Prokurorët paralajmërojnë se do ta ndjekin penalisht Qeverinë për vendimin për paga

para 6 dite - Koha.net

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës ka kërkuar anulimin e vendimit të Qeverisë së Kosovës për përgjysmimin e pagave të prokurorëve. Të enjten, në një njoftim për media, kjo shoqatë ka bërë të ditur se e mbështet...

200 aktivitete në kuadër të 16 ditëve të aktivizimit kundër dhunës

para 6 dite - Syri.net Kosova

“As edhe një më shumë”, është moto e fushatës 16 ditë të aktivizimit kundër dhunës në bazë gjinore. Një ditë para fillimit të fushatës globale, ministrja Albulena Haxhiu ka thënë se raportimi i dhunës...

KGjK kërkon anulimin e vendimit për ulje të pagave: Do të reduktojmë punën vetëm me shërbime esenciale

para 6 dite - Kallxo

Këshilli Gjyqësor i Kosovës ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të anulojë vendimin për ulje të pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve. “Këshilli Gjyqësor i Kosovës dhe Kryetarët e gjykatave kërkojnë nga...

Gjykata e Prizrenit i bindet KGJK-së, punon vetëm shërbime esenciale

para 6 dite - Kallxo

Gjykata e Prizrenit ka zbatuar vendimin e KGJK-së dhe nga dita e sotme do të reduktohet puna duke ofruar vetëm shërbime esenciale. Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK), dje ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme...

Haxhiu: Prej nesër e ditëve në vijim do të organizohen 200 aktivitete në kuadër të 16 ditëve të aktivizimit kundër dhunës

para 6 dite - Bota Sot

Haxhiu: Prej nesër e ditëve në vijim do të organizohen 200 aktivitete në kuadër të 16 ditëve të aktivizimit kundër dhunës “As edhe një më shumë”, është moto e fushatës 16 ditë të aktivizimit kundër dhunës...

Haxhiu: Vendimi për rritje të pagave ishte i kundërligjshëm

para 6 dite - RTK

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, në një konferencë për media deklaroi se vendimi i Qeverisë për uljen e pagave është bërë për shkak se vendimi për rritje të pagave ka qenë i kundërligjshëm, prandaj...

Prokurorët paralajmërojnë se do të ndjekin penalisht Qeverinë për vendimin për paga

para 6 dite - Koha.net

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës ka kërkuar anulimin e vendimit të Qeverisë së Kosovës për përgjysmimin e pagave të prokurorëve. Të enjten, në një njoftim për media, kjo shoqatë ka bërë të ditur se e mbështet...

Haxhiu fton prokurorët e gjyqtarët të vazhdojnë punën: Mos të punojnë për interesa personale

para 6 dite - Koha.net

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka ftuar prokurorët e gjyqtarët që ta vazhdojnë punën dhe të mos veprojnë për interesa personale. Sipas saj, vendimi i ish-kryeministrit Ramush Haradinaj ka qenë...

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës kërkon anulimin e vendimit të qeverisë

para 6 dite - Syri.net Kosova

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës kërkon anulimin e vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës për përgjysmimin e pagave të prokurorëve. Po ashtu, kjo shoqatë përkrah vendimin e Këshillit Prokurorial...

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës kërkon anulimin e vendimit të Qeverisë

para 6 dite - Zeri

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës kërkon anulimin e vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës për përgjysmimin e pagave të prokurorëve. “Po ashtu, kjo shoqatë përkrah vendimin e Këshillit Prokurorial...

Këshilli Gjyqësor me listë të shërbimeve esenciale pas vendimit për ulje pagash

para 6 dite - Zeri

Këshilli Gjyqësor i Kosovës ka përcaktuar listën e shërbimeve esenciale që do të kryhen nga gjykatat nga sot deri më 8 dhjetor 2022 dhe kjo pasi një ditë më parë Qeveria e Kosovës shfuqizoi vendimin e...

Haxhiu për uljen e pagave të prokurorëve e gjyqtarëve: Vendimi i Haradinajt, antiligjor

para 6 dite - Zeri

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se vendimi i djeshëm i Qeverisë për uljen e pagave për prokurorët dhe gjyqtarët është zhvlerësuar për shkak se në kohën e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj,...

Pas uljes së pagave, KGJK me listë të shërbimeve esenciale

para 6 dite - RTK

Këshilli Gjyqësor i Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot, nën udhëheqjen e kryesuesit, Albert Zogaj, ka përcaktuar listën e shërbimeve esenciale që do të kryhen nga gjykatat deri më 8 dhjetor 2022. Ky veprim...

Haxhiu - KGJK-së: Kthehuni në vendin e punës, mos punoni për konflikt interesi

para 6 dite - Syri.net Kosova

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është deklaruar në lidhje me uljen e pagave në sektorin e drejtësisë, saktësisht të prokurorëve dhe gjyqtarëve. Ministrja Haxhiu tregoi qëllimin kryesor sa i përket...

Haxhiu për uljen e pagave të prokurorëve e gjyqtarëve: Vendimi i Haradinajt ishte anti-ligjor

para 6 dite - Reporteri

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se vendimi i djeshëm i Qeverisë për uljen e pagave për prokurorët dhe gjyqtarët është zhvlerësuar për shkak se në kohën e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj,...

Haxhiu për uljen e pagave të prokurorëve e gjyqtarëve: Vendimi i Haradinajt ishte anti-ligjor

para 6 dite - Opinion.mk

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se vendimi i djeshëm i Qeverisë për uljen e pagave për prokurorët dhe gjyqtarët është zhvlerësuar për shkak se në kohën e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj,...

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës kërkon anulimin e vendimit të Qeverisë për pagat

para 6 dite - GazetaBlic

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës kërkon anulimin e vendimit të Qeverisë së Kosovës për përgjysmimin e pagave të prokurorëve, raporton Gazeta Blic. Sipas një njoftimi për media po ashtu, kjo shoqatë përkrah...

Haxhiu: Nga nesër do të organizohen 200 aktivitete në kuadër të 16 ditëve të aktivizimit kundër dhunës

para 6 dite - Lajmi.net

“As edhe një më shumë”, është moto e fushatës 16 ditë të aktivizimit kundër dhunës në bazë gjinore. Një ditë para fillimit të fushatës globale, ministrja Albulena Haxhiu ka thënë se raportimi i dhunës...

Haxhiu për uljen e pagave të prokurorëve e gjyqtarëve: Vendimi i Haradinajt ishte anti-ligjor

para 6 dite - Zeri

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se vendimi i djeshëm i Qeverisë për uljen e pagave për prokurorët dhe gjyqtarët është zhvlerësuar për shkak se në kohën e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj,...

Miratohet lista e shërbimeve esenciale që do të kryhen nga gjykatat

para 6 dite - Bota Sot

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) sot ka informuar se ka miratuar listën e shërbimeve esenciale që do të kryhen nga gjykatat, nga sot e deri më 8 dhjetor 2022. Siç ka informuar KGJK, vendimi hyn në fuqi...

Ministrja Haxhiu: Ligji i ri rrit pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve

para 6 dite - GazetaBlic

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka thënë se pagat e prokurorëve dhe gjyqtarëve, të cilat u zbritën me një vendim të Qeverisë së Kosovës të mërkurën, do të rriten sërish me Ligjin për Pagat e Zyrtarëve...

Shoqata e Prokurorëve kërkon anulimin e vendimit për uljen e pagave

para 6 dite - Lajmi.net

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës, ka kërkuar anulimin e vendimit të Qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve. Përmes një komunikate për media kjo shoqatë është deklaruar se përkrahë vendimin...

Haxhiu-Këshillit Gjyqësor të Kosovës: Kthehuni në vendin e punës, mos punoni për konflikt interesi

para 6 dite - OraInfo

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është deklaruar në lidhje me uljen e pagave në sektorin e drejtësisë, saktësisht të prokurorëve dhe gjyqtarëve. Ministrja Haxhiu tregoi qëllimin kryesor sa i përket...

Anulohen shumica e seancave gjyqësore

para 7 dite - Zhurnal

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë janë anuluar shumica e seancave për shkak të vendimit të Qeverisë së Kosovës për ulje pagash në sistem të drejtësisë. Këtë e ka konfirmuar për RTV21 Mirlinda Gashi, zëdhënëse...

Haxhiu: Vendimi i Haradinajt për rritjen e pagave të prokurorëve e gjyqtarëve ishte joligjor

para 6 dite - Bild

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu. Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se vendimi i të mërkurës në mbledhjen e Qeverisë për uljen e pagave të prokurorëve dhe gjyqtarëve të Kosovës është...

Haxhiu-Këshillit Gjyqësor të Kosovës: Kthejuni punës, Haradinaj ia rriti vetes pagën pa menduar për të ardhmen

para 6 dite - Infokusi

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është deklaruar në lidhje me uljen e pagave në sektorin e drejtësisë, saktësisht të prokurorëve dhe gjyqtarëve. Ministrja Haxhiu tregoi qëllimin kryesor sa i përket...

Haxhiu: Prej nesër e ditëve në vijim do të organizohen 200 aktivitete në kuadër të 16 ditëve të aktivizimit kundër dhunës

para 6 dite - KosovaPress

“As edhe një më shumë”, është moto e fushatës 16 ditë të aktivizimit kundër dhunës në bazë gjinore. Një ditë para fillimit të fushatës globale, ministrja Albulena Haxhiu ka thënë se raportimi i dhunës...

Haxhiu i drejtohet KGJK’së: Kthehuni në vendin e punës, mos punoni për konflikt interesi

para 6 dite - Gazeta Metro

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është deklaruar në lidhje me uljen e pagave në sektorin e drejtësisë, saktësisht të prokurorëve dhe gjyqtarëve. Ministrja Haxhiu tregoi qëllimin kryesor sa i përket...

Haxhiu-Këshillit Gjyqësor të Kosovës: Kthehuni në vendin e punës, mos punoni për konflikt interesi

para 6 dite - Lajmi.net

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është deklaruar në lidhje me uljen e pagave në sektorin e drejtësisë, saktësisht të prokurorëve dhe gjyqtarëve. Ministrja Haxhiu tregoi qëllimin kryesor sa i përket...

Anulohen shumica e seancave gjyqësore

para 7 dite - Koha.net

Shumica e seancave në Gjykatën Themelore në Prishtinë janë anuluar. Nga kjo Gjykatë e kanë konfirmuar se të enjten Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) ka vendosur se do të mbahen vetëm seancat që lidhen...

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës kërkon anulimin e vendimit të qeverisë

para 6 dite - Epoka e Re

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës ka kërkuar anulimin e vendimit të Qeverisë së Kosovës për përgjysmimin e pagave të prokurorëve. Po ashtu, kjo shoqatë përkrah vendimin e Këshillit Prokurorial të Kosovës...

Haxhiu fton prokurorët e gjyqtarët të vazhdojnë punën: Mos të punojnë për interesa personale

para 6 dite - KosovaPress

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka ftuar prokurorët e gjyqtarët që të vazhdojnë punën dhe të mos veprojnë për interesa personale. Sipas saj, vendimi i ish-kryeministrit Ramush Haradinaj ka qenë...

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës kërkon anulimin e vendimit të Qeverisë për pagat

para 6 dite - KosovaPress

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës kërkon anulimin e vendimit të Qeverisë së Kosovës për përgjysmimin e pagave të prokurorëve. Po ashtu, kjo shoqatë përkrah vendimin e Këshillit Prokurorial të Kosovës të...

KGJK miraton listën me shërbime esenciale: Do të zbatohet deri më 8 dhjetor

para 7 dite - Koha.net

Këshilli Gjyqësor i Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar listën esenciale të shërbimeve derisa Qeveria ta shfuqizojë vendimin që ua përgjysmon pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve. Kryesuesi, Albert...

Haxhiu fton prokurorët e gjyqtarët të vazhdojnë punën: Mos të punojnë për interesa personale

para 6 dite - ATV Live

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka ftuar prokurorët e gjyqtarët që të vazhdojnë punën dhe të mos veprojnë për interesa personale. Sipas saj, vendimi i ish-kryeministrit Ramush Haradinaj ka qenë...

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës kërkon anulimin e vendimit të Qeverisë

para 6 dite - ATV Live

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës kërkon anulimin e vendimit të Qeverisë së Kosovës për përgjysmimin e pagave të prokurorëve. Po ashtu, kjo shoqatë përkrah vendimin e Këshillit Prokurorial të Kosovës të...

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës kërkon anulimin e vendimit të Qeverisë

para 6 dite - Ekonomia Online

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës kërkon anulimin e vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës për përgjysmimin e pagave të prokurorëve. Po ashtu, kjo shoqatë përkrah vendimin e Këshillit Prokurorial...

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës kërkon anulimin e vendimit të Qeverisë

para 6 dite - Arbresh

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës kërkon anulimin e vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës për përgjysmimin e pagave të prokurorëve. Po ashtu, kjo shoqatë përkrah vendimin e Këshillit Prokurorial...

Pas vendimit të KGJK-së, në Gjykatën e Prizrenit anulohen të gjitha seancat në Departamentin Civil

para 7 dite - GazetaBlic

Në Gjykatën Themelore në Prizren, Departamenti Civil i kësaj gjykate ka anuluar të gjitha seancat e kësaj natyre, për shkak të vendimit të Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGJK), që puna e gjykatave të reduktohet...

Haxhiu, KGjK-së: Kthehuni në vendin e punës, mos punoni për konflikt interesi

para 6 dite - Epoka e Re

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është deklaruar në lidhje me uljen e pagave në sektorin e drejtësisë, saktësisht të prokurorëve dhe gjyqtarëve. Haxhiu ka treguar qëllimin kryesor të vendimit të...

Gjykata Themelore në Ferizaj respekton vendimin e KGJK-së, puna e gjykatës vazhdon vetëm për shërbime esenciale

para 7 dite - Bota Sot

Gjykata Themelore në Ferizaj, po respekton vendimin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGJK), që puna e gjykatave të reduktohet dhe të vazhdojë vetëm me shërbime esenciale. Këtë e ka konfirmuar për “Betimi...

Anulohen disa seanca në Gjykatën Themelore të Prishtinës

para 7 dite - Koha.net

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë janë anuluar seanca që nga mëngjesi. Seanca për 53-milionëshin ku i akuzuar është edhe ish-ministri Pal Lekaj është anuluar në mëngjesin e sotëm. Ngjashëm ka ndodhur...

Haxhiu-Këshillit Gjyqësor të Kosovës: Kthejuni punës, Haradinaj ia rriti vetes pagën pa menduar për të ardhmen

para 6 dite - Fakti Ditor

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është deklaruar në lidhje me uljen e pagave në sektorin e drejtësisë, saktësisht të prokurorëve dhe gjyqtarëve. Ministrja Haxhiu tregoi qëllimin kryesor sa i përket...

Haxhiu për uljen e pagave të prokurorëve e gjyqtarëve: Vendimi i Haradinajt ishte anti-ligjor

para 6 dite - Arbresh

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, gjatë një konference për medie ka thënë se vendimi i djeshëm i Qeverisë për uljen e pagave për prokurorët dhe gjyqtarët është zhvlerësuar për shkak se në kohën...

Miratohet lista e shërbimeve esenciale që do të kryhen nga gjykatat

para 6 dite - KosovaPress

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) sot ka informuar se ka miratuar listën e shërbimeve esenciale që do të kryhen nga gjykatat, nga sot e deri më 8 dhjetor 2022. Siç ka informuar KGJK, vendimi hyn në fuqi...

KGJK miraton listën me shërbime esenciale: Do të zbatohet deri më 8 dhjetor, nëse Qeveria nuk e shfuqizon vendimin

para 7 dite - Syri.net Kosova

Këshilli Gjyqësor i Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar listën esenciale të shërbimeve derisa Qeveria ta shfuqizojë vendimin që ua përgjysmon pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve. Kryesuesi, Albert...

Këshilli Gjyqësor me listë të shërbimeve esenciale pas vendimit për ulje të pagave

para 6 dite - Ekonomia Online

Këshilli Gjyqësor i Kosovës ka përcaktuar listën e shërbimeve esenciale që do të kryhen nga gjykatat nga sot deri më 8 dhjetor 2022 dhe kjo pasi një ditë më parë Qeveria e Kosovës shfuqizoi vendimin e...

KGJK miraton listën me shërbime esenciale: Do të zbatohet deri më 8 dhjetor, nëse Qeveria nuk e shfuqizon vendimin

para 7 dite - Reporteri

Këshilli Gjyqësor i Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar listën esenciale të shërbimeve derisa Qeveria ta shfuqizojë vendimin që ua përgjysmon pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve. Kryesuesi, Albert...

Miratohet lista e shërbimeve esenciale që do të kryhen nga gjykatat

para 6 dite - ATV Live

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) sot ka informuar se ka miratuar listën e shërbimeve esenciale që do të kryhen nga gjykatat, nga sot e deri më 8 dhjetor 2022. Siç ka informuar KGJK-ja, vendimi hyn në...

Haxhiu fton KGJK dhe KPK: Kthejuni punës, mos mendoni vetëm për interesa personale

para 6 dite - Redaksia

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, i ka ftuar Këshillin Gjyqësor të Kosovës dhe Këshillin Prokurorial që të kthehen në vendet e punës dhe të “mos mendojnë vetëm për interesa personale”. Në një konferencë...

“Kthejuni punës, mos mendoni vetëm për interesa personale” – Reagon Ministrja Haxhiu

para 6 dite - Insajderi.org

Një ditë pas vendimit të qeverisë për zbritjen e pagave të prokurorëve dhe gjykatësve dhe vendimit të Këshillit Gjyqësor dhe atij Prokurorial që të punojnë vetëm në punët urgjente, vjen reagimi i Ministrës...

Haxhiu për uljen e pagave të prokurorëve e gjyqtarëve: Vendimi i Haradinajt ishte anti-ligjor

para 7 dite - Ekonomia Online

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se vendimi i djeshëm i Qeverisë për uljen e pagave për  prokurorët dhe gjyqtarët është zhvlerësuar për shkak se në kohën e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj,...

KGJK-ja miraton listën me shërbime esenciale: Do të zbatohet derisa Qeveria s’e shfuqizon vendimin

para 7 dite - Zeri

Këshilli Gjyqësor i Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar listën esenciale të shërbimeve, derisa Qeveria ta shfuqizojë vendimin që ua përgjysmon pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve. Kryesuesi Albert...

Ulja e pagave, Gjykatat nga sot punojnë vetëm në raste emergjente

para 7 dite - Arbresh

Këshilli Gjyqësor i Kosovës ka vendosur që nga sot e deri më 8 dhjetor, Gjykatat në vend të punojnë vetëm kur ka raste emergjente, apo siç i quajnë ata, do të kryhen vetëm shërbime esenciale. Në rast se...

KGJK-ja miraton listën me shërbime esenciale: Në zbatim deri në shfuqizim të vendimit të Qeverisë

para 7 dite - Lajmi.net

Këshilli Gjyqësor i Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar listën esenciale të shërbimeve derisa Qeveria ta shfuqizojë vendimin që ua përgjysmon pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve. Kryesuesi, Albert...

KGJK miraton listën me shërbime esenciale: Do të zbatohet deri më 8 dhjetor, nëse Qeveria nuk e shfuqizon vendimin

para 7 dite - Gazeta Metro

Këshilli Gjyqësor i Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar listën esenciale të shërbimeve derisa Qeveria ta shfuqizojë vendimin që ua përgjysmon pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve. Kryesuesi, Albert...

KGJK miraton listën me shërbime esenciale: Do të zbatohet deri më 8 dhjetor, nëse Qeveria nuk e shfuqizon vendimin

para 7 dite - Infokusi

Këshilli Gjyqësor i Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar listën esenciale të shërbimeve derisa Qeveria ta shfuqizojë vendimin që ua përgjysmon pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve. Kryesuesi, Albert...

Haradinaj: Kurti është i vendosur ta shkatërrojë Kosovën

para 7 dite - InfoShqip

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për kthimin e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve në nivelin para rritjes, misioni i Kurtit për ta shkatërruar...

Pas vendimit të KGJK-së, në Gjykatën e Prizrenit anulohen të gjitha seancat në Departamentin Civil

para 7 dite - ATV Live

Në Gjykatën Themelore në Prizren, Departamenti Civil i kësaj gjykate ka anuluar të gjitha seancat e kësaj natyre, për shkak të vendimit të Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGJK), që puna e gjykatave të reduktohet...

Anulohen disa seanca në Gjykatën Themelore të Prishtinës

para 7 dite - Zyrtare

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë janë anuluar seanca që nga mëngjesi. Seanca për 53-milionëshin ku i akuzuar është edhe ish-ministri Pal Lekaj është anuluar në mëngjesin e sotëm. Ngjashëm ka ndodhur...

KGJK merr vendim për reduktim të punës në gjykata

para 7 dite - Klan

KGJK merr vendim për reduktim të punës në gjykata Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK), ka vendosur që të reduktohet puna në gjykata si dhe të pezullohet bashkëpunimi në çdo aktivitet që organizohet, apo...

Anulohen disa seanca në Gjykatën Themelore të Prishtinës

para 7 dite - Insajderi.org

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë janë anuluar seanca që nga mëngjesi. Seanca për 53-milionëshin ku i akuzuar është edhe ish-ministri Pal Lekaj është anuluar në mëngjesin e sotëm. Ngjashëm ka ndodhur...

Pas vendimit për uljen e pagave – KGJK miraton listën me shërbime esenciale

para 7 dite - Insajderi.org

Këshilli Gjyqësor i Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar listën esenciale të shërbimeve derisa Qeveria ta shfuqizojë vendimin që ua përgjysmon pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve. Kryesuesi, Albert...

KGJK miraton listën me shërbime esenciale: Do të zbatohet deri më 8 dhjetor, nëse Qeveria nuk e shfuqizon vendimin

para 7 dite - Gazeta Metro

Këshilli Gjyqësor i Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar listën esenciale të shërbimeve derisa Qeveria ta shfuqizojë vendimin që ua përgjysmon pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve. Kryesuesi, Albert...

Abelard Tahiri: Ulja e pagave për prokurorët e gjyqtarët në fakt është edhe përndjekje e tyre, e cila nuk duhet të lejohet

para 7 dite - Radio Kosova e Lire

Abelard Tahiri, Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, në Kuvendin e Kosovës, ka deklaruar se ulja e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve, nuk ka të bëjë me buxhetin, dhe ligjshmërinë, por është përpjekje...

Sa ishin rrogat prokurorëve e gjykatësve?

para një jave - Zhurnal

Sa ishin rrogat prokurorëve e gjykatësve dhe sa do t’u zbriten me vendimin e Kurtit? Qeveria Kurti në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimin e vitit 2017 të Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave për...

Rriten në mënyrë prapavepruese pagat e mjekëve të Shërbimit Shëndetësor Kombëtar grek

para një jave - Ora news

Është dorëzuar sot në Kuvend projektligji “Përkujdesi dytësor, trajnimi mjekësor, rregullimi i pagave për të gjithë mjekët dhe stomatologët e Shërbimit Shëndetësor Kombëtar dhe dispozita të tjera të Ministrisë...

Sa ishin rrogat prokurorëve e gjykatësve?

para një jave - OraInfo

Sa ishin rrogat prokurorëve e gjykatësve dhe sa do t’u zbriten me vendimin e Kurtit? Qeveria Kurti në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimin e vitit 2017 të Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave për...

Bugaqku: Pagat e gjyqtarëve nuk guxojnë të zvogëlohen me akte të Qeverisë

para një jave - GazetaBlic

Vullnet Bugaqku, nga Instituti Demokratik i Kosovës, ka vlerësuar se vendimi i Qeverisë për uljen e pagave për gjyqtarët nuk është i mbështetur në dispozita ligjore dhe kushtetuese. Sipas tij, kjo për...

Këshilli Gjyqësor i Kosovës mbledhje të jashtëzakonshme, merr vendim për re...

para një jave - BalkanWeb

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK), ka vendosur që të reduktohet puna në gjykata si dhe të pezullohet bashkëpunimi në çdo aktivitet që organizohet, apo ku janë të pranishëm përfaqësues të Qeverisë së Kosovës....

Edhe KPK e ndërpren bashkëpunimin me Qeverinë pas uljes së pagave

para një jave - Reporteri

Këshilli Prokurorial i Kosovës, ka njoftuar se ka mbajtur takim të jashtëzakonshëm, ku është diskutuar vetëm një pikë e rendit të ditës lidhur me vendimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës për përgjysmimin...

Këshilli Gjyqësor i Kosovës merr vendim për reduktim të punës në gjykata

para një jave - Panorama

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK), ka vendosur që të reduktohet puna në gjykata si dhe të pezullohet bashkëpunimi në çdo aktivitet që organizohet, apo ku janë të pranishëm përfaqësues të Qeverisë së Kosovës....

PDK e AAK kundër Qeverisë për ulje pagash në sistemin e drejtësisë

para një jave - RTK

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri dhe ai i PDK-së Abelard Tahiri, në deklarime të ndara, kanë reaguar ndaj vendimit të Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave në sistemin e drejtësisë....

KGJK merr vendim për reduktim të punës në gjykata

para një jave - Zhurnal

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK), ka vendosur që të reduktohet puna në gjykata si dhe të pezullohet bashkëpunimi në çdo aktivitet që organizohet, apo ku janë të pranishëm përfaqësues të Qeverisë së Kosovës....

'Rrebelohen prokurorët': KPK me ultimatum ndaj Qeverisë për shfuqizim të vendimit deri më 8 dhjetor

para një jave - Syri.net Kosova

Pas vendimit të kryeministrit Albin Kurti për t’ia ulur pagat punëtorëve në gjykata dhe prokurori, ka reaguar edhe Këshilli Prokurorial i Kosovës, duke e quajti vendimin e Qeverisë veprim kundërkushtetues...

Shefi i deputetëve të PDK-së për uljen e pagave të gjyqtarëve e prokurorëve: Kjo s’mund dhe s’duhet të lejohet

para një jave - Syri.net Kosova

Ish-ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri ka kritikuar qeverinë për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve. Sipas shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së, kjo ulje pagash nuk ka të bëjë as me buxhetin,...

Qeveria ul pagat e gjyqtarëve e të prokurorëve, vendimi nxit shumë reagime

para një jave - Koha.net

Qeveria e ka proceduar për miratim në Kuvend Projektligjin për Paga, por paraprakisht ua ka ulur pagat e gjyqtarëve e të prokurorëve. Ekzekutivi preku në xhepin e punonjësve të sektorit të drejtësisë,...

Edhe Prokuroritë vendosin ta reduktojnë punën dhe ta bojkotojnë Qeverinë

para një jave - Koha.net

Pas vendimit të Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGJ) për ta reduktuar punën dhe për ta bojkotuar Qeverinë si pasojë e vendimit të saj për uljen e pagave në sistemin gjyqësor, të njëjtën gjë ka vendosur...

'Vendimi i Haradinajt i bazuar në konflikt interesi', thotë Kurti pasi uli pagat e gjyqtarëve e prokurorëve

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri Albin Kurti ka njoftuar në Facebook për vendimet që janë marrë në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës, shkruan Syri.net Kosova. Në fund të postimit, ai e ka përmendur edhe vendimin për...

KPK: Veprim kundërligjor vendimi sotëm i Qeverisë

para një jave - Bota Sot

Këshilli Prokurorial i Kosovës, ka njoftuar se ka mbajtur takim të jashtëzakonshëm. Kryesuesi Jetish Maloku, ka mbajtur takim të jashtëzakonshëm ku është diskutuar vetëm një pikë e rendit të ditës lidhur...

KGJK merr vendim për reduktim të punës në gjykata

para një jave - Evropa e Lirë

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK), ka vendosur që të reduktohet puna në gjykata si dhe të pezullohet bashkëpunimi në çdo aktivitet që organizohet, apo ku janë të pranishëm përfaqësues të Qeverisë së Kosovës....

Tahiri për uljen e pagave të gjyqtarëve e prokurorëve: Kjo s’mund dhe s’duhet të lejohet

para një jave - Reporteri

Ish-ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri ka kritikuar qeverinë për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve. Sipas shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së, kjo ulje pagash nuk ka të bëjë as me buxhetin,...

Kurti pasi ua uli pagat gjyqtarëve e prokurorëve: Vendimi i Haradinajt ishte i bazuar në konflikt interesi

para një jave - Reporteri

Kryeministri Albin Kurti ka njoftuar në Facebook për vendimet që janë marrë në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës. Në fund të postimit, ai e ka përmendur edhe vendimin për uljen e pagave për gjyqtarët...

Uljës së pagave gjykatësit e prokurorët i përgjigjen me bllokada, tash e tutje vetëm ‘punë esenciale’

para një jave - Insajderi.org

“Askush nuk mund të paguhet më shumë sesa pesëfishi i pagës më të ulët në administratën tonë”, këto ishin fjalët e kryeministri Albin Kurtit pas vendimit që parasheh zvogëlimin e pagave të gjyqtarëve dhe...

Edhe Prokuroritë vendosin ta reduktojnë punën dhe ta bojkotojnë Qeverinë

para një jave - GazetaBlic

Këshilli Prokurorial i Kosovës, ka njoftuar se ka mbajtur takim të jashtëzakonshëm. Kryesuesi Jetish Maloku, ka mbajtur takim të jashtëzakonshëm ku është diskutuar vetëm një pikë e rendit të ditës lidhur...

“Vendimi i Haradinajt i bazuar në konflikt interesi”, thotë Kurti pasi uli pagat e gjyqtarëve e prokurorëve

para një jave - Bota Sot

Kryeministri Albin Kurti ka njoftuar në Facebook për vendimet që janë marrë në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës. Në fund të postimit, ai e ka përmendur edhe vendimin për uljen e pagave për gjyqtarët...

KPK ultimatum Qeverisë, kërkon anulimin e vendimit për ulje të pagave

para një jave - RTK

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) e vlerëson si veprim kundërkushtetues dhe kundërligjor vendimin e sotëm të Qeverisë së Kosovës, që të ulë pagat për gjyqtarë e prokurorë. I udhëhequr nga kryesuesi...

KPK-ja kërcënon me masa radikale nëse Qeveria nuk e anulon vendimin për ulje të pagave

para një jave - Zeri

Pas Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGJK), edhe Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), i udhëhequr nga Kryesuesi Jetish Maloku, ka mbajtur takim të jashtëzakonshëm ku është diskutuar vendimi i Qeverisë për...

KPK e vlerëson kundërkushtetues dhe kundërligjor vendimin e Qeverisë për t'ua ulur pagat prokurorëve

para një jave - Kallxo

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), i udhëhequr nga kryesuesi Jetish Maloku, ka mbajtur takim të jashtëzakonshëm ku është diskutuar vetëm një pikë e rendit të ditës – vendimi i Qeverisë për përgjysmimin...

Tahiri e quan “përndjekje” vendimin për uljen e pagave në sistemin gjyqësor

para një jave - Koha.net

Kryetari i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka thënë të mërkurën se vendimi i Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave për gjyqtarët e prokurorët, është përpjekje e paramenduar e kryeministrit...

Kosova ul pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve, vendimi nxit reagime të shumta

para një jave - FaxWeb

Qeveria e ka proceduar për miratim në Kuvend Projektligjin për Paga, por paraprakisht ua ka ulur pagat e gjyqtarëve e të prokurorëve. id="instream-video" class="fluid-instream-video mb-4"> Ekzekutivi preku...

KGJK-ja kërkon anulimin e vendimit të Qeverisë për pagat, merret vendim për reduktim të punës në gjykata

para një jave - Zeri

Kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGJK), Albert Zogaj, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të anulojë vendimin e Qeverisë, me të cilin iu ulen pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve. Në një konferencë...

KGJK i 'hakmerret' Qeverisë: Pezullojmë aktivitetet me ekzekutivin, reduktohen punët në gjykata

para një jave - Syri.net Kosova

Kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovë, Albert Zogaj, gjatë një konference për media ka thënë se Këshilli Gjyqësor i Kosovës ka marrë vendim të pezullojë bashkëpunimin me Qeverinë dhe të reduktohet puna...

KGJK merr vendim: Pezullohet bashkëpunimi me Qeverinë, vendimi për paga të anulohet

para një jave - Opinion.mk

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK) ka vendosur që të reduktojë shërbimet në gjykata dhe të pezullojë çdo bashkëpunim apo aktivitet ku prezentë janë përfaqësues të Qeverisë, për shkak të vendimit të fundit...

Tahiri nga PDK: Ulja e pagave për gjyqtarët e prokurorët, përpjekje e paramenduar e Kurtit

para një jave - Bota Sot

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së Abelard Tahiri ka deklaruar se ulja e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve, nuk ka të bëjë me buxhetin, dhe ligjshmërinë, por është përpjekje e paramenduar e kryeministrit...

Reagon edhe Këshilli Prokurorial i Kosovës: Vendimi i sotëm i Qeverisë, veprim kundërligjor

para një jave - Lajmi.net

Këshilli Prokurorial i Kosovës, ka njoftuar se ka mbajtur takim të jashtëzakonshëm. Kryesuesi Jetish Maloku, ka mbajtur takim të jashtëzakonshëm ku është diskutuar vetëm një pikë e rendit të ditës lidhur...

KGJK pezulloi bashkëpunimin me Qeverinë, shkak ulja e pagave

para një jave - RTK

Këshilli Gjyqësor i Kosovës dhe gjykatat, pezullojnë bashkëpunimin dhe pjesëmarrjen e çdo organizimi, ku janë pjesëmarrës përfaqësuesit e Qeverisë së Kosovës. Një vendim i tillë do të mbetet në fuqi nga...

Gjykatat reduktojnë punën dhe bojkotojnë Qeverinë pas vendimit për uljen e pagave

para një jave - Koha.net

Këshilli Gjyqësor i Kosovës ka vendosur që të reduktojë shërbimet në gjykata dhe të pezullojë çdo bashkëpunim apo aktivitet ku prezentë janë përfaqësues të Qeverisë, për shkak të vendimit të fundit për...

AAK thotë se vendimi i qeverisë për t’ua ulur pagat gjykatësve e prokurorëve është antikushtetues

para një jave - OraInfo

Besnik Tahiri ka thënë se vendimi i sotëm i qeverisë për t’ua ulur pagën gjykatësve dhe prokurorëve është antikushtetues dhe se prishi vendimin e Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave në sistemin e drejtësisë....

Këshilli Gjyqësor redukton punën e gjykatave, i kërkon Qeverisë ta anulojë menjëherë vendimin që ua ul pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve

para një jave - Kallxo

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) pas një mbledhjeje të jashtëzakonshme të mbajtur me kryetarët e gjykatave ka marrë vendim që të reduktohet puna dhe të vazhdojë vetëm me shërbime esenciale. Ky vendim,...

Besnik Tahiri e quan anti-kushtetues, vendimin për uljen e pagave në sistemin e drejtësisë

para një jave - Syri.net Kosova

“Anti-kushtetues” po e quan shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së, Besnik Tahiri, vendimin e sotëm të Qeverisë për t’ua ulur pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve, pas miratimit në Kuvend të Projektligjit për...

Kurti ua uli pagat, KGJK e ndërpren bashkëpunimin me Qeverinë: Të anulohet menjëherë vendimi

para një jave - Reporteri

Kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Albert Zogaj, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që menjëherë ta anulojë vendimin e sotëm, me të cilin iu ulën pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve. Zogaj në një konferencë...

Qeveria e Kosovës miratoi Projektligjin për paga, planifikohet ulja e dallimit ndërmjet pagës më të lartë dhe më të ulët

para një jave - Portalb

Qeveria e Kosovës ka miratuar të mërkurën Projektligjin për pagat, që sipas ekzekutivit, krijon sistem të unifikuar të pagave për të gjithë personat që paguhen nga buxheti i shtetit, raporton REL . “Ne...

Ulja e pagave për sistemin e drejtësisë, Tahiri: Kjo është përpjekje e paramenduar e Albin Kurtit, për të krijuar një krizë

para një jave - GazetaBlic

Shefi i GP të PDK-së, Abelard Tahiri, ka thënë se vendimi i Qeverisë për uljen e pagave në sistemin e drejtësisë është përpjekje e paramenduar e Albin Kurtit, për të krijuar një krizë identitare ndaj atyre...

Vendimi për uljen e pagave në sistemin e drejtësisë, Tahiri: Anti-kushtetues

para një jave - Reporteri

“Anti-kushtetues” po e quan shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së, Besnik Tahiri, vendimin e sotëm të Qeverisë për t’ua ulur pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve, pas miratimit në Kuvend të Projektligjit për...

KGJK i përgjigjet Kurtit që uli pagat, pezullojnë aktivitetet me qeverinë, reduktojnë punën në gjykata

para një jave - Bota Sot

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) në mbledhjen e jashtëzakonshme sot ka marrë vendim për reduktimin e punës së gjykatave dhe të njëjtat do të punojnë vetëm për shërbimet esenciale dhe ka kërkuar nga Qeveria...

Tahiri: Vendimi për uljen e pagave në sistemin e drejtësisë kundërkushtetues

para një jave - Koha.net

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka vlerësuar se vendimi i Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave në sistemin e Drejtësisë, është kundërkushtetues. Në një postim të bërë në rrjetin...

Kurti pasi ua uli pagat gjyqtarëve e prokurorëve: Vendimi i Haradinajt ishte i bazuar në konflikt interesi

para një jave - Infokusi

Kryeministri Albin Kurti ka njoftuar në Facebook për vendimet që janë marrë në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës. Në fund të postimit, ai e ka përmendur edhe vendimin për uljen e pagave për gjyqtarët...

KGJK: Puna e gjykatave do të bëhet veç për shërbime esenciale

para një jave - OraInfo

KGjK pas vendimit të qeverisë që gjykatësve dhe prokurorëve t’iu ulen pagat, në një mbledhje të jashtëzakonshme ka marrë disa vendime. KGJK-ja dhe kryetarët e gjykatave i kanë kërkuar Qeverisë së Kosovës...

KGJK merr vendim: Pezullohet bashkëpunimi me Qeverinë, vendimi për paga të anulohet

para një jave - GazetaBlic

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK) ka vendosur që të reduktojë shërbimet në gjykata dhe të pezullojë çdo bashkëpunim apo aktivitet ku prezentë janë përfaqësues të Qeverisë, për shkak të vendimit të fundit...

Tahiri për vendimin për pagat e gjykatësve dhe prokurorëve: Anti-kushtetues

para një jave - GazetaBlic

Shefi I GP të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se sot Qeveria e prishi vendimin e Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave në sistem të drejtësisë dhe këtë e bëri në mënyrë antikushtetuese, raporton Gazeta...

Tahiri thotë se ulja e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve s’duhet lejuar

para një jave - Infokusi

Shefi i GP të PDK-së, Abelard Tahiri ka reaguar pas miratimit në Qeveri të Projektligji për Paga, i cili parasheh zvogëlimin e pagës së gjyqtarëve dhe prokurorëve. Ulja e pagave, sipas Tahiri, nuk ka të...

Rritja më e lartë e çmimeve në muajin tetor vërehet te ushqimet

para një jave - Lapsi

Ulja e pagave për prokurorë e gjyqtarë, KPK: Ndërhyrje në pavarësinë e sistemit prokurorial Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), nën udhëheqjen e kryesuesit Jetish Maloku, ka mbajtur takim të jashtëzakonshëm...

Tahiri i AAK-së: Vendimi për uljen e pagave për gjyqtarët e prokurorët të dërgohet në Kushtetuese

para një jave - Bota Sot

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri ka reaguar ndaj vendimit të Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave për gjyqtarët e prokurorët, duke thënë se si i tillë është antikushtetues dhe si i...

Ulja e pagave nga Qeveria: Pas Këshillit Gjyqësorë tani edhe Këshilli Prokurorial reduktojnë punën dhe ta bojkotojnë Qeverinë

para një jave - Gazeta Metro

Pas Këshillit Gjyqësorë tani edhe Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka reaguar pas vendimit të Qeverisë për uljen e pagave, duke e quajtur këtë vendim kundërkushtetues dhe kundërligjor. shkruan Gazeta...

Rritja më e lartë e çmimeve në muajin tetor vërehet te ushqimet

para një jave - Lapsi

Ulja e pagave për prokurorë e gjyqtarë nga Qeveria, Tahiri: U përmbys perspektiva e organeve të pava… Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, përmes një postimi në...

Sveçla: Këto dokumente kanë kërkuar zgjidhje të menjëhershme

para një jave - RTK

Pas miratimit në Qeverinë e Republikës së Kosovës, të Ligjit për Paga dhe Ligjit për Zyrtarët Publik, ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla së bashku me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe...

Tahiri për uljen e pagave: Kjo s’mund dhe s’duhet të lejohet

para një jave - Lajmi.net

Abelard Tahiri, kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, ka reaguar në lidhje me vendimin e qeverisë për uljen e pagave në sistemin e drejtësisë, duke thënë se, ky vendim është...

Ulja e pagave: Këshilli Gjyqësor ndërpret bashkëpunimin me qeverinë

para një jave - Lajmi.net

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) në mbledhjen e jashtëzakonshme sot ka marrë vendim për reduktimin e punës së gjykatave dhe të njëjtat do të punojnë vetëm për shërbimet esenciale dhe ka kërkuar nga Qeveria...

KGJK i përgjigjet Kurtit që uli pagat, pezullojnë aktivitetet me qeverinë, reduktojnë punën në gjykata

para një jave - Infokusi

Kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovë, Albert Zogaj, gjatë një konference për media ka thënë se Këshilli Gjyqësor i Kosovës ka marrë vendim të pezullojë bashkëpunimin me Qeverinë dhe të reduktohet puna...

Tahiri e quan antikushtetues vendimin e Qeverisë për uljen e pagave në drejtësi

para një jave - Infokusi

Besnik Tahiri, shef i grupit parlamentar të AAK-së, ka deklaruar se vendimi për uljen e pagave në sistemin e drejtësisë është anti-kushtetuese. Tahiri ka shkruar në Facebook se vendimi Qeverisë Haradinaj...

Këshilli Prokurorial i Kosovës, vendimin e Qeverisë e konsideron veprim kundër-kushtetues dhe kundërligjor

para një jave - Radio Kosova e Lire

Pasi kryeministri, Albin Kurti, ka marrë vendim për t’ua zbritur pagat punëtorëve në gjykata dhe prokurori, ka reaguar edhe Këshilli Prokurorial i Kosovës, i cili vendimin e Qeverisë e konsideron veprim...

Tahiri kërkon që vendimi për uljen e pagave në sistemin e drejtësisë të dërgohet në Kushtetuese

para një jave - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri ka reaguar ndaj vendimit të Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave për gjyqtarët e prokurorët, duke thënë se si i tillë është antikushtetues dhe si i...

Edhe Këshilli Prokurorial e vlerëson kundërkushtetues dhe kundërligjor uljen e pagave, redukton punën

para një jave - Ekonomia Online

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), i udhëhequr nga Kryesuesi Jetish Maloku, ka mbajtur takim të jashtëzakonshëm ku është diskutuar vetëm një pikë e rendit të ditës lidhur me vendimin e Qeverisë së Republikës...

KPK: Veprim kundërligjor vendimi sotëm i Qeverisë

para një jave - KosovaPress

Këshilli Prokurorial i Kosovës, ka njoftuar se ka mbajtur takim të jashtëzakonshëm. Kryesuesi Jetish Maloku, ka mbajtur takim të jashtëzakonshëm ku është diskutuar vetëm një pikë e rendit të ditës lidhur...

Tahiri për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve: Në kohë inflacioni, një qeveri e përgjegjshme do të duhej të rriste dhe jo t’i ulte ato

para një jave - Gazeta Metro

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka thënë se ulja e pagave nuk ka të bëjë as me buxhetin, as me kursimin dhe as me ligjshmërinë, por përpjekje e Kurtit për...

KPK: Veprim kundërligjor vendimi sotëm i Qeverisë

para një jave - ATV Live

Këshilli Prokurorial i Kosovës, ka njoftuar se ka mbajtur takim të jashtëzakonshëm. Kryesuesi Jetish Maloku, ka mbajtur takim të jashtëzakonshëm ku është diskutuar vetëm një pikë e rendit të ditës lidhur...

KPK e vlerëson si veprim kundërkushtetues dhe kundërligjor vendimin e sotëm të Qeverisë

para një jave - Arbresh

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), i udhëhequr nga Kryesuesi, Jetish Maloku, ka mbajtur takim të jashtëzakonshëm ku është diskutuar vetëm një pikë e rendit të ditës lidhur me vendimin e Qeverisë së...

Kërkohet anulimi i vendimit për uljen e pagave të gjyqtarëve e prokurorëve, është ndërhyrje në drejtësi

para një jave - Bota Sot

Vendimi i sotëm i Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët po konsiderohet si ndërhyrje në drejtësi dhe veprim që ngrit potencialin për korrupsion në sistemin e drejtësisë. Njohësi...

Tahiri për uljen te pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve: Në kohë inflacioni, një qeveri e përgjegjshme do të duhej të rriste dhe jo t’i ulte ato

para një jave - Gazeta Metro

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka thënë se ulja e pagave nuk ka të bëjë as me buxhetin, as me kursimin dhe as me ligjshmërinë, por përpjekje e Kurtit për...

Gjykatat reduktojnë punën dhe pezullojnë çdo bashkëpunim me qeverinë

para një jave - ATV Live

Këshilli Gjyqësor i Kosovës në mbledhjen e jashtëzakonshme që ka mbajtur sot ka marrë vendim për reduktimin e punës së gjykatave dhe të njëjtat do të punojnë vetëm për shërbimet esenciale. Këshilli ka...

Tahiri nga PDK: Ulja e pagave për gjyqtarët e prokurorët, përpjekje e paramenduar e Kurtit

para një jave - ATV Live

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së Abelard Tahiri ka deklaruar se ulja e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve, nuk ka të bëjë me buxhetin, dhe ligjshmërinë, por është përpjekje e paramenduar e kryeministrit...

Pasi Qeveria uli pagat, reagon Tahiri: Vendim hakmarrës ndaj sistemit të drejtësisë

para një jave - Insajderi.org

Besnik Tahiri, shef i grupit parlamentar të AAK-së, ka deklaruar se vendimi për uljen e pagave në sistemin e drejtësisë është anti-kushtetuese. Tahiri ka shkruar në Facebook se vendimi Qeverisë Haradinaj...

Qeveria e Kosovës miraton Projektligjin për paga, sistem të unifikuar për ata që paguhen nga buxheti i shtetit

para një jave - Top Channel

Qeveria e Kosovës ka miratuar të mërkurën Projektligjin për pagat, që sipas ekzekutivit, krijon sistem të unifikuar të pagave për të gjithë personat që paguhen nga buxheti i shtetit. “Ne jemi siguruar...

Tahiri nga PDK: Ulja e pagave për gjyqtarët e prokurorët, përpjekje e paramenduar e Kurtit

para një jave - KosovaPress

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së Abelard Tahiri ka deklaruar se ulja e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve, nuk ka të bëjë me buxhetin, dhe ligjshmërinë, por është përpjekje e paramenduar e kryeministrit...

Ulja e pagave të gjyqtarëve e prokurorëve, Tahiri i PDK-së: Përpjekje e paramenduar e Kurtit për të krijuar krizë

para një jave - Arbresh

Sipas shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka kritikuar vendimin e qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve. Sipas Tahirit, kjo ulje pagash nuk ka të bëjë as me buxhetin,...

Tahiri: Vendimi i qeverisë për t’ua ulur pagat gjykatësve e prokurorëve është antikushtetues

para një jave - Arbresh

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se vendimi i sotëm i qeverisë për t’ua ulur pagën gjykatësve dhe prokurorëve është antikushtetues dhe se prishi vendimin e Qeverisë Haradinaj...

Vendimi për uljen e pagave të gjykatësve, KGJK thërret konferencë për medie

para një jave - GazetaBlic

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) pas vendimit të Qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve, sonte nga ora 18:00 do të mbajë konferencë për medie. Lajmi u bë i ditur përmes një komunikate për medie nga...

Kërkohet anulimi i vendimit për uljen e pagave të gjyqtarëve e prokurorëve, është ndërhyrje në drejtësi

para një jave - Infokusi

Vendimi i sotëm i Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët po konsiderohet si ndërhyrje në drejtësi dhe veprim që ngrit potencialin për korrupsion në sistemin e drejtësisë. Njohësi...

Gjykatat reduktojnë punën dhe pezullojnë çdo bashkëpunim me qeverinë

para një jave - KosovaPress

Këshilli Gjyqësor i Kosovës në mbledhjen e jashtëzakonshme që ka mbajtur sot ka marrë vendim për reduktimin e punës së gjykatave dhe të njëjtat do të punojnë vetëm për shërbimet esenciale. Këshilli ka...

KGJK i përgjigjet Kurtit që uli pagat, pezullojnë aktivitetet me qeverinë, reduktojnë punën në gjykata

para një jave - Fakti Ditor

Kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovë, Albert Zogaj, gjatë një konference për media ka thënë se Këshilli Gjyqësor i Kosovës ka marrë vendim të pezullojë bashkëpunimin me Qeverinë dhe të reduktohet puna...

Pas vendimit për paga – KGJK pezullon bashkëpunimi me Qeverinë

para një jave - Insajderi.org

Kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovë, Albert Zogaj, ka dalë para gazetarëve në një konferencë të jashtëzakonshme për media, pasi Qeveria e Kosovës sot mori vendim që t’ua ulë pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve,...

KGJK kërkon anulimin e vendimit të Qeverisë për pagat, merret vendim për reduktim të punës në gjykata

para një jave - Arbresh

Kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGJK), Albert Zogaj, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të anulojë vendimin e Qeverisë, me të cilin iu ulen pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve. Në një konferencë...

Bajqinovci: Përkundër rritjes së pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve gjendja nuk ishte përmisuar

para një jave - Bota Sot

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci ka thënë përkundër rritjes së paparashikuar të pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve gjendja në sistem nuk është përmisuar. Sipas tij, problemet kishin...

Kërkohet anulimi i vendimit për uljen e pagave të gjyqtarëve e prokurorëve, është ndërhyrje në drejtësi

para një jave - Lajmi.net

Vendimi i sotëm i Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët po konsiderohet si ndërhyrje në drejtësi dhe veprim që ngrit potencialin për korrupsion në sistemin e drejtësisë. Njohësi...

Ish-kryeprokurori flet për uljen e pagave: Prokurorët e gjyqtarët do të marrin qindra euro më pak

para një jave - Syri.net Kosova

Ish-kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Imer Beka, në një prononcim për Gazetën Express tha se ulja e pagave është e paarsyshme dhe si pasojë e këtij vendimi prokurorët dhe gjyqtarët do...

KGJK kërkon anulimin e vendimit për uljen e pagave

para një jave - KosovaPress

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) në mbledhjen e jashtëzakonshme sot ka marrë vendim për reduktimin e punës së gjykatave dhe të njëjtat do të punojnë vetëm për shërbimet esenciale dhe ka kërkuar nga Qeveria...

Sa janë paguar dhe sa do t’u zbriten pagat prokurorëve e gjykatësve me vendimin e Kurtit?

para një jave - Bota Press

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimin e ish-Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët në vitin 2017, vendim i cili nxiti reagime të shumta duke u konsideruar...

Bajqinovci “sqaron” uljen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët: Do të ketë rritje

para një jave - GazetaBlic

Deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci, ka thënë se pagat e gjykatësve dhe prokurorëve kanë qenë në këtë nivel edhe më parë, por që përkundër rritjes së parashikuar të pagave, nuk është përmirësuar gjendja...

KGJK merr vendim: Pezullohet bashkëpunimi me Qeverinë, vendimi për paga të anulohet

para një jave - Gazeta Metro

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK), e ka quajtur të papranueshëm vendimin e Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave të gjyqtarëve. Kësisoj, KGjK në mbledhjen e jashtëzakonshme i ka kërkuar ekzekutivit që...

Tahiri i AAK-së: Vendimi për uljen e pagave për gjyqtarët e prokurorët të dërgohet në Kushtetuese

para një jave - ATV Live

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri ka reaguar ndaj vendimit të Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave për gjyqtarët e prokurorët, duke thënë se si i tillë është antikushtetues dhe si i...

KGJK merr vendim: Pezullohet bashkëpunimi me Qeverinë, vendimi për paga të anulohet

para një jave - Ekonomia Online

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK), e ka quajtur të papranueshëm vendimin e Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave të gjyqtarëve. Kësisoj, KGJK në mbledhjen e jashtëzakonshme i ka kërkuar ekzekutivit që...

KGJK kërkon anulimin e vendimit të Qeverisë për pagat, merret vendim për reduktim të punës në gjykata

para një jave - Epoka e Re

Kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGJK), Albert Zogaj, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të anulojë vendimin e Qeverisë, me të cilin iu ulen pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve. Në një konferencë...

Ish-kryeprokurori flet për uljen e pagave: Prokurorët e gjyqtarët do të marrin qindra euro më pak

para një jave - Bota Sot

Ish-kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Imer Beka, tha se ulja e pagave është e paarsyshme dhe si pasojë e këtij vendimi prokurorët dhe gjyqtarët do të paguhen qindra euro më pak. Ish-kryeprokurori...

Ish-kryeprokurori për uljen e pagave: Prokurorët e gjyqtarët do të marrin qindra euro më pak

para një jave - Zeri

Ish-kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Imer Beka, tha se ulja e pagave është e paarsyeshme dhe si pasojë e këtij vendimi prokurorët dhe gjyqtarët do të paguhen qindra euro më pak. Teksa...

Kërkohet anulimi i vendimit për uljen e pagave të gjyqtarëve e prokurorëve, është ndërhyrje në drejtësi

para një jave - ATV Live

Vendimi i sotëm i Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët po konsiderohet si ndërhyrje në drejtësi dhe veprim që ngrit potencialin për korrupsion në sistemin e drejtësisë. Njohësi...

Tahiri: Vendimi për uljen e pagave në sistemin e drejtësisë kundërkushtetues

para një jave - Ekonomia Online

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka vlerësuar se vendimi i Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave në sistemin e Drejtësisë, është kundërkushtetues. Në një postim të bërë në rrjetin...

Pas vendimit të Qeverisë për pagat, mblidhet KGJK

para një jave - Bota Sot

Pas vendimit të Qeverisë për pagat, mblidhet KGJK. Pas vendimit të kryeministrit Albin Kurti për uljen e pagave të gjykatësve dhe prokurorëve, Këshilli Gjyqësor i Kosovës sot në orën 16:00 do të mbajë...

Zyrtarëve në drejtësi u zbriten pagat për rreth 800 euro

para një jave - Koha.net

Rreth 800 euro është vlera e zbritjes së pagës te shumica e gjyqtarëve dhe prokurorëve në vend, pasi Qeveria e Kosovës vendosi të mërkurën që pagat në sistemin e drejtësisë t’i kthejë sikur para vendimit...

Rreth një mijë euro më pak, sa ishin dhe sa i zvogëloi Qeveria rrogat e gjyqtarëve dhe prokurorëve?

para një jave - Zeri

Qeveria e Kosovës, me vendim, i ka kthyer pagat e gjyqtarëve, prokurorëve dhe tërë sistemit të drejtësisë ashtu siç ishin para vitit 2017. Kjo bazuar në rrogat që ata i kanë marrë deri më tash, do të thotë...

Shoqëria civile i kërkon Qeverisë ta anulojë vendimin për pagat në sektorin e drejtësisë

para një jave - Zeri

Gjashtë organizata të shoqërisë civile kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës ta anulojë vendimin që kthen pagat në sektorin e drejtësisë, sikur para rritjes që morën në vitin 2017, me vendim të Qeverisë Haradinaj....

Vendimi për uljen e pagave të gjykatësve, KGJK thërret konferencë për medie

para një jave - Infokusi

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) pas vendimit të Qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve, sonte nga ora 18:00 do të mbajë konferencë për medie. Lajmi u bë i ditur përmes një komunikate për medie nga...

Haradinaj:Albin Kurti ka marrë mision shkatërrimin e shtetit

para një jave - InfoShqip

Lideri AAK, Ramush Haradinaj sërish ka adresuar kritika të ashpra ndaj kryeministrit Kurti. “Albin Kurti ka marrë mision shkatërrimin e shtetit. Pas shkaktimit të rrezikut në veri, ngecjes në dialog dhe...

Tahiri i AAK-së: Vendimi për uljen e pagave për gjyqtarët e prokurorët të dërgohet në Kushtetuese

para një jave - KosovaPress

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri ka reaguar ndaj vendimit të Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave për gjyqtarët e prokurorët, duke thënë se si i tillë është antikushtetues dhe si i...

Miratohet Projektligji për paga, qeveria ulë pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve

para një jave - Bota Sot

Qeveria e Kosovës ka miratuar Projektligjin për paga dhe Projektligjin për zyrtarët publik. Në mbledhjen e sotme, ekzekutivi ktheu pagat në sistemin e drejtësisë si para rritjes në vitin 2017 nga ish-Qeveria...

Haradinaj:Albin Kurti ka marrë mision shkatërrimin e shtetit

para një jave - Ina

Lideri AAK, Ramush Haradinaj sërish ka adresuar kritika të ashpra ndaj kryeministrit Kurti. “Albin Kurti ka marrë mision shkatërrimin e shtetit. Pas shkaktimit të rrezikut në veri, ngecjes në dialog dhe...

Rreth 1 mijë euro më pak, sa ishin dhe sa i zvogëloi qeveria rrogat e gjyqtarëve dhe prokurorëve?

para një jave - Zeri

Qeveria e Kosovës, me vendim, i ka kthyer pagat e gjyqtarëve, prokurorëve dhe tërë sistemit të drejtësisë ashtu siç ishin para vitit 2017. Kjo, bazuar në rrogat që ata i kanë marrë deri më tash, do të...

Vendimi i Qeverisë Kurtit për paga, KGJK thërret mbledhje të jashtëzakonshme

para një jave - OraInfo

Pas vendimit të Kryeministrit Albin Kurti për uljen e pagave të gjykatësve dhe prokurorëve, Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK), do të mbajë sot mbledhje të jashtëzakonshme në ora 16:00 . Qëllimi i kësaj...

Qeveria e Kosovës miraton Projektligjin për paga

para një jave - Syri

Qeveria e Kosovës ka miratuar të mërkurën Projektligjin për pagat, që sipas ekzekutivit, krijon sistem të unifikuar të pagave për të gjithë personat që paguhen nga buxheti i shtetit. “Ne jemi siguruar...

Pas vendimit të Kurtit për paga, KGJK mban mbledhje të jashtëzakonshme

para një jave - Syri.net Kosova

Pas vendimit të Kryeministrit Albin Kurti për uljen e pagave të gjykatësve dhe prokurorëve, Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK), do të mbajë sot mbledhje të jashtëzakonshme. Qëllimi i kësaj mbledhje është...

Shoqëria civile: Ulja e pagave për sistemin e drejtësisë paraqet ndërhyrje në drejtësi dhe rrit potencialin korruptiv

para një jave - Reporteri

Gjashtë organizata të shoqërisë civile kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës ta anulojë vendimin që kthejë pagat në sektorin e drejtësisë, sikur para rritjes që morën në vitin 2017, me vendim të Qeverisë...

Ulja e pagave, Këshilli Gjyqësor thërret mbledhje të jashtëzakonshme

para një jave - Reporteri

Këshilli Gjyqësor i Kosovës do të mblidhet në një mbledhje të jashtëzakonshme, kjo pas kthimit të pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve në nivelin e mëparshëm. Sipas njoftimit të KGJK-së, kjo mbledhje do...

Sa ishin rrogat prokurorëve e gjykatësve dhe sa do t’u zbriten me vendimin e Kurtit?

para një jave - Revista Kosovarja

Qeveria Kurti në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimin e vitit 2017 të Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët. Ky vendim ka nxitur shumë reagime dhe është kundërshtuar....

Qeveria e Kosovës miraton Projektligjin për paga

para një jave - Evropa e Lirë

Qeveria e Kosovës ka miratuar të mërkurën Projektligjin për pagat, që sipas ekzekutivit, krijon sistem të unifikuar të pagave për të gjithë personat që paguhen nga buxheti i shtetit. “Ne jemi siguruar...

Ulja e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve, Këshilli Gjyqësor në mbledhje të jashtëzakonshme

para një jave - Zeri

Këshilli Gjyqësor i Kosovës njofton se do të mbajë mbledhje të jashtëzakonshme këtë të mërkurë, në orën 16:00. Mbledhja do të mbahet pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për t’ua ulur pagat gjyqtarëve dhe...

Shoqëria civile: Ulja e pagave paraqet ndërhyrje në drejtësi dhe rrit korrupsionin

para një jave - Zeri

Organizatat e Shoqërisë Civile kanë reaguar ashpër ndaj Qeverisë së Albin Kurtit, që në kundërshtim me standardet kushtetuese dhe duke përdorur fakte të pavërteta ka miratuar Projektligjin e Pagave kur...

Shoqëria civile i kërkon Qeverisë ta anulojë vendimin për pagat në sektorin e drejtësisë.

para një jave - Koha.net

Gjashtë organizata të shoqërisë civile kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës ta anulojë vendimin që kthen pagat në sektorin e drejtësisë, sikur para rritjes që morën në vitin 2017, me vendim të Qeverisë Haradinaj....

Bajqinovci “sqaron” uljen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët: Do të ketë rritje

para një jave - Infokusi

Deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci, ka thënë se pagat e gjykatësve dhe prokurorëve kanë qenë në këtë nivel edhe më parë, por që përkundër rritjes së parashikuar të pagave, nuk është përmirësuar gjendja...

Shoqëria civile: Qeveria urgjentisht ta anulojë vendimin për uljen e pagave në sistemin e drejtësisë

para një jave - Syri.net Kosova

Organizatat e Shoqërisë Civile kanë reaguar ashpër ndaj Qeverisë së Kosovës, duke thënë se kundër-kushtetueshmërisht ka nxjerrë vendim për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve. “Përkundër faktit...

Zv. ministri Dobra: Zbritja e pagave do të bëhet në mënyrë graduale

para një jave - Syri.net Kosova

Nuk është përjashtuar mundësia që në ligjin për paga ndonjë pozitë në sektorin publik të ketë edhe ulje pagash. Sipas zëvendësministrit të Punëve të Brendshme, Bardhyl Dobra, për këtë rast është paraparë...

Qeveria ndryshon pagat për gjyqtarë dhe prokurorë, i kthen siç kanë qenë para vitit 2017

para një jave - Kallxo

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme mori vendim që të jua ulë pagat prokurorëve dhe gjyqtarëve ashtu siç kanë qenë para vitit 2017 kur Qeveria Haradinaj kishte marrë vendim për rritjen e tyre. Propozimin...

Shoqëria civile: Ulja e pagave rrit potencialin korruptiv në drejtësi

para një jave - RTK

Organizatat e Shoqërisë Civile kanë reaguar ashpër pas vendimit qeveritar që të ulen pagat për gjyqtarët e prokurorët. Gjashtë organizata e nënshkruara në këtë reagim e kanë quajtur vendimin e qeverisë...

Haradinaj: Sot prokurorët dhe gjyqtarët u goditën nga kryeministri i shkatërrimit

para një jave - Kallxo

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj, ka reaguar pas vendimit të Qeverisë për miratimin e projektligjit të pagave, duke e ftuar kryeministrin Albin Kurti që t’i kthej pagat e prokurorëve dhe gjyqtarëve në...

Pas vendimit të Kurtit për paga, KGJK mban mbledhje të jashtëzakonshme

para një jave - GazetaBlic

Pas vendimit të Kryeministrit Albin Kurti për uljen e pagave të gjykatësve dhe prokurorëve, Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK), do të mbajë sot mbledhje të jashtëzakonshme, konfirmojnë burime të “Betimit...

Organizatat e shoqërisë civile i kërkojnë Qeverisë ta anulojë vendimin për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve

para një jave - GazetaBlic

Organizatat e Shoqërisë Civile i kanë reaguar ashpër qeverisë Kurti pas vendimit për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve, raporton Gazeta Blic. “Vendimi i sotëm i Qeverisë, me arsyetimin e nxjerrjes...

Haradinaj: Kurti ka marrë mision shkatërrimin e shtetit

para një jave - RTK

Pas vendimit qeveritar që me shfuqizimin e vendimit të vitit 2017, të ulen pagat e gjyqtarëve e prokurorëve ka reaguar ish-kryeministri, Ramush Haradinaj në kohën e së cilit ishte marr ky vendim. Ish-kryeministri...

Ramush Haradinaj: Kurti me mision për shkatërrimin e shtetit, sot ua përgjysmoi pagat gjyqtarëve e prokurorëve

para një jave - OraInfo

Haradinaj: Kurti me mision për shkatërrimin e shtetit, sot ua përgjysmoi pagat gjyqtarëve e prokurorëve. Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar pas shfuqizimit të vendimit nga ana e Qeverisë së Kosovës,...

Sveçla: Përfshirja e grave dhe vajzave në administratë është e ulët

para një jave - Syri.net Kosova

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se edhe pse numri i vajzave dhe grave të diplomuara është i lartë, përfshirja e tyre në administratë publike është i ulët. Sveçla tha se diskriminimi...

Kërkohet anulimi i vendimit për uljen e pagave të gjyqtarëve e prokurorëve, është ndërhyrje në drejtësi

para një jave - KosovaPress

Vendimi i sotëm i Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët po konsiderohet si ndërhyrje në drejtësi dhe veprim që ngrit potencialin për korrupsion në sistemin e drejtësisë. Njohësi...

Kurti shfuqizon vendimin e qeverisë Haradinaj, ul pagat e prokurorëve dhe g...

para një jave - BalkanWeb

Qeveria e Kosovës, sot miratoi Projektligjin për paga dhe Projektligjin për zyrtarët publikë. Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimin e qeverisë Haradinaj të marrë në vitin 2017,...

Haradinaj: Kurti ka marrë mision shkatërrimin e shtetit

para një jave - Koha.net

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti se po e shkatërron shtetin. Haradinaj ka reaguar pasi Qeveria e Kosovës ka vendosur të shfuqizojë vendimin e Qeverisë...

Dobra: Zbritja e pagave do të bëhet në mënyrë graduale

para një jave - Koha.net

Nuk është përjashtuar mundësia që në ligjin për paga ndonjë pozitë në sektorin publik të ketë edhe ulje pagash. Sipas zëvendësministrit të Punëve të Brendshme, Bardhyl Dobra, për këtë rast është paraparë...

Shoqëria civile: Ulja e pagave për sistemin e drejtësisë paraqet ndërhyrje në drejtësi dhe rrit potencialin korruptiv

para një jave - Infokusi

Gjashtë organizata të shoqërisë civile kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës ta anulojë vendimin që kthejë pagat në sektorin e drejtësisë, sikur para rritjes që morën në vitin 2017, me vendim të Qeverisë...

Haradinaj për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve: Kurti ka marrë mision shkatërrimin e shtetit

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me uljen e koeficientit për pagat e prokurorëve dhe gjyqtarëve. Haradinaj ka thënë se Kurti ka marrë mision shkatërrimin e shtetit. Ai i ka bërë thirrje...

Haradinaj: Albin Kurti ka marrë mision shkatërrimin e shtetit

para një jave - Reporteri

Kreu i AAK'së, Ramush Haradinaj Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me uljen e koeficientit për pagat e prokurorëve dhe gjyqtarëve, shkruan Reporteri.net. Haradinaj ka thënë se Kurti...

Sveçla: Këto dokumente përbëjnë korpusin e nevojave që kanë kërkuar zgjidhje të menjëhershme

para një jave - Arbresh

Pas miratimit në Qeverinë e Republikës së Kosovës, të Ligjit për Paga dhe Ligjit për Zyrtarët Publik, ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla së bashku me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe...

Haradinaj: Kurti me mision për shkatërrimin e shtetit, sot ua përgjysmoi pagat gjyqtarëve e prokurorëve

para një jave - Zeri

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar pas shfuqizimit të vendimit nga ana e Qeverisë së Kosovës, i cili ua kthen pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve ashtu siç i kishin para se t’i merrnin me rritje....

Pas vendimit të Kurtit për paga, KGJK mban mbledhje të jashtëzakonshme

para një jave - Infokusi

Pas vendimit të Kryeministrit Albin Kurti për uljen e pagave të gjykatësve dhe prokurorëve, Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK), do të mbajë sot mbledhje të jashtëzakonshme. Qëllimi i kësaj mbledhje është...

Kurti e arsyeton uljen e pagave të prokurorëve dhe gjyqtarëve

para një jave - Reporteri

Kryeministri Albin Kurti, ka arsyetuar uljen e koeficientit për prokurorët dhe gjyqtarët me Ligjin e ri për Paga. Kurti tha e bënë këtë për të sjellë ligjshmërinë. “Për të sjellë ligjshmërinë plotësuam...

KGJK mban konferencë për medie

para një jave - Ekonomia Online

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK), pas vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës për uljen e pagave të gjyqtarëve, sot më 23 nëntor 2022, me fillim nga ora 18:00, organizon Konferencë për Media në...

Haradinaj reagon pasi iu shfuqizua vendimi për pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve: Albin Kurti ka marrë mision shkatërrimin e shtetit

para një jave - Bota Sot

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimin e ish-Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët në vitin 2017. Kryeministri Kurti tha se pagat e gjyqtarëve dhe...

Pas vendimit të Kurtit për paga, KGJK mban mbledhje të jashtëzakonshme

para një jave - Lajmi.net

Pas vendimit të Kryeministrit Albin Kurti për uljen e pagave të gjykatësve dhe prokurorëve, Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK), do të mbajë sot mbledhje të jashtëzakonshme. Qëllimi i kësaj mbledhje është...

Zv. ministri i MPB: Zbritja e pagave do të bëhet në mënyrë graduale

para një jave - Infokusi

Nuk është përjashtuar mundësia që në ligjin për paga ndonjë pozitë në sektorin publik të ketë edhe ulje pagash. Sipas zëvendësministrit të Punëve të Brendshme, Bardhyl Dobra, për këtë rast është paraparë...

Haradinaj për Kurtin: Ka marrë mision shkatërrimin e shtetit

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj ka reaguar pas vendimit të qeverisë për uljen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët në vend, raporton Gazeta Blic. Vendimi për rritje të pagave...

Shoqëria civile: Qeveria urgjentisht ta anulojë vendimin për uljen e pagave në sistemin e drejtësisë

para një jave - Lajmi.net

Organizatat e Shoqërisë Civile kanë reaguar ashpër ndaj Qeverisë së Kosovës, duke thënë se kundër-kushtetueshmërisht ka nxjerrë vendim për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve. “Përkundër faktit...

Miftaraj: Vendimi i Qeverisë për pagat në drejtësi, i kundërligjshëm

para një jave - Koha.net

Drejtori ekzekutiv i Institutit të Kosovës për Drejtësi, Ehat Miftaraj, e ka cilësuar të kundërligjshëm vendimin e Qeverisë Kurti për t’i kthyer pagat në sistemin e drejtësisë para rritjes me vendim të...

Vetëvendosje në vitin 2018: Nuk e kundërshtojmë rritjen e pagave për prokurorë e gjyqtarë

para një jave - Gazeta Metro

Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar vendimin e nxjerrë në vitin 2017 nga kabineti qeveritar i Ramush Haradinajt për ndryshimin e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve. Pagat e të gjithë gjyqtarëve dhe prokurorëve...

'Vendimi për uljen e pagave për gjykatës dhe prokurorë është i kundërligjshem, nuk gjenë zbatim'

para një jave - Syri.net Kosova

Ehat Miftaraj, drejtor i Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD), thotë se vendimi i qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve është i kundërligjshëm. Sipas tij, këtë e di edhe një jurist...

Ligji i ri ul pagat në drejtësi, ky është koeficienti për gjyqtarët dhe prokurorët

para një jave - Reporteri

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për paga në sektorin publik. Me këtë projektligj Qeveria e Kosovës ka vendosur t’i kthejë pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve, sikur para rritjes që ishte...

Krerë të shtetit, gjyqtarë, deputetë, mjekë, policë e mësimdhënës – këta janë koeficientët e tyre me Ligjin e ri të Pagave

para një jave - Reporteri

Autor: Linda Ibrahimaj Sot në mbledhjen e 109 të Qeverisë së Kosovës është miratuar Ligji i ri i Pagave në Sektorin Publik, si dhe ai për Zyrtarët Publik. Projektligji për Pagat ka për qëllim kryesor përcaktimin...

Pas vendimit të Qeverisë për pagat, mblidhet KGJK

para një jave - ATV Live

Pas vendimit të kryeministrit Albin Kurti për uljen e pagave të gjykatësve dhe prokurorëve, Këshilli Gjyqësor i Kosovës sot në orën 16:00 do të mbajë mbledhje të jashtëzakonshme. Në rend dite është vetëm...

Bajrami për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve: Pse pikërisht tani ky vendim?

para një jave - Zhurnal

Ish-ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka reaguar për vendimin e Qeverisë që t’iu ulen pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve. Lidhur me këtë çështje Bajrami e pyet Kurtin pse pikërisht tani ky vendim....

Pas vendimit të Qeverisë për pagat, mblidhet KGJK

para një jave - KosovaPress

Pas vendimit të kryeministrit Albin Kurti për uljen e pagave të gjykatësve dhe prokurorëve, Këshilli Gjyqësor i Kosovës sot në orën 16:00 do të mbajë mbledhje të jashtëzakonshme. Në rend dite është vetëm...

Në kulmin e telasheve me dialog dhe inflacion Kurti godet gjyqtarët e prokurorët

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministri Albin Kurti ditëve të fundit është përballur me temën e nxehtë dialogut me Serbinë në Bruksel, e cila e ka dominuar debatin publik në vend. Ai të mërkurën vendosi që t’i kthejë reflektorët...

Ish-kryeprokurori flet për uljen e pagave: Prokurorët e gjyqtarët do të marrin qindra euro më pak

para një jave - Ekonomia Online

Ish-kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Imer Beka tha se ulja e pagave është e paarsyshme dhe si pasojë e këtij vendimi prokurorët dhe gjyqtarët do të paguhen qindra euro më pak. Teksa...

Kurti për pagat e prokurorëve dhe gjyqtarëve: Kthehen siç ishin para vendimit të vitit 2017

para një jave - Zeri

Kryeministri Albin Kurti, pas mbledhjes së Qeverisë, ka dalë në një konferencë me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla. Në konferencë, Kurti ka folur shkurt për vendimet që u morën sot në mbledhjen...

Kthimi i pagave në sistemin e drejtësisë siç ishin para rritjes, reagon Hykmete Bajrami

para një jave - Zeri

Qeveria Kurti në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimin e qeverisë “Haradinaj”, i marrë në vitin 2017, duke ua kthyer pagat prokurorëve dhe gjyqtarëve sikur para rritjes. Për këtë vendim ka reaguar deputetja...

“Vendimi i qeverisë ‘Kurti’ legalizon korrupsionin në sistemin e drejtësisë”

para një jave - Zeri

Sipas gazetarit Betim Musliu, vendimi i qeverisë “Kurti”, që ia kthen pagat sistemit të drejtësisë sikur kur i kishin pa rritje, është skandaloz dhe e shkatërron sistemin e drejtësisë. Sipas tij, kthimi...

Sveçla: Përfshirja e grave dhe vajzave në administratë është e ulët

para një jave - Infokusi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se edhe pse numri i vajzave dhe grave të diplomuara është i lartë, përfshirja e tyre në administratë publike është i ulët. Sveçla tha se diskriminimi...

Miftaraj: Vendimi i Qeverisë për uljen e pagave për gjykatës e prokurorë është i kundërligjshëm

para një jave - ATV Live

Drejtori i Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD), sot ka deklaruar se vendimi i Qeverisë për uljen e pagave për gjykatës dhe prokurorë është i kundërligjshëm. Ai ka potencuar se nuk mund të zbatohet...

Musliu e quan skandaloz vendimin e fundit të Qeverisë: Legalizon korrupsionin

para një jave - Koha.net

Betim Musliu nga Instituti i Kosovës për Drejtësi e ka cilësuar skandaloz vendimin e Qeverisë Kurti për kthim të pagave në sistemin e drejtësisë, sikur para rritjes që ishte bërë nga Qeveria Haradinaj...

Qeveria e Kosovës miraton Projektligjin për paga

para një jave - Lajm

Qeveria e Kosovës ka miratuar të mërkurën Projektligjin për pagat, që sipas ekzekutivit, krijon sistem të unifikuar të pagave për të gjithë personat që paguhen nga buxheti i shtetit. “Ne jemi siguruar...

Miratohet Projektligji për paga, qeveria ulë pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve

para një jave - KosovaPress

Qeveria e Kosovës ka miratuar Projektligjin për paga dhe Projektligjin për zyrtarët publik. Në mbledhjen e sotme, ekzekutivi ktheu pagat në sistemin e drejtësisë si para rritjes në vitin 2017 nga ish-Qeveria...

Haradinaj nervozohet pasi iu ulën pagat prokurorëve e gjyqtarëve: Kurti ka mision shkatërrimin e shtetit

para një jave - Lajmi.net

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar për vendimin e Qeverisë që t’iu ulen pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve. Me anë të një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se me këtë veprim kryeministri...

Pas vendimit të Kurtit për paga, KGJK mban mbledhje të jashtëzakonshme

para një jave - Fakti Ditor

Pas vendimit të Kryeministrit Albin Kurti për uljen e pagave të gjykatësve dhe prokurorëve, Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK), do të mbajë sot mbledhje të jashtëzakonshme. Qëllimi i kësaj mbledhje është...

Haradinaj kritikon ashpër Kurtin për Projektligjin për Paga: Ka marrë mision shkatërrimin e shtetit

para një jave - Infokusi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti për miratimin e Projektligjit për Paga i cili parasheh të shfuqizohet vendimi im për rritjen e pagave...

Ulja e pagave nga Qeveria, KGJK mban mbledhje të jashtëzakonshme

para një jave - Bota Press

Këshilli Gjyqësor i Kosovës sot pritet të mbajë mbledhje të jashtëzakonshme pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave të gjykatës dhe prokurorëve. Në këtë mbledhje pritet të diskutohet lidhur...

Kthimi i pagave në sistemin e drejtësisë pa rritje, reagon Hykmete Bajrami

para një jave - Syri.net Kosova

Qeveria Kurti në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimin e Qeverisë Haradinaj të marrë në vitin 2017, duke ua kthyer pagat prokurorëve dhe gjyqtarëve sikur para rritjes. Për këtë vendim ka reaguar deputetja...

Betim Musliu e quan skandaloz vendimin e Qeverisë: Legalizon korrupsionin dhe shkatërron sigurinë juridike

para një jave - Reporteri

Betim Musliu nga Instituti i Kosovës për Drejtësi e ka cilësuar skandaloz vendimin e Qeverisë Kurti për kthim të pagave në sistemin e drejtësisë, sikur para rritjes që ishte bërë nga Qeveria Haradinaj...

Shoqëria civile: Ulja e pagave për sistemin e drejtësisë paraqet ndërhyrje në drejtësi dhe rrit potencialin korruptiv

para një jave - Arbresh

Gjashtë organizata të shoqërisë civile kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës ta anulojë vendimin që kthejë pagat në sektorin e drejtësisë, sikur para rritjes që morën në vitin 2017, me vendim të Qeverisë...

Kurti për uljen e pagave të prokurorëve dhe gjyqtarëve: Kthehen siç ishin para vendimit të vitit 2017

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri Albin Kurti, pas mbledhjes se Qeverisë ka dalë në një konferencë me Ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla. Në konferencë, Kurti ka folur shkurtë për vendimet që u morën sot në mbledhjen...

Pas vendimit të qeverisë Kurti për pagat, KGjK-ja mban mbledhje të jashtëzakonshme

para një jave - Epoka e Re

Pas vendimit të Qeverisë së Kosovë për uljen e pagave të gjykatësve dhe prokurorëve, Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK), do të mbajë sot (e mërkurë) mbledhje të jashtëzakonshme. Qëllimi i kësaj mbledhje...

Miftaraj: Më vjen keq për kryeministrin Kurti dhe nivelin e njerëzve që e këshillojnë në çështje të drejtësisë

para një jave - Lajmi.net

Drejtori i Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD), sot ka deklaruar se vendimi i Qeverisë për uljen e pagave për gjykatës dhe prokurorë është i kundërligjshëm. Ai ka potencuar se nuk mund të zbatohet...

Shoqëria civile: Qeveria urgjentisht ta anulojë vendimin për uljen e pagave në sistemin e drejtësisë

para një jave - Fakti Ditor

Organizatat e Shoqërisë Civile kanë reaguar ashpër ndaj Qeverisë së Kosovës, duke thënë se kundër-kushtetueshmërisht ka nxjerrë vendim për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve. “Përkundër faktit...

Pas vendimit të Kurtit për paga, KGJK mban mbledhje të jashtëzakonshme

para një jave - Gazeta Metro

Pas vendimit të Kryeministrit Albin Kurti për uljen e pagave të gjykatësve dhe prokurorëve, Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK), do të mbajë sot mbledhje të jashtëzakonshme. Qëllimi i kësaj mbledhje është...

KGJK thërret mbledhje të jashtëzakonshme, pas vendimit të Kurtit për paga

para një jave - Insajderi.org

Këshilli Gjyqësor i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajnë një mbledhje të jashtëzakonshme. Në njoftimin e dërguar për media thuhet se në këtë mbledhje e cila do të jetë njëorëshe, do të diskutohet...

“Prokurori i rastit “Brezovica” nga sot paguhet rreth 1 mijë euro më pak”

para një jave - Insajderi.org

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka reaguar edhe njëherë pas shfuqizimit të vendimit nga ana e Qeverisë së Kosovës, i cili ua kthen pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve ashtu siç i kishin para se t’i merrnin...

Haradinaj reagon për uljen e pagave në drejtësi: Kurti po e shkatërron sistemin e drejtësisë

para një jave - Arbresh

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se kryeministri Kurti po e shkatërron sistemin e drejtësisë, me vendimin e sotëm për uljen e pagave të prokurorëve dhe gjyqtarëve në vend. Në një status në...

Zv. ministri: Zbritja e pagave do të bëhet në mënyrë graduale

para një jave - Arbresh

Nuk është përjashtuar mundësia që në ligjin për paga ndonjë pozitë në sektorin publik të ketë edhe ulje pagash. Sipas zëvendësministrit të Punëve të Brendshme, Bardhyl Dobra, për këtë rast është paraparë...

Pagat e prokurorëve dhe gjyqtarëve kthehen siç ishin para rritjes, Bajrami kritika Qeverisë

para një jave - GazetaBlic

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami ka kritikuar Qeverinë për vendimin që mori sot duke kthyer pagat e prokurorëve dhe gjyqtarëve siç ishin para rritjes, raporton GazetaBlic. Bajrami përmes një postimi...

Shoqëria civile kërkon nga qeveria ta anulojë vendimin për uljen e pagave në sistemin e drejtësisë

para një jave - Epoka e Re

Organizatat e shoqërisë civile kanë reaguar ashpër ndaj Qeverisë së Kosovës, e cila ka marrë vendim për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve. Sipas shoqërisë civile ky vendim i qeverisë është në...

Kthimi i pagave në sistemin e drejtësisë pa rritje, reagon Hykmete Bajrami

para një jave - Bota Sot

Qeveria Kurti në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimin e Qeverisë Haradinaj të marrë në vitin 2017, duke ua kthyer pagat prokurorëve dhe gjyqtarëve sikur para rritjes. Për këtë vendim ka reaguar deputetja...

Qeveria miraton Projektligjin e Pagave e atë për Zyrtarët Publik

para një jave - RTK

Qeveria e Kosovës i ka dhënë dritë jeshile dy projektligjeve atij për Zyrtarët Publik dhe Ligjit të Pagave në sektorin publik. Kryeministri Albin Kurti tha se pas një pune të gjatë e të kujdesshme këto...

Zv. ministri i MPB: Zbritja e pagave do të bëhet në mënyrë graduale

para një jave - Bota Press

Nuk është përjashtuar mundësia që në ligjin për paga ndonjë pozitë në sektorin publik të ketë edhe ulje pagash. Sipas zëvendësministrit të Punëve të Brendshme, Bardhyl Dobra, për këtë rast është paraparë...

Miratohet projektligji për paga, Qeveria kthen pagat në drejtësi sikur para rritjes

para një jave - Koha.net

Qeveria e Kosovës të mërkurën ka vendosur t’i kthejë pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve, sikur para rritjes që ishte bërë me vendim të Qeverisë Haradinaj në vitin 2017. Qeveria Haradinaj në fund të vitit...

R. Haradinaj: Pas rrezikut në veri, ngecjes në dialog, prishjes me amerikanët, Albin Kurti po e shkatërron edhe sistemin e drejtësisë

para një jave - Radio Kosova e Lire

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas shfuqizimit të vendimit nga ana e Qeverisë së Kosovës, e cila ua kthen pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve ashtu siç i kishin para se t’i merrnin me rritje....

Shoqëria civile: Qeveria urgjentisht ta anulojë vendimin për uljen e pagave në sistemin e drejtësisë

para një jave - Gazeta Metro

Organizatat e Shoqërisë Civile kanë reaguar ashpër ndaj Qeverisë së Kosovës, duke thënë se kundër-kushtetueshmërisht ka nxjerrë vendim për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve. “Përkundër faktit...

Qeveria ua ulë pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve

para një jave - Syri.net Kosova

Qeveria Kurti ka ulur pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve, duke shfuqizuar vendimin e Qeverisë Haradinaj të vitit 2017, e cila prekte rritjen e të ardhurave mujore edhe të punonjësve të drejtësisë. Në periudhën...

“Ulja e pagave për prokurorët dhe gjyqtarët” – Musliu: Vendim skandaloz i Kurtit

para një jave - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur pak minuta më parë ka marrë vendimin për uljen e pagave në sistemin gjyqësor dhe atë prokurorial, raporton Gazeta Blic. Prokurorët dhe gjyqtarët me vendimin e ri...

Miratohet ligji për paga, Qeveria kthen pagat në drejtësi sikur para rritjes

para një jave - Koha.net

Qeveria e Kosovës të mërkurën ka shfuqizuar vendimin e Qeverisë Haradinaj të vitit 2017, duke ua kthyer pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve sikur para rritjes. Qeveria Haradinaj në fund të vitit 2017 kishte...

Projekt-ligji për pagat, ky është koeficienti i propozuar për ministrat dhe deputetët

para një jave - Syri.net Kosova

Ligji për Pagat për Sektorin Publik si dhe ai për Zyrtarët Publik pritet që sot të miratohet në mbledhjen e 109 të Qeverisë së Kosovës. Në dokumentin e siguruar nga Gazeta Online Reporteri.net, ministrat...

Ligji i ri për Pagat, ky është koeficient i propozuar për mjekët

para një jave - Syri.net Kosova

Sot në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës prite të miratohet Projektligji për Pagat në sektorin publik si dhe Projektligji për Zyrtarët Publik. Gazeta Online Reporteri.net ka siguruar dokumentin me koeficientët...

Qeveria miraton Projektligjin për Paga dhe atë për Zyrtarët Publikë

para një jave - Syri.net Kosova

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Pagat në Sektorin Publik, si dhe Projektligji për Zyrtarët Publikë. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka paraqitur para kabinetit qeveritar...

Kthimi i pagave në sistemin e drejtësisë siç ishin para rritjes, reagon Hykmete Bajrami

para një jave - Infokusi

Qeveria Kurti në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimin e Qeverisë Haradinaj të marrë në vitin 2017, duke ua kthyer pagat prokurorëve dhe gjyqtarëve sikur para rritjes. Për këtë vendim ka reaguar deputetja...

Miftaraj për uljen e pagave në sistemin e drejtësisë: Nuk mundet me u zbatu një vendim i kundërligjshëm

para një jave - Infokusi

Ehat Miftaraj, drejtor i Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD), thotë se vendimi i qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve është i kundërligjshëm. Sipas tij, këtë e di edhe një jurist...

Miratohet ligji për paga, Qeveria kthen pagat në drejtësi sikur para rritjes

para një jave - Reporteri

Qeveria e Kosovës ka miratuar Ligjin për Paga dhe atë për Zyrtarët Publik. Qeveria e Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Pagat në Sektorin Publik, si dhe Projektligji për Zyrtarët Publik. Qeveria...

Ligji i ri për Pagat, ky është koeficient i propozuar për mjekët

para një jave - Reporteri

Sot në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës është miratuar Projektligji për Pagat në sektorin publik si dhe Projektligji për Zyrtarët Publik. Gazeta Online Reporteri.net ka siguruar dokumentin me koeficientët...

Pagat e prokurorëve dhe gjyqtarëve kthehen siç ishin para rritjes

para një jave - Zeri

Qeveria e Kosovës sot miratoi Projektligjin për paga dhe Projektligjin për zyrtarët publikë. Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimin e qeverisë “Haradinaj” të marrë në vitin 2017,...

Miratohet ligji për paga, Qeveria kthen pagat për gjyqtarët dhe prokurorët sikur para rritjes

para një jave - OraInfo

Qeveria e Kosovës ka miratuar Ligjin për Paga dhe atë për Zyrtarët Publik . Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimin e Qeverisë Haradinaj të vitit 2017, duke ua kthyer pagat gjyqtarëve...

Haradinaj: Misioni i Kurtit është shkatërrimi i shtetit!

para një jave - Populli

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti se po e shkatërron shtetin. Haradinaj ka reaguar pasi Qeveria e Kosovës ka vendosur të shfuqizojë vendimin e Qeverisë...

Shoqëria civile: Ulja e pagave për sistemin e drejtësisë paraqet ndërhyrje në drejtësi dhe rrit potencialin korruptiv

para një jave - Ekonomia Online

Organizatat e Shoqërisë Civile reagojnë ashpër ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës që në kundërshtim me standardet kushtetuese dhe duke përdorur fakte të pavërteta ka nxjerrë vendim për uljen e pagave...

Qeveria shfuqizon vendimin e Haradinajt, për pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve

para një jave - Bota Sot

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimin e ish-Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët në vitin 2017. Kryeministri Kurti tha se pagat e gjyqtarëve dhe...

Qeveria miraton Projektligjin për pagat dhe atë për zyrtarët publikë

para një jave - Zeri

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e saj të 109-të, ka miratuar Projektligjin për pagat dhe atë për zyrtarët publikë. Në programin legjislativ të Qeverisë ishte paraparë që Projektligji i pagave të trajtohet...

Qeveria miraton Projektligjin për paga në sektorin publik

para një jave - Kallxo

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për paga në sektorin publik. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ky projektligj krijon sistem të unifikuar të pagave. “Propozimi i sotëm i kushton...

Miftaraj: Më vjen keq për Kurtin, për nivelin e njerëzve që e këshillojnë në çështje të drejtësisë

para një jave - Epoka e Re

Drejtori i Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD), Ehat Miftaraj, ka thënë se një jurist me njohuri elementare e dinë se vendimi i qeverisë për uljen e pagave për gjykatës dhe prokurorë është i kundërligjshëm....

Miratohet projektligji për zyrtarët publik

para një jave - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj ka miratuar Projektligjin për Zyrtarët Publik. Në fjalën e tij, Kryeministri i vendit Albin Kurti tha se ky projektligj adreson problematikat me të cilat është përballuar...

Qeveria miraton Projektligjin për Paga dhe atë për Zyrtarët Publik

para një jave - Bota Sot

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Pagat në Sektorin Publik, si dhe Projektligji për Zyrtarët Publik. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka paraqitur para kabinetit qeveritar...

Qeveria miraton Projektligjin për Pagat dhe atë për Zyrtarët Publik

para një jave - Zeri

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të 109-të ka miratuar Projektligjin për Pagat dhe atë për Zyrtarët Publik. Në programin legjislativ të Qeverisë ishte paraparë që Projektligji i Pagave të trajtohet...

Qeveria miraton Projektligjin për Zyrtarët Publikë

para një jave - Kallxo

Kabineti qeveritar ka marrë vendim për miratimin e Projektligjit për Zyrtarët Publikë. Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla ka prezantuar projektligjin para kabinetit...

Haradinaj: Albin Kurti ka marrë mision shkatërrimin e shtetit

para një jave - Bota Press

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me uljen e koeficientit për pagat e prokurorëve dhe gjyqtarëve. Haradinaj ka thënë se Kurti ka marrë mision shkatërrimin e shtetit. Ai i ka bërë thirrje...

Ulja e pagave të prokurorëve dhe gjyqtarëve, Musliu: Skandaloze, legalizon korrupsionin

para një jave - Lajmi.net

Betim Musliu nga Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) e ka quajtur si skandaloz vendimin e Qeverisë Kurti për kthimin e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve sikurse përpara rritjes së Qeverisë Haradinaj,...

Bajrami për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve: Pse pikërisht tani ky vendim?

para një jave - Lajmi.net

Ish-ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka reaguar për vendimin e Qeverisë që t’iu ulen pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve. Lidhur me këtë çështje Bajrami e pyet Kurtin pse pikërisht tani ky vendim,...

Ligji i ri për Pagat, kaq parashihet të jetë koeficienti për presidenten dhe kryeministrin

para një jave - Syri.net Kosova

Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës pritet të miratohet Projekt-ligji për Pagat në sektorin publik si dhe Projekt-ligji për Zyrtarët Publik. Në dokumentin e siguruar nga Gazeta Online Reporteri.net, koeficientin...

Ligji për Pagat, ky është koeficienti i propozuar për mësimdhënësit dhe profesorët universitarë

para një jave - Syri.net Kosova

Në mbledhjen e 109 të Qeverisë së Kosovës, në rend dite është edhe shqyrtimi i Projektligjit për Pagat dhe ai për Zyrtarët Publik. Gazeta Online Reporteri.net ka siguruar dokumentin që tregon koeficientët...

Projekt-ligji për pagat, ky është koeficienti i propozuar për ministrat dhe deputetët

para një jave - Reporteri

Ligji për Pagat për Sektorin Publik si dhe ai për Zyrtarët Publik pritet që sot të miratohet në mbledhjen e 109 të Qeverisë së Kosovës. Në dokumentin e siguruar nga Gazeta Online Reporteri.net, ministrat...

Ligji i ri për Pagat, kaq parashihet të jetë koeficienti për Presidenten dhe Kryeministrin

para një jave - Reporteri

Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës pritet të miratohet Projekt-ligji për Pagat në sektorin publik si dhe Projekt-ligji për Zyrtarët Publik. Në dokumentin e siguruar nga Gazeta Online Reporteri.net, koeficientin...

Policët, rreshteri e togeri – kaq parashihet të jetë koeficienti i tyre sipas Projektligjit të Pagave

para një jave - Reporteri

Sot në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës do të diskutohet edhe për Projektligjin për Pagat në sektorin publik si dhe Projektligji për Zyrtarët Publik, ku dhe pritet të miratohen këto dy projekt-ligje. Në...

Ligji për Pagat, ky është koeficienti i propozuar për mësimdhënësit dhe profesorët universitarë

para një jave - Reporteri

Në mbledhjen e 109 të Qeverisë së Kosovës, në rend dite është edhe shqyrtimi i Projektligjit për Pagat dhe ai për Zyrtarët Publik. Gazeta Online Reporteri.net ka siguruar dokumentin që tregon koeficientët...

Qeveria ndryshon pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve

para një jave - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar sot vendimin e nxjerrë në vitin 2017 nga kabineti qeveritar i Ramush Haradinajt për ndryshimin e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve. Në mbledhjen e sotme të qeverisë,...

Haradinaj për uljen e pagave në sistemin e drejtësisë: Kurti ka mision shkatërrimin e shtetit

para një jave - Fakti Ditor

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar pas shfuqizimit të vendimit nga ana e Qeverisë së Kosovës, i cili ua kthen pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve ashtu siç i kishin para se t’i merrnin me rritje....

Betim Musliu e quan skandaloz vendimin e Qeverisë për kthim të pagave pa rritje në sistemin e drejtësisë

para një jave - Infokusi

Betim Musliu nga Instituti i Kosovës për Drejtësi e ka cilësuar skandaloz vendimin e Qeverisë Kurti për kthim të pagave në sistemin e drejtësisë, sikur para rritjes që ishte bërë nga Qeveria Haradinaj...

Krerë të shtetit, gjyqtarë, deputetë, mjekë, policë e mësimdhënës-këta janë koeficientët e tyre me Ligjin e ri të Pagave

para një jave - Bota Press

Sot në mbledhjen e 109 të Qeverisë së Kosovës është miratuar Ligji i ri i Pagave në Sektorin Publik, si dhe ai për Zyrtarët Publik. Projektligji për Pagat ka për qëllim kryesor përcaktimin dhe rregullimin...

Haradinaj i reagon Kurtit: Kthejë pagat e prokurorëve dhe gjyqtarëve në nivelin që kanë qenë

para një jave - Gazeta Metro

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas vendimit të Qeverisë Kurti, për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve, shkruan Gazeta Metro. Në një shkrim në Facebook, Haradinaj ka...

Haradinaj: Kurti me mision për shkatërrimin e shtetit, sot ua përgjysmoi pagat gjyqtarëve e prokurorëve

para një jave - Ekonomia Online

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar pas shfuqizimit të vendimit nga ana e Qeverisë së Kosovës, i cili ua kthen pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve ashtu siç i kishin para se t’i merrnin me rritje....

Haradinaj: Kurti ka marrë mision shkatërrimin e shtetit

para një jave - Epoka e Re

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka reaguar pas vendimit të qeverisë për uljen e pagave për prokurorët dhe gjyqtarët. Me këtë rast, Haradinaj ka thënë se kryeministri...

“Kurti me mision për shkatërrimin e shtetit, sot ua përgjysmoi pagat gjyqtarëve e prokurorëve”

para një jave - Insajderi.org

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pas shfuqizimit të vendimit nga ana e Qeverisë së Kosovës, i cili ua kthen pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve ashtu siç i kishin para se t’i merrnin me rritje....

Policët, rreshteri e togeri – kaq parashihet të jetë koeficienti i tyre sipas Projektligjit të Pagave

para një jave - Bota Sot

Sot në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës do të diskutohet edhe për Projektligjin për Pagat në sektorin publik si dhe Projektligji për Zyrtarët Publik, ku dhe pritet të miratohen këto dy projekt-ligje. Në...

Ligji i ri për Pagat, kaq parashihet të jetë koeficienti për Presidenten dhe Kryeministrin

para një jave - Bota Sot

Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës pritet të miratohet Projekt-ligji për Pagat në sektorin publik si dhe Projekt-ligji për Zyrtarët Publik. Në dokumentin e siguruar nga Gazeta Online Reporteri.net, koeficientin...

Miftaraj: Vendimi i Qeverisë për uljen e pagave për gjykatës e prokurorë është i kundërligjshëm

para një jave - KosovaPress

Drejtori i Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD), sot ka deklaruar se vendimi i Qeverisë për uljen e pagave për gjykatës dhe prokurorë është i kundërligjshëm. Ai ka potencuar se nuk mund të zbatohet...

Miftaraj për uljen e pagave në sistemin e drejtësisë: Nuk mundet me u zbatu një vendim i kundërligjshëm

para një jave - Bota Press

Drejtor i Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD), Ehat Miftaraj, thotë se vendimi i qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve është i kundërligjshëm. Sipas tij, këtë e di edhe një jurist...

Qeveria ua ulë pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve

para një jave - Lajmi.net

Qeveria Kurti ka ulur pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve, duke shfuqizuar vendimin e Qeverisë Haradinaj të vitit 2017, e cila prekte rritjen e të ardhurave mujore edhe të punonjësve të drejtësisë. Në periudhën...

Qeveria miraton Projektligjin për Paga

para një jave - Infokusi

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Pagat në Sektorin Publik, si dhe Projektligji për Zyrtarët Publik. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka paraqitur para kabinetit qeveritar...

Qeveria e Kosovës miraton Projektligjin për Paga dhe atë për Zyrtarët Publik

para një jave - Lajmi.net

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Pagat në Sektorin Publik, si dhe Projektligji për Zyrtarët Publik. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka paraqitur para kabinetit qeveritar...

Flet Kurti pasi u uli pagat prokurorëve dhe gjyqtarëve: Kthehen siç ishin para vendimit të vitit 2017

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri Albin Kurti, pas mbledhjes se Qeverisë ka dalë në një konferencë me Ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla. Në konferencë, Kurti ka folur shkurtë për vendimet që u morën sot në mbledhjen...

Miftaraj për uljen e pagave në sistemin e drejtësisë: Nuk mundet me u zbatu një vendim i kundërligjshëm

para një jave - Gazeta Metro

Drejtor i Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD), Ehat Miftaraj, thotë se vendimi i qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve është i kundërligjshëm, shkruan Gazeta Metro. Sipas tij,...

Betim Musliu: Skandaloze, vendimi i Qeverisë Kurti legalizon korrupsionin në sistemin e drejtësisë

para një jave - Gazeta Metro

Sipas gazetarit Betim Musliu, vendimi i Qeverisë Kurti që ua kthen pagat sistemit të drejtësisë sikur kur i kishin pa rritje, është skandaloz dhe e shkatërron sistemin e drejtësisë, shkruan Gazeta Metro....

Musliu e quan skandaloz vendimin e fundit të Qeverisë: Legalizon korrupsionin

para një jave - ATV Live

Betim Musliu nga Instituti i Kosovës për Drejtësi e ka cilësuar skandaloz vendimin e Qeverisë Kurti për kthim të pagave në sistemin e drejtësisë, sikur para rritjes që ishte bërë nga Qeveria Haradinaj...

Kurti e arsyeton uljen e pagave të prokurorëve dhe gjyqtarëve

para një jave - ATV Live

Kryeministri Albin Kurti, pas mbledhjes se Qeverisë ka mbajtur konferencë me Ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla. Kurti ka folur shkurtë për vendimet që u morën në mbledhjen e Qeverisë, raporton...

Kurti e arsyeton uljen e pagave të prokurorëve dhe gjyqtarëve

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri Albin Kurti, pas mbledhjes se Qeverisë ka mbajtur konferencë me Ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla. Kurti ka folur shkurtë për vendimet që u morën në mbledhjen e Qeverisë, raporton...

Qeveria ndryshon pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve

para një jave - Epoka e Re

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e 109-të ka shfuqizuar vendimin e marrë nga ish-qeveria Haradinaj për rritjen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët në vitin 2017. Kryeministri Albin Kurti, ka deklaruar...

Bajrami për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve: Pse pikërisht tani ky vendim?

para një jave - Ekonomia Online

Ish-ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka reaguar për vendimin e Qeverisë që t’iu ulen pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve. Lidhur me këtë çështje Bajrami e pyet Kurtin pse pikërisht tani ky vendim....

Miratohet Projektligji për zyrtarët publikë

para një jave - Epoka e Re

Qeveria e Kosovës  në mbledhjen e sotme e ka miratuar Projektligjin për zyrtarët publikë. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, paraprakisht ka bërë thirrje që kjo të votohet nga kabineti qeveritar....

Bajrami për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve: Pse pikërisht tani ky vendim?

para një jave - Bota Press

Ish- ministrja e Financave , Hykmete Bajrami, ka reaguar për vendimin e Qeverisë që t’iu ulen pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve . Lidhur me këtë çështje Bajrami e pyet Kurtin pse pikërisht tani ky vendim,....

‘Pse pikërisht tani’: Ulja e pagave në sistemin e drejtësisë, reagon deputetja e LDK’së

para një jave - Gazeta Metro

Qeveria Kurti në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimin e Qeverisë Haradinaj të marrë në vitin 2017, duke ua kthyer pagat prokurorëve dhe gjyqtarëve sikur para rritjes. Për këtë vendim ka reaguar deputetja...

Musliu e quan skandaloz vendimin e fundit të Qeverisë: Legalizon korrupsionin

para një jave - Ekonomia Online

Betim Musliu nga Instituti i Kosovës për Drejtësi e ka cilësuar skandaloz vendimin e Qeverisë Kurti për kthim të pagave në sistemin e drejtësisë, sikur para rritjes që ishte bërë nga Qeveria Haradinaj...

Musliu: Ulja e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët vendim skandaloz që legalizon korrupsionin

para një jave - Arbresh

Nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, Betim Musliu, ka shkruar se vendimi i qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve është skandaloz dhe e shkatërron sistemin e drejtësisë. Në një postim...

Qeveria miraton Projektligjin për pagat

para një jave - Epoka e Re

Qeveria e Kosovës të mërkurën e ka miratuar Projektligjin për pagat. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë me dije se reforma në sektorin publik të pagave do të arrihet me miratimin e...

Pagat e prokurorëve dhe gjyqtarëve kthehen siç ishin para rritjes

para një jave - Bota Press

Qeveria e Kosovës, sot miratoi Projektligjin për paga dhe Projektligjin për zyrtarët publikë.Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimin e Qeverisë Haradinaj të marrë në vitin 2017, duke...

Qeveria miraton Projektligjin për Paga dhe atë për Zyrtarët Publik

para një jave - Bota Press

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Pagat në Sektorin Publik, si dhe Projektligji për Zyrtarët Publikë. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka paraqitur para kabinetit qeveritar...

Ligji i ri për Pagat, ky është koeficient i ri për mjekët

para një jave - Bota Press

Sot në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës është miratuar Projektligji për Pagat në sektorin publik si dhe Projektligji për Zyrtarët Publik. Gazeta ka siguruar dokumentin me koeficientët e propozuar për të...

Osmanit e Kurtit u rritet paga me projektligjin e ri, ky është koeficienti për ministra dhe deputetë

para një jave - Bota Press

Ligji për Pagat për Sektorin Publik si dhe ai për Zyrtarët Publik është miratuar sot në mbledhjen e 109 të Qeverisë së Kosovës. Në këtë projektligj të ri të shihen ndryshime të mëdha në koeficientin e...

Ulen pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve

para një jave - Arbresh

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e sotme ka vendosur që të shfuqizojë vendimin e ish-qeverisë Haradinaj në vitin 2017, i cili përmbante rritjen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët në vend. Kryeministri...

Qeveria ua ulë pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve

para një jave - Fakti Ditor

Qeveria Kurti ka ulur pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve, duke shfuqizuar vendimin e Qeverisë Haradinaj të vitit 2017, e cila prekte rritjen e të ardhurave mujore edhe të punonjësve të drejtësisë. Në periudhën...

Qeveria shfuqizon vendimin për pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve,

para një jave - Insajderi.org

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimin e ish-Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët në vitin 2017. Kryeministri Kurti tha se pagat e gjyqtarëve dhe...

Qeveria shfuqizon vendimin për pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve

para një jave - KosovaPress

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimin e ish-Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët në vitin 2017. Kryeministri Kurti tha se pagat e gjyqtarëve dhe...

Qeveria miraton Projektligjin për Paga dhe atë për Zyrtarët Publik

para një jave - Fakti Ditor

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Pagat në Sektorin Publik, si dhe Projektligji për Zyrtarët Publik. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka paraqitur para kabinetit qeveritar...

Qeveria ndryshon pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve

para një jave - ATV Live

Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar vendimin e nxjerrë në vitin 2017 nga kabineti qeveritar i Ramush Haradinajt për ndryshimin e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve. Në mbledhjen e Qeverisë, u miratua vendimin...

Miratohet Projektligji për paga dhe ai për zyrtarët publikë

para një jave - ATV Live

Qeveria e Kosovës, sot miratoi Projektligjin për paga dhe Projektligjin për zyrtarët publikë. Të njëjtit u konsideruan të rëndësishme nga kryeministri Albin Kurti. Sipas tij, përmes projektligjit për paga,...

Qeveria miraton Projektligjin për Paga

para një jave - Insajderi.org

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Pagat në Sektorin Publik, si dhe Projektligji për Zyrtarët Publik. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka paraqitur para kabinetit qeveritar...

Qeveria e miraton Projektligjin për Paga dhe atë për Zyrtarët Publik

para një jave - Ekonomia Online

Qeveria e Kosovës ka miratuarProjektligjin për Pagat në Sektorin Publik, si dhe Projektligji për Zyrtarët Publik, pa asnjë votë kundër apo abstenim, raporton Ekonomia Online. Tutje me këtë rast, ministri...

Miratohet Projektligji për paga dhe ai për zyrtarët publikë

para një jave - KosovaPress

Qeveria e Kosovës, sot miratoi Projektligjin për paga dhe Projektligjin për zyrtarët publikë. Të njëjtit u konsideruan të rëndësishme nga kryeministri Albin Kurti. Sipas tij, përmes projektligjit për paga,...

Miratohet ligji për paga, Qeveria Kurti kthen pagat në drejtësi sikur para rritjes

para një jave - Gazeta Metro

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Pagat në Sektorin Publik, si dhe Projektligji për Zyrtarët Publik. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka paraqitur para kabinetit qeveritar...

Projekt-ligji për pagat, ky është koeficienti i propozuar për ministrat dhe deputetët

para një jave - Gazeta Metro

Ligji për Pagat për Sektorin Publik si dhe ai për Zyrtarët Publik pritet që sot të miratohet në mbledhjen e 109 të Qeverisë së Kosovës. Në dokumentin e siguruar nga Gazeta Online Reporteri.net, ministrat...

Qeveria miraton Projektligjin për Paga dhe atë për Zyrtarët Publik

para një jave - Arbresh

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë se Kosovës, është miratuar Projektligjin për Pagat në Sektorin Publik, si dhe Projektligji për Zyrtarët Publik. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka paraqitur...

Qeveria ndryshon pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve

para një jave - Ekonomia Online

Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar vendimin e nxjerrë në vitin 2017 nga kabineti qeveritar i Ramush Haradinajt për ndryshimin e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve. Në mbledhjen e Qeverisë, u miratua vendimin...

Projektligji për pagat, ky është koeficienti i propozuar për ministrat dhe deputetët

para një jave - Ekonomia Online

për Pagat për Sektorin Publik si dhe ai për Zyrtarët Publik pritet që sot të miratohet në mbledhjen e 109 të Qeverisë së Kosovës. Në dokumentin e siguruar nga Gazeta Online Reporteri.net, ministrat dhe...

Qeveria shqyrton nesër Projektligjin për Paga (DOK)

para një jave - Infokusi

Projektligji për Paga, nesër mund të dal për shqyrtim në mbledhjen e radhës së Qeverisë së Kosovës. Gazeta Express ka siguruar një dokument, që mund të ndryshojë, i cili përmban Rendin e Ditës të mbledhjes...

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu flet për dhunën ndaj grave: “Martesa nuk është arenë luftimi, dhuna duhet raportuar”

para një jave - Zhurnal

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu, prej kohësh ka shprehur shqetësimin e saj për dhunën fizike ndaj grave, vajzave e fëmijëve, duke thënë se situata në vend është alarmante sa i përket dhunës në familje....

Qeveria nesër pritet të shqyrtojë Projektligjin për Paga

para një jave - Gazeta Metro

Projektligji për Paga, nesër mund të dal për shqyrtim në mbledhjen e radhës së Qeverisë së Kosovës. Gazeta Express ka siguruar një dokument, që mund të ndryshojë, i cili përmban Rendin e Ditës të mbledhjes...

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu flet për dhunën ndaj grave: “Martesa nuk është arenë luftimi, dhuna duhet raportuar”

para një jave - Politiko.mk

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu, prej kohësh ka shprehur shqetësimin e saj për dhunën fizike ndaj grave, vajzave e fëmijëve, duke thënë se situata në vend është alarmante sa i përket dhunës në familje....

Qeveria shqyrton nesër Projektligjin për Paga (DOK)

para një jave - Bota Press

Projektligji për Paga, nesër mund të dal për shqyrtim në mbledhjen e radhës së Qeverisë së Kosovës. Gazeta Express ka siguruar një dokument, që mund të ndryshojë, i cili përmban Rendin e Ditës të mbledhjes...

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu flet për dhunën ndaj grave: “Martesa nuk është arenë luftimi, dhuna duhet raportuar”

para një jave - Lapsi

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu, prej kohësh ka shprehur shqetësimin e saj për dhunën fizike ndaj grave, vajzave e fëmijëve, duke thënë se situata në vend është alarmante sa i përket dhunës në familje.Në...

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu flet për dhunën ndaj grave: “Martesa nuk është arenë luftimi, dhuna duhet raportuar”

para një jave - Desk.al

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu, prej kohësh ka shprehur shqetësimin e saj për dhunën fizike ndaj grave, vajzave e fëmijëve, duke thënë se situata në vend është alarmante sa i përket dhunës në familje....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK