Gazetari gjerman: Propozimi franko-gjerman nuk është serioz, BE-ja asnjë shpërblim për Kosovën dhe Serbinë

para 2 jave - Telegrafi

Gazetari i “Frankurter Algemeine Zeitung”, Michael Martens, është skeptik për arritjen e një marrëveshjeje në mes Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se nuk ka motivim, por as shpërblim për Beogradin dhe Prishtinën...

Chollet inkurajon Kurtin që ta pranojë propozimin e BE-së

para 2 jave - Evropa e Lirë

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, tha se ka inkurajuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, që të pranojë propozimin e BE-së për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë....

Gazetari gjerman: Propozimi franko-gjerman nuk është serioz, BE-ja asnjë shpërblim për Kosovën dhe Serbinë

para 2 jave - Zeri

Gazetari i “Frankurter Algemeine Zeitung”, Michael Martens, është skeptik për arritjen e një marrëveshjeje në mes Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se nuk ka motivim, por as shpërblim për Beogradin dhe Prishtinën...

Gazetari gjerman me kritika: S’pres rezultate Kosovë-Serbi, BE-ja s’po u ofron kurrgjë

para 2 jave - Bota Sot

Nuk ka motivim, por as shpërblim për Beogradin dhe Prishtinën nëse arrijnë marrëveshje për Kosovën, ka thënë Michael Martens, gazetar i “Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Në një bisedë në një emision të...

Gazetari gjerman: S’pres rezultate Kosovë-Serbi, BE-ja s’po u ofron kurrgjë

para 2 jave - GazetaBlic

Nuk ka motivim, por as shpërblim për Beogradin dhe Prishtinën nëse arrijnë marrëveshje për Kosovën, ka thënë Michael Martens, gazetar i “Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Në një bisedë në një emision të...

Qëndrim i ri i Vuçiqit – reflektim apo mashtrim i radhës?

para 2 jave - Telegrafi

Deklarimi i presidentit serb, Aleksandar Vuçiq rreth sanksioneve që mund t’i vendosen Serbisë nëse nuk pranon planin evropian për dialogun, po shihen si reflektim i tij për këtë proces. Ndryshimi i qëndrimit...

Gazetari gjerman: S’pres rezultate Kosovë-Serbi, BE-ja s’po u ofron kurrgjë

para 2 jave - Infokusi

Nuk ka motivim, por as shpërblim për Beogradin dhe Prishtinën nëse arrijnë marrëveshje për Kosovën, ka thënë Michael Martens, gazetar i “Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Në një bisedë në një emision të...

“Propozimi franko-gjerman nuk është serioz, BE-ja asnjë shpërblim për Kosovën dhe Serbinë”

para 2 jave - Nistori

Gazetari i “Frankurter Algemeine Zeitung”, Michael Martens, është skeptik për arritjen e një marrëveshjeje në mes Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se nuk ka motivim, por as shpërblim për Beogradin dhe Prishtinën...

Qëndrim i ri i Vuçiqit – reflektim apo mashtrim i radhës?

para 2 jave - Infokusi

Deklarimi i presidentit serb, Aleksandar Vuçiq rreth sanksioneve që mund t’i vendosen Serbisë nëse nuk pranon planin evropian për dialogun, po shihen si reflektim i tij për këtë proces. Ndryshimi i qëndrimit...

A po përpiqet Vuçiq ta futë në kurth Kurtin?

para 2 jave - Gazeta Express

Presidenti serb ka dhënë sinjale të forta se është pro planit franko-gjerman, por sipas tij, negociatat për marrëveshje dhe kthimi i serbëve në institucione, mund të ndodhin vetëm pasi të formohet Asociacioni....

Vuçiq tregoi se çfarë e gjen, por edhe për Kosovën ka pasoja nëse etiketohet si refuzuese

para 2 jave - Gazeta Express

Bashkimi Europian dhe SHBA kanë avancuar mjaftë në diskutime për planin franko – gjerman me të cilin synojnë të mbyllin për një kohë telashet Kosovë-Serbi. Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq u tha serbëve...

Qëndrim i ri i Vuçiqit – reflektim apo mashtrim i radhës?

para 2 jave - Top24

Deklarimi i presidentit serb, Aleksandar Vuçiq rreth sanksioneve që mund t’i vendosen Serbisë nëse nuk pranon planin evropian për dialogun, po shihen si reflektim i tij për këtë proces. Ndryshimi i qëndrimit...

FAZ për dialogun Kosovë-Serbi: Ndërmjetësuesit perëndimorë vijnë duarbosh

para 2 jave - Gazeta Tema

Përfaqësuesit e Gjermanisë, Francës dhe BE-së duan marrëveshje mes Prishtinës dhe Beogradit, por nuk ofrojnë perspektivë reale evropiane, vlerëson gazeta gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) dhe...

Dialogu Kosovë-Serbi, analisti: Nuk ka vend për lojëra, procesi është zhbllokuar

para 2 jave - ABC News

Analisti Ridvan Berisha në emisionin “Ballkan Update” komentoi zhvillimet më të fundit sa i përket dialogut Kosovë-Serbi. Presidenti serb, Vuçiç ka paralajmëruar qytetarët e Serbisë se është vënë para...

FAZ për dialogun Kosovë-Serbi: Ndërmjetësuesit perëndimorë vijnë duarbosh

para 2 jave - ABC News

Përfaqësuesit e Gjermanisë, Francës dhe BE-së duan marrëveshje mes Prishtinës dhe Beogradit, por nuk ofrojnë perspektivë reale evropiane, vlerëson gazeta gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) dhe...

Vuçiç: S’ka përparim në Evropë nëse nuk bashkëpunojmë

para 2 jave - Epoka e Re

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, thotë se nuk është e lehtë të gjendet diçka në planin franko-gjerman për Kosovën që do t’i entuziazmonte përfaqësuesit e Serbisë. Ai tha se ky plan de facto është...

Vuçiç: S`ka dorëheqje, por zmbrapsje për Kosovën? “Pasoja po s`iu bindëm Perëndimit”!

para 2 jave - Top Channel

Aleksandar Vuçiç e mbajti fjalimin e tij drejtuar serbëve, por ndonëse nuk përmendi dorëheqjen siç përflitej në mediat vendase e ato kosovare, kishte një lloj dorëzimi në deklaratat e presidentit serb....

Çfarë është “Balkan Dialogue” dhe si po ndikon në procesin e normalizimit të marrëdhënieve mes shteteve Ballkanike?

para 2 jave - Gazeta Tema

Balkan Dialogue ose Nisma e Dialogut në Ballkan është një projekt i Institutit EastWest i zbatuar në partneritet me Fondin e Beogradit për Përsosmëri Politike dhe me mbështetjen e Balkan Trust for Democracy....

Vuçiq: Nuk mund ta pengojmë hyrjen e Kosovës në Këshillin e Evropës dhe NATO

para 2 jave - Portalb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se plani i Bashkimit Evropian (BE) për Kosovën, i paraqitur nga përfaqësuesit perëndimor, është bërë një kornizë e re negociuese për Serbinë në procesin...

Vuçiq: Pasoja nëse s’e pranojmë propozimin franko-gjerman

para 2 jave - Alsat-M

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç se Serbia do të përballet me pasoja të rënda nëse nuk pajtohet me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, që u bë i njohur si nisma franko-gjermane....

A po përpiqet Vuçiq ta futë në kurth Kurtin?

para 2 jave - Bota Press

Presidenti serb ka dhënë sinjale të forta se është pro planit franko-gjerman, por sipas tij, negociatat për marrëveshje dhe kthimi i serbëve në institucione, mund të ndodhin vetëm pasi të formohet Asociacioni....

Mediat e rajonit për dramën e re televizive të Vuçiqit për Kosovën: Presidenti misterioz serb

para 2 jave - Gazeta Express

Fjalimi i presidentit serb Aleksandar Vuçiq lidhur me planin evropian për Kosovën drejtuar publikut serb është ndjekur edhe nga mediat rajonale. Të gjithë i raportuan deklaratat e tij për situatën e “vështirë”...

Vuçiç: Pasoja për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin franko-gjerman

para 2 jave - Albeu

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se pesë diplomatët perëndimorë gjatë vizitës në Beograd, i kanë thënë, se nëse Serbia nuk e pranon planin franko-gjerman, atëherë vendi do të përballet...

Vuçiq: Serbët nuk duhet të shqetësohen, ne nuk kemi nënshkruar asgjë

para 2 jave - Gazeta Express

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia po përballet me një periudhë të vështirë, por se populli nuk duhet të shqetësohet, sepse siç theksoi ai, asgjë nuk është nënshkruar. Në një postim...

Vuçiq: Pasoja për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin franko-gjerman

para 2 jave - Tetova Sot

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se pesë diplomatët perëndimorë gjatë vizitës në Beograd, i kanë thënë, se nëse Serbia nuk e pranon planin franko-gjerman, atëherë vendi do të përballet...

Vuçiq: Serbët s’duhet të shqetësohen, ne nuk nënshkruam asgjë

para 2 jave - Zeri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia po përballet me një periudhë të vështirë, por populli nuk duhet të shqetësohet, sepse, siç theksoi ai, asgjë nuk është nënshkruar. Në një postim në...

Për dhe kundër vullnetit të Vuçiqit për t’i normalizuar marrëdhëniet me Kosovën

para 2 jave - OraInfo

Një deklaratë dhe një breshëri komentesh. Kështu ndodhi kur presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se është i gatshëm të punojë në planin për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën . Plani iu prezantua...

Për dhe kundër vullnetit të Vuçiqit për t’i normalizuar marrëdhëniet me Kosovën

para 2 jave - Reporteri

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq në deklarim për media pas takimit me diplomatët në Beograd Një deklaratë dhe një breshëri komentesh. Kështu ndodhi kur presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se është...

Vuçiq: Serbët nuk duhet të shqetësohen, ne nuk kemi nënshkruar asgjë

para 2 jave - GazetaBlic

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia po përballet me një periudhë të vështirë, por se populli nuk duhet të shqetësohet, sepse siç theksoi ai, asgjë nuk është nënshkruar. Në një postim...

Vuçiq, detyrohemi ta pranojmë planin franko-gjerman

para 2 jave - MRT

Serbia do të përballet me pasoja të rënda, nëse nuk bie dakord me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën... Serbia do të përballet me pasoja të rënda, nëse nuk bie dakord me propozimin...

Vuçiç: Pasoja për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin franko-gjerman

para 2 jave - Top Channel

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media është shprehur, se Serbia do të përballet me pasoja të rënda, nëse nuk bie dakord me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve...

Vuçiq: Pasoja për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin franko-gjerman

para 2 jave - Portalb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se pesë diplomatët perëndimorë gjatë vizitës në Beograd, i kanë thënë, se nëse Serbia nuk e pranon planin franko-gjerman, atëherë vendi do të përballet...

Serbia rrezikon izolimin nëse nuk pranon planin franko-gjerman

para 2 jave - Klan

Serbia rrezikon izolimin nëse nuk pranon planin franko-gjerman Vuçiç: Kjo do të sjellë pasoja të rënda ekonomike dhe politike, kërkojmë themelimin e Asocacionit të Komunave Serbe Presidenti serb, Aleksandar...

Vuçiq: Rrezikojmë izolimin nëse nuk pranojmë planin franko-gjerman

para 2 jave - Ina

Në një fjalim drejtuar popullit serb, presidenti Aleksandër Vuçiq dha detaje në lidhje me takimin që ai zhvilloi së fundmi me përfaqësuesit e SHBA, BE, Francës, Gjermanisë dhe Italisë për çështjen e Kosovës...

Vuçiq: Pasoja për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin franko-gjerman

para 2 jave - RTK

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media është shprehur, se Serbia do të përballet me pasoja të rënda, nëse nuk bie dakord me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve...

Vuçiq: Serbët nuk duhet të shqetësohen, ne nuk kemi nënshkruar asgjë

para 2 jave - Infokusi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia po përballet me një periudhë të vështirë, por se populli nuk duhet të shqetësohet, sepse siç theksoi ai, asgjë nuk është nënshkruar. Në një postim...

Vuçiç: Pasoja për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin franko-gjerman

para 2 jave - Vizion Plus

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se pesë diplomatët perëndimorë gjatë vizitës në Beograd, i kanë thënë, se nëse Serbia nuk e pranon planin franko-gjerman, atëherë vendi do të përballet...

Vuçiq: Pasoja për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin franko-gjerman

para 2 jave - GazetaBlic

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se pesë diplomatët perëndimorë gjatë vizitës në Beograd, i kanë thënë, se nëse Serbia nuk e pranon planin franko-gjerman, atëherë vendi do të përballet...

Vuçiq: Rrezikojmë izolimin nëse nuk pranojmë planin franko-gjerman

para 2 jave - Alsat-M

Në një fjalim drejtuar popullit serb, presidenti Aleksandër Vuçiq dha detaje në lidhje me takimin që ai zhvilloi së fundmi me përfaqësuesit e SHBA, BE, Francës, Gjermanisë dhe Italisë për çështjen e Kosovës...

Çfarë tha në fjalën e tij para mediave presidenti i Serbisë, A.Vuçiq, lidhur me Planin 10 pikësh të BE-së..!?

para 2 jave - Bota Sot

Në ekspozenë e tij të gjatë drejtuar opinionit serb, presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, kryesisht foli rreth takimit shumë të vështirë që ka pasur para tri ditësh (20.01.2023) me 5 përfaqësuesit euro-amerikan...

Për dhe kundër vullnetit të Vuçiqit për t’i normalizuar marrëdhëniet me Kosovën

para 2 jave - Infokusi

Një deklaratë dhe një breshëri komentesh. Kështu ndodhi kur presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se është i gatshëm të punojë në planin për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën. Plani iu prezantua...

Vuçiq: Rrezikojmë izolimin nëse nuk pranojmë planin franko-gjerman

para 2 jave - InfoShqip

Në një fjalim drejtuar popullit serb, presidenti Aleksandër Vuçiq dha detaje në lidhje me takimin që ai zhvilloi së fundmi me përfaqësuesit e SHBA, BE, Francës, Gjermanisë dhe Italisë për çështjen e Kosovës...

Vuçiq: Pasoja për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin franko-gjerman

para 2 jave - DW

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media është shprehur, se Serbia do të përballet me pasoja të rënda, nëse nuk bie dakord me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve...

Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën/ Vuçiç: Pasoja të rënda për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin franko-gjerman

para 2 jave - Panorama

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media është shprehur, se Serbia do të përballet me pasoja të rënda, nëse nuk bie dakord me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve...

Vuçiq: Rrezikojmë izolimin nëse nuk pranojmë planin franko-gjerman

para 2 jave - Aktuale

Në një fjalim drejtuar popullit serb, presidenti Aleksandër Vuçiq dha detaje në lidhje me takimin që ai zhvilloi së fundmi me përfaqësuesit e SHBA, BE, Francës, Gjermanisë dhe Italisë për çështjen e Kosovës...

Mediumi gjerman FAZ për dialogun Kosovë-Serbi: Ndërmjetësuesit perëndimorë vijnë duarbosh

para 2 jave - Reporteri

Përfaqësuesit e Gjermanisë, Francës dhe BE-së duan marrëveshje mes Prishtinës dhe Beogradit, por nuk ofrojnë perspektivë reale evropiane, vlerëson gazeta gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) dhe...

“Vuçiqi pranoi pranin franko-gjerman, tash topi kaloi te Kurti”

para 2 jave - Gazeta Express

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq të hënën në mbrëmje ka lënë të nënkuptohet se Serbia e ka pranuar planin franko-gjerman për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi. Vuçiq ka përmendur penalizime të...

FAZ për dialogun Kosovë-Serbi: Ndërmjetësuesit perëndimorë vijnë duarbosh

para 2 jave - Albeu

Përfaqësuesit e Gjermanisë, Francës dhe BE-së duan marrëveshje mes Prishtinës dhe Beogradit, por nuk ofrojnë perspektivë reale evropiane, vlerëson gazeta gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) dhe...

PRESIDENTI SERB PRANON: NA I KANË TREGUAR PASOJAT NËSE NUK PRANOJMË NORMALIZIMIN

para 2 jave - KDPolitik

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha të hënën se Serbia do të përballet me pasoja të rënda nëse nuk pajtohet me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, që u bë i njohur si nisma...

FAZ për dialogun Kosovë-Serbi: Ndërmjetësuesit perëndimorë vijnë duarbosh

para 2 jave - Gazeta Express

Përfaqësuesit e Gjermanisë, Francës dhe BE-së duan marrëveshje mes Prishtinës dhe Beogradit, por nuk ofrojnë perspektivë reale evropiane, vlerëson gazeta gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) dhe...

Tadiq: Ajo që tha Vuçiq tregon se Serbia është një vend plotësisht i poshtëruar

para 2 jave - Gazeta Express

Ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, ka deklaruar se ajo që ka thënë Aleksandar Vuçiq për shantazhet e dërguara ndaj Serbisë për të pranuar planin evropian për Kosovën, flet për faktin se në këtë qeverisje...

FAZ për dialogun Kosovë-Serbi: Ndërmjetësuesit perëndimorë vijnë duarbosh

para 2 jave - Zeri

Përfaqësuesit e Gjermanisë, Francës dhe BE-së duan marrëveshje mes Prishtinës dhe Beogradit, por nuk ofrojnë perspektivë reale evropiane, vlerëson gazeta gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) dhe...

Paralajmëroi se Serbia rrezikon izolim, krejt çka tha Vuçiq dje për Kosovën dhe problemet që shteti i tij ka

para 2 jave - Gazeta Express

Serbia rrezikon izolimin nga Bashkimi Euiropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës nëse nuk pranon të bashkëpunojë për realizimin e planit franko-gjerman për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën. Lajmin...

Vuçiq: Pasoja për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin franko-gjerman

para 2 jave - Lajmi.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media është shprehur, se Serbia do të përballet me pasoja të rënda, nëse nuk bie dakord me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve...

Vuçiq: Pasoja për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin franko-gjerman

para 2 jave - Infokusi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media është shprehur, se Serbia do të përballet me pasoja të rënda, nëse nuk bie dakord me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve...

Gazeta gjermane FAZ: Nuk ka shumë gjasa që Perëndimi t’i japë fund mosmarrëveshjes mes Serbisë dhe Kosovës

para 2 jave - GazetaBlic

Përfaqësuesit e Gjermanisë, Francës dhe BE-së duan marrëveshje mes Prishtinës dhe Beogradit, por nuk ofrojnë perspektivë reale evropiane, vlerëson gazeta gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) dhe...

Serbët e Kosovës nesër në protestë kundër Vuçiqit

para 2 jave - GazetaBlic

Iniciativa Qytetare Serbe Survival i ka ftuar në protestë serbët nga e gjithë Kosova më 25 janar në ora 15:30 në shëtitoren në Mitrovicës së Veriut. Sipas njoftimit, protesta është organizuar kundër politikes...

Paralajmëroi se Serbia rrezikon izolim, krejt çka tha Vuçiq dje për Kosovën dhe problemet që shteti i tij ka

para 2 jave - Bota Sot

Serbia rrezikon izolimin nga Bashkimi Euiropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës nëse nuk pranon të bashkëpunojë për realizimin e planit franko-gjerman për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën. Lajmin...

Vuçiq: Pasoja për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin franko-gjerman

para 2 jave - Nistori

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media është shprehur, se Serbia do të përballet me pasoja të rënda, nëse nuk bie dakord me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve...

Vuçiq: Pasoja për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin franko-gjerman

para 2 jave - Infokusi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se pesë diplomatët perëndimorë gjatë vizitës në Beograd, i kanë thënë, se nëse Serbia nuk e pranon planin franko-gjerman, atëherë vendi do të përballet...

Nëse nënshkruhet Plani franko-gjerman, Vuçiqi dhe Kurti, do të laurohen me Çmimin Nobel për Paqe

para 2 jave - Bota Sot

*** S’ka dilemë se Plani frëngo-gjerman, do ta shpëtonte Ballkanin nga “tërmetet” e luftërave të reja pushtuese të Serbisë. Prandaj, duhet përshëndetur pranimin e tij nga ana e kryeministrit të Qeverisë...

Si Perëndimi dëshiron ta zgjidhë konfliktin e Kosovës

para 2 jave - Lajm

Shkruan: Michael Martens Gjermania, Franca, ShBA dhe BE e kanë marrë me seriozitet: amerikanët dhe evropianët duan që t’i përdorin të gjitha forcat e tyre për të zgjidhur konfliktin midis Kosovës dhe Serbisë....

Dorëzohet Vuçiç: Rrezikojmë izolimin nëse nuk pranojmë planin franko-gjerman

para 2 jave - Java News

Në një fjalim drejtuar popullit serb, presidenti Aleksandër Vuçiç dha detaje në lidhje me takimin që ai zhvilloi së fundmi me përfaqësuesit e SHBA, BE, Francës, Gjermanisë dhe Italisë për çështjen e Kosovës...

Vuçiç: Pasoja për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin franko-gjerman

para 2 jave - FaxWeb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media është shprehur, se Serbia do të përballet me pasoja të rënda, nëse nuk bie dakord me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve...

Vuçiç: Pasoja për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin franko-gjerman

para 2 jave - Lapsi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media është shprehur, se Serbia do të përballet me pasoja të rënda, nëse nuk bie dakord me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve...

Vuçiq: Pasoja për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin franko-gjerman

para 2 jave - Arbresh

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media është shprehur, se Serbia do të përballet me pasoja të rënda, nëse nuk bie dakord me propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve...

Vuçiq: Rrezikojmë izolimin nëse nuk pranojmë planin franko-gjerman

para 2 jave - Top24

Në një fjalim drejtuar popullit serb, presidenti Aleksandër Vuçiq dha detaje në lidhje me takimin që ai zhvilloi së fundmi me përfaqësuesit e SHBA, BE, Francës, Gjermanisë dhe Italisë për çështjen e Kosovës...

Mediumi gjerman për dialogun Kosovë-Serbi: Ndërmjetësuesit perëndimorë vijnë duarbosh

para 2 jave - Top24

Përfaqësuesit e Gjermanisë, Francës dhe BE-së duan marrëveshje mes Prishtinës dhe Beogradit, por nuk ofrojnë perspektivë reale evropiane, vlerëson gazeta gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) dhe...

Vuçiq: Nëse Serbia nuk e pranon propozimin e planit franko gjerman, do të ndërpritet procesi i integrimeve evropiane

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se në takimin me “pesëshen” ndërkombëtare të premten i është thënë se duhet, që Serbia ta pranojë propozimin, në të kundërtën do të ndërpritet procesi i integrimeve...

Vuçiç: Serbia rrezikon izolimin

para 2 jave - Klan

Vuçiç: Serbia rrezikon izolimin “Bllokim i integrimit nëse s’pranojmë planin franko-gjerman” Serbia rrezikon izolimin nga Bashkimi Euiropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës nëse nuk pranon të bashkëpunojë...

Tadiq: Ajo që tha Vuçiq tregon se Serbia është një vend plotësisht i poshtëruar

para 2 jave - Telegrafi

Ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, ka deklaruar se ajo që ka thënë Aleksandar Vuçiq për shantazhet e dërguara ndaj Serbisë për të pranuar planin evropian për Kosovën, flet për faktin se në këtë qeverisje...

Vuçiq: I gatshëm të jap dorëheqjen

para 2 jave - Bota Sot

Presidenti i Serbisë është shprehur i gatshëm të japë dorëheqjen, sipas mediave serbe. Sipas Pink, Vuçiç kishte lënë një takim këtë mbrëmje me bashkëpunëtorët në partinë që ai drejton, PPS. Ai ka informuar...

Melodrama e radhës e Vuçiqit: Jam i gatshëm të dorëhiqem, po kam presion për Kosovën

para 2 jave - Reporteri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç Presidenti i Serbisë është shprehur i gatshëm të japë dorëheqjen, sipas mediave serbe. Sipas Pink, Vuçiç kishte lënë një takim këtë mbrëmje me bashkëpunëtorët në...

Presioni i ndërkombëtarëve për Kosovën/ Vuçiç: I gatshëm të jap dorëheqjen nëse dikush tjetër mund të bëjë më mirë për këtë çështje

para 2 jave - TV21

Presidenti i Serbisë është shprehur i gatshëm të japë dorëheqjen, sipas mediave serbe. Sipas Pink, Vuçiç kishte lënë një takim këtë mbrëmje me bashkëpunëtorët në partinë që ai drejton, PPS. Ai ka informuar...

Presioni i ndërkombëtarëve për Kosovën/ Deklarata e fortë e Vuçiç: I gatshëm të jap dorëheqjen nëse dikush tjetër mund të bëjë më mirë për këtë çështje

para 2 jave - Top Channel

Presidenti i Serbisë është shprehur i gatshëm të japë dorëheqjen, sipas mediave serbe. Sipas Pink, Vuçiç kishte lënë një takim këtë mbrëmje me bashkëpunëtorët në partinë që ai drejton, PPS. Ai ka informuar...

Dialogu/ Vuçiç “justifikohet” para serbëve: Ndërkombëtarët më t...

para 2 jave - BalkanWeb

Plani franko-gjerman, i cili është bërë plan i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është kornizë e re negociuese për Serbinë, tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiç....

Analistët komentojnë zhvillimet e fundit në dialog: Pasi Vuçiqi pranoi pranin franko-gjerman, topi kaloi te Kurti

para 2 jave - Telegrafi

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq të hënën në mbrëmje ka lënë të nënkuptohet se Serbia e ka pranuar planin franko-gjerman për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi. Vuçiq ka përmendur penalizime të...

Vuçiq: Kërkohet të pajtohemi me hyrjen e Kosovës në OKB, s’mund t’ia ndalim anëtarësimin në KiE dhe NATO

para 2 jave - Gazeta Express

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq është shprehur i gatshëm që të bisedojë me ndërmjetësuesit evropianë por edhe me drejtuesit e Kosovës për ta gjetur një kompromis mbi mosmarrëveshjet me Kosovën, duke...

Vuçiq: Serbia do të përballet me masa të ashpra nëse s'e pranon planin franko-gjerman

para 2 jave - Koha.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se Serbinë e presin masa të ashpra, përfshirë ndalimi i procesit të integrimit evropian, tërheqja e fondeve dhe ndryshim të regjimit të vizave, nëse nuk...

Vuçiq: Plani evropian është kornizë e re negociuese për Serbinë

para 2 jave - TV21

Plani franko-gjerman, i cili është bërë plan i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është kornizë e re negociuese për Serbinë, tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq....

Presioni i ndërkombëtarëve për Kosovën/ Deklarata e fortë e Vuçiç: I gatshëm të jap dorëheqjen nëse dikush tjetër mund të bëjë më mirë për këtë çështje

para 2 jave - Top Channel

Presidenti i Serbisë është shprehur i gatshëm të japë dorëheqjen, sipas mediave serbe. Sipas Pink, Vuçiç kishte lënë një takim këtë mbrëmje me bashkëpunëtorët në partinë që ai drejton, PPS. Ai ka informuar...

Vuçiq: Serbia do të përballet me masa të ashpra nëse se pranon planin franko-gjerman

para 2 jave - Koha.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se Serbinë e presin masa të ashpra, përfshirë ndalimi i procesit të integrimit evropian, tërheqja e fondeve dhe ndryshim të regjimit të vizave, nëse nuk...

“Pasi Vuçiqi pranoi planin franko-gjerman, topi kaloi te Kurti”

para 2 jave - Zeri

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq të hënën në mbrëmje ka lënë të nënkuptohet se Serbia e ka pranuar planin franko-gjerman për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi. Vuçiq ka përmendur penalizime të...

Vuçiç: Kërkohet të pajtohemi me hyrjen e Kosovës në OKB, s’mund t’ia ndalim anëtarësimin në KiE dhe NATO

para 2 jave - Albeu

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç është shprehur i gatshëm që të bisedojë me ndërmjetësuesit evropianë por edhe me drejtuesit e Kosovës për ta gjetur një kompromis mbi mosmarrëveshjet me Kosovën, duke...

Vuçiq: Do kemi tri dënime të forta po s’e pranuam propozimin franko-gjerman

para 2 jave - Zeri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se në takimin me “pesëshen” ndërkombëtare të premten i është thënë se duhet ta pranojë Serbia propozimin e tyre, sepse në të kundërtën do të ndërpritet...

“Pasi Vuçiqi pranoi pranin franko-gjerman, topi kaloi te Kurti”

para 2 jave - Zeri

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq të hënën në mbrëmje ka lënë të nënkuptohet se Serbia e ka pranuar planin franko-gjerman për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi. Vuçiq ka përmendur penalizime të...

Vuçiq për propozimin e BE’së: Diplomatët më thanë se nuk ka integrim për Serbinë nëse nuk bashkëpunojmë

para 2 jave - Reporteri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç Plani franko-gjerman, i cili është bërë plan i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është kornizë e re negociuese për Serbinë,...

Vuçiq për bisedat me 5 diplomatët: Tre herë më treguan me çka do të përballemi nëse s’e pranojmë planin

para 2 jave - Gazeta Express

Plani franko-gjerman, i cili është bërë plan i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është kornizë e re negociuese për Serbinë, tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq....

Vuçiq i mërzitur: Ja çka ndodh nëse refuzojmë planin franko-gjerman

para 2 jave - Ina

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se diplomatët e huaj i kanë thënë se nëse nuk e pranon planin franko-gjerman, Serbia do të përballet me bllokim në integrim evropian, ndalim të investimeve dhe...

Vuçiq: Plani evropian është kornizë e re negociuese për Serbinë

para 2 jave - Portalb

Plani franko-gjerman, i cili është bërë plan i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është kornizë e re negociuese për Serbinë, tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq,...

Plani franko-gjerman, Vuçiç: S’ka përparim në Evropë, nëse nuk bashkëpunojmë

para 2 jave - Gazeta Tema

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në fjalën e mbajtur mbrëmjen e së hënës tha se nuk është e lehtë të gjendet diçka në planin franko-gjerman për Kosovën që do t’i entuziazmonte përfaqësuesit e Serbisë....

Deklarata e fortë e Vuçiq: I gatshëm të jap dorëheqjen

para 2 jave - Indeks online

Presidenti i Serbisë është shprehur i gatshëm të japë dorëheqjen, sipas mediave serbe. Sipas Pink, Vuçiç kishte lënë një takim këtë mbrëmje me bashkëpunëtorët në partinë që ai drejton, PPS. Ai ka informuar...

Vuçiq: Nëse nuk e pranojmë planin e “pesëshes”, procesi i integrimit evropian të Serbisë do të ndërpritet

para 2 jave - Telegrafi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë sonte se në takimin me “pesëshen” ndërkombëtare të premten, i është thënë se duhet ta pranojnë propozimin e tyre, sepse në të kundërtën do të ndërpritet...

Vuçiq thotë se Kurti deshi ta fuste Serbinë në konflikt me NATO-n për t’ju shmangur Asociacionit

para 2 jave - Klan Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në adresimin e tij para popullit serb, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Albin Kurti, për siç tha futjen në konflikt mes NATO-s dhe Serbisë. ”Ata po kërkojnë konflikt...

Vuçiq: Kam parë përkushtimin dhe seriozitetin e amerikanëve për jetësimin e Asociacionit

para 2 jave - Kallxo

(Lajm në vazhdim) Presidenti serb ka folur edhe për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. Për Asociacionin, Aleksandar Vuçiq ka thënë se nuk do të jetë një OJQ dhe se do ta ketë mbështetjen...

Vuçiq për bisedat me 5 diplomatët: Tre herë më treguan me çka do të përballemi nëse s’e pranojmë planin

para 2 jave - Bota Sot

Plani franko-gjerman, i cili është bërë plan i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është kornizë e re negociuese për Serbinë, tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq....

Plani evropian për dialogun, Vuçiç: Nëse nuk e pranoj, Serbia do të përballet me pasoja

para 2 jave - Albeu

Plani franko-gjerman, i cili është bërë plan i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është kornizë e re negociuese për Serbinë, tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq....

Për dhe kundër vullnetit të Vuçiçit për t’i normalizuar marrëdhëniet me Kosovën

para 2 jave - Top Channel

Një deklaratë dhe një breshëri komentesh. Kështu ndodhi kur presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se është i gatshëm të punojë në planin për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën. Plani iu prezantua...

Vuçiq thotë se Kurti deshi ta fuste Serbinë në konflikt me NATO-n

para 2 jave - Bota Sot

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në adresimin e tij para popullit serb, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Albin Kurti, për siç tha futjen në konflikt mes NATO-s dhe Serbisë. ”Ata po kërkojnë konflikt...

Vuçiq: Kurti deshi ta fuste Serbinë në konflikt me NATO-n për t’ju shmangur Asociacionit

para 2 jave - Indeks online

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në adresimin e tij para popullit serb, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Albin Kurti, për siç tha futjen në konflikt mes NATO-s dhe Serbisë. ”Ata po kërkojnë konflikt...

Vuçiq: Plani evropian është kornizë e re negociuese për Serbinë

para 2 jave - Zeri

Plani franko-gjerman, i cili është bërë plan i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është kornizë e re negociuese për Serbinë, tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq....

Vuçiq: Ndërmjetësuesit më kanë thënë se nuk mund ta pengojmë anëtarësimin e Kosovës në disa organizata, ma kanë përmendur NATO-n

para 2 jave - Kallxo

(Lajm në vazhdim) Në fjalimin e tij drejtuar popullit serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se duhet të punojnë me ndërmjetësuesit evropianë dhe që me shqiptarët (Kosovën) të arrihet një marrëveshje për forcimin...

Presidenti seb “pranon” propozim-marrëveshjen me Kosovën, Beogradi thërret takime urgjente

para 2 jave - OraInfo

Vuçiq “pranon” propozim-marrëveshjen me Kosovën, Beogradi thërret takime urgjente. Afër dy orë ka zgjatur në Beograd, një mbledhje e Qeverisë së Serbisë, të hënën. Kryeministrja Ana Bërnabiq, ftoi për...

Vuçiq thotë se Kurti deshi ta fuste Serbinë në konflikt me NATO-n për t’ju shmangur Asociacionit

para 2 jave - GazetaBlic

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në adresimin e tij para popullit serb, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Albin Kurti, për siç tha futjen në konflikt mes NATO-s dhe Serbisë. ”Ata po kërkojnë konflikt...

Vuçiq: Plani evropian është kornizë e re negociuese për Serbinë

para 2 jave - Evropa e Lirë

Plani franko-gjerman, i cili është bërë plan i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është kornizë e re negociuese për Serbinë, tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq....

Plani franko-gjerman, Vuçiç: S’ka përparim në Evropë, nëse nuk bashkëpunojmë

para 2 jave - GazetaBlic

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në fjalën e mbajtur mbrëmjen e së hënës tha se nuk është e lehtë të gjendet diçka në planin franko-gjerman për Kosovën që do t’i entuziazmonte përfaqësuesit e Serbisë....

Vuçiç: Plani evropian është kornizë e re negociuese për Serbinë

para 2 jave - ABC News

Plani franko-gjerman, i cili është bërë plan i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është kornizë e re negociuese për Serbinë, tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiç....

Vuçiç i gatshëm të punojë për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën/ Reag...

para 2 jave - BalkanWeb

Një deklaratë dhe një breshëri komentesh. Kështu ndodhi kur presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se është i gatshëm të punojë në planin për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën. Plani iu prezantua...

Vuçiq për bisedat me 5 diplomatët: Tre herë më treguan me çka do të përballemi nëse s’e pranojmë planin

para 2 jave - Tetova Sot

Plani franko-gjerman, i cili është bërë plan i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është kornizë e re negociuese për Serbinë, tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq....

Për dhe kundër vullnetit të Vuçiqit për t’i normalizuar marrëdhëniet me Kosovën

para 2 jave - Telegrafi

Një deklaratë dhe një breshëri komentesh. Kështu ndodhi kur presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se është i gatshëm të punojë në planin për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën. Plani iu prezantua...

Vuçiq: Kërkohet të pajtohemi me hyrjen e Kosovës në OKB, s’mund t’ia ndalim anëtarësimin në KiE dhe NATO

para 2 jave - Flaka

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç është shprehur i gatshëm që të bisedojë me ndërmjetësuesit evropianë por edhe me drejtuesit e Kosovës për ta gjetur një kompromis mbi mosmarrëveshjet me Kosovën, duke...

Presioni i ndërkombëtarëve për Kosovën/ Deklarata e fortë e Vuçiç: I gatshëm të jap dorëheqjen nëse dikush tjetër mund të bëjë më mirë për këtë çështje

para 2 jave - Flaka

Presidenti i Serbisë është shprehur i gatshëm të japë dorëheqjen, sipas mediave serbe. Sipas Pink, Vuçiç kishte lënë një takim këtë mbrëmje me bashkëpunëtorët në partinë që ai drejton, PPS. Ai ka informuar...

Vuçiq ‘kërcënoi’ me dorëheqje, Bytyçi zbulon mashtrimin e tij: Ja çfarë po përgatit ai!

para 2 jave - Bota Sot

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka ‘kërcënuar’ sërish me dorëheqje, ku ka thënë se është në prag të marrjes së një vendimi të tillë. Këtë, Vuçiq e thotë në mënyrë kërcënuese për Perëndimin, se në rast...

Presioni për Kosovën “trondit” Vuçiçin: I gatshëm të jap dorëheqjen nëse dikush tjetër mund ta bëjë më mirë këtë çështje

para 2 jave - Java News

Presidenti i Serbisë është shprehur i gatshëm të japë dorëheqjen, sipas mediave serbe. Sipas Pink, Vuçiç kishte lënë një takim këtë mbrëmje me bashkëpunëtorët në partinë që ai drejton, PPS. Ai ka informuar...

Për dhe kundër vullnetit të Vuçiqit për t’i normalizuar marrëdhëniet me Kosovën

para 2 jave - Evropa e Lirë

Një deklaratë dhe një breshëri komentesh. Kështu ndodhi kur presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se është i gatshëm të punojë në planin për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën. Plani iu prezantua...

Vuçiq: Diplomatët e huaj thanë se duhet ta pranoni planin franko-gjerman

para 2 jave - Lajmi.net

Plani franko-gjerman, i cili është bërë plan i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është kornizë e re negociuese për Serbinë, tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq....

“Duhet ta pranoni këtë plan, më thanë” – Vuçiq tregon se çka ndodh nëse Serbia nuk e pranon planin franko-gjerman

para 2 jave - Infokusi

Plani franko-gjerman, i cili është bërë plan i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është kornizë e re negociuese për Serbinë, tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq....

VUÇIQ: PLANI EVROPIAN ËSHTË KORNIZË E RE NEGOCIUESE PËR SERBINË

para 2 jave - KDPolitik

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se diplomatët e huaj i kanë thënë se nëse nuk e pranon planin franko-gjerman, Serbia do të përballet me bllokim në integrim evropian, ndalim të investimeve dhe...

VUÇIÇ ZBULON ULTIMATUMIN ME 3 PIKA QË I KA VËNË BE DHE SHBA PËR KOSOVËN

para 2 jave - KDPolitik

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç mbajti një fjalë të gjatë mbrëmjen e së hënës për çështjen e Kosovës. Ai tha se nuk është e lehtë të gjendet diçka në planin franko-gjerman për Kosovën që do të entuziazmonte...

Vuçiq: Nëse nuk e pranojmë planin e “pesëshes”, procesi i integrimit evropian të Serbisë do të ndërpritet

para 2 jave - Shenja

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë sonte se në takimin me “pesëshen” ndërkombëtare të premten, i është thënë se duhet ta pranojnë propozimin e tyre, sepse në të kundërtën do të ndërpritet...

Vuçiç: Plani evropian është kornizë e re negociuese për Serbinë

para 2 jave - InfoShqip

Plani franko-gjerman, i cili është bërë plan i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është kornizë e re negociuese për Serbinë, tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiç....

Vuçiq thotë se Kurti deshi ta fuste Serbinë në konflikt me NATO-n për t’ju shmangur Asociacionit

para 2 jave - Infokusi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në adresimin e tij para popullit serb, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Albin Kurti, për siç tha futjen në konflikt mes NATO-s dhe Serbisë. ”Ata po kërkojnë konflikt...

Deklarata e fortë e Vuçiq: I gatshëm të jap dorëheqjen

para 2 jave - Bota Press

Presidenti i Serbisë është shprehur i gatshëm të japë dorëheqjen, sipas mediave serbe. Sipas Pink, Vuçiç kishte lënë një takim këtë mbrëmje me bashkëpunëtorët në partinë që ai drejton, PPS. Ai ka informuar...

Krejt çka e gjen Serbinë nëse nuk e pranon planin franko-gjerman, tregon Vuçiq

para 2 jave - Insajderi.org

“Nuk do të pranoj të jem president i një shteti të izoluar”. Kështu e përmblodhi “disfatën” e tij të fundit Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, teksa artikuloi para publikut serb se pse Serbia “nuk...

Vucic tha se nuk mund ta ndalin anëtarësimin e Kosovës në NATO, s’ka njohje nga ne në plan por tentuan ta na e fshehin anëtarësmin në OKB

para 2 jave - Gazeta Metro

Presidenti serb Vucic u ankua në bashkësinë ndërkombëtar rreth planit franko-gjerman të cilin e vlerësoi si një imponim dhe nuk pati shumë zgjidhje për ta pranuar si kornizë negocimi në procesin e Dialogut...

Për dhe kundër vullnetit të Vuçiqit për t’i normalizuar marrëdhëniet me Kosovën

para 2 jave - Infokusi

Një deklaratë dhe një breshëri komentesh. Kështu ndodhi kur presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se është i gatshëm të punojë në planin për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën. Plani iu prezantua...

Vuçiq: Kërkohet të pajtohemi me hyrjen e Kosovës në OKB, s’mund t’ia ndalim anëtarësimin në KiE dhe NATO

para 2 jave - Bota Press

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq është shprehur i gatshëm që të bisedojë me ndërmjetësuesit evropianë por edhe me drejtuesit e Kosovës për ta gjetur një kompromis mbi mosmarrëveshjet me Kosovën, duke...

Vuçiq: Millosheviçi deri në momentet e fundit nuk besonte se do të hidheshin bomba

para 2 jave - Pa censure

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se Serbinë e presin masa të ashpra, përfshirë ndalimi i procesit të integrimit evropian, tërheqja e fondeve dhe ndryshim të regjimit të vizave, nëse nuk...

Presioni i ndërkombëtarëve për Kosovën/ Deklarata e fortë e Vuçiç: I gatshëm të jap dorëheqjen nëse dikush tjetër mund të bëjë më mirë për këtë çështje

para 2 jave - Pressonline

Presidenti i Serbisë është shprehur i gatshëm të japë dorëheqjen, sipas mediave serbe. Sipas Pink, Vuçiç kishte lënë një takim këtë mbrëmje me bashkëpunëtorët në partinë që ai drejton, PPS. Ai ka informuar...

Vuçiq: Duhet ta pranoni këtë plan, më thanë

para 2 jave - KosovaPress

Plani franko-gjerman, i cili është bërë plan i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është kornizë e re negociuese për Serbinë, tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq....

Presioni i ndërkombëtarëve për Kosovën/ Deklarata e fortë e Vuçiç: I gatshëm të jap dorëheqjen nëse dikush tjetër mund të bëjë më mirë për këtë çështje

para 2 jave - Pressonline

Presidenti i Serbisë është shprehur i gatshëm të japë dorëheqjen, sipas mediave serbe. Sipas Pink, Vuçiç kishte lënë një takim këtë mbrëmje me bashkëpunëtorët në partinë që ai drejton, PPS. Ai ka informuar...

Aleksander Vuçiq: Do kemi tri dënime të forta po s’e pranuam propozimin franko-gjerman

para 2 jave - Epoka e Re

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se në takimin me “pesëshen” ndërkombëtare të premten i është thënë se duhet ta pranojë Serbia propozimin e tyre, sepse në të kundërtën do të ndërpritet...

Vuçiq: Plani evropian është kornizë e re negociuese për Serbinë

para 2 jave - Lajm

Plani franko-gjerman, i cili është bërë plan i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është kornizë e re negociuese për Serbinë, tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq....

Vuçiq: Kurti deshi ta fuste Serbinë në konflikt me NATO-n për t’ju shmangur Asociacionit

para 2 jave - Fakti Ditor

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në adresimin e tij para popullit serb, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Albin Kurti, për siç tha futjen në konflikt mes NATO-s dhe Serbisë. ”Ata po kërkojnë konflikt...

Vuçiq për bisedat me 5 diplomatët: Tre herë më treguan me çka do të përballemi nëse s’e pranojmë planin

para 2 jave - Fakti Ditor

Plani franko-gjerman, i cili është bërë plan i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është kornizë e re negociuese për Serbinë, tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq....

Vucic tregoi pasojat nëse nuk e pranonte: Plani Europian është kornizë e re negociuese për Serbinë

para 2 jave - Gazeta Metro

Plani franko-gjerman, i cili është bërë plan i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është kornizë e re negociuese për Serbinë, tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq....

Vuçiç jep detaje nga takimi me emisarët e dërguar nga SHBA dhe BE: Më komunikuan nëse nuk pranojmë kushtet do përballemi me pasoja

para 2 jave - FaxWeb

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar mbrëmjen e sotme se në takimin me emisarët specialë të dërguar nga SHBA dhe BE, i është bërë me dije se nëse Serbia nuk pranon propozimin e tyre për...

“Duhet ta pranoni këtë plan, më thanë” – Vuçiq tregon se çka ndodh nëse Serbia nuk e pranon planin franko-gjerman

para 2 jave - Insajderi.org

Plani franko-gjerman, i cili është bërë plan i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është kornizë e re negociuese për Serbinë, tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq....

Vuçiq thotë se Kurti deshi ta fuste Serbinë në konflikt me NATO-n për t’ju shmangur Asociacionit

para 2 jave - Arbresh

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në adresimin e tij para popullit serb, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Albin Kurti, për siç tha futjen në konflikt mes NATO-s dhe Serbisë. ”Ata po kërkojnë konflikt...

Marrëveshja Kosovë-Serbi, Vuçiq informon qeverinë për propozimin

para 2 jave - Alsat-M

Orë dramatike në Beograd, ku sipas mediave lokale, negociatat e vështira për Kosovën po detyrojnë presidentin Aleksander Vuçiq të konsiderojë edhe dorëheqjen. Presidenti serb Vuçiq informon sot kabinetin...

Vucic e konfirmoi se në media rishtas u publikua versioni i parë i planit franko-gjerman, që ‘nuk dallon aq’ nga i dyti shtoi ai

para 2 jave - Gazeta Metro

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, që po mban edhe një adresim historik siç i quan me dramatizëm këtë të hënë që në fillim e pranoi se ajo çka u publikua në fund të javës së kaluar ishte versioni...

Vuçiq i adresohet popullit, zbulon se cili është plani i Serbisë për Asociacionin

para 2 jave - Insajderi.org

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në adresimin e tij para popullit serb, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Albin Kurti, për siç tha futjen në konflikt mes NATO-s dhe Serbisë. ”Ata po kërkojnë konflikt...

Raportimi në qeverinë serbe, çka tha Vuçiq për Kosovën dhe pesëshen perëndimore

para 2 jave - GazetaBlic

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot ka raportuar para qeverisë në Beograd për negociatat me pesëshen perëndimore. Në njoftimin e qeverisë serbe thuhet se ata folën për sfidat dhe “vështirësitë...

Marrëveshja Kosovë-Serbi, Vuçiq informon qeverinë për propozimin

para 2 jave - Tetova Sot

Orë dramatike në Beograd, ku sipas mediave lokale, negociatat e vështira për Kosovën po detyrojnë presidentin Aleksander Vuçiq të konsiderojë edhe dorëheqjen. Presidenti serb Vuçiq informon sot kabinetin...

Çka tha Vuçiqi për Kosovën dhe pesëshen perëndimore gjatë raportimit në qeveri?

para 2 jave - Bota Sot

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot ka raportuar para qeverisë në Beograd për negociatat me pesëshen perëndimore. Në njoftimin e qeverisë serbe thuhet se ata folën për sfidat dhe “vështirësitë...

Dialogu Kosovë-Serbi, Vuçiq raporton para qeverisë serbe

para 2 jave - Indeks online

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot ka raportuar para qeverisë në Beograd për negociatat me pesëshen perëndimore. Në njoftimin e qeverisë serbe thuhet se ata folën për sfidat dhe “vështirësitë...

Çka tha Vuçiqi për Kosovën dhe pesëshen perëndimore gjatë raportimit në qeveri?

para 2 jave - Zeri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot ka raportuar para qeverisë në Beograd për negociatat me pesëshen perëndimore. Në njoftimin e qeverisë serbe thuhet se ata folën për sfidat dhe “vështirësitë...

Pink: Vuçiqi informon partinë për dorëheqje, shkak “presionet” e Perëndimit për Kosovën

para 2 jave - InfoShqip

Presidenti i Serbisë dhe lideri i SNS-së, Aleksandar Vuçiq u tha bashkëpunëtorëve të tij se është gati të japë dorëheqje. Sipas mediumit serb Pink, Vuçiq e ka informuar kryesinë e partisë për presionet...

Për dhe kundër vullnetit të Vuçiqit për t’i normalizuar marrëdhëniet me Kosovën

para 2 jave - Lajm

Një deklaratë dhe një breshëri komentesh. Kështu ndodhi kur presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se është i gatshëm të punojë në planin për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën. Plani iu prezantua...

Për dhe kundër vullnetit të Vuçiqit për t’i normalizuar marrëdhëniet me Kosovën

para 2 jave - Ekonomia Online

Një deklaratë dhe një breshëri komentesh. Kështu ndodhi kur presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se është i gatshëm të punojë në planin për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën. Plani iu prezantua...

Gazetari Martens: Thuhet se Kurti ka vënë një kusht para se ta pranojë propozimin e Perëndimit

para 2 jave - Zeri

Gazetari gjerman, Michael Martens, ka bërë të ditur se po përflitet që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vënë një kusht para se ta pranojë propozimin e Perëndimit për marrëveshjen Kosovë-Serbi. Sipas...

Gazetari Martens: Thuhet se Kurti ka vënë një kusht para se ta pranojë propozimin e Perëndimit

para 2 jave - Klan Kosova

Gazetari gjerman, Michael Martens, ka bërë të ditur se po përflitet që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vënë një kusht para se ta pranojë propozimin e Perëndimit për marrëveshjen Kosovë-Serbi. Sipas...

S’po shoh ultimatum për Vucic e s’ka as afat të ngurtë për marrëveshjen Kosovë-Serbi, tha Bodo Weber

para 2 jave - Gazeta Metro

Eksperti për Ballkanin Perëndimor, Bodo Weber, nuk e sheh se pesëshja diplomatike e BE’së dhe SHBA’së ka vënë ultimatume dikujt apo ka vendosur afate për përfundimin e marrëveshjes së normalizimit mes...

Paralajmërohet dorëheqja e Vuçiqit, shkak Kosova!

para 2 jave - Ina

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të Partisë Progresive Serbe (SNS), Darko Glishiç ka deklaruar se Presidenti serb Aleksandër Vuçiç mund të japë dorëheqjen dhe arsyeja dyshohet se lidhet me situatën e Kosovës....

"Vuçiç po bën lojë psikologjike, s’do të japë dorëheqjen"

para 2 jave - Gazeta Tema

Gazetari Lirim Mehmetaj është shprehur se lajmi për dorëheqjen e Aleksandër Vuçiç, është një lojë psikologjike që po luan ky i fundit. Në një intervistë për Euronews Albania ai tha se kjo lëvizje vjen...

“Kurti ka vënë një kusht”, Petrit Selimi komenton deklaratën e gazetarit gjerman

para 2 jave - Gazeta Express

Gazetari i prestigjiozes gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung , Michael Martens, ka shkruar për takimin e së premtes mes Kryeministrit Albin Kurti dhe pesë top dipomatëve perëndimorë që i shkuan në...

Nuk e “ha” dot Kosovën, Vuçiç do japë dorëheqjen? I drejtohet kombit sot në darkë!

para 2 jave - Top Channel

Çështja e Kosovës po kthehet ne një nyje gordiane e cila mund t’i kushtojë edhe postin presidentit serb Aleksandër Vuçiç. Media serbe e ato kosovare raportojnë pakënaqësi në rritje e probleme të brendshme...

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 2 jave - Evropa e Lirë

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t'i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së...

Fillon seanca e qeverisë së Serbisë, Vuçiq raporton për propozimin evropian për marrëveshje me Kosovën

para 2 jave - TV21

Ka nisur në orën 11:00 e kësaj të hëne, seanca e qeverisë së Serbisë, në të cilën presidenti serb, Aleksandër Vuçiq duhet të informojë kryeministren Ana Bërnabiq dhe ministrat për bisedimet me të dërguarit...

Vuçiq: Para Serbisë janë ditë të vështira

para 2 jave - DW

Vizita e delegacionit pesë anëtarësh në Beograd u vlerësua si një hyrje në ditët e vështira për Serbinë. Presioni rreth Kosovës po hyn në fazën finale? Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas takimit...

Vuçiq e ka informuar partinë e tij se do të japë dorëheqje

para 2 jave - Koha.mk

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të PPS-së të Vuçiqit, Darko Glishiq, ka raportuar se lideri i partisë dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, në mbledhjen e mbrëmshme të partisë ka njoftuar se do të japë dorëheqje....

Presioni ndërkombëtar për Kosovën, media serbe: Vuçiç i gatshëm të largohet nëse…

para 2 jave - Klan

Presioni ndërkombëtar për Kosovën, media serbe: Vuçiç i gatshëm të largohet nëse… Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, sonte do t’i drejtohet popullit serb në lidhje me presionin ndërkombëtar që po...

Pink: Vuçiqi informon partinë për dorëheqje, shkak “presionet” e Perëndimit për Kosovën

para 2 jave - Koha.net

Presidenti i Serbisë dhe lideri i SNS-së, Aleksandar Vuçiq u tha bashkëpunëtorëve të tij se është gati të japë dorëheqje. Sipas mediumit serb Pink, Vuçiq e ka informuar kryesinë e partisë për presionet...

“Kurti ua vuri një kusht pesë diplomatëve për marrëveshjen bazë me Serbinë”

para 2 jave - Zeri

Konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë Michael Martens, gazetar i “Frankfurter Allgemeine Zeitunge”, e sheh si pjesë të luftës së botës demokratike kundër Rusisë fashistë, i cili analizon situatën pas vizitës...

Kosova “thyen” Vuçiç, presidenti serb drejt dorëheqjes?

para 2 jave - Gazeta Tema

Orë dramatike në Beograd, ku sipas mediave lokale, negociatat e vështira për Kosovën po detyrojnë presidentin Aleksander Vuçiç të konsiderojë edhe dorëheqjen. Vuçiç informon sot kabinetin qeveritar lidhur...

Paralajmërohet dorëheqja e Vuçiqit, shkak Kosova!

para 2 jave - Aktuale

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të Partisë Progresive Serbe (SNS), Darko Glishiç ka deklaruar se Presidenti serb Aleksandër Vuçiç mund të japë dorëheqjen dhe arsyeja dyshohet se lidhet me situatën e Kosovës....

Qeveria serbe mblidhet për Kosovën. Mediat: Vuçiç mund të japë dorëheqjen!

para 2 jave - NOA

BEOGRAD- Mblidhet sot qeveria sebe dhe në epiqendër mbeten raportet me Kosovën. Presidenti serb Aleksandër Vuçiç kërcënoi se do të jepte dorëheqjen gjatë një takimi të partisë për shkak të kritikave për...

Vuçiqi informon partinë për dorëheqje, shkak pretendohet të jenë “presionet” e Perëndimit për Kosovën

para 2 jave - Koha.net

Presidenti i Serbisë dhe lideri i SNS-së, Aleksandar Vuçiq u tha bashkëpunëtorëve të tij se është gati të japë dorëheqje. Sipas mediumit serb Pink, Vuçiq e ka informuar kryesinë e partisë për presionet...

Nis mbledhja e qeverisë serbe, Vuçiq iu raporton ministrave për Kosovën

para 2 jave - GazetaBlic

Seanca e Qeverisë së Serbisë ka nisur sot në orën 11:00. Me ftesë të kryeministres serbe, Ana Bërnabiq do të marrë pjesë edhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq. Vuçiq do ta informojë kryeministren dhe...

Paralajmërohet dorëheqja e Vuçiqit, shkak Kosova

para 2 jave - Zhurnal

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të Partisë Progresive Serbe (SNS), Darko Glishiç ka deklaruar se Presidenti serb Aleksandër Vuçiç mund të japë dorëheqjen dhe arsyeja dyshohet se lidhet me situatën e Kosovës....

Presioni ndërkombëtar për Kosovën, Vuçiq sonte i drejtohet popullit serb

para 2 jave - Klan Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, sonte do t’i drejtohet popullit serb në lidhje me presionin ndërkombëtar që po i bëhet për të arritur marrëveshje me Kosovën. Sipas mediumit serb Pink, Vuçiq ka...

Vuçiq e ka informuar partinë e tij se do të japë dorëheqje

para 2 jave - Ina

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të PPS të Vuçiqit, Darko Glishiq, ka raportuar se lideri i partisë dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, në mbledhjen e mbrëmshme të partisë ka njoftuar se do të japë dorëheqje....

Paralajmërohet dorëheqja e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq

para 2 jave - TV21

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të Partisë Progresive Serbe (SNS), Darko Glishiç ka deklaruar se Presidenti serb Aleksandër Vuçiq mund të japë dorëheqjen dhe arsyeja dyshohet se lidhet me situatën e Kosovës....

Gazetari gjerman zbulon cili është kushti i Kurtit për emisarët perëndimorë

para 2 jave - GazetaBlic

Gazetari i gazetës gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung, Michael Martens, ka thënë se kryeministri Albin Kurti, ka kërkuar garanci nga emisarët perëndimorë që Kosova të njihet nga pesë vendet anëtare...

Çka tha Vuçiqi për Kosovën dhe pesëshen perëndimore gjatë raportimit në qeveri?

para 2 jave - Arbresh

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot ka raportuar para qeverisë në Beograd për negociatat me pesëshen perëndimore. Në njoftimin e qeverisë serbe thuhet se ata folën për sfidat dhe “vështirësitë...

Çka tha Vuçiqi për Kosovën dhe pesëshen perëndimore gjatë raportimit në qeveri?

para 2 jave - Ekonomia Online

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot ka raportuar para qeverisë në Beograd për negociatat me pesëshen perëndimore. Në njoftimin e qeverisë serbe thuhet se ata folën për sfidat dhe “vështirësitë...

Pranimi i planit franko-gjerman e bën lëmsh opinionin në Serbi

para 2 jave - Gazeta Express

Deklarata e presidentit serb Aleksandar Vuçiq se Beogradi është i gatshëm të pranojë konceptin e një propozimi evropian për zgjidhje të marrëdhënieve me Kosovën ka përçarë opinionin serb, me disa që kërkojnë...

Vuçiqi sot e informon qeverinë serbe për bisedimet me pesë emisarët

para 2 jave - Ina

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot do të marr pjesë në seancën e qeverisë serbe ku do të raportojë për negociatat me pesëshen perëndimore. Vuçiq do të shkojë me ftesë të kryeministres serbe, Ana...

Çka tha Vucic për Kosovën dhe pesëshen perëndimore gjatë raportimit në Qeveri të Serbisë

para 2 jave - Gazeta Metro

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, sot ka raportuar para qeverisë në Beograd për negociatat me pesëshen perëndimore. Në njoftimin e qeverisë serbe thuhet se ata folën për sfidat dhe “vështirësitë...

Çka tha Vuçiqi për Kosovën dhe pesëshen perëndimore gjatë raportimit në qeveri?

para 2 jave - Revista Kosovarja

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot ka raportuar para qeverisë në Beograd për negociatat me pesëshen perëndimore. Në njoftimin e qeverisë serbe thuhet se ata folën për sfidat dhe “vështirësitë...

Vuçiqi sot e informon qeverinë serbe për bisedimet me pesë emisarët

para 2 jave - Alsat-M

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot do të marr pjesë në seancën e qeverisë serbe ku do të raportojë për negociatat me pesëshen perëndimore. Vuçiq do të shkojë me ftesë të kryeministres serbe, Ana...

Nuk e “ha” dot Kosovën, Vuçiç do japë dorëheqjen? I drejtohet kombit sot në darkë!

para 2 jave - Tetova Sot

Çështja e Kosovës po kthehet ne një nyje gordiane e cila mund t’i kushtojë edhe postin presidentit serb Aleksandër Vuçiç. Media serbe e ato kosovare raportojnë pakënaqësi në rritje e probleme të brendshme...

Vuçiqi sot e informon qeverinë serbe për bisedimet me pesë emisarët

para 2 jave - Aktuale

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot do të marr pjesë në seancën e qeverisë serbe ku do të raportojë për negociatat me pesëshen perëndimore. Marketing Vuçiq do të shkojë me ftesë të kryeministres...

Vuçiq e ka informuar partinë e tij se do të japë dorëheqje

para 2 jave - Gazeta Express

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të PPS të Vuçiqit, Darko Glishiq, ka raportuar se lideri i partisë dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, në mbledhjen e mbrëmshme të partisë ka njoftuar se do të japë dorëheqje....

Paralajmërohet dorëheqja e Vuçiqit, shkak Kosova!

para 2 jave - Indeks online

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të Partisë Progresive Serbe (SNS), Darko Glishiç ka deklaruar se Presidenti serb Aleksandër Vuçiç mund të japë dorëheqjen dhe arsyeja dyshohet se lidhet me situatën e Kosovës....

Paralajmërohet dorëheqja e Vuçiqit nga partija qe e drejton!

para 2 jave - OraInfo

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të PPS të Vuçiqit, Darko Glishiq, ka raportuar se lideri i partisë dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, në mbledhjen e mbrëmshme të partisë ka njoftuar se do të japë dorëheqje....

Vuçiç informon partinë e tij se do të japë dorëheqjen

para 2 jave - Albeu

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të PPS të Vuçiçit, Darko Glishiç, ka raportuar se lideri i partisë dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, në mbledhjen e mbrëmshme të partisë ka njoftuar se do të japë dorëheqje....

Befasuese: Vuçiq e ka informuar partinë e tij se do të japë dorëheqje

para 2 jave - Bota Sot

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të PPS të Vuçiqit, Darko Glishiq, ka raportuar se lideri i partisë dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, në mbledhjen e mbrëmshme të partisë ka njoftuar se do të japë dorëheqje....

Kryetari i Serbisë, Vuçiç ka kërcënuar me dorëheqje për shkak të kritikave që ka marrë lidhur me trajtimin e çështjes së Kosovës

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka kërcënuar se do të japë dorëheqjen gjatë një takimi të partisë për shkak të kritikave për trajtimin e tij për çështjen e Kosovës. Ai e informoi Partinë Progresive...

Paralajmërohet dorëheqja e Vuçiqit, shkak Kosova!

para 2 jave - Tetova Sot

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të Partisë Progresive Serbe (SNS), Darko Glishiç ka deklaruar se Presidenti serb Aleksandër Vuçiç mund të japë dorëheqjen dhe arsyeja dyshohet se lidhet me situatën e Kosovës....

Mediat serbe: Vuçiç mund të japë dorëheqjen

para 2 jave - Gazeta Tema

Presidenti serb dhe kreu i SNS-së, Aleksandër Vuçiç u tha bashkëpunëtorëve se ai është gati të tërhiqet dhe të japë dorëheqjen. Ai pati një takim mbrëmjen së dielës me bashkëpunëtorët e tij më të afërt...

Vuçiqi e ka informuar partinë e tij se do të japë dorëheqje

para 2 jave - Zeri

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të PPS-së së Vuçiqit, Darko Glishiq, ka raportuar se lideri i partisë dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, në mbledhjen e mbrëmshme të partisë ka njoftuar se do të japë dorëheqje....

Vuçiç kërcënon se do të japë dorëheqjen, pas kritikave për trajtimin e krizës në Kosovë

para 2 jave - ABC News

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka kërcënuar se do të japë dorëheqjen gjatë një takimi të partisë për shkak të kritikave për trajtimin e tij për çështjen e Kosovës. Vuçiç informoi Partinë Progresive Serbe...

Gazetari i FAZ: Kurti ua vuri një kusht pesë diplomatëve për marrëveshjen bazë me Serbinë

para 2 jave - Gazeta Metro

Konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë, Michael Martens, gazetar i Frankfurter Allgemeine Zeitunge sheh si pjesë të luftës së botës demokratike kundër Rusisë fashistë, i cili analizon situatën pas vizitës...

Pranimi i planit franko-gjerman e bën lëmsh opinionin në Serbi

para 2 jave - Infokusi

Deklarata e presidentit serb Aleksandar Vuçiq se Beogradi është i gatshëm të pranojë konceptin e një propozimi evropian për zgjidhje të marrëdhënieve me Kosovën ka përçarë opinionin serb, me disa që kërkojnë...

Presioni ndërkombëtar për Kosovën, media serbe: Vuçiç i gatshëm të largohet nëse…

para 2 jave - Top24

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, sonte do t’i drejtohet popullit serb në lidhje me presionin ndërkombëtar që po i bëhet për të arritur marrëveshje me Kosovën. Sipas mediumit serb Pink, Vuçiç ka...

Gazetari i FAZ: Kurti ia vuri një kusht pesë diplomatëve për marrëveshjen bazë me Serbinë

para 2 jave - Ekonomia Online

Konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë, Michael Martens, gazetar i Frankfurter Allgemeine Zeitunge sheh si pjesë të luftës së botës demokratike kundër Rusisë fashistë, i cili analizon situatën pas vizitës...

Vuçiç kërcënon se do të japë dorëheqjen, pas kritikave për trajtimin e krizës në Kosovë

para 2 jave - Java News

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka kërcënuar se do të japë dorëheqjen gjatë një takimi të partisë për shkak të kritikave për trajtimin e tij për çështjen e Kosovës. Vuçiç informoi Partinë Progresive Serbe...

Vuçiqi sot e informon qeverinë serbe për bisedimet me pesë emisarët

para 2 jave - InfoShqip

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot do të marr pjesë në seancën e qeverisë serbe ku do të raportojë për negociatat me pesëshen perëndimore. Vuçiq do të shkojë me ftesë të kryeministres serbe, Ana...

Gazetari gjerman zbulon cili është kushti i Kurtit për emisarët perëndimorë

para 2 jave - Insajderi.org

Gazetari i gazetës gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung, Michael Martens, ka thënë se kryeministri Albin Kurti, ka kërkuar garanci nga emisarët perëndimorë që Kosova të njihet nga pesë vendet anëtare...

Nis mbledhja e qeverisë serbe, Vuçiq iu raporton ministrave për Kosovën

para 2 jave - Insajderi.org

Seanca e Qeverisë së Serbisë ka nisur sot në orën 11:00. Me ftesë të kryeministres serbe, Ana Bërnabiq do të marrë pjesë edhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq. Vuçiq do ta informojë kryeministren dhe...

Vuçiç kërcënon se do të japë dorëheqjen, pas kritikave për trajtimin e krizës në Kosovë

para 2 jave - Open-TV

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka kërcënuar se do të japë dorëheqjen gjatë një takimi të partisë për shkak të kritikave për trajtimin e tij për çështjen e Kosovës. Vuçiç informoi Partinë Progresive Serbe...

Vuçiq mund të japë dorëheqjen, shkak Kosova!

para 2 jave - Populli

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të Partisë Progresive Serbe (SNS), Darko Glishiç ka deklaruar se Presidenti serb Aleksandër Vuçiç mund të japë dorëheqjen dhe arsyeja dyshohet se lidhet me situatën e Kosovës....

Vuçiq e ka informuar partinë e tij se do të japë dorëheqje

para 2 jave - Infokusi

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të PPS të Vuçiqit, Darko Glishiq, ka raportuar se lideri i partisë dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, në mbledhjen e mbrëmshme të partisë ka njoftuar se do të japë dorëheqje....

Paralajmërohet dorëheqja e Vuçiqit, shkak Kosova!

para 2 jave - Lajm

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të Partisë Progresive Serbe (SNS), Darko Glishiç ka deklaruar se Presidenti serb Aleksandër Vuçiç mund të japë dorëheqjen dhe arsyeja dyshohet se lidhet me situatën e Kosovës....

Paralajmërohet dorëheqja e Vuçiqit, shkak Kosova!

para 2 jave - Lapsi

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të Partisë Progresive Serbe (SNS), Darko Glishiç ka deklaruar se Presidenti serb Aleksandër Vuçiç mund të japë dorëheqjen dhe arsyeja dyshohet se lidhet me situatën e Kosovës....

Pranimi i planit franko-gjerman ‘trazon’ Serbinë

para 2 jave - Gazeta Metro

Deklarata e presidentit serb Aleksandar Vuçiq se Beogradi është i gatshëm të pranojë konceptin e një propozimi evropian për zgjidhje të marrëdhënieve me Kosovën ka përçarë opinionin serb, me disa që kërkojnë...

Vuçiqi sot e informon qeverinë serbe për bisedimet me pesë emisarët

para 2 jave - Lajm

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot do të marr pjesë në seancën e qeverisë serbe ku do të raportojë për negociatat me pesëshen perëndimore. Vuçiq do të shkojë me ftesë të kryeministres serbe, Ana...

Paralajmërohet dorëheqja e Vuçiqit, shkak Kosova!

para 2 jave - Fakti Ditor

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të Partisë Progresive Serbe (SNS), Darko Glishiç ka deklaruar se Presidenti serb Aleksandër Vuçiç mund të japë dorëheqjen dhe arsyeja dyshohet se lidhet me situatën e Kosovës....

Ky është plani franko-gjerman: A detyrohet Serbia që ta njohë Pavarësinë e Kosovēs?

para 2 jave - Bota Press

Në nenin 4 të propozimit “evropian” për “marrëveshjen bazë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, të cilin gazeta beogradase Danas e ka siguruar përmes rrugëve diplomatike, shkruhet se Serbia dhe Kosova dalin...

Pranimi i planit franko-gjerman e bën lëmsh opinionin në Serbi

para 2 jave - Revista Kosovarja

Deklarata e presidentit serb Aleksandar Vuçiq se Beogradi është i gatshëm të pranojë konceptin e një propozimi evropian për zgjidhje të marrëdhënieve me Kosovën ka përçarë opinionin serb, me disa që kërkojnë...

Vuçiq e ka informuar partinë e tij se do të japë dorëheqje

para 2 jave - Revista Kosovarja

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të PPS të Vuçiqit, Darko Glishiq, ka raportuar se lideri i partisë dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, në mbledhjen e mbrëmshme të partisë ka njoftuar se do të japë dorëheqje....

Ky është plani franko-gjerman për Kosovën: A detyrohet Serbia që ta njohë Pavarësinë e Kosovēs?

para 2 jave - Bota Press

Në nenin 4 të propozimit “evropian” për “marrëveshjen bazë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, të cilin gazeta beogradase Danas e ka siguruar përmes rrugëve diplomatike, shkruhet se Serbia dhe Kosova dalin...

Vucic e ka informuar partinë e tij se do të japë dorëheqje

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryetari i Bordit Ekzekutiv të PPS të Vuçiqit, Darko Glishiq, ka raportuar se lideri i partisë dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, në mbledhjen e mbrëmshme të partisë ka njoftuar se do të japë dorëheqje....

Vuçiqi sot e informon qeverinë serbe për bisedimet me pesë emisarët

para 2 jave - Ekonomia Online

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot do të marr pjesë në seancën e qeverisë serbe ku do të raportojë për negociatat me pesëshen perëndimore. Vuçiq do të shkojë me ftesë të kryeministres serbe, Ana...

Vuçiqi sot raporton në qeverinë serbe për bisedimet me pesë emisarët

para 2 jave - Arbresh

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot do të marr pjesë në seancën e qeverisë serbe ku do të raportojë për negociatat me pesëshen perëndimore. Vuçiq do të shkojë me ftesë të kryeministres serbe, Ana...

Me presion nuk arrihet normalizimi

para 2 jave - KosovaPress

Me qëllim të arritjes së një marrëveshjeje përfundimtare, në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, ndërmjetësuesit, me qëllim të mbajtjes së Serbisë larg Rusisë, bënë presion mbi udhëheqësit e Republikës...

Gojëkëqijtë dhe daullet e luftës

para 2 jave - Tetova Sot

Merxhan Jakupi Në Ballkanin Perëndimor, gojëkëqijtë thonë se po bien daullet e luftës, ato që u përngjasin atyre të viteve të ‘90-ta dhe shumëkush pret rrëshqitjen në greminë. Fuçia e barotit po tundet...

WEBER: FSHEHTËSIA E DIALOGUT, BURIM I KRIZAVE

para 2 jave - KDPolitik

Mosdhënia e detajeve nga takimet e ndërmjetësuesve perëndimorë me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, janë sinjal se ende ekziston bllokada në procesin e dialogut...

VUÇIÇ PAS TAKIMIT ME “BE”: FATKEQËSISHT DOLËN KUNDËR SERBISË EDHE KËSAJ RADHE

para 2 jave - KDPolitik

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se do t’u drejtohet qytetarëve të Serbisë dhe do të bisedojë për të gjitha temat, problemet dhe zgjedhjet me të cilat sipas tij, po përballet vendi pas vizitës...

Weber: Fshehtësia e dialogut, burim i krizave

para 2 jave - Evropa e Lirë

Mosdhënia e detajeve nga takimet e ndërmjetësuesve perëndimorë me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, janë sinjal se ende ekziston bllokada në procesin e dialogut...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK