Bajrami: Kurti pati premtuar taksë progresive, por po i braktis qytetarët

para 2 jave - Koha.net

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka thënë se kryeministri Albin Kurti pati premtuar që sa po të vijë në pushtet do ta zbatojë taksën progresive për t’i tatuar ata me të ardhura...

Sveçla: Vlerësimet e mëparshme të pronave nuk janë bërë me çmimin e tregut

para 2 jave - Bota Sot

Ngritja e çmimeve të tatimit në pronë ka qenë temë diskutimi në emisionin e sotëm “RTK Prime”, me përfaqësues të partive politike që janë pjesë e Asamblesë së Komunës së Prishtinës. Më herët gjatë ditës...

Publikohet dokumenti: Ministria e Financave bëri vlerësimin e pronave

para 2 jave - Fakte

Është bërë publik dokumenti zyrtar lidhur me atë se e kujt është përgjegjësia e vlerësimit të pronave, që ka çuar në rritjen e tatimit në pronë. Qytetarët e Kosovës janë alarmuar gjatë së martës për dyfishimin...

Publikohet dokumenti: Ministria e Financave bëri vlerësimin e pronave

para 2 jave - Zhurnal

Është bërë publik dokumenti zyrtar lidhur me atë se e kujt është përgjegjësia e vlerësimit të pronave, që ka çuar në rritjen e tatimit në pronë. Qytetarët e Kosovës janë alarmuar gjatë së martës për dyfishimin...

Publikohet dokumenti: Ministria e Financave bëri vlerësimin e pronave

para 2 jave - Medial

Është bërë publik dokumenti zyrtar lidhur me atë se e kujt është përgjegjësia e vlerësimit të pronave, që ka çuar në rritjen e tatimit në pronë. Qytetarët e Kosovës janë alarmuar gjatë së martës për dyfishimin...

Mustafa: E pajustifikueshme rritja e tatimit në pronë

para 2 jave - Koha.net

20:40 Demaku: Qytetarëve po u tatohet inflacioni te prona Dafina Demaku, kryeredaktore në “Periskopi”, ka thënë se qytetarëve është duke iu tatuar inflacioni te prona. Demaku në “Konfront” të KTV-së, ka...

Sveçla: Vlerësimet e mëparshme të pronave nuk janë bërë me çmimin e tregut

para 2 jave - RTK

Ngritja e çmimeve të tatimit në pronë ka qenë temë diskutimi në emisionin e sotëm “RTK Prime”, me përfaqësues të partive politike që janë pjesë e Asamblesë së Komunës së Prishtinës. Më herët gjatë ditës...

Ish-drejtori i Urbanizmit në Prishtinë: Komunat nuk guxojnë të ndërhyjnë në vlerësimin e pronave, por mund ta zbusin normën tatimore

para 2 jave - Telegrafi

Ish-drejtori i Urbanizmit në Komunën e Prishtinës, Ardian Olluri është përfshirë në debatin për rritjen e tatimeve për objektet e banimit në Prishtinë. Ai ka propozuar që komunat të bëjnë ndërhyrje në...

Pozhari fajëson komunat për rritjen e tatimit në pronë: Bëjnë presion ngaqë është në interesin e tyre

para 2 jave - Bota Sot

Analisti Xhevdet Pozhari i ka dal në mbrojtje Qeverisë së Kosovës dhe Ministrit të Financave, Hekuran Murati pas rritjes së tatimi në pronë. Pozhari ka treguar se në një kohë për të regjistruar veturën...

Tatimi në pronë përplas pushtetin me opozitën

para 2 jave - Koha.net

Ishte ftuar për të diskutuar për një raport të auditimit, porse ministri i Financave, Hekuran Murati, u përball të martën me kritikat e deputetëve të opozitës në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave,...

Vlerësimi i pronave nga Ministria e Financave e rriti deri në dyfish tatimin

para 2 jave - Koha.net

Rivlerësimi i pronave i kryer vitin e kaluar nga Ministria e Financave ndikoi që tatimi në pronë të rritet deri në 100 për qind, varësisht nga zona. Ky proces, që bëhet çdo 3 apo 5 vjet, nxiti reagime...

Abazaj: Çmimet e tatimit në pronë janë rritur edhe mbi 100% (VIDEO)

para 2 jave - Klan Kosova

Për rritjen e çmimeve të tatimit në pronë, e cila shkaktoi reagime të shumta si nga figurat politike e publike, e po ashtu edhe nga qytetarët, ka folur edhe Jeton Abazaj, drejtor i Kolegjiumit të Drejtorëve...

Krasniqi: Tatimi në pronë është përgjegjësi e komunave

para 2 jave - Koha.net

Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka thënë se tatimi në pronë është përgjegjësi e komunave. Në një intervistë në emisionin “60 Minuta” të KTV-së Krasniqi ka thënë se Ministria...

Ministria e Financave ka edhe këtë arsyetim për rritjen e tatimit në pronë: Janë bërë anketa me qytetarë

para 2 jave - Insajderi.org

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve, e udhëhequr nga Hekuran Murati ka bërë rivlerësim të pronave, fatura e të cilave shokoi opinionin vendor. Tashmë tatimi në pronë është bërë debati më i ri...

Gërxhaliu: Ngritja prej 100% e tatimit në pronë, e papërballueshme për qytetarët

para 2 jave - Bota Sot

Gjatë ditës së sotme, ka pasur disa ankesa të qytetarëve se është dashur të paguajnë më shtrenjtë për tatimin në pronë. Ministria e Financave ka dalë me një sqarim duke thënë se në vitin tatimor 2023 nuk...

Rama: Komuna s’ka pasur ndikim në rritjen e faturave të tatimit në pronë

para 2 jave - Koha.net

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka thënë se Komuna e drejtuar prej tij e ka caktuar përqindjen më të ulët të mundshme të tatimit në pronë dhe, rrjedhimisht, siç thotë ai, nuk ka pasur ndikim në rritjen...

Rama fajëson Ministrinë e Financave për ngritjen e tatimit në pronë

para 2 jave - Reporteri

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, është deklaruar pas raportimit për ngritjen e çmimeve për tatimin në pronë. Përmes një postimi në Facebook,...

Haradinaj reagon për rritjen e tatimit në pronë

para 2 jave - RTK

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar pas lajmit për ngritjen e çmimit të tatimit në pronë. Përmes një reagimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se jetesa e qytetarëve...

Haradinaj për rritjen e tatimit në pronë: Qeveria po e gënjen popullin

para 2 jave - Lajm

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria po gënjen popullin pasi po merr vendime që janë në kundërshtim me premtimet që ka dhënë, pas rritjes së çmimit të tatimit...

Publikohet dokumenti: Ministria e Financave bëri vlerësimin e pronave

para 2 jave - Argument

Është bërë publik dokumenti zyrtar lidhur me atë se e kujt është përgjegjësia e vlerësimit të pronave, që ka çuar në rritjen e tatimit në pronë. Qytetarët e Kosovës janë alarmuar gjatë së martës për dyfishimin...

Publikohet dokumenti: Ministria e Financave bëri vlerësimin e pronave

para 2 jave - InFokus

Është bërë publik dokumenti zyrtar lidhur me atë se e kujt është përgjegjësia e vlerësimit të pronave, që ka çuar në rritjen e tatimit në pronë. Qytetarët e Kosovës janë alarmuar gjatë së martës për dyfishimin...

Haradinaj për rritjen e tatimit në pronë: Qeveria po e gënjen popullin

para 2 jave - Koha.net

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria po gënjen popullin pasi po merr vendime që janë në kundërshtim me premtimet që ka dhënë, pas rritjes së çmimit të tatimit...

Rritja e çmimit të tatimit, Haradinaj: Me dhunë e përmes ligjit, financat e qytetarëve po barten nga xhepi i tyre në arkën e shtetit

para 2 jave - Reporteri

Kreu i AAK'së, Ramush Haradinaj Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar pas lajmit për ngritjen e çmimit të tatimit në pronë duke e cilësuar si goditje ndaj financave...

Ja dokumenti që tregon se Ministria e Financave e rriti tatimin në pronë

para 2 jave - Epoka e Re

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka bërë vlerësimin e pronave, duke rritur kështu tatimin në pronë, e duke sjell pakënaqësi te qytetarët. Gjithashtu sot pati debate të shumta se përgjegjëse...

Haradinaj për rritjen e tatimit në pronë: Qeveria po e gënjen popullin

para 2 jave - Alsat-M

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria po gënjen popullin pasi po merr vendime që janë në kundërshtim me premtimet që ka dhënë, pas rritjes së çmimit të tatimit...

Rama e bën përgjegjëse MF-në: Prishtina ka caktuar përqindjen më të ulët të mundshme të tatimit në pronë

para 2 jave - Telegrafi

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me ngritjen e tarifave të tatimit në pronë dhe ka mohuar se Komuna e Prishtinës ka caktuar tarifa të larta të tatimit....

Qytetarët i ankohen, Rama thotë se Qeveria e ka fajin për shtrenjtimin e tatimit në pronë

para 2 jave - Gazeta Express

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama tha se ka marrë shqetësime nga qytetarët në lidhje me ngritjen e çmimeve të tatimit në pronë. Ai thotë se Ministria e Financave është autoriteti kompetent, ndërsa Komuna...

Asociacioni i Komunave thotë se norma tatimore është ngritur nga MF-ja, bazuar në çmimet e tregut

para 2 jave - Klan Kosova

Asociacioni i Komunave të Kosovës, ka dalur me një sqarim në të cilin mohon se norma tatimore është ngritur nga komunat. Nga ky asociacion, thonë se norma tatimore është ngritur pas rivlerësimit të pronave...

Asociacioni i Komunave thotë se norma tatimore është ngritur nga MF-ja, bazuar në çmimet e tregut

para 2 jave - Indeks online

Asociacioni i Komunave të Kosovës, ka dalur me një sqarim në të cilin mohon se norma tatimore është ngritur nga komunat. Nga ky asociacion, thonë se norma tatimore është ngritur pas rivlerësimit të pronave...

Rama hedh fajin tek Ministria për rritjen e tatimit në pronë

para 2 jave - Zeri

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka reaguar pas shumë ankesave të qytetarëve për rritje të tatimit në pronë. Rama ka sqaruar se bazuar në dispozitat e Ligjit në fuqi për Tatimin në Pronën e Paluajtshme...

Asociacioni i Komunave thotë se norma tatimore është ngritur nga MF-ja, bazuar në çmimet e tregut

para 2 jave - Zeri

Asociacioni i Komunave të Kosovës, ka dalur me një sqarim në të cilin mohon se norma tatimore është ngritur nga komunat. Nga ky asociacion, thonë se norma tatimore është ngritur pas rivlerësimit të pronave...

Haradinaj: Me dhunë e përmes ligjit, financat e qytetarëve po barten në arkën e shtetit

para 2 jave - Telegrafi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka reaguar lidhur me ngritjen e çmimit të tatimit në pronë. Haradinaj këtë e ka cilësuar si goditje ndaj financave të qytetarëve, ndërsa...

Haradinaj reagon për rritjen e tatimit: Me dhunë e përmes ligjit po goditen financat e qytetarëve

para 2 jave - Gazeta Express

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar pas lajmit për ngritjen e çmimit të tatimit në pronë duke e cilësuar si goditje ndaj financave të qytetarëve. Përmes një...

Pagat po ua mban fshehtë, ua mohoi Trustin, tash Kurti godet qytetarët edhe me tatimin në pronë

para 2 jave - Gazeta Express

Kryeministri Albin Kurti po vazhdon t’u dhurojë befasi qytetarëve. Javën që shkoi, partia e tij kundërshtoi tërheqjen e një përqindje të parave nga Trusti, që u inicua për të zbutur krizën e shkaktuar...

Asociacioni i Komunave thotë se norma tatimore është ngritur nga MF-ja, bazuar në çmimet e tregut

para 2 jave - Bota Sot

Asociacioni i Komunave të Kosovës, ka dalur me një sqarim në të cilin mohon se norma tatimore është ngritur nga komunat. Nga ky asociacion, thonë se norma tatimore është ngritur pas rivlerësimit të pronave...

Rama: Kryeqyteti nuk ka pasur ndikim në rritjen e faturave të tatimit në pronë, rritja ka ardhë nga Ministria e Financave

para 2 jave - Indeks online

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka reaguar ndaj ngritjes së çmimeve të tatimit në pronë. Rama përmes një shkrimi në “Facebook” thotë se, Kryeqyteti e ka caktuar përqindjen më të ulët të mundshme të...

Rama fajëson Ministrinë e Financave për ngritjen e tatimit në pronë

para 2 jave - OraInfo

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, është deklaruar pas raportimit për ngritjen e çmimeve për tatimin në pronë . Përmes një postimi në Facebook, Rama ka deklaruar se ka pranuar shqetësime...

Tahiri: Rritja e tatimit për pronat është sulm ndaj qytetarëve

para 2 jave - Reporteri

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, e ka konsideruar sulm ndaj qytetarëve rritjen e tatimit në pronë. Ai tha se efektet zinxhir që i prodhon kriza socio-ekonomike nuk mund të shërbejnë...

Rama fajëson Ministrinë e Financave: Kryeqyteti s’ka pasur ndikim në rritjen e faturave të tatimit në pronë

para 2 jave - GazetaBlic

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka reaguar ndaj ngritjes së çmimeve të tatimit në pronë, raporton GazetaBlic. Rama përmes një shkrimi në “Facebook” thotë se, Kryeqyteti e ka caktuar përqindjen më...

Publikohet dokumenti: Ministria e Financave bëri vlerësimin e pronave

para 2 jave - Gazeta Metro

Është bërë publik dokumenti zyrtar lidhur me atë se e kujt është përgjegjësia e vlerësimit të pronave, që ka çuar në rritjen e tatimit në pronë. Qytetarët e Kosovës janë alarmuar gjatë së martës për dyfishimin...

Haradinaj fajëson Qeverinë Kurti për rritjen e tatimit të pronës: Durimi ka kufi, mjaft!

para 2 jave - Bota Sot

Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-së, ka komentuar rritjen e tatimit në pronë, gjë e cila ka ngjallur shumë reagime, përfshirë të partive politike e qytetarëve. Haradinaj e ka fajësuar Ministrinë e Financave...

Haradinaj: Me dhunë e përmes ligjit, financat e qytetarëve po barten nga xhepi i tyre në arkën e shtetit të cilat nuk kthehen më tek qytetarët

para 2 jave - Indeks online

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar pas lajmit për ngritjen e çmimit të tatimit në pronë duke e cilësuar si goditje ndaj financave të qytetarëve. Përmes një...

MFPT: Shkallën e tatimit e përcaktojnë vetë komunat

para 2 jave - RTK

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve përmes një komunikate ka njoftuar qytetarët se tatimi në pronë është tatim i cili mblidhet nga komunat dhe përbën njërin nga burimet kryesore të të hyrave vetanake...

Abazaj: Çmimet e tatimit në pronë janë rritur edhe mbi 100%

para 2 jave - Infokusi

Për rritjen e çmimeve të tatimit në pronë, e cila shkaktoi reagime të shumta si nga figurat politike e publike, e po ashtu edhe nga qytetarët, ka folur edhe Jeton Abazaj, drejtor i Kolegjiumit të Drejtorëve...

Publikohet dokumenti zyrtar: Ministria e Financave bëri vlerësimin e pronave

para 2 jave - Gazeta Metro

Është bërë publik dokumenti zyrtar lidhur me atë se e kujt është përgjegjësia e vlerësimit të pronave, që ka çuar në rritjen e tatimit në pronë. Qytetarët e Kosovës janë alarmuar gjatë së martës për dyfishimin...

Haradinaj: Me dhunë e përmes ligjit, financat e qytetarëve po barten nga xhepi i tyre në arkën e shtetit të cilat nuk kthehen më tek qytetarët

para 2 jave - GazetaBlic

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar pas lajmit për ngritjen e çmimit të tatimit në pronë duke e cilësuar si goditje ndaj financave të qytetarëve. Përmes një...

Ministria thotë se shkalla e tatimit në pronë caktohet nga komunat, AKK-ja e bënë fajtore MF-në – opozita kërkon anulimin e vendimit

para 2 jave - Telegrafi

Vendimi për ngritjen e çmimit të tatimit në pronë, ka sjell përplasje dhe paqartësi ndërmjet Ministrisë së Financave (MF), Asociacionit të Komunave të Kosovë (AKK) dhe opozitës. Dhjetëra qytetarë nga gjithë...

Pse u rrit tatimi në pronë, Ministria e Komunat hedhin fajin tek njëra-tjetra

para 2 jave - Reporteri

Asociacioni i Komunave të Kosovës ka thënë se rritja e çmimit të faturës për tatimin në pronë s’ka ardhur nga komunat. Ky reagim vjen pak pasi Ministria e Financave doli me një sqarim duke thënë se shkallën...

LDK: Qeveria urgjentisht të rishikojë të gjitha mundësitë ligjore për të mos e lejuar rritjen e tatimit në pronë

para 2 jave - Reporteri

Selia e Lidhjes Demokratike të Kosovës Lidhja Demokratike e Kosovës ka deklaruar se për shkak të rritjes së barrës tatimore qytetarët janë duke pranuar fatura të dyfishuara. Në njoftimin e lëshuar për...

Gërxhaliu: Ngritja prej 100% e tatimit në pronë, e papërballueshme për qytetarët

para 2 jave - Infokusi

Gjatë ditës së sotme, ka pasur disa ankesa të qytetarëve se është dashur të paguajnë më shtrenjtë për tatimin në pronë. Ministria e Financave ka dalë me një sqarim duke thënë se në vitin tatimor 2023 nuk...

Ish-drejtori i Urbanizmit në Prishtinë: Komunat nuk guxojnë të ndërhyjnë në vlerësimin e pronave

para 2 jave - Epoka e Re

Ish-drejtori i Urbanizmit në Komunën e Prishtinës, Ardian Olluri është përfshirë në debatin për rritjen e tatimeve për objektet e banimit në Prishtinë. Ai ka propozuar që komunat të bëjnë ndërhyrje në...

Tahiri: Rritja e tatimit në pronë është sulm ndaj qytetarëve

para 2 jave - Telegrafi

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, e ka cilësuar si sulm ndaj qytetarëve rritjen e tatimit në pronë. Në një postim në Facebook, Tahiri ka thënë se efektet zinxhir...

Besnik Tahiri: Rritja e tatimit për pronat është sulm ndaj qytetarëve

para 2 jave - Gazeta Express

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, e ka konsideruar sulm ndaj qytetarëve rritjen e tatimit në pronë. Ai tha se efektet zinxhir që i prodhon kriza socio-ekonomike nuk mund të shërbejnë...

Murati braktis komisionin pas përplasjeve për rritjen e tatimit: Në të kaluarën s’ka pasur vlerësime të pronave

para 2 jave - Bota Sot

Ministri i Financave, Hekuran Murati, sot lëshoi mbledhjen e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave, pasi që në këtë komision paraprakisht u përplas me opozitën në lidhje me rritjen e çmimit të tatimit...

Komuna e Prishtinës: Për rritjen e çmimit të tatimit, kompetente është MF

para 2 jave - RTK

Komuna e Prishtinës, ka reaguar lidhur me ngritjen e çmimeve të tatimit në pronë. Në reagimin e Komunës thuhet se autoriteti kompetent për zbatimin e procedurës së vlerësimit është Ministria e Financave....

Qytetarët alarmohen për tatimin në pronë: Komunat e Ministria fajësojnë njëra-tjetrën

para 2 jave - Koha.net

Ministria e Financave dhe komunat në vend kanë fajësuar njëra-tjetrën për ngritje të vlerës së tatimit në pronë. Përderisa Komunat kanë thënë se fajtore për shtrenjtim të tatimit në pronë është rivlerësimi...

Tatimi në pronë përplas pushtetin me opozitën

para 2 jave - Top24

Ishte ftuar për të diskutuar për një raport të auditimit, porse ministri i Financave, Hekuran Murati, u përball të martën me kritikat e deputetëve të opozitës në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave,...

Hipokrizia e Kurtit – Premtoi konfiskimin e pasurise së oligarkëve, rivlerëson pronat e popullit

para 2 jave - Insajderi.org

“Klasa e varfër dhe klasa e mesme financojnë pjesën më të madhe të buxhetit të Kosovës”. Autorët e pohimit të mësipërm janë Lëvizja Vetëvendosje, të cilët, para afro dy vitesh fituan mbi 50 për qind të...

Abazaj: Çmimet e tatimit në pronë janë rritur edhe mbi 100%

para 2 jave - Epoka e Re

Për rritjen e çmimeve të tatimit në pronë, e cila shkaktoi reagime të shumta si nga figurat politike e publike, e po ashtu edhe nga qytetarët, ka folur edhe Jeton Abazaj, drejtor i Kolegjiumit të Drejtorëve...

Thaçi: Në rastin konkret fajtore dhe përgjegjëse për fryrjen e faturave të Tatimit në Pronë është Ministria e Financave

para 2 jave - Epoka e Re

Ekonomisti Faton Thaci, me anë të një shkrimi në “Facebook”, e ka elaburuar rritjen e tatimit të pronës. Ai ka thënë se për këtë fajtore dhe përgjegjës është Ministrinë e Financave. Thaçi po ashtu me anë...

Gërxhaliu: Ngritja e tatimit në pronë, e papërballueshme për qytetarët

para 2 jave - Epoka e Re

Gjatë ditës së sotme, ka pasur disa ankesa të qytetarëve se është dashur të paguajnë më shtrenjtë për tatimin në pronë. Ministria e Financave ka dalë me një sqarim duke thënë se në vitin tatimor 2023 nuk...

LDK-ja kërkon pezullimin e vendimit për ngritjen e çmimit të tatimit në pronë: Qytetarët po ngarkohen në kohën e krizës ekonomike

para 2 jave - Telegrafi

Lidhje Demokratike e Kosovës (LDK) me anë të një reagimi ka kërkuar që Ministria e Financave të pezullojë vendimin për ngritjen e çmimit të tatimit në pronë. Sipas LDK-së, kjo rritje e çmimeve është barrë...

LDK: Qeveria urgjentisht ta pezullojë vendimin për dyfishim të çmimit të tatimit në pronë

para 2 jave - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës ta pezullojë vendimin për rritjen e çmimit të tatimeve, i cili erdhi si pasojë e rritjes së vlerësimit të pronave. LDK thotë se ky është një...

LDK: Qeveria e paaftë e ka filluar vitin e ri edhe me një rritje të ngarkesës tatimore

para 2 jave - Klan Kosova

Lidhja Demokratike e Kosovës ka deklaruar se për shkak të rritjes së barrës tatimore qytetarët janë duke pranuar fatura të dyfishuara. Në njoftimin e lëshuar për media ky subjekt politik thotë se kjo është...

Tahiri i AAK-së: Rritja e tatimit për pronat është sulm ndaj qytetarëve

para 2 jave - Bota Sot

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, e ka konsideruar sulm ndaj qytetarëve rritjen e tatimit në pronë. Ai tha se efektet zinxhir që i prodhon kriza socio-ekonomike nuk mund të shërbejnë...

AAK: Rritja e tatimit për pronat është sulm ndaj qytetarëve

para 2 jave - Indeks online

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, e ka konsideruar sulm ndaj qytetarëve rritjen e tatimit në pronë. Ai tha se efektet zinxhir që i prodhon kriza socio-ekonomike nuk mund të shërbejnë...

LDK: Qeveria e paaftë fillon vitin e ri me rritje të tatimit në pronë

para 2 jave - Zeri

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka reaguar pas ngritjes së çmimit të tatimit në pronë. Përmes një reagimi, LDK-ja ka kritikuar Qeverinë për këtë vendim, përkatësisht Ministrinë e Financave, shkruan...

Reagon edhe Asociacioni i Komunave: Norma tatimore është ngritur nga Ministria e Financave

para 2 jave - Lajmi.net

Asociacioni i Komunave të Kosovës, ka dalur me një sqarim në të cilin mohon se norma tatimore është ngritur nga komunat. Nga ky asociacion, thonë se norma tatimore është ngritur pas rivlerësimit të pronave...

Komisioni për Financa, përplasje mes Hekuran Muratit dhe Hykmete Bajramit

para 2 jave - Reporteri

Ministri i Financave, Hekuran Murati, pas përplasjes me deputeten e LDK-së, Hykmete Bajramin, ka lëshuar mbledhjen pa nisur raportimin për të cilin ishte ftuar. Ministri Murati lëshoi mbledhjen duke thënë...

Asociacioni i Komunave thotë se norma tatimore është ngritur nga MF-ja, bazuar në çmimet e tregut

para 2 jave - Infokusi

Asociacioni i Komunave të Kosovës, ka dalur me një sqarim në të cilin mohon se norma tatimore është ngritur nga komunat. Nga ky asociacion, thonë se norma tatimore është ngritur pas rivlerësimit të pronave...

“Rritja e tatimit për pronat është sulm ndaj qytetarëve”

para 2 jave - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, e ka konsideruar sulm ndaj qytetarëve rritjen e tatimit në pronë. Ai tha se efektet zinxhir që i prodhon kriza socio-ekonomike nuk mund të shërbejnë...

Komunat heqin fajin nga vetja për tatimin në pronë, sqarojnë pse u rrit çmimi

para 2 jave - Gazeta Express

Asociacioni i Komunave të Kosovës ka thënë se rritja e çmimit të faturës për tatimin në pronë s’ka ardhur nga komunat, raporton Express. Sipas AKK’së, komunat nuk e kanë ngritur normën tatimore por është...

Komisioni për Financa, përplasje mes Hekuran Muratit dhe Hykmete Bajramit

para 2 jave - Gazeta Express

Ministri i Financave, Hekuran Murati, pas përplasjes me deputeten e LDK-së, Hykmete Bajramin, ka lëshuar mbledhjen pa nisur raportimin për të cilin ishte ftuar. Ministri Murati lëshoi mbledhjen duke thënë...

LDK: Qeveria e paaftë e ka filluar vitin e ri edhe me një rritje të ngarkesës tatimore

para 2 jave - Bota Sot

Lidhja Demokratike e Kosovës ka deklaruar se për shkak të rritjes së barrës tatimore qytetarët janë duke pranuar fatura të dyfishuara. Në njoftimin e lëshuar për media ky subjekt politik thotë se kjo është...

“Qeveri e paaftë”, LDK reagon ashpër: Qeveria urgjentisht të pezulloj vendimin për tatimin në pronë

para 2 jave - Indeks online

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka reaguar ashpër pas raportimeve për rritjen e normës së tatimit në pronë. LDK në një postim në Facebook, e vlerëson si një tjetër goditje ndaj papërballueshmërisë në kohën...

Besian Mustafa për rritjen e tatimit në pronë: Çka keni pritë ju ndryshe prej një partie të majtë

para 2 jave - Indeks online

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, ka reaguar pas raportimeve për rritjen e normës së tatimit në pronë. Mustafa në Facebook ka shkruar se ministrit të Financave, Hekuran Muratit,...

Vazhdon “pingpongu” mes komunave dhe Qeverisë për rritjen e çmimit të tatimit në pronë

para 2 jave - Zeri

Ministria e Financave ka thënë se nuk është ajo e cila vendos për rritjen e çmimit të tatimit në pronë, por kjo gjë po kundërshtohet nga komunat . Asociacioni i Komunave të Kosovës njofton se rritja e...

Përparim Rama fajëson Ministrinë e Financave për ngritjen e tatimit në pronë

para 2 jave - Lajmi.net

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, është deklaruar pas raportimit për ngritjen e çmimeve për tatimin në pronë. Përmes një postimi në Facebook, Rama ka deklaruar se ka pranuar shqetësime të...

Rama fajëson Ministrinë e Financave për ngritjen e tatimit në pronë

para 2 jave - Infokusi

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, është deklaruar pas raportimit për ngritjen e çmimeve për tatimin në pronë. Përmes një postimi në Facebook, Rama ka deklaruar se ka pranuar shqetësime të...

Asociacioni i Komunave të Kosovës thotë se tatimi në pronë nuk është rritur nga komunat

para 2 jave - Kallxo

Asociacioni i Komunave të Kosovës (AKK) përmes një reagimi ka thënë se komunat nuk e kanë rritur çmimin e tatimit në pronë. AKK-ja ka thënë se komunat nuk e kanë rritur normën tatimore, por sipas tyre,...

Murati: Në të kaluarën ka pasur nënvlerësim të pronave

para 2 jave - Koha.net

Ministri i Financave, Hekuran Murati, duke komentuar ngritjen e vlerës së tatimeve në pronë, që ka alarmuar qytetarët ditët e fundit, ka thënë se “në të kaluarën ka pasur raste të nënvlerësimit të pronave”....

Opozita kritikon Qeverinë për rritjen e tatimit në pronë

para 2 jave - Koha.net

Partitë opozitare kanë reaguar pas rritjes së faturës së tatimit në pronë . Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, deklaroi se për një Qeveri të papërgjegjshme,...

MF-ja thotë se për vlerësimin e pronës bashkëpunoi ngushtë me komunat

para 2 jave - Koha.net

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka sqaruar lidhur me rritjen e tatimit në pronë. Përmes një publikimi në Facebook, ministria ka thënë se tatimi në pronë është tatim i cili mblidhet nga komunat...

Ministria e Financave: Shkallën e tatimit e kanë caktuar komunat

para 2 jave - Reporteri

Pas reagimeve të shumta të qytetarëve për rritjen e normës së tatimit në pronë, ka reaguar Ministria e Financave. Kjo e fundit thotë se shkallën e tatimit e përcaktojnë vetë komunat. “MFPT, bazuar në Ligjin...

Qytetarët i ankohen, Rama thotë se Qeveria e ka fajin për shtrenjtimin e tatimit në pronë

para 2 jave - Fakti Ditor

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama tha se ka marrë shqetësime nga qytetarët në lidhje me ngritjen e çmimeve të tatimit në pronë. Ai thotë se Ministria e Financave është autoriteti kompetent, ndërsa Komuna...

Rritja e tatimit në pronë, reagojnë komunat: Ministria e Financave përgjegjëse

para 2 jave - Telegrafi

Asociacioni i Komunave të Kosovës (AKK) ka reaguar në lidhje me rritjen e çmimit të faturave tek qytetarët për tatimin në pronë . AKK përmes një postimi në rrjetin social në Facebook kanë shkruar se kjo...

Ministria e Financave: Tatimi në pronë mblidhet nga komunat

para 2 jave - Klan Kosova

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka bërë të ditur se tatimi në pronë është tatim i cili mblidhet nga komunat dhe përbën njërin nga burimet kryesore të të hyrave vetanake për to. Ministria thotë...

Rritja 100% e tatimit, profesori Bajra: Do të thellojë varfërinë

para 2 jave - Bota Sot

Ngritja e çmimit të tatimit në pronë në 100 për qind po konsiderohet të jetë e papërballueshme për qytetarët. Këtë shtrenjtim, deri tash e kanë konfirmuar Komuna e Prishtinës, e cila ka thënë se vlerësimi...

Del dokumenti: Komunat i kishin reaguar me kohë Qeverisë kundër rritjes së tatimit në pronë

para 2 jave - Gazeta Metro

Drejtori për Buxhet dhe Financa, në Komunën e Kaçanikut, Bahri Selimi ka publikuar një shkresë ku shihet reagimi që kishte bërë kjo komunë ndaj Ministrisë së Financave (MF), për vlerësimin jo real të vlerës...

Haradinaj për rritjen e tatimit në pronë: Mirë po e gënjen popullin, por durimi ka kufi

para 2 jave - Lajmi.net

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar pas lajmit për ngritjen e çmimit të tatimit në pronë duke e cilësuar si goditje ndaj financave të qytetarëve. Përmes një...

Mustafa: Rritja e tatimit në pronë, shpërfillje për qytetarët

para 2 jave - Koha.net

Koordinatori i Departamentit për Financa në Kabinetin për Qeverisje të Mirë në Partinë Demokratike të Kosovës (PDK), Arben Mustafa, ka thënë se dyfishimi i tatimit në pronë do të ju rëndojë edhe më tej...

Haradinaj reagon për rritjen e tatimit: Me dhunë e përmes ligjit po goditen financat e qytetarëve

para 2 jave - Infokusi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar pas lajmit për ngritjen e çmimit të tatimit në pronë duke e cilësuar si goditje ndaj financave të qytetarëve. Përmes një...

Ministria e Financave deklarohet për rritjen e tatimit në pronë: Vlerësimi është kryer bazuar në vlerën e tregut

para 2 jave - Kallxo

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve është deklaruar lidhur me reagimet e qytetarëve për rritjen e tatimit në pronë, për të cilën komunat vunë përgjegjësinë tek vlerësimi i pronave i kryer nga...

Hoti: Kriza më e madhe e çmimeve në 15 vjet, pushtetarët i dyfishojnë faturat e tatimit në pronë

para 2 jave - Reporteri

Ish kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është shprehur i habitur me rritjen e faturave të tatimit në pronë në kohën e krizës më të madhe të çmimeve në 15 vitet e fundit. Hoti ka pyetur pushtetarët se...

Ministria e Financave del me njoftim: Shkallën e tatimit e përcaktojnë vetë komunat

para 2 jave - Telegrafi

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve (MFPT), ka dalë me një sqarim publik të martën lidhur me rritjen e çmimit të tatimit në pronë. Ministria ka sqaruar se tatimi në pronë është tatim i cili mblidhet...

Ngritja e çmimit të tatimit në pronë, opozita kritikon Qeverinë: Shpërfillje për qytetarët

para 2 jave - Telegrafi

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Partia Demokratike e Kosovës (PDK), kanë reaguar pasi Ministria e Financave ka ngritur çmimin e tatimit në pronë. Dhjetëra qytetarë kanë raportuar në rrjetet sociale...

Ekonomistët: Rritja e tatimeve do ta rëndojë xhepin e qytetarëve

para 2 jave - Zhurnal

Qytetarë të shumtë kanë raportuar për rritje të çmimit të tatimeve në pronë. Ministria e Financave ka bërë vlerësimin e pronës, e cila me automatizmin ka ndikuar në rritje të tatimit, thonë zyrtarë të...

Hoti: Qeveritarët i dyfishuan faturat e tatimit në pronë, 85 mijë të punësuar nuk e dinë pagën

para 2 jave - Gazeta Express

Ish-kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, tani deputet i LDK-së, ka folur për rritjen e çmimit të tatimit në pronë, duke pyetur se si arsyetohet kjo në krizën më të madhe të çmimeve në 15 vitet e fundit....

Ministria e heq përgjegjësinë: Shkallën e tatimit e përcaktojnë komunat, ankohuni te ta

para 2 jave - Gazeta Express

Për rritjen e çmimit të tatimit në pronë, qytetarë të shumtë janë ankuar duke e cilësuar si të papërballueshme në kohë krize. Reagime ka pasur edhe nga opozita. Lidhur me këtë çështje ka dalë me një reagim...

Asociacioni i Komunave të Kosovës ia kthen Ministrisë së Financave: Ne nuk rrisim tatim në pronë

para 2 jave - GazetaBlic

Asociacioni i Komunave të Kosovës njofton se rritja e çmimit të faturës për tatim në pronë nuk vjen nga komunat. “Ajo çka është varur nga Komunat nuk ka ndryshime, sepse ato mbeten të përkushtuara që të...

Bajrami e Murati përplasen për rritjen e çmimit pronë

para 2 jave - Bota Sot

Kryetarja e Komisionit, Hykmete Bajrami, sot kërkoi nga ministri i Financave, Hekuran Murati që ta bëjë shfuqizimin e vlerësimit në pronë. Deputetja Bajrami në mbledhjen e komisionit për Mbikqyrje Financiare,...

Asociacioni i Komunave të Kosovës: Rritja e tatimit në pronë nuk vjen nga komunat

para 2 jave - Indeks online

Asociacioni i Komunave të Kosovës njofton se rritja e çmimit të faturës për tatim në pronë nuk vjen nga komunat. “Ajo çka është varur nga Komunat nuk ka ndryshime, sepse ato mbeten të përkushtuara që të...

Murati e lëshon mbledhjen e Komisionit, pasi pyetet për rritjen e tatimit në pronë

para 2 jave - Zeri

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka lëshuar mbledhjen në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike, pas një përplasje që pat me deputeten e LDK-së, Hykmete Bajrami. Fillimisht,...

Ministria e heq përgjegjësinë: Shkallën e tatimit e përcaktojnë komunat, ankohuni te ta

para 2 jave - OraInfo

Për rritjen e çmimit të tatimit në pronë, qytetarë të shumtë janë ankuar duke e cilësuar si të papërballueshme në kohë krize. Reagime ka pasur edhe nga opozita . Lidhur me këtë çështje ka dalë me një reagim...

Përplasje në Komisionin për Financa, Hekuran Murati dhe deputetët e VV-së lëshojnë mbledhjen

para 2 jave - Kallxo

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka lëshuar mbledhjen e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave, pasi që në këtë komision është pyetur në lidhje me rritjen e çmimit të tatimit në pronë. Ai ishte ftuar...

Qytetarët i ankohen, Rama thotë se Qeveria e ka fajin për shtrenjtimin e tatimit në pronë

para 2 jave - Revista Kosovarja

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama tha se ka marrë shqetësime nga qytetarët në lidhje me ngritjen e çmimeve të tatimit në pronë. Ai thotë se Ministria e Financave është autoriteti kompetent, ndërsa Komuna...

Rritja e çmimit të tatimit në pronë, Zemaj: Qeveria po e thellon varfërinë në Kosovë

para 2 jave - Reporteri

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka reaguar pas rritjes së faturës së tatimit në pronë. Ai me anë të një postimi në Facebook, ka thënë se në këtë formë po rriten edhe problemet e qytetarëve. “Krejt padrejtë...

‘Përplasen’ Hykmete Bajrami e Hekuran Murati, ky i fundit lëshon takimin

para 2 jave - GazetaBlic

Ministri i Financave, Hekuran Murati, pas ‘përplasjes’ me deputeten e LDK-së, Hykmete Bajramin, ka lëshuar mbledhjen pa nisur raportimin për të cilin ishte ftuar. Pas tij, u larguan edhe deputetët e Vetëvendosjes,...

Mustafa për VV-në: E kanë pjesë themelore të ideologjisë me i rritë tatimet deri të varfërohen të gjithë

para 2 jave - Zhurnal

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, ka reaguar pas vendimit të Qeverisë për rritje të tatimit në pronë, duke thënë se ky vendim do të ndikojë tek qytetarët. Sipas Mustafës, Lëvizja...

Rama ia hedh fajin Ministrisë së Financave për rritjen e tatimit në pronë

para 2 jave - Arbresh

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka fajësuar Ministrinë e Financave, Punës dhe Transfere për rritjen e çmimit të tatimit në pronë. Në një status në Facebook, Rama ka shkruar se në bazë të ligjit,...

PDK: Rritja e tatimit në pronë, shpërfillje për qytetarët

para 2 jave - GazetaBlic

Dyfishimi i tatimit në pronë do të ju rëndojë edhe më tej gjendjen qytetarëve. Kështu ka thënë koordinatori i Departamentit për Financa në Kabinetin për Qeverisje të Mirë në Partinë Demokratike të Kosovës...

Reagon Ministria e Financave: Shkallën e tatimit e kanë caktuar komunat

para 2 jave - Bota Sot

Pas reagimeve të shumta të qytetarëve për rritjen e normës së tatimit në pronë, më në fund reagon Ministria e Financave. Kjo e fundit thotë se shkallën e tatimit e përcaktojnë vetë komunat. Ky njoftimi...

MF-ja e heq përgjegjësinë: Shkallën e tatimit e përcaktojnë komunat, ankohuni te ta

para 2 jave - Zeri

Për rritjen e çmimit të tatimit në pronë qytetarë të shumtë janë ankuar, duke e cilësuar si të papërballueshme në kohë krize. Reagime ka pasur edhe nga opozita. Lidhur me këtë çështje ka dalë me një reagim...

Reagon Ministria e Financave: Shkallën e tatimit e kanë caktuar komunat

para 2 jave - Indeks online

Pas reagimeve të shumta të qytetarëve për rritjen e normës së tatimit në pronë, më në fund reagon Ministria e Financave. Kjo e fundit thotë se shkallën e tatimit e përcaktojnë vetë komunat. Ky njoftimi...

Hoti: Qeveritarët i dyfishuan faturat e tatimit në pronë, 85 mijë të punësuar s’e dinë pagën

para 2 jave - Zeri

Ish-kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, tani deputet i LDK-së, ka folur për rritjen e çmimit të tatimit në pronë, duke pyetur se si arsyetohet kjo në krizën më të madhe të çmimeve në 15 vjetët e fundit....

Murati braktis komisionin pas përplasjeve për rritjen e tatimit: Në të kaluarën s’ka pasur vlerësime të pronave

para 2 jave - Lajmi.net

Ministri i Financave, Hekuran Murati, sot lëshoi mbledhjen e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave, pasi që në këtë komision paraprakisht u përplas me opozitën në lidhje me rritjen e çmimit të tatimit...

Haradinaj: Fatura e tatimit në pronë për 2023 është shumëfishuar me një ndërhyrje të MF-së

para 2 jave - Lajm

Kryetari i partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se fatura e tatimit në pronë për vitin 2023 është shumëfishuar me një ndërhyrje të Ministrisë së Financave. Sipas tij, ky...

Rama: Kryeqyteti nuk ka asnjë ndikim në rritjen e çmimeve të tatimit në pronë

para 2 jave - Lajm

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka reaguar ndaj shqetësimeve të shumta pas raportimeve dhe acarimeve të qytetarëve dhe figurave politike e publike për rritjen e çmimit të tatimit në pronë. Përmes...

Asociacioni i Komunave: Norma tatimore është ngritur nga MF-ja, bazuar në çmimet e tregut

para 2 jave - KosovaPress

Asociacioni i Komunave të Kosovës, ka dalur me një sqarim në të cilin mohon se norma tatimore është ngritur nga komunat. Nga ky asociacion, thonë se norma tatimore është ngritur pas rivlerësimit të pronave...

Bajrami pas rritjes së tatimit në pronë: Ministria të pezullojë rivlerësimin e fundit të patundshmërive

para 2 jave - Koha.net

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Hykmete Bajrami, ka vlerësuar se zgjidhjen për faturat e larta të tatimit në pronë duhet ta bëjë Ministria e Financave. Ajo ka thënë komunat nuk janë ato...

Rritja e tatimit në pronë, Bajrami jep dy propozime për Ministrinë e Financave

para 2 jave - Reporteri

Ministria Financave Punës dhe Transfereve që drejtohet nga Hekuran Murati tashmë ka marrë vendim për rritjen në pronë të tatimit për qytetarët e Kosovës. Për këtë ka reaguar deputetja e LDK-së, Hykmete...

Dyfishimi i tatimit të pronave – Ekonomistët thonë se qeveritarët po sillen si “profiterë të krizës së çmimeve”

para 2 jave - Bild

Foto: Albanian Post. Pa ndonjë analizë se sa rendohet gjendja ekonomike e qytetarëve, pa konsultime me bizneset dhe pa informim paraprak, çmimi për tatimin në prona është dyfishuar. Për rritjen prej mbi...

Ministria e Financave: Shkallën e tatimit e përcaktojnë Komunat

para 2 jave - GazetaBlic

Për rritjen e çmimit të tatimit në pronë, qytetarë të shumtë janë ankuar duke e cilësuar si të papërballueshme në kohë krize. Reagime ka pasur edhe nga opozita. Lidhur me këtë çështje ka dalë me një reagim...

Hoti për rritjen e çmimit të tatimit në pronë: Rivlerësimi të bëhet në kontekst të zhvillimeve ekonomike

para 2 jave - GazetaBlic

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas rritjes së faturës së tatimit në pronë. Përmes, një postimi në profilin e tij në rrjetin social Facebook, Hoti ka shkruar se 85 mijë të punësuar...

Asociacioni i Komunave thotë se norma tatimore është ngritur nga MF-ja, bazuar në çmimet e tregut

para 2 jave - Arbresh

Asociacioni i Komunave të Kosovës, ka publikuar një sqarim në të cilin mohon se norma tatimore është ngritur nga komunat. Ata thonë se norma tatimore është ngritur pas rishikimit dhe rivlerësimit të pronave...

Rama: Kryeqyteti nuk ka asnjë ndikim në rritjen e çmimeve të tatimit në pronë

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka reaguar ndaj shqetësimeve të shumta pas raportimeve dhe reagimeve të qytetarëve dhe figurave politike dhe publike për rritjen e çmimit të tatimit në pronë. Përmes...

Rama: Kryeqyteti e ka caktuar përqindjen më të ulët të mundshme të tatimit në pronë

para 2 jave - KosovaPress

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me, siç ka thënë ai, ngritjen e çmimeve të tatimit në pronë. “Për të evituar hutinë e shkaktuar nga deklaratat e nxjerra...

Hoti rreth faturave të tatimit në pronë: Qeveritarët e nisën mbarë vitin, si arsyetohet kjo?

para 2 jave - Bota Sot

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas rritjes së faturave të tatimit në pronë. Hoti thotë se qeveritarët e nisën mbarë vitin, duke pyetur si arsyetohet kjo...

Haradinaj: Me dhunë e përmes ligjit, financat e qytetarëve po barten nga xhepi i tyre në arkën e shtetit të cilat nuk kthehen më tek qytetarët

para 2 jave - Fakti Ditor

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar pas lajmit për ngritjen e çmimit të tatimit në pronë duke e cilësuar si goditje ndaj financave të qytetarëve. Përmes një...

Tatimin ua rriti ‘dikush’ qytetarëve pa i pyetur, komuna e qeveria luajnë ping-pong akuzash

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, është deklaruar pas raportimit për ngritjen e çmimeve për tatimin në pronë, derisa edhe ky ka hedhur akuza në drejtim të Qeverisë, transmeton Gazeta Metro....

Haradinaj: Jetesa e qytetarëve është vështirësuar nga rritja e çmimeve

para 2 jave - ATV Live

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se fatura e tatimit në pronë për vitin 2023 është shumëfishuar me një ndërhyrje të ministrisë së Financave. “Jetesa e qytetarëve...

Haradinaj reagon për rritjen e tatimit: Me dhunë e përmes ligjit po goditen financat e qytetarëve

para 2 jave - Insajderi.org

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar pas lajmit për ngritjen e çmimit të tatimit në pronë duke e cilësuar si goditje ndaj financave të qytetarëve. Përmes një...

Rritja e çmimit të tatimit në pronë, Hoti: Si arsyetohet kjo në krizën më të madhe

para 2 jave - Indeks online

Ish-kryeministri Avdullah Hoti ka reaguar rreth rritjes së çmimit të faturës në pronë. “Qeveritarët e nisin vitin mbarë!!! I dyfishojnë faturat e tatimit në pronë, në veçanti për zonat urbane. Si arsyetohet...

LDK: Qeveria urgjentisht të rishikojë të gjitha mundësitë ligjore për të mos e lejuar rritjen e tatimit në pronë

para 2 jave - Infokusi

Lidhja Demokratike e Kosovës ka deklaruar se për shkak të rritjes së barrës tatimore qytetarët janë duke pranuar fatura të dyfishuara. Në njoftimin e lëshuar për media ky subjekt politik thotë se kjo është...

Besnik Tahiri: Rritja e tatimit për pronat është sulm ndaj qytetarëve

para 2 jave - Infokusi

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, e ka konsideruar sulm ndaj qytetarëve rritjen e tatimit në pronë. Ai tha se efektet zinxhir që i prodhon kriza socio-ekonomike nuk mund të shërbejnë...

Ekonomistët: Rritja e tatimeve do ta rëndojë xhepin e qytetarëve

para 2 jave - RTK

Qytetarë të shumtë kanë raportuar për rritje të çmimit të tatimeve në pronë. Ministria e Financave ka bërë vlerësimin e pronës, e cila me automatizmin ka ndikuar në rritje të tatimit, thonë zyrtarë të...

Rritja e tatimit në pronë, Bajrami propozon dy zgjidhje për Ministrinë e Financave

para 2 jave - Reporteri

Ministria Financave Punës dhe Transfereve që drejtohet nga Hekuran Murati tashmë ka marrë vendim për rritjen në pronë të tatimit për qytetarët e Kosovës. Për këtë ka reaguar deputetja e LDK-së, Hykmete...

Abazaj: Me ligjin e ri për tatim në prona do iu mundësohet Komunave ulja e pragut të normës tatimore

para 2 jave - Kallxo

Kryesuesi i drejtorëve të Financave në kuadër të Asociacionit të Komunave, Jeton Abazaj, është deklaruar lidhur me reagimet në opinion për ngritjen e çmimit të tatimit në pronë. Abazaj ka sqaruar se fatura...

Mustafa për VV-në: E kanë pjesë themelore të ideologjisë me i rritë tatimet deri të varfërohen të gjithë

para 2 jave - Medial

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, ka reaguar pas vendimit të Qeverisë për rritje të tatimit në pronë, duke thënë se ky vendim do të ndikojë tek qytetarët. Sipas Mustafës, Lëvizja...

Mustafa për VV-në: E kanë pjesë themelore të ideologjisë me i rritë tatimet deri të varfërohen të gjithë

para 2 jave - GazetaBlic

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, ka reaguar pas vendimit të Qeverisë për rritje të tatimit në pronë, duke thënë se ky vendim do të ndikojë tek qytetarët. Sipas Mustafës, Lëvizja...

Ministria e rrit tatimin në kohë inflacion, Bajrami: Qytetarët s’mund ta përballojnë këtë

para 2 jave - Gazeta Express

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Hykmete Bajrami, ka deklaruar se qytetarët nuk mund ta përballojnë rritjen e tatimit në pronë. Ajo ka thënë se komunat nuk i kanë bërë këto ndryshime tatimore,...

Haradinaj e cilëson goditje ndaj qytetarëve rritjen e tatimit në pronë

para 2 jave - Arbresh

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kritikuar rritjen e tatimit në pronë nga Ministria e Financave, duke e quajtur këtë rritje si goditje ndaj financave të qytetarëve....

Rritja 100% e tatimit, profesori Bajra: Do të thellojë varfërinë

para 2 jave - Lajmi.net

Ngritja e çmimit të tatimit në pronë në 100 për qind po konsiderohet të jetë e papërballueshme për qytetarët. Këtë shtrenjtim, deri tash e kanë konfirmuar Komuna e Prishtinës, e cila ka thënë se vlerësimi...

Pse u rrit tatimi në pronë, Ministria e Komunat hedhin fajin tek njëra-tjetra

para 2 jave - Infokusi

Asociacioni i Komunave të Kosovës ka thënë se rritja e çmimit të faturës për tatimin në pronë s’ka ardhur nga komunat. Ky reagim vjen pak pasi Ministria e Financave doli me një sqarim duke thënë se shkallën...

Besian Mustafa për rritjen e tatimit në pronë: Çka keni pritë ju ndryshe prej një partie të majtë

para 2 jave - Infokusi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, ka reaguar pas raportimeve për rritjen e normës së tatimit në pronë. Mustafa në Facebook ka shkruar se ministrit të Financave, Hekuran Muratit,...

Haradinaj: Jetesa e qytetarëve është vështirësuar nga rritja e çmimeve

para 2 jave - KosovaPress

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se fatura e tatimit në pronë për vitin 2023 është shumëfishuar me një ndërhyrje të ministrisë së Financave. “Jetesa e qytetarëve...

Haradinaj: Me dhunë e përmes ligjit, financat e qytetarëve po barten nga xhepi i tyre në arkën e shtetit të cilat nuk kthehen më tek qytetarët

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar pas lajmit për ngritjen e çmimit të tatimit në pronë duke e cilësuar si goditje ndaj financave të qytetarëve. Përmes një...

Tahiri: Rritja e tatimit për pronat është sulm ndaj qytetarëve

para 2 jave - Dosja

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, e ka konsideruar sulm ndaj qytetarëve rritjen e tatimit në pronë. Ai tha se efektet zinxhir që i prodhon kriza socio-ekonomike nuk mund të shërbejnë...

Tahiri: Rritja e tatimit për pronat është sulm ndaj qytetarëve

para 2 jave - Lapsi

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, e ka konsideruar sulm ndaj qytetarëve rritjen e tatimit në pronë. Ai tha se efektet zinxhir që i prodhon kriza socio-ekonomike nuk mund të shërbejnë...

Bajrami: Në kohën e krizës ekonomike qytetarëve u është fryrë fatura e tatimit në pronë, MF-ja ta pezullojë vendimin

para 2 jave - Telegrafi

Deputetja e Lidhjes Demokratiket të Kosovës (LDK), Hykmete Bajrami ka thënë se ngritja e çmimit të tatimit në pronë është bërë në kohën kur qytetarët po ballafaqohen me krizën ekonomike në vend. Bajrami...

Faturat e tatimit në pronë alarmojnë qytetarët

para 2 jave - Zhurnal

Dhjetëra qytetarë kanë reaguar në rrjete sociale të hënën në mbrëmje dhe të martën në mëngjes, pasi faturat e tatimit në pronë kanë mbërritur deri në dyfish në krahasim me vlerësimin e vitit të shkuar....

Haradinaj për rritjen e tatimit të pronës: Por durimi ka kufi

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar përmes një postimi në Facebook për rritjen e çmimit të faturës së pronës. Sipas tij jetesa e qytetarëve është vështirësuar nga...

Faturat e tatimit në pronë alarmojnë qytetarët

para 2 jave - Koha.net

Dhjetëra qytetarë kanë reaguar në rrjete sociale të hënën në mbrëmje dhe të martën në mëngjes, pasi faturat e tatimit në pronë kanë mbërritur deri në dyfish në krahasim me vlerësimin e vitit të shkuar....

Bajrami: MF-ja të pezullojë vendimin për tatim në pronë në këtë kohë krize

para 2 jave - Zeri

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Hykmete Bajrami, ka thënë se ngritja e çmimit të tatimit në pronë është bërë në kohën kur qytetarët po ballafaqohen me krizën ekonomike në vend. Bajrami,...

Tatimi në pronë rritet për gati 100 për qind, reagon Komuna e Prishtinës: Ministria e Financave është kompetente

para 2 jave - Reporteri

Komuna e Prishtinës ka dalë me një deklaratë pas reagimeve rreth rritjes së çmimit të faturës në pronë. Siç thuhet në njoftimin e tyre, autoriteti kompetent për zbatimin e procedurës së vlerësimit është...

Komisioni për Financa, përplasje mes Hekuran Muratit dhe Hykmete Bajramit

para 2 jave - Infokusi

Ministri i Financave, Hekuran Murati, pas përplasjes me deputeten e LDK-së, Hykmete Bajramin, ka lëshuar mbledhjen pa nisur raportimin për të cilin ishte ftuar. Ministri Murati lëshoi mbledhjen duke thënë...

Ministri Murati e lëshon mbledhjen pa e nisur raportimin në Komision

para 2 jave - Infokusi

Ministri i Financave, Hekuran Murati, pas përplasjes me deputeten e LDK-së, Hykmete Bajramin, ka lëshuar mbledhjen pa nisur raportimin për të cilin ishte ftuar. Pas tij, u larguan edhe deputetët e Vetëvendosjes,...

Tahiri për rritjen e tatimit në pronë: Sulm ndaj qytetarëve

para 2 jave - Arbresh

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka kritikuar rritjen e tatimit në pronë nga Qeveria, duke e quajtur atë si “sulm ndaj qytetarëve”. Në një postim në Facebook, Tahiri ka shkruar se kjo...

Qytetarët alarmojnë për rritjen e taksës në pronë, Hekuran Murati fut veshët në “lesh”

para 2 jave - Indeks online

Rritja e tatimit në pronë prej mbi 100 për qind, ka alarmuar qytetarët, të cilët kanë reaguar në rrjetet sociale, duke e quajtur si një vendim absurd. Por bazuar në reagimin e zyrtarëve të komunës në fjalë...

“Qeveri e paaftë”, LDK reagon ashpër: Qeveria urgjentisht të pezulloj vendimin për tatimin në pronë

para 2 jave - Bota Press

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka reaguar pas raportimeve për rritjen e normës së tatimit në pronë. LDK në një postim në Facebook, e vlerëson si një tjetër goditje ndaj papërballueshmërisë në kohën kur...

Komunat heqin fajin nga vetja për tatimin në pronë, sqarojnë pse u rrit çmimi

para 2 jave - Revista Kosovarja

Asociacioni i Komunave të Kosovës ka thënë se rritja e çmimit të faturës për tatimin në pronë s’ka ardhur nga komunat. Sipas AKK’së, komunat nuk e kanë ngritur normën tatimore por është bërë rivlerësimi...

Murati braktis komisionin pas përplasjeve për rritjen e tatimit: Në të kaluarën s’ka pasur vlerësime të pronave

para 2 jave - ATV Live

Ministri i Financave, Hekuran Murati, sot lëshoi mbledhjen e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave, pasi që në këtë komision paraprakisht u përplas me opozitën në lidhje me rritjen e çmimit të tatimit...

Çmimi i tatimit në pronë, Hykmete Bajrami: Ministria e Financave ta procedoj sa me parë në Kuvend ligjin e ri për Tatim në Pronë

para 2 jave - Kallxo

Ish-ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka reaguar lidhur me ngritjen e çmimit të tatimit në prona në komunën e Prishtinës. Bajrami ka deklaruar se komunat nuk e kanë bërë asnjë veprim për rritjen...

Asociacioni i Komunave të Kosovës: Rritja e tatimit në pronë nuk vjen nga komunat

para 2 jave - Infokusi

Asociacioni i Komunave të Kosovës njofton se rritja e çmimit të faturës për tatim në pronë nuk vjen nga komunat. “Ajo çka është varur nga Komunat nuk ka ndryshime, sepse ato mbeten të përkushtuara që të...

Kryeziu: Të hyrat e mbledhura nga tatimi në pronë i merr Komuna, jo Qeveria

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryeziu përmes një postimi në Facebook, ka sqaruar se vlerën e tatimit e cakton komuna dhe jo ministria e Financave apo Qeveria e Kosovës. “Sqarim: vlerën e tatimit e cakton komuna, e jo ministria e Financave...

Rritja e tatimit në pronë, reagon ashpër ish ministrja e Financave, jep dy rekomandime për Qeverinë

para 2 jave - GazetaBlic

Ministria Financave Punës dhe Transfereve që drejtohet nga Hekuran Murati tashmë ka marrë vendim për rritjen në pronë të tatimit për qytetarët e Kosovës, raporton Gazeta Blic. Ky vendim ka ngjallur shumë...

Ngritja e çmimit të tatimit në pronë, Komuna e Prishtinës: Vlerësimi i faturave është bërë nga Ministria e Financave

para 2 jave - Telegrafi

Komuna e Prishtinës njofton se ngritja e çmimit të tatimit në pronë është bërë nga Ministria e Financave. Sipas njoftimit, përcaktimi i shumave të faturave është nuk është bërë nga komuna. “Gjatë ditëve...

Rritja e tatimit në pronë, reagon ashpër ish ministrja e Financave, jep dy rekomandime për Qeverinë

para 2 jave - GazetaBlic

Ministria Financave Punës dhe Transfereve që drejtohet nga Hekuran Murati tashmë ka marrë vendim për rritjen në pronë të tatimit për qytetarët e Kosovës, raporton Gazeta Blic. Ky vendim ka ngjallur shumë...

Faturat e tatimit në pronë alarmojnë qytetarët

para 2 jave - Bota Sot

Dhjetëra qytetarë kanë reaguar në rrjete sociale të hënën në mbrëmje dhe të martën në mëngjes, pasi faturat e tatimit në pronë kanë mbërritur deri në dyfish në krahasim me vlerësimin e vitit të shkuar....

Bajrami: Tatimin në pronë s’e kanë rritur komunat, por Ministria e Financave

para 2 jave - Lajmi.net

Deputetja nga radhët e LDK-së, Hikmete Bajrami ka thënë se komunat nuk kanë bërë asnjë veprim për rritjen e tatimit në pronë, por është Ministria e Financave Punës dhe Transfereve. Me anë të një postimi...

Deklarohet më në fund Ministria e Financave: Shkallën e tatimit e kanë caktuar komunat

para 2 jave - Lajmi.net

Pas reagime të shumta nga ana e qytetarëve për rritjen e normës së tatimit në pronë, më në fund janë deklaruar edhe nga Ministria e Financave. Por sikurse komunat që kanë fajësuar ministrinë, ngjashëm...

Murati braktis komisionin pas përplasjeve për rritjen e tatimit: Në të kaluarën s’ka pasur vlerësime të pronave

para 2 jave - KosovaPress

Ministri i Financave, Hekuran Murati, sot lëshoi mbledhjen e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave, pasi që në këtë komision paraprakisht u përplas me opozitën në lidhje me rritjen e çmimit të tatimit...

Ministria e Financave: Shkallën e tatimit e kanë caktuar komunat

para 2 jave - Infokusi

Pas reagimeve të shumta të qytetarëve për rritjen e normës së tatimit në pronë, më në fund reagon Ministria e Financave. Kjo e fundit thotë se shkallën e tatimit e përcaktojnë vetë komunat. “MFPT, bazuar...

“Qeveri e paaftë”, LDK reagon ashpër: Qeveria urgjentisht të pezulloj vendimin për tatimin në pronë

para 2 jave - Fakti Ditor

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka reaguar ashpër pas raportimeve për rritjen e normës së tatimit në pronë. LDK në një postim në Facebook, e vlerëson si një tjetër goditje ndaj papërballueshmërisë në kohën...

Tahiri: Rritja e tatimit për pronat është sulm ndaj qytetarëve

para 2 jave - Bota Press

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, e ka konsideruar sulm ndaj qytetarëve rritjen e tatimit në pronë. Ai tha se efektet zinxhir që i prodhon kriza socio-ekonomike nuk mund të shërbejnë...

Tahiri: Rritja e tatimit për pronat është sulm ndaj qytetarëve

para 2 jave - Gazeta Metro

Besnik Tahiri, Shef i Grupit parlamentar të AAK’së, ka thënë se rritja e tatimit për pronat është sulm ndaj qytetarëve, shkruan Gazeta Metro. Kështu ka deklaruar Tahiri në Facebook, ku ka shtuar se, logjika...

LDK për ngritjen e tatimit në pronë: Kjo ngarkesë në kohë të krizës së çmimeve, është e papranueshme dhe e patolerueshme

para 2 jave - Gazeta Metro

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka reaguar në lidhje me ngritjen e tatimit në pronë, duke thënë se kjo është edhe një goditje tjetër ndaj papërballueshmërisë në kohën kur kosto e rritjes së çmimeve dhe kosto...

Rritja e çmimit të tatimit në pronë, Mustafa i PDK-së: Qeveria po jeton jashtë realitetit të zymtë ekonomik

para 2 jave - Epoka e Re

Koordinatori i Departamentit për Financa në Kabinetin e Qeverisjes së Mirë në PDK, Arben Mustafa, ka reaguar pas rritjes enorme të çmimit të tatimit në pronë. Ai ka thënë se një politikë e tillë e qeverisë...

Rritja e çmimit të tatimit në pronë, reagon Komuna e Prishtinës

para 2 jave - Gazeta Express

Qytetarët kanë ngritur shqetësim për rritjen e çmimit të tatimit në pronë. Për këtë çështje ka reaguar Komuna e Prishtinës, duke thënë se “vlerësimi i pronave të paluajtshme kryhet në përputhje me rregullat...

Tahiri: rritja e tatimit për pronat është sulm ndaj qytetarëve

para 2 jave - Ekonomia Online

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri ka thënë se rritja e tatimit për pronat është sulm ndaj qytetarëve. Tahiri ka thënë se në vend se shteti të sigurojë vitalitetin e ekonomisë, ai po kthehet...

LDK-ja: Qeveria urgjentisht ta pezullojë vendimin për dyfishim të çmimit të tatimit në pronë

para 2 jave - Epoka e Re

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka kërkuar nga qeveria Kurti që urgjentisht ta pezullojë vendimin për dyfishim të çmimit të tatimit në pronë. “LDK-ja kërkon nga Qeveria e Kosovës që urgjentisht të rishikoj...

Rritja e çmimit të tatimit në pronë përplas Muratin dhe Bajramin në komision

para 2 jave - Epoka e Re

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, pas përplasjes me deputeten e LDK-së, Hykmete Bajramin, ka lëshuar mbledhjen të martën pa nisur raportimin për të cilin ishte ftuar në Komisionin...

LDK: Qeveria e paaftë e ka filluar vitin e ri edhe me një rritje të ngarkesës tatimore

para 2 jave - Arbresh

Partia opozitare Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj qeverisë duke e quajtur të paaftë me rritjen e ngarkesës tatimore. Sipas LDK-së rritja e tatimit në pronë është një tjetër goditje për qytetarët....

Komuna e Prishtinës për rritjen e çmimit të tatimit: Kompetente është Ministria e Financave

para 2 jave - Bota Sot

Komuna e Prishtinës, sot ka reaguar lidhur me ngritjen e çmimeve të tatimit në pronë, me ç’rast, ka potencuar se autoriteti kompetent për zbatimin e procedurës së vlerësimit është Ministria e Financave....

VIDEO| ‘Përplasen’ Hykmete Bajrami e Hekuran Murati, ky i fundit lëshon takimin

para 2 jave - Gazeta Metro

Ministri i Financave, Hekuran Murati, pas ‘përplasjes’ me deputeten e LDK-së, Hykmete Bajramin, ka lëshuar mbledhjen pa nisur raportimin për të cilin ishte ftuar. Pas tij, u larguan edhe deputetët e Vetëvendosjes,...

Rritja 100% e tatimit, profesori Bajra: Do të thellojë varfërinë

para 2 jave - ATV Live

Ngritja e çmimit të tatimit në pronë në 100 për qind po konsiderohet të jetë e papërballueshme për qytetarët. Këtë shtrenjtim, deri tash e kanë konfirmuar Komuna e Prishtinës, e cila ka thënë se vlerësimi...

“Për rritjen e çmimit të tatimit në pronë vendos Ministria e Financave dhe jo Komuna e Prishtinës”

para 2 jave - Zeri

Qytetarët kanë ngritur shqetësim për rritjen e çmimit të tatimit në pronë. Për këtë çështje ka reaguar Komuna e Prishtinës, duke thënë se “vlerësimi i pronave të paluajtshme kryhet në përputhje me rregullat...

Komuna e Prishtinës reagon rreth rritjes së çmimit të tatimit në pronë

para 2 jave - OraInfo

Rritja e çmimit të tatimit në pronë, reagon Komuna e Prishtinës. Qytetarët kanë ngritur shqetësim për rritjen e çmimit të tatimit në pronë. Për këtë çështje ka reaguar Komuna e Prishtinës, duke thënë se...

Ngritja e çmimit të tatimit në pronë, reagon Komuna e Prishtinës

para 2 jave - Kallxo

Ditëve të fundit ka pasur shumë reagime nga qytetarët rreth ngritjes së çmimeve të tatimit në pronë në Komunën e Prishtinës. Komuna e Prishtinës ka dalë me një njoftim duke cituar dispozitat e Ligjit në...

Hoti: Qeveria rriti tatimin në pronë në krizën më të madhe të çmimeve në 15 vitet e fundit

para 2 jave - Lajmi.net

Ish-kryeministri, Avdullah Hoti ka reaguar për rritjen e faturës së tatimit në pronë nga pushteti në Kosovë. Në një postim në Facebook, Hoti ka thënë se një gjë e tillë po ndodhë në krizën më të madhe...

Hoti: Kriza më e madhe e çmimeve në 15 vjet, pushtetarët i dyfishojnë faturat e tatimit në pronë

para 2 jave - Infokusi

Ish kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është shprehur i habitur me rritjen e faturave të tatimit në pronë në kohën e krizës më të madhe të çmimeve në 15 vitet e fundit. Hoti ka pyetur pushtetarët se...

LDK-ja kërkon që të rishikohet ligji për tatimin e pronës

para 2 jave - Ekonomia Online

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar pas rritjes së tatimit të pronës të cilën qytetarët kanë paguar dyfishin e saj. Në një komunikatë nga LDK thonë se rritja e inflacionit nuk duhet të ketë rritje...

Asociacioni i Komunave të Kosovës ia kthen Ministrisë së Financave: Ne nuk rrisim tatim në pronë

para 2 jave - Ekonomia Online

Asociacioni i Komunave të Kosovës njofton se rritja e çmimit të faturës për tatim në pronë nuk vjen nga komunat. “Ajo çka është varur nga Komunat nuk ka ndryshime, sepse ato mbeten të përkushtuara që të...

Rritja e çmimit të tatimit në pronë, reagon Komuna e Prishtinës

para 2 jave - GazetaBlic

Qytetarët kanë ngritur shqetësim për rritjen e çmimit të tatimit në pronë. Për këtë çështje ka reaguar Komuna e Prishtinës, duke thënë se “vlerësimi i pronave të paluajtshme kryhet në përputhje me rregullat...

Ministri i Financave përplaset ashpër me deputeten e LDK-së

para 2 jave - Ekonomia Online

Ministri i Financave, Hekuran Murati, pas përplasjes me deputeten e LDK-së, Hykmete Bajramin, ka lëshuar mbledhjen pa nisur raportimin për të cilin ishte ftuar, raporton Ekonomia Online. Pas tij, u larguan...

Komuna e Prishtinës reagon rreth rritjes së çmimit të faturës në pronë: Ministria e Financave është kompetente

para 2 jave - Indeks online

Komuna e Prishtinës ka dalë me një deklaratë pas reagimeve rreth rritjes së çmimit të faturës në pronë. Siç thuhet në njoftimin e tyre, autoriteti kompetent për zbatimin e procedurës së vlerësimit është...

Rritja e çmimit të tatimit në pronë, Zemaj: Qeveria po e thellon varfërinë në Kosovë

para 2 jave - Lajmi.net

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka reaguar pas rritjes së faturës së tatimit në pronë. Ai me anë të një postimi në Facebook, ka thënë se në këtë formë po rriten edhe problemet e qytetarëve, shkruan lajmi.net....

Rritja 100% e tatimit, profesori Bajra: Do të thellojë varfërinë

para 2 jave - KosovaPress

Ngritja e çmimit të tatimit në pronë në 100 për qind po konsiderohet të jetë e papërballueshme për qytetarët. Këtë shtrenjtim, deri tash e kanë konfirmuar Komuna e Prishtinës, e cila ka thënë se vlerësimi...

Rritja e çmimit të tatimit në pronë, Zemaj: Qeveria po e thellon varfërinë në Kosovë

para 2 jave - Infokusi

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka reaguar pas rritjes së faturës së tatimit në pronë. Ai me anë të një postimi në Facebook, ka thënë se në këtë formë po rriten edhe problemet e qytetarëve. “Krejt padrejtë...

Rritja e tatimit në pronë, Bajrami jep dy propozime për Ministrinë e Financave

para 2 jave - Infokusi

Ministria Financave Punës dhe Transfereve që drejtohet nga Hekuran Murati tashmë ka marrë vendim për rritjen në pronë të tatimit për qytetarët e Kosovës. Për këtë ka reaguar deputetja e LDK-së, Hykmete...

Asociacioni i Komunave të Kosovës: Rritja e tatimit në pronë nuk vjen nga komunat

para 2 jave - Fakti Ditor

Asociacioni i Komunave të Kosovës njofton se rritja e çmimit të faturës për tatim në pronë nuk vjen nga komunat. “Ajo çka është varur nga Komunat nuk ka ndryshime, sepse ato mbeten të përkushtuara që të...

Komunat heqin fajin nga vetja për tatimin në pronë, sqarojnë pse u rrit çmimi

para 2 jave - Bota Press

Asociacioni i Komunave të Kosovës ka thënë se rritja e çmimit të faturës për tatimin në pronë s’ka ardhur nga komunat, raporton Botapress. Sipas AKK’së, komunat nuk e kanë ngritur normën tatimore por është...

‘Përplasen’ Hykmete Bajrami e Hekuran Murati, ky i fundit lëshon takimin

para 2 jave - Gazeta Metro

Ministri i Financave, Hekuran Murati, pas ‘përplasjes’ me deputeten e LDK-së, Hykmete Bajramin, ka lëshuar mbledhjen pa nisur raportimin për të cilin ishte ftuar. Pas tij, u larguan edhe deputetët e Vetëvendosjes,...

Asociacioni i Komunave tregon se kush e ka ngritë çmimin e tatimit në prona dhe përse

para 2 jave - Gazeta Metro

Asociacioni i Komunave të Kosovës, ka reaguar rreth rritjes së çmimit të tatimit në prona, duk thënë se kjo rritje nuk vjen nga Komunat, shkruan Gazeta Metro. “Pas reagimeve të qytetarëve për rritjen e...

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti tha se qeveritarët në kohë krize dyfishojnë faturat e tatimit në pronë, në veçanti për zonat urbane

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Ish-kryeministri i Kosovës, deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka reaguar kundër rritjes së çmimit të tatimit në pronë, duke shtruar pyetur se si arsyetohet kjo rritje në krizën më të madhe të çmimeve në...

Asociacioni i Komunave: Komunat nuk e kanë rritur faturën e tatimit në pronë

para 2 jave - Epoka e Re

Asociacioni i Komunave të Kosovës (AKK) ka bërë me dije se komunat nuk e kanë rritur faturën e tatimit në pronë. “Pas reagimeve të qytetarëve për rritjen e çmimit të faturës për tatimin në pronë, duhet...

Bajrami e Murati përplasen për rritjen e çmimit të tatimit në pronë

para 2 jave - KosovaPress

Kryetarja e Komisionit, Hykmete Bajrami, sot kërkoi nga ministri i Financave, Hekuran Murati që ta bëjë shfuqizimin e vlerësimit në pronë. Deputetja Bajrami në mbledhjen e komisionit për Mbikqyrje Financiare,...

Ministria e heq përgjegjësinë: Shkallën e tatimit e përcaktojnë komunat, ankohuni te ta

para 2 jave - Fakti Ditor

Për rritjen e çmimit të tatimit në pronë, qytetarë të shumtë janë ankuar duke e cilësuar si të papërballueshme në kohë krize. Reagime ka pasur edhe nga opozita. Lidhur me këtë çështje ka dalë me një reagim...

‘Dyfishimi i faturës së tatimit në pronë’: Ministria e Financave e hedhë ‘topin’ te Komuna e Prishtinës

para 2 jave - Gazeta Metro

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve, ka reaguar përmes një njoftimi duke e larguar përgjegjësinë nga vetja sa i përket rritjes së faturave të tatimit në pronë në Komunën e Prishtinës, të njëjtën...

Deputetja Bajrami dhe ministri Murati përplasen për rritjen e çmimit pronë

para 2 jave - ATV Live

Kryetarja e Komisionit, Hykmete Bajrami, sot kërkoi nga ministri i Financave, Hekuran Murati që ta bëjë shfuqizimin e vlerësimit në pronë. Deputetja Bajrami në mbledhjen e komisionit për Mbikqyrje Financiare,...

Ministria e Financave: Shkallën e tatimit në pronë e përcaktojnë komunat

para 2 jave - ATV Live

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve, sot ka reaguar lidhur me çmimin e rritjes së tatimit në pronë. MF ka potencuar se tatimi në pronë është tatim, i cili mblidhet nga komunat dhe përbën njërin...

Ministri i Financave përplaset me deputeten e LDK-së

para 2 jave - Insajderi.org

Ministri i Financave, Hekuran Murati, pas përplasjes me deputeten e LDK-së, Hykmete Bajramin, ka lëshuar mbledhjen pa nisur raportimin për të cilin ishte ftuar. Pas tij, u larguan edhe deputetët e Vetëvendosjes,...

Reagon Ministria e Financave: Shkallën e tatimit e përcaktojnë vetë komunat

para 2 jave - Arbresh

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka reaguar në lidhje me rritjen e çmimit të tatimin në pronë, ku ka pasur reagime nga qytetarët në lidhje me këtë. Sipas tyre tatimi në pronë është tatim i...

Opozita kritikon Qeverinë për rritjen e tatimit në pronë

para 2 jave - Ekonomia Online

Partitë opozitare kanë reaguar pas rritjes së faturës së tatimit në pronë. Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, deklaroi se për një Qeveri të papërgjegjshme,...

Hoti: Në krizën më të madhe në 15 vjet, Qeveria Kurti i dyfishon faturat e tatimit në pronë

para 2 jave - Ekonomia Online

Ish kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është shprehur i habitur me rritjen e faturave të tatimit në pronë në kohën e krizës më të madhe të çmimeve në 15 vitet e fundit. Hoti ka pyetur pushtetarët se...

Murati e lëshon mbledhjen e Komisionit, pasi pyetet për rritjen e tatimit në pronë

para 2 jave - Arbresh

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka lëshuar mbledhjen në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike, pas një përplasje që pat me deputeten e LDK-së, Hykmete Bajrami. Fillimisht,...

Murati e lëshon mbledhjen e Komisionit, pasi pyetet për rritjen e tatimit në pronë

para 2 jave - Ekonomia Online

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka lëshuar mbledhjen në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike, pas një përplasje që pat me deputeten e LDK-së, Hykmete Bajrami, raporton...

Hoti: Qeveritarët i dyfishuan faturat e tatimit në pronë, 85 mijë të punësuar nuk e dinë pagën e tyre

para 2 jave - Epoka e Re

Ish-kryeministri i Kosovës dhe deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka folur për rritjen e çmimit të tatimit në pronë, duke pyetur se si arsyetohet kjo në krizën më të madhe të çmimeve në 15 vitet e fundit....

Ministria e Financave: Shkallën e tatimit në pronë e përcaktojnë komunat

para 2 jave - KosovaPress

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve, sot ka reaguar lidhur me çmimin e rritjes së tatimit në pronë. MF ka potencuar se tatimi në pronë është tatim, i cili mblidhet nga komunat dhe përbën njërin...

Hoti: Qeveritarët i dyfishuan faturat e tatimit në pronë, 85 mijë të punësuar nuk e dinë pagën

para 2 jave - Bota Press

Ish-kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, tani deputet i LDK-së, ka folur për rritjen e çmimit të tatimit në pronë, duke pyetur se si arsyetohet kjo në krizën më të madhe të çmimeve në 15 vitet e fundit....

Bajrami: Tatimi në pronë s’është rritë nga komunat, ministria ta pezullojë vendimin

para 2 jave - Gazeta Metro

Hykmete Bajrami, deputete e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka reaguar në lidhje me rritjen e faturave rreth tatimit në pronë, shkruan Gazeta Metro. Bajrami përmes një postimi në Facebook, ka thënë se...

Ministria reagon rreth rritjes së çmimit të faturës në pronë

para 2 jave - Insajderi.org

Komuna e Prishtinës ka dalë me një deklaratë pas reagimeve rreth rritjes së çmimit të faturës në pronë. Siç thuhet në njoftimin e tyre, autoriteti kompetent për zbatimin e procedurës së vlerësimit është...

Murati pyet për rritjen e tatimit në pronë, ai e lëshon mbledhjen e Komisionit

para 2 jave - Ekonomia Online

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka lëshuar mbledhjen në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike, pas një përplasje që pat me deputeten e LDK-së, Hykmete Bajrami, raporton Ekonomia Online.

Mistria e Financave sqarohet për rritjen e tatimit në pronë

para 2 jave - Epoka e Re

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve (MFPT) ka reaguar pas raportimeve në medie për rritjen e tatimit në pronë. Kjo ministri ka njoftuar qytetarët se tatimi në pronë është tatim, i cili mblidhet...

Murati e heq përgjegjësinë: Shkallën e tatimit e përcaktojnë komunat ankohuni te ta

para 2 jave - Ekonomia Online

Për rritjen e çmimit të tatimit në pronë, qytetarë të shumtë janë ankuar duke e cilësuar si të papërballueshme në kohë krize. Reagime ka pasur edhe nga opozita. Lidhur me këtë çështje ka dalë me një reagim...

Rritja e çmimit të tatimit në pronë, Zemaj: Qeveria po e thellon varfërinë në Kosovë

para 2 jave - Fakti Ditor

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka reaguar pas rritjes së faturës së tatimit në pronë. Ai me anë të një postimi në Facebook, ka thënë se në këtë formë po rriten edhe problemet e qytetarëve, shkruan lajmi.net....

‘Qeveria dyfishon faturat e tatimit në pronë’, Hoti: Si arsyetohet kjo në krizën më të madhe të çmimeve në 15 vitet e fundit

para 2 jave - Gazeta Metro

Ish-ministri i Financave si dhe deputeti Avdullah Hoti, ka reaguar lidhur me rritjen e çmimit të tatimit në pronë nga Qeveria, në zonat urbane siç ka thënë ai, duke ua dyfishuar faturat qytetarëve në kohë...

Hoti: Kriza më e madhe e çmimeve në 15 vjet, pushtetarët i dyfishojnë faturat e tatimit në pronë

para 2 jave - ATV Live

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është shprehur i habitur me rritjen e faturave të tatimit në pronë në kohën e krizës më të madhe të çmimeve në 15 vitet e fundit. Hoti ka pyetur pushtetarët se...

Hoti: Kriza më e madhe e çmimeve në 15 vjet, pushtetarët i dyfishojnë faturat e tatimit në pronë

para 2 jave - Ekonomia Online

Ish kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është shprehur i habitur me rritjen e faturave të tatimit në pronë në kohën e krizës më të madhe të çmimeve në 15 vitet e fundit. Hoti ka pyetur pushtetarët se...

Rritja e çmimit të tatimit në pronë, Hoti: Si arsyetohet kjo në krizën më të madhe

para 2 jave - Arbresh

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar rreth rritjes së çmimit të faturës në pronë. Përmes një shkrimi në Facebook, Hoti ka shkruar se Qeveritarët e nisin vitin mbarë. “Qeveritarët e nisin...

Mustafa për VV-në: E kanë pjesë themelore të ideologjisë me i rritë tatimet deri të varfërohen të gjithë

para 2 jave - Ekonomia Online

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, ka reaguar pas vendimit të Qeverisë për rritje të tatimit në pronë, duke thënë se ky vendim do të ndikojë tek qytetarët. Sipas Mustafës, Lëvizja...

Komuna e Prishtinës deklarohet për rritjen e çmimit të tatimit në pronë: Kompetente është Ministria e Financave

para 2 jave - Lajmi.net

Komuna e Prishtinës është deklaruar në lidhje me ndryshimet që së fundi raportohet të jenë bërë në kuadër të ngritjes së çmimit në tatimin në pronë. Nga Komuna e Prishtinës kanë njoftuar se nuk kanë bërë...

Rritja e çmimit të tatimit në pronë, reagon Komuna e Prishtinës

para 2 jave - Infokusi

Komuna e Prishtinës ka dalur me një sqarim pasi që qytetarët kanë ngritur shqetësimet e tyre për rritjen e çmimit të tatimit në pronë, shkruan Gazeta Infokus. Për këtë çështje nga kjo komunë kanë thënë...

‘S’ka rritje t’pagave, por ka rritje t’çmimeve’: Mistria e Financave ngritë çmimin e tatimit në pronë për gati 100% në Prishtinë

para 2 jave - Gazeta Metro

Qytetarët e Prishtinës janë ankuar se ka rritje të tatimit të pronë për 100%, e për këtë ka reaguar Komuna e Prishtinës duke sqaruar se për këtë rritje të çmimit përgjegjëse është Ministria e Financave,....

Rritja e çmimit të tatimit në pronë, Zemaj: Qeveria po e thellon varfërinë në Kosovë

para 2 jave - Arbresh

Ish ministri i Shëndetësisë, njëherësh edhe deputeti nga radhët e LDK-së, Armend Zemaj, ka reaguar pas rritjes së faturës së tatimit në pronë. Përmes një postimi në Facebook, ka thënë se në këtë formë...

Deputetja e LDK-së: Tatimin në pronë s’e kanë rritur komunat, por ministria e Hekuran Muratit

para 2 jave - Insajderi.org

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami , ka kërkuar nga Ministria e Financave që të gjejë zgjidhje sa i përket ndryshimit të vlerës së tatimit në pronë. Ajo këtë thirrje e ka bërë duke thënë se nuk janë komunat...

Komuna e Prishtinës për rritjen e çmimit të tatimit: Kompetente është Ministria e Financave

para 2 jave - Pika

Komuna e Prishtinës, sot ka reaguar lidhur me ngritjen e çmimeve të tatimit në pronë, me ç’rast, ka potencuar se autoriteti kompetent për zbatimin e procedurës së vlerësimit është Ministria e Financave....

Deputetja e LDK-së: Nuk e kanë rritë komunat tatimin në pronë

para 2 jave - Epoka e Re

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Hykmete Bajrami, ka reaguar në lidhje me raportimet për rritjen e tatimit në pronë, konkretisht në komunën e Prishtinës. Bajrami ka shkruar në “Facebook”...

Hykmete Bajrami: Nuk e kanë rritë komunat tatimin në pronë por Ministria e Financave

para 2 jave - Arbresh

Ish ministrja e financave nga radhët e LDK-së Hykmete Bajrami ka reaguar në lidhje me ngritjen e çmimit të tatimit në pronë në komunën e Prishtinës. Ajo përmes një shkrimi në facebook ka kërkuar nga Ministria...

Bajrami: Tatimin në pronë s’e kanë rritur komunat, por Ministria e Financave

para 2 jave - Ekonomia Online

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka kërkuar nga Ministria e Financave që të gjejë zgjidhje sa i përket ndryshimit të vlerës së tatimit në pronë. Ajo këtë thirrje e ka bërë duke thënë se nuk janë komunat...

Komuna e Prishtinës reagon rreth rritjes së çmimit të faturës në pronë: Ministria e Financave është kompetente

para 2 jave - Fakti Ditor

Komuna e Prishtinës ka dalë me një deklaratë pas reagimeve rreth rritjes së çmimit të faturës në pronë. Siç thuhet në njoftimin e tyre, autoriteti kompetent për zbatimin e procedurës së vlerësimit është...

Ankesa nga qytetarët për rritjen e çmimit të tatimit në pronë: Komuna e Prishtinës reagon

para 2 jave - Gazeta Metro

Komuna e Prishtinës ka reaguar pas ankesave të qytetarëve rreth ngritjes së çmimeve të tatimit në pronë, duke thënë se është Ministria e Financave ajo që përcakton zonat e vlerave, nivelet e vlerave dhe...

Faturat e tatimit në pronë alarmojnë qytetarët

para 2 jave - Ekonomia Online

Dhjetëra qytetarë kanë reaguar në rrjete sociale të hënën në mbrëmje dhe të martën në mëngjes, pasi faturat e tatimit në pronë kanë mbërritur deri në dyfish në krahasim me vlerësimin e vitit të shkuar....

Rritja e çmimit të tatimit në pronë, reagon komuna e Prishtinës

para 2 jave - Epoka e Re

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se gjatë ditëve të fundit ka pranuar shumë reagime nga qytetarët rreth ngritjes së çmimeve të tatimit në pronë, e cila i është atribuuar komunës së Prishtinës. “E kuptojmë...

Komuna e Prishtinës për rritjen e çmimit të tatimit: Kompetente është Ministria e Financave

para 2 jave - KosovaPress

Komuna e Prishtinës, sot ka reaguar lidhur me ngritjen e çmimeve të tatimit në pronë, me ç’rast, ka potencuar se autoriteti kompetent për zbatimin e procedurës së vlerësimit është Ministria e Financave....

Komuna e Prishtinës reagon rreth rritjes së çmimit të faturës në pronë: Ministria e Financave është kompetente

para 2 jave - Zyrtare

Komuna e Prishtinës ka dalë me një deklaratë pas reagimeve rreth rritjes së çmimit të faturës në pronë. Siç thuhet në njoftimin e tyre, autoriteti kompetent për zbatimin e procedurës së vlerësimit është...

Tatimi në pronë rritet për gati 100 për qind, reagon Komuna e Prishtinës: Ministria e Financave është kompetente

para 2 jave - Revista Kosovarja

Komuna e Prishtinës ka dalë me një deklaratë pas reagimeve rreth rritjes së çmimit të faturës në pronë. Siç thuhet në njoftimin e tyre, autoriteti kompetent për zbatimin e procedurës së vlerësimit është...

Rritja e tatimit në pronë, reagon Komuna e Prishtinës: Ministria e Financave është kompetente

para 2 jave - ATV Live

Komuna e Prishtinës ka dalë me një deklaratë pas reagimeve rreth rritjes së çmimit të faturës në pronë. Siç thuhet në njoftimin e tyre, autoriteti kompetent për zbatimin e procedurës së vlerësimit është...

Komuna e Prishtinës reagon rreth rritjes së çmimit të faturës në pronë: Ministria e Financave është kompetente

para 2 jave - Insajderi.org

Komuna e Prishtinës ka dalë me një deklaratë pas reagimeve rreth rritjes së çmimit të faturës në pronë. Siç thuhet në njoftimin e tyre, autoriteti kompetent për zbatimin e procedurës së vlerësimit është...

Rritja e tatimit në pronë, reagon Komuna e Prishtinës: Ministria e Financave është kompetente

para 2 jave - Ekonomia Online

Komuna e Prishtinës ka dalë me një deklaratë pas reagimeve rreth rritjes së çmimit të faturës në pronë. Siç thuhet në njoftimin e tyre, autoriteti kompetent për zbatimin e procedurës së vlerësimit është...

Ngritja e çmimit të tatimit në pronë, reagon Komuna e Prishtinës

para 2 jave - Arbresh

Komuna e Pritshtinës ka dal me një reagim, sa i përket çmimeve të tatimit në pronë. Përmes një njoftimi nga Komuna thuhet se Autoriteti kompetent për zbatimin e procedurës së vlerësimit është Ministria...

Zogaj: Komuna nuk ka rritur normat tatimore, por ka ndryshuar vlerësimi i pronave

para 2 jave - Lapsi

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Alban Zogaj, ka thënë që kjo komunë nuk ka bërë rritje të normave tatimore, por vetëm e ka ndryshuar vlerësimin e pronave. Sipas tij, një gjë e tillë ka rezultuar me...

Zogaj: Komuna nuk ka rritur normat tatimore, por ka ndryshuar vlerësimi i pronave

para 2 jave - Medial

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Alban Zogaj, ka thënë që kjo komunë nuk ka bërë rritje të normave tatimore, por vetëm e ka ndryshuar vlerësimin e pronave. Sipas tij, një gjë e tillë ka rezultuar me...

Asamblistja e LDK-së: Ministria e Hekuran Muratit kërkoi rritje të tatimit në pronë, ne refuzuam

para 2 jave - Bota Sot

Asamblistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Fiknete Bejta ka thënë si kanë refuzuar t’i rrisin normat e Tatimit në Pronë. Ky propozim ka ardhur nga Ministria e Financave e që Bejta thotë se është...

Zogaj: Komuna nuk ka rritur normat tatimore, por ka ndryshuar vlerësimi i pronave

para 2 jave - Zhurnal

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Alban Zogaj, ka thënë që kjo komunë nuk ka bërë rritje të normave tatimore, por vetëm e ka ndryshuar vlerësimin e pronave. Sipas tij, një gjë e tillë ka rezultuar me...

Asamblistja e LDK-së: Ministria e Hekuran Muratit kërkoi rritje të tatimit në pronë, ne refuzuam

para 2 jave - Gazeta Express

Asamblistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Fiknete Bejta ka thënë si kanë refuzuar t’i rrisin normat e Tatimit në Pronë. Ky propozim ka ardhur nga Ministria e Financave e që Bejta thtoë se është...

Nënkryetari i Prishtinës: Nuk janë rritur normat tatimore por ka ndryshuar vlerësimi i pronave

para 2 jave - OraInfo

Nuk janë rritur normat tatimore por ka ndryshuar vlerësimi i pronave, thotë nënkryetari i Prishtinës. Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Alban Zogaj, ka thënë që kjo komunë nuk ka bërë rritje të normave...

Zogaj: Nuk janë rritur normat tatimore por ka ndryshuar vlerësimi i pronave

para 2 jave - Gazeta Express

Alban Zogaj, nënkryetar i Komunës së Prishtinës, ka thënë se nuk kanë bërë rritje të normave tatimore, por vetëm e ka ndryshuar vlerësimin e pronave. Ai thotë se kjo ka ndikuar në rritje të faturave të...

Zogaj: Nuk janë rritur normat tatimore por ka ndryshuar vlerësimi i pronave

para 2 jave - Zeri

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Alban Zogaj, ka thënë që kjo komunë nuk ka bërë rritje të normave tatimore, por vetëm e ka ndryshuar vlerësimin e pronave. Sipas tij, një gjë e tillë ka rezultuar me...

Raportohet se Komuna Prishtinës ka rritur tatimin në pronë për gati 100%, reagojnë qytetarët

para 2 jave - Telegrafi

Komuna e Prishtinës është raportuar se ka rritur tatimin në pronë. Dhjetra qytetarë kanë reaguar në rrjetet sociale duke e quajtur si absurde. “Qytetarët e Prishtinës po raportojnë 75% – 100% ngritje të...

Nënkryetari i Prishtinës tregon se çka ka ndodhur me normat tatimore

para 2 jave - Bota Sot

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Alban Zogaj, ka thënë që kjo komunë nuk ka bërë rritje të normave tatimore, por vetëm e ka ndryshuar vlerësimin e pronave. Sipas tij, një gjë e tillë ka rezultuar me...

Zogaj: Nuk janë rritur normat tatimore por ka ndryshuar vlerësimi i pronave

para 2 jave - Indeks online

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Alban Zogaj, ka thënë që kjo komunë nuk ka bërë rritje të normave tatimore, por vetëm e ka ndryshuar vlerësimin e pronave. Sipas tij, një gjë e tillë ka rezultuar me...

Nënkryetari i Prishtinës: Nuk janë rritur normat tatimore, por ka ndryshuar vlerësimi i pronave

para 2 jave - GazetaBlic

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Alban Zogaj, ka thënë që kjo komunë nuk ka bërë rritje të normave tatimore, por vetëm e ka ndryshuar vlerësimin e pronave. Sipas tij, një gjë e tillë ka rezultuar me...

Rritet norma tatimore në pronë për gati 100%, reagojnë qytetarët

para 2 jave - Zeri

Komuna e Prishtinës është raportuar se ka rritur tatimin në pronë. Dhjetra qytetarë kanë reaguar në rrjetet sociale duke e quajtur si absurde. “Qytetarët e Prishtinës po raportojnë 75% – 100% ngritje të...

Asamblistja e LDK-së: Ministria e Hekuran Muratit kërkoi rritje të tatimit në pronë, ne refuzuam

para 2 jave - Infokusi

Asamblistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Fiknete Bejta ka thënë si kanë refuzuar t’i rrisin normat e Tatimit në Pronë. Ky propozim ka ardhur nga Ministria e Financave e që Bejta thtoë se është...

Raportohet për rritje gati 100% të tatimit në pronë, ekonomisti i njohur: E tmerrshme, shumë tinëzare

para 2 jave - Indeks online

Qytetarët e Komunës së Prishtinës po raportojnë për rritje të faturës së tatimit në pronë. Këtë e konfirmon edhe ekonomisti i njohur, Ujkan Bajra. Ai thotë se ka rritje enorme të bazës tatimore, ku për...

Asamblistja e LDK-së: Ministria e Hekuran Muratit kërkoi rritje të tatimit në pronë, ne refuzuam

para 2 jave - Lajmi.net

Asamblistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Fiknete Bejta ka thënë si kanë refuzuar t’i rrisin normat e Tatimit në Pronë. Ky propozim ka ardhur nga Ministria e Financave e që Bejta thotë se është...

Arsyetimi i nënkryetarit të Prishtinës: Nuk janë rritur normat tatimore, por ka ndryshuar vlerësimi i pronave

para 2 jave - Lajmi.net

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Alban Zogaj, ka thënë që kjo komunë nuk ka bërë rritje të normave tatimore, por vetëm e ka ndryshuar vlerësimin e pronave. Sipas tij, një gjë e tillë ka rezultuar me...

Nënkryetari i Prishtinës: Nuk janë rritur normat tatimore, por ka ndryshuar vlerësimi i pronave

para 2 jave - Infokusi

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Alban Zogaj, ka thënë që kjo komunë nuk ka bërë rritje të normave tatimore, por vetëm e ka ndryshuar vlerësimin e pronave. Sipas tij, një gjë e tillë ka rezultuar me...

Arsyetimi “gjysmak” i nënkryetarit të Prishtinës: Nuk janë rritur normat tatimore, por ka ndryshuar vlerësimi i pronave

para 2 jave - Lajmi.net

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Alban Zogaj, ka thënë që kjo komunë nuk ka bërë rritje të normave tatimore, por vetëm e ka ndryshuar vlerësimin e pronave. Sipas tij, një gjë e tillë ka rezultuar me...

Zogaj: Nuk janë rritur normat tatimore, por ka ndryshuar vlerësimi i pronave

para 2 jave - Gazeta Metro

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Alban Zogaj, ka thënë që kjo komunë nuk ka bërë rritje të normave tatimore, por vetëm e ka ndryshuar vlerësimin e pronave. Sipas tij, një gjë e tillë ka rezultuar me...

Kjo është taksa më e pamëshirshme në historinë e re të Kosovës

para 2 jave - Ekonomia Online

Fatura e tatimit në pronë për vitin 2023 është gjeneruar/krijuar nga Ministria e Financave. Për të njëjtat njësi banimi apo truall/pllace, shoh një rritje anormale të bazës tatimore (vlera e vlerësuar...

Zogaj: Nuk janë rritur normat tatimore por ka ndryshuar vlerësimi i pronave

para 2 jave - Bota Press

Alban Zogaj, nënkryetar i Komunës së Prishtinës, ka thënë se nuk kanë bërë rritje të normave tatimore, por vetëm e ka ndryshuar vlerësimin e pronave. Ai thotë se kjo ka ndikuar në rritje të faturave të...

Zogaj: Komuna nuk ka rritur normat tatimore, por ka ndryshuar vlerësimi i pronave (që bëhet nga MF-ja)

para 2 jave - Ekonomia Online

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Alban Zogaj, ka thënë që kjo komunë nuk ka bërë rritje të normave tatimore, por vetëm e ka ndryshuar vlerësimin e pronave. Sipas tij, një gjë e tillë ka rezultuar me...

Alban Zogaj: Nuk janë rritur normat tatimore por ka ndryshuar vlerësimi i pronave

para 2 jave - Epoka e Re

Alban Zogaj, nënkryetar i Komunës së Prishtinës, ka thënë se nuk kanë bërë rritje të normave tatimore, por vetëm e ka ndryshuar vlerësimin e pronave. Ai thotë se kjo ka ndikuar në rritje të faturave të...

Rritet norma tatimore në pronë për gati 100%, reagojnë qytetarët

para 2 jave - Revista Kosovarja

Komuna e Prishtinës është raportuar se ka rritur tatimin në pronë. Dhjetra qytetarë kanë reaguar në rrjetet sociale duke e quajtur si absurde. “Qytetarët e Prishtinës po raportojnë 75% – 100% ngritje të...

Raportohet për rritje gati 100% të tatimit në pronë, ekonomisti i Bajra: E tmerrshme, shumë tinëzare

para 2 jave - Epoka e Re

Qytetarët e Komunës së Prishtinës po raportojnë për rritje të faturës së tatimit në pronë. Këtë e konfirmon edhe ekonomisti i njohur, Ujkan Bajra. Ai thotë se ka rritje enorme të bazës tatimore, ku për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK