SYRI TV/ Porti i Durrësit përfshihej në projektin 2.4 mld euro të Brukselit, delegacioni: Anulohet fondi

para 2 jave - Syri

Porti i Durrësit përfshihej në projektin 2.4 miliard euro të Brukselit për “Agjenda e Konektivitetit për Bashkë-Financimin e projekteve në Ballkanin Perëndimor”, derisa qeveria shqiptare vendosi ta kthejë...

“Gomaricat vijnë vërdallë”, Rama i reciton poezi opozitës në Parlament (Video)

para 2 jave - News33

Teksa në Kuvend po flitet për investimin e Portit të Durrësit, Kryeministri Rama i ka recituar poezi opozitës në Parlament. Gjatë fjalës së tij, Kryeministri Rama ka thënë se askush nuk ka shans që të...

BE-ja anulon grantin e Fondit të Investimeve për portin e Durrësit

para 2 jave - Zeri

Është anuluar granti i Fondit të Investimeve për Ballkanin Perëndimor për portin e Durrësit. Kështu tha për Radion Evropa e Lirë, zyra e Bashkimit Evropian në Tiranë. Shkak për këtë vendim është bërë edhe...

“Investimi më i madh i huaj në historinë e vendit”/ Porti i Durrësit, Rama akuza të forta ndaj opozitës: Doni apo s’doni, projekti do të finalizohet

para 2 jave - Top Channel

Kryeminstri Edi Rama, në prezantimin e projektit të Portit të Durrësit në Kuvend është shprehur se do të jetë “investimi më i madh i huaj në historinë e vendit tonë”. Teksa tregoi disa pamje nga porti...

Degradon debati në Kuvend. Rama i reciton poezi opozitës: A do qumësht a do dhallë, gomaricat vijnë vërdallë!

para 2 jave - NOA

Tiranë- Po vazhdon me debate të ashpra seanca parlamentare në Kuvend. Kryeministri Edi Rama ka hedhur akuza mbi Opozitën, duke i konsideruar si njerëz që kanë mbajtur rekord për vrasje e grabitje. Nga...

Porti i Durrësi/Rama:Porta më e rëndësishme hyrëse nga deti e krejt Ballkanit Perëndimor

para 2 jave - Opinion

Kryeministri i vendit Edi Rama nga foltotja e Kuvendit është shprehur se Porti i Durrësit do të jetë porta më e rëndësishme hyrëse nga deti e të gjithë Ballkanit Perëndimor. Rama ka deklaruar ndër të tjera...

“Investimi më i madh i huaj në historinë e vendit”/ Porti i Durrësit, Rama akuza të forta ndaj opozitës: Doni apo s’doni, projekti do të finalizohet

para 2 jave - Top Channel

Kryeminstri Edi Rama, në prezantimin e projektit të Portit të Durrësit në Kuvend është shprehur se do të jetë “investimi më i madh i huaj në historinë e vendit tonë”. Teksa tregoi disa pamje nga porti...

Rama për Portin e Durrësit: Porta më e rëndësishme hyrëse nga deti e gjithë Ballkanit Perëndimor

para 2 jave - Klan

Rama për Portin e Durrësit: Porta më e rëndësishme hyrëse nga deti e gjithë Ballkanit Perëndimor Kryeministri i vendit Edi Rama gjatë fjalës së tij në senacën plenare është shprehur se Porti i Durrësit...

“Gomaricat vijnë vërdallë”, Rama i reciton poezi opozitës në Parlament (Video)

para 2 jave - Klan

“Gomaricat vijnë vërdallë”, Rama i reciton poezi opozitës në Parlament (Video) Teksa në Kuvend po flitet për investimin e Portit të Durrësit, Kryeministri Rama i ka recituar poezi opozitës në Parlament....

Projekti për Portin e Durrësit/ Rama në Kuvend: Jam krenar, kontrata parashikon…

para 2 jave - Opinion

Teksa është prezantuar ditën e sotme në Kuvend projekti për ndërtimin e Portit të Durrësit, kryeministri Edi Rama dha detaje nga kontrata. Gjatë fjalës së tij, ndërsa tha se ndihet krenar për arritjen...

Porti i Durrësit/ Ibrahimaj: Shteti aksioner 33%, synohen të krijohen 12 mijë vende pune

para 2 jave - Opinion

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave Delina Ibrahimaj prezantoi ditën e sotme në Kuvend projektin për ndërtimin e Portit të Durrësit. Në fjalën e saj, nga foltorja Ibrahimaj u shpreh se kontrata përfundimtare...

Video/Rama i reciton poezi opozitës në Kuvend: Gomaricat vijnë vërdallë

para 2 jave - Opinion

Kryeministri Edi Rama teksa po flet në seancën e sotme plenare për projektin e Portit të Durrësit i ka recituar poezi opozitës në Parlament. Kreu i qeverisë thotë se ky investim do të ketë një impakt ekonomik...

“Do përdoret vetëm gjysma e 800 mijë m katrorë”, Rama ‘zbërthen’ portin e D...

para 2 jave - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar ashpër opozitën teksa foli për projektin e Portit të Durrësit. Ai nga foltorja e Kuvendit tha se për këtë projekt do të përdoren vetëm gjysma e 800 mijë metra katror. “Do...

“Fisi “gagaçopulli” i pagëzon punët tona si afera”, Rama me tone të larta ndaj opozitës: Kurrë mos dashçi, Porti do bëhet

para 2 jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur me tone të ashpra opozitës në Kuvend. Sipas tij, në Durrës do të përdoret vetëm gjysma e 800 mijë metrave katrorë, ndërsa gjysma tjetër do të jetë hapësirë publike...

Rama nuk tërhiqet as pas goditjes nga BE: Mezi e pres marrëveshjen për portin, opozita është si gjiriz

para 2 jave - Syri

Edhe pse në prag të seancës së Kuvendit, ku do miratohet marrëveshja e Portit të Durrësit, Bashkimi Europian dha një sinjal se është kundër, kryeministri Edi Rama nuk shfaqi shenja tërheqjeje. Ai tha se...

Porti i Durrësit/ Ibrahimaj: Shteti aksioner 33 %, synohen të krijohen 12 mijë vende pune

para 2 jave - Klan

Porti i Durrësit/ Ibrahimaj: Shteti aksioner 33 %, synohen të krijohen 12 mijë vende pune Ministrja e Ekonomisë dhe Financave Delina Ibrahimaj ka prezantuar ditën e sotme në seancë plenare projektin për...

Rama: Porti i vjetër i Durrësit është plagë urbane, mezi pres marrëveshjen për investimin e huaj

para 2 jave - Klan

Rama: Porti i vjetër i Durrësit është plagë urbane, mezi pres marrëveshjen për investimin e huaj Kryeministri Edi Rama në Parlament: Një port si në Mesjetë ku tregtohet krom, ku lulëzojnë sipërfaqet ndryshkut...

“A do qumësht a do dhallë, gomaricat vijnë vërdallë”, Rama i reciton poezi opozitës (VIDEO)

para 2 jave - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka shpërthyer ndaj opozitës me gjuhë ofenduese, duke i cilësuar “gomarica” që vijnë vërdallë. Ai u recitoi dhe një poezi, ku ndër të tjera tha; “A do qumësht a do dhallë, gomaricat vijnë vërdallë” Vijon….

BE anulon grantin 28 milionë euro për portin e Durrësit

para 2 jave - Koha.mk

BE tërhiqet nga investimi i projektit për portin e Durrësit. Granti 28 mln euro, ishte parashikuar që të mbështeste realizimin e projektit për rikonstruksionin e kalatave 1 dhe 2 të terminalit. Në një...

“Porti transformon Durrësin”, Ibrahimaj i përgjigjet opozitës: Tymnajë dashakeqe për investimin me madhor në rajon

para 2 jave - ABC News

Ministrja e Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, tha se akuzat e opozitës për Portin e Durrësit janë të pa vërteta. Nga foltorja e Kuvendit, ajo u shpreh se ky është investimi më i madh i bërë ndonjëherë në Shqipëri....

VIDEO / “Gomaricat vijnë vërdallë. Rroftë e qoftë Salillandi”, Rama i reciton poezi opozitës në Parlament

para 2 jave - Java News

Teksa në Kuvend po flitet për investimin e Portit të Durrësit, Kryeministri Rama i ka recituar poezi opozitës në Parlament. Gjatë fjalës së tij, Kryeministri Rama ka thënë se askush nuk ka shans që të...

Porti i Durrësit / Ibrahimaj: Shteti aksioner 33%, synohen të krijohen 12 mijë vende pune

para 2 jave - Java News

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave Delina Ibrahimaj ka prezantuar ditën e sotme në seancë plenare projektin për ndërtimin e Portit të Durrësit. Gjatë fjalës së saj, ministrja Ibrahimaj ka theksuar rëndësinë...

“Jeni mufo, çufo dhe gomarica”, Rama sulmon PD me fjalët e Konicës! Acarohet opozita, përplasin duart mbi tavolinë

para 2 jave - Java News

Kryeministri Edi Rama nuk ka kursyer komentet ndaj opozitës duke iu referuar si ‘gomarica’. Kjo fjalë i ka acaruar, ndaj kanë reaguar duke përplasur duart mbi tavolinë. “Porti më i madh i vendit hiqet...

BE anulon grantin 28 milionë euro të Fondit të Investimeve për portin e Durrësit

para 2 jave - Zhurnal

Është anuluar granti i Fondit të Investimeve për Ballkanin Perëndimor për portin e Durrësit. Kështu tha për Radion Evropa e Lirë, zyra e Bashkimit Evropian në Tiranë. Shkak për këtë vendim është bërë edhe...

Rama për Portin e Durrësit: Garantohet imuniteti i pronës publike

para 2 jave - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dha sot detaje nga kontrata për projektin e Portit të ri të Durrësit. Në fjalën e tij në Kuvend ku po diskutohet marrëveshja për transforminin e portit, ai u shpreh...

BE-ja anulon grantin 28 milionë euro të Fondit të Investimeve për portin e ...

para 2 jave - BalkanWeb

Është anuluar granti i Fondit të Investimeve për Ballkanin Perëndimor për portin e Durrësit. Kështu tha për Radion Evropa e Lirë, zyra e Bashkimit Evropian në Tiranë. Shkak për këtë vendim është bërë edhe...

BE-ja anulon grantin e Fondit të Investimeve për portin e Durrësit

para 2 jave - Zeri

Është anuluar granti i Fondit të Investimeve për Ballkanin Perëndimor për portin e Durrësit. Kështu tha për Radion Evropa e Lirë zyra e Bashkimit Evropian në Tiranë. Shkak për këtë vendim është bërë edhe...

BE-ja anulon grantin e Fondit të Investimeve për portin e Durrësit

para 2 jave - RTK

Është anuluar granti i Fondit të Investimeve për Ballkanin Perëndimor për portin e Durrësit. Kështu tha për Radion Evropa e Lirë, zyra e Bashkimit Evropian në Tiranë. Shkak për këtë vendim është bërë edhe...

BE-ja anulon grantin e Fondit të Investimeve për portin e Durrësit

para 2 jave - Albeu

Është anuluar granti i Fondit të Investimeve për Ballkanin Perëndimor për portin e Durrësit. Kështu tha për Radion Evropa e Lirë, zyra e Bashkimit Evropian në Tiranë. Shkak për këtë vendim është bërë edhe...

BE-ja anulon grantin e Fondit të Investimeve për portin e Durrësit

para 2 jave - ABC News

Është anuluar granti i Fondit të Investimeve për Ballkanin Perëndimor për portin e Durrësit. Kështu tha për Radion Evropa e Lirë, zyra e Bashkimit Evropian në Tiranë. Shkak për këtë vendim është bërë edhe...

BE-ja anulon grantin e Fondit të Investimeve për portin e Durrësit

para 2 jave - Vizion Plus

Është anuluar granti i Fondit të Investimeve për Ballkanin Perëndimor për portin e Durrësit. Kështu tha për Radion Evropa e Lirë, zyra e Bashkimit Evropian në Tiranë. Shkak për këtë vendim është bërë edhe...

BE-ja anulon grantin 28 milionë euro të Fondit të Investimeve për portin e Durrësit

para 2 jave - Opinion

Është anuluar granti i Fondit të Investimeve për Ballkanin Perëndimor për portin e Durrësit. Kështu tha për Radion Evropa e Lirë, zyra e Bashkimit Evropian në Tiranë. Shkak për këtë vendim është bërë edhe...

BE-ja anulon grantin e Fondit të Investimeve për portin e Durrësit

para 2 jave - Evropa e Lirë

Është anuluar granti i Fondit të Investimeve për Ballkanin Perëndimor për portin e Durrësit. Kështu tha për Radion Evropa e Lirë, zyra e Bashkimit Evropian në Tiranë. Shkak për këtë vendim është bërë edhe...

Rama ironizon opozitën: Gagaxhopullët le t’i fryjnë zjarrit, do të kemi dimër të ashpër

para 2 jave - FaxWeb

Rama: Ky investim do të ngrejë në peshë Durrësin, do të ngrejë vlerën e të gjithë hoteleve të Durrësit. Gagaxhopullët e këtij vatani ngrihen o burra, le t’i fryjmë zjarrit, do të kemi dimër të ashpër dhe...

Projekti për Portin e Durrësit, Rama: Nëse kontrata nuk zbatohet, shteti merr gjithçka

para 2 jave - Fakti Ditor

Kryeministri Edi Rama nga Kuvendi dha detaje për marrëveshjen për projektin e Portit të Durrësit. “Do të ngrejë pëshë vlerën e Durrësit, të hoteleve të Durrësit. Fryjini zjarrit sillni vajgur, do të kemi...

BE anulon grantin e Fondit të Investimeve për portin e Durrësit: Jemi duke u konsultuar me…

para 2 jave - Java News

Është anuluar granti i Fondit të Investimeve për Ballkanin Perëndimor për portin e Durrësit. Kështu tha për Radion Evropa e Lirë, zyra e Bashkimit Evropian në Tiranë. Shkak për këtë vendim është bërë edhe...

BE tërhiqet nga investimi i projektit për portin e Durrësit me vlerë prej 28 milionë euro

para 2 jave - InfoShqip

BE tërhiqet nga investimi i projektit për portin e Durrësit. Granti 28 mln euro, ishte parashikuar që të mbështeste realizimin e projektit për rikonstruksionin e kalatave 1 dhe 2 të terminalit. Në një...

BE-ja anulon grantin e Fondit të Investimeve për portin e Durrësit

para 2 jave - Ekonomia Online

Është anuluar granti i Fondit të Investimeve për Ballkanin Perëndimor për portin e Durrësit. Kështu tha për Radion Evropa e Lirë, zyra e Bashkimit Evropian në Tiranë. Shkak për këtë vendim është bërë edhe...

Mega-afera/ Pse e anuloi BE grantin 28 milionë euro për Portin e Durrësit

para 2 jave - Syri.net Kosova

BE tërhiqet nga investimi i projektit për Portin e Durrësit. Granti 28 milionë euro ishte parashikuar që të mbështeste realizimin e projektit për rikonstruksionin e kalatave 1 dhe 2 të terminalit. Në një...

Rama për investimin në portin e Durrësit: Do të ngrejë në peshë Durrësin dhe gjithë Shqipërinë

para 2 jave - FaxWeb

Rama: Ky investim do të ngrejë në peshë Durrësin, do të ngrejë vlerën e të gjithë hoteleve të Durrësit. Gagaxhopullët e këtij vatani ngrihen o burra, le t’i fryjmë zjarrit, do të kemi dimër të ashpër dhe...

Pak para miratimit në Kuvend, BE anulon grantin 28 milionë euro për projektin e Portit të Durrësit

para 2 jave - Bota Sot

Bashkimi Evropian duket se është tërhequr nga investimi i projektit për portin e Durrësit. Një grant prej 28 mln euro që ishte parashikuar për rikonstruksionin e kalatave 1 dhe 2 të terminalit tashmë është...

BE anulon grantin 28 milionë euro për portin e Durrësit

para 2 jave - Ina

BE tërhiqet nga investimi i projektit për portin e Durrësit. Granti 28 mln euro, ishte parashikuar që të mbështeste realizimin e projektit për rikonstruksionin e kalatave 1 dhe 2 të terminalit. Në një...

Pak para miratimit në Kuvend, BE anulon grantin 28 milionë euro për projektin e Portit të Durrësit

para 2 jave - Panorama

Bashkimi Evropian duket se është tërhequr nga investimi i projektit për portin e Durrësit. Një grant prej 28 mln euro që ishte parashikuar për rikonstruksionin e kalatave 1 dhe 2 të terminalit tashmë është...

BE anulon grantin 28 milionë euro për portin e Durrësit

para 2 jave - Top Channel

BE tërhiqet nga investimi i projektit për portin e Durrësit. Granti 28 mln euro, ishte parashikuar që të mbështeste realizimin e projektit për rikonstruksionin e kalatave 1 dhe 2 të terminalit. Në një...

Porti i Durrësit, Rama tregon “sakrificat” e qeverisë: Negociata të stërgjatura, takime e këmbëngulje pa fund, pranuam vetëm 5 nga 33 kërkesa

para 2 jave - FaxWeb

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës në Kuvend është ndalur te porti i Durrësit dhe te akuzat e opozitës. Duke thënë se porti aktual është si në mesjetë, Rama tha se për këtë marrëveshje janë bërë negociata...

Mega-afera/ Pse e anuloi BE grantin 28 milionë euro për Portin e Durrësit

para 2 jave - Syri

BE tërhiqet nga investimi i projektit për Portin e Durrësit. Granti 28 milionë euro ishte parashikuar që të mbështeste realizimin e projektit për rikonstruksionin e kalatave 1 dhe 2 të terminalit. Në një...

BE-ja anulon grantin 28 milionë euro të Fondit të Investimeve për portin e Durrësit

para 2 jave - Epoka e Re

Është anuluar granti i Fondit të Investimeve për Ballkanin Perëndimor për portin e Durrësit. Kështu tha për “Radion Evropa e Lirë”, zyra e Bashkimit Evropian në Tiranë. Shkak për këtë vendim është bërë...

BE-ja anulon grantin e Fondit të Investimeve për portin e Durrësit

para 2 jave - Arbresh

Është anuluar granti i Fondit të Investimeve për Ballkanin Perëndimor për portin e Durrësit. Kështu tha për Radion Evropa e Lirë, zyra e Bashkimit Evropian në Tiranë. Shkak për këtë vendim është bërë edhe...

BE-ja anulon grantin e Fondit të Investimeve për portin e Durrësit

para 2 jave - Lajm

Është anuluar granti i Fondit të Investimeve për Ballkanin Perëndimor për portin e Durrësit. Kështu tha për Radion Evropa e Lirë, zyra e Bashkimit Evropian në Tiranë. Shkak për këtë vendim është bërë edhe...

Sot shqyrtohet projekti për Portin e ri të Durrësit, të pranishëm në Kuvend dhe përfaqësues të BE-së

para 2 jave - FaxWeb

Miratimi me ligj i ndërtimit të Marinës së Jahteve në vendin ku sot ndodhet porti i mallrave në Durrës ka sjellë në sallën e Kuvendit dhe përfaqësues të BE-së të cilët do të ndjekin dhe punimet e sotme....

Pak para miratimit në Kuvend, BE anulon grantin 28 milionë euro për projektin e Portit të Durrësit

para 2 jave - Lapsi

Bashkimi Evropian duket se është tërhequr nga investimi i projektit për portin e Durrësit. Një grant prej 28 mln euro që ishte parashikuar për rikonstruksionin e kalatave 1 dhe 2 të terminalit tashmë është...

Pak para miratimit në Kuvend, BE anulon grantin 28 milionë euro për projektin e Portit të Durrësit

para 2 jave - Pika

Bashkimi Evropian duket se është tërhequr nga investimi i projektit për portin e Durrësit. Një grant prej 28 mln euro që ishte parashikuar për rikonstruksionin e kalatave 1 dhe 2 të terminalit tashmë është...

BE anulon 28 milionë euro për Portin e Durrësit

para 2 jave - Dosja

Bashkimi Evropian ka anuluar projektin financiar prej 28 milionë eurosh si pjesë e Fondit të Investimeve për Ballkanin Perëndimor, me qëllim rikonstruksionin e Kalatave 1 & 2, në Terminalin Perëndimor...

BE për Syri Tv: Anulojmë fondin 28 mln € për Portin e Durrësit, shkak devijimi i projektit nga Rama

para 2 jave - Syri

Bashkimi Europian ka anuluar grantin prej 28 milionë euro të destinuara për rikonstruksionin e Kalatave 1 dhe 2, në Terminalin Perëndimor të Portit Durrës. Lajmi është konfirmuar për Syri Tv nga Zyra e...

BE anulon 28 milion euro për Portin e Durrësit, kjo është arsyeja

para 2 jave - Albeu

Projekti i nxitur nga kompani offshore dhe i mbështetur nga qeveria shqiptare për ndërtimin e marinës së jahteve dhe një blloku apartamentesh e hotelesh në vendin ku aktualisht ushtron aktivitetin porti...

BE merr vendimin ekstrem: anulon 28 milionë euro për Durrësin

para 2 jave - FaxWeb

Projekti i nxitur nga kompani offshore dhe i mbështetur nga qeveria shqiptare për ndërtimin e marinës së jahteve dhe një blloku apartamentesh e hotelesh në vendin ku aktualisht ushtron aktivitetin porti...

Porti i Durrësit/ Balla në Fier: Çfarë nuk po shpifin non-gratat ndaj një prej kompanive më prestigjoze!

para 2 jave - Java News

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla nëpërmjet një postimi në facebook i ka konsideruar shpifje deklaratat e bëra nga partia Demokratike ndaj projektit për portin Turistik...

Balla: Aleanca e Rublave vazhdon të sulmojë e shpifë për projektin e Portit Turistik të Durrësit

para 2 jave - Ora news

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla është shprehur se Aleanca e Rublave vijon të sulmojë Portin Turistik të Durrësit çdo ditë ndaj dhe s’po lenë gjë pa shpifur e trilluar....

Balla: Opozita sulmon Portin e ri të Durrësit për hesap të bordorosë ku firmosin. Poshtërsi e madhe

para 2 jave - Vizion Plus

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar nga Fieri ndaj opozitës që sulmon investimin në Portin e Ri të Durrësit. Përmes një reagimi në facebook, Balla shkruan se ‘Aleanca...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK