Alibeaj-Nikollës: Respekto kushtetutën, deputetët jashtë grupeve të flasin nga 10 minuta në Kuvend

para 2 jave - Zhurnal

Kreu i grupit parlamentar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka kërkuar sot në kuvend që deputetët që janë jashtë grupeve të kenë në disponim kohë 10 minuta për të folur në Kuvend. “Respektoni rregulloren...

Debate të ashpra në Parlament

para 2 jave - Klan

Debate të ashpra në Parlament Opozita akuza mazhorancës për kohën parlamentare Edhe kjo e enjte prodhoi debate e përplasje gjatë seancës plenare. Shkak u bë sërish si në seancën plenare të një jave më...

“Bashkë me ndonjë mik tjetër nën sqetull”, Berisha: Rama kërkon ta kthejë projektin e Portit të Durrësit në Port të lumturisë së tij

para 2 jave - Panorama

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka vijuar akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, lidhur me projektin e Portit të ri të Durrësit. Berisha tha se Rama kërkon ta kthejë Portin, në Port të lumturisë...

Mblidhet Konferenca e Kryetarëve, vendoset debat me kohë të pakufizuar për Portin e Durrësit

para 2 jave - Top Channel

Opozita kërkoi që të gjithë deputetët e saj të kenë të drejtën e fjalës në debatin për marrëveshjen e Portit të Durrësit. I pari ishte Sali Berisha që bllokoi foltoren dhe kërkoi që të gjithë deputetët...

Tërhiqet PS dhe pranon “kushtet” e opozitës, Kuvendi vendos 10 minuta diskutim për çdo deputet për Portin e Durrësit

para 2 jave - Panorama

Deputetët e Kuvendit ranë dakord që secilit deputet ti jepet nga 10 minuta kohë për të folur për projektin e Portit të Durrësit. Ka qenë kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla, i cili kërkoi...

Pas debateve, tërhiqet PS/ Kuvendi vendos, 10 minuta koha e diskutimit për ...

para 2 jave - BalkanWeb

Tërhiqet maxhoranca dhe iu jep 10 minuta kohën për të folur deputetëve të opozitës për një nga pikat e rendit të ditës, më të debatuarën, Portin e Durrësit. Pas debatit të fortë, ku deputetët e opozitës...

Opozita kërkon kohë të pakufizuar në debatin për Portin e Durrësit/ Nikolla ndërpret seancën, mbledh Konferencën e Kryetarëve

para 2 jave - Top Channel

Opozita kërkon që të gjithë deputetët e saj të kenë të drejtën e fjalës në debatin për marrëveshjen e Portit të Durrësit. I pari ishte Sali Berisha që bllokoi foltoren dhe kërkoi që të gjithë deputetët...

Sali Berisha bllokon foltoren në Kuvend, Garda e rrethon, hyn live në “FB”

para 2 jave - Epoka e Re

Deputetët demokratë kanë kërkuar interpelancë urgjente me kryeministrin e vendit, Edi Rama në seancën e sotme parlamentare, lidhur me situatën e krijuar në vend nga përmbytjet. Gjatë seancë maratonë të...

Opozita kërkon kohë të pakufizuar në debatin për Portin e Durrësit/ Nikolla ndërpret seancën, mbledh Konferencën e Kryetarëve

para 2 jave - Top Channel

Opozita kërkon që të gjithë deputetët e saj të kenë të drejtën e fjalës në debatin për marrëveshjen e Portit të Durrësit. I pari ishte Sali Berisha që bllokoi foltoren dhe kërkoi që të gjithë deputetët...

Kuvendi vendos pas debateve, 10 minuta koha e diskutimit për çdo deputet për Portin e Durrësit

para 2 jave - Albeu

Tërhiqet maxhoranca dhe u jep 10 minuta kohën për të folur deputetëve të opozitës për një nga pikat e rendit të ditës, më të debatuarën, Portin e Durrësit. Pas debatit të fortë, ku deputetët e opozitës...

Tërhiqet PS/ Kuvendi vendos, 10 minuta koha e diskutimit për çdo deputet për Portin e Durrësit

para 2 jave - ABC News

Pas një ore kaos në Kuvend, ku ish kryeministri Sali Berisha bllokoi foltoren, u vendos mbledhja e Konferencës së Kryetarëve. Në këtë Konferencë u ndryshua koha e diskutimeve për deputetët e opozitës për...

Foto/Grupi i Berishës rrethoi foltoren,Rama mbulon fytyrën me duar,çfarë ndodhi në seancë

para 2 jave - Opinion

Ka nisur me debate të forta seanca e sotme plenare në Kuvend ku pritet të miratohet buxheti për vitin 2023. Opozita ka kërkuar po kështu t’i jepet fjala dhe kanë protestuar siç thanë ata për “fjalën e...

Debati për kohën e diskutimeve/ Një orë përplasje në Kuvend, PS tërhiqet në...

para 2 jave - BalkanWeb

Tërhiqet maxhoranca dhe rishikon kohën për deputetët e opozitës. Pas debatit të fortë, ku deputetët e opozitës kërkuan të drejtën për të folur gjatë seancës për çdo pikë të rendit të ditës, kreu i grupit...

Alibeaj thirrje Nikollës: Deputetëve që nuk janë në grupe parlamentare t’u ...

para 2 jave - BalkanWeb

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj i kërkoi kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla që deputetët të kenë 10 minuta kohë për të folur për marrëveshjen më të shtrenjtë në 30 vite. Sipas...

Berisha akuza të forta Ballës në seancë: Je akuzuar për vrasje! Shpirti i avokatit Ravik Gurra kërkon drejtësi

para 2 jave - Top Channel

Ndërsa seanca duket se iu rikthye normalitet, së paku në foltore, ish kryeministri Berisha hodhi akuza të forta ndaj kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, të cilin e akuzoi si të lidhur me...

Berisha bllokoi foltoren e Kuvendit, Rama vë duart në fytyrë dhe “bëhet” për kafe

para 2 jave - Bota Sot

Ditën e sotme janë zhvilluar debate të forta në Parlamentin e Shqipërisë mes maxhorancës dhe opozitës, lidhur me projektin e Portit të ri të Durrësit. Kryedemokrati Sali Berisha hodhi akuza të rënda duke...

FOTOLAJM/ Berisha bllokoi foltoren e Kuvendit, Rama vë duart në fytyrë dhe “bëhet” për kafe

para 2 jave - Panorama

Ditën e sotme janë zhvilluar debate të forta në Parlamentin e Shqipërisë mes maxhorancës dhe opozitës, lidhur me projektin e Portit të ri të Durrësit. Kryedemokrati Sali Berisha hodhi akuza të rënda duke...

Më shumë se 60 minuta sherr e debate/ Ndërpritet seanca plenare, mblidhet Konferenca e Kryetarëve për të marrë vendim rreth…

para 2 jave - Panorama

Konferenca e Kryetarëve u mblodh në mes të seancës së të enjtes, për të diskutuar nëse fjala e deputetëve për marrëveshjen për Portin e Durrësit duhet të jetë 2.5 minuta apo pa kohë. Shqetësimin e ka ngritur...

Sali Berisha”bllokon” foltoren e Kuvendit, hyn live në Facebook: Nuk iki, do të qëndroj këtu nonstop

para 2 jave - Reporteri

Seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë e kësaj të enjte nisi me debate të forta mes kreut të PD-së, Sali Berisha dhe mazhorancës. Teksa kryetarja e parlamentit, Lindita Nikolla i ndërpreu fjalën, duke...

Berisha- Ballës:Me ty është hija e avokatit, të kapi lidhjet me bandat dhe e eliminove

para 2 jave - Opinion

Kreu i PD, Sali Berisha, ka vijuar akuzat ndaj kreut të grupit Parlamentar të PS ,Taulant Balla, në seancën e sotme plenare. Berisha e akuzon Ballën se ka porositur vrasjen e avokatit Ravik Gurra. Po ashtu...

Foto/Kaos në Kuvend, grupi i Berishës rrethon foltoren, Rama mbulon fytyrën me duar

para 2 jave - Opinion

Ka nisur me debate të forta seanca e sotme plenare në Kuvend ku pritet të miratohet buxheti për vitin 2023. Opozita ka kërkuar po kështu t’i jepet fjala dhe kanë protestuar siç thanë ata për “fjalën e...

Foto/Seanca maratonë në Kuvend, grupi i Berishës rrethon foltoren, Rama pi kafe

para 2 jave - Opinion

Ka nisur me debate të forta seanca e sotme plenare në Kuvend ku pritet të miratohet buxheti për vitin 2023. Opozita ka kërkuar po kështu t’i jepet fjala dhe kanë protestuar siç thanë ata për “fjalën e...

I rrethuar nga Garda dhe live në ‘FB’, Berisha akuza Taulant Ballës: Jashtë, shko në Prokurori se je i akuzuar për vrasje

para 2 jave - Bota Sot

Kryetari i PD Sali Berisha ka folur nga foltorja e Kuvendit përmes Facebook të tij pasi kryetarja e Parlamentit nuk i dha fjalën. Berisha hodhi akuza të forta ndaj kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant...

(FOTOT) Seanca maratonë e Kuvendit, debate dhe kaos, grupi i Berishës rrethon foltoren, Rama mban fytyrën mes duarve dhe pi kafe

para 2 jave - Shekulli

Publikuar më 24.11.2022 nga Shekulli Seanca që pritet të jetë maratonë, ka nisur me debate e replika të forta në parlament, akuza e kundër akuza për portin e Durrësit dhe buxhetin.

Kaos në Parlament/ Berisha e mbështetësit bllokojnë foltoren, hyn ‘live’ në facebook. Nikolla i tërheq vëmendjen, ndërpritet seanca

para 2 jave - Top Channel

Ka nisur me debate të ashpra seanca plenare ku pritet të miratohet me procedurë të përshpejtuar marrëveshja për portin e Durrësit. Shkak i debatit është bërë pikërisht koha e përcaktuar e debatit për marrëveshjen,...

Balla ‘kritikon’ Nikollën: Tragjedi për Kuvendin, që një ‘non grata’ të bëjë pis rregulloren e Kuvendit

para 2 jave - Top Channel

Balla: Të ankohesh se nuk të jepet kohë në Kuvend, është sa qesharake edhe tallje me publikun, për një turp që ky parlament duhet të ndalet për ti’ dhënë fund kësaj tragjedie për Kuvendin, që një non grata...

FOTO/ Seanca maratonë, debate e kaos në parlament për ‘fjalën e lirë’, grup...

para 2 jave - BalkanWeb

Seanca që pritet të jetë maratonë, ka nisur me debate e replika të forta në parlament, akuza e kundër akuza për portin e Durrësit dhe buxhetin. Opozita ka kërkuar po kështu t’i jepet fjala dhe pasi kreut...

Balla debat me Këlliçin për kohën e opozitës në Kuvend: Pusho o zhurmues…

para 2 jave - ABC News

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, nga Foltorja e Kuvendit theksoi se Konferenca e Kryetarëve ka pasur një propozim për të pasur një debat me 4 orë fillimisht, por ka qenë...

Alibeaj-Nikollës: Respekto kushtetutën, deputetët jashtë grupeve të flasin nga 10 minuta në Kuvend

para 2 jave - ABC News

Kreu i grupit parlamentar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka kërkuar sot në kuvend që deputetët që janë jashtë grupeve të kenë në disponim kohë 10 minuta për të folur në Kuvend. “Respektoni rregulloren...

“Non grata që bën pis”, Balla – Berisha përplasen në Parlament: Je i akuzuar për vrasje

para 2 jave - Klan

“Non grata që bën pis”, Balla – Berisha përplasen në Parlament: Je i akuzuar për vrasje Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha dhe kryetari i grupit parlamentar të PS Taulant Balla u përplasën ën...

“T’i jepet fund tragjedisë non-grata”/ Balla replikon me Berishën: Mos na bëj pis sa herë t’i jepet mundësia

para 2 jave - Vizion Plus

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka replikuar me kreun e PD-së, Sali Berisha, pasi u votua që të mos zgjatet diskutimi për Portin e Durrësit. “ Deputeti që sapo foli, foli plot 7 minuta...

Çfarë po ndodh në Kuvend? Berishës i ndërpritet fjala, ai merr me radhë deputetët socialistët dhe i akuzon si vrasës, hajdutë…

para 2 jave - NOA

Tiranë- Debate të ashpra në Kuvend- Kryedemokrati Sali Berisha akuzoi kryetarin e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla se është i përfshirë në një çështje shumë të rëndë, pas akuzave...

Nisi të flasë në foltoren e Kuvendit nga FB i tij, Nikolla paralajmëron Ber...

para 2 jave - BalkanWeb

Pasi kryetari i PD-së, Sali Berisha bllokoi foltoren e Kuvendit, ndonëse kryeparlamentarja Lindita Nikolla nuk i dha fjalën, ai nisi të flasë përmes FB të tij. Ndonëse Nikolla i kujtoi rregulloren dhe...

DEBATI/ Kreu i grupit të PS: Deputetët non grata nuk do pinë kafe te porti ...

para 2 jave - BalkanWeb

Seanca e sotme parlamentare ku pika më e rëndësishme e rendit të ditës është marrëveshja për Portin e Durrësit, ka nisur me debate të ashpra mes maxhorancës dhe opozitës. Pas kërkesës së Berishës për të...

Berisha kërkoi fjalën, Nikolla nuk e lejon: Nuk mund të flisni, mos bëni vi...

para 2 jave - BalkanWeb

Me debate po shoqërohet kjo seancë e sotme në Kuvend që do të jetë maratonë, ndërsa pritet miratimi i marrëveshjes për portin e Durrësit. Berisha kërkoi fjalën për replikë ndaj deputetit Taulant Balla,...

Pas një ore sherr, miratohet kërkesa e opozitës, debat me kohë të palimituar

para 2 jave - Java News

Për rreth 1 orë pati debate të ashpra në Kuvend për minutat që i ishin caktuar deputetëve të Rithemelimit për të diskutuar lidhur me projektin e Portit të Durrësit. Rithemelimi kërkoi kohë të palimituar...

I rrethuar nga Garda dhe live në ‘FB’/ “Je i akuzuar për vrasje”, Berisha akuza të rënda Ballës

para 2 jave - Bota Sot

Kryetari i PD Sali Berisha ka folur nga foltorja e Kuvendit përmes Facebook të tij pasi kryetarja e Parlamentit nuk i dha fjalën. Berisha hodhi akuza të forta ndaj kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant...

Ndërpritet seanca, Berisha futet live në Facebook, Rama me duar në kokë (FOTO LAJM)

para 2 jave - Albeu

Seanca në Kuvend u tensionua shumë pas kreu Demokrat Sali Berisha bllokoi foltoren duke qenë se kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla nuk I dha fjalën. Kjo ka bërë që Nikolla të ndërpresë seancën, ndërsa...

VIDEOT E SHERRIT/ Tensione, akuza dhe ofendime në Kuvend, seanca ndërpritet teksa Berisha lidhet live nga FB

para 2 jave - Panorama

Seanca plenare e të enjtes është përfshirë nga tensionet dhe debatat qe në nisje të saj. Shkak u bë mos dhënia e fjalës nga kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, për kryetarin e PD, Sali Berisha. Berisha...

FOTOLAJM/ La të fliste Berishën në Kuvend, Rama “nxehet” me Lindita Nikollën

para 2 jave - Panorama

Teksa ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë po zhvillohet një debat i ashpër mbi projektin e Portit të Durrësit, tensione ka pasur edhe mes vetë pjesëtarëve të maxhorancës. Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar...

Opozita bllokon foltoren, seanca ndërpritet 5 minuta

para 2 jave - Klan

Opozita bllokon foltoren, seanca ndërpritet 5 minuta Kryetarit të Partisë Demokratike Sali Berishës nuk i është dhënë fjala në Parlament, ndaj dhe kryedemokrati ka bllokuar foltoren së bashku me disa deputetë...

Shqipëri, nis me tensione seanca në Kuvend

para 2 jave - RTK

Ka nisur me debate seanca e sotme parlamentare, pas diskutimeve në lidhje me kohën e opozitës për të diskutuar në Kuvend. Kreu i PD-së, i zgjedhur nga Komisioni i Rithemelimit, Sali Berisha, kërkoi të...

Berisha nuk lëshon foltoren e Kuvendit, flet live nga Facebook: Do të qëndroj këtu non Stop, akuzon Ballën për vrasjen e avokatit në Elbasan

para 2 jave - ABC News

Seanca plenare e kësaj të enjte nisi me debate të forta mes kreut të PD-së, Sali Berisha dhe mazhorancës. Teksa kryetarja e parlamentit,. Lindita Nikolla i ndërpreu fjalën, duke i fikur mikrofonin Berisha...

FOTOLAJM/ Momenti kur Rama urdhëron Nikollën për t’i bllokuar fjalën kreut të opozitës

para 2 jave - Syri

Seanca e sotme regjistroi të tjera momente tensioni për shkak se kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, reagoi pas urdhrit të Edi Ramës, duke mos lejuar kreun e opozitës që të fliste. Berisha duhej ta...

Berisha-Ballës: Je akuzuar për vrasjen e avokatit Ravik Gurra, shko dhe përballu me drejtësinë

para 2 jave - Syri

Kryetari i opozitës, Sali Berisha, deklaroi nga foltorja e Kuvendit, se kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, është akuzuar për vrasjen e avokatit Ravik Gurra. Berisha tha se ai duhet të shkojë...

Nikolla jep masë disiplinore për Berishën. Ndërpritet fjala, ai futet live në Facebook

para 2 jave - NOA

Kryetarja e Kuvendit, Lindida Nikolla ka dhënë vërejtje për kryeun demokrat Sali Berisha. Kruetari i Partisë Demokratike Sali Berisha dhe deputetët e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike kanë bllokuar...

Nuk iu dha fjala, Berisha live në Facebook, akuza Ballës: Ke porositur vrasje

para 2 jave - Opinion

Teksa ka kërkuar për herë të dytë të marrë fjalën në Kuvend dhe nuk i është dhënë nga drejtuesja e seancës, Lindita Nikolla, kreu i PD, Sali Berisha ka hyrë live në “Facebook” nga foltorja e Kuvendit,...

Opozita bllokon foltoren, seanca ndërpritet 5 minuta

para 2 jave - Opinion

Kryetarit të Partisë Demokratike Sali Berishës nuk i është dhënë fjala në Parlament, ndaj dhe kryedemokrati ka bllokuar foltoren së bashku me disa deputetë të PD-së. “Mos bëni viktimën kot, nuk ka asnjë...

Plas keq në Kuvend: Berisha bllokon Foltoren, Garda vihet në gatishmëri

para 2 jave - Bota Sot

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka bllokuar Foltoren e Kuvendit duke kërkuar të marrë fjalën për t’iu kundërpërgjigjur Taulant Ballës. Nikolla : Mos bëni viktimën kot, jemi në zbatim të rregullores....

“Takohet me partnerë të birucave”, Balla: Sali Berisha përfaqësues i Putin

para 2 jave - Albeu

Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj qeverisë, për sa i përket Portit të Durrësit, duke thënë se po plaçkit tokën e shqiptarëve dhe po e privatizon. Një përgjigje për Sali Berishën ka ardhur nga...

Tensione në Kuvend, Berisha bllokon foltoren pasi Nikolla nuk i jep fjalën (VIDEO)

para 2 jave - Albeu

Me tensione ka nisur Kuvendi sot. Kreu i PD-së Sali Berisha ka kërkuar fjalën në Kuvend për të replikuar Taulant Ballën. Kryetarja e Kuvendit nuk ia ka hapur mikrofonin, duke shkaktuar kështu tension në...

Ndërpritet seanca, Berisha futet live në Facebook, Rama me duar në kokë

para 2 jave - Albeu

Ndërpritet seanca, Berisha futet live në Facebook: Kanë frikë nga e vërteta ndaj s’ma japin fjalën Vijon…

Tension në seancën plenare, Nikolla nuk i jep fjalën Berishës, deputetët e opozitës “pushtojnë” foltoren

para 2 jave - Panorama

Ashtu siç pritej, seanca e sotme parlamentare ka nisur me debate të ashpra mes opozitës dhe mazhorancës. Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla nuk i dha fjalën Berishës për replikë, ndërsa në këtë moment...

I rrethuar nga Garda dhe live në ‘FB’, Berisha akuza Taulant Ballës: Jashtë, shko në Prokurori se je i akuzuar për vrasje

para 2 jave - Panorama

Kryetari i PD Sali Berisha ka folur nga foltorja e Kuvendit përmes Facebook të tij pasi kryetarja e Parlamentit nuk i dha fjalën. Berisha hodhi akuza të forta ndaj kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant...

Berisha merr “peng” foltoren e Kuvendit, flet live nga Facebook: Nuk iki, do të qëndroj këtu non Stop

para 2 jave - ABC News

Seanca plenare e kësaj të enjte nisi me debate të forta mes kreut të PD-së, Sali Berisha dhe mazhorancës. Teksa kryetarja e parlamentit i ndërpreu fjalën, Berisha hapi live në Facebook nga foltorja e Kuvendit....

Sali Berisha bllokon foltoren, ndërpritet seanca, Balla: Ka marrë peng Kuvendin

para 2 jave - ABC News

Sali Berisha ka bllokuar Foltoren në Kuvend. Ish kryeministrit Berisha i janë bashkuar edhe deputetët që e mbështesin, ndërsa kanë kërkuar fjalën për replikë me Taulant Ballën. Kryetarja e Kuvendit pas...

“Sali Berisha përfaqësues i Putin”, Balla: Ai takohet me partnerë të birucave

para 2 jave - ABC News

Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj qeverisë, për sa i përket Portit të Durrësit, duke thënë se po plaçkit tokën e shqiptarëve dhe po e privatizon. Një përgjigje për Sali Berishën ka ardhur nga...

LIVE/ “Plas” në Kuvend, Berisha bllokon Foltoren, Garda e rrethon, Balla kërkon masë disiplinore

para 2 jave - ABC News

Deputetët demokratë kanë kërkuar interpelancë urgjente me kryeministrin e vendit, Edi Rama në seancën e sotme parlamentare, lidhur me situatën e krijuar në vend nga përmbytjet. Gjatë seancë maratonë të...

VIDEO/ Tensione në Kuvend, Berisha bllokon Foltoren, Garda e rrethon

para 2 jave - ABC News

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka bllokuar Foltoren e Kuvendit duke kërkuar të marrë fjalën për t’iu kundërpërgjigjur Taulant Ballës. Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, duke u bazuar...

Berisha-Ballës: Je akuzuar për vrasjen e avokatit Revik Gurra, shko dhe përballu me drejtësinë

para 2 jave - Syri

Kryetari i opozitës, Sali Berisha, deklaroi nga foltorja e Kuvendit, se kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, është akuzuar për vrasjen e avokatit Ravik Gurra. Berisha tha se ai duhet të shkojë...

Sërish skandal në Kuvend/ Nikolla nuk i jep fjalën Berishës, kreu i opozitës transmeton live në FB

para 2 jave - Syri

Kuvendi shënoi të tjera momente skandaloze, pasi kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, nuk i dha fjalën kreut të opozitës, Sali Berisha. Ky i fundit e kërkoi fjalën pas akuzave dhe fyerjeve nga kreu i...

Sot seancë maratonë, Parlamenti debat për projektin e Portit të Durrësit

para 2 jave - Klan

Sot seancë maratonë, Parlamenti debat për projektin e Portit të Durrësit Parlamenti zhvillon sot seancë maratonë, ku tema e “nxehtë” e diskutimit është projekti për Portin e Durrësit. Qeveria dhe opozita...

Alibeaj i del krah ‘Rithemelimit’: Nikolla po shkel rregullore, Konferenca e Kryetarëve vendosi në mënyrë të njëanshme

para 2 jave - Java News

Kreu i Grupit të PD, Enkelejd Alibeaj ka kundërshtuar kryetaren e Kuvendit Lindita Nikollën për kohën e përcaktuar për opozitën në diskutimin që do bëhet për Portin e Durrësit. Alibeaj i tha se janë në...

Opozita kërkon të flasë më gjatë, tërhiqet PS: Mbledhim Konferencën e Kryetarëve

para 2 jave - Java News

Tërhiqet maxhoranca dhe rishikon kohën për deputetët e opozitës. Pas debatit të fortë, ku deputetët e opozitës kërkuan të drejtën për të folur gjatë seancës për çdo pikë të rendit të ditës, kreu i grupit...

LIVE/ Nis Kuvendi, demokratët thërrasin Ramën në interpelancë urgjente, 6 orë debate për Portin e Durrësit

para 2 jave - ABC News

Deputetët demokratë kanë kërkuar interpelancë urgjente me kryeministrin e vendit, Edi Rama në seancën e sotme parlamentare, lidhur me situatën e krijuar në vend nga përmbytjet. Gjatë seancë maratonë të...

‘Ndalohen investime nga non grata në Portin e Durrësit’, Balla: Berisha përfaqësues i Putin, takohet me partnerë të birucave

para 2 jave - Java News

Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj qeverisë, për sa i përket Portit të Durrësit duke thënë se po plaçkit tokën e shqiptarëve dhe po e privatizon. Një përgjigje për Sali Berishën ka ardhur nga kreu...

Berisha nuk ‘shkulet’ nga foltorja, Kuvendi pezullon përkohësisht seancën! Balla: Të marrë masë disiplinore

para 2 jave - Java News

Seanca e parlamentit është pezulluar përkohësisht pasi Berisha ka zaptuar foltoren dhe ka dalë LIVE në Facebook. Ndërkohë, kreu i Grupit Parlamentar, Tualant Balla ka kërkuar që të merret masë disiplinore....

Sali Berisha”bllokon” foltoren e Kuvendit, hyn live në Facebook: Nuk iki, do të qëndroj këtu nonstop

para 2 jave - Infokusi

Seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë e kësaj të enjte nisi me debate të forta mes kreut të PD-së, Sali Berisha dhe mazhorancës. Teksa kryetarja e parlamentit, Lindita Nikolla i ndërpreu fjalën, duke...

“Ke porositur vrasjen e avokatit”, Berisha zapton foltoren, debate të ashpra me Ballën: Dil nga Parlamenti…

para 2 jave - Java News

Sali Berisha ka bllokuar Foltoren në Kuvend ndërsa i janë bashkuar deputetët e Rithemelimit.Berisha kërkon fjalën por Lindita Nikolla hedh në votim që të diskutohet 6 orë për projektin e Portit të Durrësit.”Nuk...

Berisha bllokon foltoren e Kuvendit dhe jep deklarata në Facebook

para 2 jave - Ekonomia Online

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, bllokoi sot përsëri foltoren e Kuvendit, së bashku me deputetë të tjerë të opozitës, pasi Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socilaliste, Taulant Balla propozoi...

Konferenca e Kryetarëve vendos: Debati për Portin e Durrësit pa afat, 10 minuta kohë për çdo deputet

para 2 jave - FaxWeb

Konferenca e Kryetarëve vendos: Debati për Portin e Durrësit pa afat, 10 minuta kohë për çdo deputet viojn.. class="quads-sticky">

FOTOLAJM/ Çfarë nuk u pa nga debatet në Kuvend, Rama mbulon fytyrën dhe pi kafe i “qetë”

para 2 jave - FaxWeb

Debate të forta ka pasur sot në Parlament mes maxhorancës dhe opozitës, lidhur me projektin e Portit të ri të Durrësit dhe për kohën e deputeteve te opozites. Kreu i PD Sali Berisha hodhi akuza të rënda...

Kuvendi mban 1 minutë heshtje për viktimat e përmbytjeve

para 2 jave - Lapsi

Rifillon seanca, Berisha dhe Rithemelimi largohen nga Foltorja Pas disa minutash tensioni, ku ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, bllokoi Foltoren e Kuvendit, seanca u rikthye në normalitet. Ai së bashku …

“T’i jepet fund tragjedisë non-grata”/ Balla replikon me Berishën: Mos na bëj pis sa herë t’i jepet mundësia

para 2 jave - Desk.al

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka replikuar me kreun e PD-së, Sali Berisha, pasi u votua që të mos zgjatet diskutimi për Portin e Durrësit. “ Deputeti që sapo foli, foli plot 7 minuta...

Sali Berisha”bllokon” foltoren e Kuvendit, hyn live në Facebook: Nuk iki, do të qëndroj këtu nonstop

para 2 jave - Arbresh

Seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë e kësaj të enjte nisi me debate të forta mes kreut të PD-së, Sali Berisha dhe mazhorancës. Teksa kryetarja e parlamentit, Lindita Nikolla i ndërpreu fjalën, duke...

Pas debateve në Kuvend, Berishës i jepet fjala në Kuvend dhe i kthehet Taulant Ballës: Je akuzuar për porosi vrasjesh, ke fshirë regjistrime dhe ke lartësuar në detyrë…

para 2 jave - FaxWeb

Berisha: Fjala e parë që do ti thosha zotërisë është se je akuzuar për porosi vrasjesh dhe ke fshirë regjistrime dhe atë që i ka fshirë e ke lartësuar në detyre. Sot është hija e të ndjerit Ravik Gurra...

“Super seanca” e sotme në Kuvend, kartonët e deputetëve vlejnë plotë 8 mili...

para 2 jave - BalkanWeb

Seanca e sotme në Kuvend pritet të jetë maratonë, ku fillimi i dihet, por fundi jo. Në rendin e ditës, sipas programit të punës së Kuvendit të miratuar në konferencën e kryetarëve është vendosur që sot...

Berisha akuza të forta Ballës: Ke porositur vrasjen e Ravik Gurrës në Elbasan, shko në Prokurori

para 2 jave - FaxWeb

Kreu i PD Sali Berisha ka akuzuar kreun e GP të PS se ka porositur vrasjen e avokatit Ravik Gurra në Elbasan. Ai tha se Balla duhet të shkojë në prokurori dhe të mos mbrohet nga imunitetit i deputetit....

Balla i përgjigjet Berishës: Kemi parashikuar që as mos të pini kafe në Portin e ri të Durrësit, jo më të bleni prona

para 2 jave - FaxWeb

Balla: “Zotëria non grata e kaloi me 7 minuta kohën e tij proceduriale, i takonin vetëm 3 minuta, ndërsa foli rreth 10 minuta. Kjo është tallje me Kuvendin e Shqipërisë. Një tragjedi që nongrata bashkë...

Berisha bllokon foltoren e Kuvendit, shoqërohet nga deputetët e opozitës

para 2 jave - FaxWeb

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka kërkuar të replikojë pas fjalës së Taulant Ballës por kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla nuk i jep fjalën Sali Berishës. Berisha ka bllokuar foltoren...

Kuvend/ Partia Demokratike ka thirrur sot në interpelancë urgjente, Ramën, për aferën e Portit të Durrësit

para 2 jave - Syri

Në seancën e sotme parlamentare që do të nisë në orën 10, opozita ka thirrur në interprelancë Kryeministrin Edi Rama për projektin e Portit të Durrësit, atë që opozita e konsideron si aferën më të madhe...

Demokratët thërresin Ramën në Interpelancë urgjente, gjithçka që do të diskutohet sot në Kuvend

para 2 jave - NOA

Deputetët demokratë kanë këkrkuar Interpelancë urgjente me kryeministrin e vendit, Edi Rama në seancën e sotme parlamentare. Ditën e djeshme, gjatë mbeldhjes së Grupit Parlamentar të PD, Berisha zbuli...

Demokratët thërresin Ramën në Interpelancë urgjente, gjithçka që do të diskutohet në seancën maratonë të së enjtes

para 2 jave - ABC News

Deputetët demokratë kanë këkrkuar Interpelancë urgjente me kryeministrin e vendit, Edi Rama në seancën e sotme parlamentare. Ditën e djeshme, gjatë mbeldhjes së Grupit Parlamentar të PD, Berisha zbuli...

Demokratët thërresin Ramën në Interpelancë urgjente, gjithçka që do të diskutohet sot në Kuvend

para 2 jave - ABC News

Deputetët demokratë kanë këkrkuar Interpelancë urgjente me kryeministrin e vendit, Edi Rama në seancën e sotme parlamentare. Ditën e djeshme, gjatë mbeldhjes së Grupit Parlamentar të PD, Berisha zbuli...

Porti i Durrësit/Opozita-Nikollës:Deputetët s’mund të flasin nga 2.57 minuta, kërkojmë…

para 2 jave - Opinion

Partia Demokratike dhe Partia e Lirisë i kanë dërguar sot kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla, një kërkese për ndryshimin e kohës së debatit në Kuvend ditën e nesërme, për marrëveshjen e Portit të Durrësit....

LETRA/ PD- PL kërkesë zyrtare Nikollës: Marrëveshja për Portin e Durrësit m...

para 2 jave - BalkanWeb

Partia Demokratike dhe Partia e Lirisë i kanë kërkuar sot kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla që debati për marrëveshjen e Portit të Durrësit të jetë pa kufizim. Me vendim të Konferencës së Kryetarëve...

Berisha reagon për projektin e marinës në Portin e Durrësit: Kërcënon Shqipërinë me bllokimin e negociatave

para 2 jave - NOA

TIRANË- Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha bën të ditur se projekti i Portit të Durrësit do kërcënojë të ardhmen e vendit. Gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, Berisha shtoi se projekti...

LETRA/ Opozita kërkesë zyrtare Nikollës mbi debatin për Portin e Durrësit: Koha të jetë 10 minuta, deputetët nuk mund të flasin nga 2.57 minuta

para 2 jave - Panorama

Partia Demokratike dhe Partia e Lirisë i kanë kërkuar sot kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla, që debati për marrëveshjen e Portit të Durrësit të jetë pa kufizim. Letra e Plotë: REPUBLIKA E SHQIPËRISË...

Deputetët e opozitës i kërkojnë Kuvendit ndryshimin e rendit të ditës së seancës plenare për Portin e Durrësit

para 2 jave - ABC News

18 deputetë të opozitës i kanë dorëzuar sot Kuvendit kërkesën për heqjen e kufizimizimit të të drejtës së deputetëve për të folur në maksimumin e kohës prej 10 minutash, për një nga çështjet më të rëndësishme...

“Do jetë një seancë e fuqishme”/ Paralajmëron Berisha, çfarë do ndodhë të enjten në Kuvend

para 2 jave - Vizion Plus

Kryetari i PD-së, Sali Berisha ka paralajmëruar se seanca parlamentare që do të zhvillohet ditën e nesërme, do të jetë një betejë shumë e fortë. Berisha ka deklaruar për mediat ndonëse do të hasen në pengesa...

“Do përpiqen të na bllokojnë”, Berisha-deputetëve: E enjtja do ...

para 2 jave - BalkanWeb

Kreu i PD-së Sali Berisha paralajmëroi deputetët për seancën e nesërme dhe çështjet që do të diskutohen. Berisha tha se ne do qëndrojmë me forcën më të madhe të fjalës. “Prandaj ne, të gjitha këto çështje...

Çfarë pritet të ndodhë nesër në Parlament? Berisha: Parashikohet një betejë e fortë

para 2 jave - Klan

Çfarë pritet të ndodhë nesër në Parlament? Berisha: Parashikohet një betejë e fortë Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike është mbledhur mesditën e sotme. Në nisje të kësaj mbledhje, kryedemokrati Berisha...

“Do jetë një seancë e fuqishme”/ Paralajmëron Berisha, çfarë do ndodhë të enjte në Kuvend

para 2 jave - Vizion Plus

Kryetari i PD-së, Sali Berisha ka paralajmëruar se seanca parlamentare që do të zhvillohet ditën e nesërme, do të jetë një betejë shumë e fortë. Berisha ka deklaruar për mediat ndonëse do të hasen në pengesa...

Porti i Durrësit ‘ndez’ nesër Kuvendin/ Berisha paralajmëron betejë të ashpër: Nuk njohim më bllokim. Duhet të përgatitemi me gjithë mundësitë tona

para 2 jave - Panorama

Kryetari i PD, Sali Berisha ka zbuluar skenarin që opozita do të zbatojë të enjten e 24 nëntorit në Kuvend, ku do të diskutohet mbi marrëveshjen aq shumë të kontestuar për Portin e Durrësit. Berisha paralajmëroi...

Letra/ Deputetë të PD dhe PL kërkojnë që të mos ketë debat të kufizuar për Portin e Durrësit

para 2 jave - FaxWeb

Partia Demokratike dhe Partia e Lirisë kanë kërkuar që debati për marrëveshjen e Portit të Durrësit të jetë pa kufizim. Me vendim të Konferencës së Kryetarëve në seancën e nesërme në Kuvend është parashikuar...

Seanca maratonë për Portin e Durrësit, Berisha: E enjtja do të jetë një betejë e fortë parlamentare, duhet të jemi gati

para 2 jave - FaxWeb

Teksa nesër do të jenë 6 orë në dispozicion sa i takon Portit të Durrësit, kreu i PD Sali Berisha paralajmëron se do të jetë betejë e fortë parlamentare. Berisha gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK