Turqia shtyn takimin me Suedinë dhe Finlandën për anëtarësimin në NATO

para 2 jave - Telegrafi

Turqia ka shtyrë për një kohë të pacaktuar një raund të ri bisedimesh me Suedinë dhe Finlandën mbi ofertat e anëtarësimit të fqinjëve nordikë në NATO, pas pushtimit rus të Ukrainës. Takimi i planifikuar...

Djegia e Kuranit në Suedi/ Pakistani nis protestat, Erdogani bllokon anëtarësimin e vendit skandinav në NATO

para 2 jave - TV21

Djegia e librit të shenjtë të myslimanëve përpara ambasadës turke në Suedi ka sjellë revoltë tek pakistanezët të cilët kanë nisur protestat. Qindra persona dolën në sheshe, duke shprehur zemërimin për...

NATO nuk mund ta anashkalojë Erdoganin

para 2 jave - Koha.mk

Turqit kishin siguruar trupa, avionë dhe anije për çdo mision të NATO-s për vite me radhë – Afganistan, paqeruajtje në Ballkan, kundërpirateri, siguri kibernetike e kështu me radhë. Nën komandën time,...

Suedia kërkon të rivendosë dialogun me Turqinë pas “bllokut” për NATO-n

para 2 jave - ABC News

Kryeministri i Suedisë, Ulf Kristersson ka shprehur nevojën për të normalizuar marrëdhëniet me Turqinë. Kryeministri suedez vuri në dukje se “nuk ka asnjë çështje tjetër të sigurisë kombëtare më të rëndësishme...

Kryediplomati finlandez sugjeron anëtarësimin në NATO pa Suedinë

para 2 jave - Panorama

Ministri i Jashtëm i Finlandës sugjeroi të martën se vendi i tij mund të konsiderojë anëtarësimin në NATO pa Suedinë fqinje nëse Turqia vazhdon të bllokojë kërkesën e tyre të përbashkët për të hyrë në...

Kryediplomati finlandez sugjeron anëtarësimin në NATO pa Suedinë

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Ministri i Jashtëm i Finlandës sugjeroi të martën se vendi i tij mund të konsiderojë anëtarësimin në NATO pa Suedinë fqinje nëse Turqia vazhdon të bllokojë kërkesën e tyre të përbashkët për të hyrë në...

Qindra protestojnë në qytetin afgan për djegien e Kuranit në Suedi (fotot)

para 2 jave - Top Channel

Qindra burra mbajtën sot një protestë në qytetin lindor afgan Kost për të shprehur zemërimin ndaj aktit të djegies së Kuranit në kryeqytetin e Suedisë në fundjavë. Ata dënonin aktin e rende te nxitjes...

Finlanda: Të shqyrtohet anëtarësimi në NATO pa Suedinë

para 2 jave - Aktuale

Finlanda duhet të shqyrtojë opsionin e anëtarësimit në NATO pa Suedinë, tha sot për herë të parë ministri i Jashtëm finlandez, sipas AFP, pas bllokimit nga ana e Erdogan. Marketing Megjithatë, ai tha Finlanda...

Erdogan pas djegies së Kuranit në Suedi: S’ka NATO për ju

para 2 jave - Koha.mk

Turqia bllokon anëtarësimin e Suedisë në NATO, pas zhvillimeve të cilat Ankaraja zyrtare po i konsideron si blasfemike. Tensionet mes dyja shteteve vijnë pasi disa protestues në Stokholm dogjën një kopje...

Djegia e Kuranit në Suedi/ Pakistani nis protestat, Erdogan “heq dorë” nga mbështetja për anëtarësimin e vendit skandinav në NATO

para 2 jave - Top Channel

Djegia e librit të shenjtë të myslimanëve përpara ambasadës turke në Suedi ka sjellë revoltë tek pakistanezët të cilët kanë nisur protestat. Qindra persona dolën në sheshe, duke shprehur zemërimin për...

Bllokada nga Ankaraja, Finlanda shqyrton mundësinë e anëtarësimit në NATO, ...

para 2 jave - BalkanWeb

Finlanda ka thënë të martën për herë të parë se është duke shqyrtuar mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë, pasi Ankaraja mund t’i vë bllokadë kësaj të fundit. Finlanda – e cila ndan një kufi prej...

FINLANDA MUND TË SHQYRTOJË MUNDËSINË E ANËTARËSIMIT NË NATO, PA SUEDINË

para 2 jave - KDPolitik

Finlanda ka thënë të martën për herë të parë se është duke shqyrtuar mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë, pasi Ankaraja mund t’i vë bllokadë kësaj të fundit. Finlanda – e cila ndan një kufi prej...

ERDOGAN KËRCËNON: BLLOKIM I ANËTARËSIMIT NË NATO, SHKAK DJEGIA E KURANIT

para 2 jave - KDPolitik

Suedia nuk duhet të presë mbështetjen e Turqisë për anëtarësim në NATO pas djegies së një kopje të Kuranit në një protestë në Stokholm, tha të hënën presidenti Rexhep Tajip Erdogan. Politikani danezo-suedez...

Finlanda mund të shqyrtojë mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë

para 2 jave - Top Channel

Finlanda ka thënë të martën për herë të parë se është duke shqyrtuar mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë, pasi Ankaraja mund t’i vë bllokadë kësaj të fundit. Finlanda – e cila ndan një kufi prej...

Udhëheqësi i Pegida-s gris Kuranin para parlamentit holandez

para 2 jave - Gazeta Tema

Edwin Wagensveld, kreu i grupit anti-islamik Pegida, grisi një kopje të Kuranit para Dhomës së Përfaqësuesve të Holandës të dielën në Hagë, duke i bërë jehonë një veprimi të ngjashëm para pak ditësh jashtë...

Erdogan flet kundër anëtarësimit të Suedisë në NATO

para 2 jave - Top Channel

Presidenti i Turqisë Recep Tajip Erdogan tha dje se Suedia nuk duhet të presë mbështetjen e Ankarasë për përpjekjet e saj për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm nga një aktivist...

Finlanda mund të shqyrtojë mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë

para 2 jave - TV21

Finlanda ka thënë të martën për herë të parë se është duke shqyrtuar mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë, pasi Ankaraja mund t’i vë bllokadë kësaj të fundit. Finlanda – e cila ndan një kufi prej...

Anëtarësimi në NATO, Finlanda mendon “të braktisë” Suedinë

para 2 jave - Albeu

Finlanda ka thënë të martën për herë të parë se është duke shqyrtuar mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë, pasi Ankaraja mund t’i vë bllokadë kësaj të fundit. Finlanda – e cila ndan një kufi prej...

Finlanda mund të shqyrtojë mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë

para 2 jave - Albeu

Finlanda ka thënë të martën për herë të parë se është duke shqyrtuar mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë, pasi Ankaraja mund t’i vë bllokadë kësaj të fundit. Finlanda – e cila ndan një kufi prej...

Finlanda mund të shqyrtojë mundësinë e anëtarësimit në NATO pa Suedinë

para 2 jave - Panorama

Finlanda ka thënë të martën për herë të parë se është duke shqyrtuar mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë, pasi Ankaraja mund t’i vë bllokadë kësaj të fundit. Finlanda – e cila ndan një kufi prej...

Finlanda mund të shqyrtojë mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë

para 2 jave - GazetaBlic

Finlanda ka thënë të martën për herë të parë se është duke shqyrtuar mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë, pasi Ankaraja mund t’i vë bllokadë kësaj të fundit. Finlanda – e cila ndan një kufi prej...

Finlanda mund të shqyrtojë mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë

para 2 jave - RTK

Finlanda ka thënë të martën për herë të parë se është duke shqyrtuar mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë, pasi Ankaraja mund t’i vë bllokadë kësaj të fundit. Finlanda – e cila ndan një kufi prej...

Finlanda mund të shqyrtojë mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë

para 2 jave - Vizion Plus

Finlanda ka thënë të martën për herë të parë se është duke shqyrtuar mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë, pasi Ankaraja mund t’i vë bllokadë kësaj të fundit. Finlanda – e cila ndan një kufi prej...

Mbetet pezull anëtarësimi i Suedisë dhe Finlandës në NATO, Turqia “ngrin” bisedimet

para 2 jave - Albeu

Turqia ka shtyrë për një kohë të pacaktuar një raund të ri bisedimesh me Suedinë dhe Finlandën mbi aplikimin e anëtarësimit të fqinjëve nordikë në NATO, raportojnë mediat shtetërore turke. Takimi do të...

Finlanda mund të shqyrtojë mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë

para 2 jave - Evropa e Lirë

Finlanda ka thënë të martën për herë të parë se është duke shqyrtuar mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë, pasi Ankaraja mund t’i vë bllokadë kësaj të fundit. Finlanda – e cila ndan një kufi prej...

Anëtarësimi i Suedisë dhe Finlandës në NATO, Turqia “ngrin” bisedimet

para 2 jave - ABC News

anëtarësimit të fqinjëve nordikë në NATO, raportojnë mediat shtetërore turke. Takimi do të zhvillohej në Bruksel në shkurt, njoftoi transmetuesi shtetëror TRT, duke cituar burime diplomatike turke. Zëdhënësi...

Finlanda po shqyrton anëtarësimin në NATO pa Suedinë

para 2 jave - MRT

Finlanda sipas të gjitha gjasave do të vazhdojë e vetme rrugën e saj drejt NATO-s.... Finlanda sipas të gjitha gjasave do të vazhdojë e vetme rrugën e saj drejt NATO-s, pasi djegia e Kuranit në Stokholm...

Finlanda po shqyrton anëtarësimin në NATO pa Suedinë

para 2 jave - Flaka

Finlanda sipas të gjitha gjasave do të vazhdojë e vetme rrugën e saj drejt NATO-s, pasi djegia e Kuranit në Stokholm e penalizoi Suedinë në procesin e anëtarësimit në aleancë. Turqia, e cila deri më tani...

Erdogan flet kundër anëtarësimit të Suedisë në NATO

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Presidenti i Turqisë Recep Tajip Erdogan tha dje se Suedia nuk duhet të presë mbështetjen e Ankarasë për përpjekjet e saj për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm nga një aktivist...

Erdogan reagon ashpër ndaj djegies së Kuranit gjatë protestave në Suedi

para 2 jave - Klan

Erdogan reagon ashpër ndaj djegies së Kuranit gjatë protestave në Suedi Finlanda dhe Suedia nuk duken të shqetësuara nga deklarata e presidentit turk Rexhep Taip Erdogan për bllokimin e anëtarësimit në...

Anëtarësimi i Suedisë dhe Finlandës në NATO, Turqia “ngrin” bisedimet

para 2 jave - InfoShqip

Anëtarësimit të fqinjëve nordikë në NATO, raportojnë mediat shtetërore turke. Takimi do të zhvillohej në Bruksel në shkurt, njoftoi transmetuesi shtetëror TRT, duke cituar burime diplomatike turke. Zëdhënësi...

Erdogan: Suedia të mos presë mbështetje për anëtarësim në NATO

para 2 jave - Klan

Erdogan: Suedia të mos presë mbështetje për anëtarësim në NATO Presidenti turk i bëri këto deklarata pas protestave të fundjavës së kaluar që çoi edhe në djegien e kuranit Suedia nuk duhet të presë mbështetjen...

Djegia e Kuranit, Erdogan tërheq mbështetjen për Suedinë: Nuk hyn në NATO!

para 2 jave - Top Channel

Suedia të mos e presë më mbështetjen e Turqisë për anëtarësim në NATO, deklaroi presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan pas protestës së fundjavës në Stokholm, ku u dogj një kopje e Kuranit. Ajo që zemëroi...

Finlanda në NATO pa Suedinë/ Anëtarësimi i përbashkët kundërshtohet nga Turqia

para 2 jave - Vizion Plus

“ Finlanda do duhet që t’i bashkohet NATO-s pa Suedinë.” Kështu është shprehur ministri i Jashtëm finlandez. Deklarata e shefit te diplomacisë vjen pasi Turqia e bëri të qartë se nuk do të ketë një dritë...

Finlanda mund të shqyrtojë mundësinë e anëtarësimit në NATO pa Suedinë

para 2 jave - Lajmi.net

Finlanda ka thënë të martën për herë të parë se është duke shqyrtuar mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë, pasi Ankaraja mund t’i vë bllokadë kësaj të fundit. Finlanda – e cila ndan një kufi prej...

Qindra protestojnë në qytetin afgan për djegien e Kuranit në Suedi (fotot)

para 2 jave - Pressonline

Qindra burra mbajtën sot një protestë në qytetin lindor afgan Kost për të shprehur zemërimin ndaj aktit të djegies së Kuranit në kryeqytetin e Suedisë në fundjavë. Ata dënonin aktin e rende te nxitjes...

Protestat me djegien e Kuranit, kërcënon Erdogani: Do bllokojmë anëtarësimi...

para 2 jave - BalkanWeb

Suedia nuk duhet të presë mbështetjen e Turqisë për anëtarësim në NATO pas djegies së një kopje të Kuranit në një protestë në Stokholm, tha të hënën presidenti Rexhep Tajip Erdogan. Politikani danezo-suedez...

Djegia e Kuranit në Suedi/ Pakistani nis protestat, Erdogan “heq dorë” nga mbështetja për anëtarësimin e vendit skandinav në NATO

para 2 jave - Pressonline

Djegia e librit të shenjtë të myslimanëve përpara ambasadës turke në Suedi ka sjellë revoltë tek pakistanezët të cilët kanë nisur protestat. Qindra persona dolën në sheshe, duke shprehur zemërimin për...

Djegia e Kuranit, Erdogan tërheq mbështetjen për Suedinë: Nuk hyn në NATO!

para 2 jave - Aktuale

Suedia të mos e presë më mbështetjen e Turqisë për anëtarësim në NATO, deklaroi presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan pas protestës së fundjavës në Stokholm, ku u dogj një kopje e Kuranit. Marketing Ajo...

Finlanda: Të shqyrtohet anëtarësimi në NATO pa Suedinë

para 2 jave - Gazeta Tema

Finlanda duhet të shqyrtojë opsionin e anëtarësimit në NATO pa Suedinë, tha sot për herë të parë ministri i Jashtëm finlandez, sipas AFP, pas bllokimit nga ana e Erdogan. Megjithatë, ai tha Finlanda dhe...

Finlanda kërkon pauzë në bisedimet me Turqinë për NATO-n

para 2 jave - Koha.net

Ministri i Jashtëm i Finlandës, Pekka Haavisto, ka deklaruar se nevojitet një pauzë në diskutimet mes Finlandës e Suedisë me Turqinë, lidhur me aplikimin e tyre për t’iu bashkuar NATO-s. Deklarata e tij...

Holandezi nga lëvizja e krahut të djathtë, gris Kuranin në qendër të Hagës

para 2 jave - Telegrafi

Udhëheqësi i lëvizjes holandeze të krahut të djathtë, Evropianët Patriotë kundër Islamizimit të Perëndimit (PEGIDA), Edwin Wagensveld, grisi një kopje të Kuranit në qendër të Hagës. Ky ekstremist holandez...

Turqia dënon fuqishëm sulmin ndaj Kuranit në Holandë

para 2 jave - Koha.mk

Ministria e Jashtme e Turqisë dënoi në mënyrën më të fuqishme sulmin që kishte në shënjestër Kuranin në Hagë të Holandës dhe protestoi ndaj incidentit duke thirrur ambasadorin holandez në Ankara, Joep...

Finlanda mund të shqyrtojë mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë

para 2 jave - Arbresh

Finlanda ka thënë të martën për herë të parë se është duke shqyrtuar mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë, pasi Ankaraja mund t’i vë bllokadë kësaj të fundit. Finlanda – e cila ndan një kufi prej...

Erdogan kërcënon: Bllokim i anëtarësimit në NATO, shkak djegia e Kuranit

para 2 jave - DW

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u zemërua nga një protestë ku u dogj Kurani në Stokholm javën e kaluar. Ai ka kërcënuar se do të bllokojë anëtarësimin e Suedisë në NATO. Suedia nuk duhet të presë...

Finlanda mund të shqyrtojë mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë

para 2 jave - Pressonline

Finlanda ka thënë të martën për herë të parë se është duke shqyrtuar mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë, pasi Ankaraja mund t’i vë bllokadë kësaj të fundit. Finlanda – e cila ndan një kufi prej...

Vetoja e Turqisë, Suedia-Finlandës: Do duhet t’i bashkoheni NATO-s pa ne

para 2 jave - Koha.mk

“Finlanda do duhet që t’i bashkohet NATO-s pa Suedinë.” Kështu është shprehur ministri i Jashtëm i vendit të martën. Deklarata e ministrit suedez vjen pasi Turqia e bëri të qartë se nuk do të ketë një...

Djegia e Kuranit/ Erdogan: Suedia të mos presë mbështetjen tonë për anëtarësim në NATO

para 2 jave - Java News

Suedia nuk duhet të presë mbështetjen e Turqisë për anëtarësimin e saj në NATO pas protestave pranë ambasadës turke në Stokholm në fundjavë që çoi në djegien e kuranit. “Është shumë e qartë se ata që lejojnë...

Holandezi nga lëvizja e krahut të djathtë, gris Kuranin në qendër të Hagës

para 2 jave - Bota Sot

Udhëheqësi i lëvizjes holandeze të krahut të djathtë, Evropianët Patriotë kundër Islamizimit të Perëndimit (PEGIDA), Edwin Wagensveld, grisi një kopje të Kuranit në qendër të Hagës. Ky ekstremist holandez...

Finlanda mund të shqyrtojë mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë

para 2 jave - Lajm

Finlanda ka thënë të martën për herë të parë se është duke shqyrtuar mundësinë e anëtarësimit në NATO, pa Suedinë, pasi Ankaraja mund t’i vë bllokadë kësaj të fundit. Finlanda – e cila ndan një kufi prej...

Finlanda: Mund të konsiderojmë anëtarësimin në NATO pa Suedinë

para 2 jave - Gazeta Tema

Finlanda duhet të konsiderojë anëtarësimin në aleancën e NATO-s pa Suedinë, ka deklaruar ministri i jashtëm i vendit. Të dyja vendet nordike kishin nisur një ofertë të përbashkët për t’u anëtarësuar në...

Finlanda: Të shqyrtohet anëtarësimi në NATO pa Suedinë

para 2 jave - Gazeta Express

Finlanda duhet të shqyrtojë opsionin e anëtarësimit në NATO pa Suedinë, tha sot për herë të parë ministri i Jashtëm finlandez, sipas AFP, pas bllokimit nga ana e Erdogan. Megjithatë, ai tha Finlanda dhe...

Finlanda: Të shqyrtohet anëtarësimi në NATO pa Suedinë

para 2 jave - Indeks online

Finlanda duhet të shqyrtojë opsionin e anëtarësimit në NATO pa Suedinë, tha sot për herë të parë ministri i Jashtëm finlandez, sipas AFP, pas bllokimit nga ana e Erdogan. Megjithatë, ai tha Finlanda dhe...

Vetoja e Turqisë, Suedia-Finlandës: Do duhet t’i bashkoheni NATO-s pa ne

para 2 jave - Alsat-M

“Finlanda do duhet që t’i bashkohet NATO-s pa Suedinë.” Kështu është shprehur ministri i Jashtëm i vendit të martën. Deklarata e ministrit suedez vjen pasi Turqia e bëri të qartë se nuk do të ketë një...

Erdogan bllokon anëtarësimin e Suedisë në NATO pas djegies së kuranit

para 2 jave - Zhurnal

Turqia ka bllokuar anëtarësimin e Suedisë në NATO, pas zhvillimeve të cilat Ankaraja zyrtare i ka konsideruar si blasfemike. Tensionet mes dyja shteteve vijnë pasi disa protestues në Stokholm dogjën një...

Finlanda: Të shqyrtohet anëtarësimi në NATO pa Suedinë

para 2 jave - Bota Sot

Finlanda duhet të shqyrtojë opsionin e anëtarësimit në NATO pa Suedinë, tha sot për herë të parë ministri i Jashtëm finlandez, sipas AFP, pas bllokimit nga ana e Erdogan. Megjithatë, ai tha Finlanda dhe...

Finlanda: Të shqyrtohet anëtarësimi në NATO pa Suedinë

para 2 jave - ABC News

Finlanda duhet të shqyrtojë opsionin e anëtarësimit në NATO pa Suedinë, tha sot për herë të parë ministri i Jashtëm finlandez, sipas AFP, pas bllokimit nga ana e Erdogan. Megjithatë, ai tha Finlanda dhe...

Finlanda: Mund të konsiderojmë anëtarësimin në NATO pa Suedinë

para 2 jave - Gazeta Express

Finlanda duhet të konsiderojë anëtarësimin në aleancën e NATO-s pa Suedinë, ka deklaruar ministri i jashtëm i vendit. Të dyja vendet nordike kishin nisur një ofertë të përbashkët për t’u anëtarësuar në...

Vetoja e Turqisë, Suedia-Finlandës: Do duhet t’i bashkoheni NATO-s pa ne

para 2 jave - MRT

“Finlanda do duhet që t’i bashkohet NATO-s pa Suedinë.”.... “Finlanda do duhet që t’i bashkohet NATO-s pa Suedinë.” Kështu është shprehur ministri i Jashtëm i vendit të martën. Deklarata e ministrit suedez...

Presidenti turk, Erdogan: Suedia të mos presë mbështetje për aplikimin në NATO

para 2 jave - Kallxo

Suedia nuk duhet të presë që Turqia ta mbështesë aplikimin e saj për anëtarësim në NATO, ka deklaruar presidenti turk Tajip Erdogan të hënën, disa ditë pasi një kopje e Kuranit u dogj në një protestë në...

Finlanda duhet të konsiderojë anëtarësimin në NATO pa Suedinë, thotë shefi i diplomacisë finlandeze

para 2 jave - Telegrafi

Finlanda duhet të konsiderojë anëtarësimin në NATO pa Suedinë. Kështu, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, ka thënë të martën ministri i saj i jashtëm. Deklarata vjen pasi Turqia përjashtoi...

Finlanda: Mund të konsiderojmë anëtarësimin në NATO pa Suedinë

para 2 jave - GazetaBlic

Finlanda duhet të konsiderojë anëtarësimin në aleancën e NATO-s pa Suedinë, ka deklaruar ministri i Jashtëm i vendit. Të dyja vendet nordike kishin nisur një ofertë të përbashkët për t’u anëtarësuar në...

Djegia e Kuranit në Suedi, Erdogan: Mos prisni mbështetje nga ne në NATO

para 2 jave - Ditari.mk

Suedia nuk duhet të presë që Turqia të mbështesë aplikimin për anëtarësim në NATO, tha presidenti turk Reccep Tayyip Erdogan të hënën, disa ditë pasi një kopje e Kuranit u dogj në një protestë në Stokholm....

Erdogan bllokon anëtarësimin e Suedisë në NATO pas djegies së kuranit

para 2 jave - Gazeta Express

Turqia ka bllokuar anëtarësimin e Suedisë në NATO, pas zhvillimeve të cilat Ankaraja zyrtare i ka konsideruar si blasfemike, shkruan BBC. Tensionet mes dyja shteteve vijnë pasi disa protestues në Stokholm...

Erdogan bllokon anëtarësimin e Suedisë në NATO pas djegies së kuranit

para 2 jave - Albeu

Turqia ka bllokuar anëtarësimin e Suedisë në NATO, pas zhvillimeve të cilat Ankaraja zyrtare i ka konsideruar si blasfemike, shkruan BBC. Tensionet mes dyja shteteve vijnë pasi disa protestues në Stokholm...

Erdogani bllokon anëtarësimin e Suedisë në NATO pas djegies së Kuranit

para 2 jave - Zeri

Turqia ka bllokuar anëtarësimin e Suedisë në NATO, pas zhvillimeve të cilat Ankaraja zyrtare i ka konsideruar si blasfemike, shkruan BBC. Tensionet mes dyja shteteve vijnë pasi disa protestues në Stokholm...

Türkiye dënon fuqishëm sulmin ndaj Kuranit në Holandë

para 2 jave - Shenja

Ministria e Jashtme e Türkiye-s dënoi në mënyrën më të fuqishme sulmin që kishte në shënjestër Kuranin në Hagë të Holandës dhe protestoi ndaj incidentit duke thirrur ambasadorin holandez në Ankara, Joep...

Erdogan: Suedia të mos e presë mbështetjen tonë për NATO-n

para 2 jave - Koha.net

Suedia nuk duhet të presë që Turqia ta mbështesë ofertën e saj për anëtarësim në NATO, ka deklaruar presidenti turk Recep Tayipp Erdogan të hënën, disa ditë pasi një kopje e Kuranit u dogj në një protestë...

Finlanda: Të shqyrtohet anëtarësimi në NATO pa Suedinë

para 2 jave - Tetova Sot

Finlanda duhet të shqyrtojë opsionin e anëtarësimit në NATO pa Suedinë, tha sot për herë të parë ministri i Jashtëm finlandez, sipas AFP, pas bllokimit nga ana e Erdogan. Megjithatë, ai tha Finlanda dhe...

Erdogan bllokon anëtarësimin e Suedisë në NATO pas djegies së kuranit

para 2 jave - ABC News

Turqia ka bllokuar anëtarësimin e Suedisë në NATO, pas zhvillimeve të cilat Ankaraja zyrtare i ka konsideruar si blasfemike, shkruan BBC. Tensionet mes dyja shteteve vijnë pasi disa protestues në Stokholm...

Erdogan: Nuk do ta mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 2 jave - Klan

Erdogan: Nuk do ta mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga vendi i tij për anëtarësim në NATO, pas protestave...

Turqia dënon fuqishëm sulmin ndaj Kuranit në Holandë

para 2 jave - Arbresh

Ministria e Jashtme e Türkiye-s dënoi në mënyrën më të fuqishme sulmin që kishte në shënjestër Kuranin në Hagë të Holandës dhe protestoi ndaj incidentit duke thirrur ambasadorin holandez në Ankara, Joep...

Finlanda: Mund të konsiderojmë anëtarësimin në NATO pa Suedinë

para 2 jave - Infokusi

Finlanda duhet të konsiderojë anëtarësimin në aleancën e NATO-s pa Suedinë, ka deklaruar ministri i jashtëm i vendit. Të dyja vendet nordike kishin nisur një ofertë të përbashkët për t’u anëtarësuar në...

E tmerrshme: Griset Kuranin në qendër të Hagës

para 2 jave - Bota Press

Udhëheqësi i lëvizjes holandeze të krahut të djathtë, Evropianët Patriotë kundër Islamizimit të Perëndimit (PEGIDA), Edwin Wagensveld, grisi një kopje të Kuranit në qendër të Hagës. Ky ekstremist holandez...

Griset Kurani në qendër të Hagës

para 2 jave - Arbresh

Udhëheqësi i lëvizjes holandeze të krahut të djathtë, Evropianët Patriotë kundër Islamizimit të Perëndimit (PEGIDA), Edwin Wagensveld, grisi një kopje të Kuranit në qendër të Hagës. Ky ekstremist holandez...

“Respektoni myslimanët”, Erdogan bllokon hyrjen e Suedisë në NATO pas djegies së Kuranit

para 2 jave - Ina

Turqia bllokon anëtarësimin e Suedisë në NATO, pas zhvillimeve të cilat Ankaraja i konsideron si blasfemike. Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

Erdogan ia bën të qartë Suedisë: Mos prisni mbështetje për anëtarësimin në NATO

para 2 jave - Albeu

Suedia nuk duhet të presë që Turqia të mbështesë aspiratën e saj për anëtarësim në NATO, tha presidenti turk Tajip Erdogan të hënën, disa ditë pasi një kopje e Kuranit u dogj në një protestë në Stokholm....

“Respektoni myslimanët”, Erdogan bllokon hyrjen e Suedisë në NATO pas djegies së Kuranit

para 2 jave - InfoShqip

Turqia bllokon anëtarësimin e Suedisë në NATO, pas zhvillimeve të cilat Ankaraja i konsideron si blasfemike. Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

Finlanda mund të aplikojë e vetme për anëtarësimin në NATO

para 2 jave - FaxWeb

Ministri i Jashtëm i Finlandës deklaroi se vendi mund të kërkojë të vazhdojë e vetme aplikimin per anëtarësim në NATO një ditë pasi Turqia u shpreh se nuk do ta mbeshteste kandidimin e Suedisë. Finlanda...

Finlanda: Mund të konsiderojmë anëtarësimin në NATO pa Suedinë

para 2 jave - Fakti Ditor

Finlanda duhet të konsiderojë anëtarësimin në aleancën e NATO-s pa Suedinë, ka deklaruar ministri i jashtëm i vendit. Të dyja vendet nordike kishin nisur një ofertë të përbashkët për t’u anëtarësuar në...

Vetoja e Turqisë, Suedia-Finlandës: Do duhet t’i bashkoheni NATO-s pa ne

para 2 jave - Top24

“Finlanda do duhet që t’i bashkohet NATO-s pa Suedinë.” Kështu është shprehur ministri i Jashtëm i vendit të martën. Deklarata e ministrit suedez vjen pasi Turqia e bëri të qartë se nuk do të ketë një...

Finlanda: Mund të konsiderojmë anëtarësimin në NATO pa Suedinë

para 2 jave - Arbresh

Finlanda duhet të konsiderojë anëtarësimin në aleancën e NATO-s pa Suedinë, ka deklaruar ministri i jashtëm i vendit. Të dyja vendet nordike kishin nisur një ofertë të përbashkët për t’u anëtarësuar në...

Ministri i Jashtëm: Finlanda duhet të konsiderojë anëtarësimin në NATO pa Suedinë

para 2 jave - Lapsi

Ministri i Jashtëm finlandez, Pekka Haavisto, ka deklaruar se Finlanda duhet të konsiderojë anëtarësimin në NATO pa Suedinë. Deklarata vjen pasi Turqia përjashtoi mundësinë e dhënies së dritës jeshile...

Finlanda duhet të konsiderojë anëtarësimin në NATO pa Suedinë, thotë shefi i diplomacisë finlandeze

para 2 jave - Lajm

Finlanda duhet të konsiderojë anëtarësimin në NATO pa Suedinë. Kështu, siç shkruajnë mediat e huaja, ka thënë të martën ministri i saj i jashtëm. Deklarata vjen pasi Turqia përjashtoi mundësinë e dhënies...

Djegia e Kuranit në Suedi, Erdogan: Mos prisni mbështetje nga ne në NATO

para 2 jave - ATV Live

Suedia nuk duhet të presë që Turqia të mbështesë aplikimin për anëtarësim në NATO, tha presidenti turk Reccep Tayyip Erdogan të hënën, disa ditë pasi një kopje e Kuranit u dogj në një protestë në Stokholm....

Djegia e Kuranit në Suedi, Erdogan: Mos prisni mbështetje nga ne në NATO

para 2 jave - Ekonomia Online

Suedia nuk duhet të presë që Turqia të mbështesë aplikimin për anëtarësim në NATO, tha presidenti turk Reccep Tayyip Erdogan të hënën, disa ditë pasi një kopje e Kuranit u dogj në një protestë në Stokholm....

Erdogani: Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga ne për NATO-n

para 2 jave - Arbresh

Suedia nuk duhet të presë që Turqia ta mbështesë aplikimin e saj për anëtarësim në NATO, ka deklaruar presidenti turk Recep Tayipp Erdogan të hënën, disa ditë pasi një kopje e Kuranit u dogj në një protestë...

Turqia nuk do të mbështesë kërkesën e Suedisë për anëtarësim në NATO, pas djegies publike të një kopjeje të Kuranit, në Stokholm

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Kryetari i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se nuk do të mbështesë kërkesën e Suedisë për anëtarësim në NATO, pasi ky shtet i krishterë ka lejuar një proteste në Stokholm të shtunën që përfshinte...

Politikani holandez i ekstremit të djathtë grisi faqet e Kuranit

para 2 jave - Portalb

Një politikan holandez i ekstremit të djathtë dhe lider i grupit islamofobik “Pegida”, Edwin Wagensveld, ka grisur faqe nga Kurani në Hagë të Holandës, transmeton Anadolu Agency (AA). Në llogarinë e tij...

“Respektoni myslimanët”, Erdogan bllokon hyrjen e Suedisë në NATO pas djegies së Kuranit

para 2 jave - Shqipmedia

Turqia bllokon anëtarësimin e Suedisë në NATO, pas zhvillimeve të cilat Ankaraja i konsideron si blasfemike. Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

Erdogan: Nuk do ta mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 2 jave - Ditari.mk

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga vendi i tij për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm. “Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

“Dogjën Kuranin”, Erdogan i mbyll derën Suedisë: S’ka NATO për ju

para 2 jave - Gazeta Express

Suedia do ta ketë rrugën e gjatë drejt NATO-s. Turqia bllokon anëtarësimin e vendit, pas zhvillimeve të cilat Ankaraja zyrtare po i konsideron si blasfemike. Tensionet mes dyja shteteve vijnë pasi disa...

TURQI – Erdogan: Suedia të mos besojë në mbështetjen tonë për anëtarësimin në NATO pas djegies së Kuranit

para 2 jave - Shqipmedia

STAMBOLL, 23 janar /ATSH-DPA/-Suedia të mos besojë në mbështetjen e Turqisë për anëtarësimin në NATO, pasi një politikan ekstremist i krahut të djathtë dogji një kopje të Kuranit në Stokholm, tha sot presidenti...

Erdogan: Nuk do të mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO, nuk respektojnë myslimanët dhe Turqinë

para 2 jave - Reporteri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se nuk do të mbështesë kërkesën e Suedisë për anëtarësim në NATO, pas një proteste në Stokholm të shtunën që përfshinte...

“Respektoni Turqinë dhe myslimanët”, Erdogan bllokon Suedinë pas djegies së Kuranit: S’ka NATO për ju

para 2 jave - Gazeta Tema

Turqia bllokon anëtarësimin e Suedisë në NATO, pas zhvillimeve të cilat Ankaraja zyrtare po i konsideron si blasfemike. Tensionet mes dyja shteteve vijnë pasi disa protestues në Stokholm dogjën një kopje...

Erdogan: Nuk do ta mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 2 jave - TV21

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga vendi i tij për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm. “Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

Erdogan: Nuk do të mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO, nuk respektojnë myslimanët dhe Turqinë

para 2 jave - Telegrafi

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se nuk do të mbështesë kërkesën e Suedisë për anëtarësim në NATO, pas një proteste në Stokholm të shtunën që përfshinte djegien e një kopje të Kuranit. Protesta...

Erdogan: Nuk do ta mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 2 jave - Top Channel

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga vendi i tij për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm. “Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

“Nuk do të mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO”, Erdogan i vendosur pas protestave në Stokholm

para 2 jave - Indeks online

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se nuk do të mbështesë ofertën e Suedisë për anëtarësim në NATO. Deklarata e tij vjen pas një proteste në Stokholm në fundjavë ku u dogj edhe një kopje...

Erdogan: Nuk do ta mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 2 jave - Zeri

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga vendi i tij për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm. "Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

Djegia e Kuranit në Suedi, Erdogan: Nuk do të merrrni asnjë mbështetje për anëtarësim në NATO

para 2 jave - Lajmi.net

Protestat në kryeqytetin suedez, dy ditë më parë, kanë rritur tensionet me Turqinë. Në një kohë kur vendi nordik ka nevojë për mbështetjen e Ankarasë për të hyrë në aleancën ushtarake, presidenti i Turqisë,...

Erdogan: Nuk do të mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO, nuk respektojnë myslimanët dhe Turqinë

para 2 jave - Aktuale

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se nuk do të mbështesë kërkesën e Suedisë për anëtarësim në NATO, pas një proteste në Stokholm të shtunën që përfshinte djegien e një kopje të Kuranit. Marketing...

Erdogan: Nuk do ta mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 2 jave - Portalb

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga vendi i tij për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm, raporton REL . “Suedia nuk duhet...

Erdogan: Nuk do ta mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 2 jave - Kallxo

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga vendi i tij për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm. “Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

Erdogan: Nuk do ta mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 2 jave - GazetaBlic

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga vendi i tij për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm. “Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

Erdogan: Nuk do ta mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 2 jave - RTK

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga vendi i tij për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm. "Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

ERDOGAN: NUK DO TA MBËSHTESIM ANËTARËSIMIN E SUEDISË NË NATO

para 2 jave - KDPolitik

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga vendi i tij për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm. “Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

Erdogan: Nuk do ta mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 2 jave - Bota Sot

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga vendi i tij për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm. "Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

Erdogan: Nuk do ta mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 2 jave - Evropa e Lirë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga vendi i tij për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm. "Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

“Blasfemi para ambasadës tonë”, Erdogan “vulos” qëndimin e tij për Suedinë pas protestave ku u dogj një kopje e Kuranit: Nuk ka anëtarësim në NATO!

para 2 jave - Panorama

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se nuk do të mbështesë kërkesën e Suedisë për anëtarësim në NATO. Deklarata e tij vjen pas protestës së mbajtur në Stokholm në fundjavë, ku u dogj edhe...

Erdogan i vendos veton Suedisë: Nuk ka anëtarësim në NATO

para 2 jave - ABC News

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se nuk do të mbështesë aplikimin e Suedisë për anëtarësim në NATO pas një proteste në Stokholm në fundjavë që përfshinte djegien e një kopje të Kuranit....

Erdogan: Nuk do ta mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 2 jave - Vizion Plus

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga vendi i tij për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm. “Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

“Blasfemi para ambasadës tonë”, Erdogan i vendos veton Suedisë: Nuk ka anëtarësim në NATO

para 2 jave - Albeu

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se nuk do të mbështesë aplikimin e Suedisë për anëtarësim në NATO pas një proteste në Stokholm në fundjavë që përfshinte djegien e një kopje të Kuranit....

Djegia e Kuranit në Suedi, Erdogan: Nuk do të merrrni asnjë mbështetje për anëtarësim në NATO

para 2 jave - KosovaPress

Protestat në kryeqytetin suedez, dy ditë më parë, kanë rritur tensionet me Turqinë. Në një kohë kur vendi nordik ka nevojë për mbështetjen e Ankarasë për të hyrë në aleancën ushtarake, Presidenti i Turqisë,...

Erdogan: Nuk do ta mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 2 jave - Tetova Sot

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga vendi i tij për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm. “Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

“Respektoni myslimanët”, Erdogan bllokon Suedinë pas djegies së Kuranit: S’ka NATO për ju

para 2 jave - Java News

Turqia bllokon anëtarësimin e Suedisë në NATO, pas zhvillimeve të cilat Ankaraja zyrtare po i konsideron si blasfemike. Tensionet mes dyja shteteve vijnë pasi disa protestues në Stokholm dogjën një kopje...

Presidenti turk Erdogan deklaron se nuk e mbështet anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 2 jave - FaxWeb

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga vendi i tij për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm. “Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

Erdogani: Nuk do ta mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 2 jave - Epoka e Re

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga vendi i tij për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm. “Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

Erdogan: Nuk do ta mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 2 jave - Infokusi

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga vendi i tij për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm. “Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

Erdogan: Nuk do ta mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 2 jave - Bild

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga vendi i tij për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm. “Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

Ministri i Jashtëm: Ligji i Suedisë e lejon djegien e librave të shenjtë

para 2 jave - Portalb

Ministri i Jashtëm i Suedisë, Tobias Billström, argumentoi se legjislacioni i Suedisë i lejon provokimet si djegia e librave të shenjtë, transmeton Anadolu Agency (AA). Billström iu përgjigj pyetjeve të...

“Nuk do të mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO”, Erdogan i vendosur pas protestave në Stokholm

para 2 jave - Fakti Ditor

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se nuk do të mbështesë ofertën e Suedisë për anëtarësim në NATO. Deklarata e tij vjen pas një proteste në Stokholm në fundjavë ku u dogj edhe një kopje...

Erdoğan dënon djegien e Kuranit: Asnjë individ nuk e ka lirinë të ofendojë besimin e muslimanëve apo feve të tjera

para 2 jave - Shenja

Presidenti i Türkiyes, Recep Tayyip Erdoğan, ka dënuar djegien e Kuranit në Suedi, duke theksuar se “asnjë individ nuk e ka lirinë të ofendojë besimin e muslimanëve apo feve të tjera”, raporton Anadolu...

Erdogan: Nuk do të mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO, nuk respektojnë myslimanët dhe Turqinë

para 2 jave - Populli

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se nuk do të mbështesë kërkesën e Suedisë për anëtarësim në NATO, pas një proteste në Stokholm të shtunën që përfshinte djegien e një kopje të Kuranit. Protesta...

Erdogan: Nuk do të mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO, nuk respektojnë myslimanët dhe Turqinë

para 2 jave - Top24

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se nuk do të mbështesë kërkesën e Suedisë për anëtarësim në NATO, pas një proteste në Stokholm të shtunën që përfshinte djegien e një kopje të Kuranit. Protesta...

“Respektoni Turqinë dhe myslimanët”, Erdogan bllokon Suedinë pas djegies së Kuranit: S’ka NATO për ju

para 2 jave - Arbresh

Turqia bllokon anëtarësimin e Suedisë në NATO, pas zhvillimeve të cilat Ankaraja zyrtare po i konsideron si blasfemike. Tensionet mes dyja shteteve vijnë pasi disa protestues në Stokholm dogjën një kopje...

Erdogan: Nuk do ta mbështesim anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 2 jave - Lajm

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se Suedia nuk duhet të presë mbështetje nga vendi i tij për anëtarësim në NATO, pas protestave të fundjavës në Stokholm. “Suedia nuk duhet të presë mbështetje...

Gjermania dënon djegien e Kuranit në Suedi

para 2 jave - Shenja

Gjermania dënoi liderin e Partisë së ekstremit të djathtë “Stram Kurs” (Linja e Rreptë) në Suedi për djegien e Kuranit të Shenjtë para Ambasadës së Türkiye-s në Stokholm, transmeton Anadolu Agency (AA)....

Gjermania dënon djegien e Kuranit në Suedi

para 2 jave - Shenja

Gjermania dënoi liderin e Partisë së ekstremit të djathtë “Stram Kurs” (Linja e Rreptë) në Suedi për djegien e Kuranit të Shenjtë para Ambasadës së Türkiye-s në Stokholm, transmeton Anadolu Agency (AA)....

Kush është Rasmus Paludan i ekstremit të djathtë, i cili dogji Kuranin pranë Ambasadës Turke në Stokholm?

para 2 jave - Ditari.mk

Rasmus Paludan, lideri i partisë daneze të ekstremit të djathtë Stram Kurs, dogji një kopje të Kur’anit përpara ambasadës turke në Stokholm të shtunën. Teksa po digjte Librin e Shenjtë, ai u rrethua nga...

Kush është Rasmus Paludan i ekstremit të djathtë, i cili dogji Kuranin pranë Ambasadës Turke në Stokholm?

para 2 jave - Revista Kosovarja

Rasmus Paludan, lideri i partisë daneze të ekstremit të djathtë Stram Kurs, dogji një kopje të Kur’anit përpara ambasadës turke në Stokholm të shtunën. Teksa po digjte Librin e Shenjtë, ai u rrethua nga...

Kush është Rasmus Paludan i ekstremit të djathtë, i cili dogji Kuranin pranë Ambasadës Turke në Stokholm?

para 2 jave - Gazeta Express

Rasmus Paludan, lideri i partisë daneze të ekstremit të djathtë Stram Kurs, dogji një kopje të Kur’anit përpara ambasadës turke në Stokholm të shtunën. Teksa po digjte Librin e Shenjtë, ai u rrethua nga...

Kush është Rasmus Paludan i ekstremit të djathtë, i cili dogji Kuranin pranë Ambasadës Turke në Stokholm?

para 2 jave - Lapsi

Rasmus Paludan, lideri i partisë daneze të ekstremit të djathtë Stram Kurs, dogji një kopje të Kur’anit përpara ambasadës turke në Stokholm të shtunën. Teksa po digjte Librin e Shenjtë, ai u rrethua nga...

Protesta në Stokholm, digjet Kurani

para 2 jave - Indeks online

Protestat e mbajtura të shtunën në Stokholm kundër kërkesës së Suedisë për t’u anëtarësuar në NATO, që përfshinë dhe djegien e një kopje të Kuranit, rritën ndjeshëm tensionet me Turqinë, në një kohë kur...

PROTESTA KUNDËR TURQISË NË SUEDI NXIT TENSIONE TË REJA

para 2 jave - KDPolitik

Turqia të shtunën anuloi vizitën e ministrit të Mbrojtjes të Suedisë për shkak të një proteste të planifikuar nga ekstremistët e krahut të djathtë në Stokholm, duke nxitur krizë të re lidhur me bisedimet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK