Nga uji te pijet energjike, dyshekët dhe specat, çfarë eksportohet dhe importohet më shumë mes Shqipërisë dhe Kosovës

para 2 jave - Albeu

Raportet tregtare mes Kosovës e Shqipërisë gjatë vitit të kaluar janë bërë publike. Sipas të dhënave të fundit, del se Kosova gjatë vitit 2022 ka importuar mallra nga Shqipëria në vlerë prej 254 milionë...

Ukraina dhe Rusia, burimi i 1/3 e importeve të drithërave të BE-së: Rreth 34% e importeve vinte nga 2 vendet në 2021

para 2 jave - Gazeta Tema

Që nga fillimi i pushtimit të Rusisë në të gjithë Ukrainën në shkurt 2022, ka pasur shqetësime për një krizë globale ushqimore. Këto ishin të lidhura kryesisht me mungesat e produkteve dhe bllokimin e...

Kosovarët merak të freskohen me pije serbe, shpenzuan 56 milionë euro për importin e tyre

para 2 jave - Bota Press

Vitin e kaluar Kosova ka shënuar rritje në volumin e saj tregtar, me eksportin dhe importin që vazhdojnë të kenë disbalancë të lartë. Ndonëse Albin Kurti sa ishte në opozitë premtonte reciporcitet tregtar...

254 milionë me 100 milionë. Si paraqitet raporti tregtar mes Shqipërisë dhe Kosovës?

para 2 jave - NOA

Tiranë- Janë firmosur edhe marrëveshje konkrete mes dy qeverive, por si paraqitet raporti i importeve dhe eksporteve të mallrave mes dy vendeve, Shqipërisë dhe Kosovës? Nga të dhënat e fundit të Doganës...

Tregtia Kosovë-Shqipëri në top 15 produkte

para 2 jave - Zhurnal

Raportet tregtare mes Kosovës e Shqipërisë gjatë vitit të kaluar janë bërë publike. Sipas të dhënave të fundit, del se Kosova gjatë vitit 2022 ka importuar mallra nga Shqipëria në vlerë prej 254 milionë...

Kosova i shet Serbisë mbeturina të hekurit

para 2 jave - Gazeta Express

Bilanci tregtarë i Kosovës me Serbinë vazhdon me trendin e rritjes. Sipas Institutit GAP në top dhjetë kategoritë e produkteve që Kosova eksportoj dhe importoj me Serbinë në vitin e kaluar përllogaritet...

Importi nga Serbia u rrit 21.7%, gjatë vitit 2022 Kosova bleu 371 mln euro mallra serbe

para 2 jave - Panorama

Kosova vazhdon të jetë e varur nga importi i mallrave nga shtetet e huaja. Vetëm gjatë vitit 2022 në vendin kanë hyrë mbi 5 miliardë euro mallra, ku 371 milionë euro mallra vetëm nga Serbia. Importet nga...

Kosova ‘vjellë’ nga mallrat serbe: Mes 371 milionë euro import, prijnë pijet freskuese, biskotat, demat e gruri

para 2 jave - Gazeta Metro

Sipas një analize të Institutit GAP, të publikuar më pas edhe në formë grafikoni në faqen zyrtare të Institutit në Facebook, Kosova ka importuar 371.6 milionë euro nga Serbia gjatë vitit 2022. Kosova ka...

Kosova në Serbi shet mbeturina të hekurit, kosovarët i preferojnë Coca-Colat

para 2 jave - Indeks online

Bilanci tregtarë i Kosovës me Serbinë vazhdon me trendin e rritjes. Sipas Institutit GAP në top dhjetë kategoritë e produkteve që Kosova eksportoj dhe importoj me Serbinë në vitin e kaluar përllogaritet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK