Shqipëria ka pagat më të ulëta, por çmimet e ushqimeve janë ndër më të lartat në rajon

para 5 dite - Bota Sot

Përveçse kanë pagat më të ulëta në rajon, familjet dhe individët shqiptarë përballen dhe me çmime më të larta sa herë që duan të plotësojnë nevojat e tyre të përditshme për tu ushqyer. Sipas statistikave...

Shqipëria ka pagat më të ulëta, por çmimet e ushqimeve janë ndër më të lartat në rajon

para 5 dite - Panorama

Përveçse kanë pagat më të ulëta në rajon, familjet dhe individët shqiptarë përballen dhe me çmime më të larta sa herë që duan të plotësojnë nevojat e tyre të përditshme për tu ushqyer. Sipas statistikave...

“Shqiptarët kanë pagat më të ulëta”, Meta: Paratë e qytetarëve shkojnë te i...

para 5 dite - BalkanWeb

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për papërgjegjshmëri ndaj pagave të ulëta të shqiptarëve. Në një postim në Facebook, Meta u shpreh se paratë që duhet të shkonin për...

Paga minimale në RMV sa për ujë dhe bukë!

para 5 dite - Nistori

Kosova edhe me rritjen në 250 euro të pagës minimale që pritet të hyjë në fuqi pas dritës së gjelbër në Kuvend, sërish do të ketë nivelin më të ulët të kësaj page në rajon. Shqipëria me 38 mijë lekë apo...

Maqedoni: Paga minimale sa për ujë dhe bukë

para 5 dite - InfoShqip

Kosova edhe me rritjen në 250 euro të pagës minimale që pritet të hyjë në fuqi pas dritës së gjelbër në Kuvend, sërish do të ketë nivelin më të ulët të kësaj page në rajon. Shqipëria me 38 mijë lekë apo...

Paga minimale sa për ujë dhe bukë!

para 6 dite - Koha.mk

Maqedonia me 330 euro karshi 450 euro të Malit të Zi dhe nivelin evropian të pagave minimale prej 1000 euro, del se edhe nuk ka vend për shumë lëvdata, karshi edhe 830 euro të vlerës së shportës konsumatore...

Paga minimale sa për ujë dhe bukë!

para 5 dite - Flaka

Maqedonia me 330 euro karshi 450 euro të Malit të Zi dhe nivelin evropian të pagave minimale prej 1000 euro, del se edhe nuk ka vend për shumë lëvdata, karshi edhe 830 euro të vlerës së shportës konsumatore...

Paga minimale sa për ujë dhe bukë!

para 5 dite - Top24

Maqedonia me 330 euro karshi 450 euro të Malit të Zi dhe nivelin evropian të pagave minimale prej 1000 euro, del se edhe nuk ka vend për shumë lëvdata, karshi edhe 830 euro të vlerës së shportës konsumatore...

Shqipëria me rritjen më të ulët të pagës mesatare në rajon

para 6 dite - Koha.mk

Në pjesën e fundit të vitit, paga në shtet arriti në 610 euro, ndërsa në sektorin privat, 500 euro. Për të shkuar te ky nivel, paga mesatare u rrit me 11% në Shqipëri në vitin 2022 krahasuar me vitin paraardhës....

Shqiptarët të keqpaguar, kemi rritjen më të ulët të pagës mesatare në rajon

para 7 dite - Gazeta Tema

Në pjesën e fundit të vitit, paga në shtet arriti në 610 euro, ndërsa në sektorin privat, 500 euro. Për të shkuar te ky nivel, paga mesatare u rrit me 11% në Shqipëri në vitin 2022 krahasuar me vitin paraardhës....

“Shqiptarët paguhen 40% më pak se të gjithë në rajon”, PL: Kjo qeverisje i shërben vetëm oligarkëve

para 7 dite - Panorama

Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në Partinë e Lirisë, Silva Caka ka kritikuar qeverinë duke thënë se në një moment që vendet e rajonit i kanë rritur pagat mesatare bruto deri në nivelin 800-900...

Si janë rrogat minimale në vendet e Ballkanit dhe BE-së

para 7 dite - Ina

Maqedonia e Veriut nuk është vendi me pagën më të ulët në krahasim me vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor. Derisa tani kemi rrogë minimale prej 18.500 denarëve apo 300 euro, nga muaji mars ajo do të...

Keto janë pagat mesatare në Kosovë, Shqipëri, Serbi, Bosnje e Mal të Zi

para 7 dite - Zeri

Tre vitet e fundit pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë e Shqipëri, duke thelluar diferencën mes të ardhurave që merr një punonjës në Serbi, Maqedoninë e Veriut,...

Këto janë pagat mesatare në Kosovë, Shqipëri, Serbi, Bosnje e Mal të Zi

para 7 dite - Reporteri

Tre vitet e fundit pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë e Shqipëri, duke thelluar diferencën mes të ardhurave që merr një punonjës në Serbi, Maqedoninë e Veriut,...

Paga mesatare në rajon po arrin 800-900 euro, rreth 40% më e lartë se në Shqipëri

para 7 dite - Java News

Tre vitet e fundit pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Shqipëri, duke thelluar diferencën mes të ardhurave që merr një punonjës në Serbi, Maqedoninë e Veriut, Malit...

Paga mesatare në rajon arrin 800-900 euro, Shqipëria mbetet e fundit, ikin punëtorët

para 7 dite - Shekulli

Publikuar më 23.01.2023 nga shekulli_admin Tre vitet e fundit pagat në rajon janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Shqipëri. Kjo ka duke thelluar diferencën mes të ardhurave që merr një punonjës...

Dallimi i pagës mesatare në Kosovë me shtetet e Ballkanit

para 7 dite - Indeks online

Tre vitet e fundit pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë e Shqipëri, duke thelluar diferencën mes të ardhurave që merr një punonjës në Serbi, Maqedoninë e Veriut,...

Keto janë pagat mesatare në Kosovë, Shqipëri, Serbi, Bosnje e Mal të Zi

para 7 dite - Gazeta Express

Tre vitet e fundit pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë e Shqipëri, duke thelluar diferencën mes të ardhurave që merr një punonjës në Serbi, Maqedoninë e Veriut,...

Shqipëria e fundit në rajon për pagën mesatare, PL: Korrupsioni i Rilindjes ka rritur buxhetin personal të Edi Ramës dhe ortakëve të tij

para 7 dite - Panorama

Nënkryetari i Partisë së Lirisë Endrit Braimllari ka publikuar shifrat e pagës mesatare në Shqipëri në raport me vendet e tjera të rajonit. Ai shkruan se korrupsioni i Rilindjes në Shqipëri dhe vjedhja...

Këto janë pagat mesatare në Kosovë, Shqipëri, Serbi, Bosnje e Mal të Zi

para 7 dite - Bota Sot

Tre vitet e fundit pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë e Shqipëri, duke thelluar diferencën mes të ardhurave që merr një punonjës në Serbi, Maqedoninë e Veriut,...

Paga mesatare në rajon po arrin 800-900 euro, rreth 40% më e lartë se në Sh...

para 7 dite - BalkanWeb

Tre vitet e fundit pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Shqipëri, duke thelluar diferencën mes të ardhurave që merr një punonjës në Serbi, Maqedoninë e Veriut, Malit...

Paga mesatare në rajon po arrin 800-900 euro, rreth 40% më e lartë se në Shqipëri

para 7 dite - Bota Sot

Tre vitet e fundit pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Shqipëri, duke thelluar diferencën mes të ardhurave që merr një punonjës në Serbi, Maqedoninë e Veriut, Malit...

Si janë rrogat minimale në vendet e Ballkanit dhe BE-së

para 7 dite - InfoShqip

Maqedonia e Veriut nuk është vendi me pagën më të ulët në krahasim me vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor. Derisa tani kemi rrogë minimale prej 18.500 denarëve apo 300 euro, nga muaji mars ajo do të...

Paga mesatare në rajon arrin 800-900 euro, rreth 40% më e lartë se në Shqipëri

para 7 dite - Albeu

Tre vitet e fundit pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Shqipëri, duke thelluar diferencën mes të ardhurave që merr një punonjës në Serbi, Maqedoninë e Veriut, Malit...

Paga mesatare në rajon po rritet shumë më shpejt, arrin 800-900 euro. Rreth 40% më e lartë se në Shqipëri

para 7 dite - Panorama

Tre vitet e fundit pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Shqipëri, duke thelluar diferencën mes të ardhurave që merr një punonjës në Serbi, Maqedoninë e Veriut, Malit...

Keto janë pagat mesatare në Kosovë, Shqipëri, Bosnje e Mal të Zi

para 7 dite - Infokusi

Tre vitet e fundit pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë e Shqipëri, duke thelluar diferencën mes të ardhurave që merr një punonjës në Serbi, Maqedoninë e Veriut,...

Dallimi i pagës mesatare në Kosovë me shtetet e Ballkanit

para 7 dite - Ekonomia Online

Tre vitet e fundit pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë e Shqipëri, duke thelluar diferencën mes të ardhurave që merr një punonjës në Serbi, Maqedoninë e Veriut,...

Paga mesatare në rajon po rritet shumë më shpejt, arrin 800-900 euro; Rreth 40% më e lartë se në Shqipëri

para 7 dite - FaxWeb

Tre vitet e fundit pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Shqipëri, duke thelluar diferencën mes të ardhurave që merr një punonjës në Serbi, Maqedoninë e Veriut, Malit...

Keto janë pagat mesatare në Kosovë, Shqipëri, Serbi, Bosnje e Mal të Zi

para 7 dite - Bota Press

Tre vitet e fundit pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë e Shqipëri, duke thelluar diferencën mes të ardhurave që merr një punonjës në Serbi, Maqedoninë e Veriut,...

Këto janë pagat mesatare në Kosovë, Shqipëri, Serbi, Bosnje e Mal të Zi

para 7 dite - Gazeta Metro

Tre vitet e fundit pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë e Shqipëri, duke thelluar diferencën mes të ardhurave që merr një punonjës në Serbi, Maqedoninë e Veriut,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK