaj...

Kurti: Jam kritik ndaj Borrellit e Lajcakut, por s’jam i hidhëruar

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka folur për takimet në Bruksel dhe çështjen e targave, shkruan Gazeta Metro. Ai tha se Europa është kontinenti i Kosovës dhe se Bashkimi...

Në ora 15:00 nis takimi mes Bislimit dhe Petkoviç-it

para 2 jave - Lapsi

Serbia pezullon lëshimin e targave ilegale KM., PZ., PR., e të tjera Serbia ka pezulluar lëshimin e targave ilegale me akronime si KM., PZ., PR., GL., e të tjera për qytetarët serbë që jetojnë në Kosovë. Ashtu siç dekla…

Dita e fundit për marrëveshje për targat, kryenegociatorët takohen në Bruksel

para 2 jave - Koha.net

Kryenegociatorët e Kosovës dhe të Serbisë pritet të takohen të mërkurën në Bruksel në ditën e fundit të afatit shtesë për marrëveshje mbi targat, para se Kosova të nisë të dënojë pronarët e veturave me...

Kurti ende nervoz me Borrell, thotë se iu përshtat interesave të Serbisë

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka folur sërish për takimin me presidentin serb, Aleksandar Vucic në Bruksel. Kurti ka shpalosur detaje nga propozimi që kishte dhënë...

Kurti flet për një tentim të fundit për marrëveshje me Lajcakun gjatë kohës sa Borrell tregohej i ashpër në konferencë

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen e qeverisë iu ka treguar ministrave për mbarëvajtjen e takimit tripalësh në Bruksel, midis tij, presidentit serb Aleksandër Vuçiq, Përfaqësuesit të Lartë...

Kurti e ‘pickon’ sërish Borrellin: E ndryshoi premisën e ndryshimit të negocimit, liderët thirren për marrëveshje finale, unë s’jam polic

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në fillim të mbledhjes së Qeverisë së Kosovës ka folur për takimin që pati në Bruksel, shkruan Gazeta Metro. Kurti tha se Borrelli fatkeqësisht e ndryshoi premisën...

Serbia ka pezulluar lëshimin e targave ilegale me akronime si KM, PR të tjera për qytetarët serbë që jetojnë në Kosovë

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Serbia ka pezulluar lëshimin e targave ilegale me akronime si KM, PR të tjera për qytetarët serbë që jetojnë në Kosovë, ashtu sikur kishte pranuar gjatë takimit në Bruksel kryetari i Serbisë, Aleksandër...

Kurti jep sinjale se nuk takohet më me Vuçiqin veç për targat

para 2 jave - Revista Kosovarja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se është i “çdoherë i gatshëm” të shkojë në Bruksel për t’u takuar sërish me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Por, në mbledhjen e sotme të Qeverisë, Kurti tregoi...

Takim “urgjent” në Bruksel edhe sot, Bislimi dhe Petkoviqi në tentim për gjetjen e zgjidhjes për targat

para 2 jave - Zeri

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq - nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak - do të takohen të mërkurën (sot), në Bruksel...

‘Urgjentisht’ takohen sot Bislimi e Petkoviq në Bruksel

para 2 jave - OraInfo

Bislimi e Petkoviq takohen sot “urgjent” në Bruskel. Sot në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë priten nga Lajçak pas bisedimeve Kurti-Vuçiç

para 2 jave - Java News

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç do të zhvillojnë sot një takim në Bruksel me të dërguarin e BE, Mirosllav Lajçak, ku në foksus do të jenë diskutimet për ta arritur...

“Si fuçi baruti”, mediet greke: Kosova po shkon drejt “përshkallëzimit të dhunës”

para 2 jave - InfoShqip

Mediet greke i kanë kushtuar një artikull situatës së tensionuar Kosovë-Serbi, pasi nuk u arrit asnjë marrëveshje për targat gjatë takimit të Kurtit dhe Vuçiçit në Bruksel dy ditë më parë. Artikulli nga...

Kurti nuk heq dorë nga vendimi: Kosova u tregua zemërgjerë

para 2 jave - Insajderi.org

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka njoftuar kabinetin qeveritar dhe qytetarët e vendit për procesin e dialogut me Serbinë. Duke folur për situatën e fundit të krijuar në Veri, Kurti tha se Kosova është...

Kurti: Nuk jam polic e as doganier të merrem me çështje teknike, liderët diskutojnë për marrëveshje finale

para 2 jave - Insajderi.org

Kryeministri Albin Kurti në mbledhjen e qeverisë së Kosovës ka folur për takimin e fundit në Bruksel me përfaqësuesit e BE-së dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Kurti ka thënë se përfaqësuesi i BE-së,...

Kurti u ministrave jep detaje të takimit në Bruksel

para 2 jave - Arbresh

Kryeministri  i Kosovës, Albin Kurti në fillim të mbledhjes së Qeverisë ka folur para ministrave për takimin që pati  me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq në Bruksel. Ai tha se edhe pas bisedimeve ka...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë sot takohen në Bruksel

para 2 jave - Alsat-M

Sot (e mërkurë) në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak...

Edhe sot takim “urgjent” në Bruksel, Bilsmi dhe Petkoviqi në tentim për gjetjen e zgjidhjes për targat

para 2 jave - Zeri

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq - nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak - do të takohen të mërkurën (sot), në Bruksel...

Italia tregohet e gatshme për të zgjidhur tensionet Kosovë - Serbisë: Nuk duam më luftë

para 2 jave - Syri

Prishtinë - Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dje ka pritur në takim Zv.kryeministrin Antonio Tajani, njëherësh ministër i Jashtëm i Italisë dhe ministrin e mbrojtjes Guido Crosetto. “I urova mirëseardhjen...

Kurti ende nervoz me Borrellin: Liderët thirren për marrëveshje finale, unë s’jam polic

para 2 jave - Arbresh

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë se Kosovës, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për takimin e fundit që e pati të hënën në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksnadar Vuçiq. Kryeministri tha...

Kurti u tregon ministrave për takimin “urgjent”, s’ndërron qëndrim për Borrellin: Në Bruksel veç për marrëveshje finale

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë ka raportuar për takimin e fundit që e pati të hënën në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksnadar Vuçiq. Ai tha se qëllimi i vetëm i këtyre...

“Si fuçi baruti”, mediet greke: Kosova po shkon drejt “përshkallëzimit të dhunës”

para 2 jave - Tetova Sot

Mediet greke i kanë kushtuar një artikull situatës së tensionuar Kosovë-Serbi, pasi nuk u arrit asnjë marrëveshje për targat gjatë takimit të Kurtit dhe Vuçiçit në Bruksel dy ditë më parë. Artikulli nga...

Franca, thirrje më vete Kosovës të pranojë propozimin e BE për targat

para 2 jave - Syri.net Kosova

Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të pranojnë propozimin për kompromis në çështjen e targave ilegale serbe, të formuluar nga Bashkimi Evropian. Përmes...

Sot në Bruksel takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, i pret Lajçak

para 2 jave - Ina

Sot në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak, për të diskutuar...

Bilsmi dhe Petkoviq takohen për targat në Bruksel

para 2 jave - Evropa e Lirë

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq - nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak - do të takohen të mërkurën në Bruksel...

Politikani serb në Kosovë akuzon rëndë Beogradin: Na drejton dhe na përdor si derra për eksperimente

para 2 jave - Bota Sot

“Asgjë nuk ndodh pa pëlqimin dhe drejtimin e Beogradit. Kushdo që kundërshton ndonjë vendim do të jetë në telashe. Beogradi na drejton dhe na përdor si derra për eksperimente”. Kështu e ka përshkruar situatën...

Takim urgjent sot në Bruksel ndërmjet kryenegociatorëve

para 2 jave - Zeri

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se sot (e mërkurë) në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq - nën ndërmjetësim të të...

Serbia nis implementimin e vendimit për pezullimin e lëshimit të targave ilegale

para 2 jave - Zyrtare

Serbia ka pezulluar lëshimin e targave ilegale me akronime si KM., PZ., PR., GL., e të tjera për qytetarët serbë që jetojnë në Kosovë. Ashtu siç deklaroi Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pas takimit...

Pas Kurtit dhe Vuçiç, sot në Bruksel takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, i pret Lajçak

para 2 jave - InfoShqip

Sot në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç, nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak, për të diskutuar...

Simiç: Tensionet në Veri janë të larta

para 2 jave - Lapsi

Serbia pezullon lëshimin e targave ilegale KM., PZ., PR., e të tjera Serbia ka pezulluar lëshimin e targave ilegale me akronime si KM., PZ., PR., GL., e të tjera për qytetarët serbë që jetojnë në Kosovë. Ashtu siç dekla…

Simiç: Tensionet Veri janë të larta

para 2 jave - Lapsi

Serbia pezullon lëshimin e targave ilegale KM., PZ., PR., e të tjera Serbia ka pezulluar lëshimin e targave ilegale me akronime si KM., PZ., PR., GL., e të tjera për qytetarët serbë që jetojnë në Kosovë. Ashtu siç dekla…

Serbia nis implementimin e vendimit për pezullimin e lëshimit të targave ilegale

para 2 jave - Insajderi.org

Serbia ka pezulluar lëshimin e targave ilegale me akronime si KM., PZ., PR., GL., e të tjera për qytetarët serbë që jetojnë në Kosovë. Ashtu siç deklaroi Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pas takimit...

Serbia pezullon lëshimin e targave ilegale KM., PZ., PR…

para 2 jave - Epoka e Re

Serbia ka pezulluar lëshimin e targave ilegale me akronime si KM., PZ., PR., GL., e të tjera për qytetarët serbë që jetojnë në Kosovë. Ashtu siç deklaroi Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, pas takimit...

Pas Kurtit dhe Vuçiç, sot në Bruksel takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, i pret Lajçak

para 2 jave - Albeu

Sot në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak, për të diskutuar...

Pas Kurtit dhe Vuçiç, sot në Bruksel takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, i pret Lajçak

para 2 jave - ABC News

Sot në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç, nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak, për të diskutuar...

Analisti amerikan e quan Borrellin të pacipë

para 2 jave - Arbresh

Takimi tetë orësh i mbajtur të hënën në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nën ndërmjetësimin e Shefit për Politikë të Jashtme të Bashkimit...

Bislimi e Petkoviq takohen sot në takim “urgjent” në Bruskel

para 2 jave - Reporteri

Sot në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak – për të diskutuar...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen për targat në Bruksel

para 2 jave - Lajm

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak – do të takohen të mërkurën në Bruksel...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen sot në Bruksel

para 2 jave - Ora news

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se sot në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq - nën ndërmjetësim të të dërguarit të...

Franca, thirrje më vete Kosovës të pranojë propozimin e BE për targat

para 2 jave - Syri

Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të pranojnë propozimin për kompromis në çështjen e targave ilegale serbe, të formuluar nga Bashkimi Evropian. Përmes...

Franca, thirrje më vete Kosovës të pranojë propozimin e BE për targat

para 2 jave - Syri

Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të pranojnë propozimin për kompromis në çështjen e targave ilegale serbe, të formuluar nga Bashkimi Evropian. Përmes...

Bislimi e Petkoviq takohen sot në Bruskel

para 2 jave - Bota Sot

Sot në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak – për të diskutuar...

Bislimi e Petkoviq takohen sot në Bruskel

para 2 jave - GazetaBlic

Sot në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak – për të diskutuar...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë sot takohen në Bruksel

para 2 jave - Lajmi.net

Sot, e mërkurë në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen për targat në Bruksel

para 2 jave - VOX TV

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak – do të takohen të mërkurën në Bruksel...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë sot takohen në Bruksel

para 2 jave - Fakti Ditor

Sot, e mërkurë në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë sot do të takohen në Bruksel

para 2 jave - Infokusi

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit...

Franca shpreh keqardhje për mungesën e një marrëveshjeje mes Kosovës e Serbisë, pas takimit më 21 nëntor, në Bruksel

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Pas dështimit të arritjes së një marrëveshje për targat në Bruksel të martën ka reaguar edhe ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot. Ai ka thënë se vendi i tij shpreh keqardhje që nuk është arritur...

Çështja e targave, kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen sot në Bruksel

para 2 jave - FaxWeb

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak – do të takohen të mërkurën në Bruksel...

Bislimi dhe Petkoviqi takohen sot në Bruksel për targat

para 2 jave - Epoka e Re

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak – do të takohen të mërkurën në Bruksel...

Dita e fundit për marrëveshje për targat, kryenegociatorët takohen në Bruksel

para 2 jave - Revista Kosovarja

Kryenegociatorët e Kosovës dhe të Serbisë pritet të takohen të mërkurën në Bruksel në ditën e fundit të afatit shtesë për marrëveshje mbi targat, para se Kosova të nisë të dënojë pronarët e veturave me...

Politikani serb në Kosovë: Beogradi na drejton dhe na përdor si derra për eksperimente

para 2 jave - Epoka e Re

“Asgjë nuk ndodh pa pëlqimin dhe drejtimin e Beogradit. Kushdo që kundërshton ndonjë vendim do të jetë në telashe. Beogradi na drejton dhe na përdor si derra për eksperimente”. Kështu e ka përshkruar situatën...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë sot takohen në Bruksel

para 2 jave - ATV Live

Sot (e mërkurë) në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak...

Rritja më e lartë e çmimeve në muajin tetor vërehet te ushqimet

para 2 jave - Lapsi

Serbia pezullon lëshimin e targave ilegale KM., PZ., PR., e të tjera Serbia ka pezulluar lëshimin e targave ilegale me akronime si KM., PZ., PR., GL., e të tjera për qytetarët serbë që jetojnë në Kosovë. Ashtu siç dekla…

Bislimi e Petkoviq takohen sot në takim “urgjent” në Bruskel

para 2 jave - Insajderi.org

Sot në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak – për të diskutuar...

Takim urgjent sot në Bruksel ndërmjet kryenegociatorëve të Kosovë dhe Serbisë, synohet zgjidhja për targa

para 2 jave - Gazeta Metro

Të mërkurën në Bruksel pritet të jenë kryenegociatorët, zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq nga Serbia në përpjekje për të gjetur në zgjidhje për targat. Kosova të martën shtyu zbatimin...

Bislimi e Petkoviq takohen sot në takim “urgjent” në Bruskel

para 2 jave - Insajderi.org

Sot në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak – për të diskutuar...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë sot do të takohen në Bruksel

para 2 jave - Arbresh

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit...

Bislimi e Petkoviq takohen sot “urgjent” në Bruskel

para 2 jave - Ekonomia Online

Sot në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak – për të diskutuar...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë sot takohen në Bruksel

para 2 jave - KosovaPress

Sot (e mërkurë) në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosllav Lajçak...

ZKM: Kosova e ka dëshmuar konstruktivitetin, gatishmërinë për arritjen e marrëveshjes me njohjen reciproke në qendër

para 2 jave - Redaksia

Zyra e Kryeministri të Kosovës ka thënë se gjatë takimit të përbashkët ambasadorët e Francës dhe Gjermanisë, Olivier Guérot dhe Jörn Rohde, është diskutuar për takimet e djeshme në Bruksel. Sipas tyre,...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, takim urgjent të mërkurën në Bruksel

para 2 jave - Zhurnal

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit...

Bislimi e Petkoviq takohen të mërkurën në Bruksel

para 2 jave - Syri.net Kosova

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, për të diskutuar zgjidhjen...

Pas Kurtit dhe Vuçiqit, radha për Bislimin e Petkoviqin - të mërkurën takohen në Bruksel

para 2 jave - Bota Sot

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq - nën ndërmjetësim të të dërguarit...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, takim urgjent të mërkurën në Bruksel

para 2 jave - Koha.net

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq - nën ndërmjetësim të të dërguarit...

Afati 48 orësh për targat, Kurtit i shkojnë në zyrë ambasadori gjerman dhe ai francez

para 2 jave - Syri.net Kosova

Derisa kanë mbetur më pak se 30 orë deri kur do të hyjë në fuqi afati i gjobitjes për targat, sipas vendimit më të fundit të Qeverisë, në zyrë të kryeministrit Kurti kanë shkuar ambasadori gjerman, Jorn...

Dialogu për targat, REL: Bislimi e Petkoviq takohen nesër “urgjent” në Bruskel

para 2 jave - Reporteri

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit...

Kryeministri Kurti pret vonë në takim ambasadorin gjerman dhe atë francez, shkak takimi në Bruksel

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka takuar sot ambasadorët e Gjermanisë dhe Francës, Jorn Rohde dhe Olivier Guerot. Temë ishin takimet që u mbajtën të hënën në Bruksel. Kurti i ka njoftuar ata me qëndrimet...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen të mërkurën në Bruksel

para 2 jave - Top Channel

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, për të diskutuar zgjidhjen...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen të mërkurën në Bruksel

para 2 jave - Panorama

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit...

Dialogu për targat, REL: Bislimi e Petkoviq takohen nesër “urgjent” në Bruskel

para 2 jave - OraInfo

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen të mërkurën në Bruksel

para 2 jave - TV21

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, për të diskutuar zgjidhjen...

Shansi i fundit për targat, kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë të mërkurën në Bruksel

para 2 jave - Syri.net Kosova

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq - nën ndërmjetësim të të dërguarit...

Afati 48 orësh, Kurtit i shkojnë në zyrë ambasadori gjerman dhe ai francez

para 2 jave - Syri.net Kosova

Derisa kanë mbetur më pak se 30 orë deri kur do të hyjë në fuqi afati i gjobitjes për targat, sipas vendimit më të fundit të Qeverisë, në zyrë të kryeministrit Kurti kanë shkuar ambasadori gjerman, Jorn...

Afati 48 orësh, Kurtit i shkojnë në zyrë ambasadori gjerman dhe ai francez

para 2 jave - Reporteri

Derisa kanë mbetur më pak se 30 orë deri kur do të hyjë në fuqi afati i gjobitjes për targat, sipas vendimit më të fundit të Qeverisë, në zyrë të kryeministrit Kurti kanë shkuar ambasadori gjerman, Jorn...

Kurti i gatshëm të shkojë në Romë me liderët tjerë të Ballkanit

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka mirëpritur iniciativën italiane për ta bërë Romën vendtakim të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Gjatë takimit me zëvendëskryeministrin e Italisë, Antoni Tajani...

Analisti serb: Vuçiq vet hoqi dorë nga tabelat KM – Kurti kërkon garanci

para 2 jave - Bota Sot

Analisti politik Dushan Janjiç deklaroi se beson që ndërmjet Beogradit edhe Prishtinës do të arrihet marrëveshja për ri-regjistrimin e automjeteve, sepse vet Vuçiq hoqi dorë nga tabelat KM, ndërsa Kurti...

Kurti: Kosova ka dëshmuar konstruktivitet e gatishmëri për një marrëveshje në dialog

para 2 jave - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde dhe atë të Francës, Olivier Guerot, ku i ka njoftuar për situatën e fundit në vend e po ashtu për...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen të mërkurën në Bruksel

para 2 jave - Kallxo

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit...

Kurti i gatshëm të marrë pjesë në takim të përbashkët me liderët e Ballkanit

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur i gatshëm që të shkojë në ndonjë takim të përbashkët me liderët e tjerë të Ballkanit Perëndimor, me ftesë të Romës zyrtare. Këtë deklarim, Kurti e bëri...

Kurti e rithekson të njëjtën për Borrellin, Stano njëashtu: “E pavërtetë se kemi hequr dorë nga normalizimi i marrëdhënieve”

para 2 jave - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell “Me keqardhje e ritheksoj se Josep Borrell e braktisi propozimin franko-gjerman,...

Kurti i gatshëm të marrë pjesë në takim të përbashkët me liderët tjerë të Ballkanit

para 2 jave - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur i gatshëm që të shkojë në ndonjë takim të përbashkët me liderët e tjerë të Ballkanit Perëndimor, me ftesë të Romës zyrtare. Këtë deklarim, Kurti e bëri...

Osmani pret në takim zëvendëskryeministrin italian

para 2 jave - Opinion.mk

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim zëvendëskryeministrin Antonio Tajani, njëherësh ministër i Jashtëm i Italisë dhe ministrin e mbrojtjes Guido Crosetto, me të cilët ka...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen të mërkurën në Bruksel

para 2 jave - GazetaBlic

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit...

Orë vendimtare pë targat, Kurti: SHBA në kontakt me Brukselin për situatën në veri të Kosovës

para 2 jave - Ora news

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi të martën se ambasadori amerikan, Jeffrey Hovenier, është shumë i përkushtuar për gjetjen e një zgjidhjeje për çështjen e targave ilegale serbe. “Roli i tij...

Afati 48 orësh po ecën: Ambasadori gjerman dhe ai francez i shkojnë Kurtit në zyre

para 2 jave - OraInfo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti sot në një takim të përbashkët ambasadorët e Francës dhe Gjermanisë, Olivier Guérot dhe Jörn Rohde. Kjo u bë e ditur me anë të një komunikate për...

Takimi në Bruksel - temë qendrore e bisedës mes Kurtit dhe ambasadorit të Francës e atij të Gjermanisë

para 2 jave - Kallxo

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në një takim të përbashkët ambasadorin e Francës Olivier Guérot dhe atë të Gjermanisë, Jörn Rohde. Temë qendrore e këtij takimi ishin zhvillimet në takimet e djeshme...

Franca i bën thirrje veçanërisht Kosovës të pranojë propozimin e BE-së për targat

para 2 jave - Nistori

Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të pranojnë propozimin për kompromis në çështjen e targave ilegale serbe, të formuluar nga Bashkimi Evropian. Përmes...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen të mërkurën në Bruksel

para 2 jave - Evropa e Lirë

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, për të diskutuar zgjidhjen...

Ambasadori gjerman dhe ai francez i shkojnë në zyre Kurtit, kërkojnë gjetjen e një zgjidhje për targat brenda afatit

para 2 jave - ABC News

Mos arritja e një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave në Bruksel, ka nxitur reagimin e ambasadorëve të vendeve të Quint-it. Kryeministrit Albin Kurti sot i shkuan në zyre ambasadorët...

Kurti takohet me ambasadorin e Gjermanisë dhe Francës

para 2 jave - Zeri

Kryeministri Albin Kurti, ka pritur sot në një takim të përbashkët ambasadorët e Francës dhe Gjermanisë, Olivier Guérot dhe Jörn Rohde. Zyra e Kryeministrit ka njoftuar se takimet e djeshme në Bruksel...

Kurti me ambasadorët e Francës dhe Gjermanisë, flasin për afatin 48 orësh

para 2 jave - RTK

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në një takim të përbashkët ambasadorët e Francës dhe Gjermanisë, Olivier Guérot dhe Jörn Rohde. Sipas një njoftimi për media nga Qeveria e Kosovës,...

REL: Bislimi e Petkoviq takohen nesër për targat në Bruksel

para 2 jave - Lajmi.net

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit...

Kurti takon ambasadorët e Francës dhe Gjermanisë: Të arrihet dakordim brenda orëve të mbetura nga afati shtesë për targat

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti sot në një takim të përbashkët ambasadorët e Francës dhe Gjermanisë, Olivier Guérot dhe Jörn Rohde. Takimet e djeshme në Bruksel ishin temë qendrore...

Dy Ministrat italianë në Serbi dhe Kosovë për të inkurajuar dialogun

para 2 jave - Ora news

“Italia dëshiron të jetë edhe një herë protagoniste e paqes, stabilitetit, rritjes dhe mirëqenies në Ballkan”. Kështu deklaroi ministri i Jashtëm Antonio Tajani gjatë vizitës së tij zyrtare këtë martë...

Osmani për targat: Përpjekje me aleatët për një zgjidhje brenda 48 orëve

para 2 jave - Syri.net Kosova

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sonte në takim zëvendëskryeministrin Antonio Tajani, njëherësh ministër i Jashtëm i Italisë dhe ministrin e mbrojtjes Guido Crosetto, me të cilët ka diskutuar për zhvillimet...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen të mërkurën në Bruksel

para 2 jave - Infokusi

Kryenegociatori i Kosovës, Besnik Bislimi (majtas) i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak dhe kryenegociatori i Serbisë, Petar Petkoviq. Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios...

Kurti takon zëvendëskryeministrin italian dhe ministrin e Mbrojtjes

para 2 jave - Bota Sot

Zëvendëskryeministri i Republikës së Italisë njëherësh ministër i Jashtëm, Antonio Tajani, gjatë qëndrimit në Kosovë ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Tajani ishte shoqëruar...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen të mërkurën në Bruksel

para 2 jave - Shenja

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit...

Borrell porosi Kurtit e Vuçiqit: S’jemi ndërmjetës në Dialog, jemi shumë më tepër se kaq

para 2 jave - Reporteri

Shefi i Diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, u ka dërguar porosi Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, pas mosarritjes së një marrëveshje për...

Kurti takon ambasadorët e Francës dhe Gjermanisë: Të arrihet dakordim brenda orëve të mbetura nga afati shtesë për targat

para 2 jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde dhe atë të Francës, Olivier Guerot, ku i ka njoftuar për situatën e fundit në vend e po ashtu për...

Kurti pret vonë në takim ambasadorin gjerman dhe atë francez: Marrëveshja të arrihet brenda 48-orëshit

para 2 jave - Infokusi

Pas zhvillimeve të fundit sa i përket çështjes së targave, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti sot në një takim të përbashkët ambasadorët e Francës dhe Gjermanisë, Olivier Guérot dhe Jörn Rohde....

Kurti i gatshëm të marrë pjesë në takim të përbashkët me liderët tjerë të Ballkanit

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur i gatshëm që të shkojë në ndonjë takim të përbashkët me liderët e tjerë të Ballkanit Perëndimor, me ftesë të Romës zyrtare. Këtë deklarim, Kurti e bëri...

Afati 48 orësh po ecën: Ambasadori gjerman dhe ai francez i shkojnë Kurtit në zyre

para 2 jave - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti sot në një takim të përbashkët ambasadorët e Francës dhe Gjermanisë, Olivier Guérot dhe Jörn Rohde. Kjo u bë e ditur me anë të një komunikate për...

Kurti pret në takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin italian, diskutohet për zhvillimet e fundit

para 2 jave - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot në takim për një takim bilateral, zëvendëskryeministrin e Republikës së Italisë, njëherësh Ministër i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar,...

Kurti takon zëvendëskryeministrin italian dhe ministrin e Mbrojtjes

para 2 jave - Infokusi

Zëvendëskryeministri i Republikës së Italisë njëherësh ministër i Jashtëm, Antonio Tajani, gjatë qëndrimit në Kosovë ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Tajani ishte shoqëruar...

Kurti: Kosova dhe Italia partnerë e aleatë për paqe e siguri

para 2 jave - RTK

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot ka pritur në takim zëvendëskryeministrin Antonio Tajani, njëherësh ministër i Jashtëm i Italisë dhe ministrin e mbrojtjes Guido Crosetto. “I urova mirëseardhjen...

Kurti takon zëvendëskryeministrin italian dhe ministrin e Mbrojtjes

para 2 jave - Opinion.mk

Zëvendëskryeministri i Republikës së Italisë njëherësh ministër i Jashtëm, Antonio Tajani, ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, raporton Ekonomia Online. Tajani ishte shoqëruar...

Osmani në takim me zv/kryeministrin italian: Serbia po përpiqet ta destabilizojë Kosovën

para 2 jave - Zeri

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka pritur në takim zëvendëskryeministrin Antonio Tajani, njëherësh ministër i Jashtëm i Italisë dhe ministrin e mbrojtjes Guido Crosetto, me të cilët ka diskutuar për...

Osmani takon Tajanin: Serbia po përpiqet ta destabilizojë Kosovën nëpërmjet strukturave ilegale në veri

para 2 jave - Koha.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë takimit të zhvilluar të martën me ministrin e Jashtëm të Italisë, Antonio Tajani dhe ministrin e Mbrojtjes, Guido Crosetto, ka diskutuar për zhvillimet e fundit...

Presidentja takohet me Kryediplomatin italian: Përpjekje intensive për zgjidhje të pranueshme për targat brenda afatit 48 orësh

para 2 jave - Reporteri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim Kryediplomatin e Italisë, Antonio Tajani, dhe Ministrin e Mbrojtjes, Guido Crosetto, me të cilët ka folur për punën e targave dhe dialogun. Sipas...

Bislimi e Petkoviq takohen të mërkurën në Bruksel

para 2 jave - Insajderi.org

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, për të diskutuar zgjidhjen...

Targat, ndërhyn SHBA Kurti pranon shtyrjen e gjobave! Vuçiç: nuk lëshojmë më targa

para 2 jave - Top Channel

Me kërkesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka shtyrë afatin për gjobitjen e qytetarëve që nuk kanë ndërruar targat. Në kërkesën e tij, Ambasadori Jeffrey Hovenier...

Osmani i thotë zv.kryeministrit italian: Përpjekje e madhe për zgjidhje të pranueshme për targat

para 2 jave - Syri.net Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani tha se institucionet e Kosovës janë në koordinim me aleatët dhe po bëjnë përpjekje intensive për ta gjetur një zgjidhje të pranueshme për çështjen e targave brenda afatit...

Kurti pret vonë në takim ambasadorin gjerman dhe atë francez: Marrëveshja të arrihet brenda 48-orëshit

para 2 jave - Lajm

Pas zhvillimeve të fundit sa i përket çështjes së targave, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti sot në një takim të përbashkët ambasadorët e Francës dhe Gjermanisë, Olivier Guérot dhe Jörn Rohde....

TAJANI FTON KURTIN DHE VUÇIÇIN NË ROMË, ITALIA MERR NË DORË DIALOGUN: NUK DUHET TË KETË MË LUFTË

para 2 jave - KDPolitik

Italia porosit Kosovën dhe Serbinë që të mos përshkallëzojnë deri në luftë në tensionet për targat, teksa mori drejtimin e dialogut. Ministri i Jashtëm, Antonio Tajani, dhe ai i Mbrojtjes, Guido Crosetto...

KRYENEGOCIATORËT E KOSOVËS DHE SERBISË TAKOHEN TË MËRKURËN NË BRUKSEL

para 2 jave - KDPolitik

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit...

FRANCA I BËN THIRRJE VEÇANËRISHT KOSOVËS TË PRANOJË PROPOZIMIN E BE-SË PËR TARGAT

para 2 jave - KDPolitik

Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të pranojnë propozimin për kompromis në çështjen e targave ilegale serbe, të formuluar nga Bashkimi Evropian. Përmes...

Çështja e targave, Bislimi e Petkoviq nesër takim urgjent në Bruksel

para 2 jave - Bota Press

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar REL-it se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit të Bashkimit...

Çështja e targave: Bislimi dhe Petkovic pritet të takohen nesër në Bruksel

para 2 jave - Gazeta Metro

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkovic – nën ndërmjetësim të të dërguarit...

A do gjendet zgjidhje? Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë të mërkurën në Bruksel

para 2 jave - FaxWeb

Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios Evropa e Lirë se të mërkurën në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën ndërmjetësim të të dërguarit...

Italia merr në dorë dialogun, Tajani fton Kurtin dhe Vuçiçin në Romë

para 2 jave - Opinion

Italia porosit Kosovën dhe Serbinë që të mos përshkallëzojnë deri në luftë tensionet për targat, teksa mori drejtimin e dialogut. Ministri i Jashtëm, Antonio Tajani, dhe ai i Mbrojtjes, Guido Crosetto...

Osmani: Serbia po përpiqet përmes strukturave ilegale në veri ta destabilizojë Kosovën

para 2 jave - Bota Sot

Presidentja Osmani priti në takim zëvendëskryeministrin, një herë ministër i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani dhe ministrin e mbrojtjes Guido Crosetto Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen të mërkurën në Bruksel

para 2 jave - KosovaPress

Kryenegociatori i Kosovës, Besnik Bislimi (majtas) i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak dhe kryenegociatori i Serbisë, Petar Petkoviq. Burimet diplomatike i kanë konfirmuar Radios...

Kurti i gatshëm të shkojë në Romë me liderët tjerë të Ballkanit

para 2 jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka mirëpritur iniciativën italiane për ta bërë Romën vendtakim të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Gjatë takimit me zëvendëskryeministrin e Italisë, Antoni Tajani...

Ambasadorët e Francës dhe Gjermanisë i shkojnë Kurtit në zyrë

para 2 jave - Bota Press

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti sot në një takim të përbashkët ambasadorët e Francës dhe Gjermanisë, Olivier Guérot dhe Jörn Rohde, raporton Gazeta Sinjali. Përmes një komunikate...

Kurti takon zëvendëskryeministrin italian dhe ministrin e Mbrojtjes

para 2 jave - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Republikës së Italisë njëherësh ministër i Jashtëm, Antonio Tajani, ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Tajani ishte shoqëruar nga ministri i Mbrojtjes...

Kurti takon ambasadorët e Gjermanisë dhe Francës, i informon për takimet në Bruksel

para 2 jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar sot ambasadorët e Gjermanisë dhe Francës, Jorn Rohde dhe Olivier Guerot. Temë ishin takimet që u mbajtën të hënën në Bruksel. Kurti i ka njoftuar ata me qëndrimet...

Osmani pret në takim ministrat italianë, flasin për zhvillimet e fundit në Kosovë dhe dialogun

para 2 jave - GazetaBlic

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim zëvendëskryeministrin italian, njëherësh ministër i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani dhe ministrin e Mbrojtjes Guido Crosetto Presidentja e Republikës...

Tajani ia konfirmon Osmanit mbështetjen e Italisë për vizat dhe anëtarësimin në Këshillin e Evropës

para 2 jave - Zeri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim zëvendëskryeministrin Antonio Tajani, njëherësh ministër i Jashtëm i Italisë dhe ministrin e mbrojtjes Guido Crosetto, me të cilët ka diskutuar për...

Presidentja Osmani: Kosova e përkushtuar për paqe

para 2 jave - RTK

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim zëvendëskryeministrin Antonio Tajani, njëherësh ministër i Jashtëm i Italisë dhe ministrin e mbrojtjes Guido Crosetto, me të cilët ka...

Osmani kryediplomatit italian: Po bëhen përpjekje të gjendet zgjidhje e pranueshme për targat

para 2 jave - OraInfo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani tha se institucionet e Kosovës janë në koordinim me aleatët dhe po bëjnë përpjekje intensive për ta gjetur një zgjidhje të pranueshme për çështjen e targave brenda afatit...

BE komenton shtyrjen e vendimit për targat për 48 orë nga Kurti: Do t’...

para 2 jave - BalkanWeb

Bashkimi Evropian ka komentuar vendimin e Qeverisë së Kosovës, për të shtyrë për 48 orë zbatimin e fazës së dytë të vendimit për riregjistrimin e makinave me targa ilegale serbe në RKS – Republika e Kosovës,...

Franca i bën thirrje veçanërisht Kosovës të pranojë propozimin e BE-së për targat

para 2 jave - Klan

Franca i bën thirrje veçanërisht Kosovës të pranojë propozimin e BE-së për targat Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të pranojnë propozimin për kompromis...

Afati 48 orësh po ecën: Ambasadori gjerman dhe ai francez i shkojnë në zyre Kurtit, kërkojnë gjetjen e zgjidhjes për targat

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti sot në një takim të përbashkët ambasadorët e Francës dhe Gjermanisë, Olivier Guerot dhe Jorn Rohde, transmeton Gazeta Metro. Kjo u bë e ditur me...

Dilemat rreth targave, Kurti qetëson qytetarët: SHBA në kontakt me Brukselin për situatën në veriun e Kosovës

para 2 jave - FaxWeb

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha të martën se Shtetet e Bashkuara janë në kontakt me Brukselin për gjetjen e një zgjidhje për situatën në veriun e Kosovës, pasi natën vonë ai u pajtua me kërkesën...

Kurti me ambasadorët e Francës dhe Gjermanisë, flasin për afatin 48 orësh

para 2 jave - KosovaPress

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në një takim të përbashkët ambasadorët e Francës dhe Gjermanisë, Olivier Guérot dhe Jörn Rohde. Sipas një njoftimi për media nga Qeveria e Kosovës,...

Stano flet për 48-orëshin e Qeverisë për targat: Do t’i vazhdojmë bisedimet për zgjidhje

para 2 jave - OraInfo

Takimi i djeshëm maratonik në Bruksel ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiqit, nuk rezultoi si i suksesshëm. Kjo e shtyu shefin e diplomacisë së...

Osmani me Tajanin: Suksesi i dialogut varet nga trajtimi i barabartë i palëve

para 2 jave - Bild

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën priti në takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Italisë, Antonio Tajani dhe ministrin e Mbrojtjes, Guido Crosetto. Osmani me zyrtarët italianë...

Kurti u takua me ambasadorët e Francës dhe Gjermanisë në Kosovë, marrëveshja temë kryesore

para 2 jave - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti sot në një takim të përbashkët ambasadorët e Francës dhe Gjermanisë, Olivier Guérot dhe Jörn Rohde. Takimet e djeshme në Bruksel ishin temë qendrore...

Kurti: SHBA në kontakt me Brukselin për situatën në veriun e Kosovës

para 2 jave - Top Channel

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha të martën se Shtetet e Bashkuara janë në kontakt me Brukselin për gjetjen e një zgjidhje për situatën në veriun e Kosovës, pasi natën vonë ai u pajtua me kërkesën...

Tajani: Italia në dispozicion për të gjetur zgjidhje dhe për ta ruajtur stabilitetin

para 2 jave - Koha.net

Gatishmërinë e Italisë për të qenë në dispozicion të Kosovës dhe të Serbisë me qëllim të gjetjes së një zgjidhjeje për targat dhe për ruajtjen e stabilitetit e ka shprehur të martën kryediplomati i këtij...

Nëpërmjet SHBA-së, Kosova komunikon me ndërmjetësit e dialogut

para 2 jave - Koha.net

Komunikimin me ndërmjetësit e dialogut Kosovë-Serbi, Qeveria është duke e zhvilluar nëpërmjet Shteteve të Bashkuara. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar të martën se komunikimi gjatë takimit...

Kurti: S’fola me Borrellin nga dje, ja cili ambasador po angazhohet për targat

para 2 jave - Ina

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nuk ka komunikuar me kryediplomatin evropian, Josep Borrell pas shtyrjes së vendimit për gjobat rreth targave për 48 orë. I pari i qeverisë para mediave...

Kurti takohet me ministrat italianë, i gatshëm të shkojë në Romë me liderët tjerë të Ballkanit

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar sot zv.kryeministrin e Italisë, njëherësh ministrin e Punëve të Jashtme, Antonio Tajani dhe ministrin e Mbrojtjes së Italisë, Guido Crosetto. Në njoftimin...

Kurti pret Ministrin e Jashtëm dhe atë të Mbrojtjes së Italisë, flasin për dialogun, ekonominë dhe integrimin euro-atlantik

para 2 jave - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në ndërtesën e Qeverisë për një takim bilateral, zëvendëskryeministrin e Republikës së Italisë, njëherësh Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit...

Kurti takon zëvendëskryeministrin italian dhe ministrin e Mbrojtjes

para 2 jave - Zhurnal

Zëvendëskryeministri i Republikës së Italisë njëherësh ministër i Jashtëm, Antonio Tajani, ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, raporton Ekonomia Online. Tajani ishte shoqëruar...

Stano flet për 48-orëshin e Qeverisë për targat: Do t’i vazhdojmë bisedimet për zgjidhje

para 2 jave - Ina

Takimi i djeshëm maratonik në Bruksel ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiqit, nuk rezultoi si i suksesshëm. Kjo e shtyu shefin e diplomacisë së...

Kurti takon zëvendëskryeministrin italian dhe ministrin e Mbrojtjes

para 2 jave - KosovaPress

Zëvendëskryeministri i Republikës së Italisë njëherësh ministër i Jashtëm, Antonio Tajani, gjatë qëndrimit në Kosovë ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Tajani ishte shoqëruar...

Osmani për targat: Me aleatët po bëjmë përpjekje për një zgjidhje brenda 48 orëve

para 2 jave - Lajmi.net

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sonte në takim zëvendëskryeministrin Antonio Tajani, njëherësh ministër i Jashtëm i Italisë dhe ministrin e mbrojtjes Guido Crosetto, me të cilët ka diskutuar për zhvillimet...

Kurti: S’fola me Borrellin nga dje, SHBA-ja është në kontakt me Brukselin

para 2 jave - Flaka

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nuk ka komunikuar me kryediplomatin evropian, Josep Borrell pas shtyrjes së vendimit për gjobat rreth targave për 48 orë. I pari i qeverisë para mediave...

Osmani: Serbia po përpiqet përmes strukturave ilegale në veri ta destabilizojë Kosovën

para 2 jave - Infokusi

Presidentja Osmani priti në takim zëvendëskryeministrin, një herë ministër i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani dhe ministrin e mbrojtjes Guido Crosetto Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani...

Stano flet për 48-orëshin e Qeverisë për targat: Do t’i vazhdojmë bisedimet për zgjidhje

para 2 jave - Syri.net Kosova

Takimi i djeshëm maratonik në Bruksel ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiqit, nuk rezultoi si i suksesshëm. Kjo e shtyu shefin e diplomacisë së...

Osmani takon zëvendëskryeministrin e Italisë: Serbia po do ta destabilizojë Kosovën

para 2 jave - Lajm

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka takuar zëvendëskryeministrin e Italisë, Antonio Tajani, dhe ministrin e Mbrojtjes, Guido Crosetto. Osmani me dyshen italiane folën për zhvillimet e fundit në Kosovë...

Kurti: SHBA në kontakt me Brukselin për situatën në veriun e Kosovës

para 2 jave - Panorama

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha të martën se Shtetet e Bashkuara janë në kontakt me Brukselin për gjetjen e një zgjidhje për situatën në veriun e Kosovës, pasi natën vonë ai u pajtua me kërkesën...

Tajani: Italia është në dispozicion të Kosovës e Serbisë për të gjetur zgjidhje

para 2 jave - Kallxo

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani, ka thënë se e sheh si gjest pozitiv vendimin e Qeverisë së Kosovës për shtyrjen e shqiptimit të gjobave për veturat me targa ilegale për 48 orë. Ai ka thënë...

Orët kritike për gjetjen e një zgjidhjeje, BE: Bisedimet vazhdojnë

para 2 jave - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dolën nga takimi disaorësh të hënën në Bruksel, pa u marrë vesh për çështjen e targave, e cila rrezikon ta përshkallëzojë...

Gërvalla: Në të kaluarën janë bërë gabime në dialog, me aleatët do mundohemi që mos t’i përsëritim

para 2 jave - Reporteri

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Donika Gërvalla pas takimit me homologun e saj italian, Antonio Tajani, ka thënë se temë diskutimi ishte dialogu dhe situata në veri. Gërvalla pati kritika edhe për paraardhësit...

“Aleanca për Shqiptarët pjesë e Qeverisë në Maqedoninë e Veriut”

para 2 jave - Lapsi

Osmani me Tajanin: Suksesi i dialogut varet nga trajtimi i barabartë i palëve Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën priti në takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Italisë, Antonio Tajani dhe ministrin e…

Stano flet për 48-orëshin e Qeverisë për targat

para 2 jave - Bota Sot

Takimi i djeshëm maratonik në Bruksel ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiqit, nuk rezultoi si i suksesshëm. Kjo e shtyu shefin e diplomacisë së...

Tajani: Do t'i ftojmë liderët në Romë, nuk duam që lufta të ndodh sërish

para 2 jave - Syri.net Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio Tajani, ka thënë se nuk dëshiron që sërish të bëhet luftë. Kjo pas tensionimeve në veri dhe zhvillimeve të fundit rreth targave ilegale serbe. Ai tha se...

Gërvalla: Në të kaluarën janë bërë gabime në dialog

para 2 jave - Syri.net Kosova

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Donika Gërvalla pas takimit me homologun e saj italian, Antonio Tajani, ka thënë se temë diskutimi ishin ndërhyrjet dhe kërcënimet e Serbisë ndaj Kosovës. Mes tjerash,...

Kryediplomati italian në Prishtinë: Nuk dua luftë tjetër, do t’i ftojë liderët e Ballkanit në Romë

para 2 jave - Tetova Sot

Kryediplomati italian, Antonio Tajani, që ka ardhur sot në Prishtinë, planifikon t’i ftojë liderët e Ballkanit në Romë. Ai thotë se nuk do që të ndodhë një luftë tjetër. Zëvendëskryeministi italian qëndron...

Gërvalla: Në të kaluarën janë bërë gabime në dialog, do të mundohemi të mos përsëriten

para 2 jave - Bota Sot

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Donika Gërvalla pas takimit me homologun e saj italian, Antonio Tajani, ka thënë se temë diskutimi ishin ndërhyrjet dhe kërcënimet e Serbisë ndaj Kosovës. Mes tjerash,...

Ambasadori francez i bën thirrje Kosovës ta pranojë propozimin e BE-së

para 2 jave - Koha.net

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, i ka bërë thirrje Kosovës që ta pranojë propozimin e Bashkimit Evropian për zgjidhjen e çështjes së targave me Serbinë. BE-ja kisht propozuar që Kosova ta...

Zhvillimet e fundit në vend, Osmani pret në takim ambasadorin gjerman

para 2 jave - Syri.net Kosova

Ambasadori gjerman Jorn Rohde është pritur në takim në Presidencën e Kosovës nga Vjosa Osmani, në dritë të ngjarjeve të fundit rreth çështjes së targave. Siç njofton Presidenca e Kosovës në një publikim...

Tajani: Nuk dua që lufta të ndodhë sërish

para 2 jave - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, c, ka thënë se nuk dëshiron që sërish të bëhet luftë. Kjo pas tensionimeve në veri dhe zhvillimeve të fundit rreth targave ilegale serbe. Ai tha se qëllimi është...

Pushteti dirigjon kritika e ofendime për Borrellin pas deklaratës ku fajësoi Kosovën për ‘dështimin’ në Bruksel

para 2 jave - Reporteri

Autor: Linda Ibrahimaj Pasi shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrell dje fajësoi Kosovën për mos arritje të marrëveshjes në Bruksel për çështjen e targave. Reagime të shumta ka pasur nga vetë pushteti...

Osmani takohet me ambasadorin gjerman, bisedojnë për zhvillimet e fundit në vend dhe dialogun

para 2 jave - Bota Sot

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Jorn Rohde. Sipas njoftimit të presidencës, Osmani me ambasadorin Rohde, kanë diskutuar për...

Tajani: Nuk dua që lufta të ndodh sërish

para 2 jave - Zeri

Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio Tajani, ka thënë se nuk dëshiron që sërish të bëhet luftë. Kjo pas tensionimeve në veri dhe zhvillimeve të fundit rreth targave ilegale serbe. Ai tha se...

Tajani: Italia vlerëson Kosovën për shtyrje të vendimit për targa

para 2 jave - RTK

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Antonio Tajani, tha se Italia është e interesuar për paqe në Ballkanin Perëndimor. "Unë jam optimist që...

Zhvillimet në vend, ambasadori gjerman i shkon në zyre Osmanit

para 2 jave - OraInfo

Zhvillimet e fundit në vend, sidomos pas dështimit të arritjes së një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për targat, ka bërë që të ketë reagime të shumta. Lidhur me këtë situatë, sot në zyrën e presidentes,...

Osmani pret në takim ambasadorin e Gjermanisë, flasin për zhvillimet e fundit dhe dialogun me Serbinë

para 2 jave - Kallxo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Jörn Rohde. Osmani dhe Rohde kanë diskutuar për zhvillimet e fundit në vend dhe për dialogun...

Zv.kryeministri italian: S'jemi këtu rastësisht, gjeni zgjidhje të përbashkëta pa nisma të njëanshme

para 2 jave - Syri.net Kosova

Zv.kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Italisë, Antonio Tajani në konferencë për media ka thënë se Kosova është një tokë që ka vuajtur shumë dhe se nuk duan që një gjë e tillë të ndodhë sërish....

Zhvillimet e fundit dhe dialogu Kosovë-Serbi, Osmani pret në takim ambasadorin gjerman

para 2 jave - Reporteri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde Ambasadori gjerman Jorn Rohde është pritur në takim në Presidencën e Kosovës nga Vjosa Osmani, në dritë të ngjarjeve...

Kush e kritikoi, e kush ofendoi Borrellin pas deklaratës ku fajësoi Kosovën për ‘dështimin’ në negociata

para 2 jave - Reporteri

Autor: Linda Ibrahimaj Pasi shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrell dje fajësoi Kosovën për mos arritje të marrëveshjes në Bruksel për çështjen e targave. Reagime të shumta ka pasur nga vetë pushteti...

Kryediplomati italian: Nuk jemi këtu rastësisht, gjeni zgjidhje të përbashkëta pa nisma të njëanshme

para 2 jave - Reporteri

Ministri i Punëve të Jashtme i Italisë, Antonio Tajani në konferencë për media ka thënë se Kosova është një tokë që ka vuajtur shumë dhe se nuk duan që një gjë e tillë të ndodhë sërish, shkruan Gazeta...

Osmani për targat: Me aleatët po bëjmë përpjekje për një zgjidhje brenda 48 orëve

para 2 jave - Insajderi.org

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sonte në takim zëvendëskryeministrin Antonio Tajani, njëherësh ministër i Jashtëm i Italisë dhe ministrin e mbrojtjes Guido Crosetto, me të cilët ka diskutuar për zhvillimet...

Gërvalla: Në të kaluarën janë bërë gabime në dialog, me aleatët do mundohemi që mos t’i përsëritim

para 2 jave - Zeri

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Donika Gërvalla pas takimit me homologun e saj italian, Antonio Tajani, ka thënë se temë diskutimi ishin ndërhyrjet dhe kërcënimet e Serbisë ndaj Kosovës. Mes tjerash,...

Italia përfshihet në dialog, i fton liderët e Ballkanit në Romë – Kryediplomati italian: S’jemi këtu rastësisht

para 2 jave - Zeri

Zëvendëskryeministri njëherësh ministër i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Antonio Tajani, ka deklaruar se nuk dëshiron që lufta të ndodh sërish, pas tensioneve dhe zhvillimeve...

Ministri Tajani: Gjest pozitiv shtyrja e vendosjes së gjobave për 48 orë nga ana e Kosovës

para 2 jave - Syri

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani pas një takimi me homologen e tij nga Kosova, Donika Gërvalla, ka thënë se e sheh si gjest pozitiv vendimin e Qeverisë së Kosovës për shtyrjen e vendosjes së...

Ministri Tajani: Gjest pozitiv shtyrja e vendosjes së gjobave për 48 orë nga ana e Kosovës

para 2 jave - Syri

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani pas një takimi me homologen e tij nga Kosova, Donika Gërvalla, ka thënë se e sheh si gjest pozitiv vendimin e Qeverisë së Kosovës për shtyrjen e vendosjes së...

Ministri i Jashtëm italian mbështet vendimin e Kurtit për targat

para 2 jave - Aktuale

Ministri i Jashtëm i Italisë Antonio Tajani, ka folur në një konferencë media pas takimit që ka pasur me ministren e Jashtme dhe të Diasporës Donika Gërvalla. Para mediave, Tajani tha se e mirëpresin shtyrjen...

Zëvendëskryeministi italian në Prishtinë: Nuk dua luftë tjetër, do t’i ftojë liderët e Ballkanit në Romë

para 2 jave - OraInfo

Kryediplomati italian në Prishtinë: Nuk dua luftë tjetër, do t’i ftojë liderët e Ballkanit në Romë. Kryediplomati italian, Antonio Tajani, që ka ardhur sot në Prishtinë, planifikon t’i ftojë liderët e...

Gërvalla: Në të kaluarën janë bërë gabime në dialog, me aleatët do mundohemi që mos t’i përsëritim

para 2 jave - GazetaBlic

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Donika Gërvalla pas takimit me homologun e saj italian, Antonio Tajani, ka thënë se temë diskutimi ishin ndërhyrjet dhe kërcënimet e Serbisë ndaj Kosovës. Mes tjerash,...

Italia përfshihet në dialog, i fton liderët e Ballkanit në Romë – Kryediplomati italian: S’jemi këtu rastësisht

para 2 jave - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri njëherësh ministër i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Antonio Tajani, ka deklaruar se nuk dëshiron që lufta të ndodh sërish, pas tensioneve dhe zhvillimeve...

Italia përfshihet në dialog, i fton liderët e Ballkanit në Romë – Kryediplomati italian: S’jemi këtu rastësisht

para 2 jave - Opinion.mk

Zëvendëskryeministri njëherësh ministër i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Antonio Tajani, ka deklaruar se nuk dëshiron që lufta të ndodh sërish, pas tensioneve dhe zhvillimeve...

Osmani me Tajanin: Suksesi i dialogut, varet nga trajtimi i barabartë i palëve

para 2 jave - Lapsi

Osmani me Tajanin: Suksesi i dialogut, varet nga trajtimi i barabartë i palëve Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën priti në takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Italisë, Antonio Tajani dhe ministrin e…

Tajani: Jemi në dispozicion të Kosovës dhe Serbisë, planifikojmë t’i ftojmë liderët në Romë

para 2 jave - Bild

Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio Tajani, ka thënë se qeveria italiane po planifikon t’i bëjë bashkë liderët e Ballkanit Perëndimor në Romë për të përçuar një sinjal se Italia është e përkushtuar...

Osmani priti në takim Ministrin e Jashtëm dhe të Mbrojtjes të Italisë

para 2 jave - Arbresh

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim zëvendëskryeministrin Antonio Tajani, njëherësh ministër i Jashtëm i Italisë dhe ministrin e mbrojtjes Guido Crosetto, me të cilët ka...

Shtyrja për 48 orë, nga BE flasin për GazetaBlic: Do ta shfrytëzojmë këtë kohë për bisedime për të gjetur zgjidhje

para 2 jave - GazetaBlic

Kosova ka vendosur që ta shtyjë për 48 orë zbatimin e gjobave për targat ilegale serbe. Vendimi erdhi pas mesnatës nga kryeministri Kurti, pasi kërkesa për këtë erdhi nga ambasadori amerikan në Kosovë,...

Presidentja Osmani pret në takim dy ministrat italianë

para 2 jave - Epoka e Re

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim zëvendëskryeministrin italian, njëherësh ministër i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani dhe ministrin e Mbrojtjes, Guido Crosetto Presidentja e Republikës...

Ministri i Jashtëm italian: E vlerësojmë vendimin e Qeverisë së Kosovës për shtyerjen e afatit për targat

para 2 jave - GazetaBlic

Ministri i Jashtëm i Italisë Antonio Tajani, ka folur në një konferencë media pas takimit që ka pasur me ministren e Jashtme dhe të Diasporës Donika Gërvalla. Para mediave, Tajani tha se e mirëpresin shtyrjen...

Osmani takohet me ambasadorin gjerman, flasin për zhvillimet e fundit dhe dialogun

para 2 jave - GazetaBlic

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Jörn Rohde. Me ambasadorin Rohde, Presidentja Osmani ka diskutuar për zhvillimet e fundit në vend dhe për...

Tajani: Mos merrni hapa të njëanshëm

para 2 jave - Bota Sot

Zëvendëskryeministri i Italisë Antonio Tajani deklaroi sot se gjendja nuk mund të përkeqësohet tutje në mes të Kosovës dhe Serbisë dhe ka kërkuar që të mos merren nisma të njëanshme sa i përket targave...

Kryediplomati italian: Nuk jemi këtu rastësisht, gjeni zgjidhje të përbashkëta pa nisma të njëanshme

para 2 jave - Bota Sot

Ministri i Punëve të Jashtme i Italisë, Antonio Tajani në konferencë për media ka thënë se Kosova është një tokë që ka vuajtur shumë dhe se nuk duan që një gjë e tillë të ndodhë sërish. Tajani i cili së...

Osmani: Serbia po përpiqet përmes strukturave ilegale në veri ta destabilizojë Kosovën

para 2 jave - KosovaPress

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sonte në takim zëvendëskryeministrin Antonio Tajani, njëherësh ministër i Jashtëm i Italisë dhe ministrin e mbrojtjes Guido Crosetto, me të cilët ka diskutuar për zhvillimet...

Franca i bën thirrje veçanërisht Kosovës të pranojë propozimin e BE-së për targat

para 2 jave - Ora news

Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të pranojnë propozimin për kompromis në çështjen e targave ilegale serbe, të formuluar nga Bashkimi Evropian. Përmes...

Kryediplomati italian në Prishtinë: Planifikojmë t’i ftojmë në Romë liderët e Ballkanit

para 2 jave - Lajmi.net

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani është deklaruar para mediave pas një takimi me homologen e tij nga Kosova, Donika Gërvalla – Schwarz. Në fjalën e tij, Tajani ka deklaruar se e sheh si gjest...

Zv/kryeministri i Italisë: Mos merrni hapa të njëanshëm

para 2 jave - Infokusi

Zëvendëskryeministri i Italisë Antonio Tajani deklaroi sot se gjendja nuk mund të përkeqësohet tutje në mes të Kosovës dhe Serbisë dhe ka kërkuar që të mos merren nisma të njëanshme sa i përket targave...

Osmani në takim me ambasadorin gjerman, diskutojnë zhvillimet e fundit

para 2 jave - Zeri

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Jörn Rohde. Nga Presidenca kanë njoftuar se me ambasadorin Rohde, Presidentja Osmani ka diskutuar për zhvillimet...

Osmani në takim me kryediplomatin italian: Po bëhen përpjekje të gjendet zgjidhje e pranueshme për targat

para 2 jave - Gazeta Metro

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim zëvendëskryeministrin Antonio Tajani, njëherësh ministër i Jashtëm i Italisë dhe ministrin e mbrojtjes Guido Crosetto, me të cilët ka diskutuar për...

Osmani pret në takim ambasadorin gjerman, flasin për zhvillimet e fundit dhe dialogun me Serbinë

para 2 jave - Bota Sot

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Jörn Rohde. Me ambasadorin Rohde, Presidentja Osmani ka diskutuar për zhvillimet e fundit në vend dhe për...

Dështimi i dialogut në Bluksel, Franca thirrje Kosovës: Pranoni propozimin ...

para 2 jave - BalkanWeb

Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të pranojnë propozimin për kompromis në çështjen e targave ilegale serbe, të formuluar nga Bashkimi Evropian. Përmes...

Ministri i Jashtëm italian: Nuk kam thënë se Kosova është dekonstruktive në dialog

para 2 jave - Zeri

Ministri i Jashtëm i Italisë Antonio Tajani, ka thënë sot gjatë vizitës në Prishtinë se ka mirëpritur vendimin e Qeverisë së Kosovës për ta shtyrë për 48 orë vendimin e masës së gjobitjes për targat. Tajani...

Osmani e Rohde diskutojnë për zhvillimet në vend e për dialogun me Serbinë

para 2 jave - RTK

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Jörn Rohde. “Me ambasadorin Rohde, Presidentja Osmani ka diskutuar për zhvillimet e fundit në...

Dialogu Kosovë – Serbi, Gërvalla: Në të kaluarën janë bërë gabime, do të mundohemi të mos përsëriten

para 2 jave - Infokusi

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Donika Gërvalla pas takimit me homologun e saj italian, Antonio Tajani, ka thënë se temë diskutimi ishin ndërhyrjet dhe kërcënimet e Serbisë ndaj Kosovës. Mes tjerash,...

Franca thirrje për pranim të propozimin e BE-së për target, veçanërisht Kosovës

para 2 jave - Vizion Plus

Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të pranojnë propozimin për kompromis në çështjen e targave ilegale serbe, të formuluar nga Bashkimi Evropian. Përmes...

Franca i bën thirrje Kosovës të pranojë propozimin e BE-së për targat

para 2 jave - Opinion

Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të pranojnë propozimin për kompromis në çështjen e targave ilegale serbe, të formuluar nga Bashkimi Evropian. Përmes...

Franca i bën thirrje veçanërisht Kosovës të pranojë propozimin e BE-së për targat

para 2 jave - Albeu

Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të pranojnë propozimin për kompromis në çështjen e targave ilegale serbe, të formuluar nga Bashkimi Evropian. Përmes...

Ambasadori francez në Kosovë: I bëjmë thirrje veçanërisht Kosovës të pranojë propozimin e BE-së për targat

para 2 jave - Kallxo

Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të pranojnë propozimin për kompromis në çështjen e targave ilegale serbe, të formuluar nga Bashkimi Evropian. Ai tutje...

Gërvalla: Në të kaluarën janë bërë gabime në dialog

para 2 jave - Lajmi.net

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Donika Gërvalla pas takimit me homologun e saj italian, Antonio Tajani, ka thënë se temë diskutimi ishin ndërhyrjet dhe kërcënimet e Serbisë ndaj Kosovës. Mes tjerash,...

Shtyrja 48 orëshe/BE po punon të gjejë zgjidhje për targat brenda këtij afati

para 2 jave - Infokusi

Bashkimi Evropian do ta shfrytëzojë shtyrjen e afatit prej 48 orësh për shqiptimin e gjobave nga pala kosovare për të gjetur një zgjidhje afatgjate për targat ilegale mes Kosovës dhe Serbisë. Kështu ka...

Ministrat e Italisë mbërrijnë në Kosovë, kërkojnë shmangie të tensioneve në Ballkan

para 2 jave - Syri.net Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme i Italisë, Antonio Tajani dhe ministri i Mbrojtjes, Guido Crosetto, kanë zbarkuar në Prishtinë. Kështu kanë bërë të ditur nga ambasada italiane në Kosovë. Gjatë vizitës së...

Kurti i numëron orët mbrapsht për gjobat: S'janë më 48, i kemi vetëm 36 orë për marrëveshje

para 2 jave - Syri.net Kosova

Të papërshtatshme e ka quajtur ditën e djeshme kryeministri Albin Kurti, derisa thotë se janë duke bërë përpjekje maksimale që të arrihet marrëveshja për targat ilegale dhe për zotimin e Serbisë që të...

Arrin në Kosovë ministri i Jashtëm i Italisë, mirëpritet nga kryediplomatja kosovare

para 2 jave - Opinion.mk

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani dhe ai i Brendshëm, Guido Crosetto, kanë arritur në Kosovë, të cilët janë pritur nga ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla. Pas këtij takimi, zëvendëskryeministri...

SHBA në kontakt me Brukselin, Kurti: Do gjendet një zgjidhje për “tensionet” në Veri të Kosovës

para 2 jave - FaxWeb

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha të martën se Shtetet e Bashkuara janë në kontakt me Brukselin për gjetjen e një zgjidhje për situatën në veriun e Kosovës, pasi natën vonë ai u pajtua me kërkesën...

Stano: Do t’i vazhdojmë bisedimet për zgjidhje

para 2 jave - Epoka e Re

Takimi i djeshëm maratonik në Bruksel ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiqit, nuk rezultoi si i suksesshëm. Kjo e shtyu shefin e diplomacisë së...

REL / Franca i bën thirrje veçanërisht Kosovës të pranojë propozimin e BE-së për çështjen e targave

para 2 jave - Bota Sot

Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të pranojnë propozimin për kompromis në çështjen e targave ilegale serbe, të formuluar nga Bashkimi Evropian. Përmes...

Franca i bën thirrje veçanërisht Kosovës të pranojë propozimin e BE-së për targat

para 2 jave - Evropa e Lirë

Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të pranojnë propozimin për kompromis në çështjen e targave ilegale serbe, të formuluar nga Bashkimi Evropian. Përmes...

Arrin në Kosovë ministri i Jashtëm i Italisë, Tajani

para 2 jave - Koha.net

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani dhe ai i Brendshëm, Guido Crosetto, kanë arritur në Kosovë. Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, e ka pritur homologun italian. Ndërsa së bashku...

Kurti: Nuk kam komunikuar me Borrell pas takimit, SHBA-ja është në kontakt me Brukselin

para 2 jave - Klan

Kurti: Nuk kam komunikuar me Borrell pas takimit, SHBA-ja është në kontakt me Brukselin Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nuk ka komunikuar me kryediplomatin evropian, Josep Borrell pas...

Dy ministrat e Italisë arrijnë në Kosovë, kërkojnë shmangie të tensioneve

para 2 jave - RTK

Ministri i Punëve të Jashtme i Italisë, Antonio Tajani dhe ministri i Mbrojtjes, Guido Crosetto, kanë mbrritur në Prishtinë. Kështu është bërë të ditur nga ambasada italiane në Kosovë përmes një postimi...

Dështimi i marrëveshjes, reagon Franca: Kosova të pranojë propozimin e BE-së për targat

para 2 jave - ABC News

Pas dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për targat ka reaguar edhe ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot. Ai tha se vendi i tij shpreh keqardhje që s’u arrit një marrëveshje, duke...

Osmani s’e zhgënjen Kurtin, për të e goditi edhe kupolën e Bashkimit Europian

para 2 jave - Infokusi

Vjosa Osmani nuk hezitoi të rreshtohej edhe një herë krah Albin Kurtit. Kundërshtari i radhës i presidentes dhe kryeministrit të hënën u bë Josep Borrell, politikani spanjoll që është në krye të diplomacisë...

Kurti për targat: Nuk janë më 48, i kemi vetëm 36 orë për marrëveshje siç synojmë ne

para 2 jave - OraInfo

Kurti i numëron orët mbrapsht për gjobat: Nuk janë më 48, i kemi vetëm 36 orë për marrëveshje siç synojmë ne. Të papërshtatshme e ka quajtur ditën e djeshme kryeministri Albin Kurti, derisa thotë se janë...

Kurti i numëron orët mbrapsht për gjobat: Nuk janë më 48, i kemi vetëm 36 orë për marrëveshje siç synojmë ne

para 2 jave - Syri.net Kosova

Të papërshtatshme e ka quajtur ditën e djeshme kryeministri Albin Kurti, derisa thotë se janë duke bërë përpjekje maksimale që të arrihet marrëveshja për targat ilegale dhe për zotimin e Serbisë që të...

Arrin në Kosovë ministri i Jashtëm i Italisë, mirëpritet nga kryediplomatja kosovare

para 2 jave - GazetaBlic

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani dhe ai i Brendshëm, Guido Crosetto, kanë arritur në Kosovë, të cilët janë pritur nga ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla. Pas këtij takimi, ministrat...

Kurti i numëron orët mbrapsht për gjobat: Nuk janë më 48, i kemi vetëm 36 orë për marrëveshje siç synojmë ne

para 2 jave - Reporteri

Të papërshtatshme e ka quajtur ditën e djeshme kryeministri Albin Kurti, derisa thotë se janë duke bërë përpjekje maksimale që të arrihet marrëveshja për targat ilegale dhe për zotimin e Serbisë që të...

Situata aktuale në qarqet e prekura nga përmbytjet, e normalizuar

para 2 jave - Lapsi

Tajani: Jemi në dispozicion të Kosovës dhe Serbisë, planifikojmë t’i ftojmë liderët në Romë… Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio Tajani, ka thënë se qeveria italiane po planifikon t’i bëjë...

Dështimi i marrëveshjes, reagon Franca: Kosova të pranojë propozimin e BE-së për targat

para 2 jave - Open-TV

Pas dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për targat ka reaguar edhe ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot. Ai tha se vendi i tij shpreh keqardhje që s’u arrit një marrëveshje, duke...

Dy ministrat e Italisë mbërrijnë në Kosovë, kërkojnë shmangie të tensioneve në Ballkan

para 2 jave - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Jashtme i Italisë, Antonio Tajani dhe ministri i Mbrojtjes, Guido Crosetto, kanë zbarkuar në Prishtinë. Kështu kanë bërë të ditur nga ambasada italiane në Kosovë. Gjatë vizitës së...

Kurti: Po bëjmë përpjekje maksimale për marrëveshje, korrigjimi i gabimit t...

para 2 jave - BalkanWeb

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se janë duke bërë përpjekje maksimale që të arrihet marrëveshja për targat ilegale dhe për zotimin e Serbisë që të përkushtohet drejt marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve....

Franca i kërkon Kosovës ta pranojë propozimin e Borrellit për targat

para 2 jave - RTK

Pas dështimit të arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, sot ka reaguar edhe ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot. Ai tha se vendi i tij shpreh keqardhje që nuk u arrit një...

Gërvalla takohet me zëvendëskryeministrin italian

para 2 jave - Zeri

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla ka pritur sot homologun e saj italian, Antonio Tajani. Gërvalla dhe Tajani pritet të mbajnë një konferencë për media pas takimit....

Zhvillimet e fundit: Ambasadori gjerman i shkon në zyre presidentes Osmani

para 2 jave - Lajmi.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Jorn Rohde. Në njoftimin e Presidencës është bërë e ditur se Osmani me ambasadorin gjerman kanë...

Dy ministrat e Italisë mbërrijnë në Kosovë, kërkojnë shmangie të tensioneve në Ballkan

para 2 jave - Reporteri

Ministri i Punëve të Jashtme i Italisë, Antonio Tajani dhe ministri i Mbrojtjes, Guido Crosetto, kanë zbarkuar në Kosovë. Kështu kanë bërë të ditur nga ambasada italiane në Kosovë, transmeton Gazeta Online...

Franca kërkon nga Kosova ta pranojë “propozimin” e Borrellit, përfshirë edhe Asociacionin

para 2 jave - Reporteri

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot Franca inkurajon të dyja palët, e në veçanti Kosovën, të pranojnë propozimet e kompromisit të formuluara nga Bashkimi Evropian. Kështu shkroi ambasadori francez...

Kurti takon zëvendëskryeministrin italian dhe ministrin e Mbrojtjes

para 2 jave - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri i Republikës së Italisë njëherësh ministër i Jashtëm, Antonio Tajani, ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, raporton Ekonomia Online. Tajani ishte shoqëruar...

Kurti: Korrigjimi i gabimit të Borrell është i domosdoshëm

para 2 jave - Ina

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti theksoi sot se është i domosdoshëm korrigjimi i gabimit të shefit të politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, i cili, sipas tij braktisi diskutimin për normalizim...

Kurti për takimin në Bruksel: Po bëjmë përpjekje maksimale për marrëveshje, korrigjimi i gabimit të Borrell i domosdoshëm

para 2 jave - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se janë duke bërë përpjekje maksimale që të arrihet marrëveshja për targat ilegale dhe për zotimin e Serbisë që të përkushtohet drejt marrëveshjes për normalizim...

Targat, ndërhyn SHBA/ Kurti pranon shtyrjen e gjobave, Vuçiç: Nuk lëshojmë më targa

para 2 jave - Top Channel

Me kërkesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka shtyrë afatin për gjobitjen e qytetarëve që nuk kanë ndërruar targat. Në kërkesën e tij, Ambasadori Jeffry Hovenier...

Osmani pret në takim ambasadorin gjerman, flasin për zhvillimet e fundit dhe dialogun me Serbinë

para 2 jave - Infokusi

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Jörn Rohde. Me ambasadorin Rohde, Presidentja Osmani ka diskutuar për zhvillimet e fundit në vend dhe për...

Franca i kërkon Kosovës ta pranojë propozimin e Borrellit për targat

para 2 jave - Syri.net Kosova

Pas dështimit të arritjes së një marrëveshje për targat në Bruksel sot ka reaguar edhe ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot. Ai tha se vendi i tij shpreh keqardhje që s’u arrit një marrëveshje,...

Osmani pret në takim zëvendëskryeministrin italian

para 2 jave - Ekonomia Online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Antonio Tajani si dhe ministrin e...

Kurti: SHBA shumë e përkushtuar për gjetjen e një zgjidhjeje për targat

para 2 jave - Vizion Plus

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë të martën se ambasadori amerikan, Jeffrey Hovenier, është shumë i përkushtuar për gjetjen e një zgjidhjeje për çështjen e targave ilegale serbe. “Roli i tij...

Ambasadori francez: Franca e zhgënjyer nga mosarritja e marrëveshjes për targa mes Kosovës dhe Serbisë

para 2 jave - Bota Sot

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot ka reaguar pasi nuk u arrit një marrëveshje për targat mes Kosovës e Serbisë në Bruksel të hënën. Përmes një postimi në Twitter, ai tha se Franca shpreh keqardhje...

Gërvalla priti homologun e saj italian, Antonio Tajani

para 2 jave - Bota Sot

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, sot në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” priti zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar...

Franca i kërkon Kosovës të pranojë propozimin e Borrellit për targat

para 2 jave - Zeri

Pas dështimit të arritjes së një marrëveshjeje për targat në Bruksel, sot ka reaguar edhe ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot. Ai tha se vendi i tij shpreh keqardhje që s’u arrit një marrëveshje,...

Kurti thotë se është i angazhuar që në orët e mbetura të arrihet zgjidhja për targat

para 2 jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar në lidhje me takimin e djeshëm në Bruksel dhe me vendimin për shtyrje për 48 orë të fillimit të shqiptimit të gjobave për pronarët e veturave me targa...

Kurti: Korrigjimi i gabimit të Borrell është i domosdoshëm

para 2 jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar në lidhje me takimin e djeshëm në Bruksel dhe me vendimin për shtyrje për 48 orë të fillimit të shqiptimit të gjobave për pronarët e veturave me targa...

Dështimi i marrëveshjes, reagon Franca: Kosova të pranojë propozimin e BE-së për targat

para 2 jave - InfoShqip

Pas dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për targat ka reaguar edhe ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot. Ai tha se vendi i tij shpreh keqardhje që s’u arrit një marrëveshje, duke...

Orët kritike për gjetjen e një zgjidhjeje, flasin nga BE-ja

para 2 jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dolën nga takimi disaorësh të hënën në Bruksel, pa u marrë vesh për çështjen e targave, e cila rrezikon ta përshkallëzojë...

Nga BE flasin për 48 orëshin e Qeverisë për targat: Po i vazhdojmë bisedimet për zgjidhje

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dolën nga takimi disaorësh të hënën në Bruksel, pa u marrë vesh për çështjen e targave, e cila rrezikon ta përshkallëzojë...

Tajani: Jemi në dispozicion të Kosovës dhe Serbisë, planifikojmë t’i ftojmë liderët në Romë…

para 2 jave - Lapsi

Tajani: Jemi në dispozicion të Kosovës dhe Serbisë, planifikojmë t’i ftojmë liderët në Romë… Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio Tajani, ka thënë se qeveria italiane po planifikon t’i bëjë...

Tajani: Italia në dispozicion të Kosovës dhe Serbisë për gjetjen e zgjidhjes

para 2 jave - KosovaPress

Zëvendëskryeministri i Italisë, Antonio Tajani ka thënë se vizita e tij në Kosovë përcjell mesazhin që Italia përkrah Kosovën dhe Serbinë për të arritur marrëveshje. Ai ka thënë se Italia është në dispozicion...

The Guardian” pasqyron tensionet në Veri: Mosmarrëveshja Kosovë-Serbi mund të shkaktojë trazira!

para 2 jave - Syri

Pas BBC-së një tjetër media ndërkombëtare i ka kushtuar vëmendje dështimit të negociatave mes Serbisë dhe Kosovës të ndërmjetësuara nga BE. “The Guardian” shkruan se mosmarrëveshja mes dy vendeve mund...

Kurti: Korrigjimi i gabimit të Borrellit është i domosdoshëm

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se duhet të bëhet korrigjimi i gabimit të kryediplomatit të BE-së, Josep Borell, që hoqi dorë nga normalizimi i plotë i marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë...

Arrin në Kosovë ministri i Jashtëm i Italisë, mirëpritet nga Gërvalla

para 2 jave - Infokusi

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani dhe ai i Brendshëm, Guido Crosetto, kanë arritur në Kosovë, të cilët janë pritur nga ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla. Pas këtij takimi, ministrat...

Foli Gërvalla: Në të kaluarën janë bërë gabime në dialog

para 2 jave - Gazeta Metro

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Donika Gërvalla pas takimit me homologun e saj italian, Antonio Tajani, ka thënë se temë diskutimi ishin ndërhyrjet dhe kërcënimet e Serbisë ndaj Kosovës. Mes tjerash,...

Ahmeti “shfajëson Kurtin” ndaj Borrellit

para 2 jave - Reporteri

Ish-Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti Ish-bashkëpartiaku i Albin Kurtit, Shpend Ahmeti, ka rezonuar në të drejtën e argumentimit të kryeministrit në kërkesën e tij që përveç marrëveshjes për targat...

Relacionet e tensionuara Prishtinë -Bruksel, Rohde në zyrë te Osmani

para 2 jave - Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot ka pritur në takim ambasdaorin e Gjermanisë, Jorn Rohde. Sipas njoftimit të presidencës, Osmani me Rohden kanë diskutuar për zhvillimet e fundit në vend dhe për...

Ministri italian:: Nuk dua sërish luftë Kosovë – Serbi

para 2 jave - Arbresh

Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio Tajani, ka thënë se nuk dëshiron që sërish të bëhet luftë. Kjo pas tensionimeve në veri dhe zhvillimeve të fundit rreth targave ilegale serbe. Ai tha se...

Tajani: Jemi në dispozicion të Kosovës dhe Serbisë, planifikojmë t’i ftojmë liderët e Ballkani…

para 2 jave - Lapsi

Tajani: Jemi në dispozicion të Kosovës dhe Serbisë, planifikojmë t’i ftojmë liderët e Ballkani… Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio Tajani, ka thënë se qeveria italiane po planifikon t’i bëjë...

Tajani: Italia vlerëson Kosovën për shtyrje të vendimit për targa

para 2 jave - Arbresh

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Antonio Tajani, tha se Italia është e interesuar për paqe në Ballkanin Perëndimor. “Unë jam optimist që...

Dështimi i marrëveshjes për targa, reagon Franca: Kërkon nga Kosova të pranojë propozimin e Borrellit

para 2 jave - GazetaBlic

Pas dështimit të arritjes së një marrëveshje për targat në Bruksel sot ka reaguar edhe ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot. Ai tha se vendi i tij shpreh keqardhje që s’u arrit një marrëveshje,...

Kurti: SHBA shumë e përkushtuar për gjetjen e një zgjidhjeje për targat

para 2 jave - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë të martën se ambasadori amerikan, Jeffrey Hovenier, është shumë i përkushtuar për gjetjen e një zgjidhjeje për çështjen e targave ilegale serbe. “Roli i tij...

Kurti thotë se prej dje nuk ka komunikuar me Borrellin: SHBA janë në kontakt me Brukselin

para 2 jave - TV21

Kryeministri i Kosovës e cilësoi si gabim të madh braktisjen ne bisedës për korrigjim të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës e Serbisë. “Nuk është koha të flasim për shtyrje të tjera. Ne jemi optimist dhe besoj...

Edhe Franca i kërkon Kosovës të pranojë propozimin e Borrellit për targat

para 2 jave - OraInfo

Franca i kërkon Kosovës të pranojë propozimin e Borrellit për targat. Pas dështimit të arritjes së një marrëveshje për targat në Bruksel sot ka reaguar edhe ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot....

Kryediplomati italian në Prishtinë: Nuk dua luftë tjetër, do t’i ftojë liderët e Ballkanit në Romë

para 2 jave - Fakti Ditor

Kryediplomati italian, Antonio Tajani, që ka ardhur sot në Prishtinë, planifikon t’i ftojë liderët e Ballkanit në Romë. Ai thotë se nuk do që të ndodhë një luftë tjetër. Zëvendëskryeministi italian qëndron...

Kurti thotë se prej dje nuk ka komunikuar me Borrellin: SHBA janë në kontakt me Brukselin

para 2 jave - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës e cilësoi si gabim të madh braktisjen ne bisedës për korrigjim të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës e Serbisë. “Nuk është koha të flasim për shtyrje të tjera. Ne jemi optimist dhe besoj...

Shpend Ahmeti i del në mbrotje Kurtit për 'përplasjen' me Borrellin

para 2 jave - Syri.net Kosova

Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar ngjarjet e djeshme në Bruksel, duke përkrahur qëndrimin e ish-bashkëpartiakut të tij, Albin Kurti, në bisedimet e gjata me Përfaqësuesin e Lartë të...

Çështja e veriut – Ambasadori gjerman takon presidenten Osmani

para 2 jave - Insajderi.org

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Jorn Rohde. Në njoftimin e Presidencës është bërë e ditur se Osmani me ambasadorin gjerman kanë...

Kurti: Po bëjmë përpjekje maksimale për marrëveshje, korrigjimi i gabimit të Borrell i domosdoshëm

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se janë duke bërë përpjekje maksimale që të arrihet marrëveshja për targat ilegale dhe për zotimin e Serbisë që të përkushtohet drejt marrëveshjes për normalizim...

Kryeministri: SHBA është e përkushtuar për të gjetur zgjidhje

para 2 jave - RTK

Kryeministri Albin Kurti ka komentuar shtyrjen e afatit për shqiptimin e gjobave për të gjithë qytetarët që nuk i kanë konvertuar targat ilegale në RKS. Ai ka thënë se të hënën deri vonë ka diskutuar me...

SHBA - Kosovë: Kërkesat, pajtimet dhe refuzimet

para 2 jave - Kallxo

Muajt e fundit, Qeveria e Kosovës është përballur me kërkesën e SHBA-ve për shtyrjen e vendimit për konvertimin e targave ilegale të lëshuara nga Serbia: ‘PR’, ‘KM’, ‘PZ’, ‘GL’, ‘UR’, ‘PE’, ‘DA’ të automjeteve...

Kryediplomati italian në Prishtinë: Nuk dua luftë tjetër, do t’i ftojë liderët e Ballkanit në Romë

para 2 jave - Bota Press

Kryediplomati italian, Antonio Tajani, që ka ardhur sot në Prishtinë, planifikon t’i ftojë liderët e Ballkanit në Romë. Ai thotë se nuk do që të ndodhë një luftë tjetër. Zëvendëskryeministi italian qëndron...

Ministri i Jashtëm italian: Nuk kam thënë se Kosova është dekonstruktive në dialog

para 2 jave - Gazeta Metro

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani pas një takimi me homologen e tij nga Kosova, Donika Gërvalla, ka thënë se e sheh si gjest pozitiv vendimin e Qeverisë së Kosovës për shtyrjen e shqiptimit...

Zhvillimet e fundit: Ambasadori gjerman i shkon në zyre presidentes Osmani

para 2 jave - Gazeta Metro

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Jorn Rohde. Në njoftimin e Presidencës është bërë e ditur se Osmani me ambasadorin gjerman kanë...

Shefi i diplomacisë italiane lavdëron “konstruktivitetin e palës serbe” në bisedimet në Bruksel

para 2 jave - Reporteri

Shefi i diplomacisë italiane, Antonio Tajani e ka quajtur konstruktiv qëndrimin e Serbisë në dialog, teksa vendimet e Prishtinës i ka cilësuar si të “njëanshme dhe që nuk çojnë në zgjidhje”, shkruan Reporteri.net....

Franca i bën thirrje veçanërisht Kosovës të pranojë propozimin e BE-së për targat

para 2 jave - FaxWeb

Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të pranojnë propozimin për kompromis në çështjen e targave ilegale serbe, të formuluar nga Bashkimi Evropian. Përmes...

Ministri i Jashtëm italian mbështet vendimin e Kurtit për targat

para 2 jave - Insajderi.org

Ministri i Jashtëm i Italisë Antonio Tajani, ka folur në një konferencë media pas takimit që ka pasur me ministren e Jashtme dhe të Diasporës Donika Gërvalla. Para mediave, Tajani tha se e mirëpresin shtyrjen...

Gërvalla: Në të kaluarën janë bërë gabime në dialog, me aleatët do mundohemi që mos t’i përsëritim

para 2 jave - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Donika Gërvalla pas takimit me homologun e saj italian, Antonio Tajani, ka thënë se temë diskutimi ishin ndërhyrjet dhe kërcënimet e Serbisë ndaj Kosovës, raporton Ekonomia...

Përplasja Kurti-Borell, Ahmeti: Pse të fajësohet Kosova

para 2 jave - GazetaBlic

Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar ngjarjet e djeshme në Bruksel, duke përkrahur qëndrimin e ish-bashkëpartiakut të tij, Albin Kurti, në bisedimet e gjata me Përfaqësuesin e Lartë të...

Kurti: Jemi të angazhuar që në 36 orët e mbetura të arrihet zgjidhja për targat

para 2 jave - Aktuale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë sot para mediave se të gjithë janë shumë të angazhuar që në 36 orët e mbetura që të arrihet zgjidhja për targat. Ai tha se nuk po dëshiron ta mendojë mundësinë...

Tajani: Mos merrni hapa të njëanshëm

para 2 jave - KosovaPress

Zëvendëskryeministri i Italisë Antonio Tajani deklaroi sot se gjendja nuk mund të përkeqësohet tutje në mes të Kosovës dhe Serbisë dhe ka kërkuar që të mos merren nisma të njëanshme sa i përket targave...

Ambasadori gjerman zbarkon tek presidentja, flasin për zhvillimet e fundit në vend dhe dialogun me Serbinë

para 2 jave - Bota Press

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Jörn Rohde. Sipas njoftimit të Presidencës së Kosovës në takim Osmani e Rohde kanë diskutuar...

Tajani: Mos merrni hapa të njëanshëm

para 2 jave - ATV Live

Zëvendëskryeministri i Italisë Antonio Tajani deklaroi sot se gjendja nuk mund të përkeqësohet tutje në mes të Kosovës dhe Serbisë dhe ka kërkuar që të mos merren nisma të njëanshme sa i përket targave...

Italia përfshihet në dialog, i fton liderët e Ballkanit në Romë – Kryediplomati italian: S’jemi këtu rastësisht

para 2 jave - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri njëherësh ministër i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Antonio Tajani, ka deklaruar se nuk dëshiron që lufta të ndodh sërish, pas tensioneve dhe zhvillimeve...

Ambasadori i Francës: BE të shmang çdo veprim të njëanshëm

para 2 jave - Infokusi

Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot, ka reaguar lidhur me mosarritjen e marrëveshjes për targat, mes Kosovës dhe Serbisë, pas takimeve të djeshme në Bruksel. Franca shpreh keqardhje për mungesën...

Franca: Të pranohet propozimi i Borrellit për targat

para 2 jave - Infokusi

Pas dështimit të arritjes së një marrëveshje për targat në Bruksel sot ka reaguar edhe ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot. Ai tha se vendi i tij shpreh keqardhje që s’u arrit një marrëveshje,...

Osmani priti në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Jorn Rohde

para 2 jave - Arbresh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani sot ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Jorn Rohde. Gjatë këtij takimi është diskutuar për zhvillimet e fundit në vend dhe për...

Dy ministra italianë mbërrijnë në Kosovë, priten nga Gërvalla

para 2 jave - Arbresh

Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio Tajani, sot ka mbërritur në Kosovë bashkë me Ministrin e Mbrojtjes italian, Guido Crosetto. Tajani dhe Crosetto zbarkuan sot në aeroportin ndërkombëtar...

Franca i kërkon Kosovës të pranojë propozimin e Borrellit për targat

para 2 jave - Lajmi.net

Pas dështimit të arritjes së një marrëveshje për targat në Bruksel sot ka reaguar edhe ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot. Ai tha se vendi i tij shpreh keqardhje që s’u arrit një marrëveshje,...

Kurti thotë se janë të angazhuar që në 36 orët e mbetura të arrihet zgjidhja për targat

para 2 jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë sot para mediave se të gjithë janë shumë të angazhuar që në 36 orët e mbetura që të arrihet zgjidhja për targat. Ai tha se nuk po dëshiron ta mendojë mundësinë...

Ahmeti “shfajëson Kurtin” ndaj Borrellit

para 2 jave - Infokusi

Ish-bashkëpartiaku i Albin Kurti, Shpend Ahmeti ka rezonuar në të drejtën e argumentimit të kryeministrit në kërkesën e tij që përveç marrëveshjes për targat të përfshihet edhe plani i përgjithshëm për...

Kurti: S’fola me Borrellin nga dje, ja cili ambasador po angazhohet për targat

para 2 jave - Open-TV

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nuk ka komunikuar me kryediplomatin evropian, Josep Borrell pas shtyrjes së vendimit për gjobat rreth targave për 48 orë. I pari i qeverisë para mediave...

Arrin në Kosovë ministri i Jashtëm i Italisë, mirëpritet nga kryediplomatja kosovare

para 2 jave - Ekonomia Online

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani dhe ai i Brendshëm, Guido Crosetto, kanë arritur në Kosovë, të cilët janë pritur nga ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla. Pas këtij takimi, ministrat...

Kurti i numëron orët mbrapsht për gjobat: I kem vetëm 36 orë për marrëveshje siç synojmë ne

para 2 jave - Bota Press

Të papërshtatshme e ka quajtur ditën e djeshme kryeministri Albin Kurti, derisa thotë se janë duke bërë përpjekje maksimale që të arrihet marrëveshja për targat ilegale dhe për zotimin e Serbisë që të...

Kurti: Gabimi i Borellit duhet të korrigjohet, i kemi edhe 36 orë

para 2 jave - ATV Live

Të papërshtatshme e ka quajtur ditën e djeshme kryeministri Albin Kurti. Derisa foli për rëndësinë e leximit, para rinisë së Prizrenit ai tha se takimi i së hënës në Bruksel i cili përfundoi pa ndonjë...

Kurti i numëron orët mbrapsht për gjobat: Nuk janë më 48, i kemi vetëm 36 orë për marrëveshje siç synojmë ne

para 2 jave - Arbresh

Të papërshtatshme e ka quajtur ditën e djeshme kryeministri Albin Kurti, derisa thotë se janë duke bërë përpjekje maksimale që të arrihet marrëveshja për targat ilegale dhe për zotimin e Serbisë që të...

Kurti përsëri ‘godet’ Borrellin nga Prizreni: Të korrigjohet sa më shpejt gabimi i tij i djeshëm

para 2 jave - Gazeta Metro

Të papërshtatshme e ka quajtur ditën e djeshme kryeministri Albin Kurti. Derisa foli për rëndësinë e leximit, para rinisë së Prizrenit ai tha se takimi i së hënës në Bruksel i cili përfundoi pa ndonjë...

Dy ministrat e Italisë mbërrijnë në Kosovë, kërkojnë shmangie të tensioneve në Ballkan

para 2 jave - Gazeta Metro

Ministri i Punëve të Jashtme i Italisë, Antonio Tajani dhe ministri i Mbrojtjes, Guido Crosetto, kanë zbarkuar në Prishtinë. Kështu kanë bërë të ditur nga ambasada italiane në Kosovë. Gjatë vizitës së...

Gërvalla priti homologun e saj italian, Antonio Tajani

para 2 jave - ATV Live

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, sot në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” priti zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar...

Franca kërkon nga Kosova ta pranojë “propozimin” e Borrellit, përfshirë edhe Asociacionin

para 2 jave - Ekonomia Online

Franca inkurajon të dyja palët, e në veçanti Kosovën, të pranojnë propozimet e kompromisit të formuluara nga Bashkimi Evropian. Kështu shkroi ambasadori francez në Prishtinë, Olivier Guerot, në një seri...

Gërvalla priti homologun e saj italian, Antonio Tajani

para 2 jave - KosovaPress

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, sot në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” priti zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar...

Kurti e mban lart tensionin me Borellin: Gabimi i tij duhet të korrigjohet, i kemi edhe 36 orë

para 2 jave - Fakti Ditor

Të papërshtatshme e ka quajtur ditën e djeshme kryeministri Albin Kurti. Derisa foli për rëndësinë e leximit, para rinisë së Prizrenit ai tha se takimi i së hënës në Bruksel i cili përfundoi pa ndonjë...

Franca i kërkon Kosovës të pranojë propozimin e Borrellit për targat

para 2 jave - Fakti Ditor

Pas dështimit të arritjes së një marrëveshje për targat në Bruksel sot ka reaguar edhe ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot. Ai tha se vendi i tij shpreh keqardhje që s’u arrit një marrëveshje,...

Franca i kërkon Kosovës të pranojë propozimin e Borrellit për targat

para 2 jave - Gazeta Metro

Pas dështimit të arritjes së një marrëveshje për targat në Bruksel sot ka reaguar edhe ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot. Ai tha se vendi i tij shpreh keqardhje që s’u arrit një marrëveshje,...

Franca i kërkon Kosovës ta pranojë propozimin e Borrellit për targat

para 2 jave - Epoka e Re

Pas dështimit të arritjes së një marrëveshje për targat në Bruksel të martën ka reaguar edhe ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot. Ai ka thënë se vendi i tij shpreh keqardhje që nuk është arritur...

Franca kërkon që Kosova ta pranojë propozimin e Borrellit për targat

para 2 jave - Arbresh

Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot, ka reaguar lidhur me mosarritjen e marrëveshjes për targat, mes Kosovës dhe Serbisë, pas takimeve të djeshme në Bruksel. Franca shpreh keqardhje për mungesën...

Franca kërkon në veçanti nga Kurti që ta pranojë propozimin e Borrellit për targat

para 2 jave - Insajderi.org

Franca ka reaguar pas dështimit për arritjen e një marrëveshje në Bruksel mes Kosovës e Serbisë. Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot i ka kërkuar Kurtit që të pranojë propozimin e BE-së për targat....

Ahmeti “shfajëson Kurtin” ndaj Borrellit

para 2 jave - Ekonomia Online

Ish-bashkëpartiaku i Albin Kurtit, Shpend Ahmeti, ka rezonuar në të drejtën e argumentimit të kryeministrit në kërkesën e tij që përveç marrëveshjes për targat të përfshihet edhe plani i përgjithshëm për...

Franca i kërkon Kosovës të pranojë propozimin e Borrellit për targat

para 2 jave - Bota Press

Pas dështimit të arritjes së një marrëveshje për targat në Bruksel sot ka reaguar edhe ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot. Ai tha se vendi i tij shpreh keqardhje që s’u arrit një marrëveshje,...

Kurti: Po bëjmë përpjekje maksimale për marrëveshje, korrigjimi i gabimit të Borrell i domosdoshëm

para 2 jave - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se janë duke bërë përpjekje maksimale që të arrihet marrëveshja për targat ilegale dhe për zotimin e Serbisë që të përkushtohet drejt marrëveshjes për normalizim...

Kurti pret korrigjim të gabimit nga Borrell, por nuk ka kontaktuar më me të

para 2 jave - Insajderi.org

Gati 24 orë pas takimeve në Bruksel që përfunduan pa ndonjë zgjidhje për situatën e krijuar rreth targave, kryeministri Albin Kurti dhe përfaqësuesi i BE-së Josep Borrell nuk kanë pasur më komunikim. Ata...

Deputeti i Kurtit kërkon koordinim të plotë me SHBA-në

para 2 jave - Insajderi.org

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ditë më parë doli kundër shefit të tij, Albin Kurtit, kur ky i fundit s’e dëgjonte Amerikën për shtyrjen e vendimit për targat. “Garanci e plotë për integritetin,...

Kurti: Jemi të angazhuar që në 36 orët e mbetura të arrihet zgjidhja për targat

para 2 jave - Insajderi.org

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë sot para mediave se të gjithë janë shumë të angazhuar që në 36 orët e mbetura që të arrihet zgjidhja për targat. Ai tha se nuk po dëshiron ta mendojë mundësinë...

Kurti: Borrelli ta korrigjojë gabimin, ShBA-ja po bën përpjekje maksimale

para 2 jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se “është e domosdoshme” që Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borell, ta korrigjojë gabimin që bëri në negociatat e ditës së hënë në dialogun Kosovë-Serbi....

Analisti serb: Për një vit nuk do të ketë targa regjistrimi të qyteteve të Kosovës në Veri

para 2 jave - Ekonomia Online

Analisti politik nga Serbia, Dushan Janjiq, tha sot se beson se do të arrihet një marrëveshje mes Beogradit dhe Prishtinës për ri-regjistrim për shkak se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka hequr...

Kurti thotë se janë të angazhuar që në 36 orët e mbetura të arrihet zgjidhja për targat

para 2 jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë të martën para mediave se të gjithë janë shumë të angazhuar që në 36 orët e mbetura që të arrihet zgjidhja për targat. Ai ka thënë se nuk po dëshiron ta mendojë...

“Vorrelli”: Bajqinovci ironizon me përfaqësuesin e lartë të BE-së Josep Borrell

para 2 jave - Arbresh

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka shpërndarë një fotografi në rrjetin social Facebook të përfaqësuesit të lartë të BE-së, Joseph Borrell. “Vorreli” shkruan Bajqinovci duke ironizuar...

OSMANI KRITIKON BORRELLIN PËR NJËANSHMËRI

para 2 jave - KDPolitik

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Kosova nuk do të heqë dorë asnjëherë nga qëllimi i qartë për paqe e stabilitet afatgjatë, derisa e ka kritikuar kryediplomatin e Bashkimit Evropian, Josep...

BE: I PAVËRTETË PRETENDIMI PËR HEQJE DORË NGA PROPOZIMI PËR NORMALIZIM MARRËDHËNIESH

para 2 jave - KDPolitik

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka thënë të hënën se është i pavërtetë çfarëdo pretendimi se Bashkimi Evropian është duke hequr dorë nga propozimi për normalizim...

BORRELL: NUK KA MARRËVESHJE MES KOSOVËS DHE SERBISË

para 2 jave - KDPolitik

Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, tha se Kosova dhe Serbia nuk arritën ndonjë marrëveshje për çështjen e targave dhe për këtë hodhi përgjegjësinë sidomos te pala kosovare. Borrell priti...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK