Rama: Akuzat ndaj ish-zyrtarit te FBI, asnjë lidhje me mua

para 2 jave - Fakte

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave se ka lidhje me hetimin ndaj ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, i cili është arrestuar në SHBA për afera me një oligark rus. Nëpërmjet një reagimi në rrjetet...

Ish-zyrtari i arrestuar i FBI-së dhe lidhjet me Shqipërinë e Edi Ramën

para 2 jave - Revista

Të mërkurën, ish zyrtari i lartë i kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal, arrestuar të shtunën nga autoritetet amerikane, pritet të dalë para gjykatës në Uashington për t’u shprehur nëse i pranon...

Dosja e plotë e zyrtarit të lartë të FBI të arrestuar: Takimet me Ramën në ...

para 2 jave - BalkanWeb

Charles McGonigal u bë një nga zyrtarët më të lartë të FBI-së që u vendos nën akuzë në të gjithë historinë e agjencisë së famshme të hënën në darkë pasi hetuesit zbuluan se ka përfituar shuma të mëdha...

Me Ramën janë takuar në Tiranë, Uashington dhe New York, zbardhet dosja e plotë ndaj ish-zyrtarit të arrestuar të FBI

para 2 jave - Bota Sot

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me aktivitetin e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal, i cili akuzohet për marrje të ryshfetit nga një oligark rus dhe për marrjen e rreth 225 mijë dollarëve nga një...

Fakte të reja lidhin ish-drejtuesin e FBI me Shqipërinë, rezulton pronar i studios ligjore në Tiranë

para 2 jave - Opinion.mk

Charles McGonigal, ish-drejtori i FBI-së, është arrestuar në Amerikë për akuza që lidhen me korrupsionin dhe oligarkët rusë. Mirëpo, ky person cilësohet dhe si mik i kryeministrit Edi Rama, dhe në dokumentet...

Rama: Akuzat ndaj ish-zyrtarit te FBI, asnjë lidhje me mua

para 2 jave - Zhurnal

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave se ka lidhje me hetimin ndaj ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, i cili është arrestuar në SHBA për afera me një oligark rus. Nëpërmjet një reagimi në rrjetet...

Deputeti i PD-së nxjerr dokumentin: Faktet e implikimit të Ramës me ish-zyrtarin e FBI

para 2 jave - GazetaBlic

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj thotë se aktakuza amerikane për ish-zyrtarin e FBI, Charles McGonigal, përbëhet nga tre elementë. Në Euronews Albania, Shehaj u shpreh se në aktakuzë, citohet...

Çështja “McGonigal”/ “Ish-agjenti është takuar katër herë...

para 2 jave - BalkanWeb

Gazetarja e BIRN, Aleksandra Bogdani, e ftuar në studion e emisionit “Open” në News24 ka folur në lidhje me akuzën ndaj ish-agjentit të FBI-së Charles McGonigal dhe lidhjen e tij me kryeministrin Rama....

Arrestimi i ish-zyrtarit të lartë të FBI, Bumçi: Rama është korruptuesi më ...

para 2 jave - BalkanWeb

Deputeti i Partisë Demokratike, Aldo Bumçi i ftuar në emisionin “Open” në News24 ka folur në lidhje me akuzën ndaj ish-agjentit të FBI-së Charles McGonigal dhe lidhjen e tij me kryeministrin Rama. Bumçi...

Rama: Akuzat ndaj ish-zyrtarit te FBI, asnjë lidhje me mua

para 2 jave - Medial

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave se ka lidhje me hetimin ndaj ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, i cili është arrestuar në SHBA për afera me një oligark rus. Nëpërmjet një reagimi në rrjetet...

Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI/ Kikia: Mori para nga njerëz të Ramës për t...

para 2 jave - BalkanWeb

Gazetari Mentor Kikia ka komentuar arrestimin e ish-zyrtarit të lartë të FBI, Charles McGonigal dhe lidhje n e tij me Shqipërinë. I ftuar në emisionin “Open” në News24 me gazetaren Eni Vasili, Kikia ka...

Çështja “McGonical”/ “Ish-agjenti është takuar katër herë...

para 2 jave - BalkanWeb

Gazetarja e BIRN, Aleksandra Bogdani, e ftuar në studion e emisionit “Open” në News24 ka folur në lidhje me akuzën ndaj ish-agjentit të FBI-së Charles McGonical dhe lidhjen e tij me kryeministrin Rama....

“Kryeministër, jep dorëheqjen!”, deputetja e PD-Ramës: Për shka...

para 2 jave - BalkanWeb

Deputetja e PD-së Flutura Açka i kërkon dorëheqjen kryeministrit Edi Rama. Duke iu referuar arrestimit të ish-zyrtarit të FBI-së dhe akuzat ndaj, ajo deklaron se për shkakun e tij Shqipëria po shahet sot...

“Rama, një nga tre emrat e identifikuar me emër në dosje”, Bumçi për arrest...

para 2 jave - BalkanWeb

Në emisionin “Open” në News24, mbrëmjen e sotme po diskutohet në lidhje me arrestimin e ish- zyrtarit të lartë të FBI Charles McGonigal nën akuzat për bashkëpunim me një oligark rus dhe për fshehje të...

Rama: Akuzat ndaj ish-zyrtarit te FBI, asnjë lidhje me mua

para 2 jave - Klan

Rama: Akuzat ndaj ish-zyrtarit te FBI, asnjë lidhje me mua “Kam vendosur të mos merrem me nxjerrjen e çdo guri që hidhet ndaj meje” Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave se ka lidhje me hetimin...

Gazetarja tregon lidhjet e Ramës me McGonigal: Janë takuar 4 herë! Çfarë e implikon kreun e qeverisë

para 2 jave - Bota Sot

Gazetarja e BIRN, Aleksandra Bogdani ka treguar lidhjet e kryeministrit Rama me ish-zyrtarin e lartë të FBI, McGonigal i arrestuar një ditë më parë. Bogdani tha se McGonical dhe Rama kanë zhvilluar 4 takime...

“Zyra e kryeministrit i ka dërguar informacione në dy raste”- Gazetarja tregon lidhjet e Ramës me McGonigal: Janë takuar 4 herë! Çfarë e implikon kreun e qeverisë

para 2 jave - Panorama

Gazetarja e BIRN, Aleksandra Bogdani ka treguar lidhjet e kryeministrit Rama me ish-zyrtarin e lartë të FBI, McGonigal i arrestuar një ditë më parë. Bogdani tha se McGonical dhe Rama kanë zhvilluar 4 takime...

“Qëndron prapa dosjes së Nick Muzin”, analisti për ish-zyrtarin e arrestuar të FBI: Mori para nga njerëz të Ramës për të hetuar çështjen e lobimit rus në PD, pjesa...

para 2 jave - Panorama

Gazetari dhe analisti Mentor Kikia është shprehur se ish-zyrtari i arrestuar i FBI-së, Charles McGonigal, ka marrë para nga njerëz të kryeministrit Edi Rama, për të hetuar çështjen e lobimit rus në PD....

Ish-zyrtari i arrestuar i FBI-së dhe lidhjet me Shqipërinë

para 2 jave - Kallxo

Të mërkurën, ish zyrtari i lartë i kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal, arrestuar të shtunën nga autoritetet amerikane, pritet të dalë para gjykatës në Uashington për t’u shprehur nëse i pranon...

“Ngjarje shumë e rëndë për SHBA dhe Shqipërinë”/ Bumçi për arrestimin e ish-zyrtarit të FBI-së: Rama një nga tre personat e identifikuar me emër

para 2 jave - Panorama

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Aldo Bumçi e konsideron një ngjarje shumë të rëndë për SHBA-në dhe Shqipërinë arrestimin e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal dhe akuzat për lidhjen e...

“Kryeministër, jep dorëheqjen”- Deputetja e PD: Për shkakun e Ramës, Shqipëria po shahet në gjuhë të huaj! McGonigal ka zhvilluar aktivitet lobimi

para 2 jave - Panorama

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama që të japë dorëheqjen, pas skandalit me ish zyrtarin e FBI-së, McGonigal, i cili u arrestua një ditë më parë për fshehje...

Arrestimi i ish-shefit të FBI/ Opozita akuzon për lidhje me Ramën! Reagon kryeministri: Jam mësuar me “Big Brother-in” e politikës

para 2 jave - Top Channel

Një ditë më parë u bë e ditur se në New York është arrestuar ish-shefi i kundërzbulimit të FBI me akuza të rënda se ka mbështetur një oligark rus të sanksionuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por...

“PD do ngrejë Komision Hetimor”, Berisha: Një nga akuzat ndaj ish-zyrtarit të FBI-së lidhet direkt me Ramën

para 2 jave - Bota Sot

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, është shprehur se PD do të kërkojë ngritjen e një Komisioni Hetimor lidhur me marrëdhëniet e ish-zyrtarit të arrestuar të FBI-së me Ramën. Përmes një postimi...

Edi Rama hedh poshtë akuzat për përfshirje me ish-agjentin e FBI-së: S’kanë lidhje fare me mua

para 2 jave - Reporteri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar mbi raportimet për përfshirje të tij me një ish-agjent të FBI-së, i cili është arrestuar të shtunën për dy akuza të rënda....

“PD do ngrejë Komision Hetimor”, Berisha: Një nga akuzat ndaj ish-zyrtarit të FBI-së lidhet direkt me Ramën, imagjinoni çfarë llumi përdor ky për interesat e pushtetit të tij

para 2 jave - Panorama

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, është shprehur se PD do të kërkojë ngritjen e një Komisioni Hetimor lidhur me marrëdhëniet e ish-zyrtarit të arrestuar të FBI-së me Ramën. Përmes një postimi...

Deputeti i PD-së nxjerr dokumentin: Faktet e implikimit të Ramës me ish-zyrtarin e FBI

para 2 jave - Infokusi

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj thotë se aktakuza amerikane për ish-zyrtarin e FBI, Charles McGonigal, përbëhet nga tre elementë. Në Euronews Albania, Shehaj u shpreh se në aktakuzë, citohet...

Akuzohet se mori 225 mijë dollarë nga një agjent i SHISH, dosja amerikane për ish-zyrtarin e FBI: Një biznesmen e politikan shqiptar i kërkoi të hetohej një komplot për...

para 2 jave - Panorama

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me aktivitetin e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal, i cili akuzohet për marrje të ryshfetit nga një oligark rus dhe për marrjen e rreth 225 mijë dollarëve nga një...

Në arrestimin e ish-agjentit të FBI-të përmendet kryeministri i Shqipërisë, një politikan kosovar e një ish-punonjës i inteligjencës shqiptare

para 2 jave - Reporteri

Ish-kreu i kundërzbulimit në zyrën e FBI-së në New York, Charles McGonigal, është arrestuar të shtunën në Aeroportin Ndërkombëtar John F. Kennedy, mbi të cilin rëndojnë dy akuza. McGonigal, akuzohet për...

Rama: Akuzohet në SHBA një zyrtar i FBI-së për gjëra që nuk kanë lidhje me mua, mua më fillon gjykimi!

para 2 jave - Revista

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar në Twitter pas arrestimit të ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal. Rama shkruan se gjërat për të cilat akuzohet s’kanë as edhe një lidhje me të, se...

Historia e “lobimit” në emër të një partie shqiptare, zbulohet skema si ish-zyrtari i arrestuar i FBI-së u bë përçues i informacionit nga personi ‘B’ drejt Departamentit të Drejtësisë

para 2 jave - Panorama

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me aktivitetin e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal, i cili akuzohet për marrje të ryshfetit nga një oligark rus dhe për marrjen e rreth 225 mijë dollarëve nga një...

Rama: Akuzat e ngritura ndaj zyrtarit të FBI-së, asnjë lidhje me mua

para 2 jave - RTK

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, akuzat e ngritura ndaj një zyrtari të FBI-së në Amerikë nuk kanë asnjë lidhje me të. Rama reagoi sot pas akuzave të ngritura nga opozita për lidhje me zyrtarin e...

Ish-zyrtari i arrestuar i FBI-së dhe lidhjet me Shqipërinë

para 2 jave - Telegrafi

Ish zyrtari i lartë i kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal, arrestuar të shtunën nga autoritetet amerikane, pritet të dalë para gjykatës në Uashington për t’u shprehur nëse i pranon apo jo akuzat...

Afera e ish-agjentit të FBI me oligarkun rus dhe SHIK-un shqiptar, përmendet edhe një politikan kosovar

para 2 jave - Ina

Autoritetet amerikane kanë arrestuar Charles McGonigal një veteran që të FBI-së që kishte punuar aty për 22 vjet dhe që ishte pensionua në vitin 2018. Ndaj tij rëndojnë dy akuza. Ai po dyshohet se ka punuar...

Zbardhet dosja e plotë ndaj ish-zyrtarit të arrestuar të FBI: Mbajti një marrëdhënie të vazhdueshme me Ramën! Janë takuar në Tiranë, Uashington dhe New York. Si i mbulonte lëvizjet...

para 2 jave - Panorama

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me aktivitetin e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal, i cili akuzohet për marrje të ryshfetit nga një oligark rus dhe për marrjen e rreth 225 mijë dollarëve nga një...

“Për 6 muaj u takua 4 herë me Ramën”, VOA zbardh detaje të reja për arresti...

para 2 jave - BalkanWeb

Të mërkurën, ish zyrtari i lartë i kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal, arrestuar të shtunën nga autoritetet amerikane, pritet të dalë para gjykatës në Uashington për t’u shprehur nëse i pranon...

“Ka marrë të paktën 225 mijë dollarë nga një agjent i SHISH”, BIRN: Opozita kërkon hetim për lidhjet e Ramës me ish-zyrtarin e FBI-së nën akuzë

para 2 jave - Panorama

Përfaqësues të opozitës kërkuan të martën hetime në Shqipëri për përfshirjen e kryeministrit Edi Rama në komunikimet me një ish-zyrtar të lartë të FBI-së, i cili po hetohet në SHBA nën akuzën se ka përfituar...

Zyrtari i lartë i FBI-së akuzohet për para dhe takime të padeklaruara me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën

para 2 jave - TV21

Charles McGonigal u bë një nga zyrtarët më të lartë të FBI-së që u vendos nën akuzë në të gjithë historinë e agjencisë së famshme të hënën në darkë pasi hetuesit zbuluan se ka përfituar shuma të mëdha...

Afera e ish-agjentit të FBI me oligarkun rus dhe SHIK-un shqiptar, përmendet edhe një politikan kosovar

para 2 jave - Gazeta Express

Autoritetet amerikane kanë arrestuar Charles McGonigal një veteran që të FBI-së që kishte punuar aty për 22 vjet dhe që ishte pensionua në vitin 2018. Ndaj tij rëndojnë dy akuza. Ai po dyshohet se ka punuar...

Shpjeguar thjesht: Pse akuzohet zyrtari i FBI-së dhe si përfshihet Shqipëria

para 2 jave - Gazeta Express

Një skandal i raportuar në mënyrë masive nga mediat më të mëdha amerikane ka ngritur dyshime të forta se Edi Rama ka paguar para të padeklaruara në favor të një ish zyrtari të lartë të FBI-së, për ta përdorur...

A MUND TË HETOHET EDHE RAMA NGA FBI/ GAZETARJA E VOA JEP DETAJE NGA DOSJA

para 2 jave - KDPolitik

Pas plasjes së skandalit të pagimit të një agjenti të FBI-së nga një shqiptar me lidhje me kryeministrin Rama, pyetja që shtrohet nëse edhe ky i fundit mund të jetë pjesë e hetimit. Gazetarja e “Zërit...

Rama: Akuzat ndaj ish-zyrtarit te FBI, asnjë lidhje me mua

para 2 jave - Top24

“Kam vendosur të mos merrem me nxjerrjen e çdo guri që hidhet ndaj meje” Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave se ka lidhje me hetimin ndaj ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, i cili është arrestuar...

“Për shkakun tënd Shqipëria po shahet… “, deputetja e PD-së shpërthen ndaj Ramës: Jep dorëheqjen!

para 2 jave - Java News

Deputetja e PD-së Flutura Açka i kërkon dorëheqjen kryeministrit Edi Rama. Duke iu referuar arrestimit të ish-zyrtarit të FBI-së dhe akuzat ndaj, ajo deklaron se për shkakun e tij Shqipëria po shahet sot...

Zyrtari i lartë i FBI-së akuzohet për para dhe takime të padeklaruara me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën

para 2 jave - InfoShqip

Charles McGonigal u bë një nga zyrtarët më të lartë të FBI-së që u vendos nën akuzë në të gjithë historinë e agjencisë së famshme të hënën në darkë pasi hetuesit zbuluan se ka përfituar shuma të mëdha...

Lidhja me ish-agjentin e arrestuar të FBI-së, reagon Edi Rama

para 2 jave - Koha.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se po akuzohet pa prova për një lidhje të mundshme me ish-agjentin e arrestuar të FBI-së, Charles McGonigal, i cili dyshohet se fshehu një takim me kreun e...

“Po çahen TV-të më të mëdha të botës”, Berisha: Ish-zyrtari i arrestuar i FBI-së i solli Ramës aparatura dhe u pagua për të lobuar kundër opozitës, 225 mijë dollarët...

para 2 jave - Panorama

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, është shprehur se pas arrestimit të ish-zyrtarit të FBI-së McGonigal në SHBA, të gjithë televizionet më të mëdha të botës po çahen për Edi Ramën. Përmes nj...

“McGonigal, ‘porta e korrupsionit’”- Prokurori amerikan: Ata që mashtrojnë FBI do mbajnë përgjegjësi! Çfarë e lidhte me kryeministrin Rama

para 2 jave - Panorama

Ish-agjenti i lartë i FBI, Charles McGonigal është konsideruar nga drejtësia amerikane si “porta e korrupsionit”. Charles McGonigal dhe avokati i tij Charles McGonigal akuzohet mbi pagesa 225,000 dollarë...

“Personi ‘B’ shërbente si këshilltar i Edi Ramës”, VOA për ish-zyrtarin e arrestuar të FBI-së dhe lidhjet me Shqipërinë: I dha kryeministrit një suvenir të…

para 2 jave - Panorama

Të mërkurën, ish zyrtari i lartë i kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal, arrestuar të shtunën nga autoritetet amerikane, pritet të dalë para gjykatës në Uashington për t’u shprehur nëse i pranon...

Nga Dorian Duçka, Agron Neza te biznesmeni-politikan, VOA zbardh të gjitha lidhjet e ish-zyrtarit të arrestuar të FBI-së me Shqipërinë

para 2 jave - Gazeta Tema

Të mërkurën, ish zyrtari i lartë i kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal, arrestuar të shtunën nga autoritetet amerikane, pritet të dalë para gjykatës në Uashington për t’u shprehur nëse i pranon...

Erion Braçe: Biznesmeni Shefqet Dizdari, i lidhur me Berishën! Në 2010 ka firmosur kontratë për hidrokarbure, marrëveshje tjetër nuk ka

para 2 jave - Gazeta Tema

Nga studio e Report Tv, deputeti socialist Erion Braçe iu ka kthyer përgjigje 2 palëve të PD-së, asaj të Sali Berishës dhe të Enkelejd Alibeajt, që e lidhin Edi Ramën me ish zyrtarin e FBI-së, Charles...

Skandali McGonigal dhe lidhja me Ramën/ “Atë nuk e zë gjumi, të shpal...

para 2 jave - BalkanWeb

Edhe po nuk hetoi SPAK për Ramën, do shkatërrohet nga ana e komunikimit. Opozita ka një rast për ta marrë para Ramën për korrupsion, ai po tallej me rublat dhe tani i janë kthyer si një bumerang. Është...

Rama: Akuzohet në SHBA një zyrtar i FBI-së për gjëra që nuk kanë lidhje me mua, mua më fillon gjykimi!

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar në Twitter pas arrestimit të ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal. Rama shkruan se gjërat për të cilat akuzohet s’kanë as edhe një lidhje me të, se...

Deputeti i PD-së nxjerr dokumentin: Faktet e implikimit të Ramës me ish-zyrtarin e FBI

para 2 jave - Top24

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj thotë se aktakuza amerikane për ish-zyrtarin e FBI, Charles McGonigal, përbëhet nga tre elementë. Në Euronews Albania, Shehaj u shpreh se në aktakuzë, citohet...

Rama: Akuzat ndaj ish-zyrtarit te FBI, asnjë lidhje me mua

para 2 jave - Argument

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave se ka lidhje me hetimin ndaj ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, i cili është arrestuar në SHBA për afera me një oligark rus. Nëpërmjet një reagimi në rrjetet...

Rama: Akuzat ndaj ish-zyrtarit te FBI, asnjë lidhje me mua

para 2 jave - InFokus

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave se ka lidhje me hetimin ndaj ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, i cili është arrestuar në SHBA për afera me një oligark rus. Nëpërmjet një reagimi në rrjetet...

Fakte të reja lidhin ish-drejtuesin e FBI me Shqipërinë, rezulton pronar i studios ligjore në Tiranë

para 2 jave - Desk.al

Charles McGonigal, ish-drejtori i FBI-së, është arrestuar në Amerikë për akuza që lidhen me korrupsionin dhe oligarkët rusë. Mirëpo, ky person cilësohet dhe si mik i kryeministrit Edi Rama, dhe në dokumentet...

Rama: Akuzohet një zyrtar i FBI-së për gjëra që nuk kanë lidhje me mua

para 2 jave - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar në Twitter pas arrestimit të ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal. Rama shkruan se gjërat për të cilat akuzohet s’kanë as edhe një lidhje me të, se...

Afera e ish-agjentit të FBI me oligarkun rus dhe SHIK-un shqiptar, përmendet edhe një politikan i Kosovës

para 2 jave - Bota Sot

Autoritetet amerikane kanë arrestuar Charles McGonigal një veteran që të FBI-së që kishte punuar aty për 22 vjet dhe që ishte pensionua në vitin 2018. Ndaj tij rëndojnë dy akuza. Ai po dyshohet se ka punuar...

Afera e ish-agjentit të FBI me oligarkun rus dhe SHIK-un shqiptar, përmendet edhe një politikan kosovar

para 2 jave - Zeri

Afera e ish-agjentit të FBI me oligarkun rus dhe SHIK-un shqiptar, përmendet edhe një politikan kosovar Autoritetet amerikane kanë arrestuar Charles McGonigal një veteran që të FBI-së që kishte punuar...

Faxnews siguron dosjen për McGonigal: Personi “A” i dha 225 mijë dollarë, herën e parë u takuan jashtë një restoranti, ish zyrtari i FBI marrëdhënie të vazhdueshme me Ramën…

para 2 jave - Opinion.mk

Faxnews ka siguruar dosjen sa i takon ish zyrtarit të FBI-së McGonigal që u arrestua në New York për shkak se ndihmoi oligarkun rus që sanksionuar nga SHBA. Por ndaj tij rëndon edhe akuza se mori 225 mijë...

Ish-zyrtari i arrestuar i FBI-së dhe lidhjet me Shqipërinë

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Të mërkurën, ish zyrtari i lartë i kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal, arrestuar të shtunën nga autoritetet amerikane, pritet të dalë para gjykatës në Uashington për t’u shprehur nëse i pranon...

Çfarë hetoi kundrejt pagesës ish-zyrtari i FBI-së në Shqipëri. Kush ishin politikani dhe biznesmeni që do vriteshin?

para 2 jave - NOA

SHBA – Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal mori përsipër të zbulonte se kush ishin porositësit e vrasjes së një politikani dhe një biznesmeni shqiptar. Në shtator 2017, në Shqipëri, McGonigal u prezantua...

Shpjeguar thjesht: Pse akuzohet zyrtari i FBI-së dhe si përfshihet Shqipëria

para 2 jave - Albeu

Një skandal i raportuar në mënyrë masive nga mediat më të mëdha amerikane ka ngritur dyshime të forta se Edi Rama ka paguar para të padeklaruara në favor të një ish zyrtari të lartë të FBI-së, për ta përdorur...

Nga Agron Neza, Dorian Duçka tek biznesmeni-politikan, VOA zbardh të gjitha lidhjet e ish-zyrtarit të arrestuar të FBI, me Shqipërinë

para 2 jave - Java News

Të mërkurën, ish zyrtari i lartë i kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal, arrestuar të shtunën nga autoritetet amerikane, pritet të dalë para gjykatës në Uashington për t’u shprehur nëse i pranon...

Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI-së/ Rama: S’ka lidhje me mua, po më bëhet gjyqi politik

para 2 jave - Ditari.mk

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për arrestimin e ish-zyrtarit të FBI-së Charles McGonigal dhe për akuzat e ngritura ndaj tij nga opozita. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Rama deklaron se gjërat...

“Ka pasur investime ruse përmes kompanive guackë”, zv. kryetari...

para 2 jave - BalkanWeb

Zëvendës kryetari i Partisë së Lirisë Agim Nesho me anë të një deklarate për mediat ka reaguar pas lajmit për arrestimin e një ish-zyrtari të lartë të FBI-së, i akuzuar për fshehje informacioni, përfitime...

“Mori 225 mijë euro nga një punonjës i SHIK”/ “Ka qenë dhe është miku...

para 2 jave - BalkanWeb

Arrestimi i ish zyrtarit të lartë të FBI Charles McGonigal ditën e djeshme dhe bashkëpunimi i tij me një oligark rus dhe me Shqipërinë gjatë vitit 2017, bëri jehonë në mediat më të mëdha botërore. McGonigal...

Reagon Rama pas akuzave për lidhje me ish-zyrtarin e arrestuar të FBI-së: Gjyq ndaj meje në Big Brotherin e politikës, kanaleve e portaleve

para 2 jave - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar sot pas akuzave nga opozita për lidhje me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së, Charles McGonigal , i cili është arrestuar pasi akuzohet se ka marrë para nga një...

Kryeministri Rama u përgjigjet akuzave të opozitës për lidhjet e dyshuara me ish-zyrtarin e FBI të arrestuar në SHBA

para 2 jave - Klan

Kryeministri Rama u përgjigjet akuzave të opozitës për lidhjet e dyshuara me ish-zyrtarin e FBI të arrestuar në SHBA Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur akuzave të kryedemokratit Sali Berisha për...

Superskandali i lobimit: Edi Rama duhet të arrestohet për bashkëpunim me agjentët rus!

para 2 jave - Bota Sot

Kalorësi i ortodoksisë, po zbulohet përfundimisht se pse e mban hapur anën e Serbisë, Vuçiqit. Nuk ishte thjesht dashuria dhe simpatia për muzikën serbe, Goran Bregoviçin, të cilit si adhurues dhe mbështetës...

“Përdor partneritetin për të goditur opozitën”/ Nesho: Investime ruse në Shqipëri nga kompani guackë!

para 2 jave - Bota Sot

Zëvendëskryetari i Partisë së Lirisë, Agim Nesho akuzoi qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama se ka furnizuar me informacion ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal i cili u arrestua nga autoritetet amerikane....

Akuzohet se mori 225 mijë dollarë nga një agjent i SHISH, çfarë deklaronte Rama për ish-zyrtarin e arrestuar të FBI-së: Ka qenë dhe është miku im!

para 2 jave - Panorama

Arrestimi i ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, Charles McGonigal, ka bërë jehonë në mediat ndërkombëtare. McGonigal përballet me dy akuza në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku njëra prej tyre lidhet me...

“Përdor partneritetin për të goditur opozitën”/ Nesho: Investime ruse në Shqipëri nga kompani guackë! Rama furnizonte ish-zyrtarin e FBI-së me informacion për…

para 2 jave - Panorama

Zëvendëskryetari i Partisë së Lirisë, Agim Nesho akuzoi qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama se ka furnizuar me informacion ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal i cili u arrestua nga autoritetet amerikane....

Arrestimi i zyrtarit të FBI, zbulohet biznesi që kishte në Shqipëri! Udhëtimet në Tiranë dhe historia e koncesionit të naftës

para 2 jave - Gazeta Tema

Arrestimi i një ish zyrtari të lartë të FBI-së në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Charles McGonigal, ka trazuar ‘ujërat’ disa mijëra kilometra më larg, në kryeqytetin shqiptar Tiranë. Si gjithmonë akuzat...

Gazment Bardhi padi në SPAK për të hetuar kryeministrin për korruptim të zyrtarëve të huaj

para 2 jave - Gazeta Tema

Gazment Bardhi bëri të ditur se ai i është drejtuar zyrtarisht SPAK për të hetuar kryeministrin për korruptim të zyrtarëve të huaj. “Korruptimi i një zyrtari amerikan të FBI për të sajuar rrethana të rreme...

Arrestimi i Charles McGonigal, Gazment Bardhi kërkesë zyrtare SPAK-ut: Të h...

para 2 jave - BalkanWeb

Deputeti i Partisë Demokratike Gazment Bardhi, ka reaguar në lidhje me arrestimin e një ish zyrtari të lartë të FBI, i cili mes të tjerash akuzohet se ka marrë qindra mijëra euro nga një punonjës i sigurimit...

Reagon Rama pas akuzave për lidhje me ish-zyrtarin e arrestuar të FBI-së: Gjyq ndaj meje në Big Brotherin e politikës, kanaleve e portaleve

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar sot pas akuzave nga opozita për lidhje me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së, Charles McGonigal , i cili është arrestuar pasi akuzohet se ka marrë para nga një...

Arrestimi i ish-agjentit të FBI, Rama: Filloi gjyqi ndaj meje në Big Brotherin e politikës, akuzat ndaj tij s’kanë lidhje me mua

para 2 jave - Albeu

Arrestimi i ish-agjentit të FBI-së në New York ka bërë bujë të madhe në Shqipëri. Jo vetë sepse akuzohet se ka thyer sanksionet e SHBA ndaj Rusisë, por edhe sepse ai akuzohet edhe se ka marrë 225,000 dollarë...

Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI, Bardhi i drejtohet zyrtarisht SPAK: Nisni hetimet për organizatë kriminale të drejtuar nga Rama

para 2 jave - Bota Sot

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë të ditur se i është drejtuar sot SPAK që të nisë hetimet për një organizatë kriminale të drejtuar nga kryeministri Edi Rama. Lajmin e ka bërë të...

Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI, Bardhi i drejtohet zyrtarisht SPAK: Nisni hetimet për organizatë kriminale të drejtuar nga Rama, pagoi 225 mijë dollarë për të sajuar përrallën e lobimit…

para 2 jave - Panorama

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë të ditur se i është drejtuar sot SPAK që të nisë hetimet për një organizatë kriminale të drejtuar nga kryeministri Edi Rama. Lajmin e ka bërë të...

“Si mundet mediat të heshtin përpara këtij skandali”, Berisha: Në të gjithë botën flitet për Edi Ramën dhe ish-agjentin e arrestuar të FBI-së, mori nga kryeministri 225 mijë dollarë

para 2 jave - Panorama

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, është shprehur se mediat shqiptare nuk duhet të heshtin para super-skandalit të arrestimit të ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, që kishte lidhje me kryeministrin...

Hetimi ndaj ish-zyrtarit të FBI-së/ Rama i përgjigjet akuzave ndaj tij: Po të kishte lidhje me mua, do ishte bërë publik nga ata që nuk manipulojnë prova! Kam vendosur...

para 2 jave - Panorama

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave ndaj tij për lidhjen me ish-zyrtarin e FBI-së Charles McGonigal, i cili është marrë nën hetim nga autoritetet amerikane. Në një postim në Twitter, Rama...

Rama: Akuzohet në Amerikë një zyrtar i FBI për gjëra që s’kanë as edhe një lidhje me mua dhe në Shqipëri fillon gjyqi ndaj meje...

para 2 jave - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Twitter pas arrestimit të ish-zyrtarit të FBI Charles McGonigal. Rama shkruan se gjërat për të cilat akuzohet s’kanë as edhe një lidhje me të, se po të kishin do t’i...

Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI-së, reagon Rama: Nëse do kisha lidhje, SHBA s’do kursehej

para 2 jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në rrjete sociale lidhur me akuzat e ngritura në adresë të tij, pas arrestimit të ish zyrtarit të FBI, Charles McGonigal. “Akuzohet në Amerikë një zyrtar...

Rama: Akuzat e ngritura ndaj zyrtarit të FBI-së, asnjë lidhje me mua

para 2 jave - Lajmi.net

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, akuzat e ngritura ndaj një zyrtari të FBI-së në Amerikë nuk kanë asnjë lidhje me të. Rama reagoi sot pas akuzave të ngritura nga opozita për lidhje me zyrtarin e...

Arrestimi i ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, takime ‘të fshehta’ me një politikan në Kosovë

para 2 jave - Reporteri

Charles McGonigal, ish-zyrtari kryesor i FBI-së në SHBA, u arrestua një ditë më parë nën akuzën e përfitimit të shumave të mëdha të parave nga një oligark rus dhe nga një shqiptar, si edhe udhëtime të...

Ka lobuar Rama për ‘Non Gratan’ e ‘Muzin’ me anë të McGonial? Braçe: Janë në metro këta? Biznesmeni i Berishës, kontratë hidrokarbure…!

para 2 jave - Java News

Nga studio e Report Tv, deputeti socialist Erion Braçe iu ka kthyer përgjigje 2 palëve të PD-së, asaj të Sali Berishës dhe të Enkelejd Alibejt, që e lidhin Edi Ramën me ish zyrtarin e FBI-së, Charles McGonial...

Berisha: Hetim lidhjeve të Ramës me McGonigal

para 2 jave - Klan

Berisha: Hetim lidhjeve të Ramës me McGonigal “E pagoi për lobim rus dhe për të hetuar lobuesit e PD në SHBA” Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha kërkoi ngritjen e një Komisioni Hetimor për të...

Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI, Berisha: Do ngremë Komision Hetimor

para 2 jave - Klan

Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI, Berisha: Do ngremë Komision Hetimor Kryetari i PD: McGonigal i përfshirë në afera korruptive me Edi Ramën, do kërkojmë ndihmën e SHBA Partia Demokratike do të kërkojë ngritjen...

Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI-së/ Rama: S’ka lidhje me mua, po më bëhet gjyqi politik

para 2 jave - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për arrestimin e ish-zyrtarit të FBI-së Charles McGonigal dhe për akuzat e ngritura ndaj tij nga opozita. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Rama deklaron se gjërat...

Çfarë hetoi kundrejt pagesës ish-zyrtari i FBI-së në Shqipëri. Kush ishin politikani dhe biznesmeni që do vriteshin?

para 2 jave - Zyrtare

SHBA – Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal mori përsipër të zbulonte se kush ishin porositësit e vrasjes së një politikani dhe një biznesmeni shqiptar. Në shtator 2017, në Shqipëri, McGonigal u prezantua...

Ka lobuar Rama për shpalljen ‘Non Grata’ e dosjen Muzin me anë të McGonial? Braçe: Janë në metro këta? Kush është Berisha e dinë të …!

para 2 jave - Java News

Nga studio e Report Tv, deputeti socialist Erion Braçe iu ka kthyer përgjigje 2 palëve të PD-së, asaj të Sali Berishës dhe të Enkelejd Alibejt, që e lidhin Edi Ramën me ish zyrtarin e FBI-së, Charles McGonial...

Ish-zyrtari i arrestuar i FBI-së dhe lidhjet me Shqipërinë

para 2 jave - Infokusi

Të mërkurën, ish zyrtari i lartë i kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal, arrestuar të shtunën nga autoritetet amerikane, pritet të dalë para gjykatës në Uashington për t’u shprehur nëse i pranon...

Ish-drejtori i FBI-së me zyre në Tiranë- Lidhja me Gazpromin rus dhe pajisja e FBI-së që mori Rama

para 2 jave - Epoka e Re

Charles McGonigal, ish-drejtori i FBI-së, është arrestuar në Amerikë për akuza që lidhen me korrupsionin dhe oligarkët rusë. Mirëpo, ky person cilësohet dhe si mik i kryeministrit Edi Rama, dhe në dokumentet...

Zbardhet dosja amerikane për agjentin e FBI: Një biznesmen e politikan shqi...

para 2 jave - BalkanWeb

Një nga zyrtarët më të lartë të FBI-së McGonigal përballet me dy akuza, një në Nju Jork dhe një në Uashington D.C., ku në rastin e parë akuzohet se ka ndihmuar Oleg Deripaska, një oligark rus nën sanksione,...

Arrestimi i ish- zyrtarit të lartë të FBI-së, Bardhi kallëzim në SPAK: Të hetohet Rama

para 2 jave - Gazeta Express

Deputeti i PD, Gazment Bardhi ka reaguar për arrestimin e ish zyrtarit të lartë të FBI-së, Charles McGonigal, duke thënë se ky i fundit është korruptuar nga Rama për të sajuar lobimin e PD-së me paratë...

Aktakuza: Qysh u takua Edi Rama me zyrtarin e FBI që skandalizoi Amerikën?

para 2 jave - Bota Press

Ndërkohë që ish-shefi për kundërzbulim në zyrën e FBI-së në Nju Jork, Charles McGonigal, është akuzuar për bashkëpunim me një oligark të snaksionur rus dhe fshehje të qindra mijëra dollarëve që dyshohet...

Rama: Akuzohet në SHBA një zyrtar i FBI-së për gjëra që nuk kanë lidhje me mua, mua më fillon gjykimi!

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar në Twitter pas arrestimit të ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal. Rama shkruan se gjërat për të cilat akuzohet s’kanë as edhe një lidhje me të, se...

Arrestimi i ish-shefit të FBI/ Opozita akuzon për lidhje me Ramën! Reagon kryeministri: Jam mësuar me “Big Brother-in” e politikës

para 2 jave - Pressonline

Një ditë më parë u bë e ditur se në New York është arrestuar ish-shefi i kundërzbulimit të FBI me akuza të rënda se ka mbështetur një oligark rus të sanksionuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por...

Zbardhet dosja e plotë e zyrtarit të lartë të FBI të arrestuar: Takimet me ...

para 2 jave - BalkanWeb

Charles McGonigal u bë një nga zyrtarët më të lartë të FBI-së që u vendos nën akuzë në të gjithë historinë e agjencisë së famshme të hënën në darkë pasi hetuesit zbuluan se ka përfituar shuma të mëdha...

Zbardhet dosja amerikane për agjentin e FBI: Një biznesmen e politikan shqiptar i kërkoi të hetohej një komplot për vrasjen e tij

para 2 jave - Albeu

Një nga zyrtarët më të lartë të FBI-së McGonigal përballet me dy akuza, një në Nju Jork dhe një në Uashington D.C., ku në rastin e parë akuzohet se ka ndihmuar Oleg Deripaska, një oligark rus nën sanksione,...

Arrestimi i ish-agjentit të FBI-së, Bardhi dorëzon kallëzim në SPAK: Të hetohet Rama, e pagoi për të sajuar përrallën me rubla ruse

para 2 jave - Albeu

Arrestimi i ish-agjentit të FBI-së në New York ka bërë bujë të madhe në Shqipëri. Kjo sepse ai akuzohet edhe se ka marrë 225,000 dollarë para në dorë nga një ish-oficer i inteligjencës shqiptare në këmbim...

Ish-agjenti i arrestuar i FBI-së: Fshehu takimin me Ramën dhe një politikan kosovar

para 2 jave - Koha.net

Ish-agjenti i FBI-së Charles McGonigal, i cili është arrestuar të shtunën në SHBA, po akuzohet se kishte punuar me një oligark rus të sanksionuar pasi ai doli në pension dhe se ka fshehur qindra mijëra...

Në arrestimin e ish-agjentit të FBI-të përmendet kryeministri i Shqipërisë, një politikan kosovar e një ish-punonjës i inteligjencës shqiptare

para 2 jave - Pa censure

Ish-kreu i kundërzbulimit në zyrën e FBI-së në New York, Charles McGonigal, është arrestuar të shtunën në Aeroportin Ndërkombëtar John F. Kennedy, mbi të cilin rëndojnë dy akuza. McGonigal, akuzohet për...

Arrestimi i zyrtarit të lartë i FBI, BIRN: Charles McGonigal, nën akuzë për...

para 2 jave - BalkanWeb

Një nga zyrtarët më të lartë të FBI-së u vendos në dy akuza të hënën në darkë, mes të tjerash, për udhëtime me shpenzime të paguara në Tiranë ku u takua me kryeministrin Edi Rama dhe për marrjen e një...

Reagon Rama pas akuzave për lidhje me ish-zyrtarin e arrestuar të FBI-së: Gjyq ndaj meje në Big Brotherin e politikës, kanaleve e portaleve

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar sot pas akuzave nga opozita për lidhje me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së, Charles McGonigal , i cili është arrestuar pasi akuzohet se ka marrë para nga një...

Arrestimi i McGonigal në SHBA, Rama: Filloi gjyqi ndaj meje në Big Brotherin e politikës

para 2 jave - InfoShqip

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas arrestimit të ish-zyrtarit të lartë të kundërzbulimit të FBI, Charls McGonigal, të cilin vet ai e ka cilësuar si mikun e tij. Kryeministri nëpërmjet një postimi në...

Rama: Akuzat e ngritura ndaj zyrtarit të FBI-së, asnjë lidhje me mua

para 2 jave - KosovaPress

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, akuzat e ngritura ndaj një zyrtari të FBI-së në Amerikë nuk kanë asnjë lidhje me të. Rama reagoi sot pas akuzave të ngritura nga opozita për lidhje me zyrtarin e...

Ish-zyrtari i arrestuar i FBI-së dhe lidhjet me Shqipërinë

para 2 jave - KosovaPress

Të mërkurën, ish zyrtari i lartë i kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal, arrestuar të shtunën nga autoritetet amerikane, pritet të dalë para gjykatës në Uashington për t’u shprehur nëse i pranon...

Fakte të reja lidhin ish-drejtuesin e FBI me Shqipërinë, rezulton pronar i studios ligjore në Tiranë

para 2 jave - FaxWeb

Charles McGonigal, ish-drejtori i FBI-së, është arrestuar në Amerikë për akuza që lidhen me korrupsionin dhe oligarkët rusë. Mirëpo, ky person cilësohet dhe si mik i kryeministrit Edi Rama, dhe në dokumentet...

“Për 6 muaj u takua 4 herë me Ramën”, VOA zbardh detaje të reja për arrestimin e ish-agjentit të FBI-së: Nesër pritet të flasë për 225 mijë dollarët dhe lidhjet në Shqipëri

para 2 jave - Top24

Të mërkurën, ish zyrtari i lartë i kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal, i arrestuar të shtunën nga autoritetet amerikane, pritet të dalë para gjykatës në Uashington për t’u shprehur nëse i pranon...

Agjenti i FBI-së i lidhur me rusët ishte në Kosovë më 2017, takoi një politikan

para 2 jave - Insajderi.org

Bashkëpunimi me një oligark të sanksionuar rus dhe velloja e fshehtësisë mbi shumat e mëdha të parave të marra nga një agjent i inteligjencës shqiptare u rikthyen si temë pas arrestimit të ish-Shefit të...

Ish-drejtori i FBI-së me zyre në Tiranë- Lidhja me Gazpromin rus dhe pajisja e FBI-së që mori Rama

para 2 jave - Insajderi.org

Charles McGonigal, ish-drejtori i FBI-së, është arrestuar në Amerikë për akuza që lidhen me korrupsionin dhe oligarkët rusë. Mirëpo, ky person cilësohet dhe si mik i kryeministrit Edi Rama, dhe në dokumentet...

Rama ka korruptuar zyrtarin e FBI, të punojë kundër Bashës!

para 2 jave - VOX TV

Që nga dita e hënë në mediet më të mëdha amerikane është bërë krye-lajm arrestimi i ish shefit të divizionit të kundërzbulimit të FBI në Nju Jork, Charles McGonigal. Ky i fundit është arrestuar të shtunë...

Rama akuzohet se ka ndihmuar agjentët rusë duke bashkëpunuar me ta

para 2 jave - VOX TV

Tashmë në Shqipëri, në një mënyrë nga aleatët e vetë Ramës, po akuzohet se ky mund të ketë pasur bashkëpunim edhe me agjentë rus. Më pas ndarja e Kosovës u kthye në një biznes të madh, ndërkombëtar, ku...

Deputetja e PD: Bashkimi nuk mund të ndodhë me një drekë dhe as duke mbledhur firma nëpër skuta! Ngërçi i madh që kemi është ‘non-grata’

para 2 jave - Gazeta Tema

Deputetja e PD, Oriola Pampuri tha se bashkimi i Partisë Demokratike nuk mund të realizohet me dreka dhe as duke mbledhur firma për shkarkimin e Alibeajt nga kreu i grupit parlamentar. Në një lidhje skype...

Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI-së, reagon Rama: Nëse do kisha lidhje, SHBA s’do kursehej

para 2 jave - Zyrtare

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në rrjete sociale lidhur me akuzat e ngritura në adresë të tij, pas arrestimit të ish zyrtarit të FBI, Charles McGonigal. “Akuzohet në Amerikë një zyrtar...

Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI, reagon Rama: S’ka lidhje me mua! Do ishte bërë publike nga ata që s’manipulojnë prova

para 2 jave - Java News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave që e lidhnin atë me ish-zyrtarin e FBI të arrestuar Charles McGonigal. Përmes një postimi në Twitter, Rama shprehet se arrestimi i zyrtarit të FBI nuk ka asnjë...

VOA: Ish-zyrtari i arrestuar i FBI-së dhe lidhjet me Shqipërinë

para 2 jave - FaxWeb

Të mërkurën, ish zyrtari i lartë i kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal, arrestuar të shtunën nga autoritetet amerikane, pritet të dalë para gjykatës në Uashington për t’u shprehur nëse i pranon...

Akuzat ndaj ish-agjentit të FBI/ Berisha: Rama i përfshirë, gjykata amerikane urdhëroi hetimin e tij

para 2 jave - Zhurnal

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha permes një deklaratë për mediat akuzoi kryeministrin Rama per lidhje me ish-zyrtarin FBI, Charles McGonigal. Ish-agjenti amerikan u arrestua pak dite me pare...

“Rama diskutime me McGonigal për investime ruse”, Berisha: Do kërkojmë Komision Hetimor

para 2 jave - Gazeta Express

Teksa akuzoi kryeministrin Edi Rama për lidhje të ngushta me ish-agjentin e arrestuar të FBI-së, Charles McGonigal Kreu i PD-së, Sali Berisha, tha se Partia Demokratike do të kërkojë që të ngrihet një...

Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI, Berisha: Do të ngrejmë Komision Hetimor

para 2 jave - Klan

Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI, Berisha: Do të ngrejmë Komision Hetimor Kreu i PD-së, Sali Berisha, zhvilloi këtë të martë një konferencë për shtyp ku foli sipas tij për lidhjet e kryeministrit Edi Rama...

Kontakte me oligarkun rus dhe ish-punonjësin e inteligjencës shqiptare, për çfarë akuzohet në SHBA ish-zyrtari i FBI, McGonigal?

para 2 jave - GazetaBlic

Ish-shefi i kundërzbulimit të FBI-së në Nju-Jork, Charles McGonigal, u akuzua për dy vepra penale të hënën pasi dyshohet se ka punuar me një oligark rus të sanksionuar nga SHBA pas daljes në pension si...

Arrestimi i zyrtarit të lartë të FBI, BIRN: Charles McGonigal, nën akuzë për para dhe takime të padeklaruara me Edi Ramën

para 2 jave - Albeu

Charles McGonigal u bë një nga zyrtarët më të lartë të FBI-së që u vendos nën akuzë në të gjithë historinë e agjencisë së famshme të hënën në darkë pasi hetuesit zbuluan se ka përfituar shuma të mëdha...

BIRN: Charles McGonigal, zyrtar i lartë i FBI, nën akuzë për para dhe takime të padeklaruara me Edi Ramën

para 2 jave - Panorama

Një nga zyrtarët më të lartë të FBI-së u vendos në dy akuza të hënën në darkë, mes të tjerash, për udhëtime me shpenzime të paguara në Tiranë ku u takua me kryeministrin Edi Rama dhe për marrjen e një...

Rama: Akuzohet në SHBA një zyrtar i FBI-së për gjëra që nuk kanë lidhje me mua, mua më fillon gjykimi!

para 2 jave - Lajm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar në Twitter pas arrestimit të ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal. Rama shkruan se gjërat për të cilat akuzohet s’kanë as edhe një lidhje me të, se po...

“Rama lidhje të ngushtë me zyrtarin e lartë të FBI-së që u arrestua”, Beris...

para 2 jave - BalkanWeb

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar në lidhje me arrestimin e ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, Charles McGonigal. Ai tha se Rama ka lidhje të ngushtë me McGonigal, ndërsa ky i fundit...

Berisha akuzon Ramën për lidhje me ish-zyrtarin e FBI-së të akuzuar se ka marrë financim rus

para 2 jave - Telegrafi

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar sot kryeministrin Edi Rama për lidhje me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së, McGonigal. Ky i fundit është vënë në pranga të shtunën ndërsa kthehej nga një...

“Duçka është një mafioz”/ Denoncimi i Berishës: Është provuar se Rama nëpër...

para 2 jave - BalkanWeb

Një nga zyrtarët më të lartë të FBI-së u vendos në dy akuza për udhëtime me shpenzime të paguara në Tiranë ku u takua me kryeministrin Edi Rama dhe për marrjen e një shume prej 225 mijë dollarësh nga një...

“Akuza për zyrtarin e FBI lidhen me paratë që dha Rama”, Berisha: Nëse SPAK...

para 2 jave - BalkanWeb

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha paralajmëroi se do të kërkonte krijimin e një Komisioni Hetimor për atë që e cilëson si aferë mafioze pas arrestimit të zyrtarit të lartë të FBI-së, Charles...

Arrestimi i ish-agjentit të FBI-së, Meta: Rama raport aferash me SHBA-të, priten skandale të tjera

para 2 jave - Gazeta Express

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka komentuar arrestimitn e ish-agjentit kryesor të FBI-së në Nju Jork, Charles McGonigal, i cili është përfolur se ka miqësi me kryeministrin Edi Rama. Si rrjedhojë Meta...

Arrestimi i ish-agjentit të FBI-së, Berisha: Gjykata amerikane urdhëroi hetimin e Ramës

para 2 jave - Gazeta Express

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, shprehet se gjykata amerikane ka urdhëruar hetimin e kryeministrit edi Rama për lidhjet e tij me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së Charles McGonigal, i cili u...

Berisha: Rama diskutime me McGonigal për investime ruse

para 2 jave - Klan

Berisha: Rama diskutime me McGonigal për investime ruse Kryetari i PD: Edi Rama i ka dorëzuar ish-zyrtarit të FBI-së 225 mijë dollarë në një dorë Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka folur sot...

Arrestimi i zyrtarit të lartë i FBI, BIRN: Charles McGonigal, nën akuzë për para dhe takime të padeklaruara me Edi Ramën

para 2 jave - Albeu

Charles McGonigal u bë një nga zyrtarët më të lartë të FBI-së që u vendos nën akuzë në të gjithë historinë e agjencisë së famshme të hënën në darkë pasi hetuesit zbuluan se ka përfituar shuma të mëdha...

Faxnews siguron dosjen për McGonigal: Personi “A” i dha 225 mijë dollarë, herën e parë u takuan jashtë një restoranti, ish zyrtari i FBI marrëdhënie të vazhdueshme me Ramën…

para 2 jave - Desk.al

Faxnews ka siguruar dosjen sa i takon ish zyrtarit të FBI-së McGonigal që u arrestua në New York për shkak se ndihmoi oligarkun rus që sanksionuar nga SHBA. Por ndaj tij rëndon edhe akuza se mori 225 mijë...

Berisha për arrestimin e ish-agjentit të FBI-së: Rama, lidhje të ngushta me këtë aset të shërbimeve ruse

para 2 jave - Albeu

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka komentuar arrestimit të ish-agjentit kryesor të FBI-së në Nju Jork, i cili akuzohet se tentoi të ndihmonte oligarkun rus Oleg Deripaska të hiqte listën e sanksioneve,...

Reagon Rama pas akuzave për lidhje me ish-zyrtarin e arrestuar të FBI’së: Gjyqi ndaj meje në Big Brotherin e politikës, kanaleve e portaleve

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar sot pas akuzave nga opozita për lidhje me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së, Charles McGonigal , i cili është arrestuar pasi akuzohet se ka marrë para nga një...

Arrestimi i ish zyrtarit të FBI, Berisha: Përfaqësues i mafies ruse. Hetuesit në SHBA kërkuan verifikim të lidhjeve të tij me Edi Ramën, si i dorëzoi shumat e mëdha...

para 2 jave - Panorama

Ish kryeministri Sali Berisha ka akuzuar kreun e qeverisë Edi Rama për lidhje me ish zyrtarin e lartë të FBI i cili u vu në pranga një ditë më parë. Ai u shpreh se hetuesit në SHBA kanë kërkuar posaçërisht...

“I mbani mend avionët që lëvizte Edi dhe Olsi Rama?”, Berisha denoncon: Drejtori në Kryeministri lëviz me eksponentë të kartelit Sinaloa

para 2 jave - Panorama

Ish kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se këshilltari për sigurinë i kryeministrit Edi Rama, Dorian Duçka ka përdorur e-maile qeveritare sipas hetimit të FBI dhe është filmuar duke dalë nga Kryeministria...

Akuzat ndaj ish-agjentit të FBI/ Berisha: Rama i përfshirë, gjykata amerikane urdhëroi hetimin e tij

para 2 jave - Vizion Plus

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka dalë në një deklaratë për mediat pas akuzave ndaj ish-zyrtarit të FBI, Charles McGonigal. Në deklaratën e tij, Berisha ka lidhur skandalin në SHBA me kryeministrin...

Reagon Rama pas akuzave për lidhje me ish-zyrtarin e arrestuar të FBI-së: Gjyq ndaj meje në Big Brotherin e politikës, kanaleve e portaleve

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar sot pas akuzave nga opozita për lidhje me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së, Charles McGonigal , i cili është arrestuar pasi akuzohet se ka marrë para nga një...

Deputetja e PD: Bashkimi nuk mund të ndodhë as me një drekë dhe as duke mbledhur firma nëpër skuta

para 2 jave - Java News

Deputetja e PD, Oriola Pampuri tha se bashkimi i Partisë Demokratike nuk mund të realizohet me dreka dhe as duke mbledhur firma për shkarkimin e Alibeajt nga kreu i grupit parlamentar. Në një lidhje skype...

Arrestimi i ish-agjentit të FBI-së në Nju Jork, Meta: Priten skandale të tjera, Rama raport aferash me SHBA-të

para 2 jave - Albeu

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka komentuar arrestimit të ish-agjentit kryesor të FBI-së në Nju Jork, i cili akuzohet se tentoi të ndihmonte oligarkun rus Oleg Deripaska të hiqte listën e sanksioneve,...

“Është miku im padyshim”- Kush është ish-zyrtari i FBI-së nën akuzë dhe lidhja me kryeministrin shqiptar! CNN: Fshehu takimet me Ramës, i tha kujdes për…

para 2 jave - Panorama

Emri i Kryeministrit Rama ka dalë në dosjen e hetimit të drejtësisë amerikane për ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal. Ky i fundit akuzohet në SHBA për pastrim parash dhe shkeljeve të sanksioneve...

Kush është ish-zyrtari i lartë i arrestuar i FBI-së: takime me Edi Ramën e një politikan në Kosovë

para 2 jave - Bota Press

Ish-shefi për kundërzbulim në zyrën e FBI-së në Nju Jork, Charles McGonigal, të hënën u akuzua për bashkëpunim me një oligark të sanksionuar rus dhe fshehje të qindra mijëra dollarëve që dyshohet se i...

Edi Rama mohon përfshirjen në skandalin me ish-zyrtarin amerikan: Po akuzohem prej Big Brotherit

para 2 jave - Bota Press

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është përmendur si i përfshirë në disa takime me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së, Charles McGonigal. Prokurorët pretendojnë se gjatë disa udhëtimeve jashtë vendit në...

Arrestimi i zyrtarit të FBI, reagon Rama: Akuzohet në Amerikë dikush që s’ka lidhje me mua, në Shqipëri fillon gjyqi në Big Brotherin e politikës

para 2 jave - FaxWeb

Pas arrestimit të zyrtarit të FBI, Charles McGonigal i cili ka pasur dhe kontakte me Ramën, ky i fundit ka reaguar në rrjetin social Tëitter. McGonigal u arrestua pasi ndihmoi një oligark rus të sanksionuar...

Arrestimi i ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, lidhet me takimet ‘e fshehta’ me një politikan kosovar

para 2 jave - Insajderi.org

Charles McGonigal, ish-zyrtari kryesor i FBI-së në SHBA, u arretsua një ditë më parë nën akuzën e përfitimit të shumave të mëdha të parave nga një oligark rus dhe nga një shqiptar, si edhe udhëtime të...

Ish-zyrtari i FBI-së akuzohet për shkelje të sanksioneve të SHBA-së ndaj Rusisë

para 2 jave - Top Channel

Një ish-zyrtar i lartë i FBI-së është akuzuar për shkelje të sanksioneve të SHBA-së ndaj Rusisë duke marrë pagesa të fshehura nga oligarku rus Oleg Deripaska, thanë prokurorët më 23 janar. Charles McGonigal,...

Arrestimi i ish-zyrtarit të lartë të FBI, mori 225 mijë dollarë nga një shqiptar

para 2 jave - Gazeta Tema

Ish zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal i cili u arrestua ditën e djeshme, akuzohet se ka bashkëpunuar me një oligark rus duke shkelur sanksionet që SHBA kishte vendosur ndaj tij që në 2018-tën...

Faxnews siguron dosjen për McGonigal: Personi “A” i dha 225 mijë dollarë, herën e parë u takuan jashtë një restoranti, ish zyrtari i FBI marrëdhënie të vazhdueshme me Ramën…

para 2 jave - FaxWeb

Faxnews ka siguruar dosjen sa i takon ish zyrtarit të FBI-së McGonigal që u arrestua në New York për shkak se ndihmoi oligarkun rus që sanksionuar nga SHBA. Por ndaj tij rëndon edhe akuza se mori 225 mijë...

Korrupsioni nga McGonigal, Berisha nuk kursen as nipin e Ilir Metës: Supermafioz me lidhje të dyshimta

para 2 jave - Java News

Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama pasditen e së martës për lidhje me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së, McGonigal. Ky i fundit është vënë në pranga të shtunën ndërsa kthehej nga një udhëtim në...

Akuzat ndaj ish-kreut të FBI-së për financime nga Rusia, Alibeaj: Udhëtimi i tij në Shqipëri dhe takimi me Ramën kërkojnë hetim të thelluar

para 2 jave - Bota Sot

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka kërkuar sot transparencë dhe hetim nëse ka përfshirje të zyrtarëve shqiptarë në akuzën e Departamentit Amerikan të Drejtësisë ndaj...

Arrestimi i ish-agjentit të FBI-së në Nju Jork, reagon Alibeaj: Duhet transparencë dhe hetim i thelluar

para 2 jave - Albeu

Deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj ka reaguar pas arrestimit të ish-agjentit kryesor të FBI-së në Nju Jork, Charles McGonigal. Ky i fundit akuzohet se tentoi të ndihmonte oligarkun rus Oleg Deripaska...

Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI që fshehu dhe takimin me Ramën, Alibeaj: Akuzat kërkojnë urgjentisht transparencë dhe hetim të thelluar

para 2 jave - Panorama

Deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj ka reaguar pas arrestimit të ish zyrtarit të lartë të FBI, Charles McGonigal për përfshirjen në transaksione të paligjshme financiare me një oligark rus dhe fshehjes...

Ish-zyrtari i FBI-së akuzohet për shkelje të sanksioneve të SHBA-së ndaj Rusisë

para 2 jave - Vizion Plus

Një ish-zyrtar i lartë i FBI-së është akuzuar për shkelje të sanksioneve të SHBA-së ndaj Rusisë duke marrë pagesa të fshehura nga oligarku rus Oleg Deripaska, thanë prokurorët më 23 janar. Charles McGonigal,...

BIRN: AGJENTI I FBI, I LIDHUR ME DERIPASKËN, ËSHTË TAKUAR ME RAMËN. HESHT ENDRI FUGA

para 2 jave - KDPolitik

Charles McGonigal u bë një nga zyrtarët më të lartë të FBI-së që u vendos nën akuzë në të gjithë historinë e agjencisë së famshme të hënën në darkë pasi hetuesit zbuluan se ka përfituar shuma të mëdha...

BERISHA DHE META REAGOJNË: TEKSA KA NISUR ZBULIMI I SKANDALEVE TË RAMËS NË SHBA

para 2 jave - KDPolitik

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar sot kryeministrin Edi Rama për lidhje me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së, McGonigal, njoftojnë mediat shqiptare. Ky i fundit është vënë në pranga të shtunën...

Ish-zyrtari i FBI-së akuzohet për shkelje të sanksioneve të SHBA-së ndaj Rusisë

para 2 jave - Zeri

Një ish-zyrtar i lartë i FBI-së është akuzuar për shkelje të sanksioneve të SHBA-së ndaj Rusisë duke marrë pagesa të fshehura nga oligarku rus Oleg Deripaska, thanë prokurorët më 23 janar. Charles McGonigal,...

Ish-zyrtari i FBI-së akuzohet për shkelje të sanksioneve të SHBA-së ndaj Rusisë

para 2 jave - GazetaBlic

Një ish-zyrtar i lartë i FBI-së është akuzuar për shkelje të sanksioneve të SHBA-së ndaj Rusisë duke marrë pagesa të fshehura nga oligarku rus Oleg Deripaska, thanë prokurorët më 23 janar. Charles McGonigal,...

Ish-zyrtari i FBI-së akuzohet për shkelje të sanksioneve të SHBA-së ndaj Rusisë

para 2 jave - Evropa e Lirë

Një ish-zyrtar i lartë i FBI-së është akuzuar për shkelje të sanksioneve të SHBA-së ndaj Rusisë duke marrë pagesa të fshehura nga oligarku rus Oleg Deripaska, thanë prokurorët më 23 janar. Charles McGonigal,...

AKUZOHET ISH-KREU I FBI, MORI PARA NGA SHËRBIMI SHQIPTAR DHE BASHKËPUNOI ME OLIGARKË RUS

para 2 jave - KDPolitik

Ish-kreu i kundërzbulimit për zyrën FBI-së në Nju Jork u akuzua në dy aktakuza të veçanta të hënën për gjoja se kishte punuar me një oligark rus të sanksionuar pasi ai doli në pension dhe fshehu qindra...

Arrestohet ish-zyrtari i lartë i FBI, mori 225 mijë euro nga punonjësi i SHISH. CNN publikon pjesë nga dosja hetimore: Charles McGonigal takoi Ramën në Tiranë

para 2 jave - Panorama

Mediat më të mëdha ndërkombëtare i bënë jehonë dje arrestimit të një ish-zyrtari të lartë të FBI, Charles McGonigal, për shkak të bashkëpunimit dhe parave të marra nga një oligark rus. Media të ndryshme...

Arrestimi i ish zyrtarit të FBI, Berisha: Gjykata amerikane urdhëroi hetimin e Ramës, kush është ish-spiuni që i dha mbi 300 mijë dollarë…

para 2 jave - FaxWeb

Berisha : Dje dhe sot, mediat më të mëdha në botë, kanë informuar publikun e SHBA, publikun e Europës dhe botës se McGonigal, zyrtari më i lartë në historinë e FBI, u arrestua ditën e shtunë, në aeroportin...

Arrestimi i ish zyrtarit të FBI/Berisha: Edi Rama përdori ish-oficerin e policisë sekrete për hetime kundër opozitës në Nju Jork

para 2 jave - FaxWeb

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar në lidhje me arrestimin e ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, Charles McGonigal dhe lidhjen që ka pasur me Kryeministrin Edi Rama. Po ashtu Berisha...

Arrestimi i zyrtarit të lartë i FBI, BIRN: Charles McGonigal, nën akuzë për para dhe takime të padeklaruara me Edi Ramën

para 2 jave - FaxWeb

Charles McGonigal u bë një nga zyrtarët më të lartë të FBI-së që u vendos nën akuzë në të gjithë historinë e agjencisë së famshme të hënën në darkë pasi hetuesit zbuluan se ka përfituar shuma të mëdha...

Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI-së/ Meta: Raporti i më i pasinqertë në botë është ai mes Edi Ramës dhe SHBA…

para 2 jave - FaxWeb

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar për arrestimin e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal, i cili rezulton të jetë dhe mik i kryeministrit Edi Rama. Meta theksoi se Rama ka pasur gjithmonë...

Ish-zyrtari i FBI-së akuzohet për shkelje të sanksioneve të SHBA-së ndaj Rusisë

para 2 jave - Infokusi

Një ish-zyrtar i lartë i FBI-së është akuzuar për shkelje të sanksioneve të SHBA-së ndaj Rusisë duke marrë pagesa të fshehura nga oligarku rus Oleg Deripaska, thanë prokurorët më 23 janar. Charles McGonigal,...

Ish-zyrtari i FBI-së akuzohet për shkelje të sanksioneve të SHBA-së ndaj Rusisë

para 2 jave - FaxWeb

Një ish-zyrtar i lartë i FBI-së është akuzuar për shkelje të sanksioneve të SHBA-së ndaj Rusisë duke marrë pagesa të fshehura nga oligarku rus Oleg Deripaska, thanë prokurorët më 23 janar. Charles McGonigal,...

Ish-zyrtari i FBI-së akuzohet për shkelje të sanksioneve të SHBA-së ndaj Rusisë

para 2 jave - Pressonline

Një ish-zyrtar i lartë i FBI-së është akuzuar për shkelje të sanksioneve të SHBA-së ndaj Rusisë duke marrë pagesa të fshehura nga oligarku rus Oleg Deripaska, thanë prokurorët më 23 janar. Charles McGonigal,...

Ish-zyrtari i FBI-së akuzohet për shkelje të sanksioneve të SHBA-së ndaj Rusisë

para 2 jave - Arbresh

Një ish-zyrtar i lartë i FBI-së është akuzuar për shkelje të sanksioneve të SHBA-së ndaj Rusisë duke marrë pagesa të fshehura nga oligarku rus Oleg Deripaska, thanë prokurorët më 23 janar. Charles McGonigal,...

Një ish-zyrtar i lartë i FBI-së është arrestuar për lidhje me një oligark rus në Nju Jork

para 2 jave - Bota Sot

NEW YORK: Një ish-zyrtar i lartë i FBI-së në Nju Jork është arrestuar për lidhjet e tij me një oligark rus, thanë, të hënën burimet e zyrës shtetrore të zbatimit të ligjit për tekevizionin amerikan ABC...

Mori para ‘nën dorë’ nga rusët, arrestohet ish-zyrtari i FBI i njohur si mi...

para 2 jave - BalkanWeb

Një ish-zyrtar i lartë i FBI-së është akuzuar për shkelje të sanksioneve amerikane ndaj Rusisë duke marrë pagesa “nën dorë” nga një oligark rus. Charles McGonigal, i cili drejtoi divizionin e kundërzbulimit...

Ish-agjenti i kundërzbulimit në FBI ndihmoi oligarkun rus

para 2 jave - Top Channel

Ndaj një ish-zyrtari të lartë të kundërzbulimit në FBI janë ngritur akuza për shkak se ndihmoi një oligark rus, në shkelje të sanksioneve amerikane. Gjithashtu, ndaj tij janë ngritur akuza të tjera në...

Arrestohet ish-agjenti i FBI, mbante lidhje me një oligark rus të vendosur nën sanksione

para 2 jave - Klan

Arrestohet ish-agjenti i FBI, mbante lidhje me një oligark rus të vendosur nën sanksione Charles McGonigal, ish-agjent i FBI-së, është arrestuar nga autoritetet amerikane nën dyshimet se mban lidhje me...

Lidhje me oligarkun rus, arrestohet ish-zyrtari i lartë i FBI-së

para 2 jave - Desk.al

Ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal u arrestua për lidhje me oligarkun rus Oleg Deripaska, një miliarder rus i cili është sanksionuar nga Shtetet e Bashkuara dhe është hetuar vitin e kaluar...

Ish-drejtori i FBI-së në New York, akuzohet se ndihmoi oligarkun e sanksionuar rus

para 2 jave - Zeri

Ish-kreu i kundërzbulimit të FBI-së në Nju Jork, po akuzohet nën akuzën se mund të ketë punuar me një oligark rus të sanksionuar nga SHBA pasi doli në pension, dhe fshehu qindra mijëra dollarë që mori...

Arrestohet ish-agjenti i FBI-së, akuzohet për pastrim parash dhe bashkëpunim me oligarkë rusë

para 2 jave - Reporteri

Charles McGonigal Ish-shefi i kundërzbulimit për zyrën e FBI-së në Nju Jork është arrestuar për pastrim parash. Prokurorët akuzuan Charles McGonigal se ka shkelur sanksionet kundër Rusisë, teksa punonte...

Ish-drejtori i FBI-së në New York, akuzohet se ndihmoi oligarkun e sanksionuar rus – si dhe për fshehjen e pagesave nga ish-punonjësi i inteligjencës shqiptare

para 2 jave - Telegrafi

Ish-kreu i kundërzbulimit të FBI-së në Nju Jork, po akuzohet nën akuzën se mund të ketë punuar me një oligark rus të sanksionuar nga SHBA pasi doli në pension, dhe fshehu qindra mijëra dollarë që mori...

Lidhje me oligarkun rus, arrestohet ish-zyrtari i lartë i FBI-së

para 2 jave - Alsat-M

Ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal u arrestua për lidhje me oligarkun rus Oleg Deripaska, një miliarder rus i cili është sanksionuar nga Shtetet e Bashkuara dhe është hetuar vitin e kaluar...

“Mori 225 mijë euro nga punonjësi i inteligjencës shqiptare”, C...

para 2 jave - BalkanWeb

Mediat më të mëdha ndërkombëtare i bënë jehonë sot arrestimit të një ish-zyrtari të lartë të FBI, Charles McGonigal, për shkak të bashkëpunimit dhe parave të marra nga një oligark rus. Media të ndryshme...

“U takua me Ramën dhe e këshilloi që…”- CNN për arrestimin e ish-zyrtarit të FBI: Mori 225 mijë dollarë nga një punonjës i inteligjencës shqiptare

para 2 jave - Panorama

Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal ka tërhequr jo pak vëmendjen e mediave të huaja. CNN në një shkrim të saj thotë se Charles McGonigal u akuzua se kishte punuar me një oligark rus të...

Akuzohet për pastrim parash dhe bashkëpunim me oligarkë rus, arrestohet ish-shefi i FBI-së

para 2 jave - Top Channel

Ish-shefi i kundërzbulimit për zyrën e FBI-së në Nju Jork është arrestuar për pastrim parash. Prokurorët akuzuan Charles McGonigal se ka shkelur sanksionet kundër Rusisë, teksa punonte me një oligark rus,...

Arrestimi i ish-zyrtarit të lartë të FBI-së për lidhje me rusët, Berisha nxjerr dokumentin: Është këshilltar i Edi Ramës! Kryeministri është nën hetim, juria në SHBA ka urdhëruar zbardhjen...

para 2 jave - Panorama

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka reaguar pas arrestimit të shefit të konterineleigjencës së FBI për New York-un, Charls Mc Gonigal, i cili akuzohet se ka përfituar para nga një oligark...

Mori para ‘nën dorë’ nga oligarku rus, arrestohet ish-zyrtari i lartë i FBI...

para 2 jave - BalkanWeb

Një ish-zyrtar i lartë i FBI-së është akuzuar për shkelje të sanksioneve amerikane ndaj Rusisë duke marrë pagesa “nën dorë” nga një oligark rus. Charles McGonigal, i cili drejtoi divizionin e kundërzbulimit...

Arrestohet ish-agjenti i FBI-së në New York, mori 225 mijë dollarë ryshfet nga oligarku rus

para 2 jave - Koha.mk

Ish agjenti i FBI-së, i cili drejtoi hetimin Trump-Rusi, u arrestua dhe u akuzua për lidhjet e tij të dyshuara me një oligark rus të sanksionuar në mes të luftës në Ukrainë. Charles McGonigal, ish-agjenti...

Arrestohet ish-agjenti i FBI, akuzohet se mori shuma të majme parash nga një ish-punonjës i inteligjencës shqiptare

para 2 jave - Albeu

Ish-agjenti kryesor i FBI-së në Nju Jork është arrestuar dhe akuzohet për shkelje të sanksioneve të SHBA-së ndaj Rusisë, pasi tentoi të ndihmonte oligarkun rus Oleg Deripaska të hiqte listën e sanksioneve,...

Lidhje me oligarkun rus, arrestohet ish-zyrtari i lartë i FBI-së

para 2 jave - Gazeta Tema

Ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal u arrestua për lidhje me oligarkun rus Oleg Deripaska, një miliarder rus i cili është sanksionuar nga Shtetet e Bashkuara dhe është hetuar vitin e kaluar...

Arrestohet ish-shefi i FBI-së, akuzohet për pastrim parash dhe bashkëpunim me oligarkë rus

para 2 jave - Indeks online

Ish-shefi i kundërzbulimit për zyrën e FBI-së në Nju Jork është arrestuar për pastrim parash. Prokurorët akuzuan Charles McGonigal se ka shkelur sanksionet kundër Rusisë, teksa punonte me një oligark rus,...

Arrestohet ish-agjenti i FBI-së në New York, mori 225 mijë dollarë rushfet nga oligarku rus

para 2 jave - Gazeta Express

Ish agjenti i FBI-së, i cili drejtoi hetimin Trump-Rusi, u arrestua dhe u akuzua për lidhjet e tij të dyshuara me një oligark rus të sanksionuar në mes të luftës në Ukrainë. Charles McGonigal, ish-agjenti...

Arrestohet ish-zyrtari i lartë i FBI-së, mori ryshfet nga një oligark rus. Lidhja që kishte me një shqiptar

para 2 jave - Panorama

Një ish-zyrtar i lartë i FBI-së në Nju Jork është arrestuar për lidhjet e tij me një oligark rus, thanë burimet e zbatimit të ligjit për ABC News të hënën . Charles McGonigal, i cili ishte agjenti i posaçëm...

Arrestohet ish-agjenti i FBI-së në New York, mori 225 mijë dollarë rushfet nga oligarku rus

para 2 jave - GazetaBlic

Arrestohet ish-agjenti i FBI-së në New York, mori 225 mijë dollarë rushfet nga oligarku rus Ish agjenti i FBI-së, i cili drejtoi hetimin Trump-Rusi, u arrestua dhe u akuzua për lidhjet e tij të dyshuara...

Arrestohet ish-agjenti i FBI-së në New York, mori 225 mijë dollarë ryshfet nga oligarku rus

para 2 jave - ABC News

Ish agjenti i FBI-së, i cili drejtoi hetimin Trump-Rusi, u arrestua dhe u akuzua për lidhjet e tij të dyshuara me një oligark rus të sanksionuar në mes të luftës në Ukrainë. Charles McGonigal, ish-agjenti...

Lidhje me oligarkun rus, arrestohet ish-zyrtari i lartë i FBI-së

para 2 jave - Flaka

Ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal u arrestua për lidhje me oligarkun rus Oleg Deripaska, një miliarder rus i cili është sanksionuar nga Shtetet e Bashkuara dhe është hetuar vitin e kaluar...

Lidhje me oligarkun rus, arrestohet ish-zyrtari i lartë i FBI-së

para 2 jave - Tetova Sot

Ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal u arrestua për lidhje me oligarkun rus Oleg Deripaska, një miliarder rus i cili është sanksionuar nga Shtetet e Bashkuara dhe është hetuar vitin e kaluar...

Akuzohet për pastrim parash dhe bashkëpunim me oligarkë rus, arrestohet ish-shefi i FBI-së

para 2 jave - Shenja

Ish-shefi i kundërzbulimit për zyrën e FBI-së në Nju Jork është arrestuar për pastrim parash. Prokurorët akuzuan Charles McGonigal se ka shkelur sanksionet kundër Rusisë, teksa punonte me një oligark rus,...

Arrestohet ish-zyrtari i lartë i FBI-së: Lidhje me oligarkun rus, theu sanksionet e SHBA

para 2 jave - Java News

Ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal u arrestua për lidhje me oligarkun rus Oleg Deripaska, një miliarder rus i cili është sanksionuar nga Shtetet e Bashkuara dhe është hetuar vitin e kaluar...

Arrestohet ish-shefi i FBI-së, akuzohet për pastrim parash dhe bashkëpunim me oligarkë rus

para 2 jave - Infokusi

Ish-shefi i kundërzbulimit për zyrën e FBI-së në Nju Jork është arrestuar për pastrim parash. Prokurorët akuzuan Charles McGonigal se ka shkelur sanksionet kundër Rusisë, teksa punonte me një oligark rus,...

Ish-agjenti i kundërzbulimit në FBI ndihmoi oligarkun rus

para 2 jave - Pressonline

Ndaj një ish-zyrtari të lartë të kundërzbulimit në FBI janë ngritur akuza për shkak se ndihmoi një oligark rus, në shkelje të sanksioneve amerikane. Gjithashtu, ndaj tij janë ngritur akuza të tjera në...

Arrestohet ish-agjenti i FBI-së në New York, mori rushfet nga një oligark rus

para 2 jave - Epoka e Re

Arrestohet ish-agjenti i FBI-së në New York, mori 225 mijë dollarë rushfet nga oligarku rus Ish agjenti i FBI-së, i cili drejtoi hetimin Trump-Rusi, u arrestua dhe u akuzua për lidhjet e tij të dyshuara...

Arrestohet ish-agjenti i FBI’së në New York, mori 225 mijë dollarë rushfet nga oligarku rus

para 2 jave - Gazeta Metro

Ish agjenti i FBI-së, i cili drejtoi hetimin Trump-Rusi, u arrestua dhe u akuzua për lidhjet e tij të dyshuara me një oligark rus të sanksionuar në mes të luftës në Ukrainë. Charles McGonigal, ish-agjenti...

Akuzohet për pastrim parash dhe bashkëpunim me oligarkë rus, arrestohet ish-shefi i FBI-së

para 2 jave - Pressonline

Ish-shefi i kundërzbulimit për zyrën e FBI-së në Nju Jork është arrestuar për pastrim parash. Prokurorët akuzuan Charles McGonigal se ka shkelur sanksionet kundër Rusisë, teksa punonte me një oligark rus,...

Ka vetëm një Parti Demokratike, është ajo ligjore, institucionale, proSHBA-ve dhe e ndarë nga e vjetra, korrupsioni e tranzicioni

para 2 jave - Bota Sot

(Si hyrje) Në Shqipëri opinioni publik dhe sidomos mediat e kanë shumë të vështirë për të mbështetur të renë dhe ndryshimin. Kjo vihet re edhe sot, kur mediat sillen si agjenci mercenarizmi e të korruptuara...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK